Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Homolka o Soros i Biden kontra Neta…
  Lily o Soros i Biden kontra Neta…
  kot policyjny o Psy policyjne w Kalifornii oka…
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Gość o W Konfederacji każdy ma r…
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Będziemy drugą Japonią?
  JW o Będziemy drugą Japonią?
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof M o Kłamstwo założycielskie czyli…
  Katon o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

W Europie dojrzewa „bunt” przeciwko antyrosyjskim sankcjom

Posted by Marucha w dniu 2015-04-10 (Piątek)

Władze europejskie coraz bardziej odpychają Grecję, tymczasem wewnątrz samej UE ze względu na antyrosyjskie sankcje wyraźnie można zaobserwować podział, który może doprowadzić do oddzielenia niektórych wschodnioeuropejskich krajów, pisze The Daily Telegraph.

Unia Europejska wręczyła prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi strategiczny prezent w postaci Grecji „na srebrnej tacy”, krótkowzroczność polityki Brukseli w odniesieniu do Aten może mieć najbardziej katastrofalne skutki dla UE, pisze redaktor biznesowy The Daily Telegraph Ambrose Evans-Pritchard.

W przededniu spotkania z prezydentem Rosji w Moskwie grecki premier Aleksis Tsipras powiedział, że Grecja jest suwerennym krajem i ma pełne prawo do niezależnej polityki zagranicznej. Ponadto Tsipras wyraził sprzeciw wobec polityki sankcji wobec Rosji i powiedział o potrzebie przerwania tego błędnego koła, przypomina gazeta.

Termin antyrosyjskich sankcji wygasa w czerwcu. W celu wydłużenia środków wymagana jest zgoda wszystkich 28 państw członkowskich Unii Europejskiej. Jednak jeśli Grecja zawetuje sankcje, to da odwagę także premierowi Węgier Viktorowi Orbanowi do przyłączenia się do „buntu”. Słowacja też po cichu porzuca to, że kiedyś była w jednolitym europejskim froncie w celu „powstrzymywania działań Kremla na Ukrainie”.

Bruksela może wywierać presję na jednego nieposłusznego gracza, ale nie może tego zrobić z grupą zbuntowanych [może, może – admin]. Władze Unii Europejskiej tracą siłę, uważa The Daily Telegraph.
Jest oczywiste, że jeśli Unia Europejska nie przedłuży sankcji wobec Rosji, to zasieje wrogość między Brukselą a Waszyngtonem. Konflikt będzie „nadal wysysać siły życiowe z Sojuszu Północnoatlantyckiego i tego, co pozostało z zachodniego systemu bezpieczeństwa”, mówi artykuł.

Tymczasem o to, co dzieje się z Grecją, w dużej mierze winę ponoszą sami europejscy urzędnicy. Wydaje się, że europejscy kredytodawcy Grecji nadal nie zdają sobie sprawy, że muszą pójść na ustępstwa zamiast ciągle wywierać presję na Ateny, wskazuje publikacja.

Teraz Rosja nie jest na tyle bogata, aby uratować Grecję, bo sama zmaga się z problemami z powodu spadających cen ropy naftowej. Jednocześnie nie można mówić, że Moskwa została zupełnie bez pieniędzy. Putin i Tsipras omówili współpracę w różnych sektorach gospodarki, w tym także możliwość rozwoju dużych projektów energetycznych. „Grecki premier nie prosił rosyjskiego prezydenta o pomoc, a wyraził nadzieję na współpracę, zaznacza The Daily Telegraph.

Zdaniem gazety wskaźnikiem tego, co naprawdę dzieje się w stosunkach rosyjsko-greckich, będzie to, czy Moskwa kupi krótkoterminowe obligacje Aten. To przyczyniłoby się do złagodzenia presji na greckie banki ze strony Europejskiego Banku Centralnego. Wcześniej Chiny kupiły krótkoterminowe greckie obligacje na sumę 100 milionów dolarów jako znak „moralnego wsparcia”. Jednak nie wykluczone, że Rosja już teraz cieszy się, że jej bogatsi sąsiedzi niszczą relacje ze sobą wyłącznie z powodu pieniędzy, uważa publikacja.

Aleksis Tsipras przebywa w Moskwie z dwudniową wizytą roboczą. Premier Grecji już rozmawiał z prezydentem Putinem. W czwartek zaplanowano rozmowy z premierem Dmitrijem Miedwiediewem, przewodniczącym Dumy Państwowej Siergiejem Naryszkinem, spotkanie z patriarchą Cyrylem.

Nowy grecki rząd natychmiast po dojściu do władzy sprzeciwił się zaostrzeniu europejskich sankcji i ogłosił zamiar „odmrożenia” stosunków z Rosją. Władze Grecji oświadczyły, że chociaż polityka zagraniczna Grecji orientuje się na Europę, kraj zamierza prowadzić wielowymiarową politykę i powinien utrzymywać stosunki z wpływowymi państwami.

Partnerzy z Unii Europejskiej w przeddzień wizyty greckiego premiera zażądali od niego, aby nie burzył frontu przeciw Rosji ze względu na jej pozycję na Ukrainie. Wielu polityków żąda od Aten wykazania „solidarności z Europą”, jeśli Grecy liczą na europejską solidarność w kwestii zadłużenia.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 19 do “W Europie dojrzewa „bunt” przeciwko antyrosyjskim sankcjom”

 1. semperparatus said

  Brawo Grecja…zawsze w historii była sojusznikiem Rosji…i tak pozostanie…

 2. zig said

  Zawsze byli. Czerwone brygady walczyly od 45go, zeby wejsc pod parasol Stalina.

 3. semperparatus said

  Re.2 Proszę nie manipulować…pisałem o wzajemnej sympatii,wspólnej religii i walce z jednym wrogiem obu narodów-greckiego i rosyjskiego…A także nawiązywałem do planów Rosji odbicia Konstantynopola i reaktywacji Cesarstwa Bizantyńskiego…z W.Ks.Konstantym Pawłowiczem jako pierwszym cesarzem…A Pan mi tu wyjeżdza z jakimiś komunistami i Stalinem…

 4. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka pszeczytal:

  „W Europie dojrzewa „bunt” przeciwko antyrosyjskim sankcjom”

  Pan Mordka muwi do wszystkie czlowieki w Europa, sze sa glupie.

  Ja pan Mordka uwasza, sze pewnie wkrutce zabraknie samlotuw do spadania.

 5. ALI BABA said

  ad 4 Panie Morda…powiem kurz und buendig..zjeżdżaj Pan stąd..!! Wie Pan dokąd..?!

 6. marta15 said

  ad 5
  z szacunkiem do pana mordki, panie ali.
  Pan Mordka to eksponat wiele ceniony w gajowce.

 7. Marucha said

  Re 5:
  Panie Ali Baba….
  Pan Mordka znajduje się pod szczególną protekcją admina, więc więcej szacunku dla niego.

 8. Boydar said

  Panie Babo, gdybyś Pan umiał czytać, to takich głupot byś Pan nie pisał.

 9. revers said

  O jakiej Europie pan mordka mowi? jak ja widze codziennie te tlumy beduinow naplywajacych do europy, niemieckich nubijczykow, malijnych jak heban francuzow, rumonow, kosowerow z gromadka dzieci to az serce cieszy i nie zal gorali, goralek bo juz wkrotce nawet na szamcie zabraknie miejsc pracy.

  Wlasnie niemiecki nubijczykow powiedzial mi europejskie „dzien dobry” podpisujac liste obecnosci za sprzatanie klatki schodowej za siebie i za niemca.

 10. Zig said

  Panie Semperparatus.
  Prosze nie dodawac „pisalem o…”, gdy nic Pan nie pisal.
  Grecy to feta i oliwki + turystyka.
  Nagle dostali mozliwosci pozyczek.
  Pojechali po tym, jak to zwykle bywa. Wszyscy krewni i kuzyni krolika zalapali sie na cieple wyplaty z rzadowych posadek.
  Niewazne, czy sie kreci (krenci), kasa plynie.
  No przyszedl czas rozliczen. OLABOGA!
  Winni sa wszyscy dookola – nie my.
  Pozdrowienia Z

 11. semperparatus said

  A jednak pisałem…w poście nr.1…Grecy mają prawo odbierać swoje pieniądze od Niemców…bo Niemcy nie chcą płacić odszkodowań za agresję 6 kwietnia 1941…i za 4-letnią okrutną okupację…Dotyczy to zresztą innych narodów poszkodowanych przez III Rzeszę,przede wszystkim Polski…Więc proszę nie bronić szwabskich agresorów i żydowskich banksterów tworzących kasę „z powietrza”i pobierających od tego odsetki…

 12. Zig said

  Panie Semperparatus. Pan sie coraz bardziej podnieca swoja wizja. Wydaje mi sie, ze mam chyba skrocona wersje Pana postu #1. U mnie pokazuje:
  „Brawo Grecja…zawsze w historii była sojusznikiem Rosji…i tak pozostanie…I tyle.
  Nie widze: „…pisałem o wzajemnej sympatii,wspólnej religii i walce z jednym wrogiem obu narodów-greckiego i rosyjskiego…”.

  „Więc proszę nie bronić szwabskich agresorów i żydowskich banksterów tworzących kasę „z powietrza”i pobierających od tego odsetki…
  Ja nikogo nie bronie. Zakladam, ze Grecja ma sporo ekonomistow na roznych szczeblach i oni wiedza conieco na temat pozyczek itp. Do zglaszania odszkodowan od RZADU NIEMIEC bylo bardzo duzo czasu od 1945.
  Teraz im sie przypomnialo?
  Szmalowanie Grecji to nie tylko banki niemieckie, to bylo cale EU, wlacznie z Polska.No bo jak Pan (chyba) wie, to nie tylko sie „dostaje”, ale trzeba sie tez „dokladac”.

 13. Miet said

  Panie Ali Baba, Pan nie rozumie Pana Mordki – niech się Pan wysili i postara – na prawdę warto.

 14. u said

  Trudno mi uwierzyc, ze Europe poroznia sankcje. Jak przyjdzie co do czego, ano, pomruk zlowrogi od ‚swiatowej spolecznosci,’ to whoresy przyklepia wlasnym siedzeniem, nie tylko sankcje. Nawet wlasna kleske – zatwierdza.

 15. Filo said

  Unia Europejska wreczyla Rosji Krym. I sankcje, ktore bardzo sie Rosji przydaly, bo wreszcie Rosja zaczela liczyc na rynek wewnetrzny co akurat sie Rosji bardzo przydalo. Dzieki temu rubel bardzo sie wzmocnil.
  Dzieki unijnym awanturom i wymachiwaniem szabelka do wtoru Ameryce, Rosjanie bardzo wzmocnili swoj system obronny.
  Unia wreszcie do spolki z USA tak wystraszyla rozne suwerenne panstwa, ze teraz garna sie wystraszone kraje do Rosji i ukladow finansowych z Rosja i Chinami.
  Unii udalo sie wzmocnic coraz wiekszy blok panstw przeciwko Unii.
  Unia sprezentowala sobie nedze i bezrobocie.

  To sie w polityce nazywa: nasrali sobie we wlasne gacie. Do tego od dawna dziurawe.

  Rosja moze miec i moze nie miec pieniedzy dla Grecji. Tego nie wiemy. Rosjanie sie dobrze zastanowia zanim zdecyduja sie pomoc finansowo komukolwiek bo wiadomo gdzie te pieniadze wyladuja: w IMF.
  Akurat IMF nie chce pomoc finansowo Ukrainie tak jakby sobie tego oligarcha Jajcyniuch zyczyl, bo sie biedny IMF denerwuje, ze Ukraina zaplaci 3 i pol miliarda … Rosji za gaz.

  Pan Mordka moze miec racje. Jeszcze pare samolotow spadnie zanim sie Europa naprawde puknie w leb.
  A ze sie jeszcze dlugo nie puknie bo im kiepele biznesowe nie pozwoli, wiec moze zabraknac tych samolotow; zostana im tylko drony a dronow puszczac nie beda bo tam nie ma pasazerow.

 16. semperparatus said

  Re.12…Ja zostaję przy swoim…Pan występując przeciwko Grecji wpisuje się w ton mediów głównego ścieku…stojących dzisiaj po stronie banksterów łupiących cały świat… w tym narody:grecki i polski…..a także pośrednio-po stronie hitlerowskich oprawców eksterminujących te same narody w latach II Wojny…A Grecja dzisiaj-z powodu zaszłości historycznych i wspólnej religii prawosławnej-to kraj ciążący do Rosji…walczącej z NWO…a także granat mogący wkrótce rozwalić masońską Unię…a więc i z tych względów zasługujący na nasze poparcie…

 17. Zig said

  Po takiej wypowiedzi nie zostalo wlasciwie nic innego, poza wytryskiem 🙂

 18. semperparatus said

  Re…To naprzód!

 19. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2015/04/10/w-europie-dojrzewa-bunt-przeciwko-antyrosyjskim-sankcjom/ […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: