Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  Krzysztof M o Dwa wektory hipokryzji
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  revers o Aktualność geopolityki!?
  revers o Aktualność geopolityki!?
  bbebebe o Wolne tematy (82 – …
  kfskenve o Wolne tematy (82 – …
  Lily o „Papież Franciszek”jest naszą…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  AlexSailor o Kupiłeś „elektryka”? No to cię…
  Andy o Nie strasz, nie strasz, b…
  CBA o Wolne tematy (82 – …
  Yagiel o Wolne tematy (82 – …
  Lily o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Komisja Europejska wydała diagnozę na kraje bałtyckie

Posted by Marucha w dniu 2015-05-18 (Poniedziałek)

Komisja Europejska opublikowała obszerne – bo 400-stronicowe – sprawozdanie z sytuacji demograficznej w Europie. Zgodnie z tym dokumentem do 2060 roku Litwa i Łotwa zostaną liderami w Unii pod względem wymierania ludności. Wygląda też na to, że republiki bałtyckie nie mają żadnej możliwości uniknięcia tego scenariusza.

Jak wynika z tekstu sprawozdania, na Litwie ludność pomniejszy się o 38% — do 1,8 miliona osób, na Łotwie z kolei – o jedną trzecią, do 1,4 miliona osób. Estonia także nie pozostanie poza ramami tego procesu — straci 200 tysięcy i ledwie potrafi utrzymać ludność w wielkości miliona.

Dla krajów bałtyckich wnioski Komisji Europejskiej zakrawają się na diagnozę. Nawet analitycy bałtyccy podkreślają, że po przystąpieniu do Unii Europejskiej sytuacja demograficzna w tych republikach zaczęła pogarszać się gwałtownie.

Straty w ludziach są nazywane katastrofalnymi i porównywane do czasów wojennych. Komisja Europejska podaje kilka przyczyn tego zjawiska.

Najważniejsza z nich – to spadek stopy socjalno-gospodarczej, przed czym mieszkańcy tych krajów ratują się przez ucieczkę do Europy Zachodniej. Właśnie tam młodzi ludzie wolą zakładać rodziny i mieć dzieci, aby poprawiać sytuację demograficzną innych państw. Ciekawe jest, że dla Estonii i Łotwy dokument przewiduje straty ludności, dające się porównać do liczby mieszkańców rosyjskojęzycznych w tych krajach. „Liczby wyglądają zagrażająco”, — uważa bałtycki obrońca praw człowieka Aleksander Gaponienko.

— W ciągu ostatnich 25 lat, po uzyskaniu niepodległości, we wszystkich trzech republikach bałtyckich notowane jest kruczenie się ludności w drodze naturalnej – w wyniku przewagi liczby zgonów nad liczbą urodzeń oraz w wyniku emigracji. Na przykład, Łotwa straciła praktycznie 25 procent swej ludności.Tendencja rozwoju jest taka, że w ciągu najbliższych 15 lub 20 lat ludność zmniejszy się o kolejne 15-20%.

Sprawozdanie Komisji Europejskiej przewiduje na ten smutny proces całe 45 lat, jednakże wrażenie, że władze bałtyckie już obecnie zmuszają swych obywateli do życia w oczekiwaniu na śmierć, jest widoczne w zakresie kształtowania się świadomości społecznej.

Na pewno da się uzależnić to od niepowodzeń rządu w dziedzinie gospodarczej. Ponadto, gdy rdzenna ludność zaczyna zastanawiać się nad sposobami na ratowanie się przed mitycznym zagrożeniem rosyjskim, oczywiście, nie zastanawia się głębiej nad problemami demografii — wyraża przekonanie obrońca praw człowieka Aleksander Gaponienko.

Rządy krajów bałtyckich głowią się nad sposobami na podnoszenie wielkości produktu krajowego brutto w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Okazuje się, że trzeba jedynie poczekać na zmniejszenie się liczby ludności.

http://pl.sputniknews.com

Ujjj, jak mi strasznie żal Litwinów…
Admin

Komentarzy 26 do “Komisja Europejska wydała diagnozę na kraje bałtyckie”

 1. re1truth2 said

  Jojo’joj i to mają być nasi sojusznicy w boju z mitycznym wrogiem. Tak twierdzi jeden, a może obaj’dwa kandydaci na jedynego przywódcę.
  Toż to mają razem 5 mln populacji, a skaczą jak cesarstwo rzymskie – armii ci u nich dostatek, ale pewnie papierowych żołnierzyków.

 2. re1truth2 said

  Powtarzam się, cytat czyjegoś komentarza sprzed 4 lat „Co do samej Litwy. Wygrana Polaków cieszy, tym bardziej, że to jest sukces wypracowany ciężką pracą i dobrym programem. Z drugiej strony pamiętać należy w jakiej sytuacji leży Litwa. Gospodarka ledwo dyszy, młodzież emigruje na zachód i dobija do tego ujemny przyrost. Dla tak małego narodu wyjazd tylu obywateli to katastrofa, nie mówiąc o rozrodczości. Polacy w przeciwieństwie do Litwinów są przywiązani do swojej ziemi. Myślę, że na przestrzeni paru dziesięcioleci, jeżeli rozwój sytuacji nie ulegnie zmianie, o Litwinach będzie można mówić, jak o Karaimach.”

 3. Jasiek said

  Wymordować jak najwięcej ludzi wszelkimi sposobami. Szczepionki,leki, GMO,inne dodatki,uzdatniacze, chemtrails itd,itp.Propagowanie różnych zagrożeń, ocieplenia, wojny, kryzysy. To wszystko jest świadomie organizowane, nakręcane tak by ludzie umierali niby naturalnie.Już planują jak przerabiać ludzkie zwłoki na części zamienne i jako dodatki do żywnosci. W czołówce tych drani są bankierzy i Bill Gates. Kilkuset zbrodniarzy planuje likwidację miliardów ludzi. Może ich namówić by sami odeszli z tego świata. Było by prościej niż generowanie wojen gdzie wszyscy będą się zabijać za ich pomysły. Nie daj się zabić. Pomyśl kto do tego dąży. Może jego wysłać na zwiedzanie Piekła.

  Jasiek

 4. Jasiek said

  http://www.monitor-polski.pl/nanotechnologia-totalna-kontrola-spoleczenstwa-cel-unicestwienie-nas/

 5. Przypominam w tym kontekście stary tekst z gajówki:
  https://marucha.wordpress.com/2011/09/26/swiatowy-syjonizm-i-zniszczenie-bulgarii-oredzie-bulgara-do-narodu-rosyjskiego/
  bo akurat trafiłem na rosyjski reportaż o Bułgarii pt. „Bułgaria umiera cicho”:

 6. parva said

  Tak kończą notoryczni zdrajcy i nienawistnicy ,ani jednej łzy nie uronię po Litwinach.

 7. JO said

  ad.3. W Polsce Mamy swoich Bill Gatesow, ktorych Musimy wyslac do Piekla.

 8. @5
  Jeszcze tylko dodam, że w tym filmie jest ukazana rola libertarian w rozwałce Bułgarii po rozpadzie bloku sowieckiego. Przyjechali tam z USA „doradcy” z CATO Institute i zrobili sobie z Bułgarii laboratorium na sprawdzenie skuteczności swej ideologii. Skończyło się gorzej, niż u nas po „reformach” Sorosa-Sachsa-Balcerowicza. Piszę to jako ktoś jeszcze kilka lat temu wyznający po części libertariańskie poglądy.

 9. Wosiu said

  Kraje bałtyckie doszczętnie zmyje Fala.

 10. Inkwizytor said

  Najgorsze są te żmudzińskie pokurcze zamieszkujące Litwę. Im szybciej zniknie ten gówniany narodek-smrodek tym lepiej.

  Dokładnie. Łzy po nich nie uronię.
  Admin

 11. Robert2360 said

  Ad. 7
  W Polsce Mamy swoich Bill Gatesow, ktorych Musimy starać się nawrócić – zgodnie z przykazaniem: „Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego”. Co nie zmienia faktu, że dla wrogów mamy być też sprawiedliwi i oddawać im to, co im się należy.
  Panie JO! Zbawiciel powiedział: „Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone”.
  Natomiast, Pan, Panie Jo powiada: „W Polsce Mamy swoich Bill Gatesow, ktorych Musimy wyslac do Piekla”. Tym zdaniem Pan wchodzi w prerogatywy Pana Boga!
  Nie Panie JO! Nasz Zbawiciel tego nie nauczał! Nie nakazywał nam nikogo z ludzi wysyłać do piekła! Powiedział wyraźnie: „NIE SĄDŹCIE, A NIE BĘDZIECIE SĄDZENI”.
  Panie JO! Proszę nie uzurpować sobie tego, co należy do Pana Boga!
  Proszę zacząć poważnie traktować słowa naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa!

 12. Robert2360 said

  Ad. 10
  Panie inkwizytor. Dziś, przed ludzkością stoi dylemat czy zwyciężą nacjonalizmy skrajne czyli szowinizmy narodowe czy też do głosu dojdą nacjonalizmy, rozumiane jako miłość do własnego narodu, która nie oznacza wywyższania go w stosunku do innych narodów.
  Natomiast Pan, Panie inkwizytor jeśli chodzi o metody, to może Pan sobie podać rękę szowinistami z UPAiny, którzy afirmują, podobnie jak Pan szowinizm, rozumiany jako miłość własnego narodu, która łączy się z pogardą i nienawiścią wobec innych narodów.
  A przecież mamy walczyć o to, aby w skali międzynarodowej do głosu zaczęły dochodzić nacjonalizmy.
  Panie inkwizytor! Nie zapominaj Pan, mądrości ludowej, której byli świadomi nasi wielcy przodkowie a która zostałą przekuta w stwierdzenie: Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie!
  Respektuj Pan doświadczenie naszych przodków. Oni w swej mądrości doskonale wiedzieli, co oznacza powyższa maksyma.
  Panie inkwizytor! Pamiętaj Pan: Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie! Tylko nie interpretuj Pan tego powiedzenia przez pryzmat swojej ideologii tylko przez pryzmat mądrości wielkich synów polskiej ziemi!

 13. Zig said

  @10 Zgadzam sie z Panem. Oni o tym wiedza, wiec dlatego tak szczekaja. Post-krzyzackie folksdojcze 🙂

 14. Zig said

  Panie „Robert2360”
  Pan cos belkocze. Przodkowie machali mieczami i gineli. Przypomne wielkie, kolejne, patriotyczne powstania (………………………………………………………….)prosze sobie wpisac daty.
  Jak widac, madrosci bylo coraz mniej, bo i wielkich synow zaczelo brakowac.
  Ich miejsce zajeli Wielcy Polacy, przyslani z lewa, z prawa lub od Starszych Braci w Wierze.
  Polacy, przed pomnikami ktorych Pan chyli glowe lub nawet przykleka.
  Sweet dreams.

 15. Marek said

  Robert2360

  ew wg Mateusza 26:
  I oto jeden z tych, którzy byli z Jezusem, wyciągnął rękę, dobył miecza swego, uderzył sługę arcykapłana i uciął mu ucho. Wtedy rzecze mu Jezus: Włóż miecz swój do pochwy; wszyscy bowiem, którzy miecza dobywają, od miecza giną. Czy myślisz, że nie mógłbym prosić Ojca mego, a On wystawiłby mi teraz więcej niż dwanaście legionów aniołów? Ale jak by wtedy wypełniły się Pisma, że tak się stać musi?

  Autorem maksymy o wojowaniu mieczem nie jest mądrość ludowa.

 16. MatkaPolka said

  ŻYDOGERMAŃSKI Projekt Europa – ma się dobrze, a w istocie projekt JUDEOPOLONIA ma się dobrze i coraz lepiej – Polska wyludnia się. Niektórzy mówią, że z Polski wyjechało już 8 milionów – straty demograficzne Polski takie jak podczas II wojny światowej.

  Nie ma łapanek na ulicach i zamykania w obozach koncentracyjnych. Nie ma porywania dzieci z Zamojszczyzny.

  Polacy nie są zamykani do Obozów Pracy Przymusowej
  Polacy sami wyjeżdżają do „Obozów Pracy Dobrowolnej

  – przy asyście oszałamiającej Goebbelsowskiej propagandy anty-rosyjskiej(zagrożenie Rosyjskie) i dobrych czołgów US Army i Bundeswehry.

  Na obczyznę ciągnie Polaków przede wszystkim powód najbanalniejszy z możliwych: szansa podjęcia pracy i godnego zarabiania na życie. I nie jest to kwestia chciwości czy pójścia na łatwiznę: wystarczy raz zasmakować konieczności załatwienia w Polsce czegokolwiek (…)

  Wyludniają się polskie miasta nad Odrą, wyludnia się Śląsk – Dolny i Górny, Opole, Jelenia Góra, Wyludnia się Szczecin, Gdańsk, Bydgoszcz, Toruń, Warmia i Mazury. – Dziwnie pokrywa się to z roszczeniami niemieckimi.

  Województwo śląskie wyludnia się najszybciej w Polsce, a jednocześnie proces starzenia się mieszkańców jest tam jednym z najbardziej …Wyludniają się Opole, Jelenia Góra

  Wyludnia się Szczecin, ale mieszkańców przybywa w okolicznych gminach. Według Głównego Urzędu Statystycznego, w stolicy Pomorza

  Kobiety będą coraz później rodzić dzieci, będziemy coraz dłużej żyli, a Trójmiasto będzie się wyludniać – takie wnioski płyną z najnowszej prognozy liczby ludno.

  Kujawsko-Pomorskie wyludnia się. Będzie nas coraz mniej … Miasta sie wyludnia a społeczeństwo sie zestarzeje
  Jeśli sprawdzą się prognozy demograficzne, w 2035 roku z naszego województwa ubędzie 177 tysięcy osób. W Polsce do 2050 roku ubędzie 11,8 proc. mieszkańców – prognozuje Główny Urząd Statystyczny. Populacja kujawsko-pomorskich miast zmaleje o ponad 24 proc., a prawie 1/3 populacji województwa będą stanowiły osoby w wieku 65 lat i więcej. W Bydgoszcz będzie mieszkać 262 tys. ludzi, w Toruniu 157 tys.

  Niemiecka prasa pisze o wyludnianiu się terenów nadodrzańskich po niemieckiej stronie i … b.r. w samym Frankfurcie nad Odrą było zameldowanych 1285 Polaków. …

  Ale jakoś nikt nie martwi się tym ze Polska się wyludnia.

  A Niemcy rosną w silę się i Niemcom się żyje dostatniej. Trwa NIEWIDZIALNA WOJNA – Agresja Międzynarodowego Żyda i Międzynarodowego Krzyżaka na Polskę i Europę – teraz obserwujemy „Projekt Ukraina”. Wcześniej już opanowana cala Europa środkowo wschodnia. jak zawsze – Polska na pierwszy ogień. Zaraz po połączeniu Niemiec w 1990 – Niemcy przystąpiły do ataku

  Niemcy potrzebują swojego słynnego LEBENSRAUM –

  Ciekawy artykuł i ciekawe komentarze

  Odszkodowania od Niemiec za II Wojnę Światową? Tak, ale
  https://marucha.wordpress.com/2014/10/12/odszkodowania-od-niemiec-za-ii-wojne-swiatowa-tak-ale

  Sprawa depopulacji Polski należy rozpatrywać w szerszym kontekście zmian społeczno politycznych – w Polsce w Europie i na świecie – nawrot faszyzmu. Kompletne fiasko niemieckiego projektu Unii Europejskiej

  Za Hitlera Polacy w obozach Pracy przymusowej więźniowie musieli powtarzać

  Jesteśmy w obozie pracy – jest nam tu bardzo dobrze

  Dziś Polacy wyjeżdżają do Niemiec i Anglii – i dobrowolnie wołają:

  Jesteśmy tu na Zachodzie – mamy prace i chleb i jest nam tu bardzo dobrze – smutne to Deja Vu

  Obserwujemy podobne zjawiska społeczno polityczne w innych krajach

  Nie zgadzam się z panem Gajowym o wyłączności głupoty polskiego narodu – podobne zjawiska następują we wszystkich krajach Europejskich. W Polsce buntują się górnicy, stoczniowcy, żołnierze, Marsze Niepodległości przyciągają Tysiące uczestników.

  To całe lata miażdżenia świadomości – na to przeznacza się olbrzymią Goebbelsowską Machinę propagandową– pieniądze, ludzi, środki; 100% mediów w Polsce jest w rękach Niemców i Żydów.

  No to jak maja myśleć Polacy w swojej masie. Nie tylko Polacy są ofiarą

  Niezgodę na dominacje Międzynarodowego Żyda i Międzynarodowego Krzyżaka wyrażają się w wielotysięcznych manifestacjach – we Francji, Hiszpanii, Grecji…

  W USA Amerykanie mogą nawet nosić broń, a mimo tego Międzynarodowy ŻYD zawładnął USA
  W USA w więzieniach siedzi ponad 6 milionów amerykanów – to więcej niż w sowieckich GUŁ- łagach – to tez prywatny żydowski business.

  No i co Panie Gajowy – Ano NIC.

 17. MatkaPolka said

  Pustostan Polska

  http://pl.sputniknews.com/polska/20150515/385030.html#ixzz3aU2pJnr6

  Władze codziennie chwalą nam się jak pięknie budują nasz polski dom. Problem w tym, iż jest coraz mniej chętnych, aby w nim mieszkać.

  Wśród obchodzonych w ostatnich latach okrągłych rocznic, chyba najhuczniej fetowane było zeszłoroczne ćwierćwiecze niepodległości przedstawiane przez rządzących polityków i wiodące media jako pasmo oszałamiających przełomów wiodące do historycznego sukcesu. Jeden z polityków koalicji stwierdził nawet z egzaltacją, iż od 500 lat Polacy nie żyli tak dobrze.

  Trudno rozstrzygać, czy osoby tak postrzegające rzeczywistość wokół nas są, delikatnie mówiąc, mocno od niej oderwane, czy też wierzą w wyprodukowaną na własne zamówienie propagandę. Faktem jest jednak, iż Polacy nie podzielają ich entuzjazmu i coraz bardziej masowo wypisują się z klubu o nazwie Polska: zabierają swoje zabawki do innych, czystszych i bezpieczniejszych piaskownic.

  Według raportu Work Service, w bieżącym roku opuścić nasz kraj pragnie 1,225 mln obywateli. I to jest prawdziwa miara „historycznych osiągnięć”, o których przekonuje nas władza.

  Jeżeli prognoza ta sprawdzi się, to ilość emigrantów wzrośnie do 3 milionów i trudno oczekiwać, iż tendencja ta wyhamuje lub tym bardziej ulegnie odwróceniu. Polska. Mimo, iż podobno dokonuje właśnie „cywilizacyjnego skoku” jest w porównaniu do innych państw Europy gospodarczym zaściankiem i politycznym bagnem, z którego nie uciekają jeszcze tylko ci, którzy nie mają dla tego technicznej możliwości. Mimo zapewnień kolejnych rządów o planach sprowadzenie emigrantów do ojczyzny, większość z nich deklaruje chęć pozostania na obczyźnie na stale, a do kraju wraca najwyżej, jak na znanej karykaturze „po żonę i psa”.

  Potwierdza to sondaż przeprowadzony przez NBP – liczba rodaków odczuwających sentyment do ojczyzny maleje i coraz więcej z nich przestaje myśleć o powrocie: zakładają rodziny, kupują domy i cieszą się życiem tam, gdzie nie polega ono na codziennej walce ze szkolnymi, szpitalnymi, infrastrukturalnymi i podatkowymi wiatrakami.

  Jeżeli rząd i prezydent tak często chwalą się jak bardzo na lepsze zmieniła się pod ich rządami Polska, to dlaczego sami Polacy nie chcą w niej żyć?

  Z badań wynika, iż na obczyznę ciągnie nas przede wszystkim powód najbanalniejszy z możliwych: szansa podjęcia pracy i godnego zarabiania na życie. I nie jest to kwestia chciwości czy pójścia na łatwiznę: wystarczy raz zasmakować konieczności załatwienia w Polsce czegokolwiek, aby przekonać się, iż jest to kraj stworzony na potrzeby leniwych urzędników i ich pazernych politycznych kuratorów. Nawet, aby dać się państwu oskubać, czyli zapłacić podatki, należy wypełniać stosy absurdalnych formularzy, dokonywać piętrowych obliczeń i samemu wysyłać to wszystko urzędnikom, którzy gotowi są nas surowo karać za najmniejszy błąd czy przejęzyczenie.

  Kolejne powody wyjazdu, to zgodnie z badaniami: wyższy standard życia, perspektywy rozwoju zawodowego, brak szans na rozwój w Polsce, możliwość podróżowania i zwiedzania świata i lepsza służba zdrowia. Wygląda więc na to, iż po 25 latach rzekomych sukcesów, polskie państwo nie jest w stanie zaspokoić tych najważniejszych, najbardziej oczywistych potrzeb, dla których zostało ono stworzone i w imię których pobiera liczne i wysokie daniny.

  A będzie jeszcze gorzej, bo z tych samych badań wynika, iż wśród wyjeżdżających dominują przedstawiciele najbardziej kluczowych dla rozwoju państwa grup zawodowych: inżynierowie, lekarze, pielęgniarki, handlowcy – wszyscy ci, bez których niemożliwe jest budowanie nowoczesnego państwa i zdrowego społeczeństwa.

  Wygląda, więc na to, iż, jeżeli „cywilizacyjny sukces” potrwa kolejne ćwierćwiecze, to nad Wisłą zostaną tylko poborcy podatków, których nikt już nie będzie płacił, przelewające z pustego w próżne urzędniczki w ZUSie i konduktorzy w wiecznie spóźnionych i brudnych pociągach, którzy do wożenia będą mieli tylko powietrze.

  Zatrważające są także długofalowe skutki obecnego exodusu: ponieważ wśród deklarujących chęć wyjazdu dwie trzecie stanowią ludzie młodzi, przed trzydziestką, z Polski zniknie całe pokolenie, które w rezultacie napędzać będzie wzrost demograficzny i gospodarczy Anglii, Niemiec i Irlandii. Liczba mieszkańców „polskiego domu” zmniejszy się więc drastycznie, a starzejące się społeczeństwo pogrąży się w nędzy: na obecnych i przyszłych emerytów nie będzie miął kto pracować, a podatkowa zrzutka na państwo rozkładać będzie się na coraz mniejsza liczbę mieszkańców.

  Co ciekawe, atrakcyjność cywilizacyjna Polski wygląda mizernie nie tylko na tle tradycyjnie podziwianego przez nas Zachodu, ale także w zestawieniu z wielokrotnie pogardzaną i wyśmiewaną Rosją. W kraju tym, który w ostatnim ćwierćwieczu przeszedł bolesne polityczne wstrząsy i trudne gospodarcze reformy, chęć wyjazdu deklaruje tylko 12% przepytanych obywateli. Co więcej, o ile w kwestii imigracji, Polska jest wyłącznie „punktem przeładunkowym” – nawet mieszkańcy najuboższych krajów świata nie chcą osiedlać się u nas na stałe, o tyle z badania nowojorskiego portalu Business Insider plasują Rosję na 17 miejscu w światowym rankingu atrakcyjności imigracyjnej – powyżej USA i wielu krajów Europy. Nie jest to zresztą tylko kwestia statystyki: każdy, kto spróbował życia w Rosji, wie, iż pomimo wielu stojących przed imigrantem wyzwań (co jest sprawą naturalną), oferuje ono niemal nieograniczone możliwości rozwoju i prawdziwie szerokie horyzonty.

  Wygląda, więc na to, iż polski dom, którego rzekomo niezwykle udanym euro remontem tak chwalą się budowniczowie z Alei Ujazdowskich i Wiejskiej, wygląda obskurnie nie tylko wśród sąsiadów z europejskiego osiedla, ale i wobec rzekomo pozostającej za nami w tyle Rosji. I jeśli przywołane powyżej badania i prognozy potwierdzą się, to właśnie ona może stać się kolejnym kierunkiem emigracji Polaków.

  Sytuacja zakrawa na historyczny paradoks, ale otaczająca nas rzeczywistość często przecież budzi chichot historii: podczas, gdy polscy politycy przekonują nas, iż największą ich zasługą jest wyswobodzenie Polski spod rosyjskiej okupacji i sowieckiej dominacji, coraz więcej Polaków może pakować walizki i szukać szansy na lepsze życie właśnie na Wschodzie. A budowany na wyrzeczeniach wielu pokoleń polski dom okaże się pustostanem, który w końcu trzeba będzie przeznaczyć do rozbiórki.

  Czołowy polski demograf:
  Polska sięgnęła dna. Musimy zarabiać więcej.

  Spotkanie z prof. Krystyną Iglicką-Okólską. Tematem wykładu były problemy demograficzne Polski oraz galopująca emigracja. Jedna z najlepszych specjalistek w tej dziedzinie w kraju, podzieliła się spostrzeżeniami zwracając uwagę na niepokojące wyniki badań polskiego społeczeństwa.i wiele innych filmów z boku

 18. Inkwizytor said

  Re 12

  Ty gudłaju zawszony, wysyłasz mnie abym ścierwakom banderowski rękę podał. Ty gnido, manipulatorze świński. Ja w odróżnieniu od upowców i szaulisów nie mam zamiaru rezać Żmudzinów. Widzisz różnicę barani łbie ? Czekam tylko aż ta podła antypolska nacja żmudzińska sama wymrze. Oby stało się to jak najszybciej.

 19. NICK said

  MatkoPolko.
  Znam wielu, którzy wkrótce wyjadą.
  Znam wielu następnych, którzy chcą wyjechać lecz zbierają pieniądze.
  Najwięcej znam tych, którzy wyjechaliby natychmiast ale większość z nich nigdy nie wyjedzie. Nie będzie ich na to stać.
  Wegetują. Miliony.
  Umierają w zaciszu. Popełniają samobójstwa.

  Statystyki kłamią. GUS kłamie.

  Większość z bywalców Gajówki nie ma o tym zielonego pojęcia.

  Sam zalecam Rodakom: odrzućcie tą krainę, jedźcie, gdzie pieprz rośnie. Byle nie do jew-ropy.
  Peru i okolice, Nowa Zelandia a, nade wszystko Rosja, zwłaszcza południowy Ural i, dalej, na wschód, po równoleżniku, omijając Mandżurię.

 20. JO said

  Wypowidz typowego Zyda…jedzcie z Polski, do Nowej Zelandii, uciekajcie z Polski….:)))
  Ciekawe czemu On sam nie „ucieka” a tylko albo w dupe wchodzi albo kpi?

  Sam dałbym identyczną radę.
  Spierdalajcie z Polski – najlepiej do Rosji. Tam potrzebują białych ludzi.
  Polska jest stracona.
  Co wolicie – być europejskimi cwelami, czy jednak Słowianami?
  Admin

 21. NICK said

  Albo zapiszcie się do spółdzielni. Której nie ma. „Bliźniak” Was zaprowadzi. Do pieniędzy i do Pana Boga. Ho, ho.
  To światowy człowiek jest. Ma paszporty i wizy i kontakty. Ocenia Polskę i Polaków z oddali wygodnego życia.

 22. NICK said

  A jak tam saldo wpłat? Przywołuję obietnicę „bliźniaka” ich przedstawiania. Ludzie ciekawi są. Na co idą ich datki, kolejne. Jak ocenią pozytywnie? Chwała dysponentowi.
  Warto podać to tutaj. Może przybyć nowych zwolenników.

  Sam wpłacam wg prośby X. Webera. Bezpośrednio na złotówkowe konto Bractwa w Polsce. Regularnie.

 23. JO said

  ad.20.
  Do Rosji tak, do New Zeland to jak do Anglii. Sama propozycja Uciekania jest zla. Powonna byc propozycja organizowania sie w Rosji, ..krajach jak najblizej Polski.

  Panie Nick. Pan to moze tylko pmarzyc o dowiedzenia sie czegokolwiek ode mnie – gnido / dupowlazie.

 24. NICK said

  Gruszki na wierzbie.
  A co JO tak – świerzbie?
  Oj, jojoj. JO, JO, JO.
  Właśnie dzisiaj o to szło.

  Myślałem o innych. Oni też „pomarzyć” mogą?

 25. akej said

  @ Matka Polka (16 i 17)
  Podzielam opinie pani w 100%. Zawsze, przy okazji mowie, ze pan gajowy jest zbyt szybki w negatywnej ocenie naszego narodu. Ludzie chca (i musza miec warunki do godziwego zycia) zyc w godziwych warunkach – co w PRL-bis jest niemozliwe.

  Niech Pan nie używa tego oszukańczego słowa „PRL-bis”.
  Trzecia RP nie ma NIC wspólnego z PRL. Ani nie jest żadnym „bis”.
  Jest totalnym rozkładem państwa, które z Polską nie ma nic wspólnego – w odróżnieniu od PRL.
  Polski naród?
  Gdzie ten naród?
  Admin

 26. NICK said

  Przypomnę, że w tego typu prognozach zawiera się tylko przyzwyczajanie gawiedzi. No będziecie się „wyludniać”. Jeszcze nie teraz. Za pokolenie lub dwa… . Gawiedź uspokojona.
  Mnie to nie dotknie.
  Potem oficjalne przyczyny wyludniania. No, niegroźne, takie czasy.

  Po czym wyludnianie przyśpiesza w postępie, no, arytmetycznym sposobami barbarzyńskimi a gawiedź mówi: zróbcie ze mną co chcecie.

  Panie mój! Ojcze! Cóżem Ci uczynił… .

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: