Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  zagłoba sum o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  walthemar o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Adrian o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Crestone o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Kobieta jak modliszka – charak…
  Crestone o Andreotti, czyli stare Wł…
  rzeczpospolitapolska o Kobieta jak modliszka – charak…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  rzeczpospolitapolska o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Lily o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Badania Uniwersytetu Princeton: w USA nie ma już demokracji

Posted by Marucha w dniu 2015-04-27 (Poniedziałek)

Całe szczęście, że sprawę zbadał renomowany uniwersytet amerykański, bo bez tego byśmy nic nie spostrzegli i wciąż wierzyli w demokratycznego Chu… pardon Wuja Sama….
Admin

USA nie mogą już dłużej uważać się za ideał demokracji dla całego świata, ponieważ same nie są już państwem demokratycznym. Do takiego nieoczekiwanego [nieoczekiwanego??? – admin]  wniosku doszli naukowcy z amerykańskiego uniwersytetu.

USA nie są już demokracją, ponieważ decyzje polityczne, podejmowane przez państwo, służą nie potrzebom obywateli, ale interesom niewielkiej grupy ludzi stanowiących tzw. elitę gospodarczą. Ten wniosek naukowców z Uniwersytetu Princeton niemiecka gazeta branżowa Deutsche Wirtschafts Nachrichten nazywa „szokującym”.

Wyniki badań przeprowadzonych przez jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych amerykańskich uniwersytetów „są ważne również z punktu widzenia polityki zagranicznej: jeśli Ameryka ingeruje w jakiś konflikt, jak np. obecnie z Rosją, to rząd Stanów Zjednoczonych działa nie w interesach amerykańskiego narodu, ale kieruje się korzyścią komercyjną” – pisze gazeta.

Głównym rezultatem badania jest to, że polityczne i społeczne grupy reprezentujące interesy Amerykanów, a także sami amerykańscy obywatele w swojej większości „mają nieznaczny wpływ albo nawet żadnego wpływu na politykę swojego państwa”, cytuje Deutsche Wirtschafts Nachrichten autora badań Martina Gilensa, który prowadził je wraz z Benjaminem Page’em z Uniwersytetu Północno-Zachodniego.

Po przebadaniu licznych sondaży opinii publicznej, naukowcy doszli do wniosku, że główna zasada amerykańskiej konstytucji – podporządkowanie władzy woli większości – w żaden sposób nie jest realizowana.

„Nasza analiza pokazuje, że większość Amerykanów w rzeczywistości ma bardzo nieznaczny wpływ na politykę. Oczywiście, Amerykanie mają prawo głosu,wolność słowa i zgromadzeń. Niemniej jednak, ponieważ we władzy dominują silne organizacje ekonomiczne i niewielka grupa wpływowych polityków, to ambicje Ameryki, aby być wzorcem społeczeństwa demokratycznego budzą poważne wątpliwości” – pisze Gilens. [Czy te wnioski cokolwiek obchodzą amerykańskich lemingów? Pytanie retoryczne… – admin]

Wnioski naukowców powinny stać się poważnym ostrzeżeniem dla europejskich liderów, uważa gazeta. Problemy i konflikty, z którymi dziś boryka się świat w wielu przypadkach zaistniały z powodu polityki prowadzonej przez USA, które od dawna obsługują interesy ograniczonej grupy osób.

http://pl.sputniknews.com/

Mimo wszystko, mimo całej śmieszności odkrywania przed społeczeństwem spraw oczywistych dla każdego, kto jeszcze posiada mózg – zastanawiam się, czy jakąś polską uczelnię (może prywatną, bo niezależną od fanaberii Państwa?) stać będzie np. na opublikowanie rewelacji, iż polski przemysł i bankowość nie istnieją.
Admin

Komentarzy 29 do “Badania Uniwersytetu Princeton: w USA nie ma już demokracji”

 1. plasibo said

  Tak. A teraz tym bardziej Polacy nie chca wiedziec ze nie ma przemyslu bo jest czas oplakiwania smierci Bartoszewskiego.
  Coz za strata tak wielkiego Polaka…

 2. 3calypso said

  Pewnie Polska pod obecna okupacja USraela sluzyla im za poligon doswiadczalny w jaki sposob przeistoczyc kraj w antydemokracje: https://wolnewybory.wordpress.com/

 3. Amadeus said

  Demokracja to, demokracja tamto.
  Demokracja to syf, i w USAraelu jest ona od zawsze i sie ma bardzo dobrze.

 4. […] hipoteza 3: Bojkot obecnych wyborow w Polsce służy demokracji […]

 5. SAP said

  Polecam w czasie tzw. dnia demokracji wtykać dyskretnie taką malą smierdzącą bombkę w tą szparę.

 6. Zenon K. said

  Nic tak nie leczy z demokracji, jak rozprawa św.Tomasza z Akwinu pt. „O tym, że rządy wielu są najgorsze”. Tyrania w USA jest konsekwencją samego zaistnienia demokracji w tym kraju. Nigdy ten system nie kończy się inaczej.
  Demokracja szlachecka w Polsce zakończyła się autokracją trzech obcych cesarzy. Polacy wzgardzili własnym królestwem, marginalizując stopniowo władze monarszą. Wybrali i umacniali ustrój demokratyczny i ten system rządów unicestwił ich państwo.

  Brawo. Świetna myśl.
  Admin

 7. Jabo said

  Szokujące nie jest to, że tak zwana demokracja nie jest ustrojem działającym na korzyść narodu jako całości, ale to, że ci wielce szanowni profesorowie dopiero teraz to odkryli. Od samego początku nowożytna demokracja służy elitom. Dawniej, kiedy nowa ekipa chciała dojść do władzy musiała swoich poprzedników „ukatrupić”. Co dla przejmujących władzę takie złe nie było. Gorzej oczywiście dla tych co władzę tracili. Ileż królewskich głów spadło z szafotu. Elity nie są głupie, więc aby zmiana władzy nie kończyła się dekapitacją wymyślono demokrację.

 8. qwerty said

  Szkoda tylko że artykuł jest pisany w takim tonie jakby autor uważał ustrój demokratyczny za ten właściwy.

 9. KOR said

  @4 po zbojkotowaniu wyborów prezydenckich, rolę prezydenta przejmie marszałek Sikorski, co zostało przetrenowane w przypadku marszałka Komorowskiego. Z deszczu pod rynnę. Musi być inne wyjście.
  Pozdrawiam

 10. Radosław37 said

  Demokracja to dzieło szatana. Katolik nie chodzi na wybory, jeżeli mam dokonywać wyboru pomiędzy liberalno-lewicowym żydem i żydem konserwatywno-prawicowym grzeszę. Monarchizm jest drogą do godziwego ustroju.

 11. Lusnia said

  Tak zgadza sie .Monarchizm.Najpierw Polacy musza odzyskac kontrole na swoim wlasnym Panstwem.Czyli wladze.A to nie bedzie juz takie proste.Jesli my wszyscy POLACY sie nie zjednoczymy.To ze mlodzi uciekaja.Nie wszyscy.Niedlugo beda I to w podskokach na sile sie zjezdzac do POLSKI.No chyba ze zostana na zachodzie .Gdzie wszystkich czeka zachipowanie.Tak to nie insynuacje.To fakto.W USA juz sie to robi.

 12. Bodzio said

  ad 5.
  Warto chyba poprosić chemików o fachowa poradę na ten temat.

 13. akej said

  Ameryki to Princeton z pewnoscia nie odkryl. Demokracji w Usraelu nigdy nie bylo. Dzis panuje tam rezim poprawnosci politycznej z religia holokaustu.

 14. Siekiera_Motyka said

  Demokracja USraela dawno temu działała „demokratycznie” kiedy interes ich korporacji był zagrożony,

  „Dotyczące sprawy dokumenty były do tej pory objęte klauzulą tajności, jednak w ostatnim czasie zdjęto ją i informacje podano po raz pierwszy do wiadomości publicznej. Wynika z nich, że Nawabzada Liaquat Ali Khan został zamordowany na zlecenie Stanów Zjednoczonych po tym jak odmówił wykorzystania swoich bliskich relacji z wieloma wpływowymi politykami w sąsiadującym Iranie i zabezpieczenia dla amerykańskich koncernów kontraktów naftowych w tym kraju.

  Ponadto Khan naraził się nawet ówczesnemu prezydentowi USA, Harry’emu S. Trumanowi, od którego zażądał aby Waszyngton zwolnił używane dotąd przez amerykańskie lotnictwo bazy wojskowe. Bazy te odgrywały kluczową rolę w zabezpieczeniu tej części Azji przez potencjalnym atakiem ze strony sowieckiej.

  Zamachu dokonał 56-letni Afgańczyk, Syed Akbar, którego na zlecenie CIA wybrały służby rządonego przez króla Mohammeda Zahira Shaha Afganistanu. Wcześniej próbowano znaleźć zamachowca wśród obywateli Pakistanu, ale nie znalazł się żaden ochotnik. Sam Akbar, który oddał do przemawiającego w Rawalpindi premiera dwa strzały, sam został postrzelony i zmarł w wyniku odniesionych ran.

  Informacje na temat dokonanego w 1951 roku zamachu opublikował w piątek portal Pakistan Today, przedrukowała ją między innymi irańska stacja PressTV.”

  https://prawda2.info/viewtopic.php?t=23914

 15. RomanK said

  USA nigdy..NIGDY nie byla demokracja!
  Od zarania pomyslana byla, jako REPUBLIKA!!!!!!!
  Szkoda ze dla wiekszosci te dwa pojecia..sa nie do pojecia:-))))

  To prawda.
  Dlaczego więc US-skurwysyny stale pierdolą o demokracji i na siłę wprowadzają ją tam, gdzie ich nikt nie prosił?
  Admin

 16. NC said

  Re 15: USA zostały ustanowione jako republika.
  Opiewany przez obecne „elity” prezydent Lincoln złamał te zasadę, rozpetujac wbrew konstytucji wojne domową, a dla pozyskania mas zaczął im opowiadać o demokracji, patrz mowa pod Gettysburgiem i słynna zapowiedź „rządów ludzi, dla ludzi poprzez ludzi.”
  Potem było już z górki…

 17. Zerohero said

  świadomość większości sprowadza się do powtarzania fraz.

  1. demokracja jest dobra
  2. to co mamy jest demokracją
  3. nasi wrogowie nie mają demokracji,
  4. niedemokratyczny kraj można (a nawet trzeba) obłożyć sankcjami, a czasem zbombardować.

  świadomość elit jest taka:

  1. robimy oligarchię i wmawiamy, że to demokracja.
  2. gdy jakiś lokalny lider stanie nam na drodze, to robimy z niego „dyktatora” – a nasz lud wie, że z dyktatorami można walczyć bez pardonu.
  3. jeśli jakiś naród faktycznie zbliża się od ideałów demokracji (np. Islandia), to przemilczamy taki przypadek. W ogóle pracujemy usilnie by ludzie nie zastanawiali się CZYM jest demokracja. Są wybory do parlamentu, są reklamy w TV – jest demokracja.

 18. NICK said

  Słowo demokracja jest wytrychem otwierającym czaszki mikrocefali.

 19. RomanK said

  Panie Zenonie K panie Marucha,,,
  Sw Tomasz z Akwinu doskonale wiedzial na czym polega demokracja. Demokracja to nie rzady wielu…ale wola wielu…
  Wielkie demokracje oddawaly rzady..najczesciej Jednemu…na okreslonty czas…i po tym okresie ocenialo wielu i decydowalo, zmieniac ..albo nie.
  TO bardzo precyzyjne urzadzenie spoleczne…nie dla malp….
  polecam:
  On Kingship, to the King of Cyprus (De regno [De regimine principum), ad regem Cypri..sw Tomasza

 20. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka znalazl dobra definicja na system polityczny w Ameryka:

  Dynastie polityczne rzadzace Amerykasa sa zbieranina pedophilow, freemasons, oraz AC/DC czlowiekuw, grajacych drugie skszypce pod kierunkiem Khazarian Mob skladajacy sie z jeszcze gorszej kolekcji zalosnych psychicznie chorych czlowiekuw.

  America’s political dynasties, a collection of pedophiles, Freemasons and bipolar types, nowadays plays little more than “second fiddle” to the “Khazarian Mob,” composed of an even sadder collection of petty delusional types.

  http://www.veteranstoday.com/2015/04/26/neo-american-elections-a-global-death-threat/

  Ja pan Mordka podziela tesz optymizm od pan Gajowy, sze w Polsza to nigdy nie bedzie mialo szadne miejsce. A mosze jusz jest?

 21. marta15 said

  ad 19 w Rzymie, za czasow republiki tylko najbardziej bogaci ziemianie, dojrzali wiekowo Rzymianie mieli prawo „demokratycznego” glosu i wyboru na urzedy.
  Wybierano politykierow i adminstratorow TYLKO na rok, I musieli oni sami wykonywac swe zadania , osobiscie, a nie zlecac je roznym asystentom , pismakom, pomocnikom , grajkom, i innym uzytecznym idiotom.
  W starozytnej Grecji ,demokracja oznaczala , ze KAZDY , meski OBYWATEL Aten, ktory odbebnil sluzbe wojskowa, mial prawo do zabierania glosu na rynku -agorze.
  Nie poslugiwano sie zadnymi partiami i ich reprezentatami. Kazdy dorosly obywatel ( zaznaczam obywatel) Aten, z jajami ( doslownie), mial prawo pojsc na Agore i sie tam pyszczyc do woli.
  Tych,co podpadli usuwano z Aten metoda Ostracyzmu na 10 lat.

 22. snag said

  Kolejny milion Polaków chce opuścić Polskę ,…
  ———————————————————-

  http://www.wprost.pl/ar/504282/Kolejny-milion-Polakow-chce-opuscic-Polske/

  A wacpan zajety gnojeniem Ameryki 😉 ,…

  BO POLACY, NAWET JEŚLI UCIEKAJĄ Z POLSKI, NIE SĄ PIERDOLONYMI W DUPĘ SKURWSYNAMI, NIEUSTANNIE PO BANDYCKU NAPADAJĄCYMI NA INNE KRAJE.
  Admin

 23. marta15 said

  w USA juz od wano nie ma zadnej demokracji.
  Jest za to demono-kracja. full wypas.
  Wkrotce bedzie tu Stan Wojenny ( czyli martial law).
  Juz nawet sa na ten temat REKLAMY.
  http://www.infowars.com/psa-contains-bizarre-subliminal-message-about-martial-law/

 24. revers said

  wizy do stanow nie dostana, a na zachodzie nie czeka nikt na miliony „ossi”, dojdzie jescze polakom konkurencja z 13 mln ukrancow, tj. 1/3 populacji ukrainy o ile nowejrosji nie zredukuja..

 25. NICK said

  Panie Snag.
  Logiki brak.
  Kompletny brak.
  Czy to Twój znak?

 26. revers said

  demokracja skonczyla sie po zmonopolizowaniu przez syjonsitow amerykanskich medi, czyli redukcji informacji do 6 mainstreamowych korporacji medialnych, co jest wbrew konstytucji.USA, jeszcze w latach 70-tych bylo tych stacji 45, i to co dzialo sie w wietnamie na biezrco mogli ogladac pokojowi amerykanie w tv, teraz takiej okazji nie maja to co sie dziej w afganistanie, syrii, iraku, serbi, ukrainie zobaczyc bo to sa w lokalnych mainstreamach misje humanitarne.

  A jesli chodzi o wiarygodnosc obamiatek, to wiarygodnosc zadna bo wszelkie umowy z ussmanami trwaja nie dluzej jak 1 do 5 minut po czym uzbrojone po zeby oddzialy anty terrorystyczne , staja po stronie terrorystow z ISIS, o czym przekonali sie syryjczycy w kolejnej nowej ofensywie w kierunku Damaszku.

  http://www.veteranstoday.com/2015/04/26/us-trained-force-joins-al-qaeda-marches-on-damascus/

 27. snag said

  Temat na jutro ,…

  Polish border guards refuse entry for 10 Russian bikers

  http://america.aljazeera.com/articles/2015/4/27/polish-border-refuses-entry-to-russian-bikers2.html

  Panie Snag,
  Czy nie zauważył Pan, że nie jest tu mile widziany? Nie wie Pan, dlaczego? To ja Panu to powiem. Grzecznie, bo i Pan jest kulturalnym facetem.
  1. Pan może mieć polskie geny, ale mentalnie jest Pan Usraelitą. Usraelici mają swoje fora dyskusyjne,
  2. W Pańskich wpisach nie widzę NIGDZIE serdecznej troski o Polskę, a raczej satysfakcję z tego, że coś w Polsce jest gorsze, niż w USRaelu.
  3. Został Pan niejeden raz przyłapany na manipulacjach.
  Admin

 28. […] hipoteza 3: Bojkot obecnych wyborów w Polsce służy demokracji […]

 29. […] hipoteza 3: Bojkot obecnych wyborów w Polsce służy demokracji […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: