Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  lewarek.pl o Stalingrad
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Upadek cywilizacyjny Polski
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  marcinxw o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Enya o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

W II wojnie światowej zwyciężył ZSRR, czy to się podoba Europie, czy nie

Posted by Marucha w dniu 2015-04-30 (Czwartek)

Większość Europejczyków uważa, że decydującą rolę w zwycięstwie w II wojnie światowej odegrały USA, pokazuje ankieta agencji „Sputnik”. Na poglądy Europejczyków wpływa nie tylko nieznajomość historii, ale także polityczna propaganda, przekonuje prawnik Michaił Joffe.

Według sondażu przeprowadzonego przez ICM Research na zlecenie agencji „Sputnik” tylko 13% zapytanych Europejczyków uważa, że​kluczową rolę w wyzwoleniu Europy w czasie II wojny światowej odegrała Armia Radziecka. Według większości Europejczyków decydującą rolę odegrali Amerykanie — tak uważa 61% Francuzów i 52% Niemców.

W Wielkiej Brytanii większość respondentów (46%) uważa, że decydującą rolę w zwycięstwie w II wojnie światowej odegrało brytyjskie wojsko. Co więcej, prawie jedna czwarta respondentów (22%) w ogóle nie była w stanie odpowiedzieć na pytanie, kto odegrał kluczową rolę w wyzwoleniu Europy.

Co ósmy Europejczyk uważa, że kluczową rolę w wyzwoleniu Europy podczas II wojny światowej odegrała Armia Radziecka

„Oczywiście to, że Zachód nie zna historii i ludzie, którzy żyją w krajach, gdzie przeprowadzono badania opinii publicznej, nie mają obiektywnej wiedzy — jest przygnębiające. Przygnębiające jest również to, że wtedy nasi ojcowie i dziadkowie byli w stanie odnieść zwycięstwo, a dziś nie możemy tego obronić. Niestety, nie ma teraz historycznej sprawiedliwości, co ogólnie pokazuje to badanie” — powiedział na antenie radia Sputnik obrońca praw, prawnik i kierownik Centrum Pomocy Prawnej „Moskwa-Rosjanie” Michaił Joffe.

Zauważył on, że fakty mówią same za siebie — kluczową rolę w zwycięstwie w II wojnie światowej odegrał Związek Radziecki.

„Istnieją fakty historyczne: my wiemy ilu żołnierzy Armii Czerwonej zginęło podczas II wojny światowej, a ilu amerykańskich żołnierzy; ilu hitlerowców zabili radzieccy żołnierze, a ilu Amerykanie. Liczby te są znane i na tej podstawie jest zrozumiałe, że decydującą rolę w zwycięstwie odegrał Związek Radziecki, czy to się ludziom podoba, czy nie” — powiedział Michaił Joffe.

W jego opinii na poglądy Europejczyków wpływa nie tylko banalna nieznajomość historii, ale także sytuacja polityczna.

„Po pierwsze — poziom wykształcenia ludzi oczywiście spada. Za granicą nie uważa się za niezbędne, aby ludzie byli wykształceni. Wystarczy, aby człowiek znalazł swoje miejsce w życiu i jakoś pracował. A po drugie — dominacja polityki, którą przeprowadza się w tych krajach w odniesieniu do Rosji: nie tylko przemilczeć fakty historyczne, ale zniekształcić je” — uważa prawnik.

Ponadto według Michaiła Joffe ważną rolę w tej kwestii odgrywa antyrosyjska propaganda w zachodnich mediach.

„Rola mediów jest również istotna. W Internecie rozchodzą się informacje, które nie odpowiadają ani historii, ani normom prawnym i etycznym. Ludzie kształtują swoją opinię na podstawie takiej powierzchownej, życiowej znajomości historii. Przy czym jest ona przedstawiana przez niekompetentnych, upolitycznionych ludzi. Media zniekształcają historię w interesie sytuacji politycznej i obecnej władzy” — zaznaczył prawnik.

http://pl.sputniknews.com/opinie/20150429/313304.html

Amerykanie? Jak zwykle przyszli, gdy już wszystko z grubsza było pozamiatane, żeby wepchnąć się na czoło kolejki, kiedy rozdawano wyrazy uznania,  a płatne kurewstwo zajęło się pisaniem historii dla gojów.
Admin

Komentarzy 16 do “W II wojnie światowej zwyciężył ZSRR, czy to się podoba Europie, czy nie”

 1. lopek said

  To nie tak! Ta sama banda zainstalowała w Niemczech nazizm a w Rosji komunizm a potem napuściła na siebie owe totalitaryzmy. Wojna była kontrolowana zza wielkiej wody w taki sposób, że to Niemcy miały zostać pokonane do czego przyczynił się sam Hitler – mając za nic opinię swoich wojskowych. Stalin natomiast też nie był bez winy i dzięki jego decyzjom zginęło miliony Rosjan więcej.
  Rzeczywiście wojnę wygrali Rosjanie – ale tylko dlatego, że tak chciała w/w banda. Wojnę (za zgodą bandy) gładko mógł wygrać Hitler ale wtedy banda zza wielkiej wody nie kontrolowałaby tak Europy jak robi to dzisiaj.

 2. czytelnik said

  Jak zwykle w każdej wojnie zasadnicza role odgrywa PIENIADZ,to ten bozek WYGRYWA !
  Pieniadze wojny szykują i zwyciezaja,za pieniądze DUREN i IDIOTA WALCZY.

  A teraz przesledzcie historie i zauważcie kto caly czas ma pieniadze i nimi wlada ,mało tego szykuje następne wojny !

 3. Kojak said

  To naprawde juz horror ! To ze Rosjanie odegrali wiecej niz znaczaca role jest bezdyskusujne . To ze tzw zachod i ludzie tam mieszkajacy to ignoruja swiadczy o komletnym skretynieniu i zidioceniu tzw spoleczenstw zachodu . To zaczyna byc jakis obled . Do czego to doprowadzic ? Chyba do jakiejs wojny w ktorej okrucienstwa przewyzsza wszystko co bylo na swiecie ! Brak przyzwoitosci i zasd moralnych zawsze sie tak konczy !

 4. parva said

  Wojnę wygrali Rosjanie ,ale trofea przypadły jankesom i to jest jeden z powodów dla ,których nie nauczony Europejczyk wyciąga takie wnioski

 5. Bernard Korzeniewicz said

  Rosjanie w Europie robili to co Chińczycy w Azji – dostarczali mięsa armatniego banksterom.
  Nie bez przyczyny „Gruzin” z Moskwy obwieszał orderami i zasypywał nagrodami „dzielnych dowódców” Armii Czerwonej po wojnie 1939-40 z Finladią. Na tę wojnę „Gruzin” wysłał chłopaków z jesiennego poboru z Zachodniej Ukrainy i Zachodniej Białorusi…
  Tak samo komunistyczni dowódcy w Chinach Mao Tse Tung i Czang Kai Czek (tak, on też był z komunistów) toczyli wojnę z Japończykami (4 000 000 zabitych Chińczyków) i ze sobą (200 000 000 (!) zabitych Chińczyków).
  Diabeł zawsze cieszy się, gdy ludzie cierpią…

 6. revers said

  http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/chajzer-sprawdzil-czy-polacy-wiedza-co-oznacza-symbol-ss,166576.html

  jak mlodzi nie umi czytac, rozpoznwac znaki, wojne znaja z hollywodzkich wodolejskich przekazow, ladowan w normandii i wyzwlalania europy przez jankeesow.

  Ale to ze w Baltimore odstrzleili czarnego ale nie korzenngo jak Obama, ojca 3 dzieci, zona na socjalu to juz nikogo nie opchodzi, ewentualnie jaka komore, jakie majtki nosi kolejna celebrytka z PL, USej.

  Niestety ale swidomosc ludzi w kolejnych statystykach, w kolejnych latach po wojnie zmieniaja znaczenie zssr na korzysc jankesow, ktorzy pra naprzod przez ukraine i baltyckie przydupasy.

  Co pozwla roznym historykom z koziej dooopy jak Jaceniuk oglaszac coraz to nowe rewelacje historyczne, promuje Poroszenko na prezydenta Eurosojuzu, jezyk ukrainski na jezyk urzedowy unijny, etc..

 7. Boydar said

  Uważam to samo co Pan Lopek (1). Nie należy jednak wyciągać wniosku że bohaterstwo i ofiara Rosjan nie miały znaczenia.

 8. Jednym z najbardziej zniszczonych miast sowieckich był Kijów o który trwały Ciężkie Walki. Kijów był zniszczony w 40%, gdy Warszawa w 90% a Mińsk Litewski, który został tylko WYZWOLONY, był zniszczony w 80%. Wrocław zaś był zniszczony w 70% a pamiętam, że we Wrocławiu były dzielnice, gdzie nie pozostał ANI JEDEN DOM, jak Fabryczna.
  Coś takiego widziałem tylko w Kędzierzynie przez który jechałem samochodem. Gdy matka zapytała, KTO TO ZROBIŁ? to ojciec odpowiedział, że AMERYKANIE, gdyż produkowano tam Benzynę, ale we Wrocławiu benzyny nie robiono.
  Po bitwie pod Mińskiem – czy Nowogródkiem, jak chcieli niektórzy, gdzie straty były WIĘKSZE NIŻ POD STALINGRADEM – sowiecki sztab Generalny oświadczył, że Armia Czerwona NIE MOŻE KONTYNUOWAĆ WOJNY, gdyż rezerwy mobilizacyjne zostały WYCZERPANE, na co Stalin odpowiedział, że będzie walczył BABAMI. To daje do myślenia, że Rezerwy Mobilizacyjne ZNALAZŁY SIĘ na terenach Wschodniej Rzeczpospolitej.

 9. Plausi said

  Zwyciężyła jak zawsze MWF

  i ona też głównie wyciągnęła profit z tej, wywołanej przez nią imprezy. Zresztą I Wojny też, której ostatnia rata na rzecz MWF została wypłacona przez RFN w roku 2010. II Wojna trwa do dziś, na co nie bez racji ciągle zwraca uwagę n.p. red. Michalkiewicz.

  Demokracja MWF ma jasno zakreślony cel i temu celowi służą różne metody, z ważniejszych:
  wojna
  tzw. „kryzys finansowy”, z reguły wojna następuje po „kryzysie”
  „ratowanie” banków i zadłużonych państw
  dług publiczny
  i.t.p.

  Jeżeli przytomniejsi dostrzegą, że są to przypadki łamania prawa, rabunku czy nawet zbrodni, to mają rację. Wg. naszego rozeznania każdy większy majątek powstał na drodze oszustwa, rabunku czy zbrodni, nierzadko jest oszustwo źródłem większej zbrodni niż ona sama. Powiązania między tymi zjawiskami pozostają niestety często niezauważalne, jak choćby w tym przypadku.

 10. marta15 said

  na Ukrainie oficjalnym kolorami na tzw dzien zwyciestwa beda …czarny i czerwony.
  http://sputniknews.com/europe/20150430/1021575222.html

 11. revers said

  Ukraina juz mocarstwem jest grozi 30 glowom panstw, w tym dwom mocarstwom Chinom, Rosji oraz przewodniczacemu ONZ Kimowi za to ze odwazyli sie bez ich zgody pojechac w dzien zwyciestwa do Moskwy.

  http://rusvesna.su/news/1430411738

 12. Mordka Rosenzweig said

  re 1 & 7

  Szanowne pany Lopek & Boydar,

  100% racja.

  Pan Patton, asz sie palil szeby spotkac Armia Czerwona nie w Berlinie ale gdzies na wschud od Buga, ale nasza rasa miala plany aby pan Stalin mial co chcial.

  Pan Mordka teraz sie usmiecha od swuj lewy do prawy pejs, jak sobie mysli co by sie stalo jakby pan Hitler wszedl do Anglia, co bardzo nieduszo brakowalo.

  Jak pan Hitler wlaczyl Austria do Niemiec, to pierwsza rzecz jaka zrobil to wsadzil austriacki pan Rothschild do pierdla. Oczywiscie pszed tym go zaaresztowal.

  Nasza rasa wtedy wpadla w straszna panika i zaczela jeszcze bardziej agitowac aby USA weszlo do wojna.

 13. superkorba said

  Bez pomocy USA (glownie chodzi o Land-Lease) tej wojny nie mozna bylo wygrac. Jak podaja zrodla rosyjskie ZSRR otrzymal 427 tys. samochodów, 22 tys. samolotów, 13 tys. czołgów, 9 tys. traktorów, 2 tys. lokomotyw, 11 tys. wagonów, 3 mln t benzyny lotniczej, 350 tys. t materiałów wybuchowych, 15 mln par butów, 70 mln m kw. tkanin ubraniowych, 4 mln opon oraz 200 tys. km drutu telefonicznego itd. Nie wspominajac o lozyskach bez ktorych zaden czolg by nie pojechal… Tak wogole Michaił Joffe jest prawnukiem trockisty Adolfa Joffe tego samego ktory w imieniu Rosyjskiej i Ukrainskiej SRR w 1921 roku podpisywal w Rydze z Polska tzw. Traktat Ryski

 14. Boydar said

  Panie Mordko Najuszanowniejszy

  Uśmiechanie się „… od swuj lewy do prawy pejs, jak sobie mysli co by sie stalo jakby pan Hitler wszedl do Anglia …” to wprawdzie wirtualny, ale za to klasyczny antysemityzm.

 15. Plausi said

  Biedny pan Rotszyld

  Mordka Rosenzweig, 12

  „Jak pan Hitler wlaczyl Austria do Niemiec, to pierwsza rzecz jaka zrobil to wsadzil austriacki pan Rothschild do pierdla „, i co było potem ?

  Czegóż się Goje nie dowiedzą od pan Mordka, a szczególnie o tym szlachetnym klanie ? Nie możemy sobie przypomnieć źródła, ale III Rzesza przed wkroczeniem do Austrii, która została mu wydana przez naszych ówczesnych i obecnych spolegliwych sojuszników, którzy w podobny sposób wydali Czechosłowację w Monachium, był takim samym bankrutem jak dziś Grecy i nie miał nawet na benzynę dla czołgów. Naturalnie otrzymał szybki kredyt od koszernego bankiera, 6 milionów dolarów, aby sobie ją kupił.

  Wyobrażenie, że organizację napadu na Polskę, w końcu bez większego znaczenia dla polityki światowej, o czym świadczy ówczesna obojętność nie tylko naszych sojuszników ale przede wszystkim USA, dokonano bez zezwolenia MWF, jest tak naiwne, że graniczy z głupotą.
  Nawiasem mówiąc, Jest oczywistym błędem uważać dzień 1 września 1939 roku za początek II Wojny Światowej , bowiem nic „światowego” się w tym dniu nie wydarzyło. Można ewentualnie uznać 3. września tegoż roku, kiedy to tacy „światowcy”, bez „światowców” nie ma przecież żadnej Wojny Światowej, jak Francja i W.Brytania (byłe imperium) wypowiedziały wojnę III Rzeszy i rozpoczęły tę wojnę. To są subtelności prawne, ale nie III Rzesza napadał na Francję w 1940 roku, tylko Francja na III Rzeszę napadła 3 września 1939,„w piśmiennictwie zachodnim podaje się czasami tę drugą datę (3.9.1939) jako początek wojny „, jak widać nie bez racji, ale czy nasza duma narodowa pozwoli nam to zaakceptować ?

  Co z tego wynika ? Wg. prawa było wkroczenie do Francji w 1940 roku aktem obrony III Rzeszy, bowiem to Francja napadła na III Rzeszę, podobnie zresztą jak bombardowanie Londynu. Naturalnie podbój Belgii, Holandii był już klasycznym napadem III Rzeszy. Ciekawe dlaczego od roku 1945 tego nie uczą w szkołach, tylko powtarzają te same bzdury ? „Transformacja ustrojowa” była jak widać dość powierzchowna. Na temat historii przypomina się pogląd Voltaira.

  Jak widać, Izraelici, których pan Mordka stara się tu barwnie przedstawić i reprezentować, że nikt nie może zarzucić gajowemu, iż ich dyskryminuje, nie chcą przyjąć do wiadomości, że są jedynie wybranym medium historii, jak historia II Wojny potwierdziła. Sens tzw. „antysemityzmu” jest nie tylko szantażowanie nim Gojów, ale także zastraszenie Izraelitów, w celu dyscyplinowania ich.

  Co śmielsi umysłowo Izraelici spośród motłochu pojęli, kto wydał na nich wyrok, ale wiedzą, że jak tyko spróbują otworzyć pysk, to dostaną tak w mordę, jak to przydarzyło się Polańskiemu, który w filmie chyba „Pianista” zarzucił żydowskim bankierom, że wydali swych „braci” w Polsce na pastwę nazistów. Od tego czasu poszukuje go sprawiedliwość USA za gwałt na nieletniej.

  Panie Mordka, czy naprawdę sądzi pan, że jest jakieś „pokrewieństwo” pomiędzy żydowskimi bankierami i ich motłochem w getto ? Sądzi Pan naprawdę, czy jest to taka sama parodia, jak reszta Pańskich tekstów, zresztą dowcipnych ?

 16. Boydar said

  @ Państwo Plausi

  Zdecydowanie odradzam Wam czytanie tekstów od Pan Mordka. Ani to po Waszemu ani przydatne w Waszym nauczaniu. Tylko doła się można nabawić, a z dnia na dzień będzie gorzej 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: