Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  rocznik57 o Upadek cywilizacyjny Polski
  lewarek.pl o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  Marucha o Szymowski prześwietla premiera
  Zima o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  Kronika o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  telewizjapolska24 o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Czaruś o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  walthemar o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  gnago o Szymowski prześwietla premiera
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Katastrofa dzieli Polaków? Ktoś pomyślał że jest ona powodem do wstydu?

Posted by Marucha w dniu 2015-04-14 (Wtorek)

Nie lubię zamieszczać artykułów o Smoleńsku. Ale w poniższym nie chodzi o bezpłodne dociekanie powodów katastrofy, tylko o stwierdzenie – jakie sam kiedyś wyartykułowałem – że taka katastrofa, bez względu na jej przyczyny, stanowi świadectwo kompromitującego stanu, w jakim znalazło się tzw. Państwo Polskie, która to nazwa jest grzecznościowo używana w odniesieniu do żydowskiej kolonii między Bugiem a Odrą.
Admin.

Wiele się mówi o tym, że katastrofa lotnicza pod Smoleńskiem dzieli Polaków, jedni nawet uważają, że Ci inni to już nie Polacy. Co roku są świętowane kolejne rocznice, oczywiście osobno i w atmosferze powtarzanych oskarżeń o dokonanie zbrodni, o kryzys państwa itd.

Jednakże jest jeszcze trzecia grupa obywateli, a być może także i czwarta, jeżeli chodzi o podziały społeczeństwa odnośnie oceny przyczyn tej katastrofy.

Z pewnością tą trzecią grupą są Ci, których katastrofa i jej skutki w ogóle nie interesują i nie chcą mieć z tym zagadnieniem nic wspólnego, wypierając zagadnienie z własnej percepcji.

Natomiast prawie w ogóle nie mówi się o grupie czwartej, tj. osobach, które wstydzą się, że ich kraj nie tylko nie potrafił ustrzec się od takiej katastrofy przez przestrzeganie dobrze przygotowanych procedur lotniczych, ale jeszcze nie potrafi doprowadzić sprawy do końca, czyniąc z katastrofy i jej następstw nowe pole w konflikcie politycznym z potężnym sąsiadem. Z czasem tych ludzi będzie przybywać, a osób afirmujących katastrofę będzie coraz mniej.

Naprawdę w ujęciu generalnym sam fakt, że nasz najważniejszy samolot z prezydentem państwa na pokładzie w ogóle się rozbił – uwaga, nie uległ awarii, tylko się roztrzaskał, jest nieporozumieniem nie przynoszącym nam jako państwu ani chwały, ani dumy. W wielu kulturach takie zdarzenie spowodowane splotem błędów ludzkich to byłby powód do wstydu, przede wszystkim dla wojskowych, albowiem powierzono im bezpieczeństwo ich zwierzchnika i szefa państwa oraz jego gości, a oni zawiedli. Takie są fakty, smutne i bolesne, ale niestety prawdziwe.

Poczynając od samego faktu, że maszyna w ogóle nie powinna była startować, a na pozaregulaminowych próbach lądowania kończąc, bez zważania na działanie urządzeń ostrzegawczych. Nie do nas należy przesądzanie kto ponosi i jaką winę, jednakże z zasady jest tak, że odpowiada kapitan statku powietrznego, tak przynajmniej określają to regulaminy. Jak było w tej sytuacji – możemy się domyślać z dramatycznych zapisów na nowo odczytanych taśm rejestratora.

Druga sprawa – to fakt, że trudno jest ocenić jako właściwe postępowanie władz polskich w kontekście wyjaśnienia przyczyn katastrofy. Wiele tutaj opozycja powiedziała, w tym także wiele słów niesprawiedliwych, jednakże ostatnia „afera” z ujawnieniem nieudolnego przegrania taśm na inne taśmy niskiej jakości – dyskwalifikuje odpowiedzialne za proces organy państwa polskiego. Prawdopodobnie prościej, taniej i skuteczniej byłoby do całego procesu wynająć profesjonalną firmę, jak trzeba nie z Polski.

W obecnym stanie rzeczy nie dość, że sami w mediach zrobiliśmy z jednego z najbardziej szanowanych w Polsce wojskowych – osobę pijącą alkohol na pokładzie samolotu (chociaż sekcja zwłok mówi co innego), to jeszcze wychodzi na to, że przez 5 lat nie wiedzieliśmy, że nie wiemy. To naprawdę skandal, lepiej nie myśleć ile jeszcze takich błędów i niedoskonałości kryje się w tym postępowaniu.

Niestety dzisiaj nawet najwięksi realiści muszą zakładać nawet najbardziej nieprawdopodobne scenariusze jak np. pokrycie kadłuba samolotu farbą z materiałem wybuchowym, w którym zaindukowano sygnał wybuchu podczas przelotu nad określonym terytorium. Nie do uwierzenia? A kto z państwa się spodziewał takiej niekompetencji z nieudolnością odpowiedniego odczytania taśmy?

Niestety już dzisiaj trzeba się za to wszystko wstydzić, przede wszystkim przed rodzinami ofiar, które zaufały państwu polskiemu, że jest co najmniej na tyle poważne, że będzie w stanie przeprowadzić i właściwie zabezpieczyć lot z prezydentem państwa na pokładzie. Przecież prezydentowi się nie odmawia, zaproszenie do wyjazdu na tak ważną uroczystość rocznicową traktowano jako jedną z najważniejszych kwestii honorowych. Nie można było odmówić.

Wiadomo, że zdanie obcokrajowców ma w Polsce niewielkie znaczenie, jednak mamy do czynienia ze stopniowym ośmieszaniem Polski, w tym znaczeniu że co to jest za kraj, który nie był w stanie odpowiednio ochronić swojego prezydenta?

Z naszej perspektywy liczy się jednak odpowiedzialność państwa wobec rodzin ofiar katastrofy, to jest bowiem na samym dnie targającego krajem kryzysu wartości i emocji. Po co nam to wszystko? Po co nam pogarszać i tak smutną, nie dającą powodów do dumy sprawę?

Krakauer
http://obserwatorpolityczny.pl

Komentarzy 35 do “Katastrofa dzieli Polaków? Ktoś pomyślał że jest ona powodem do wstydu?”

 1. Józef Piotr said

  Ten artykuł jest informacją , poglądem i opisem rzeczywistości. No i Prawdą !!

  http://ag.108.pl/index.php/banki-pieniadze-polityka/149-grabiez-polski-i-rosji-oczami-s-tyminskiego

 2. Józef Piotr said

  Pikieta pod Konsulatem Ukrainy w Lublinie, 13.04.2015 Cz 1 , 2, 3. 3. Kojak said

  Wynajac profesjonalna firme ? nonsens ! Nic nie trzeba wynajmowac ! Wystarczy miec wole wyjasnienia i podejmowac czynnosci sledzcze ! ( ogledziny miejsca katastrofy ,sekcje zwlok i inne typowe procedury sledzcze , tych i innych podstawowych informacji zgromadzonych w czasie takiej procedury normalnie nie ma !!! ) Takich sie zwyczajnie nie podejmuje (jest to oczywiste dla kazdego rozsadnego ,niezaleznie od pogladow politycznych) Widac golym okiem ze nie chce sie zdecydowanie takich krokow podjac Trudno cokolwiek przesadzac lub kogokolwiek obarczac bo niby na jakiej podstawie Skoro nie chce sie prowadzic i to ostentacyjnie postepowania sledczego to zupelnie logicznym wnioskiem jest uzasadnione podejrzenie ukrycia prawdziwej przyczyny katastrofy Ukrycia prawdopodobnie dlatego ze tzw ,,polskie wladze ,,sa zwyczajnie zamieszane w sprawe katastrofy ! Wszystko na to wskazuje ze braly w nim udzial lub wspoudziali tajniacy z tzw III RP Stad taki zaciekly opor przed normalnym sledztwem bo podlozyliby granat pod wlasnym tylkim ! Tzw PIS i jego idiol Maciarewicz sie wrecz przestraszyl kiedy ktos go zapytal o ewentualny polski slad . Zaniemowil zwyczajnie i natychmiast zmienil temat ! Widac ze nie zmierza do wyjasnienia sprawy tylko do ugrania politycznrgo urobku ,harcow antyrosyjskich . Podejrzewam ze ma tez swiadomosc kto zmajstrowal ta katastrofe ale nie moze ujawnic prawdy go rownaloby sie to wysadzeniem w powietrze calego zydowskiego ukladu rzadzaceo Polska ! Sadze ze jest to zwyczajny mord dokonany miedzy kryminalnymi grupami zydowstwa rzadzacego Polska !

 4. Kojak said

  iiiii

 5. Anteas said

  Gdyby się tak zdarzyło że katastrofa smoleńska by się nie wydarzyła to iza by ją wymyślić. Wszak jest to wspaniały temat zastępczy do niekończącego się debatowania, politycznych przepychanek i odwracania uwagi społeczeństwa od ważniejszych spraw. Nie chcę przez to powiedzieć że katastrofa smoleńska (czy może zamach smoleński) to nieważny czy mało ważny temat, ale z punktu widzenia przeciętnego Polaka, usiłującego związać koniec z końcem jest to sprawa tak odległa jak księżyc. Dzięki niej część Polaków zastanawia się kto zorganizował zamach smoleński, a inna część złości się że ta pierwsza część uważa tę katastrofę za zamach. Dzięki temu nikt (no prawie nikt) nie zastanawia się nad przyczynami bezrobocia, emigracji zarobkowej i spowodowanym przez nią kryzysowi (czy wręcz katastrofie) społecznemu, szczuciu nas na Rosję czy propagowaniu zboczeń wszelakich. Tym bardziej nikt nie zastanawia się nad tym, że Kościół Katolicki nie jest już katolicki, bo przeszedł na herezję. Nie tylko że prawie nikt o tym nie myśli, prawie nikt nie dostrzega tych problemów, bo wszyscy są zajęci myśleniem o sztucznie stworzonych (czy też sztucznie rozdmuchanych) problemach.
  A na tym właśnie najbardziej zależy agentom obcych a wrogich Polsce mocarstw którzy rządzą tym biednym krajem.

 6. NICK said

  Autor, niestety, popełnia błędy w założeniach.
  Zakłada, że do samolotu wszyscy grzecznie wsiedli, że wystartował et cetera, et cetera… .

  Nie ma nawet jednoznacznie sformułowanego wniosku końcowego a, tylko pośrednio, można wysnuć podobny do komentarza Admina.
  Admin, zwyczajowo: krótko, celnie i na temat.

 7. Marucha said

  Re 5:
  Wie Pan co?
  Myśl o tym, że katastrofę smoleńską spowodowano tylko po to, aby o reszty otumanić, skłócić i odmóżdżyć polskie społeczeństwo – wcale nie wydaje się głupia.
  Jeśli to prawda, to udało się na 90%.

 8. Anteas said

  Ad 7
  Beznadziejnie ślimaczące się śledztwo, żałosna niekompetencja „śledczych” sprawiają wrażenie że nikomu tak na prawdę nie zależy na ustaleniu czy był to wypadek czy też zamach, oraz na ujawnieniu przyczyn i towarzyszących mu okoliczności. Wiadomo, że jak by wszystko zostało wyjaśnione, to przestało by budzić emocje, a tak to można elegancko bić pianę w nieskończoność, zbijać kapitał polityczny żądając wyjaśnienia, bądź zaprzestania wyjaśniania, itd.

  Być może też w przewidywaniu, że tak to ujmę, zmian w sytuacji międzynarodowej, użyto tego do wzbudzenia niechęci ludu do Rosji, Oraz być może do likwidacji osób które stały się zbędne dla pociągających za sznurki.

 9. Boydar said

  Jeśli tylko na 90% to możemy mówić o sukcesie. Ma być 10% normalnych. Niestety obawiam się, że wśród tych 10% zawierają się pracownicy, a oni się w tej statystyce nie liczą.

  Swoją drogą, p. Krakauer zupełnie nie zauważył grupy piątej (nie mylić z V kolumną). Należą do niej Ci, którym jest po prostu wstyd, że porządek w Polsce robią za nich bandyci i mordercy. Bandyckimi metodami zresztą i zupełnie nie pedagogicznymi.

 10. lopek said

  Rzeczona katastrofa jest dowodem na wyniszczanie Polski a jednocześnie jest także dowodem na to, że polskojęzyczna V kolumna w Polsce – stara się jak może.

 11. Józef Piotr said

  Autor artykułu pisze o wstydzie władz i administratorow państwa:

  „Niestety już dzisiaj trzeba się za to wszystko wstydzić,”……

  Tylko nie bierze pod uwagę mentalności i to że odkąd Qu.wa się za swoje postepowanie wstydzi.

 12. Siekiera_Motyka said

  Ad. 1 – Zaciekawiła mnie książka o której Tymiński pisze. Ale szukając autorki nie mogłem znaleźć Pani Anne Mcmillan. Nie, bo jej nie ma. Tymiński się pomylił. Ona nazywa się Anne Williamson.

  http://www.softpanorama.org/Skeptics/Pseudoscience/Harvard_mafia/testimony_of_anne_williamson_before_the_house_banking_committee.shtml

  „I should like to add just a few words about myself by way of introduction. I am the author of CONTAGION: THE BETRAYAL OF LIBERTY; RUSSIA AND THE UNITED STATES IN THE 1990s, which will be available to Committee Members and the American public in time for the nation’s Thanksgiving holiday.”

  http://j-source.ca/article/cbc-london-correspondent-ann-macmillan-retires

 13. UKRAIŃCY zatrudnieni w MSW podłożyli BOMBY w samolocie z Kaczyńskim 10-IV-2010r. ??? said

  Niestety ale jakimś DZIWNYM ZBIEGIEM „okoliczności” ta anty-polska prokuratura „warszawki” oraz organa MSW opanowane przez banderowców ukraińskich zamieszkałych w Polsce w ogóle NIE badały, całkowicie POMINEŁY w swoim śledztwie WSZYSTKIE wątki związane PRZYGOTOWANIEM technicznym samolotu rządowego lecącego 10 kwietnia 2010 roku do Smoleńska z polską delegacją.

  SEDNO śledztwa ZAMACHU smoleńskiego powinno wykluczać ze swojego centrum zainteresowania też na DOKŁADNYM zbadaniu KTO faktycznie miał DOSTĘP do samolotu np. przez ostatnie 7 dni przed datą 10 kwietnia 2010 roku !

  KTO wykonywał techniczne przygotowanie samolotu od przed-ostatniego lotu do katastrofalnego lotu 10 kwietnia 2010 roku ?

  KTO i KIEDY faktycznie ZAINSTALOWAŁ BOMBY w samolocie …. itd.

  KTO personalnie „strzegł” ten samolot, aby w nim NIE zainstalowano BOMB ?

  Do tego NIE potrzeba „międzynarodowego śladztwa” gdyż za odpowiadał resort polskiego MSW i MON !

  Ale NIE BYŁO śledztwa w III RP w tej bardzo ważnej kwestii „PRZYGOTOWANIA” śmierci tego rządowego samolotu !

  Ale jeśli dopuszczono w III RP do sytuacji, że na kierowniczych stanowiskach w BOR(Biuro Ochrony Rządu), tym „polskim” Ministerstwie Spraw Wewnętrznych(MSW), Komendy Policji oraz MON jest całkowicie opanowane przez BANDEROWCÓW UKRAINSKICH z polskim obywatelstwem którzy wogóle NIE mają afirmacji z Państwem Polskim, a wręcz działają na jego SZKODE wiec to ci UKRAIŃCY podłożyli BOMBY w tym rządowym samolocie na CZYJE zamówienie i po co ???

  Aby SKONFLIKTOWAĆ polskie społeczeństwo wewnętrznie !!!

  Ten proces konfliktowania polskiego społeczeństwa jest INSPIROWANY w obecnej III RP przez bardzo aktywnych działaczy MNIEJSZOŚCI żydowskich, ukraińskich i niemieckich zamieszkałych w Polsce + lewackich KOSMOPOLITÓW tzw. „europejasów” robiących wspólnie wszystko co możliwe aby UŚMIERCIĆ suwerenne Państwo Polskie !
  Oni wszyscy byli udziałowcami w ANTY-polskiej ZMOWIE w tzw. porozumieniu „okrągłostołowym” w 1989 roku sponsorowanym z zagranicy i opracowanym za granicą, który ustalił WYELIMINOWANIE etnicznych Polaków z centralnej władzy w Warszawie i ośrodkach wojewódzkich.

  Oni też zorganizowali WYRZUCENIE z Polski za granicę najbardziej KRNĄBRYCH etnicznych Polaków, aby NIE przeszkadzali tym sponsorowanym z zagranicy przedstawicielom MNIEJSZOSCI zamieszkałych w III RP.

  Przecież też WIADOMO i jest to FAKTEM, że WSZYSTKIE szkoły policji w Polsce są też OPANOWANE przez BANDEROWCÓW ukraińskich z polskim obywatelstwem, łącznie z „ukraińską polską policją” która NIE pozwala świętowac Polakom Święta Odzyskania Niepodległości w Polsce dosłownie co roku 11 listopada.

  Przecież ta to właśnie „ukraińska policja” udająca „polską” gdzie komendantami Policji Wojewódzkich prawie we wszystkich większych miastach III RP są zakamuflowani UKRAIŃCY z polskim obywatelstwem organizują AKTY NAPADÓW na zupełnie spokojne pokojowe Marsze Niepodległości w Polsce.

  W III RP bez „prześwietlenia” RENGENEM całego sektora MSW, BOR oraz dowództwa MON i policji aby USTALIĆ „KTO jest KTO” czyli zrobienia KATEGORYCZNEJ LUSTRACJI w Polsce NIC się NIE zmieni i ci żydzi lub jacyś ukraińcy ZNOWÓŻ nam ZABIJĄ Prezydenta Polski lub najważniejszych POLSKICH generałów … itp. aby zając ich miejsca jak UKRAINIEC Siemoniak !

  Przecież „polskie” MSW też jest ZDOMINOWANE przez UKRAINCÓW zamieszkałych w Polsce, którzy za pomocą swojego LOBBY grasującego w III RP w ogóle NIE MA polskiej afirmacji chamsko WYŁUDZA pieniądze od polskiego podatnika na PROJEKTY UKRAINSKICH nacjonalistów tych zamieszkałych w Polsce SZKODZACYM Polsce lub tym naziolom ukraińskim RASISTOM z Kijowa. Na jakiej podstawie banderowiec ukranic Siemoniak o ZGROZO w funkcji ministra MON jest WSZĘDZIE tam gdzie jest rabowanie Polaków na rzecz nacjonalistów ukraińskich.
  Poczytaj np. tutaj:

  https://www.msw.gov.pl/pl/aktualnosci/9036,Dom-Ludowy-wrocil-do-spolecznosci-ukrainskiej.print

 14. parva said

  Cały ten incydent smoleński to była podgatowka do wydarzen szerszych w Europie Wschodniej,czyli kotła ukraińskiego ,w którym przypadła nam rola pożytecznego i ślepego idioty,którym się tak nadzwyczaj łatwo da manipulować. Wydarzenie to dało pole manewru do osiągnięcia całkowitego skłocenia Polaków i wprawienia nas w stan beznadziei i przerzucenia całej frustracji na głównego winowajce tzn, Putina i imperialną Rosję.Jak wiadomo z zmanipulowanym osobnikiem nie ma rozmowy nawet na najbardziej racjonalne argumenty jest zawsze jedna odpowiedż, slepa i głucha emocja i to jest beznadzieja naszego rozumienia polskiej sytuacji,łatwo osiągnięta atomizacja narodu, ukierunkowana z zgodnie z potrzebą agresja,przy zerowym ?(minusowym) potencjale., Można tyko pozgrzytać zębami ze złości.

 15. Toni said

  Pan Krakauer napisał:
  „Przecież prezydentowi się nie odmawia, zaproszenie do wyjazdu na tak ważną uroczystość rocznicową traktowano jako jedną z najważniejszych kwestii honorowych. Nie można było odmówić.”
  Bzdura!
  Naczelny rabin Polski, który wcześniej latał z Prezydentem Kaczyńskim do Katynia, akurat tego fatalnego roku 2010 odmówił, tłumacząc się kurtuazyjnie zachowaniem spoczynku szabatowego. Ktoś zaplanował podzielenie delegacji tak, że prezydencka miała lecieć w sobotę, więc naczelny rabin Polski mógł spokojnie odmówić wejścia na pokład tupolewa.

 16. Dictum said

  A może mi ktoś wskazać choć jedną jdziedzinę, w której Polacy są jednomyślni?
  Ja takiej nie znajduję. Nawet wśród najbliższych osób są podziały niejednokrotnie przepastne i to na każdy temat:
  – Kościół
  – polityka
  – Rosja
  – Unia
  – i te wszystkie piep…one ideologie – gendery, feminizmy i inne wynaturzenia.

 17. Wimar said

  Nie lubię zamieszczać artykułów o Smoleńsku. Ale w poniższym nie chodzi o bezpłodne dociekanie powodów katastrofy… [Admin]

  Całkiem niesłusznie. Im więcej tym lepiej, a…bezpłodność jest w dzisiejszych czasach uleczalna!

  Autor artykułu pisze [ a Admin przyznaje mu racje we wstepie do artykulu.]że katastrofa smoleńska to przykład kompromitacji państwa polskiego, jego służb wojskowych i cywilnych itp.

  No dobrze, ale po pierwsze jakich służb? Złożonych z Bahrów, Turowskich, Arabskich i Sasinów
  A po drugie-czy tylko Polska (cokolwiek ma to znaczyć) ma tu powody do wstydu?
  We środę 7.04 na przyjazd Putina i Tuska zainstalowano na Siewiernym przenośny ILS który zdemontowano… we czwartek ! Czy tak się postępuje w cywilizowanym świecie?

  Co do samego zdarzenia. Mija 5 lat a nadal nie wiadomo czy był to wypadek czy perfekcyjnie przeprowadzony zamach stanu. Co do dowodów, to aby nie być posadzonym o oszołomstwo skupie się na analizie niektórych danych dostępnych w raporcie Millera. Pomocna będzie niewielka znajomość kinetyki( dział fizyki zajmujacy się ruchem ciał). Tu-154 M ma prędkość średnią przelotową ok. 800 km/h. Ponieważ drogę (s) liczymy z wzoru s=v*t to po jego przekształceniu do postaci v=s/t lub t=s/v wychodzi, że nie zgadzają sie czasy przelotu przez terytoria poszczególnych państw.

  Ze stenogramu wynika, że samolot wystartowal o 7.27 ,opuscił polską strefę powietrzną o ok. 8.06 i wszedł w strefę białoruską, którą opuścił ok. 8,23 wchodzac w strefę rosyjską. Tak?? Czyli:

  1. W polskiej strefie samolot przebywał równo ok. 40 minut i miał do
  pokonania ok 200-250 km. Wynika, z tego , że średnia prędkość samolotu
  wynosiła 300-375 km/h [?????]

  2. W białoruskiej strefie samolot przebywał ok. 17 minut i miał do
  pokonania 400-500 km. Wynika z tego ze średnia predkość samolotu
  wynosiła 1412-1764 km/h [wow!!]

  3. W rosyjskiej strefie samolot przebywał ok. 18 minut i miał do
  pokonania razem z kręgiem nad lotniskiem ok. 100-110 km. Średnia
  prędkość samolotu wynosiła 333-366 km/h (!!! ???)

  Z wyliczeń wynika, że według danych uzyskanych ze stenogramu w strefie białoruskiej samolot leciał z prędkością wielokrotnie wyższą od dźwięku ( ok. 4-5 machów!!!), natomiast w strefach polskiej i rosyjskiej z prędkościami bliskimi podejścia do lądowania. Wg mnie te błędy matematyczno-fizyczne podważają wiarygodność stenogramu i raportu w stopniu zupełnym co czyni z całego przelotu istne kuriozum.

  Jeśli już mamy się czegoś tu wstydzić to raczej tylko tego, że dajemy się nabierać mega- oszustom, podczas gdy niektóre kłamstwa można by obalić mając wiedzę na poziomie gimnazjum!

 18. NATO & USA jako zbrodniczy AGRESOR kłamliwie pozoruje się jako „OFIARA" said

  Obecny ANTY-polski „rząd warszawski” należy do żydowskich NEOKONÓW i niemieckich WŁAŚCICIELI razem z tymi „niezależnymi” żydo-niemieckimi mediami PRZYGOTOWUJĄ nas Polaków do otwartej AGRESJI państw zachodnich razem z NATO oraz zarzadzanym przez zydowskich ludobujców USA przeciwko Rosji, tak aby FAŁSZYWIE przedstawić je jako pozorowaną „samoobronę”.

  USA i zbrojne ramie żydo-banksterów NATO usiłuje spreparowac klasyczną sytuacje, gdy AGRESOR kłamliwie przedstawia się jako „OFIARA”, aby zmobilizować opinię publiczną zwłaszcza w wykołowanej politycznie Polsce, aby NAIWNI oszukani Polacy stanęli po stronie AGRESORA czyli NATO.
  Medialna zakłamana wrzawa sugeruje, że żydoski „rząd waszyngtoński” szykuje się do ZWARCIA z Moskwą i otwartego zaatakowania Rosji pod jakimś PRETEKSTEM , aby tą Rosję ROZBIĆ na kawałki identycznie jak tą sztucznie nadymana wydmuszkę ukrainę.

  Nie budzi dziś wątpliwości, że KRWAWY Majdan w Kijowie w lutym 2014 r nie był żadnym „oddolnym” i „samoistnym” protestem, ale znakomicie zorganizowaną akcją z zagranicy FINANSOWANĄ w 100% i koordynowaną przez amerykańskie i niemieckie służby specjalne!

  Skoro Rosja nie czuje się na siłach lub nie ma zamiaru podbić Ukrainy, to tym bardziej Rosja NIE zaatakuje Polski, będącej członkiem NATO i UE. Polska nie znajduje się w rosyjskiej przestrzeni geopolitycznej, sformułowanej w doktrynie Miedwiediewa.

  Celem tej operacji „kijowski Majdan 2014″ była wymuszenie przez żydowskich NEOKONÓW z USA ZMIANY geopolitycznego układu sił w Europie, a nawet na świecie, której istotą było WYPCHNIECIE Rosji z Europy.
  Następnie RABUNEK resztek ukraińskiej gospodarki przez żydowskie i niemieckie firmy zbudowanie kiedyś przez Rosjan, a zaraz potem wybudowanie pod rosyjskim nosem, AMERYKANSKICH imperialnych baz wojskowych z których Rosja będzie ZAATAKOWANA wcześniej lub później tak jak Libya.

 19. dr TS said

  A ja, to bym chciał zobaczyć chociaż jednego trupa z tej „katastrofy”. Przecież wszystkich chyba nie zmasakrowało?
  Takie tomaszowe niedowiarstwo…

 20. ALI BABA said

  ad 17..”Nie lubię zamieszczać artykułów o Smoleńsku. Ale w poniższym nie chodzi o bezpłodne dociekanie powodów katastrofy… [Admin] DOSYĆ TEJ HIPOKRYZJI..!!! JAKIEJ KATASTROFY..??! ADM GŁUPA PALI CZY ..?! NIKT NIE WIDZIAŁ…DELEGACJI WSIADAJĄCEJ DO SAMOLOTU, LUDZI I ODPROWADZAJĄCYCH, STARTUJĄCEGO SAMOLOTU, BRAK JAKIEKOLWIEK ZAPISU Z PORTU LOTN..!! A TE RESZTKI TUTKI CO ZNAMY Z TV…TO PRZYPOMINA ..NO CO..? NO CO..?! COŚ CO ZOSTAŁO Z GÓR ZRZUCONE.!! I DLATEGO !! W ETERZE KTOŚ USŁYSZAŁ..”ZBROS ZAKOŃCZIEN”.!!! I DLATEGO ZGINAŁ WRÓBEL Z RACIBORZA, BO. .DOMYSŁY POZOSTAWIAM INTELIGENCJI..!! PRZYPOMNĘ TYLKO ŻE BYŁY 2 TUTKI…/ A RACZEJ PODPOWIEM/. JEDNA W W- WIE, DRUGA W REMONCIE W SAMARZE..CIEPŁO, CIEPŁO..TA DRUGA /???/ WRÓCIŁA PO REMONCIE W KILKA M-CY PO SMOLEŃSKU..CIEPŁO, CIEPŁO..PS I DOSYĆ HERR ADM TYCH PIERDÓŁ O KATASTROFIE SM..!!

  Panie ALI BABA, Pan masz swoją teorię, a ja mam swoją (a właściwie to nie mam żadnej).
  Ja Panu nie zabraniam starać się o wstęp do szpitala w Tworkach, więc i ode mnie się Pan odstosunkuj.
  Admin

 21. Trak said

  Ad 14.
  Owo skłócenie jest konieczne, potrzebne nie tylko obcym ale i nam samym, abyśmy naocznie przekonali się o swej słabości i upadku, inaczej nigdy byśmy nie zauważyli tego faktu. I tak zbyt późno go dostrzegliśmy, mimo doświadczeń z „Solidarnością” za komuny, gdy ta tzw. „głęboka konspiracja” okazała się nadziana agentami kłamstwa, jak babka świąteczna bakaliami.
  Czystka jest potrzebna bardzo.

 22. aaaaaaaaaaaaaaaa said

  @ 5 i 7

  przeceniacie Panowie możliwości marketingowe żydów……….

  nie uwierzę , że nawet są możliwe prognozy co do zachowania społeczeństwa w takiej sytuacji bo tych katastrof w takim kontekście musiałoby być trochę , aby mieć chociaż jakieś podstawowy do prognoz …….

  co innego manipulacja już faktami zastanymi ….jak to miało miejsce przy WTC , opóźnienia obrazu , kadrowanie z jednej pozycji itp …….itd

  porównanie ostatniej tragedii gdzie teren był nieporównywalnie trudniejszy ,a całość zbadana i znaleziona w ciągu „24 h” – mówi dla mnie bardzo dużo na temat Smoleńska ….

  …dlatego jak ktoś słusznie zauważył Rosja ma haka na kogoś i mocno trzyma go za jaja z tym wrakiem i czarnym skrzynkami …………
  ………..

 23. Boydar said

  „… Jeśli już mamy się czegoś tu wstydzić to raczej tylko tego, że dajemy się nabierać mega-oszustom, podczas gdy niektóre kłamstwa można by obalić mając wiedzę na poziomie gimnazjum! …” – bardzo właściwa konkluzja Pana Wimara (17). Szczególnie, że jak by ktoś był półślepy, to Rosjanie drugą ręką od początku pokazywali ewidentne schity.

  Zagadnienie przedstawione przez Pana Taksówkarza (21) nie daje mi spokoju od czasu gdy przeczytałem pierwszą książkę o Winnetou.

 24. Cracovia Pany! said

  W Smoleńsku zamach mogły przeprowadzić polskie służby – ludzie byłych WSI. Śp. Lech Kaczyński miał ujawnić aneks do raportu ws. WSI i nigdy tego nie zrobił. Wolał szantażować wysoko ulokowanych agentów groźbą ujawnienia i w zamian za milczenie uzyskiwać ich poparcie lub przynajmniej neutralność. Dlatego ludzie z byłych WSI mieli interes w tym, żeby go zabić – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską kandydat na prezydenta, europoseł Janusz Korwin-Mikke.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,title,Janusz-Korwin-Mikke-dla-WP-zamach-w-Smolensku-to-moglo-byc-dzielo-ludzi-z-b-WSI,wid,17449668,wiadomosc.html?ticaid=114b11

 25. Cracovia Pany! said

  …cały wywiad świetny. Polecam.

 26. Plausi said

  „Państwo Polskie ?!

  , która to nazwa jest grzecznościowo używana w odniesieniu do żydowskiej kolonii między Bugiem a Odrą.”

  Jak to się stało, że Polacy nawet tego nie zauważyli, że ziemia po której chodzą, zustała „wykupiona” ?

  Ano stało się to jak odurzeni u uduchowieni pielgrzymowali na spotkanie z naszym kochanym papieżem, link do niego przytaczaliśmy wielokrotnie. Odurzeni, gdyż otrzymali środki uśmierzające. Medykamenty są dobierane dla polskiej populacji bardzo starannie, jak przykład wskazuje.

  Wkrótce te oszołomione polskie zombie będą prowadzone do okresowego strzyżenia wełny, nazywanej „wolnymi i niezależnymi wyborami”, przy czym będą prowadzone do tego, który dostał w pysk albo tych, którzy dopiero dostaną, tzn. reszty tego POPiSu demokracji w którym piruety kręcą, dla zmyły każdy pod inną flagą, też SLD, PSL, SP … „a do tego na ostatku” Palikokoty „z wielkim słupem w zadku”, jak to wieszczo zapowiadał keidyś Chyła.

  Udało się odwiecznym okupantom w Polsce rozpętać śpiączkę polityczną. Niektórzy uważają przy tym, że jak odkryli swą sympatię do „słowiańskich przyjaciół Rosjan”, to otrzeźwieli, rzecz jest bardziej skomplikowana, w tej chwili, może być słusznym popierać zabiegi elity w Moskwie, ale tylko w tej chwili, zresztą los krainy U jest chyba już od dawna przesądzony, nie bardzo widzimy rację bytu krainy U w formie obecnego „państwa”.

  Roz…dol w krainie U służy jedynie osłabieniu UE, aby tym łatwiej wymusić na niej TTIP i przedłużyć agonię USA. TTIP byłoby jednak katastrofą dla UE i oznaczałoby jedynie, że ChRL powinna zająć miejsce rozpadających się USA.

  To prawda, że mamy pecha z tą „transformacją ustrojową”, ale czy nie jesteśmy sami sobie winni ?!

  Dopiero, jeśli potrafimy sobie uczciwie odpowiedzieć na to pytanie, będziemy mieli szanse wpłynąć na nasz los i los naszego potomstwa, inaczej musimy pozostać przy tradycyjnym myśleniu „jakoś to będzie”.

 27. Marucha said

  Re 26:
  Udało się odwiecznym okupantom w Polsce rozpętać śpiączkę polityczną. Niektórzy uważają przy tym, że jak odkryli swą sympatię do „słowiańskich przyjaciół Rosjan”, to otrzeźwieli, rzecz jest bardziej skomplikowana, w tej chwili, może być słusznym popierać zabiegi elity w Moskwie, ale tylko w tej chwili, zresztą los krainy U jest chyba już od dawna przesądzony, nie bardzo widzimy rację bytu krainy U w formie obecnego „państwa”.

  Panie Plausi, rzecz wcale nie jest skomplikowana. Jest trywialnie prosta.
  Rosja, jakiego by losu Polakom nie zgotowała, będzie on tysiąc razy lepszy, niż los, jaki szykuje nam Zachód: EKSTERMINACJA.

  I co tu dalej dywagować…

 28. Augustyn P. said

  To nie katastrofa dzieli Polakow i to od dawna .
  Czas aby sobie wreszcie otwarcie powiedzieć :

  POLAKOW DZIELA i SKLOCAJA ZYDZI i NIEMCY !

 29. Boydar said

  „Ach, kochany Augustynie, wszystko minie, minie, minie!” J.Ch.Andersen – Świniopas”

 30. Boydar said

  Tak zupełnie nie a’propos

  http://menron.neon24.pl/post/121352,pyrrusowe-zwyciestwo

  Czyżby chciano TVP pozbawić wpływów z abonamentu ?

 31. Filo said

  Niektore katastrofy, w tym samolotowe, maja bardzo charakterystyczna wspolna ceche:
  Otoz na silnie strzezonych lotniskach i miejscach bardzo strategicznych naszpikowanych kamerami i skanerami – nagle zawalily wszystkie monitory i szlag trafil miliony dolarow wydanch na kamery i skanery.
  Tak sie stalo w 9/11, i Amsterdamie jak mlody Nigeryjczyk przemycil na samolot w majtkach bombe skanery nagle wysiadly: wszystkie 17!
  Nawet i w Fukuszimie dziwnie ta sama prywatna firma, ktora zabezpieczala lotniska w Nowym, Jorku, Amsterdamie i Fukuszimie, i Demodojewie nigdy nie byla przesluchiwana na okolicznosc zaniedbania obowiazkow sluzbowych.
  W Warszawie tez wysiadly kamery, bo zadnej nie pokazali ale nie mam pojecia, kto byl odpowiedzialny za bezpieczenstwo pasazerow i samolotow na Okeciu.

  Fukuszima

  http://theuglytruth.wordpress.com/2011/03/18/israeli-security-firm-in-charge-at-japanese-nuke-facilities-prior-to-disaster/

 32. ALI BABA said

  ad 20..”Panie ALI BABA, Pan masz swoją teorię, a ja mam swoją (a właściwie to nie mam żadnej).” JAK SIĘ NIE MA ŻADNEJ TO PO CO DZIOBEM GŁUPIO KŁAPAĆ..?!!! JAK BRAK ARGUMENTÓW NA TO CO NAPISAŁEM…TO POZOSTAJĄ TYLKO PRYMITYWNE WYCIECZKI OSOBISTE.!! A HERR ADM TO SŁYSZAŁ O D.SZPINECIE I O TYM CZYM SIĘ ZAJMOWAŁ.?! O INNYCH JUŻ NIE WSPOMINAM…szkoda mojego cennego czasu.!

  No to sp**** Pan tam, gdzie Panu po drodze. Paszoł won z gajówki.
  Admin

 33. tj said

  A jak te taśmy są „poprawione” aby udowodnić wcześniej postawioną tezę ?

 34. Eliza said

 35. Ja się pytam said

  Mam pytanie związane częściowo z tematem tego postu.
  Mianowicie czy komuś wiadomo ilu beznapletkowców zginęło w ostatnich katastrofach lotniczych ?
  Mam na myśli samoloty azjatyckie ,jeden który skonsumowali amerykańcy i drugi ,który zestrzeliła żydo-banderia nad ukrainą oraz ostatnio ten zhakowany niemiecki ,który miał rozbić pilot co dostał za mało prozacu.
  Tak mi coś mówi ,że jankiele wiedzą z góry ,które samoloty i jakiego dnia mogą nie być koszerne …

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: