Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  gnago o Szymowski prześwietla premiera
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  walthemar o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Krystian Szeliga o Szymowski prześwietla premiera
  revers o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Szymowski prześwietla premiera
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Upadek cywilizacyjny Polski
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Setki milionów wyłudzone przez WSI

Posted by Marucha w dniu 2015-04-30 (Czwartek)

KNF [Komisja Nadzoru Finansowego – admin] nie reagowała na informacje o nieprawidłowościach w SKOK-u Wołomin. Naraziło to kilkuset klientów na utratę oszczędności.

Politycy PiS z parlamentarnego zespołu ds. skutków działalności Komisji Weryfikacyjnej WSI wystosowali list do prezydenta Bronisława Komorowskiego. W liście tym pytają m.in czy kontaktował się z władzami SKOK-u Wołomin i fundacji Pro Civili, których członkami byli dawni funkcjonariusze WSI, czy Bronisław Komorowski wiedział, że podległe mu – gdy sprawował funkcję ministra obrony – WSI zwróciły się do Komendy Głównej Policji o zaprzestanie rozpracowywania Pro Civili. To właśnie z tą fundacją powiązany był Piotr P., były oficer WSI z którym zdjęcie ma prezydent.

Raport z likwidacji WSI mówi, że Pro Civili była po prostu pralnią pieniędzy, mogących pochodzić z działalności przestępczej. Fundacja miała realizować fikcyjne zamówienia kosztem Wojskowej Akademii Technicznej, przez co uczelnia mogła stracić 380 milionów złotych.

Główny ekonomista SKOK, Janusz Szewczak na swoim blogu napisał:

Krajowa Kasa SKOK już w 2012 r. informowała Komisję Nadzoru Finansowego o nieprawidłowościach w SKOK-u Wołomin. Wtedy jego przeterminowane zadłużenie wynosiło zaledwie 10 proc. Po dwóch latach nadzoru KNF niespłacalne pożyczki wyniosły już 93 proc. wszystkich udzielonych kredytów.

Źródło: dorzeczy.pl
http://parezja.pl/

Komentarzy 11 do “Setki milionów wyłudzone przez WSI”

 1. kumorowski said

  Noi co mi zrobicie ? Bhaaa haaaa haaaa haaa

 2. marta15 said

  „….Czy zauważyliście, że Polska została sama, bez żadnego sojusznika?
  Nawet historycznie dobre relacje z Węgrami zostały skopane przez polskie nadęcie i bojkot Orbana w Warszawie. A Trójkąt Weimarski i Grupa Wyszechradzka istnieją już tylko formalne.

  Przez ostatnie lata platformerska władza tłumaczyła nam z nadęciem jak to bardzo liczymy się na scenie międzynarodowej. Radek wysyłał zacięcie tweet za tweetem a Donek całował po rękach Angelę Merkel i był poklepywany po plecach przez niemieckich lobbystów („Gut Tusk, dobra Polak”):

  monsieurb.neon24.pl/post/64189,gut-tusk-dobra-polak

  Aż pewnego dnia czar prysł i okazało się, że nie tylko nikt się z nami nie liczy ale i też wylądowalismy w grupie państw, które przegrały II wojnę światową, jako „pomagierzy Holocaustu”. I wtedy okazało się, że Polska jest sama jak palec i nie ma absolutnie żadnego sojusznika.

  Bilans sytuacji międzynarodowej Polski jest porażąjacy.
  Mamy nie tylko napięte relacje z naszymi sąsiadami Litwą i Białorusią. Ukraina właśnie wzniosła UPA na ołtarze i powiedziała nam „spadajcie na drzewo”.
  Czechy i Słowacja obróciły się w stronę Austrii, zakładając w styczniu nowy sojusz zwany Trójkątem Austerlitz (lub Trójkątem Sławkowskim), który czyni Grupę Wyszechradską zbędnym przeżytkiem.
  Tym bardziej, że Polska już wcześniej obróciła się nadąsana plecami do Węgier Orbana.

  Kraje nadbałtyckie mają swój własny sojusz.
  Szwecja ma kraje nordyckie a Niemcy rządzą całą Unią europejską. Nikt chyba nie myśli, że Donald Tusk reprezentuje w Brukseli silną Polske, elegancik z Zoppot jest tylko użytecznym faktotum Merkel.

  Trójkat Weimarski, w którym Polska działała wspólnie z Francją i Niemcami, też stał się tylko formalnością. Ostatnie kuriozalne spotkanie Trójkatu Weimarskiego odbyło się kilka tygodni temu we Wrocławiu, gdzie Schetyna ugościł ministrów Francji i Niemiec w pustej hali zbudowanej przez wojną przez Niemców (zdjęcie poniżej). Teatralna forma wzięła górę nad treścią.
  Chyba, że chodziło może o stworzenie bezpiecznej strefy buforowej, na wypadek gdyby pijany Jacek Protasiewicz chciał wtargnąć na spotkanie z okrzykiem „Heil Hitler” na ustach .

  Polska przegrała także mecz w międzynarodową lożą narodowościową B’nai B’rith. Zarządzca izraelskiego projektu HEART, Daniel Arbit, o którym pisaliśmy w poprzednim wpisie, pracował wcześniej na rzecz tej loży. A ponieważ Daniel Arbit pracował wcześniej także dla kampanii politycznych Baracka Obamy i Johna Kerryego, o oficjalnych przeprosinach za słowa wypowiedziane przez Dyrektora FBI nie ma mowy, bo Biały Dom się na to „nie zgodził”.

  B’nai B’rith – Polska 1:0

  TAKIE OTO ZBIERAMY pokłosie siedmiu lat wizjonerskich rządów Platformy
  POD HASLEM : „ch.., d… i tweetów kupa”.
  Wszystko gra i koliduje, jak to mawia Stanisław Michalkiewicz.
  A jaka jest rola Polski na arenie międzynarodowej to widzimy sami.
  Wystarczy tylko WYLACZYC TVN24 i OTWORZYC OCZY ………….”

  http://monsieurb.neon24.pl/post/120630,pl-polityczny-liliput

 3. ERROR 404 NSZ said

  Ad 1

  „Nosił Bronek razy kilka ponieśli i procivil-ka..”

  ERROR 404 NSZ, east

 4. marta15 said

  „…Przeżywamy historyczne chwile.
  Dzisiaj w Kijowie wnuk dziadka z Wehrmachtu NEGOCJUJE NOWE granice Europy Z POGROBOWCAMI banderowców i UPA.
  CZY ZA CHWILE okaże się że Polacy prześladowali także Ukraińców i że należy im wypłacić odszkodowania?

  Dzisiaj w Kijowie odbywa się historyczny szczyt Unia Europejska – Ukraina.
  Na szczycie obecni są Jean-Claude Juncker i Donald Tusk, który CO PRAWDA NA powyższym zdjęciu wygląda trochę głupkowato ale z pewnością mądrze mówi.
  Po angielsku I Z KARTKI , jak kolorowa europapużka.

  Szczyt w Kijowie zaczął się wesoło kiedy prezydent Poroszenko określił swoje spotkanie z Tuskiem i Junckerem jako (cytat) „tête-à-tête”,
  co oznacza prywatne spotkanie dwóch osób:
  Петро Порошенко @poroshenko · 4 hil y a 4 heures
  Проводжу зустріч у форматі «тет-а-тет» з Президентом Європейської Ради та Президентом Європейської Комісії.

  Ciekawe więc która z trzech obecnych na spotkaniu osób była jak powietrze, skoro spotkanie „tête-à-tête” odbywa się z definicji między dwoma osobami? Prawdopodobnie nasz skarb narodowy Tusk, KTORY JEST JUZ ZNANY ze swojej wpływowej europejskiej prezydentury w Brukseli („ANI BE , ani me, ani kukuryku”).

  Na szczyt nie przyjechała szefowa europejskiej dyplomacji Federica Mogherini,
  bo miała coś ważniejszego do roboty u wybrzeży Sycylii.
  Ale jutro za to w Kijowie pojawi się „najbogatszy Polak”, Dr. Johann Kulczyk z St. Moritz (CH), który według doniesień medialnych UTOPIL ponad 400 milionów PLN na wschodzie Ukrainy:…………”

  http://monsieurb.neon24.pl/post/121828,europa-w-cieniu-hitlera

 5. marat15 said

  „…Poprzez swój niewyparzony jęzor Bronek popsuł nam relacje z potężnymi Chinami. Widać to było podczas wczorajszej wizyty Bronka w chińskiej fabryce w Kraśniku. Obywatelski postulat wysłania Bronka „na Mazury macać kury” staje się pilną koniecznością.

  O tym jak Bronek, Radek i Donek rozłożyli na łopatki polską politykę zagraniczną piszemy już od dawna, wystarczy przejrzeć nasze wpisy.
  Najświeższy przykład mieliśmy wczoraj, podczas wizyty kandydata Bronka w chińskiej fabryce łożysk tocznych w Kraśniku.

  Zgodnie z naszą strategią skoku cywilizacyjnego, 80% akcji zakładów Kraśnik SA należy do chińskiej spółki ZXY, poprzez zależną spółkę luksemburską.
  Podczas wczorajszej wizyty reprezentantka chińskich właścicieli wyraźnie kręciła nosem na Bronka i Bronek został przyjęty jak to się mówi o „suchym pysku” (zdjęcie poniżej).

  Chińczykom się nie dziwimy, wszak kilka tygodni temu Bronek gloryfikował japoński mit wojskowy szoguna a przecież Chińczycy nieźle dostali w skórę w przeszłości od swoich japońskich sąsiadów. Przypomnimy tylko niesławną masakrę ludności cywilnej w Nankin przez japońskich wojaków (zdjęcie poniżej):

  pl.wikipedia.org/wiki/Masakra_nanki%C5%84ska

  Dopóki Bronek będzie siedział pod żyrandolem w Belwederze, Chińczycy o szogunie łatwo nie zapomną. Czy stać nas na konflikt z jednym z najpotężniejszych światowych inwestorów, tylko dlatego, że nasz ustępujacy prezydent ma niewyparzoną gębę?

  Zgłoszony niedawno obywatelski postulat wysłania Bronka na Mazury aby tam macał kury jest więc jak najbardziej na czasie, o ile oczywiście macanie kur nie jest niezgodne z zapisami konwencji o zapobieganiu przemocy wobec kobiet.

  Incydent dyplomatyczny podczas wizyty w chińskiej fabryce w Kraśniku.
  zdjecie……”

  http://monsieurb.neon24.pl/post/121434,kurnik-i-bezpieczenstwo

 6. marta15 said

  https://piotrbein.wordpress.com/2015/04/29/komorowski-czlowiek-roku-z-giewu-przyjaciel-upainy/

 7. Waldek said

  Dla równiwagi po Szczynukowiczu,proponuję Grzegorza Brauna, i jego reformę ” wymiaru sprawiedliwości ” – GENIALNE ! https://www.youtube.com/watch?v=ilqP3vELcO0&feature=youtu.be

 8. NICK said

  Paaanie Waldek (6). Deszczem jest stan obecny. Rynną zaś stan niedaleki. Jak Pan chce równoważyć tych panów to równia pochyła w dół przybierze postać ciężkiego pionu zawieszonego na karku Waldka. Będzie hiper-bolało. Acz, krótko.
  Inaczej pisząc poczytaj Pan artykuły Gajówkowe na temat Brauna, posiłkując się wyszukiwarką.
  Choć sądzę, że po co innego Pan tu przyszedł. A kampanie wyborcze uprawiaj Pan gdzie indziej.

 9. Braun dał czadu z Komorowskim i Żydami, mimo, że propagandzistka z TVP robiła co mogła, żeby przykryć temat:

 10. Po prostu Janusz said

  Witam.
  To wszystko to kropla w morzu oszustw finansowych.
  Może w końcu kogoś zainteresuje to co poniżej napiszę.

  Pamiętam lata 90-te ubiegłego wieku. Podatek drogowy od pojazdów samochodowych płaciło się oddzielnie w zależności od pojemności silnika sam. osobowych
  i ładowności ciężarowych. Dokładnie w którym roku (tego niestety nie pamiętam) lat 90-tych ustawodawca wymyślił, że podatek ów będzie wliczony w cenę paliwa.
  Miało to być uczciwe wobec użytkowników i bardzo przejrzyste w kwestii finansowania infrastruktury drogowej. Miało być tyle pieniędzy na drogi
  (remonty, budowa nowych), że obraz polskich dróg miał w krótkim czasie przejść metamorfozę przemiany na lepsze.
  No i dobrze, ale dotychczas jakoś nic w tym temacie się nie zmieniło. Gorzej, polskie stare drogi przypominają poligony a te nowe rozlatują się po ukończeniu budowy.
  Jak to do końca z tym finansowaniem jest nie wiadomo. Wiadomo tylko, że obywatele płacą i to nie tylko ci użytkujący pojazdy ale również konsumenci nie mający
  nic wspólnego z transportem drogowym.
  A jak to jest obecnie?.
  A kto to wie. Ustawodawca tak poprzekręcał nazwy i podatki składające się na ceny paliw do pojazdów, że nikt z tego mądry nie będzie.
  Jak kształtują się obecnie składniki cen paliw?.
  Kilka odnośników do stron ww:
  http://szczesniak.pl/node/855 — Ceny benzyny – składniki w Polsce i USA | Szczesniak.pl
  http://www.paliwa.pl/news/co-wchodzi-w-sklad-ceny-paliwa — Co wchodzi w skład ceny paliwa – Polska Izba Paliw Płynnych

  Jak ktoś jest z tego mądry i potrafi wytłumaczyć jaki podatek za co, to chwała mu za to.
  Proszę teraz wskazać, kóry to podatek od pojazdów samochodowych?.
  Gdzież on się podział?.
  Jaki podatek go wchłonął?.
  Ile kasy w końcu jest dostępnej do realizacji zadań związanych z remontami dróg, budową nowych dróg i ich utrzymaniem?.
  Dlaczego coraz więcej dróg jest płatnych, skoro budowane są za pieniądze podatników?.
  Czy drogi (autostrady) prywatne są tak do końca prywatne?.

  Drogi podzielone obecnie są w sposób taki jak ustanowił ustawodawca RP.
  Szereg dróg przerzucono jako własność województw i gmin.
  Oczywiście za te gminne odpowiadają gminy za te inne odpowiednio inne podmioty.
  Nie mnie j nie więcej finansowanie się pogmatwało i nie wiadomo kto i za co płaci i z jakiej kasy.
  Odpowiedzialność przerzucana jest niejednokrotnie z podmiotu na podmiot. Cały obraz RP.

  A teraz sedno tego wywodu.
  Jak rządy od lat 90-tych ubiegłego wieku do dnia dzisiejszego rozliczały wspomniany podatek od pojazdów samochodowych?.
  Czy te rządy potrafią się rozliczyć z tego podatku?.
  Czy jest w ogóle możliwe dojście do tego ile było wpływów z tego podatku a ile faktycznie przeznaczono na realizację z jego celowości?.
  Czy aby nie jest to największy przekręt byłych i obecnych rządów RP?.

  Tylko proszę nie wypominać realizacji z paru ostatnich lat i tych obecnych, w których zawarte są dotacje z UE.

  Jeżeli ktokolwiek potrafi mi wytłumaczyć sensownie wszystkie niejasności będę wdzięczny.

  Sprawę przedstawiłem w NIK-u. Odpisano mi, oczywiście. Oni sprawę znają, przyglądają się jej ale nie mogą nic zrobić gdyż nie otrzymali jakiegokolwiek zawiadomienia w sprawie od instytucji państwowych. Moje przedłożenie sprawy jest niczym, gdyż jestem tylko zwyklym obywatelem RP. Tyle. Pismo posiadam, gdyby ktoś w to nie uwierzył. Sprawa chyba naprawdę jest poważna bo jak dotąd nikt nie ma zamiaru się za to zabrać.

  Tu się pisze o setkach milionów, ja piszę o kwocie niepoliczalnej.

 11. Agat said

  Proszę Pana: bo kiedyś to był podatek DROGOWY – a potem, po wliczeniu w cenę paliwa, stał się podatkiem OD ŚRODKÓW TRANSPORTU. Czuje Pan różnicę? Jeżeli nie – wyjaśniam:
  – podatek drogowy jest podatkiem CELOWYM; po prostu „na budowę i utrzymanie dróg”
  – zaś podatek od środków transportu można przeznaczyć na cokolwiek. Np. na łatanie dziury budżetowej – bo on jest „od”, a nie „na”. POdatnik uiścił opłatę „od czegoś” – a co z tą forsą zrobić, to już „mądrzejsi” POtem zdecydują.

  Bardzo celna obserwacja!
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: