Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (39 – 2015)

Posted by Marucha w dniu 2015-05-06 (Środa)

Tutaj proszę wpisywać rozmaite luźne uwagi, jakie nigdzie indziej nie pasują – w nadziei, że wybory prezydenckie wszystko zmienią.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2015/05/04/wolne-tematy-38-2015/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2015/05/10/wolne-tematy-40-2015/

Gajowy Marucha

Komentarzy 214 to “Wolne tematy (39 – 2015)”

 1. Polo said

  śledź z pyrami

 2. Dictum said

  Moim zdaniem, gruszki w beszamelu?

 3. anATOM said

  kartoszki w ciapajce :))

 4. osoba prywatna said

  Na miły początek.
  Acker Bilk – Aria

 5. NICK said

  Pyry? W życiu Mariana. Zbyt zeszkliwione. Morela lub brzoskwinia, prędzej. No, ewent. grusza

 6. Modest said

  Sieć podziemnych amerykańskich baz,na podstawie książki Richarda Saudera:

  Wspaniała katedra w Spirze.Podobno pochodzi z neolitu a nie ze średniowiecza:

  Sekrety katedr gotyckich- film dokumentalny:

 7. Modest said

  Śruba sprzed 300 milionów lat?

  http://innemedium.pl/wideo/naukowcy-zastanawiaja-sie-nad-tajemnica-zelaznej-sruby-sprzed-300-mln-lat

  Tum Łęczycki według Czesława Białczyńskiego:

  https://bialczynski.wordpress.com/2015/02/09/swiatynie-swiatla-swiata-tum-leczycki-i-leczyca-swiete-wzgorza-borowila-i-boruty/

  Zamek Czocha okiem drona:

  Twierdza Srebna Góra:

  Młoda i ładna pani archeolog opowiada o życiu duchowym dawnych Słowian:

 8. NyndrO said

  Za cholerę nie zaryzykuję,że jest to zupa śledziowa z łódzkiego 🙂 .

 9. Modest said

  Film dokumentalny o średniowiecznym Krakowie,głównie jest mowa o architekturze:

  Przegląd gotyku francuskiego:

  Najstarsze zdjęcia Krakowa,pochodzą z XIX wieku:

  http://www.wawel.net/krieger-1.htm

  http://www.dawnotemuwkrakowie.pl/miniatury/78-rynek-glowny-widoczne-sukiennice-w-starej-wersji/

 10. Tekla said

  Autostopem..jedziemy..

 11. NICK said

  Kolego NyndrO. Czy Pan zawsze musi psuć zabawę? 🙂 .
  Zupa śledziowa. Czy nie lepiej nie „badać elementu”?
  A co to są te ‚zeszkliwione’? Ha?

 12. Tomasz Ulanowski, 600 TYS. ZABITYCH ROCZNIE – Tyle ofiar śmiertelnych, jak wyliczyła właśnie Światowa Organizacja Zdrowie, jest skutkiem zanieczyszczenia powietrza w samej Europie. W przeliczeniu na pieniądze smog kosztuje Europejczyków każdego roku 1,6 biliona dol. 102 miliardy dolarów – tyle nas kosztował smog w Polsce w roku 2010; Gazeta Robotnicza, 6 V 2015, s. 20.

  Licząc od zamordowania mego kuzyna i jego dziewczyny przez Andrzeja Jaroszewicza, kulomiota Władysława Komara i rajdowca włoskiego to sprawa ma 40 lat. Zostali zamordowani, gdyż kuzyn nie godził się na roszczenia włoskie.
  To, że Smog jest NAJWIĘKSZYM ZABÓJCĄ I SZKODNIKIEM awansuje szefa kapitału żydoarabskiego Rockefellera na Zbrodniarza Wszechczasów, gdyż sprawę smogu ZAŁATWIAŁ mój silnik spalinowo-parowy VDTW.
  Na Polsko-Niemieckiej Konferencji Ekologicznej w Jeleniej Górze, 22-23 X 1996, Kanclerz Kohl powołał Niemiecko-Japońskiego Protektora mego VDTW. Nie mogłem sobie przypomnieć, SKĄD znam tego Protektora? i dopiero gdy Sekretarz Paliw Kanclerz Merkel oświadczył: PRAWDZIWI WŁADCY ROPY MIESZKAJĄ W BERLINIE to przypomniałem sobie, że pilnował mnie na Szpandale. Przyjechały do Berlina Japonki z kapitałem i wybrały sobie na dyrektora Najprzystojniejszego Niemca, który 9 I 1997 rzucił na kolana amerykański przemysł samochodowy.
  Niemiecki Protektorat nad ARABSKĄ ropą próbowała złamać Mme. Cresson z Brukseli, która wysłała mój prospekt do instytutu Silnikowego w Brignoles pod Tulonem, gdzie opracowano WYSOKOPRĘŻNY VDTW, na podstawie czego Mme. Tibori podjęła budowę metra SAMOCHODOWEGO w Paryżu, za czym poszedł Madryt a zapowiedziały Londyn i Rzym, ale wówczas obie panie zostały zaatakowane przez Holenderskiego Tygrysa Benzynowego i wyrzucone za KORUPCJĘ, choć potem śledztwo wykazało, że w przypadku Mme. Cresson były to machlojki a Mme. Tibori robiła, co wszyscy PRZED NIĄ.
  VDTW Monte Christo, jako Bezpański, został wykupiony przez BMW, który chlubi się nim jako Szlachetnym Dieslem, ale wprowadzić go do przemysłu samochodowego NIE MOŻE, gdyż złamałoby to SOJUSZ Żydów z Arabami na SMOGOWYM kapitale żydoarabskim Rockefellera.
  W latach 70. Rockefeller rozgromił minireaktor URSZULA SIPIŃSKA superreaktorem ROCKEFELLER,co kosztowało Japończyków 250 miliardów $ w I. racie i 10 razy więcej w II.
  Na Interii.pl jest artykuł:
  http://nt.interia.pl/technauka/news-tajemnica-zelaznej-sruby-sprzed-300-mln-lat,nId,1728765//. Mowa jest o znalezieniu stopowej śruby, która 300 milionów lat temu została wkręcona w skałę PRZEOBRAŻENIOWĄ, bo nie w Meteorytową, jak chce koncern ERICH VON DAENIKEN. Takich artefaktów są SETKI a wśród nich znaleziona przez Francuzów Gabonie bateria 12 minirektorów URSZULA SIPIŃSKA + 1 w odległości 30 km. Widocznie wówczas Goryl Rockefeller NIE ZAGRAŻAŁ Gabonkom.

 13. towarzysz0 said


  odkryłem tego śpiewaka dziś wieczorem, brakuje mi tylko kielicha czerwonego wina

 14. SAP said

  Modlitwa

 15. NICK said

  Wirtualnie zapodaję. Półwytrawne z czarnej porzeczki, rocznik 1995, specjalnie dla Pana. Wyjątkowy bukiet.
  Pozdrawiam Towarzysza i pozostałych. Dobranoc.

 16. towarzysz0 said

  A poza tym Ukraińcy, czy jak wolicie, Malorusinie, też śpiewają piknie

 17. towarzysz0 said

  Dziękuję Panie Nick. Takie smaczne wino robi moja teściowa

 18. bejzor said

  Zgodnie z zapowiedzią, zajmiemy sie teraz konstrukcja łuku o napięciu złożonym. Nie chcę używać trafniejszej być może nazwy „naciąg krzyżowy”, bo ten i ów mógłby zgodnie z dominującym tryndem przetłumaczyć to dosłownie na angloamerykański jako kusza i zarzucić mi ignorancję, patafiaństwo i złą wolę, jako iż w naszym polskim piekiełku na jednym epitecie sie nie kończy. Znamy, znamy.

  Także wkraczamy na być może nieco chybotliwą kładkę, bo nie wiemy, czy takie wyposażenie dozwolone jest w krajowych warunkach. Ale zawsze możemy to potraktować jako informację, a nie jako instruktaż, w jaki sposób ludzie sobie robią łuk złożony w innych krajach.

  Otóż do sporządzenia łuku o naciągu złożonym używaja oni, ci cudzoziemcy znaczy się, rury o grubszej ściance, zwanej schedule 80. Taka rura z reguły ma kolor ciemnosiny i odpowiednią inskrypcje na wierzchu. Jeśli to będzie rura długości półtora metra i cal nominalnej grubości, możemy sie spodziewać nawet do 60 funtów naciągu. Cal i ćwierć średnicy zwiększa siłe znacznie. (osobiście przyznaje, że nie mierzyłem). Także udziwnienia w formie dodatkowych ramion ewidentnie czynią ten ich produkt jeszcze bardziej niebezpiecznym. Na jednym z filmów pokazany jest przykład takiego usprawnienia.

  Początkowo postepujemy jak w poprzednim opisie, lekko spłaszczamy rure, ale mniej niż wprzódy, ponieważ potrzebujemy troche „mięsa” na dziurę na ośke bloczku. Bloczek wycinamy z drewna albo bakelitu i osadzamy na śrubie z duraluminium wewnątrz wycięcia w końcówce ramienia (prosze wybaczyc brak polskiej terminologii, ale wiemy o co chodzi).

  Teraz przeciągamy cieciwę, która musi byc mniej więcej dwukrotnie mocniejsza niż w przypadku łuku prostego. Nie potrafie słowami powiedzieć, jak to się robi, ale na filmach pokazane jest to wyraźnie.

  Można zrobić łuk złożony o dwóch równoległych ramionach, a nawet monstrum z dwóch łuków zaopatrzonych w przeciwłuki. Tylko kto to będzie naciągał?

  Łuk złożony wymaga mniej siły przy zachowanej mocy wyrzutu, a jeśli uda nam się odpowiednio zamocować bloczki mimośrodowo, to potrzeba bardzo niewiele siły do utrzymywania łuku w pozycji naciągniętej.

  Aby juz nie przeciągać, napiszemy pokrótce jak zrobić kuszę potwornej sile przebicia. Otóż do tego weźmiemy łuk podwójny o złożonym naciągu, zaopatrzony w przeciwłuki. Łoże takiej kuszy powinno byc wykonane z twardego drewna, jak jesion albo najlepiej grab (chyba w Polsce chroniony). Ostatecznie moze byc dąb, ale w krytycznych miejscach zaleca się wzmocnienie okuciami ze stali. Kluczowym szczegółem jest mechanizm spustowy. Najprostsze rozwiązanie pokazane jest na filmie, ale można także sporządzić cos w rodzaju cyngla z obniżającym się zaczepem. Wtedy wysięgnik do zaczepu powinien byc przedłużony w przód, aby siła naciągu cięciwy nie powodowała samoczynnego zwolnienia. Z drugiej strony, zbyt daleko od osi spustu wysunięty zaczep powoduje, że potrzeba będzie duzej siły żeby cieciwę spuścić.

  Filmy pokazują sprzęt o naciągu do 80 funtów. Ale zastosowawszy odrobinę genetycznie nam, Słowianom wrodzonej inżynierii, nietrudno ideę poszerzyć z użyciem elementow o wiekszej srednicy, a pociskow o wiekszej masie…

  Ale to juz zupełnie inna historia, jak powiedzial brytyjski poeta i pisarz Rudyard Kipling.

  O, japier:

  Niewinny wygłup:

  Prosta idea mechanizmu spustowego:

  Bedzie tego. Tak jest, panie Nick. Bywajcie zatem, młodzi gniewni.

 19. HDKK (Honorowa Dywizja Komandosów Kultury) said

  „luźne uwagi, jakie nigdzie indziej nie pasują – w nadziei, że wybory prezydenckie wszystko zmienią”.

  W nadzieji, panie gajowy. Czasy sie zmieniaja. W bulu i nadzieji.

 20. Siggi said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/gasiorowski-art-b-i-operacja-most-2015-04

  Gąsiorowski – Art-B i Operacja Most
  Kilka dni temu w sejmie w Warszawie pojawił się jeden z bardziej znanych aferzystów III RP. Był to Andrzej Gąsiorowski, znany ze współpracy z Żydem Bagsikiem, z którym za pomocą tzw. oscylatora ekonomicznego w bardzo krótkim czasie dorobił się bilionów ówczesnych złotych.

  Gąsiorowski wziął udział w konferencji dotyczącej wartości w biznesie. No kto jak kto ale on na biznesie, zarówno tym legalnym jak i „mniej” legalnym zna się bardzo dobrze. Media oczywiście nie raczyły poinformować Polaków, że jeden z największych aferzystów III RP jest fetowany w sejmie Rzeczypospolitej Polskiej występując w roli specjalisty od biznesu zamiast siedzieć za kratkami. No ale czy to kogoś dziwi skoro bandyta i członek komunistycznego aparatu terroru Bauman jest fetowany na polskich uczelniach jako „wybitny socjolog”? Jeżeli taki osobnik może zostać w naszej bananowej republice gwiazdą salonów to dlaczego nie może nim zostać Gąsiorowski?

  Oczywiście mówiąc już całkowicie serio z Gąsiorowskiego i Bagsika tacy biznesmeni jak z japońskiego krzesłoskoczka prezydent. Żeby tacy osobnicy mogli zaistnieć w biznesie w czasie przemian ustrojowych musieli mieć silne plecy w służbach specjalnych. I to jeszcze jakich. To nie jakieś tam regionalne służby typu SB. Od samego początku tej afery było niemal pewne, że ci dwaj hochsztaplerzy oprócz tego, że mieli przyjaciół wśród polskich polityków to najprawdopodobniej byli także agentami Mosadu a ich cały szemrany biznes to była tylko przykrywa do operacji CIA, Mosadu i polskiego MSW o kryptonimie „Most”. A że panowie obrabowali Polaków z kilkuset mln złotych już nikogo nie interesowało.
  Operacja Most i Art-B

  Latem 1988 roku premier Izraela Icchak Szamir otrzymał raport Mosadu, z którego wynikało, że kryzys w ZSRR spowodowany sankcjami USA oraz manipulacją cen ropy przez Saudyjczyków może doprowadzić do upadku ZSRR. Scenariusz zaprezentowany przez Mosad zakładał, że upadkowi tego imperium mogą towarzyszyć nagonki na radzieckich Żydów. Żeby nie doszło do pogromów Żydów potrzebna była ich szybka ewakuacja do Izraela. Związek Sowiecki zamieszkiwało w latach 80-tych ponad 1,7 mln Żydów, więc do ewakuacji potrzeba było zaangażowania ogromnych ilości ludzi i dużego nakładu pieniężnego.

  Amerykańscy Żydzi poprosili Gorbaczowa, bardzo przychylnego wobec nich I sekretarza KPZR o pozwolenie na wyjazd radzieckich Żydów do Izraela. Gorbaczow zgodził się pod warunkiem, że pozostawią oni swój majątek w ZSRR i nie będą ubiegać się o jego zwrot w przyszłości.

  Ewakuacja musiała odbywać się drogą lotniczą co sprawiało ogromny problem, gdyż takie samoloty mogły stać się celem ataków islamskich terrorystów. A wiadome było, że antyżydowscy Arabowie byli stałymi klientami KGB i innych radzieckich służb specjalnych, więc mogli być informowani na bieżąco o planach ewakuacji.

  Początkowo emigracja Żydów do Izraela odbywała się przez Wiedeń ale ruch tam był zbyt duży by ewakuacja mogła odbywać się na tak wielką skalę. Rumunia i Węgry Izraelowi odmówiły, więc Mosad zaczął sondować Polskę. Ponieważ w Polsce w 1989 roku zamontowano pierwszy niekomunistyczny rząd więc Żydzi zwrócili się o pomoc do Polski.

  I prawdopodobnie w tym momencie potrzeba było kogoś kto sfinansuje tak wielką operację wywiadowczą. A ponieważ w Polsce przemiany z gospodarki socjalistycznej na gospodarkę wolnorynkową dopiero się rozpoczynały więc Mosad musiał poszukać ewentualnych sponsorów wśród zaufanych żydowskich „biznesmenów”, którzy to zgodziliby się przekazać część zarobionych pieniędzy na ten cel.

  Panowie Bagsik i Gąsiorowski sfinansowali operację Most, w podzięce otrzymując schronienie w Izraelu przed polskim wymiarem sprawiedliwości. A ponieważ Izrael jest jedynym krajem na świecie, który nie wydaje swoich obywateli (rasa panów musi być ponad wszelakim prawem) to Ci dwaj aferzyści mogli rozpocząć w Izraelu nowe życie. Oczywiście nigdy nie udowodniono, że ci dwaj panowie byli agentami izraelskich służb jednak wobec tych faktów wydaje się to niemal oczywiste.

  A wracając do sedna operacji: W 1989 roku szefem jednostki antyterrorystycznej na warszawskim Okęciu był Jerzy Dziewulski. On jako jeden z pierwszych dowiedział się o ogromnej operacji wywiadowczej na terenie Polski. Ostateczną decyzję o pomocy Polski w tej operacji podjęto 26 marca 1990 roku czyli dokładnie 25 lat i 1 miesiąc temu. Tego dnia Mazowiecki spotkał się w nowojorskim hotelu „Plaza” z przedstawicielami Amerykańskiego Kongresu Żydów i potwierdził, że Polska zapewni tranzyt radzieckich Żydów z ZSRR do Izraela.

  Dokładnie 4 dni później samochód polskiego attache handlowego w Libanie został ostrzelany przez Organizację Akcji Rewolucyjnej. Dwa dni później Islamski Front Militarny zapowiedział kolejne ataki na polskich dyplomatów oraz biura LOT jeżeli Polska nie wycofa się z obietnic złożonych Żydom. Wtedy minister spraw wewnętrznych Kozłowski wciągnął w temat generała Petelickiego, który przedstawił projekt utworzenia jednostki specjalnej na wzór brytyjskiego SAS czy amerykańskiej Delty Force, która miała zajmować się odbijaniem zakładników z ambasad.

  Wciąż to jednak nie rozwiązywało problemu tranzytu Żydów z ZSRR przez Polskę do Izraela.

  W kwietniu 1990 roku do Polski przyjechało dwóch pułkowników Mosadu. Obydwaj urodzili się w Polsce, więc bardzo dobrze znali nasz język i nasze obyczaje. Przywieźli oni dokumenty dotyczące zagranicznych organizacji terrorystycznych oraz obcych agentur, które mogły zagrozić planowanej operacji. Ze strony polskiej współpracowali z ludźmi z IV Departamentu MSW zajmującymi się na co dzień …. zwalczaniem wpływów żydowskich w Polsce.

  Po oczyszczeniu Polski z ludzi mogących przeszkodzić w planowanej akcji latem 1990 roku rozpoczął się proces ewakuacji Żydów z ZSRR przez Polskę do Izraela. Dowódcą odpowiedzialnym za zabezpieczanie „Mostu” ze strony polskiej był major Dziewulski, który został przeszkolony przez izraelskie siły specjalne. W ciągu dwóch i pół roku przez Polskę przerzucono 42 tys Żydów.

  Co się stało z panami Gąsiorowskim i Bagsikiem? W grudniu 1990 roku Główny Inspektor Nadzoru Bankowego dostrzegł nieprawidłowości w obrocie kapitału przez holding Art-B jednak prokuratura dopiero pół roku później wszczęła śledztwo w tej sprawie. Na kilkanaście godzin przed aresztowaniem tych dwóch oszustów zostali oni ostrzeżeni przez Macieja Zalewskiego, ówczesnego szefa BBN-u. W nocy z 31 lipca na 1 sierpnia na dwie godziny przed zamknięciem dla nich granic uciekli oni do Izraela. Ich ucieczka oczywiście była bardzo dobrze zabezpieczona. A zabezpieczał ją nie kto inny jak major Dziewulski, ten sam który nadzorował operację Most, która została sfinansowana przez tych dwóch oszustów. Podobno sam wnosił im do samolotu walizki wyładowane po brzegi dolarami, które ci dwaj zarobili w delikatnie mówiąc niezbyt legalny sposób.

  W Izraelu Bagsik bardzo szybko otrzymał izraelskie obywatelstwo. Odebrał je z rąk samego ministra spraw wewnętrznych Izraela. Firma Art-B za pomoc w tranzycie Żydów otrzymała 40 mln dolarów od izraelskiego rządu.

  Bagsik został aresztowany w Szwajcarii w 1994 roku przez Interpol a dwa lata później został wydany Polsce. Skazano go na 9 lat więzienia. W 2004 roku opuścił areszt. Kilka lat później brał udział w piramidzie finansowej Digit Server Ltd. Spółka doprowadziła do strat rzędu 33 mln złotych. W 2014 roku Bagsik został oskarżony o wypranie 11 mln złotych.

  Natomiast zarzuty wobec Gąsiorowskiego przedawniły się w 2011 roku a dwa lata później prokuratura uchyliła nakaz jego aresztowania. Dzisiaj więc ten oszust może spokojnie występować w polskim sejmie jako autorytet w dziedzinie biznesu.

 21. Siggi said

  Mocno refleksyjnie i celnie. Warto przeczytać z powagą.
  xxx
  Gruba niewdzięczność

   autor Bronisław Łagowski ,  Maj 4, 2015
  Sojusze są zmienne, stały może być interes narodowy. Sojusze z okresu wojny nie zawsze dają się utrzymać po wojnie, a niektóre narody znane są z tego, że kończą wojnę w innej koalicji, niż zaczynały. Generał de Gaulle mówił tak o Włoszech. Piłsudski zaczynał jako sojusznik (lub agent, jak kto chce) Austrii, ale zdążył na czas zdradzić państwa niemieckie i przystąpić do zwycięzców. Księciu Józefowi Poniatowskiemu zarzuca się, że ze szkodą dla Polski do końca pozostał wierny przegrywającemu Napoleonowi. Sojusz polityczny czy geopolityczny to nic świętego, nawet gdy się wzniośle nazywa Świętym Przymierzem czy zwyczajnie NATO.
  Polski rząd tak się upaja obecnymi sojuszami (i łże-sojuszem z Ukrainą), że nie jest w stanie pojęciowo rozróżnić sojuszu od interesu narodowego. Myśli, że są to rzeczy tożsame. Skoro Niemcy są teraz naszym sojusznikiem (a w istocie wszystko przemawia za tym sojuszem), to i przedtem, dawniej nim były i tylko przez jakieś nieporozumienie albo wmieszanie się mocarstw trzecich stały się wrogiem. (Księgarnie są przepełnione niemieckimi książkami o II wojnie światowej, generałach Hitlera i o nim samym). Samorządy i stojące za nimi kliki partyjne w miastach poniemieckich – przypadły one Polsce dzięki sojuszowi ze Związkiem Radzieckim – coraz częściej i głośniej wyrażają swoje niezadowolenie z tego powodu, że Armia Radziecka w 1945 r. zrujnowała Gdańsk i inne miasta Pomorza i Śląska. Rzutują obecny sojusz z Niemcami w przeszłość i przyjmują, że tak powiem, niemiecką podmiotowość.

  W tym myśleniu jest w istocie więcej wrogości do Rosji i Rosjan niż imitowanej niemieckiej podmiotowości, ale jedno bez drugiego nie byłoby zrozumiałe. Do jakiego nieprawdopodobnego stopnia dochodzi polska żądza odwetu na Rosjanach, widać doskonale w tych dniach w reakcji mediów i polityków na zamiar rosyjskich motocyklistów paradnego przejechania przez Polskę. Jest to jeden z tych momentów, gdy normalnie wychowanemu człowiekowi wydaje się, że znalazł się w szpitalu agresywnych wariatów. Nie ma odpowiedzialności zbiorowej, ale ślepy los o tym nie wie i za głupotę części ukarze kiedyś cały naród. Co robić w tych warunkach? Być młodym i wyjechać, gdzie pieprz rośnie.
  Dla Polaków, szczególnie dla tych Rejtanów, którzy nie dopuszczą do przejazdu rosyjskich motocyklistów, nieznośne jest, że Rosja pyszni się zwycięstwem w II wojnie światowej. Przy każdej rocznicy starają się wyrządzić Moskwie jakiś afront. Tym razem za pretekst mają Krym. Co nas obchodzi Krym? Jest ukraiński albo rosyjski, z pewnością nie polski.

  Pokolenia wychowane po wojnie mają blade pojęcie, o co w tej wojnie chodziło. Łatwo im wmówić, że Hitler i Stalin to tacy sami bandyci, zbrodniarze i jest kwestią bez znaczenia, który dyktator wygrywa. Mówi tak względnie młody człowiek, który bardzo przeżywa swoją genealogię żydowską. Gdyby wygrał Hitler, jego przodkowie zostaliby w taki lub inny sposób wymordowani, ale on ma poczucie, że jakoś mimo to przedostałby się do istnienia.

  Oświęcim i inne obozy zagłady stały się symbolami, figurami retorycznymi i chyba coraz mniej ludzi miewa objawienie, że to była jednak rzeczywistość. Należy się wmyśleć w Oświęcim, w Treblinkę, Bełżec… Zanim to zaistniało, nikt by nie uwierzył, że takie potworności są możliwe. Gdyby armia niemiecka zwyciężyła – nie zwyciężyła, dla wielu jest to dowód, że nie mogła zwyciężyć – otóż gdyby zajęła tę przestrzeń życiową, o którą walczyła, Oświęcimiów byłoby wielokrotnie więcej i krematoria byłyby budowane aż do uśmiercenia ostatniego ze skazanej rasy. Dzięki czemu tak się nie stało? Czy Wehrmacht odmówił posłuszeństwa? Czy Himmler się rozmyślił? Celem wojny było zajęcie przestrzeni zaludnionej przez Słowian. Część z nich miała być wymordowana, pozostali byli przeznaczeni na niewolników w służbie Niemców. Z tego, że tak się nie stało, nie należy wnioskować, że to było niemożliwe. Tak jak hitlerowcy ważyli się na Oświęcim, tak samo mieliby odwagę zaprowadzenia niewolnictwa. Nie udało się z oczywistego powodu: Związek Radziecki zmobilizował wszystkie swoje siły, aby Niemcom na to nie pozwolić. Według niemieckich historyków, 80% strat zadała Niemcom Armia Radziecka (opieram się na artykule prof. Normana Daviesa).
  Gdyby w radzieckiej totalnej mobilizacji zabrakło jakiegoś istotnego ogniwa, nie wiadomo, jak potoczyłaby się wojna. Jednym z takich ogniw był Stalin. Nie trzeba więc na tego zrusyfikowanego Gruzina patrzeć tylko z jednego, nieruchomego punktu widzenia, bo rzeczy realne mają wiele stron, jedynie fikcje są jednowymiarowe.

  Dla narodów Europy Zachodniej zwycięstwo III Rzeszy byłoby tylko utratą niepodległości, co jeśli nie pociąga za sobą upadku cywilizacji, jest sprawą małej wagi. Dla Żydów oznaczało całkowitą eksterminację, dla Słowian – Polaków, Ukraińców, Rosjan – niewolnictwo. Rosjanie mają mocne, niepodważalne powody, aby się pysznić, że temu zapobiegli. Wstyd mi za polskiego prezydenta, który ze swoim sztabem doradców przemyśliwuje, co by tu zrobić, żeby popsuć Rosjanom święto zwycięstwa nad III Rzeszą.

 22. Siggi said

  Tefft poinformował o zamiarze USA integrowania Rosji w gospodarkę światową
  USA nie chcą izolacji Rosji, lecz przeciwnie, chcą widzieć kraj całkowicie zintegrowanym w światową gospodarkę – oznajmił ambasador USA w Moskwie John Tefft.
  „Nie zapominajmy, że naszym celem jest nie izolowanie Rosji, a, jak oznajmił prezydent Obama, chcemy ją widzieć całkowicie zintegrowaną w gospodarkę światową. Kwitnącą w imię swojego narodu, powracającą do wspólnej walki z globalnymi wyzwaniami” — powiedział Tefft.
  Według słów Teffta, prezydent USA Barack Obama „ma nadzieję na poprawę relacji między dwoma naszymi potężnymi mocarstwami po usunięciu przyczyny zewnętrznych napięć”.
  Tefft podkreślił, że jest dumny z tego, że będzie reprezentował USA podczas oficjalnych uroczystości z okazji 70. rocznicy Zwycięstwa w Moskwie. Ponadto ambasador oświadczył, że wspólne wysiłki sojuszników doprowadziły do zwycięstwa w II wojnie światowej i obecnie istnieje wiele wyzwań, wymagających ich zespolenia.
  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150506/340350.html#ixzz3ZQKdtNYw

  xxx
  Tego typu język wypowiedzi należy odbierać odwrotnie od ich znaczenia. Klasyka hipokryzji to też branża…

 23. Siggi said

  Inny przykład łgarstwa.Ręce,nogi opadają.
  xxx

  Mogherini: odizolowana Rosja nie leży w interesie UE
  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150506/340173.html#ixzz3ZQLvOPym
  Szefowa europejskiej dyplomacji Federica Mogherini nie uważa Rosji za uczestnika niestabilności na Ukrainie. Jednocześnie podkreśliła ona konieczność zachowania antyrosyjskich sankcji UE.
  „Wśród europejskich priorytetów znalazło się zaprzestanie przemocy na południowym wschodzie Ukrainy. Nasze wysiłki mają na celu całkowitą realizację mińskich porozumień” — czytamy w oświadczeniu Federici Mogherini podczas jej spotkania ze studentami Uniwersytetu w Pekinie.
  Szefowa dyplomacji unijnej podkreśliła, że sankcje wobec Rosji zachowują się, ponieważ pokojowe rozwiązanie na wschodzie Ukrainy nie funkcjonuje w pełnym zakresie. „Sankcje to narzędzie. Będziemy wykorzystywać je, dopóki mińskie porozumienia nie zostaną zrealizowane w pełnym zakresie” — powiedziała Federica Mogherini.
  Podkreśliła także, że Moskwa jest „konstruktywnym partnerem” i że „zdestabilizowana i odizolowana Rosja nie leżą w interesie UE”.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150506/340173.html#ixzz3ZQM2pgnq

 24. Siggi said

  Są szanse,że „Mistrale” zostaną………………zatopione.

  http://politikus.ru/events/49579-proydut-li-mistrali-skvoz-igolnoe-ushko.html

 25. revers said

  trafiony zatopiony, jesli umowy nie zostana dotrzymane, czyli fance bronia sie przed wysokimi odszkodowaniami ca 3,5 mld. EUR.

  A Rosjanie powini w Chinach odtworzyc Mistrale za pol ceny, plany maja.

  A po za tym w europie jest coraz bardziej bezpieczniej i nie obamiatkowo, kolorowo –
  wlasnie somalijcy beduini napadli w miecie Stuhl na mloda kobiete z dzieckiem , pobili, obrabowali z komorek, gotowki i jest super bezpiecznie na wysokim poziomie brukselskim, Tuskowym.

 26. Maverick said

  Najlepszy kawałek jaki prezentuje Max Kolonko.

 27. Maverick said

  Przyszłość Polski i Ameryki jest podobna.

  Zobacz krótki film dlaczego.

  http://www.ntrc.info/doorbell.html

 28. NyndrO said

  Ad 21.*Pan Bronisław Łagowski powinien zainteresować się czarną „plamką” znajdującą się obok lewego oka.Niech to zbada,bo to może być całkiem poważne „ku-ku”.Dość poważne zagrożenie.

  No i rapik.Gość robi pewne błędy,ale utwór uroczy.I jak zwykle sorry, za zapodawanie hard-core w Gajówie.Ale co ja poradzę na siebie?

 29. NyndrO said

  …z tą plamką,wiem,co mówię.Jestem zielonookim blondynem,ale takim prawdziwym blondynem,a część mojej rodziny mieszka w Australii.Przerabialim.Odpukać,ale to może być straszne ku*estwo.

 30. Ad. 6, 7:
  WSPANIAŁA KATEDRA W SPIRZE. PODOBNO POCHODZI Z NEOLITU A NIE ZE ŚREDNIOWIECZA:

  W Niemczech ZNISZCZYŁEM Obchody 800-Lecia Katedry w Spirze jako Architektury Sztaufów wzywając Niemców, żeby się NIE WYGŁUPIALI, bo to nie ma nic z Architektury Sztaufów i jest DUŻO-DUŻO STARSZE. W Wandaluzji piszę, że budowniczym Romańskich Katedr Nadreńskich był Tryton – syn Chęsy-Hanysa-Hansy-Hansa-Amfiktiona – a katedry zostały zbudowane z KAPITAŁU ŻELAZA BRDNEŃSKIEGO. Miło więc, że Niemcy po 25 latach PRZYZNALI MI RACJĘ.

  https://bialczynski.wordpress.com/2015/02/09/swiatynie-swiatla-swiata-tum-leczycki-i-leczyca-swiete-wzgorza-borowila-i-boruty/
  Podobna sprawa jest z Tumem Łęczyckim, o czym też piszę w Wandaluzji: Chronos po wykastrowaniu na żądanie matki swego ojca Jura-Uranosa zbudował mu na Wawelu grobowiec w postaci Budowli Czworokątnej. Został jednak wygnany z Krakowa przez starszego brata, Kroka z Pragi, który zbudował w Łęczycy Model GODNEGO mauzoleum Jura-Uranosa w postaci Tumu. To mauzoleum Jura zostało zburzone z Romańskim Wawelem przez Tyfona z Pragi w XXXIV wieku p.n.e., a pozostała tylko krypta Świętego Leonarda, na której Waleska Złotowłosa zbudowała mauzoleum dla zabitego przez Tyfona swego ojca Gereona w postaci katedry OBECNEJ.
  Sprowadziłem Bundestag, który oglądał kryptę III katedry wrocławskiej jako mauzoleum Waleski, będącej KOPIĄ Mauzoleum Gereona a obecnie Kryptą Grobów Królewskich. Bundestag został jednak rozgromiony przez BISKUPKI, po nagłośnieniu czego żona Kanclerza Kohla powiesiła się.

 31. AQQ said

  Lawina2z5 Wywiad Grzegorza Brauna dla Sławomira Zakrzewskiego po Konferencji na gorąco

  -pytania dotyczyły masonerii, lichwy i UE.
  Lokalnie można się rozliczać np. w… szeklach – wynika :-).
  Masonerii nie zdelegalizuje, a co do UE to się zobaczy po konsultacjach.
  -i macie tu swojego kreta z korzonkami!

 32. Polskie sądy – obłęd bez delirium
  https://bgoczynski.wordpress.com/2015/05/06/obled-bez-delirium-czyli-polski-wymiar-sprawiedliwosci/

 33. parva said

  Ad 14
  Dzięki za przypomnienie tego pięknego utworu.

 34. Marucha said

  Re 31:
  No tak…
  Szczególnie rozliczanie w szeklach.

 35. Bez chwili zwątpienia said

 36. revers said

  Kuszenie tubylcow

 37. Budziwoj said

  Polacy!

  Judeo-reżim będący u władzy w Polsce potrzebuje tylko Waszej frekwencji, by zalegitymizować swoje panowanie i mieć carte blanche do dalszego niszczenia Polski i nic więcej. Wy i Wasza Ojczyzna nie ma dla nich żadnego znaczenia oprócz ich mamony!

  Polacy zrozumcie to!

  https://wolnewybory.wordpress.com/

 38. Budziwoj said

  Polacy!

  Proszę tylko zwrócić uwagę na to, jak obecnie judeo-reżim nawołuje do obecności w wyborach.

  Tylko to już powinno dawać Wam wiele do myślenia, że reżim szuka za wszelką cenę Waszego poparcia!

  Potem będzie miał Was tam, gdzie zwykle słońce nie dochodzi!

  Później będziecie dreptać i zbierać podpisy pod różnymi petycjami w obronie, a to lasów, a to szkół, a to kolei, etc., a judeo-reżim będzie miał Wasze skomlenie w nosie!

  Olać pseudo wybory, nie iść, iść lepiej na spacer z rodziną!

  Nie dawać judeo-reżimowi legitymizacji, każdy % się liczy i oni o tym dobrze wiedzą, i dlatego tak gardłują za tym byście szli do lokali wyborczych.

  https://wolnewybory.wordpress.com/

 39. Budziwoj said

  Polacy!

  Judeo-reżim dokonał już ustawienia, karty rozdane, tylko jeszcze Wy musicie pójść do lokali wyborczych!

 40. Budziwoj said

  Polacy!

  Przeczytajcie!

  https://wolnewybory.wordpress.com/

 41. Guła said

  @32 Panie Bogdanie, une, bo o nich chodzi gdyż to une obsiedli tę dziedzinę naszego życia, stan który w naszej kulturze od zawsze uważany był za chorobowy i podlegający, nawet nakazowo – leczeniu, uważają za dodatnią cechę. Głową muru pan nie przebijesz. Ja wiem jest ciężko, ale zbiegiem lat te wszystkie ichnie osiągnięcia zaczynają zaprzeczać jedne drugim. Neutralizują się i wówczas łatwiej wyprostować sprawy zasadnicze (czyli, wybiórczo, dobrać się unym do dupy)

  Na tym forum jest co najmniej kilku którzy doświadczyli ten stan rzeczy. Zapewne też jest to powód ich stałej obecności.

 42. re1truth2 said

  Ad 20
  Nadzór bankowy musiał być też w to umoczony.
  Wczesnym rankiem 25 lipca w małej Moskwie przyszedł jeden smutny pan z czekami potwierdzonymi do jednego z Zielonych banków.miał ich 274 sztuk po 10 miliardów złotych – czeki miały potwierdzenie 2 dni wcześniej.
  Wczesnym popołudniem wydano smutnemu panu 2740 sztuk czeków potwierdzonych po 1 miliard złotych. Akcja była skoordynowana jak most – wszedł i wyszedł. Było to w tych czasach około 274,8 milionów Juesdej. zaciągali się przy tym papierosami Marlboro, które sprzedawali tirami emerytce 70 letniej babci na Mokotowie i i w bazie-twierdzy Stettin bliziuchno wyspy Wolin [a może Wolę i mam] jak by to trochę lepiej określił Juliusz Prawdzic Tell strzelając z łuku bez pudła do kilku różnych celów naraz. Teraz biedny Gąsiorowski nadaje z Israela, że on niewinowaty jak kumpel Bagsik’owaty. Orżnęli Polskę i Polaków na ileś set milionów, trzeba tępić złodziei i oszustów w każdym miejscu i momencie. Jak ktoś chce może posłuchać biadolenia muzyka Gąsiorowskiego na fortepianach ściąganych z Hongkongu przetrzymywanych na porcie rzecznym we Wrocławiu [a może gdzie indziej] jak to on „krystalicznie czysty”

  A jeden tłumok komentuje ten film – cytat ” miroslaw wielusinski 1 rok temu OSCYLATOR TO WINA,NIEDOPATRZENIE SYSTEMU.ZA CO KARAC,ZA CO…???” dobre mi niedopatrzenie – wszedł i wyszedł z 274 milionami USD. Było to roku pamiętnego widocznego na filmie niżej – patrz „bih me” tylko 5 dni później szybko „za’oscylator’owali” już takie bryki stali.

 43. re1truth2 said

  Ad 42 Gospodarzu proszę skasować zdublowany film – miał być ten link poniżej

 44. wanderer said

  „Sam na przykład kiedyś kochałem się (politycznie) w Zofii Kuratowskiej, w Jacku Kuroniu i w Bronisławie Geremku. Od kiedy odeszli, nie umiem się już zakochać. A czasem bardzo bym chciał, bo targa mną nostalgia za politycznym wyborem z miłości i bez wątpliwości. ”

  Nastepny nieutulony pejs.
  Autorytet, qrwa.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,141204,title,Zakowski-nie-powiem-na-kogo-glosuje-Ale-powiem-jak,wid,17516207,wiadomosc.html?ticaid=114d25

 45. revers said

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/05/07/bojkot-rezimowych-wyborow/

 46. parva said

  Na potwierdzenie farsy wyborczej
  http://abudzyk.neon24.pl/post/122156,pawel-kukiz-zawiesza-kampanie

 47. http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/122163,bojkot-rezimowych-wyborow

 48. outsiderR said

  ad 16

  Ładne, ładne…
  Choć jakoś, od pewnego czasu wolę w językach nieco innych, niż upaiński.
  (myślę, że poniżej to białoruski, choć pewny nie jestem):

 49. JO said

  ad.48. A jak tam kobieta wyglada!! To nie „Pani Archeolog” ( gdyby nie Gajowy, to bym se tu przeklna, wyzywajac te kobiete..)

  Ta „Archeolog” celowo jest tam tak ubrana by sqrwiac Polakow nie tylko tekstem o Slowianach poganizujac…- a Pan Gajowy wkleja i lyka…

  Pan gajowy zwraca bardziej uwagę na przekaz. Pan JO koncentruje się na medium przekazu.
  Admin

 50. outsiderR said

  ad 49

  „opowiem wam o życiu duchowym”

  Bajki bądź bzdury wyssane z palca.
  Trudno to szerzej komentować, bo ręka sama za pasek chwyta…
  Lać i patrzyć, czy równo puchnie, to i rozum do tej mądralińskiej
  z czasem by wrócił.

 51. 123 said

  http://www.myslkonserwatywna.pl/kalendarium/ks-gommar-a-depauw/
  pod koniec soboru popadł w konflikt z abpem Baltimore, kard. L. Shenanem, odnośnie do aplikacji nauczania soborowego oraz kwestii liturgicznych; z błogosławieństwem abpa Nowego Jorku, kard. F. Spellmana, założył w styczniu 1965 roku Katolicki Ruch Tradycjonalistyczny (Catholic Traditionalist Movement) na obszarze stanu Nowy Jork, uzyskując jednocześnie zgodę (którą rok później kard. Shenan uznał za nieważną) na transfer inkardynacji do włoskiej diecezji Tivoli; w tym okresie współpracował blisko z kardynałem sekretarzem stanu, abp. A. Ottavianim; w 1968 roku założył tradycjonalistyczną kaplicę Ave Maria w Westbury, gdzie żył i pełnił służbę liturgiczną aż do śmierci, współpracując także z licznymi pismami oraz propagując Tradycję katolicką w radio i nagraniach wideo.
  http://www.myslkonserwatywna.pl/mariusz-matuszewski/franciszek-i-uczci-pamiec-jana-husa/
  „W wigilię wielkiego jubileuszu (sic!) czuję się zobowiązany do wyrażenia wielkiego żalu z powodu okrutnej śmierci, zadanej Janowi Husowi, będącej źródłem konfliktu i podziałów, które wydarto wówczas w umysłach i sercach ludu czeskiego” – powiedział Papież.
  Przypomnijmy, że Hus został spalony na stosie za herezję podczas obrad soboru w Konstancji.
  http://www.myslkonserwatywna.pl/arkadiusz-jakubczyk/jakubczyk-rewolucyja-3-majowa-czyli-o-poczatku-glupoty-naszej/
  Ci sami demokraci powinni wstydzić się za anty-demokratyczny sposób uchwalenia i wprowadzenia w życie tejże konstytucji [z czym akurat osobiście nie mam problemu], a mianowicie pogwałcenie prawnie ustanowionego regulaminu obrad sejmowych i kompletne ignorowanie protestów opozycjonistów – w dodatku wszystko to w rytm wytaczanych armat późniejszego bohatera wojen napoleońskich!

  Co więcej, każdy człowiek Tradycji doskonale zdaję sobie sprawę, że sam fakt zaistnienia konieczności spisania centralizujących wytycznych [konstytucji, ustaw, regulaminów] które w swym sednie podważają przede wszystkim niespisane prawa ugruntowane w tradycjach regionalnych i stanowych jest sam w sobie początkiem porażki organicznej [naturalnej] funkcjonalności tego społeczeństwa i początkiem jego schyłku.
  Ale jeżeli już naprawdę chcielibyśmy pokrótce przeanalizować przyczyny i skutki tegoż ‘wielkiego’ przedsięwzięcia, to jego bilans musi być ujemny.

  Po pierwsze, panujący nam wówczas miłościwie z Bożej łaski król Stanisław II August, uznawany najczęściej za nieudacznika, zdrajcę i pachołka cesarzowej Katarzyny, był de facto realistą i roztropnym władcą, który jednak miał słaby, ulegliwy charakter i nie potrafił znaleźć wspólnego interesu z rozpasaną i podatną na przekupstwo magnaterią, ani zrozumienia wsród neufnej szlachty .
  Dalej, w konsekwencji pierwszego rozbioru Rzeczpospolita znalazła się pod ‘protektoratem’ Rosji. Powszechnie znanym jest fakt, że głównym inicjatorem rozbiorów nie była Rosja, a Prusy, mimo tego dwudziestego dziewiątego marca 1790 roku zostało zawarte przymierze polsko-pruskie?! Jak zauważył, między innymi, cytowany przeze mnie na wstępie pan de Cerizay: „Prusy, zawarłszy z nami przymierze 29 marca 1790 roku, nigdy nie straciły z oka możliwości przehandlowania tego przymierza Rosji i powrócenia do polityki rozbiorów”.

  Właśnie okres pomiędzy pierwszym a drugim rozbiorem, po raz pierwszy ukazał polskie tendencje do zawierania tzw. sojuszy egzotycznych (m.in. z Wielką Brytanią), tendencja która bez wyjątku sprowadza nas na manowce. Sojusz, sojuszem ale już w kwietniu Albion zmienił swoją politykę zagraniczną porzucając zamysł wszczęcia wojny z Rosją, o czym niestety 3 maja nikt w Warszawie jeszcze nie wiedział lub dowiedzieć się nie chciał.
  Zamiast działać z roztropnością [o której bardzo często wspominam pisząc o sprawach naszych tj. polskich] nie drażniąc Rosji i mozolnie odbudowywać państwo w ramach istniejącego stanu rzeczy, wdrażając stopniowe reformy, sarmaci postanowili powołać 100,000 armię i oddać tron w dziedziczność dynastii Wettynów – co z pewnością nie pogłębiało petersburskich sympatii wobec sprawy polskiej.
  http://www.myslkonserwatywna.pl/klasyki/teodor-jeske-choinski-walka-lutra-z-katolicyzmem-cz-3z3/
  W Wittenbergu żył teraz Luther dubeltowo: Po pierw-sze, odgrywał rolę proroka, uczącego lud „prawdziwej ewangelii”, a po drugie odwiedzał często restauracye i wlewał w siebie razem ze swoimi dawnymi kolegami cały węborek piwa. Niemcy lubili piwo jak wiadomo i lubią je dotąd. Chlapią je wieczorami, nieraz do północy. Luther nie szczędził swojego brzucha. Pić piwo lubił bardzo, upijał się nieraz gwałtownie, chociaż takiemu jak on „posłańcowi Pana Boga” nie wypadało bawić się w knajpach.
  http://www.myslkonserwatywna.pl/publicystyka/bartyzel-na-wtorkowej-debacie-najwiecej-zyskal-komorowski/

 52. Czołgista said

  [kresy.pl] Pana zdaniem obecna polityka obronna Polski zmierza we właściwym kierunku?

  [Marian Kowalski] Nie ma żadnego kierunku. Połowa budżetu na wojsko jest przeznaczana na emerytury dla komunistycznych generałów. Nie mamy 2% PKB na wojsko, a tak naprawdę 1%. Do tego te pieniądze są wydawane w firmach zagranicznych, więc jak przyjdzie co do czego, to będziemy uzależnieni od serwisu i fanaberii Francuzów. To jest głupota, sabotaż. Ci ludzie, którzy kupują sprzęt wojskowy za granicą i liczą na obcych powinni stanąć przed sądem. Uważam, że Polska jest przez nich rozbrajana i może paść łatwym łupem nawet tak słabego państwa jak putinowska Rosja.

  W sumie to pasuje do działu humor.

 53. Siggi said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ambasada-usa-dyktuje-polityke-zagraniczna-polski-2015-05

 54. osoba prywatna said

  Proszę posłuchać, szczególnie od 42 min i 17 s.
  http://www.polskaestrada.com/2015/04/audycja-radiowa-11-04-2015-r/

 55. Miauczyński said

  Kupa super materiału
  Wchodżcie Gajówkowicze. Szczególne podziekowania dla starego Gajówkowicza, za współrzędne do tej kopalni materiału

  Biblioteka

  Spis w trakcie uzupełniania.

  Lista jest w kolejności alfabetycznej, jednakże można skrócić swe poszukiwania klikając „CTRL + F” i wpisać kluczowe hasła w okienku wyszukiwarki.

  Aparat bezpieczeństwa w Polsce. Kadra kierownicza, tom I, 1944-1956
  Aparat bezpieczeństwa w Polsce. Kadra kierownicza, tom II, 1956-1975
  Aparat bezpieczeństwa w Polsce. Kadra kierownicza, tom III, 1975-1990
  Architekci Oszustwa
  Asemityzm
  A Naród śpi – Henryk Pająk cz. I
  A Naród śpi – Henryk Pająk cz.II
  ANTYKOŚCIÓŁ W NATARCIU (Masoneria kościół szatana). KS. HENRYK CZEPUŁKOWSKI
  Bajki Polityczne
  Bloodlines of the Illuminati (2002). Fritz Springmeier
  Bestie końca czasów – Henryk Pająk cz.I
  Bestie końca czasów – Henryk Pająk cz.II
  Bielski pomagał Żydom ale też ich wykorzystywał
  Braterstwo Mroku – Kto rządzi światem. Dr Monteith
  Bnai B’rith i jej terrorystyczne zbrojne ramienię o nazwie Anti-Defamation League – ADL
  Bnai Brith i Masoneria 1938
  Bolek – Lech Wałęsa (hasło do PDF’u: jutrzenka)
  Cena – W. Łysiak
  Cenzurowanie historii
  Cywilizacja Polska – Krzysztof Julian Wojtas
  Chrześcianie i Żydzi
  Chrześcijańska obrona kraju
  Chrześcijanin w Talmudzie żydowskim
  Chrześcijanstwo a zorganizowany naturalizm żydowsko – masoński – Denis Fahey
  Chrześcijaństwo i europa – Andrzej Flis
  Co nasi ojcowie sądzili o Żydach
  Codex Alimentarius
  Codex Alimentarius – samobójstwo zachodniego świata
  Codex Magica, Secret Signs, Mysterious Symbols, and Hidden Codes of the Illuminati (2005) – Texe Marrs
  Czarna Legenda Dziejów Polski – Jerzy Robert Nowak
  Czarne karty Kościoła – Vittorio Messori
  Czarny leksykon – Joanna Bialecka
  Czerwone dynastie
  Czerwone Skunksy
  Czy Kwaśniewski to Stolzman?
  Czyli Żydzi polscy maią bydź, lub nie, przypuszczeni do praw obywatelskich i politycznych
  Czym sa żydzi i dokąd zmierzają
  Czynnik nienormalny (Żydzi)
  Cztery sprawy ostateczne
  Dążenia Żydów w dobie obecnej
  Deeper Insights Into the Illuminati Formula Used to Create an Undectable Total Mind-controlled Slave (2010).Fritz Springmeir, Cisco Wheeler.
  Demokracja finansowa
  Dlaczego Wciąż Brak Nam Pieniędzy – Colin Barclay-Smith
  Dlaczego występuję przeciwko żydom
  Dla przyszłości
  Dogmaty Ligi Narodów a etyka judaizmu
  Domowy wyrób alkoholi
  Do sumienia waszego mówię!
  Droga rewolucji kulturowej w Polsce – Jan Stachniuk
  Duch Dziejów Polski – Antoni Chołoniecki
  Dusza żydowska w zwierciadle Talmudu – Andrzej Niemojewski
  Dwa wieki polskiej Golgoty. Henryk Pająk
  Dworacy żydów. Przypisek do kwestyi żydowskiej
  Dzieje administracji w Polsce w zarysie
  Dzieje Inkwizycji Hiszpańskiej
  Dzieje Rosji
  Dzieje Sląska
  Dzieje i literatura Izraelitów
  Dzieje Żydów w Galicyi i w Rzeczypospolitej Krakowskiej 1772-186
  Fałszerze Pieniędzy – Leopold Soucy
  Finanse Zdrowe I Skuteczne – Louis Even
  Folwark Zwierzęcy – George Orwell
  Fryderyk Nietzsche o Żydach i judaizmie
  Genesis duszy żydowskiej
  Ghettowcy
  Historia Doktryn Politycznych i Prawnych – Olszewski & Zmierczak
  Historia komunizmu w Polsce – Leszek Wichrowski
  Historia kościoła – Sozomen Hermiasz
  Historia Królestwa Słowian czyli Latopis Popa Duklanina
  Historia Zniewalania
  Historya Żydów i ich wierzeń
  Iluminaci I Masoni – Symbolika
  Illuminaci i tajna władza
  Ile razy będziesz wybierał tymczasowe żydowskie rządy w Polsce
  Inwazja bolszewicka a Żydzi
  Insygnia symbole i herby polskie
  Izrael Szahak – Żydowskie dzieje i religia
  Jak Warszawa broniła się przed żydami
  Jak dobija się gospodarkę polską od 1989 roku
  Jak się odżydzać. Poradnik dla wszystkich Polaków
  Jezuici – Malachi Martin
  Judea symulująca
  Judea wojująca
  Judeomasońska infiltracja Kościoła Katolickiego
  Judeopolonia
  Judeopolonia – xyz
  KATOLICKA MAFIA – Matthias Mettner
  Kogo muszą przeprosić Żydzi
  Kolektywizm a Naród – Jan Stachniuk
  Komunistyczni żydowscy zbrodniarze
  Konwertyta nawrócony o żydach i o Polsce
  Kościuszko a Żydzi
  Kosciół, Naród i Państwo – Roman Dmowski
  Konspiracje czas zaczynać – Pajak Henryk
  Kontrowersja syjonu – DOUGLAS REED
  Kredyt Społeczny – Louis Even
  Kregi Piekla
  Krwawe Diamenty
  Kryzys Pieniadza – Krzysztof Hollis
  Krolestwo szatana oraz zapowiedź gniewu Bożego
  Kto Jest Kim W Lobby Filosemickim – Jerzy Robert Nowak
  KTO WYKREOWAŁ I SFINANSOWAŁ KOMUNIZM
  Kwestja Zydowska – Roman Dmowski
  Kwestia żydowska na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej
  Kwestya żydowska w świetle etyki
  Lata nadziei. Stanisław Cat-Mackiewicz
  Leczenie raka
  Maksymilian Kolbe O Masonerii
  Masoneria.Czyżby papierowy tygrys – Arnaud de Lassus
  Masoneria w Polsce, lista masonów
  Masoneria we współczesnej Polsce
  Młot na czarownice – Malleus maleficarum
  Mit Holocaustu – Robert Faurisson
  Mit polski-Zadruga – Antoni Wacyk
  Mity Słowiańskie – Starosłowiański mit powstania świata
  Mocarstwo anonimowe
  Mojżesz i Żydzi
  Morals And Dogma Of The Ancient And Accepted Scottish Rite of Freemasonry, Contains the Fourth Throught Thirty-Second Degrees – Albert Pike (2004)
  Mord rytualny wobec trybunału prawdy i sprawiedliwości. Cz. 1
  Mord rytualny wobec trybunału prawdy i sprawiedliwości. Cz. 2
  Mord rytualny wobec trybunału prawdy i sprawiedliwości. Cz. 3
  Mord rytualny. Epizod z przeszłości Lwowa
  Moskiewski proces – Władimir Bukowski
  My, Żydzi i kongres
  Mysteries Of Freemasonry (1880) – William Morgan
  Myśli Nowoczesnego Polaka – Roman Dmowski
  Na Kolejnym Zakręcie – Zdzislaw M. Rurarz
  Narada z Kubą jakby sobie radzić bez Żydów
  Nasz patryjotyzm – Roman Dmowski
  Nadchodzi ostatni DYKTATOR ŚWIATA
  Najważniejsze orzeczenia i postanowienia papieży, książąt kościoła i królów polskich w sprawie mordu rytualnego
  Nazistowskie korzenie UE
  Nie dajmy się Żydom
  Niewolnicy swobody
  Niewiadomski Henryk (ps. ”Dziad”) – Świat według ”Dziada”
  Niewyzyskane Siły Życia – Prentice Mulford
  Non Serviam – Romuald Gładkowski
  Nowy Światowy Ład – Ks. prof. Michał Poradowski
  O emigracji Żydów z Polski i o ich kolonizacji
  O przyczynach szkodliwości żydów – Stanisław Staszic
  O polski charakter narodowy-Zadruga – Antoni Wacyk
  O skierowaniu Żydów ku pracy w rolnictwie
  O socjalistach i ich odmianie bolszewickiej
  O Żydach. Wiadomości pożyteczne
  Odpowiedź rabinowi lwowskiemu Dr. Jecheskielowi Caro w sprawie Mordu rytualnego
  Ocalić Polskość – Piotr Jaroszyński
  Operacja Dwie Wieże – Kozak S.
  Ostra Brama i Żydzi
  Ostrzezenie
  O żydach i kwestyi żydowskiej – Eliza Orzeszkowa
  Pamiętnik Z Konferencji Żydoznawczej
  Panstwo I Prawo W Cywilizacji Lacinskiej
  Państwo żydowskie – Teodor Herzl
  Papieże przeciw Polsce – Andrzej Nowicki
  Paradoksy historii. Tajna historia Rosji, Europy i świata.- W. Uszkujnik
  Państwo a gospodarka – Jan Stachniuk
  Perfidia – Ben Hecht
  Pieniądze W Służbie Narodu – Colin Barclay-Smith
  Porady na wszelki wypadek
  Polacy Żydzi i Holocaust – Stefan Karboński
  Polacy, żydzi i numery PESEL
  Polacy, Żydzi, Rosjanie
  Polska w sieci wywiadów Antoni Macierewicz
  Polityka rządu pruskiego wobec Żydów polskich od r. 1793 do 1806
  Polityka żydowska
  Polityka żydowska w Polsce w ostatnich dziesięcioleciach
  Polityka żydowska w Sejmie i Senacie Rzeczypospolitej Polskiej 1919-1933
  Powstanie Banku Anglii
  Poznaj wroga. Odbitka z odczytu ks. A. Kotyłło, dnia 22 lutego 1925
  Poznaj żyda
  Prawa żydów w Królestwie Polskim
  Prawda o Kielcach 1946 r – Jerzy Robert Nowak
  Prawda o firmach farmaceutycznych
  Prawda o żydach. Próba rozwiązania kwestii żydowskiej
  Program Światowej polityki żydowskiej
  Protokoły Mędrców Syjonu. Wydanie z 1936 r.
  Protokoły Mędrców Syjonu. Wydanie z 1919 r.
  Przedsiębiorstwo Holokaust – Norman G. Finkelstein
  Przestępcy z Łubianki – Litwinienko A
  Przemilczane Zbrodnie – Jerzy Robert Nowak.
  Przyczyny wrzenia światowego
  Psychologia i Kościół – Dave Hunt, T.A.McMahon
  Psychomanipulacje – Tomasz Witkowski
  Ponerologia polityczna: Nauka o naturze zła w adaptacji do celów politycznych
  Religja żydów spółczesnych
  Retinger – mason i agent syjonizmu. Henryk Pająk
  Rok 1984 – George Orwell
  Rola światowego żydostwa
  Rozwiązania sprawy żydowskiej w Polsce. Rozmowy z politykami
  Rzut oka na Żydów
  SB a Lech Wałęsa
  Sejmowa ankieta w sprawie nędzy żydowskiej
  Separatyzm Żydów i jego źródła – Roman Dmowski
  Sens Życia – J.M. Bocheński
  Silny Naród
  Socjalizm a żydzi
  Spod Znaku Skorpiona
  Spotwarzona Przeszlosc – Roman Kafel
  Społeczeństwo Zdegenerowane – Jerzy Kijewski
  Sposób na Żydów czyli Środki niezawodne zrobienia z Nich Ludzi uczciwych
  Sposób rozwiązania sprawy żydowskiej w Polsce
  Sprawa polska a Żydzi
  Sprawa polska i kwestja żydowska
  Sprawa światowa. Żydzi, Polska a ludzkość
  Sprawa żydowska w Polsce. Szkic historyczny
  Sprawa żydowska jako zagadnienie ekonomiczne
  Spisek przeciwko Kościołowi
  Strach Być Polakiem – Henry Pająk
  Struktura rasowa Żydów polskich
  Struktura zawodowa i społeczna ludności żydowskiej w Polsce
  Studyum o Żydach
  Stosunki ekonomiczne Żydów w państwie rossyjskiem
  Swiadkowie Jehowy od wewnatrz
  Swiat w walce obronnej przeciwko żydostwu
  Swiete Psy – Stanislaw Tyminski
  Syjonizm, jego polityka i jej skutki w Polsce, a chazarskie pochodzenie żydów
  Sąd żydowski we lwowskim Kościele Archikatedralnym 1759
  Szpiedzy bez maski. Spadkobiercy KGB – Knight A
  Światowładne dążności Żydów. Szkic polityczny
  Święta Ruś przeciwko Chazarii
  Tajemnice masonerji i masonów (1926) – Stanisław Antoni
  Tajemnice talmudyczne
  Tajna Władza Świata
  Tajne sprawy papieży – Robert A. Haasler
  Tematy Niebezpieczne – Dariusz Ratajczak
  Talmud o gojach a kwestia żydowska w Polsce
  Talmud Zdemaskowany
  Tusk w Izraelu – album zdjęć
  Tym, co w Polsce chcą ojczyznę znaleźć
  Uwagi o polityce żydowskiej
  Ustawa o spoczynku niedzielnym a żydzi
  Ubój rytualny w świetle Biblji i Talmudu
  Ucieczka Z Piekla Wspomnienia Satanisty
  Utopijny raj – New Age
  W niewoli żydowskiej
  W sprawie żydowskiej trzy listy polemiczne
  W sprawie żydowskiej
  Walka o Polskę – Bolesław Tejkowski
  Walka O Zasady – Jan Stachniuk
  Wszystkie Pisma Sw Franciszka Z Asyzu
  Wszystko zaczyna się sprawdzać
  Wobec zaburzeń galicyjskich. Odpowiedź na kampanję pogromową żydów przeciw Polsce
  Wojsko polskie a żydzi
  Wojna Informacyjna
  Wojna żydowska w roku 1859
  Wygięty Krzyż: ukryta ręka w Watykanie
  Wyprzedaż Polski – Kazimierz Poznański
  Wyprzedaż polskiej ziemi – Przemysław Krzemień
  Wysadzic Rosje – Litwinienko Aleksander, Felsztinski Jurij
  Wywieranie Wplywu Na Ludzi – Raobert Cialdini
  Z wrażeń kapociarza. Co robią córki Izraela
  Za Polski Samarytanizm – Żydowski Terror i Bandytyzm
  Zagadnienie Totalizmu – Jan Stachniuk
  Zawartość fluoru w napojach produkowanych w Polsce
  Zbrodnia Bez Kary – Leszek Wichrowski
  Zbrodnie UB – Jerzy Robert Nowa
  Zdrajcy Forsują EBI
  ZDRAJCY POLSKI
  Zemsta sztadlanów, prowokatorów żydowskich, zdekonspirowanych przez P. A. N.
  Zmierzch Izraela
  Źródło Twojej Siły – Prentice Mulford
  Życie umysłowe Żydów hiszpańskich we wiekach średnich
  Żyd we wsi. Z zagadnień przyszłości narodowej
  Żyd ministrem króla Zygmunta : szkic historyczny
  Żydowska strategia
  Żydowskie ugrupowania wywrotowe w Polsce
  Żydomasoneria i to co by chciało żydostwo ukryć
  Żydzi amerykańscy a sprawa polska
  Żydzi i ich dzieje
  Żydzi i kahały
  Żydzi i kahały. dzieło wydane w języku rosyjskim w Wilnie w roku 1870
  Żydzi idą
  Żydzi jako rasa fizyczna. Analiza z dziedziny antropologii
  Żydzi na wsi
  Żydzi nasi wobec handlu i przemysłu krajowego
  Żydzi panami świata
  Żydzi panami świata przypomnienie jubileuszowe dla strajkujących
  Żydzi Przestańcie Kłamać – Stanisław Witkowski
  Żydzi w Austryi za panowania cesarza Franciszka Józefa I
  Żydzi w dawnej Polsce
  Żydzi w nowej Polsce
  Żydzi w Polsce w ostatnim dziesięcioleciu w oświetleniu cyfr statystycznych
  Żydzi w swojej religji i wnioski stąd wynikające
  Żydzi, Niemcy i my
  Żydzi-bolszewicy a Polska

  http://wolna-polska.pl/biblioteka-narodowa

 56. Joannus said

  Mamy oto dom wariatów. Zamiast upamiętnić rocznicę zwycięstwa nad Niemcami, upamiętniają dzień rozpętania pożogi wojennej i to akurat w maju.
  Co to może znaczyć jak nie obłęd uznania agresji niemieckiej za coś lepszego od uznawanej za radziecką w 1945 r.
  Ciąg święcenia kolejnych w historii dni klęsk narodowych musi siłą rzeczy przymnażać wariatów.

 57. revers said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wyprzedano-juz-97-polskiego-majatku-po-25-latach-polacy-zostali-dziadami-bez-pieniedzy-na-walizkach-2015-05

 58. Siggi said

  U „kolegów” etyka to pojęcie nieznane.Do każdej sitwy gotowi,o ile można chapać.Koalicjant od łupienia Polski.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ambasada-usa-dyktuje-polityke-zagraniczna-polski-2015-05

 59. Siggi said

  Pod 57- miał być ten link. Poprzedni był jeszcze przylepiony-przepraszam.

  http://www.radiozet.pl/Radio/Programy/Gosc-Radia-ZET/Artykuly/Piechocinski-o-24-letniej-wiceprezesce-To-niedopuszczalne-00004829

 60. Joannus said

  http://www.unacum.pl/2015/05/bp-egan-tradycyjna-liturgia-stanie-sie.html

 61. revers said

 62. Joannus said

 63. marta15 said

  Straszne.!!!!!!!!
  Filmik i artykul ktore pokazuja jak izraelskie wojsko IDF grzebie jeszcze zywe palestynskie dzieci.
  https://theuglytruth.wordpress.com/2015/05/06/palestinian-children-buried-alive-by-idf/
  KAZDA osoba , kazdy skoorwiony POLITK polityk ,ktory wspiera bandycki, kryminalny Israel jest zwyklym bandyta i draniem najwyzszego rzedu.

 64. 123 said

  Kłamstwem byłoby twierdzenie, że poglądy i postawa biskupa łomżyńskiego nie rodziły opozycji w samym Kościele. Wręcz przeciwnie. Posługując się modnym do niedawna dualizmem można by powiedzieć, że ks. Stanisław Łukomski reprezentował „narrację Niepokalanowa”, z którą konkurowała (dziś okazuje się, że czyniła to nadzwyczaj skutecznie) „narracja Lasek”. Tę pierwszą powszechnie określa się mianem Kościoła integrystycznego, a drugą – otwartego. Było też coś dodatkowego, coś, co dodawało pikanterii stosunkom biskupa łomżyńskiego ze środowiskami „Kościoła otwartego”: przed- i powojenne bezpodstawne zarzucanie mu antysemityzmu. Twórcy i współpracownicy ośrodka w Laskach to w dużej mierze prozelici (jak np. Zofia Landy, krewna bp. Bronisława Dembowskiego – kapelana Lasek, uczestnika spisku w Magdalence), stąd resentymenty o charakterze narodowościowym i ekumenicznym miały wymiar szczególny. Mało kto wie, że to właśnie w kościele w Laskach odbyło się pierwsze w Polsce (10 stycznia 1962 r., a więc jeszcze przed obradami Soboru Watykańskiego II) nabożeństwo ekumeniczne zorganizowane przez ks. Bronisława Dembowskiego!

  Po śmierci Bp Łukomskiego na Prymasa RP został namaszczony
  Abp Gawlina!
  K.Wyszyński wiedział o tym, więc jako Polak powinien wobec powagi sytuacji, przyjąć warunkowo p.o.Prymasa RP oddając pełnie władzy Prymasowi na wygnaniu, ale nie !

  K.Wyszyński przyjął, i nawet podczas SW II nigdy nie podał ręki abp Gawlinie – oto rozmiar hańby wasala tajnych władz.

  http://katolikintegralny.wordpress.com/2015/04/28/2359/comment-page-1/#comment-695

 65. Miauczyński said

  Ad.55.
  Podziękowania…

  … Dla Pana jaśka z Toronto, a Panu Marusze, że udostępnił swoich łamów forum, do tych bestsellerów.

 66. Eliza said

  Przenieśmy się w inny świat:

 67. towarzysz0 said

  Ad 48
  Panie outsiderR
  Rzeczywiście, jest to język białoruski. Już bardzo dawno nie słyszałem.

  A to pieśń z sympatycznego filmu (wartka kcja XIX, arystkokracja i szulerzy) i sporo ładnych pieśni.

 68. Zerohero said

  Cytuję „antysystemowego” kandydata:

  https://file.wikileaks.org/file/fb_onr/html/301.html

  Jebię to . NIE Z KOBYLAŃSKIM !!!
  ni chuja. Mam przyjaciół Żydów. I tyle

 69. Polecam. Kukiz próbował poruszyć w wywiadzie kwestię ustawy 1066 o ”bratniej pomocy”. Funkcjonariuszka TelAwizji zareagowała natychmiast:
  http://www.myvideo.ge/?video_id=2564985

 70. A tu, ta sama funkcjonariuszka TVJP (Telewizja Judeopolonii) próbuje ”zaszczekać” Grzegorza Brauna, gdy ten porusza kwestię roszczeń żydowskich:
  http://www.myvideo.ge/?video_id=2564987&rc=1

  Fakt, że Braun nie daje się zagadać i zaszczakać. A ta pizda Serafin to już od dawna zasłużyła na ogolenie łba, tylko nie ma komu tego zrobić.
  Admin

 71. Budziwoj said

 72. Budziwoj said

 73. Budziwoj said

  Polacy!

  Posiadacie w rękach SILNY ORĘŻ, który polega na nie uczestniczeniu w wyborczej farsie!

  Wiedzcie, że judeo-reżim najbardziej boi się braku Waszej legitymizacji dla planowanego przez niego dalszego szabrowania i rozbijactwa Polski!

  Pomyślcie o własnych dzieciach i wnukach, którzy Wam tego nigdy nie wybaczą.

  Olejcie pseudowybory!

  Zamieńcie judeo-urny wyborcze na spacery z najbliższymi. Wasze miejsce na majówce, olejcie te całe ich wybory!

 74. NyndrO said

  Ad 63.* Nie widziałem nic okropniejszego od wielu lat.

 75. Maverick said

  e-misja młodzi i niezależni od mediów na usługach dyktatorów rządzących Polska, nieogłupieni poprzez Michnika, Lisa, Olejnik, Tuska i Komora.

  Są nadzieją Polski.

  Ciekawy program.

 76. Siggi said

  ad-48.
  Piękny ,trzyczęściowy film „Cichy Don” wg powieści Michała Szołochowa.
  Epizod jeszcze piękniejszy.Śpiewa Nadieżda Kadyszowa,legenda radzieckiej,rosyjskiej piosenki.

  Elina Bistrickaja w „Cichym Donie”,wielka aktorka radziecka,rosyjska.Piękna kobieta i bardzo dobrze,że nie zwerbowali jej do Hollywoodu.A były takie próby .

 77. Siggi said

  Jeśli Polska nie chce podziękować Armii Czerwonej z serca, to powinna przynajmniej zrobić to z wyrachowania

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polska/20150507/341240.html#ixzz3ZWNABGgS
  70-ta rocznica zwycięstwa w Drugiej Wojnie Światowej obchodzona jest w Polsce w sposób osobliwy: można odnieść wrażenie, iż władze wszystkich szczebli postawiły sobie za cel usunięcie wszelkich śladów historycznego faktu, iż to właśnie radzieccy żołnierze wyzwolili nasz kraj od hitlerowców.
  Jak Polska długa i szeroka, co chwila znikają z powierzchni ziemi pomniki wdzięczności, a symboliczną kulminacją tego procederu było usunięcie z warszawskiej Pragi monumentu „czterech śpiących”. I choć w większości działania te motywowane są najróżniejszymi „technicznymi” powodami, w rodzaju remontu skrzyżowania, to władze nawet nie bardzo skrywają, iż prawdziwe przyczyny mają charakter ideologiczny: celem nie jest korekta krajobrazu, ale korekta narodowej pamięci.
  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polska/20150507/341240.html#ixzz3ZWNkjdFq

 78. Maciej z Wyspy said

  To musicie zobaczyć, kto jeszcze nie widział…https://www.youtube.com/watch?v=NQkpna9VTBk

 79. http://historia.wp.pl/title,Tajemnice-PRL-Stalin-przesadzil-o-przekazaniu-Szczecina-Polsce,wid,17519836,wiadomosc.html?ticaid=114d36//

  Szczecin-Gniezno było Stolicą Polski do r. 899 do kapitulacji pod Poznaniem w r. 1005. Nazwa miasta pochodzi od SZCZECI czyli Wełny Czeskiej dla Skandynawów, Bałtów i Rusów. Założyciel RURYTANII Ruryk był WAREGIEM-Słoweńcem z Parusa-Kołobrzegu i komendantem twierdzy Djamand u ujścia Dźwiny, której stan Obronny wynosił 6-7 tysięcy żołnierzy i marynarzy. Na mocy kapitulacji przed Swewami w r. 862 przeniósł się z załogą do Starej Ładogi, aby podczas oblężenia przez cesarza Karola III Grubego Płocka wysłać Olega na Kijów, który go zdobył.
  Rzym wykorzystał klęskę Polaków z Węgrami w r. 1132 dla Rozwiązania Arcybiskupstwa Gnieźnieńskiego, skutkiem czego była kapitulacja Bolesława III w Merseburgu w r. 1136, polegająca na przyjęciu godności Miecznika Rzymskiego. Po tej Kapitulacji Rzym reaktywował Arcybiskupstwo Gnieźnieńskie, ale BEZ SZCZECINA, który został podporządkowany bezpośrednio Rzymowi, czego efektem była szybka i brutalna germanizacja, zwłaszcza po zdobyciu przez Duńczyków Winety na urwiskach klifowych zachodniego Wolina w r. 1180. Suwerenem Szczecina był Henryk I Brodaty, ale po bitwie pod Legnicą miasto to odpadło od Polski na trwałe. Na kongresie Westfalskim Cromwell dał Polsce cały prawy brzeg Odry,
  Szansa na odzyskanie przez Polskę Szczecina pojawiła się w końcu II wojny światowej w związku ze sprawą Likwidacji Prus, czego Uczestnikiem musiała być Polska. Likwidacja Prus została dokonana PRAWEM WOJENNYM przez Czterech Komendantów Okupacyjnych. Podczas URZĘDOWEJ Likwidacji Prus wystąpiły 2 kontrowersje: Przynależność Królewca i Przynależność Szczecina.
  Polska do Królewca nie Rościła, ale Anglosasi nie zgodziły się na przyłączenie Królewca do Rosji czy Litwy, wobec czego scedowały go Na Polskę, która Wydzierżawiła go Republice Rosyjskiej. Właśnie za to Stalin miał ZAPŁACIĆ Polsce Szczecinem, do którego Polska ROŚCIŁA. Jednak w Instrukcji Likwidacji Prus Wielkiej Czwórki napisano, że BERLIN MA BYĆ NIEMIECKI – Nie Żydowski – i ma mieć Najdogodniejsze Połączenie Wodne z Bałtykiem. Komendant Amerykański uznał to za Szczecin, ale Komendanci sowiecki, brytyjski i francuski za STARORZECZE ODRY.
  Brytyjczycy kierowali się tu obawą przed niemieckim marynizmem, którego ATUTEM był Szczecin.

 80. bejzor said

  Panie Nicku, jak rozumiem, Pan mi chciał nastukac kilka słów, ale system nie popuścił. Jeśli Pan sobie życzy, pisz Pan do mnie prywatnie na Berdyczów. Mimo infantylnej nazwy, jest to całkiem rzetelny adres emaliowy. Nie obamiam sie częściowej dewirtualizacji, poniewaz z uwagi na wiek, nic mi juz nie zdąży zaszkodzić. Otóż: na_berdyczow@yahoo.pl

 81. revers said

 82. revers said

  ad70

  no mie zupelnei w PRL to kopy byly bez poduszkowania, smarowania tylka drobnym szmalem,medialnaa gigantomania, biochemiczno-gentetyczna-narkotyczna lobotomia mooozgu tubylcow. Po wyborach bonus w Hipermarketach, wazne dla tubylcow ze polki
  uginaja sie pod kolorowymi opakowaniami wyrobow paciorkowych, rzeczy jednorazowego uzytku

  Teraz to medialny szollek, PR-ek, jak wczoraj na Westerplatte z udzialem ONZ-towskiego Kima, UE wierchuszki pod NWO, operowe wycie i placze, z capsztykami
  malo wojskowymi, szumankiem na koniec przedstawienia i dalej z NWO na wschod, jedziem na Moskwe.

  W tym samym czasie pare setkilometrow na poludniowy-wschod, trwa zarzarta walka w wielu puktach Donbassu, pod mistami Garlowkiem,Mariupolem, po darowiznie Wilekigo Lenina dla Ukrainy, co bylo wlasnoscia Rosji do 1921 roku, dluzej jak dlugosc trwania organizacji-przykrywki-judeomasoniej ONZ 1949 czy USmanii przed zajeciem Nowgo Meksyku, kupieneim Orange Stanow.

 83. MG said

  http://www.neopresse.com/politik/us-botschaft-diktiert-aussenpolitik-polens/
  przeczytajcie depeszę…

 84. Budziwoj said

 85. revers said

  … i do Bulu Zjednoczona Europa tak czesto uzywane slowa i raza przez obecnego polskojezycznego Prezydenta na sznurku USraela.

  A w MSZ PL ktos byl z Polski? wszystko rzymianskie MSZ
  lub wolna-polska.pl/wiadomosci/lista-zydow-w-polsce-zniewolonej-2013-11

 86. Cracovia Pany! said

  Poroszenko przy Komorowskim i Tusku w barwach zbrodniczej UPA!

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/poroszenko-przy-komorowskim-i-tusku-w-barwach-zbrodniczej-upa/xhgnx0

 87. http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=17511081&kat=1356&title=Aleksiej-Puszkow-bez-ZSRR-nie-byloby-Polski

  BEZ JÓZEFA BECKA BYŁBY ANSCHLUSS FOLWARKU ŻYDOWSKIEGO W RACJI GRANICY NIEMIECKO-ŻYDOWSKIEJ NA MISSISIPI, czego Dowodem jest JEDWABNE.

 88. Cracovia Pany! said

  🙂

 89. Cracovia Pany! said

  … Rosji ja byłem Polakiem, a w Polsce – Ruskim…

 90. Kaśka said

  A moim zdaniem to jabłka!

 91. Lubieżnik said

  Kocham tę kobietę na zabój…

 92. Marucha said

  Re 90 i inne:
  Wyjaśniam autorytatywnie. To jest zupa śledziowa po łódzku (od miasta Uć). Widoczne są kartofle, czyli ziemniaki.

 93. Kar said

  re:92

  …mają swój „specyficzny” codzienny jadłospis..założę się, że nie wie Pan co to jest „zalewajka” ?..tyz stamtond

 94. Andrzej Kaniewski redaktor działu ŚWIAT, OTO 12-LETNI JEZUS – Włoscy eksperci zrekonstruowali twarz Zbawiciela. Całun Turyński pomógł w zrekonstruowaniu oblicza młodego Jezusa; Fakt, 8 IV 2015, s. 24.

  Chusta Świętej Weroniki jest zdjęciem FOTOGRAFICZNYM Jana Chrzciciela – ojca Jezusa, co wiemy z awantury w/s znalezionego w Niemczech grobowca Tysięcznika Pantery, którego Żydzi uważali za ojca Jezusa Chrystusa. Jan Chrzciciel miał jednak nos Orli, gdy Jezus Grecki.
  Jeśli Chusta św. Weroniki jest FOTOGRAFIĄ Ptolemejską to fitografią może też być Całun Turyński, tylko wykonaną Specjalną Techniką.

 95. zawisza said

  – Ja jako Andrzej Duda nie popieram in vitro. Ale jako prezydent Andrzej Duda rozumiem, że są rodzice, którzy nie mogą mieć dzieci i szukają rozwiązania tej sytuacji. Dlatego zaakceptuję in vitro, ale bez zamrażania zarodków – mówi w wywiadzie kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda.

  http://www.prawy.pl/z-kraju/9204-andrzej-duda-dopuszcza-aborcje-i-in-vitro
  http://www.pch24.pl/kandydat-pis-na-prezydenta–andrzej-duda–pod-pewnymi-warunkami-dopuszcza-in-vitro,35392,i.html

  Na pytanie o to jak by się kandydat PiS będąc prezydentem zachował wobec ustawy zakazującej całkowicie aborcję, Andrzej Duda odpowiedział w bardzo ciekawy sposób. Kandydat PiS zadeklarował, że obecnie jest przeciw aborcji, jest sygnatariuszem inicjatywy „Jeden z nas”, głosował w sejmie przeciw aborcji, i na forum ciał UE występował z krytyką aborcji, ale jako prezydent musiał by być mniej radykalny. Zdaniem Andrzeja Dudy całkowity zakaz aborcji spowodowałby to, że lewica w przyszłości wprowadziła by całkowitą liberalizację aborcji [sic!].

  Kandydat Radia Maryja Andrzej Duda za aborcją i in vitro ale pod pewnymi warunkami.
  Teść i żona go przeszkoliły z judaizmu i talmudu.
  Duda Andrzej katolik w zakrystii a poza zakrystią pod pewnymi warunkami.

  II. Pan Duda w swoim życiorysie zataił przynależność do UW, lukratywnej partii żydowskiej w Polsce, która przekształciła się w PO a Andrzej Duda znalazł gniazdo w PIS. Odnalezione zostały podpisy Dudy na listach obecności zebrań i pokwitowania składek na UW. Za to oszustwo Polaków Andrzej Duda winien być skazany na wyrok powieszenia podczas publicznej egzekucji przed Sejmem w W-wie. Powiadom o tym znajomych i Radio Maryja, które promuje tego banderowca i cały żydo-masoński PIS.

  Andrzej Duda, dnia 24 stycznia 2014r. (głosowanie nr. 15, posiedzenie 24) dopuścił się zdrady narodowej (podobnie jak cały PIS), głosując przeciwko interesom Polski i Narodowi Polskiemu za nałożeniem na polskiego podatnika kosztów wypłaty emerytur dla 55 tyś. żydów, których rodziny rzekomo zostały poszkodowane w wyniku II- wojny światowej.

  A. Duda ukrywa, że w styczniu 2014r brał udział w posiedzeniu Parlamentu Izraelskiego w okupowanej Polsce, gdzie m.in. siedząc z braćmi bił im brawo. Zapytany w Londynie o tą hańbę, Duda powiedział, że reprezentował Polaków i uciekł.

  W parlamencie UE, pełniąc rolę Polaka, A.Duda głosował przeciw wolnej Palestynie i za tą zdradę Polaków powinien być powieszony.
  Jeżeli jesteś Polakiem to masz obowiązek zrobić 1000 -ksero i rozprowadzić wśród Polaków by wiedzieli kim jest Duda, kandydat na prezydenta Polski.

  2 kwietnia w Instytucie Żydowskim w Warszawie podjęto następującą uchwałę:

  Uchwała nr.4 Instytutu Żydowskiego w Warszawie z dnia 2 kwietnia

  Duda na prezydenta

  Zgromadzeni zdecydowanie popierają pana Andrzeja Dudę jako kandydata na Prezydenta RP [] dr Andrzej Duda reprezentuje wartości, które są bliskie całej społeczności żydowskiej w Polsce. Mamy nadzieję, że jako Prezydent będzie realizował politykę, mającą na celu zapewnienie Żydom mieszkającym w Polsce, odpowiednich warunków funkcjonowania i rozwoju we wszystkich dziedzinach życia politycznego, społecznego, gospodarczego oraz wspierania kultury i wielowiekowej tradycji żydowskiej. []

  Jest to najlepszy kandydat na Prezydenta dla Polaków i dlatego apelujemy o głosowanie na Andrzeja Dudę w najbliższych wyborach. Ze swej strony podejmiemy wszelkie możliwe działania, by wynik wyborów był zgodny z naszymi oczekiwaniami (…)

 96. Marucha said

  Re 95:

  „Ja jako Bdzisław Szczeżuja nie popieram kradzieży. Ale jako prezydent Bździsław Szczeżuja rozumiem, że są ludzie, dla których złodziejstwo jest sposobem na życie”.

 97. Siggi said

  ad.83 MG.
  To już tu było łącznie z tłumaczeniem tego piśmidła Schetyny na j.polski.

  Jeżeli sugerujesz przeczytanie jakieś wiadomości nie w j.polskim,to przynajmniej podaj omówienie treści czego to dotyczy.Nie wszyscy na tym forum są poliglotami.To kwestia pewnego taktu.A tak nie mam pewności czy ta sugestia pochodzi od kogoś,kto czytał to tak jak jest napisane i czy coś z tego rozumiał.

 98. Kris said

  A tutaj coś takiego – Banderowskie qrwy coraz bardziej zuchwałe , a polactfo ma to w dupie .
  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/galeria/489919,1,skandal-na-westerplatte-ksiadz-isakowicz-zaleski-poroszenko-w-barwach-oun-i-upa.html

 99. osoba prywatna said

  http://www.maskofzion.com/

 100. Mania said

  Kto ciekaw, jak siem kształtójom sondarze wyborcze:), to niechaj sobie zajrzy tu:

  http://mapapreferencji.interia.pl/index/form/uq/3b698f0cbebcc24bcdc1e2bf9f70bf8c/

  Prymu nie wiedzie ulubieniec debili i kryminalnej ferajny, Jaśnie Pan Chrabja, ale nowa gwiazda metodologii ogłupiania mas, Kukiz, ochlaj i platformiany satelita, co to kupił masy narodu, co to, jak historia dowodzi, był i głupi będzie!

 101. outsiderR said

  ad 84

  A przecież pan Braun tak pięknie mówi. 😉
  W zasadzie w słowach jest perfekcyjny.
  W zasadzie… bo pogląd, że że loże masońskie mogą swobodnie działać
  na terenie Polski, tylko urzędnikom państwowym nie wolno do nich
  należeć pokazuje, skąd tak naprawdę panu Braunowi wyrastają nogi.

  Moim skromnym zdaniem (mogę się mylić) wyrastają mu z masońskiej d..y.

  PS A propos pięknej mowy:
  „piękne słowa nie są prawdziwe, prawdziwe słowa nie są piękne”
  mówił nieodżałowany Lao Tsy.
  I pewnie miał rację…

 102. outsiderR said

  „Policja łamie prawo – Ty masz prawo reagować!
  prawa nie można łamać – policja to nie bezkarni ludzie – to urzędnicy, którzy mają pilnować prawa
  oglądajcie do końca”

 103. zawisza said

 104. Cracovia Pany! said

  Z AdNovum:

  No i jeszcze jak zwykle mały off topic historyczny, 70. rocznica potyczki pod Lobendavą w czasie Operacji Praskiej. Pozdrawiam.

  „8 maja 1945 roku – doszło do potyczki pod wioską Lobendava w pobliżu granicy czesko-niemieckiej pomiędzy oddziałami 2. Armii Wojska Polskiego, a oddziałami niemieckim.

  W tej wiosce, 8 maja, już po podpisaniu bezwarunkowej kapitulacji przez III Rzeszę, w walkach poległo 19 polskich żołnierzy z 34. pułku 8. Drezdeńskiej Dywizji Piechoty.

  Na miejscowym cmentarzu znajduję się mogiła i pomnik polskich żołnierzy ufundowane przez mieszkańców

  Lista poległych: kpt. Antoni Grodzki, por. Kazimierz Kaczyński, por. Aleksander Iwanow, ppor. Włodzimierz Miszczenko, chor. Marian Biliński, plut. Jerzy Biechoński, plut. Stanisław Kraczkowski, plut. Stanisław Wedran, kpr. Józef Cinkiewicz, kpr. Eugeniusz Kafel, kpr. Jan Krościanczuk, szer. Antoni Drobo, szer. Władysław Gierasim, szer. Jan Kierski, szer. Antoni Kulesza, szer. Stanisław Podkapnik, szer. Jan Młynarczyk, szer. Florian Wojno, szer. Stanisław Szymkiewicz.”

  https://historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2015/05/08/potyczka-pod-lobendava-8-05-1945/ – w artykule ładne zdjęcie pomnika 🙂

  jacekboss1 , Maj 8, 2015 at 17:59

 105. AniaK said

  🙂

 106. zawisza said

 107. zawisza said




 108. maasteer said

  Ad 63 Marta15
  Skąd takie okrucieństwa Pani wynajduje?
  To równie ohydne jak zbrodnie banderowskie lub ustaszowskie.
  Ale nikt o te dzieci się nie upomni bo to tylko Palestyńczycy!
  A gdyby antyfaszyści z Donbasu zrobili tak z banderowskimi oprawcami to zaraz wszystkie ścierwomedia zaplułyby się z oburzenia.

  Ps
  Po załadowaniu samych tylko bieżących wolnych tematów z Gajówki (po ok. pół min.) firefox bierze od razu 0,5 Gb pamięci i wszystko strasznie się muli. Internet 10 Mbit, A laptop ma 8 Gb ramu. Czy to tylko u mnie tak?

  Nie tylko u Pana… admin

 109. volviak19 said

  „Anty-NWO” – antysemickie hasło na ścianie sądeckiej synagogi
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/anty-nwo-antysemickie-haslo-na-scianie-sadeckiej-synagogi-2015-05
  NIE WIEDZIAŁEM ŻE NAPIS ANTY- NWO JEST ANTYSEMICKI, WYSZŁO ŻYDŁO Z WORKA.
  ZA antysemickie napisy kara więzienia 3 lata.
  W takim razie my proponujemy za ANTYPOLONIZM – KARĘ ŚMIERCI.
  Od razu nasz kraj uwolnimy od 5 kolumny.

 110. volviak19 said

  . Zdjęcie zabezpieczyła policja. Miało jednak zbyt słabą jakość, żeby sprawcę udało się zidentyfikować. Gdyby to się jednak udało, za głoszenie antysemickich haseł sprawca mógł trafić do więzienia na trzy lata. Właściciel obiektu mógłby też domagać się od niego pokrycia kosztów usunięcia napisów. – Upowszechniamy kulturę i historię Żydów właśnie po to, by podobne sytuacje się nie zdarzały – mówi Artur Franczak. – To ważne, ponieważ niezrozumienie i nietolerancja doprowadziły do Holokaustu.
  HA HA HA , Powinno być wciskamy się z promocją żydostwa w Polin, po to by prowokować nienawiść do izraela, potrzebne jest nam to, jak powietrze do życia, antysemitzm przeliczamy na szekle i dolary.
  Dobre: niezrozumienie doprowadziło do Holokaustu, można się polać ze śmiechu…

 111. revers said

  kolejny test na demokracje globalna , w zwiazku z nadchodzacym dniem powstania 11 Maja organizacji ONZ, tym razem przedstawiciele Hawaji i Alaski chca wnioskowac w ONZ o refrendum, mozliwosc odlaczenia sie od USA, seperacji – jak to ma sie do Nowejrosji, Krymu?

  http://rusvesna.su/third_world/1431081042

 112. volviak19 said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wyscig-szczurow-2015-04

 113. revers said

  ad105

  no pieknie tak ustawiac gajowego z gladka dwururka? a gdzie koncesja na odstrzal misi?- naboi zabraknie, 35 mln misi do odstrzelenia za panstwowy dlug lesny 500 Mld $$$$.

  Tylko znajomi w Bieszczadach za kazde 100 akrow wycinki drzewa jeszcze nie sprywatyzowanych do konca , sadza 3000 sadzonek drzewnych bez misi ale z kalachem , na razie z opcja soft air-owa, z opcja ostra ak47 w przypadku konfliktu interesow.

 114. revers said

  Coraz lepiej, Erdogan po spoptkaniu z Historykami, gotowy jest odwolac ambasadora Turcji w Moskwie, za nazwanie zaglady Ormian przez Putina ludobojstwem.

  http://rusvesna.su/third_world/1431094021

  kto wie lepiej?, lub czy w slad za nim nie pojda Polscy historycy z Komorowskim, Tuskiem na czele.

 115. NyndrO said

  Chłopcy ładnie potrafią podsumować temat.A że się czasem mylą…”no mój Boże”..

 116. NyndrO said

  Ciekawe,jak śpiewa ekipa kefira.Pewnie falsetem.

 117. Siggi said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/victor-orban-pomysl-kwot-imigracyjnych-w-ue-to-szalenstwo/7cwf8g

 118. NyndrO said

  OSTRZEGAM!! Tylko dla ludzi z poczuciem śmiechoty!!

 119. Siggi said

  Rugi, czyli o grabieży spółdzielni mieszkaniowych

  Ewa Łętowska

  Centrum Warszawy jest osaczane przez nieuczciwych handlarzy długami spółdzielni mieszkaniowych. Nie tylko wyprowadzają pieniądze i majątek, ale także przerzucają konsekwencje na mieszkańców.

  Rugi (znane z historii: pruskie, chłopskie, irlandzkie) nie odeszły w przeszłość. „Czyszczenie kamienic” już znamy. Dziś nastaje czas rugów ze spółdzielni mieszkaniowych. A prawnicy przez swoją opieszałość i krótkowzroczność ułatwiają jego legitymizację.

  Oto mechanizm.

  Wyprowadzanie majątku umożliwiały blankietowe uchwały rady nadzorczej, dające zarządowi wolną rękę w nabywaniu i wyzbywaniu się majątku, oraz ustanawianie obciążeń (hipoteki). Kreowano zatem sztuczne zobowiązania – umowy „o współpracę” czy „doradztwo”, z wielomilionowymi karami umownymi, które zapadały na rzecz spółek-kontrahentów, honoraria za usługi prawne sięgające setek tysięcy złotych.

  Zainteresowany rugami skupuje długi spółdzielni. Czasem są i „normalne” długi, ale ten wypadek, który znam, dotyczy długów sztucznie wykreowanych przy nielegalnej współpracy z zarządem. Zarząd następnie te długi uznawał (bez jakiegokolwiek sporu), poddawał się egzekucji poprzez akt notarialny (bez sądu) i jednocześnie zgadzał się na zabezpieczenie tych długów hipotekami. Windykator zainteresowany rugami tworzył sobie w ten sposób portfel, skupując roszczenia wobec spółdzielni. I czekał. Od czasu do czasu wpisywał hipotekę lub egzekucję w księdze wieczystej dowolnie wybranej nieruchomości spółdzielni, na jej udziale w użytkowaniu wieczystym, oczywiście bez zgody mieszkańców (choć prawo tego wymaga). Wybierał te nieruchomości, gdzie było sporo lokali nieprzekształconych.

  Zainteresowany rugami skupuje długi spółdzielni. Czasem to „normalne” długi, ale ten wypadek, który znam, dotyczy długów sztucznie wykreowanych przy nielegalnej współpracy z zarządem.
  I teraz dochodzimy do mechanizmu umożliwiającego przerzucenie długów spółdzielni na spółdzielców. Jest to operacja sprzeczna z podstawową zasadą prawa spółdzielczego – że spółdzielca za długi spółdzielni nie odpowiada. Co gorsza, poprzez wpis zagrożone są prawa spółdzielców mających nieprzekształcone we własność prawo do lokalu, aż do utraty mieszkania włącznie.

  Znów zatem mechanizm: gdy na udziale spółdzielni ciąży hipoteka, wówczas w momencie przekształcenia we własność spółdzielca także zostanie tym wpisem obciążony. Jego spółdzielcze prawo do lokalu, którego zlicytować za długi spółdzielni nie można, staje się prawem otwartym na taką licytację. Powstająca tu hipoteka łączna działa jak odpowiedzialność solidarna. Właściciel mieszkania odpowiada nim zatem za cały wpisany dług spółdzielni. I od wyboru wierzyciela zależy, od którego z wierzycieli objętych łączną hipoteką będzie żądał zapłaty. (Niech się potem sądzą między sobą o zwrot swych części). I podkreślam: tu nie chodzi o długi zabezpieczone hipoteką, które powstały z kredytu na dane mieszkanie, albo choćby z jakichś remontów czy ulepszeń nieruchomości, gdzie wpisano hipotekę. To dług powstały z wyprowadzenia pieniędzy i majątku spółdzielni w wyniku naruszającej prawo działalności zarządu!

  Jeszcze gorzej, w 2014 r. ukształtowała się w orzecznictwie Sądu Najwyższego interpretacja, że także przy przekształceniu własności z mocy prawa (np. na skutek zakończenia upadłości spółdzielni), także świeżo upieczony właściciel mieszkania ląduje z hipoteką łączną z tytułu długu spółdzielni.
  Prawnikom do głowy nie przychodzi, że przepisy o hipotece łącznej mogą być wykorzystane do zabezpieczenia dętych zobowiązań i obejścia zasady ochrony mieszkania i spółdzielczego prawa do lokalu.
  To oznacza, że opisany proceder przerzucania skutków przestępstwa na spółdzielców przyniósł skutki: takiego wpisu z mocy prawa nie można zaskarżyć ani oprotestować. Brak jest bowiem jakichkolwiek instrumentów odwrócenia zaistniałej sytuacji.

  Tak więc, zainwestowawszy w portfel długów spółdzielni wraz ze zgodą na ich zabezpieczenie, rugujący osacza poszczególne osiedla spółdzielni i czeka na moment, gdy będzie mógł wszcząć egzekucje już nie z mało atrakcyjnego udziału spółdzielni w użytkowaniu wieczystym, ale z łatwo poddających się egzekucji poszczególnych mieszkań przekształconych we własność.

  W tej chwili centrum Warszawy jest (w różnych spółdzielniach) obiektem takiego osaczania. Za kilka lat będzie widać tego skutki. Przekształcający się nie sprawdzają, czy spółdzielnia nie ma hipotecznie zabezpieczanych długów. Prawnikom do głowy nie przychodzi, że przepisy o hipotece łącznej mogą być wykorzystane do zabezpieczenia dętych zobowiązań i obejścia zasady ochrony mieszkania i spółdzielczego prawa do lokalu. A mnie nie przyszło do głowy, jak łatwo jest legalizować skutki przestępczej grabieży spółdzielni mieszkaniowych. Więc ostrzegam. Póki czas.
  Żródło:……………………….
  http://kulturaliberalna.pl/2015/04/29/rugi-czyli-o-grabiezy-spoldzielni-mieszkaniowych/

 120. NyndrO said

  Januszek jest z prezydentów najinteligenijszy.Ale Ogórek ma najładniejsze nogi.Jezdem w kropce.

 121. Siggi said

  Może ktoś skorzysta…

  http://fotopolska.eu/

 122. Boydar said

  @ Pan Maaster

  „… A gdyby antyfaszyści z Donbasu zrobili tak z banderowskimi oprawcami …” – ludzie ? z Donbasu ? Takie rzeczy? Toć by przecież ludźmi nie byli.

  @ Pan Nyndr0

  Coś mi się wydaje, że ładne nogi to widział Pan tylko w encyklopedii. Co w nich jest ładnego, tyle że żywe

 123. osoba prywatna said

  Dr Jerzy Jaśkowski: Krwawy biznes. Aborcja. Kanibalizm. Płody w formie maseczek.
  http://www.polishclub.org/2015/05/05/dr-jerzy-jaskowski-krwawy-biznes-aborcja-kanibalizm-plody-w-formie-maseczek/

 124. Boydar said

  „Na utrzymanie tej hydry nienasyconej, ich dzieci, żon i matek”

  http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/pgnig-zarobilo-ponad-1-2-mld-zl-pomimo,201,0,1788361.html

  może Ruscy znają Kazika ? 🙂

 125. osoba prywatna said

  …..I mamy kolejny problem. Instytucje zajmujące się toksykologią ustanowiły, że dopuszczalna dzienna dawka aluminium wynosić może maksymalnie 25 mcg i to otrzymywanego doustnie, a nie wstrzykiwanego do krwioobiegu. Z jakiegoś bliżej nieznanego powodu, i ukrywanego przez szczepionkowców, nigdzie nie wyjaśnia się, dlaczego w szczepionkach może być 10 do 20 razy więcej aluminium, czyli od 1000 do 2000 %. I dodatkowo twierdzą ci ”eksperci”, że to nie jest szkodliwe?
  Jak udowodniono, w szczepionkach stężenie rtęci przekracza 25000 razy limit ustanowiony dla wody pitnej.
  http://www.polishclub.org/2015/04/30/dr-jerzy-jaskowski-medycyna-a-medycyna-praktyczna-i-zdrowie/

 126. Siggi said

  Defilada w Moskwie z okazji 70-rocznicy zwycięstwa nad faszystowskimi Niemcami.

 127. Transmisja z Moskwy:

  http://ria.ru/victory70/20150509/1063501288.html

 128. KOR said

  @110 Wśród Żydów monolatria istniała od czasów Abrahama do proroków, którzy wprowadzili monoteizm[2]. Monolatria żydowska cechowała się przekonaniem że Jahwe jest bogiem narodowym Izraela i nieprzyjacielem innych ludów.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Monolatria
  Monolatria (z gr. monos – „jedyny” + latreía – „służba bogu”) – oddawanie czci boskiej wyłącznie jednemu bóstwu bez zaprzeczania istnienia bóstw czczonych przez innych.
  Pozdrawiam

 129. Boydar said

  @ Osoba Prywatna (125)

  „… w szczepionkach stężenie rtęci przekracza 25000 razy limit ustanowiony dla wody pitnej …”

  Czy osoba podejrzewa, że dr Mengele zalecał rozcieńczanie fenolu ? To i tak widać pewien postęp, niewykluczone że rozchodzi się o koszty.

  np. tu – http://www.majdanek.com.pl/eksperymenty/auschwitz.html

 130. KOR said

  @ 127 Transmisja z Moskwy:

  Defilada sprzed 70 lat była bliższa ludowi pracującemu miast i wsi.

 131. KOR said

  @111 Prawo narodów do samostanowienia ONZ, to bajka dla naiwnych, więc marzenia Hawajów (rodzina królewska została wymordowana) i Alaski (sprzedane przez Rosję prawo do jej użytkowania przez USA) są podobne do realiów republik DRL i ŁRL. Rządowe i prywatne armie obudzą marzycieli ze snów.

 132. Czołgista said

  Nie wiem jak to zrobiłem, ale ominąłem paradę wojskową, gdy leciała na żywo 🙂 Kto przegapił, może obejrzeć relację:

  Niestety jest komentarz zamiast tłumaczenia.

 133. Czołgista said

  Nie zauważyłem wpisu Pana Siggi 😦

 134. Tekla said

  – Europejski pomysł, aby zezwalać uchodźcom na wjazd do kraju, a następnie „rozdzielanie” ich po innych krajach członkowskich, nie jest sprawiedliwy, to szaleństwo – oświadczył w węgierskim radiu publicznym Kossuth.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/victor-orban-pomysl-kwot-imigracyjnych-w-ue-to-szalenstwo/7cwf8g

 135. Ad. 6. Modest said – 2015-05-06 (środa) at 20:58:50
  Sieć podziemnych amerykańskich baz,na podstawie książki Richarda Saudera:
  ANALIZA ALBERINO – GŁĘBOKIE PODZIEM…
  https:/youtu.b/869_S–1rDAC – f

  *****
  WSPANIAŁA KATEDRA W SPIRZE. PODOBNO POCHODZI Z NEOLITU A NIE ZE ŚREDNIOWIECZA:

  Pan MIROSŁAW FIGIEL, kilkuletni Pełnomocnik Wojewody ds. Zaginionych Dóbr Kultury mówił w TV: ISTNIEJE NIE TYLKO PODZIEMNT WROCŁAW, ALE I PODZIEMNY DOLNY ŚLĄSK – Z DWORCAMI KOLEJOWYMI. Skądinnąd mi wiadomo, że hitlerowcy w Podziemnym Wałbrzychu robili Bombę Atomową, której TAKTYCZNYMI egzemplarzami Amerykanie bombardowali Japonię. Nieprawdą jest, że Amerykanie posiadali TYLKO 2 taktyczne bomby atomowe, gdyż Wielki Admirał Doenitz zapytany, CZY MA ICH WIĘCEJ? odpowiedział: KILKANAŚCIE.
  Gdy w połowie lat 80. dowiedziałem się, że Sowieci budują na Syberia PODZIEMNE MIASTA to Ogłosiłem, że „to są przygotowania do Globalnej Wojny Nuklearnej, którą ma przetrwać tylko sperma jerozolimska z ZAPŁADNIANIEM BAB SPERMĄ Z DUPY HERUBINA. Wobec tego urzędujący na wrocławskim zamku biskupim Bundesdinst zamordował Księdza Popiełuszkę, co było ZNISZCZENIEM ZWIĄZKU SOWIECKIEGO, mechanizm czego przedstawiam w książce „Incydentu nie było”. Na zamku Biskupim byłem komisarzem WOAK, gdyż KW PZPR chciał wiedzieć, CO SIĘ TAM DZIEJE?
  Zdawałem sobie sprawę, że Tą Technikę UMOŻLIWIA minireaktor URSZULA SIPIŃSKA – gdyż żeby napędzać pociągi elektryczne potrzebna dużo energii. Dla hitlerowskich Miast Podziemnych energię dostarczały elektrownie naziemne, a dla amerykańskich elektrownie KOMPAKTOWE, które umożliwiają napędzenie pociągów na poduszkach magnetycznych między Wschodnim a Zachodnim Wybrzeżem USA z szybkością 3 Machów.
  Francuzi znaleźli reaktory Kompaktowe w Gabonie w połowie lat 60, ale ja wszedłem im w paradę z minireaktorem URSZULA SIPIŃSKA, wobec czego Gomułka nie przyjął reaktora Francuskiego, który przyjął Breżniew, co pogrążyło finansowo Moskwę. W tytułowym filmie słyszymy, że w tych Podziemnych Miastach pracuje się nad Tajnymi Technologiami – szczególnie PRZEDPOTOPOWYMI (Wspaniała katedra w Spirze pochodzi z neolitu a nie ze średniowiecza) oraz inżynierią genetyczną czyli Zapładnianiem Bab Spermą z Dupy Herubina, którą to technikę Jugosłowianie wyciągnęli z Dupy Żydom i muzułmanom gorącym żelazem.

 136. antyPOlicja said

  Panie Zbigniewie, p. Czołgista-Grisza, p. Siggi, dziękuję wam za wrzucenie przekazu z Moskwy.
  Tak gigantycznej, rewelacyjnej parady wojsk Rosyjskich, nigdy w życiu nie widziałem.
  Jestem pod głębokim wrażeniem Narodu Rosyjskiego, że pokonał faszyzm… za wszystko.

 137. Tam pod linkiem Siggi, na youtube, zrobiłem bardzo mały komentarz: „Pozdravliaju iz Polszi”. Godzina minęła a tam juz 44 łapki w górę. Plus kilka sympatycznych odpowiedzi prywatnie. Tak nas nienawidzą Rosjanie…

 138. Miauczyński said

  мы передаем привет большой российской нации

  Pozdrawiamy wielki rosyjski Naród

 139. Boydar said

  Chrześcijanin nie nienawidzi. A to są chrześcijanie. Zdrajców też „rzadko karzą”.

 140. Czołgista said

  @137
  To jeszcze nic. Proszę rzucić okiem na komentarz użytkownika wasiax:
  „We should unite as a Great Slavic Empire – strong and independent from the western degenerates!
  Respect from Poland!”

 141. Re: Wolne tematy 38/2015 – WIELKIE PODZIĘKOWANIA dla Panów Halszki i Wezyra za konkretne wskazówki! 🙂 Także i tu niechaj zechce je przyjąć Pan Miauczyński (55) za ogólną listę lektur.

  A teraz jeszcze jedno mam pytanie, do wszystkich – zwłaszcza zaś do Polonii amerykańskiej: skąd możnaby pobrać książkę Jamesa K. Warnera „Aryans and Jews: a study in racial differences”, lub jej polski translacyjny ekwiwalent (którego na 99% raczej nie ma) w wersji elektronicznej? Do kupienia tradycyjnie, w sklepie Amazon jest ona bardzo droga – ZA DROGA! (kosztuje bagatela ponad 48 dolarów!). Ja przedtem wpisując w google „aryans and jews: a study in racial differences.pdf”, trafiałem tylko na jakieś podejrzane strony, gdzie każdorazowo blokował mnie program antywirusowy, a na jednej z nich co więcej i co gorsza, trzeba było podać dane. :/ Szukam więc źródła bezpiecznego i wiarygodnego, najlepiej zaś – polskojęzycznego.

  Re 91 – Lubieżnik:
  No wie Pan – mnie też na jej widok zrazu robi się cieplej na serduchu, a nadto o mało jął bym sobie przy wizerunku onym skanonizować papieża… ;))

 142. Hah!

  Świetny też przykład struktury regularnej, uporządkowanej. Dla studentów gdzie potrzeba ciała stałego. Wykorzystam ten obrazek:

 143. Boydar said

  Można pomylić atrament, ale pióra – nigdy 🙂

 144. Bez chwili zwątpienia said

  Juliusz Prawdzic said

  2015-05-09 (sobota) at 09:46:49

  322 Przegrało i ostało się im jeno serce świata 😀 Jaki ten ŚWIaT przewrotny.

 145. NyndrO said

  Wczoraj byłem w knajpie.Celowo wybieram takie więcej dla ludzi z gminu,nieeleganckie 🙂 ,siedzi kilku chłopa ,widać,że znajomych.I tak siedzą,coś tak babulą.I nagle pada : „tak…w niedzielę na wybory… (…coś tam coś tam).A ty na kogo? A ja na dudę! Pier*olę!Dosyć tego!?” 🙂

 146. Janek said

  25 lat ” wolności ” czyli nędza dzieci w Polsce

  Polska nędza ma twarz dziecka, a wyzyskujący tą społeczność nie mają ni wstydu, ni przyzwoitości.

  Największy powód do wstydu III RP to bieda dzieci. I nie chodzi tu o żadne tzw. patologiczne rodziny. Skrajnym ubóstwem zagrożonych jest w Polsce prawie 750 tys. dzieci. Tylu mieszkańców ma Kraków. Poniżej prezentujemy zatrważające dane dotyczące tego zjawiska.
  Osoby żyjące poniżej minimum egzystencji:

  Dane dotycząca procenta osób w danych gospodarstwach domowych

  7,4 proc. ogółem3,9 proc. pracujących na własny rachunek

  4,8 proc. emerytów

  13,2 proc. rencistów

  4,7 proc. małżeństw z 2 dzieci

  10,2 proc. małżeństw z 3 dzieci

  22,8 proc. małżeństw z 4 lub więcej dzieci

  Problem z zaspokajaniem potrzeb dzieci

  O biedzie rodzin wychowujących dzieci świadczą odpowiedzi na pytania dotyczące zaspokajania potrzeb najmłodszych. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego:

  63,5 proc. rodziców wychowujących co najmniej troje dzieci nie wysyła ich z powodów finansów raz w roku na przynajmniej tygodniowy wypoczynek poza miejsce zamieszkania

  20 proc. rodziców wychowujących co najmniej troje dzieci rezygnuje z opłacenia wyjścia organizowanego przez szkołę

  20 proc. rodziców wychowujących co najmniej troje dzieci nie jest w stanie zorganizować dziecku przyjęcia urodzinowego

  20 proc. rodziców wychowujących co najmniej troje dzieci nie może zapewnić dzieciom gier lub zabawek popularnych wśród rówieśników

  15 proc. rodziców wychowujących co najmniej troje dzieci rezygnuje z zakupu dzieciom wszystkich podręczników

  15 proc. rodziców wychowujących co najmniej troje dzieci rezygnuje z wizyty u dentysty

  10 proc. rodziców wychowujących co najmniej troje dzieci rezygnuje z wizyty u lekarza specjalisty

  https://cyklista.wordpress.com/2015/04/28/polska-nedza-ma-twarz-dziecka-a-wyzyskujacy-ta-spolecznosc-nie-maja-ni-wstydu-ni-przyzwoitosci/

  Niestety bieda w w naszym kraju nie zna granic!!!

 147. Czołgista said

  @145
  Wierzą w obniżenie wieku emerytalnego. Ciekawe tylko kto to wszystko sfinansuje.

 148. Siggi said

  ad136,antyPolicja.
  To nie była defilada tylko wojsk Rosyjskiej Federacji.Uczestniczyły także bataliony z : Chińskiej Republiki Ludowej,Indii,Białorusi,Kazachstanu,Armenii,Azerbajdżanu,Turkmenistanu,Kirgizji.Można powiedzieć,że była to defilada międzynarodowa.
  Ma to swoją jednoznaczną wymowę,nie tylko symbolika.

 149. revers@ said

  Co tu mowic na zachodzie by chcieli zeby po moskwie przebiegaly parady gejow, a IMF rabowal wszystko.

 150. Czołgista said

  Nie wiem czy ktoś widział bełkot w ukraińskich i amerykańskich mediach, w których opowiadano, że ten czołg to atrapa, a wieża miała być zrobiona z kartonu (sic!), bo po prostu było widać pewne niedoróbki. Nikt nie pomyślał, że powstały one z powodu napiętych terminów, a pojazd wojskowy to nie jest samochód wystawowy. Szmatławiec Newsweek (wydanie amerykańskie) poszedł dalej i wymyślał, że taki czołg w ogóle w Rosji nie powstanie, bo tam są tylko lepianki, wódka i walonki.
  Durna hołota medialna pasiona nienawiścią.

  Taka ciekawostka. Rosyjscy eksperci przyznają, że słowo „armata” pochodzi z języka polskiego. Taki polski akcent na dzisiejszej paradzie 🙂

 151. Kar said

  re:150
  nie koniecznie zaraz z kartonu. Powazne firmy samochodowe (BMW, Audi) czesto kryja/kamufluja w podobny sposob swoje prototypy na ulicach przed okiem ciekawskich i zwyklych szpionow od spraw ekonomii

 152. Zenon K. said

  Nie wiem, może już było na forum, a przeoczyłem:

  http://pressmix.eu/2015/04/01/pilne-znamy-plan-ewakuacji-rzadu-rp-na-wypadek-wojny-z-rosja/

 153. NyndrO said

  Polin idzie z postempem. +18
  http://wiadomosci.onet.pl/kielce/conchita-wurst-wystapi-w-kielcach-protest-pis/dzzjgf

 154. NyndrO said

  Zastanawia obecność merkelki w Moskwie.Wprawdzie trochę jest,a trochę jej nie ma,ale zawsze.

 155. Czołgista said

  @151
  Ja tylko cytuje to co podano w niektórych śmiecio-mediach. Oni nie wskazywali na zdjęcia, gdy pojazd był pod plandeką, tylko na fotografie z próby generalnej, gdzie wszystko było odsłonięte. Pokazywali elementy opancerzenia czołgu i wmawiali, że to jest atrapa, że tam są doklejone elementy z papieru, który miał się odkształcić pod wpływem wilgoci, wiatru. Serio. Widownia tych mediów składa się chyba z osobników po zabiegu lobotomii.

  @153
  Przecież oni sami chcieli do tej Ewunii i cały czas ujadają na Rosję, gdzie jest szlaban na takie hucpy. Ciągle jęczą, że to Kacapia, w której nie ma prawdziwej demokracji. Nie kupuję ich krokodylich łez.

 156. NyndrO said

  Ad 155.* Ja też nie.Chodziło mi raczej o sam fakt,a nie jakieś tam „protesty”.

 157. KOR said

  @155 Zwróćcie Państwo uwagę na to, że wielką sztuką jest kamuflaż przed:
  – szpiegowaniem elektronicznym,
  – szpiegowaniem przez satelity,
  – szpiegowaniem przy pomocy dronów,
  – szpiegowaniem przy pomocy żywych szpiegów z telefonami komórkowymi,
  – umiejscowianie stałych i ruchomych obiektów wojskowych,
  – określanie położenia satelitów szpiegowskich;
  Sztuką jest rozrzucenie fałszywych celów dla wroga tak, aby uderzenia były nieefektywne. Każdy telefon komórkowy można zlokalizować bardzo dokładnie, o czym przekonali się partyzanci w Afganistanie, Gazie, Syrii, Somali, Libii kiedy zabijano ich pociskami z dronów. Możecie się na sobie sami przekonać, że wasze telefony, komputery są śledzone, co można uniemożliwić wyjmując baterię, wyłączając z sieci. Siatki szpiegowskie w Polsce używają do komunikacji wzajemnej: listów, przesyłek DPD, przesyłek internetowych, miejsc kontaktowych, wymiany chipów z elektronicznym zapisem cyfrowym, itd itp. Najpewniejszy jest wypróbowany stary system przesyłu informacji, np. zapis na ogolonej głowie posłańca sympatycznym atramentem, bo chip wciśnięty pod skórę znajdą skanerem. Atrapy są lichym sposobem kamuflażu, ale bywają skuteczne. Pozdrowienia

 158. Czołgista said

  @157
  Pokażę zdjęcia, co do których wymyślili sobie, że jest to atrapa z kartonu, np.:

  Rosjanie kamuflowali swoje pojazdy, tak jak wspomniani przez Pana producenci samochodów, za pomocą plandek, ale to było wcześniej. Tutaj doczepiono się do czołgu, gdy kamuflaż został zdjęty.

  Pozdrawiam.

 159. parva said

  Ja trochę zmienię temat ,ale warto wiedzieć jakich „produktów” unikać ,aby nie być biernym kanibalem
  http://www.gazetawarszawska.com/politics/1486-aborcja

 160. revers said

  Ma zachodzie by chcieli zeby po kremlu biegaly parady gejow, IMF rabowal wszystko po kolei, a namiastka wojska urzadzala zapsztyki jak na westerplatte 07.05.2015 pod oslona US Marine Ducka i to sa te wartosci.

 161. revers said

 162. revers said

 163. NyndrO said

  Ależ okrutnie ich Rosja rozgrywa..
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/separatysci-uwolnili-dwoch-amerykanow-z-organizacji-pomocowej/k6gwb4

 164. Wiesław Chełminiak, PIASTOWSKA GRA O TRON – Chętnych do władania Polską było wielu, a korona tylko jedna; Na podstawie książki Zbigniewa Zielonki: PRETENDENT Henryk Prawy – W tej historii nie ma – jak w angielskim serialu „Gra o tron” – smoków, wilkorów ani żywych trupów. Ale są miecze, trucizna i bezwzględna walka o koronę. Zwycięsko wyszedł z niej książę uważany za najsłabszego; Fakt HISTORIA, 9 V 2015, s. IV.

  Nie wiem, czy można to porównywać z angielską GRĄ O TRON, gdyż jest to dramat – czy raczej Seria Dramatów EUROPEJSKICH. Tak bowiem jak Fundacja Państwa Zakonnego w Prusach była NAJWAŻNIEJSZYM WYDARZENIEM w II Tysiącleciu, tak POLSKA Gra o Tron określała historię Całej Europy. Artykuł jest ilustrowany najbardziej popularnymi wizerunkami: historyzacyjnym z XIX w. i całkiem fałszywym Zabójstwem Przemysława II, oraz wspaniałą postacią Henryka IV Probusa z jego sarkofagu, świadczącą, że Rzym NIE UZNAŁ jego tytułu Królewskiego jako Henryka III PRAWEGO. Henryk z Sarkofagu jest podpisany: GDYBY HENRYK IV DOPIĄŁ SWEGO, WROCŁAW NIE STAŁBY SIĘ NIEMIECKI.
  Henryk IV Probus dokonał 2 rzeczy o Niezmiernej wadze: Jako PIERWSZY Ukoronował się w GNIEŹNIE w r. 1284, oraz rozgromił pod Sandomierzem Tatarów, próbujących odtworzyć zachodnią granicę Złotej Ordy na Wiśle i Wisłoku z 1260-64. W bitwie pod Sandomierzem w r. 1287, w której zginęło 4 Królów Tatarskich, 8 dostało się do niewoli a 4 uciekło, brał prawdopodobnie udział Władysław Łokietek, gdyż jego starszy brat Leszek Czarny UZNAŁ granicę na Wiśle i Wisłoku, za co został z wyroku Panów Małopolskich OŚLEPIONY. Zresztą udział Łokietka w najeździe tatarskim w 1287 jest Więcej Niż Domysłem.
  Kronika Styryjska pisze, że Henryk Probus został otruty przez swego niemieckiego medyka dla ukrycia malwersacji jego brata. Henryk IV zapisał Wrocław Henrykowi Głogowskiemu a Kraków Przemysławowi II z Poznania. Podczas wykopalisk na wrocławskim zamku Biskupim odsłonięto posadowienie muru klasztornego w postaci fundamentu muru fortecznego pochylonego o 45 stopni (Edmund Małachowicz, Wrocławski zamek książęcy i kolegiata św. Krzyża na Ostrowie, Wyd. PWr. 1993, s. 83).
  Panowie Profesorowie pokiwali głowami na Partackie Fundamentowanie – jak im kazano w Berlinie – a ja, że to PODKOP OBLĘŻNICZY przy oblężeniu załogi Henryka Głogowskiego przez mieszczan wrocławskich i Henryka Brzuchatego z Legnicy w r. 1291. Miało to finał Makabryczny, bo Henryk Glogowski po pochwyceniu Henryka Brzuchatego uwięził go w BECZCE.
  Henryk Probus walczył o Tron Polski jako Marszałek Wacława Czeskiego, co ten wykorzystał do zgłoszenia pretensji do Krakowa, skąd Czesi wygnali Przemysława II. Ten wycofał się z Krakowa zabierając ze sobą insygnia koronacyjne, którymi Ukoronował się w Gnieźnie jak PROBUS. Czesi nie tylko zajęli Kraków, ale i poszli na Mazowsze, zdobywając stolicę Henryka Probusa-PRAWEGO Sieradz i hołdując książąt mazowieckich.
  Wacław został jednak ZAMORDOWANY – jak wszystko na to wskazuje przez Luksemburgów – a wkrótce potem zginął jego nieletni syn podczas UCIECZKI do Polski. Oskarżanym o tą II zbrodnię był Władysław Łokietek, który zyskał potężnego protektora w postaci króla węgierskiego, który osadził go na Wawelu.
  Pozostała sprawa Wielkopolski i Śląska. Po zamordowaniu Henryka Brzuchacza Na Śląsku „liczyli się” związani z Luksemburgami książęta Opolscy i opozycyjni do Luksemburgów Świdniccy, zaś w Wielkopolsce władali Głogowczycy. Filujący na Łokietka kronikarz wielkopolski zapisał: „Oplątali ich Niemcy. Za małe pieniądze brali ci od nich ziemię i radzili im, aby przywiedli do zguby cały naród polski…”, toteż wyprawa Łokietka do Wielkopolski została przyjęta z Otwartymi Rękami.
  Nad Śląskiem zawisły jednak Czarne Chmury. Papież przysłał legata Świnkę dla rozsądzenia sporu Ziębic z klasztorem w Henrykowie. Niezadowoleni z Wyroku i podjudzeni przez księcia Świdnickiego mieszczanie wykąpali legata w szambie i prowadzali na drążku po mieście, jak buhaja.

 165. osoba prywatna said

  cockatiel singing Totoro

 166. osoba prywatna said

  Teraz natomiast wystąpi lisek.

 167. revers said

  dla kontrastu hucpa z 07.05.2015 , jak to wyglada? – glowny przedstawiciel z rozyczkami UPA-UON z marionetkami unijnymi i tubylczymi.

 168. Boydar said

  A sobie poczytajcie, tą mistyfikację zrobił jeden człowiek. Jak wiarygodny spektakl można więc zrobić, mając do dyspozycji „zaplecze” …

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/ufo-ladowalo-w-polsce-prawda-wyszla-na-jaw-po-35-latach-wywiad/wbnqwb

 169. revers said

  a teraz wystapi slawa Ukrainy Lenin, co dal to co carskie i rosjyskie ukrainie w 1921 roku

 170. revers said

 171. AniaK said

  🙂

 172. AniaK said

 173. revers said

  15 misiow na niebie nad Moskwa, numerologiczna jewromasonska 7 nie przejdzie tak latwo, lub 70 rocznica konca 2W.S. bez glownych obchodow w Moskwie.

 174. NyndrO said

  Jak pięknie,że „andergraund” działa normalnie.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/berlin-niemcy-i-rosjanie-oddali-czesc-zolnierzom-armii-czerwonej/0f1x9q

 175. Kar said

  re:166/Lisek

  ….piękne szczwane zwierze..ale człowiek i tak go wydudka i uszyje sobie ładny futrzany kołnierzyk na zime…

 176. revers said

  Jak uformowac w powietrzu 15 samolotow odrzutowych w locie, z widokiem oczka w chmurach, jak od Boga.

 177. Eliza said

  @165 i 166
  Niesamowita papużka – głosu, można pozazdrościć. A ten lisek – miziaczek. Urokliwe ptako-zwierzaki.
  Dobranoc

 178. Budziwoj said

 179. NyndrO said

  Przeuroczy gość.Niesamowity refleks.

  Ale te jego „Precz z komuną”… Boże, Boże…
  Admin

 180. Ad. 169:
  Wschodnia granica Ukrainy nie była Darem Lenina. Jedynym MIĘDZYNARODOWYM aktem prawnym Wschodniej Granicy Ukrainy, tj. Ligi Narodów i ONZ, jest Traktat Ryski.

 181. revers said

  http://www.pch24.pl/prawo-pariasa–bron-czarnoprochowa,1266,i.html#ixzz3ZerAkDGn

 182. revers said

  http://www.prawy.pl/z-kraju/9290-skandal-dyplomatyczny-podczas-obchodow-narodowego-dnia-zwyciestwa-kolejna-potwarz-dla-polakow

 183. revers said

 184. http://interia360.pl/polska/artykul/wislanie-wladcy-na-wawelu,44486//

  To są jadacze fekaliów pruskich, bo Polska nie ma Tysiąca Lat – jak chcą masoni czyli Synowie Jezusa Chrystusa – tylko 3640 lat, tj. od ukonstytuowania się Sejmu na Górze Narad czyli Cytadeli poznańskiej. Kiedyś jeden stary działacz ludowy powiedział mi, że Historia Polski skończyła się w w roku 966, więc poprawiłem, że ZACZĘŁA, na co powtórzył, że SKOŃCZYŁA, BO PRZYSZLI ALBIGENSI I KATARZY I SPALILI ARCHIWA.
  To trwa do dziś, gdyż specjalnością policji politycznej III RP jest Kradzież Dokumentów w stopniu NIEZNANYM U KOMUNISTÓW.
  Kariera Angeli Merkel zaczęła się od rzucenia mi w twarz: NIE BĘDĘ JEŚĆ TWOICH FEKALIÓW. Jak wyjaśniam w http://www.wandaluzja.com to Rosja i Francja zostały OTRUTE pruskimi fekaliami, co Angela Merkel postanowiła powtórzyć odnośnie USA, a Amerykanie zostali już WYWŁASZCZENI przez zadłużenie otruciem Alojzego Kowalskiego u Urszuli Sipińskiej, miejsce którego zajął górnośląski komisarz Hitlera Flick. Córka bratowej Hitlera i jego zamrożonej spermy skonfrontowała mnie więc POWTÓRNIE z historiografią hitlerowską, co znaczy, że Amerykanie muszą jeść powtórnie fekalia hitlerowskie – choć już nie Flicka z Katowic a Komitetu Redakcji i Cezury Mediów Polskich w Berlinie, jak przekwalifikował się Niemiecki Komitet NKWD.
  Gdyby rozesłane pocztą okólną Konwentu Narodowego Polskiego Dementi Rosyjskie, że Angala Markel nie ma prawa legitymować się spermą polską, gdyż jest CÓRKĄ BRATOWEJ HITLERA I JEGO ZAMROŻONEJ SPERMY, było kalumnią, to rząd zachodnioniemiecki nadałby sprawie bieg prawny – a skoro położył uszy po sobie to uwiarygodnił sprawę częstując Amerykanów fekaliami hitlerowskimi. Wobec tego ci MUSIELI podsłuchiwać Merkel i Tuska., przy okazji czego ujawniono, że sperma jerozolimska zrobiła z Polski CHUJA, DUPE I KAMIENI KUPE.

 185. Eliza said

  Sabat czarownic ugości za pieniądze podatnika ” wybitną artystkę – artystę” – kobietę z brodą, rozpoznawalną po konkursie Eurowizji.

 186. NyndrO said

  No właśnie dlatego jest przeuroczy!Panie Kierowniku!Pan by próbował odebrać cały jego urok.To tak,jak by Pan odebrał Jarząbkowi „niech żyje nam”.

 187. NyndrO said

  Sytuacja sprzed dwóch godizn,Idzie sąsiadka ok. 150 lat.Czyli,że bagaż doświadczeń spory.I że ja „dzień dobry,Szanownej Sąsiadce.Na wybory? * Na wybory,na wybory.* I na kogo,jeśli można?* No chyba (!!!) na komorowskiego.* Na serio?!* A na kogo..bo ja nie wiem?To na dudę?*No,na komorowskiego,albo nawet na dudę”. Słowo.To się w pale nie mieści.Poczciwa kobieta.Najulubieniejsza z moich sąsiadek,nigdy mnie na milicję nie zagoniła za decybele.Zresztą nie o nią chodzi.Demokracja jest genialna.

 188. Guła said

  @154 kopaczka też była

 189. Guła said

  A tak w ogóle daje się zauważyć hartowanie się, nie stali, ino „właściwej” historii.

 190. Eliza said

 191. Eliza said

  Panie Juliusz, Pan mnie cały czas fascynuje. Postanowiłam, tegorocznego lata Pana rozszyfrować.
  Trochę to potrwa. Pozdrawiam.

 192. Boydar said

  To nie jej wina, ona prosta samica jest. Nie strzelajmy do pistoletu, no chyba że to „piesek”.

 193. Boydar said

  Co taka cisza „wyborcza” ? Głosowanie rękami zajmuje minutę, nogami – dziesięć godzin. W międzyczasie można się pomodlić, o rozum dla tych mniej ambitnych.

 194. Eliza said

  Frekwencja wyborcza z 12:00 – 14,61 %.

 195. http://poczta.wp.pl/d656/indexgwt.html?flg=1#md,uid=17054 

  Panie Łukaszu, serdecznie Panu dziękuję,ze te Bezcenne przesyłki. To jednak, że KULTURA AMFOR KULISTYCH TO PRA-SŁOWIANIE? to Niemcy stwierdzili już w XIX w., co powtórzyłem za nimi w r. 1965, ale dopiero 10 lat temu dowiedziałem się, że pochodzili nie z Panamy, ale ze stanu Utah. Zwiódł mi tu trochę Thor Heyerdahl.
  Amerykanie wystąpili ZBROJNIE przeciw Polskiej Agresji, no i musieli Uciekać z Panamy. PANAMA kosztowała Ciułacza Francuskiego 2 miliardy franków a zjedzenie TROI Schliemanna kosztowało Podatnika Francuskiego 60 miliardów franków. To jednak nic wobec zafundowanej przez Siostry Alvarado klęski APACZÓW z KAMAZAMI-Aerobus, gdyż do Nikaragui wszedł kapitał chiński – czyli że ANTYPOLONIZM doprowadził na Największej Klęski.
  Uprzejmie też zwracam uwagę, że POCZĄTEK kultury pucharów lejkowatych jest określony HISTORYCZNIE Prometeomachią. Prometeusz walczył z Posejdonem już w Ameryce, wobec czego Tartess-Tanger przesiedlił ich do Europy: Prometeusza do Włoch a Posejdona na Wyspy Brytyjskie, skąd ten wypędził Chejrona z Płocka, który budował Stonehenge.
  Ci jednak żyć bez siebie Nie Mogli więc Prometeusz wyprawił się do Bohemii, gdzie rozgromił Chejrona, którego przykuł do pręgierza na CHOJNIKU, ale wkrótce sam został pobity przez Posejdona i zajął miejsce Chejrona – skąd Chojnik-KYNAST jest Klejnotem, na którym każdy liczący się Europejczyk BYĆ MUSI. To datuje Początek GRECKIEJ kultury pucharów lejkowatych Posejdona na 48. w. pne.
  Kultura ceramiki sznurowej jest zaś GROBOWĄ subkulturą pucharów lejkowatych. Najpierw Gereon utworzył kulturę Toporów Bojowych, którą podbił Brytanie, ale gdy chciał powtórzyć to na Powołżu to Tyfon z Pragi zabił 2 jego wodzów a potem i jego.
  Jest to czytelne archeologicznie, gdyż Tyfon zburzył Wawel, który odbudowała Waleska Złotowłosa CEGŁĄ, budując ojcu mauzoleum w postaci wawelskiej katedry z Kryptą Grobów Królewskich. Kultura ceramiki sznurowej pochodzi zaś od KAMIENNEGO mauzoleum Gereona, które Waleska kazała przebudować na kloakę a warsztat wysłała do Kamienia Pomorskiego – w której to sprawie sprowadziłem Bundestag, o czym pisałem 40 razy.
  Legendy PomZach mówią o najeździe Prasłowian na Pragreków. Po klęsce na Zachodnim Wolinie królem Prasłowian został Szreniawa, który – co wiemy skądinnąd – zawarł sojusz z egipska kulturą pucharów dzwonowatych, dzięki czemu OPANOWAŁ CZWARTĄ CZĘŚĆ EUROPY. Ja zaś uważam, że dzięki temu powstało IMPERIALNE Stare Państwo Egipskie.

 196. Boydar said

  @ Pani Eliza

  Te skrawki procenta to skórka z Ogórka

 197. re1truth2 said

  Paczy i głosuje.

 198. http://niezalezna.pl/66870-interes-mon-u-z-caracalami-kupimy-najdrozsze-smiglowce-swiata

  „Krytycy MON-u zwracają uwagę, że kupujemy od Francuzów kosztowną, ale przestarzałą zabawkę, która ustępuje nowszym, dostępnym na rynku typom śmigłowca. Najpoważniejszy zarzut wobec EC725 to brak systemu, który chroni maszynę przed rakietami przeciwlotniczymi, zakłócając ich układy naprowadzania. Oferowany przez Airbusa helikopter nie ma też odpowiedniego pancerza chroniącego przed ostrzałem z broni palnej. Kilka dni temu wojskowego caracala zestrzelili z broni ręcznej handlarze narkotyków w Meksyku.”
  *****
  Mam E-mail// od Airbusa-Helicoptera, który może być Dowodem, że jest to firma Holokaustryczna. Jeśli Ukraińcy oferują helikopter NOWOCZESNY – bo Holokaustami nie są – to po co kupować Najdroższy Helikopter Świata tylko dlatego, że jest HOLOKAUSTYCZNY i może walczyć z gnojem-APACZEM ???

 199. Boydar said

  U Białasa znalazłem, na Neonie

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/122234,generalowie-armii-bylej-nrd-ostrzegaja-przed-wojna

 200. Boydar said

  I jeszcze to jest ładne

  tym razem stąd – http://trybeus.neon24.pl/post/122245,kogo-wybrac-krola-juliana-chiquite-czy-zwyklego-banana

  Trybeus już zaczaił, że „chooj bombki strzelił, chooinki nie będzie”, ale tak na wszelki wypadek jeszczio raz …

 201. Boydar said

  A to u naszego Kosiura, ale się skubany wyrobił, i jak szybko 🙂

  wziąłem stąd – http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/122250,dzien-zwyciestwa-w-moskwie-bez-polakow-bez-europy

 202. NyndrO said

  Mówiąc w żargonie mam +100 skill ,bo zajarzyłem prędzej,niż „nasz Kosiór”.

 203. NyndrO said

  ur,ur.sory.Kosiur.

 204. Boydar said

  Czasem lepiej widać z dołu 🙂

 205. Boydar said

  Ale wstyd za lubelskie, brrrrrr …

  „Najwyższa była w gminie Godziszów w województwie lubelskim – 29,89 proc., a najniższa w Dąbiu w województwie lubuskim – 6,18 proc.”

  z komunikatów PKW na godzillę dwunastą

 206. Mosiek said

  Ad. 194.
  To i tak duża ta frekwencja jak na w samo południe.
  To będzie jakieś 5 mln. ludzi. Dużo. Do 21°° trzaśnie i z 50%.
  Za dużo, żeby to zbojkotować. Szczynukowicz może odbierać gratulacje.
  A szkoda, że tak się stanie. To już lepiej, żeby Jarubas wygrał, ale tak się nie stanie.

 207. Jack Ravenno said

  @100 MANIA – masz po prostu nieźle najebane…

 208. Jack Ravenno said

  @206 MOSIEK – ale co bojkotować? Jakiś tam bojkot nie ma znaczenia. Przecież wystarczy, że i 10% pójdzie na wybory. BĘDĄ, k…..a, WAŻNE! Takie prawo mamy. A w gupim refełenduum juz MUSI BYĆ 50% +1. Rewelacja, nie?

 209. Eliza said

  polecane przez ttp://jeznach.neon24.pl/post/122293,lobbysci-w-brukseli

 210. Mosiek said

  Ad.207.

  Rewelacja, nie?

  Tak Jack [Dżek], to farsa, paranoja, a nie wybory „demokratyczne”.
  Dno dna

 211. http://wp.tv/i,jedna-z-najgorszych-transakcji-w-dziejach-rosji-pixel,mid,1686094,cid,2236650,klip.html?ticaid=614d71

  Clausewitz mówił, że Niemcy zostaną Zjednoczone w wyniku 2 wojen, a gdy pytano A Rosja? to MILCZAŁ. Sprawa wydała się dopiero, gdy car zgromadził w Królestwie 360 tysięczną armię i Kazał Danii anektować Holsztyn, na co Prusacy odpowiedzieli Powstaniem Styczniowym, przed którym Rosja skapitulowała w ciągu 2 tygodni w postaci konwencji Alvenslebena, dającej Prusakom wejście do każdego pałacu Rosyjskiego.
  Nie tylko Prusy „obłowiły się” na polskiej tragedii, bo dokonały tego dwukrotnie USA, najpierw aneksją Oregonu, na co Anglia uzyskała Kolumbię Rosyjską, jak przy powstaniu Listopadowym Zachodnią Australię; Chiny uzyskały „poprawę granicy” w Turkiestanie i na Syberii a Japonia Południowy Sachalin i Kuryle. Transakcja Alaskańska zamknęła długi okres Skubania Rosji SZANTAŻEM Polskim, w wyniku czego Rosja Przestała Być Mocarstwem Światowym.
  Napoleon Sprzedał Luizjanę, która była Trzymana przez armię francuska na Haiti, którą zniszczył Kościuszko każąc polskiemu korpusowi przejść na stronę powstańców. To wykorzystali Anglicy do aneksji Bahamów.

 212. abcde said

  Musimy przyjąć ukraińców (mała litera celowo) „poszkodowanych” podczas agresji Rosyjskiej. Musimy dać im miejsca pracy i mieszkania – mówią w telewizji. Sami nie mamy, ale musimy pomóc poszkodowanym. (parafrazuję wiadomości z tv, mam nadzieję, że każdy rozumie ironię)

 213. Mosiek said

  Wizyta Kanclerz Niemiec w Rosji. Czy będzie przełom w zdjęciu sankcji dla Federacji Rosyjskiej?

 214. http://interia360.pl/polska/artykul/boleslaw-szczodry-dziki-morderca-czy-wspanialy-wladca-polski,67572#commentsZoneList

  Za zniesienie Trybutu ze Śląska Bolesław II – wg niektórych Trzeci – dał Czechom księstwo Miśnieńskie, między Bobrem a Solawą. Jednak podczas konferencji w Miśni w 1077 r. Rusini – którzy pomagali wypędzać cesarza Henryka IV z Niemiec do Włoch – zażądali Zapłaty w postaci Kurska Prawdziców, które to roszczenie Bolesław UZNAŁ. To stało się powodem upadku króla przez porozumienie Prawdziców z Czechami, których nie zadowoliła Miśnia.
  Stanisław Szczepanowski był Legalnym Opozycjonistą, walczącym z wyodrębnieniem Biskupstwa Sandomierskiego, gdyż to pozbawiało go pozycji Najbogatszego Feudała, oraz optującym za porozumieniem z Prawdzicami. Gdy więc nadeszła wieść, że Prawdzice zajęli Płock to WOLAŁ zginąć przy ołtarzu jako MĘCZENNIK niż przyznać się do WSZYSTKIEGO na stole tortur.

Sorry, the comment form is closed at this time.