Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Zerohero o O tych, którzy się na niemieck…
  corintians o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Nikt was nigdy nigdzie nie chciał

Posted by Marucha w dniu 2015-04-30 (Czwartek)

Yad Vashem

Gajowy Marucha

Komentarzy 45 do “Nikt was nigdy nigdzie nie chciał”

 1. efka said

  Męcząca jest ta gościna i zaczyna nam coraz bardziej doskwierać. Zdecydowanie nietaktownym jest uzurpowanie sobie przez goszczonych aplikowanie do bycia gospodarzem i wyługowywania domowników.
  Takie postępowanie należy grzecznie i zdecydowanie zatrzymać. Przy okazji wyborów prezydenckich sytuacja wygląda kuriozalnie. Kolejny raz pierwszymi damami chcą zostać panie, które o byciu damą mogą jedynie pomarzyć.
  Goście, zadomowieniu u nas uzurpują sobie prawo do dyktowania GOSPODARZOM, jak mają swój dom prowadzić.

 2. EKO-LAS said

  Osobiście jestem skłonny zorganizować projekt zasadzenia w Polsce po jednym drzewku na pamiątkę każdego z was. Każdego który zrzeknie się obywatelstwa polskiego i opuści Polskę na zawsze z jedną podręczną walizką. W dowód uznania i chwały za ten bohaterski czyn, każdy z was otrzyma certyfikat „zasłużonego w śród narodów świata” z wieczystym zakazem wjazdu Polski do dziesiątego pokolenia włącznie.
  Projekt ten wzorując się na dopracowanych już istniejących wzorcach będzie realizowany z waszych „zasłużonych” pieniędzy. Za opiekę nad każdym zasadzonym drzewkiem obciążę was corocznie kwotą stosowną do waszych zasług, a drzewkami będą polskie dęby.

 3. Polo said

  Podlejcie je sobie rundupem.

 4. Boydar said

  „… w śród …”

  gdzie się Pan tego nauczył ?

 5. EKO-LAS said

  W Środzie Wielkopolskiej, a nauczał mnie Środziław Średzik.

  Ps. A od kiedy to stosuje się spację pomiędzy ostatnim znakiem literowym w zdaniu a pytajnikiem?

 6. NICK said

  „…a pytajnikiem?”

 7. Boydar said

  Ja od mniej więcej pięciu lat stosuje, wszystkim smakuje tylko Pan wybrzydza. © & ™ ®.

 8. keram said

  Napisze krótko , bo na ścierwa szkoda czasu , wypier.alajcie i nigdy nie wracajcie , a opłacimy wam bilety , ale jeden warunek , nigdy nie macie prawa nie tylko do powrotu ,ale również wjazdu do Polski.

 9. Boydar said

  Nie ma żadnych warunków, Panie Keram, wy-pier-dalać !

 10. EKO-LAS said

  Wykrzyknik
  Myślnik
  Średnik
  Kropka
  Przecinek
  Dwukropek

  To może również być bez urazy i pytaj-Ni(c)k.

 11. Dictum said

  Moja propozycja: zacząć sadzić drzewka „pomordowani przez żydów wśród narodów świata”.

  Ziemi by nie starczyło!

 12. krolewnascieszka said

  PAnowie czapki z głów!!!
  Szacunek dla o.Placyda za styl!!!
  LIST: Yad VaShem i Żydzi vs. „polskie obozy śmierci”

 13. Kojak said

  Pisac bez przerwy i bez wytchnienia o zydowskich zbrodniach i ludobojstwach ! Maja cale lapska umazane krwia, przypominac to nieustannie 1 Zawsze jesli parchy beda pisac o holokauscie i domagac sie wiernopoddanczych holdow ! Pisac o zbrodniarzach systematrycznie ! To powinno oduczyc zwyrodnialcow bezczelnosci i zydowskiej hucpy ! Nie dac sie wciagnac w dyskusje zeby parchom nieustanie sie tlumaczyc ! Niech bandziory sie wreszcie zaczna tlumaczyc z niebotycznych zbrodni i okrucienstw ktorych sie dopuscili !

 14. Mania said

  Samo pisanie, że pasożyty mają się zabierać i wracać skąd pochodzą, nie pomoże. Tu trzeba protestów do skutku, wzorem z Islandii:

 15. Anzelm said

  Przy każdej takiej okazji zacytuję słowa Św. abp Felińskiego skierowane do
  Karola Majewskiego, który zjawił się u niego na czele delegacji Czerwonych.
  Głośnem echem odbiła się w kraju i zagranicą odpowiedź, którą dał
  arcypasterz aroganckiemu „mechesowi”, komunikującemu, że
  w organizacji Czerwonych wiele poważ-nych stanowisk zajmują żydzi.

  Brzmiała ona jak następuje:

  „ żydzi są przez Boga nasłani do Polski, aby byli rynsztokiem,

  odprowadzającym w epoce giełdy, handlu i szwindlów wszystkie brudy,

  któremi czyste, rycerskie i do innych celów prze-znaczone ręce polskie,

  kalać się nie powinny”.

  Z iście semicką zajadłością zaczęli też zwalczać chrzczeni i niechrzczeni żydzi arcybiskupa Felińskiego. Dawny powstaniec z pod Miłosławia, pokiereszowany w walkach z Prusakami, nie dał się jednak zastraszyć. (Z. L. S. „Historia dwóch lat 1861- 1862”, t. IV. str. 89).

  Postarajcie się aby te słowa znał na pamięć każdy Polak-Katolik.

  Króluj nam Chryste

 16. Boydar said

  Boże, jaki mądry człek, i jeszcze biskup, niesprzedajny i patriota, niepojęte. No ale to dawno było …

 17. andy said

  https://m.youtube.com/watch?v=M3NWaq8X5TE#

 18. Dictum said

  Większość PT Gajówkowiczów tekst zna, ale może ktoś nie zna:

  Historia Mądrością Narodów, czyli co wielcy, sławni i znani tego świata mówili, pisali i postanawiali o żydach. Dedykujemy kpiarzom i ignorantom, bardzo pouczająca lektura, … czyżby przez wszystkie te wieki wszyscy ci ludzie zmyślali, kłamali? a może byli uprzedzeni?

  Kwestia żydowska nie od dziś budzi wielkie emocje. Nie jest to jedynie spuścizna ostatnich 100 czy 200 lat, w ciągu których żydowska plaga z wegetującej na społecznym marginesie bandy cwanych złodziei i krętaczy przepoczwarzyła się w zagrażającą całemu światu i cywilizacji globalną bestię. Problem ten jest o wiele starszy. Już w zamierzchłej przeszłości przed żydami ostrzegały najświatlejsze, najznakomitsze umysły każdej epoki. Niestety, spotykając się z ogólną ignorancją tego problemu: z niedocenianiem sprytu wrednych żydowskich lichwiarzy, podżegaczy wojennych i morderców niewinnych dzieci, którzy w obliczu zagrożenia od zawsze udawali przed naiwnymi gojami niewinne baranki, biorąc ich na litość, naiwność i prostoduszność – niemożliwym było podjąć skuteczne działania dla zabezpieczenia lepszego jutra, co też czujny i bystry wróg bezlitośnie wykorzystywał dla swoich celów, a w wyniku czego mamy dziś to, co mamy. Obecne panowanie żydów nad pieniędzmi, kredytami i bankami, prasą, filmem, telewizją i życiem kulturalnym społeczeństw, przy częściowym wykorzystaniu w przeszłości różnych form terroru dla wyniszczenia inteligencji i uformowania nowej pod swoje dyktando – spowodowało ogólne odwrócenie tej sytuacji: dziś to żydzi kreują się na naród wzorcowy, a wszelka ich krytyka uchodzi za przejaw ciemnoty i wstecznictwa. Żeby jednak zbytnio nie przedłużać, przejdźmy już do sedna tematu – czytając, proszę tylko pamiętać, że ci ludzie – ludzie powszechnie szanowani, wielcy, mądrzy i poważni, wyrażali swe myśli otwarcie i bez obaw, że jakiś pseudo-inteligent Adam Michnik vel Aaron Szechter czy inne obrzezane ścierwo przylepi im dyskredytującą ponoć etykietkę ksenofoba, jak ma to miejsce dzisiaj, a jego bracia z wymiaru niesprawiedliwości nadadzą temu charakter kryminogenny. Wtedy mówienie prawdy było naturalne i nie wymagało odwagi jak dziś.A więc – zaczynamy:

  1. Cyceron / właśc. Marcus Tullius Cycero (106-43 p.J.Ch. – p.n.e.), rzymski mąż stanu, wybitny mówca, pisarz i filozof: „Żydzi to siła ciemna i odpychająca. Wiadomo jacy są liczni, jak solidarni i jaką w swej spójności rozporządzają siłą. To naród łotrów i oszustów”.

  2. Diodor (30 p.n.e.-20 n.e.): „Już doradcy i przyjaciele króla Antiocha (242-187 przed Chryst.) radzili królowi, by wytępił naród żydowski do szczętu, gdyż żydzi, jako jedyny naród na świecie, opierali się wszelkiemu zmieszaniu się z innymi narodami. Uważali wszelkie inne narody za wrogów swoich i przenosili nienawiść tę jako dziedzictwo na dalsze pokolenia. Księgi ich święte zawierają wrogie dla całej ludzkości i niesprawiedliwe przepisy”.

  3. Jezus Chrystus ( 0-33 n.e.), Biblia Święta; wydawca: Brytyjskie i Zagraniczne Towarzystwo Biblijne, Warszawa 1959: „Wyście z ojca diabła i pożądliwości ojca waszego czynić chcecie; on ci był mężobójcą od początku i w prawdzie nie został, bo w nim prawdy nie masz: gdy mówi kłamstwo, z swego własnego mówi, iż jest kłamcą i ojcem kłamstwa” (patrz Moj. 3,4; 1 Jan 3)

  4. Tacyt (ok.55-120 n.e.): „Prawa żydowskie stoją w sprzeczności do praw wszystkich innych narodów. Pogardzanym jest u nich wszystko, co dla nas jest święte i odwrotnie: miłe jest wszystko, co w nas obrzydzenie wzbudza. Żyją ściśle zespoleni, wspierając się nawzajem, nienawidząc natomiast obcych i rozkładając ich”.

  5. Kasjusz Dio (ok. 155-235 n.e.), historyk rzymski – opisywał barbarzyńskie powstanie Żydów przeciw Imperium Rzymskiemu, które uznano za punkt zwrotny w losach państwa: „Żydzi niszczyli tak Greków, jak i Rzymian. Jedli ciała swych ofiar, robili sobie pasy z ich wnętrzności i nurzali się w ich krwi. 220 000 ludzi straciło życie w Cyrenie, 240 000 na Cyprze, toteż żydzi nie mogą dziś postawić stopy na tej wyspie!”

  6. Tertulian (ok.160-220 n.e.), religioznawca: „Synagogi żydowskie są źródłem, skąd się rozchodzą prześladowania”.

  7. Mahomet (571-632 n.e.), według Koranu, l. Sura, str. 178: „Nie przestawaj w odkrywaniu oszustw dzieci Izraela. Oszustami bowiem są oni z małymi wyjątkami”.

  8. św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), filozof, teolog: „Żydom nie powinno się pozwolić, aby zatrzymali to, co uzyskują z lichwy; najlepiej byłoby, aby skłonić ich do pracy tak, że mogliby zarabiać na życie zamiast nie robić nic oprócz pielęgnowania swego skąpstwa”.

  9. Jan Długosz (1415-80): „Żydzi mieszkający w Krakowie zamordowali chrześcijańskie dziecię i w jego krwi spełniali obrzydliwe praktyki. Na kapłana, wiozącego wiatyk do chorego, rzucali kamieniami”.

  10. Marcin Luter (1483-1546), z 32 tomu jego dzieł: „Nigdy nie było pod słońcem narodu krwi żądniejszego i mściwszego niż ci, którym się zdaje, że są narodem przez Boga wybranym, aby obowiązani byli i musieli mordować pogan. Największą rzeczą, jaką spodziewają się od swego mesjasza, jest to, że powinien swym mieczem wymordować i zatracić cały świat. Żyd, to jest serce żydowskie, jest drewniano – kamienno – diabelsko – stalowo twarde, niczym niewzruszalne… Gdy przyjdzie mesjasz, to on ma zabrać całemu światu złoto i srebro i pomiędzy siebie rozdzielić (…) Pod ich bożnice i szkoły należy podkładać ogień, a kto może, niech dorzuca do niego smoły i siarki. Kto dorzuciłby do tego piekielnego ognia, uczyniłby dobrze. A czego nie chwyci się ogień, potrzeba posypać grubo ziemią, żeby żaden człowiek nigdy nie zobaczył kamyka lub żużla z tego. Tak samo trzeba połamać i zniszczyć ich domy, a ich samych jak cyganów pozamykać pod dachem lub w chlewie, aby wiedzieli, że nie są panami świata. Potrzeba żydom odebrać urzędową opiekę i zamknąć przed nimi drogi, bo nic na wsi nie mają do szukania. Potrzeba zakazać wszelkiej lichwy i odebrać im wszelki majątek, klejnoty, złoto i srebro, bo wszystko, co posiadają, ukradli swoim rozbojem lichwiarskim, bo w inny sposób żyć nie umieją (…) Bogacą się naszym potem i naszą krwawicą, my stajemy się coraz biedniejsi wskutek wyzysku. Wysysają nas jak pijawki, jak zmora leżą nam na piersiach te próżniacze szelmy i leniwce. Te brzuchacze chlają i żrą i dobre czasy spędzają w naszym domu, za to wszystko bluźnią jeszcze Panu Jezusowi, Kościołom, książętom i nam wszystkim grożą i życzą śmierci i wszelkiego nieszczęścia (…) A wy, moi kochani panowie, przyjaciele pastorzy i kaznodzieje, przypominam wam wierność obowiązkom, abyście bronili parafian, jak to czynić umiecie, od zguby wiecznej – aby strzegli się żydów i unikali ich, o ile mogą.

  11. Jan Dantyszek (1485-1548), Błędy talmudowe – 1520 :
  „Naród żydów jest gruby, bez wszelkiej ludzkości, pełen wszelkiej rozpusty, także i wściekłości. Trwa w nim upór niezmierny, naród to zdradliwy, usty pochlebiający, czołem niewstydliwy. Wszędzie stroi zasadzki, jednak nierozumny, omylny i zwodzący, obmierzły i dumny”.

  12. Szymon Syreński – Syreniusz (1541-1611), lekarz, botanik, jeden z pierwszych polskich przyrodników, absolwent uniwersytetów w Krakowie, Inglostadt i w Padwie, profesor medycyny Akademii Krakowskiej: „Złośliwi żydowie niewinne dziatki chrześcijańskie z okrutnego postanowienia co rok zabijają y haniebnie mordują”.

  13. Giordano Bruno (1548-1600), włoski astronom i matematyk: „Żydzi stanowią taki zadżumiony, trędowaty i niebezpieczny dla wszystkiego ród, że na nic innego nie zasługują, jak na wytępienie jeszcze przed urodzeniem. Żydzi są wyrzutkiem ludzkości, najbardziej zepsutym i niegodziwym narodem na świecie o mentalności i skłonnościach najpodlejszych i najbrudniejszych”.
  „To zawsze czołgające się i zamknięte w sobie plemię nieznośne dla innych narodów, zwierzęco je nienawidzi i jest słusznie przez nich nienawidzone”. „Speccio della bestia triomfante”.

  14. Voltaire (1694-1778), francuski publicysta, filozof, dramaturg, poeta, historyk i prozaik, zaciekły postępowiec, mason, wróg katolicyzmu, …i żydostwa: „Dlaczego Żydzi są znienawidzeni? Jest to nieuchronny skutek ich praw: albo muszą pokonać każdego, albo być znienawidzonymi przez całą ludzkość (…)
  Naród żydowski ośmiela się ujawniać nieprzejednaną nienawiść do wszystkich narodów i buntuje się przeciwko wszystkim prawom; zawsze zabobonny, zawsze zawistny za wszelkie dobro należące do innych, zawsze barbarzyński – pozorny w nieszczęściu i zuchwały w powodzeniu” (…) ( „Essai sur les moeurs”).
  „Znajdziecie w Żydach jedynie niedouczony i barbarzyński naród, który przez długi czas łączył skąpstwo z najbardziej obrzydłymi zabobonami i nieprzezwyciężoną nienawiścią do ludów, które ich tolerują i na których Żydzi się bogacą” („Juif” Dictionnaire Philosophique) Żydzi nie są niczym więcej, jak nieuświadomionym i barbarzyńskim ludem, który od długich czasów łączy w sobie najbrudniejszy egoizm z obrzydliwym zabobonem i nieugaszoną nienawiścią do wszystkich narodów, które ich znoszą i na których się wzbogacają (…) Wszyscy oni mają wrodzony fanatyzm, tak jak Bretończycy czy Niemcy rodzący się z jasnymi włosami. Nie byłbym ani trochę zdziwiony, gdyby ten naród stał się śmiertelnym zagrożeniem dla ludzkości. („Letters de Memmiusa Ciceron” 1771)

  15. Denis Diderot (1713-1784), pisarz i filozof, mason i libertyn francuski, autor m.in. Wielkiej Encyklopedii Francuskiej. Żydowscy pisarze narzekali, że jego „Encyklopedia”, biblia przedrewolucyjnego oświecenia francuskiego, jest „antysemicka”. Inne pisma Diderota są podobnie nieprzyjazne Żydom: „Ty, zły i brutalny narodzie, podły i wulgarny ludzie, niewolnicy godni jarzma, które dźwigacie… Idźcie, weźcie swoje księgi i odejdźcie. Talmud nauczył żydów kraść własność chrześcijan, uważać ich za dzikie bestie, popychać ich w przepaść… zabijać ich bezkarnie i co rano rzucać w nich bluźnierstwem”.

  16. Maria Teresa (1717-1780), cesarzowa Austrii: „Nie znam gorszej dżumy dla państwa od narodu, który przez oszustwa, lichwę i umowy pieniężne przyprowadza lud do stanu żebraczego oraz wykonuje wszystkie czyny, którymi uczciwy człowiek się brzydzi. Wobec tego, należy ich jak najmożliwiej od nas (odtąd) wstrzymywać i liczbę ich zmniejszać. Jesteśmy zdziwieni z istnienia nienawiści i pogardy, którymi wszystkie narody żydów traktowały. Jest to nieuchronne następstwo ich, żydów, zachowania się. Huroni, Kanadyjczycy, Irokezi byli filozofami humanitaryzmu w porównaniu z Izraelitami”.

  17. Johann Wolfgang von Goethe (1749-1832), mason, największy poeta niemiecki: „Naród żydowski nigdy nie był wiele wart, jak mu to zresztą po tysiąc razy zarzucali jego wodzowie, sędziowie i prorocy. Mało posiada szlachetnych przymiotów, a wszystkie wady razem wziąwszy innych narodów. Cóż można bowiem powiedzieć o takim narodzie, który w swej wielowiekowej wędrówce znaczy tylko ślady zepsucia i wyzysku innych narodów? Nikt też się dziwić nie może, że nie mamy do Żydów zaufania i że uważamy za obowiązek strzec naszej kultury od skażenia jej przez nich”

  18. Stanisław Staszic (1755-1826), najwybitniejszy polski myśliciel oświecenia, wybitny działacz społeczno-polityczny, czołowy przedstawiciel obozu reform społecznych w okresie Sejmu Czteroletniego; „Przestroga dla Polski – 1770: „Żydostwo to letnia i zimowa szarańcza naszego kraju, która zaraża powietrze zgnilizną, roznosi próżniaczego ducha swych ojców, wśród pracowitego ludu utrzymać się nie może i tam tylko się gnieździ i mnoży, gdzie próżniactwo ma ochronę”. Tenże: „O przyczynach szkodliwości żydów, 1816r.: „Żydzi byli zarazą wewnątrz, zarazą ciągle polityczne ciało słabiącą i nędzniącą. Chociażby nawet to ciało nie było podzielone (mowa o rozbiorze Polski – uw. autora), chociażby po podziale zjednoczone zostało, przecież z tą wewnętrzną skazą nigdy nie nabierze właściwych sobie sił ani czerstwości – musi być zawsze tylko słabe, wynędzniałe i nikczemne”.

  19. Napoleon I (1769-1821), Cesarz Francuzów, generał; Reflexions z dn. 7.V.1806r: „Żydzi dostarczyli ludzi do mojej armii w czasie kampanii w Polsce, ale powinni zwrócić mi koszty: szybko przekonałem się, że nie nadają się do niczego oprócz sprzedawania starych łachów (…). Należy wszędzie ogłosić, że ogólny dobry stan jest zagrożony. Rząd nie może patrzeć obojętnie, jak jeden zasługujący na pogardę naród obejmuje w posiadanie wszystkie prowincje Francji. Żydzi mają być traktowani szczególnie. Tworzą oni państwo w państwie. Nie może naród francuski skończyć pod rządami najlichszego z narodów. Żydzi to główni rabusie doby współczesnej; to sępy ludzkości… Należy ich traktować z polityczna sprawiedliwością, nie sprawiedliwością obywatelska. Nie są to prawdziwi obywatele (…). Żydzi praktykują lichwę od czasów Mojżesza i uciskali inne ludy. Chrześcijanie tylko czasem trudnili się lichwa, popadając tym samym w niełaskę. Powinniśmy odsunąć Żydów od handlu, ponieważ nadużywają swoich praw (…). Zło tkwiące w Żydach nie wynika z cech poszczególnych ludzi, ale z podstawowej wady tego narodu”.

  20. Janusz Iwaszkiewicz (1796-1864), „Litwa w r. 1812, 1912: „Jeszcze przed wojną żydzi manifestacyjnie zaznaczali swoje sympatie dla rządu rosyjskiego, brali gorący udział w owacyjnych powitaniach cesarza Aleksandra, ustanawiali posty, zanosili po synagogach modły o powodzenie rosyjskiego oręża… Denuncjowali osoby biorące udział w nowej administracji, oraz wszystkich, którzy przystąpili do konferencji generalnej”.

  21. Helmuth von Moltke (st., 1800-1891), Wewnętrzne stosunki w Polsce, Berlin 1832 r.: „Pomimo swego rozproszenia, żydzi są silnie związani miedzy sobą. Nieznani władcy kierują nimi konsekwentnie do swych ogólnych celów. Odrzucając wszelkie usiłowania przez rząd ich zasymilowania, żydzi zawsze i wszędzie tworzą państwo w państwie, a w Polsce stali się głęboką, jątrzącą raną na ciele tego pięknego kraju”.

  22. George Sand (1804-1876) pisarka francuska: „W Żydzie – tułaczu widziałam uosobienie narodu żydowskiego, wygnanego w średniowieczu. Jednak znów są oni bogaci, co zawdzięczają swej prymitywnej chciwości i niezmordowanej aktywności. Że swym hardym sercem w stosunku do ludzi innych wyznań i ras chcą uczynić siebie królami świata. Lud ten zawdzięcza swemu uporowi to, że Francja w ciągu 50 lat będzie zjudaizowana. Niektórzy mądrzy Żydzi, już to zapowiadają”.

  23. Franciszek Liszt (1811-1886), znany kompozytor: „Nadejdzie dzień, gdy wszystkie narody, wśród których zamieszkują Żydzi, będą musiały podnieść kwestię wygnania ich! Kwestię rozstrzygającą między życiem i śmiercią, zdrowiem i chroniczną chorobą, spokojem i nieustanną gorączką społeczną”.

  24. Ryszard Wagner (1813-1883), kompozytor niemiecki, z książki „Judaism in Musie”: „Żyd nigdy nie miał własnej sztuki (…). Jak długo odrębna sztuka muzyczna miała prawdziwą, organiczną potrzebę życia, kiedyś, w epoce Mozarta i Beethovena, nie było kompozytorów żydowskich: było rzeczą niemożliwą dla elementu obcego temu żywemu organizmowi, aby brał udział w i tworzeniu go. Dopiero, gdy wewnętrzna śmierć ciała jest widoczna, zewnętrzne elementy mają możność zdobywania – tylko w celu zniszczenia. (…) Jednego jestem pewien: żydzi zdobyli wpływ na nasze życie umysłowe, co objawia się w załamaniu i sfałszowaniu naszych najwyższych tendencji kulturowych”.

  25. Otto von Bismarck (1815-1898), w mowie z 15 maja 1847 r.: „Sądzę, że osiedleni w Poznańskiem żydzi, chociażby im dozwolono, nie pójdą wielką masą do prowincji niemieckich, gdyż nie chciałbym drażliwego użyć wyrażenia – bezmyślność charakteru polskiego pod względem dóbr doczesnych czyniła zawsze z Polski eldorado dla żydów. W rozmowie z A.Tatiszczewem, Bismarck powiedział: „Po co Pan Bóg stworzył żydów polskich, jak nie po to, abyśmy z nich mieli służbę szpiegowską?”

  26. Karol Marks (1818-1883), ideolog komunizmu, ukrywający fakt, że sam był żydem, żydowski twórca komunizmu a jednocześnie ekonomiczny „antysemita”: „Bogiem żydów jest weksel. Twardą naturę żydowskiego charakteru nie należy tłumaczyć ich religią, ale tym, co służy za podstawę religii żydowskiej, mianowicie ich egoizmem (…) Co jest podstawą żydostwa? Korzyść własna. Co jest świeckim obyczajem żydów? – szachrajstwo. Co jest istotnym bogiem żydów? Pieniądz”. „Co otoczone jest kultem u Żyda? Oszustwa (Schaher)! Kto jest jego doczesnym bogiem? Pieniądz (Geld!) Glob ziemski jest dla nich jedną wielką giełdą. Właściwym bogiem Żydów jest weksel. Jehowa jest tylko iluzorycznym wekslem” („W kwestii żydowskiej”)

  27. Fiodor Dostojewski – rosyjski monarchista, r. 1880: „Izrael i jego banki SĄ teraz panami: Europy, nauki, cywilizacji, socjalizmu. Socjalizmu w szczególności – to im pomaga w tępieniu chrześcijaństwa i niszczeniu naszej cywilizacji”.

  28. Mark Twain (1835-1910), najwybitniejszy amerykański pisarz XIX w.: „W stanach bawełnianych po wojnie Żyd wzrastał w sile, założył sklep na plantacji, dostarczał Murzynom wszystkiego, czego chcieli na kredyt, a w końcu sezonu był posiadaczem udziału Murzynów w zbiorach tegorocznych i częściowo przyszłorocznych (…). Żyd był zawsze gotów pożyczać za plony. Gdy przyszedł dzień zbioru, stawał się właścicielem plonów, za rok – gospodarstwa (…) Protestanci prześladowali katolików – ale nie pozbawiali ich życia. Katolicy prześladowali protestantów – ale nigdy nie pozbawiali ich możliwości pracy na ziemi czy w warsztacie. Jestem przekonany, że Ukrzyżowanie nie ma wiele wspólnego ze stosunkiem świata do Żydów; że przyczyny tego są znacznie starsze niż tamto wydarzenie. Zapewne prześladowanie Żydów nie ma nic wspólnego z uprzedzeniami religijnymi (…) Powiecie, że Żydzi są wszędzie nieliczni. Gdy przeczytałem w Encyclopedia Britannica, że populacja żydowska w USA liczy 250 tysięcy, napisałem do wydawcy i wyjaśniłem mu, że osobiście znam dużo więcej Żydów i że na pewno nastąpił błąd, a powinno być 25 milionów. Ludzie mówili mi, że maja powód podejrzewać, iż dla przyczyn finansowych wielu Żydów nie przyznaje się, że są Żydami. To wydaje się możliwe”.
  PS. Opinia Twaina była najlepiej strzeżona w historii literatury amerykańskiej. Tuz po jego śmierci jego ekscentryczna córka Clara wyszła za żydowskiego pianistę, Ossipa Gabrylowicza. Wydawcy Twaina otrzymali wówczas instrukcje, aby wymazali uwagi dotyczące Żydów z jego dzieł zebranych.

  29. Teodor Jeske-Choiński (1854-1920), z przedmowy do książki Żydzi i Kahały J. Brafmana z 1914 r.: „Nie dopiero w czasach ostatnich bojkotują żydzi handel polski. Bojkotowali go od setek lat, od chwili kiedy im nasza ziemia otworzyła na swoje nieszczęście szeroko swoje bramy gościnne. Osiadłszy w naszych miastach i miasteczkach, podjęli oni od razu walkę z naszym mieszczaństwem, wydzierając im z rąk handel”.

  30. Wilhelm II (1859-1941), król Prus i cesarz Niemiec, 1922 r.: „Żyd nie może być prawdziwym patriotą. On jest czymś, jak złośliwy owad. Trzeba go trzymać z dala od miejsc, gdzie mógłby czynić szkody – NAWET ZA POMOCĄ POGROMÓW, JEŚLI TRZEBA! Żydzi są odpowiedzialni za bolszewizm w Rosji, a także w Niemczech. Byłem ZBYT POBŁAŻLIWY dla nich w czasie mego królowania i ŻAŁUJĘ ŻYCZLIWOŚCI, JAKĄ OKAZYWAŁEM ŻYDOWSKIM BANKIEROM!!!”

  31. Henry Ford (1863-1947), wpływowy biznesmen, twórca znanej marki samochodu: „Żydzi zawsze kontrolowali biznes…Wpływ kina amerykańskiego i kanadyjskiego jest pod wyłączną kontrolą moralną i finansową Żydów, manipulujących umysłami obywateli”.

  32. Roman Dmowski (1864-1939) wybitny polski polityk, narodowiec i mąż stanu: „Antysemityzm końca dziewiętnastego stulecia był protestem przeciw potędze Żydów i ich zabójczemu wpływowi na społeczeństwa europejskie”.

  33. Wacław Sobieski (1872-1935), historyk, w tyg. „Rozwój” z 1933 r.: „Żydzi – wieczni tułacze – ci Luft menschen. Beduini kultury, jak się zwą sami – ludzie bez ziemi i stałego terenu, nie czują sentymentu do kraju, przez który przechodzą. Tam ich ojczyzna, gdzie dobrze. Niech się państwo rozsypie w gruzy, oni wyjdą z tego kraju, byleby tylko uciułane skarby z niego wynieść”.

  34. Francisco Franco (1892-1975), hiszpański generał i Caudillo de Espana – Wódz Narodu Hiszpańskiego: „Nie poddawajmy się iluzji. Duch żydowski, odpowiedzialny za alians kapitalizmu na dużą skalę z marksizmem, był siłą przewodnią stojąca za tyloma antyhiszpańskimi porozumieniami rewolucyjnymi, nie zniknie stąd w ciągu jednego dnia”.

  35. Antoni Słonimski (1895-1976), żydowski poeta i stalinowski libertyn, 1924 r.: „Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew, fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić”.

  36. Mikołaj Bakunin, rosyjski rewolucjonista o anarchistycznych poglądach: „Marks jest Żydem. Otacza go tłum małych, mniej lub bardziej inteligentnych intrygantów, zręcznych Żydów, jako że Żydzi są wszędzie: są agentami handlowymi i bankowymi, pisarzami, politykami, korespondentami gazet o rożnych orientacjach, krótko mówiąc są pośrednikami, np. pośrednikami w transakcjach finansowych, z jedną nogą w banku, a drugą w ruchu socjalistycznym, z tyłkami usadowionymi w prasie. Trzymają łapę na wszystkich czasopismach i można sobie tylko wyobrazić, jaki będzie tego rezultat w morałach społeczeństwa (…). Ludzie światowej sławy oskarżali Żydów o stworzenie komunizmu. Zarzut ten ma mocne podstawy. Filozofia komunizmu wywodzi się od Karola Marksa, potomka rodziny rabinistycznej. Jego ideologia antychrześcijańska i socjalistyczna wyłożona jest w Talmudzie – ‚Biblii’ żydowskiej. W czterech grupach politycznych, które obaliły cara Rosji, było sto procent Żydów. Mowa tu o mienszewikach i o organizacji żydowskiej; pozostałe dwie grupy to socjalistyczna partia rewolucyjna i bolszewicy. Obie były kierowane przez Żydów, ale nie miały też członków nieżydowskich. Wiemy dziś, że Lenin był Żydem, podobnie jak wszyscy przywódcy pierwszego rządu: Trocki, Zinowiew, Kamieniew, Swierdłow. Najbogatszy Żyd świata, Jakub Schiff z nowojorskiego banku, dał Trockiemu i Leninowi 20 mln dolarów, aby obalili cara i ustanowili tyranię sowiecką!”

  37. M. Oudendyk, holenderski minister, w dniu 6 IX 1918 r. depeszował do rządu Anglii: „Uważam, że natychmiastowe stłumienie bolszewizmu jest jednym z najważniejszych zadań ludzkości, nie wykluczając możliwości wojny, która wciąż szaleje, inaczej bolszewizm, nie stłumiony w zarodku, rozszerzy się w tej czy innej formie po całej Europie i świecie, ponieważ jego twórcami są Żydzi, którzy nie mają narodowości i których jedynym celem jest zniszczenie istniejącego porządku”.

  38. Adrian Arcand, kanadyjski lider polityczny: „Poprzez swoje (żydowskie) agencje informacyjne zatruwają wasze umysły i sprawiają, że widzicie świat nie takim, jakim jest, ale takim, jakim oni chcą, abyście go widzieli. Przez kino są wychowankami młodzieży – w ciągu dwóch godzin filmu potrafią wymazać z dziecięcego umysłu, to czego nauczyło się przez 6 miesięcy w domu czy w szkole (…) W komunizmie nie chodzi o nic innego, jak o zamysł żydowski, aby położyć łapę na całym świecie. Żaden inteligentny człowiek nie znajdzie nikogo prócz Żydów, kto nazwałby ten stan rzeczy ‚rajem na ziemi’. Żydzi chcą wprowadzić komunizm, bo wiedzą czym on jest i co oznacza. To dlatego, że komunizm nie jest tym, o co walczono – jest żydowskim planem wymyślonym przez Żydów, propagowanym przez Żydów, finansowanym przez Żydów, starowanym przez Żydów, przynoszącym zyski tylko Żydom. Walczyliśmy z zasłoną dymną stworzoną przez żydowskich dialektyków i publicystów, odmawiając walki z twórcą ciągnącym zyski i manipulującym sznurkami”.

  39. A. Homer: „Bolszewizm to pomysł żydowski, oparty na pouczeniach Karola Marksa i innych socjalistycznych rewolucjonistów . Charakteryzuje się zniszczeniem i chaosem, narzuca swą wole i podtrzymuje swą siłę przez terror i morderstwo . Wielu chciałoby, aby opinia publiczna była nieświadoma roli ,jaka odgrywają żydzi ,komuniści, syjoniści, czy finansiści… Bolszewizm i syjonizm są tylko środkiem, bronią w walce żydowskiej potęgi światowej o przewagę w polityce, czy gospodarce”.

  40. Hilary Cotter: „Komunizm i judaizm to jedno i to samo”.

  41. Fantone: „Kiedy żyd panuje, jest zawsze okrutny. Jako wielkorządca – jest despotą, jako kapłan – tyranem. Kazanie żyda jest przepełnione przekleństwami. Jako wojownik, jest podły i bez litości”.

  42. J . Nordman: „Żydzi należą tak do państwa, którego są obywatelami, jak tasiemiec jest obywatelem pacjenta”.

  43. Savary: „Mówią: ‚wpadł w ręce żydowskie’. Oznacza to zupełny koniec”.

  44. Rabin S. WARSAW, Middlessex, U.K.: „Jewish Chronicle”, Londyn, 23.02.1964: „Jakby nie byli wymownymi apologetami Żydzi, poganie wykazują, że Żydzi i chrześcijanie rzeczywiście wielbią tego samego Boga, taka deklaracja jest całkowicie fałszywa i bałamutna. Prawdą jest bowiem, że my uznajemy całkowitą niezgodność między tymi bóstwami i mnóstwo kazuistycznych twierdzeń nie może doprowadzić do ich utożsamienia. Chrześcijańska nauka o Trójcy jest diametralnie przeciwna pojęciu Boga Izraela, który jest niezbędnym elementem żydowskiej wiary. Z tego powodu tego rodzaju eksperymenty sztucznego bratania się są nieuczciwe i szkodliwe dla osiągnięcia wymuszonej jedności, która nie ma w rzeczywistości żadnych podstaw”.

  45. dr Daniel Pasmanik, 1912: „Każdy naród ma swoje prawdy. Naród żydowski ma swoje kłamstwa. Cale nowoczesne życie narodu żydowskiego zbudowane jest na kłamstwie, które występuje raz bezczelnie, a kiedy indziej znowu – dyskretnie. A kłamstwo to dochodzi do takich rozmiarów, że Żydzi we wszystkich krajach podają się za największych patriotów tych narodów. Nikt w to nie wierzy. A czy sami w to wierzą? Przenigdy. (…) Nie zapomnę nigdy pewnego berlińskiego bankiera, już od trzech pokoleń wychrzczonego, który się zalał łzami gdym mu opowiadał o kiszyniowskim pogromie. A kiedym mu powiedział, że tu chodzi przecież o nieszczęście zupełnie obcych ludzi, zerwał się na równe nogi z okrzykiem: ‚Ja jeszcze jestem Żydem’!” „Największym kłamstwem, jakie żydzi na swoje pohańbienie stworzyli, jest stwierdzenie, że mogą oni być patriotami w swoich krajach. Żyd nigdy nie przestanie być żydem i należeć do swojego narodu”

  46. Adam Asnyk: „Antysemityzm często hodują handlarze, z których każdy dla siebie pewien zysk w nim widzi; kiedy się interesem korzystnym ukaże, ujmą go w swoje ręce niezawodnie Żydzi”.

  47. Adolf Nowaczyński, „Mocarstwo anonimowe”, Warszawa, 1921: „Najkapitalniejszym dokumentem względnej wagi chrztu u Żydów jest fakt, iż kierownikiem syjonistycznej organizacji w Madrycie jest katolik, niejaki M. Ortega. Otóż ten pan pochodzi z rodziny marrariskiej. Po 400 latach powraca do religii swych przodków”.

  48. dr J. Yorzimmer, dyrektor Polish Bank of Import w liście do N. STRAUSSA, prezesa Komitetu Obrony Praw Żydów w Polsce, 1919: „Czy Pan chciałby pominąć fakt, że Żydzi rosyjscy, niemieccy i amerykańscy prowadzą od początku wojny kampanie oszczercza przeciw Polakom, oskarżając ich o masakrowanie Żydów w czasie, w którym żadna miara nie było pogromów urządzanych przez Polaków, natomiast były pogromy w Rosji. Czyż Pan zapomniał o orgii kłamstw i kalumnii, kiedy to Żydzi usiłowali wykazać światu, że Polska nie zasłużyła sobie na niepodległość? Czyż pan przypuszcza, że takie „przyjacielskie” przysługi oddawane Polsce przez Żydów, w czasie gdy ta pierwsza rwała więzy długotrwałej niewoli, mogły podnieść uczucie sympatii Polaków względem Żydów? A czy nie słyszał Pan nigdy o żydowskich lichwiarzach i spekulantach w Polsce, którzy sprzedawali środki spożywcze Austriakom i Niemcom, pozbawiając kraj resztek pożywienia? Naród Polski przechowa dla przyszłych pokoleń i powtarzać będzie Żydom słowa Natana Straussa, że im szybciej nadejdzie dla Polski godzina nędznego końca, tym bardziej on i jego zwolennicy radować się będą”.

  49. F. Lassal: „Ruch robotniczy winien trzymać się jak najdalej od kapitalistów i Żydów. Gdzie ci ostatni bowiem występują jako kierownicy i przywódcy, tam zawsze pilnują tylko swoich interesów”.

  50. lord Montefiore – XIX-wieczny żyd z brytyjskim obywatelstwem: „Musimy mieć wpływ na gazety całego świata, ażeby tumanić i oszukiwać ludzi”.

  51. Sir Cecil Spring-Rice, brytyjski polityk XXw.: „Żydzi przejmują główne gazety amerykańskie, jedna po drugiej”.

  52. żydówka Nesta Webster: „Anglii nie kontrolują już Brytyjczycy. Żyjemy w niewidocznej dyktaturze żydowskiej – dyktatura, która jest odczuwalna w każdej sferze życia”.

  53. Onesimo Redondo (hiszpański reformator i polityk XX w. zabity z rąk komunistów – w zamachu): „Instrumentem żydowskiej dominacji w świecie są pieniądze i prasa, a komunizm jest narzędziem międzynarodowego kapitalizmu żydowskiego, wykorzystywanego do pokonania, a w następstwie rządzenia innymi narodami”.

  54. Stephen H.Roberts, historyk – o nazistowskich Niemczech:”Nie ma sensu zaprzeczać, że w Niemczech istniał problem żydowski. Naród ten znajdował się w niefortunnym położeniu geograficznym, będąc pierwszym etapem nieustannego pochodu na Zachód Żydów Polskich! Gdyby nie byli wypychani, zostaliby w Berlinie i Hamburgu, mając tam spore udziały w dobrach stanowiskach .W Berlinie na przykład, gdy naziści doszli do władzy, 50,2 % prawników i 48 % lekarzy byli Żydami. Mówi się nawet, że systematycznie zagarniali dla siebie posady w szpitalach. Żydzi byli właścicielami największych i najbardziej wpływowych gazet berlińskich. Wchodzili też do systemu edukacyjnego”.

  55. Pio Baroja Nessi (hiszpański powieściopisarz XX w.): „Żyd żywi głęboką nienawiść do Europy, wierząc, że Europa go obraziła. I z zapałem przyłącza się do wszystkiego, co mogłoby nasz kontynent skompromitować. Tak więc widzimy go w teatrze i powieści, w kinie erotycznym i w kubizmie, w fałszu i homoseksualizmie Freuda i jego zwolenników (…) Komunizm jest dziś potężną krucjatą sterowaną przez Żydów przeciwko europejskiemu światu i kulturze, dla swych własnych celów. Żyd, który rzadko kiedy jest wynalazcą, mężem idei – z entuzjazmem chwyta się komunistycznej teorii przedstawiciela tez samej rasy, Karola Marksa, i propaguje ją z wielkim artyzmem (…) Żyd wierzy, że jest przeznaczony do stworzenia potęgi zwierzchniej pośród innych ludów. Jest przekonany o swej wyższości, w stosunku do innych ludzi żywi głęboką pogardę i nie bawi się w skrupuły”.

  56. J. Scherr: „Czym Żydzi są w literaturze? Towarzystwem ubezpieczeniowym ‚Nieśmiertelność’ z wzajemną poręką”.

  57. William S. Mitchell (Philadelphia), z książki „The Secret World Government”: „Jeśli istnieje w historii jakiś niewdzięcznik, to jest nim żyd. W tym kraju, który go przyjął, on spiskuje, podkopuje, uprawia nierząd i niszczy, a ponad to (kryjąc się dotąd za plecami innych narodów) ośmiela się planować zniszczenie każdej zasady chrześcijańskiej, która go ochraniała”.

  58. M.H. de Heekelingen, w książce Israel: Son Passe, Son Avenir: „Były rabbi Drach, nawrócony na katolicyzm, mówi, że Talmud zawiera wiele refleksji, zabawnych fantazji, niesmacznych nieprzyzwoitości, a nade wszystko najstraszliwszych bluźnierstw przeciwko wszystkiemu, co w religii chrześcijańskiej jest najdroższego i najświętszego. (…) Jeśli chodzi o tłumaczenia Talmudu przez nie-żydów, zawsze preferowaliśmy tłumaczenie Luceńskiego, którego dokładność jest uznana przez sąd w 1923 r. Główny prokurator Węgier zarządził wstrzymania wydawania Talmudu węgierskiego pod zarzutem ataku na moralność publiczną oraz pornografii. W wyroku sąd oznajmił m.in.: ‚W Talmudzie przetłumaczonym przez Alfreda Luceńskiego znajdują się rzeczy straszliwe. Jego tłumaczenie jest poprawne pod względem wierności oryginałowi’„.

  59. żyd Karol Münzer: „Wżarliśmy się w narody, pohańbiliśmy czasy, złamaliśmy siłę. Wszystko pod wpływem naszej przeżytej kultury skruszało, zgniło i zwietrzało”.

  60. żyd Chaskel Cwi Klossel: „Jak my żydzi wiemy o tym, że nie-żyd w jakim bądź zakątku swego serca jest i musi być antysemitą, tak każdy żyd w największej głębi swej istoty jest nienawistnym wrogiem wszystkiego, co nie jest żydowskie”.

  61. Rabin Reichhorn, Praga, cmentarz rabina Symeona ben-Juhudy, rok 1859:”Co stulecie my, uczeni Izraela, przyjęliśmy zbierać się w sanhedrynie, by sprawdzać, jakie zrobiliśmy postępy w opanowaniu świata obiecanego nam przez Jehowę i jakie zwycięstwo odnieśliśmy nad znienawidzonym chrześcijaństwem. (więcej i obszerniej: patrz „Poznaj Żyda”, część 26)

  62. żyd Natan Birnbaum, jeden z głównych twórców syjonizmu, „Judische Zeitung”, 1915: „Nie pojmujemy dlaczego Polacy mieliby mieć więcej prawa do tego, aby żądać spolszczenia naszych żydowskich mas, aniżeli my może zżydzenia mniejszości polskich w miastach, w których większością są Żydzi? My nie chcemy wyrzec się własnego istnienia. Nie! Tu jesteśmy i będziemy!”

  63. kardynał Stefan Wyszyński (1901-1981), Prymas Tysiąclecia, w „Ateneum Kapłańskim z 1938r.: „Trudno nie przyznać słuszności twierdzeniom Hitlera, że Żyd pozostał obcym ciałem w organizmie narodów europejskich. (…) Żyd zwalcza obcą jego psychice kulturę, wyrosłą na podłożu chrześcijaństwa. Jego przeobrażenie może dokonać się tylko na drodze religijnej – przez szczere, bezinteresowne przyjęcie chrześcijaństwa”.

  64. Charles Lindbergh (ur. 1902), amerykański lotnik i pisarz: „Irytują nas wpływy żydowskie na prasę, radio i kino. Sytuacja może stać się bardzo poważna. Lewis opowiedział nam o tym, jak żydowskie firmy reklamowe groziły usunięciem wszystkich swoich reklam z systemu Mutual, jeżeli konkretny film otrzyma zgodę na wyświetlenie. Groźba ta wywarła taki skutek, że film ów został usunięty („The Wartime Journals”, 23. 08.1939 r.). Dążenie do wojny jest coraz większe. Ludzie są jej przeciwni, ale administracja wydaje się ‚brać na kieł’ i znajduje się na najlepszej drodze do wojny. WIĘKSZOŚĆ INTERESÓW ŻYDOWSKICH W KRAJU POPIERA WOJNĘ, a kontrolują one w ogromnym stopniu prasę i radio oraz większość filmów. Są jeszcze ‚intelektualiści’, ‚Anglo-file’ i brytyjscy agenci, którym popuszczono cugli, międzynarodowe interesy finansowe itp. („The Wartime Journals” 1. 05. 1941 r.)

  65. Patriarcha CHRISTEA, biskup rumuński, XX w., „New YorkHerald Tribune”, 17 VIII 1937: „ŻYDZI WYWOŁALI EPIDEMIĘ KORUPCJI I SPOŁECZNYCH NIEPOKOJÓW. ZMONOPOLIZOWALI PRASĘ, która z pomocą zagranicy krytykuje wszelkie duchowe bogactwa Rumunii. Samoobrona jest naszym narodowym i patriotycznym OBOWIĄZKIEM – a nie antysemityzmem. Brak środków na powstrzymanie tej zarazy oznacza, że jesteśmy LENIWYMI TCHÓRZAMI, KTÓRZY POZWALAJĄ SIĘ ŻYWCEM POGRZEBAĆ!!!”

  66. Lesław Giermański – świadek współpracy Żydów z Niemcami, a także morderstw popełnianych przez Żydów na Żydach: „Pierwsze strzały w getcie warszawskim oddali Żydzi do Żydów (!!!)….. Mordechai Anielewicz, 23 letni przywódca powstania w getcie został wydany przez własnych ludzi”.

  68. Ks. prof. Michał Poradowski (1913-2003), „Talmud czy Biblia”, str. 64-65: „Według oficjalnej nauki Kościoła, od czasów apostolskich aż do dziś Bóg jest wyznawany przez chrześcijan jako Trójca Przenajświętsza i to właśnie odróżnia wiarę chrześcijańską od wiary żydowskiej, a także innych monoteizmów, gdyż wiara żydowska, czyli tzw. „wyznanie mojżeszowe” jest monoteizmem absolutnym, który kategorycznie odrzuca pojęcie Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Stąd też nie można mówić, że chrześcijanie i Żydzi wierzą w tego samego Boga, a kto tak twierdzi, jest – z punktu widzenia wiary katolickiej – albo ignorantem, albo heretykiem..”. Oto tylko niektóre, najtrafniejsze przykłady, uwzględniające też opinie samych żydów – w celu oddania pełnego obrazu zagadnienia na przestrzeni dziejów, należałoby pisać tomy.

  69. Król Polski Kazimierz Wielki ostrzegał w 1343 r. ludność chrześcijańską przed Żydami mówiąc: „Żydzi są prawdziwymi nieprzyjaciółmi naszej wiary chrześcijańskiej”… „Cel żydowskiej przewrotności do tego zmierza, aby dobra i majętności chrześcijan zawsze uszczuplać i wydrzeć”.

  70. Król Polski Władysław Jagiełło w Statucie Krakowskim z 1420 r. mówił: „Przewrotna perfidia żydowska zawsze była i jest przeciwna i wroga dla chrześcijan i nie tylko co do wiary i do ciała, ale także najsilniej zmierza do rozdrapywania posiadłości i przywłaszczania majętności”. W 1423r Władysław Jagiełło zakażał: „Aby Żydzi pieniędzy chrześcijanom nie pożyczali na kartę i prowizje pod przepadkiem”.

  71. Zygmunt I w 1527 r. na prośbę mieszczan warszawskich wypędził Żydów z Warszawy, co zostało utrzymane w mocy aż do Rozbiorów Polski.

  72. Zygmunt II August w 1572 r. skażał Żydów na karę 100 000 zł za fałszowanie monety bitej, m.in. z kradzionych sreber kościelnych.

  73. papież Pius V w 1567 r. ogłosił w bulli: „Niegodziwość tego narodu uzbrojona najgorszymi wszelkiego rodzaju sposobami do tego doszła, iż zagraża wspólnemu naszemu dobru”… „Albowiem jeśli dopuścimy tak liczne rodzaje lichwy, przez którą Żydzi wszędzie niszczyli majątki biednych chrześcijan, uważamy że dostatecznie jasna jest rzeczą, iż oni przechowują złodziei, bandytów i są ich wspólnikami. Starają się przez nich rzeczy pochwycone i skradzione, nie tylko świeckie ale i do służby bożej służące, aby nie były rozeznane na jakiś czas ukryć, albo przenieść na inne miejsce albo w ogóle przerobić. Bardzo wielu Żydów pod pozorem załatwiania rożnych rzeczy, chodząc do domów uczciwych kobiet sprowadza liczne do domów nierządu”… „Wreszcie poznaliśmy dostatecznie i zbadali jak nienawistnie odnosi się ten przewrotny rodzaj do imienia Jezus, jak jest nieprzyjaznym dla wszystkich , którzy zaliczają się do tego imienia, jakimi wreszcie podstępami czyhają na ich życie”.

  74. Sebastian Klonowicz (1551-1602) – sędzia w Lublinie d/s żydowskich mówił: „Żyd lichwa ciąży wielkim miastom, dziwnemi siły dobija się podług zysku. Przedaje wszystko, handluje woda, handluje powietrzem, handluje pokojem, frymarczy przedajnym prawem. A wszędzie, gdzie się handlem wciśnie przymili się panującym, aby zarzucić sieci zwykłego sobie obłowu”… „Otóż to Abrahama podobno jedyne potomstwo, naśladujące święte i sprawiedliwe obyczaje przodków”.

  75. hetman Stefan Czarniecki w 1656 r. rozkazał wyciąć Żydów w Sandomierzu za to, że masowo sprzyjali i współpracowali z najeźdźcami – Szwedami, w czasie Potopu.

  76. ks. Stefan Zuchowski w 1713 r. w swojej pracy pt. „Proces kryminalny o niewinne dziecię okrutnie przez Żydów zamordowane” pisał: „Ledwie nie z całej Europy rugowani, do nas jako do raju przyszli”… „Ale czas by te jaszczurki i Polakom z zanadrza wyrzucić”.

  77. Papież Benedykt XIV, słysząc od biskupów polskich coraz to częstsze skargi na Żydów, napisał w roku 1751: „Papież ubolewa srodze, że taki wzrost Żydów w królestwie ze szkoda chrześcijańskiej ludności, że handle i szynki Żydzi trzymają, że do publicznych intrat i prowentów są dopuszczeni, a dzierżawy karczem, wsi, folwarków trzymając, dla chłopów tak są srogimi, że „ich do ciężkich robót zmuszają i ciężarami podwody ich w daleka podróż naładowawszy i ich samych i dobytek obciążają, a nadto i kary na nich stanowią i częstokroć plagami nad ciąłem ich się pastwią. I stad pochodzi, że owi ludzie chrześcijańscy rozumieją być panem i dziedzicem swoim Żyda, od którego skinienia, woli i rozkazu owi poddani mienia się być dependującymi”. „Prócz tego, jak wspomniano, wsi, folwarki i grunta z poddanymi chrześcijańskimi arendują, przez co wielkie bezprawia i szkody dzieją się katolikom, zwłaszcza gdy Żydzi” „w dworach niektórych panów rządy domu i dyspozycje prowadza, tudzież komisarskie urzędy sprawują…” „Nadto gdy z handlów, szynków, kupiectwa i różnych zysków nazbierają pieniędzy, tedy je chrześcijanom pożyczają z zadaniem lichwy, przez co dobro i fortunki chrześcijańskie wycieńczają i wyniszczają”. „Przytoczywszy wyjątki z bulli Innocentego III i IV, Grzegorza XIII i Klemensa VIII, radzi Polakom trzymać się swych konstytucji i ponowić prawa ustanowione przez przodków, które nie dozwalają dóbr ani praw Żydom arendować, ani pieniędzy od nich na lichwę pożyczać”

  78. O.Gaudenty Pikulski w 1758 r. pisał: „Jeśli według zdania cudzoziemca Polska jest piekłem wieśniaków, to Żydzi ze stroju i funkcji swojej jak czarni diabli w tym piekle, na arendach i karczmach dopiekają ubogich wieśniaków”.

  79. Synod Episkopatu Polski w Piotrkowie w 1542 r. w memoriale do Zygmunta Starego zwracał się z następującą prośba: „Aby pomnąc na wielkie szkody i straty jakie dzieją się Kościołowi i chrześcijańskiej ludności w całym państwie polskim z powodu przyjmowania na jego terytorium tak wielkiej liczby przewrotnych i bezbożnych Żydów, wypędzonych z sąsiednich i innych krajów, zamknął całkowicie dostęp i napływ Żydów do Polski, zmniejszył i ograniczył ich liczbę w całym państwie”.

  80. Synod warszawski w 1561 r. prosił Zygmunta Augusta:”Aby Żydów nie naznaczano na urzędy publiczne, kierownicze i do poboru cła, jak to się dzieje w wielu miejscowościach Polski”.

  81. Synod chełmski w 1604 r. : „Obrzydliwa przewrotność Żydów zarówno w diecezji chełmskiej jak i całej Rzeczpospolitej doszła już do tego zuchwalstwa i bezczelności, że Żydzi górują nad chrześcijanami nie tylko wszelkiego rodzaju handlem, ale nadto panują nad ludem chrześcijańskim, nad nim się coraz bardziej srożą i znęcają, zajmując podstępnie w posiadanie czy to dzierżawę majątki i dobra ziemskie. Wobec takiej przewrotności żydowskiej wszyscy wierni katolicy, pomni na odpowiedzialność przed Bogiem na sadzie, powinni zerwać wszelkie stosunki z Żydami, nie popierać ich wcale i ze wszystkich sil powściągać ich niegodziwość”.

  82. Synod poznański w 1642 r. : „Nie można już dalej tolerować wzmagającego się z dniem każdym zuchwalstwa Żydów, którzy nie tylko przez zajmowanie się handlem i rzemiosłem pozbawiają chrześcijan środków do życia, ale nadto okazują się najbardziej nienawistnymi wrogami religii chrześcijańskiej, gdyż z pogardy dla praw kościelnych poniżają niedziele i święta katolickie wykonując w te dni zakazane prace i handel”.

  83. Synod płocki w 1643 r. : „Słuszną jest rzeczą i zgodna ze świętymi kanonami, ażeby chrześcijanie całkowicie zerwali z Żydami”.

  84. Synod wileński w 1685 r. : „Żydzi z pogardy i nienawiści do religii chrześcijańskiej szerzą wszędzie zepsucie, bezbożność i zgorszenie wśród chrześcijan”…. „Niewiasty chrześcijańskie będące karmicielkami dzieci żydowskich uwodzone są przez Żydów za umówioną cenę pieniężną do strasznych zbrodni, do pijaństwa i rozpusty, i o zgrozo… do wydawania im własnych dzieci zabijanych następnie okrutnie przez Żydów dla celów rytualnych, jak to już niejednokrotnie w poprzednich czasach zdarzało się, o czem poucza historia”.

  85. Synod poznański w 1720 r. : „Przewrotny naród żydowski, prastara nienawiścią do Zbawiciela Naszego i zawsze najwięcej wrogo usposobiony do chrześcijaństwa, im bardziej krepowany jest prawem kanonicznym i prawem cywilnym, tym więcej rości sobie urojenia, że mu wszystko wolno, opierając się na protekcjach pogardza wszystkim i nie pozostawia niczego nienaruszonym. Nie tylko niesprawiedliwa lichwa doprowadza ludność do zubożenia, lecz okrada chytrze skarb państwa na cłach wszelkiego rodzaju, miesza się do sprzedaży kosztowności, do handlu mięsem i artykułami spożywczymi, napojami alkoholowymi, do arend i dzierżawienia browarów, gorzelni, gospod i zajazdów, karczem a nawet niekiedy i do posiadłości ziemskich. Utrudniają katolikom sposób do życia i przywłaszczają sobie nad nimi władze”…. „Żydzi, ten wróg największy, cieszą się wielką protekcją możnych”.

  86. Synod przemyski w 1723 r. : „Żydzi, ten gad jadowity, ci wygnańcy palestyńscy, którzy już zalali całą Ruś i rozrastają się na krzywdzie i wyzysku chrześcijan, pełni pychy, nienawiści i chytrości, stawiają sobie za główny cel swej przewrotnej działalności: podstęp, zbrodnie i wszelkiego rodzaju występki, bluźnierstwa, zniewagi i wyszydzanie Tajemnic Wiary naszej świętej. Jakże nad wyraz bolesna jest rzeczą, iż wielu spośród polskich magnatów i szlachty popiera Żydów dając im łatwiejszy do siebie dostęp, aniżeli katolikom, łudząc się nadzieją przyszłych zysków i pożyczek pieniężnych od Żydów, a nie bacząc na to, że pieniądze w tak nieuczciwy sposób nabyte prędko utracą i ściągną na siebie i na swoje potomstwo karę Bożą i utratę błogosławieństwa Bożego”.

  87. Synod płocki w 1733 r. : „Przewrotne żydostwo, ten naród nienawistny Bogu, szerzyciel i roznosiciel wszelkiego zepsucia i rozkładu moralnego, herezji, zalewa z niebywałą szybkością cala Polskę”…. „Wzrastają na siłach i korzenie swoje coraz głębiej zapuszczają z uszczerbkiem wielkim i szkoda dla chrześcijaństwa i katolików wśród których żyją, panoszą się i rozpościerają”.

  88. Synod chełmiński w 1745 r. : „Naród żydowski, przewrotny i nienawistny Bogu jest zepsutego umysłu i zatwardziałego serca, a calem jego dążeniem jest by majątki i wszelkie dobra chrześcijan rujnować, niszczyć, uszczuplać i niweczyć”.

  89. Synod kijowski w 1762r. : „Należy ubolewać nad bezczelnością i zuchwalstwem Żydów, którzy korzystając z protekcji możnych panów liczących na zyski, szerzą się po całej Polsce, dopuszczają się bezkarnie rożnych występków, oszustwa, zdrad, krzywd i wszelkiego rodzaju nienawiści i naigrywania się z chrześcijan, lichwy, zabobonów, czarów, świętokradztwa, bluźnierstw przeciwko Panu Bogu i wierze chrześcijańskiej, naruszenia świat katolickich i praw tak kościelnych jak i państwowych”.

  90. Synod lwowski w 1762 r.: „Naród żydowski pod protekcją możnych rozszerza się i wszelkich wysiłków używa, zmierzając do ruiny i zniszczenia chrześcijan”.

 19. Lesio said

  Niech wracają do siebie, czyli na piachy Półwyspu Arabskiego gdzie żyją ich wahabiccy bracia, bo Syro-Palestyna też nie była ich domem tylko zagrabionym podstępnie terenem.

 20. Lesio said

  A żydostwo nic sobie z tego nie robi, tylko dalej pluje nam w twarz, nawet coraz mocniej.

  http://www.tvn24.pl/polskie-komory-gazowe-w-izraelskim-dzienniku,538185,s.html

 21. Lusnia said

  Zaduzo milosci jest wnas Masoneria wynocha razem z swoimi politykami PO,PSL,PIS I innii

 22. Rokitnik said

  Jedna sprawa to ten MĘCZĄCE nas wszyskich sąsiedztwo, a druga to fakt z naszego powiedzenia; ” ty se mów – a ja zdrów ” !
  Tak więc ichny wyjazd, można spokojnie włożyc pomiędzy bajanie ludu poczciwego miast i wsi. Mówiąc krótko; bez Boskiej interwencji, nie ma co liczyć na taki CUD? Pośrednio sami jesteśmy temu winni….niestety.

 23. Re: 15 Mania…
  Ile mozna razy powtarzac, ze z zydami nie ma (i nigdy nie bylo) ZADNEJ przyszlosci, bo nie da sie w zaden sposob ulozyc sie z oszustem i zlodziejem…
  ktory nota bene „przyssal” sie do nas Polakow jak do dojnej (naiwnej i glupiej) krowy…

  Nalezy niezwlocznie (tez powtarzam setki razy) zebrac sie do kupy i rozpirzyc te zydowskie watahy na cztery wiatry i raz na zawsze zamknac nasza Ojczyzne na ewentualnosc zydow powrotu…(z innymi paszportami czy w kolorowych garniturach)…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 24. Janusz said

  Zastanawiam sie jakby wygladal swiat czy dowolny kraj bez tego narodu. Czy byloby tyle zla, nienawisci, zlodziejstwa, gwaltow i wojen? Czy swiat nie bylby prawie rajem?
  Co o tym sadzicie? Jakby wygladala Polska gdyby w jakis sposob narod ten opuscil nasz kraj?

 25. KOR said

  @ 22. Rokitnik said – sami jesteśmy temu winni….niestety.

  Od zarania pisanych dziejów polskiego państwa przekupstwem otrzymywali przywileje od władców, jako naród wybrany przez Jahwę. Wsþółcześnie, podwójne obywatelstwo jest rakiem toczącym ludność europejską. Nie można służyć wielu panom jednocześnie.

 26. GIETRZWAŁD said

  Przepraszam panie Boydar,
  ale czy pan się dzisiaj wyspał?
  Robi pan niepotrzebne komentarze nie związane z tematem.
  Strach coś napisać?
  pozdrawiam

 27. AQQ said

  http://www.wykop.pl/link/2522329/weiss-polska-wziela-sobie-zydowskie-mienie/

 28. marta15 said

  ad 24 ano wygladaalaby tak samo jak wyglada.
  no, moze PRAWIE tak samo.

 29. Boydar said

  @ Pan GIETRZWAŁD

  Książka życzeń i zażaleń wisi tuż zaraz przy wejściu. Tylko konkretnie proszę. Śmiało, od razu nie zagryzę (znaczy się nie zamemłam).

 30. snag said

  Polo @ 3 ,…

  Zwłaszcza że drzewka polskich frajerów którzy ryzykowali swoim i rodziny życiem są pomieszane z drzewkami ‚bohaterów’ którzy ryzykowali ‚karę’ pieniężną nie większą niż mandat za parking ,…

 31. Mania said

  Liczni, śpiący Polacy, żyjący na pustyni chujowizny totalnej, rui i porubstwa, poddawani permanentnej, bezkrwawej operacji mózgu przez warcholstwo pejsate, ugrzęźli na dobre, w telawizyjnym letargu, z pilotem w jednej ręce, a w drugiej z nieodłącznym browarem.
  Uśpiony instynkt samozachowawczy powoduje, że nie dziwią ich ryje, nieskażone myślą, nie zżymają się na „polski rząd” najemnych palantów, a mentalna zapaść powoduje, że tolerują i akceptują bydlactwo polityczne i medialne bez zastrzeżeń.
  Wytrawni i tępi konsumenci dóbr wszelakich, fani elektronicznych gadżetów, zwolnieni z przymusu myślenia, wszystko kupią i zeżreją, chociaż im to nie służy.
  W prawdę nie wierzą, choćby sam Jezus zaczął głosić, według nich prawdy objawione głosi telawizja.

  Dla normalnych i co najgorsze, nielicznych, niesformatowanych przez diabelski system ludzi, każdy dzień skłania do refleksji, do dokonywania jakiegoś wyboru, do dowiedzenia się czegoś ważnego, do dochodzenia do właściwych wniosków i do uczenia się, do radzenia sobie z nowo odkrytą wiedzą, do radzenia sobie w nowo odkrytej rzeczywistości.
  Pozostała reszta, wierząca w rzeczywistość wykreowaną przez męndia, śpi nieświadoma własnego końca, nie widzi, że „gospodarze” rozebrali już dach i ściany, że fundamenty kończą rozbierać, że niedługo zostanie tylko czarna dziura.
  Nie dla nich zrywy i protesty.

  Tu, jeszcze raz o Islandii, której obywatele nie śpią i nie pozwalają, by ktoś ich grabił i decydował za nich w kluczowych sprawach:

  https://forumemjot.wordpress.com/2014/02/26/islandia-wycofuje-wniosek-o-czlonkostwo-w-ue/

 32. snag said

  PS. do 31 ,…

  Albo kreowanymi ‚bohaterami’ jak Schindler* żeby nie wyglądało że tak se nagrabili że praktycznie nikt nie kiwnął palcem żeby ich ratować … jeśli nie wychylił ‚jednego’ z ulgi że ich nie ma ,…

  *Który robił kasę ‚ratując’ żydów na liście Kastnera uzgodnionej z Eichmanem, czyt. krewnych zionistow w Palestynie ,…

 33. marta15 said

  ad 31
  SUPER.
  warto wrzucic na glowna.
  „…Wytrawni i tępi konsumenci dóbr wszelakich, fani elektronicznych gadżetów, zwolnieni z przymusu myślenia, wszystko kupią i zeżreją, chociaż im to nie służy.
  W prawdę nie wierzą, choćby sam Jezus zaczął głosić, według nich prawdy objawione głosi telewizja,,,,,,,,,:

 34. Mordka Rosenzweig said

  re 18

  Szanowny pan Dictum,

  Ja pan Mordka pszeczytal to wszystko o nasza rasa i sie smieje do duszy rozpuk.

  Wszystkie czlowieki wiedza ta prawda o nasza rasa od dawien dawna. I co? I nic.

  Pan KaRabin zaraz powie, sze tszeba miec milosc dla blizniego, a wszystkie goje jak wytrenowane malpy zaczna sie bic w piersi i kszyczec „mea culpa”.

 35. NICK said

  I cóż zarzucić? P. Mordce? Nam. Goim. Zarzucić.

 36. Boydar said

  Jak to co, że za rzadko 🙂

 37. snag said

  Plemię pasożytów i oportunistów, pozbawione konceptu ‚nieproszony’, konceptu godności i dumy z własnych osiągnięć bo oprócz lichwy i jej produktu nędzy nic pożytecznego nigdzie nie wnieśli. Wszędzie gdzie się pokazali przyszli na gotowe wydrenowali do maxa i w droge, przesiadka na upatrzona następna ofiarę ,…

 38. Ad. 34

  „a wszystkie goje jak wytrenowane malpy zaczna sie bic w piersi i kszyczec „mea culpa”.”

  – Panie Mordka szanowny. Małpy to są tresowane, a nie trenowane. Małpy i gojów się TRESUJE.

 39. Boydar said

  A nie mówiłem ?!? Rzadko ! Pan Mordka popełnia błędy rzadko !!!

 40. Dictum said

  Szanowny Pan Mordka
  Goj nie krzyczy „mea kulpa” w tym wypadku.
  To Wasza rasa wrzeszczy do goja i jeszcze chce za tę „culpa” ciężkie pieniądze.

 41. NICK said

  Ciekaw jestem ile ‚wiszę’ P. Mordce. I czy ‚wisimy’ po równo?

 42. Orcyk said

  U moich dziadków mieszkała Żydówka która była tak biedna że była wspierana przez żydowskie organizacje dla ubogich. U brata drugiego dziadka mieszkała rodzina żydowska która miała sklep. Gdzie to k….a mienie? Żydzi w Polsce i innych wschodnich krajach byli w większości biedni. Syjoniści nazywali ich śmieciami. Niech się od nas odp……ą . Oni nam są winni! Nigdy Więcej!

 43. Boydar said

  @ Pan NICK

  … dobra Wasza, dobra nasza … 🙂

 44. NICK said

  Łyk&.
  Ahoj, czy jakoś tam. 🙂 .

 45. Boydar said

  No co, Święto Pracy, to się pracuje.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: