Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sarmatus Rex o Próby pisania historii Holokau…
  errorous o Próby pisania historii Holokau…
  revers o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Próby pisania historii Holokau…
  Boydar o Wstydliwe zakątki niezwyciężon…
  Boydar o Pomoc, jaką PiS udzielił Ukrai…
  decentr o Masakra na Placu Tiananmen – f…
  Liwiusz o Próby pisania historii Holokau…
  revers o Wolne tematy (38 – …
  bez loginu o Nikt nie obalał rządu Ols…
  MatkaPolka o Próby pisania historii Holokau…
  tom o Nikt nie obalał rządu Ols…
  bez loginu o Czy sztuczne mięso jest nieeko…
  Krzysztof M o Wolne tematy (38 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Przemówienie Putina

Posted by Marucha w dniu 2015-05-10 (Niedziela)

Przemówienie Putina wygłoszone podczas defilady wojskowej na Placu Czerwonym w Moskwie, upamiętniającej 70. rocznicę zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej.

Szanowni Obywatele Rosji!
Drodzy Weterani!
Szanowni Goście!
Towarzysze żołnierze i marynarze, sierżanci i starszyny, chorąży marynarki i wojsk lądowych!
Towarzysze oficerowie, generałowie i admirałowie!

Wszystkiego najlepszego z okazji 70. rocznicy zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej!

Dziś, obchodząc ten święty jubileusz, ponownie uświadamiamy sobie cały ogrom zwycięstwa nad nazizmem. Jesteśmy dumni z tego, że właśnie nasi ojcowie i dziadkowie zdołali pokonać, zmiażdżyć i zniszczyć te ciemne siły.

Hitlerowska awantura była straszną lekcją dla świata. Wtedy, w latach 30. ubiegłego wieku, oświecona Europa nie od razu zobaczyła śmiertelne zagrożenie w ideologii nazizmu.
Dziś, po 70 latach, historia znów apeluje do świata o rozsądek i czujność. Nie powinniśmy zapominać, że idee rasowej dominacji i wyjątkowości doprowadziły do najkrwawszej z wojen. Uczestniczyło w niej 80% ludności Ziemi. Ujarzmiono, okupowano wiele państw w Europie.
Związek Radziecki przyjął na siebie najcięższe uderzenia wroga. To tutaj zostały ściągnięte doborowe wojska nazistów, skoncentrowana była cała ich wojskowa potęga, to tutaj odbyły się największe, decydujące bitwy II wojny światowej.

Prawidłowo, że właśnie Armia Czerwona w wyniku miażdżącego szturmu na Berlin postawiła zwycięską kropkę w wojnie z hitlerowskimi Niemcami.

O wolność Ojczyzny walczył cały naród. Wszyscy dźwigali ciężar wojny. I wszyscy razem dokonali nieśmiertelnego wyczynu uratowania Ojczyzny. Określili wynik II wojny światowej. Wyzwolili od nazistów narody Europy.

Gdzie by nie żyli dziś weterani Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, powinni wiedzieć, że tu, w Rosji, szanujemy niezłomność, męstwo i wierność bractwa frontowego.

Drodzy Przyjaciele!

Wielkie Zwycięstwo na zawsze pozostanie bohaterskim zwieńczeniem historii naszego kraju. Ale pamiętamy o naszych sojusznikach z koalicji antyhitlerowskiej.

Jesteśmy wdzięczni narodom Wielkiej Brytanii, Francji i Stanów Zjednoczonych Ameryki za ich wkład w zwycięstwo. Jesteśmy wdzięczni antyfaszystom różnych państw, którzy ofiarnie walczyli w oddziałach partyzanckich i w podziemiu, w tym w samych Niemczech.
Pamiętamy historyczne spotkanie sojuszników na Łabie. Pamiętamy zaufanie i jedność, które stały się naszą wspólną spuścizną, przykładem zjednoczenia narodów w imię pokoju i stabilności.

To właśnie te wartości legły u podstaw powojennego ładu światowego. Powstała Organizacja Narodów Zjednoczonych, sformowano system nowoczesnego prawa międzynarodowego. Te instytucje okazały się skuteczne w rozwiązywaniu sporów i konfliktów.

Jednak w ostatnich dziesięcioleciach często ignorowane były fundamentalne zasady współpracy międzynarodowej. Te zasady, które są owocem cierpień ludzkość po globalnej próbie wojny.
Widzieliśmy próby budowy jednobiegunowego świata. Widzimy jak nabiera obrotów myślenie w kategoriach bloków wojskowych. Wszystko to podważa stabilność światowego rozwoju.
I naszym wspólnym celem powinno być wypracowanie systemu równego bezpieczeństwa dla wszystkich państw. Systemu odpowiadającego na współczesne zagrożenia, zbudowanego na regionalnym i globalnym, pozablokowym fundamencie. Tylko wtedy zdołamy zapewnić pokój na planecie.

Drodzy Przyjaciele!

Witamy dziś wszystkich naszych zagranicznych gości i wyrażamy naszą szczególną wdzięczność przedstawicielom krajów, które walczyły z nazizmem i japońskim militaryzmem.

Wraz z rosyjskimi żołnierzami przez Plac Czerwony przemaszerują oddziały z dziesięciu państw. Są tu przedstawiciele Azerbejdżanu, Armenii, Białorusi, Kirgistanu, Kazachstanu, Tadżykistanu. Ich dziadowie i pradziadowie walczyli ramię w ramię zarówno na froncie, jak i na tyłach.

To wysłannicy Chin, które jak i Związek Radziecki straciły w tej wojnie wiele, wiele milionów ludzi i poprzez które przebiegał główny front walki z militaryzmem w Azji.

Dzielnie walczyli z nazistami i indyjscy żołnierze.

Bezwzględny, bezkompromisowy opór stawili faszystom Serbowie.

Przez całą wojnę nasz kraj aktywnie wspierała Mongolia.

Dziś w jednym szeregu podczas parady maszerują już wnuki i prawnuki wojennego pokolenia. Dzień Zwycięstwa jest naszym wspólnym świętem. Przecież Wielka Wojna Ojczyźniana była bitwą za przyszłość całej ludzkości.

Nasi ojcowie i dziadkowie przeżyli nie do zniesienia cierpienie, niedostatki i utraty. Pracowali ponad siły. Walczyli nie szczędząc swojego życia. Dali przykład wielkoduszności i prawdziwego patriotyzmu.

Chylimy głowy przed wszystkimi tymi, którzy ceną życia bronili każdej ulicy, każdego domu, każdej rubieży Ojczyzny. Przed tymi, którzy zginęli w zaciętych walkach pod Moskwą i Stalingradem, na Łuku Kurskim i Dnieprze. Przed tymi, którzy zmarli z głodu i mrozów w niepokonanym Leningradzie. Zakatowanymi w obozach koncentracyjnych, w niewoli i podczas okupacji.

Chylimy głowy przed najświętszą pamięcią synów, córek, ojców, matek, dziadków, mężów, żon, braci, sióstr, towarzyszy broni, krewnych, przyjaciół. Przed wszystkimi, którzy nie wrócili z wojny. Przed wszystkimi tymi, których nie ma już z nami.

Ogłaszam minutę milczenia.

(Minuta milczenia.)

Nasi Drodzy Weterani!

Jesteście głównymi bohaterami Dnia Zwycięstwa. Wasz wyczyn przesądził o spokojnym, godnym życiu wielu pokoleń. Dał im możliwość tworzenia i śmiało kroczyć naprzód.
Dziś wasze dzieci, wnuki i prawnuki pewnie dzierżą ten zwycięski szczyt. Pracują na teraźniejszość i przyszłość swojego kraju. Z oddaniem służą Ojczyźnie. Z honorem odpowiadają na trudne współczesne wyzwania. Gwarantują pomyślny rozwój, siłę i dobrobyt naszej Ojczyzny, naszej Rosji!

Chwała narodowi — zwycięzcy!
Wszystkiego najlepszego!
Szczęśliwego Dnia Zwycięstwa!
Ura!

http://jeznach.neon24.pl/

Szkoda, że prezydent Putin nie powstrzymał się od wyrazów wdzięczności wobec zachodnich oszustów i bandytów – a także wobec Organizacji Narodów Zjednoczonych, która jest jedną z macek New World Order. Ale gajowy nie był dyplomatą i nigdy nie będzie.
Admin

Komentarzy 30 do “Przemówienie Putina”

 1. Antares said

  „Jesteśmy wdzięczni narodom Wielkiej Brytanii, Francji i Stanów Zjednoczonych Ameryki za ich wkład w zwycięstwo. Jesteśmy wdzięczni antyfaszystom różnych państw, którzy ofiarnie walczyli w oddziałach partyzanckich i w podziemiu, w tym w samych Niemczech” – tak, żabojady i niemieccy antyfaszyści (bo przecież wiadomo że szwaby to sami antyfaszyści, a Polacy – zresztą kreowani przez polskojęzyczne kundle, to naziści i antysemicii) wnieśli największy wkład w zwycięstwo. Widzę że przemówienia Putina od lat się nie zmieniają. W końcu za co Putin by nas miał lubić jak mamy takich skurwieli u władzy.

  Rządom zawdzięczamy, że nie ma już NIKOGO – NIKOGO – kto by był naszym sojusznikiem, czy choćby nas trochę lubił.
  Zresztą… przeciętny Polak jest taki sam, jak jego władza.
  Admin

 2. Tekla said

  Nie tylko u władzy..ale niestety ,, sfołeczeństwo ” też bierzy aktywny udział w pluciu na Rosję a szczególnie na Prezydenta Putina.

 3. Bernard Korzeniewicz said

  Tłumaczenie nieco toporne, ale OK. Treść jest niepokojaca. Putin przy totalnym wsparciu reszty planety, nie mowi o odrzuceniu dominacji Mordoru-nad-Potomakiem, ale o „budowaniu”. W sensie topologicznym Putin mówi jak Bronek, a Bronek jak Putin… Niestety, Moskwa takze jest w NWO….

  Nie musi mówić. Wystarczy, że robi niejedno.
  Admin

 4. Stanisław said

  Ani słowa o Polsce, niechby powiedział choć pocałujcie nas w d..ę.

  I dobrze zrobił.
  Polska jest wrogiem Rosji.
  Admin

 5. wiesdomar said

  Zajebista metafora: Gajowy to w rzeczywistości Putin w własnej osobie. Byłbym szcześliwy gdyby to była prawda.

 6. maasteer said

  A jak nie Putin to przynajmniej Pieskow

 7. GOŚĆ said

  Jakoś nie wspomniał Putin, że żydomasonoameryka zbroiła równolegle żydosowiety tak jak i żydoniemców. A o coś w tym wszystkim przecież chodziło, domyślcie się o co… Ja wiem. Protokóły Mądral Syjonu to wyjaśniają jak też Dualizm Heglowski.

 8. Filomena said

  Warto zwrocic uwage, ze Minister Obrony Sergiej Szojgu przezegnal sie przed parada. Po raz pierwszy rosyjski Minister Obrony tak sie zachowal. Nie byl to sztuczny gest, gdyz Szojgu nie jest typem czlowieka, ktory robi cos na pokaz. Jego popularnosc wsrod narodu jest na tyle duza, ze nie musi niczego nikomu udowadniac. Zrobil to przed tzw. Spaska Basznia na ktorej znajduje sie wizerunek Chrystusa, ktory przetrwal bolszewicka walke z symbolami wiary. Nie ulega watpliwosci, ze Szojgu chcial zademonstrowac, ze Rosja i jej wielka armia stoja po stronie Boga i tradycji.

 9. maasteer said

  Ad 8 Filomena
  „Szojgu przeżegnał sie przed paradą” – i to najbardziej boli zachodnich satanistów. To był wymowny gest.

 10. Stanisław said

  Minister Obrony Rosji gen. Siergiej Szojgu zachował się tak jak carowie rosyjscy przekraczający główną bramę Kremla, w której znajduje się zamurowana podczas rewolucji a odkryta przed trzema laty ikona Chrystusa Zbawiciela. Zdejmowali nakrycie głowy i żegnali się, zresztą praktykowali to wszyscy przechodzący przed ikoną.
  Warto przypomnieć, że przed kilkunastu laty na Plac Czerwony przed Bramą Spaską zawędrowała Matka Boża w znaku fatimskim. „Nic nie dzieje się przypadkiem, dzieją się znaki”

 11. Jotazet1 said

  To, że o Polsce nie było ani słowa to taka sobie drobna złośliwość ze strony Putina. Nie sądzę, aby Putin uważał Polskę za wroga Rosji. Dla Rosji Polska to nic nie znaczący kraj.

 12. Marucha said

  Re 11:
  Myślę, że Putin, zgodnie ze stanem faktycznym, uważa Państwo Polskie za wroga. Jest to jednak wróg tak słaby, śmieszny w swym ratlerkowym ujadaniu i pozbawiony jakichkolwiek sojuszników, źe po prostu je ostentacyjnie lekceważy.

  Co zaś Putin sądzi o Polakach? Przypuszczam, że też nie ma o nich dobrego zdania, acz na pewno dostrzega, iż nawet w tej „Polsce” wielu jej mieszkańców jest dobrze do Rosji nastawionych.

 13. Marek said

  A jednak Putin wymienił narody, w tym żabojadów, którzy w większości bohaterami nie byli. O Polakach zapomniał. Polacy w porównaniu z innymi złożyli największą obok Rosjan ofiarę krwi. Szkoda. Myślę, że Polacy doceniliby dobre słowo Putina, a żydy musieliby zmilczeć ten wątek.

 14. Andy said

  Ludzie, zobaczcie to.
  Jakie to pikne!

 15. Siekiera_Motyka said

  To co zrobił Putin dla Rosji to jest po prostu cud. Cud który zrozumieją tylko ci co znają przez co Rosja przeszła po Jelcynowskim pijaństwie. Cyrki „Praw Człowieka” USrael to tylko cyrki bo im o człowieka nie chodzi.

  http://www.liveleak.com/view?i=517_1430437349

 16. To „Czterech pancernych i psa” oraz „Stawkę większą niż życie” wyrzucamy czy zakopujemy na lepsze czasy? Bo martwię się o wnuków…

 17. revers said

  Ofiary zolnierza radzieckiego przy oswobodzeniu europy w czasie 2 wojny swiatowej

  juz mogli by uszynowac w PL te pol miliona istnien i pare pomnikow, w tym 4 spiacych, tego nie robia w Niemczech a Berlinskiej dzielnicy Treptow „Nocne Wilki” bez przeszkod mogli zlozyc kwiaty na grobach swych dziadkow, pradziadkow, wczeniej wynajeci adwokaci szybko usuneli z drogi Policyjne blokady, zmienili orzeczenie sadu berlinskigo o zakazie wjazdu do Berlina na korzysc „Nocnych Wilkow”..

 18. Zdziwiony said

  Sarnice: Zniszczony pomnik upamiętniający zwiadowców:

  Pomnik poległych 736 żołnierzy w Nowym Sączu:

 19. Zdziwiony said

  Powyższe zdjęcie, wykonane we Lwowie, przedstawia znajdujący się na Wzgórzach Wuleckich pomnik pamięci profesorów lwowskich, zamordowanych w 1941 r. przez Niemców i Ukraińców. Na pomniku nasi przyjaciele zza Sanu wymalowali czerwoną farbą napis „Smert’ Lacham”, co oznacza „Śmierć Polakom”.

  https://marucha.wordpress.com/2009/05/16/przyjazn-polsko-ukrainska/#comments

 20. MatkaPolka said

  9 MAJA 2015 WARSZAWA DZIEŃ ZWYCIĘSTWA UROCZYSTOŚCI,
  składanie kwiatów, przemówienia, modlitwy.

  Cmentarz Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich – wojenna nekropolia Żołnierzy Radzieckich poległych lub zmarłych w wyniku ran i chorób odniesionych w czasie II wojny światowej i tuż po niej, znajdująca się w Warszawie przy ul. Żwirki i Wigury 10.
  Przemawia tez Sławomir Andrzej Zakrzewski

  Cmentarz został założony w latach 1949-1950, skrywa prochy 21 468[1] żołnierzy radzieckich 1 Frontu Białoruskiego, którzy polegli w walkach o Warszawę w latach 1944-1945. Ich prochy zostały ekshumowane z cmentarzy lokalnych oraz tymczasowych i przeniesione tu po 1949 roku. Nekropolię zaprojektowali Bohdan Lachert (ogólne założenie) i Władysław Niemirski (zieleń), ma ona charakter rozległego parku z elementami mauzoleum o powierzchni 19,2 ha[2]. Otwarto go dokładnie w 5. rocznicę kapitulacji Niemiec.

  Prochy żołnierzy pogrzebano w 834 mogiłach, z których 294 to groby indywidualne. Centralną część cmentarza stanowi szeroka aleja, która poprzez trzy tarasy prowadzi do 21-metrowego[3] granitowego obelisku. Napis na obelisku głosi: „Ku wiecznej chwale bohaterskich żołnierzy niezwyciężonej Armii radzieckiej, poległych w bojach z hitlerowskim najeźdźcą o wyzwolenie Polski i naszej stolicy Warszawy”. Po obu stronach obelisku znajdują się monumentalne rzeźby żołnierzy Armii Czerwonej dłuta Jerzego Jarnuszkiewicza (Bohaterstwo) i Stanisława Lisowskiego (Ofiarność). Cmentarz otacza artystycznie skomponowana zieleń, dzieło Władysława Niemirskiego.

  Pogrzebani żołnierze byli zgrupowani w następujących formacjach 1 Frontu Białoruskiego:

  8 Armia Gwardii
  28, 47, 48, 65,69, 70 Armii
  2 Armii Pancernej Grupy Kawalerii Zmechanizowanej
  6 i 16 Armii Lotniczej
  46 Korpus Strzelecki
  2 i 7 Korpus Kawalerii
  1 Korpus Pancerny Gwardii

 21. MatkaPolka said

  Barwy UPA na Westerplatte

  Poroszenko przy Komorowskim i Tusku w barwach zbrodniczej UPA!

  Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski duchowny katolicki obrządków ormiańskiego i łacińskiego, publicysta,

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/poroszenko-przy-komorowskim-i-tusku-w-barwach-zbrodniczej-upa/xhgnx0

  Manifestowanie takich barw – i to w takim miejscu jak Westerplatte! – jest ze strony ukraińskiego prezydenta policzkiem wymierzonym rodzinom ofiar OUN i UPA, żyjącym nie tylko w Gdańsku, ale i w całej Polsce. Jest to także afront wobec władz Trzeciej Rzeczypospolitej, która jest kontynuatorką Drugiej RP.

  W tym wszystkim żenująca jest także postawa Bronisława Komorowskiego i byłego szefa PO, Donalda Tuska, którzy siedząc cicho i potulnie, ze spuszczonymi głowami, dali upokorzyć i siebie, i całe państwo. Jest to też kolejny przykład bezmyślności i bezradności polskiego establishmentu politycznego, który godzi się na takie niegodziwości. I to ze strony państwa, które w wyniku decyzji polskiego prezydenta ustawicznie wspierane jest z kieszeni polskiego podatnika.

  Poroszenko na Westerplatte z barwami UPA w klapie, fot. PAP/Piotr Wittman

  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko w czasie wczorajszego spotkania na Westerplatte, siedząc pomiędzy prezydentem Bronisławem Komorowski a Donaldem Tuskiem, miał wpięte w klapę marynarki kilka emblematów. Jednym z nich była rozetka w czerwono-czarnych barwach. Barwy te używane były przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów, która w okresie międzywojennym pod przywództwem Stepana Bandery dokonała wielu terrorystycznych zamachów na przedstawicieli Drugiej Rzeczypospolitej. Najgłośniejszymi zamachami były skrytobójcze mordy, w wyniku których zginęli tak Polacy, jak i Ukraińcy, a wśród nich minister spraw wewnętrznych Bronisław Pieracki i poseł Tadeusz Hołówko (obaj byli piłsudczykami i zwolennikami ugody z Ukraińcami) oraz dyrektor gimnazjum ukraińskiego we Lwowie i szef Akcji Katolickiej, Iwan Babij. Barwy te były także barwami Ukraińskiej Powstańczej Armii, dowodzonej przez Romana Szuchewycza, dokonała w latach 1942 – 1947 ludobójstwa na Polakach, Żydach i Ormianach oraz obywatelach polskich innych narodowości.

  Manifestowanie takich barw – i to w takim miejscu jak Westerplatte! – jest ze strony ukraińskiego prezydenta policzkiem wymierzonym rodzinom ofiar OUN i UPA, żyjącym nie tylko w Gdańsku, ale i w całej Polsce. Jest to także afront wobec władz Trzeciej Rzeczypospolitej, która jest kontynuatorką Drugiej RP. W tym wszystkim żenująca jest także postawa Bronisława Komorowskiego i byłego szefa PO, Donalda Tuska, którzy siedząc cicho i potulnie, ze spuszczonymi głowami, dali upokorzyć i siebie, i całe państwo. Jest to też kolejny przykład bezmyślności i bezradności polskiego establishmentu politycznego, który godzi się na takie niegodziwości. I to ze strony państwa, które w wyniku decyzji polskiego prezydenta ustawicznie wspierane jest z kieszeni polskiego podatnika.

 22. MatkaPolka said

  Nowa tradycja – obchody Dnia Zwycięstwa w kręgu byłych sojuszników III Rzeszy?

  on: Maj 08, 2015 http://novorossia.today/nowa-tradycja-obchody-dnia-zwyciestwa-w-kregu-bylych-sojusznikow-iii-rzeszy/

  Mieli być wielcy tego świata, miała być konkurencja dla Moskwy, a wyszły obchody z państwami sojusznikami III Rzeszy.

  Edukacyjnie:

  Bułgaria – za cara Borysa III Bułgaria była bliskim sprzymierzeńcem Niemiec już w latach 30. XX wieku. W 1940, zgodnie z traktatem w Krajowie, Niemcy zmusiły Rumunię do oddania południowej Dobrudży na rzecz Bułgarii. W 1941, niedługo po podpisaniu paktu trzech, Bułgaria dołączyła do Niemiec w inwazji na Jugosławię i Grecję. Zaanektowała Vardar Banovinę od Jugosławii i Zachodnią Trację z Grecji

  Chorwacja – Chorwaccy nacjonaliści ogłosili niepodległość swojego kraju 10 kwietnia 1941 roku nazywając swój kraj „Niezależnym Państwem Chorwackim” i entuzjastycznie dołączyli do Osi. Państem rządził Ate Pawelić – poglavnik ultrakatolik, a obóz koncentracyhny w Jasenovacu pod względem okrucieństwa wprawiał w osłupienie nawet SS manów.

  Cypr – baza wojenna Wielkiej Brytanie – od 1925 status brytyjskiej kolonii.

  Czechy – Protektorat Czech i Moraw – prężne zaplecze przemysłowe III Rzeszy. Nieliczni Czesi walczyli na zachodzie 1 brygada pancerna – przez blisko rok blokowała port w Caen. od lipca 1944 do późnej wiosny 1945

  Estonia – mały kraj a wystawił kilkadziesiąt tysięcy ochotnków SS. m.in. 20 Dywizja Grenadierów SS (1 estońska) – ochotnicza jednostka wojskowa Waffen-SS złożona z Estończyków podczas II wojny światowej.
  Została utworzona w styczniu 1944 z różnych mniejszych estońskich oddziałów Waffen-SS. Walczyła w Estonii. Wczesną jesienią większość jej oddziałów odesłano na Śląsk. W 1945 broniła miasta Brzeg na Opolszczyźnie, później walczyła nad Nysą Kłodzką

  Rumunia, sojusznik III Rzeszy – przyłączyła się do inwazji na Związek Radziecki 22 czerwca 1941 roku. Oprócz udostępnienia baz dla Wehrmahtu, armia rumuńska wystawiła oddziały w sile ponad 300 000 żołnierzy – więcej niż jakiekolwiek inna mniejsze państwo Osi. Niemieckie i rumuńskie oddziały szybko zajęły Mołdawię, który ponownie wcielono do Rumunii. Ponadto w czasie wojny z ZSRR rumuńska 3 i 4 armia okupowała teren Odessy. Siły te brały udział także w bitwie o Stalingrad.

  Ukraina – nacjonaliści z UPA/OUN ojusznicy Hitlera wymordowali 150 000 Polek i Polkaów na Wołyniu w latach 1943-1945, oraz kilkaset tysięcy obwateli II RP pochodzenia żydowskiego w latach 1941-1943. Wystawiła dziesiątki tysięcy żołnierzy dla III Rzeszy t tym 14 Dywizja SS-Galizien[4]) – jednostka wojskowa utworzona wiosną 1943 przez III Rzeszę z ukraińskich ochotników z Galicji. Organizacji dywizji ze strony niemieckiej patronował gubernator Dystryktu Galicja Generalnego Gubernatorstwa – Otto von Wächter, zaś ze strony ukraińskiej polityczne zaplecze stanowił Ukraiński Komitet Centralny w Krakowie pod przewodnictwem Wołodymyra Kubijowycza i działacze OUN-M. O siepaczach Legionu Ukraińskiego tłumiącego Powstanie Warszawskie nie wspomnę.
  SłowacjaNowa tradycja – obchody Dnia Zwycięstwa w kręgu sojuszników III Rzeszy? – za czasów panowania Jozefa Tiso podpisała pakt trzech 24 listopada 1940 roku.

  Słowacja została bliskim sprzymierzeńcem Niemiec natychmiast po ogłoszeniu deklaracji niepodległości 14 marca 1939. Weszła do traktatu obronnego z Niemcami 23 marca 1939. Słowackie oddziały dołączyły do niemieckiej inwazji na Polskę. W nagrodę uzyskała kilkanaście polskich gmin w Karpatach.

  Słowacja wypowiedziała wojnę Związkowi Radzieckiemu w 1941 i dołączyła do paktu antykominternowskiego. Na Froncie Wschodnim walczyły dwie dywizje Słowackie liczących łącznie 20 000 żołnierzy. W 1942 roku Słowacja wypowiedziała także wojnę Wielkiej Brytanii i Stanom Zjednoczonym.

  Krzysztof Podgórski

 23. MatkaPolka said

  zmoderowało się

 24. grzech said

  Hitlerowska awantura była straszną lekcją dla świata. – Radziecka jeszcze gorsza. Czerwona zaraza pochłonęła miliony słowiańskich ofiar. Oświecona Europa nie widziała ludobójstwa i jeszcze wstrzymując dostawy broni czy żywności dla walczącej z bolszewikami Polski w 1920 roku – pomagała Sowietom. W 1939 roku nie pomagając Polsce przyczyniła się do zagłady kraju przez III Rzeszę i ZSRR
  ZSRR nie przyjął na siebie najcięższe uderzenie wroga. Jak ktoś ma przyjmować uderzenie wroga mając przemysł wojenny nastawiony na atak? Na ZSRR uderzył jej przyjaciel z rozbiorów Polski. Niemcy wyprzedzili uderzenie ZSRR na Rzeszę. Kto czytał Suworowa ten wie, że to ZSRR knuło atak na III Rzeszę (i dobrze bo by nas na spółkę z Niemcami wytłukli wszystkich).

  Te dwa totalitaryzmy doprowadziły do wybuchu II wojny światowej i nieszczęścia milionów rodzin.

 25. Marucha said

  Re 24:
  Radziecka jeszcze gorsza?
  Ty durniu – sprawdź sobie, ilu Polaków zabili Niemcy, a ilu Sowieci.

 26. revers said

  najlepiej jak ma sie nowych sojusznikow, i wyszlo sie z nie jednej lapanki ulicznej, czy masakry na wolyniu lub z zajezdni tramwajowej Wola spod 5 warstwowych zwalow trupow na 50 tys.

  lub zarznelo sie 5 tys. Noworosjan, przed szabasowym zapsztykiem na Westerplatte.

  wrocilo nie grzeszne dobre samopoczucie.

 27. Zenek said

  24
  Grzech.
  grzech to grzech.
  W czasie wojny zginelo 27 milionow Rosjan.
  W bitwie pod Stalingradem zginelo ich ze dwa miliony.
  Ale tez bitwa pod Stalingradem zawazyla o losach wojny i Niemiec.
  Nie wiem czy ruskie planowaly atak na Niemcow. Ale napewno atak Niemcow na ZSRR bylo dla ruskich wielka niespodzianka.
  I pognali ruskie Niemiaszkow az do Berlina.

  O ” imperializmie” rosyjskim bardzo ciekawie opowiada znany prawnik Zyrynowski.
  I co bysmy nie mysleli to ten czlowiek ma racje.
  W polskim sejmie takie przemowienia nie sa mozliwe. Podobnie przemawial Leper i trzeba bylo go zamordowac .
  W rosyjskiej Dumie mozna uczyc sie historii.
  Zyrynowski ma duzo racji jak opowiada, ze Rosjanie powinni byli spalic Paryz tak jak Francuzi spalili Moskwe.
  A armia sowiecka powinna do tej pory siedziec w Berlinie. Nie byloby teraz sankcji na ROsje.
  Rosja wyzwolila Bulgarow od Turcji, Warszawe od Niemcow i co jej z tego przyszlo? Bulgarzy i Polacy nie lubia pamietac historii.
  A w polityce wewnetrznej Rosja jest samowystarczalna i nie powinna kupowac francuskich serow bo Rosjanie robia lepsze. Bo importowane produkty daja zarobek obcym panstwom i sa nie najlepszej jakosci. Lepiej pilnowac produkcje wlasnych wyrobow i kontrolowac jakosc.
  Za takie przemowienia w polskim parlamencie mozna przyplacic zyciem.
  My chetnie powtarzamy zaslyszane plotki o imperializmie rosyjskim i dyktaturze Putina. Moze dlatego, ze nie znamy ani historii ani rosyjskiego.

  Wystapienie Zyrynowskiego w Dumie , rosyjskim parlamencie

 28. Zdravko said

  Re 25: Marucha

  Okupacja Radziecka i Niemiecka w zależności od miejsca, była lepsza lub gorsza. Na Wileńszczyźnie okupacja radziecka, a później domniemane „wyzwolenie” było gorsze od tej niemieckiej. W 1939 roku Sowieci (z pomocą narodu wybranego) rozpoczęli wywózki na Sybir. Najpierw elity, a docelowo każdy Polak miał być wywieziony na Syberię. Plan ten przerwał Inwazja III Rzeszy na Związek Radziecki. Później w czasie ofensywy wojsk radzieckich w niektórych miejscach, wszystkie kobiety do 70 lat uciekały do lasu jak nadciągali „wyzwoliciele”. Potem „wyzwoliciele” bili moją babcie w szkole po palcach za mówienie po Polsku. Co z tego, że nie znała Rosyjskiego. Interwencje matki nic nie dały „niech sie naucy gawariet pa naszemu”. Trzeba było wyjeżdżać do Polski.

  Reasumując, statystyka ma to do siebie, że w żadnej mierze nie odda uczuć ludzkich, dla innych banderowcy będą znacznie gorsi od Niemców mimo, że zabili wielokrotnie mniej ludzi.

 29. Marucha said

  Aby ustawić sprawy we właściwej proporcji, przypomnijmy:
  Liczba ofiar Sowietów – to około 150 tysięcy.
  Liczba ofiar niemieckich – to około 5 470 000-5 670 000 Polaków i Żydów – obywateli polskich.

  Niemcy w sposób masowy i systematyczny mordowali całe narody (Żydów i Cyganów wręcz na skalę przemysłową), Sowieci zaś nie podejmowali się planowej eksterminacji całych narodowości (wyjątek zrobiono dla polskich elit), a skala ofiar była spowodowana bardziej warunkami życia będącymi konsekwencją represji.

  > https://marucha.wordpress.com/2012/02/11/polska-1939-1945-straty-osobowe-i-ofiary-represji-pod-dwiema-okupacjami/

 30. Inkwizytor said

  Panie Marucha, powstaje pytanie od kiedy zacząć liczyć ofiary żydobolszewizmu sowieckiego. Czy od 17 września 1939 czy też wcześniej. Przypominam, że 11 sierpnia 1937 zgodnie z rozkazem Żyda, szefa NKWD Jeżowa, zaczęło się ludobójstwo Polaków pozostałych po Traktacie Ryskim na ziemiach bolszewii. To ponad 100 000 Polaków z tzw niznin społecznych, chłopów, robotników itp. Ich jedyną winą było bycie Polakiem, to wystarczyło by w trybie decyzji administracyjnej dostać kulę w potylicę

  Cztery wywózki z lat 1940-1941 to ponad milion osób i to nie elity ale przeważnie prostych ludzi

  Chodziło o okres II Wojny. – admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: