Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NyndrO o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Marucha o Wolne tematy (59 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Duda: Jesteśmy państwem i naro…
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Boydar o Wolne tematy (59 – …
  Carlos o Sytuacja geopolityczna na koni…
  NICK o Parlamentarna głupota ma się…
  Carlos o Sytuacja geopolityczna na koni…
  Boydar o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  NICK o Portki w dół?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

Czy MON już wyczerpał limit kłamstw?

Posted by Marucha w dniu 2015-05-15 (Piątek)

Nie uwierzycie, ale ten banderowiec jest Ministrem Obrony w III RP.

Podczas środowego spotkania w Sejmie przedstawiciele zakładów, których oferty zostały odrzucone, podkreślali, że przetarg śmigłowcowy od początku faworyzował jednego – francuskiego oferenta.

W czym się przejawia to szczególne traktowanie oferty koncernu Airbus Helicopters?

– Wypowiedzi podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Wojska Polskiego zarówno przedstawicieli PZL Mielec, jak i PZL Świdnik sprowadzają się do tego, że informacje czy też argumentacja, jaką podaje MON, a które miały być rzekomo podstawą do odrzucenia ofert Mielca i Świdnika, są wątpliwej jakości. Minister Tomasz Siemoniak, mówiąc publicznie, że oferowane śmigłowce były nieuzbrojone czy też miały być dostarczone w innych dłuższych terminach, niż zakładało MON, mijał się z prawdą. Wszystkie te mity podawane przez MON zostały przez zarządy obu spółek obalone.

Co zatem wynika z tego spotkania?

– To spotkanie pokazało przede wszystkim ignorancję MON-u w kwestii przetargu na śmigłowiec wielozadaniowy dla polskiej armii [Ignorancję, he he he… ignorancję można kupić za odpowiedni napiwek – admin]. Świadczy o tym fakt, że na spotkaniu zarządów spółek PZL Mielec i PZL Świdnik oraz przedstawicieli strony społecznej nie było nikogo z posłów rządzącej koalicji, mało tego nie było żadnego przedstawiciela MON, była natomiast przedstawicielka Ministerstwa Gospodarki, która do końca nie potrafiła wyjaśnić wszystkich interesujących nas kwestii.

Jak odczytuje Pan to lekceważenie ze strony rządu bądź co bądź w sprawie istotnej dla obronności i polskiej gospodarki?

– W naszej ocenie, MON nie ma nam już nic do powiedzenia w sprawie tego przetargu. Limit kłamstw został wyczerpany i teraz w końcu trzeba powiedzieć prawdę. Po stronie rządu nie ma jednak odważnego, który stanąłby oko w oko z nami i powiedział to, o czym my mówimy od samego początku. Mianowicie to, że jeżeli wszyscy oferenci nie spełniają wymogów formalnych, to przetarg powinien być unieważniony, bądź do udziału w jego drugiej fazie, fazie testów powinni być dopuszczeni wszyscy oferenci. Wszystko po to, aby porównać śmigłowiec do śmigłowca i czarno na białym stwierdzić, czyj produkt jest lepszy i lepiej będzie służyć naszemu wojsku, a nie ze względów formalnych karać dwie firmy: Sikorsky Aircraft Corporation oraz AugustęWestland, które w przeciwieństwie do koncernu Airbus Helicopters mają swoje zakłady w Polsce i rękami polskich pracowników tu, na miejscu, produkują swoje śmigłowce.

Kolejna sprawa dotyczy testów. Jeszcze kilka dni temu MON potwierdzało udział strony społecznej w testach caracali. Dziś się okazuje, że testy ruszają, ale bez udziału strony społecznej…

– Do pierwszej fazy przetargu zgłosiliśmy swojego przedstawiciela, który nie był w żaden sposób związany z PZL Mielec czy PZL Świdnik. Natomiast do drugiego etapu, a więc fazy testów, zgłosiliśmy dwóch ludzi ze wspomnianych zakładów, ekspertów, którzy na podstawie udostępnionej dokumentacji i wyników rozpoczynających się testów będą mogli sprawdzić, czy rzeczywiście ten śmigłowiec francuski osiąga założone parametry. Niestety wczoraj w rozmowie z gen. Sławomirem Szczepaniakiem z Inspektoratu Uzbrojenia usłyszałem, że nasi przedstawiciele najprawdopodobniej nie zostaną dopuszczeni do udziału w testach z uwagi na to, że reprezentują konkurencję.

Jest to dla nas niezrozumiałe. Przecież oferty PZL Mielec i PZL Świdnik zostały odrzucone, więc nie ma mowy o jakiejkolwiek konkurencji. Są to piloci, a więc fachowcy, którzy mogą stwierdzić, czy ten śmigłowiec spełnia bądź nie spełnia określonych wymogów. Swoją opinię na ten temat wyraziłem panu generałowi.

I co Pan usłyszał w odpowiedzi?

– Usłyszałem, że generał się zastanowi, ale do czwartku– mimo iż testy się rozpoczęły – nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Żadne informacje czy też powiadomienia, że powinni się zgłosić na Poligonie w Powidzu, nie dotarły też do obu pilotów ekspertów.

Jak Pan to rozumie?

– Odbieram to jednoznacznie, że przedstawiciel strony społecznej nie zostanie dopuszczony do testów śmigłowca caracal.

Czego obawia się MON, nie dopuszczając ekspertów strony społecznej?

– Taka postawa świadczy o obawie MON przed ewentualnym wykryciem nieprawidłowości [czyli oszustw, krętactw, złodziejstw i łapownictwa – admin] w tym przetargu także na etapie testów technicznych. Sekcja Krajowa Przemysłu Lotniczego NSZZ „Solidarność”, a także przedstawiciele PZL Mielec i PZL Świdnik od początku chcieliśmy brać udział w dialogu i poważnie traktować ministra obrony narodowej, ale jednocześnie oczekiwaliśmy, że resort równie poważnie będzie traktował nas.

Niestety min. Siemoniak i podlegli mu pracownicy MON traktują nas w sposób niepoważny. My z kolei uważamy i mamy ku temu podstawy, że cały ten przetarg śmigłowcowy jest grubymi nićmi szyty i powinien zostać unieważniony.

Przejawem tego niezadowolenia były protesty w Mielcu i Świdniku. Jakie inne kroki w tej sytuacji będą jeszcze podejmowały związki zawodowe?

– W protestach w Mielcu i Świdniku łącznie wzięło udział kilka tysięcy ludzi niezadowolonych z decyzji rządu. Byli to zarówno przedstawiciele załóg, władz samorządowych, jak i innych grup zawodowych. Jednak były to akcje lokalne i niejako wstęp do działań o charakterze ogólnopolskim. Przed nami akcja organizowana przez Sekcję Krajową Przemysłu Lotniczego NSZZ „Solidarność”.

Dzisiaj obradujący Kongres Sekretariatu Metalowców NSZZ „Solidarność” przyjął stanowisko skierowane do prezydenta Bronisława Komorowskiego, premier Ewy Kopacz, w którym stanowczo protestuje przeciwko szkodliwym działaniom wobec polskiego przemysłu lotniczego i polskiej gospodarki, domagając się unieważnienia tego przetargu. Będziemy organizować protesty, być może zarówno przed Kancelarią Prezydenta RP, jak i Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, ale również przed Ministerstwem Obrony Narodowej. Ten przetarg powinien być unieważniony. Dziś wszyscy tak uważają, tylko nie rząd.

Powróćmy jeszcze na chwilę do ostatniego spotkania Parlamentarnego Zespołu ds. Wojska Polskiego, gdzie Ewa Baranowska, naczelnik zespołu offsetowego z Ministerstwa Gospodarki, wyjaśniała, że offset i korzyści dla polskiej gospodarki na obecnym etapie przetargu nie były oceniane…

– Po tej wypowiedzi zarówno parlamentarzyści, jak i przedstawiciele spółek PZL Mielec i PZL Świdnik oraz związkowcy przyjęliśmy to z niedowierzaniem, że coś takiego może w ogóle mieć miejsce. To kuriozum, coś, co zaprzecza zdrowemu rozsądkowi, ale także jest wyrazem krótkowzroczności i braku odpowiedzialności za przyszłość polskiej gospodarki.

Jak można mówić, że najpierw wybierzemy ofertę, a dopiero później już z wybraną ofertą i wybranym dostawcą – w tym wypadku śmigłowców – próbować negocjować warunki offsetowe. W ten sposób z góry stawiamy się na przegranej pozycji. To kolejny przykład, że ta ekipa, ten rząd szkodzą polskiemu przemysłowi, szkodzą polskim pracownikom i de facto szkodzą Polsce i trzeba ją zmienić. Mam nadzieję, że pierwszy krok w tym kierunku uczynimy już 24 maja. [Sraty taty dupa w kraty – admin]

Dziękuję za rozmowę.
Mariusz Kamieniecki
http://dziennik-polityczny.com/

Komentarzy 18 to “Czy MON już wyczerpał limit kłamstw?”

 1. plasibo said

  qrwa trzymajcie mnie bo go zabiję tego siemoniaka( ukra pierdolonego) Złapać h…ja i powiesić publicznie na rynku. Oto moje marzenie….

 2. plasibo said

  I tylko proszę żeby nikt mnie nie napominał, że stosuję przekleństwa bo na pewno nie będę reagował bo dość już czytania latami o działaniach na szkodę Państwa Polskiego przez tych agentów i zdrajców. Ja myślę, że czas kupić sobie broń ..

 3. 15vagabunda said

  Ściepa ogólnounijna za Mistrale i nic więcej. Rosja kasuje Francję na 1,163 miliarda euro, trzeba się przelecieć po koloniach ze złomem
  i jakoś tę sumę wyrwać. Nie narzekać,mogli nam zgniłe ślimaki przysłać i kazać jeść.

 4. Kojak said

  Pzl Swidnik ,Pzl Mielec ? Przeciz to brednie ! Te zaklady zostaly ,,sprzedane ,, czytaj UKRADZIONE ! Byl polski Sokol ,z parametrami swiatowymi projekt utrupiono ! Teraz ta dyskusja kto ma zarobic zlodzieje z USA cz Francja jest kuroiozalna !

  Jest pewna różnica: w zakładach ulokowanych w Polsce przynajmniej załodze dadzą coś zarobić.
  Admin

 5. ŻĄDAJMY natychmiastowego ZDJĘCIA tego UKRAIŃCA Siemeniaka z stanowiska ministra MON ! said

  Zadeklarowany UKRAINIC Tomasz Siemoniak w funkcji MINISTRA MON działa od dawna na SZKODĘ Państwa Polskiego, a ten głupi MOTŁOCH w Polsce na to wszystko patrzy się przez palce udając że nic z tego nie rozumieją.

  Przedstawiciele mniejszości narodowych zamieszkali w tej mafijnej III RP z polskim obywatelstwem całkowicie przejeli władze i też ZNISZCZYLI z pełnym wyrachowaniem polską armię.

  To ŻYDY TW bolek, Kwaśniewski, Kaczynscy i ci PODPŁACENI-przekupieni „polscy premierzy” przez zagranicznych żydo-masonów ” z pełnym wyrachowaniem LIKWIDOWALI polską armie.

  DLACZEGO wogóle ZADEKLAROWANY UKRAINIC Tomasz Siemoniak zamieszkały w III RP jest wogóle MINISTREM polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej ?????????

  CZY w III RP nie ma już odpowiedniego ETNICZNEGO Polaka z POLSKĄ AFIRMACJĄ na stanowisko POLSKIEGO Ministra Obrony !?

  Tomasz Siemoniak (ur. 1967r) obecny minister Obrony Narodowej to przecież ZADEKLAROWANY UKRAINIEC z polskim obywatelstwem był i jest aktywistą Związku Ukraińców w Polsce, a to nie licuje aby on był na tak POWAŻNYM stanowisku w Polsce !

  Wcale jemu nikt nie zabrania być w zarządzie Związku Ukraińców w Polsce, ale to jego WYKLUCZA, aby był kim jak kim: ministrem MON w Polsce o ZGROZO !!!

  Niech sobie jedzie na tą gównianą wirtualna rozsypującą się nacjonalistyczną „ukrainę” i TAM sobie będzie ministrem UKRAIŃSKIEGO ministerstwa !

  ZADEKLAROWANY UKRAINIEC Minister „polskiej obrony” Tomasz Siemoniak NIE jest lojalny III RP i aktywnie uczestniczy w działności SKRAJNIE NACJONALISTYCZNEJ ukraińskiej organizacji Związku Ukrainców w Polsce która prowadzi nazistowska INDOKTRYNACJE BANDEROWSKĄ wśród ukraińców zamieszkałych w III RP.
  Zobaczcie na przykład tutaj:

 6. GIETRZWAŁD said

  ….był też i HUZAR…

 7. GIETRZWAŁD said

  …kiedyś, jak jeszcze coś mogliśmy jako Polacy…

  http://lotniczapolska.pl/Smiglowce-produkowane-i/lub-konstruowane-w-Polsce-,128

 8. GIETRZWAŁD said

  …”panowie politycy”, popatrzcie tylko na to cudo, nie mamy się czego wstydzić !

  …a jak wstydzicie się takiej POLSKIEJ myśli technicznej, to lepiej wyjedzcie z Polski, będzie wam lżej…
  pozdrawiam

 9. P. Kojak podsumowuje celnie sedno sprawy.

 10. anonim said

  Prawda albo raczej to co da się dostrzec pokazuje że i Sikorski i AW miały ten przetarg głęboko w d i żyły w przekonaniu że MON musi od nich coś wziąć bo dają miejsca pracy. I Sikorski i AW mają w swojej ofercie śmigłowce bijące na głowę parametrami francuskiego Karalucha mimo to nie wystawiły ich do przetargu.
  Najbardziej jednak z tego zastanawia sam fakt ubolewania nad tym że to nie ICH wybrano a nie nad tym że zwyczajnie kontrakt jest przepłacony o 1/3
  bo tą 1/3 „ekstra” sami by chcieli zgarnąć.

  Widzę że nie ma kota, którego by się nie dało ogonem odkręcić…
  Admin

 11. Budziwoj said

  Polacy!

  Na ile Wy jeszcze będziecie dawali sobie pluć w twarz.

  Trzeba z tym wszystkim skończyć, trzeba kupować broń!

 12. Budziwoj said

  Lekarstwo na syjonistyczne kukły:

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150506/338309.html

 13. Boydar said

  @ „ŻĄDAJMY Natychmiastowego ZDJĘCIA Tego UKRAIŃCA Siemeniaka Z Stanowiska Ministra MON”

  Obywatel Semieniuk dotąd będzie ministrem, aż znajdzie się jeden patriota w mundurze i go przestanie być. Jeśli taki się nie znajdzie, zasługujemy na Semeniuka i morda w kubeł.

 14. Toni said

  Qrestwo z tym Siemoniakiem na stanowisku szefa MON w III RP od dawna odczytywałem jako personalna gwarancja dla agentur niemieckich i jankesko-żydowskich, iż będziemy bezwzględnie pchani do wojny z Rosją pod dyktando jankesów, którzy w swoim kraju również nie mają nic do powiedzenia… U nas robi to wszystko prozachodnia Targowica!

  Konfederacja targowicka przed drugim rozbiorem I RP, wygląda niewinnie jak małe dzieci, które może mają na sumieniu jakąś niesforność, ale w porównaniu z obecną Prozachodnią Targowicą, to były aniołki! W zakupach zbrojeniowych dla armii III RP, której nie ma (ani armii, ani całej tej III RP), to tylko zdrada, prywata i łapownictwo dawnego układu WSI podpieranego przez Bronka i krew na rękach za sprawą ciągle dyspozycyjnego seryjnego samobójcy…

  Czy dożyjemy kiedykolwiek czasów na tej ziemi, że zbrodniarze stanu zostaną prawomocnie osądzeni i skazani a wyroki wykonane? Czy może sprawiedliwość to już tylko domena Sądu Bożego po śmierci cielesnej?

 15. Kurupi Katuava said

  Wg wiki tych helikopterów wyprodukowano przez 10 lat od uruchomienia produkcji całe .. 40 szt. tj. 4 szt. / rok. My zamawiamy 50. Sprawiamy, że linia produkcyjna będzie zajęta na 12 lat ???

  Czy ta liczba – 40 sztuk – wynika z ograniczenia mocy produkcyjnych, jak Pan sugeruje?
  Admin

 16. wełna said

  Śmigłowce są po to, aby latały jak „pan” pozwoli. Polskie mogłyby nie słuchać. Z różnymi pociskami z ostatnich zakupów jest tak samo, nie my będziemy mówić gdzie mają polecieć.

 17. parva said

  Czy może sprawiedliwość to już tylko domena Sądu Bożego po śmierci cielesnej?
  Tylko Boża się ostała ,bo na ludzką to trzeba będzie długo poczekać,oj gdzie ci rycerze orły ,sokoły ,gdzie te chłopy?
  Ważne osobistości mają po dwa, trzy obywatelstwa ,albo „przynależą „do mniejszości” narodowościowych,ciekawy kraj ,przyjazny ,,każdy ma szansę na ekstraordynaryjną karierę. z wyjątkiem tubylców.

 18. Agat said

  @13 To daj Pan „dobry przykład” – zamiast ograniczać się do podjudzania.

Sorry, the comment form is closed at this time.