Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  UZA o Linia podziału
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  CBA o O paranoi giedroyciowych i bar…
  CBA o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Irmina Blad o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  rafalryszkiewicz o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  CBA o Wolne tematy (08 – …
  Irmina Blad o O paranoi giedroyciowych i bar…
  osoba prywatna o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  JackTheCrasher o Wolne tematy (08 – …
  bryś o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  brys o UE chce „położyć łapę” na lasa…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Konferencja Putina wpisuje się w pewien wizerunek jego prezydentury

Posted by Marucha w dniu 2015-04-17 (Piątek)

Polski politolog dr Robert Potocki podzielił się swoimi uwagami na temat dzisiejszej linii specjalnej prezydenta Rosji.

Odbyła się tradycyjna, bo już 13 telekonferencja Władimira Putina, podczas której odpowiedział na pytania obywateli Rosji. Na co Pan zwrócił szczególną uwagę w wypowiedziach prezydenta Rosji?

— Ta konferencja prezydenta Putina wpisuje się, w pewien wizerunek jego prezydentury. W pierwszej kolejności jest skierowana do adresata wewnętrznego, aczkolwiek z ukierunkowaniem na to, że pewne aspekty będą brane pod uwagę przez czynniki zewnętrzne. Jeśli chodzi o sposób wypowiedzi prezydenta Rosji, to ona wpisuje się w pewien ciąg dotychczasowej linii, czy w zasadzie polistrategii Federacji Rosyjskiej za prezydentury Władimira Putina.

Osobiście zwróciłem uwagę na to, co jest w centrum moich zainteresowań. Mianowicie, problematyka Rosji, problematyka ukraińska i w tym kontekście relacje między Waszyngtonem, Brukselą i samą Moskwą. Myślę, że jest to rdzeń samej wypowiedzi prezydenta, chociażby z racji konfliktu geoekonomicznego.

Putin stwierdził, że sankcje nie mają już związku z Ukrainą, że jest to problem czysto polityczny, bowiem sankcje mają na celu powstrzymanie rozwoju Rosji. Jak Pan doktor sądzi, Zachód osiągnie swój cel?

— Przede wszystkim z perspektywy Zachodu to twierdzenie jest błędne. Dlaczego? Dlatego, że jeśli weźmiemy pod uwagę ostatnie spotkanie grupy G7, czy „formatu normandzkiego”, to Zachód cały czas akcentuje kwestię wypełnienia przez Rosję porozumień mińskich. Problem sprowadza się do tego, że między Rosją a Zachodem trwa spór o interpretację, to znaczy o realizację porozumienia Mińsk2.

Czy Zachód jest nastawiony na antagonizowanie Rosji czy odosobnienie Rosji? Proszę zwrócić uwagę, że rywalizacja międzynarodowa jest formą interakcji czy współistnienia państw. I w tym momencie, czy to Rosja czy to Stany Zjednoczone będą zawsze korzystały z okazji, żeby swojego przeciwnika, czy też potencjalnego przeciwnika, jakimiś sposobami, najlepiej najtańszymi, osłabić. Przedłużając te sankcje próbują zdezorganizować w pewien sposób gospodarkę Rosji, a przez to osłabić jej pozycję międzynarodową.

Putin powiedział: Stany Zjednoczone nie potrzebują sojuszników a wasali. Pański komentarz?

— Problem polega na tym, że Stany Zjednoczone, które kontrolują NATO, są państwem o charakterze imperialnym, które chciałoby swoją politykę, swoją wizję linii politycznej narzucić innym podmiotom. To mniej lub bardziej się udaje.

I prawda jest też taka, zresztą zauważył to Zbigniew Brzeziński, że sama Europa jest protektoratem amerykańskim. To z biegiem czasu nie zmieniło istoty rzeczy. Niektóre państwa są de facto klientami Ameryki, na przykład państwa Europy Środkowo–Wschodniej.

http://pl.sputniknews.com/

Słowo „klient” brzmi właściwie zbyt dumnie jak na obsranego kundla, jakiego uczyniły z Polski kolejne żydowskie rządy po roku 1989.
Admin

Komentarze 23 do “Konferencja Putina wpisuje się w pewien wizerunek jego prezydentury”

 1. Siekiera_Motyka said

  „. Problem sprowadza się do tego, że między Rosją a Zachodem trwa spór o interpretację, to znaczy o realizację porozumienia Mińsk2.”
  W tym porozumieniu była mowa o wejściu Amerykańskich, Kanadyjskich, Polskich itd. „szkoleniowców” wojskowych ze sprzętem do wojny ???

  „Przedłużając te sankcje próbują zdezorganizować w pewien sposób gospodarkę Rosji, a przez to osłabić jej pozycję międzynarodową.”

  „osłabić jej pozycję międzynarodową”, nie jestem profesorem ale myślę że cel jest sama Rosja a nie jej „pozycja międzynarodowa”. No może w sensie że ma być wasalem Syjonistów.

  „Niektóre państwa są de facto klientami Ameryki, na przykład państwa Europy Środkowo–Wschodniej.”
  „Śmiało Panie Profesorze !!!!” , Polska jest wasalem USraela.

  Za poprawny ten profesor. Taki dostanie dotacje/granty z UE.

 2. Siggi said

 3. Boydar said

  Tak, jedną z cech klienta jest posiadanie przez niego środków na towar. Tu właściwie towaru trudno się doszukać, a owe środki są te same co u tirówki. Problem w tym, że dupa nie jest własnością ją nastawiającego a nasza !

  Przy okazji pojąłem, co skłoniło Brzezińskiego do afirmowania funkcjonującego istotnie „protektoratu USraela nad Europą. Faktycznie bowiem, nie chodzi o tenże protektorat czy jego brak, tylko o obudzenie wrogości pomiędzy obozami, na której rozpętujący zawsze zarabiał i teraz zarobić ma ochotę po raz kolejny.

 4. Zerohero said

  O takiego klienta chodzi:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Klient_%28staro%C5%BCytny_Rzym%29

 5. Boydar said

  „… patron zobowiązany był do pomocy materialnej i opieki nad klientem, a obaj musieli być sobie wierni i lojalni …”

  Obaj ! A więc nie ma zastosowania.

 6. Zerohero said

  ….no nie do końca, przynajmniej relacje z US-rańcami są bliżej tego rzymskiego klienta niż klienta w sklepie. Różnica jest taka, że my popieramy USA, a w zamian finansujemy USA.

  Chyba lepszym określenie jest lennik. Z drugiej strony….Normalny suweren zbiera od lennika daninę, wysyła na swoje wojny, ale w zamian GWARANTUJE ochronę. A nie tak jak z US-rańcami, że przyjmują kasę, przyjmują pomoc wojskową na swoje wojny, ale w sposób chamski straszą, że jednak mogą nas nie obronić. No chyba, że jeszcze bardziej im dogodzimy. To wtedy….może.

 7. Boydar said

  Tak mi się skojarzyło po tym co Pan napisał –

  Za czasów ZSRR tłumaczono na czym polega wymiana handlowa między PRL a Moskwą: „my im dajemy węgiel – a oni nam 100 tysięcy par butów; do podzelowania”…

  Z tej samej strony „wpolityce”, inne, też aktualne –

  W warszawskim tramwaju pijak ledwo trzyma się uchwytu. Z obrzydzeniem patrzy na tłum przed nim i w końcu mówi na cały głos: „Na lewo k… – a na prawo złodzieje”. Jakaś pani w futrze z prawej strony odzywa się oburzona: „Jak pan śmie? Pan mnie obraża”. Na co pijak: „Może się pani przesiąść”…

 8. Zerohero said

  Pisałem nie widząc, że pan Boydar odpowiedział. Tak zgadzam się z Panem. Słowo klient nie jest tu najlepsze, choć trzeba pamiętać, że to nie jets dokładna kopia klienta rzymskiego. To niepotrzebnie mądre słówko- eufemizm na państwo satelickie, kolonię, wasala itp.

  Mnie bardziej odpowiada terminologia Maruchy, tzn. obes…ny kundel.

 9. Kronikarz said

  Jaki procent przeciętnych Polaków przyjmuje jeszcze za dobrą monetę kłamstw żydoglobalnych mediów?

  Praktycznie – wszyscy.
  Admin

 10. Boydar said

  circa about 73,52% 🙂

 11. Boydar said

  Rozbieżność pomiędzy danymi Pana Gajowego a moimi (99,99 vs. 73,52) wynika z moich kontaktów z ludźmi nieco młodszej produkcji. Na moje ostrożne indagacje „a słyszałeś co [..] czy […] powiedział”, praktycznie nieodmiennie słyszę – „EEE TAM, PIER.DOLĄ JAK ZAWSZE”. Wprawdzie nie potrafiłem dociec co w rzeczywistości uważa interlokutor, ale to nie dotyczy zagadnienia. Łżemediom głównego ścieku nie wierzy już programowo !

 12. Filo said

  Ale sie ten pan Potocki nameczyl jakby tu nie odpowiedziec na zadne pytanie.
  Taki wywiad ni w dupe ni w oko.
  Moze by jednak blizej okresli ten ” pewien wizerunek prezydentury”?

  Polskie media nie daly sobie tym razem rady z obsmyczeniem tego wizerunku prezydentury, choc probowaly tlumaczyc, ze pytania do Putina ( a bylo ich fura i troche) byly selekcjonowane przez dziennikarzy. (4 plutony dziennikarzy zajete bylo seleekcja pytan)

  Dalo sie natomiast wyraznie zauwazyc, ze takie pytania/problemy, ktore mozna bylo rozwiazac od razu, Putin sie nawet przez chwile nie zastanawial: wszyscy weterani maja dostac odpowiednie mieszkania.
  Pare dni temu byl program w telewizji rosyjskiej jak niesprawny weteran nie moze korzystac ze swiezego powietrza i spacerow bo nie moze schodzic po schodach z ktoregos tam pietra, a jego rowniez schorowana zona nie jest w stanie mu pomoc.
  Gniezdza sie w tym mieszkanku juz od wielu lat a na starosc skazani sa na siedzenie caly czas w tym ciasnym mieszkanku.
  Pytanie dotarlo do Putina i Putin zalecil odpowiedniemu ministerstwu natychmiast zajac sie sprawa mieszkan i rozwiazac problemy wszystkich weteranow i natychmiast przekwaterowac najbardziej potrzebujacych.

  Rosyjski prezydent nie zastanawial sie przez sekunde jak go zapytano na okolicznosc jakichs powaznych zaniedban w ktoryms regionie (nie pamietam szczegolow) – chodzilo o biurokracje jakiegos gubernatora- Putin odpowiedzial, ze uwaza takie zachowanie za przestepstwo. Koniec. kropka. Zadne glupawe tlumaczenie typu: ja mam calkowite zaufanie do pana gubernatora..

  Zaprzeczyl interwencje wojsk rosyjskich na Ukrainie i zapewnial jakas kobiete, ze nie bedzie wojny.
  Mnie najbardziej zdumiala nieprawdodopodna znajomosc roznistych klopotow i tarapatow jakie ma Rosja – lacznie z cenami srodkow leczniczych.
  Putin nie musi wolac swoich pumagierow, zeby jakaolwiek informacje „utacznit'” jak to robia Amerykanie. Przeciez on rzeczywiscie zna kazda piedz ziemi tego ogromnego panstwa.

  Probuje sobie wyobrazic jakiegokolwiek prezydenta, ktory mialby odwage (juz po raz 13-y) zasiasc do odpowiadania na pytania publicznosci.
  Zaden europejski kanclerz, prezydent, premier nie odwazylby sie stanac oko w oko z pytaniami z zewnatrz i nie z kartki..
  Amerykanie ‚utaczniaja” albo opowiadaja, ze nalezy zachowac dyskrecje w sprawach biznesowych czy bezpieczenstwa narodowego – co jest zwyczajnie odpowiedzia szalenie wymijajaca z cyklu: pocalujta w dupe wujta – gadac z pospolstwem mi nie wypada.
  Ta putiowska konferencja to znakomite P/R i budowanie zaufania do wybranych wladz nie tylko dla wlasnych obywateli – ale powazny policzek dla wszystkich tyranow swiata, ktorzy boja sie wlasnych wyborcow jak diabel swieconej wody i uciekaja przed wszystkimi pytaniami – nawet zadawanymi przez WYBRANYCH dziennikarzy.

  Zobaczcie co robi Chrabia: pokazuje sie jako czlowiek godny zaufania, z piorem w reku i zeby nikt przypadkiem nie smial mu przerywac w tym trzymaniu piora i zadawac glupich pytan bo sam wizualny autorytet tego kulfona powinien wystarczyc tlumowi.
  Ma przygotowane dwa wyrazy, ktore powtarza w kolko z powaga bufona: bezpieczenstwo i rodzina. Powiedziane z nalezyta powaga ma wzbudzic zaufanie do idioty, ktory pogwalcil wszystkie zasady bezpieczenstwa narodowego, a rodzine – szczegolnie polska- ma szczegolnie w dupie.

  Sprobuje sobie wyobrazic Obame, Merkelowa, Camerona, Clintonowa, Hollanda, Kaczynskiego, Komorowskiego, pania Ogorek itp wystawionych na cztery bite godziny odpowiadania na rozne pytania dotyczace i wlasnego kraju i polityki miedzynarodowej.
  Putin sie nie denerwuje ale jest stanowczy w oswiadczeniu, ze Rosja szuka przyjaciol i chce zyc ze wszystkimi panstwami w przyjazni ale na rownych warunkach, a nie na warunkach wasala ani ‚ wyjatkowego’ narodu amerykanskiego ani zadnego innego.

  Ten maraton Q&A (pytan i odpowiedzi) nawet juz nie jest ” na pokaz” – poniewaz Putin urzadza taka konferencje po raz trzynasty.

  Komus sie moze wydawalo, ze Putin jest oslabiony choroba i roznymi dolegliwosciami?
  Chcialbym zobaczyc medyczny raport tych dochtorow.

 13. Eliza said

  Panie Boydar, jak zawsze, poprawia mi Pan nastrój komentarzami. Dzięki.

 14. Boydar said

  Wyłącznie w tym celu pisuję. Wie Pani, „jestem muzykiem !” Kwinto

 15. Marucha said

  Re 12:
  Ale sie ten pan Potocki nameczyl jakby tu nie odpowiedziec na zadne pytanie.
  Taki wywiad ni w dupe ni w oko.

  Zupełnie się zgadzam. Nic lepszego jednak nie miałem pod ręką, a nawet najgorszy artykuł po przejściu przez czyściec gajówki staje się strawny, jeśli czytać go wraz z komentarzami.
  Swoja drogą… ten pan Potocki to z których Potockich? Może z tych samych, co b. poseł Unii Wolności Andrzej Potocki?

 16. Eliza said

  Wielkie dzięki, merci beaucoup i bolszoje spasiba. I te piękne kwiaty, całe morze .. nie ukrywam, że piękny uśmiech posyłam Panu.

 17. Filo said

  15
  Marucha
  re: ktory to Potocki…
  Nie wiem
  Znalem w czasie studiow w Krakowie takiego Potockiego (tam pelno bylo hrabiow i chrabiow), ktory bywal czesto w Jaszczurach.
  Pamietam, ze bardzo szpanowal i sie obnosil ze swoim rodowodem.
  Siedzielismy kiedys w przerwie miedzy zajeciami w Jaszczurach przy duzym stole: jak zwykle na stole kilkanascie szklanek i dwie krachle (butelki z woda sodowa).
  Podszedl do mnie Potocki i szeptem zapytal; ” stary, nie masz pozyczyc piataka do pierwszego?’.
  Nie zartuje.
  A potem, zupelnie nie po dzentelmensku obnosilem sie z duma po Krakowie opowiadajac , ze sam hrabia mnie prosil o drobna pozyczke.
  Z tego wszystkiego nie pamietam, czy mu pozyczylem, czy juz wydalem wszystkie zaskorniaki na te krachle.

 18. Marucha said

  Re 17:
  Skoro szpanował, to g… z niego było, a nie hrabia.
  Prawdziwi arystokraci nigdy się z pochodzeniem nie obnosili.
  Pracowałem kiedyś z autentycznym hr. Rzewuskim. Miły, skromny, przyjazny facet. Nigdy bym się nie domyślił, że to hrabia, gdyby nie jego żona, wżeniona w rodzinę. Nooo…. ta to miała fochy i zagrania…
  Znałem też jednego z Małachowskich. Tych autentycznych. I też nigdy nie szpanował, nie chwalił się.

  Kurde… przypomniało mi się… znałem potomkinię króla Leszczyńskiego. Gosię. Piękna kobieta. Nigdy się tym nie chwaliła.

 19. aa said

  do Prezydenta Putina zwrocilo sie ponad 2 mln osob a to co wy wdukaliscie jest po prostu zalosne i tak nedzne ze az zalosne- naprawde juz w tej Polsce nie ma kogos bardziej rozgarnietego?

 20. Mordka Rosenzweig said

  re 18

  Ja pan Mordka pszeczytal u pan Gajowy:

  „Prawdziwi arystokraci nigdy się z pochodzeniem nie obnosili.”

  Ja pan Mordka jest obuszony na te klamstwo.

  Jako pszyklad pan Mordka daje pan baron Srul Radziwill.

  Pszeciesz bycie arystokrata to jest dusza chluba.

 21. ENKI said

  Znajdujemy się na progu III wojny światowej
  Walentyn Katasonow – przewodniczący Towarzystwa Ekonomicznego im. S.F. Szarapowa
  Wystąpienie na Moskiewskim Forum Ekonomicznym 2015 r. /fragm. tłumaczenia/
  „Dwadzieścia lat temu nastąpił przełom w naszej historii i kraj począł szybko upadać.
  Nasze państwo przez ostatnie dwadzieścia lat zamieniono w kolonię…Powinniśmy mówić nie „władze rosyjskie” ale
  KOLONIALNA ADMINISTRACJA….to niesamodzielny twór, a wszelkie posłania do tej kolonialnej administracji są
  bezsensowne… nasze państwo jest zarządzane z zewnątrz; tak odbywało się to przez ponad dwadzieścia ostatnich lat.
  Jak wyjść z tego, wyliczam:
  1. Konieczne poddać Centralny Bank Rosji kontroli naszego państwa.
  2.Konieczny dekret prezydenta zobowiązujący do rejestracji i włączenia przedsiębiorstw do rosyjskiej jurysdykcji.
  3. Konieczne ustanowienie kontroli nad przepływem kapitału przez granice i zakaz wolnego (poza kontrolą)
  przemieszczania kapitałów.
  Znajdujemy się o krok od światowej wojny, taka jest globalna sytuacja. Żeby skutki nas nie zniszczyły, należy zamknąć
  ekonomikę w granicach naszego państwa…”

  Andrzej Gwiazda: ” Niestety, reformy Leszka Balcerowicza zrujnowały naszą gospodarkę bardziej niż II wojna światowa. Cała transformacja spowodowała, że staliśmy się kolonią Zachodu.”

  Kurtyną nienawiści oddzielono Polskę od Rosji, by prawda o podobieństwie losów obu narodów i państw nie dotarła
  do milionów. Oba społeczeństwa, polskie i rosyjskie, poddano podobnej TRANSFORMACJI, to doprowadziło do
  upadku gospodarczego „gorszego niż po wojnie”. Oba państwa stały się koloniami.
  Jednak zjednoczeni Rosjanie zdołali przywrócić niezależność swego Banku Centralnego, przygotowują się do odparcia
  majdanów, kwiatowych rewolucji, wiosen i tryumfów demokracji, jak w Iraku, Afganistanie, Serbii, Libii, Syrii,
  W podobnej sytuacji znajduje się Ukraina; dlatego Jaceniuk buduje żelazny płot i okopy między Ukrainą a Rosją.

  I w takiej napiętej sytuacji prezydent Putin, jak co roku, staje do dyspozycji obywateli.
  Ja tu widzę nawiązanie do wiecowania, do starej tradycji scytyjskiej, słowiańskiej czy staro ruskiej. Myślę że
  Rosjanie i inne narodowości to czują, owo nawiązanie do wspólnoty historycznej. Jak by nie patrzeć, z tego spotkania
  wynika poczucie wspólnego losu, a ze świadomości zagrożenia zewnętrznego i wewnętrznego wynika silna motywacja do zjednoczenia duchowego i materialnego. To zjednoczenie, przejawy zorganizowania i efekty działania już widać; przecież zabójstwo Niemcowa mogło się zakończyć majdanem, a nie zakończyło się.

 22. Jacek said

  za bibula;

  Putin: Stany Zjednoczone są jak ZSRR
  Aktualizacja: 2015-04-16 2:39 pm

  W czasie dorocznej konferencji prasowej, w czasie której rosyjski prezydent Władimir Putin odpowiadał na pytania obywateli, przedstawił on swoją ocenę polityki USA.

  W czasie trzynastej już konferencji, określanej jako “Priamaja Linija” Putin porównał amerykańską politykę do tej prowadzonej przez Związek Radziecki. Jak podkreślał ZSRR pod drugiej wojnie światowej starał się instalować ustrój komunistyczny w innych państwach. W dobie obecnej, według Putina, tak samo zideologizowana jest polityka USA tyle, że przybiera ona postać narzucania swoiście interpretowanych standardów liberalno-demokratycznych. Rosyjski prezydent podsumował, że podobnie jak Związek Radziecki, tak i Stany Zjednczone czeka porażka.

  ria.ru/kresy.pl

  no coz; ten sam element ktory „robil” zsrr „robi” usrael (jako przyklad w latach 60 tych i 70 tych z zsrr i demoludow, w tym prl, 1968, wyeksportowano „najlepsze” kadry do usa, gdzie znalazly one natychmiast dostep dp najwyzszych osrodkow wladzy, np szczaranski byl osobistym przyjacielem busza mlodszego). Pytanie brzmi: czy wypowiedz Wladymira Wladymirowicza to taki wewnetrzny dla ukladu zart, czy tez rosyjskie spojrzenie z zewnatrz?

 23. Jacek said

  ad ENKI

  zsrr ( a po nim demoludy) od poczatku byl kolonia „zachodu”, zorganizowana za pieniadze ‚zachodu” przez agentow a tego „zachodu” naslanych. „Przemiany ustrojowe” to byla jedynie zmiana fromy kolonialnej, poniewaz grozila naturalna emancypacja narodowa zarowno Rosji jak i krajow osciennych. Pomoglo to na mniej wiecej 20 lat (jak zawsze) ale obecnie Rosja i kraje oscienne wkraczaja w nowa faze emancypacji ( widac to nawet w zrujnowanej religijnie Polsce).

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: