Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Banderowska Ukraina faktem

Posted by Marucha w dniu 2015-05-17 (Niedziela)

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, pełniący swój urząd w konsekwencji zamachu stanu i rewolucji finansowanej z zewnątrz, podpisał pakiet ustaw przyjętych przez parlament Ukrainy w kwietniu b.r., a ustanawiających ludobójców z OUN/UPA bohaterami walki o wolność Ukrainy.

Z dniem podpisania tych ustaw mamy do czynienia z formalnym i faktycznym ustanowieniem nowej Ukrainy – Ukrainy neobanderowskiej, dla której ideowym i historycznym fundamentem jest zbrodnicza tradycja i nazistowska ideologia Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii.

Mordercy spod znaku Bandery stają się oto oficjalnie weteranami walki o wolność, zaś „pamięć” o ich zbrodniach podlegać będzie ustawowej ochronie i sankcjom w razie wystąpienia przeciwko tej pamięci.

Nie wiem, jak neobanderowcy wyobrażają sobie ściganie nie podzielających kultu UPA za granicą, natomiast na Ukrainie oznaczać to będzie zamknięcie ust szeregom naukowców, którzy mają inne zdanie od rządzącej banderowskiej koterii. Jest to jawne wyłączenie wolności badań naukowych, wolności słowa i sumienia.

Petro Poroszenko, oligarcha, który postawił na kartę banderowską, żeby ująć to najłagodniej, stał się człowiekiem bez czci i honoru – infamisem, patronem ludobójców i prymitywnych morderców. Każdy, kto nie godzi się na współczesne odrodzenie się hitlerowskiej ideologii OUN/UPA, ma prawo tak powiedzieć, tak, jak każdy miałby prawo tak powiedzieć o potencjalnym prezydencie, czy kanclerzu Niemiec, gdyby ten podpisał ustawy gloryfikujące SS, czy Einsatzgruppen.

Ale Poroszenko i jego reżim nie wzięli się znikąd, nie spadli z księżyca. Są dwie przyczyny fundamentalne tego, co się dzisiaj wydarzyło.

Pierwsza, to parasol ochronny ze strony Stanów Zjednoczonych, dla których gra kartą banderowską w obecnych czasach to tylko kontynuacja działań podjętych jeszcze w 1945 r. Dodajmy, parasol ochronny o bardzo trudnym do zrozumienia kontekście. Oto bowiem, polityczną tarczę dla współczesnych banderowców stanowi, w decydującym stopniu, neokonserwatywne lobby żydowskie w USA, w sytuacji gdy OUN/UPA ma na sumieniu dziesiątki tysięcy ofiar żydowskich z okresu II w.św.!

Druga, to postawa Polski. Z chwilą podpisania ustaw przez Poroszenkę, Polska doznała ostatecznego upodlenia. Co gorsza, upodlenie to nie przyszło w istocie z zewnątrz. Polska upodliła się sama. To państwo polskie odpowiada w dużej mierze za reemisję banderyzmu na Ukrainie. Taki jest oczywisty efekt tego, że polityką polską rządzą w sposób niepodzielny dwie tragiczne w swym wyrazie patologie – rusofobia i, wprost do niej proporcjonalna, ukrainofilia, mająca praktyczny wyraz w banderofilii.

Władze polskie postawiły na opcję neobanderowską bezwarunkowo w 2004 r., kiedy wybuchła sterowana z zewnątrz tzw. pomarańczowa rewolucja. Po tzw. drugim Majdanie nastąpiła kulminacja poparcia dla neobanderyzmu na Ukrainie z całym spektrum uzasadnień, wszystkich sprowadzających się w istocie do wyimaginowanego zagrożenia ze strony Rosji.

Ostatnie tygodnie to prawdziwa katastrofa polityki polskich ukrainofili. Zapraszanie oligarchy Poroszenki do Sejmu, jego bezczelne i obłudne przeprosiny, i domaganie się przeprosin od Polaków, kompromitacja Prezydenta RP, który z całą świadomością tego, co będzie podjęte przez parlament Ukrainy (informacja o ustawach „upowskich” wisiała na stronie parlamentu ukraińskiego już co najmniej miesiąc wcześniej), wygłasza tam pean na cześć obecnej Ukrainy i zapewnia o bezwarunkowym poparciu Polski, wreszcie kompromitacja ministra spraw zagranicznych RP, który i w Sejmie, i w wypowiedziach publicznych akceptuje w istocie ukraińskie ustawy.

Nie dość tego. Polska zaprasza infamisa Poroszenkę na zakończone klęską wizerunkową obchody zakończenia II w.św. na Westerplatte, gdzie wyszło na to, że Polska obchodzi rocznicę zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami głównie z wiernymi sojusznikami III Rzeszy, którzy miast odcinać się, wciąż sięgają do tamtej tradycji.

Co dalej? Prezydent Bronisław Komorowski już niczego nie zmieni, ani nie naprawi. Jego fanatycznie proukraińskie (w wymiarze probanderowskim) otoczenie nie jest zdolne do żadnej krytycznej refleksji.

Ale jest jeszcze p. Andrzej Duda, który za chwilę może być prezydentem RP. Czy jest on zdolny do takiej refleksji? Czy zdoła oderwać się od równie fanatycznie proukraińskich poglądów większości środowiska, które za nim stoi – od samego J. Kaczyńskiego jeżdżącego na Majdan i bratającego się z neobanderowcami, poprzez Fotygę i Waszczykowskiego aż po Gazetę Polską? Mając na uwadze dotychczasowe doświadczenia – mocno w to wątpię.

Patologie – ukrainofilska i rusofobiczna – mają bardzo ściśle określony wyraz praktyczny w postaci prowadzenia polityki zabójczej, a nawet więcej, samobójczej dla Polski. Na chwilę obecną możemy się spodziewać jedynie ich kontynuacji. Oportuniści i konformiści wypełniający tłumnie ławy parlamentarne i ciała decyzyjne partii systemowych oraz przyspawani do stołków pseudopatrioci na pewno tego nie zmienią. A to właśnie oni wygrali pierwszą turę wyborów prezydenckich w Polsce uzyskując ok. 70% głosów tych, którzy wzięli udział w głosowaniu.

Świadomość polityczna Polaków po 25 latach stoi na przerażająco niskim poziomie, w istocie jest bezwładem umysłowym karmiącym się wyłącznie fetyszami i kalkami XIX i XX-wiecznymi, zabobonem i pseudomistycyzmem, na pograniczu psychicznej dewiacji. [Autor dość łagodnie opisał to, co gajowy nazywa skundleniem narodu i jego zidioceniem. Co zresztą na jedno wychodzi. – admin]

Obyśmy tylko nie ulegli pokusie przystosowania się do tego bezwładu. Tylko konsekwentna, długofalowa praca uświadamiająca w kierunku realizmu i racjonalizmu w polityce może przynieść właściwe owoce w przyszłości.

Adam Śmiech
http://www.jednodniowka.pl

Komentarze 53 to “Banderowska Ukraina faktem”

 1. maasteer said

  O dziwo we wczorajszych Wiadomościach tvp powiedzieli o uchwalaniu tych „kontrowersyjnych” uchwał. Mam nadziej że dzięki temu Komor przerżnie głosowanie prezydenckie. W końcu to jemu najbardziej napluli w twarz podczas jego wizyty na upadlinie.

 2. Tekla said

  Ad.2
  A on ma twarz?

 3. Moher49 said

  Ukraiński rząd został utworzony przez diabła i diabłu służy. Oligarchia pławi się w luksusach, mieszka w pałacach a prosty lud w lepiankach. Ukraiński rząd wspomagany jest przez służące diabłu rządy Polski i USA.

 4. ad.3.
  Marucha said

  2015-04-16 (czwartek) at 17:08:46
  Re 18:
  Najgorsza jest mieszanka żydo-banderowska.
  Sama banderowszczyzna ma ewidentne żydowskie korzenie. Tylko żydzi zdolni są do tak potwornych okrucieństw. A „Ukraińcy” to nie tyle Słowianie, tylko Chazaria, jaka przezimowała przez stulecia.

 5. Marucha said

  Re 1:
  Byłem bardzo zaskoczony słysząc w telewizorze o uznaniu bandziorów z UPA za bohaterów ukraińskich – wraz z dość ostrożnym, ale jednak komentarzem o ich zbrodniach na Polakach.

  Jak ja nienawidzę tych polskich mediów…
  Proszę mnie, k…a, nie poprawiać na „polskojęzycznych”.

 6. Nutka said

  Re 5
  Z komentarzem i krótkim filmowym felietonem, panie Gajowy.
  TVP 1, ok. godz. 20.00. Tzw. prime time. Podano, że na Wołyniu i na Polesiu Ukraińcy zamordowali 100 tys. Polaków.

 7. Re: 5 Marucha…
  Panie Gajowy (lub ktos inny), jesli posiada Pan troche wiedzy n/t ukrainsko-moskalskich (zydowskich) wyczynow w Stryju, Nowogrodka, Zimnej Wody (10km od Lwowa), to bardzo bym prosil o publiczne zamieszczenie. Tam mojej pol Rodziny poszlo do „ziemi”, tylko dlatego, ze nie dali sie skorumpowac…
  Ubolewam, ze moj wujek (brat mojej sp. Mamy) oblatywacz samolotow Mig-6 i serii Su…skonczyl w…wariatkowie, tylko dlatego, ze zydowscy sowieci mieli czelnosc ograniczyc jego zaufanie (tak, bo byl Polakiem i mialem okazje widziec na wlasne oczy co „psychiatryk” (zydowski) z nim uczynil…
  (a jak sie nazywal: Wladyslaw Kostek !!!!,
  ==============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 8. Czołgista said

  @1
  Szybko się zorientowali w naszych mendiach. Komorowski, Duda… bez różnicy. Gnojenie Polski na arenie międzynarodowej, jej rozkradanie, niszczenie samobójczą antyrosyjską polityką poprzez sankcje nadal będzie trwało w najlepsze. Czeka nas los niemieckiej prowincji.

 9. Marucha said

  Re 7:
  Panie Jaśku, znalazłem coś takiego:
  > http://karta.org.pl/pdf/orginal/12634264941128.pdf

 10. Re: 9 Marucha…
  Nie znalazlem nazwiska Kostek…
  Wyglada na to, ze zydowscy sowieci skrupulatnie weryfikowali listy.
  W 1979 ostatni raz widzialem swego wujka (brata mojej sp. Mamy) we Lwowie i wtedy nawet nie pomyslalbym, ze byl oblatywaczem
  Mig’ow i Su…On byl „warzywem” niezdolnym do elementarnych czynnosci…
  Mojego dziadka i babcie zamordowali „moskale” tylko dlatego, ze przywozlili mieso ze wsi przykrywajac je warzywami……
  ==============================
  jasiek z toronto

  P.S. Ach, szkoda gadac…Plakalem, kiedy moja sp. Mama opowiadala, jak kon „klekal” przed babcia, kiedy ona miala nan wsiadac…Cos niesamowitego………

 11. kresowiak said

  niech szlag trafi tego żyda poroszenke i banderowskie ścierwa

 12. Zenek said

  To o tych Polakach to niestety prawda „swiadomosc polityczna Polakow stoi na przerazajaco niskim poziomie’.
  Na kazdym slupie, plocie, w przychodnie lekarskiej, dworcu i wiacie autobusu powinno byc wymalowane wielkimi literami:
  Polacy – zaprzancy ,matoly, swoja glupota puscili z dymem wlasny kraj, okradli polskie rodziny a teraz pomagaja Niemcom okradac Ukraine za polskie pieniadze.
  Ja sie nie nadaje do antypolskich hasel ale mozna kazdy napis upiekszyc haslami z literatury i zaczerpnietymi z madrosci ludowych:
  Jak np.
  Zyjemy w kraju w ktorym z madrego smieje sie bogaty.

  Prywatyzacja na Ukrainie. Temat dosc bliski. Bo Polak Balcerowicz pomaga w rozbiorce. A moze to tylko zemsta za Wolyn?

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wyprzedaz-ukrainy-2015-05

 13. re1truth2 said

  Ad 7 cytat „Na podstawie dokumentacji MBP można ustalić, że w Polsce w kwietniu 1945 r. funkcjonowało 16 obozów (Mrowino, Studzieniec, Świętochłowice-Zgoda, Jaworzno, Zimne Wody, Potulice, Jarosław, Mysłowice, Mielęcin, Wadowice, Krotoszyn, Gdańsk, Łódź, Popkowice, Poniatowa, Łęgnowo), w których było ulokowanych 27 826 więźniów.” https://forumemjot.wordpress.com/2014/04/11/talmudyczne-obozy-koncentracyjne-dla-polakow-nkwd-ub/
  cytat „10 sierpnia [1941] >
  we wsi Soroki pow. Buczacz Ukraińcy zamordowali 2 Polaków
  we wsi Zimna Woda pow. Lwów policja ukraińska zamordowała polskie małżeństwo
  http://www.stankiewicze.com/ludobojstwo/1941.html

 14. maasteer said

  Ad 8 Grisza
  „Szybko się zorientowali w naszych mendiach. Komorowski, Duda… bez różnicy” – tzn to samo g…o tylko w innym papierku.
  A dziś ma być „debata” w tvp. W myśl zasady: gdy chcesz zniszczyć wroga musisz go poznać – to chyba obejrzę. Ale na głosowanie już nie pójdę. Na pierwszej turze „brązowego” zakreśliłem.

 15. NICK said

  (14) P. Maasteer.
  Nie czuje Pan, hm, zażenowania? Z powodu uczestnictwa w teatrze Lalek?
  Niech Pan sobie ten – realny teatr lalek, wyobrazi. Gmach, dyrektora, reżysera (wielokropek), widownię i lalki. W tym pacynki. Albo, pamiętacie? „Jacek i Agatka”?

 16. maasteer said

  Wiem Panie NICK. Od tej pory będę uczestniczył tylko w wyborach samorządowych.
  A czy na głosowanie do knesejmu też nie iść?

 17. NICK said

  Lubię żarty, nawet podszyte kpinką. Pozdrawiam.

 18. maasteer said

  Wydawało mi się (do tej pory) że na wybór p.osłów mamy jeszcze jakiś wpływ. tzn wśród kandydatów na p.osłów mogą się trafić uczciwi ludzie z danego miasta lub powiatu, którzy chcą coś zmienić, kandydaci których zna się osobiści i którym jeszcze się ufa.

 19. Eliza said

  https://www.google.pl/search?q=dywizja+wo%C5%82y%C5%84ska&biw=1360&bih=619&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=ZK1YVbbRNML4ygOhpoHIDA&sqi=2&ved=0CAYQ_AUoAQ#imgrc=Lc5_rEtK25DDuM%253A%3BUW5tIpPsry8BjM%3Bhttps%253A%252F%252Fforumemjot.files.wordpress.com%252F2013%252F06%252Fzupanski.jpg%3Bhttps%253A%252F%252Fforumemjot.wordpress.com%252F2013%252F06%252F15%252Fbiernosc-ofiar-oznacza-usprawiedliwienie-zbrodniarzy-hanba-list-wladyslawa-siemaszko%252F%3B772%3B639

  Wczoraj w TVP Historia był dokumentalny film w oparciu o relacje uczestników 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty.

 20. Zenek said

  Banderowska Ukraina wymyslila jeszcze mur berlinski na granicy z Rosja. Chyba po to, zeby Ukraincy do Rosji nie uciekali.
  Ten mur ma byc przeogromny i ma kosztowac duzo pieniedzy, ktorych Ukraina jeszcze nie ma, Ale jak zaoszczedzi na gazie z Rosji i nie zplaci w czerwcu kolejnej raty to bedzie mogla postawic mur.Nawet podobno lepszy od tego co Izrael wystawil w Palestynie. Dlatego ma kosztowac 200 mln.

  Wielki mur Ukrainy: Kijow wyda 200 mln.
  http://whatreallyhappened.com/node/418822#axzz3aOzTK5kJ

 21. Eliza said

  @6 Nutka
  130 tysięcy mieszkańców Wołynia.

 22. Eliza said

  Zło niech zeżre zło, byle do do ostatniego diabła.

 23. NICK said

  (18). Pan Maasteer.
  Gdzieś tu, niedawno napisałem. Powtórzę.
  We knesejmie, Polacy mają kwalifikowaną mniejszość, znaczy mniej niż 1/3. Oznacza to „0” mocy sprawczej. A wśród nich? Prawie wszyscy szabesgoje. Zero do kwadratu?
  Kwalifikowana większość to ludzie [?] Nam obcy, mogący już teraz zmienić Konstytucję i ZLIKWIDOWAĆ Polskę. Oficjalnie. Następny knesejm będzie jeszcze gorszy. A, jeżeli zna Pan osobiście [lub nie] jakiegoś kandydata? Proszę mu zadać ZASADNICZE, gajówkowe, pytania o Polskę.

  Chyba, że odgórnie coś. Albo Bóg albo Człowiek nawrócony, odmieni. Co na jedno wychodzi.

  Zapewne nie [tfu] wybory. Jakiekolwiek.
  Mało było bajkopisarzy, chociażby.

 24. Tekla said

  ad.20

  Na granicy pojawi się ściana ze specjalnej stali, rów przeciwczołgowy, miny sygnalizacyjne i przeciwpiechotne, 17-metrowe wieże obserwacyjne, najnowocześniejsze kamery termowizyjne i czujniki. Ściana może zostać podłączona do prądu.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150515/382543.html#ixzz3aPXhlHpQ

  A nie ma sie co martwic o finanse..beda strzyc owce..w unii .

 25. Marucha said

  Re 23:
  Panie Nick,

  Polactfo właśnie takiej Polski chce. Takiego szamba, jakim jest. Takich kurwów, którzy nią rządzą. Takiego bezprawia, jakie w niej panuje.
  Im się taka Polska podoba i chcą takiej właśnie stabilności – dlatego m.in. Szczynukowicz otrzymał więcej, niż 0.0% głosów.
  Ich po prostu GÓWNO obchodzą rzeczy, jakie są ważne dla takich idiotów, jak my.
  Byleby szły seriale w TV.

  Możemy im tłumaczyć. Apelować do sumienia. Do usranej śmierci.

  Jak możemy przekonać robactwo żywiące się gównem, że lepsze są poziomki ze śmietaną?
  Nie możemy.

  Z Polaków zrobiono robactwo żywiące się gównem.

 26. NICK said

  Ze swej strony niewiele mogę zrobić. Fałszywej nadziei dawać nie będę. To – na pewno. Próbuję oddolnie. Najpierw trzy rodziny, potem dziesięć… . Tak jak mnie znacie. W tym względzie.
  Potykam się. Każdym, prawym, krokiem. Wstaję. Sił ubywa.
  Widzicie, że zamykam się czasem. Wolę podwiązać pomidory we szklarence. Dziwne. Nie jestem przecież nadmiernie wykształcony. Nie przeczytałem zbyt wielu książek. Ale poza interwencją Bożą… . To Nas nie ma.

 27. Yah said

  ad 26

  Panie Nick próbowałem przez parę miesięcy – oddolnie , i co ? Mam kilkunastu wrogów więcej, dowiedziałem się ( jak Pan Gajowy pisał), że większości to wszystko jedno i w razie czego mogę liczyć na ….. 3 osoby . Brzmi „optymistycznie”. Bez pomocy Boga w takim wypadku to możemy sobie …. nadzieja w Bożych młynach, a te niestety wolno mielą …

 28. Marucha said

  Panie Yah (#27)
  Pan ma trzy osoby, na które może liczyć.
  Ja mam wokół siebie ZERO.
  Ja już na nic nie czekam.

 29. Yah said

  ad 28

  Panie Gajowy, a które z tych trzech osób będą miały na tyle chartu ducha, żeby pomóc. Ja też na nic i na nikogo nie liczę. Możemy pisać, ale nie mam nadziei, że to pisanie coś zmieni w mentalności ludności nad Wisłą. Może w tym tkwi zamysł Boga, żeby sami się wykończyli …. nie potrafię tego inaczej zinterpretować.

 30. NICK said

  Ech… .
  Pozostaje się zachować i dalej próbować zachowywać. Pozdrawiam.

 31. revers said

  Teraz w ranach europyzacji trendy jest wysiedlanie rosjan, pozbawianie ich praw

  http://on.rt.com/dunfkd

  a sprowadzanie beduinow, bojownikow islamskich.

  Moze i w polsce pod rzondami siczy kenesejomwej i polacy z Bieszczad, ziemi przemyskiej doswiadcza zamaist akcji „Wisla”, akcje „Dniepr” z deportacjami w glab Lachoregionu.

 32. revers said

 33. marta15 said

  ciekawe .ze globalne zydowstwo nie nazywa Poroszenko anty-semita i Jew -haterem.
  W koncu wspiera on–i jego parlamentarna mafia zwana parlamentem– ludzi ,ktorzy otwarcie nienawidzili , przesladowali i mordowali Zydow. Dziwne ,ze Foxman z ADL jeszcze o tym nie trabia?
  A moze dlatego ze to jeden z nich?
  Widocznie teraz aby byc anty-semita ,wystarczy po prostu skrytykowac Zydow, ktorzy wspieraja tych co to jawnie przesladowali i mordowali Zydow w przeszlosci.
  Bardzo ciekawa logika.

 34. marta15 said

  bardzo ciekway artykul Gilada na temat „logiki” zydowskiej.
  http://www.gilad.co.uk/writings/2015/5/16/the-jewish-solidarity-spin

 35. maasteer said

  Ad 25 Marucha
  Czyli co? Jak zmienić ten beznadziejny stan rzeczy? Zostaje nam tylko zbrojne przejęcie władzy, którego sami nie jesteśmy w stanie zrobić. Tylko Rosja może nam w tym pomóc, ale ta pomoc może przez większość będzie odebrana jako agresja. I błędne koło się zamyka i toczy się dalej. Czyli tak czy inaczej wojna totalna.
  Ja rozumiem słowa Pana Gajowego z p.25 i P. NICKA z 18, że te jeb..e głosowanie nic nie zmieni w skali całego kraju. I dlatego więcej w tym nie będę uczestniczył. Ale jako samorządowiec wiem, że na tym szczeblu tj samorządowym można jeszcze coś zmienić – przynajmniej w moim mieście i w głosowaniach tych (tylko) będę uczestniczyć.

  Jak stracimy nadzieję całkiem to cóż tu po nas?

 36. maasteer said

  Ad 28 Gajowy
  „Pan ma trzy osoby, na które może liczyć.
  Ja mam wokół siebie ZERO.”
  a Pani Maruszyna nie wspiera Pana?

 37. NICK said

  Dobranoc. Lubelaku.

 38. Marucha said

  Re 35:
  Nie wiem. Jakąś możliwością byłby pucz wojskowy… ale to chyba marzenie idioty.
  Re 36:
  Nie.

 39. NICK said

  Widzisz Pan? Boydarze? Tylko napisałem (37) to Pan gdzie indziej o P. Romanie; z odniesieniem do mnie. 🙂 . Dobranoc. Żem się wyryrał na polu.

 40. maasteer said

  Ad 38 Marucha
  „Jakąś możliwością byłby pucz wojskowy…… ale to chyba marzenie idioty.”
  Marzenia czasem się spełniają. Jakby Rosja wyszkoliła nam „opozycjonistów” tak jak usmani przy naszej pomocy szkolili banderowców to w sytuacji jakiegoś wielkiego niezadowolenia społecznego ( np brak prądu podczas ligi mistrzów itp 🙂 ) to kto wie …. Byłaby iskierka na obalenie panującego w Polin reżimu.

 41. Jack Ravenno said

  @2 TEKLA – twarzy może nie ma ale dupę do kopa ma.

 42. JO said

  ad.40. „Jakby Rosja wyszkoliła nam „opozycjonistów” tak jak usmani przy naszej pomocy szkolili banderowców to ..”
  I do tego trzeba dazyc…

 43. maasteer said

  Pozdrawiam serdecznie Panie JO 🙂

 44. JO said

  ad.43. I ja pozdrawiam Pana, Panie Maasteer!

 45. wi42 said

  @5, M @ 6
  Wizyta Kerry w Soczi i Merkel w Moskwie oraz planowana podróż Nuland do Moskwy została zrozumiana, wiatr lekko dmuchnął w inną stronę.

 46. Zenek said

  45
  Wi42
  Moze i wiatr zawial ale nie wiemy do konca w ktora strone.
  Bo z jednej strony gach Poroszenko jest niejako w pulapce bo cus mu z ta Ameryka nie wychodzi a w Soczi odchodzi cmok-cmok ale za to z drugiej strony Amerykany podpalaja Macedonie bo sie im bardzo rozeszlo znowu o ten rosyjski gaz. Jak sie Turcja zgodzila na rosyjski rurociag do Europy to sie zrobila antyturecka wrzawa, Turki jak Turki kreca sie jak gowno na rwacej wodzie, Bulgaria sie podzielila na dwa obozy za i przeciw no to trzeba bylo im urzadzic wielkie NATO wskie manewry do spolki z Rumunia. Z Grecja ida rozhowory w sprawie Unii i zadluzenia bo Grecy sie pokumali z Rosja.
  A teraz bedzie nastepna runda fajerwerkow w Macedonii i tworzenie Wielkiej Albanii przy pomocy panstw Unii i Izraela.
  ALbanii jako panstwa juz dawno nie ma jest zydowski dyrektoriat a kolejna ekspansja wahabitow czyli zydow ubranych w burnusy bedzie straszyc terroryzmem i przepedzaniem ludzkiego stada przez Europe.
  Jak pojdzie z Nuland w Moskwie to nie wiadomo i w ogole po co ta malpa tam pojechala. Juz w Nowym Jorku skladala wience ruskim zolnierzom.
  Na ile ze strachu ze sie nie udalo odizolowac Rosji i awanturze z firmami naftowymi, ktore sie nagle zorientowaly ile ich naprawde kosztowalo ujadanie na Rosje i ze sankcje sie obrocily nie w te strone co trzeba, a na ile Amerykanie potrzebuja pomocy moskiewskiej na Bliskim Wschodzie w Syrii i Iranie to jest trudno powiedziec. Nie znamy wszystkich zakamarkow intryg.
  Tyle ze po co my te zabe jedli a na tym najbardziej dostali w dupe mieszkancy Ukrainy a tylko skorzystal Krym.
  Mam tylko cicha nadzieje, ze po mordzie dostanie Poroszenko ale nie wiem czy Jacyniuk.
  Ukraina jest takim samym niewypalem jak bunt kurdow przeciwko Hussejnowi. Najpierw ich Amerykanie podbuntowali i naobiecywali pomoc militarna a potem ich tak zostawili na pastwe armii irackiej.
  A jak sie teraz obroci wiatr no to moze musimy jeszcze poczekac.
  Gdzies w podziemiach konspiracji waza sie losy kolejnego ludzkiego motlochu ktory z calym zapalem zgodzil sie odegrac role mlotka nienawisci.
  Rosja z Ameryka gra w podchody.
  Rosja niczego nie musi odszczekiwac bo sie konsekwentnie upiera przy swoim.
  Kerry zas najpierw naopowiadal cuda o rosyjskiej agresji a teraz sie lasi jak wyglodzony kocur co wrocil troche poszarpany z nocnych zalotow.

 47. revers said

 48. maasteer said

  Ad 47 Revers
  Ten obrazek przed głosowaniem to na główną by można wrzucić, aby niezdecydowani mieli pod rozwagę.

 49. Easy Terran said

  „ustanawiających ludobójców z OUN/UPA bohaterami walki o wolność Ukrainy”
  Walczyli, gieroje, walczyli.

 50. Easy Terran said

 51. AQQ said

  sam link wklejaj.

 52. AQQ said

  ad Easy Terran said
  2015-05-18 (poniedziałek) @ 07:52:55
  Ohyda, proszę mnie nie wiązać z tym demotem, chciałam pomóc koledze E-Terran…

 53. Zig said

  Czy UPA byla kiedykolwiek na „czarnej liscie” po 1945?
  Czy ktokolwiek, kiedykolwiek potepil ich dzialalnosc w czasie WW2?
  Mam na mysli te wszystkie „pokojowo-obronne” organizacje wytworzone przez US.
  Jezeli odpowiedz jest na „NIE”, to znaczy, ze moga wychwalac ich ile chca.
  Wolyn mozna sobie pamietac do usranej smierci.
  Nikt (oficjalny) w Polsce nic nie zrobil, zeby to doprowadzic do jakiegos „zamkniecia”.
  Slawa herojom – pokrzykiwal jeden kurdupel.
  Teraz mamy efekty.

Sorry, the comment form is closed at this time.