Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Homolka o Soros i Biden kontra Neta…
  Lily o Soros i Biden kontra Neta…
  kot policyjny o Psy policyjne w Kalifornii oka…
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Gość o W Konfederacji każdy ma r…
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Będziemy drugą Japonią?
  JW o Będziemy drugą Japonią?
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof M o Kłamstwo założycielskie czyli…
  Katon o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

„Sicz Karpacka” grozi węgierskim nacjonalistom

Posted by Marucha w dniu 2015-04-24 (Piątek)

Ukraińska organizacja „Sicz Karpacka” za pośrednictwem portali społecznościowych zapowiedziała, że porwie bądź dokona egzekucji każdego Węgra, który zamieszkując region Zakarpacia, należy do Jobbiku lub Ruchu 64 Komitaty (Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom, HVIM).

Węgierscy nacjonaliści wezwali w związku z tym rząd do podjęcia działań na rzecz ochrony bezpieczeństwa mniejszości węgierskiej na Ukrainie.

Ukraińscy szowiniści swoją nazwą nawiązują do tradycji sił zbrojnych autonomicznej Ukrainy Karpackiej, istniejących od listopada 1938 r. do kwietnia 1939 r. w ramach osłabionej już wówczas Czecho-Słowacji. Ukraińcy toczyli wówczas walki na pograniczu z Węgrami, zaś w marcu 1939 r. doszło do węgierskiego ataku, zakończonego aneksją Rusi Zakarpackiej do Węgier.

O swoich planach współczesna „Sicz Karpacka” poinformowała w czwartek wieczorem. Ogłosiła ona listę organizacji „zagrażających narodowi ukraińskiemu” i prowadzących do podważania autorytetu rządu Ukrainy. [Dobrze dowiedzieć się, że rząd Ukrainy ma w ogóle jakiś „autorytet” – admin] „Sicz” zaliczyła do nich Jobbik i HVIM pisząc, że będzie zmuszona porywać bądź zabijać działaczy powyższych podmiotów.

We wtorek zniszczono natomiast wiele tablic z napisami w języku węgierskim, w miejscowościach gdzie społeczność ta stanowi zdecydowaną większość.

Na groźby ukraińskiej organizacji zareagowali już węgierscy nacjonaliści. Wezwali oni rząd Viktora Orbana do podjęcia działań mających na celu ochronę węgierskiej mniejszości na Zakarpaciu. Jobbik podkreślił, że od początku konfliktu na Ukrainie sprzeciwia się polityce rządu w Kijowie i domaga się utworzenia autonomii na Zakarpaciu, jednak nie podejmował dotąd działań niezgodnych z prawem.

Największa siła opozycyjna na Węgrzech wezwała jednocześnie do zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego.

Źródło: http://alfahir.hu/fegyveres_ukran_szervezet_fenyegette_meg_a_jobbikot_es_a_hvim_et
https://nacjonalizm.wordpress.com

Komentarzy 16 do “„Sicz Karpacka” grozi węgierskim nacjonalistom”

 1. Zerohero said

  Tak to jest z tymi „nacjonalistami” ukraińskimi (1 koszerny na 10 osłów), że nawet gdy rządy mają gorsze niż nasze tuskowe, to będą walczyć z „podważaniem autorytetu rządu Ukrainy”.

 2. Siekiera_Motyka said

  Powinniśmy zaprosić Sicz na paradę.

  Taki suwerenny kraj jak Polska jest gotowy na wszystkie propozycje dzisiaj :

  – Ma swoje ale kupuje francuskie helikoptery bo Francja będzie płacić potężne kary za Mistral i trza pomóc

  – Kupuje złom nazwany Patriot od sojuszników do strzelania w ptaki. Wydatek $ 13 miliardów

  – Sojusznik Amerykanie nazywają Polskę w spół odpowiedzialnych za II WS i mordowanie Żydów.

  – Wspiera Ukrainę która wprowadziła ustawę, która czyni Banderowców bohaterami Ukrainy

  – Polska ma przyjmować imigrantów z Afryki

  Takiego antypolskiego rządu jeszcze w historii Polski nie było!!!

 3. x.x.x said

  …gdy rozum śpi budzą się upiory.

 4. AV said

  Je*ać UPAinę, że się powtórzę.

 5. kresowiak said

  węgrzy to przynajmniej mają jaja i banderowcom nie odpuszczą a polacy szkoda gadać

 6. AlexSailor said

  Zaraz, czy takie groźby nie stawiają „siczy” w pozycji terrorystów, których zwalczać powinno każde państwo, by nie zostać oskarżone o wspieranie terroryzmu.
  A jak wiemy, dali nam przykład Amerykanie, że państwa wspierające terroryzm wolno bombardować i pacyfikować, jak np. Afganistan.

 7. Tekla said

  Tez tak myślę,ze napewno im tak łatwo nie pójdzie.z Wegrami.

  Czytałam cały artykuł , liczbę zamordowanych Polaków podają zniżoną 50tys.
  Ruś Zakarpacka przez 1000lat nalezała do Węgier ! A dziś upaińce postawili pomniki załozycielom sicz, .Augustynowi Wołoszynowi i Dmytro Kłympusz ,zeby było ciekawiej to syn Kłympusza jego Orest był ambasadorem nadzwyczjnym w Budapeczcie od 1997 r. do 2002r.

 8. akej said

  Jak widac, zle nie spi. Po ich „dokonaniach” w Donbasie i Lugansku, nie zycze Wegrom aby zrobili z nimi to, co zrobili tam i u nas na Wolyniu oraz Malopolsce Wschodniej. Wszystko mozliwe.

 9. Eliza said

  Solidaryzując się z Węgrami, proponuję na początek bojkot słodyczy Roshen i Bonbonetti – jest ich na rynko skolko ugodno! Choć tanie – nie kupować. Opakowania nie spełniają norm unijnych. Bez oznaczeń składu.

 10. sredni said

  Banderowskie ścierwa w akcji https://www.youtube.com/watch?t=260&v=prz4G7Z8XP0

 11. Podlaszuk said

  Na Zakarpaciu się zakotłuje, tym bardziej że Karpackiej Rusi w większości nie po drodze z integralnym nacjonalizmem.

 12. RomanK said

  Sicz Karpacka…sie banderowcy nazywaja D nie potrafia napisac????
  Na Zakarpaciu, czy jak oni mowia Pidkarpatiu nei ma dziczy banderowskiej,….sa Rusini Karpaccy gorale..Hrvati…Slowacy , Polacy , Madiary, troche Cyganow i Zydow zasymilowanych, Huculow, Moldawiakow i Rumunow…..wszyscy swoi..miejscowi…zadnych Ukrow nie ma….i nie bedzie!

 13. bart said

  Uważam sie za dobrego człowieka. Czy słusznie, nie mnie to osądzac.

  Ale Wołynia nie tylko zapomnieć, ale i wybaczyc nie potrafię. Szczególnie wobec braku jakiegokolwiek poczucia winy ze strony sprawców i ich potomków. To silniejsze od natury.

  Poniewaz codzień powiadam: „jako i my odpuszczamy”, codzień daję fałszywe świadectwo.

  Chyba nie spotkam się z Wami na Górze…

 14. revers said

 15. revers said

  Moze ktos znajdzie jakies roznice miedzy NATO-ISIS-UPA-ASOW a sicza karpacka,taostania ma terroryzowac wegrow poki, Orban, orbik jest u wladzy

  http://www.barenakedislam.com/2014/09/10/isis-in-action-photos-of-islamic-state-savagery-the-media-will-not-show-you-warning-very-graphic/

 16. Siggi said

  Grozili śmiercią Węgrom – teraz nawiązują do zamordowania polskiego ministra. Kolejne oświadczenie banderowców z Zakarpacia
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Sobota, 25 kwietnia 2015 o godz. 17:05:17
  Organizacja „Karpacka Sicz”, która groziła niedawno fizyczną likwidacją członkom niektórych węgierskich stowarzyszeń i partii, ogłosiła, że metody mordowania przeciwników pozostają aktualne, a jej wrogowie mogą skończyć jak polski minister spraw wewnętrznych zabity w 1934 przez OUN.
  Publikujemy w całości oświadczenie, które zamieściła na swoim profilu na Facebooku nacjonalistyczna ukraińska organizacja „Karpacka Sicz” działająca w obwodzie zakarpackim. Jej członkowie walczą obecnie w Donbasie z separatystycznymi oddziałami.

  Prawo do zamachu

  Znacznym probmlem jest to, że wielu mieszkańców Ukrainy jeszcze nie przyzwyczaiło się do myśli, że Ukrainiec ma prawo do użycia siły. Ale ukriańscy patrioci mieli, mają i będą mieli prawo do walki o interesy ukraińskiej nacji! Podczas Majdanu Ukraińcy mieli prawo atakować jako pierwsi kordony milicji bądź uciekać się do innych metod walki. Wraz zwybuchem wojny mieli prawo przeciwstawić się agresorowi nie tylko w składzie «oficjalnych» struktur, ale i w składzie tych, które z punktu widzenia prawa są «nielegalnymi fomacjami zbrojnymi» (jak pokazuje doświadczenie, takie formacje są efektywniejsze – przykład batalionów ochotniczych to potwierdza). Wreszcie, ukraińscy patrioci mają dziś prawo do uderzania wroga od tyłu. I nie tylko w formie «śmietnikowej lustracji», ale i w formie zamachów. I nie ma tu znaczenia, kim dokładnie jest wróg: bezpośrednim przedstawicielem «DRL/LRL» lub Federacji Rosyjskiej, regionałem, który w sposób szczególny odznacza się działalnością antynarodową, czy też przedstawicielem obecnego reżimu.

  Bezsprzecznie, we wszystkich wymienionych przypadkach można mówić o łamaniu obecnego prawa. Ale jeśli prawo broni zła i uderza w dobro, to po której stronie ma stanąć człowiek dobrej woli: po stronie prawa czy po stronie sprawiedliwości?

  Obecnie prawo do zamachu istnieje tak samo, jak i wtedy, gdy Krajową Egzekutywą OUN kierował Stepan Bandera. Wrogów należy zabijać nie tylko na froncie, ale i od tyłu. Wielu jest wyrodków, które czują się obecnie bezpiecznie, nie są w niczym lepsi od radzieckiego emisariusza Majłowa albo ministra spraw wewnętrznych Polski Bronisława Pierackiego. Los obydwu person powinien beć szanownemu czytelnikowi znany.

  „Karpacka Sicz” zagroziła niedawno, że będzie fizycznie likwidować aktywistów węgierskiej partii Jobbik i organizacji HVIM, którzy będą prowadzić działalność na terenie obwodu zakarpackiego. W wydanym także w języku polskim oświadczeniu pt. „Jobbik przeciwko odrodzeniu ludobójczych tradycji na Ukrainie” węgierska partia krytykowała gloryfikację UPA przez władze Ukrainy.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Węgrzy krytykowali UPA – banderowcy publicznie zapowiadają, że ich zabiją

  PATRZ TAKŻE: Węgierska partia domaga się autonomii dla Polaków na Ukrainie i przypomina o zbrodniach UPA

  W tym samym czasie na Zakarpaciu zaczęło dochodzić do incydentów takich jak niszczenie węgierskojęzycznych tablic z nazwami miejscowości i ulic w miejscach zamieszkanych przez Węgrów.

  ZOBACZ TEŻ: Ukraina: zniszczono tablice z napisami dla mniejszości węgierskiej. Jest reakcja konsulatu Węgier [+FOTO]

  Minister spraw wewnętrznych Bronisław Pieracki został zabity przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów 15 czerwca 1934 roku w Warszawie. Alieksiej Majłow był z kolei pracownikiem sowieckiego konsulatu we Lwowie (zakonspirowanym agentem wywiadu), który zginął w zamachu dokonanym przez OUN 22 października 1933r.
  Żródło:………………..
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fgrozili-smiercia-wegrom-teraz-nawiazuja-do-zamordowania-polskiego-ministra-kolejne-oswiadczenie-banderowcow-z-zakarpacia#

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: