Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Rick o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  minka o Zanim padną salwy
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Węgry: Jobbik przeciwko UPA

Posted by Marucha w dniu 2015-04-20 (Poniedziałek)

Przytaczamy pełen tekst uchwały, jaką zarząd Ruchu na rzecz lepszych Węgier – Jobbik przyjął w związku z ustanowieniem oficjalnego kultu UPA na Ukrainie.

Jobbik przeciwko odrodzeniu ludobójczych tradycji na Ukrainie

9 kwietna ukraiński parlament przyjął ustawę, która nadała Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) status formacji walczącej o niepodległość kraju. Jednocześnie podważanie celowości działań UPA będzie od tej pory sprzeczne z prawem i może być karane.

W latach 1943-47 UPA dokonała ludobójstwa na ponad 100 tysiącach bezbronnych polskich cywilów na Wołyniu oraz w Galicji Wschodniej. Głównym celem Ukraińskiej Powstańczej Armii było państwo pozbawione ludności nie-ukraińskiej, zbudowane na terenach, gdzie żyło wiele innych narodów: Węgrzy, Polacy, Rusini, Rosjanie, Rumuni. Kwestia mniejszości narodowych miała być rozwiązana w formie czystek etnicznych.

Jobbik podkreśla stanowczo, że budowa tożsamości narodowej na tego typu tradycjach jest niebezpieczna dla państw sąsiednich oraz dla wszystkich mniejszości narodowych żyjących w państwie ukraińskim. Jeśli władze Ukrainy akceptują metody UPA, to wówczas możliwe jest powtórzenie się podobnej tragedii w przyszłości.

Apelujemy do rządów krajów sąsiadujących z Ukrainą, szczególnie do rządu węgierskiego, o adekwatną reakcję na aprobowany na poziomie państwowym szowinizm ukraiński. Wzywamy, by podjęły one działania zmierzające do ochrony mniejszości narodowych i by domagały się autonomii politycznej, kulturalnej oraz w zakresie szkolnictwa. Jest to niezbędne w przypadku, gdy ukraiński rząd oraz parlament oddają honory i aprobują tradycje oraz osoby, które mają na rękach krew niewinnej ludności.

Wzywamy również ukraiński rząd i władzę ustawodawczą do rozważenia konsekwencji swoich decyzji. Jobbik zadaje także publicznie pytanie, jak rząd w Kijowie zamierza zapewnić respektowanie praw tysięcy Węgrów, Polaków, Rusinów, Rosjan, Rumunów i innych wspólnot narodowych oraz w jaki sposób członkowie tych społeczności mają być równoprawnymi obywatelami Ukrainy, jeśli władze państwa honorują odpowiedzialnych za ludobójstwo szowinistów.

Ruch na rzecz Lepszych Węgier zamierza obserwować każdy kolejny ruch związany z wprowadzaniem wspomnianej ustawy – bez względu na to, której mniejszości narodowej będzie on dotyczył. Będziemy także zwracać uwagę na kolejne działania reżimu w Kijowie oraz będziemy informować węgierską i międzynarodową opinię publiczną o każdej niedogodności dla mniejszości narodowych na Ukrainie.

Márton Gyöngyösi
Za: jobbik.com
http://xportal.pl

Dziękujemy węgierskim braciom za wyartykułowanie tego, czego rządzące w Polsce kreatury powiedzieć nie są w stanie.
Admin

Komentarzy 25 do “Węgry: Jobbik przeciwko UPA”

 1. adsenior said

  Dlaczego to Polacy nie mogą mieć POLSKIEGO RZĄDU???

  Dlaczego bydło nie może mieć lwa za przywódcę stada?
  Admin

 2. Bo są zbyt leniwi i zbyt głupi said

  @ Dlaczego to Polacy nie mogą mieć POLSKIEGO RZĄDU???

  Bo są zbyt leniwi i zbyt głupi… w kieszeni kilka pln. na grilowy wurst i piwo z „Owada” jest.. i starczy.
  P.S. Jak kiedyś mięli to nie doceniali.

 3. Zen said

  Moze w Polsce daloby sie zalozyc filie Jobbik , wydaje sie Ze byc moze recjonslizm I sprawiedliwe traktowanie otaczajacej Nas rzeczywstosci znalazloby w Polace wielu kontynuatowow tego wegierskiego dziela? ( oczywiscie Wiem Ze to noemozliwe ale pomarzyc mozna:) )

 4. NICK said

  Brawo Jobbik.

  Pytanie poboczne. Jak to jest, że w centrum (prawie) jewropejskiego kotła, dzieją się rzeczy takie jak na Węgrzech. Wiemy jakich mają sąsiadów.
  Czy oznacza to, że My mamy sąsiadów jeszcze gorszych i gorsze cyrografy nie nasze i nierządy podpisywały?

 5. Nemo said

  @Zen
  A poco nam filia Jobbik? Polacy nie gęsi:
  http://www.owp.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=833&Itemid=1
  http://www.owp.org.pl/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=20&Itemid=34

 6. adsenior said

  Dlaczego skasowano mój wpis, uwierał?

  Nikt nic nie kasował.
  Admin

 7. adsenior said

  Chodziło mi o to, nie wierzę, że to Naród wybiera rządy w Polsce, to są „ruskie serwery” i cuda nad urną!!!

 8. joasia said

  Tzw. „ruskie serwery” to baśń z mchu i paproci ! Jeżeli nawet ktoś używa ruskich liczydeł to nie ruskie mają tu coś do powiedzenia !

 9. Boydar said

  „… „ruskie serwery” to baśń z mchu i paproci …” – bardzo się Pani myli. Nie tyle nawet co do ich istnienia, bo oczywiście istnieją, ale co do ich roli. One wyłącznie są, nic nie muszą zmieniać i nie zmieniają. No, może jedynie pojęcie o bezmiarze naszej głupoty.

 10. RomanK said

  Bez wielkich egzaltacji , uniesien, szczytowan z byle powodu.
  Wszystko…ma racjonalne wyjasnienie:

  Jakich dokonan, factow, projektow moze oczekiwac ten- ktory doskonale wie -jak sie wszystko robi najlepiej i najszybciej….
  ale nic nie zrobil inie ma najmniejszego zamiaru nie mowiac o wysilku- zeby cokolwiek zrobic…na wieniu pozostajac:-))))))))
  Parafrazujac prez Kennedyego:

  Nie oczekuj, ze inni zrobia dla ciebie i dla twojej Ojczyzny….kiedy sam nie masz zamiaru nic robic !

 11. lopyg said

  Najlepiej byłoby powołac króla z Węgier.

  Precedens juz był.

  (swego nie docenimy)

 12. Józef Piotr said

  Papież Franciszek potępił sankcje przeciwko Rosji:

  ” Podczas spotkania z przewodniczącym Kongresu Żydów Rosyjskich Jurijem Kannerem papież potępił niesprawiedliwe sankcje przeciwko Rosji, które uderzają przede wszystkim w zwykłych obywateli ”

  tekst w j.hiszpańskim
  http://actualidad.rt.com/actualidad/172558-papa-francisco-condenar-sanciones-rusia

  Co na to dyżurni arcykatolicy typu Ka……..ki, Ter……..wski i inny Sakiewicz, którym piana się toczy na samą myśl o zniesieniu przez UE sankcji anty-rosyjskich ?
  O UKRAIŃCACH NIE WSPOMINAJĄC

 13. Marucha said

  Re 12:
  Co na to dyżurni „katolicy”?
  Przemilczą albo przekłamią wypowiedź Franciszka. Nie powiedzą o niej nic w telewizji. A czego nie było w telewizorze, to dla polskiego jełopa nie istnieje.

 14. Mały_kinol said

  Jakub Berman zrobił swoją reformę, wykastrował program nauczania w wyniku czego większość powojennych Polaków to zwykłe półgłówki niestety.
  Gdyby dziś zastosować przedwojenną maturę pewnie nawet 1% by tego nie zdał.
  Przed wojną uczono logiki, propedeutyki filozofii, greki, łaciny i kaligrafii. Kobiety w szkole sredniej były uczone jak bronić się przed manipulacją. W końcu to za pośrednictwem kobiet najłatwiej sterować mężczyznami (patrz Ewa Adam 😉 wąż nie zwrócił się do Adama tylko do Ewy wiedząc że tak będzie łatwiej a Adam pewnie zagapiony na tyłek Ewy robił co ta chciała.) Gdyby choć 10% Polaków znało grekę to Jehowcy byliby u nas pośmiewiskiem i znikneliby całkiem.

  Wie Pan, za PRL-u wcale nie było źle z poziomem nauczania. Berman poszedł w odstawkę po 1956.
  Było jakieś 152 razy lepiej, niż obecnie. Uczono propedeutyki filozofii, łaciny etc.
  Admin

 15. Echo z Węgier said

  Znana w Polsce rządząca partia FIDESZ powoli przekazuje pałeczkę bardzo aktywnemu, młodemu pokoleniu zgromadzonemu w ruchu Jobbik walczącym ze złem dzisiejszego świata. Jobbik to druga najważniejsza część Parlamentu węgierskiego.

  Gábor Vona lider Ruchu na rzecz lepszych Węgier – Jobbik:

  Powinniśmy sprzymierzyć się z walczącymi o sprawiedliwy porządek na świecie. Może to być kraj lub wspólnota, może być chrześcijańska, muzułmańska lub buddyjska. Najważniejsze jest, by nie była służalcem globalnego liberalizmu. Istnieją rządy uważające obecnie za swych sojuszników kraje które zniszczyły naszą gospodarkę, wykorzystują lub zaniżają wartość naszej pracy, przejęły nasze rynki i zalały nas swoimi własnymi produktami, zmusiły nas do udziału w zupełnie bezsensownych wojnach, podeptały nasze narodowe tradycje, przez cały czas piętnują nas jako rasistów i nie szanują nas w najmniejszym stopniu. Czy o czymś takim nie należy dyskutować środkach masowego przekazu? – pytam.

  Dávid Janiczak burmistrzem 33 tysięcznego miasta Ózd

  Nowy burmistrz Ózd ma 27 lat i jest synem Polaka i Węgierki. Swoją karierę polityczną zaczynał w 2006 r. w lokalnym samorządzie mniejszości polskiej, po roku dostając się do rady na szczeblu ogólnokrajowym. W 2009 r. został działaczem Jobbiku i od czterech lat pełni funkcję przewodniczącego lokalnej struktury Ruchu na rzecz lepszych Węgier.
  Wypowiadając się na temat stereotypów dotyczących Jobbiku (szowinizm, rasizm) polski burmistrz węgierskiego miasta stwierdził, że są one tworzone przez przeciwników politycznych Ruchu na rzecz lepszych Węgier, którzy obawiają się utraty swojej pozycji. Jak mówił Janiczak, wystarczy przeczytać program jego partii by zmienić zdanie na ten temat.

  Węgierka, przed którą drży cały Europarlament

  Europosłanka, pani dr Krisztina Morvai reprezentująca „Ruch Jobbik” (Lepsi) nie należy do żadnej partii politycznej i jest typem kobiety, którą chciałaby mieć w swych szeregach każda partia polityczna Unii.

  Jest atrakcyjną, pracującą matką, która łączy błyskotliwą karierę prawniczki z wychowaniem trójki dzieci. Jednocześnie jest profesorem prawa na Uniwersytecie Budapeszteńskim, zajmuje się prawami człowieka.

  Według pani Morvai: Gdyby ktoś powiedział 20 lat temu, że znikną i zostaną wyprzedane całe gałęzie naszego przemysłu – zostałby uznany za niespełna rozumu. Gdyby ktoś twierdził, że gigantyczne afery finansowe, mafijne powiązania, ruina psychiczna i moralna, narkomania i pospolita przestępczość będą elementem codzienności – zostałby wyśmiany jako wróg ludu.

  Krisztina Morvai jako ekspert ONZ w Genewie wyrażała opinię, że aborcja jest dramatem, prawdziwą tragedią, której należy za wszelką cenę unikać. Została jednak usunięta z komisji Narodów Zjednoczonych zajmującej się prawami kobiet za uwagi, jakie poczyniła ona odnośnie tragicznego losu kobiet arabskich na terytorium Palestyny.

  W logo ruchu Jobbik jest krzyż św. Stefana króla Węgier, który Słowacy też umieścili na swoim godle oraz Polacy na herbie województwa Świętokrzyskiego.

 16. domremy said

  Korwin-Mikke w Londynie: ”polskie wsparcie dla Ukrainy grozi III wojną światową ”
  ….

  ”Na spotkaniu z dziennikarzami dodawał, że „Polska jest jedynym krajem”, który nie wie, że to na Zachodzie szkoleni byli „terroryści którzy strzelali na Majdanie”, zabijając i ludzi Janukowycza, i tych, którzy przeciwko niemu protestowali.”…

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/korwin-mikke-w-londynie-polskie-wsparcie-dla-ukrainy-grozi-iii-wojna-swiatowa/pyp8ct

 17. z prowincji said

  A my mamy lewicową Prof. Środę ;która w każdy czwartek aż do wtorku
  czyli czwartek piątek sobote niedziele poniedziałek i wtorek nie ustaje
  w zwalczaniu lewicy a zwłaszcza SLD Pani ogórek .
  Róznica miedzy węgierskimi partiami a polskimi jest taka ;że tamte
  walczą o dobro Węgier i Węgrów a nasze miedzy sobą o koryto i to do ostatniego
  Polaka .

 18. Boydar said

  @ Mały Kinol

  „… a Adam pewnie zagapiony na tyłek Ewy …”

  W owym czasie, tyłek nie stanowił jeszcze mrocznego przedmiotu pożądania. Co najmniej przez krótką chwilę.

 19. z prowincji said

  miało być;;;;; SLD i Pani Ogórek

 20. @7
  Jak długo zamierzacie się kompromitować z tymi „ruskimi serwerami” ? To są polskie serwery i nie wpływają na wynik liczonych głosów. Bajkę wymyślili ludzie z PiS, pokazując tym samym, że nie mają pojęcia, jak w Polsce przebiegają wybory, jak są liczone głosy. Ewentualnie wiedzieli, że i tak ciemny lud wszystko kupi.

 21. Mały_kinol said

  @18 Boydar w ramach rozrywki i kontynuując poruszony obiekt wgapiania jeden z filmów Eugeniusza Sendeckiego z YT oglądać od 4:35 do: wedle uznania hahaha
  wg mnie chyba jeden z mocniejszych momentów w jego twórczości dla TV Narodowej.

 22. zeev said

  re 15
  Bardzo ładnie napisane, jest z naszej diaspory:)))
  Morvai Krisztina anyukája Schwartz Klára….:)))
  Morvai Krisztina vallásos, hívő római katolikus:))))
  https://www.tumblr.com/search/zsid%C3%B3%20vil%C3%A1gkongresszus
  Baló György
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Krisztina_Morvai

 23. Ad. 4

  „Jak to jest, że w centrum (prawie) jewropejskiego kotła, dzieją się rzeczy takie jak na Węgrzech.ę

  – Zwykłe spuszczanie pary. Socjotechnika. Gdyby to było groźne dla systemu, to przywódcy już dawno byliby w ziemi po wypadkach, samobójstwach itd.

 24. revers said

 25. Eliza said

  Co do Pani Ogórek. To miła i ładna podstawka, ustawka, jak kto woli.

  Co do wpisu @ 2″ Bo są zbyt leniwi i zbyt głupi… w kieszeni kilka pln. na grilowy wurst i piwo z „Owada” jest.. i starczy”.

  Nie chodzi o grilla, nic złego w nim nie ma, byle nie spalić grillowego dobra. Co się liczy to towarzystwo przy grillu. Polacy przestali umieć rozmawiać, są zamknięci ze swoim stresem. Te 25 lat to jedno wielkie upokorzenie dla Polaków i Polski, które trzeba przegryźć w sobie, żeby się wreszcie otworzyć.
  Osobiście wierzę w to otwarcie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: