Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Rick o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  minka o Zanim padną salwy
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

III RP – kierując się ku bramom piekielnym

Posted by Marucha w dniu 2015-04-23 (Czwartek)

Rosyjska opinia publiczna z zadowoleniem odnotowała wysoką pozycję [i] prezydenta Putina w najnowszym plebiscycie Time Magazine [ii]. Zdystansował on swą osobą wszystkich przywódców zachodu.

Rosyjscy analitycy próbują interpretować ten fakt, jako dowód wygrywania przez Federację wojny propagandowej z zachodem. O ile zwycięstwo Rosji w zmaganiach ekonomicznych z Euroatlantyckim Imperium Zła (US@UE) wydaje się być przesądzonym, o tyle na froncie propagandowym sytuacja wydaje się być wręcz odwrotna.

Błąd interpretacji rezultatów wspomnianego plebiscytu wynika u Rosjan z ich normalności. Nie zatracili oni bowiem jeszcze zdolności pojmowania uniwersalnego systemu wartości zadanego przez Stwórcę każdej istocie ludzkiej. W tym kontekście wysoki ranking popularności ma, w ich odczuciu, konotację pozytywną.

W zdegenerowanych społeczeństwach zachodu w ogólności, a amerykańskim w szczególności, „popularność” nie jest związana z oceną moralną danej osoby, a jedynie częstotliwością jej pojawiania się w środkach masowego przekazu.

Dla bezmyślnego zachodniego nihilisty nie ma bowiem nic nielogicznego w umieszczaniu na jednej liście rankingowej postaci pozytywnych i negatywnych i ich klasyfikacja wyłącznie w kategorii medialnego przebicia. Stąd też wysoka pozycja Putina nie powinna być zaskoczeniem, a tłumaczona jedynie naturalnym rezultatem zmasowanej i wymierzonej w jego osobę negatywnej propagandy, która na orwellowską modłę odwraca wszelkie prawdy i zastępuje je kłamstwami [iii].

W przeciwieństwie do zachodnich przywódców, Putin unika kłamstw, utrzymując tym samym swą integralność autentycznego męża stanu światowego formatu. Zapytany w czasie niedawnej „Direct Line” ze swymi obywatelami [iv], o fakt zrównania w nowych ukraińskich przepisach „prawnych” reżimu Hitlera i Stalina, odparł on, że nazizm, który zakładał likwidację całych ras i narodów, jest gorszy od stalinizmu, nawet w jego szczytowej formie.

Putin przyznał w tym kontekście fakt zmuszania siłą, wyzwolonych z okupacji niemieckiej, państw Europy wschodniej do wprowadzania sowieckiego modelu społeczno politycznego. „Nie udała nam się ta operacja”- przyznał Putin – „Obecnie USA powtarzają nasz błąd w skali światowej i im się też to nie uda”.

W odniesieniu do powyższej interpretacji, można by argumentować, że ideologa bolszewicka funkcjonowała na płaszczyźnie klasowej, zakładając całkowitą likwidację „klas pasożytniczych”, w czym de facto nie różniła się od nazistowskiej, działającej w sferze narodowo-rasowej, proponującej oczyszczenie świata z „niższych gatunków”.

Pomimo to, logiczna, pozbawiona ideologicznych przeinaczeń, optyka Putina, kontrastuje z zachowaniem zachodnich „elit” wszelkiej proweniencji, z ust których nic prócz kłamstw już obecnie nie wychodzi.

Tak opisuje to w swym najnowszym artykule, dr Paul Craig Roberts[v]:

Everywhere in the West monstrous lies stand unchallenged. The lies are institutionalized in history books, course curriculums, policy statements, movements and causes, and in historical memory.

Wszędzie na zachodzie monstrualne kłamstwa pozostają bez odp owiedzi. Kłamstwa są nobilitowane w podręcznikach historii, wykładach naukowych, deklaracjach politycznych i w pamięci historycznej.

O ile zachód zawsze kłamał i kłamie, w swym (źle pojętym) interesie, o tyle „polskie elity” wszelkiego autoramentu, kłamią zawsze na szkodę państwa i społeczeństwa, których mienią się być reprezentantami.

Szczególnie haniebna jest, w tym kontekście, postawa „polskiej” hierarchii kościelnej, która jest ślepa i głucha na coraz bardziej katastrofalną sytuację obywateli III RP. Pozując się na reprezentantów Chrystusa (Prawdy), pasterzy i obrońców Narodu, kłamią, przemilczają prawdy lub ograniczają się do swego rutynowego „teologicznego” żargonu pozbawionego jakiejkolwiek praktycznej wymowy, we wszystkich zasadniczych sprawach dotyczących III RP i jej mieszkańców. W tym kontekście, wymienię tu tylko kilka najważniejszych:

 • totalna demoralizacja i ogłupienie młodego pokolenia;
 • agonia gospodarcza państwa i związana z nią nieprzerwana masowa emigracja;
 • agonia biologiczna społeczeństwa, związana z ujemnym przyrostem naturalnym i wspomnianą emigracją;
 • wpychanie przy pomocy kłamliwej propagandy państwa i społeczeństwa w (potencjalnie katastrofalny) konflikt z Rosją;
 • oficjalne wspieranie ukraińskiego kościoła greko-katolickiego, stanowiącego religijne ramię ruchu banderowskich zbrodniarzy.

Miast podjąć wyzwanie zbliżającej się katastrofie, odziani w purpurę zaślepieni współcześni faryzeusze, z obłędem w oczach i relikwiami „słowiańskiego mesjasza” w rękach, prowadzą swe „owieczki”, nie tylko ku fizycznej anihilacji, ale też transcendentalnej katastrofie. Ocknijcie się pyszni głupcy! Los ten będzie też waszym udziałem!

[Hierarchia się nie ocknie, gdyż nie błądzi w nieświadomości, ale celowo i świadomie oddała swe usługi ZŁU – admin]

[i] http://www.eutimes.net/2015/04/putin-emergence-as-last-hope-for-world-shocks-west/
[ii] http://time.com/3747739/time-100-poll-results/
[iii] http://rt.com/usa/250717-chomsky-media-ukraine-cuba/
[iv] http://rt.com/news/249953-putin-conference-best-moments/
[v] http://www.paulcraigroberts.org/2015/04/13/power-lies/

Ignacy Nowopolski
http://ignacynowopolskiblog.salon24.pl/

Komentarzy 20 do “III RP – kierując się ku bramom piekielnym”

 1. Listwa said

  Odnośnie biskupów należy odnotować inicjatywę, ale tylko 16 z nich :

  16 Polskich Biskupów staje w obronie Polski i wiary. Wspólne „non possumus” naszych Hierarchów. Książka „Polsko, uwierz w swoją wielkość”

  „Szykuje się jakiś zbiorowy obłęd. Kolejny. 70 lat temu wydawało się, że pokonane zostało jedno zbiorowe szaleństwo, brunatne. 25 lat temu odetchnęliśmy z ulgą, że z drugim, czerwonym, też się człowiek uporał. Tymczasem wyrasta kolejna wielogłowa hydra. Pożera już ona nie tylko człowieka wierzącego, ale i ubogiego. Bowiem wyszydzenie odwiecznych zasad moralnych i prawa naturalnego doprowadziło w konsekwencji do bezkarnego rozpasania chciwości. Chciwości, która staje się nie tylko pospolitym bodźcem działania wielu ludzi, lecz ubierając się w uczone teorie, podstawą różnych praw ekonomicznych i gospodarczych. Z jakąż łatwością i w majestacie ustaw likwiduje się w naszym kraju największe nawet środowiska pracy… Po stoczniowcach przyszła kolej na górników. Ci sami twórcy prawa, lekką ręką likwidujący kopalnie, chronią ustawami ekstremy wszelkiej maści, uznając seksualizację społeczeństwa za misję dziejową. Szykuje się nawet ustawę, która pośle nas do więzienia za nazwanie zboczonym tego, który całkowicie zboczył od normy i natury. To typowe postępowanie, znane nie od dziś: zło będą chronić ustawy stanowione przez złych ludzi lub ludzi wobec zła uległych. Uległych nawet nie ze strachu, lecz jakże często właśnie z chciwości”

  Bp Ignacy Dec

  Abp Wacław Depo

  Bp Antoni Dydycz

  Abp Andrzej Dzięga

  Kard. Stanisław Dziwisz

  Bp Edward Frankowski

  Abp Stanisław Gądecki

  Abp Sławoj Leszek Głódź

  Abp Henryk Hoser

  Abp Marek Jędraszewski

  Abp Józef Kupny

  Bp Wiesław Mering

  Abp Józef Michalik

  Bp Stanisław Napierała

  Bp Krzysztof Zadarko

  Bp Józef Zawitkowski

  http://www.fronda.pl/a/polsko-uwierz-w-swoja-wielkosc-czyli-polscy-biskupi-mowia-dosc,50397.html

 2. Listwa said

  Na ponad 100

  http://episkopat.pl/biskupi/lista/0.1,B.html

 3. Boydar said

  Tych 16 interesuje się po prostu lotnictwem, ewentualnie meteorologią. Nic ponadto.

 4. Budziwoj said

 5. marta15 said

  Wieprzek Schetyna juz oglasza ,ze on pojdzie jako pierwszy aby wlasna, wypasiona doopa bronic neo-banderwoskiej i neo-faszystowskiej Ukrainy przed Putinem.
  http://sputniknews.com/europe/20150423/1021280131.html

 6. marta15 said

  ad 5
  „…Polish Foreign Minister Grzegorz Schetyna said that if Ukraine’s civil war escalates then Poland, together with allies,
  will decide on expanding its support to Ukraine, including in the area of defense…”

  Read more: http://sputniknews.com/europe/20150423/1021280131.html#ixzz3Y9GvNqwN

 7. marta15 said

  ad 1 nie wierze sekcie watyknaskie 2 ani jej „hierarchii”.
  To typowa zagrywka po publike aby motloch uwierzyl ,ze
  „biskupi sa z nami”.
  Szatan ZAWSZE obstawia dwa konce kija bo jest on mistrzem w manipulacji, klamstwie, obludzie, etc.

 8. marta15 said

  tu klasyczny przyklad jak Fronda wciska jakies sentymentalnow-slodkawe historyjki ala katolicyzm ktore pozniej kato-lemingi kupuja jak „prawde najprawdziwsza”.
  http://www.fronda.pl/a/dzieci-ani-przybylskiej-wierza-ze-mama-pomaga-im-z-nieba-piekne,50459.html
  „…Jednak mówi też o pięknym świadectwie wiary dzieci Ani, które „że mama pomaga im z nieba”. Oliwia (13 l.), Szymon (10 l.) i Jaś (4 l.) codziennie modlą się do mamy przed specjalnym ołtarzykiem ze zdjęcią ich ukochanej mamy…”
  dzieci maja sie midlic ZA dusze owej mamy, a nie „przed specjalnym oltarzykiem” do mamy „ktora pomaga im z nieba”….”

  Co za wciskanie demonicznego kitu owym dzieciom ,( 13 lat to juz myslacy w miare malolat ,a nie male dziecko, a propos )
  i czytajacym owe info.
  Tradycyjny KK wymagal wielu, wielu lat , i wielu dowodow na to, zeby kogos oglosic swietym -a .
  Swiety to ta osoba, ktora , wedlug KK, NA PEWNO przebywa w niebie.
  Patrzac na bardzo watpliwej jakosci zyciorys Przybylskiej to jak bym sie mocno zastanawiala czy ona trafila do czyscca.

 9. marta15 said

  bardzo dobry artykul wart przetlumaczenia.

  „..In Shakespeare’s words regarding the architects of the New World Order:

  “Hell is empty and all the devils are here.” ..”

  Uzywajaca slow Szekspira odnosnie architektow Nowego Porzadku Swiatowego
  ” Pieklo jest opustoszale , wszystkie diably sa tu ( na ziemi) „…”

  http://www.globalresearch.ca/william-shakespeare-and-the-new-world-order-hell-is-empty-and-all-the-devils-are-here/30493

 10. marta15 said

  z cyklu : „eee tam pani-e, tej wojny to nie bedzie. Tak tylko chce tego bandziora Putina nastraszyc.
  Nie ma co sie az tak przejmowac. Lepiej poogladajmy „Na Wspolnej” i dowiedzmy sie coz sie tam ciekawego zdarzulo od wczoraj”…
  „..

  „Zagraniczni instruktorzy wojskowi pracują pod Lwowem od marca 2014.
  Ale jeśli wcześniej było to ukrywane przez władze Ukrainy, to teraz ogłaszają o tym oficjalnie.
  Obecnie NATO zwiększyło liczbę instruktorów o 300 osób, w tym specjalistów z Kanady, Polski i krajów bałtyckich.
  Będą tam teraz przygotowywać grupy do INFILTRACJI Rosji, a Ministerstwo Obrony z tym się NIE kryje”- powiedziała Zaporożcewa.

  nahnews.org/211231-minoborony-ukrainy-sozdaet-pod-lvovom-specgruppy-dlya-diversij-v-rossii/

  Oznacza to, że NATO szkoli grupy dywersyjne nie do działań w Donbasie, ALE NA TERYTORIUM Rosji.
  Do tej roli Ukraińcy lepiej się nadają niż żołnierze NATO ze względu na możliwość rzeczywistego niepostrzeżonego przeniknięcia do społeczeństwa.
  Sabotażyści przeszkoleni na przykładzie amerykańskiej grupy „Delta” i brytyjskiego SAS.
  Można powiedzieć, że pod płaszczykiem wojny na Ukrainie, wykorzystując tę wojnę do selekcji „poborowych”,
  szkolimy TERRORYSTÓW do akcji na terenie Rosji. Putin ma nerwy, skoro tę presję wytrzymuje.

  Z drugiej strony pojawia się coraz więcej doniesień O PRZYGOTOWANIU STANU WOJENNEGO w USA……”

  http://interesariusz.neon24.pl/post/121606,wojna-domowa-na-ukrainie-22-04-2015r-quo-vadis

  mam silne wrazenie, ze te szatany beda chcialy skoordynowac atak na Rosje, z wywolaniem stanu wojennego w USA.

 11. aa said

  rzeczywiscie na temat

 12. marta15 said

  tu ciekawostka o ludziach zyjacych w mocarzu na glinianych nogach. czyli USA.
  Przyklad totalnej degeneracji duchowej i intelektualnej. Rzym w stanie rozkladu.
  „..
  Wyniki SONDAZU jaki przeprowadziła w Stanach Zjednoczonych telewizja CBS.
  40% Amerykanów NIE wie, że podczas wojny, ich kraj walczył z Niemcami
  47% Amerykanów NIE wie, że podczas wojny, ich kraj walczył z Japonią
  75% Amerykanów sądzi, że Mussolini był sojusznikiem USA (!)
  30% Amerykanów nie wie, że Rosja w ogóle uczestniczyła w działaniach wojennych przeciw Niemcom.
  30% Amerykanów sądzi, że podczas wojny, Niemcy walczyły z Japonią
  46% Amerykanów nie wie, kim był Stalin.
  44% Amerykanów nie wie, kim był ich własny prezydent, Eisenhower…”
  http://interesariusz.neon24.pl/post/121606,wojna-domowa-na-ukrainie-22-04-2015r-quo-vadis
  przecietny amerykanin za to wie kim byl michael jackson i co jadal na sniadanie,, kim jest kim kardiszan i jaki jest rozmiar jej siedzenia, i skrzetnie notuje wypowiedzi autorytetow typu elton john czy makuna matata.

 13. Boydar said

  Hakuna, Pani Marto, hakuna matata; to w suachili znaczy no problem.

 14. marta15 said

  ad 1
  suahili jezeli juz ( lub ew, swahili).

 15. marta15 said

  swietny fragment z Ksiegi machabejskiej 2.
  smierc Eleazara:
  „..Mając już pod ciosami umrzeć, westchnął i powiedział:
  „Bogu, który ma świętą wiedzę, jest jawne to, że mogłem uniknąć śmierci. Jako biczowany ponoszę WPRAWDZIE boleść na ciele, DUSZA jednak CIERPI Z RADOSCIA , gdyż JEGO SIE BOJE „.
  31 W ten sposób więc zakończył życie, a swoją śmiercią pozostawił nie tylko dla młodzieży, lecz także dla większości narodu przykład szlachetnego usposobienia i pomnik cnoty. ….”
  http://www.nonpossumus.pl/ps/2_Mch/6.php
  —-
  „Jego sie Boje. ” mamy o tym pamietac, ze tak , jako chrzescijanie, naprawde to mamy sie bac tylko gniewu bozego,
  ktory nas dopadnie gdy zlekcewazymy Jego prawa i jego nauki.
  cala reszta to tak naprawde marnosc nad marnosciami.
  „THIS too shall pass” . Wszystko przemija, ale BOG trwa wieczenie i przed Nim , przed Jego trybunalem, kazda, nawet najpodlejsza dusza musi stanac. Nie ucieknie, nie przekupi…..

 16. Eliza said

  Pani Marto, ale się Pani zdenerwowała. Po sondażu przedstawionym przez Panią nie dziwię się, że amerykański lud uważa się za szczęśliwy.

 17. Toni said

  Przed nami jak przed ludem wybranym na pustyni położył Pan błogosławieństwo albo przekleństwo. Powinniśmy wybrać błogosławieństwo i żyć, czyli powinniśmy wybrać Intronizację naszego Królewicza, Pana Jezusa, na Króla Polski i powinniśmy to zrobić najpierw w łonie elit, zwłaszcza elit duchownych, czyli biskupów… Oni jednakże wybierają przekleństwo i cały lud wierny popchną do przekleństwa… Straszny ich los jeśli się nie obudzą w porę. Zgotują również nam przekleństwo, ale ich los gorszy od judaszowego w piekle…

  Obudźcie się wy, śpiący smacznie w Getsemani! Nadciągają bowiem Judasze z całą zgrają z mieczami i kijami, by porwać i ukrzyżować Mistyczne Ciało Pana Naszego Jezusa Chrystusa – Kościół święty wyniszczony agonią w Getsemani…

 18. KOR said

  @ Listwa said: Wspólne „non possumus” naszych Hierarchów.

  a w przykazaniach, które dostał Mosiek napisano:

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Wj/22.php
  17 Nie pozwolisz żyć czarownicy.
  18 Ktokolwiek by obcował ze zwierzęciem, winien być ukarany śmiercią.
  Pozdrawiam

 19. Listwa said

  @ 18 KOR

  A dokończy kiedyś pan swą myśl ?

 20. marta15 said

  ad 19
  pana Kora nalezy traktowac jako z tych oblakanych.
  co tam sobie gada, ale sensu w tym zadnego.
  nie on jeden zreszta

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: