Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezsenna o Wolne tematy (24 – …
  Sudbina Srba o Hillary Clinton: Konflikt na U…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  minka o Wolne tematy (24 – …
  Śfinks o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Rick o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ukraina – Nędza i upokorzenie ukraińskiego spoleczeństwa

Posted by Marucha w dniu 2015-04-08 (Środa)

Obecne zarobki na Ukrainie są najniższe w Europie, niższe nawet niż w Mołdawii, uznawanej dotąd za najbiedniejsze państwo europejskie i jedno z biedniejszych państw świata.

Rok po wprowadzeniu na Ukrainie bardziej zachodniego modelu demokracji, która między innymi przejawia się totalnym bezprawiem i zbrodniami wojennymi popełnianymi przez prorządowe wojska wobec ludności cywilnej Donbasu, obecnie średnia pensja wynosi tam około 4 tys. hrywien czyli w przybliżeniu 160 euro (około 640 zł.).

W jeszcze gorszej sytuacji znaleźli się emeryci, których świadczenia zmalały w tym samym czasie do około 60 euro czyli 240 złotych.

Można powiedzieć, że te wskaźniki w skali jednostkowego człowieka i rodziny, mających przeżyć za najniższą w Europie pensję, czy też emeryturę, są jednocześnie wskaźnikami prawdziwej sytuacji do jakiej doprowadziły rok trwające rządy proamerykańskiej kliki.

Oczywiście tak tragiczna sytuacja ukraińskich obywateli bezpośrednio przekłada się na radykalizowanie nastrojów społecznych, czego dowodzą chociażby badania przeprowadzone przez kijowski Instytut Gorszenina, z których wynika, że przed zamachem stanu w zeszłym roku, swoje niezadowolenie z sytuacji materialnej deklarowało tylko 12% ludzi, obecnie po roku takie niezadowolenie zgłasza już 39%. A więc wzrost niezadowolenia społecznego wzrósł ponad trzykrotnie, co w tej chwili oznacza, że kraj ten jest już obecnie na skraju kolejnego buntu społecznego.

Nie dość tego, kijowskie władze zmuszone przez MFW pod szantażem nie udzielenia Ukrainie przyznanej pożyczki w wysokości 17,5 mld. dolarów, do urealniania cen nośników energii, co spowodowało m.in. wzrost opłat za gaz od 1 kwietnia tego roku, aż o 280%, zaś za centralne ogrzewanie o 66%.

Wzrost tylko tych kosztów spowoduje, że przy kurczącej się jednocześnie siły nabywczej ukraińskiej waluty, prawie połowa ludności Ukrainy zacznie przeznaczać tylko na ogrzanie mieszkań i ciepłą wodę ponad 25% swoich dochodów. Do tego trzeba dodać drastyczny wzrost opłat za czynsz i wspomniany wyżej spadek dochodów liczonych wobec euro o około 75%.

I to jest właśnie skalą upadku tego kraju, gdzie już przed tym wzrostem podstawowych kosztów utrzymania, mieszkańcy Ukrainy aby przeżyć muszą dosłownie oszczędzać na wszystkim, nawet a jedzeniu ograniczając je do najtańszych produktów spożywczych wyłącznie wytwarzanych w tym kraju, a więc do ziemniaków, chleba, makaronów, jajek i słoniny.

Doprowadziło to do tego, że nawet w stolicy, restauracje są puste, co oczywiście całą tą branżę usług kulinarnych pociągnie na dno.

Oczywiście według interpretacji ukraińskiego rządu, to nie on przyczynił się do tak tragicznej sytuacji obywateli Ukrainy, tylko aneksja Krymu i powstanie w Donbasie, które łącznie miały spowodować w ubiegłym roku straty w gospodarce w wysokości około 20% PKB, co przy bardzo dużym udziale szarej strefy wynoszącej 40% całej gospodarki daje w sumie tak negatywne efekty.

Dodam, że niebanalne znaczenie obciążające budżet państwa ponad wszelkie możliwości, jest prowadzona przez rząd w Kijowie tzw. operacja antyterrorystyczna wobec zbuntowanej ludności Donbasu, której koszty- jak ujawnił w lutym br. ukraiński prezydent- wynoszą od 5 do 7 mln euro dziennie:

„Każdy dzień wojny kosztuje budżet państwa 5-7 mln euro. Potrzebujemy pomocy finansowej w celu przezwyciężenia tych trudności” – oświadczył w wywiadzie dla niemieckiej gazety prezydent Ukrainy Petro Poroszenko domagając się większej pomocy w celu dalszego finansowania działań wojennych.

Jednocześnie już na początku tego roku ukraiński rząd przeznaczył na finansowanie wojny od 175 do 245 mln euro, a od początku jej trwania 1,3 mld euro, co stanowi ponad 40 mld hrywien.

Oczywiście nie są to wszystkie koszty jakie wojna ta powoduje, bo straty w ludności cywilnej, trwałe kalectwo dziesiątek tysięcy ludzi oraz zniszczenia infrastruktury państwa i mienia prywatnego są obecnie nie do oszacowania, zaś o ich całkowitej skali może dowodzić fakt, że tylko w zakresie zniszczeń infrastruktury bytowej i przemysłowej szczuje się, że na terenie objętych wojną wynoszą na dzisiejszy dzień około 5 mld euro.

To wszystko razem pokazuje bezsens tej wojny i jednocześnie determinację tych sił, które ją rozpoczęły, nie licząc się przy tym z konsekwencjami jakie ona przyniesie; tak wobec całego kraju jak i tej jego części, gdzie toczy się wojna.

Jaceniuk-Kolomojski-Poroszenko-mem

(…)

Za https://adnovumteam.wordpress.com

Komentarze 34 do “Ukraina – Nędza i upokorzenie ukraińskiego spoleczeństwa”

 1. Prostytutki - towar (s)eksportowy Ukrainy said

  Co czwarta licealistka na Ukrainie marzy o karierze prostytutki. Dla seksbiznesu kryzys gospodarczy to jak wygrany los na loterii.

  Ukraińskie MSW szacuje, że prostytutek jest 110-250 tys., podczas gdy jeszcze w lutym tego roku oficjalne dane mówiły o 12 tysiącach.
  Te liczby są zapewne dużo większe, zwłaszcza że w szacunkach należałoby uwzględnić tysiące dziewczyn pracujących za granicą.

  Ukrainki wyjeżdżają do Rosji, Polski, Czech, a jak się uda, to dalej na Zachód. – Kilka moich koleżanek już szykuje się do wyjazdu do Polski. Czekają na wizy, będą pracować w agencjach w Warszawie i Krakowie – mówi Dasza.

  Ukraina jest obecnie największym eksporterem prostytutek do Europy, a ostatnio także celem seksturystyki.
  Import spragnionych płatnej miłości mężczyzn z Zachodu rośnie znacznie szybciej niż eksport kobiet znad Dniepru do krajów europejskich.

  Wszystko przez przepisy: Ukrainki potrzebują wiz, które trudno zdobyć, a Europejczykom wystarczy paszport. Działają już tanie linie lotnicze, całkiem przyzwoita baza hotelowa i – najważniejsze – konkurencyjne w stosunku do Europy ceny.

 2. A wśród tej czwartej części mieści się zapewne większość tych co ładniejszych. To będzie taka poboczna korzyść dla niewyżytych Niemiaszków, Holendrów i mieszkańców innych najbogatszych krajów eurołagru, bo Jankesi (także Brytyjczycy) na Ukrainę latać raczej nie będą

 3. Banderowiec Kaczyński PiS POMOCNIK said

  Jarosław Kaczyński przypomniał, że dziewięć lat temu, w czasie Pomarańczowej Rewolucji, był też na kijowskim Majdanie.

  -Przyjechaliśmy, żeby wesprzeć dążenia społeczeństwa ukraińskiego do integracji z Unią Europejską, dążenia do tego, żeby być razem – powiedział Jarosław Kaczyński dziś w Kijowie.

  – Jednocześnie przyjeżdżamy tutaj także, bo chcemy kontynuować to wszystko, co było dziełem mojego świętej pamięci brata, prezydenta Rzeczpospolitej, który prowadził politykę, zmierzającą do tego, żeby ta część Europy była razem z UE i mogła się integrować w tej wielkiej całości, jaką jest Europa – podkreślił Kaczyński.

 4. Turczynow UKRADŁ 1 miliard hrivien said

  W styczniu 2015 roku Ukraiński zabijaka Arsenij Jaceniuk poinformował, iż jednym z rezultatów wizyty premier Polski Ewy Kopacz w Kijowie jest obietnica przyznania ze środków publicznych państwa polskiego 100 mln euro kredytu dla Ukrainy.

  Te pieniądze, na które ciężko pracowali polscy podatnicy, zostaną zatem zmitrężone na sny jednoczenia się z postbanderowskimi środowiskami, trwającymi obecnie u władzy po uprzednio dokonanym zamachu stanu.

  Co więcej, Kopacz, która dopiero co chciała puścić pod młotek polskie lasy i kopalnie, wyasygnowała dodatkowe pieniądze na kolejne 5000 stypendiów dla obywateli Ukrainy z rodzin żołnierzy armii ukraińskiej.

  Co ciekawe owe stypendia będą przyznawane bezwarunkowo, zatem otrzymają je także ci młodzi ludzie, którzy kultywują zbrodnicze ideologie OUN i UPA.

  TYMCZASEM te wyłudzone pieniądze od polskiego podatnika dla nazioli ukraińskich zostały ROZKRADZINE przez rządzących oligarchów z Kijowa:

  Турчинов воровал миллиардами, доказательства Шустер украина:

 5. AlexSailor said

  Uwaga:
  „prawie połowa ludności Ukrainy zacznie przeznaczać tylko na ogrzanie mieszkań i ciepłą wodę ponad 25% swoich dochodów”
  W Polsce już spora część ludności przeznacza 25% i więcej swoich dochodów na ogrzanie mieszkań, wodę, ścieki i śmieci – ok. 600 zł miesięcznie.
  Ponadto czynsz najmu mieszkań w Polsce to kolejne 25-30% dochodu, a prąd ok. 10%.
  Chyba nikt nie wierzy, że średnia pensja w Polsce to 4000 zł?

  „aby przeżyć muszą dosłownie oszczędzać na wszystkim, nawet a jedzeniu ograniczając je do najtańszych produktów spożywczych wyłącznie wytwarzanych w tym kraju, a więc do ziemniaków, chleba, makaronów, jajek i słoniny”
  Przynajmniej żyją zdrowo nie jedząc wysoko przetworzonych świństw.

  „Doprowadziło to do tego, że nawet w stolicy, restauracje są puste, co oczywiście całą tą branżę usług kulinarnych pociągnie na dno.”
  W Polsce branże pociągnęło na dno astronomiczne opodatkowanie, czynsze dzierżawne i absurdalne przepisy sanitarne.

 6. AlexSailor said

  Muszę w tym temacie przypomnieć co mówi Grzegorz Braun.
  Podejrzewa, że Ukraina jest na przystawkę, a daniem głównym ma być Polska.
  Po wplątaniu nas w tą wojnę, krachu finansów zadłużonego i obrośniętego mackami biurokracji państwa.
  Jako jeden z głównych punktów swojego programu wyborczego przyjmuje powstrzymanie się Polski od wplątania w jakąkolwiek awanturę wojenną, w szczególności na ukrainie.
  Twierdzi, o czym mam nadzieję usłyszymy w czasie przydzielonego mu czasu antenowego, że Polski nie stać na jakąkolwiek wojnę, a nawet ruchawkę, bo zginiemy całkowicie nie zyskując nic.

 7. W przedostatnim akapicie znalazł się zwrot „szczuje się”, chyba powinno być „szacuje się”.

 8. Filo said

  Ukrainki od dawna znane sa w Europie z prostytucji. I o ile w Holandii na ogol jest to sprawa wyboru, to Ukrainki maja bardzo ograniczony wybor kariery zyciowej..
  Szkoda. Ladne dziewuchy i wiele z nich ma zupelnie przyzwoite wyksztalcenie.
  Znam kilka malzenstw polsko-ukrainskich. Panie przyjechaly z Ukrainy, zeby zostac. Wyszly za maz za Polakow. Te, ktore my znamy to sa z Zachodniej Ukrainy i mowia po polsku.
  Przyzwoite malzenstwa.
  Obecny konflikt bardzo podzielil spolecznosc ukrainska. U nas nie ma konfliktow etnicznych czy politycznych ale daje sie odczuc zmowe milczenia i bariere w kontaktach.
  Niestety, widzialem we Wloszech ciezko pracujace Ukrainki . Wydawalo mi sie wtedy, ze to moze sie zdarzyc tylko na Zachodzie Europy.
  . No, ale teraz Polska to przeciez juz Zachod:

  http://wyborcza.pl/1,87648,17579056,Spowiedz_Ukrainki_o_polniewolniczej_pracy_w_Polsce_.html

 9. No faktycznie zobaczymy w praniu w trakcie „kampanii antenowej”, ile wspomniany Grzegorz Braun jest wart (oczywiście na poziomie mowy). Poza tym, znakomita większość ludności mieszkającej na terytorium bananowego państwa polskiego jest przeciwna angażowaniu się w jakiekolwiek przedsięwzięcia pachnące wojną, oczywiście nie tyle z pobudek wyższych racji moralnych czy politycznych, co z odruchowego strachu przed możliwą utratą żywota, albo i pogorszenia się nędznawej, bo nędznawej, ale jednak egzystencji. Dlatego każdy kandydat „antysystemowy”, „antyestablishmentowy” jest w praktyce zmuszony zajmować takie własnie stanowisko. W przeciwnym razie przepadnie z kretesem. Niech Braun odwoła te bzdury o „kondominium itd.” i przyzna się, że głosił teorie zupełnie nie przystające, oderwane od rzeczywistości, to najlepszy sposób na wzrost jego wiarygodności…

 10. Agat said

  @7
  Ładne to może one i są, ale – wbrew pokutującej jeszcze do niedawna legendzie o „pięknych Ukrainkach” – oczywiście NIE WSZYSTKIE „jak leci”. Ot, jak wszędzie: jest nieco rodzynków, są i brzydkie – całkiem sporo – a najwięcej tam takich zupełnie przeciętnych. Internet legendę zabił, bo nie trzeba wcale jechać na Ukrainę, aby się o tym przekonać.

  Co do małżeństw: nie znam takiego „mieszanego” – ale słyszałem/czytałem że małżeństwo z taką Ukrainką generalnie oznacza wzięcie sobie na głowę (i utrzymanie) całej jej rodziny. Podobnież przekonał się o tym w swoim czasie m.in. niejaki, znany skądinąd, Cezary Pazura. 😉

  No i trzeba uważać na czysto przyziemne sprawy typu AIDS, bo liczba zarażeń u nich jest – jak czytałem – dość spora. Także mniej śmiertelnymi – co nie znaczy, że przyjemnymi – innymi choróbskami „tego typu”.

  Generalnie: opcja dla ryzykanta, lub desperata.

 11. Marucha said

  Braun na ogół dobrze gada. To, co chcemy usłyszeć.
  Ja tylko nie mogę zapomnieć, jak dobrze gadały obydwa kaczory przed wyborami. Jak bogobojnie i patriotycznie.

  Że też Polacy zawsze muszą wiązać swe nadzieje z jakimś korzennym…

 12. Boydar said

  Ja tam wiążę nadzieję z Panem Gajowym 🙂

 13. Kar said

  ..Że też Polacy zawsze muszą wiązać swe nadzieje z jakimś korzennym…

  ..wieczyscie n i e r o z er w a l n i !!…sprzegnieci jak pies z psem..nawet goraca woda nie jest w stanie zepsuc tak wspaniala idylle

 14. Boydar said

  Chyba zimna, Panie Kar. Zna Pan tą odpowiedź kierowcy PKS-u ? – „w Zimnej Wodzie to tylko kaczorowi …”

 15. Józef Piotr said

  Byli działacze „komsomołu” i „komunistycznej partii ” sprawujący jednocześnie funkcje w FSB , NKWD i innej „razwiedce” w tych ostatnich po to aby mieć prawo odręcznego zabijania „upatrzonych” przystąpiło z zachęty Gorbaczowa do „pierestrojki” w Sovieckim Sojuzie. Od 1918 roku kiedy to stworzono „twarde fundamenty” państwa o systemie niewolniczym” czyli państwo niewolnicze na całym obszarze sojuza budowano wszystko co było potrzebne do funkcjonowania tamtejszej gospodarki i to z efektywnością pozwalającą na ciągły przepływ twardych walorów płatniczych tytułem spłat różnego rodzaju nakładów finansowych poniesionych przez „anglosaskie” banki na utworzenie tego państwa jak również „zastrzyków” inwestycyjnych nazywanych „na jego rozwój przemysłowy”.
  Co by nie mówić ale wybudowano tego bardzo dużo a jednocześnie wszystko było własnościa (ziemia , lasy itp.) komunistycznego kraju (czy tam raju)
  Widziane i niewidziane przez nas statki kosmiczne , pojazdy różnej maści , wyposażenie Armii etc…, etc…pomijając obszary jakości wytwarzanych dóbr,były dowodem na wielkość gospodarki . Nie mówiąc już o tym że ciagle kombinowano skrycie jak z tego kołchozu wyciągnąć najwięcej dla zarządzających pieniędzmi tego podłego świata znajdującego się na planecie Ziemia. Interes kwitł i miał się dobrze dokad złota i kamieni wydobywano wystarczająco dużo . I nie chodzi tu o kamienie leżące na kupie które widział minister typu policyjnego w III RP.
  Jednocześnie zdawano sobie sprawę z tego że jakimś odwiecznym prawem a nie bardzo pojetym przez „wielkich sterników” rządzący państwem niewolniczym od rewolucji bo przecież przez 70 z górą lat wszystko starali się zabić w zarodku , zjawisko samoodradzania się społeczeństw narodowych bo zakończył się etap wymuszania a tu ludność niewolnicza sama przejęła budowę „świetlanej przyszłości” wyprzedzając w inicjatywach bezbożnych sterników. czyli zaczęła wierzyć w to co jej wciskano „pałą , mieczem i naganem” a tego to już było za dużo i stawało się to niebezpieczne bo pod nóż zaczęli od czasu do czasu iść „wymuszacze ideologiczni” mniej lub więcej koszerni ale zawsze jednej krwi. W armi powstały tajne organizacje o obliczu nacjonalistycznym jak uni to nazywają lecz w gruncie rzeczy patriotyczne rosyjskie ,na zasadach sprzysiężenia które nie do końca dało się spenetrować .a jednocześnie bazujące na wszczepionej ideologii.
  Powstała „zagwozdka” no bo co mieli zrobić ? A były już lata 60 – te . Stanąć na czele ruchów nacjonalistycznych pokazujących palcami sprawców zniszczenia imperium i zamienienia go w kraj niewolnictwa czy też zaczynać rewolucję pażdziernikową od nowa ze wszystkimi jej narzędziami depopulacyjnymi a tu już nie było czym płacić jak w latach po 1918 roku kiedy to bogactwa gromadzonego przez wieki w imperium Carów było tak wielkie że nie policzalne . Kobyła na której jechała rewolucja stała się starą szkapą – szkieletem zabiedzonym na budowie świetlanego ustroju i dowożącą złoto , diamenty i inne wartościowe dobra w coraz mniejszych ilościach do portów na oceanach świata skąd ekspediowano je do „złotego kaczora Donalda” który nie miał nic wspólnego z „Disneylandem”
  Jednocześnie to co zbudowali „permanentni rewolucjoniści” po wcześniejszych wieloletnich przygotowaniach a mialo to odzwierciedlenie w tragedii rewolucji nazwanej pazdziernikową i kompletnym obrabowaniu dorobku carów , wyeksploatowaniu niewolników i depopulacji jakiej skali świat nowożytny nie zaznał oraz po wydarzeniach na Bliskim Wschodzie w latach 60 – tych nazwano to „bękartem spłodzonym w piekle” i prawem zemsty postanowiono na tajnych obradach,(Genewa) za konszachty ze społecznościami wyznawców Allach’a polożyć kres z opcją na przełom wieków .
  I zaczeła się nowa historia . Mędrcy tego świata postanowili zreformować światową ojczyznę proletariatu początkowo przenosząc stolicę z Moskwy do zachodnich landów przy czym pominięto słowo proletariat a ostatnim proletariuszem rewolucjonistą w historii poczynań rewolucyjnych został z ich nadania szara eminencja „Bolek” Czyli ,co bardzo możliwe będzie to kiedyś w historii „sagą” „Od Lenina do Bolka „ a zastrzyk głupoty został zaaplikowany infekcyjnie ludowi nad Wisłą i to tak skutecznie że epidemia głupoty stale się rozwija i nie widać elementów samo uzdrowienia nawet w postaci samotnej jaskółki która mogłaby uczynić wiosnę.
  Specjalnością zawodową tegoz , jak niektórzy to nazywają „matoła z POM’u była elektryka „niskich napięć” czyli bezpieczne max 12 volt i do tego podłączyło się 10 milionów a takie napięcie co najwyżej to rozwesela (podobno w zależności od miejsca na ciele gdzie to się podłącza rozwesela mniej lub więcej a są ponoć miejsca podłączenia gdzie smuci) a jednocześnie wprowadza w samozadowolenie no bo jak wytłumaczyć osiągnięty poziom kultury Narodu po 1000 latach jej wdrażania i rozwoju i wyborach tegoż „rewolucjonisty na „Prezydenta” czy też pana Grodzką na swojego przedstawiciela w Sejmie? Jak wytłumaczyć brak reakcji społecznej z fizyczną włącznie zebranych pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu w 2010 gdy ustawione przez „czarne siły” osiłki szczają na modlących się i do zniczy ?
  Może to efekt rozwoju epidemii zapoczątkowanej w historycznym czasie naszczaniem do kropielnicy w parafialnym Kościele gdzieś na północy Polski.
  Ale wracając na arenę wypadków związanych ściśle z demontażem Sovieckiego raju zaczęto od „wierchuszki” strategicznym ustawianiem pocztu „genseków” co było niezbędne w zarządzaniu imperium samodzierżawiem opartym na centralnym umiejscowieniu władzy. Na tej zasadzie że samodzierżawie , zwierzchnictwo nad Kościołem z grzesznym podsiadaniem Tronu Samego Boga oraz punktowe ulokowanie wszechwładzy w Piotrogrodzie oraz filią w Moskwie umożliwił spiskowcom wespól z braćmi krwi i z zespuł z ciemnym otumanionym ludem wywrócenie tej Karocy do góry kołami i zepchnięcie w przepaść której na imię było unicestwienie.
  Po tym jeźdźcy , już czerwonej maści , zdażyli uchwycić lejce opanowanego powozu i chociaż byle jak ale dla siebie w dostatku , pojechali dalej przez lat 73 tumaniąc bezdennie propagandowo i linczem występujący w roli koni pociągowych prymitywnej fury głupi żadny krwi niezliczony motłoch wcześniej dumnie się nazywający poddanymi Jego Carskiej Świątobliwości i śpiewający w Cerkwiach „Boże Cara Chranij”.
  Ustawienie rasowego pocztu „genseków” oraz policzenie sił oraz dobr do ostatecznego „zagospodarowania” i to bez inwentaryzacji ,a potrząchanie maczugami sił militarnych które straszyły świat doprowadziły do bliskiego spotkania III stopnia (jak w historiach o UFO) pomiędzy Reaganem a Gorbaczowem. Pierwszy ustąpił drugiemu gwarantując mu bezwojenną egzystencję pod parasolem a drugi przyrzekł mnóstwo rzeczy pod hasłem „pierestrojki”do których zaliczenie tylko: rozwiązanie „imperium zła” co stało się w Białowieży , wprowadzenie z nazwy „zachodniej gospodarki rynkowej” w wydaniu rosyjskim , wpuszczenie niezliczonych zastępów doradców ds. rokradania gospodarki typu Saks , Soros , Balcerowicz oraz szykujących się od bardzo dawna szpeców od tych zagadnień wychodowanych na krwi Rosjan jest niedokładnością.
  Machina destrukcji „imperium zła” ruszyła w szalonym tęmpie a na „bębenku przygrywał” pijanica Jelcyn.
  Ze śmiechu nad tym pomimo aktorskiej odporności Reagan (jak złośliwi powiadali) dostał Choroby Alzheimera a Gorbaczowowi zbielało piętno na czole.
  Proletariat w całej Rosji , tak dumny z budowy Socjalizmu i budowy świetlanej przyszłości świata nagle został pozbawiony wypłat za pracę , rent oraz emerytur a ceny ucywilizowano na modłę zachodnich doradców.
  Zgromadzonym bezmiernym państwowym majątkiem obdzielili się ci co trzymali to wszystko za mordę przez lat 73 czyli zarzadzający niewolnikami wg kastowej przynależności.
  Tak też stało się na Ukrainie gdzie całość majątku w granicach Ukrainy przypadło coś kilkunastu najmocniejszym z których czołowa ( a zarazem najbogatsza) dziesiątka to osobnicy o podwójnym a nawet potrójnym obywatelstwie z których najważniejsze jest izraelskie.
  Ci nowobogaccy stali się milionerami czy miliarderami z dnia na dzień i wobec bezcholowia panującego w tworze pn Ukraina ,( bo gdzie tradycje państwowości) , samorzadzą i pomiatają odartym do gołej dupy motłochem , tworzą własne oddziały militarne do obrony tego co ukradli oraz utrzymania w ryzach ludności . Wlka o wpływy trwa że aż wióry lecą
  Zaczeła się ostra walka o znaczenie między nimi więc wywolali , w skrócie to nazywając bunt a oznaką był majdan w Kijowie. Walka o zakres posiadania trwa w najlepsze . Po stronie Kijowa w tzw operacjach antyterrorystycznych biorą udział prywatne armie złożone również z najemników ze światowego plugastwa .
  A skoro Ukrainą zawładnęła kasta złodzieji i bandytów , nazywająca się oligarchami to wszelka pomoc międzynarodowa w tym i Z POLSKI musi przechodzić przez ich ręce. A oni lokują pieniadze za granicą np. na Cyprze 6,5 mld $ . W polsce Huta Częstochowa oraz Stocznia Gdańska to własność Kołomyjskiego któremu ktoż to sprzedał ?
  Trwa na Ukrainie walka o wprowadzenie demokracji , walka nie na zarty , cierpi i przymiera glodem biedny ograbiony lud który tyle ma z tego że go się zabija najlepiej z czołgu lub działa 155 milimetrów.
  Walka do ostatniego Ukraińca , jak złośliwi gadają.
  Nasz rząd pomaga tamtym a nie ma np. na służbę zdrowia..
  Nasz rząd bezcześci pamiec o ofiarach wśród polskiej ludności i odsyła do niepamięci potworne zbrodnie na naszym narodzie jakich dopuściły się nacjonalistyczne ugrupowania ukraińskie będące w przymierzu z Niemcami . Wołyń , całe kresy wschodnie , Bieszczady , Chełmszczyzna , Tomaszów , Powstanie Warszawskie , strażnicy i kapo w obozach koncentracyjnych , mord profesorów Lwowskich

 16. NICK said

  No to musi się P. Agat (10) stosownie zabezpieczyć.

 17. Agat said

  Niech się „zabezpieczają” raczej ci, którzy korzystają z usług takich Ukrainek (tudzież „panienek” każdej innej narodowości): „NICK-i” i inne takie.
  Ja wcale nie „muszę”.

 18. Jacek said

  „a więc do ziemniaków, chleba, makaronów, jajek i słoniny.”

  „nie jest zle” skoro jeszcze maja chleb i makaron, nie mowiac o jajkach i sloninie. Jeszcze pol roku jewropeizacji i zostana jedynie kartoszki.

 19. NICK said

  Dobra, P. Agat (17). Nie będziem dziś kopii kruszyć. Wczoraj starczyło.
  Ja, tylko przez chwilę, obrażonym był. Osobiście. Tymi radami. Ot, co.
  Chwila minęła. Przyłbica otwarta, ręka wyciągnięta. Pozdrawiam.

 20. Lily said

  Rajmunda matka,z domu Swiatkowska,pochodzila z okolic Odessy,stad ten solidaryzm Kaczorow,z „Ukraincami”,i to juz od 2004 r(rewolicja pomaranczowa),raczej ukrainsko-jezyczna.
  Jak mowi,stare polskie przyslowie”czym skorpka,za mlodu nasiaknie”,to i taka pozostanie. Mowia ludzie,ze”nikt tyle szkody dla
  Polski nie zrobil, co rodzina K…….ch „.

 21. KTO aresztuje GANGSTERA Komorowskiego za KRADZIEŻ setek milionów zł ? said

  Wszystko wskazuje na to, że anty-polski GANGSTER ZŁODZIEJ i OSZUST Bronisław Komorowski wykorzystując swoją funkcje „prezydenta III RP” obecnie bardzo ENERGICZNIE zabiega, dokonuje cały szereg uzgodnień na forum międzynarodowym aby instytucje Państwa Polskiego jak NAJSZYBCIEJ pozbawić własnego systemu monetarnego polskiego złotego – ZLIKWIDOWAĆ polskiego złotego i zamienic jego ZBANAKRUTOWANYM bez pokrycia tzw. „Euro”.

  Bezkarny GANSGSTER Bronisław Komorowski wykorzystując pełnioną funkcje w polskiej administracji państwowej jak funkcji ministra obrony, potem marszałka Sejmu, a następnie w funkcji prezydenta III RP a z tym związane różne immunitety nie tykalności prawnej brutalnie wykorzystywał do KRYMINALNEGO prowadzenia na POTĘŻNĄ skalę prania brudnych pieniędzy, KRADZIEŻY finansowych mienia prywatnego i państwowego.

  Jest cała masa dowodów na to, że GANGSTER B. Komorowski prowadził i dalej prowadzi akcje OSŁONOWE zorganizowanych BRUTALNYCH grup przestępczych. REKINÓW złodzeji finansowych na taką skalę jakie były prowadzone przez żydo-ukrainskie mafie bandytów żydowskich takich jak Kołomyjski, Jaceniuk czy Walcman vel Poroszenko na Ukrainie.

  GANGSTER oszust i złodziej dalej bezkarny Komorowski ENERGICZNIE zbiega o LIKWIDACJE polskiej złotówki i zastąpienie jej EURO, tylko po to aby UKRYĆ jego OSOBISTE oczywiste kryminalne przestępstwa finansowe na POTĘŻNĄ SKALĘ !!!

  Faktycznie to B.Komorowski POWINIEN by NATYCHMIAST ARESZTOWANY i osadzony w węzieniu śledczym, sądzonym i SKAZANYM za ZBRODNIE ZDRADY interesów instytucji Państwa Polskiego oraz jego działania na POTĘŻNĄ szkodę wszystkich polskich obywateli !

  JAKIE są potrzebne procedury prawne aby natychmiast ARESZTOWAĆ tego GANGSTERA B. Komorowskiego ??!!

  „Kim jest Bronisław Komorowski?”

  „Komorowski i WSI – porażające informacje o prezydencie Polski”:

 22. Miejsce GANGSTERA B.Komorowskiego jest w WĘŹIENIU !! said

  Komorowskiego, Dudę i Kopacz tych ANTY-polskie SQURWIELE trzeba KONIECZNIE jakoś ARESZTOWAĆ, gdyż oni na arenie międzynarodowej ROZGRYWAJĄ losem Polaków, otwarcie NAWOŁUJĄ do wojny Rosją bo to ma utrwalić ich centralną władzę na piedestałach tej KRYMINALNEJ zdegenerowanej „warszawki” !

  Ten SQURRWIEL Komorowski był i dalej jest BARDZO GROŻNY dla polskich obywateli gdyż on ZAWSZE DZIAŁA na SZKODĘ Polaków ale zawsze z ZYSKIEM dla zamawiających z zagranicy na przemian, a to z Berlinie, Tel Avi-Avivie, New Yoku, a to w Moskwie … itd.

  Dla tej zdradzieckiej sprzedajnej GNIDY Komorowskiego los i suwerenność Polaków w ogóle się NIE liczy, lecz jego stołek prezydencki na którym siedzi, pilnowanie żyrandola po zgoleniu wąsów oraz polowania …

  Ten przekupny SQURRWIEL Komorowski wykorzystując pełnioną funkcje w TAJEMNICY przed Polakami dokonuje uzgodnien które są z WIELKĄ strata dla Polaków, dlatego GNOJA trzeba jak najszybciej ARESZTOWAĆ i zamknąć w WĘZIENIU za prowadzony przez niego SABOTAŻ przeciw Polakom !

  Zwrócie uwagę na następującą sekwencje wydarzeń:

  – 21 marca 2015 Bronisław Komorowski uszczęśliwił swą bytnością Brukselę, gdzie rozmawiał o „jedności transatlantyckiej”.
  Tymczasem Andrzej Duda zażądał wyjaśnień, czy Komorowski będzie tam rozmawiał i o wprowadzeniu euro. Duda przypomniał, że doradcy Komorowskiego odgrażali się, że euro będzie wprowadzone w Polsce już 1 stycznia 2016 r.
  Cios w Komorowskiego jest wyjątkowo celny. Nikt nie chce euro w Polsce, a opinia źle przyjmuje groźby i podejście arogancji, pogardy i dyktatu, tak charaterystyczne dla jego stylu działania.
  Z tych względów MILCZAŁ on dotąd w kampanii OBIECYWANIA w Izraelu podarowania żydom Polskich lasów Państwowych, podarowania $65miliardów żydom. MILCZY o o jego prywatnych działaniach wprowadzeniu EURO w Polsce.

  O czym DALEJ jeszcze MILCZY Komorowski, aby ZNIEWOLIĆ Polaków ???!

  – 23 marca, najwyraźniej uświadomiwszy sobie powagę nowego wyzwania, Kancelaria Prezydenta stwierdza, że – za Niezależną – „debata na temat przystąpienia do strefy EURO powinna odbyć się przed wyborami”.

  Tego też dnia 23 marca 2015 pojawiają się doniesienia o książce Jürgena Rotha o ZAMACHU Smoleńskim, która się już drukuje w Niemczech, a jej czytelnicy dowiedzą się co się FAKTYCZNIE stało w Smolensku 10-IV-2010r. które jest wymuszającym SZANTAŻEM dla rządzącej żydo-bandyckiej ekipy „warszawki” tak, aby byli ULEGLI wobec Berlina i szybciutko wprowadzali EURO w Polsce jak nie chcą by rozliczani za ZAMACHU Smoleńskiego.

  – 27 marca autor książki chyba na zlecenie BND informuje o swym przekonaniu, że w Smoleńsku doszło do zamachu.

  – 30 marca dopiero Roth informuje, że wie o ekipie FSB, że zna nazwisko, ale go nie ujawni itp. Wypowiedź Rotha wywołuje poruszenie w rządzie ZAMACHOWCÓW PO i dlatego gangster Grzegorz Schetyna przyznaje się nawet do zamiaru „zastanawiania się” przez „kolejne lata” jak doszło do „błędu zamachu” itp. czyli niejako przyznaje się że był ZAMACH 10 kwietnia 2010r.

  – 3 kwietnia Bronisław Komorowski, choć wciąż MILCZY jak zawsze ale DZIAŁA na SZKODE Polaków i bezpośrednio swoim osobistym stosunku i POŚPIESZNYM zaangażowaniu w narzucenie Polsce EURO i zaczyna OPOWIADAĆ BAJAKI na spotkaniach z EMERYTAMI, jakoby że wprowadzenia EURO chciał Jan Paweł II. . .

  – 2 kwietnia dzień WCZEŚNIEJ, niemieckie służby specjalne BND wydaje dementi w sprawie rewelacji Rotha; ten zaś nie poddaje się, wyjaśnia że ma swoje źródła o ZAMACHU.

  WIADOMO Euro przyniosło ogromne zyski ale tylko Niemcom i stało się jeszcze jednym, bardzo ważnym instrumentem dominacji niemieckiej w Europie.

  Na przełomie kwietnia i maja 1992 r. Krzysztof Wyszkowski podał, że traktat polsko-niemiecki o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy jest niesymetryczny na NIEkorzyść Polski, bo ministrowi Skubiszewskiemu grożono, że w razie jego nieustępliwości zostanie ujawniona jego agenturalna przeszłość(działał na SZKODĘ Polski na arenie międzynarodowej tak jak teraz Komorowski, Schetyna, Tuska czy Kopacz).

  Naturalnie, czasy mogły się zmienić i pomysł, że Niemcy wykorzystują wiedzę o sprawcach zamachu w Smoleńsku do zmuszenia szantażem macherów z Platformy Obywatelskiej do FORSOWANIA interesów niemieckich, a w tym ZMUSZENIA ZAMACHOWCÓW, czyli sitwy kryminalistów morderców PO aby, zgodzili się na PRĘDCE wprowadzic EURO w Polsce oraz ZLIKWIDOWAĆ polskiego złotego, jeszcze PRZED wyborami nowego Sejmu, gdyż ten NOWY Sejm może się na to NIE zgodzic i wtedy Niemcy jeszcze bardziej nie będą mogli RABOWAĆ Polaków niż dotychczas.

  Nie ma wątpliwości, że Platforma Obywatelska to ekspozytura Niemiec, PiS to ekspozytura żydostwa z Waszyngtonu i Tel-Avivu.

  Wszystko co się dzieje za kulisowo w tym ZDEGENEROWANYM „rzadzie warszawskim” sterowanym RĘCZNIE na przemian przez niemieckie BND, CIA czy Mossad wskozuje na 100% że ten anty-polski przestępczy ganga czyli SYSTEM partyjny PO-PiS-PSL-SLD/PZPR jest AGENTURĄ działającą na ZGUBĘ polskich obywateli dlatego tych kryminalistów NALEŻY obalic i ROZLICZYĆ łącznie z KRAMI ŚMIERCI za ZBRODNIE zdrady naszych polskich interesów.

 23. marta15 said

  a w Polsce to lepiej??

  http://macgregor.neon24.pl/post/121112,matka-kurka-o-elitarnej-holocie

  „…Gdy się spojrzy na polską rzeczywistość pod odpowiednim kątem to bardzo trudno się nie podpisać pod bezlitosną oceną, że mamy do czynienia z zaściankiem, ciemnogrodem i bezgraniczną głupotą.
  Tak rzeczywiście jest, tylko przyczyny stanu rzeczy są zupełnie inne niż się usiłuje Polakom wbić do głowy.
  Po 1989 roku towarzysze szmaciaki wcześniej lub później przebrani za „opozycję” albo „młodą demokrację” wraz z byłymi kierownikami PGR, Polmozbytu i GSU zbudowali nową wersję elity.
  To towarzystwo jako pierwsze dostawało bony PKO do Pewxu i jeździło na Wegry do knajp ze striptizem. Oni na widok „elektrona” z kalkulatorem dostawali orgazmu w oczach. Oni popijali armeński koniak z lodem, oni zakładali krawaty ze sznurówki i strzygli się na Limahla.
  Cała ta buraczana prowincja peerelowska przesiadła się ze służbowych Polonezów do klejonych BMW, z kanciapy GS-u do biura Sp. z o.o. Józex & Stefex i z Trybuny Ludu do Gazety Wyborczej.
  Wnuki przedwojennego lumpenproletariatu, który stare szlachecki dworki przerobił na chlewnie, pałace i kościoły na magazyny zbożowe. Bieda umysłowa, komunistyczna dzicz spuszczona z łańcucha, bezideowa hałastra złożona z marginesu nie mającego nic wspólnego z żadną warstwą społeczną..”

 24. Jack Ravenno said

  Komorowski jest winien zamachu stanu – bezprawnie przejął obowiązki Prezydenta RP po wydarzeniu smoleńskim gdy jeszcze nie potwierdzono oficjalnie śmierci L.Kaczyńskiego – urzędującego Prezydenta. Osobiście mi wiszą jeden jak i drugi ale prawo powinno być przestrzegane – co z tego gdy w Polsce prawo jakiekolwiek ma się za nic a rząd jest gangsterem, bandą grabieżców i wrogiem publicznym nr 1.

 25. Polacy IDENTYCZNIE upokożoni tzn. RABOWANI jak Ukraincy przez "władze" said

  Miliardowe DEFRAUDACJE finansowe na SZKODĘ polskich obywateli wspierane przez Komorowskiego, Kopacz, R.Sikorskiego i wszystkich centralnych władz oficjalnej administracji „warszawki”.

  W obecnym polskim tzw. kneseto-Sejmie nie wolno otwarcie mówic i zdawac pytań o PATOLOGI centralnej władzy w III RP, łacznie z tą jakiej dopuszcza się Komorowski czy Kopacz lub Kaczyński jaka to PATOLOGIA jest identyczna jak na Ukranie, która doprowadziła do SECESYJNEJ wojny domowej.

  Oto jak poseł Bartosz Kownacki 20 marca 2015 zapytuje o zbadanie kryminalnych działań Kmorowskiego, który obioł swoim protektoratem kryminalne gangi oszustów finansowych „zalegalizowane” do okradania polskich obywateli w czym też uczestniczy Tadeusz Komorowski jako prezes SZTUCZNEJ spółki finansowej, syn Komorowskiego:

  „Bartosz Kownacki – wystąpienie z 20 marca 2015 r.”

  Bartosz Kownacki o Bronisławie Komorowskim, SKOK Wołomin i WSI (20.03.2015):

 26. DLACZEGO w III RP nikt NIE bada przestępstw Komorowskiego ?? said

  Kurski przedstawia DOWODY na to, że Komorowski wydawał polecenia wstrzymujące aresztowanie złodzeji, którzy ukradli minimum 400 milionów złotych.

  MIAZGA – Kurski u Olejnik o Komorowskim i SKOK

 27. marta15 said

  w tzw miedzczasie w Canadzie banuje sie slawna Ukrainska pianistke za jej pro-rosyjskie wypowiedzi.
  czyli, mozesz miec swoja opinie O ILE zgadza sie ona z nasza. a jak nie to won.

 28. Ukraina jest ROZKRADZINA przez takich ukrainskich "komorowskich" i faktycznie NIE istnieje ! said

  Wywiad z prawnikiem i ekonomistką z byłej „ukrany” która wyjaśnia w jaki sposób finanse taj BYŁEJ „ukrainy” całkowicie zostały ROZKRADZIONE przez „centralną administracje państwową” którą faktycznie byli ŻYDY z ukraińskim obywatelstwem.

  Aby ten brutalny RABUNEK na byłych obywatelach ukrainy ZATUSZOWAĆ i UKRYĆ to pod pozorem „wprowadzania demokracji” najwięksi ZŁODZEJE dokonali zamachu stanu, aby przejąć władze i tym to sposobem NIE być ROZLICZANI.

  Cały ten mechanizm OBRABOWANIA finasowego byłych obywateli ukrainy wyjaśnia Татьяна Монтян.

  Жесткая правда прямо в лицо – „УКРАИНЫ БОЛЬШЕ НЕТ”

 29. marta15 said

  Polacy sobie pewnei nie zdaja sprawy ze tego
  „………Wezwanie z armii może dotyczyć NIE TYLKO powołania żołnierza rezerwy na ćwiczenia mobilizacyjne.
  Równie dobrze wojsko może potrzebować terenowego auta, firmowej koparki, parkingu czy powierzchni magazynowej.
  Zgodnie z Konstytucją RP KAZDY OBYWATEL MA obowiązek ponieść świadczenia osobiste i rzeczowe,
  JESLI SA ONE konieczne do BUDOWANIA obronności państwa.

  Świadczenia rzeczowe, czyli udostępnienie wojsku swoich nieruchomości i rzeczy ruchomych (np. aut osobowych i transportowych, maszyn budowlanych) może zostać nałożone zarówno na instytucje i urzędy państwowe, jak i na przedsiębiorców oraz osoby fizyczne.
  Polega on na przeznaczeniu (zaplanowaniu) do przekazania po ogłoszeniu mobilizacji i w czasie wojny – posiadanych nieruchomości i rzeczy ruchomych do używania na cele przygotowania obrony państwa. …………….”

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Czy-wojsko-moze-zajac-samochod-albo-mieszkanie-7244205.html

 30. Ukraina została ZNISZCZONA przez żydo-banksterów z NewYorku USA i pedałów z Brukseli said

  Pytam JAK Polska, Węgry, Portugalia czy ta już zupełnie ROZWALONA Ukraina, czy Grecja mają się BRONIĆ przed RABUNKOWYM BANDYTYZMEM finansowym i fizycznych tych żydo-złodzeji masonów ludobójców z Waszyngtonu USA i Brukseli ???

  USA stał się przestępczym państwem w którym też NIE rozlicza się żydowskiego złodziejstwa, gdyż „bogaci złodzieje” w USA też są BEZKARNI gdyż są wspierani przez rządzących grasujących ŻYDOWSKICH NEOKONÓW, którzy się wyżarli w USA na całkowitym okradnięciu pozostałych amerykańskich obywateli.
  Gdy ktoś w USA usiłuje rozliczy żyda złodzeja to ten proces rozliczania ze złodzejstwa żyda jest krzykliwie nazywane „nowym holocaustem” dlatego żydzi złodzeje w USA sa bezkarni, nie rozliczani z przestępstw kryminalnych i o tym też NIE WOLNO PUBLICZNIE mówic bo to jest nazywane „antysemityzmem” za co można byc ukranym w tym USA. Takim to sposobem ŻYDY zamieszkali w USA stali się najbogatsza KASTĄ.

  W ostatnich 5-u latach w USA straciło domy 18 milionów RODZIN, które nie były w stanie spłacać zaciągniętych pożyczek na te domy lub mieszkania.

  Wcześniej żydo-banksterzy w USA przed 2008 rokiem przez jakieś 10 lat tzn. w latach 1998 – 2008 CELOWO wskutek złodziejskich spekulacji finansowych sztucznie ZAWYŻYLI od 300% do 400% ceny domów w USA, właśnie po to, aby przeciętni obywatele w jakimś momencie np. po straty pracy NIE mieli czym spłacać tych domów.

  Wtedy żydo-banki miały podstawy zaraz kogoś wyrzucić na BRUK z takiego domu lub mieszkania zaraz po 2-uch miesiącach nie spłacania pożyczki.

  Obecnie w USA z 30% społeczeństwa mieszka „na kupie” czyli identycznie jak to było za KOMUNY w Polsce czy ZSRR gdzie w jednym mieszkaniu mieszka 2-e lub więcej rodzin.
  W rodzinach murzyńskich lub meksykańskich są „zmiany” do spania w tych samych łużkach, gdyż nie ma gdzie wstawiać odpowiedniej ilości łużek w mieszkaniu tak, aby wystarczyło dla wszystkich tam mieszkających.

  Te ZABRANE ludziom nie spłacane domy lub mieszkania przez żydo-banki w USA aktualnie stoją PUSTE. Tych domów i mieszkań jest ok 30 milionów !!!

  Ludzie nie wiedzą, ale 33% tych wszystkich wieżowców w żydowskim New Yorku czy Waszyngtonu stoi PUSTE i nikt tego NIE użytkuje ! W tych pustych domach i meszkaniach rozmnarzają się szczyry, myszy i karaluchy + kwaśny SMRUD jaki panuje w zydoskim New Yorku. Obecnie w New Yorku po głównych centralnych ulicach w dzień baraszkują SZCZURY. Po zachodzie słońca szczury wyłaża ze swoich nor, jest ich cała masa i biegają stadami ulicami. Wszyscy do tego widoku już się przyzwyczaili.
  Zapraszamy do żydo-mafijnego zbankrutowanego przez śmierdziuchów żydów złodzeji USA !

  Wiele PUSTYCH wieżowców w USA jest ogrodzone płotem wyskości 3 metry, aby tam nikt nie wchodził. Przez te płoty są przerzucane śmieci w których rozmnażają szczury, robactwo i syf …

  Te pieniądze, które były w jakieś części już spłacone tym żydo-banksterskim bankom za te domy czy mieszkania wczesniej kupione na kredyt zostały sobie PRZYWŁASZCZONE przez te „żydoskie banki”.

  Na tym właśnie polega „żydo-amerykański kapitalizm” czyli na zwykłym ZŁODZIEJSTWIE !

 31. Re: Artykul…
  Wyglada na to, ze ten artykul „splodzil” zydowski obrzezaniec porownujac ukrainska walute do „jewro” czy „dulara”.
  W Chinach Chinczyk zarabia 280 dolarow, ale nie pisze nikt ile Chinczyk wydaje na komorne (gaz, swiatlo, wode)…(ok. 10 dol)…

  Dlaczego nie podaje sie srednich zarobkow w danym kraju I okrywa milczniem cene 1kg chleba, 1/2 kg masla, 1kW pradu, 100 m/3 gazu, 1 litra benzyny, 1kg cukru, itd., itdl, itd., , tylko oczy sie „mydli” porownywaniem zarobkow do zydowskiego dulara z federal reserve czy brukselskiego „jewRo”???…
  Ano wlasnie!!!!…
  =====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 32. MatkaPolka said

  SYTUACJA GOSPODARCZA NA UKRAINIE

  Produkcja samochodów osobowych spadla o 96%, sprzedaż samochodów wszystkich spadla o 67%
  Masowe bankructwa banków na Ukrainie

  http://rinf.com/alt-news/editorials/ukraines-car-production-plunges-96-many-banks-also-fail

  W dniu 7 wtorek kwietnia Ukravtoprome (Ukraińskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów) poinformował, że w okresie trzech miesięcy od stycznia do marca 2015 roku, w porównaniu do tych samych trzech miesiącach 2014 roku produkcja samochodów osobowych spadł 96%, 23% pojazdów użytkowych, autobusy 43%, przy ogólnym spadku o 92%.

  W samym marcu 2015, w porównaniu do marca 2014 roku produkcja samochodów osobowych spadł 94,3%, pojazdów dostawczych spadła o 31%.Dane dla autobusów nie został ujęte.
  .
  Dane marcowe pokazuja znaczną poprawa w stosunku do miesiąca poprzedzającego: „. W stosunku do lutego, liczba samochodów produkowanych podwoiła”

  W dniu 2 kwietnia odnotowano, że „Sprzedaż nowych samochodów na Ukrainie spadła do najniższego poziomu od 15 lat”, a ilość sprzedaży w marcu (liczba sprzedanych samochodów) było 23% mniej niż w lutym. Ponadto, ogólny spadek sprzedaży pojazdów na Ukrainie w okresie styczeń-luty 2015 w porównaniu do tego samego okresu w 2014 roku wynosił 67%.”

  W rezultacie, produkcja na Ukrainie spada jeszcze szybciej niż konsumpcja na Ukrainie.

  W oddzielnym Raporcie Dyrektora Zarządzającego Ukraińskim Funduszem Gwarancji Depozytowych stwierdza, 7 kwietnia, że następuje “masowa upadłości banków” na Ukrainie, i że Fundusz współpracuje z „48 niewypłacalnymi bankami, z których 46 zostały uznane za niewypłacalna w latach 2014-2015. „Ten raport cytuje jego wypowiedź:” przyczyną masowych bankructw banków na Ukrainie w latach 2014-2015 były przestępcza działalność właścicieli i menadżerów tych banków, jak i niekorzystne środowisko biznesowe w kraju. Niemoralne właścicieli i menadżerowie, którzy używali banku dla swoich osobistych celów, pozbawiając banki ich majątku…. Gdy ten czy inny biznes w kraju zaczyna się upadać z powodu braku eksportu, spadku konsumpcji krajowej, koszty, koszty produkcji, itp, banki cierpią. „Tak wiec, czasami, właściciel lub główny menadżer zabiera wszystkie pieniędze jakie są i Fundusz Gwarancyjny zostaje ze wszystkimi stratami.

  Ten zapaść gospodarczej (tonaca sprzedaży produktów, takich jak samochody, pogrążając się produkcja, wzrost bezrobocia, upadki banków) jest oczywiście zauważana przez rząd krajowy. „Według wstępnych szacunków, fundusz wypłat dla właścicieli kont w dwóch największych niewypłacalnych banków, które zatrudniają tymczasową administracji,” Nadra „i” Delta Bank „wymaga 20,5 miliardów dolarów.” To pieniądze, które muszą pochodzić z Funduszu Gwarancyjnego, a te koniec końcow z o kredytów, od zachodni podatnicy, poprzez USAID, MFW, UE, itp, najpierw będą płacić odsetek do kapitału dla posiadaczy obligacji Ukrainy.

  Niektóre, jeśli nie wszystkie straty zostaną przeniesione na na tych zachodnich podatników,tzn. ogół społeczeństwa – którzy nie zobaczą jakichkolwiek zysków, jeśli w ogóle nie straca wszystkiego. Na przykład, grupa funduszy Franklin Templeton nabył obligacje rządu ukraińskiego bardzo wysoko oprocentowane, przy założeniu, że zachodni podatnicy pochłoną wszystkie lub większość strat. Negocjacje są już dzieje się, że wśród arystokracji, który zadecyduje, ile społeczeństwo straci. To się Nazywa „kapitalizm”. Niektórzy nazywają to „demokracja” czy też”walka o demokrację”. Być może bardziej bardziej odpowiednią nazwą dla niego byłoby to co George’a Orwella, określał jako „Big Brother”

 33. Gazda said

  Re: 27, Marta 15.
  Wzielas zbyt szeroki „zamach”, Martusiu, bo pania Lisitsa zbanowano tylko w Toronto, natomiast jej recital w Albercie (Calgary, czy Edmonton – nie pamietam) odbedzie sie zgodnie z planem.
  Poza tym, piszac po polsku, mamy do czynienia z Kanada, w odroznieniu od angielskojezycznej Canady. Poza tym – calkowita zgoda!

 34. MAFIA nazistów ukrainskich zamieszkałych w Toronto RĘCZNIE steruje Kanadą said

  Re: wpis 27 i 33

  W Toronto poza granicami tej gównianej ukrainy jest największym skupiskiem ukranców na Świecie. Tam w Toronto są „szefostwa” wszystkich nacjonalistycznych ugrupowań ukraińskich na cały Świat jak np. UPA i innych.

  Okazuje się że ta mafia nacjonalistów ukraińskich jest tak bardzo wpływowa we władzach miejskich Toronto że jest w stanie CENZUROWAĆ wszystko co się dzieje w Toronto i całej okolicy. To ci naziole ukraicy z obywatelstwem Kanady jak widać panoszą się w Toronto tak jak ŻYDY w New Yorku lub Waszyngtonie.

  To panoszenie nazioli ukraińskich w Toronto obruci się PRZECIW Kanadzie wcześniej lub później i będzie bardzo KOSZTOWNE dla Kanady.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: