Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  maksj o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Zielone ludziki
  Śfinks o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  lewarek.pl o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Krzysztof M o Czym jest sojusz rosyjsko-chiń…
  lewarek.pl o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wolne tematy (35 – 2015)

Posted by Marucha w dniu 2015-04-23 (Czwartek)

Z powodu planowanego przez Polskie Wojsko zakupu partii amerykańskiego złomu prosimy wszystkich, aby swoje wolne uwagi i luźne spostrzeżenia wpisywali tu poniżej, a nie byle gdzie.

nalesniiki sadeckie

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2015/04/20/wolne-tematy-34-2015/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2015/04/27/wolne-tematy-36-2015/

Gajowy Marucha

Komentarzy 248 do “Wolne tematy (35 – 2015)”

 1. Boydar said

  A co będzie jak się „to” rozwinie ?

 2. Marucha said

  Re 1:
  Tam będzie dość cienka warstewka pasztetu.

 3. EKO-LAS said

  Szanowny Panie Marucha, proszę tak na chwilkę, w przerwie (między wk..wieniowej na ten cały naród nasz), zerknąć na poniższy link 🙂 , cóż Pan o tym sądzi?
  Czy to jakieś chochliki, czy sterowanie propagandowe?

  Na którego kandydata zagłosujesz w wyborach prezydenckich?

  http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/na-kogo-zaglosujesz-w-wyborach-prezydenckich/4csdrv

  Na żadnego. Ale gdyby mnie zmusili lufą postoletu – to chyba na Jarubasa.
  Admin

 4. Boy said

  Kilka pytań do Wandaluzji:

  1.Czy biblijny potop to tylko legenda czy opiera się na prawdziwych wydarzeniach?

  2.Czy walka Dawida z Goliatem to też tylko legenda czy fakt historyczny?

  3.Czy wszystkie kamienne kościoły we wschodniej Polsce zostały zbudowane w starożytności?

  4.Jaki ustrój obowiązywał w starożytnej Lechii? Podobno każdy klan lechicki wysyłał po dwóch posłów na sejm a król musiał wysłuchać orzeczenia sejmu na stojąco.

  5.Pisze Pan, że na Wawelu był sejm w czasach starożytnych.Czy Pallatium było jego pozostałością? A jeśli sejm był na Wawelu to co mieściło się na Górze Narad w Poznaniu? Sejm wojenny?

  6.Czy Celtowie faktycznie mieszkali przez pewien czas na ziemiach polskich czy tylko trafiały do nas celtyckie ozdoby i na tej podstawie archeologowie mówią, że byli tu Celtowie.

  7.Kto i kiedy założył Ruś?

  Co Pan tak magluje Pana Wandaluzję – Prawdzica?
  Jakieś wypracowanie Pan pisze?
  Admin

 5. Budziwoj said

 6. Marucha said

  Właściwie to miałem chęć zamieścić zdjęcie kupy na talerzu i podpisać „Kotlet po ukraińsku w Restauracji Sejmowej”.

 7. maasteer said

  Ad 6 Gajowy
  A ukrofilna polskojęzyczna banda zajadałaby się ze smakiem!

 8. EKO-LAS said

  ad. 3
  Zastanawiam się nad tą taką osobliwością, dla mnie niezwykłą. Wyniki obecne tej sondy, dla tego monolitu PO-PIS, wskazują na jedynie około 35% łącznego poparcia. W jakim celu ONET-owi gracze mieli by wolę aż takiego pogrążania Dudy i Komorowskiego? Chyba, że to są rzeczywiste trendy.

 9. franek said

  Laurence Weinbaum, — dyrektor Izraelskiej Rady ds. Stosunków Międzynarodowych, działającej pod auspicjami Światowego Kongresu Żydów,
  — występując jako historyk specjalizujący się w nowoczesnej historii relacji polsko-żydowskich, na łamach „The Washington Post” stwierdził, że — gdyby nie Polacy, o wiele więcej żydów przeżyłoby II wojnę światową, — zarzucając im mordy, gwałty i kradzież mienia.
  — „Nie jest łatwo zaakceptować bolesną prawdę”

  https://forumdlazycia.wordpress.com/2015/04/22/weinbaum-stanal-w-obronie-dyrektora-fbi-oficjalnie-nazywajac-polakow-mordercami-gwalcicielami-i-zlodziejami
  https://forumdlazycia.wordpress.com/2015/04/21/rabin-wzywa-papiez
  a-do-zamkniecia-kosciola-w-auschwitz-birkena-2/

  https://forumemjot.wordpress.com/2014/10/26/w-polsce-powstala-pierwsza-na-swiecie-elektrownia-wiatrowa-bez-wiatrakow-zobacz-zdjecia/
  https://forumemjot.wordpress.com/2015/04/22/grzegorz-braun-przyszedl-do-radio-tok-fm-20-04-2015-zmasakrowal-kupe-gw-smierdzacego-i-wyszedl-smrod-roznosic-sie-bedzie-jeszcze-dluuuugo-polecam/

 10. Boydar said

  to „na kogo zagłosujesz” to nie sondaż tylko aplikacja. Żeby zorientować się na czym polega (jak działa), trzeba albo zgubić sesję albo ciastko.

 11. Boydar said

  Panie Gajowy, niech Pan nie zmienia biegu historii – „… to chyba na Jarubasa …”. Lada moment stuknie trzydzieści małych baniek, nie ma śmiacia ! Swoją drogą, to naleśnikami (cienko smarowanymi) się Pan nie wykpi.

  Pozostając przy temacie wyborów; ciekaw jestem, czy Ruscy Szachiści mają poczucie humoru. W sumie, to co się u nas zalęgło, momentami spokojnie konkuruje z kabaretami; w zależności od „artysty”, wyższych lub niższych lotów – „chodź Szogunie” vs. „ChDiKK”. a to przecież niewielki wycinek repertuaru. To nawet tylko obserwując, z pewnością się przyzwyczaili do mrużenia oczu w pracy.
  Zmierzam zaś (z tym poczuciem humoru) do tego, że moim zdaniem (gdyby jednak mieli), powinien wygrać Komor. I jeśli wygra, to jak to mówią, będę przy nadziei. Kto bowiem na niego zagłosuje; zdrajcy, sprzedawczyki, durnie, trzymający się żłobu no i oczywiście starsi i młodsi bracia. Jednym słowem element wraży ale co najważniejsze, żelazny elektorat. Żelazny w sensie uczestnictwa w tej farsie. No, tak sobie wyobrażam, że zaraz po tym jak Komor „zwycięży”, powinien nastąpić Wielki Finał. Zupełnie niepotrzebnie dałem ten cudzysłów ale nie mogę inaczej, o czym za chwilę. Otóż te akurat wybory były by w 100% uczciwe i Komor wywalcza pierwszą lokatę zgodnie ze stanem faktycznym, zero manipulacji. A ów Wieki Finał wyglądał by tak; wprowadza stan wojenny (zgodnie z ostatnio uchwalonym prawem), zezwala na wkroczenie sił porządkowych państwa sąsiedniego (zgodnie z ostatnio uchwalonym prawem) z tym tylko że przez przejście graniczne w Gronowie, Grzechotkach, Bezledach lub Gołdapi, egzekwuje następnie wszystkie adekwatne przepisy prawa zgodnie z istniejącymi potrzebami a te które są zbędne w tej sytuacji zawiesza na czas nieokreślony (zgodnie z ostatnio uchwalonym prawem). I mamy klar. Tylko żeby oni mieli to poczucie humoru, chyba się pomodlę.

 12. Boy said

  AD 4

  Pan Wandaluzja jest skarbnicą wiedzy na tematy historyczne,archeologiczne i inżynieryjne.Grzechem byłoby więc nie skorzystać z okazji żeby się czegoś dowiedzieć.

 13. Jan Rokicki said

  Nie wiedziałem, że wywołaliśmy II Wś. Teraz już wiem. Tyle lat żyłem w nieświadomości

  http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/488595,dumni-polacy-i-pakt-ribbentrop-molotow-niech-zyja-pozyteczni-idioci.html

  Debili nie sieją, sami się mnożą..

 14. Siggi said

  Temat na czasie w obliczu oskarżeń Polaków.
  xxx
  http://3obieg.pl/zydzi-z-hitlerem-wywolali-holokaust

  Żydzi z Hitlerem wywołali holokaust?

  Napisano 3 lata temu | 1 komentarz
  Powinniśmy się bać żydowskich projektów strategicznych związanych z utrzymaniem i przetrwaniem państwa Izrael w wersji obecnej, lub tej „B” czyli nad Wisłą. Podobny projekt kazał im kiedyś współpracować z Hitlerem.
  Obecnie mamy z jednej strony próby uwikłania Polaków przez amerykańskie lobby żydowskie w odpowiedzialność za holokaust, a z drugiej działania mające wciągnąć cywilizację zachodnią w wojnę z Iranem prowadzoną w interesie utrzymania lub poszerzenia wpływów Izraela na Bliskim Wschodzie. To nie przelewki, ponieważ historia (skutecznie przemilczana) udowodniła na jak wielkie poświęcenie istnień ludzkich, nawet z substancji własnego narodu, są gotowi wielcy izraelscy stratedzy, by istniało i funkcjonowało Państwo Izrael. Wystarczy sięgnąć do książki Feliksa Konecznego „Cywilizacja Żydowska” napisanej w 1942 r. a wydanej w 1995 r. w Warszawie, oraz do artykułów z francuskiego pisma „Minute” (nr 1843 i 1844) przedrukowywanych niegdyś przez Najwyższy Czas, by włos się zjeżył na głowie w obliczu cynizmu i obłędu z jakim mieliśmy do czynienia i jaki ponownie może być zrealizowany, kosztem wywołania i „wygrania” kolejnej wielkiej wojny – Plan A, lub kosztem Polaków, gdyby wojna ze światem arabskim okazała się „przegrana” – Plan B.
  Ciąg dalszy w lincku:…
  http://3obieg.pl/zydzi-z-hitlerem-wywolali-holokaust
  Napisane przez tego:http://3obieg.pl/wp-content/uploads/2013/05/TomekParol-90×90.jpg

 15. Siggi said

  Chyba już było?Podwójnie nie zaszkodzi…
  xxx

  Kłamstwo tarczy antyrakietowej. Była i jest wymierzona w Rosję

  Porozumienie z Iranem obnaża to, co wszyscy od dawna i tak wiedzieli: że amerykańska tarcza antyrakietowa jest de facto wycelowana w Rosję.

  Według dotychczasowej retoryki bowiem, po zawarciu porozumienia w sprawie programu jądrowego Iranu, USA nie mają już żadnego powodu, aby rozmieszczać w Europie system tarczy antyrakietowej.

  Trudno mieć wątpliwości: jego dalsza budowa przy rosyjskich granicach będzie równoznaczna ze stwierdzeniem, że w rzeczywistości jest on skierowany przeciwko Rosji.W świetle zawartego porozumienie z Teheranem irański program jądrowy więcej nie stwarza zagrożenia dla bezpieczeństwa globalnego, ale USA deklarują, że mimo to nie rezygnują z rozmieszczania systemu tarczy antyrakietowej w Europie Wschodniej, który rzekomo ma bronić przed irańskimi rakietami, co podkreślają politolodzy w wywiadzie dla rosyjskiej agencji Sputnik. Amerykański politolog William Engdahl uważa za zerowe szanse na to, że USA zrezygnują z tego systemu w Europie Środkowo-Wschodniej. Zgodnie z jego słowami, po zorganizowanym przez USA przewrocie w Kijowie i nieudanych jak dotąd próbach sprowokowania rosyjskiej interwencji wojskowej w konflikt ukraiński w Donbasie, NATO może twierdzić, że ma prawo do posiadania systemu antyrakietowego w celu obrony Europy przed Rosją. „Nigdy nie chodziło o Iran, chodziło zawsze o pierwszą salwę w ataku nuklearnym”, — powiedział.

  Z Engdahlem zgadza się Miroslav Lazanski, analityk wojskowy i felietonista wiodącej serbskiej gazety „Politika”: Od pierwszego momentu, kiedy zaczęto mówić o rozmieszczeniu tarczy antyrakietowej na terytorium Europy twierdziłem, że nie jest ona w ogóle związana ani z irańskim programem jądrowym, ani z rakietami Korei Północnej. Jest ona budowana wyłącznie dla neutralizacji rosyjskiego potencjału jądrowego. Inaczej nie da się wyjaśnić tego faktu, że Waszyngtonowi nie odpowiadała ani jedna z alternatywnych propozycji Moskwy w tej sprawie. Rosja początkowo proponowała wspólną budowę tej tarczy, następnie pojawiły się propozycje regularnych inspekcji przez rosyjskich wojskowych. W końcu proponowano złożenie pisemnych gwarancji, że system tarczy antyrakietowej nie jest skierowany przeciwko Rosji. Negocjacje z Iranem są najlepszym testem rzeczywistych intencji Zachodu, uważa Lazanski. Tym nie mniej jest on przekonany, że USA będą nadal budować tarczę, ponieważ „wpisuje się to w politykę okrążania” Rosji.

  Również turecki ekspert Orhan Gafarli, z państwowego Centrum Analiz Strategicznych Turcji, jest podobnego zdania: W związku z porozumieniem zawartym w Lozannie między Iranem a światowymi mocarstwami Amerykanie nie mają powodu, aby rozmieszczać elementy tarczy antyrakietowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Jeśli budowa tego systemu przy rosyjskich granicach będzie kontynuowana, to stanie się w pełni zrozumiałe, że w rzeczywistości ma on być wykorzystywany przeciwko Rosji i od początku był w Rosję wymierzony. W tym przypadku Waszyngton będzie poważnie kłamał światu o swoich prawdziwych zamiarach – stwierdził ekspert.

  Irańscy politolodzy są bardzo powściągliwi w kwestii oceny geopolitycznej zmiany planów odnośnie rozmieszczenia tarczy antyrakietowej w Europie. „Przypuszczam, że wielu chciałoby usłyszeć od Obamy, że Waszyngton i Teheran są teraz przyjaciółmi, — powiedział znany irański politolog Reza Hojjat Shamami. – Ale przyjaciele nie grożą sobie wzajemnie. Amerykańska instalacja tarczy antyrakietowej w Europie Wschodniej nadal jest mimo wszystko skierowana przeciwko Iranowi i Rosji. Oznacza to, że geopolityczni przeciwnicy USA są tacy sami, co do 2 kwietnia wieczorem”.

  Tarcza antyrakietowa to jest, owszem, system obronny — przypomniał Marek Toczek, polski wiceadmirał w stanie spoczynku — Ale każdy element infrastruktury obronnej trudno oddzielić od elementów działań ofensywnych. Jej budowa jest to na pewno w jakimś sensie eskalacja i na pewno nie służy normalizacji stosunków. Wręcz przeciwnie, napina atmosferę i może być zarzewiem nieprzewidzianych konkretnych zdarzeń w niedalekiej przyszłości.

  Bogusław Jeznach
  Opublikowano: środa, 08, kwiecień 2015 10:53
  http://dziennik-polityczny.com/index.php/artykuly/1966-klamstwo-tarczy-antyrakietowej-byla-i-jest-wymierzona-w-rosje

 16. Cracovia Pany! said

  Władimir Putin – kandydat na prezydenta Polski

  http://pl.sputniknews.com/polska/20150423/283692.html

 17. Marucha said

  Re 15:
  To, że „tarcza” od początku była wymierzona w Rosję nie widział tylko rozsądny, mądry i odważny Polski Naród – I może jakieś tam grupki totalnie popierdolonych niedorozwojów na Zachodzie.

 18. Andrzej Fedorowicz, GDYBY WOLNOŚĆ NADESZŁA Z BAŁKANÓW – Nie z Włoch i nie z Francji, ale z Grecji i Turcji miał ruszyć drugi front, którego celem było wyzwolenie przez zachodnich aliantów krajów Europy Środkowej i Południowej. Jak wyglądałby dla Polaków koniec wojny, gdyby plan Churchilla się powiódł? Newsweek HISTORIA, z transparentem: Genialny Plan Churchilla – ZDĄŻYĆ DO POLSKI PRZED STALINEM, 5/2015, s. 18-25.

  Genialny Plan Churchilla został NARZUCONY Rooseveltowi, który wyasygnował na to 6 bilionów (nie mld) dolarów ZŁOTYCH. Była to bowiem OBRONA przed granicą żydowsko-niemiecką na Wiśle, która implikowała granicę żydowsko-niemiecką na Missisipi przez Odwrócenie koalicji Antyhitlerowskiej na ANTYANGLOSASKĄ.
  Koalicję Antyanglosaską zniweczyło aresztowanie Generalissimusa przez marszałka Żukowa za katastrofę II frontu białoruskiego oraz wybuch powstania warszawskiego, które Zburzeniem Warszawy zniweczyło Festung Warschau jako podstawę operacyjną frontu Wisły a tym samym przekwalifikowanie frontu Wisła w granicę żydowsko-niemiecką. Za UMOŻLIWIENIE wybuchu powstania warszawskiego Churchill dał Himmlerowi 200 milionów $, co ten wziął za dobry interes, gdyż stratedzy niemieccy szacowali Powstanie na tydzień, do UŁATWIAŁO budowę FWar., ale stało się w Drugim Stalingradem.
  WCh chciał uniknąć Miecza Demoklesa utworzeniem IV frontu na Bałkanach. Bałkany miały wielką ilość wyszkolonych żołnierzy, o klasie strzelców alpejskich, których po zwycięstwie nad Niemcami można było użyć jako siły ANTYKOMUNISTYCZNEJ w sojuszu z Polakami i Ukraińcami i kaukazcami.
  Na wodza tego Frontu był przewidziany Broz-Tito-Pindar, którego Sikorski zabrał do Kairu, żeby ten spisał numery obligacji amerykańskich, a potem do amerykańskiego Tangeru, ale okazało się NIE BYĆ komunikacji z Londynem, gdzie król miał wręczyć Pindarowi buławę marszałkowską. Wobec tego Sikorski musiał sam odwieść Pindara na Gibraltar, gdzie został ZAMORDOWANY.
  Wg komandosów włoskich, którzy pomagali Anglikom RĄBAĆ Sowietów, to gdy Churchill powiedział Rooseveltowi, że przysłany z Moskwy Sztab Sikorskiego LECI DO WASZYNGTONU to FDRoo zakrzyknął ZARĄBAĆ!!! – CZYM? – TOPORAMI!!! SIEKIER WAM CHYBA NIE BRAKUJE…
  Po śmierci Sikorskiego obligacje amerykańskie dla Najemników Bałkańskich wysłano do Szwajcarii, co miało niesamowity efekt. – Gdy ja ZAPROTESTOWAŁEM wyrok sądu londyńskiego w/s 2 bilionów $ ZŁOTYCH dla Czang Kai-szeka na Obronę Australii przed sojuszem japońsko-chińskim to Kosowarzy ZMUSILI mym Komisariatem US Army do wojny jugosłowiańskiej: CHCECIE MIEĆ TAKIEGO REWIZORA W WASZYNGTONIE? – UCHOWAJ BOŻE, PRZECIEŻ TEN SKURWIEL WYGNAŁ NAS Z PANAMY…
  Wobec tego Neapolitańska Szkoła Kopulacyjna Kadafiego-Berlusconiego mianowała Urszulę Sipińską komisarzem obligacji 6 bilionów $ ZŁOTYCH dla najemników bałkańskich…

 19. Tekla said

  Wczoraj wieczorem rozmawiałam z koleznka z byłej pracy,w zasadzie to w Polsce większośc ma te same argumenty przeciwko Rosji ,dokładnie powtarzają to co usłyszą w telewizji! Wymiotowac sie chce zero samodzielnego myslenia!
  Wszystko zło na swiecie przez Putina…oj,jak Rosja niszczy biedną upainę ,no i jakim prawem zabrali im Krym!!
  Wstyd i hańba żeby ludzie sie tak nisko stoczyli jak cyborgi.

 20. marta15 said

  ad 18
  cieakwe, ze tak nagle wiekszosc Polakow wykazuje sie tak wielka troska o KRYM i ich mieszkancow.
  Guzik ich obchodzi Gaza i cierpienia jakich tam zyjacy ( jeszcze) Palestyczycy doswiadzczja ,
  ale strasnie sie przejmuja Krymem.
  Jacy wielcy obroncy Krymu z nich wyrosli. Sa w stanie wejsc w tylnie siedzenie banderowskiej Ukranie
  i zapomniec o mordach 200 tysiecy POlakow po to aby bronic zaparcie Krymu.

 21. marta15 said

  wybuch wulkanu w Chile

 22. marta15 said

  Z cyklu: tworzenie V kolumny neo-banderowskiej w Polsce ,czyli naczej dywersja dywerjsa pogania.

  „..Nacjonaliści Ukraińscy kupują Karty Polaka

  Kupczenie Kartą Polaka na Ukrainie – Nacjonaliści Ukraińscy kupują Karty Polaka.
  Koszt – 400 euro aby być Polakiem. Niedawno, w Przemyślu wybuchła afera z ukraińskimi studentami robiącymi sobie w Polsce zdjęcia z flagą UPA.
  Wszyscy ci studenci uczyli się w Polsce pobierając stypendia z polskich uczelni. Innymi słowy: MY – podatnicy opłacamy naukę i życie w Polsce osobom, które jawnie gloryfikują ludzi, którzy 60 lat temu wyrywali flaki polskim kobietom, dzieciom i starcom. Dzisiejsze nagłośnienie afery o kupczeniu Kartą Polaka pokazuje jak łatwo jest ukraińskim nacjonalistom otrzymać ten dokument – to jest skandal. Ukraińskie urzędy dostarczają fałszywe dokumenty a polski konsul praktycznie w każdej sytuacji musi je zaakceptować.

  Jak to wygląda? W ukraińskich archiwach dokumenty o polskich pochodzeniu są fabrykowane.
  Czasami nawet księża wydają fałszywe dokumenty tylko dlatego, że ktoś zaczyna chodzić do kościoła…
  Polski konsul nie może podważać państwowych, ukraińskich dokumentów i musi je respektować.
  Konsul nie ma żadnych możliwości weryfikacji Kart Polaka, nie może nagle uznać, że ktoś powinien ją stracić.
  Dostają ją nawet osoby, które nie znają zupełnie języka polskiego i OTWARCIE GLORYFIKUJA UPA….”

  https://piotrbein.wordpress.com/2015/04/23/nacjonalisci-ukrainscy-kupuja-karty-polaka/

 23. marta15 said

  sekta juz robi „msze ” za swietej pamieci pieskow. Niedlugo beda i za szczurkow, swinki, kotki, myszki, papuzki, koniki itd.
  czemu nie?
  http://breviarium.blogspot.com/2015/04/requiem-za-pieska.html

 24. bart said

  Panie Gajowy, jesli tylko Panu nie szkoda pieniędzy na benzyne i parking przy lokalu tzw. wyborczym, to moze Pan ze spokojnym sumieniem glosowac na Gasipiesa na ten przykład, a jeszcze lepiej zamknąć oczy, zakręcic długopisem w powietrzu i na kogo wypadnie, na tego sru. I tak nie zostakie prezydentem ten, którego Pan zaznaczy, tylko ten, który od dawna jest juz wyznaczony.

  Ale jeśli Pan ma karte wędkarską, to chyba nie musze Panu doradzac, co najlepiej zrobic w tym uroczystym dniu wyborów. Karta wędkarska zacniejsza od karty wyborczej.

 25. bart said

  Moze lepiej było powiedzieć, namiestnikiem, niz prezydentem.

 26. Chadziaj said

  Niech żyje przyjaźń Polsko-Rosyjska i handel z Rosjanami.

 27. Boydar said

  @ Pan Bart

  „… ze spokojnym sumieniem głosować na Gasipiesa na ten przykład …” – a nie lepiej, jak to ktoś w Gajówce proponował, na psa sąsiada ? Przynajmniej zachowamy twarz, a pies sąsiada żeby nawet chciał, to Polski nie zje i, co za tym idzie, nie wysra na na wspólną, „europejską” kupkę.

 28. Bebebe said

  Niech Boy zadaje pytania naszemu drogiemu panu Wandaluzji.może dla lemingów teorie zakazanej archeologii są hucpą, ale pamiętam fragmenty artykułów z ” Mówią wieki” -to takie czasopismo sprzed 30,40 lat- i kiedy po raz pierwszy trafiłam na wpis pana
  Juliusza tutaj, pięć lat temu, to pomyślałam, nic nowego,…
  Historia i archeologia to hobby moje od małego a że we Wrocławiu mieszkam całe życie, więc i komentarze pana
  Juliusza dotyczą znanych mi obiektów.
  A przy tym, gdy Boy zada pytania, to przecież w dyskusji inni czytelnicy często podają ciekawe linki, w tym nieoceniona nasza Królowa z Toronto.pozdrawiam wszystkich.
  I smacznego…..

 29. Siggi said

  Operacje fałszywej flagi w historii

  „Fałszerzy historii należy karać tak samo jak fałszerzy pieniądza” – Cervantes.
  Na pewno jesteś ciekawy, jak karano fałszerza pieniędzy, jeśli oczywiście takiego złapano? W sposób bardzo prosty: wlewano mu ciekły ołów do gardła. Nie jestem zwolennikiem takich prostych metod, ale i zatrudnianie i opłacanie z pieniędzy podatnika takich osobników, to trochę przesada.
  Dalej:…………………
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/operacje-falszywej-flagi-w-historii-2015-04

 30. bart said

  Może być na Psa sąsiada. Naprawdę nie ma żadnej różnicy. Pies jest na swój sposób mądry, choć jego mądrośc ograniczona jest bezwarunkowa lojalnościa i dobrocią w stosunku do dwunożnej bestii, która na jego oddanie ma odpowiedź w postaci kopniaka. Skoro koń mógł byc senatorem, to czemu Pies nie może być kandydatem na prezydenta.

 31. osoba prywatna said

  W Israhellu można, a goje niech łykaią tabletki
  zrobione z ropy.

 32. marta15 said

  ciekway artykul o ludobojstwie Ormian
  http://www.bibula.com/?p=81198

 33. Władek said

  Można posłuchać wykładu.

 34. osoba prywatna said

  Globalne zmiany w równowadze strategicznej USA – Trader21

 35. Boydar said

  I proszę mi już więcej nie pier dolić, czy on jewrej czy nie, i czy bandyta czy tylko dureń. Bo i jewrej i bandyta !!! A durnie ? To jego wszystkie przydupasy, TU qurwa, w Gajówce. Wypier.dalać !!!

 36. Boydar said

  cała reszta – http://nichcik.neon24.pl/post/121545,korwin-mikke-zydom-nalezy-oddac-majatki

 37. Marucha said

  Re 36:
  Tak na marginesie… nachalne rajfurzenie Korwina-Mikke przez „Jaworskich” jest rutynowo wycinane.

 38. Budziwoj said

 39. Zdziwiony said

  Chciałabym się dowiedzieć, gdzie był prezydent, jak sprzedawali PKL. Tu prezydent przyrzekał niedawno, ręce podnosił do góry że lasy państwowe są nie do sprzedaży, a pod Babią Górą las sprzedali. Pan panie prezydencie kłamie:

  http://www.tygodnikpodhalanski.pl/?mod=news&strona=1&kat=7&typ=w&id=27235

  Nie umieścili mojego wpisu Władysław Zamoyski. Obrońca polskich Tatr:

  „Nie z nienawiści do tego, co obce, lecz z miłości do tego, co polskie, staram się działać. Inaczej wolno działać człowiekowi, którego kraj swobodny i szczęśliwy, inne ma obowiązki syn kraju tak strasznie zdeptanego jak nasz. W kraju, gdzie nasi roboty dostać nie mogą, z którego szeregi całe zarobku za granicami daleko szukać muszą, wprowadzanie obcych jest rzeczą, która się ze sumieniem zgodzić nie może. Żyda krzywdy nie szukam, ale wolno mnie koncesjonariuszowi katolikowi i Polakowi chcieć, by pierwszeństwo mieli rodacy moi, jednego Boga chwalący, jedną ojczyznę miłujący”.

 40. baltazar said

  Jurek Nowak, bo tak sie nazywal ten balwan gdy mieszkal w akademiku mial tate wegierskiego zyda. Tata stacjonowal wraz z wegierska jednostka na terenie Polski podczas wojny. dzieki temu tata Nowaka wojne przezyli Jerzego Nowaka splodzil. Z tej tez racji Nowak zaczal sie interesowac wegierskim, ze znajomosciami ktorego wybral sie na Wegry w drugiej polowie 50-ych lat. Niestety tata na Jurka nie czekal i Jurek strasznie sie obrazi. prawda pozniej sie jeszcze do zydowstwa przyznalal – np prof L. Hassowi. Wziawszy to wszystko pod uwage latwo zrozumiec antysemityzm Jurka Roberta Nowaka.

  które sprowadzają się do tego, że tzw. czołowi antysemici Radio Maryja: Stanisław Michałkiewicz i Jerzy Robert Nowak są żydami po ojcu i matce jak senator Ryszard Bender, który jest prezesem w Radzie Nadzorczej rozgłośni założonej po Magdalence w celu pacyfikacji polskiego ludu katolickiego, który formowało przez dziesiętki lat narodowe i społeczne nauczanie Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
  http://unsinn.blox.pl/2007/11/wiarygodnosc-czy-zyd-Rydzyk-i-Szambo-maRyja-to.html

  Dzwoni±cy nie wiedzieli (jak i większość Polaków), że M. Krzaklewski vel Dawid Zimmerman jest skoligacony (t.j. ma powiązania rodzinne) ze środowiskami skrajnie żydo-komunistyczno-ludobójczymi. Siostra M. Krzaklewskiego wyszła za mąż, za syna Luny Bristigier – największego monstrum, zbrodniczego XX wieku!
  Żydzi na przełomie 1943/44 r. opracowali zbrodniczy i ludobójczy plan wyniszczenia Narodu Polskiego pod tajnym kryptonimem „Czulent”. Luna – Julia Bristigier – „pułkownik” mbp. należała do ścisłego kierownictwa tego zbrodniczego zaprzysiężenia. To tutaj zasłynęła jako zbrodnicze monstrum przewyższające swym okrucieństwem niemieckie dozorczynie obozów koncentracyjnych. Sama prowadziła „śledztwa” – sama katowała i mordowała więźniów. Zazwyczaj kazała więźniowi rozbierać się do naga i potrafiła zgniatać mu genitalia (najczęściej zasuwając szufladę od biurka), albo bijąc młodych Polaków szpicrutą po jądrach. Takie to były metody śledcze „pułkownik” mbp. Oto jak poeta ją opisuje:
  …a gdy Żydzi w Polsce ub-e założyli,
  to wszechwładną kadrową tu była
  bardzo postępowa Salcia – Luna Bristigierowa,
  przy której największy łotr niech się schowa –
  – „krwawa Luna” w okrucieństwie zbrodni i sławę zdobyła,
  jako zboczona „krwawa suka” – „czerwona kobyła”,
  (ona młodym Polakom genitalia miażdżyła).

  http://unsinn.blox.pl/2009/03/a-moze-by-Pan-zaapelowal-o-totalny-bojkot.html

  Janusz Wlodyka Spor o Powstanie Warszawskie Nowy Przeglad Wszechpolski 2011

  7-8-9 / 2011 » “…Z bardzo dużym sceptycyzmem odnosili się do koncepcji powstania zarówno Naczelny Wódz, gen. broni Władysław Sikorski jak i Komendant Główny AK, gen. dywizji Stefan Rowecki, ps. Grot. Obydwaj zostali jednak wyeliminowani z gry. Gen. Sikorski zginął w katastrofie gibraltarskiej, zaś Grot został skutkiem zdrady pojmany przez Niemców, osadzony w Sachsenhausen i zamordowany tuż po wybuchu powstania na osobisty rozkaz Himmlera. Także następca gen. Sikorskiego na stanowisku Naczelnego Wodza, gen. broni Kazimierz Sosnkowski był sceptyczny wobec projektu robienia powstania w Warszawie(…) Jeszcze w ostatnich dniach lipca dwóch wysokich oficerów KG AK: płk Emil Fieldorf ps. Nil – dowódca Kierownictwa Dywersji AK (Kedywu) i ppłk Ludwik Muzyczka, złożyło na ręce Bora pisemne memoriały sprzeciwiające się wywoływaniu powstania (…) Ale decyzja zapadła już wcześniej. 21 lipca doszło do spotkania całej trójki AK-owskich generałów: Komorowskiego, Tadeusza Pełczyńskiego ps. Grzegorz oraz Leopolda Okulickiego ps. Niedźwiadek, Kobra – zrzuconego niedawno skoczka z Londynu. To na tym spotkaniu zapadła najprawdopodobniej wstępna decyzja o wywołaniu powstania, przy czym najsilniej parł do niego Okulicki, posuwając się wobec Bora nawet do gróźb i szantażu, choć nie miał w tej kwestii jakichkolwiek formalnych upoważnień ze strony Naczelnego Wodza(…)

  Wydanie rozkazu do walki tysiącom ludzi bez zapewnienia im broni i GWARANCJI pomocy z zewnątrz oraz bez liczenia się z represjami wobec ludności miasta – to nie było szaleństwo, to było po prostu draństwo. Bo wydając ten rozkaz, zmierzający do ZBIOROWEGO SAMOBÓJSTWA

  …nie opuszczał Naczelnego Wodza na krok i uczestniczył we wszystkich jego zagranicznych podróżach, poza jedną… podczas katastrofy Gibraltarskiej, Rettingera nie było u boku Sikorskiego….
  W 1954 r. Jozef Retinger był inicjatorem powstania grupy Bilderberg, której pracami przewodził do śmierci jako sekretarz
  rettinger
  mason, żyd i pedał, kochanek pisarza Andre Gide’a, zawzięcie zwalczał Kościół Katolicki
  http://sowa.quicksnake.cz/NAROD-MA-PRAVO-SE-BRANIT/nigdy-wicej-ydomasoskich-powsta-w-ktorych-mordowany-jest-Narod-Polski-Jozef-Retinger

 41. baltazar said

  „Młodoturcy” – Kemal Attaturk i jego kamraci, udający muzułmanów żydowski Donmeh który przejął kontrolę nad Turcją.
  W swoim drugim artykule, twierdzi że saudyjska dynastia Ibn Sauda również jest częścią Donmehu. Ich fundamentalistyczna sekta Wahhabizmu została stworzona z myślą dalszego podziału Islamu. To by wyjaśniało ostatnie ocieplenie stosunków na linii Saudyjczycy-Izrael, oraz ich wsparcie dla powstania państwa Izrael.
  Przykład działania Donmehu wykracza jednak poza teren Bliskiego Wschodu. Donmeh jest częścią prawdziwych Illuminati. Są kabalistycznymi Żydami, sabatarianami, frankistami – satanistami. Wszystko co Madsen mówi o Donmehu odnosi się również do bolszewików w Rosji oraz illuminatów z USA, Anglii, Francji, Niemiec i innych części świata.
  Donmeh jest tureckim odpowiednikiem Marranów (Żydów marranos). Są oni „sektą tureckich potomków pewnej grupy sefarydyjskich Żydów, wygnanej z Hiszpanii podczas prześladowania ze strony Inkwizycji w XVI i XVII wieku.”
  Udawali że przyjęli Islam, lecz potajemnie praktykowali kabalistyczny satanizm Sabbataja Cwi, w sekrecie opracowując „sekularną” i syjonistyczną agendę przejęcia kontroli nad światem.
  Tak jak ich pobratymcy w Rosji, bolszewicy, którzy rozpoczęli Rewolucję Bolszewicką w 1905, członkowie Donmehu zorganizowali się w grupę „Młodoturków” i obalili osmańskiego sułtana Abd-ul-Hammida II w 1908.
  Sułtan ten był oczerniany, ale jego jedyną zbrodnią było odrzucenie łapówek syjonistów za oddanie Palestyny. „Żydzi mogą zatrzymać swoje pieniądze i ich miliony” -mówił -„Nie mogę sprzedać czegoś co nie należy do mnie. To należy do całego narodu Islamu.”
  Brzmi znajomo? Przywódca Arabów pokrzyżował plany Illuminati. Zaraz po tym zostaje obalony przez rewolucjonistów. Władza dla ludu! Wolność! Abd-ul-Hammid wkrótce potem umiera w więzieniu.
  Bolszewicy mordowali chrześcijan i niszczyli kościoły. Donmeh mordował Ormian, będących chrześcijanami i stanowiących dla nich zagrożenie. Było to pierwsze współczesne ludobójstwo, zamordowano wtedy ok. 1,5 miliona ludzi.
  „Młodzi Turcy” wygnali również greckich chrześcijan z tureckich miast i planowali pogrom na mniejszą skalę dla Asyryjczyków, którzy jak pisze Madsen w większości również byli chrześcijanami.
  Ludobójstwo te poprzedzało kolejne masakry chrześcijan w Rosji, Wielki Głód na Ukrainie, ludobójstwa w Chinach koordynowane przez komunistów (Illuminati), masakry w Kambodży, ludobójstwa w czasie II wojny światowej (Hamburg, Drezno, Hiroszima itd.)
  Poprzedza również żydowski Holokaust, podczas którego Żydzi Illuminati poświęcili swoich „niższych braci” (nie-sabatariańskich Żydów) w celu uzyskania kapitału „moralnego”, potrzebnego do założenia sabatariańskiego/sabataistycznego państwa Izrael.
  http://radtrap.wordpress.com/2011/11/15/turecki-donmeh-nalezy-do-illuminati/

 42. baltazar said

  There is the book „Inner Folds of the Ottoman Revolution” written by Mevlan Zadeh Rifat in Turkish and published in 1929, the author, a pro-sultan Turk, claims that the „Armenian genocide was decided in August 1910 and October 1911, by a Young Turk committee composed entirely of displaced Balkan Jews in the format of a syncretist Jewish-Muslim sect which included Talaat, Enver, Behaeddin Shakir, Jemal, and Nizam posting as Muslims. It met in the Rothschild-funded Grand Orient loge/hotel of Salonika
  http://rense.com/general64/genoc.htm


  Armenian clergymen forming the sign of the cross with the bones of their martyrs.
  Krzyże z kości pomordowanych przez żydów chrześcijan Ormian
  http://www.redicecreations.com/specialreports/armeniangenocide.html

  CHRISTOPHER JON BJERKNES THE JEWISH GENOCIDE OF ARMENIAN CHRISTIANS

  Click to access jewishgenocide.pdf

  http://www.realzionistnews.com/?p=77

 43. Siekiera_Motyka said

  Nie samowita głupota !!!

 44. Eliza said

  Wpis na Onet ( przepraszam p. Maruchę ), ale ważne i znowu dostaniemy w tylną część ciała. Premierzyca o tym fakcie ani mru, mru.

  ze strony http://wiadomosci.onet.pl/kopacz-polska-wysle-oficerow-strazy-granicznej-do-misji-na-morze-srodziemne/k9c74d

  ~Antybul : Dnia 23 kwietnia, wbrew wcześniejszym zapewnieniom, eurodeputowani PO poparli uchwałę uni europejskiej o przymusowym przyjmowaniu imigrantów przez kraje członkowskie, w ramach „rozwiązania” problemu zalewania uchodźcami z Afryki południowych państw uni. Zapisy mówią, że ilość przyjętych imigrantów ma być zależna od wielkości kraju, tak więc poparto najbardziej niekorzystny dla Polaki scenariusz.

  Na chwilę obecną cała ta sytuacja może się wydawać abstrakcyjna, a problem odległy. Jednak jest to ogromne zagrożenie, które w perspektywie paru dziesięcioleci może nas doprowadzić do sytuacji w której są obecnie kraje zachodniej Europy. Import Islamistów do Polski będzie też w dalszej perspektywie czasu importem do nas wojny religijnej, oraz wszystkich problemów społecznych z nimi związanych. Natomiast my zwykli obywatele, szczuci hasłami poprawności politycznej i walki z rasizmem będziemy pokornie tyrać na ich socjal. O jakiejkolwiek integracji nie może być mowy. Wystarczy tylko posłuchać tego co mówią „zwykli” imigranci muzułmańscy przebywający latami w krajach uni. Uważają oni, że nie muszą respektować prawa ustanowionego przez „niewiernego”, a jedynym prawem które uszanują będzie prawo Shariah. Europejskie kobiety określają mianem „dziwek” – jak powiedział pewie duński immam: „Europejki ubierają się jak dziwki, więc trzeba je traktować jak dziwki”. Co zresztą wydają się brać dość poważnie do serca, bo ultra liberalna Szwecja dzięki imigrantom, w rankingu liczby gwałtów na 1000 mieszkańców jest jedynie wyprzedzana przez RPA Botswanę i Lesotho. O kwestii zamachów nawet nie wspominam.

  W mediach najpewniej będzie cisza o tym fakcie, pomimo tego że uchwała ta niesie niewyobrażalne konsekwencje dla naszego kraju i narodu. Nie zapomnijmy rozliczyć tych zdrajców i sprzedawczyków, bo po kolejnej kadencji ich rządów z naszego kraju nie będzie tak naprawdę co zbierać…”

 45. Budziwoj said

 46. 123 said

  Mit, jakoby Stolica Apostolska zakazywała sekcji zwłok
  Mit ten (i parę innych) powtórzony w: Adam Szostkiewicz i Paweł Walewski, Kościół i
  medycyna, Polityka 14 lutego 2008

  Mit ten kompetentnie i ze skrupulatną dbałością o faktografię zdemaskowała
  amerykańska wykładowczyni historii nauki na Uniwersytecie Harvarda, Katharine Park (w:
  Wyrok na Galileusza i inne mity o nauce i religii, red. Ronald L. Numbers, Warszawa 2010
  s.67-75).
  . Wprowadził go do naszej współczesnej świadomości – dopiero w roku 1896 – Andrew
  Dickson White, autor tendencyjnej monografii pt. Historia wojen nauki z teologią. Według tego mitu,
  Kościół średniowieczny okazywał nieustępliwą wrogość badaniom anatomicznym za pomocą
  sekcji zwłok. Szczytowym wyrazem tej postawy miała być wydana w roku 1299 bulla papieża
  Bonifacego VIII, stanowczo zakazująca takich badań. Nieliczni śmiałkowie, którzy odważyli się
  łamać ten zakaz i jednak po kryjomu badania anatomiczne prowadzili – m.in. Leonardo da Vinci
  oraz autor wydanego w roku 1543 dzieła pt. O budowie ciała ludzkiego, Andreas Vesalius – wiele
  ryzykowali.
  Prawda jest taka, że bulla Bonifacego VIII w ogóle nie dotyczyła sekcji zwłok, ale
  piętnowała barbarzyński zwyczaj, który pojawił się w okresie wojen krzyżowych, gotowania
  zwłok w celu oddzielenia ciała od kości, ażeby je przewieźć w celu pochowania ich w stronach
  rodzinnych zmarłego. „W rzeczywistości – pisze Katharine Park – sekcje zwłok zarówno
  zalecano, jak wykonywano na wielu późnośredniowiecznych uniwersytetach”. Owszem,
  anatomowie mieli kłopoty z uzyskaniem zwłok potrzebnych do badań. Zazwyczaj wykorzystywali
  do tego ciała straconych przestępców. Zdarzało się jednak, ze wykradali świeżo pogrzebane ciała
  z grobów, a to, oczywiście, narażało ich na konflikt z prawem zarówno świeckim, jak kościelnym.
  Nie znamy jednak ani jednego przypadku – twierdzi K. Park – żeby jakiś anatom został
  ukarany za wykonywanie sekcji. Vesalius miał kłopoty z prawem z innego powodu, mianowicie
  oskarżono go o to, że zaczął wykonywać sekcję ciała kobiety, która, jak się okazało, nie umarła.
  Natomiast Leonardo da Vinci mógł sekcję zwłok dokonywać tylko potajemnie, bo był artystą i
  nie miał wymaganych do tego uprawnień medycznych

  A jednak „zacofany” Kościół miał rację!

  Wielu ludzi widzi w sprzeciwie Kościoła wobec starań o dziecko metodą zapłodnienia in
  vitro przejaw zacofania i nienadążania za postępem. Dokładnie tak samo oskarżano Kościół o
  ciasny konserwatyzm i obskurantyzm, kiedy stanowczo sprzeciwiał się ustawom na rzecz
  eugenicznej sterylizacji (m.in. w encyklice Casti connubii papieża Piusa XI).
  Przypomnijmy: Począwszy od roku 1907 kolejne stany USA wprowadzają ustawy,
  ograniczające możliwość zawarcia małżeństwa przez „jednostki małowartościowe” oraz
  dopuszczające przymusową sterylizację osób, które „nie powinny mieć dzieci”. W Europie
  przykład dała Szwecja, której parlament (jednogłośnie!) już w r. 1915 wprowadził „zakaz
  małżeństwa dla obłąkanych, epileptyków i cierpiących na choroby weneryczne” oraz zalecenie
  sterylizowania takich osób. W ślad za nią poszło szereg krajów następnych. Ta nieludzka moda
  była w oczach ówczesnych środowisk oświeconych wymogiem postępu, przejawem rzetelnej
  troski o zdrowe społeczeństwo.
  Spróbujmy sobie wyobrazić, jak bezbrzeżnie zacofany musiał się wydawać tym
  środowiskom Kościół katolicki, który stanowczo się sprzeciwiał tym „oczywiście słusznym”
  wysiłkom na rzecz zdrowia społecznego. Kiedy w roku 1997 Szwedzi podjęli próbę ujawnienia
  bezmiaru krzywd, jakie wyrządzono pod osłoną tych ustaw, światowa opinia doznała szoku.
  Natomiast my, katolicy, mogliśmy być dumni, że Stolica Apostolska oraz wielu katolickich
  biskupów wielokrotnie przeciw tym niegodziwym ustawom protestowało.
  Owszem, przez całe lata Kościół musiał znosić szyderstwa i potępienia z powodu swojej
  niezgody na przyjmowane przez ówczesny „cywilizowany” świat rozwiązania eugeniczne. Ale
  warto było! „Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości” (Mt 5,10).

  Krucjaty

  Twórca czarnej legendy krucjat Walter Scott (1771-1832). W powieści Talizman (1825),
  poświęconej trzeciej krucjacie stworzył trzy typy bohaterów. „Katolik był tam żądnym krwi
  rycerzem i fanatykiem, prawosławny – ofiarą dwóch potęg, a muzułmanin – intelektualistą, wręcz
  XIX-wiecznym dżentelmenem” – Tomasz Gałuszka, W drodze 2014 nr 10.

   Cécile Morrisson, Krucjaty, Wydawnictwo Agade, Wwa 1997
   Jonathan Rile-Smith, Krucjaty. Historia, Wydawnictwo W drodze 2008 ss. 389.
   Jonathan Philips, Czwarta krucjata i zdobycie Konstantynopola – książka wychwalona w:
  First Things 2006 nr 1 s69n
   T. F. Madden, „Historia wypraw krzyżowych. Nowe ujęcie”, tłum. A. Czwojdrak,
  Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2008; Thomas F. Madden, Mity na
  temat krucjat, Fronda 2004 nr 33 s.160-169.
   datowana na rok 1212 krucjata dziecięca była mitem. Mitowi ostateczny kształt nadał dopiero
  w połowie XIX wieku Friedrich Schlosser, w swojej Weltgeschichte fuer das deutsche Volk.
  Tematowi temu – już przedtem podejmowanemu przez różnych historyków poświęcił całą
  rozprawę G. Dickson (The Children’s Crusade. Medieval history, modern mythhistory, Basingstoke
  2008). Okazuje się, że dzieło Schlossera było podstawowym źródłem dla Jerzego
  Andrzejewskiego, kiedy pisał Bramy raju.
   Antonio Socci, Wojna przeciw Jezusowi Kraków 2012 s. 76: „Alfred Rosenberg [zbrodniarz
  hitlerowski, w książce Mit XX wieku] zżyma się również na ,
  kiedy to , i obciąża
  Kościół odpowiedzialnością za (dziewięć
  milionów! Wszelki komentarz jest zbędny). Stwierdza ponadto: <Papiestwo (…) zbudowało
  swą potęgę, ujarzmiając dusze i prowadząc do rasowego rozkładu narodów, zwłaszcza zaś
  narodów germańskich; odkąd, po Soborze Trydenckim, jezuityzm urósł w siłę, Rzym jeszcze
  bardziej uzależnił się od ras niższego gatunku, a jednocześnie stał się trupio sztywny”.

  Nieuctwo jest matką prawdziwej pobożności

  „Nieuctwo jest matką prawdziwej pobożności” – tę brednię przypisuje się papieżowi
  Grzegorzowi Wielkiemu od całkiem niedawna. Ale za to bardzo energicznie – w internecie
  brednię tę znaleźć można już w tysiącu miejscach. Zniesławianie największych nauczycieli
  Kościoła katolickiego poprzez przypisywanie im takich poglądów, jak gdyby byli to ludzie złej
  woli albo umysłowo niedorozwinięci, jest, niestety, metodą często stosowaną przez jego wrogów.

  „Czy kobieta ma duszę?”

  Podobno teologowie prowadzili kiedyś zażarte dyskusje, czy kobieta ma duszę.

  Ręce człowiekowi opadają. Wydawałoby się, że mistyfikacja, fałszowanie prawdy, zwłaszcza
  jeśli szyte grubymi nićmi, jest z góry skazane na kompromitację. Wydawałoby się, że wystarczy je
  zdemaskować, żeby zwróciło się przeciw swoim twórcom i użytkownikom. Okazuje się jednak,
  że tak nie jest. Mistyfikacja może być kompletnie wyssana z palca, można ją dziesiątki razy
  demaskować i kompromitować, a ona i tak sobie co jakiś czas – jak gdyby nigdy nic – odżywa.
  Proszę Pana, literatura starochrześcijańska (w sensie: pisma chrześcijańskie pochodzące z
  pierwszego tysiąclecia) liczy sobie setki tysięcy stron druku. Otóż nie znajdzie tam Pan ani jednej
  stroniczki, która świadczyłaby o jakichś wątpliwościach – cóż dopiero mówić o „zażartych
  dyskusjach”! – że może kobieta nie ma duszy albo że może nie jest w pełni człowiekiem. Nie
  mogło zresztą być inaczej. Przecież Chrystus wzywał do tego samego zarówno prostytutki, jak
  celników. Według Ewangelii i kobiety, i mężczyźni powinni porzucić grzechy i wejść do
  Królestwa Bożego.
  Co do owej słynnej, choć mitycznej dyskusji teologów na temat, czy kobieta ma duszę,
  mistyfikacja ma następujące źródło. W potocznej łacinie, używanej we wczesnym średniowieczu
  w Galii, wyraz „homo” zaczął jednocześnie znaczyć „człowiek” i „mężczyzna” (w języku
  francuskim, wyraz homme zachował po dziś dzień to podwójne znaczenie). Otóż na synodzie w
  Mâcon w roku 585, jeden z 62 uczestników synodu podniósł bardziej językowy niż teologiczny
  problem, czy kobietę można nazywać homo. Widocznie słowo to w jego odczuciu znaczyło raczej
  mężczyznę niż człowieka. Ponieważ problem był głównie językowy, więc odpowiedziano mu
  takimiż argumentami.
  Na synodzie w Mâcon był to epizod na tyle mało znaczący, że nie znalazł żadnego śladu w
  uchwałach synodalnych (a te zachowały się w całości – J. D. Mansi, Conciliorum collectio, t. 9, 947–
  961). Przytacza go jako ciekawostkę św. Grzegorz z Tours, ojciec historiografii francuskiej, w
  swojej Historii Franków. Odnośny tekst pozwolę sobie przytoczyć w całości. Należy jednak
  pamiętać, że wyraz homo jest tu właściwie nieprzetłumaczalny, polskie słowo „człowiek” nie
  oddaje bowiem jego podwójnego znaczenia:

  Click to access LEGENDY2.pdf

 47. Siggi said

  add=40,Baltazar.
  W sprawie wybuchu Powstania Warszawskiego,decyzje itd.kilka lat temu ukazały się pracowania rosyjskich badaczy dziejów-historyków.Jest ciekawa ich teoria na ten temat,wielce prawdopodobne ,że tak się rzeczy miały.
  Kiedy Niemcy,Hitler dostawały cięgi na Wschodzie,klęska pod Stalingradem,odwrót ,na Zachodzie głównie anglosasy zaczęli poważnie zastanawiać się nad zatrzymaniem ofensywy Armii Radzieckiej.Zdawano sobie sprawę,że z impetem mogą nie tylko zająć całe Niemcy,ale i …kąpać się w Kanale La Manche.Służbom Anglii i USA udało się nawiązać m.in.przez Szwajcarię kontakt z częścią dowódców Wermachtu,która była b.niechętna Hiltlerowi i miała świadomość,co czeka Niemcy po zajęciu ich przez Armię Radziecką.Główny cel to likwidacja Hitlera,która się nie powiodła 20lipca 1944 w Gierłoży-Wilczy Szaniec.Nowym dyktatorem po likwidacji Adolfa Alojzewicza miał być feldmarszał Rommel,bardzo popularny wówczas w Rzeszy.On wyraził na to zgodę i miał też akceptację tzw. aliantów..Była przygotowana spora grupa doświadczonych osób do objęcia kluczowych funkcji w Niemczech.
  Front Wschodni miał stanąć na linii Wisły,gdzie miały być przerzucone wszystkie wojska niemieckie z Zachodu plus jakieś siły anglosasów.Powstanie Warszawskie miało być błyskawicznym ukonstytuaowaniem się władz Polski,nie miało być tłumione przez Niemców itd.Wytworzyła by się trudna sytuacja przed Stalinem.Dalszym działaniem miała być akcja sił wszystkich przeciwko Armii Radzieckiej,która w zamyśle autorów tej koncepcji miała być odrzucona pod Smoleńsk.
  Wiadomo,że ten wariant nie powiół się i bardzo wielu spiskowców nie tylko wojskowych, ale i cywilnych zostało okrutnie straconych.Ale sprawa wybuchu Powstania nadal żyła.Okulicki jako cichociemny zrzutek mógł być najbardziej zorientowanym w zamyśle,bo w Londynie mógł być włączony do opracowywania tej koncepcji.
  Zestawienie w czasie wielu faktów nasuwa pewną logiczną całość,że faktycznie tak chcieli rozegrać się ze Stalinem.
  Przydało by się jakieś większe opracowanie na ten temat.

 48. Joanna Dzikowska, ZA MURAMI, ZA FOSAMI… WROCŁAWSKA TWIERDZA – Wrocław ma jeden z największych systemów fortyfikacyjnych w całek Europie. Praktycznie więc żyjemy w twierdzy, chociaż jej w ogóle nie dostrzegamy; Gazeta Wyborcza, 23 IV 2015, WROCŁAW, S. 6-7

  Niemcy nas karmią fekaliami pruskimi, żebyśmy NIE WIEDZIELI na czym siedzimy. Ponieważ byłem o Ośrodku Archeologiczno-Konserwatorskim komisarzem Twierdzy wrocławskiej więc jadaczy fekaliów pruskich się nie boję.
  Wrocław miał II po Płocku mury CEGLANE w Polsce, ale o ile w Płocku są one grube – że można po nich biegać – to we Wrocławiu były raczej cienkie, więc przemieszczało się nie Po Murze, ale zawieszonym przy murze pomoście drewnianym. Mury starówki płockiej ja przypisuję Zelnikowi z Zelandii a wrocławskie Tymoteuszowi – zięciowi Posejdona z Poznania.
  Miedzioryt WROCŁAW Schedla z roku 1242 ma mury NAWODNE w Budowie, kompletne na Wrocławiu Mikołaja Kopernika z roku 1525: http://www.wandaluzja.com/?p=p_209&sName=40.-horologia-polska// z dobudowanymi bastejami artyleryjskimi. Wrocław KOPERNIKA ma datę 1546, kiedy został UJAWNIONY jako Nieaktualny taktycznie wobec budowy bastionów WŁOSKICH.
  Zamieszczone przez JDz DZIAŁOBITNIE ba Wzgórzu Polskim, jak to Niemcy nazywali wobec istniejącego tam niegdyś Pałacu Chrobrego, pochodzą z onej przebudowy, ukończonej znajdującej się tam datą na Portalu; 1586. Pomimo budowy w czasie wojny trzydziestoletniej bastionów HOLENDERSKICH, których Cudem jest bastion Sakwowy-BELWEDER (Wzgórze Partyzantów), działobitnie utrzymały funkcję taktyczną do budowy przez Fryderyka II Wlk olbrzymiego bastionu św. Maurycego, który Zakopał kościół Agnieszki Meranki. W murach tego kościoła są widoczne kule bazaltowe z ostrzału polskich husytów przez krzyżowców Zygmunta Luksemburskiego.
  Fryderyk II przesunął fosę na południe a na uzyskanym terenie zbudował Pałac i Plac Broni. W pałacu tym cierpiał na migrenę, z której uleczyła go lekarka z Kijowa, od której dostał 1.400.000 talarów w złocie za uznanie się Protektorem Kijowa, co umożliwiło mu po klęsce w Czechach kontynuowanie II wojny śląskiej, w której został Protektorem Turcji.
  W traktacie tylżańskim zapisano: TWIERDZA WROCŁAW, ZBUDOWANA PRZEZ FRYDERYKA II HOHENZOLLERNA NA TERENACH ZABRANYCH MIASTU I W ZNACZNYN STOPNIU NA KOSZT MIASTA, PRZECHODZI NA WŁASNOŚĆ WOLNEGO MIASTA. Gdy jednak delegacja Wolnego Miasta podpisała Traktat to została przyjęta przez króla pruskiego, który oświadczył, że chętnie zwróci Miastu tereny skonfiskowane przez Fryderyka II, tj. Arsenał Artylerii (Ogród Botaniczny) i Koszary Artylerii (Wyspa Mieszczańska), ale inne tereny Twierdzy zostały WYKUPIONE przez cesarzową Austriacką w czasie Potopu, która zbudowała cytadelę.
  Napoleon, który myślał, że cichcem wykupi Twierdzę od Wolnego Miasta wściekał się na brata-idiotę, który dał się OGRAĆ. Ponieważ Francuzi na mocy Kapitulacji Wrocławia dostali tylko raweliny nad południowo-zachodnią fosą, to Clausewitz ukrył w twierdzy wrocławskiej, gdzie były pruskie strategiczne zapasy zboża, 90 tys żołnierzy, którzy – gdy Napoleon był w Moskwie – podjęli Pruską Wojnę Wyzwoleńczą, wobec czego Wielka Armia musiała opuszczać Moskwę w śnieżną zawieję, po której była odwilż i Berezyna wylała JAK MORZE, więc Wielka Armia utonęła w błocie. Na Świętej Helenie Napoleon powiedział, że jego Największym Błędem było NIE ZLIKWIDOWANIE PRUS, co zrobią Jego Następcy.
  Na mocy kapitulacji Prus w Ołomuńcu w r. 1850 twierdzę wrocławską wystawiono na licytację. Kupiło ją Świdnickie Towarzystwo Kolejowe, które zrobiło kokosy, gdyż cena gruntów budowlanych wzrosła wielokrotnie. Powołano Spółkę Akcyjną Kolei Dolnośląskiej a cytadelę przebudowano na 3 dworce: Główny, Górnośląski i Towarowy.
  Hitlerowcy podjęli budowę Festung Breslau w oparciu o olbrzymie metro forteczne jako podziemne miasto PRZECIWATAMOWE. Pełnomocnik Wojewody ds. Utraconych Dóbr Kultury mówił po raz któryś wrocławianom: ISTNIEJE NIE TYLKO PODZIEMNY WROCŁAW, ALE I PODZIEMNY DOLNY ŚLĄSK. Bursztynowa Komnata była NAD gabinetem Hitlera, ale zametrykowano ją jako Rekonstrukcję, gdyż Książ zdobyli Polacy, którzy oglądali herby SOBIESKICH.
  Ja wyszedłem spod GILOTYNY kazusem Demidowa z Tuły. BKom jako Łup Fuehrera pojechała do Poczdamu a Ewa Braun powierzyła ją złotnikom żydowskim, którzy zwrócili DWIE, więc jedną wysłała Ewie Peron a drugą Ukoronowała Fuehrera. Szwindel z metrykowaniem BKom nie wynikał ze Strachu Przede Mną.
  Bunkry na ulicach Wrocławia były skutkiem Konwencji o Niekwaterowaniu Jeńców POD ZIEMIĄ. Ponieważ forteczne metro wrocławskie budowali Polacy to hitlerowcy musieli się z tym liczyć.

 49. volviak19 said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/czy-w-polsce-jest-planowany-koszerny-przewrot-2015-04

 50. volviak19 said

  Możemy spodziewać się nowego rozdania na scenie politycznej Polski oraz na arenie międzynarodowej. W związku z wyborami prezydenckimi, które odbędą się w maju, realna władza rządząca Polską, rękami swoim marionetek ze służb tajnych oraz marionetek tych służb – polityków, sfałszuje wybory.

  Wszystkie ustawy, które synagoga nakazała wprowadzić w Polsce, takie jak ustawa o bratniej pomocy, o stanie wojennym czy o mobilizacji mają na celu stworzyć pozory determinacji obecnej marionetkowej klasy politycznej utrzymania się przy władzy.

  Wprowadzenie stanu wojennego oraz sfałszowanie wyborów nie będą dokonane jednak po to, aby obecna klasa polityczna utrzymała się przy władzy, ale po to, aby wywołać iskrę zapalną do przeprowadzenia zamachu stanu w Polsce. Przyzwolenie na złodziejstwo, kradzieże, defraudacje oraz bezkarność klasy rządzącej miały na celu wywołanie w narodzie frustracji oraz gniewu. Gniew ten zostanie zagospodarowany w celu ustanowienia nowej żydowskiej władzy, która zostanie wyniesiona na fali przewrotu zainspirowanego przez siły synagogi szatana.

  Agenci synagogi szatana, odpowiednio przeszkoleni, zostaną liderami buntu społecznego. Już dzisiaj wykazują się oni wnikliwą oceną obecnej sytuacji, trafnie prognozują przyszłość, zdobywają zaufanie Polaków jako patrioci i państwowcy. Klasa polityczna sprawująca obecnie w Polsce fasadową władzę zostanie złożona w ofierze nowego porządku, z którego wyłoni się nowa żydowska klasa polityczna.

  A wszystkie te fajerwerki już w maju i czerwcu.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/czy-w-polsce-jest-planowany-koszerny-przewrot-2015-04

 51. volviak19 said

  ad 47-mój poprzedni wpis, coś musi być na rzeczy, bowiem w tym tygodniu ja i moja rodzina mieszkająca w Raszynie k/ W-wy dostaliśmy do podpisania nową umowę dotyczącą dostarczania wody i odprowadzania ścieków firma „Eko-Raszyn”
  Był tam taki akapit: „Przedsiębiorstwo może się nie wywiązać z umowy w przypadku m.inn.:ataku terrorystycznego lub wojny, stanu wojennego”
  Czy coś faktycznie jest na rzeczy, oni poważnie szykują się na wojnę?
  Ja myślę że to tylko po to, by przekonać podatnika o wydaniu kilkudziesięciu miliardów na złom z USSraela.

 52. Boydar said

  Na dwoje babka wróżyła. Ja wolę wierzyć w coś przyzwoitego. Wiara czyni cuda.

 53. Marucha said

  Re 51:
  Rządzący Polską przestępcy doskonale wiedzą, że albo żadnej wojny nie będzie, albo jeśli będzie, to z Polski zostaną zgliszcza i popioły (zapewne radioaktywne) – i żadne uzbrojenie ani pomoc od NATO (he he…) nam nie pomoże.
  Rządzący mają po prostu okazję narobić kolejnych kryminalnych afer łapówkowych, za które nikt nigdy nie poniesie odpowiedzialności i za które będzie można założyć niejeden stary ród.

 54. Jack Ravenno said

  @9 FRANEK – Laurence Weinbaum to po prostu zwykły żydowski s.kur.wy.syn, który tylko miesza ludziom w głowach

 55. Jack Ravenno said

  @35 BOYDAR – to nagranie jest zmanipulowane – dlaczego jest tak gwałtownie urwane? Kontekst umknął. Proszę nie wrzucać takich świństw. Mikke nie powiedział: Ja jestem żydem. Skąd żeś Pan to wytrzasnął?

 56. Siggi said

  EuroMajdan otworzył puszkę Pandory uwalniając nacjonalistyczne tsunami
  23 kwietnia 2015
  Ukraińscy studenci posiadający Kartę Polaka, którzy w październiku ubiegłego roku w podziemnym parkingu galerii handlowej w Przemyślu zrobili sobie prowokacyjne zdjęcia z czerwono – czarną banderą UPA zostali ukarani w efekcie postępowania uczelnianej komisji dyscyplinarnej. Wracające jak bumerang wspomnienie tego koszmarnego aktu głupoty czy też przemyślanej prowokacji na co wskazywałyby inne zdjęcia zamieszczane na facebooku przez niektórych bohaterów tego haniebnego czynu, skłoniło mnie do pewnej refleksji.
  Skoro dnia 9 kwietnia w ukraińskim parlamencie przegłosowano ustawę uznającą ‘herojów’ z UPA za bohaterów walczących o wolną Ukrainę, a krytykujących zasadność ich walki, w tym także obcokrajowców, będzie można karać w świetle tej ustawy, to kierując się zwykłą logiką sądy ukraińskie powinny pociągnąć do odpowiedzialności wydających powyższy wyrok w Polsce. Za co? – może się to wydawać absurdem, ale za ukaranie gloryfikujących UPA. Ktoś powie, że nie warto tego roztrząsać – przecież dosięgła ich ręka Temidy:
  „Siedmiu studentów Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu zostało ukaranych naganą z ostrzeżeniem. Dodatkowo czterech z nich ograniczeniem pomocy materialnej, przez jeden semestr nie będą otrzymywać stypendium.„
  Czy kara jest adekwatna? Nie mnie to osądzać, jednak z czysto moralnego punktu widzenia kara ma sens gdy karany bez jakiegokolwiek przymusu poczuwa się do winy i czuje skruchę. W momencie gdy przeprosiny zamieszczone w Internecie przez delikwentów znikają po kilku godzinach, to zaczynam w to wątpić. To co się wydarzyło w Przemyślu jest w pewnym stopniu następstwem wydarzeń, do których doszło na Euromajdanie, gdzie wypoczwarzył się w pełnej krasie pod czerwono-czarną banderą Prawy Sektor, który ktoś słusznie nazwał współczesnym UPA.
  „Jako zorganizowana grupa powstał on w czasie protestów antyrządowych na Ukrainie zwanych Euromajdanem w latach 2013–2014, po raz pierwszy ujawnił się 1 grudnia 2013 roku, gdy ok. 200 członków organizacji zaatakowało na ul. Bankowej kordon milicji strzegącej budynków rządowych…Prawy Sektor jest przeciwny zarówno zbliżeniu z Rosją, jak i integracji z Unią Europejską, jakkolwiek poczuwa się on do dziedzictwa europejskiego. Członkowie organizacji odwołują się do tradycji Stepana Bandery, Romana Szuchewycza, a także OUN i UPA.” (źródło: Wikipedia)
  Warto podkreślić, że od UPA zapożyczyli ideologię i flagę, a w pewnym momencie na Euromajdanie powiewało więcej czerwono-czarnych flag niż tych niebiesko-żółtych. Pomimo to i tak niektórzy twierdzą, że Neo-Banderyzm na Ukrainie to margines – w pewnym sensie tak – margines społeczny, co zupełnie nie było żadną przeszkodą by Prawy Sektor oficjalnie stał się częścią ukraińskiej armii:
  „Połączyliśmy wszystkich patriotów i obrońców Ukrainy pod jednym dowództwem. Wróg widzi naszą jedność i wie, że jego ataki spełzną na niczym. Mamy wspólny cel: zjednoczoną Ukrainę. Armia staje się silniejsza z każdym tygodniem”, powiedział szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy generał Wiktor Mużenko, który „wydał zgodę na powołanie na stanowisko doradcy ds. tzw. operacji antyterrorystycznej ukraińskiego dowództwa wojskowego lidera organizacji paramilitarnej „Prawy Sektor” Dmitrija Jarosza. Jednocześnie wydano decyzję o włączeniu w skład ukraińskich sił zbrojnych członków tej organizacji oraz w skład ukraińskich formacji sił bezpieczeństwa.”
  Kto śledził ostatnio wydarzenia na Ukrainie nie mógł przegapić faktu, że lider Prawego Sektora Dmitrij Jarosz, nawiasem mówiąc znajdujący się na wniosek Rosji na liście poszukiwanych przez Interpol, dopuścił się szantażu, a wręcz groźby, że wyśle swój batalion na rząd w Kijowie jeśli ten nie spełni jego żądań – stosunkowo niedawno odbył się protest przywódców samozwańczych batalionów pod siedzibą Poroszenki. W końcu postpuczowy rząd jak widać uległ presji przywódcy paramilitarnej organizacji.
  Uchwalenie 9 kwietnia ustawy nie pozostawiającej Polakom żadnych złudzeń w kwestii stosunku rządzących na Ukrainie do katów Polaków z UPA, nie stało się jednak przysłowiową kroplą, która przelałaby czarę goryczy, gdyż rząd w Polsce nie potępił oficjalnie tak prowokacyjnego i haniebnego aktu wobec nas Polaków, a szczególnie wobec potomków pomordowanych na Wołyniu. Słuszną, acz kuriozalną jest natychmiastowa reakcja ministra Schetyny na kompromitujące słowa szefa FBI przy jednoczesnym usprawiedliwianiu Ukraińców gdy mówił w jednym z wywiadów o poszukiwaniu przez nich własnej tożsamości w świetle, a może bardziej adekwatnym byłoby rzec w cieniu przegłosowanej z premedytacją w parlamencie ukraińskim, zaledwie w kilka godzin po przemowie Prezydenta Komorowskiego, jakby nie było bardzo niebezpiecznej dla nas i przyszłości stosunków polsko-ukraińskich ustawy gloryfikującej katów Polaków, a dopuszczającej karanie tych, którzy piętnują ludobójców, czyli potencjalnie nas – rzeczników niemych ofiar wołających zza grobu. Wszystkie te wydarzenia jak jakaś reakcja łańcuchowa niestety składają się w logiczną całość także wobec poniższych faktów.
  Pokłosie tzw. majdanowej rewolucji – marionetkowy rząd z mianowania z prezydentem wyróżnionym za zasługi, oligarchą Poroszenką współfinansującym Euromajdan – jest tak naprawdę kontynuacją niedokończonej Pomarańczowej Rewolucji, której efektem były rządy Wiktora Juszczenko znanego z faktu, że uhonorował autora ludobójczej ideologii – Stepana Banderę. Wówczas ten fakt skutecznie wywołał falę oburzenia. Szkoda tylko, że teraz żaden z przedstawicieli UE oficjalnie poza prezydentem Czech Miloszem Zemanem i premierem Węgier Wiktorem Orbanem nie reaguje na to neobanderowskie tsunami na Ukrainie, którego następstwem było również jednym rozporządzeniem Petro Poroszenki przeniesienie obchodów Dnia Obrońcy Ukrainy z 23 lutego na 14 października.
  „W celu uhonorowania męstwa i heroizmu obrońców niepodległości i integralności Ukrainy, wojskowych tradycji i zwycięstw ukraińskiego narodu, a także dalszej budowy mocnego patriotycznego ducha w społeczeństwie, postanawiam ustanowić na Ukrainie święto – Dzień Obrońcy Ojczyzny, który obchodzony będzie corocznie 14 października” – napisał w rozporządzeniu prezydent Poroszenko.’’
  Prowokacyjne obchodzenie tego święta dokładnie w oficjalną rocznicę powstania UPA jasno określa stawianych na piedestale – tak naprawdę popapranych fanatycznych zwyrodnialców mordujących w niewyobrażalnie okrutny i wyszukany sposób, a nawet kilkaset sposobów, głównie polskie kobiety i dzieci. Niedługo po tym fakcie jako jeden z nielicznych portal kresy.pl podał informację o kolejnej sensacji:
  „21 listopada, Trzeci Komitet Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych przyjął uchwałę wzywającą kraje członkowskie do podjęcia bardziej skutecznych środków zwalczania gloryfikacji nazizmu …W głosowaniu wzięło udział 115 ze 193 państw członkowskich, z czego 55 wstrzymało się od głosu, a trzy – Kanada, USA i Ukraina, zagłosowały przeciw …W głosowaniu Polska wstrzymała się od głosu.”
  Znamiennym i nieprzypadkowym, a także mającym wymiar symboliczny jest fakt, iż tylko trzy kraje: Kanada, USA i Ukraina zagłosowały przeciw. Polska wstrzymała się od głosu – i o dziwo zrobił to kraj, który doświadczył holokaustu i stale zmaga się z fałszywymi, a wręcz absurdalnymi oskarżeniami o współudział w zbrodniach na własnym narodzie. Dlaczego taką decyzję podjęto? – czyżby Putinowi na złość, bo to Rosja wystąpiła z wnioskiem, a może po to, żeby nie robić przykrości braciom Ukraińcom? – jeśli tak to z niewłaściwych pobudek, bo oznaczałoby to, że decyzje tych którzy reprezentują Polskę nie są suwerenne, jako że zdane na łaskę i niełaskę obcych, na życzenie tych łaszących się, którzy się szarogęszą w Parlamencie w Polsce. Myślę, że Polacy oczekiwaliby przynajmniej od tych szarogęszących się wyjaśnienia a propos wspomnianej tu kwestii, gdyby w ogóle o fakcie słyszeli – niestety w imię immunitetowej poprawności politycznej media na tak ważną sprawę spuściły zasłonę milczenia. Widać razem z zamiataniem pod dywan to ich spécialité de la maison.
  Żródło:………..
  http://parezja.pl/euromajdan-otworzyl-puszke-pandory-uwalniajac-nacjonalistyczne-tsunami/

 57. Siggi said

  Historia jakiej nie znacie .

  15 kwietnia o 11:00 ·
  .

  150 kobiet z Auschwitz. Czarna transakcja farmaceutycznego giganta

  „Planujemy eksperymenty z nowym lekarstwem usypiającym. Bylibyśmy wdzięczni za dostawę pewnej liczby kobiet (…)”, „200 marek za sztukę? To stanowczo za dużo (…)”. „Kobiety są wychudzone, ale ich stan jest zadowalający (…)” – tak przedstawiciel wchodzącej w skład I.G. Farbenindustrie farmaceutycznej firmy Bayer negocjował z komendantem KL Auschwitz. Szczegóły transakcji wyszły na jaw dopiero w 1945 roku.
  Początki chemicznej hydry III Rzeszy – potężnego koncernu I.G. Farbenindustrie – związane są z osobami Carla Duisberga (Bayer) oraz Carla Boscha (BASF). Na mocy zawartego między nimi w 1925 r. porozumienia powstała spółka I.G. Farbenindustrie Aktiengesellschaft, wywodząca się z połączenia firm: Bayer, BASF, Agfa, Hoechst, Greisheim i Weiler – ter Meer II wojna światowa była dla I.G. Farbenindustrie złotym okresem. Słowa Richarda Sasuly’ego, że „bez I.G. Hitler nie mógłby nigdy rozpętać wojny”, doskonale pokazują miejsce i rolę koncernu w historii Niemiec.
  Już pod koniec lat 30. dało się zauważyć w I.G. dominację tych gałęzi przemysłu, które bezdyskusyjnie wiązały się z przygotowaniami do wojny. Według danych z 1943 roku, Wehrmacht był w niemal stu procentach zależny od I.G. jeśli chodzi o produkcję kauczuku syntetycznego, metanolu, barwników, gazów bojowych i niklu.
  W związku z tym, że koncern znalazł się na pozycji lidera, jeśli chodzi o gospodarkę wojenną, większość fabryk pracowała na potrzeby armii III Rzeszy, produkując m.in. materiały wybuchowe czy bojowe środki trujące. I.G. Farben miało również 42,2 proc. udziałów w Deutsche Gesellschaft für Schädlingsbekämpfung, wytwarzającej Cyklon B.
  W fabrykach koncernu zatrudniani byli więźniowie obozów koncentracyjnych. Na zlecenie firm należących do I.G. Farbenindustrie przeprowadzano również na więźniach eksperymenty medyczne. Jednym z najbardziej drastycznych przykładów tego typu praktyk stała się transakcja, którą opisano podczas szóstego procesu norymberskiego.

  Zakup 150 kobiet do eksperymentów
  Porządkowanie dokumentów, które Rosjanie znaleźli w 1945 roku, po wkroczeniu na teren obozu, było zajęciem wymagającym zatrudnienia tłumacza. Został nim Gregoire M. Afrine. W obszernych zbiorach poniemieckich papierów znalazł on m.in. listy wysyłane z firmy Bayer do komendanta Auschwitz.
  Korespondencja dotyczyła sprzedaży 150 kobiet, więźniarek, które miały stać się materiałem doświadczalnym w eksperymentach medycznych prowadzonych przez fabrykę należącą do potężnego wówczas koncernu I.G. Farbenindustrie.
  Zeznania człowieka, którego przesłuchano w szóstym procesie norymberskim, opublikował 15 listopada 1947 roku dziennik „Herald Tribune”. Na jego łamach przytoczono fragmenty tej korespondencji. Wynikało z niej, że kombinat I.G. Farben kupił 150 więźniarek. Zanim jednak doszło do sfinalizowania transakcji, nabywca narzekał na zbyt wygórowaną cenę 200 marek za sztukę.
  Poniżej wybrane fragmenty korespondencji, które przytoczył podczas procesu tłumacz Gregoire M. Afrine.

  Nieoznaczone ampułki
  Z I.G. Farben, w tym również z firmą Bayer, współpracowało wielu naukowców i lekarzy zajmujących się pseudomedycznymi eksperymentami przeprowadzanymi na więźniach. Badano mi.in. tolerancję leków czy reakcję organizmu na wstrzyknięcie w serce benzyny syntetycznej.
  Do obozu, jak wspominają więźniowie cytowani przez Jörga Hungera i Paula Sandera w książce „I.G. Farben – from Anilin to forced labor”, firma Bayer dostarczała leki w nieoznaczonych ampułkach.
  Trafiały one na blok dwudziesty, gdzie znajdował się duży oddział chorych na gruźlicę. Nieznane substancje wstrzykiwano chorym. Eksperymenty prowadziły do rychłej śmierci więźniów. Mężczyzna cytowany w książce wspomina również o testowaniu preparatów hormonalnych na 150 kobietach.
  Wzmianki o podejrzanych substancjach, które przewijały się przez obóz, a także o badaniach, które w rzeczywistości były eksperymentami farmakologicznymi, pojawiają się w oświadczeniach osób, które przeżyły pobyt w Auschwitz. W tych wspomnieniach wiele razy wymieniana jest firma Bayer.
  Zupa z proszkiem Bayer
  „Jedzenie, które otrzymywaliśmy, było marne oraz w małej ilości, więc bardzo głodowaliśmy. Ja nie mogłam spożywać zup, bo za każdym razem dostawałam ataku wątroby. Mówiono, że do zup dodawano jakieś proszki firmy Bayer, które powodowały zanik menstruacji u kobiet” – wspominała jedna z byłych więźniarek bloku nr 11.Nieznane substancje podawano więźniom doustnie, doodbytniczo, a także za pomocą iniekcji. „Pewnego dnia zabrano mnie z dwiema koleżankami do obozu w Brzezince i umieszczono na bloku nr 27. Zupełnie zdrowym przez kilka tygodni wstrzykiwano zastrzyki do kręgosłupa, po których bardzo chorowałyśmy. Miałyśmy wysoką temperaturę oraz bezwład nóg i rąk” – wspomina jedna z kobiet.
  Nie tylko firmy Bayer i Behringwerke testowały swoje preparaty na więźniach obozów koncentracyjnych. Nowy preparat na dur plamisty, tzw. 3582, „sprawdzała” w Auschwitz także firma Hoechst. Wyniki pierwszych badań były dla zleceniodawców zadowalające – zmarło „zaledwie” 15 z 50 pacjentów.
  Po tych eksperymentach część obozu koncentracyjnego Auschwitz została poddana kwarantannie. Testy zaczęto również przeprowadzać w Buchenwaldzie, gdzie powstał specjalny, rozbudowany oddział doświadczalny.

  Zapiski z Buchenwaldu
  W medycznych zapiskach z obozu koncentracyjnego Buchenwald w pobliżu Weimaru można znaleźć taką informację z 10 stycznia 1943 roku: „(…) Jak sugerowała I.G. Farbenindustrie A.G., jako leki na tyfus przetestowaliśmy: a) preparat 3582 – departament dowodzony przez prof. Lautenschlägera i Dr. Webera, b) błękit metylenowy, uprzednio testowany na myszach przez prof. Kiekutha i Elberfelda”.
  W książce Hungera i Sandera czytamy, że zrealizowane w Buchenwaldzie (między 31 marca i 11 kwietnia 1943 roku) przez niemieckich lekarzy testy, nie mogły przynieść oczekiwanych rezultatów, ponieważ przeprowadzane były na osobach wycieńczonych, chorych i przepracowanych.

  Waldemar Hoven – zbrodniarz hitlerowski, naczelny lekarz w niemieckim obozie koncentracyjnym Buchenwald i jednocześnie SS-Obersturmführer – podczas jednego z procesów norymberskich próbował w osobliwy sposób przerzucić całą winę na koncern, mówiąc:
  „Jest oczywiste, że eksperymenty w obozach koncentracyjnych, bazujące na preparatach I.G., były przeprowadzane jedynie w interesie I.G. Koncern dążył, używając wszelkich możliwych środków, do określenia skuteczności medykamentów. Całą ‘brudną robotę’ w obozach zostawiano SS. I.G. wcale nie miało zamiaru dzielić się swoimi spostrzeżeniami publicznie. Raczej chodziło o stworzenie zasłony dymnej wokół badań, by wszelkie zyski firma mogła zachować dla siebie. To nie SS, ale I.G. zainicjowało eksperymentowanie w obozach koncentracyjnych”.
  Proces IG Farben
  Podczas szóstego procesu norymberskiego przed trybunałem wojskowym stanęło 24 członków kadry zarządzającej chemicznym gigantem I.G. Farben. Na symboliczne kary pozbawienia wolności – od 6 miesięcy do 3 lat – skazano 13 osób.Los koncernu był równie groteskowy. W 1950 roku Aliancka Wysoka Komisja orzekła o rozpadzie I.G. Farbenindustrie AG. Początkowe zamiary jego likwidacji, związane właśnie z oskarżeniami o zbrodnie wojenne, zostały sprytnie rozmyte, bo koncern podzielił się na mniejsze, wyjściowe firmy: Bayer, Agfa, BASF, Hoechst AG. W ten sposób wydzielone zostały na powrót przedsiębiorstwa, które przed laty przeszły konsolidację, by zawiązać kartel.
  Szefami tych firm zostały osoby uznane przez trybunał za zbrodniarzy wojennych. Związany z produkcją Cyklonu B dla Auschwitz Carl Wurster przejął stery w firmie BASF, a skazany za ludobójstwo i zmuszanie do niewolniczej pracy Fritz ter Meer dostał ciepłą posadkę prezesa w firmie Bayer. Otto Ambros został członkiem zarządu firmy Telefunker AG, Heinrich Bȕtefisch trafił do Kohle-Ȍl-Chemie GmbH, a Walter Dȕrrfeld został kierownikiem w Scholen-Chemie.
  Co się stało z aktywami, zobowiązaniami i roszczeniami kierowanymi do koncernu? Zostały przypisane kolejnemu klockowi – I.G. Farben i.L. (w likwidacji – red.) – pozostałemu po rozdrobnieniu farmaceutycznego molocha. I kiedy w 1951 roku były więzień obozu w Monowicach, Norbert Wollheim, pozwał I.G. Farben i zażądał odszkodowania, nowa firma musiała zabrać głos w sprawie. Wysłała wówczas w świat wizerunkowy komunikat, że przeznaczy 30 mln marek dla byłych przymusowych pracowników. W 2003 roku ogłosiła bankructwo.
  Dziesięć lat później, gdy firma Bayer obchodziła hucznie 150. rocznicę istnienia, do naszej redakcji przysłano informację prasową podsumowującą półtora wieku jej funkcjonowania na rynku:
  „W ciągu 150 lat innowacje firmy wielokrotnie przyczyniały się do poprawy jakości ludzkiego życia. Tradycja ta oraz zaangażowanie na rzecz przyszłości znajdują odzwierciedlenie w naszej misji Bayer: Science For A Better Life”.

  https://scontent-sjc.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/s480x480/11040624_459227294233923_4569890436580215676_n.jpg?oh=0aee3d40c144abb6927c397e66798e5e&oe=55D515F4

  Źróło.interia.pl

 58. Siggi said

  USA: Umowa z UE pomoże wspierać suwerenność Ukrainy
  Wczoraj, 23 kwietnia (20:10)
  John Kerry, sekretarz stanu USA, przekonywał w czwartek, że negocjacje umów handlowych z krajami Azji i Pacyfiku oraz z UE są korzystne także w wymiarze geopolitycznym, a umowa z UE pomoże m.in. wspierać suwerenność Ukrainy i niezależność energetyczną Europy.
  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-usa-umowa-z-ue-pomoze-wspierac-suwerennosc-ukrainy,nId,1722085#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

 59. revers said

  hehe, z kasjerem w NY i „wolny” z nazway handel, rynek oznacza ze ceny jak i jakosc surowca energetycznego z gory bedzie narzucona, a przy wiekeszej kontrolowanej korekcie gieldowej w NY, wiekszosc uzaleznionych wasali z TAP,TTIP wpadnie w jeszcze wieksze dlugi, tarapaty gospodarcze.

  Tymczasem Chiny staly sie glownym odbiorca surowcow energetcznych z Rosji, co Rosja zakceptowala ustawowo.

 60. NyndrO said

  Za to Pan filozofujesz tyle,ile trzeba,za mało klniesz.

 61. revers said

  Klnac to wszyscy beda jak z kranow w domciach, kwadratach polynie goim toksyczna pofrakdyjna woda, piwo bedzie nie tylko przefermentowane ale zafratowane, odpowiednie ustawy mimo protestow na zachodzie juz przygotowano, wprowdzono.

  I nic nie pomorze NFZ, zdrowaski w kk.

 62. Cracovia Pany! said

  Islandczycy to mądrzy ludzie – najpierw obalili rząd, który ich zadłużał u banksterów, teraz chcą wyjść z nato:

  Oryginalny tekst był po rosyjsku, tu z translatora Yandex:

  Islandzki mp: musimy wyjść z NATO – to struktura przeszłości

  NATO w obecnej postaci jest przestarzałej strukturze i nie odpowiada na wyzwania współczesności, dlatego Islandia nie musi być częścią tego sojuszu, powiedział agencji Sputnik przewodniczący komitetu Konstytucyjnego islandzkiego parlamentu Огмундур Йонассон.

  „Jestem przeciwko przynależności do takich wojskowym sojusze jak NATO. Myślę, że jest to struktura przeszłości. I dlatego jestem przeciwko współpracy w ramach NATO” – powiedział Йонассон.

  Dodał, że wniósł w islandzki parlament projekt ustawy o przeprowadzeniu narodowego referendum w sprawie, czy Islandii pozostać w składzie NATO, czy nie.

  „Myślę, że teraz będzie więcej chętnych do opuszczenia NATO, niż było kilka lat temu. Widzę wojskowe zagrożenia wszędzie na świecie, ale nie na półkuli Północnej”, – powiedział on.

  Lewo-zielone ruch (lewa partia polityczna) Islandii, której członkiem jest Йонассон, wzywa Islandii wyjść ze składu NATO, co najmniej od 2011 roku. Rezolucja, kusząca, by do referendum w tej sprawie, została zaprezentowana we wrześniu 2014 roku.

  Wcześniej, w kwietniu, Jens Stoltenberg, sekretarz generalny NATO, odwiedził Islandię dla prowadzenia negocjacji w sprawach bezpieczeństwa, w tym aktualną sytuację na Ukrainie, z premierem kraju Dawidem Гюнлейгссоном i wielu innych wysokich rangą urzędników. Pochwalił Reykjavik za „ważny wkład w NATO i międzynarodowe bezpieczeństwo”.

 63. NyndrO said

  Nie pi erdol.Jeśli chodzi o piwo,to niby jesteś spoko,ale w Dowodztwie być Pan nie możesz.

 64. NyndrO said

  nimo

 65. Siekiera_Motyka said

  „Kolejny skandal z historią w tle. W edukacyjnej grze karcianej wyprodukowanej przez firmę Mattel, największego w USA producenta zabawek, pojawia się określenie „nazistowska Polska”. ”

  http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/robaczywe-jablko-mattela-nazistowska-polska-w-popularnej-grze

  „Po decyzji polskiego Sądu Najwyższego zakazującej uboju rytualnego zwierząt (na wniosek organizacji zajmującej się ochroną zwierząt) na portalu ukazało się kilka artykułów protestujących przeciw tej decyzji. A w nich obraźliwe dla Polaków sugestie, że „ci ludzie wymyślili getta, a potem zaprowadzili na śmierć 4 miliony Żydów”, a zakaz rytualnego uboju miałby być wynikiem antysemityzmu. W innym autor sugeruje, że przyjęcie Polaków-antysemitów do UE „było błędem”, a „Józef Stalin był jedynym człowiekiem, który wiedział, jak postępować z Polakami”. Komara szczególnie dotknęło obciążanie takiej decyzji sądu polskim antysemityzmem. „To jest nieprawda. To była suwerenna decyzja sądu. Ani polski rząd, ani Polacy nie mają z nią nic wspólnego. Co więcej, rząd polski argumentował za dopuszczeniem uboju” – mówi „Nowemu Dziennikowi” Stefan Komar.”

  http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/na-obraze-polski-stefan-komar

 66. http://funduszeue.wp.pl/informacje/dotacje-na-innowacyjne-technologie-lotnicze_a129//

  REWOLUCJA W POWIETRZU. 400 MILIONÓW DOTACJI NA INNOWACJE LOTNICZE

  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło kolejny, trzeci już konkurs z programu Inteligentny Rozwój. „INNOLOT – innowacyjne lotnictwo” przeznaczony jest dla przedsiębiorców, którzy wymyślają nowoczesne technologie w polskim przemyśle lotniczym.

  Spóźnili się z tą REWOLUCJĄ o kilkanaście lat. Redaktor Mroziewicz, z którym rozmawiałem w Solidarności, powiedział w programie TUROWICZA, że Izrael NIE MOŻE ZAMORDOWAĆ ARAFATA. Gdy poproszono go o Uzasadnienie to odpowiedział, BO AFRAFAT JEST TRANSFERENTEM KAPITAŁU SADDAMA HISAJNA.
  Potem dowiedziałem się, że Saddam Husajn POSTAWIŁ na mego Aerobusa sto miliardów $$, zlecając Swissairowi reformę Bliskowschodniego Rynku Lotniczego – najlepszego na świecie – wobec czego Swissair zamówił u Pięknej Julii opracowanie i produkcję mego Aerobusa: http://www.wandaluzja.com/?p=p_279&sName=45.-nowa-technika-lotnicza//, z czego wyszedł Aerobus-SADDAM.
  Lufthansa zniszczyła jednak Swissaira WYSADZAJĄC 2 Swissairy nad Atlantykiem – za co Rokita chciał powybijać Niemcom zęby – a potem Kanclerz Schroeder z Arafatem przenieśli Aerobusa z Dniepropietrowska do Pekinu, z czego wyszedł Aerobus-KITAN – formalnie dla inwazji Tajwanu. Arafat załatwiał to z Kulczykiem, ale ten został zaatakowany w Sejmie więc uciekł na Florydę, za co Arafat został otruty Polonem. Gdy ja oskarżyłem o to Urszulę Sipińską to odpowiedziała, że z Kulczykiem NIE MIAŁA NIC WSPÓLNEGO.
  KITAN najpierw dokonał Rzezi APACZÓW w Albanii a potem wypędził Amerykanów z Morza Południowochińskiego: http://www.wandaluzja.com/?p=p_347&sName=technkia-lotnicza-w-r.-2025//, co powtórzyły siostry Alvarado KAMAZEM na Morzu Karaibskim, gdzie Amerykanie trzymali archipelagi SPORNE.

 67. Boydar said

  @ Pan Jack Ravenno

  Oczywiście, że jest zmanipulowane, co najmniej dwukrotnie. I słyszałem, co powiedział a czego nie. Widziałem także co pokazał. Wisienka nie czyni tortu.

 68. volviak19 said

  Witam, mówię znajomych żeby się nie zdziwili, jak niedługo Żydzi będą nauczać że Hitler był Polakiem, a Wermaht był polską armią.Już gdzieś czytałem że Hitler to był Adolf Alojzewicz lub Alojzevitz.

 69. Boydar said

  Alojzewicz to stare, polskie nazwisko, tak jak Arendarski na ten przykład.

 70. Cracovia Pany! said

  Młodzież z Wilna broni dobrego imienia Polski

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fmlodziez-z-wilna-broni-dobrego-imienia-polski#

 71. revers said

  … kurwaski, i pierdolenie Gen. Skrzypczaka z poza dowodzostwa nie od broni plazmowej, anty-grawitacyjnej , tez nie pomoze
  gdy Agenda 21 zabja legalnie 6 m-czne niemowlaki po 13 szczepionkach i 5 dniach zycia niemowlaka po exit serii szczepionkowej jake szykuje WHO.

  http://vactruth.com/2015/04/23/baby-dies-after-13-vaccines/

 72. revers said

  legale zabijanie niemowlat przez WHO, Agendy 21
  http://vactruth.com/2015/04/23/baby-dies-after-13-vaccines/

 73. wanderer said

  Narazie nie wrzuca nam masowo imigrantow na glowe. Narazie.
  Narazie zadowola sie wyslaniem naszej Strazy Granicznej nad Morze Srodziemne.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Nadzwyczajny-szczyt-UE-ws-imigrantow-Polska-wysle-straz-graniczna-na-Morze-Srodziemne,wid,17480699,wiadomosc.html?ticaid=114bea

 74. Siekiera_Motyka said

  Żydy we Lwowie nie mogą uczyć o Holokauście. Może FBI pomoże.

  http://fortruss.blogspot.com/2015/04/talking-about-holocaust-is-not-welcome.html

 75. Zdziwiony said

  @ 44. Eliza
  Wceśniej od premierzycy (18 stycznia) do przyjmowania imigrantów z Afryki zachęcał
  Kard. Nycz:
  Nie zamykajmy się na emigrantów.
  Kilkunastu uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu uczestniczyło we mszy, którą w obchodzony przez Kościół katolicki Światowy Dzień Migranta odprawił w Warszawie kardynał Kazimierz Nycz.
  Wieczorem w stołecznej parafii świętego Szczepana kardynał zaapelował do Polaków, abyśmy – troszcząc się o uchodźców – dali tak świadectwo wiary i spłacili dług, jaki zaciągnęliśmy w czasach komunizmu, gdy sami wyjeżdżaliśmy „za chlebem”. (???!)

  http://fakty.interia.pl/religia/news-kard-nycz-nie-zamykajmy-sie-na-emigrantow,nId,1591758

 76. Boydar said

  Ha, jedno słowo Gajowego Maruchy … (zróbcie to !)

  http://www.fakt.pl/polityka/pomagamy-chorej-zuzi-z-wroclawia-jest-chora-mozesz-pomoc-,artykuly,540506.html

 77. Ad. 4, 12, 29:
  Bardzo dziękuję za uznanie. OCZYWIŚCIE, ŻE FAŁSZOWANIE HISTORII JEST TYM SAMYM, CO FAŁSZOWANIE PIENIĘDZY, o czym mówi doktryna Konserwatyzmu angielskiego.

  ad. 1: Biblijny Potop to reminiscencja jakiejś wielkiej Podróży Morskiej. Nasz Wandaluz przyprowadził swój Wielki Lud NA OKRĘTACH na Wybrzeże Bursztynowe, co było traktowane z Powagą a Akademia Nauk NRD zinterpretowała to jako wędrówkę Neolitycznego Ludu ARIÓW z Palestyny – gdy dane o pobycie Ariów-Filistynów w Palestynie pochodzą do INDRY z Kijowa a nie Wandaluza z Wenedy-Bydgoszczy.

  ad. 2: Niektórzy sądzą, że Dawid-lutnista przywłaszczył sobie zwycięstwo Procarza nad Ciężkozbrojnym.

  ad 3: Ja byłem chrzczony w Parczewie w kościele ceglanym zbudowanym w II PRz. Kościoły KAMIENNE są zwykle Przedceglane a Cegła Duńska WYMUSZA konstruktywizm zwany Gotykiem.

  ad. 4: Komuniści nazywali to Demokracją Wojskową. Wojownik musiał mieć broń i stawać w potrzebie, ale w wyjątkowych przypadkach otrzymywał miecz i kolczugę z Arsenału, co wiemy z Pieśni o Hunach. To dawało prawo Głosu Na Wiecu, który kobieta uzyskiwała, gdy miała Dojną Krowę. Była sprawa PRAW Wandalów Afrykańskich do gruntów na Śląsku i Wielkopolsce – czyli że nie były to apanaże, ale włości DZIEDZICZNE.

  ad. 5: Jeśli budowniczym Wawelu Ceglanego była Waleska Złotowłosa z Salowii-Kłodzka w Lesie Jaworowym to obrady były w katedrze OBECNEJ. Kiedyś ODKRYTO Palatium Władysława Hermana w postaci baszty Granitowej więc napisałem, że trzymano tam więźniów przykutych ŁAŃCUCHAMI. Ponieważ Herman nie mógł mieszkać w pałacu Nad Przepaścią, bo miał lęk wysokości, to zbudował sobie pałac w północno-wschodniej części miasta. Zamkiem tym administrował Biskup, ale król pruski zabrał ten Pałac i przebudował na WIĘZIENIE, wobec czego Biskup musiał budować pałac OBECNY.

  ad. 6: Monety CELTYCKIE z Kujaw były bite przez polskich Ptolemeuszy z zamku KASZUBY w Koninie, który rozebrali Prusacy i Rosjanie. Mo zna więc sądzić, że podobnie monety opolskie były bite w zamku KAVARIS w Cieszynie a małopolskie w zamku POŚWIST w Krakowie, który Grecy i Rzymianie zwali Gargamellem. Mennicę Aleksandra Wlk znaleziono jednak ponoć w klasztorze w Mogile.

  ad 7: Aktem Założenia Rusi było zamordowanie przez wandalski sztab generalny księcia z żoną i dziecięciem za PRZYJĘCIE poselstwa rzymskiego z DARAMI w r. 332. Rzymianie UCIEKLI z Kijowa więc Wandalowie obsadzili go.
  Rosjanie twierdzili, że Etruskowie mówili nie po polsku a ROSYJSKU, co mi odpowiada, bo bym im chętnie dał Przedwęgierską Wenecję.

 78. Cracovia Pany! said

  Ad. 65.

  Wielcy gracze już się nie obcinają… jadą po bandzie, bo wiedzą, że ch.uja im zrobimy…

 79. Eliza said

  Jestem zaniepokojona tworzeniem historii Polski na stronach Wikipedii.
  Przez przypadek weszłam na jedną ze stron Wikipedii i przeczytałam, że niejaki p. Rembecki tworzy nam Polakom własne CV.
  Rembecki sam ze sobą dyskutuje i na narzuca edycje. Kto to jest Rembecki i ilu takich jest?
  Wprowadził 19 kwietnia 2013 r., w katalogu Legendarni władcy Polski – stronę o treści:
  „Abraham Prochownik – legendarny Żyd, który miał zostać wybrany księciem Polan po obaleniu Popiela w 842[1]. Piast miał wedrzeć się siłą do domu, w którym Abraham modlił się i zażądać godności książęcej dla siebie.[2] Wtedy Abraham odstąpił od tego zaszczytu, a na księcia wybrany został Piast[3].
  Pierwsza wersja drukowana legendy ukazała się w zbiorze legend i bajek Romana Zmorskiego w roku 1854[4] W przedmowie do opowiadania autor przyznaje się do początkowego zamiaru napisania na podstawie legendy naukowej rozprawy historycznej. Ze swadą opisuje sen, w którym zobaczył siebie jako następcę niedocenianych historykówMaciejowskiego i jego niewymienionego poprzednika a także Wiśniewskiego oraz Łukaszewicza. Sen ten miał sprawić, że poprzestał na przedstawieniu opowieści w formie podobnej do wersji zasłyszanej”.

  Czy to nie jest początek końca, gdzie są nasi historycy? Moim skromnym zdaniem historycy zawsze mają misję, powinni sprawdzać i uzupełniać teksty historyczne, teraz tym bardziej. Do Wikipedii zagląda teraz młodzież i na podanych tam tekstach uczy się historii. j Historycy są najbardziej kompetentni by reagować na te legendy tworzone nie wiadomo przez kogo, ale wiadomo w jakim celu. Na dzień dzisiejszy wygląda na to, że każdy może sobie różne niedorzeczności wpisywać, tworzyć mity dla potomnych.
  Wiadomo, że żydowscy historycy piszą i pisali swoją historię posługując się historiami rodów rabinicznych i pomijali daty zaistniałych zdarzeń i tło historyczne w tym czasie.

  Przepraszam jak kogoś uraziłam.
  Ale efekty takich Rembeckich widać, mamy szhetyniadę.

 80. Dzonyy said

  A przez calutki czas, Pani Elizo, towarzyszy nam szechteriada.

 81. Boydar said

  Dla fałszerzy pieniądza, dla fałszerzy historii, jeden dół.

 82. Minus said

  ad.3 Panie Gospodarzu, to jakiś żart, prawda?:
  „Na którego kandydata zagłosujesz w wyborach prezydenckich? (…)
  Na żadnego. Ale gdyby mnie zmusili lufą postoletu – to chyba na Jarubasa.
  Admin”
  Dodam wymianę myśli z http://coryllus.pl/?p=2292 :
  1. ” reporter mówi:
  Gdyby wybory mogły coś zmienić, dawno by ich zakazano.”
  2. „Przecław mówi:
  Proszę wyjaśnić w jaki sposób Orban doszedł do władzy i czy prawdą jest, ze on niczego nie zmienił ?”

  Chyba znalazłby się ktoś, kto na spotkaniach z wyborcami mówi o zamilczanych problemach, bądź przedstawia optykę w konfrontacji do obowiązujących, a które pokrywają się z opiniami wyrażanymi u Pana, przez Pana? W jakimś tam % oczywiście, ale jednak. Polityka to zdaje się dokonywanie wyborów z tego co możliwe, a nie z opowieści z mchu i paproci.
  Osobiście mam tyle samo oporów iść zagłosować, co zignorować wybory. Szukam języczka u wagi. Pomoże Pan?.

  Nie pomogę. Wybory są bez sensu. Tu trzeba rozstrzelać 20 milionów ludzi, a resztę powiesić.
  Admin

 83. Eliza said

  Moim zdaniem, do zmian mogą doprowadzić wyłącznie wybory parlamentarne. Może Naród się obudzi po wyborach prezydenckich.

 84. Boydar said

  Mogę Panu strzelić z kuszy w lewe oko albo w prawe, Panie Minus. Proszę politycznie wybrać z tego co możliwe. Z Pańską analityczną wnikliwością poradzi Pan sobie bez problemu.

  PS. powyższym nie wchodzę w wyłączne kompetencje Gajowego Maruchy, zajmowania stanowiska względem prowokacji

 85. Guła said

  Trzeba dopisać, że „miał sen”.
  Edycja możliwa.

  Dopisać można też coby więcej nie pier*olił, a jak już musi (une muszą bo się zaduszą) to niechaj w senniku żydowskim to czyni. A jak takiego sennika ni ma, to niechaj zacznie tworzyć.

  To sen o dybuku, być może.

 86. Guła said

  A poza tym jak nie zacznie się (w końcu) pluć z gwintówki (w te ryje), to wszytko psu na budę.

 87. Eliza said

  Polska nie zginie, jeżeli takich gmin jak Lipnik, będzie więcej.

  Click to access 201311050214425972.pdf

 88. Zerohero said

  „Koniec trasy?” K.Rękas o Ruchu Narodowym
  http://prawica.net/41139

  Tak przy okazji….wszedłem kilka dni temu na stronę narodowcy.net i co mnie uderzyło – Jest tam bander reklamowy o charakterze rekrutacyjnym zaczynający się od pytania „jesteś młody”? Widać, że macherzy trzęsący tym „ruchem” boją się konfrontacji w wyrobionym i doświadczonym umysłem. Czyżby rekrutowali wyłącznie młodych-pożytecznych….? kojarzy mi się to z tekstem Adama Danka „pajdokracja”

  http://xportal.pl/?p=20256

  i jeszcze….pan Krzysztof M, przeważnie dość sensownie komentujący w Gajówce, udziela się również na prawica.net. Zauważyłem, że jest konsekwentnie popiera RN, i broni go nawet gdy sytuacja jest nie do obronienia. np. na zarzut promowania dzieciarni, odpowiada:

  A skąd pan chce wziąć tych starszych, jeśli nie z dzisiejszych młodych? Co ci młodzi, pańskim zdaniem, mają robić, zanim staną się starsi?

  Panie Krzysiu.

  1) KTO bierze tych młodych. Inni młodzi? Źle – będzie uczył Marcin Marcina? Źle! A może Starsi i Mądrzejsi? Jeszcze gorzej – będzie kopia neobanderowców.

  2) Powierza Pan walkę polityczną dzieciakom? Dzieciaków Pan chce słuchać, dzieciakom powierzy budowanie programu?

  Mijają lata a ja, gdy chcę przeczytac coś ciekawego – NIGDY nie trafiam na ludzi związanych z Ruchem Narodowym. nigdy! Banda pozerów bez programu, bez spójnego systemu wartości, bez głębszej myśli….

 89. Zerohero said

  Co Pan w nich takiego widzi, że daje nieustający kredyt zaufania?

 90. Minus said

  @84 Jaka tam prowokacja Panie Boydar. Mogę powtórzyć wpis 82, a Pan mógłby odpowiedzieć na ” Proszę wyjaśnić w jaki sposób Orban doszedł do władzy i czy prawdą jest, ze on niczego nie zmienił ? „, proszę? Jeszcze z inaczej: gdyby miał pan przekonać zatwardziałego pisowca na Brauna, to czy to byłby czas nie stracony? Proszę ostrożnie ze słowami, też potrafię, rzecz dotyczy podziałów rodzinnych, niestety.

 91. PL said

  Były prezydent Czech Vaclav Klaus udzielił ciekawego wywiadu Polskiej Agencji Prasowej. Powiedział m.in.:

  „Nie rozumiem stopnia zaślepienia niektórych ludzi w kwestii powodów pojawienia się kryzysu ukraińskiego. I nie rozumiem Ameryki, części Europy Zachodniej, ani Polski, że życzą sobie – obok Ukrainy, co już im się udało – rozbicia Rosji i cofnięcia jej o dekadę. To wielkie i niewybaczalne ryzyko.
  http://www.jednodniowka.pl/news.php
  http://www.klaus.cz/clanky/3685
  „Ciemniało już, kiedy niczym do wigilii zasiedliśmy do suto zastawionego stołu. A było co świętować! Toastów było wiele, przeważały jednak te mówiące o człowieku i przyjaźni. Pomyślałem wówczas o stosunkach polsko-rosyjskich, o stosunku do Rosji części naszych polityków i wstyd mi się zrobiło za nich, może wcale niepotrzebnie, gdyż nie są warci tego wstydu.
  Wrogość między narodami potrzebna jest tylko obłąkanym dyktatorom. Hoduje się ją przez izolację i sączenie nienawistnej propagandy. Poznawanie innych kultur jest zawsze źródłem bogactwa duchowego i powinniśmy robić wszystko, żeby mieć dostęp do najlepszych dzieł naszych sąsiadów i pokazywać im nasze. Rosjanie, podobnie jak my, zawsze mieli i mają wybitnych artystów. Pechem naszych narodów jest to, że często władzę sprawują ludzie pełni kompleksów i fobii; i nie dotyczy to tylko Polski, ale tylko Rosji.
  Czy się to komuś podoba, czy nie, z racji naszego położenia jesteśmy z sobą powiązani! W naszym interesie jest utrzymywanie jak najlepszych stosunków z sąsiadami. Powinniśmy się umieć porozumieć, przecież jesteśmy bardzo do siebie podobni (językowo, kulturalnie, etnicznie). Szukanie przyjaciół za oceanem to szczyt głupoty przy równoczesnym dokuczaniu Rosji! Ameryka to oszukańczy, arogancki i zachłanny kraj. Nie warto mieć takiego sojusznika. Nic mi nie wiadomo, aby jakiś żołnierz amerykański oddał życie za Polskę. Tylko idiota pozbawiony rozumu może wierzyć w to, że Ameryka przyjdzie z pomocą Polsce, gdy na przykład wjadą do Polski rosyjskie czołgi. Ameryka nigdy nie odważy się na otwarty konflikt z Rosją. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to nic nie rozumie”. http://www.jednodniowka.pl/news.php?readmore=555
  Bądź co bądź, to we współczesnej Polsce pogląd o konieczności sojuszu z Hitlerem i oddania korytarza (i czego tam jeszcze Hitler by zażądał) jest w pełni uprawnionym i szeroko dyskutowanym poglądem, podczas, gdy podnoszenie kwestii choćby tylko dogadania się z ZSRR stawia poza nawiasem dyskusji i naznacza piętnem zdrady.

  Istnienie Polski ma sens o tyle, o ile służy Ukrainie i jednocześnie szkodzi Rosji.
  Najwyraźniej nie ma już innego powodu dla dalszego utrzymywania tutejszej administracji, która nic tak naprawdę we własnym formalnie kraju zrobić nie może bez pozwolenia z zewnątrz, i której poglądy na politykę zagraniczną są jedynie pochodną, a częściej tylko kopią stanowiska USA i UE. A powód to ważny. W końcu, jeżeli nie tylko Bujak zawstydzi się okopami Mariupola, to może będzie można wykorzystać polskie mięso armatnie w chwalebnym dziele zniszczenia przez „wolny świat” znienawidzonej Rosji.
  Mylili się ci, którzy łamali pióra głosząc historyczność polskich sporów orientacyjnych. Mylili się bardzo. 45 lat tresury w wydaniu Giedroycia, RWE i innych Głosów Ameryki oraz trwające już 25 lat rządy ich gorliwych uczniów wykoleiły polskie myślenie polityczne, zdegradowały je, właśnie dlatego, że zapłodniono je złą, błędną i destrukcyjną ideologią. Dzisiaj rządzą nami ludzie (a dotyczy to w równym stopniu także tych, którzy do przejęcia władzy się szykują), którzy w swej masie nie zauważyli nawet, że przestali myśleć po polsku. Stali się nienawidzącymi Rosji, patriotami Ukrainy. Nadto, byłoby oczywistą zuchwałością oczekiwać od nich refleksji nad konsekwencjami tego zachowania – są oni po prostu do jakiejkolwiek refleksji niezdolni. Doprawdy, nie było jeszcze podobnej sytuacji w historii Polski…
  http://www.jednodniowka.pl/news.php?readmore=559
  Należy stwierdzić, że niezależnie od odcienia politycznego rządzącej ekipy, który to odcień wpływa jedynie na intensywność retoryki, od 25 lat każdy rząd realizuje politykę wschodnią opartą o koncepcje i wskazania polskiego emigranta i twórcy miesięcznika Kultura, Jerzego Giedroycia. Istotą tej koncepcji jest z jednej strony popieranie Ukrainy tzw. niezależnej od Rosji, w istocie antyrosyjskiej, z drugiej strony, dążenie do „zdemokratyzowania” Rosji, w istocie, wspieranie w tym zakresie, wobec słabości Polski, działań potężnych czynników zewnętrznych, z USA na czele. Są to dogmaty polityki polskiej. Każdy, kto je kwestionuje, lub choćby wskazuje ich słabości, naraża się na najpoważniejsze zarzuty. Takie stanowisko władz Polski oznacza pielęgnowanie na Ukrainie sił, które pod tzw. niezależność od Rosji da się podciągnąć. Realia polityczne Ukrainy sprawiają, że są to przede wszystkim środowiska w ten lub inny sposób odwołujące się do tradycji OUN. Stąd brak adekwatnej reakcji państwa polskiego na banderyzację Ukrainy i uprawiana przez rządy ekwilibrystyka historyczna, która w tym samym czasie pragnie jakoś zadośćuczynić obowiązkowi pamięci wobec ofiar ludobójstwa dokonanego przez OUN/UPA, i jednocześnie nie urazić ukraińskich sojuszników politycznych do tej tradycji się odwołujących. Rodzi to wrażenie schizofrenii politycznej.

  Koncepcja Jerzego Giedroycia wychodzi naprzeciw bardzo istotnemu prądowi ideologicznemu w polityce amerykańskiej, który odgrywa od 25 lat coraz większą rolę w USA, a mianowicie neokonserwatyzmowi. Koncepcja neokonserwatywna opiera się na trzech zasadniczych filarach. Po pierwsze, na przekonaniu o wyjątkowości USA i narodu amerykańskiego (exceptional country, exceptional nation). Po drugie, na dążeniu do światowej hegemonii przez USA. Po trzecie, na wyłącznym prawie USA do ustanawiania „demokracji” na świecie. Stąd mieliśmy kolorowe rewolucje, wiosny arabskie, stąd mamy przekonanie USA o prawie do zdominowania Rosji. Do tego potrzebni są wykonawcy.
  http://www.jednodniowka.pl/news.php?readmore=563

 92. Cracovia Pany! said

  …nie, kurwa, wcale…

 93. PL said

  Zapraszamy wszystkich
  dla których wolność słowa, prasy i wyrażania poglądów są ważne
  na bezprecedensowy proces polityczny red. Grzegorza Wysoka,
  oskarżonego z donosu „Gazety Wyborczej”
  za informowanie o żydowskich roszczeniach majątkowych wobec Polski

  19 maja 2015 r. (wtorek), godz. 10.00
  Sąd Rejonowy w Lublinie
  ul. Krakowskie Przedmieście 78
  (sąsiedni budynek)
  sala nr XIV

  Nie bądźmy obojętni
  wobec prób narzucania „politycznej poprawności”!

  Redakcja „Biuletynu”

  Szanowni Państwo!

  19 maja 2015 r. o godz. 10.00 w Sądzie Rejonowym przy ul. Krakowskie Przedmieście 78 odbędzie się kolejna rozprawa, której głównym bohaterem będzie piszący te słowa. Pod koniec grudnia 2008 r. zostałem oskarżony o to, że w redagowanym przez siebie piśmie „Biuletyn” wyraziłem stanowisko w związku z roszczeniami majątkowymi, jak również groźbami wysuwanymi wobec Polski przez niektóre wpływowe środowiska żydowskie. Za opisanie prawdy, jak również własny osąd tegoż oto procederu lubelska Prokuratura postawiła mi zarzuty. Stoimy wobec narastającej fali tego typu perfidnych działań. Przypadki podobne do mojego mnożą się, zaś o ocenie wyrażanych poglądów decyduje zasada „politycznej poprawności” na której to straży stoją policja państwowa, prokuratura i sądy. W takiej oto sytuacji konstytucyjna wolność słowa, a także wyrażania poglądów staje się fikcją. Gorąco apeluję do Państwa o solidarność w walce o wolność prasy, jak również proszę o obiektywne relacjonowanie mojego procesu.

  Grzegorz Wysok
  http://grzegorzwysok.blogspot.com

 94. Eliza said

  Komorowski=Duda=Korwin=Braun=SLD=Palikot( jakby to nie ująć?). Pozostałych obserwuję. To żadna lewica i żadna prawica, głaskopieski lub głaskokotki, z rożnym odcieniem dramatyzmu.

 95. Eliza said

  PL – proszę zażądać nagrywania rozprawy ( w cywilnych procesach wskazana) i jej jawności.

  Click to access raport-JiK-VI.pdf

 96. Minus said

  ps. 90 Panie Boydar, byłbym z zapartym tchem wysłuchał, jak w publicznym przekaziorze, najlepiej żydolewackim, punktuje Pan albo ktoś z Gajówki dziennikarzy na służbie ku rozpaczy politporawnej gawiedzi i innym lewym żulom i radości normalnych, zdrowych ludzi. Tak jak to zrobił pan Braun: https://www.youtube.com/watch?v=WalNPHPWy0g . W przeciwnym razie te wielkie popisy erudycji, bon motów- smaczne skądinąd, to tylko sztuka dla sztuki, takie błyszczenie ku uciesze swojej, gospodarza i pan wie i ja wiem: śpiewaków. Jak ma to wpływać, zmieniać otumanionych Polaków? To po co to wszystko?

 97. Minus said

  92 Pani Eliza, a Jarubas do tej wyliczanki się nie łapie? Panie Waldku..ups, Pani Elizo, Pani się nie boi, Pan Gajowy żartował 😀

 98. Eliza said

  Czego lub kogo mam się bać p. Minus. Pan Jarubas, to postać szczególna i nijak nie można na dzień dzisiejszy, poza patronatem pod jakim występuje, do wymienionego towarzystwa go przypisać.

 99. Minus said

 100. Cracovia Pany! said

  polecam

  Brusek Kodluch
  Z AdNovum:

  Publicysta czeski Petr Kojzar przypomniał ( w odniesieniu do wojny Kijowa ze swoimi rosyjskojęzycznymi obywatelami – przyp. mój) wystąpienie w Pradze amerykańskiego emerytowanego profesora lingwistyki Massachusetts Instytut of Technology Noam’a Chomsky’ego. A ostatnio(?) ukazał się półgodzinny wywiad z profesorem w telewizji Euronews, z którego przytacza trzy najciekawsze myśli Chomsky’ego:

  1. Administracja USA jest najmocniejszą organizacją terrorystyczną na świecie. Interweniuje pod pretekstem ochrony amerykańskich interesów przy pomocy służb wywiadowczych lub wprost siłami zbrojnymi w dowolnym miejscu świata.
  2. To, co robi Putin, musiałby (także) zrobić każdy inny prezydent Rosji. USA zapędziły go w narożnik i on musi się bronić. Rosja nieustannie naciska na rozwiązania pokojowe. Jednak USA rozpędziły wojenna maszynerię, którą nie łatwo zdoła się zatrzymać.
  3. Europa doświadcza, dzięki imigrantom, nowej fali nacjonalizmu i ksenofobii. Nikt nie mówi Europejczykom, że ich gniew nie powinien być skierowany przeciw tym ludziom, których agresywna polityka USA i EU (pozbawia) życia i dachu nad głową.

  Co słowo, to perełka – pisze Kojzar. (…) o rzekomej aneksji Krymu Chomsky przypomina, że Ronald Reagan i Michaił Gorbaczow podpisali ( a jednak była taka – przyp. mój) w 1989 r. umowę, która gwarantowała nie rozszerzanie NATO na wschód. Jednak doszło do przyłączenia NRD bez referendum a NATO podeszło pod Moskwę na odległość strzału. W NRD głosowania nie było a na Krymie lata później było. Ciekawe porównanie ale Schwarzenbergowie, Kauloskovie, Niemcowie i prawicowi publicyści nie chcą tego słuchać. Przykro mi, że nam wmówiono, że na Wschodzie jest imperium zła a „strażnik światowego pokoju” za wielką wodą. Wszystko co „zachodnie” świeci jak Krzyż południa a to co „wschodnie” blednie i traci kolor pokryte rdzą. Trzeba (…) powiązać fakty a nie ślepo wierzyć w to, co mówią prozachodni politycy, historycy i publicyści – ostrzega Chomsky.

  Czym (więcej takich) uczonych (…) tym większa szansa, że prawda historyczna nie zniknie(…).

  http://www.halonoviny.cz/articles/view/37219487
  Mój komentarz? No cóż, prawda zawsze zwycięża. A jak patrzę na historię rozwoju tzw. Zachodu wiarołomstwo jest najskuteczniejszym narzędziem podbojów od Kolumba po granice Rosji.

  PS. Na marginesie: „dziennikarstwo” „wiarygodnej” Gazety.pl –żołnierz wietnamski (mężczyzna) urodził 15. dzieci. Ale większość komentarzy o metodach naszego najwierniejszego sojusznika znamienna.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114944,17803133,Skutki_Agent_Orange_wciaz_przerazaja__Wietnam_pol_wieku_po,,11.html
  Szkoda, że na doświadczeniach innych nie uczą się nasi(?) „politycy”.

  Pozdrawiam.

  poprawiam link, bo cosik nie wchodzi:
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114944,17803133,Skutki_Agent_Orange_wciaz_przerazaja__Wietnam_pol_wieku_po,,11.html

  Diabła Tam , Kwiecień 24, 2015 at 12:14

 101. Eliza said

  A jeżeli nie tak, nie tak, to po co było w to grać .. cholera nie życie….miał być kraj, miał być cud… i ćwiartka na popicie. Smutne p. Minus.

 102. Boydar said

  Panie Minus, odpowiem „względnie oględnie”.

  „czy prawdą jest, ze on niczego nie zmienił” – zmienił, dużo, ile się bowiem trzeba napracować …”; uzgodnijmy znaczenie „po staremu”, konkretnie zaś, ile się trzeba narobić, żeby nic nie robić a zarobić

  „Tak jak to zrobił pan Braun” – w przeciwieństwie do pozycji poprzedniej, on NIC nie zmienia, ale i tak ma zostać po staremu. To ja Panu oświadczam, że nie zostanie, żeby nawet tysiąc Braunów się starało naprawiać jewrejską rzeczywistość; ich czas minął a decyzje podjęło znacznie wyższe kompetencyjnie gremium niż p. Braun sobie może wyobrazić, i żadne szpachlowanie „okresu błędów i wypaczeń” nie jest w stanie odwrócić biegu zdarzeń

  Pan Engelgard promuje bardzo opasłe i bardzo naukowe opracowania na temat mitologii ukrów, pan Braun sumiennie piętnuje nieprawidłowości w żydomediach dokonywane przez współbraci, jeden przez drugiego gorliwi neofici zabiegają o „prawdę, prawdę po trzykroć”. Powinni założyć ornat, może by im lepiej szło.

 103. Siggi said

  Polska sprzedana …

  http://pressmania.pl/?p=13424

 104. Zerohero said

 105. parva said

  Polska „B” staje się coraz bardziej” centralna”.

 106. Eliza said

  Nocne Wilki nie wjadą do Polski. Szetheriada z shetediadą.

 107. Eliza said

  Dla zwolenników p. JMK
  „Mikke jest zdecydowanym przeciwnikiem sprzedawania małych połaci lasów. Jeśli sprzedawać, to całe puszcze i nie byle komu, a miliarderom. Polityk wątpi, czy w Polsce jest jakiś bogacz, który mógłby pozwolić sobie na wykup tak ogromnych ilości lasów. Ale na świecie jakiś miliarder znalazłby się z powodzeniem.
  Mamy się czym chwalić. Lasy w Polsce rosną na obszarze 9,1 mln ha, zajmując 29,2 proc. terytorium naszego państwa. Występuje duża różnorodność gatunków drzew, roślin, zwierząt i grzybów. Konkurujemy także z innymi krajami europejskimi w jakości drzewostanu. Wiek naszych drzew waha się między 40 – 80 lat. Najwięcej jest takich, które mają 60 lat. Szacuje się, w polskich lasach jest ok. 2 miliardy m3 drewna wartego prawie 400 mld zł. I właśnie ze względu na to bogactwo, nieocenioną wartość przyrodniczą, według Korwina – Mikke tylko prywatyzacja uchroni polskie lasy przez ich zniszczeniem. Bo miliarder, który kupi te ogromne areały – polityk jest przekonany, że głównie dla prestiżu – nie będzie chciał z nich czerpać zysku, mieć dodatkowych profitów. Nie sprzeda mniejszych, wydzielonych działek, nie będzie handlował drewnem. Będzie jedynie cieszył nimi swoje „oko” i ewentualnie jeszcze bardziej podbudowywał swoje ego.

  „Jeździłem po Holandii i w całym kraju wiedziałem tylko jeden las. Miał 10 m szerokości i 200 metrów długości, mimo to Holandia jakoś żyje” – argumentował w innym z wywiadów ówczesny lider Nowej Prawicy, odpowiadając na argumenty, że na takiej sprzedaży nasz kraj mógłby ponieść ogromną stratę i nie chodzi tylko o pieniądze.

  Co z ludźmi, którzy będą chcieli pójść do lasu na spacer? Polityk twierdzi, że nic się nie stanie, jak poniesiemy opłaty i każdorazowo, kiedy będziemy chcieli pobyć z dala od zgiełku miasta, albo wybrać się na grzyby zapłacimy 2 zł, 3 zł, czy może 5 zł. „Król nie czerpał wielkiego zysku z podatków od bartników, grzybiarzy. Uważam, że jest rozsądne, żeby człowiek, który chce pobyć w lesie, czy zbierać grzyby za ten przywilej zapłacił” – tłumaczył. Pozostaje tylko pytanie: Czy miliarder, który marzy się Korwinowi–Mikke na naszych leśnych włościach, okazałby tyle samo serca, co król?

  Dobrych wyborów Państwu i sobie życzę”. Ja też.

  Mikke nadaje się już tylko do dołu.
  Admin

 108. http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kupno-polskiej-ziemi-przez-cudzoziemcow,40,0,1771816.html//

  Asz mówił mi, że Niemcy boją się Holendrów JAK OGNIA, bo ci wymyślili Rolnictwo Przemysłowe, po którym zostaje TYLKO KOŚCIÓŁ a ludzie idą do slamsów. Amerykańskie Przemysłowe Fermy TUCZU to też wymysł Holendrów, którzy chcą zastąpić rolnictwo CHEMIĄ.
  Nam Holendrzy zagrażają w dwójnasób, bo kapitał holenderski kupił od Wehrmachtu Lubelszczyznę i Wołyń, gdzie zbudował 20 kopalń, a od bankiera się NIE UWOLNISZ.

 109. Siggi said

  Autor dr Mateusz Piskorski.

  Polska w NATO to mit sojuszniczej pomocy
  Obecność Polski w NATO uzasadniana jest w sposób dogmatyczny, przy użyciu niezbędnego dla dalszego funkcjonowania tego sojuszu przekonania o nieustającym zagrożeniu zewnętrznym.
  Tymczasem historia ostatnich dwudziestu czterech lat tej organizacji dowodzi, że ani razu nie doszło do zagrożenia bezpieczeństwa narodowego żadnego z krajów członkowskich, ani do uzasadnionej potrzeby skorzystania z art. 5 Traktatu Północnoatlantyckiego.
  Dalej czytać tu:………..
  http://dziennik-polityczny.com/index.php/opinia/2069-polska-w-nato-to-mit-sojuszniczej-pomocy

 110. Janek said

  Z ostatniej chwili!!!
  Polska odmawia Nocnym wilkom wjazdu na jej terytorium.

  Jaka „Polska”? Kto, kurwa, konkretnie? Sakiewicz czy Szcynukowicz?
  Admin

 111. Siggi said

  Turcja kontra Armenia. Wojna na rocznice

  Armenia obchodzi 100. rocznicę ludobójstwa Ormian, a Turcja w odpowiedzi świętuje 100. rocznicę bitwy pod Gallipoli.
  Oba państwa toczyły ostrą walkę, zabiegając o jak najliczniejszą reprezentację międzynarodową na swoich obchodach.
  24 kwietnia Armenia obchodzi jedno z najważniejszych świąt państwowych – dzień pamięci ofiar ludobójstwa. – To wydarzenie określiło przyszłość naszego narodu. 1,5 mln Ormian zginęło, utraciliśmy ziemie, które zamieszkiwaliśmy, ogromne masy Ormian rozproszyły się po świecie. To ludobójstwo odcisnęło piętno na duszy każdego Ormianina i stało się jedną z podstaw naszej świadomości narodowej – powiedział „Wyborczej” Tevan Poghosyan, deputowany ormiańskiego parlamentu.

  W 1915 roku w tym dniu w Stambule aresztowano około tysiąca przedstawicieli ormiańskiej inteligencji. Decyzją rządu wszyscy zostali zgładzeni. Był to początek rzezi chrześcijańskiej ludności zamieszkującej imperium osmańskie. Ocenia się, że ciągu następnych kilkunastu miesięcy zabitych zostało około 1,5 mln Ormian. Turcja, która jest spadkobierczynią imperium osmańskiego, nie uznaje, że doszło do ludobójstwa. Ankara przyznaje się do rażących nadużyć i zabójstw, ale według niej celem władz było przesiedlenie, a nie mordowanie Ormian. Turcja i Armenia nie utrzymują kontaktów dyplomatycznych, a od 1993 roku granica między nimi pozostaje zamknięta.

  Rocznica ludobójstwa Ormian obchodzona w Armenii na najwyższym szczeblu stała się katalizatorem bezprecedensowej akcji w Turcji – rząd postanowił świętować tego samego dnia 100. rocznicę bitwy pod Gallipoli, w której w I wojnie światowej wojska osmańskie rozbiły siły Ententy, wojskowego sojuszu zrzeszającego m.in. Wielką Brytanię, Francję i Rosję. By obchody zbiegły się w jednym dniu, Turcja musiała zmienić datę swoich obchodów, które dotychczas odbywały się 18 marca.

  – Będziemy 24 kwietnia upamiętniać bitwę pod Gallipoli i w tym dniu nie będzie u nas święta Armenii – oświadczył prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan.

  Ormiańskie i tureckie media od kilku tygodni uważnie śledzą, jak inne państwa reagują na zbliżające się rocznice i gdzie się wybierają światowi przywódcy. Gesty wobec Armenii, jak np. wypowiedź papieża Franciszka, że ludobójstwo Ormian było pierwszym ludobójstwem XX stulecia, czy wydanie przez parlament Austrii oświadczenia uznającego fakt ludobójstwa Ormian, spowodowały reakcję Ankary. Ambasadorzy Turcji w Watykanie i w Austrii zostali natychmiast wezwani na konsultacje.

  Turcja i Armenia rywalizowały w zapraszaniu światowych przywódców na swoje obchody. W efekcie udział w ormiańskich obchodach potwierdzili prezydenci Rosji, Francji, Cypru oraz Serbii oraz około 56 delegacji z innych państw. Do Turcji mają przyjechać prezydenci Azerbejdżanu, Albanii, Czarnogóry, premierzy Australii i Nowej Zelandii oraz delegacje z około 20 państw. Część państw, np. Rosja, będzie obecna na obydwu obchodach. W Armenii jest Władimir Putin, a w Turcji przewodniczący Dumy Państwowej Siergiej Naryszkin.

  – Przenosząc święto, prezydent Turcji postawił światowych przywódców przed wyborem albo Armenia, albo Turcja. Ormiańskiemu lobby udało się osiągnąć pewne sukcesy, ale strategicznie Armenia i tak przegrywa – powiedział „Wyborczej” Elkhan Sahinoglu, przebywający w Stambule azerski politolog szef think tanku Atlas.

  Jego zdaniem najważniejszym problemem Armenii jest obecnie zapaść gospodarcza, droga do wyjścia z niej leży w polepszaniu stosunków z sąsiadami, czyli Turcją i Azerbejdżanem.

  – Huczne obchody rocznic i próba mobilizacji światowej opinii publicznej tylko oddala możliwość normalizacji stosunków – uważa Sahinoglu.

  Inaczej oczywiście oceniają sytuację komentatorzy w Armenii: – Uznanie ludobójstwa przez świat ma wielkie znaczenie. Nie tylko moralne, ale również prewencyjne. Potępienie zbrodni, jej osądzenie, staje się gwarancją, że następnym razem do niej nie dojdzie. Walczymy o uznanie ludobójstwa na naszym narodzie, bo chcemy zapobiec takim wydarzeniom w przyszłości – mówi Poghosyan.

  Andrzej Poczobut
  Opublikowano: piątek, 24, kwiecień 2015 07:22
  http://dziennik-polityczny.com/index.php/swiat/2060-turcja-kontra-armenia-wojna-na-rocznice

 112. Eliza said

  A delegacja z Polski jest ?, czy też z bojaźni przed Putinem, nie zdecydowano oddelegować jakiegoś bączka. Pan Bull piłkę kopie w Kielcach.

 113. Eliza said

  Uroczystość Królowej Polski została przeniesiona

  W tym roku uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przypada w niedzielę i w związku z tym liturgiczne obchody zostały przeniesione na sobotę 2 maja. Czy będzie można tego dnia pracować? Wątpliwości wyjaśnia liturgista ks. Tomasz Herc, sekretarz biskupa radomskiego.

  – W tym roku nastąpiła pewna kolizja w kalendarzu liturgicznym.
  Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, która jest obchodzona 3 maja, zbiegła się V niedzielą wielkanocną. Dla nas, Polaków, ten dzień to nie tylko uroczystość maryjna, ale rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To również dzień wolny od pracy. Pojawiły się wątpliwości, czy 2 maja będzie można pracować. Odpowiem, że tak, bowiem uroczystość ku czci Królowej Polski nie jest uroczystością obowiązującą.
  Rozumiemy pod tym pojęciem obowiązek uczestnictwa we Mszy św. i powstrzymania się od prac niekoniecznych – wyjaśnił na antenie Radia Plus Radom ks. Herc.http://info.wiara.pl/doc/2444132.Uroczystosc-Krolowej-Polski-zostala-przeniesiona

  p.s.
  3 maja, Kościół katolicki w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nawiązuje ona do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza – powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

  Święto zostało ustanowione na prośbę biskupów polskich po odzyskaniu niepodległości po I wojnie światowej. Oficjalnie święto obchodzone jest od 1923 r. W 1920 r. zatwierdził je dla Kościoła w Polsce papież Benedykt XV. Po reformie liturgicznej w 1969 r. święto zostało podniesione do rangi uroczystości.

  Święto wyraża wiarę narodu w szczególną opiekę Bożą, jakiej Polacy doświadczali i doświadczają za pośrednictwem Maryi. Jej kult jako Królowej Polski jest bardzo stary. Przykładem może być „Bogurodzica”, najstarsza polska pieśń religijna, która przez wieki pełniła rolę narodowego hymnu.

  W czasie najazdu szwedzkiego, 1 kwietnia 1656 r. w katedrze lwowskiej, przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej król Jan Kazimierz złożył uroczyste Śluby, w których m.in. zobowiązywał się szerzyć cześć Maryi, wystarać się u papieża o pozwolenie na obchodzenie Jej święta jako Królowej Korony Polskiej, a także zająć się losem chłopów i zaprowadzić w państwie sprawiedliwość społeczną.

 114. @106, 110

  http://www.interfax.ru/russia/438395

  Na razie nie widzę artykułów, gdzie możnaby zostawiać komentarze. Wartoby chyba zamieścić wyjaśnienia o tym, jak naprawdę było, iż Polacy jednak chcieli tej manifestacji, zaś motocykliści z Polski chcieli im towarzyszyć i chronić ich. Nawet po polsku, albo angielsku. Zrozumieją.

 115. Eliza said

  Dzień dzisiejszy to same zmiany w kalendarzu świąt religijnych i świeckich- i jaki pośpiech!

  8 maja będzie Narodowym Dniem Zwycięstwa – stanowi ustawa uchwalona w piątek przez Sejm. Zarazem znosi ona obchodzone dotychczas 9 maja Święto Zwycięstwa i Wolności.

  Ustawę o ustanowieniu Narodowego Dnia Zwycięstwa poparło 396 posłów, 5 było przeciw, a 14 wstrzymało się od głosu. Szef sejmowej komisji obrony Stefan Niesiołowski i poseł PO mówił – w imieniu wnioskodawców – że podczas prac w komisji w ogóle nie było problemu ze zniesieniem święta w dniu 9 maja i zgodzono się też, że dzień zakończenia II wojny światowej nie jest dniem wolności, bo Polska jej rzeczywiście nie odzyskała.

  Ale – jak podkreślił – jest to dzień zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. „Twierdzenie, że nie było to zwycięstwo jest fałszowaniem historii, bo jednak okupacja hitlerowska była kompletnym koszmarem nieporównywalnym do czasów stalinowskich, to nie były dwie symetryczne okupacje. Jeśli ktoś uważa, że nic się w Polsce nie zmieniło, to fałszuje historię” – mówił Niesiołowski. Podkreślał, że obecna dyskusja nie dotyczy porównania totalitaryzmu hitlerowskiego i totalitaryzmu komunistycznego.

  Klub PO 15 kwietnia złożył w Sejmie projekt ustawy ws. ustanowienia 8 maja Narodowym Dniem Zwycięstwa i jednoczesnego zniesienia Narodowego Święta Zwycięstwa i Wolności ustanowionego na dzień 9 maja.

  Uzasadniano, że „nie ma powodu, aby w Polsce przyjmować obowiązującą w ZSRR wykładnię zakończenia wojny, należy pamiętać, że zakończenie II wojny światowej w Europie – w przypadku państw zajętych przez Armię Czerwoną, w których ustanowiono następnie nie pochodzące z wyboru rządy i niedemokratyczny system polityczny – trudno uznać jako triumf wolności”. – strona j/w

 116. Eliza said

  Cytat ze stron, z którym się zgadzam.

  „Może jednak właśnie o to chodzi, byśmy teraz zaczęli ostro reagować na Żydów jako takich? Po to, aby łatwiej było nas docisnąć podjąciem potem z jeszcze większą siłą sprawy mienia pożydowskiego, a także w sprawie zaangażowania się jeszcze bardziej po stronie sił nacjonalistyczno-oligarchicznych na Ukrainie? Nie bacząc na ryzyko i brak korzyści dla naszego kraju?”

  http://pl.blastingnews.com/swiat/2015/04/antypolska-wypowiedz-szefa-fbi-to-rozmyslna-niebezpieczna-zagrywka-00356833.html

  http://pl.blastingnews.com/swiat/2015/04/szef-fbi-o-polsce-wegrzech-i-holocauscie-na-tle-ukrytych-celow-usa-izraela-i-rosji-00361561.html

 117. Nemo said

  „Media skupiły się na przemówieniu dyrektora katowickiego IPNu, Pana Andrzeja Sznajdera, które wygłosił pod pomnikiem katyńskim. Wskazywał on, że dzisiejsza Rosja przypomina coraz bardziej ZSRR, co powinno skłaniać do jeszcze głośniejszego przypominania o tej zbrodni. Wyznaczył także cele dzisiejszej Polski – uznanie przez Rosję zbrodni katyńskiej jako zbrodni ludobójstwa. Nietrudno domyślić się, dlaczego dziennikarze zwrócili uwagę głównie na ten aspekt obchodów. Zagranie na nastrojach antyrosyjskich przyciąga Polaków i zgadza się z obecną wymową wszystkich przekazów medialnych, uczących nas utożsamiać władze FR z nazistami.”
  http://owp.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=837&Itemid=1

 118. revers said

  No i Knesejm zlikwidowal dzien zwyciestwa nad Hitleryzmem, dzien glorii, wprowadzajac dzien zwierzecia-goim

  http://m.interia.pl/fakty/news,nId,1722590

  Czyli wojna skonczyla sie w zwyciestwem Banderowcow w Kijewie, inne wydmuszki neokonow, neofaszystowcow, neobanderowcow, neoeuronazistow.

 119. Piotr said

  Jeżeli macie jakieś wątpliwości co do Grzegorza Brauna, może warto się skontaktować z profilem Gówno Prawda 2.0 na fb https://www.facebook.com/GownoPrawda2/posts/432618630244964 który przeprowadzi wywiad na żywo.

 120. Siggi said

  https://nacjonalizm.wordpress.com/2015/04/24/sicz-karpacka-grozi-wegierskim-nacjonalistom/

 121. KOR said

  @9 W Polsce powstała pierwsza na świecie elektrownia wiatrowa… bez wiatraków!!! [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  Opublikowano 26/10/2014 by emjot
  W miejscowości Kodeń powstała pierwsza na świecie pionowa elektrownia wiatrowa, która jest cicha, bezpieczna i wydajna, — a co najważniejsze, nie wytwarza groźnych dla środowiska infradźwięków.

  Ciekawa, nietuzinkowa konstrukcja. Siłownie wiatrowe Siemensa mają chyba moc 1000 kW, małą ilość elementów, łatwość konserwacji skrzydeł, niedużą płaszczyznę naporu dla huraganowego wiatru. Wydaje mi się, że ta z Kodenia, bedzie wymagała kotwiczenia na czas bardzo silnego wiatru. W angielskim programie „ucieczka na wieś” pokazano konstrukcję poziomego wirnika elektrowni domowej małej mocy, która nie udała się. Życzę sukcesu konstruktorom i wykonawcom

 122. Eliza said

  Pracuję sobie, a tu w oddali słyszę głos p. Sienkiewicza, autora słów określającego nie tak dawno Polskę: „H …, d…, i kamieni kupa”.
  A co teraz słyszę, od znawcy strategii wojennych:
  ” Wysokie notowanie PO jest wynikiem tego, że jest partią przewidywalną i nierozdygotaną…. jest ugrupowaniem, które jest w sercu społeczeństwa i to co robi jest w interesie Polaków i w interesie Polski… ect .”

  No i co widocznie się mylę. Takiej partii na tej Ziemi nie było.

 123. anATOM said

  bydloszewski padl

 124. Marucha said

  Władysław Bartoszewski nie żyje
  Nie żyje Wła­dy­sław Bar­to­szew­ski. Po­li­tyk, hi­sto­ryk, pi­sarz, dzien­ni­karz i dzia­łacz spo­łecz­ny zmarł dziś w War­sza­wie. Miał 93 lata. W prze­szło­ści wię­zień obozu Au­schwitz, żoł­nierz Armii Kra­jo­wej, dzia­łacz Pol­skie­go Pań­stwa Pod­ziem­ne­go oraz uczest­nik Po­wsta­nia War­szaw­skie­go. Do ostat­nich dni był ak­tyw­ny w życiu spo­łecz­nym i po­li­tycz­nym.

  Wła­dy­sław Bar­to­szew­ski tra­fił po po­łu­dniu do szpi­ta­la MSW przy ulicy Wo­ło­skiej – po­da­je RMF FM. In­for­ma­cję po­twier­dzi­ła rzecz­nicz­ka rządu Mał­go­rza­ta Ki­da­wa-Błoń­ska.

  93-let­ni Bar­to­szew­ski to dzia­łacz spo­łecz­ny, hi­sto­ryk, dzien­ni­karz, wię­zień Au­schwitz, żoł­nierz Armii Kra­jo­wej, dzia­łacz Pol­skie­go Pań­stwa Pod­ziem­ne­go, uczest­nik po­wsta­nia war­szaw­skie­go, dwu­krot­nie mi­ni­ster spraw za­gra­nicz­nych, ka­wa­ler Or­de­ru Orła Bia­łe­go. Obec­nie se­kre­tarz stanu i peł­no­moc­nik pre­mie­ra do spraw dia­lo­gu mię­dzy­na­ro­do­we­go w Kan­ce­la­rii Pre­ze­sa Rady Mi­ni­strów.

  Wła­dy­sław Bar­to­szew­ski jest au­to­rem ponad 40 ksią­żek i bli­sko 1,5 tys. ar­ty­ku­łów, głów­nie o po­wsta­niu war­szaw­skim, sto­sun­kach pol­sko-ży­dow­skich i pol­sko-nie­miec­kich. W 1962 r. uka­za­ły się: „Kon­spi­ra­cyj­ne Var­sa­via­na po­etyc­kie 1939-44” wy­da­ne w War­sza­wie. W Kra­ko­wie w 1967 r. – „Ten jest z Oj­czy­zny mojej. Po­la­cy z po­mo­cą Żydom 1939-1945”, zaś w 1974 r. – „1859 dni War­sza­wy”.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wladyslaw-bartoszewski-nie-zyje/ms53xx

 125. Eliza said

  p. KOR – ta wieża była prototypem, jeszcze daleko do oklasków. Ale życzę powodzenia zapaleńcom.
  http://gramwzielone.pl/energia-wiatrowa/14379/pionowa-turbine-wiatrowa-na-podlasiu-przewrocil-wiatr

 126. Siekiera_Motyka said

  Wszystko mają ale Nic nie mogą

 127. Eliza said

  @124 Niech spoczywa w spokoju.
  Widocznie ostatnie dni go załamały. Zabrakło argumentów.

 128. Siggi said

  To straszne.Tylko dla osób o silnych nerwach.

  http://novorusday.ru/1594-opolchenec.html

 129. Zerohero said

 130. doubleop said

  Chciałem powiedzieć, że zdjęcie martwych dzieci w zakładce „Polski Holocaust” to nie jest zdjęcie z Rzezi Wołyńskiej. To jest zdjęcie cygańskich dzieci, które zostały zamordowane w latach 20′ przez swoją matkę, która cierpiała na chorobę psychiczną.

  Bardzo możliwe. Ale banderowcy też byli znani z robienia „wianuszków”. Zdjęcie nie zakłamuje rzeczywistości.
  Admin

 131. doubleop said

  Ad. 35
  Posłużył się pan wyjątkowo paskudnie zmontowanym materiałem. Nie polecam w ten sposób przekonywać do swoich poglądów.

 132. Boydar said

  Ten materiał nie był „zmontowany” tylko okrojony, fragment. Czy jego ręce też były „zmontowane” ?

  Czym różni się wypowiedź JKM uwieczniona w tym YT, od jego zupełnie nie zmontowanej deklaracji strzelania do górników czy określeniem zakatowanego na śmierć śp. Grzegorza Przemyka – „chudzina taka, to niestety nie przeżył”. Przecież to jest bandzior z przekonania.

  Gdyby próbował Pan kontrargumentacji typu „on tylko udaje”, „taką ma rolę”, mógł bym uwierzyć, nic nie jest takie na jakie chce wyglądać i ja dobrze o tym wiem. Ale Pan broni postawy bydlaka. A ja tą postawę oceniam.

  Wypowiedzi odnośnie rzekomej nieszkodliwości GMO są jeszcze bardziej szkodliwe. Przemyk nie żyje, nic Mu już nie zaszkodzi. Górnicy mają w dupie takich kutasów (bez głupich skojarzeń). Ale wmawianie prostym ludziom że trutka to samo zdrowie, zasługuje na stryczek. Tylko pier dolonych jewrei stać na takie squrwysyństwo. I żadne jutuby nie są potrzebne aby o tym wiedzieć. Kto zaś wiedzieć nie chce, bo jest taki sam jak on, jest jebanym szabesgojem, zdrajcą, i nawet na stryczek nie zasługuje tylko na upieczenie żywcem nad ogniskiem.

  ABSOLUTNA RACJA.
  Admin

 133. Boydar said

  Czyżby Bartoszewski wyzionął ducha zaraz potem gdy ktoś publicznie dociekł ojcostwa Schetyny ?

 134. Boydar said

  Artykuł proponowany przez Panią Elizę (116) godny jest uwagi

  http://pl.blastingnews.com/swiat/2015/04/szef-fbi-o-polsce-wegrzech-i-holocauscie-na-tle-ukrytych-celow-usa-izraela-i-rosji-00361561.html

 135. Eliza said

  P. Boydar. Dziękuję za zainteresowanie.

 136. Boydar said

  @ Pani Eliza

  hakuna matata 🙂

 137. Ad. 133:
  Antonescu podpisał Antikomunistischbefehl a Horthy NIE, toteż Rumuni zamordowali 10 razy więcej Żydów niż Węgrzy, ale o pogromach w Rumunii nic się nie mówiło i nie mówi. W porównaniu zaś z pogromami antysemickimi w Rumunii i na Węgrzech po wkroczeniu Armii Czerwonej to PROWOKACJE antysemickie w Polce są śmiechu warte.

 138. Eliza said

  Fantastyczny list fanów hokeja do polskich fanów hokeja przed meczem polsko – węgierskim.
  http://alfahir.hu/nyilt_levelben_fordult_az_ultras_liberi_a_lengyel_szurkolokhoz – tłumacz przez google

 139. http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=17479604&kat=1342&title=Gen-Gromoslaw-Czempinski-o-zakupach-dla-polskiej-armii-kupujemy-zabawke

  Gen. Gromosław Czempiński o zakupach dla polskiej armii: KUPUJEMY ZABAWKĘ – czyli, że F-16 powtarza się.

  Nareszcie ktoś powiedział to, co ja mówię od wielu lat.
  Holokauści-amerykanie BLOKOWALI mego Aerobusa z racji Reorganizacji światowej awiacji: Jest 150 towarzystw lotniczych a ma być CZTERY, do czego sperma jerozolimska chciała dojechać na moim Aerobusie, który ma kupić od Wielkiego Eunucha Jerozolimskiego za 4 miliony dolarów.
  Właśnie przeczytałem, jak w Australii Wielki Eunuch Jerozolimki – oczywiście BLONDYN – chciał utopić żydowskie dziecko.

 140. Siggi said

  Wpis z jakiegoś forum……….

  :Nie wiem na ile to prawda, ale podobno do tego „tranzytu” przez Polskę zostali wytypowani ci z członków „Nocnych wilków”, którzy oprócz rosyjskiego mają też obywatelstwa jakichś krajów unijnych, głównie Austrii… Jeśli tak, to państwo polskie zbłaźni się po całości, bo po całej narodowej debacie i nagonce, a w końcu decyzji na szczeblu rządowym o niewpuszczeniu, Straży Granicznej nie pozostanie nic innego jak grzecznie zasalutować przejeżdżającym motocyklom i ich właścicielom z paszportami unijnymi.
  x x x
  Znów iluś dostanie przepukliny ze śmiechu.

 141. Boydar said

  Stąd tylko trzydziestu 🙂

 142. Boydar said

  A przez Polskę będzie jechało 300 albo i więcej, wot zagwozdka 🙂 🙂 🙂

 143. La Reine Toronto said

  KOSCIUSZKO FOUNDATION CALLS FOR RECALL OF GAME

  WITH THE PHRASE „NAZI POLAND”

  The Kosciuszko Foundation: The American Center for Polish Culture is considering taking action against toymaker Mattel, for selling a game called „Apples to Apples” that rewrites Holocaust history by erroneously referring to „Nazi Poland.” Nazi Germany invaded Poland in 1939 and killed 6 million Polish citizens during World War II.

  The Foundation urges Mattel products to recall all 3 million copies of the game in circulation and issues an apology to Poland and Polish-Americans.

  „Clearly there are worms in this apple. Mattel is feeding historically poisoned apples to American children,” said Alex Storozynski, Vice Chairman of the Foundation.”

  Kosciuszko Foundation President and Executive Director, said, „Everyone offended by this gross iniquity should write, email and tweet Mattel to express their outrage and demand that the company apologizes and recall their product.”

  The Foundation is considering all options unless Mattel recalls the game and apologizes.

  @Mattel

  press@mattel.com

 144. Siggi said

  adD-142,p.Boydar szan. ja tu tylko transmituję.

  Wpis z forum:…………..
  ~Fred’ :
  Podobno pomiędzy „Wilkami” a wielkimi stacjami telewizyjnymi trwają rozmowy dotyczące filmowania przejazdu tych „Wilków” przez Polskę. Szykuje się jedna z ostatnich wpadek wizerunkowych tego rządu. Jedna z ostatnich, bo naprawdę ostatnią wpadką będą przegrane wybory.
  Nawiasem mówiąc, to nie wiadomo co tych w Warszawie napadło? Czy naprawdę nie ma tam nikogo kumatego, kto potrafiłby ten durnowaty pomysł z zakazem wjazdu wyperswadować?
  Jak słyszałem, to część rosyjskich motocykli jest już w Polsce. Wkrótce dojadą pozostałe i ekipa na miejscu ustalonej zbiórki stawi się w komplecie. I w towarzystwie kamer ruszą… Będzie się działo! zwiń
  xxx
  Kto ma niedaleko,niech jedzie zobaczyć rebiate i jakieś relacje tu dać,może nawet filmik być.

 145. Siggi said

  Ten ale przywalił okazyjnie na forum.

  ~Byly Polak- madrala. do ~Polska Gościnność?:
  Mam dobrą wiadomość Polakom, którzy nie lubia Rosjan. Powoli stanie sie to czego chcecie. Za kilka lat nie będziecie wachać rosyjskiego gazu. Rurociąg przez jacenikowo będziecie mogli uważać za były znak hańby -zabytek – to już zapewne wiecie. Wczoraj rada ministrów RF zadecydowała o tym, ze co najmnej 90 % zywności musi być rodzimej produkcji. Zmieniono ministra rolnictwa, utworzono specjalny urząd przy prezydencie, do koordynowania pracy zwiazanej z produkcja zywności – od motyki do kombajnów, od gryki do sliwocznego masła. Te dziesięc procent .zywności, potrzebne rosjanom nie ma w waszym kraju. To sa produkty egzotyczne i luksusowe, np wina. Dlatego możecia uważć sie za zwycięsców. Rosja skapitulowała. Tez prosze przyjąc do wiadomości jako pewnik, że wojsko nie chce mistralii. Ono nigdy tego nie chciało. Ten zakup to wielka łapówka afera, która jest utrzymawana w tajemnicy, ze względu na wstyd. Te okretry, armia nazywa ” generalskimi”, ze wzgędu na luksusowe wyposażenie kabin załogi. Innymi słowy oficerowie sztabowi drwią z tego zakupu i dlatego po cichu czekaja na zwrot pieniędzy, ktore przeznaczą na dodatkowe,ogromnej wielkości, okrety podwodnie, ktore bedą kąmpać sie w ciepłych wodach wokól US, min. w Zatcie Meksykańskiej. Beda wyposazone tylko w broń jadrową. Zapewniam was, że Rosja na was nie będzie napadać,bo i po co? Aby was żywić? Aby dawać wam pracę? I może gaz za pól darmo, jak wczesniej Ukrainie? Czy wy wiecie ile milionów hektarów urodzjnej ziemi Rosja wydzierżawiła Chinom? I mowią, że dostana wiecej. Lotyszom pozostawiono tylko cmentarze, bo tam sa krzyżę. A kto kupił wszystko? Ruskojęzyczni … Jeszcze jedno: każdy z was, kto nie ogląda rosyjskiej tv, nie slucha ich radia i nie czyta ichnej prasy i wypowiada sie autoratywnie w sprawch politycznych, wie jak wygada w moich oczach? Kulturalnie określając, wyglądacie jak h… na kaczych łapach w ciemnych okularach. Czy wy wiecie jak wam daleko do mądrości króla Salamona, który nigdy nie osądzał nikogo, nie obejżawszy drugiej strony medalu? \Gdybyście ogłądali Ruskich, to byście np. zobaczyli jak wyglądaja nasze szpiegowskie satelity, ktore filmowały samolot zestrzeliwujacy Malezyjski samolot nad Ukrainą. A tak to wy wiecie, że wam nie wolno takiego satelitę pokazać, bo to wojskowy. Ruskie nie mówia , oczywiscie wszystkiego, bo tylko idiota to robi. Czasaami nie mówia, bo bie wiedza. Np. Nie mówią co sie stalo z piloterm ktory po zestrzelaniu pasazarkiego samolotu, na drugi dzień zostal, przez prezydenta Ukrainy odznaczony najwyzszym bojowym odznaczeniem i ulotnił się. Ich rozwietka nie moze jego znalść. A może wy wiecie, co sie z nim stało? Zycze rozumu. zwiń

 146. bart said

  W sprawie Wilków.

  Ludziska, przeciez to jest kolejna prowokacja przeciw polskiej populacji, żeby ja zdołowac jeszcze bardziej. Zeby Polska wyglądała jak mniej niz zero. Ten program trwa od wielu dekad. My wiemy, panie Marucha, ze to nie Polska, ale świat tego nie wie. Ale my nieliczni. Swiat mysli, że to polscy liderzy reprezentując wolę narodu zabronili przejazdu demonstracji ku upamiętnieniu zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Zatem Polska jest krajem prohitlerowskim, w odróżnieniu od hiermorojskiej Ukrainy, która walczy o Krym i o wolność. A seJmici o tym doskonale wiedzą i podsycaja te światową niewiedzęświadomie a dobrowolnie. Gdy juz więc ostatni Polak ze wstydem wyprze się polskości, a jeszcze lepiej, Słowiańskości, wtedy będa mogli ci seJmici pójść sobie na zasłużony odpoczynek na słonecznej Florydzie (aktualnie na Florydzie leje), a do Polski, jak nieopatrznie wygadał sie professor nadprzenadzwyczajniejszy Jan Hardmann, przyjadą ludzie świadomi, tolerancyjni którzy wiedza cos o świecie i Polin stanie sie krajem nie tylko normalnym, ale zamożnym, choc juz nie słowiańskim.
  (dlatego nota bene arabusów jak na razie do Polin jakoś sie nie zachęca).

  Wilki to cegiełka, którą wymontowuje sie z istniejącej normalności, żeby ona ta normalność sie wzięła i zawaliła.

 147. bart said

  Nie przepadam za Wilkami z następujących przyczyn:

  1. Gloryfikują ciemny komunizm i jego niesławnych liderów, którzy z Rosja niewiele mieli wspólnego
  2. Demonstrują znamiona, na widok których Polakom mocno podnosi się ciśnienie

  Natomiast uważam, że mimo wszystko należy ich potraktowac jako gości i pomóc w całej logistyce (zakwaterowanie, wyzywienie, pilnowanie sprzętu przed kradzieżą albo zniszczeniem), ponieważ:

  1. Oni u siebie traktowali uczestników Rajdu Katyńskiego jak gości
  2. Gościom w słowiańskiej kulturze należy się gościnność.

  Mało tego, uważam, że z racji ówczesnej wspólnoty celów 70 lat temu, powininiśmy i teraz przyłączyć się do demonstracji i wspólnie pojechac na Berlin.

  Różnice ideologiczne możemy sobie przedyskutować później.

  Niestety, świat dostaje białej gorączki, gdy wbrew wciskanemu jak koszula w d–ę stereotypowi, Słowianin ze Słowianinem się dogada, a nawet jak Polak na Polaka zaczyna patrzeć inaczej niż wrogo. Stąd ta paniczna propaganda, aby Wilkom utrudnic przejazd jak najbardziej, rękami oczywiście zwykłych ludzi. Wobec absurdalnej decyzji rządu w sprawie nie wpuszczenia ich do Polski, jakikolwiek rozwój wydarzeń będzie widziany jako jeszcze jeden dowód całkowitego upadku Polaków jako narodu. Jeśli mimo wszystko przejadą, skompromituje się rząd, a przecież teoretycznie rząd jest wizytówka ludzi, a jeśli napotkaja na trudnosci, świat to zrozumie jako dowód kompletnego kołtuństwa Polaków.

 148. Siggi said

  PRL-dorobek i osiągnięcia…………..

  Żeby dokonać sensownych porównań gospodarki PRL z gospodarką współczesnej Polski, trzeba brać pod uwagę trzy uwarunkowania, z którymi musiała się zmierzyć Polska Ludowa, a z którymi nie musi się mierzyć współczesny rząd

  – Odbudowa Polski z ruiny wojennej,

  – Zacofanie gospodarcze i społeczne, powszechny analfabetyzm oraz ogromne obszary nędzy, odziedziczone po Polsce przedwojennej,

  – Ogromny przyrost naturalny – od 23,930 mln obywateli w roku 1946 do ok. 38 mln w roku 1989. Za PRL przybyło ponad 14 mln Polaków. Oznacza to, że średnio co roku rodziło się ok. 326 tysięcy nowych obywateli.

  Wszystkim PRL zapewniała darmową edukację od żłobka po studia, darmową opiekę zdrowotną, często bardziej rozbudowaną niż obecnie – np. darmowe gabinety dentystyczne w szkołach, oraz miejsca pracy (zerowe bezrobocie). Przy tym wszystkim praktycznie nie istniało zjawisko bezdomności.

  Tymczasem ze współczesnej Polski uciekło za granicę 2,3 mln Polaków.

  Mimo to współczesna Polska, w przeciwieństwie do PRL, nie zapewnia wszystkim miejsca pracy (bezrobocie utrzymuje się według ostrożnych kalkulacji powyżej 10%, czyli co najmniej co dziesiąty Polak nie ma pracy).

  PRL zapewniała darmową edukację od żłobka po uniwersytet i wybudowała grubo ponad tysiąc szkół. Tymczasem współczesna Polska zamknęła ok. 1000 szkół, utrzymując duże klasy, wprowadziła odpłatność za studia wieczorowe i zaoczne, wprowadziła opłaty za drugi kierunek. Ponadto część dzieci kształci się prywatnie, co stanowi mniejsze obciążenie dla budżetu.

  PRL zapewniała powszechną, bezpłatną opiekę zdrowotną. Tymczasem współczesna Polska prywatyzuje służbę zdrowia, powołując się na zbyt duże koszty.

  Za PRL budowano więcej mieszkań niż we współczesnej Polsce (w latach 1950-89 wybudowano ponad 5 mln mieszkań). Praktycznie nie istniało zjawisko bezdomności. Tymczasem we współczesnej Polsce liczba bezdomnych przekroczyła 43 tysiące.

  Współczesne rządy twierdzą, że PRL zostawiła kraj w ruinie. Tymczasem nigdy w historii Polski nie zbudowano tyle fabryk jak za PRL. W ciągu 40 lat zbudowano 1615 nowych zakładów przemysłowych o zatrudnieniu 100 i więcej osób. Współczesne rządy rzeczywiście musiały się bardzo „natrudzić”, żeby zamknąć wiele z nich, a resztę sprzedać za bezcen zachodnim korporacjom.

  Czy „cudowna” gospodarka współczesnej Polski poradziłaby sobie z powojenną odbudową i wzrostem populacji aż o 14 mln osób, skoro nawet przy ucieczce ponad 2 mln Polaków za granicę nie potrafi zapewnić tego, co zapewniał PRL?
  https://scontent-lax.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/s526x395/11149413_782922671821515_7899491162229371590_n.jpg?oh=e178843c3a499dcfbad9140e24805cb8&oe=559E8CD7

 149. osoba prywatna said

 150. Witam Pana Marka i dziękuję za list, ale nie mogę wysłać Odpowiedzi

  Chodzi o Prometeomachię i Wojnę Bogów. W Prometeomachii pojawiła się CEGŁA DUŃSKA a w Wojnie Bogów kościoły FARNE, z których najwspanialsza jest fara gdańska.
  Chejron, Asklepios czy Posejdon nie byli Słowianami; Posejdon był pierwszym Hellenem-Grekiem. W r. 1965 doszedłem do wniosku, że mitologia grecka jest Historiografią, przyniesioną z Europy Środkowej, co kilkanaście lat temu powtórzył lord Renfrew, jednak bez mego rozróżnienia na kultury Naddunajskie i Atlantyckie.
  Rzymianie dzielili ludy na północ od Alp Taktycznie: PIECHURÓW-Germanów i JEŹDŹCÓW-Scytów – skąd nazwa Germanie od zamku Poświst, który Grecy nazywali GARGAMELLEM.

  WALCZĘ o Bibliotekę Ptolemeuszy, 10-20 razy większą od Aleksandryjskiej: POZDRAWIEM

 151. Boydar said

  Mocny tekst, Panie Siggi (145)

 152. Cracovia Pany! said

  banderosataniści krzyżują człowieka:

  http://vk.com/video243897640_171176725

 153. doubleop said

  Ad. 132
  Materiał jest okrojony i dlatego jego wypowiedź brzmi tak jak brzmi. Ale gdyby pan obejrzał całość to wiedziałby pan, że Korwin cytował czyjeś słowa. Wycięcie kilku minut, które poprzedzały to pozbawiło tej wypowiedzi kontekstu. A co do górników, to powiedział on, że strzelałby do górników, którzy podczas protestów uciekają się do przemocy i demolowania mienia publicznego w celu uzyskania podwyżek. Taka sytuacja miała miejsce 15 lat temu i górnicy tą podwyżkę dostali. Akurat w takiej sytuacji powinno się siłą powstrzymywać takich ludzi, bo to wtedy nie są protestujący tylko zwykli terroryści.

 154. KOR said

  @ “Gwałt na Szwecji” 35. MatkaPolka said, 2015-04-23 (czwartek) at 04:15:41: „Poligamia aż do XI wieku n.e była zjawiskiem akceptowalnym przez religie Żydów”
  A to co:
  http://www.bnai-brith.org.pl/wielozenstwo

  Wielożeństwo

  Religia Żydów dopuszcza, by miał on więcej niż jedną żonę. Jest to praktykowane. Jednak, by Żyd mógł poślubić kolejną kobietę wszystkie jego wcześniejsze żony muszą wyrazić na to zgodę. Wcale nie musi to oznaczać, ze zostają one odsunięte od obowiązków małżeńskich, od prac domowych. Czasami żony jednego Żyda widują się sporadycznie, raz na jakiś czas. Mieszkają w pobliżu siebie jednak nie ze sobą. Żyd – mąż ma obowiązki wobec każdej z nich. Czas spędzany z każdą żoną musi być jednakowy. Oznacza to, że nie może odstawić on kobiety, która już mu się znudziła i zająć nowo poślubioną. Zazwyczaj jest tak, że wyznaczane są określone dni, w których spędza on czas z poszczególnymi żonami. Religia dopuszcza mieć aż cztery żony. Ślub jest jednak wielkim wydatkiem. Dlatego też większość Żydów pozostaje przy jednej lub co najwyżej dwóch żonach. Z każdą z nich zakłada on rodzinę, ma dzieci. Szanuje je jednak w taki sam sposób, żadnej nie faworyzuje. Za najważniejszą uważa się jednak pierwszą żonę.

  Rozwody naszych posłów rozwodnkow nie kolidują z powyższym talmudycznym prawnym i obyczajowym rozwiazaniem.
  Pozdrawiam

 155. Boydar said

  Czy upatrzył Pan już sobie las ? Lub chociaż jedno drzewo ? Nie musi Pan kupować, dostanie Pan gratis.

 156. 123 said

  Monolog starszych braci w (nie)wierze Jana Pawła II:

  http://www.bibula.com/?p=81272

  Pozostanie niesmak, jeśli szef FBI nie przeprosi. To nie będzie tragedia, to nie będzie koniec związków amerykańsko-polskich – powiedział w “Kontrwywiadze” RMF FM naczelny rabin Polski Michael Schurdich o słowach szefa FBI, w których oskarżył Polaków o współwinę za holocaust.

  Rabin nazwał jednocześnie wypowiedź szefa FBi “niefortunnym i bolesnym błędem”. Według Schudricha w reakcji na słowa Amerykanina “nie można machnąć ręką, ale pytaniem jest, czy to powinna być wielka afera”. Rabin przewiduje, że zwiazki polsko-amerykańskie nie ucierpią w związku z oskarżeniem przez szefa FBI Polaków o współsprawstwo w holocauście:
  “To nie będzie tragedia, to nie będzie koniec związku amerykańsko-polskiego. Mądry, moralny człowiek powinien sam rozumieć, jak powinien zrobić” – zaznaczył.

  Rdzenni Polacy byli bezwzględnie wykorzystywani i eksterminowani przez oba te totalitaryzmy. Ich cierpienia przybladły dopiero z nadejściem Holocaustu
  http://www.bibula.com/?p=81315

  Zarówno dyrektor działającej w USA “Ligi Przeciwko Zniesławieniu” jak i dyrektor Izraelskiej Rady ds. Stosunków Międzynarodowych, działającej w ramach Światowego Kongresu Żydów uważają, że przypisywanie Polakom współodpowiedzialności za zagładę ich narodu nie jest fałszowaniem historii.

  Dyrektor “Ligi Przeciw Zniesławieniu” (Anti Defamation League) Abraham Foxman uważa, że szef FBI James Comey mówiąc o współodpowiedzialności Polaków za niemieckie zbrodnie na Żydach, “nie powiedział też niczego nowego i nieprawdziwego”. Słowa prezydenta Komorowskiego o “zniewadze” jakiej dopuścił się wobec narodu polskiego Comey, Foxman uznał za “zbyt wyrazisty protest”. “„Jest głęboko dowiedzionym historycznym faktem to, że Holokaust nie był tylko opowieścią o niemieckich sprawcach, ale również o ich wspólnikach w większości europejskich krajów. Polscy wspólnicy nie byli koniecznie najbardziej niegodziwymi (inne kraje, takie jak Ukraina, Chorwacja i kraje bałtyckie, walczą o tę złą sławę), ale istnieli. Przełomowy film Calude’a Lanzmanna „Shoah” z 1985 r. zgłębił to zjawisko, podobnie jak i książka Jana Tomasza Grossa „Sąsiedzi” z 2001 r., opisująca zamordowanie Żydów przez Polaków w mieście Jedwabne” – telewizja TVN cytuje Foxmana. Jednocześnie jednak przyznał on, że “wielu ludzi – w szczególności Polaków – często ryzykowało życie ratując Żydów i to dotyczy też pewnej Polki, katoliczki, która uratowała mi życie, gdy byłem chłopcem. Polska drażliwość w tej kwestii sięga daleko, bo ma powody. Przez lata zbyt wiele razy musiałem odpowiadać na artykuły lub oświadczenia mówiące o „polskich obozach koncentracyjnych”. Prawdą jest, że większość tych obozów znajdowała się w Polsce, ale to dlatego, że tam żyli Żydzi. Były to jednak niemieckie obozy. Polska była pierwszą ofiarą nazistowskiej agresji i jej głębokie oburzenie wynikające z przypisywania jej odpowiedzialności za obozy jest zrozumiałe”.
  http://www.bibula.com/?p=81308

 157. http://interia360.pl/ciekawostki/artykul/jak-powstal-komunizm-historia-zla,68996//

  To że Lenin umarł przy DRUGIM Wylewie Krwi do Mózgu jest takim szalbierstwem, jak to że Stalin umarł przy Pierwszym. Jak mówił książę Demidow to Lenina Wykończyli rabini kijowscy. Zaprosili do Kijowa Piłsudskiego, żeby pojechać na Kreml i LŻYĆ Lenina: TY ŻYDOSKI GNOJU. ZARAZIŁEŚ KAPLANKE SYFILISEM TO KOPULÓJ JĄ. Lenin musiał więc przyjąć Kaplankę jako Nałożnicę i brać afrodyzjaki – co bardzo cieszyło hrabiego Kurowskiego.
  Sąd carski skazał Kaplankę na Śmierć pomimo że w zamachu na Stołypina STRACIŁA WZROK. Rewolucja Lutowa uwolniła ją i wysłała na Krym, gdzie spotkała brata Lenina, który załatwił jej operację w Charkowie, która się UDAŁA.
  Ponieważ Lenin bał się Panicznie Piłsudskiego, którego znał przez brata Aleksandra, to dał armię Trockiemu, który się Piłsudskiego NIE BAŁ. Gdy Armia Czerwona była pod Warszawą to Kaplanka strzeliła do Lenina z PRZYŁOŻENIA, gdy wsiadał do samochodu na zapleczu fabryki Rawilsona w Moskwie.
  Nad pięknym Nekerem mieszkałem w jednym pokoju z wykształconym w Leningradzie Ukraińcem, który strofował mnie: PRZECIEŻ WIDZIAŁEM PISTOLET Z KTÓREGO STRZELAŁA. TO JEST BROŃ PROSTYTUTKI PARYSKIEJ, Z TEGO CZŁOWIEKA ZABIĆ NIE MOŻNA. – Może i nie zabiła, ale Uruchomiła syfilis, o co rabinom kijowskim chodziło?
  Po klęsce Trocki musiał UWOLNIĆ Dzierżyńskiego, który ze Stalinem SPRZEDALI Południową Mongolię Chińczykom i Północną Mandżurię Japończykom za wypędzenie Polaków z Odessy. Rodzina matki mego kolegi ewakuowała się z Odessy z armią polską. Mówiła, że NIE BYŁO WIĘKSZEJ MAKABRY OD PACYFIKACJI ODESSY.

 158. Kar said

  do Juliusza:

  ..ja za pioruna nie moge tego rozgryzc:..!?

  co GO zydlaka w koncu zlozylo ..syfilis (lepsze dobro, bo skurwiel mogl czuc blues’a pomalu..), czy malokalibrowy-niezdolny pistolet dzierlatki ? ..a moze ON w ogole jeszcze biega?

  pisz Pan jasniej

 159. doubleop said

  @Boydar
  Przepraszam, ale nie wiem o czym Pan do mnie mówi.

 160. 123 said

  Rosyjski magnat nabył koncesję na wydobycie gazu w Polsce

  KOMENTARZ BIBUŁY: Michaił Fridman oczywiście może być nazywany “rosyjskim magnatem”, ale jest po prostu pochodzącym z Ukrainy żydem, który wraz z kolegami-żydami z Ukrainy (Germanem Khanem, Aleksym Kuzmiczewem, czy amerykańskim żydem Alexandrem Knasterem), rozgrabili Ukrainę wypompowując zeń miliardy dolarów poprzez założone różne spółki, głównie sektora energetycznego. Trzeba bowiem wiedzieć, że gros miliarderów ukraińskich i z regionów byłego bloku wschodniego to żydzi, którzy tradycyjnie jak pijawki społeczne, inteligentnie i bezwzględnie wykorzystują każdą okazję do pomnażania swojego bogactwa i władzy.
  I jeszcze jedno: ciekawe, że hasła tych osobników – wszak znanych na świecie, bo angażujących się w wiele projektów żydowskiego panowania nad światem (jak np. właśnie Fridman, który jest jednym z założycieli Rosyjskiego Kongresu Żydowskiego) – nie ma nawet w polskojęzycznej Wikipedii. Po co informować Polaczków o tym kto naprawdę zagarnia ich forsę.
  http://www.bibula.com/?p=80240

  „Polskie obozy koncentracyjne” w audycji mniejszości niemieckiej
  Podczas audycji mniejszości niemieckiej na falach Radia Olsztyn w wywiadzie z reżyserem Pawłem Siegerem kilkakrotnie mówiono o „polskich obozach koncentracyjnych”.
  Co by nie powiedzieć o PRL-owskiej Polsce, ale wówczas nikt na świecie nie ośmielił się nazywać obozów koncentracyjnych polskimi ani nie obarczać Polaków współudziałem w Holokauście. PRL nie była krajem suwerennym, ale była szanowana przez Zachód. Nie była krajem suwerennym, ale była krajem poważnym w przeciwieństwie do III RP która jest krajem kabaretowym, którego szacunek w świecie odmierzany jest ilością klepnięć w plecy jakie Tusk a obecnie inne PO-wskie kacyki zaliczają na korytarzach w Brukseli.
  http://www.bibula.com/?p=81353

  Korwin-Mikke: Czemu “pożytecznymi idiotami” nie nazywa się służących Berlinowi lub USA?
  Lider partii KORWiN skomentował słowa prof. Antoniego Dudka na swój temat. Naukowiec nazwał kandydata na prezydenta osobą, która odgrywa rolę “pożytecznego idioty” Moskwy.
  Prawdziwa agentura rosyjska jest w Polsce gdzie indziej. Nie jest nią Janusz Korwin-Mikke. Może się na mnie obrazi, ale i tak to powiem: on, mówiąc po leninowsku, odgrywa z punktu widzenie Kremla rolę pożytecznego idioty – powiedział profesor Antoni Dudek o Januszu Korwinie-Mikke w wywiadzie dla portalu Onet.pl.
  Wspomniany polityk na wypowiedź tę zareagował na swoim profilu na Facebooku:
  P.prof.Antoni Dudek był uprzejmy uznać, że nie jestem agentem Kremla – dziękuję – tylko tzw. “pożytecznym idiotą” […] Czyli takim, którego działania są dla Rosji korzystne – a robi to za darmo. Rozumiem, że gdybym brał za to pieniądze, to nie byłbym idiotą. Otóż p.Profesorowi nie przychodzi do głowy, że niektóre działania korzystne dla Rosji mogą być korzystne również dla Polski. Np. wzajemna likwidacja sankcyj – odpowiedział Korwin-Mikke.
  Lider partii KORWiN dopytywał, czemu temrin “pożyteczny idiota” nie odnosi się do tych z polityków, któzy służą interesom m.in. Stanów Zjednoczonych czy Niemiec
  Teraz pytanie: czy Jarosław Kaczyński jest pożytecznym idiotą wspierającym Waszyngton i Żydów za darmo – czy też ma z tego jakieś korzyści?
  Bo p.Donald Tusk był dla Berlina i Brukseli “pożytecznym” – ale nie “idiotą”; miał z tego i ma konkretne korzyści…
  Drugie pytanie: lepiej by idiotą – czy sprzedawczykiem? I trzecie: dlaczego tych co za bezdurno wspierają np. Berlin nie nazywa się “pożytecznymi idiotami”? – napisał polityk.
  http://www.bibula.com/?p=81336

  – Korwin może zwodzić ludzi, te jego prosowieckie wypowiedzi, to, że on jest teraz proputinowski, to już nie jest nawet podejrzane. One są dowodem na to, że ten facet jest libertarianinem, jeśli chodzi o swobody gospodarcze, jednak nie jest za niepodległością Rzeczpospolitej. Bo jeśli mamy lizać buty Putinowi, to już wtedy Korwin niczym się nie różni od Donalda Tuska, który lizał buty Putinowi – powiedział Wojciech Cejrowski w rozmowie z portalem NamZalezy.pl.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/cejrowski-ostro-o-korwinie-mikke-zeswirowal-niczym-nie-rozni-sie-od-tuska
  Cejrowski jest projewrejski i przez to jest za niepodległością…Izraela.

  Targi białych niewolników
  „Jest to widok, który poruszyłby zapewne serce najbardziej nawet nieludzkie, owo odłączanie mężów od żon, matek od córek, bez żadnej już nadziei na przyszłe spotkanie tych, którzy stają się niewolnikami u pogańskich mahometan, czyniąc swym ofiarom tysiączne niegodziwości. Okrucieństwo Tatarów skłania ich do niezliczonych wprost podłości, jak to gwałcenie dziewcząt, zniewalanie żon w obecności ojców i mężów, a nawet obrzezywanie dzieci w obecności rodziców, by móc je ofiarować Mahometowi.”
  Przeciętnemu mieszkańcowi Europy i USA wydaje się, że w czasach nowożytnych niewolnictwo dotyczyło tylko czarnych ludzi. Jest to jednak wyobrażenie z gruntu błędne. Aż do końca XVII wieku południowo-wschodnie tereny Królestwa Polskiego dotykała plaga najazdów tatarskich. Najazdów, w trakcie których porywano mnóstwo ludzi. Jako niewolnicy trafiali później nawet do najbardziej odległych rejonów Imperium Osmańskiego.
  http://www.kresy.pl/kresopedia,historia,rzeczpospolita?zobacz/targi-bialych-niewolnikow

 161. 123 said

  Żydzi przeciwko ludzkoŚci
  Nie wiem, kim żydzi są, ale wiem, kim nie są – ludźmi. Nie wiem skąd się wzięli. Jeśli o to chodzi, nie wiem też skąd my pochodzimy, ale na pewno nie z tego samego miejsca.
  Żydzi są kosmitami w każdym sensie tego słowa. Oni nawet wyglądają kosmicznie. Czy jest coś tak dziwnego jak ortodoksyjny żyd w swoim złowróżbnym czarnym ubraniu, z kręconymi pejsami i brzydkim kapeluszem? I oczywiście kąpiel nie jest zwyczajem ortodoksów, więc cały czas bardzo źle pachną. Robią to umyślnie, dla efektu, żeby zszokować nas, ludzi.

  Dzięki ostatniej rzezi w Gazie, rzeczy stają się widoczne dla coraz więcej ludzi. Wielu z nich się zastanawia: co jest złego z żydami? Dlaczego jest im tak łatwo zabijać ludzi? Dlaczego sprawia im to taką frajdę? Dzięki internetowi, wielu ludzi teraz zastanawia się nad tym problemem. Przed erą Internetu nie było miejsca do publicznego zastanawiania się. Natomiast w obecnej dobie możni tego świata próbują zmuszać narody, by nie zastanawiali się nad niczym na temat żydów, oczywiście oprócz tego, jacy są oni wspaniali.
  http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=11820&Itemid=56

  Koncern Agora S.A. mocno zainteresowany publikacjami WPS
  Wydawca żydowskiej Gazety Wyborczej wystosował do nas pismo w tonie ultymatywnym, nakazujące usuniecie wszelkich treści pochodzących z żydowskiej gazety.
  Tylko „Kali może ukraść krowę” – tę zasadę chce stosować wobec WPS wydawca żydowskiej gazety – GW
  Jeśli w podanym w piśmie terminie nie zastosujemy się do żądania grożą nam sądem i kosztami. Publikowanie żydowskich treści na portalu WPS będzieprzypuszczalnie możliwe jedynie za odpłatnością.
  http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=11831&Itemid=56

  Liga Przeciwko Zniesławieniu (ADL) a żydowska kultura inwigilacji Ameryki
  Ks. Charles Couglin (1891-1979) był jedną z najbardziej szanowanych osób w całych Stanach Zjednoczonych, i jedną z najbardziej znanych, głównie w latach 1926-1945. Swoją fenomenalną popularność zawdzięczał jasnemu przekazowi opartemu na solidnej doktrynie Kościoła katolickiego, klarownym i prostym przekazie ujawniającym zgubne skutki i knowania masonerii oraz wpływowych grup żydowskich. Medialny rozgłos uzyskał poprzez wykorzystanie swego wielkiego talentu oratorskiego i organizatorskiego, co zaawocowało m.in. stworzeniem audycji radiowych, przez wiele lat najpopularniejszych w całej Ameryce (nawet najwięksi oponenci szacują, że ich słuchalność przekraczała 30 milionów słuchaczy tygodniowo); poprzez wydawanie, a następnie rozdawanie i przesyłanie za darmo na życzenie, doskonałych książek i broszur o tematyce społecznej, itp. Ks. Couglin pisał w nich wprost np. o żydowskich korzeniach przywódców rewolucji bolszewickiej, podając wiele szczegółów biograficznych; pisał o manipulacjach bankierów żydowskich wyzyskujących amerykańskich obywateli (m.in. wskazywał na prawdziwe cele utworzenia prywatnej instytucji o zwodniczej nazwie “Federalny Bank”); o wciąganiu Ameryki do światowych konfliktów zbrojnych przez żydowskich graczy, itp. Był wielkim wrogiem antykatolickich ideologii, tak nazizmu jak i komunizmu. Jego audycja została we wrześniu 1940 roku zdjęta z anten radiowych, za sprawą zarówno bezpośrednich nacisków prezydenta F.D. Roosevelta (którego wysłannikiem był Joseph P. Kennedy, ojciec przyszłego prezydenta Johna F.Kennedy’ego), jak i knowań – układających się z rządem wprowadzającym program New Deal – grupy biskupów amerykańskich. Od strony prawnej, jako pretekst wykorzystano nowe przepisy przyznające i limitujące koncesje na programy radiowe. Postać ks. Couglina jest celowo, jeśli nie zapominana (np. w polskojęzycznej Wikipedii nie ma nawet hasła o nim), to zniekształcana, właśnie przez żydowskie i antykatolickie grupy wpływu, oskarżające go bezpodstawnie o antysemityzm, fanatyzm religijny, a nawet faszyzm czy nazizm.

  “Prawdą jest, że żydowskie dziedzictwo, żydowska kultura, żydowskie wartości, są tak istotną częścią tego kim jesteśmy, że słuszne jest powiedzenie, iż żydowskie dziedzictwo jest amerykańskim dziedzictwem. Naród żydowski ma ogromny wkład w Amerykę. Żadna inna grupa nie miała takiego ogromnego wpływu per capita niż wy wszyscy tutaj obecni wraz z waszymi poprzednikami”[116]
  “Zajmujecie 11% miejsc w amerykańskim Senacie. Stanowicie 1/3 laureatów Nagrody Nobla. Tak wiele myśli występujących w tym narodzie, szczególnie emanuje z ponad 5.000-letniej żydowskiej historii, tradycji i kultury”. Następnie dodał: “Nie możecie mówić o ruchu praw obywatelskich w tym kraju nie mówiąc o żydowskich jeźdźcach wolności i Jacku Greenbergu. Nie możecie mówić o zaangażowaniu kobiet nie mówiąc o Betty Friedan, albo amerykańskim postępie w nauce i technologii nie wspominając Einstena i Carla Sagana, albo muzyki Gershwina, Boba Dylana i tak wielu, wielu innych ludzi”. [117]
  Biden zauważył również przekształcający cel nowoczesnej kultury amerykańskiej:
  Uważam, że kultura i sztuka wpływa na ruchy w Ameryce, wpływa na nasze postawy w Ameryce, w takim samym stopniu jak wszystko inne. . . Nie moglibyśmy tego zrobić polegając tylko na części legislacyjnej. To było dokonane poprzez “Will and Grace” ****** i poprzez media społecznościowe. Dosłownie. To zmieniło postawy ludzi. I dlatego jestem pewien, że ogromna większość zaakceptuje i szybko zaakceptuje [gejowskie małżeństwo]. Myśląc o tym co za tym stało, założę się że 85% tych zmian, czy w Hollywood czy w mediach społecznościowych, są rezultatem żydowskich liderów w przemyśle. Ten wpływ jest ogromny, wpływ jest ogromny. I dodam, że to wszystko przynosi dobro. [118]
  Na zakończenie Biden oświadczył, że “żydowskie wartości” są “tak głębokie i tak zakorzenione w amerykańskiej kulturze”.

  Wyjaśnił, że “żydowskie dziedzictwo ukształtowało nas takimi jakimi jesteśmy – nas wszystkich, nas, mnie – tak bardzo, albo bardziej iż jakikolwiek inny czynnik w ostatnich 223 latach. I taki jest fakt”. Zadeklarował: “Uważam, że jak zwykle, nie doceniacie wpływu żydowskiego dziedzictwa. Naprawdę tak myślę. Jesteśmy wam wdzięczni, jesteśmy wdzięczni waszym wcześniejszym pokoleniom”. [119]

  Dlatego, jak mówią Biden i Slezkine, wartości żydowskie zakorzenione w amerykańskiej kulturze odpowiadają za kulturę tajnych inwigilacji, która charakteryzuje nowoczesną epokę żydowską. Faktycznie, Międzynarodowe Muzeum Szpiegowskie w Waszyngtonie, DC [International Spy Museum], założone by gloryfikować historię szpiegostwa, utworzył Milton Maltz, członek zarządu ADL. Maltz, który nadal służy jako założyciel i prezes zarządu Międzynarodowego Muzeum Szpiegowskiego, “rozwinął w sobie zainteresowanie wywiadem i sprawami bezpieczeństwa narodowego kiedy pracował dla Agencji Bezpieczeństwa Narodowego [NSA] w Waszyngtonie, DC”. [121]

  Ale nasila się także reakcja przeciwko tym programom tajnej inwigilacji i wielu krytyków, których irytuje nowoczesna żydowska epoka szpiegowania. W tej grupie jest 35 światowych liderów, których rozmowy telefoniczne ostatnio podsłuchiwała NSA. Najbardziej znany cel, niemiecki kanclerz Angela Merkel, stwierdziła, że zmniejszyło się jej zaufanie do USA. Niemiecki minister spraw wewnętrznych Hans-Peter Friedrich powiedział: “Jeśli Amerykanie podsłuchiwali telefony komórkowe w Niemczech, to złamali niemieckie prawo na niemieckiej ziemi”. [122]

  Eugene Robinson z Washington Post także ukazał oburzenie w artykule “NSA poza kontrolą” [The Out-of-Control NSA]: “Powiedzmy to wyraźnie: NSA wścibiała nos w rozmowy przez telefony komórkowe niemieckiej kanclerz Angeli Merkel? Może aż przez dekadę? A prezydent Obama nic o tym nie wiedział? Albo ktoś tu kłamie, albo Obama musi uznać, że NSA, w dążeniu do wszechwiedzy poza wszystko co mógł wymyślić Orwell, wymknęła się spod kontroli”. [123]
  Ponadto, Robinson zapytał o cel takiego programu inwigilacji: “Co agencja zrobiła ze zdobytymi tajemnicami? Czy te informacje są jeszcze przetrzymywane? Czy wymienieni zagraniczni przywódcy – a nie wiemy kim są – mają wierzyć, że nie ma żadnego problemu w tym, że NSA wie wszystko o ich osobistych rozmowach, tak jak Amerykanie mają wierzyć, że można zaakceptować fakt, że agencja przetrzymuje zapisy wszystkich naszych rozmów telefonicznych?” [124]
  http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=11829&Itemid=56

 162. Marucha said

  Re 156:
  Rabin przewiduje, że zwiazki polsko-amerykańskie nie ucierpią w związku z oskarżeniem przez szefa FBI Polaków o współsprawstwo w holocauście

  Oczywiście, że nie ucierpią, tak jak nie ucierpi związek pastucha z bydlątkiem, któremu da kijem po grzbiecie. Bydlątko i tak z nim pójdzie.

 163. Boydar said

  http://www.bryk.pl/s%C5%82owniki/s%C5%82ownik_wyraz%C3%B3w_obcych/243474-gratis_%C5%82ac.html

 164. http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=17476059&kat=1342&title=Duda-przy-wyborze-smiglowcow-powinien-byc-realizowany-polski-interes-narodowy&ticaid=114c04

  Duda nie jest ekspertem, ale SŁYSZY, co się mówi, a opinia Czempńskiego Daje do myślenia. Jeśli Generał Czempiński mówi, że to śmigłowce Starej Generacji, które NIE BĘDĄ SIĘ LICZYĆ na polu walki – jak F-16 – to Duda Postawił Uszy jako jedyny KOMPETENTNY Kandydat na Prezydenta.

 165. revers said

  Moze ktos znajdzie jakies roznice miedzy NATO-ISIS-UPA-ASOW ?

  http://www.barenakedislam.com/2014/09/10/isis-in-action-photos-of-islamic-state-savagery-the-media-will-not-show-you-warning-very-graphic/

 166. Boydar said

  @ Pan JPT

  Przecież to nie krety, wszyscy są kompetentni. Nawet Kononowicz, tylko żeby sweter zmienił. Sweter musi być „patriotyczny” np. po hipopotamie. A na dutki można taczkę pożyczyć albo wziąć kredyt i kupić „u owada”.

 167. http://ukraina.ru/news/20150424/1012857898.html

  Polska i Ukraina będą wyrównywać Francji straty za Mistrale.
  Trzymajcie mnie !!!

 168. To już oficjalne. W Der Spiegel czytamy, że władze wojskowe DRL wydały rozkaz powrotu ciężkiego uzbrojenia na pierwszą linię frontu. Zacharczenko w wywiadzie dla niemieckiej prasy powiedział, że Kijów w ogóle nie przestrzega ustaleń pokojowych.

 169. zolnierz said

  Smutne ale prawdziwe :
  Ponad 50% Polakow (tak POLAKOW) zostało ogłupionych na tle wyborow !
  Gdy do tego dodacie obcych z obywatelstwem polskim to ani jeden Polak nie zasiedzie na urzędzie polskim ,nawet sołtysa Polaka mieć nie będziecie !!!
  Co wiec czynic radzcie.
  Wlasnie tu na wolnych tematach i bez obaw GDY JESTES POLAKIEM .

 170. revers said

  Zamykaja „Hute katowice”, tym razem zielonym faszystom przeszkadzaja stalownie a byly to jedne z najnowoczesniejszych w europie, a po za tym na cos trzeba umrzec.

  Takze trucicieli trudno ocenic jednoznacznie, trucieli moze byc wiecej w okolicy, czy tylko od metali ciezkich z piecow hutniczych, czy od zywnosci GMO.

  Tylko za czasow realnego socjalizmu hutnicy i gornicy mieli miesieczne wyjazdy do domow wczasowych na wybrzezu, jak i kolonie letnie dla dzieci z doplatami, co poprawialo kondycje zdowotna.

  http://www.twojezaglebie.pl/sadne-dni-huty-katowice-82932

 171. Bez komentarza.

 172. Siggi said

  Omar Faris na Facebooku

  W związku ze zbliżającymi się wyborami na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej , pragnę przypomnieć kandydatom na ten urząd o pewnej grupie wyborców.

  W polskim społeczeństwie , żyje około 17 tysięcy obywateli Polskich pochodzenia arabskiego , są to ludzie wykształceni, większość ukończyła wyższe uczelnie, są lekarzami , biznesmenami, wykładowcami uniwersyteckimi. Osoby te nie żyją na koszt państwa polskiego, ale uczciwie pracują , płacą podatki i niejednokrotnie dają zatrudnienie innym ludziom.
  Te osoby mogłyby być ambasadorami polski w krajach arabskich, działać na rzecz poprawienia stosunków polski z krajami arabskimi.

  Do tego jednak jest potrzebny prezydent oraz rząd , który nie będzie pod wpływem Izraela, prezydent i rząd który nie będzie bał się słowa antysemityzm, używanego w każdej niewygodnej dla Izraela sytuacji , prezydent i rząd który nie będzie bał się mówić tego samego prywatnie i publicznie- tak w sprawach dotyczących polski, jak i w sprawach dotyczących innych krajów.

  Do tej pory wielu przedstawicieli rządu Polskiego, mówiło prywatnie , że doskonale rozumieją tragedię narodu Palestyńskiego , że chce pomóc…. ale publicznie nie odważyło się przeciwstawić SYJONISTYCZNEJ PROPAGANDZIE!!! co świadczy o tym , iż rząd Polski jest w jakiś sposób zależny od Izraela…

  Obywatele Polscy pochodzenia arabskiego to również wyborcy w Polsce, którzy będą brać udział w wyborach prezydenckich, kilkanaście tysięcy osób, które przekonały się już jak dwulicowi potrafią być politycy… na którego z kandydatów oddadzą swój głos?

 173. osoba prywatna said

  Trochę muzycznego oddechu.
  Rondo Veneziano to istniejący od 1979 roku zespół muzyczny, który uosabia włoską muzykę barokową. Rondo Veneziano – założona przez Gian Piero Reverberiego grupa wszechstronnie uzdolnionych absolwentów włoskich szkół muzycznych, która zachwyca swoją grą publiczność na całym świecie od ponad trzydziestu lat. Zespół występujący w strojach z XVIII w. w swoisty a zarazem niesłychanie piękny sposób interpretuje utwory Bacha, Mozarta, Beethovena, Vivaldiego. Grupa podeszła do klasyki w nieszablonowy sposób. Do zwykle używanego instrumentarium (skrzypce, altówka, obój, flet, wiolonczela) dodano elektryczny bas i perkusję, co w efekcie od strony komercyjnej okazało się doskonałym pomysłem. Zespół istnieje do tej pory i sprzedał ponad 30 milionów płyt na całym świecie.
  Orkiestra składa się z 9 muzyków (7 kobiet i 2 mężczyzn).

 174. Siekiera_Motyka said

 175. https://ksiezycowahipoteza.wordpress.com/

  Misja skalna – prof. Andrzeja Niwińskiego. Kontrowersje – Opublikowano 5 Luty 2012 by Jerzy Kijewski
  OKOŁO 12 600 LAT TEMU HOMINIDY, ZE SZTYLETAMI KOŚCIANYMI, STAŁY SIĘ LUDŹMI.

  Moja WANDALUZJA wyglądała na Herezję, ale 10 lat temu Anglicy ogłosili odkrytą w Dreźnie Europejska Atlantydę, którą wcześniej badano w Austrii i Słowacji. Została ona odatowana na 5100-4900 lat p.n.e. jako cywilizacja Rolniczych Kultur Naddunajskich. Kilka lat temu zaś archeolog niemiecki Heinrich Kusche zidentyfikował Gęstą Siatkę na zdjęciach satelitarnych Europy jako NEOLITYCZNE tunele, które ja zinterpretowałem jako Lochy Zamkowe, co zostało potwierdzone archeologicznie w Austrii i na Lubelszczyźnie.
  Dla mnie było to POTWIERDZENIE Słuszności mego datowania zamków nadreńskich jako Halsztackich, co dla Niemców było argumentem mojej Niepoczytalności, ale okazały się one Europejską Atlantydą. Wg mnie były one skutkiem eksportu żelaza kaszubskiego i powiślańskiego przez Kolonię Renem i Rodanem na Morze Śródziemne.
  Ta spekulacja z Europejską Atlantydą została ZAKASOWANA nadesłaną mi kilka dni temu przez mego czytelnika, pana Owalskiego, obszernego blogu: https://ksiezycowahipoteza.wordpress.com// Misja skalna – prof. Andrzeja Niwińskiego. Kontrowersje//. Opublikowano 5 Luty 2012 by Jerzy Kijewski//.
  Wg profesora Niwińskiego są w Europie SETKI budowli z Betonu Neolitycznego, zbrojonego Neolitycznym Żelazem. Tą TECHNIKĘ profesor Niwiński datuje na XXIV wiek p.n.e., czyli budowę PIRAMID. W Europie najwspanialszą taką budowlą ma być cytadela Angers nad dolną Loarą, które było jakby Francuskim Szczecinem. Statki morskie dowoziły tam ŻELAZO, które było rozwożone WIOSŁOWO aż do XIX wieku.
  Na Odrze berlinki, czyli SZKUTY sterowo-żaglowe są stwierdzone w r. 1242, ale na Loarze o szkutach nie słyszałem – może dlatego, że jest to rzeka bardzo kapryśna, pełna płycizn i właściwie niemożliwa do regulacji.

 176. osoba prywatna said

  Amerykański żołnierzu! W czerwonych szpilkach naprzód marsz!
  „Właśnie wydałem 16 dolarów na parę butów na obcasach, które teraz muszę pomalować na czerwono tylko po to, by je wyrzucić jak tylko 300 z nas skompromituje amerykańską armię” – pisał jeden z kadetów na stronach serwisu.
  http://www.bibula.com/?p=81359

 177. Siggi said

  Temat rozwojowy…
  http://www.pb.pl/4028817,10045,orban-nie-poprzemy-umowy-ue-usa-ktora-oslabi-wegierskie-sady

 178. Nemo said

  Nie wiem czy było coś na ten temat w Gajówce czy nie, no to wklejam:

  „Narodowym Dniem Zwycięstwa będzie 8 maja – stanowi ustawa uchwalona przez Sejm. Zarazem znosi ona obchodzone dotychczas 9 maja Święto Zwycięstwa i Wolności. Rzecznik MSZ Rosji Aleksandr Łukaszewicz w krótkim oświadczeniu powiedział, że zmiana daty jest „poważną rewizją historii”. – Brak słów, jak krótką pamięć historyczną mają niektóre narody – dodał.”
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17809837,Dzien_Zwyciestwa_juz_nie_9_maja__Sejm_przeglosowal.html#MT

 179. volviak19 said

 180. volviak19 said

 181. volviak19 said

 182. Siggi said

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/panstwo-islamskie-zalozyli-zachodni-agenci

 183. osoba prywatna said

  http://img.wiocha.pl/images/5/e/5ecc4fbb8ecb0629b8b74779d8dd209e.jpg?s=1429622265

 184. KOR said

  @ 165 revers said 2015-04-25 (sobota) at 11:11:01 Moze ktos znajdzie jakies roznice miedzy NATO-ISIS-UPA-ASOW
  Gospodarz ze swoim sprzetem szybko potrzebny do zapisu ukrzyżowania, zanim zostanie zablokowany:

  Film o zwyrodnialcach z batalionu Azov dokonujących brutalnej egzekucji powstańca Noworosji, przechwycony przez Kiberberkut

  http://lifenews.ru/news/153049 – ukrzyżowany i podpalony

  «Кибер-Беркут» опубликовал видео казни ополченца бойцами «Азова»
  Группа людей в камуфляже с отличительными знаками националистического батальона распинает на кресте неизвестного с кляпом во рту.

  Группа хакеров «Кибер-Беркут» распространила в Интернете кадры издевательств украинских силовиков над попавшим в плен представителем ополченцев Новороссии. На кадрах ночной съемки несколько вооруженных мужчин в балаклавах и камуфляже представляются бойцами батальона нацгвардии «Азов». Видео появилось на одной из страниц «Кибер-Беркута» в социальной сети «В контакте». Хакеры утверждают, что получили его по электронной почте от украинских силовиков.

  По версии «Кибер-Беркута», истязания неизвестного мужчины четырьмя людьми с символикой украинского националистического подразделения были сняты в районе поселка Широкино. Через него сейчас проходит линия разграничения, предусмотренная минскими соглашениями.

  Сама по себе запись не рекомендуется к просмотру лицам до 18 лет и людям с неустойчивой психикой. По замыслу разославших видео, это акция запугивания всех, кто помогает ополчению. Их на сленге нацгвардии зовут предателями Украины.

  — Мы воины батальона «Азов». Мы боремся с москальскою нечистью. И так будет с каждым, кто будет уличен в пособничестве сепаратизму, — говорится в коротком обращении, которым неизвестные начинают ролик.

  Далее камера запечатлела, как четыре фигуры в камуфляже орудуют над лежащим на земле с кляпом во рту мужчиной. Он пытается сопротивляться и стонет, но они плотно строительным скотчем приматывают его к некой конструкции. Потом крики усиливаются, слышны стучащие звуки. Камера наводит объектив на руку лежащего мужчины: видно, что из нее торчит гвоздь. Затем идут кадры c установкой конструкции, на которой закреплена фигура. Это крест, на нем висит распятый человек.

  LifeNews проверяет достоверность этой записи, комментарии к которой, как говорится в сообщении «Кибер-Беркута», излишни.

  detektywmjarzynski 25.04.2015 03:48:49

 185. http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lotnictwo-cywilne-na-swiecie-era-wielkich,128,0,1774464.html
  2015-04-25 09:44
  LOTNICTWO CYWILNE NA ŚWIECIE: ERA WIELKICH SAMOLOTÓW PASAŻERSKICH ODCHODZI W PRZESZŁOŚĆ?

  „Przewidywania producentów i linii lotniczych, według których przyszłość należy do wielkich samolotów pasażerskich zabierających 500, lub więcej, pasażerów wydają się nie sprawdzać. W konkurencji z olbrzymami wygrywają mniejsze, dwusilnikowe maszyny.
  Analitycy transportu lotniczego zwracają uwagę na znamienny fakt, iż w ub. roku linie lotnicze nie zamówiły ani jednego egzemplarza największych maszyn pasażerskich – Boeinga 747-8 i dwupokładowego Airbusa A380 i to mimo stałego wzrostu liczby pasażerów.”

  Gdy kilkanaście lat temu SKONTROWAŁEM Airbusa-MAMUTA i Boeinga-MASTODONTA mym AEROBUSEM to Generalna Dyrekcja Dróg Publicznych w Polsce wydała orzeczenie, że AUTOSTRADY NIE SĄ POTRZEBNE tylko Drogi Szybkiego Ruchu, dużo tańsze, bo z przebudowy dróg obecnych. Zostało to POTWIERDZONE przez rząd Północnej Nadrenii-Westfalii Zawieszeniem UKOŃCZENIA Systemu Autostradowego Północno-Zachodnich Niemiec, BO AUTOSTRADY SĄ W CHMURACH, na podstawie czego nacjonalistyczny rząd Indii ANULOWAŁ Narodowy Plan Budowy Autostrad.
  Jednak największą rewolucję DOKTRYNALNĄ mój Aerobus wywołał w Awiacji, w postaci ZAPRZESTANIA budowy niektórych portów lotniczych i ich Przemodulowania w związku z przejściem od strategii Liniowej na KRĄŻOWNICZĄ, o czym jest mowa w tym artykule. To PRZEJŚCIE NA STRATEGIĘ KRĄŻOWNICZĄ – jak w wojnie morskiej o Niepodległość USA – BYŁO I JEST SKUTKIEM MEGO AEROBUSA.
  To że nie dokonano tej rewolucji na przełomie Wieków wynikało ze Skurwysyństwa. Otóż wielki kapitał chciał ZMONOPOLIZOWAĆ Awiację – jak kiedyś Kolejnictwo, gdy spółki kolejowe rządziły u Wykupywały Amerykę – ale trzeba było najpierw ZLIKWIDOWAĆ 250 towarzystw lotniczych i zastąpić je 4: ROTSZYLDEM, ROKEFELEREM, BUSZEM I BATENBERGIEM, ale ja krzyczałem: NIE SPRZEDAWAJCIE AKCJI, bo to odda Awiację spermie jerozolimskiej, toteż 150 Towarzystw utrzymało się.
  Rokefeler rozgromił wprawdzie Urszulę Sipińską i ROZDEPTAŁ Japonię, ale tylko dlatego, że Japończycy modlili się do Spermy Abrahama.

 186. Eliza said

  Trzęsie się dach świata.

  Katmandu, Nepal – siła wstrząsu 12,41 TWh.
  Dla zobrazowania siły wstrząsu podam, że terawatogodzina (TWh). 1 TWh = 1 000 GWh, a np. roczna produkcja energii elektrycznej w Elektrowni Siersza w 2012 roku wynosiła ponad 2 TWh[1], a wolumen sprzedaży energii elektrycznej grupy RWE Polska za 2013 rok to ok. 6 TWh ( dane wikipedia).

  „Ponad 1457 osób zginęło, a liczba ofiar cały czas wzrasta. Trzęsienie ziemi o sile 7,9 w skali Richtera w sobotę nawiedziło okolice stolicy Nepalu, Katmandu i było odczuwalne także w sąsiednich państwach – Indiach i Pakistanie. Zawalił się XIX-wieczny budynek, w którym przebywało około 50 osób. Na Mont Evereście zeszła lawina, raniąc 30 osób. trzęsienie ziemi w centralnej części Nepalu miało miejsce około godziny 11:56 czasu lokalnego.
  Sejsmolodzy z USGS jego siłę określają na 7,9 stopni w skali Richtera. Epicentrum znajdowało się na głębokości około 11 km.

  Pół godziny później doszło do kolejnego trzęsienia – tym razem o sile 6,6 stopni.

  Najsilniejsze wstrząsy odnotowano około 80 kilometrów na wschód od miasta Pokhara w centralnej części Nepalu.”
  czytaj dalej http://losyziemi.pl/katmandu-nepal-bardzo-silne-trzesienie-ziemi-magnituda-7-9-w-skali-richtera-dwie-osoby-zginely-energia-wstrzasu-wyniosla-12-41-twh

  Straszne, trzęsienie porównywane z Fukuszimą.

 187. Eliza said

  I jeszcze coś o geomagnetyzmie.
  Od kilku dni występują dość silne burze geomagnetyczne (GM), czyli drgania pola magnetycznego planety wywołane wiatrem słonecznym i oddziaływaniem plam na naszą jonosferę.
  Niektórzy z nas odczuwają na pewno złe samopoczucie. Osobiście to mogę służyć za ” barometr”.
  Nic dobrego jak widać ta burza nie przynosi i nie przyniesie.
  Trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, tornada itp.

 188. Siekiera_Motyka said

  Ad. 184 – Chazarskie Zwierzęta z epoki UPA/OUN które wedle Kijewskiego Prawa nie mogą być krytykowani, pod groza sadu.

  Polska oficjalnie upada coraz niżej, a Polscy lemingi powtarzają „Ale Ukraina to też nasza sprawa”.

 189. osoba prywatna said

  Ансамбль „Берёзка” – танец „Сударушка”

 190. osoba prywatna said

  Piękny występ chińskiej pary.

 191. Eliza said

  Sati Sauri- Modlitwa Słowiańska – po polsku na dobranoc

 192. E…. liza 🙂 odremontuje se Pani czujniki 🙂 bo jest zupełnie na odwrót.

  Magnetometr w środkowej Szwecji – cisza na „morzu” niedźwiedź chrapie
  🙂

  Kiruna – na północy Szwecji 🙂 tylko się pochlastać z nudów 🙂

  Promieniowanie X ze Słońca – też bryndza 🙂

  Na Alasce jako takie zorze można jeszcze złapać i pomalutku pożegnać się z nimi do połowy sierpnia.

 193. revers said

 194. Eliza said

  @192 Jurek z Stocholmu – grzeczniej proszę, po polsku i z uzasadnieniem, to pozostali skorzystają.

 195. Eliza said

  Strona dla pana z Stocholmu, może też skorzysta.
  http://losyziemi.pl/bardzo-wysoki-jest-poziom-lawy-w-wulkanie-kilauea-na-hawajach-w-wielu-wulkanach-wystapila-erupcja

 196. wanderer said

  ad.184
  Takich sk..synow udusilbym wlasnymi rekoma. Bydlaki, scierwa chazarskie.

 197. 173. Osoba prywatna said – 2015-04-25 (sobota) at 17:48:3

  Ale Obłowili się na tańcowaniu przy mnie Boczkaja – że można część tego Zysku zarekwirować na Ratowanie Wenecji. Zespół Placu Świętego Marka to WĘGIERSKI Pałac Biskupi, bo Pałac Królewski został rozebrany przez Węgrów przy ewakuacji Wenecji a potem przebudowany na ARSENAŁ.
  Neapolitańska szkoła kopulacyjna Kadafiego-Berlusconiego ogłosiła protektorat nad Złotem Afryki: http://www.wandaluzja.com/?p=p_310&sName=talmud-najlepszy-kodeks-mafijny// przez program ratowania Wenecji MOJŻESZ, za który zapłaciła Unia Europejska. Było to SKONTROWANIE lansowanej przeze mnie techniki Moskiewsko-Warszawskiej, która – po korupcyjnym skonsumowaniu środków Unijnych – jest AKTUALNA.
  Można to porównać od wysuniętego przez mego przyjaciela, dr Kazimierza Abramskiego z PGd, Europortu lotniczego AMSTERDAM II, aby takowy zbudować na Ławicy Odrzańskiej. Ja ten wniosek poprawiłem przeniesieniem Europortu na szelf belgijski i PRZEKREŚLIŁEM mym Aerobusem – ale ratowania Wenecji techniką Moskiewsko-Warszawską nie przekreślałem.

 198. Polo said

  Poważne argumenty za sprzedażą lasów państwowych.
  http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,pokaz-slajdow,379446,1,smiertelne-zagrozenia-czyhajace-w-lesie-i-na-lace,index.html

 199. revers said

  To tyczy sie Bartmana i nowego szefa FBI

  http://www.nacjonalista.pl/2015/04/23/kamil-bazelak-dosc-klamstw-to-zydzi-mordowali-polakow/

  Bartmna gmina w slubie nazistow.

 200. Ad. 173, 197:
  Najbardziej DOCHODOWĄ inwestycją XXI wieku była budowa KOPII Wenecji w Las Vegas. JEDEN dorobił się w Macao i chciał zainwestować swe Miliony w Ratowanie Wenecji MOJĄ techniką Moskiewsko-Warszawską. Nie Dogadał się jednak z Włochami, ale w trakcie Przepychanek i handryczenia wszedł w posiadanie konserwatorskich planów Wenecji, które wywiózł do Las Vegas, gdzie zbudował Kopię Zespołu Świętego Marka, co okazało się biznesem MENNICZYM czyli Największym. Kopię tej Dokumentacji sprzedał Chińczykom, którzy zafundowali sobie Biznes Podobny.
  Ponieważ ja mam KONCEPCJĘ odbudowy pałacu Dioklecjana w Splicie i budowy Węgierskiej Wenecji nad Balatonem to jestem dla Chorwatów i Węgrów NIEODZOWNY. Jako autor WĘGIERSKIEJ Metryki Wenecji i jej przebudowy techniką Moskiewsko-Warszawską mam prawo do KOPII dokumentacji konserwatorskiej, co jest w tym wypadku NAJWAŻNIEJSZE.
  Na mocy pokoju w Campoformio w 1797 r. Napoleon dał Wenecję Austrii, wobec czego Wenecjanie WYRABOWALI pałac Signorii w Splicie, żeby WYSTROIĆ i Wyposażyć Pałac Napoleona w Wenecji. Skarbów tych: Rzymskich, Chorwackich, Węgierskich i Weneckich, jest tak wiele, że NIE ZMIEŚCIŁY SIĘ w Pałacu Napoleona, toteż trzeba je było rozparcelować po innych pałacach jako Depozyty.
  Ja ZAŻĄDAŁEM Kopii tych skarbów dla Chorwatów i Węgrów, a ponieważ Włosi oszukaliby Chorwatów i Węgrów to egzekutorem tej Dokumentacji muszę być ja.

 201. Eliza said

  @173 Fantastyczne na poranek, dziekuję

 202. Eliza said

  Jak to skomentować!!!
  Nie będzie polskiego na maturze

  „Ze źródeł dobrze poinformowanych a zbliżonych do MENelików dowiadujemy się, że z egzaminów dojrzałości wyłączony zostanie pisemny z j. polskiego. Planowane są dalsze rewolucyjne zmiany.

  Kto powiedział że nasz reżim zapomina o starych obietnicach wyborczych. Nasza władza nie tylko obiecuje ale, późno bo późno, wypełnia swej obiecanki. Oto dowód przydający wiarygodności nie tylko przed wyborami prezydenckimi ale na cały rok elekcyjny.

  Wiadomo, że już nie tylko jesteśmy w Unii, ale jesteśmy w niej bezapelacyjnie liderami. A skoro szlachectwo jak się przekonaliśmy już nie zobowiązuję , to bycie liderem jak najbardziej. Dlatego Polska zdecydowała dać przykład nie tylko przewodnictwem ale konkretnym działaniem. Możemy pokazać, że nadszedł czas zerwania z zaściankowym przywiązaniem do tradycji.

  Wszak wiadomo:

  „Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność – takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać… Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski – tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem”

  Będziemy demontować tą nienormalność krok po kroku.

  Rozpoczniemy odejściem od tego „idiotycznego” języka pełnego liteR których nawet wymówić trudno. Liter które uniemożliwiają okazanie otwartości na europejskość nowoczesność , współczesność. na co komu dwie litery „łu” ? Czy komuś jest potrzebne ” Ó ” skoro sympatyczne szeroko otwarte ” U” brzmi tak samo. I wygląda jak otwarte ramiona władzy. Do tego jeszcze : „ę”,”ą” „ż”, „ź, „rz”,”ch”, „ł”,”dź”,:dż”. Przecież tego badziewia nawet nie ma żaden porządny laptopek. Ile to trzeba się nagimnastykować przy zwykłym SMS-ie. Ile trzeba się nadziubać aby zwołać kumpli na urodziny Chuka albo Stevena”

  Obiecaliśmy, że będzie sie ludziom żyło lepiej i czas to zrealizować. Przecież bez tej idiotycznej ortografii będzie lepiej nie tylko pisać ( nie tylko panu Prezydentowi).

  Tak więc PiSemny będzie tylko dla tych co się bez PiS-ania obyć nie mogą, ani nie chcą. Poprawkowych nie będzie.

  Wreszcie wyeliminujemy zbędny balast. Eliminacja pisemnego z polskiego stanie się integralną częścia programu „Przyjazne Państwo” który z taką determinacja jest wdrażany przy jednym okienku.”
  http://nathanel.neon24.pl/post/121776,nie-bedzie-polskiego-na-maturze

 203. Eliza said

  @202 To był tylko wpis prowokacyjny Nathanel, ale czy ku temu nie zmierza obecna elyta.

 204. revers said

  http://www.warszawskagazeta.pl/felietony/kroniki-tygodniowe/item/1433-ukraina-upokarza-polske

 205. Tekla said

  TEMAT TYGODNIA – Brednie ukraińskiego IPN
  Miesiąc przed organizowanymi przez Bronisława Komorowskiego obchodami zakończenia II wojny światowej na Westerplatte, na których oczekiwany jest Petro Poroszenko, Ukraiński Instytut Pamięci Narodowej ogłosił, że w czasie II wojny światowej toczyło się osiem wojen, w tym „wojna polsko-ukraińska 1942-1947”. Informacja ta znalazła się w przygotowanych przez UIPN materiałach metodycznych, a właściwie w bardzo szczegółowej instrukcji, jak należy obchodzić 70. rocznicę zwycięstwa nad faszyzmem i zakończenia II wojny światowej. Jej opracowanie – jak podaje UIPN – jest realizacją dekretu Poroszenki z 24 marca w sprawie rocznic. W tym dokumencie prezydent ustanowił nowe święto – Dzień Pamięci i Pojednania, który ma odsunąć w cień Dzień Zwycięstwa 9 maja kojarzący się z Wielką Wojną Ojczyźnianą i radziecką tradycją. Symbolem Dnia Pamięci jest czerwony mak z czarnym śladem po kuli. Czerwony i czarny to kolory banderowskiej flagi.

 206. osoba prywatna said

  Ile zarabia Hajka.
  Rządzenie stolicą się opłaca! W sumie majątek Hanny Gronkiewicz-Waltz (63 l.) jest wart blisko 5,5 mln zł. Prezydent w ubiegłym roku zarobiła więcej. Zamiast 262 tys. złotych, zgarnęła 271 tysięcy złotych pensji. O takich pieniądzach większość warszawiaków może tylko pomarzyć.
  http://www.fakt.pl/warszawa/pensja-hanny-gronkiewicz-waltz,artykuly,540479.html

 207. Tak na marginesie. Jestem bardzo umiarkowanym zwolennikiem Brauna. I tak nie pójdę na głosowanie. To było jednak na moim uniwersytecie, 15 kwietnia. Nie zauważyłem, jego bym posłuchał. Swą drogą, to bardzo chciałbym bronić uniwersytetu. Władze wcale nie mają problemy z zapraszaniem całej plejady ludzi kontrowersyjnych.

 208. Marucha said

  Re 206:
  Mniej ważne jest nawet, ile zarabia – ale KTO zarabia i ZA CO.

 209. vortex said

  Michalkiewicza pewnie znacie, ale „zapinia” już mało kto. To od lat moderator forum na stronie Michalkiewicza. Tak gdzieś do Majdanu sporadycznie włączał się w dyskusję, ale z majdanem musiały przyjść nowe instrukcje, więc zaczął ostro walić po głowie nahajką te nędzne polnischen Schweine co to nie entuzjazmują się Majdanem, jak też nie widzą powodu do wojny z Rosją. Zatem Michalkiewicz też powinien od zapinia nahajką oberwać, bo też się Majdanem nie entuzjazmował. I tak już zostało zapiniowi do dzisiaj, forum trzyma pod ścisłą kontrolą, na nowym etapie nowe zadania – ciężka praca trolla, moderatora i bolszewickiego cenzora zarazem (ciekawe czy dostał choć podwyżkę?).
  Warto zajrzeć choćby tutaj.

  http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=4&t=26551

  W temacie obraźliwej dla Polaków wypowiedzi Comeya, zapinio miał tylko jeden pomysł – jeszcze więcej obrażać Polaków. Zajął się więc tropieniem człowieka sowieckiego w Polakach, z mało grzeczną sugestią, aby nędzne polskie człowieki sowieckie wyniosły się do Czelabińska (czyli na Ural). Każdy głupi się domyśli że to przygotowanie do jawnej już budowy Judeopolonii, czyli do wywalenia gdzieś polaków (może do obozów, może rzeczywiście do Rosji), żeby nowym panom nie psuli nastroju i krajobrazu, i nie zajmowali miejsca.
  Tylko ciekawe co na to wszystko Michalkiewicz? Może on nie zagląda na swoje forum?

 210. Budziwoj said

 211. volviak19 said

  Za lichwę powinna być kara śmierci, jak przed wojną, tak samo kula w łeb za zdradę ojczyzny, za dywersję, sabotaż szpiegostwo
  http://www.nacjonalista.pl/2015/04/22/kiedy-bat-na-lichwiarzy/

 212. PiotrZW said

  Światowe Dni Młodzieży – refleksje malkontenta

  Od czasu, kiedy o. Jan Góra zaczął organizować Dni Młodych na Lednicy, czuję niechęć do wszelkich masowych zjazdów, spotkań i seminariów młodzieży katolickiej. Ostatecznie ta niechęć utrwaliła się u mnie, kiedy zobaczyłem biskupów pląsających na scenie podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro.
  Wybaczcie, ale ta moja awersja do młodzieżowych spędów ma racjonalne i przy tym katolickie powody. Oto w mojej parafii rozdawali dzisiaj gazetę „Dobre Nowiny” z podtytułem „Gazeta Ewangelizacyjna” nr 1(18) z kwietnia 2015 r., poświęconą Światowym Dniom Młodzieży w Krakowie. Format mniej więcej „Faktu”, redakcyjnie dobrze opracowana, kolorowa, 16 stron, nakład: 400 tys. egzemplarzy. Wydawca: Dom Wydawniczy Rafael.
  Na pierwszej stronie – same tytuły, twarz Jana Pawła II i jeszcze jakiegoś aktora. Strona 2 i 3 poświęcona Janowi Pawłowi II „Ostatnie rekolekcje Jana Pawła II”. Strona 4 i 5 jest poświęcona Janowi Pawłowi II, na 4: „Czas żałoby po śmierci Jana Pawła II – Niepowtarzalny tydzień w historii Polski”,7 na 5: „Trzeba go naśladować” (Jana Pawła II) oraz „Sanktuarium św. Jana Pawła II – Najważniejsze miejsce Kultu”. Str. 6: refleksje współpracownicy Biura Postulacji ds. Kanonizacji Jana Pawła II, zatytułowane „O tym trzeba opowiadać…”. Str. 7: reklamy.
  Dopiero od str 8 następuje zmiana tematu. Str. 8 – 9: Dzień świętości życia”. Str. 10 i 11 poświęcone amerykańskiemu filmowi „Każdy jest kimś”. W zasadzie jest to reklama tego filmu bez ślaku krytycznych uwag. Str. 12 i 13: bogato ilustrowany tekst o kolejnej amerykańskiej produkcji „Bóg nie umarł”. Również – same tylko ochy i achy. Na str. 14 i 15 apel pod tytułem „Światowe Dni Młodzieży czekają na Twoją pomoc” oraz dwie szpalty reklam. Ostatnia, szesnasta strona – reklama filmu „Każdy jest kimś”, już bez tekstu, zdjęcie i zachęty: „Głośny film… w kinach już od…”.
  W całej tej gazetce nie znalazłem imienia Jezus Chrystus. Wybaczcie, nie byłem w stanie szukać uważnie, przejrzałem pobieżnie, ale wydaje się, że tego imienia tam nie ma.
  Może się czepiam. Można przyjąć, że prawda o naszym Panu i Zbawicielu leży u podstaw całej tej wielkiej imprezy, ale mnie jednak coś tu cuchnie. Być może to kwestia mojej innej, bardziej tradycyjnej formacji duchowej. Dla mnie te wszystkie teksty, zdjęcia i apele nie mają żadnej wartości bez prawdy, że Jezus Chrystus cierpiał za nas, umarł i zmartwychwstał, i umiera za nas w ofierze każdej Mszy św. Jan Paweł II bez Chrystusa jest nikim, a reklamowane filmy wyglądają mi na protestanckie. Nie dam się skusić.

 213. Nemo said

  „I co teraz powiesz pseudorządowa POmarszczona gadzino, Evito Szpadel???
  – Właśnie ci „terroryści” złożyli kwiaty w Katyniu i oddali cześć pomordowanym Polakom w czasie kiedy Parlament Ukrów odznacza zasłużonych morderców UPA, oprawców Polskiego Narodu. A wy wysyłacie nasze pieniądze w naszym imieniu mordercom naszych rodaków ..Nocne wilki mają więcej honoru od naszego „ojca narodu”. Świat się z nas śmieje i opluwa nas, ale wy i tak powiecie że deszcz pada, bo tego wymaga Wielki Brat czyli USrahell.”
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/04/26/nocne-wilki-juz-w-polsce/

 214. Siekiera_Motyka said

  Ad. 205 – Małymi krokami przesuwają granice Prawdy

  „Głównym zadaniem NSZ było odzyskanie przez Polskę niepodległości i zapewnienie istnienia i trwałości państwa narodu polskiego przez uzyskanie właściwych granic. Żołnierze NSZ służyli Bogu i Ojczyźnie i uznawali za wrogów zewnętrznych Polski – Niemcy i ZSRR oraz wewnętrznych – przede wszystkim agenturę gestapo i komunistyczną (PPR i AL) [2]. W deklaracji NSZ głosiły, że jako formacja ideowo-wojskowa tworzyły fundament Armii Narodowej, stojącej ponad podziałami politycznymi [3]. Jej żołnierze mieli walczyć z każdym wrogiem o państwo narodu polskiego w granicach historycznych na zachodzie i północy (Odra i Nysa Łużycka, wybrzeże Bałtyku, a Niemcy usunięci z powojennej Polski), a na wschodzie granica ryska nie podlegała dyskusji, oparte na zasadach sprawiedliwości i moralności chrześcijańskiej. Zamierzały zwalczać wrogów państwa i narodu polskiego, tj. Niemców i ich agentów, komunistów, bandy kryminalne i wywodzące się z mniejszości narodowych. Przygotowywały się do powstania narodowego w czasie załamywania się Niemców w uzgodnieniu go z aliantami. Deklaracja zapowiadała utrzymanie odrębności od AK ze względu na ochronę przed dekonspiracją oraz realizację celów ideowych NSZ.”

  http://geopolityka.org/analizy/dariusz-miszewski-granice-polski-powojennej-w-publikacjach-narodowych-sil-zbrojnych-1942-1945

 215. 123 said

  Proroctwa Królowej Michaldy z Saby

  Michalda – Królowa ze Saby była trzynastą z rzędu wieszczką przyszłości i
  przybyła do Jeruzalem do Króla Salomona w roku 875 przed Narodzeniem
  Chrystusa Pana, by słuchad jego słynnej mądrości.
  Rozmowy Królowej ze Saby z Salomonem, spisane w IX księgach
  przyniosła do Rzymu podczas panowania Tarkwiniusza – zwanego
  Pysznym, siódmego i ostatniego króla łacioskiego i rzymskiego,
  stara i nieznajoma niewiasta, którą zwano Sybillą Kumaoską i
  ceniąc je królowi oznajmiła jemu; zważ królu o ich proroczej treści.
  Opierały się one na radzie Boskiej Mądrości i zawierały proroctwo przyszłości.
  Gdy wspomniała na bardzo znaczną kwotę kupna (300 filipów monety złotej) a
  król jej wypłacid nie chciał, tedy spaliła pierwsze trzy księgi i zażądała za
  pozostałe sześd tę samą sumę pieniężną. A gdy król mniemając, że nierozsądnie
  za sześd tyle płacid ile miał poprzednio za dziewięd ksiąg zapłacid, do tegoż
  kupna przystąpid nie chciał, wówczas owa niewiasta spaliła dalsze trzy księgi;
  wzywając króla na nowo, aby ostatnie trzy księgi sławnego proroctwa Królowej
  Michaldy ze Saby za tę samą cenę zakupił. Król po namyśle; ostatnie trzy księgi
  za wspomnianą wyżej ogromną sumę kupił, za którą mógł początkowo dziewięd
  ksiąg zakupid. Niewiasta nieznajoma odeszła i nie była nigdy więcej widziana.
  Król, jako rychło owe księgi sławnego proroctwa przeczytał; a coraz więcej w
  nich się miłowad począł a ową sprzedawczynię sławną do siebie doprowadzid
  rozkazał, aby ją szczodrze obdarowad, ale jej więcej nie znaleziono.
  Proroctwo niniejsze zawiera trzy księgi, czyli spis trzech rozmów proroctw
  danych Królowi Salomonowi przez królową Michaldę.

  Nim jednak pomsta Boża spadnie na ziemię to, ukaże się na niebie i ziemi
  dwanaście znaków, zesłanych od Boga w celu opamiętania ludzi i nawrócenia
  ich na drogę poprawy.
   Pierwszym znakiem będzie ten, że ludzie pracując ciężko cały tydzieo, będą
  zmuszeni, żeby nie umrzed z głodu i zapobiec nieurodzajom, pracowad i w
  dnie świąteczne i niedziele.
   Drugim znakiem okaże się ten, że ludzie, mając czternaście i piętnaście lat
  za mąż wychodzid i żenid się będą tak młodo, lecz spokoju w małżeostwie
  nie będzie, stąd kłótnie, nieporozumienia i częste rozwody.
   Trzeci znak nastąpi ten, że na świecie ludzie oddają się całkowicie sprawom
  ziemskim, więc zakwitnie sztuka, jak nigdy przedtem, posuną się nauki i
  umiejętności naprzód, handel i przemysł rozwinie się do ogromnych
  rozmiarów.
   Czwartym znakiem będzie, gdy umiejętnośd ludzka, rozwinąwszy się
  pocznie z małego kawałka ziemi czerpad dochody ogromne, tak duże, że
  przedtem by to czarami nazwane było.
   Piątym znakiem będzie rozpanoszenie się niewiary, kłamstwa i bezbożności,
  tak, że ludzie, zamiast uczciwości, pieniądz umiłują, jego czcid, szanowad i za
  swego boga uważad będą.
   Szósty znak nastąpi ten, gdy ziemia podrożeje niesłychanie, będą ją
  sprzedawad drogo, a przez to wytworzy się handel ziemią.
   Siódmy znak będzie, gdy ludzie nie pozostawią ani kawałka ziemi
  nieuprawnej, będą szczepid wino, sadzid chmiel, a pomimo to chleb będzie
  drogi.
   Ósmy znak, to ten gdy w każdym paostwie będą wybijad inne monety,
  ustanowią różne cła, daniny, prawa, żeby jedno paostwo nie wwoziło
  swoich towarów do drugiego itp.
   Dziewiątym znakiem będzie, gdy wyjątkowo będzie taki krótki mięsopust,
  że ludzie nie zadowolą się nim i przeciągną go na cały post, tak, że postu w
  tym roku wcale nie było.
   Dziesiąty znak nastąpi wówczas, gdy ludzie wyjdą kosid siano, suche już od
  letniego słooca, a tymczasem znajdą śnieg, bowiem, w nocy spadnie obfity,
  jak to nigdy przedtem nie było.
   Jedenasty znak będzie to, gdy Bóg ześle żarłocznych owadów, jak za czasów
  Faraona, robactwo to obsiądzie rośliny i drzewa wszelkie, a szkody ogromne
  poczyni, ogałacając drzewa z liści.
   Dwunasty znak Bóg ześle ten, że wszystkie drzewa tak leśne jak i owocowe
  poschną, po czym nastąpi głód wielki.

  http://www.iluminaci.pl/proroctwa/proroctwa-krolowej-saby-cz2

 216. 123 said

  Jedyną broń, której Polska używając odniesie zwycięstwo- jest różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi narody będą karane za swą niewierność względem Boga. Polska będzie pierwsza, która dozna opieki Matki Bożej. Maryja obroni świat od zagłady zupełnej
  Kardynał Hlond
  http://jednoczmysie.pl/artykuly/proroctwa-dla-polski/
  Tak Ojciec Pio opisał jego słowa „Niebezpieczeństwo grozi całej ludzkości. Niebo długo czeka i ostrzega, ale ludzie się tym nie przejmują. gdy będzie za późno, wyłoni się duży głaz z nocnej mgły. Nocą nagle, bez wypowiedzenia, rozpocznie się wojna. Z południa przylecą czarne i szare ptaki z taką mocą, że zmienią widok nieba i ziemi. Czołgi będą miażdżyć domy z ludźmi, z których zwisać będą martwe, zwęglone twarze. Wskutek powodzi znikną wsie i miasta. Południową Anglię zaleją fale morskie. Jedynie Szkocja się uratuje. na Atlantyku wyłonią się nowe lądy. Nowy Jork i Marsylia starte będą z powierzchni ziemi. Paryż poważnie ucierpi, zaś Wiedeń zostanie oszczędzony. Kraje na południe od Dunaju najmniej odczują skutki wojny. Kto spojrzy w kierunku zniszczeń wojennych, umrze, bo jego serce nie wytrzyma tak straszliwych widoków. W jedną noc zginie więcej ludzi niż podczas ostatnich dwóch wojen światowych”.
  http://przepowiednie.arystoteles.pl/przepowiednie-Ojca-Pio.php
  . Jest to przepowiednia Kardynała Hugona de Saint-Cher, dominikanina z XIII wieku, która znajduje się zapisaną w najdawniejszych już wydaniach tego pisarza. W Komentarzu do Ewangelii św. Mateusza mówi autor Concordantiae:
  „Erunt quatuor genera persecutionum in Ecclesia Dei: prima tyrannorum contra martyres; secunda haereticorum contra doctores; tertia advocatorum contra simplices; quarta Antichristi contra omnes”.
  [„Będą cztery rodzaje prześladowań w Kościele Bożym (a): pierwsze tyranów przeciw męczennikom; drugie heretyków przeciw nauczycielom wiary; trzecie adwokatów przeciw uczciwym ludziom; czwarte Antychrysta przeciw wszystkim” – przyp. red. Ultra montes]
  http://www.ultramontes.pl/proroctwo_z_xiii_wieku.htm
  Mało znany jest fakt, że Ojciec Pio „ujrzał” śmierć Roberta Kennedy’ego. Podobno szczegółowo opisał przebieg zamachu, współczując „młodemu i roześmianemu” człowiekowi, który szedł wśród tłumu, będąc przekonanym, że „leci ku zwycięstwu, a tymczasem Bóg już go wzywał ku siebie”. Najbardziej zdumiewające w opisie zamachu było stwierdzenie Ojca Pio, że tej „zbrodni można było uniknąć”. Twierdził on, że obok ofiary stało kilka osób, które wiedziały, co się może wydarzyć, a nie zapobiegł tragedii. Przeprowadzone później śledztwo potwierdziło te przypuszczenia.
  Ojciec Pio miał także widzenie dotyczące innego ataku terroryzmu. Pewnego dnia zobaczył leżącą na stoliku gazetę z dużymi zdjęciami Aldo Moro (premierem Włoch, zabitego przez terrorystów). Zakonnik popatrzył na zdjęcie i prawie z płaczem wyszeptał: „Krew…., ile krwi…” Scena ta miała miejsce 10 lat przed zamachem na Aldo Moro.
  http://iluminaci.com/ads/przepowiednie-ojca-pio/

 217. 123 said

  R.T.: W swoim wystąpieniu dość kategorycznie Pan stwierdził, iż wie, gdzie znajduje się Bursztynowa Komnata, której do dziś poszukuje kilka rządów i łowcy skarbów na całym świecie. Pana zdaniem kopia pokazana z wielką pompą w 2003 r. w Carskim Siole pod Petersburgiem, to oryginał!
  M.A.F: Oczywiście, że oryginał. Wiem także, gdzie Bursztynowa Komnata została ukryta pod koniec II wojny, i w jak dramatycznych warunkach się to odbywało. Wiem także, kiedy ją stamtąd wyjęto. Wiem jak dotrzeć do tego schowka i wiem, że prawdopodobnie nie został całkowicie opróżniony.
  R.T.: Nie chce Pan na razie „pokazywać palcem” miejsc, gdzie są skrytki, ale przecież wspominał Pan o sztucznym wzniesieniu we Wrocławiu, które jest zamaskowanym bunkrem zawierającym archiwum miasta. Mówił Pan o odkrytych pomieszczeniach w Zamku Książ. Niech Pan teraz coś powie o Sudetach…
  M.A.F.: No dobrze. Otóż Sudety to jest m.in. Złoty Pociąg. Tam sobie stoi. Myślę, że dobrze by było pokazać to miejsce, choćby z uwagi na fakt, iż od pewnego czasu podnoszony jest problem wydrążenia tunelu pod górami, mającego połączyć Czechy z Polską. Nie trzeba go drążyć… bo ten tunel istnieje. Właśnie w nim stoi Złoty Pociąg. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda się to miejsce wskazać.
  http://odkrywcy.pl/kat,132794,title,Historyk-sztuki-odkrywa-tajemnice-Bursztynowej-Komnaty-i-Zlotego-Pociagu,wid,14635910,wiadomosc.html?smg4sticaid=614c22

 218. Na świecie są 4 tajne ośrodki władzy mające ogromne bogactwa i technologie – William Pawelec

 219. 123 said

  Osculator Alchoranis Całowacz Koranu Jan Paweł II Karol Wojtyła

 220. revers said

  Jak norwescy pracownicy socjalni, w ramach europejskich wartsoci lgbt, handlu ludzmi, niszcza rodziny, codziennie bez orzeczen sadowych, opini bieglych zabieraja biologicznym rodzicom, dzeci ktore znikaj na zawsze. Proceder ten ma duza skale i wynosi 5-6 dzieciakow na godzine, 10 tys. rocznie co przy malej populacji norwegow, daje wysokie miejsce w wygaszaniu narodu, spojnego spoleczenstwa rodowego.

 221. volviak19 said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/6-naszpikowanych-gmo-marek-kupowania-ktorych-nalezy-unikac-2014-12

 222. volviak19 said

  http://www.monitor-polski.pl/pepsi-rezygnuje-z-trujacego-aspartamu-jako-slodzika/

 223. osoba prywatna said

  Ząb Jana Pawła II trafił do parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie.
  https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/04/24/o-tym-jak-dziwisz-zebami-jana-pawla-ii-handlowal/comment-page-1/#comment-239

 224. revers said

  Izabela Swijas W Instytucie Żydowskim w Warszawie podjęto następującą uchwałę, której przytaczam wybrane fragmenty (cały tekst na stronie Instytutu) bez komentarza:
  „Zgromadzeni zdecydowanie popierają pana Andrzeja Dudę jako kandydata na Prezydenta RP […] dr Andrzej Duda reprezentuje wartości, które są bliskie całej społeczności żydowskiej w Polsce. Mamy nadzieję, że jako Prezydent będzie realizował politykę, mającą na celu zapewnienie Żydom mieszkającym w Polsce, odpowiednich warunków funkcjonowania i rozwoju we wszystkich dziedzinach życia politycznego, społecznego, gospodarczego oraz wspierania kultury i wielowiekowej tradycji żydowskiej. […] Jest to najlepszy kandydat na Prezydenta dla Polaków i dlatego apelujemy o głosowanie na Andrzeja Dudę w najbliższych wyborach. Ze swej strony podejmiemy wszelkie możliwe działania, by wynik wyborów był zgodny z naszymi oczekiwaniami”

 225. jaszmija said

  „Je­że­li Straż Gra­nicz­na nie wpu­ści do Pol­ski ro­syj­skich mo­to­cy­kli­stów, po­je­dzie­my przez Pol­skę wy­zna­czo­ną przez nich trasą i w ich imie­niu za­pa­li­my zni­cze, zgod­nie z ich pla­nem”

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/motocyklisci-z-klubu-nocne-wilki-w-katyniu/y2byns

  podreperowało to moją wiarę w ludzi

 226. KOR said

  @ 224 Oglądałem w TV podobne przyrzeczenie noblisty O’ Baraka.
  Dobranoc

 227. revers said

  http://wpolityce.pl/polityka/238947-prof-szyszko-alarmuje-trwa-wyprzedaz-polskiej-ziemi-rzad-nie-robi-nic-by-zahamowac-ten-haniebny-proces

 228. Siggi said

  Pepsi rezygnuje z trującego aspartamu jako słodzika

  Niewątpliwie jest to dowód na to, że media głównego ścieku są na wymarciu. Reklamy nie działają, wręcz przeciwnie – nachalne promowanie staje się antyreklamą. Firmy powinny sobie to uświadomić, że dając reklamę w ścierwomediach narażają się na utratę biznesu. I o nam chodzi – by coraz więcej ludzi bojkotowało reklamowane w telawizjach, ścierworadiach czy ścierwogazetach produktów. Media te muszą odczuć utratę dochodu i aby móc dalej funkcjonować – przestać kłamać!

  To co się stało z Pepsi, choć na razie tylko w USA, powinno być dla nas wielką satysfakcją, że media alternatywne mają już tak dużą przekładnię, że potrafią spowodować znaczący spadek dochodów wielkie firmy o zasięgu globalnym. Tym razem zmiana będzie raczej nieodwracalna – rynek w USA jest najważniejszy i to on dyktuje produkcję na cały świat. Wcześniej, w 2006 roku Sąd Najwyższy Indii, na skutek pozwu zbiorowego, zakazał sprzedaży trujących napojów Coca-Coli i Pepsi. Chodziło nie tylko o aspartam, ale i także pestycydy (http://www.naturalnews.com/019891_Pepsi_soft_drinks.html). Choć tym razem o pestycydach nie ma mowy, to sądzę, że jest to dopiero początek walki społeczeństwa z gigantami spożywczymi w zakresie bezpieczeństwa żywności i napojów. Nie można bowiem zaakceptować by te były wykorzystywane jako broń masowego rażenia.

  Choć o aspartamie i jego szkodliwości jest głośno w mediach alternatywnych (tu było m.in w artykule Aspartam – Śmiertelna Trucizna ), to nic na ten temat się nie dowiesz od prostytutek dziennikarskich ani od ścierwoekspertów – de facto zbrodniarzy, dla których nie mają znaczenia promowanie zabójczych szczepionek, fluoru, aspartamu i innych bandyckich metod depopulacji.

  Jako pierwszy po polsku, na podstawie doniesień Reutersa, informację o tym podał Puls Biznesu: http://www.pb.pl/4052395,12417,pepsico-rezygnuje-z-aspartamu .
  Podano, że bezcukrowa Pepsi będzie słodzona mieszanką sukralozy i acesulfamu potasu. Dość rzetelnie poinformowano, że przyczyną zmiany jest spadek konsumpcji napojów dietetycznych z uwagi na szkodliwość słodzika, szczególnie aspartamu. Ogólny spadek przychodów netto koncernu to 3,2%, a więc, znaczący. Nie podano jednak szczegółów jeśli chodzi o aspartam, że de facto słodzenie tą trucizną jest ludobójstwem. Być może zarządzający koncernem zdali sobie sprawę, że coraz bardziej świadome społeczeństwo amerykańskie w końcu zacznie rozliczać zbrodniarzy – w ten sposób ratują sobie po prostu skórę. Potwierdzeniem tego może być rezygnacja innych firm produkujących napoje z tej groźnej trucizny jako ze słodzika.

  Cóż, czekamy na nietrujące gatunki Pepsi i Coca-Coli w Europie. Na razie proponuję ich totalny bojkot, także tych „cukrowych” odmian. Sam, choć lubię smak Pepsi, na razie nie wezmę jej do ust, dopóki nie pojawi się nowa, nietrująca odmiana dietetycznej. O Coca-Cola w ogóle lepiej zapomnieć, firma od dziesiątków lat sponsoruje bowiem ludobójcze działania Izraela i rasistowskich żydów. Pijąc Coca-Colę możesz mieć krew palestyńskiego dziecka na swoich rękach, a od niedawna być może i ukraińskiego (zob. http://www.inminds.co.uk/boycott-coca-cola.html ). Na temat brudnej polityki Coca-Coli dużo pisał nieżyjący już dziennikarz śledczy żydowskiego pochodzenia Sherman Skolnick, warto by przetłumaczyć choć część jego rewelacji na stronie skolnicksreport.org.
  Żródło:………………
  http://www.monitor-polski.pl/pepsi-rezygnuje-z-trujacego-aspartamu-jako-slodzika/

 229. Siggi said

  http://www.monitor-polski.pl/pepsi-rezygnuje-z-trujacego-aspartamu-jako-slodzika/

 230. Siggi said

  J A D Ą !!!

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,9972,title,RMF-FM-Nocne-Wilki-wjezdzaja-do-Polski-pojedynczo,wid,17486915,wiadomosc.html

 231. Eliza said

  Chciałaby się jeszcze odnieść do filmu zamieszczonego przez p. Jack (@)21) przy temacie „Rząd Stanów Zjednoczonych”,
  Złodziejstwo patentowe FDA i Pfarmy trwa nadal – tutaj chciano ukraść patenty dr Burzyńskiego. Zapytam jakie patenty na antyneoplastony trafiły do UE, biorąc po uwagę o których pisze Gazeta Częstochowska. http://www.gazetacz.com.pl/artykul.php?idm=83&id=1517
  Z filmu wynika, że połączenia chemioterapii i terapii antyneoplastonowej może przynieść dobrych skutków, a w artykule podane jest połączenie tych dwóch metod ( chyba żeby nie zaszkodzić wielkiej farmie) .
  Czy ktoś coś wie na ten temat wiążącego?

 232. Marucha said

  Re 229:
  Zastępują jedną truciznę (aspartam) inną (sukraloza i acesulfam potasu).
  Jedynym słodzikiem, nieszkodliwym, naturalnym – jest stewia.
  http://stewia.zielniczek.pl/

 233. Siggi said

  Komandor Międzynarodowego Rajdu Katyńskiego odpowiada MSZ [+VIDEO]
  Wiktor Węgrzyn komandor Komandor Motocyklowych Rajdów Katyńskich i Jasnogórskich Zlotów Motocyklowych im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego wydał oświadczenie w sprawie oficjalnego zakazu wjazdu dla rosyjskich motocyklistów wydanego przez polski MSZ.
  W swoim oświadczeniu Węgrzyn oświadcza: „Decyzję MSZ – u uważam za haniebną i tchórzliwą. Uzasadnienie niepoważne.
  Władze 38 milionowego narodu przestraszyły się 30 rosyjskich motocyklistów, odmawiając im prawa do odwiedzenia grobów ich dziadów. Ta decyzja obraża mnie i każdego myślącego Polaka”.

  Węgrzyn przedstawia swój punkt widzenia także w szerszym wywiadzie nagranym przed 25 kwietnia.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/komandor-miedzynarodowego-rajdu-katynskiego-odpowiada-msz-video

 234. Budziwoj said

  Re 233:
  Jeszcze:
  https://www.google.pl/search?q=ksylitol+cukier+brzozowy&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=cmQ9VdcQjt9qhu6B0AM

 235. filemon said

  (…) Popełniacie błąd zasadniczy – mnożąc sobie wrogów. „Trybuna Ludu” głosi całemu światu, że biskupi, że Papież – to wrogowie Polski Ludowej. Któż wtóruje tej tezie? Czy „Osserwatore Romano”? Nie – to Niemcy, masoneria i Anglosasi. Rząd wmawia w cały świat, że Watykan jest wrogiem Polski Ludowej. Przecież to na rękę tym wrogom. To im ułatwia zadanie. Oni powinni wam płacić honoraria! Niemcy przytakują waszej tezie – i mówią: nic dziwnego! Podobnie w Ameryce!
  Wracam raz jeszcze do masonerii. Bo masoneria całego świata też się cieszy z waszej tezy. Oni dziś przekonują komunistów, że powinni zlikwidować Kościół w Polsce. Bo masoneria też wierzy w to, że oni zwyciężą, podobnie jak wy. Ale chcą mieć pole bez konkurentów. I dlatego dziś zachęcają komunistów: zniszczcie Kościół, pozostanie nam tylko jeden wróg – komunizm. W tej chwili komunizm jest «wynajęty» przez masonerię wszechświatową do likwidowania Kościoła. Ilekroć musieliśmy występować przeciwko wam, bronić praw Kościoła, zawsze byliśmy pochwalani przez masonerię; bo w walce niszczał Kościół. Ale «gdyśmy się dogadywali» – zawsze rozpoczynano atak na biskupów. Bo «pokój religijny» w Polsce był nie na rękę masonerii. Masoneria to wspólny wróg – i nasz, i wasz; my się znamy na nim już od dawna; wy zdradzacie naiwność początkujących wobec masonerii. Nie bądźcie ich najmitami i nie załatwiajcie sprawy masonerii – vulgo kapitalistów.
  Mądra polityka – to nie mnożyć sobie wrogów. Wtedy i przeciwnicy wasi będą zaskoczeni.
  http://kotwicki.blogspot.com/2012/03/komunizm-narzedzie-masonerii-w-walce-z.html

 236. Siggi said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Wladimir-Putin-nie-zaluje-przylaczenia-Krymu-to-akt-dziejowej-sprawiedliwosci,wid,17486339,wiadomosc.html?ticaid=114c2b

  Whttp://i.wp.pl/a/f/jpeg/34945/putin_epa_625.jpeg
  Władimir Putin: nie żałuję przyłączenia Krymu; to akt dziejowej sprawiedliwośc
  Putin mówił o tym wyemitowanym w niedzielę przez państwową telewizję Rossija filmie dokumentalnym „Prezydent”, poświęconym 15. rocznicy jego wyboru na urząd prezydenta FR. Przypadła ona 26 marca. Formalnie wprowadził się on Kreml 31 grudnia 1999 roku, po ustąpieniu Borysa Jelcyna. Faktycznie stery rządów w Rosji objął 8 sierpnia 1999 roku, gdy schorowany Jelcyn wyznaczył go na premiera.
  – Uważam, że (z Krymem) postąpiliśmy słusznie. Niczego nie żałuję – oświadczył rosyjski prezydent, dodając, że dla niego najważniejsze było wyjaśnienie, czego pragną sami mieszkańcy Krymu.
  – Czego chcą? Zostać na Ukrainie czy być z Rosją? Jeśli ludzie chcą wrócić do Rosji, nie chcą być pod władzą neonazistów, skrajnych nacjonalistów i banderowców, to nie mamy prawa ich rzucić. Jest to sprawa o fundamentalnym znaczeniu – powiedział.
  Putin ocenił, że celem sankcji zastosowanych przez kraje zachodnie przeciwko Moskwie za jej politykę wobec Ukrainy jest powstrzymanie rozwoju Rosji. – To powstrzymywanie Rosji. Ta polityka jest znana od stuleci. Niczego nowego w tym nie ma – wskazał. Gospodarz Kremla wyznał także, iż „odnosi wrażenie, że Zachód lubi Rosję tylko wtedy, gdy ta jest słaba i trzeba jej wysyłać pomoc humanitarną”.

  W blisko 2-godzinnym filmie, którego autorem jest sztandarowy komentator polityczny TV Rossija Władimir Sołowiow, Putin opowiada o najdramatyczniejszych momentach swojej prezydentury – wojnie w Czeczenii, zatonięciu strategicznego okrętu podwodnego o napędzie atomowym „Kursk”, atakach terrorystycznych na Teatr na Dubrowce w Moskwie i szkołę w Biesłanie, a także o inkorporacji Krymu.

  Za najtrudniejsze chwile swoich 15-letnich rządów Putin uznał ataki terrorystyczne na Dubrowce w 2002 roku i w Biesłanie w 2004 roku. – To były najtrudniejsze momenty, przez które musiał przejść cały nasz naród – podkreślił.

  Mówiąc o wydarzeniach na Północnym Kaukazie, prezydent ujawnił, że Rosja przestrzegała kraje zachodnie przed kontaktami z tamtejszymi terrorystami, te jednak nie posłuchały. Według Putina rosyjskie służby specjalne zarejestrowały kontakty północnokaukaskich terrorystów ze służbami specjalnymi USA w Azerbejdżanie.

  Przywódca Rosji oznajmił, że gdy poinformował o tym prezydenta USA, ten obiecał, że „nakopie do tyłka” swoim podwładnym. – A po 10 dniach moi podwładni – szefowie Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) – otrzymali od swoich kolegów z Waszyngtonu list: „Utrzymywaliśmy i będziemy utrzymywać stosunki ze wszystkimi siłami opozycyjnymi w Rosji. Uważamy, że mamy do tego prawo” – powiedział.

  Putin oświadczył, że popieranie terrorystów w imię osiągnięcia celów geopolitycznych jest niedopuszczalne. – Pod żadnym pozorem, nigdy i nigdzie nie wolno nawet próbować wykorzystać terrorystów, by osiągnąć swoje doraźne polityczne lub nawet geopolityczne cele, gdyż jeśli poprze się ich w jednym miejscu, to podniosą głowy w innym. I na pewno uderzą w tych, którzy wczoraj ich popierali – ostrzegł.

  Z Moskwy Jerzy Malczyk

 237. Siggi said

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polskie-leopardy-tylko-na-zlom-lub-defilade/31788m

 238. Siggi said

  Nowa ideologia zła (2)

  To wypaczenie ludzkiej świadomości stało się dominujące w nowożytnej myśli filozoficznej, poczynając od oświecenia aż po współczesność, i materialnie skrystalizowało się w bezbożnych, zbrodniczych ideologiach XX wieku – w sowieckim komunizmie i niemieckim nacjonalizmie, w których to ideologiach uwidocznił się w całej pełni bezmiar zła, stanowiącego perwersję, tj. całkowite zwyrodnienie bytu ludzkiego, który jako dobry wyszedł z Bożej ręki, ale który poddał się bez reszty władzy szatana.
  Dalej czytać to tu:…………..
  http://www.mysl-polska.pl/458

 239. Piękne to pod @234

 240. revers said

  ad234

  Komandor juz mial niebezpieczny wypadek drogowy z ciezarowka.

  A mi dzisiaj snil sie z wczesnym rankiem, 5-6 godzina rano, czarno ubrany szmatloglowy upalisnko-niemiecki nazista, niczym nie roznicy sie od ISIS, z groznym pytaniem „Co teraz?”.

  Co za parchato-terrorystyczne czasy NATO-ISIS-UPA-ASOW w jednej szmatloglowej organizacji globalnej, bojowki NWO.

 241. Siggi said

  Postęp czy regres? Czyli czego możemy zazdrościć pańszczyźnianym chłopom

  Niedola chłopów pańszczyźnianych jest w Polsce powszechnie znana. Tymczasem porównanie ich obciążeń do obciążeń współczesnych Polaków stawia pod głębokim znakiem zapytania to, czy rzeczywiście mamy się lepiej niż oni. Okazuje się, że pracujemy dłużej niż to niegdyś robili przyrównywani do niewolników chłopi, a na nasze potrzeby pozostawia się mniej z tego, co wypracujemy, niż im.
  Dalej czytać tu:…………………..
  http://www.kresy.pl/kresopedia,historia,rzeczpospolita?zobacz%2Fpostep-czy-regres-czyli-czego-mozemy-zazdroscic-panszczyznianym-chlopom#

 242. Siggi said

  O matkosz ty moja ,tatusziek geszewciaż ,synalek też!!
  https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xtf1/v/t1.0-9/11149363_684270048349810_329702073028739869_n.jpg?oh=807233ab2491adf8ebaa704e6f53a264&oe=55DEE812&__gda__=1436495056_8246cf70592ea667ad82906f073e1f18

  Syn niebezpiecznego kolaboranta, syjonisty, kłamcy, fałszywego profesora zarabia ok.30 tysięcy miesięcznie – dzięki anty polskości tatusia.

  Nazywa się Władysław Teofil Bartoszewski, ma 59 lat, jest synem Władysława Bartoszewskiego seniora i od 2014 roku, pełni stanowisko wiceprezesa państwowej spółki Exatel (pl.m.wikipedia.org/wiki/Exatel). Z pensją ok. 25-30 tys. zł. Mało kto wie, że z usług tej firmy korzystało WSI, Grom, FBI i CIA oraz FSB… Wszystkie polityczne, militarne i bankowe ustawki, przekręty…, realizowane są dzięki uprzejmości Exatela.

  Co spowodowało, że syn Bartoszewskiego otrzymał posadę wiceszefa spółki, i jaki ma zakres obowiązków? Nie wiadomo, bowiem biuro prasowe firmy nie odpowieda na pytania. (Szefa można zawsze zdjąć, a wiceszef zawsze się przyczai i przeczeka…)

  Według prof. Antoniego Kamińskiego, specjalisty ds. korupcji, firma powinna jak najszybciej rozwiać wątpliwości dotyczące wyboru Bartoszewskiego juniora na wiceprezesa firmy.

  Powinna publicznie odpowiedzieć: jak doszło do wyboru, jakie ma kompetencje i ile zarabia. W innym przypadku spekulacje wokół syna Bartoszewskiego będą się mnożyć.

  Na czele Exatela stał w tym czasie Marcin Jabłoński (obecnie Radosław Woszczyk – p.o. prezesa zarządu), były wiceminister spraw wewnętrznych w rządzie Donalda Tuska i działacz lubuskiej Platformy Obywatelskiej.

  Spółka jest operatorem telekomunikacyjnym i zajmuje się transmisją danych m.in. dla polskich służb specjalnych, armii, Ministerstwa Obrony Narodowej, a także dla największych polskich firm.

  Blisko 100-procentowym udziałowcem Exatela jest Polska Grupa Energetyczna, kontrolowana przez Skarb Państwa.
  Syn Bartoszewskiego, jest z wykształcenia historykiem, był wykładowcą na Oxfordzie (sprawdzamy jego powiązania z klubem Bullingdona, po znajomości Panie Sikorski, masońska mafia trzyma się dobrze i w Polsce i na Ukrainie … http://archiwaipn.hvs.pl/radoslaw-sikorski-322-czaszka-pis…/ ), a wcześniej pracował m.in. w Credit Suisse i w PGE Domu Maklerskim.

  Syn agenta Mossadu, wtyki ambasady Izraela, szpiega … zajmuje się kluczowymi formami obronności podbitego przez syjonistów państwa !

  Polską zaraza nie jest żydostwo (bo to wymysł portali prawicowych, lewicowych, katolickich kształtowany od 1850 roku), ale syjonizm, globalizm i masoneria kultywująca kłamstwo historyczne, społeczne i osobowe. Tego nie należy tolerować, nie należy tego gloryfikować, ale chwasty trzeba wyrywać z całymi wielopokoleniowymi korzeniami.

  Popatrzcie na tych, którzy nam groźą w komentarzach, ci idioci poprzez własną głupotę i zaślepienie oddają państwo wrogowi w imię strachu, posady, poprawności politycznej, partyjnej i wynagrodzenia.

  Atakujemy Bartoszewskiego od 2005 roku, ale idioci czytający tylko Wyborczą i nadruki na opakowaniach z papierem toaletowym, niedostrzegą nawet raka wielkości stadionu. Każdy z was, może już przyszykować sobie paszport i wyjechać do Rosji, USA, Niemiec, Anglii czy Izraela …
  (http://www.youtube.com/playlist…)

  A tych, którzy dziś wspierają PiS i PO oraz inne partie kastowe postaramy sie wyleczyć i dostosować do nowych warunków społecznych. Wybory są dla chorych umysłowo niewolników pragnących sobie co cztery lata wybrać nowych panów z sugerowanej listy sondażowej, to tylko psychologia wywierania presji .

  Bartoszewski vel Bartman, kłamca historyczny, polonofob zablokował pośmiertnie przyznanie orderu Orła Białego dla rtm. Pileckiego.

  Więcej o Bartoszewskim seniorze, który uważał, że Polacy upamiętniający rocznice powstania warszawskiego to ochrzczony motłoch.

  http://archiwaipn.hvs.pl/wladyslaw-bartoszewski-archiwa-ipn/ , http://archiwaipn.hvs.pl/wladyslaw-bartoszewski-vel-bartma…/ (poniżej trochę dokumentów)

  Liga Świata

 243. Eliza said

  Według ustaleń tygodnika „Wprost” na polskiej scenie politycznej wkrótce może pojawić się nowa partia. Formację polityczną tworzy podobno były prezes NBP, wicepremier i minister finansów Leszek Balcerowicz. – aktywność p. Frasyniuka a szczególnie Petru z TVN biznes już jest słyszalna w radio-mediach. Chcą poprawiać to, co PO powaliła lub nie zdążyła w ciągu 8 lat zrobić.

  Nic innego tylko przyczółek przedwyborczy dla spadochroniarzy z PO.

 244. Eliza said

  Zapowiadane jest dalsze wyludniania Polski z Polaków.
  Może paść emigracyjny rekord. Jeszcze w 2015 roku chce opuścić Polskę 1,275 mln obywateli – wynika z raportu Work Service „Migracje zarobkowe Polaków” z marca 2015 r. – informuje „Metro”.
  W ten sposób liczba polskich emigrantów wzrosłaby do rekordowych 3 mln.- ( ode mnie: chyba powyżej 3,5 mln).
  Mój Boże, pomóż – sytuacja jest nadzwyczajna.

 245. NyndrO said

  Panie Kierowniku,ja już kilka lat temu odkryłem stewię.Ostatnio letko się zdziwiłem,kiedy na półce w sklepie zauważyłem butelkę „sprajta” z napisem „słodzone stewią”.Jak mawia Pan Stachu Michalkiewicz,doznałem dysonansu poznawczego.Ale w sumie,to czego taka coca-cola nie może napisać na swych butelkach…no może tylko słowa „żyd”. 😉

 246. Siekiera_Motyka said

  „Tygodnik „der Spiegel” nie kryje oburzenia: małżonka prezydenta Anna Komorowska i partnerka prezydenta RFN – Daniela Schadt były wśród gości honorowych w rocznicę wyzwolenia obozu Ravensbrück, którzy jedli z porcelanowej zastawy i były obsługiwane przez kelnerów.

  Zaś w tym samym czasie ocalali więźniowie dostali poczęstunek w plastikowych pojemnikach, a jedzenie dostawali na podstawie wydanych talonów.”

  http://wpolityce.pl/swiat/242223-der-spiegel-zenujacy-kontrast-na-uroczystosci-wyzwolenia-ravensbruck-vip-y-w-tym-anna-komorowska-jedli-z-porcelany-a-ocalali-wiezniowie-dostali-plastikowe-miski

 247. Eliza said

  Odnosząc się do słodzików.
  Dzisiaj wszystkie zakłady farmaceutyczne dosładzają syropem glukozowym lub glukozowo-fruktozowym nawet pastylki do ssania i syropy przeciw kaszlowi.

  Syrop glukozowo-fruktozowy (HFCS, izoglukoza) został wynaleziony w Stanach Zjednoczonych w latach 50. XX wieku, a w latach 70. wprowadzono go do masowej produkcji. Syrop glukozowo-fruktozowy, tańszy i zastąpił cukier w masowej produkcji słodkich napojów oraz słodyczy i paraleków.

  Syrop glukozowo-fruktozowy jest produkowany ze skrobi kukurydzianej (obecnie z upraw GMO), rzadziej pszenicznej.
  http://natemat.pl/46117,odpowiedzialny-za-tycie-slodki-i-bardziej-zdradziecki-niz-cukier-syrop-glukozowo-fruktozowy-jest-wszedzie
  http://dzieci.pl/kat,1033629,title,Syrop-glukozowo-fruktozowy-cichy-zabojca-dzieci,wid,16598317,wiadomosc.html?smgputicaid=614c31

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: