Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sudbina Srba o Hillary Clinton: Konflikt na U…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  minka o Wolne tematy (24 – …
  Śfinks o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Rick o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Władimir Putin – obiekt pożądania całego świata

Posted by Marucha w dniu 2015-04-19 (Niedziela)

Gdyby pan Władimir Putin pozwolił się sklonować, to prawdopodobnie byłby najczęściej klonowanym Prezydentem na świecie.

Po globalnych relacjach z ostatniej telekonferencji pana Prezydenta Federacji Rosyjskiej, której relacje – na żywo i to z tłumaczeniem w czasie prawie rzeczywistym i w druku i w nadawaniu – nie można uważać inaczej. Pan Władimir Putin przyciąga o wiele więcej uwagi niż wszyscy inni politycy świata razem wzięci. Przykładowo u nas w Polsce, sądząc po częstotliwości przekazywania informacji o panu Prezydencie lub z jego udziałem, to jest to chyba najpopularniejszy polityk, nie da się inaczej tłumaczyć tej fascynacji.

Szczegółowy zapis stenograficzny z tego wydarzenia „Прямая линия с Владимиром Путиным” w j. ros. można znaleźć [tutaj]; zapis wideo [tutaj]; a materiał fotograficzny [tutaj]. Można tylko gratulować rosyjskim dziennikarzom poziomu profesjonalizmu (prowadzący to Мария Ситтель и Кирилл Клеймёнов). Wyzwanie jakim jest tak wielkie przedsięwzięcia, gdzie ilość pytań do Prezydenta przekracza miliony, to olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne. Spotkanie z Prezydentem trwało 3 godziny i 57 minut, bezpośrednio zadano 74 pytania.

Możemy sobie tylko życzyć takiej sytuacji, żeby u nas którykolwiek polityk odważył się na taką konfrontację z rzeczywistością, gdzie ludzie zadają pytania absolutnie o wszystko – poczynając od poskarżenia się na męża, który nie chce pozwolić żonie na zakup psa, a kończąc na kwestiach strategicznych związanych z zarzutami międzynarodowych mediów o prowadzenie wojny na Ukrainie.

W naszych realiach o ile urzędujący pan Komorowski w ogóle by się zdecydował na coś takiego, to chyba byłaby trudność z tym, żeby miał o czym mówić przez cztery godziny. Przecież u nas standardem nie są blisko czterogodzinne telewizyjne maratony z przedstawicielami władz państwa, w naszym kraju trudno jest zorganizować debatę, na którą w ogóle będą łaskawi przyjść! To jest praktyczna różnica pomiędzy postrzeganiem demokracji przez władze Rosji i Polski, kontakt ze społeczeństwem to przecież podstawa dialogu. Jednakże to w Rosji podobno nie ma demokracji.

[W ogóle sama myśl, aby banderowska kur*a używająca nazwiska Komorowski zdecydowała się na otwartą konferencję i zadawanie jej nie uzgodnionych z góry pytań, budzi w nas wesołość – admin]

Szokuje skala sprawozdawczości z tegorocznej telekonferencji, to coś niesamowitego, wszystkie najważniejsze media na świecie zamieściły niezmiernie obszerne relacje. W Polsce główne media mainstreamowe – retransmitowały konferencje, a jeden z portali należących do jednego z wiodących tytułów prasowych – prawie na żywo publikował tłumaczenia i odpowiedzi kolejnych pytań!

To jest coś niesamowitego, albowiem chociaż intencją części redakcji było ośmieszenie adresata przekazu, to prawda się sama obroniła. Pierwszy raz w historii, Polscy widzowie i czytelnicy, mieli możliwość co prawda tylko biernego, ale mimo wszystko jednak uczestniczenia w telekonferencji z Prezydentem Federacji Rosyjskiej prawie na żywo. To jak na nasze standardy coś wręcz nieprzeciętnego. Miał być festiwal rusofobii i naśmiewania się z Rosji, a w najbardziej zajadłych mainstreamowych kanałach rusofobicznego przekazu – ukazał się w zasadzie obiektywny przekaz informacyjny, co do treści i ich przekazu.

Komentarze możemy sobie podarować, tutaj już było gorzej, jednakże uważny widz, czy też czytelnik – miał ucztę bezpośredniego kontaktu w języku polskim. Wniosek jest prosty – pan Władimir Putin, jest dzisiaj już symbolem, który broni się sam. Jego przekaz dotarł do milionów ludzi poza Federacją Rosyjską, co było wcześniej niemożliwe, albowiem media w ogóle nie były zainteresowane niczym innym, niż krótką migawką z telekonferencji. Tym razem usłyszeliśmy wszystkie szczegóły, włącznie z faktem świadomości pana Prezydenta importu jabłek i kapusty z Polski przez pośredników, co pan Prezydent ocenił bardzo pragmatycznie: „Если по‑честному сказать, то это ситуацию даже несколько смягчает на продовольственном рынке, (…).” Potem ktoś się dziwi, że Prezydent w Rosji ma prawie 90% poparcia!

Warto byłoby skorzystać z rosyjskich wzorców i przeszczepić je na polskie podwórko, na pewno znalazłoby się kilkaset tysięcy ludzi, którzy chcieliby zadać pytanie naszej władzy, o ile oczywiście jej przedstawiciele zgodziliby się na takie przedsięwzięcie. Dobrze jest korzystać z dobrych wzorców, zwłaszcza jeżeli na trwałe wpisałyby się one w kalendarz polityczny kraju. [Pan Krakauer oczywiście żartuje z tymi pytaniami zadawanymi naszej władzy – admin].

Krakauer
http://obserwatorpolityczny.pl

Komentarzy 26 do “Władimir Putin – obiekt pożądania całego świata”

 1. vortex said

  USA już podnoszą rączki do góry – pokój na ziemi i tylko pokój. Żadnych tam okropnych wojen i milionów trupów, kochajmy się. Bo się zorientowali że ze zjednoczoną potęgą Chin i Rosji na pewno nie wygrają. Więc pokój, pokój, pokój.

  http://pl.sputniknews.com/swia[<— to NIE jest link – admin]

  Doskonale się zorientowali w tym temacie przywódcy Czech, Słowacji i Węgier, i z ruskim grzecznie sobie pogadali. Gdy nasi tylko – rusa bij, bij, bij, choć wiedzą że nasza armia to tak naprawdę ok. 30 tysięcy ludzi, i spokojnie przegra z Białorusią, i z Ukrainą też. Bo o Rosji to nawet nie warto gadać, dla nich to będzie jak pacnięcie muchy.
  Cała ta obecna polityka robienia wojny z ruskimi jest sterylnym przykładem zdrady narodowej, tam nie ma nic więcej, to ohydna, czysta, sterylna agentura rządna polskiej krwi. Oni po prostu liczą, że tzw. ruski nam tej krwi upuści, bo po co sami mają się wysilać.

 2. vortex said

  „Próbujemy uczynić Rosję i Chiny naszymi partnerami w ramach globalnego ładu światowego (…) Nie chcemy z nimi walczyć. Kluczowe kwestie, które przed nami stoją, to jakie są ich cele, co mogłoby je powstrzymać i jak możemy uniknąć ześlizgiwania się w kryzys” – powiedział także wiceminister obrony Stanów Zjednoczonych.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150419/267552.html#ixzz3XkPrmBQG

 3. Zbyszko said

  A z tego co pamiętam, to chyba właśnie Putin oferował Polsce (jeszcze przed nato i UE) wstąpienie do Wspólnoty Niepodległych Państw

 4. Anteas said

  „kilkaset tysięcy ludzi, którzy chcieliby zadać pytanie naszej władzy, o ile oczywiście jej przedstawiciele zgodziliby się na takie przedsięwzięcie”
  No oczywiście żeby się zgodzili, po swoich trupach i ani jednego dnia wcześniej. Przecież w Polsce obywatel (osoba troszcząca się o swój kraj) jest potrzebny tylko raz na cztery lata, żeby wykonać swój „przenajświętszy” zaszczytny obowiązek; wybrać nowe władze, dzięki czemu, jak głosi propaganda taki człowiek ma prawo do noszenia dumnego tytułu „patrioty”. Poza tym jednym jedynym dniem obywatele Polski nie są żadnymi obywatelami jeno podatnikami, zatem polityką nie powinni się interesować, poza oczywiście opium dla mas, czyli tym co który polityk powiedział drugiemu i co ten drugi mu odpowiedział… Czyli ten sam bezsensowny i pozbawiony znaczenia bełkot, którym telewidzowie są raczeni od ćwierć wieku. Skoro zatem podatnicy nie powinni się interesować polityką, poza tym co powiedzą w telewizji, nie ma zatem żadnego powodu do organizowania jakiegokolwiek spotkania z tzw. „Hrabią”, czy innymi zdrajcami Polski zwanymi potocznie politykami.

 5. galaszek said

  Uuuuuujjjjjj!……. a ja tak siebie mysle ze ze wszystkiego co sie rusza i je trochu choc cieple …nabarzi to pozadany je tego Wladymyrowicz ….???…pszez?…pszez…? no?….. anie pszez pszypadkiem Robka Biedronke?…

 6. parva said

  Nie wymagajmy zbyt wiele od Bulla,ktory zakuwał przepis na bigos przez całą młodośc całą ,nauczył się co liczyć do 20 000. i podniósł skuteczność lewatywy do rangi panaceum .

 7. Pisałem wcześniej ,pisze i teraz ;Polsce potrzebny jest taki Prezydent
  jakim jest Pan Prezydent Rosji , Putin .

 8. Filo said

  Mnie sie bardzo podoba kolejna szalenie inteligentna ocena Rosji i Rosjan przez tak zwanych zachodnich „Putinologow”
  Otoz ci spece od Rosji doszli do wniosku, ze popularnosc Putina to tylko dowod na to, ze Rosja po prostu wygrywa z Zachodem wojne … propagandowa! jako ze zdaniem putinologow wystarczy zrobic fachowe P/R i obracac wybranego idola w telewizji i innych mediach wystarczajaco czesto i z ostatniego cymbala mozna zrobic gwiazde nowoczesnej neurochirurgii albo super speca od fizyki jadrowej, w zaleznosci od zamowienia.
  Idac w slad za tym mysleniem probuje sobie wyobrazic jakich trickow propagandowych beda teraz uzywac Amerykanie, (zeby dogonic i przegonic Rosje) zeby np. z Obamy, Clintonowej, Johna Kerry (Cohena) czy dziarskiego McCaina zrobic swiatowego trybuna demokracji i zakasowac Putina i te cala Rosje.
  Chodzi mi po glowie jeden pomysl ale obawiam sie, ze moze byc zbyt wielkim wyzwaniem dla zachodniego intelektu:
  Bo gdyby tak sprobowac nauczyc zachodnie elity polityczne grac w szachy?

  Nasi rodacy z Nowego Jorku tez wpadli na ten pomysl. Ale oni przewiduja inne przeszkody:

  Nasz Nowy York sugeruje:

  http://www.nasznowyjork.org/5/post/2015/04/zamiast-pali-marihuan-trzeba-byo-grac-w-szachy.html

  Co Rosjanie ukrywaja przed swiatem:

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/iii-rp-kierujac-sie-ku-bramom-piekielnym-2015-04

 9. Było już, ale tu pasuje.

  To jest spotkanie, które stało się tradycją. Najpierw miliony pytań przez telefon i email, a potem rozmowa na żywo.

 10. Ad. 2

  „Próbujemy uczynić Rosję i Chiny naszymi partnerami w ramach globalnego ładu światowego (…) Nie chcemy z nimi walczyć. Kluczowe kwestie, które przed nami stoją, to jakie są ich cele, co mogłoby je powstrzymać i jak możemy uniknąć ześlizgiwania się w kryzys” – powiedział także wiceminister obrony Stanów Zjednoczonych. ”

  – Znakomite! 🙂 Jakie są cele Rosji i Chin i jak to zrobić, żeby te państwa powstrzymać. 🙂 No przykładu większego tupetu dawno nie widziałem. 🙂 Czy ten debil wiedział, co gada? 🙂 Jego zdaniem bank Chin i Rosji powinien być rozwiązany na wniosek USA? Na inny wniosek, także USA Rosja powinna pewnie się sama rozbroić i zaprosić wszystkie zachodnie koncerny na Syberię, wydając tym koncernom bezpłatne licencje na eksploatację złóż złota, diamentów, molibdenu, platyny i wszystkiego innego? 🙂 🙂

 11. Ad. 7

  „Polsce potrzebny jest taki Prezydent jakim jest Pan Prezydent Rosji , Putin .”

  – Polsce potrzebne jest społeczeństwo ludzi świadomych kim są. I polski Putin sam się znajdzie. Tak ma marginesie, to Polsce trzeba też setek patriotów we wszelkich służbach. Rosja miała ich tysiące – bez tego nie byłoby Putina. A ilu takich patriotów mamy my?

 12. z prowincji said

  Nasuwa się takie pytanie ;a jakie pytanie ? można by zadać Naszym zawiadującym Polską
  od 26 już lat , i liczyć na dobrą i prawdziwą odpowiedź .
  Jakie ??????? ; i tu można tylko wyć !.

 13. Feluś said

  Putin jest ok.

 14. Jacek said

  z jakim szamabem mamy do czynienia w „zaawansowanych demokracjach zachodnich” njawyrazniej widac w konfronatacji zachowania sie czlowieka reprezentujacego rzeczywista wladze (tzn Putina) z zachowaniem sie podstawionych pajacow, ktorzy wykonuja polecenia sanchedrynu.

 15. wegiel na raty said


  muzyka łagodzi obyczaje

 16. Jacek said

  ad Fiolo, z ta symultanka to duza przesada. W rzeczywistosci z jedenj strony jest szachownica a z drugiej trzy karty.

 17. Maverick said

  A Obama sponsoruje genderyzm na olimpiadę do Soczi wysłał delegację homoniewiadomo.
  Efekty genderyzmu widać gołym okiem

  http://swobodnadyskusja.myfreeforum.org/ftopic14-425.php

 18. markglogg said

  Ot, na portalu http://rusvesna.su/news/1429407773 znalazłem dzisiaj taki oto komentarz, do nasilających się ataków UKR Army w okolicach donieckiego lotniska:

  Z punktu widzenia Chujła i kremlowskich bladzi (chodzi o demilitaryzację i oddanie Ukrom Gorłowki oraz donieckiego lotniska) — jest to w pełni zrozumiały krok. Oni przecież wszyscy równo zamierzają Noworosję Ukrom podłożyć, zwrócić Jedynej, i dlatego z ich punktu widzenia, kto będzie kontrolował Gorłowkę czy Szerokino – nie ma większego znaczenia. Jeśli za jakiś to czas CAŁA Noworosja będzie w Jedynej (Ukrainie), a nad Donieckiem i Ługańskiem znowu będą wywieszone pogańskie żółto-błękitne trepki (nie od razu, oczywiście, ale planowany cel jest właśnie taki) — to dlaczego by nie oddać ukraińskim ubludkom Gorłowki (miasto ponad 200 tysięczne) już teraz? Dla Rosjan Ukraińcy to zakała i degeneraci, którzy dobrymi są tylko martwi. A dla czekistowsko-żydowskiej nieRusi na Kremlu to są szanowni partnerzy, „braterski radziecki naród” i na ich poważanie — jak to przyznał Chujło na konferencji prasowej — jeszcze należy zasłużyć.
  Ja się pytam szanownego Admina, co ten nie znany dla mnie wyraz „Chujło” znaczy?

 19. markglogg said

  Ponieważ w najnowszym wydaniu http://rusvesna.su/news/1429407773 powyższy wpis już wycięto, więc przytaczam go w oryginale w calości:

  Avatar

  Лорд Оменс

  А если быть точным то не власти ДНР, а сам солнцеликий Хуйло решил сдать Горловку, Донецкий аэропорт и Широкино укропам.

  С точки зрения Хуйлa и кремлевских блядей – шаг вполне понятный. Они же все равно Новороссию намерены под укропов положить, вернуть в Ебиную, а потому, с их точки зрения, кто будет контролировать Горловку или Широкино – большого значения не имеет. Если через какое-то время ВСЯ Новороссия будет в Ебиной, а над Донецком и Луганском снова будут вывешены поганые жовто-блокитные тряпки (не сразу, конечно, но конечная цель именно такая) – то почему бы не отдать украинским ублюдкам Горловку уже сейчас? Это для русских украинцы – твари и дегенераты, которые хорошими бывают только мертвыми. А для чекистско-еврейской неруси в кремле это уважаемые партнеры, „брацкий савецкий нород”, и их уважение – как признался Хуйло на пресс-конференции – еще нужно заслужить.
  3 минуты назад
  Ответить

  Avatar

  Лорд Оменс

  -1
  Я так понимаю, кремлевские марионетки в ДНР Горловку, Донецкий аэропорт(ДАП), Широкино собираются сдать укропам? Именно это и произойдет после того, как в этих трех пунктах будет создана демилитаризованная зона. А укропы все-таки молодцы. С прошлого года они не могут взять Горловку. Сколько штурмов отбивал несчастный город за время агрессии Украины против Донбасса. То есть они поняв, что город штурмом не взять, решили пойти другим путем. Подключив агентов СБУ в Кремле(имя самого главного агента вы наверное знаете), решили сделать Горловку демилитаризованной зоной. Это означает, что из города полностью должны быть выведены все подразделения ополчения. Тогда никто укропским войскам не сможет оказать сопротивления. Тоже самое касается и ДАПа с Широкино. В случае с последним, они с января пытаются оттуда выбить ополченцев. Но ничего этого не получается.теперь хотят, чтобы поселок стал демилитаризованной зоной.

 20. Nikt nie zamierza oddawać Gorłowki, czy tego co pozostało po lotnisku w Doniecku. Wręcz przeciwnie – powstańcy przewidują natarcie na tych kierunkach i wzmacniają tam swoje pozycje. Znowu ktoś za przeproszeniem p…doli nie mając minimalnego pojęcia o przebiegu aktualnie prowadzonych działań wojennych.
  Bardzo dobrze, że administracja Rosyjskiej Wiosny wycięła ten kłamliwy komentarz.
  Są to typowe komentarze trollów nasyłanych na portale wspierające powstańców w Donbasie, po to aby wywoływać dodatkowe zamieszanie. Śmieszek zapomniał jeszcze dopisać – podpisano SBU.
  Czemu Markglogg z uporem maniaka rozsiewa te bzdety tutaj ?
  Czyżby miał jakąś obsesję na punkcie Putina ?

 21. Nie wiem czy przeszedł mój komentarz, Panie Gajowy. Odpowiedziałem w nim na kłamliwą insynuację na temat rzekomego porzucenia Gorłowki i donieckiego lotniska.
  Śmieszy jeszcze, że troll cytowany przez naszego forumowego marksistę tak przejmuję się wsią Szirokino, która nie ma żadnego znaczenia strategicznego.

 22. Joe said

  11.Panie Krzysztofie…oczywiscie ze Putin sam sie znajdzie.Ale jak POkierowac opinia publiczna zeby przestala byc
  POlitycznie POprawna?Pan Putin jest Ewenementem w POlityce Swiatowej ktory jest POlitycznie NiePOprawny!!
  Czy tylko Rosja moze sobie na to POzwilic?

 23. Augustyn P. said

  Każdy kraj i narod może sobie pozwolić na takiego przywodce jak prezydent Putin, tylko czy temu narodowi „zechce się tego chcieć”.
  Polska miała Sp.A.Leppera i co (?) kto go poparl gdy wygarnal w Sejmie LOTROM i odslonil ich wszystkie brudy ?!
  Ogladnijcie sobie L.Oginskiej DZIELO WSPOLCZESNE w rez.B.Poreby (jak trzeba to i kilka razy),które pod każdym względem odzwierciedla polska rzeczywistość a A.Lepier wiele pomogl ,by można je było ogladnac .
  Czy media teatry , kina polskie „Zmartwychwstanie” rozpowszechnily,rozreklamowaly,pokazuja ?
  Czy polska mlodziez sztuke te i nagranie filmowe oglada i zna ???
  Wiec dokad zmierzamy zazdroszczac Rosji Putina ?
  A może ,ktorys ze startujących kandydatow na prezydenta rozpowszechni
  „Zmartwychwstanie” ,zaprosi do kina czy teatru i po spektaklu podzieli się własnymi odczuciami i jak chce POLSKE WYZWOLIC ?

 24. Augustyn P. said

  Przepraszam za blad w kolejnym zdaniu zniekształcenia nazwiska Sp.Andrzeja Leppera ,co nastapilo w pospiechu z bijącym sercem samego wspomnienia tego WIELKIEGO PATRIOTY POLSKI ,o którym już prawie wszyscy zapomnieli a to byl
  „POLSKI PUTIN” , na miare polska !
  Andrzeju ty nie zostales swietym ale POLSCY PATRIOCI MAJA CIE W SWEJ PAMIECI !

 25. zoolog Cypis said

  nasi zoolodzy potraią z męskiego nasienia zrobić cuda pottrzebny tylko towar a wodzów ci u nas będzie dostatek

 26. ojojoj said

  Dlaczego o Putinie caly swiat pisze czesciej niz o innych politykach? Tak wlasnie w czystej postaci wyglada „aj waj” starszych w fiesze.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: