Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  zagłoba sum o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  walthemar o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Adrian o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Crestone o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Kobieta jak modliszka – charak…
  Crestone o Andreotti, czyli stare Wł…
  rzeczpospolitapolska o Kobieta jak modliszka – charak…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  rzeczpospolitapolska o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Lily o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Komu przeszkadzała tablica pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej?

Posted by Marucha w dniu 2015-05-03 (Niedziela)

Jak to komu przeszkadzała? Pomiotowi banderowców, których w tamtych stronach pełno po wysiedleniu z wschodnich terenów Polski.
Admin

Tablica upamiętniająca ofiary Rzezi Wołyńskiej znikła z cmentarza komunalnego przy ul. Agrykola, ponieważ…nie było zgody na jej postawienie. Nasz Czytelnik pyta więc – czy była odpowiednia zgoda na postawienie tablicy ku pamięci 96 ofiar katastrofy samolotu Tu-154?

Kilka miesięcy temu grupa elblążan ustawiła, na cmentarzu przy ul. Agrykola, tablicę pamiątkową ku czci Polaków zamordowanych w czasie tzw. Rzezi Wołyńskiej. Kilka dni temu obiekt został usunięty. Teraz mieszkaniec Elbląga pyta – dlaczego tak się stało. Komu ta tablica, jako przejaw działalności elblążan, przeszkadzała?

Nasz Czytelnik wystosował więc pismo w tej sprawie do Urzędu Miejskiego w Elblągu.

– Zwracam się z uprzejma prośba o informacje dlaczego i na podstawie jakich argumentów oraz prawa w przeddzień obchodów 5 rocznicy katastrofy Tu-154 pod Smoleńskiem gdzie zginęło 96 Polaków została usunięta tablica upamiętniająca pogrom Polaków na Ziemiach Najjaśniejszej Rzeczpospolitej Polski w latach 1934-45.Tablica została postawiona przez Elblążan wiele miesięcy temu i jakoś do dnia 9 kwietnia 2015 roku nikomu nie przeszkadzała? Proszę o precyzyjne wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. W załączniku tablica, która została usunięta. Jeśli usunął tablicę pracownik, który nie zna historii naszego Narodu i Państwa gdzie zginęło 500 000 Polaków odsyłam do http://pl.wikipedia.org/wiki/70._rocznica_rzezi_wo%C5%82y%C5%84skiej – pisze nasz Czytelnik.

Wkrótce otrzymał odpowiedź z Urzędu Miejskiego:

W odpowiedzi na Pana maila z dnia 10 kwietnia 2015 r. w sprawie usunięcia tablicy upamiętniającej pogrom Polaków na ziemiach Najjaśniejszej Rzeczpospolitej Polski w latach 1934 – 45 informujemy, że upamiętnienie historycznych wydarzeń, miejsc oraz postaci w dziejach walk i męczeństwa Narodu Polskiego, a także innych narodów na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, zarówno w kraju jak i za granicą wymaga uzyskania stosownej opinii Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Do wniosku w tej sprawie należy dołączyć zgodę właściciela gruntu (budynku) na umieszczenie tablicy, pomnika, obelisku czy płyty nagrobnej.

Do Gminy Miasta Elbląg, jak i zarządcy Cmentarza czyli Zarządu Zieleni Miejskiej nie zwrócono się o wydanie zgody na umieszczenie takiej tablicy. Nie przedłożono również ww. opinii Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. W związku z tym tablica została usunięta i zdeponowana na terenie Cmentarza „Agrykola”.

– Rozumiem, że na postawienie Krzyża Katyńskiego oraz płyty upamiętniającej katastrofę samolotu TU 154 dnia 10 kwietnia 2010 roku wpłynął wniosek do Gminy Miasta Elbląg oraz Zarządcy Cmentarzy poparty opinią Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa i jak rozumiem została wydana na to stosowna zgoda? – pyta ponownie nasz Czytelnik.

Czy będzie ciąg dalszy walki o powrót tablicy pamiątkowej? Sprawę będziemy śledzili na bieżąco.

Źródło: http://www.elblag24.pl
http://kronikanarodowa.pl/

Komentarzy 21 do “Komu przeszkadzała tablica pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej?”

 1. Siekiera_Motyka said

  „Ja wiem, ja wiem. Banderowcom !!!!”
  🙂

 2. vortex said

  Ja bym tu tak nieudolnie coś powiedział. Do 10 kwietnia tak trochę kibicowałem tym ( i całemu temu środowisku) co zginęli w Smoleńsku (trochę, bo miałem coraz większe podejrzenia co do ich intencji, niby wielcy patrioci, a proponują OBŁĘD). Oni na tego ruskiego się tak ostro wybierali na wojnę, no myślałem dzielni ludzie … choć chyba szaleni. Chyba wiedzą na co idą, Rosja ma armię 20 razy silniejszą od naszej, więc rozumieją że idą na pewną śmierć za Polskę. Pewnie są aż takimi polskimi patriotami, że dla nich śmierć za ojczyznę to jest żaden problem – walczymy do końca i umieramy, dla Polski. A po Smoleńsku ruszył ich gigantyczny jazgot, jaka to za straszna zbrodnia ruscy zabili nam 96 osób. Tak sobie pomyślałem – cóż to jest 96 osób, mamy wojnę z ruskim, milionów poległych należy oczekiwać. Więc na portalu Fronda napisałem im – w czym problem, jest wojna ofiary muszą być, po co te wrzaski? Radykalnie ograniczyli mi możliwość komentowania po tym moim tekście (całkowicie mnie zbanowali wkrótce gdy napisałem że portal Fronda jest masoński).
  Co się będziemy czarować, ci co nas na wojnę z Rosją wysyłają wcale nie zakładają że to oni będą ginąć, a wręcz przeciwnie. Ginąć mają jacyś polscy inżynierowie, robotnicy, chłopi – gdy oni mają spijać ptasie mleczko w towarzystwie ekskluzywnych panienek, i zakąszać to wykwintnymi koniakami. Więc dla nich 10 kwietnia 2010 roku ro był szok.
  NIE TAK ŻEŚMY SIĘ UMAWIALI Z OFICERAMI PROWADZĄCYMI.

 3. vortex said

  Swoją drogą, kurewstwo jest karalne. Oni zakładali że jak są na smyczy paru dużych wywiadów typu Mossad, CIA, BND – to są nietykalni. No i zrobili błąd. Bo jakiś agenciak wynajęty jest śmieciem dla nich, co za problem wysłać go na śmierć? Dla mnie też jest śmieciem, nie myślę się rozczulać. Dla mnie ta cała „katastrofa smoleńska” ( bo mord miał miejsce w Warszawie), to zupełnie fikcyjny temat.

 4. volviak19 said

  Chcąć zdobyć wolność i niepodległość musimy zacząć wszystko od zera, każdy kto jest świadomy i nie boi się mówić prawdy innym, musi wszem i wobec rozmawiać i uświadamić ludziom w jakim położeniu jesteśmy – niestety dużo dorosłych ludzi ma rozum dziecka, a niektórzy to jakby dopiero wczoraj się urodzili, taka jest niestety prawda.
  Kupować i chodzić w odzieży patriotycznej – to dużo nie kosztuje, a jaki efekt: dotychczasowi znajomi odnoszą się do nas z większą serdecznością, po za tym przyciągamy rzesze zwolenników do rozmów; nawet nie wyobrażacie sobie jak taki widok buduje Polaków, dlatego gorąco zachęcam!
  Zacząłem taką akcję i planuję następne, teraz chcę kupić bluzę „Śmierć wrogom Ojczyzny” zakup legalny, np na Allegro jest kilkadziesiąt różnych sztuk, u kilkunastu sprzedawców.
  Myślę i wierzę że inni skorzystają – jest to bardzo duży przekaz emocjonalny.
  Teraz w czasach internetu, mimo szybkiego przepływu informacji, tak trudno jest zmobilizować Polaków,
  pomyśleć jakie zadanie miał Roman Dmowski, po nieudanych powstaniach przeciwko zaborcom, jeździł po wsiach miastach i miasteczkach i zdobywał zaufanie ludzi, w dużej części niepiśmiennych, do tego by powstać z kolan, zrobił mrówczą pracę,
  jego trud został wynagrodzony, Polska odrzuciła niewolę niemiecką i bolszewicką.
  Teraz brakuje nam takiego Romana Dmowskiego, ale wiem że jest ktoś taki w naszych szeregach, rośnie i dojrzewa do wielkich decyzji – to tylko kwestia czasu – my Polacy musimy przyczynić się do większej manifestacji PATROTYZMU.
  To pierwszy krok – ale jaki ważny.

 5. Siekiera_Motyka said

  Ad. 2 – Co do Smoleńska to widzę to tak. A gdzie jest NATO/UE i USrael, ci nasi alianci w tej sprawie ????

  Nigdzie !!!!

  Ale jak postrzelili kilku Ukrów na Majdanie to USrael był gotowy wojnę rozpocząć. Szkoda mi tylko tych ludzi jako ludzie ale nie widzę wielkiego bohaterstwa w tym co zrobili. Ktoś pisał że Kaczyński tam tylko jechał bo wybory szły. Organizacja tej „wyprawy” to po prostu skandal, mówiąc łagodnie.

  My mamy pomnik Napoleona w środku Warszawy a Pilecki gdzie ??? My mamy pomnik Jerzego Waszyngtona a gdzie jest Pomnik dla AK-owskich żołnierzy ? De Galle ma prominentny pomnik w środku Warszawy bo co zrobił ? Był u nas jak Francja nas zdradziła !!!!

  Prawdziwych bohaterów chowamy po kątach a kanalie reprezentacyjnie są stawiany wszędzie !!!! Czekam z niecierpliwością kiedy Bartoszewski będzie miał pomnik w miejscu Palmy w Warszawie

 6. vortex said

  Ad. 5.

  Toż dla nich (tych z zachodu i Izrael) było oczywiste że w Smoleńsku zginęły ich agenturalne śmieci. A co oni jakimiś agenciakami mają przejmować. Nędzny jest los agenta – otacza go chłód i pogarda ( to jako przestroga dla kolejnych „sprytnych”, co by Polskę chcieli sprzedawać.

 7. Marucha said

  Re 6:
  Nie interesują mnie zbytnio przyczyny katastrofy na Siewiernym pod Smoleńskiem. Żal mi było kilku osób. Reszta to zwykłe sajany.

  Natomiast od samego początku było widać, iż los pasażerów tego samolotu GÓWNO obchodził naszych „aliantów” i „sprzymierzeńców”. Nawet nie przyjechali na pogrzeb.. wysłali jakiś trzeci garnitur; pojawili się za to nasi dawni sojusznicy z Europy Środkowej i Wschodniej.

  Zupełnie powaliła mnie propozycja uklęknięcia przez Ameryką i poproszenia, żeby w naszym imieniu poprowadziła śledztwo i wykryła (oczywiście rosyjskich) sprawców.
  Taaaa… Kraj ten jest szczególnie znany z rzetelności swych śledztw… np. zabójstwo Johna Kennedy’ego, zamachy na World Trade Center etc.

 8. Kronikarz said

  Czy wśród tych 96-ściu był ktoś protestujący, że jadą jedną a nie trzema maszynami ?

 9. STW said

  SKANDAL W STALOWEJ WOLI! Kreujący się na katolika i polityka prorodzinnego prezydent tego miasta z PiS zaprosił na Dni Miasta znany z nihilistycznych, antykatolickich tekstów zespół Big Cyc. Warto przyjrzeć się bliżej tej sprawie, bo to jest kwintesencja zachowania PiS:

 10. vortex said

  A tu niby bez związku, ale w związku. Polska jest nasączona agenturą, jak gąbka wodą. Agenci Ochrany rozpoznawali się po tym, że najgłośniej krzyczeli – PRECZ ZA CAREM. Są różni agenci, są różne style ich ustawienia, ale najczęściej są to tacy bardzo bojowi i radykalni, to dobrze ustawia agenta. Kto zwątpi w jego przywiązanie do sprawy? No kto, gdy on ryczy jak dziki – bić, bić, bić.

  http://trybeus.blogspot.com/2015/05/seawolf-to-juz-dwa-lata.html

 11. NICK said

  (8). Zapewne było wielu protestujących… .We ostatnich godzinach i minutach.
  Przed „odlotem”.

 12. snag said

  Vortex @ 2 ,…

  Ich specjalnoscia jest judzenie i robienia kokosow na wojnach reszta sie nie liczy – Jesli znasz angielski przeczytaj ten artykul na temat zydowskiej kontrybucji do obrony krajow/spoleczenstw ktore przyjely ich pod dach ,…

  Jews and the Military: Draft-Evasion and Jewish Hyperethnocentrism
  ——————————————————————————————————————————————————-
  http://www.theoccidentalobserver.net/2014/02/jews-and-the-military-draft-evasion-and-jewish-hyperethnocentrism/

  Ich nastawienie do wojen, oczywiscie po skutecznym judzeniu ,…
  ———————————————————————————————
  „Onward, onward Christian Soldiers, we’ll make and sell you uniforms”

  Amerykanska opinia na temat ich mentalnosci i wkladu w czasie II wojny ,…
  ——————————————————————————————————
  First man to sink an enemy battleship – Colin Kelly

  First man to set foot on enemy territory – Robert O’Hara

  First woman to lose five sons – Mrs. Sullivan

  First son of a bitch to get four new tires from the rationing board – Nathan Goldstein

 13. Siekiera_Motyka said

  „Komu przeszkadzała tablica pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej?”

  Tym Ukraińcom na pewno


  „https://www.youtube.com/watch?t=23&v=HfUV5sv12PM”

 14. marta15 said

  Komu przeszkadzal protest w Odessie?
  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/122006,odessa-02-05-2014-bedziemy-pamietac

 15. marta15 said

  „….Odessa to również ostrzeżenie dla nas Polaków.
  Nie żebyśmy się bali, ale żebyśmy nie dawali się podpuszczać, szczuć jedni na drugich, żebyśmy nie wierzyli ścierwomediom, które nie służą Polsce i Polakom.
  Służą urabianiu opinii i straszeniu ludzi.Strach aż do niewolnictwa, żeby w odpowiedniej chwili napuścić ludzi na siebie i zrobić nam Odessę.
  To ostrzeżenie, żebyśmy szukali, myśleli, widzieli gdzie jest realny wróg, który rozwalił nam kraj,wygonił ludzi na zmywaki,doprowadził naród do samobójstw, zabójstw , dzieci, rosnącego pijaństwa, ilości rozwodów i lawinowego wzrostu depresji, psychoz itp/dowodem rozwiązywanie problemów rodzinnych przy użyciu przemocy czy zabójstw/.
  Realny wróg, który łupi kraj wyprowadzając z niego miliardy co roku z banków, marketów podczas kiedy Polakom zaciska się pętlę podatkową na szyi, ściga komornikami, utrudnia prowadzenie firm, nie leczy nawet chorych dzieci, które odsyła się ze szpitali żeby umarły w domu, emerytów skazuje się na powolną śmierć głodową….. 26 zł waloryzacji!!!
  Pieniądze polskich podatników przeznaczone na utrzymanie narodu, rozwój przemysłu ,lecznictwo, szkolnictwo wypływają szerokim łukiem a to do Niemiec /pakt fiskalny 24mld dolarów dany przez Tuska i Rostowskiego-Rothfelda/, 1 miliard złotych dla Ukrainy, leczenie Ukraińców w Polsce, a wyrzucanie Polaków spod szpitali itp.
  Pieniędzy nie ma tylko dla Polaków.
  Napuszcza się ludzi na siebie na górników, na rolników, na nauczycieli, na matki z chorymi dziecmi itp, niech się naród żre i nienawidzi, wtedy iskierka i…ostatnie 3% Polski może zostać sprzedana.Interes w tym ma , ten kto chce resztę POlski przejąć.
  Ostatnio przejęto produkcję genialnego polskiego wynalazku grafenu!!!!!!!!!!
  Na portalach działają ludzie nawet podszywający się pod katolików żeby się uwiarygodnić, mają szczuć i napuszczać, uczyć nienawiści.
  Takim narodem łatwo się steruje, i rządzi.
  MYŚLMY szukajmy,,,,,……….”
  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/121976,mija-dzis-rok-od-masakry-w-odessie

 16. Siekiera_Motyka said

  Film świetnie podsumuje karierę Bandery i Banderowców.

  Śmiech bierze że Żydy nic nie mówią na to co im Banderowcy im robili kiedy dzisiaj Banderowcy są herosami na Ukrainie. No ale to już jest czysty ich „geszeft”.

 17. joasia said

  AD 4 ” Pan Volviak ! Brawo ! Podziw i szacunek ! Może… może jeszcze nie wszystko stracone ?

 18. Siekiera_Motyka said

  Geroje Ukrainy w Odessie działali tak samo jak nasza policja w dzień Niepodległości w Warszawie.

 19. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2015/05/03/komu-przeszkadzala-tablica-pamieci-ofiar-rzezi-wolynskiej/ […]

 20. wi42 said

  @16 S_M „Film świetnie podsumuje karierę Bandery i Banderowców.”
  Poza rzeźią wołyńską i akcją Wisła. Ten temat pominięo i skomentowano błędnie

 21. Siekiera_Motyka said

  Ad. 20 – Zauważyłem to ale zrozumiałem ze nie jest to Polski film dokumentalny. Trafna obserwacja !!!

  Oto Niemiecki film dokumentalny na temat Odessy. Też nie do końca mówi o co chodzi. Może nie omija ale na pewno nie zwraca wielkiej uwagi na duży wpływ na tą tragedie jaką mają USrael.

  https://www.youtube.com/watch?t=37&v=LXRIuVNGmds

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: