Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Mg-42 o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Marek Rogalski o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Kura domowa o Wolne tematy (67 – …
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Jak zakończy się czesko-amerykańska „dyplomatyczna strzelanina”?

Posted by Marucha w dniu 2015-04-09 (Czwartek)

„Dyplomatyczna strzelanina” pomiędzy Milošem Zemanem i ambasadorem USA w Pradze Andrew Schapiro z powodu decyzji czeskiego przywódcy odnośnie przybycia do Moskwy 9 maja z okazji 70. rocznicy Zwycięstwa może mieć daleko idące konsekwencje. Jakie?

„Strzelanina dyplomatyczna” pomiędzy ambasadorem USA w Pradze Andrewem Schapiro [Żydem – admin] a prezydentem Czech Milošem Zemanem nie pozostała niezauważona. „Wymiana uprzejmości” wynikła z tego, że ambasador USA pozwolił sobie udzielić nagany głowie państwa przyjmującego za zamiar przyjazdu 9 maja do Moskwy na obchody 70. rocznicy Zwycięstwa nad nazizmem.

Czeski lider dziś stał się bohaterem czeskich, polskich i rosyjskich mediów, które prześcigają się w informacjach o jego odpowiedzi dla amerykańskiego ambasadora i reakcji polityków na to. Premier Czech Bohuslav Sobotka wyraził nadzieję, że wypowiedzi prezydenta nie wpłyną na stosunki z sojusznikami:

„Oczywiście chciałbym, aby ogólne podejście pana prezydenta do polityki zagranicznej i dyplomacji było bardziej profesjonalne. Uważam, że reakcja prezydenta Zemana nie była odpowiednia biorąc pod uwagę, co właściwie powiedział ambasador USA.” [Godna pogardy syjonistyczna szmata, która nie popiera własnego prezydenta – admin]

Upoważniony przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji komisarz ds. praw człowieka, demokracji i rządów prawa Konstantin Dołgow wyraził aprobatę dla stanowiska prezydenta Republiki Czeskiej pisząc na Twitterze: „Godna odpowiedzi czeskiego prezydenta dla ambasadora USA!”

Opinie obywateli Czech są podzielone. W komentarzach na stronie Andrew Schapiro na Twitterze ktoś chciał zignorować incydent, a kto inny pyta ironicznie, jak szybko należy spodziewać się wydalenia ambasadora USA z Republiki Czeskiej.

Z pytaniem, jaki będzie wynik tego konfliktu, radio „Sputnik” zwróciło się do byłego doradcy prezydenta Vaclava Klausa, a obecnie redaktora naczelnego portalu „Protiproud” Petra Hájeka:

— To nie jest „potyczka”, problem jest zasadniczy. Obecny ambasador USA Andrew Schapiro, a także poprzedni Norman Eisen zachowują się u nas jak na podbitym terytorium. Ambasada Stanów Zjednoczonych w Pradze nie jest organem przedstawicielskim, a raczej niejakim centrum, które daje negatywne sygnały wobec niektórych czeskich polityków.

Wydaje się, że pan Schapiro zachowuje się tutaj, jakby był głową jakiegoś protektora. On uważa, że może wydawać polecenia prezydentowi odnośnie tego, czy ma jechać do Moskwy, czy też nie. I, jak mówią, jeśli pojedzie, to będzie to wyglądać tak, a nie inaczej… To są zachowania całkowicie niedopuszczalne dla dyplomaty. Ambasador USA manifestuje, powiedziałbym, imperialistyczne maniery. Ten sposób przejawiał się również wcześniej, choć skrycie, poza oczami opinii publicznej. Ale po tym, jak amerykański konwój zademonstrował w naszym kraju swoją moc, ton rozmowy USA z Czechami jak widzimy zyskał jeszcze większą arogancję.

Myślę, że pozycja prezydenta Zemana odrzucającego rozkazy ambasadora USA i jego słowa o tym, że drzwi do Zamku Praskiego dla pana Schapiro są teraz zamknięte to jedyna możliwa godna odpowiedź. Nasz lider zachował się jak prezydent kraju, a nie protektor Stanów Zjednoczonych.

Czy wcześniej zdarzały się podobne incydenty w czesko-amerykańskich stosunkach?

— Miał miejsce podobny przypadek między ambasadorem USA i ówczesnym prezydentem Vaclavem Klausem w związku z przyczynami zbliżającej się amerykańskiej operacji wojskowej USA i krajów-sojuszników w Iraku. Podczas prywatnej rozmowy prezydent powiedział, że posiadanie przez Saddama Husajna broni biologicznej nie wydaje mu się wiarygodnym faktem, a raczej pretekstem do inwazji. Po tej rozmowie Vaclav Klaus przestał otrzymywać zaproszenia na spotkania z amerykańskim prezydentem Bushem.

A tu obserwujemy podobną sytuację z jedną różnicą: teraz ambasador Schapiro publicznie poucza Miloša Zemana. Ale prezydent Zeman twardo stoi przy swoim. Praga w ten sposób demonstracyjnie dystansuje się od Brukseli i Waszyngtonu.

Czy to nie doprowadzi do napięć w czesko-amerykańskich stosunkach?

– Takie napięcie jest stale obecne, stosunków między Republiką Czeską a Stanami Zjednoczonymi nie można nazwać za ciepłe. Nic nowego, po prostu trend się pogorszył. Ale Czechy mają swoje własne interesy. W tym przypadku polegają one na tym, aby prezydent pojechał do Moskwy. To jest uznanie przez Republikę Czeską faktu, że ZSRR (Rosja, jako jego następca), był główną siłą, która wyzwoliła ówczesną Czechosłowację od nazistów. Demonstracja tego, że zachowujemy wdzięczną pamięć o 150 tysiącach poległych w naszym kraju radzieckich żołnierzach. Najmniej, co można zrobić dla takiej demonstracji w imieniu narodu czeskiego, to ukłon w stronę tych, którzy zginęli w walce o naszą wolność w ich własnej ojczyźnie.

A co myślą na ten temat sami obywatele Czech, czy oni aprobują decyzję prezydenta o przyjęciu zaproszenia rosyjskiego kierownictwa?

— Przeprowadzamy różne badania socjologiczne. Tego typu badania mogłyby ujawnić, że większość jest „przeciw”. Ale w rzeczywistości każdy wie: obecnie czeskie społeczeństwo jest podzielone równo na dwie części. Połowa jest pod wpływem medialnej propagandy na rzecz UE i USA. A połowa obywateli zachowuje jasny umysł i rozumie, na czym w rzeczywistości polegają czeskie interesy narodowe.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 8 do “Jak zakończy się czesko-amerykańska „dyplomatyczna strzelanina”?”

 1. Józef Piotr said

  Dzielny chciałoby się powiedzieć Wojak Zeman.!!
  A co robią „nasi” ? Szmacą Kraj i Naród.
  A poniższy film polecić należy panu Prezydentowi Komorowskiemu oraz osłom na literę P.
  I wstyd że Rosjanie nakręcili film o Wołyniu i mordercach OUN, UPA wykorzystując w większości wypowiedzi mądrzejszych Polaków.

 2. Trak said

  Cieszy mnie to.
  Małe państwo ale ma jaja. Ma cywilną odwagę mówić, co mu się nie podoba.

  Bul natomiast, dzisiaj dał popis na Ukrainie i można było odnieść wrażenie, że jest ukraińskim prezydentem – tak bardzo kocha ten naród. Mógłby nie wracać i tam zostać.

 3. u said

  Moze jest iskierka nadziei, ze Merkel, a jak Merkel to i Hollande wezma z Zemana przyklad, a wtedy skonczylby sie dyktat amerykanskich decydentow w Europie i zagrozenie swiatowa wojna tez zostaloby zazegnane. Rosja bylalaby nasza!

 4. Birton said

  ciekawe co powiedziałby na to , gdyby żył, Jan Paweł Katz Żydaweł zapewne: „tak trzymać i nie popuszczać!” .
  Dziękujemy ci, Janie Pawle Żydwale za ręce w nocniku.
  Pokolenie JP

 5. bv said

  Pierdolić amerykańskich żydów,Ich bezczelność i arogancja przebija wszystko co do tej pory widzieliśmy w historii stosunków międzynarodowych.Bambus powinien być powieszony za zbrodnie jakie dokonał w Syrii i Libii.

 6. NC said

  Ambasadorowie amerykańscy nie są dyplomatami i na ogół nie mają żadnego doświadczenia ani w stosunkach międzynarodowych, ani w dyplomacji, nie mówiąc o kulturze osobistej.
  Skąd się biorą?
  Z nominacji prezydenta, który w ten sposób wynagradza tych, którzy podczas kampani wyborczej zebrali na jego rzecz najwięcej pieniędzy. Prezydent rozważy pragnienie zbieracza zostania ambasadorem, jeśli zbieracz uzbierał co najmniej milion zielonych.
  Ja nie żartuję, niestety…

 7. gnago said

  Trochę mało tych poległych zmarłych co Czech policzył ja doliczyłbym tych Rosjan z ROA co zwiedzeni słowiańską solidarnością pomogli ocalić Pragę w przedwczesnym powstaniu a dławionym przez Niemców. No i spotkała ich czeska wdzięczność wrócili do kraju budowanego komunizmu. I jak mieli szczęście to dłuuugo go budowali np: na Kołymie

 8. Jack Ravenno said

  To jak zareagował prezydent Zeman bardzo mi się spodobało. Kulturalna odpowiedź na chamską zagrywkę. Oby tak dalej. Vaclaw Klaus był niezły a i temu też nie brakuje…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: