Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Szokujące odkrycie historyka: ludobójstwo Ormian to dzieło masonerii. Benedykt XV próbował temu zapobiec.

Posted by Marucha w dniu 2015-04-25 (Sobota)

W najnowszej książce „Völkermord den Armeniern” („Ludobójstwo Ormian”) Michael Hesemann ujawnia po raz pierwszy treść nigdy wcześniej niepublikowanych dokumentów na temat “największej zbrodni I wojny światowej”, tj. ludobójstwa Ormian, któremu papież Benedykt XV i dyplomacja watykańska próbowali zapobiec.

Jak się okazuje, niemałą rolę w tej masakrze odegrała masoneria francuska.

W wywiadzie udzielonym portalowi Aleteia.org. niemiecki historyk, Michael Hesemann chwali papieża Franciszka za zwrócenie uwagi na masakrę, jak się szacuje od 1 mln do 1,5 mln Ormian deportowanych na Pustynię Syryjską. Jednocześnie gani tchórzliwą postawę ambasador niemieckiej przy Watykanie, która nie wzięła udziału w uroczystości upamiętniającej tę tragedię.

Hesemann przyznał, że zainteresował się tematyką ludobójstwa Ormian przez przypadek. Jako historyk badał przede wszystkim fakty dotyczące życia Eugenio Pacelli, późniejszego papieża Piusa XII. Od 1917 do 1925 roku Pacelli był nuncjuszem w Monachium. Uczony poszukując w archiwum Nuncjatury Apostolskiej w Monachium materiałów na temat jego działalności, natknął się na folder „Prześladowania Ormian”.

Po otwarciu go od razu zauważył list arcybiskupa Kolonii, kardynała von Hartmanna, który błagał – niestety na próżno – kanclerza Rzeszy, hrabiego Grafa Hartlinga, o interwencję w sprawie „prześladowania Ormian, które są nie mniej brutalne, niż prześladowania chrześcijan w pierwszych wiekach chrześcijaństwa”.

W tym samym zbiorze dokumentów historyk odnalazł kopię listu papieża Benedykta XV do sułtana. Ojciec Święty prosił o litość dla niewinnych Ormian. Dokumenty te bardzo poruszyły i zaciekawiły historyka. – Czułem, że po prostu dotknąłem czubka góry lodowej i byłem pewien, że znajdę więcej danych na ten temat, co też faktycznie się stało. Dotychczas zgromadziłem około 2500 stron dokumentów – tłumaczył.

Hesemann szybko zdał sobie sprawę, że materiały, na które się natknął nie były nigdzie wcześniej publikowane. Nawet czołowi eksperci od ludobójstwa Ormian nie mieli ich w ręku. Biorąc pod uwagę znaczenie ich treści, niemiecki historyk postanowił napisać książkę na temat holocaustu Ormian, prezentując nieznane dotychczas wątki.

W trakcie badań zaskoczyło go, że ludobójstwo Ormian w rzeczywistości było jedynie częścią znacznie większego planu eksterminacji wszystkich niemuzułmańskich mniejszości w Imperium Osmańskim.

Czołowi członkowie rządzącego ruchu „Młodych Turków” [jeden w drugiego starsi bracia – admin], wykształceni na francuskich uczelniach, zetknęli się z europejskimi ideami masonerii i koncepcją, zgodnie z którą tylko jednorodne pod względem etnicznym i religijnym państwo może być silne. Uważali oni, że Imperium Osmańskie jest słabe z powodu wieloetnicznego i multi-religijnego charakteru.

Postanowili zatem „wyeliminować wszystkie elementy obce”. Na pierwszy ogień poszli chrześcijanie, którzy na początku 1914 roku stanowili 19 proc. ludności imperium. Poza Ormianami zginęli aramejscy i asyryjscy wyznawcy Chrystusa, katolicy oraz grekokatolicy.

Turcy, by usprawiedliwić masakrę, oskarżyli niektórych ormiańskich przywódców o spiskowanie z Rosjanami. W rzeczywistości jednak turecki sekretarz ds. wewnętrznych Talat Bey wyznał niemieckiemu ambasadorowi Johannowi Mordtmannowi – jak wynika z raportu przesłanego do Berlina – że „turecki rząd wykorzystuje wojnę, aby pozbyć się wewnętrznych wrogów – rdzennych chrześcijan wszystkich denominacji – bez interwencji dyplomatycznej obcych państw”.

Potwierdzenie tezy, że działania władz tureckich były ukierunkowane głównie na chrześcijan znajdziemy w niektórych dokumentach watykańskich. Na przykład raport napisany przez ks. Michaela Liebla, austriackiego kapucyna, który przebywał na misji w Samsun stwierdza: „Podczas tajnego spotkania Młodych Turków 5 lub 6 lat temu w Salonikach to nie Ormianie, ale chrześcijanie zostali skazani na śmierć”.

Jakie działania podjął Benedykt XV, aby pomóc uratować Ormian przed deportacją na Pustynię Syryjską? Według Hesemanna w czerwcu 1915 roku Watykan miał mgliste pojęcie o tym, co się działo we wschodniej Anatolii. Jednakże miesiąc później Stolica Apostolska nie miała już złudzeń co do strasznych czystek prowadzonych przeciwko większości męskiej populacji ormiańskiej. Przez cały sierpień 1915 roku ks. Dolci, delegat apostolski w Konstantynopolu, robił wszystko, co w ludzkiej mocy, aby przerwać ludobójstwo. Niestety, bez powodzenia.

Po otrzymaniu dramatycznych raportów we wrześniu 1915 roku papież Benedykt XV nie tracił więcej czasu i postanowił sam działać. Wysłał list do sułtana Mehmeta V, błagając go o litość dla Ormian. Turcy odmawiali jednak dostarczenia go sułtanowi. Przez dwa miesiące ks. Dolci bezskutecznie zabiegał o osobiste widzenie z władcą. W końcu poprosił o pomoc ambasadorów niemieckiego i austriackiego. Cztery tygodnie później sułtan odpowiedział, że deportacje praktycznie zakończyły się. Oczywiście kłamał.

6 grudnia 1915 roku papież Benedykt w swoim przemówieniu skierowanym do kardynałów mówił o „bolesnym losie Ormian, prawie całkowicie zgładzonych”. W czerwcu 1916 roku katolicki patriarcha ormiański miał poinformować Stolicę Apostolską, iż „projekt eksterminacji Ormian w Turcji wciąż trwa (…). Ormianie są stale wypędzani na pustynię, gdzie pozbawieni wszystkich niezbędnych zasobów giną z głodu, chorób i wskutek działania niekorzystnego klimatu. (…) To jest pewne, że rząd otomański postanowił wyeliminować chrześcijaństwo z Turcji, zanim wojna dobiegnie końca. A wszystko to dzieje się na oczach świata chrześcijańskiego”.

Niemiecki historyk na pytanie, dlaczego te istotne fakty wychodzą na jaw dopiero teraz podkreślił, iż dokumenty dotyczące pontyfikatu Benedykta XV zostały otwarte dopiero w 1990 roku. Niewielu historyków ma do nich dostęp.

Wśród dokumentów zawartych w książce znajduje się także list napisany przez przełożonego kapucynów w Ezrurum, ojca Norberta Hofera, skierowany do Watykanu w październiku 1915 roku. Czytamy w nim, że „kara dla ormiańskiego narodu (za rzekome bunty) jest jedynie pretekstem używanym przez masoński rząd turecki w celu eksterminacji wszystkich elementów chrześcijańskich w tym kraju”.

Hesemann podkreśla, że żaden z odpowiedzialnych za ludobójstwo polityków tureckich – ani Talaat, ani Enver, ani też Kemal Pasza – nie byli fanatycznymi muzułmanami. „Młodzi Turcy” to był ruch stworzony przez młodych, rewolucyjnych naukowców, którzy studiowali w większości przypadków w Paryżu, gdzie zetknęli się zarówno z ideami lansowanymi przez masonerię, jak i europejskich nacjonalistów. Wielu z nich zostało przyjętych do lóż masońskich. Mieli nawet swoją siedzibę w Salonikach. Talaat Bey – człowiek odpowiedzialny za ludobójstwo Ormian –był Wielkim Mistrzem loży masońskiej Wielkiego Wschodu Turcji. Jest to fakt historyczny. [Co tam dużo gadać – to byli praktycznie SAMI ŻYDZI udający wyznawców Mahometa – admin]

Według autora książki o ludobójstwie Ormian ruch „Młodych Turków” de facto wyznawał ideologię, którą można by opisać mianem „protofaszystowskiej”. W ideologii tej rasa nie odgrywała roli elementu jednoczącego, ponieważ nie ma żadnego „rasowo czystego” Turka. Rasizm zastąpiono więc religią sunnicką.

Islam – według Hesemanna – został zinstrumentalizowany do celów politycznych. To dawało wszystkim, którzy brali udział w zabójstwach chrześcijan uzasadnienie dla ich zbrodniczych czynów mających posłużyć stworzeniu homogenicznego narodu tureckiego.

Agnieszka Stelmach
http://www.pch24.pl

Komentarzy 15 do “Szokujące odkrycie historyka: ludobójstwo Ormian to dzieło masonerii. Benedykt XV próbował temu zapobiec.”

 1. Zenon K. said

  Epilogiem ludobójstwa w 1915 była operacja „Nemezis”, znana też jako „ormiańska Norymberga”.

 2. Zerohero said

  Młodzi Turcy” to był ruch stworzony przez młodych, rewolucyjnych naukowców, którzy studiowali w większości przypadków w Paryżu, gdzie zetknęli się zarówno z ideami lansowanymi przez masonerię, jak i europejskich nacjonalistów. Wielu z nich zostało przyjętych do lóż masońskich.

  Pol Pot też uczył się w Paryżu.

 3. To żydo-masoneria z USA zamawia wszystkie wojny said

  Wszystkie napady ludobujców US Army na całym świcie oraz wywołane wszelkie wojny w ostatnich 50 latach na Świecie to zamówienia żydo-masonerii z USA.
  US Army jest faktycznie zbrojnym ramieniem żyd-masonerii z USA, która w ukryciu konsumuje wszystkie zyski z prowadzonych wojen i jest poza konstytucyjnym decydentem oraz inspiratorem wszystkich wojen.

 4. RomanK said

  Panie Zerohero…wiekszosc z tych mlodoturkof pochodzila ze Salonik i byla Donmeh- Shabateistami…frankistami, antynomistami!
  Dokladnie takim byl Wielki Wschod , czyli zilluminatyzowana masoneria.
  \
  TYLKO DLATEGO. ani USA ani Israel -nie chca przyznac -ze to bylo ludobojstwo.
  Z dwoch przyczyn, aby:

  1. Zachowac monopol na ludobojstwo dokonane rekami Niemcow…co prawda talmudystow, supremasistow, ale ktorzy osmielili sie wykluczcyc sposrod siebie Zydow.

  2. Zbagatelizowac i pomnijszyc wszystkie inne akty ludobojstwa, popelnione tylko i wylacznie poprzez Zydow , lub pod ich kierownictwem sprawczym. czy to zydo-komunistow bolszewikow w Rosji, Hiszpanii i Mexico i Ameryce Poludniowej i Azji, czy Syjonistow w Palestynie i Bliskim Wschodzie ….czy Neoconow czy Neoliberalow poprzez przejecie wladzy ekonomicznej i politycznej USA.

 5. ALI BABA said

  ad 2 Polecam stronę http://WWW.Jrbooksonline.com i poszukać tam książki w PDF pod t. The Jewish Genocide of Armenian Chistians..tylko 540 str, ale wystarczy poczytać pierwsze strony.!!

 6. ALI BABA said

  ..”[Co tam dużo gadać – to byli praktycznie SAMI ŻYDZI udający wyznawców Mahometa – admin].” A PEWNIE ŻE TAK..PROSZĘ CZYTAĆ JAK WYŻEJ /5/.!!

 7. Narek200 said

  Co do samej rzezi Ormian znalazłem ciekawe informacje na stronę liveleak.com
  http://www.liveleak.com/view?i=f58_1427745544
  http://www.liveleak.com/view?i=4fa_1427402692
  http://www.liveleak.com/view?i=bc5_1425478711
  http://www.liveleak.com/view?i=bfc_1427632558
  http://www.liveleak.com/view?i=640_1426101988 (kolejność przypadkowa)
  Stron z informacjami jest więcej. Podaje tą informacje tylko w celach edukacyjnych, jak ktoś chce może poszukać i poczytać.
  Ogólnie informacje mnie bardzo zaintrygowało, gdyż przypomina mi to inne” ludobójstwo” w czasach pana z wąsem. Jak ktoś nie zna j. angielskiego tłumacz z google wystarczy.

 8. Lesio said

  Ormianie to naród kupców, który głównie utrzymywał się z handlu. Żydostwo wymordowało Ormian, żeby przejąć kontrolę nad ich interesami, towarami i majątkami.

 9. Plausi said

  „największa zbrodnia”

  „na temat “największej zbrodni I wojny światowej”, tj. ludobójstwa Ormian, ”

  Agnieszkę Stelmach poniosła werwa pisarska, w I Wojnie mówi się zginęło, należy rzec zostało zamordowanych ok. 20 milionów ludzi, to jest największą zbrodnią. W II Wojnie jest mowa o 50-60 milionów ofiar. Co to za wyszukiwanie sobie „największych zbrodni” w I Wojnie Ormianie, w II Wojnie Żydzi ? A reszta ofiar to co, to pryszcz, tych nie szkoda ?

  Czy nie jest zbrodnią wysłać do okopów młodych chłopaków, żeby się wzajemnie wystrzelali, wymordowali ? Nie jesteśmy już w stanie słuchać tych idiotyzmów. Zostało zabitych … „w tym kobiety, dzieci i starcy”. Jakby zostali zabici tylko mężczyźni, bez „kobiet, dzieci i starców” no to pewnie byłoby wszystko w porządku ?

  Dobrze jest sobie uświadomić, czyim dziełem są wojny, patrz też „MWF”, jeśli chcemy obciążać to czy inne społeczeństwo. Weźmy choćby Niemców, z jakąż ochotą napadli na Polskę i poszli na Moskwę, z taką samo ochotą z jaką dziś Polacy idą do Iraku, Afganistanu, a na Moskwą pewnie też poszli by z ochotą, gdyby im kazano. Nie inaczej jest z mieszkańcami USA. Czy 60 tys. samobójców są zbrodniarzami czy ofiarami wojny ? Niech każdy rozstrzygnie sam.

  W roku, w którym w wolnych i demokratycznych wyborach wybrano Hitlera na kanclerza było w Niemczech 6 milionów bezrobotnych, tzn. prawie tyle samo rodzin żyło z nędznego zasiłku. Przyjmijmy, że mamy w Polsce 3 miliony rodzin żyjących z zasiłku, czy wybrali by partię, niezależnie o jakim profilu, która obiecała by im pracę ? My byśmy nie ręczyli za Polaków.

  Cóż to zresztą za macoszy kraj, Wolna Polska, która zmusiła prawie 10% swojej ludności do emigracji za chlebem, niejako wyeksmitowała Polaków z Polski ? Z drugiej strony ściąga do Polski choćby z krainy U studentów i inne, być może jeszcze bardziej niebezpieczne, elementy.

  A propos masonerii, my także spotkaliśmy się z wypowiedziami, że Mustafa Kemal, urodzony w Salonikach, jednym z centrów Sefardyjczyków, był masonem, przytacza to nawet aktualnie angielska Wikipedia.

 10. Marek said

  Panie Plausi, ciekawie pan pisze, nie od dzisiaj. Ale zlituj się pan i porzuć pisanie w liczbie mnogiej „my”. Chyba pisze pan we własnym imieniu, a królem, papieżem nie jest. Mniej nadęcia.

 11. marta15 said

  Praktycznei za kazdym wiekszym ludobojstwem czy to 19 czy 20 stala zydo-masonieria. Zwlaszsza na terenach Europy.

 12. Diana said

  http://www.naszdziennik.pl/swiat/135905,turcja-krytykuje-gaucka.html

 13. Macko said

  Było jeszcze gorzej. Chodziło glównie o dostęp do ropy naftowej. Początek XXw to gorączkowe poszukiwanie zlóz czarnego złota. Standard Oil prymowal w przejmowaniu terenów roponośnych a dynastia Rothschidów była spóznona w tej akcji. Dzięki eksterminacji Ormian, chrzescjijan, BP dobrał się za grosze do eksploatacji bogatych i łatwych zlóz ropy.
  ***
  http://wolnemedia.net/historia/ludobojstwo-ormian-i-postepowy-demontaz-imperium-osmanskiego/ :
  Inicjatorem ludobójstwa na Ormianach stał się minister Talaat. Pisał on: „Już wcześniej zostało zakomunikowane, że rząd zdecydował o całkowitej eksterminacji wszystkich Ormian zamieszkałych w Turcji. (…) Bez względu na to, że znajdują się wśród nich kobiety, dzieci i chorzy, jakkolwiek tragiczne będą środki tej eksterminacji, bez słuchania głosu sumienia należy położyć kres ich egzystencji.(…) Ci, którzy sprzeciwią się temu rozkazowi, nie mogą być urzędnikami państwowymi.”
  ***
  Anglia i Francja przez cały wiek grały ormiańską kartą przeciwko sułtanatowi. Podsycały i rozwijały separatyzm ormiański, czyniły z Ormian wrogów własnego państwa, które pozwalało im swobodnie kwitnąć przez kilka wieków. Za pomocą Ormian kolonizowano imperium osmańskie. Ormianin Calouste Gulbenkian uruchomił osmańskie złoża ropy naftowej dla europejskich koncernów. To on był siłą napędową powołania w 1912 Turkish Petroleum Company, które było konsorcjum europejskich spółek naftowych, które pozyskały monopol na ropę osmańską (Irak). I wojna światowa była formą gambitu ekonomicznego, w wyniku którego Wielka Brytania objęła kontrolę nad Irakiem, czyli osmańską żyłą czarnego złota.

  Ormianie byli więc dla Zachodu narzędziami kolonizacji ekonomicznej Bliskiego Wschodu, a kiedy zakończyło się to dla nich tragedią – zostali porzuceni i zapomniani. Francja i Anglia osiągnęły na Bliskim Wschodzie swoje korzyści z rozmontowania państwa osmańskiego, a straty osobowe były jedynie kosztem tego interesu.
  ***
  This concept of “Crypto Jew” is interesting because according to this, the ruling families of Saudi, Qatar, Bahrain, and Kuwait (which are all related) are all Jews running the oil business for Shell (Rothschild/Queen Beatrice), BP (Queen E2), and Exxon (Rockefeller) in a land that is historically full of Muslims. http://www.realjewnews.com/?p=95
  ***

 14. Macko said

  Tu jeszcze lepiej: BUSINESS AS USUAL is a powerful motivating force especially when Jews like the Rothschilds are running an oil business.
  Banking is the forte of the Jewish House of Rothschild. But raw materials–especially oil–are money in the bank.
  The Young Turk movement, AKA Committee of Union and Progress, arose out of the Rothschilds’ oil interests in the Black Sea area of the Ottoman Empire in the late 1800s. ‘Creating stability’ in an incendiary realm was necessary for the Rothschilds’ new oil enterprise Baku Oil. The instability of the Armenian Christians’ financial and intellectual prominence in the area was not “good for business.”
  Thus hand-picked Jews of Salonika, (Jews made up the majority of the city’s population), and foreign agitators such as the Russian Zionist, Vladimir Jabotinksy, the editor of The Young Turk newspaper, were just what the Rothschilds needed for ridding the source of that instability, the Armenian Christians.
  Now, the Zionist Young Turks who sought for the break up of the Ottoman Empire in order to obtain Palestine–and the House of Rothschild, who needed a Jewish-controlled Turkey and hegemony over the entire Middle East, could work together. This meant funding for the Jewish Young Turks and revolutionary subversives for the Rothschilds.
  http://zaidpub.com/2013/04/15/jews-muslim-bigots-zionists-and-the-popes-freemasons-behind-armenian-genocide-holocaust/

 15. Macko said

  No to jeszcze jeden link znalazlem, niestety po angielsku: http://www.hiddenmysteries.org/conspiracy/history/genocine.html
  In 1892, Samuel’s coup would unleash forces that would shape the history of mankind. His first oil tanker picked up it’s load of Baku oil from the Rothschild’s Batum refinery and sailed through the Dardenelles and on through the Suez canal to the far east where the Shell oil company became, overnight the predominant supplier of Kerosene replacing Standard oil. The great Standard world monopoly had been busted.

  The Shell oil company relationship went on to thrive even after Samuel’s nine-year contract with the Rothschilds as it would pick up a partner with addition of the Royal Dutch Petroleum Company which was making its fortune drilling for oil in Sumatra. The new company, British Dutch Petroleum, would soon be joined by the Rothschilds forming the Asiatic Petroleum Company, later calling itself the Royal Dutch/Shell Group which would eventually join Standard Oil and the Nobels in a worldwide oil cartel.
  ***
  The decision by the shrewd French Rothschild branch to diversify into other areas of oil exploitation was, presumably, a calculated one. Three years after they joined Royal Dutch, production at Baku would come to an abrupt halt in 1905. Although shaken by political activity, the principal disruption was due to the violence of the ethnic conflict between the region’s Moslems and the minority population of Armenians who are Christians. This ethnic conflict caused the first interruption of oil distribution to the world market. Standard oil was quick to supplant the needs of the effected markets as its source was operating under the blanket of peace and would flow until dried.
  ***
  history tells us that it was the Turks, and not big business that committed the Armenian atrocities. However, if one looks closely, one would find that the Turks owed more than one favor to the French government which aided Turkey in it’s recent past. It was Napoleon III who fought for Turkey’s entrance into the concert of Europe. France took the lead in Turkey’s economic development with French securities and investment exceeding that of any other nation.
  French leaders come and go. However a constant behind France’s economic power was the French branch of the Rothschild family.

  The Armenian massacres of 1894 and 1896 occurred merely two years after Baku oil first began to flow through the Suez Canal to the Far Eastern markets. Armenians were living within the Ottoman Empire for hundreds of years, how incredible fortuitous for the oilmen that ethnic hatred would heat up to such a pitch as to consume their population! The Armenian genocide, during World War I, brought stability to the Baku oil region. A further accomplishment of World War I was the successful demise of the Ottoman Empire. The oil fields of Mesopotamia were to be brought under British „protection”. World War I was in essence, Phase I. With its successful completion, World War II or Phase II of the genocidal ambitions of international oil companies would be put into effect- securing the Suez Canal region by eliminating mass immigration of European Jews into Palestine.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: