Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NyndrO o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Marucha o Wolne tematy (59 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Duda: Jesteśmy państwem i naro…
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Boydar o Wolne tematy (59 – …
  Carlos o Sytuacja geopolityczna na koni…
  NICK o Parlamentarna głupota ma się…
  Carlos o Sytuacja geopolityczna na koni…
  Boydar o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  NICK o Portki w dół?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

W królestwie kłamstwa i chaosu

Posted by Marucha w dniu 2015-04-23 (Czwartek)

Klika dni temu szef sztabu armii Iranu stwierdził oficjalnie, że Stany Zjednoczone nieprzerwanie dostarczają broń i amunicję bojownikom ISIS [i]. Dotychczas w mediach głównego nurtu przebąkiwano jedynie o „pomyłkowych zrzutach” na terytoriach kontrolowane przez tych zbrodniczych szaleńców.

USA angażuje się też bezpośrednio w jemeńską agresje, wysyłając swe okręty wojenne w celu wzmocnienia blokady tego kraju [ii].

Wojny, destabilizacja i związany z nimi chaos, opanował już praktycznie cały bliski wschód. Rezultatem czego jest 17-krotny wzrost [iii], w stosunku do ubiegłego roku, liczby nielegalnych emigrantów przybywających z tego obszaru do Unii Europejskiej.

Równolegle Amerykanie przygotowują Ukrainę do kolejnego etapu „operacji antyterrorystycznej” na Donbasie, rozpoczynając szkolenia banderowskich bandytów z „gwardii narodowej” [iv], na obszarze zrabowanego Polsce województwa lwowskiego.

Jakie cele strategiczne przyświecają w tym wszystkim „jedynemu światowemu supermocarstwu”? Wraz z rozwijającą się coraz dynamiczniej sytuacją, zmieniają się też teorie prezentowane przez obserwatorów politycznych, mające za cel odpowiedź na to pytanie.

Coraz częściej do świadomości zdumionej Ludzkości, a przynajmniej tej jej części, która nie podlega zmasowanej propagandzie zachodnich mediów, dociera fakt, że celem samym w sobie jest wojna, śmierć, chaos i idąca za nimi degradacja państw i społeczeństw. Wyraz temu dali ostatnio doradcy prezydenta Obamy, wzywający do „wiecznej wojny” [v]. Jest to zgodne z poglądami rządzących de facto Stanami, tak zwanych, „neokonserwatystów” [vi], czyli Żydów należących do trockistowskiego odłamu bolszewików, których celem była „permanentna rewolucja”.

Rosyjska telewizja publiczna zaprezentowała niedawno wypowiedź prominentnego amerykańskiego stratega, stwierdzającego, że ponieważ USA nie są w stanie fizycznie kontrolować całego obszaru świata, to muszą katalizować wojny, by poszczególne siły neutralizowały się wzajemnie tą drogą.

W polityce wewnętrznej państw zachodu nie jest lepiej. Rozpasana amerykańska policja strzela do ludzi jak do kaczek, przy każdej nadarzającej się sposobności, jakby celowo prowokując reakcję siłową społeczeństwa, do stłumienia, której przygotowano już zawczasu specjalne jednostki wojskowe.

Terror „sił porządkowy” w Unii Europejskiej, jest znacząco mniejszy, ale kompensuje go agresywna postawa muzułmańskich emigrantów, gotowych wziąć się za łby z populacją autochtonów, niejako gwarantując, również i na tym terenie, niestabilność społeczną.

Tym wszystkim zbrodniom, inicjowanym przez Stany Zjednoczone oraz ich sojuszniczych wasali z Unii Europejskiej i innych państw zachodu, towarzyszy zmasowana kampania kłamstw w mediach głównego nurtu, mająca na celu nadanie temu wszystkiemu racjonalnych przesłanek wypływających ze szlachetnych pobudek.

Najlepsze rezultaty, owa kampania odnosi na terenach wschodnioeuropejskich kolonii Unii Europejskiej, takich jak Polska, kraje Bałtyckie, Rumunia, itd. Jednak na całym obszarze zachodu owocuje niezmiennie nihilizmem, degradacją moralną, kulturową i cywilizacyjną społeczeństw, a także postępującą pauperyzacją związaną z materialnymi kosztami prowadzonych awantur, wydatkami ponoszonymi na masy napływających emigrantów i „financjalizacą” [vii] gospodarek, wprowadzaną programowo, przez żydowską oligarchię finansową.

Dynamika opisanych wyżej procesów jest już tak wielka, że sensowne wydaje się postawienie pytania; czym się to wszystko w najbliższym czasie zakończy?

Potencjalnych scenariuszy jest wiele, problem w tym że wszystkie są mało zachęcające: wojna światowa (potencjalnie nuklearna), totalny krach finansowy, rewolucja, wojna domowa. Jedno nie ulega wątpliwości, czas na ewentualną ewolucyjną sanację minął już bezpowrotnie, pozostawiając jedynie traumatyczne alternatywy.

W przypadku III RP, szczęściem w nieszczęściu jest to, że stopień upodlenia społeczeństwa jest wystarczająco wielki, by praktycznie uniemożliwić jakikolwiek „rewolucyjny scenariusz”. To oznacza, że społeczeństwo nasze będzie biernym konsumentem zainicjowanych gdzie indziej przemian. Taka sytuacja dawałaby Polsce unikalną możliwość skonsumowania ewentualnych sukcesów innych nacji na krajowym podwórku. Aby to się ziściło potrzeba jednak dwu elementów; po pierwsze zewnętrznego sukcesu w walce z obecnym systemem, po drugie rozumnych narodowych przywódców.

W tym drugim tkwi największy szkopuł, gdyż obecne „elity”, wszelkiej bez wyjątku proweniencji, nie wyłączając kościelnej hierarchii, są dokumentnie skompromitowane formalna lub nieformalną, bezpośrednią lub pośrednią kolaboracją z obecnym systemem. Jak wielokrotnie wykazywała polska historia, a ostatnio w 1989 roku, wszelka sanacja w wykonaniu skompromitowanych współpracowników Ancien Régime [viii], nieuchronnie prowadzi do jeszcze gorszych rezultatów.

Tak więc, wyłonienie autentycznych narodowych przywódców i oczyszczenie państwa ze śmietnika obecnych „elit” stanowi warunek sine qua non [ix] już na obecnym etapie agonii III RP.

[i] http://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_State_of_Iraq_and_the_Levant
[ii] http://news.yahoo.com/us-warship-heads-yemeni-waters-block-iranian-weapons-182036698–politics.html
[iii] http://www.nytimes.com/2015/04/21/world/europe/european-union-immigration-migrant-ship-capsizes.html?_r=0
[iv] http://www.mcclatchydc.com/2015/04/20/263818/us-dispatches-elite-troops-to.html
[v] http://www.thedailybeast.com/articles/2015/04/20/obama-s-lawyers-let-s-extend-the-9-11-wars-forever.html
[vi] http://www.conservapedia.com/Neoconservatism
[vii] http://en.wikipedia.org/wiki/Financialization
[viii] http://en.wikipedia.org/wiki/Ancien_R%C3%A9gime
[ix] http://en.wikipedia.org/wiki/Sine_qua_non

Ignacy Nowopolski
http://ignacynowopolskiblog.salon24.pl

Komentarzy 18 to “W królestwie kłamstwa i chaosu”

 1. Budziwoj said

 2. Trak said

  Ja już dawno temu stwierdziłem, że w tym akcie spektaklu należy skoncentrować się na przetrwaniu i nie angażowaniu w akcję. Dopiero w ostatnim, gdy podpisywać będą traktaty i podawać sobie ręce należy w to stado degeneratów i przebierańców bezlitośnie i niehumanitarnie przypieprzyć i wnukom to powtarzam. Może oni przeżyją.

 3. RomanK said

  Panie Trak… rob pan wszystko co kaza..i nie ma pan zadnego problemu z przetrwaniem. Nie widzi pan, ze to tylko o to chodzi?
  TYlko o to zeby aktorzy grali ..jak im scenariusz napisali… bo jak nie…to zara kara!
  Idz pan na wybory…to wazny akt prostracji i monitorowany:-))

 4. Jacek said

  Pan Nowopolski jak zwykle pisze realistycznie i trafnie. Czego brakuje to wymienienia feminizacji instytucji panstwowych jako glownego srodka ich destrukcji.

  „Klika dni temu szef sztabu armii Iranu stwierdził oficjalnie, że Stany Zjednoczone nieprzerwanie dostarczają broń i amunicję bojownikom ISIS [i]. Dotychczas w mediach głównego nurtu przebąkiwano jedynie o „pomyłkowych zrzutach” na terytoriach kontrolowane przez tych zbrodniczych szaleńców.”

  – zero zaskoczenia. ISIS to srodek na podbicie Syrii bez otwartej z nia wojny.

  ” Wyraz temu dali ostatnio doradcy prezydenta Obamy, wzywający do „wiecznej wojny” [v]. Jest to zgodne z poglądami rządzących de facto Stanami, tak zwanych, „neokonserwatystów” [vi], czyli Żydów należących do trockistowskiego odłamu bolszewików, których celem była „permanentna rewolucja”.”

  „permanentna rewolucja” od poczatku byla i jest strategia talmudystow ( nie zadnego „odlamu”) poniewaz talmudyzm prowadzi wojne ze Stworca starajac sie upodlic i zniszczyc Stworzenie.

  „Terror „sił porządkowy” w Unii Europejskiej, jest znacząco mniejszy, ale kompensuje go agresywna postawa muzułmańskich emigrantów, gotowych wziąć się za łby z populacją autochtonów, niejako gwarantując, również i na tym terenie, niestabilność społeczną.’

  islam byl narzedziem „permanenentnej rewolucji” od jego zarania, w tym celu zostal stowrzony.

  „W polityce wewnętrznej państw zachodu nie jest lepiej. Rozpasana amerykańska policja strzela do ludzi jak do kaczek, przy każdej nadarzającej się sposobności, jakby celowo prowokując reakcję siłową społeczeństwa, do stłumienia, której przygotowano już zawczasu specjalne jednostki wojskowe.’

  Wladzy raz zdobytej „nigdy nie oddamy”. Talmudysci zawsze musza skonsumowac swoja ofiare, jak w Rosji tak i w USA i innych „krajach zaawansowanej demokracji zachodniej”..

 5. aa said

  Jako uzupelnienie=te swiry zza Oceanu calkiem otwarcie przyznaczaja ponad 1.5 mln$ miesiecznie i maja nadzieje ze bulac roznym degeneratom typu Niemcow czy Nawalny zdolaja wywolac do 2020 r rewolucje w Rosjii Nb Niemcow zajmowal sie opylaniem broni posowieckiej-na jego kontach zachodnich jest conajmniej 10 mln $.
  Nie mozna sie zgodzic na temat muzulmanow w Europie-to celowa propaganda zydowska aby rozpalic nienawisc religijna-np podaja ze muzulmanin „planowal” napasci na koscioly we Francji- dalej jednak wychodzi ze muzulmanin to potomek w 3 pokoleniu algierczykow-a wiec rodowity Francuz, z przeszloscia kryminalna-a wiec znany policji, a tez jak mozna powiedziec co bylo w jego myslach-typowe oskarzenie Palestnczykow : planowl? 20 lat wiezienia izraelskiego. Za sytuacje w Polsce Kosciol oczywiscie jest odpowiedzialny ale jak mozna chodzic do kosciola ktory juz dawno-po 2 Soborze -zostal zamieniony w sale glupich klechow ktorzy bredza o polityce zamiast wykonywac to co do nich nalezy: posluge duchowa, Msze sw jako Eucharystie a nie boznicze brednie. Dodajac „prase” + reszte „warszawki” mamy co mamy-bydlo zamiast ludzi-a o to wlasnie chodzilo-wiadomo komu-Talmud. Wydaje sie ze wojna swiatowa wisi na wlosku i dobrze ze jest Prezydent Putin ktory gotuje banksterom i ich wasalom zimny prysznic….

 6. Marucha said

  Re 5:

  Jeśli zobaczy Pan taki obrazek w swojej dzielnicy, to zastanowi się Pan, czy to tylko propaganda żydowska…

 7. marta15 said

  „…Kijów wysłał na wschód 70 najemników z prywatnej firmy wojskowej Academi
  Kijów wysłał w pobliże wsi Wołnowacha 70 najemników z prywatnej firmy wojskowej USA Academi (poprzednio jako Blackwater), powiedział rzecznik Ministerstwa Obrony Donieckiej Republiki Ludowej Edward Basurin, na wtorkowym briefingu.

  „Jak wynika z dostępnych nam informacji, na terytorium kontrolowanym przez ukraińskie siły zbrojne, a mianowicie, w Wołnowacha, odnotowano obecności 70 przedstawicieli prywatnej firmy wojskowej Academi.
  Wcześniej, firma ta była znana pod nazwą BLACKWATER , ( inaczej stado skonoczonych sadystow).

  Niemieckie media poinformowały w maju ub.roku, o liczbie 400 bojowników z Blackwater, wspierających siły Kijowa na wschodzie Ukrainy.
  Biały Dom zaprzeczył doniesieniom mediów amerykańskich na temat najemników wynajętych z prywatnej firmy wojskowej Blackwater we wschodnich częściach Ukrainie.
  W grudniu, Academi potwierdziła swoją gotowość do rozpoczęcia szkolenia ukraiński batalion do walk ulicznych.,..”

  http://tass.ru/en/world/790838

 8. marta15 said

  Musimy pametac, ze zyjemyw CZASACH OSTAtecznych, czasach Apokalipsy.
  Trudno. takie mamy szczescie czy nieszczescie.
  Ludzie zyli ( i umierali) w czasach przesladowoan Chrzescijan przez cesarstwo rzymskie, w czasach wojen , w czasach plag,
  w czasach wojen i rewolucji etc.
  MY obecnie zyjemy w Czasach Ostatecznych ,obojetnie czy nam sie to podoba czy nie.

 9. RomanK said

  Pani Marto…jaka to roznica w jakich czasach zyjemy????Ma pani jakis wybor????czy maszynke do przedluzania zycia???
  Ot zobaczy pani… jak poslano naszych Marines do ochrony Skarbusia Ukrainy:-))))

  http://wakeupfromyourslumber.com/american-marines-will-defend-poroshenko-from-his-own-army/
  Widac Skarbus nei wierzy swoim Rusinom..a nawet Ukraincom…
  a Bull wierzy:-))) widzi pani roznice????

 10. Boydar said

  Bull nie służy do wierzenia, wyłącznie do rycia, kopytami.

 11. Toni said

  W tym chaosie wojennym podkręcanym na całym świecie przez USA opanowane przez wrogów ludzkości jest metoda. Ponad dwadzieścia lat temu pewien prominentny mason wyraził pogląd: rząd światowy będzie ustanowiony na drodze pokojowej albo poprzez wojnę. Na drodze pokojowej jakoś nie wychodzi. Kombinują więc emisariusze piekła i szatana zrobić to na drodze wojny. Ma to być wojna wszystkich ze wszystkimi – ogólny chaos, rewolty, zamieszki, przewroty, wojny lokalne i prewencyjne. Kiedy nastąpi w końcu zmęczenie materiału ludzkiego i podniesie się wszędzie wołanie o zaprowadzenie powszechnego pokoju – pojawi się on – mąż „opatrznościowy” i walnie przyczyni się do wygaszenia wszystkich konfliktów i wojen… A ludzkość pod wpływem mainstreamowych mediów wpadnie w podziw dla tego męża. A będzie to Antychryst. Stanie się światowym przywódcą i zaprowadzi ogólnoświatowy rząd i reżim jakiego jeszcze nigdy nie było i nigdy już nie będzie pod słońcem. Jego imperium mundi przetrwa 3,5 roku, ale zmanipulowanej ludzkości będzie się wydawać, że jego panowaniu nie będzie końca…

 12. Re: 11 Toni…
  Tak to mniej wiecej mialo by wygladac w/g zydowskich (syjonistycznych) planow opanowania calego swiata pod swoj talmudyczny bucior, ale pol swiata „wymknelo” sie spod zydowskiej kontroli finansowej (i po czesci politycznej) i w sposob nieoczekiwany (dla zydow) uroslo w super potege w sensie politycznym, militarnym a wkrotce i finansowym.
  W tym obecnym obrazie swiata, bardzo ciezko jest cokolwiek prorokowac, bo ani wojna, ani pokoj nie jest w zaden spsob korzystnym dla lichwiarskiej oligarchii i dla syjonistycznych liderow majacych sprawowac wladze nad calym swiatem…
  Moge przypomniec jedynie, ze Apokalipsa rozpoczela sie 12 maja 2014 roku i trwac bedzie (w/g objawien i przepowiedni) ok. 3.5 roku, ale moze byc ten czas skrocony wraz z czasem cierpienia i przesladowania…

  Co wiemy napewno: Wiemy ze kazdy czlowiek jest ograniczony w czasie swego zycia materialnego i trzymajmy sie Drogi, Prawdy i Zycia – Naszego Kochanego Mesjasza Jezusa Chrystusa…dziekujac Mu za dzien obecny i proszac Go na dzien nastepny…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 13. Trak said

  Ad 5.
  Stosując się do pańskiej rady, chyba bym nie przetrwał, gdyż jedni to szubrawcy, znani wszystkim i oni łeb położą, drudzy zaś szlachetni ale chwilowo bezsilni, póki się nie wzmocnią to, szala wagi się nie przechyli.
  Wcale to bierności nie oznacza ale rozsądne działanie, bez emocji.
  Zatem, pozostanę przy swoim stanowisku a pan niech, pozostanie przy swoim – czas pokaże.

 14. Trak said

  Omyłkowo wpisałem Ad 5. a powinno być ad 3..

 15. Trak said

  Walczymy z przeciwnikiem silnym, przebiegłym i całkowicie amoralnym, który razem ze swoją klęską chce pociągnąć cały Świat na dno ze sobą. Dlatego, nie należy dać się w to wplątać, kierować się rozsądkiem a nie tchórzliwie schować się.
  Można się nie ugiąć i za nim nie podążać.

 16. marta15 said

  ad 9 oczywisce, ze nie mam wplywu na to w jakim czasie zyje.
  Po prpstu stwierdzam oczywisty fakt, ze zyjemy w czasach ostatecznych ,ktore sie TYM ROZNIA od innych czasow w dziejach ludzkosci ,ze sa Ostateczne, koncowe, Apokaliptyczne. Czyli inaczej this is the END. Period.
  Obojetnie czy sie komus podoba czy nie. I trzeba sobie jakos z ta mysla poradzic.

  „Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą.” Mt 13.
  „.JA JESTEM jestem, ktory JESTEM.. ”

  warto to pamietac.

  Pani Marto, czy mamy czasy ostateczne, czy przedostateczne – wie tylko Bóg. Nie my, robaki marne.
  Admin

 17. marta15 said

  Amerykanie i nie tylko , cale rzesze, wiekszosc gojow RADOSNIE odrzucila moralnosc chrzescijankska i podaza wytrwale za demoniczna anty-moralnoscia kreowana przez judeo-masonow. Teraza oczywscie placz i zgrzytanie zebow, ze niby czemuz to i dlaczego .Ale to sie nazywa musztarda po obiedzie.
  Religia chrzescijanska dotyczy glownie wiary I MORALNOSCI.
  Wiekszosc chrzescijan odrzucila moralnosc chrzescijanska, co swiadzczy WYRAZNIE o tym, ze nie maja tez wiary, jako ze te dwie sprawy sa ze soba wzajmnie powiazane.
  „Z kogo sie smiejecie ? z siebie samych sie smiejcie „.
  sami sobe wegle zarzace na glupie lepetyny zebralismy. teraz bedzie tylko kara i sad.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/seksualny-przewrot-ameryki-2015-04

 18. marta15 said

  ad 16 panie Marucha, nikt nie zna dnia ani godziny Konca Swiata ,to prawda,
  ale analizujac wydarzenia jakie dzieja sie obecnie na swiecie ( a zwlaszcza w KK), to trzeba wysnuc konkluzje ,ze ten koniec juz bliski. Jak bliski??
  nie wiem. dla Boga czas nie ma znaczenia.
  rok, dwa, 10 ?? moze troche wiecej , moze trroche mniej?

Sorry, the comment form is closed at this time.