Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Homolka o Soros i Biden kontra Neta…
  Lily o Soros i Biden kontra Neta…
  kot policyjny o Psy policyjne w Kalifornii oka…
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Gość o W Konfederacji każdy ma r…
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Będziemy drugą Japonią?
  JW o Będziemy drugą Japonią?
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof M o Kłamstwo założycielskie czyli…
  Katon o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Bandyci z UPA pod prawną ochroną państwa ukraińskiego

Posted by Marucha w dniu 2015-04-10 (Piątek)

Ukraina: UPA nietykalna

9 kwietnia ukraińska Rada Najwyższa przyjęła ustawę nr 2538-1, która wprowadza odpowiedzialność prawno-karną za „szarganie pamięci walczących o niepodległość Ukrainy i upokarzanie godności narodu ukraińskiego”.

Zgodnie z definicją w tekście ustawy, „walka o niepodległość” trwała od listopada 1917 r. do 24 sierpnia 1991 r. Wśród ruchów, których pamięć podlega odtąd specjalnej ochronie, ustawa expressis verbis wymienia Ukraińską Powstańczą Armię.

Ukraiński parlament uchwalił powyższy akt prawny podczas oficjalnej wizyty Bronisława Komorowskiego w Kijowie. [TAK!!! – admin]

Źródło: kresy.pl

Komentarz Redakcji:
Intencje twórców ukraińskiej „ustawy kagańcowej” wobec strony polskiej nie wymagają chyba wyjaśnień: każde przypomnienie, że OUN była organizacją terrorystyczną, a UPA dokonała ludobójstwa na Polakach, będzie odtąd ścigane z urzędu. Ustawa stwarza jednak interesujące problemy prawne na samej Ukrainie: czy np. kolportaż lub wypożyczanie prac nieżyjącego już ukraińskiego historyka Wiktora Poliszczuka, który konsekwentnie zwalczał kult OUN i UPA, również będzie karane? (A.D.)

http://xportal.pl

Komentarz Maruchy:
Polaków mało obchodzi przyjęcie ww ustawy przez Ukraińską Radę Najwyższą.  Zapewne nie obeszłoby ich także przyjęcie przez Bundestag ustawy o ochronie dobrego imienia Gestapo.

Za to gdy Rosja coś wspomni o ochronie swej pamięci narodowej… oooo! Tu się Polacy uaktywniają. Karki im czerwienieją, żyły wychodzą na skroniach, mowa staje się bełkotliwa i wrzaskliwa, ślina bryzga…
Admin  

Komentarzy 13 do “Bandyci z UPA pod prawną ochroną państwa ukraińskiego”

 1. EKO-LAS said

  A co na to ONZ, USA, EU i inne pozostałe histerioprawotwórcze agendy? Zgodność z zaprowadzoną „poprawnością” światowego militaryzmu to Pan Poroszenko uzyskał aby?

 2. Marucha said

  Re 1:
  Panie kochany…
  Pedofilia jest straszną zbrodnią… chyba, że uprawiają ją najwyższe władze w Brukseli. Im wolno.
  Szowiznim jest ze wszech miar naganny… chyba że chodzi o szowinizm żydowski.
  Nazizm jest potworny… chyba, że chodzi o żydobanderowski rząd Ukrainy.

  Czuje Pan bluesa? Bo jak tu go nie wyczuć…

 3. EKO-LAS said

  Ja to tak z troski, o trud Panu Putinowi zadany. No bo przecie, będzie mu dane jeszcze jedno święto wyzwolenia spod faszyzmu organizować 🙂

 4. Józef Piotr said

  Tfu ,….. Hanba !!!!

  B ♫ Wystąpienie „Prezydenta RP” w Radzie Najwyższej Ukrainy 09.04.2015

  https://adnovumteam.wordpress.com/2015/04/10/b-%e2%99%ab-wystapienie-prezydenta-rp-w-radzie-najwyzszej-ukrainy-09-04-2015/

 5. Pryncypałka said

  To zwykły objaw miłości do Polaków również.
  A ‚nasi’ politycy ponownie pojadą pośpiewać i pomachać gierojom 😦

  Dla Pana Maruchy coś ładnego i dla jedynki również.

 6. aa said

  przed paru dniami jakis bloger wydumal ze Ukraina sie rozpadnie a Polska oddzyska wreszcie Lwow i okolice. To ze „rada” tak wlasnie przeglosowala w wiernopoddanczego belkotu Bronka swiadczy jaqk gleboko w d… maja brednie Polakow i caly swiat. Nawet Niemcy nie odwazyli sie na takie zalatwienie swoich problemow i bula miliardy odszkodowan juz nie wiedza pewnie za co. „Polski ” rzad moglby wziasc przyklad od „najstarszego plemienia na ziemi-Ukrow-to tez jedna z ustaw i podobnie uporac sie z odszkodowaniami ktore zamierza wyplacic swoim panom Dlugi? Usa ma biliony. Ukry wiedza ze sa psem przeciw Rosjii i „jedyna demokracja” pojdzie na wszystko aby pies szczekal. Zwlaszcza jak Chiny odpowiedzialy na pogrozki japonsko-amerykanskie wobec nich…Bandyci z Pentagonu zdaja sobie sprawe ze sojusz Chinsko-Rosyjski to ich koniec.

 7. Marek said

  Parlament Ukrainy swoją decyzją o uznaniu członków OUN-UPA za „bojowników o wolność” jawnie pokazał, że nową ideologią państwa jest neonazizm, uważa dyrektor Europejskiego Centrum Analizy Geopolitycznej Mateusz Piskorski.

  http://pl.sputniknews.com/opinie/20150410/231155.html#ixzz3WvJEmPHQ

 8. marta15 said

  czyli innymii slowy Ukrainsko-banderowsko-nazistowski parlament SPLUNAL w durna gebe Komorowskiego , prezydenta narodu ,ktorego ok 200 tysiiecy bezbronnych, niewinnych ludzi zostalo brutalnie wymordowanych przez owych „bojownikow o wolnosc narodu” lub inaczej zwyklych mordercow , sadystow ,gwlacicieli i szubrawcow.
  A co Poalctfo na to??
  ano pojdzie sobie na koncert banderowskiego zespolu Enej.

 9. Agat said

  @6
  Pomału, pomału… to jest ostatnia kadencja „Muziny”, a następny prezydent USA może mieć inne priorytety. A wtedy nagle okaże się, że wszystko to, co się dzieje obecnie na tej (tfu!) Ukrainie, jest okolicznością dla wszystkich Ukraińców – jak i dla pomysłu pozwolenia im dalej rządzić się bez nadzoru – bardzo obciążającą. Bo przecież JEST!

 10. marta15 said

  bandyci z UPA juz niedlugo beda tez pod prawna ochrona panstwa polskiego.
  MARK my words
  „..Zjazd przyjął też uchwały związane z obecną, dramatyczną sytuacją polityczną w Ukrainie. Delegaci wyrazili wdzięczność wobec Polaków, którzy duchowo i materialnie wsparli naród ukraiński wobec wydarzeń 2013/2014 roku, a także uznanie wobec władz Polski, które z zaangażowaniem działają na rzecz niepodległości i integralności terytorialnej Ukrainy oraz członkostwa w UE i NATO.
  Jednocześnie delegaci wyrazili zaniepokojenie działalnością części polskich środowisk, prowadzących antyukraińską kampanię, z wykorzystaniem propagandowych tez o narodzie ukraińskim jako wspólnocie „faszystowskiej” i „ludobójczej”. Zjazd zwrócił się z apelem do władz Rzeczpospolitej Polskiej i poszczególnych formacji politycznych o przeciwstawienie się działalności tych sił i środowisk.

  Jednocześnie Zjazd zaapelował do struktur Związku i przedstawicieli społeczności ukraińskiej w Polsce o SKONSOLIDOWANIE starań na rzecz WSPARCIA DLA Ukrainy, m.in. poprzez działania informacyjne, przeciwdziałanie rosyjskiej propagandzie, udzielanie pomocy i wsparcia rannym żołnierzom ukraińskiej armii, rodzinom poległych i zaginionych….”

  http://www.zup.ukraina.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=348&Itemid=12

 11. marta15 said

  „..Jednocześnie Zjazd zaapelował do struktur Związku i przedstawicieli społeczności ukraińskiej w Polsce o SKONSOLIDOWANIE starań na rzecz WSPARCIA DLA Ukrainy, m.in. poprzez działania informacyjne, przeciwdziałanie rosyjskiej propagandzie, udzielanie pomocy i wsparcia rannym żołnierzom ukraińskiej armii, rodzinom poległych i zaginionych..”

  Spojrzcie juz na dzilalania Judaszy roznengo typu : fronda, gazeta polska,
  (o wyborczej nie wpomne bo to goowno od poczatku tylko smierdzi ) ,
  ktorzy wysmienicie GRAJA role wielkich patryjotuf, wielkich katulikuf, wielkich zatroskanych o dobro kraju i narodu.
  Toz to V kolumna w natarciu.
  Oni reprezentuja TYLKO i wylacznie interesy judeo-masono-bandero globalistow czyli zjednoczonych sil szatana.
  Szatanowi nie jest istotne kim sie posluzy i co ta osoba reprezentuje, za kogos sie podaje etc. Dla niego jest wazne aby jemu sluzyla, jego celom.
  On uzyje KAZDEGO ,ktory spelni jego wole. Niewazne czy Polak , Niemiec, Ukrainiec, zyd, katolik, muzulmanin, ateista, komunista , konserwatysta czy liberal.
  kazdy/a kto spelnia JEGO wole jest mu mily.

 12. Lesio said

  Tylko wojna i całkowita fizyczna neutralizacja neonazistowskiego i bandyckiego robactwa żydobanderowskiego jest rozwiązaniem problemu.

 13. dariusz2b said

  Jeżeli tych zdrajców z wjejskieji i żydostwa się nie pozbędziemy to wszyscy na świecie mogą robić względem Polaków wszystko co chcą.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: