Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
  Halifax o Dlaczego szkoły nie eduku…
  errorous o Sterowanie nacjonalizmami
  errorous o Wolne tematy (83 – …
  Ramirez o Sterowanie nacjonalizmami
  Boydar o List z Moskwy do polskich…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  koza o Jak wymyślono naród żydowski?…
  coco o List z Moskwy do polskich…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
  revers o Wolne tematy (83 – …
  Kojak o Parura, rura, rura…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
  UZA o Jak wymyślono naród żydowski?…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Operacja zatykania szczeliny

Posted by Marucha w dniu 2015-05-18 (Poniedziałek)

No i już wiemy, co się stało 10 maja. Andrzej Duda nieznacznie wyprzedził Bronisława Komorowskiego, co dla urzędującego prezydenta może być zapowiedzią katastrofy. Prawdziwą jednak sensacją był ponad 20-procentowy rezultat Pawła Kukiza, który przyciągnął do siebie wyborców młodych – również częściowo tych, co przedtem popierali Janusza Korwin-Mikke, który w rezultacie uzyskał niewiele ponad 3 procent głosów.

Wydaje się, że na fenomen Pawła Kukiza złożyło się kilka przyczyn. Po pierwsze – na scenie politycznej zaznaczyła swoja obecność zmiana pokoleniowa. Znaczna część młodych ludzi, którzy pełnoletność uzyskali po 2011 roku nastawiona jest antysystemowo, co – po drugie – skłoniło ich do poparcia akurat Pawła Kukiza, który i jako muzyk rockowy i jako propagator jednomandatowych okręgów wyborczych, najlepiej wyrażał antysystemowe emploi.

Ale – po trzecie – nie można wykluczyć, że poparcie przez młodych wyborców akurat Pawła Kukiza, było czymś w rodzaju pokazania figi rozpierającym się na politycznej scenie mądralom. Figa jednak nie jest programem politycznym, zwłaszcza na dłuższą metę, zatem Paweł Kukiz może w związku z tym okazać się meteorem, który efektownie błysnął i zgasł.

Na razie jednak jest odwrotnie. Na razie spanikowany prezydent Komorowski umizga się do wyborców Pawła Kukiza do tego stopnia, że zainicjował procedurę referendum mającego na celu zmianę konstytucji, dzięki czemu mogłyby zostać wprowadzone jednomandatowe okręgi wyborcze. Ta skwapliwość prezydenta, który jeszcze nie tak dawno sprzeciwiał się temu pomysłowi, pokazuje, że nie tylko jego sztab wyborczy wyprztykał się z pomysłów, ale również – że część bezpieczniaków przestała go popierać.

Widzę w tym rezultat gwałtownego reaktywowania w naszym nieszczęśliwym kraju Stronnictwa Amerykańsko-Żydowskiego, które próbuje odzyskać dawne wpływy, sprzed „resetu” dokonanego przez prezydenta Obamę 17 września 2009 roku. [Odzyskać wpływy??? To stronnictwo nie tylko, że MA wpływy – ono DECYDUJE o polskiej polityce i nigdy nie miało się tak dobrze! – admin]

Te wpływy Stronnictwo Amerykańsko-Żydowskie może odzyskać kosztem osłabienia Stronnictwa Pruskiego i Stronnictwa Ruskiego [chodzi o gajówkę Maruchy – admin], które w związku z rozwojem sytuacji na Ukrainie i rozdmuchiwaniem przez rząd i opozycję wojennej histerii w Polsce, znalazło się i tak w głębokiej defensywie. Rekonkwista prowadzona przez Stronnictwo Amerykańsko-Żydowskie spowodowała przesunięcia również w środowisku bezpieczniackich watah, co z jednej strony spowodowało zawężenie politycznej bazy prezydenta Komorowskiego, a z drugiej – doprowadziło do rozszczelnienia systemu.

Przez tę szczelinę, szeroką na 10 procent polskich wyborców (bo w pierwszej turze wyborów prezydenckich wzięło udział zaledwie 48 procent uprawnionych do głosowania), wdarł się na polityczną scenę Paweł Kukiz, niczym – jak to kiedyś powiedział papież Paweł VI – „swąd szatana”, co to „przez jakąś szczelinę przeniknął do Świątyni Pańskiej”.

Czy Paweł Kukiz potrafi utrzymać drożność tej szczeliny, a może nawet ją rozszerzyć? To zależy, czy i w jaki sposób wystąpi w jesiennych wyborach parlamentarnych. Jeśli uda mu się utrzymać i rozbudować aparat wyborczy, a zwłaszcza znaleźć kandydatów, którymi mógłby obsadzić wszystkie okręgi wyborcze w kraju, to możemy być świadkami narodzin nowej jakości na rozhermetyzowanej politycznej scenie.

To jest możliwe, ale jeszcze bardziej możliwe, jest co innego – że po 24 maja, kiedy już umizgi do wyborców Pawła Kukiza przestaną być potrzebne, do akcji wkroczą bezpieczniackie watahy ze swoimi „działaniami operacyjnymi”. Będą one próbowały obstawić Pawła Kukiza sympatykami i zwolennikami, przed którymi w rezultacie nie będzie już mógł się opędzić i w ten sposób zażegnają niebezpieczeństwo rozhermetyzowania się politycznej sceny. Bo – jak wspomniałem – system wprawdzie się rozszczelnił, jednak chyba nie na tyle, by doprowadzić do zniszczenia układu wynegocjowanego jeszcze w latach 80-tych między Amerykanami i Sowieciarzami i ustalonego w 1989 roku w Magdalence przez generała Kiszczaka i grono osób zaufanych i odpowiedzialnych. [A co z tego układu zostało na dziś? Gdzie w Polsce widać jakiekolwiek wpływy sowieckie – w polityce? W gospodarce? W mediach? Gdzie są Sowiety? Żarty… – admin]

Taka właśnie nadzieja ożywia red. Adama Michnika, sprzeciwiającego się oddawania Polski „gówniarzom”. Nietrudno mu się dziwić w sytuacji, gdy Polska jest szykowana w charakterze prezentu dla starszych i mądrzejszych. Zadni „gówniarze” nie są tu potrzebni, a skoro tak, to należy spodziewać się intensywnych działań operacyjnych w wykonaniu pierwszorzędnych fachowców nie tylko z naszego nieszczęśliwego kraju, ale i z krajów zaprzyjaźnionych.

Pewne zwiastuny widać zresztą już teraz w postaci przygotowań do zainstalowania nowych partii; jednej z udziałem prof. Leszka Balcerowicza, co to brał udział we wszystkich modernizacjach naszego nieszczęśliwego kraju – ostatnio w kreowaniu wiekopomnych reform charyzmatycznego premiera Buzka. Jak pamiętamy, wszystkie te wiekopomne reformy doprowadziły do skokowego zwiększenia liczby synekur w sektorze publicznym i wzięcia na utrzymanie Rzeczypospolitej całej armii naszych dobroczyńców, w następstwie czego koszty funkcjonowania państwa zwiększyły się o prawie 100 miliardów złotych. W związku z tym autorytet prof. Balcerowicza jest, przynajmniej w niektórych środowiskach, absolutnie niepodważalny, zaś na odcinku salonowym prestiż nowej partii ma zabezpieczać legendarny pan Władysław Frasyniuk.

Gwoli zapewnienia symetrii podobne przygotowania widać i na lewicy, gdzie na Umiłowanego Przywódcę wyrasta pan prof. Jan Hartman. On to, wzorem Jakuba Bermana, Hilarego Minca i Romana Zambrowskiego, który z polecenia Józefa Stalina tresowali Polaków do komunizmu, będzie tresował mniej wartościowy naród tubylczy do nowoczesności – zgodnie z mądrością etapu wyznaczonego przez nową strategię rewolucji komunistycznej według Antoniego Gramsciego.

Jak widzimy, przygotowania do wprowadzenia zmian, dzięki którym wszystko będzie mogło pozostać po staremu, są już całkiem zaawansowane i trzeba tylko poczekać do 24 maja, żeby się przekonać, czy obejmują one również urząd prezydenta, czy też stare kiejkuty rzutem na taśmę utrzymają ten odcinek. [No a gdzie tu wpływy ruskiej agentury? – admin]

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 27 do “Operacja zatykania szczeliny”

 1. wiesdomar said

  Szanowny Panie Michalkiewicz!!! Proszę zabrać głos. Wątpliwości są sformułowane jasno..

 2. Zenek said

  Banderowskie Trio pedzi do prezydenckieo stolka
  Polacy sie scigaja w popieraniu tych co popieraja majdan.
  Te wybbory przypominaja popluczyny amerykanskiego holywoodzkiego szwindlu wyborczego.
  Aktorzyny medialne pompuja entuzjazm polskiego motlochu i udaja ze mamy demokracje.
  Taka np. Dorota Gawryluk co ma ukrainskie nazwisko i duzo do powiedzenia na temat tyranii Putina i rosyjskiej agresji – nagle robi za swiadka debaty i obiecuje ze bedzie bezstronna. Knoty kokoty.
  A pijary jewrejskie opowiadaja o tym jak wazny w wyborze prezydenta jest kazdy szczegolik: kolorki, flagi, tlo, krawaty i mlodzienczy wyglad.
  Tfu! Tfu!
  Po wielkich sukcesach Kukiza widac ze w Polsce najwazniejszy szczegol to kozi glos, wstret do mydla i prysznica oraz zboczenie polityczne.
  O programie gospodarczym bedzie w debacie.
  Ale obojetnie ktoby juz nie wygral tych wyborow to obietnice sa bezkarne.

  Program gospodarczy PiSDudy

 3. parva said

  Stronnictwa Amerykańsko-Żydowskiego, które próbuje odzyskać dawne wpływy, sprzed „resetu” dokonanego przez prezydenta Obamę 17 września 2009 roku” ,najpierw ogarnęło mnie załamanie ,że z moją spostrzegawczością coś nie tak .,ale Pan Gajowy swoim dobrym zwyczajem brutalnie i rzeczowo sprowadził mnie na ziemię, że jednak one są .Pan Stasiek oko to ma i szkiełkiem mocno operuje ,bo widzi rzeczy ,które nie wiadomo czy na naszej polskiej ziemi są .

 4. Moher49 said

  Nie wiem dlaczego pan Marucha tak zaklina się, że w Polsce nie ma „Stronnictwa Ruskiego”. Panie Gajowy nie docenia pan, albo obraża pan Rosjan. Ten wielki kraj musi mieć swoje wtyki wszędzie na całym świecie i w Polsce też na pewno ma, tak jak ma Mossad, czy CIA czy też jakaś inna zaraza. Największa wtyka to jest pan Waldemar Pawlak, który dał Rosjanom najwyższe ceny za rosyjski gaz. Pan Kwaśniewski walczy na kilku frontach – ukraińskim, izraelskim, i rosyjskim także. Całe SLD to też takie farbowane lisy, służą każdemu kto cokolwiek zapłaci. Kilka tygodni temu na Gajówce? był artykuł jakie to Polska ma bogate, zapewniające niezależność na 100 lat – złoża ropy, gazu, wód geotermalnych, o gazie łupkowym nie wspomnę. Dlaczego tego nie wykorzystujemy, tylko wspomagamy rosyjski przemysł wydobywczy?. Ano dlatego, że w polskich centralach handlowych, ministerstwach, rządzie, sejmie siedzą zielone ludziki, które pilnują aby było tak jak jest. Wystarczy wspomnieć ile to kłopotów z władzą miał Tadeusz Rydzyk kiedy chciał wykorzystać geotermię. Ktoś też pomaga rosyjskiemu żydowi w podchodach do kupna polskich „Azotów”. Panie Gajowy niech pan Rosjan nie ochrania – oni sobie sami znakomicie dają radę.

 5. „Podpalenie budki pod ambasadą rosyjską na Marszu Niepodległości 2013 było prowokacją zaplanowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych! Tak wynika z nagrania rozmowy minister Elżbiety Bieńkowskiej i szefa CBA Pawła Wojtunika”
  http://prostozmostu.net/kraj/podpalenie-budki-pod-rosyjska-ambasada-bylo-prowokacja

 6. Amadeus said

  „(…)nie można wykluczyć, że poparcie przez młodych wyborców akurat Pawła Kukiza, było czymś w rodzaju pokazania figi rozpierającym się na politycznej scenie mądralom.”

  Młodzi pokazali fige systemowi, a system pokazał środkowego palca (z podpisem: „znów was wychujaliśmy”) młodym.
  I tak to się skończyło z tymi palcach czyli wszystko po staremu.

 7. wanderer said

  Ad.4 Mocher49

  Pani tak żartuje czy na poważnie?

  „..Ktoś też pomaga rosyjskiemu żydowi w podchodach do kupna polskich „Azotów”…”

  To żydowi czy Rosjaninowi, bo jedno wyklucza drugie. Są żydzi albo Rosjanie.

 8. lam said

  MAGDALENKOWCY
  „Polski nie oddamy tym gówniarzom,
  Ludzie uwierzą naszym sondażom!
  Na ratunek weźmiemy Balcera.
  Procentów pięć dajemy mu teraz,
  A jak sondaże te podkręcimy,
  To do koryta zaraz wrócimy!”.
  18-05-2015

 9. wanderer said

  Ad4. Mocher49

  Moim skromnym zdaniem, to dobrze, że jeszcze tych surowców się nie wydobywa, inaczej bylibyśmy okradzeni. Jak będziemy na swoim będzie czas je wydobywać.

 10. Marucha said

  Re 4:
  Traktuję Pana wpis jako żart.
  Niech Pan tak więcej nie żartuje, bo ja nie zawsze znam się na żartach. Nie wszystkich.

 11. Kojak said

  MOHER 49N ! CO PAN ZA IDIOTYZMY TU WYPISUJE ? TO ROSJANIE KRADNA WSZYSTKO W POLSCE ? NIE ! TO ROSJANIE BLOKUJA TE PANA ZLOZA ? NIE ! TO ROSJANIE DEMORALZUJA I WPROWADZAJA TOTALNA I CALKOWITA ZGNILIZNE MORALNA W POLSCE ? NIE ! PRZESTN PAN WYPISYWAC IDIOTYZMY I URZADZAC PROWOKACJE ! ROSJANIE MAJA SWOJE LOBBY I INTERESY TO OCZYWISTE NIECH TE PANA ZBRODNIARZE I BANDZIORY Z USRELA SIE TAK ZACHOWUJA JAK ROSJANIE TO BEDZIE DOBRZE PAN JESTES KRETYN CZY NASLANY PROWOKATOR MAJACY ROBIC TU SZAMBO ? CHYBA I JEDNO I DRUGIE !

 12. Joe said

  6..Amadeus…z tym POkazywaniem palca prosze sie nie reklamowac.Moj kolega to robil przy kazdej konfliktowej sytuacji na drogach USA…i stalo sie w Newark New Jersey…POkazal palec Murzynowi a ten mu blyskawicznie strzelil w drzwi samochodu…6 cm. od kolana na szczescie….Juz przestal POkazywac.

 13. Marek said

  Michalkiewicz slynie z lekkiego I dowcipnego piora. Jednk ten tekst jest bardzo slaby I obnaza aurora. To koleny dowod na jego sposob analizowania polskojezycznej polityki. Dzialaja stronnictwa I ich agenci. Michalkiewicz znalazl metode na pisanie do konca swiata. Steruja kolonia polska agenci pruscy, ruscy, zydowscy. W roznych konfiguracjach I udzialach wiekszosciowych. Ze ruskim udzial zmalal praktycznie do zera redaktor rznie glupa I udaje, ze jest na odwrot.
  Kto sie, czy dzieki takie pisaninie nie eksploatuje koncesji na krytyke holobiznesu. Dwa razy sklamie . Raz powie prawde. Poloni zaprosi na kwieciste wyklady. Ktos kupi ksiazeczki. Ktos uwierzy w wolny rynek. Zyc nie umierac. Jeszcze nie widzialem, czy Michalkiewicz nie bawily wlasne opowiesci. Zawsze usmiechniety i usarysfakcjonowany.

 14. Zen said

  Prosze zwrocic uwage jak w komentarzach pod artykulem powstala debata. Prosze Tez zwrocic uwage Nie Wiem czy uczestnicy to zaueazyli Ze Mimo Ze rozmawiaja o sprawach polskich – gosppdarczych to te sprawy Sa kontrolowane przez ,, obcych,, albo raz przez zlodzieji z zachodu Lub 2 zlodzieji Ze wschodu posrednikiem w tym procesie Sa ,, Polskie partie,, polityczne sluzace jako tanie prostytutki do wynajecia.

 15. Rokitnik said

  Okazuje się, że każde pokolenie ma swojego „bolka „?! Tylko idiota głosował kiedys na PaliKOTA, a teraz każdy ćwierć inteligent popiera satanistę, majdaniarza i (ponownie) człeka SŁUŻB p.Pawla Kukiza !!!??????
  Że też une nieodmiennie ” siulą nam ” IMBECYLA na wodza? Zaczadzenie umysłów tak zwanego młodego pokolenia, jest jeszcze WIĘKSZE w porównaniu z etapem geremkowsko mazowieckym? Pranie muzgów postępuje. Zanik instynktu politycznego jest FAKTEM.
  Po prostu, ZGROZA

 16. wanderer said

  ad.15

  Tak jest, Panie Rokitnik. Zaczadzenie umysłów tak zwanego młodego pokolenia, jest jeszcze wieksze. Następnym razem podadzą nam jeszcze większego pajaca. To typowe działanie żydków vide Schwarcenneger. Następnym razem może podadzą nam na tacy jakiegoś aktora, albo finalistę Big Brothera, tańców na lodzie bądź Idola. Zobaczy Pan.

 17. Moher49 said

  @11 – panie Kojak – nie będę pana wyzywał od kretynów, chociaż to się panu należy. Gdzie ja napisałem, ze Rosjanie nas okradają?. Moich peanów n/t Putina, roli Rosji w zwalczaniu zachodniej zgnilizny, walki Rosji ze zboczeniami jest na Gajówce i innych forach tyle, że pan do końca roku więcej nie napisze.

 18. Russki.agent said

  Czarnojajec (szwarcen Egger) na początku swej gubernatury usiłował niepajacowac, a nawet oscylował w kierunku konserwatywności, ale szybko go doprowadzono do porządku.

  Druga sprawa: Co z tego że Kibic mowi prawde, choć po swojemu pokrętnie, skoro jego głównym deklarowanym nurtem jest sq&^ienie Polaków.

  (dla młodych gwoli wyjasnienia: Czterdzieści lat temu Urwan pisał na ostatniej stronie tygodnika Kulisy błyskotliwe felietony, podpisując sie Kibic)

 19. Zenek said

  4
  Moher
  To co pan pisze to sa przypuszczenia. Domniemania. i powtorka z propagandy.
  No i dobrze czasami sprawdzic co sie wie i pisze.
  Na temat polskiego gazu lupkowego wypowiadali sie nie tylko polscy specjalisci od geologii ale i buntowali sie rolnicy, ktorym nagle zajechano pole i probowano nie dopuscic rolnika do wlasnej ziemi.
  Powtarzam za uczonymi i za Amerykanami, ktorzy juz nie chca gazu lupkowego:
  Polski nie stac na fraking czyli wydobywanie gazu metoda szczelinowa. Nie stac nas ani na transport (Ameryke tez nie stac – prosze sprawdzic Keystone X Project) ani na wydobycie. Wody w Wisle mogloby zabraknac do tego arcykosztownego procesu.
  Gaz lupkowy zabroniony jest w 13 krajach Europy i walcza teraz Anglicy zeby zabronic frakingu.
  Zupelnie ale to zupelnie nie przemawia do mnie argument ze ‚Polska nie musi kupowac od Rosji”
  Jest to dziecinny argument.
  Niemcy, Francja, Austria, Anglia tez nie musza. I Rosja tez nie musi od nas kupowac jablek.
  Ale my MUSIMY kupowac od Ameryki kosztowna bron nieprzydatna do niczego. I te tarcze za ktore zaplacilismy ale nie kupilismy.
  Powiem panu cos na ucho:
  Jestem ostatnia osoba ktora mozna posadzac o sympatie pro-sowieckie, ale tak jak nas okrada Unia i USA to sie sowietom nigdy nie snilo. Kupowali od nas najgorsze barachlo i kupe szmelcu ale nam nigdy nie zabraniali budowac wlasnych hut i stoczni i moglismy hodowac ogorki i gruszki wieloksztaltne i nikt nam sie nie wtracal do ilosci wyprodukowanego mleka. i nie musielismy prosic Moskwy o zezwolenie na budowe drog czy zebranie o wlasne pieniadze na budowe infrastruktury.

  Rosja tak jak kazdy kraj ma prawo a nawet obowiazek wobec swojego narodu wiedziec co inne panstwa o nich mysla a co przeciw nim planuja. Wywiad jest miedzynarodowo uznana legalna organizacja panstwowa.
  Pod tym wzgledem Rosjanie moga stanowic wzor do nasladowania: nie zajmuja sie zmiana rezimu w innych krajach, nie zbroja opozycji i nie organizuja wyborow innym narodom. Nie wymuszaja na nikim pozyczek bankowych i nie zmuszaja innych panstw do napadania na suwerenne kraje. I na ziemiach polskich nie zakladaja wiezien w ktorych torturuje sie obcych obywateli. Teraz to polski podatnik nie CIA placi odszkodowania tym torturowanym.
  Taki rodzaj wywiadu nie przychodzi do glowy rosyjskiej dyplomacji.
  Ale tak jak sie zachowuja polscy dyplomaci to Rosjanie nie mogliby nawet pomarzyc. Wywalili nam Bialorusini polskiego ambasadora bo probowal organizowac rewolucje w Minsku. Sikorski sie przyznal, ze placil pieniadze opozycji na Bialorusi. Z wlasnej kieszeni?
  Tak jak sie polscy politycy i co poniektorzy kandydaci na prezydenta Polski zachowywali na majdanie to
  przechodzi wszelkie pojecie. To co polscy oligarchowie w rzadzie polskim wyprawiali na Ukrainie to tez przechodzi wszelka imaginacje. Jakim prawem polski prezydent Kwasniewski sprzedal zydom ukrainski Slawiansk?
  Dlaczego tak pyszczymy na powrot Krymu do Rosji? Nie nasza broszka. Nasza broszka to Lwow i Stanislawow i polskie koscioly na Ukrainie.
  Dlaczego pozwalamy zeby obce wojska paradowaly przez Polske jak przez pastwisko?
  A teraz:
  Tak sie dziwnie sklada, ze amerykanski ambasador w Rosji naklonil Johna Kerry do przyjazdu do Rosji zeby sie sam naocznie przekonal jak to jest z ta rosyjska agresja.
  Widac od jakiegos czasu, ze Amerykanie sie z Rosja w koncu jakos dogadaja bo Rosjanie niestety, podobnie jak chinczyki sa mistrzami dyplomacji, obojetnie co sobie mysla polskie mohery.
  Nagle niektorzy znani Polacy przejrzeli na oczy.
  Kukiz wygaduje takie rzeczy o ktorych mu sie na majdanie nie snilo. Bo na majdanie snila mu sie rzez ukrainska i bolszewicka rewolucja podpalanie parlamentu i mordowanie rozbrojonej milicji, a teraz opowiada o pomocy humanitarnej i dla Kijowa i dla Donbasu.
  A ja mam cicha nadzieje ze jeszcze troche i przestana mnie wyzywac od platnych ruskich agentow tylko dlatego, ze popieram Chinczykow i Rosjan bo nie bombarduja nikogo ani indywidualnych cywilow ani calych panstw i nie wyniszczaja calych narodow. W ogole nikt mi za to nie placi ze przeraza mnie kazda awantura wojenna..
  Bo probuje sobie wyobrazic ze mi ktos bombarduje moja wies w ktorej od wiekow mieszkali moi przodkowie.
  Widac nie wszystkich Pan Bog przyozdobil samodzielnym mysleniem i zdolnoscia imaginacji.

  Niektorym urojenia zastepuja wyobraznie: mysla ze po Polsce laza zielone ludziki.

  Ano laza: takie ze swastyka i w obcych wozach pancernych.

 20. Marucha said

  Re 19:
  Z Polakami nie ma już co dyskutować, przekonywać, argumentować.
  Oni NIC nie wiedzą o świecie.
  Tępe bydło zakrzyczy Pana.

 21. Yah said

  Ad. 19

  Panie Zenku, zakrzyczą, zaszczują i zniszczą, zniszczą za to, że mówi Pan prawdę ! Bo towarzystwo nad Wisła uwielbia być robione w konia i nie zaważa jak element napływowy urządza się ich kosztem. Cyba towarzystwo nad Wisłą po prostu podpadło Najwyższemu i Bóg rozum odebrał. Ja nie umiem inaczej tego wszystkiego wyjaśnić…

 22. Easy Rider said

  Ad 4 – Moher49.

  Każde państwo poważne posiada swój wywiad, zapewne także i Rosja. Trzeba jednak odróżnić zwykłego agenta , który tylko zbiera informacje, od agenta wpływu, którym może być ktoś na eksponowanym stanowisku – minister, premier czy nawet prezydent. Czy widzi Pan obecnie takich ludzi wśród władz okupacyjnych, którzy reprezentowaliby interes rosyjski? Bo ja nie – oczywiście, nie licząc „jaczejki” o nazwie Gajówka. 🙂

  Argument o cenach paliw z Rosji, pozornie logiczny, świadczy jedynie o skali korupcji, a jak wiadomo – pecunia non olet, jak też nie podlega żadnym fobiom narodowościowym. Zresztą, nie wiemy do końca, kim są z drugiej strony ci Rosjanie („matka Rosjanka, ojciec prawnik”), którzy negocjują kontrakty. Ponadto, na ceny tych paliw z Rosji miało wpływ istnienie pośredników, m.in. spółki J&S, będącej własnością dwóch muzyków – Grzegorza Jankilewicza i Sławomira Smołokowskiego. Zdolni ci muzycy – podobnie jak właściciele ArtB – też muzyk i laryngolog.

  Sprawa podchodów pod sprzedaż Grupy Azoty – to sprawa żyda Kantora, popieranego przez Stolzmana, stąd też i tutaj trudno jednoznacznie mówić o ruskiej agenturze. Z drugiej strony, Kantor jest popierany przez Putina, ale jeżeli przyjąć nawet jak najgorszy scenariusz, byłby to pierwszy od 25 lat przypadek wykupu polskich przedsiębiorstw, którym jest zainteresowana Rosja. Czy można mieć o to pretensje do tego państwa, jednocześnie milcząc na temat wcześniejszego zniszczenia prawie całego polskiego przemysłu przez żydo-Zachód?

  Ad 13 – Marek.

  Dlatego właśnie Michalkiewicza trzeba czytać dla poprawienia sobie humoru i sposobu wypowiedzi, nie zaś dla pogłębienia wiedzy o świecie. Czasem można się nawet czegoś konkretnego dowiedzieć, jednak trzeba do wszelkich wyartykułowanych przez M. rewelacji podchodzić ostrożnie.

  Ad 19 – Zenek.

  Zgadzam się w pełni.

 23. Marucha said

  Re 22:
  Oczywiście trzeba mieć niezłego zajoba, żeby gdziekolwiek w Polsce dopatrzeć się jakiejkolwiek agentury wpływu Rosji. Jedynym przykładem, wałkowanym od lat, jest sprawa cen gazu z Rosji. Moim zdaniem nie chodzi tu o żadną agenturę, ale o zwykłe łapówki dla pazernych polskojęzycznych ratlerków.

  Trzeba mieć już zupełnego pier-dolca, żeby widzieć Rosjan tam, gdzie operują normalni żydowscy złodzieje… pardon, „oligarchowie”.

  Ale cóż. Są tacy, co w sprowadzeniu partii butów z Rosji dopatrują się ruskiej razwiedki.
  Z chorymi się nie dyskutuje. Chorych się zamyka w pokojach bez klamek.

 24. u said

  Ja tam Kukizowi też za bardzio nie wierzȩ, ścieki trąbiące za bardzo go reklamują, takie są mu podejrzanie przychylne, wiȩc ………….. można podejrzewać, że zaprzedał duszȩ diabłom. Mendy wiadomo czimi dyrektywami siȩ kierują, na pewno reklamy nie robią bezinteresownie!
  Spośród prowadzących w rankingu do prezydentury, niesposób siȩ doszukać siȩ bezinteresownego kandydata. Samo badziewie, znane jak zle szelągi. Glupi nasz elektorat dlatego zawsze potem narzeka, że fatum nas prześladuje.

 25. Boydar said

  Ten artykuł to jedno wielkie qurestwo. Kolejny punkt dla Romana Kafla. Pan Roman wyraża własne poglądy i nie przekonuje czytelnika, że to wszystko co co obserwujemy to jest „na poważnie”. Jest też zadeklarowanym wrogiem systemu w przeciwieństwie do SM; temu bowiem, nigdy i nigdzie wygodniej nie będzie. Zaś Kafel „kuka” na zesłaniu, widać musiał coś kiedyś bardzo nieprawomyślnie bałaknąć.

  To do Pana NICK’a vide https://marucha.wordpress.com/2015/05/17/kara-smierci-dla-prezydenta/#comment-482246

 26. NICK said

  Tak, tak, P. Boydar.
  Proces wychowawczy trwa.

 27. Halszka said

  @19
  Panie Zenku, dziękuję za ten wpis. Warto było dziś zajrzeć do Gajówki.
  A co do frackingu:
  Byłam kiedyś w Warszawie na konferencji, na której m.in. Sakiewicz dziękował amerykańskim inwestorom za łaskę, jaka spłynie na skrzywdzonych przez los Polaków w postaci gazu łupkowego i uczyni z nas energetyczne mocarstwo, które rzuci wyzwanie Gazpromowi. Podobnie pan poseł Naimski (PiS, komisja energetyki) zaklinał, aby usuwać wszelkie przeszkody prawne spod nóg koncernów – naszych dobroczyńców. Jego zdaniem należało m.in. uchylić przepisy z zakresu ochrony środowiska obowiązujące od lat w górnictwie, bo w PRL przesadzano z tą ochroną środowiska (?!)
  Nieco trzeźwiej wypowiadali się polscy fachowcy. Z ich wypowiedzi wynikało, że amerykańskie entuzjastyczne oceny polskiego łupkowego bogactwa nie są na niczym oparte. A raczej są: ale nie na rezultatach wierceń, których wtedy prawie nie było, tylko na ocenie, na ile dane państwo jest „przyjazne”. Przyjazne, czyli takie, które da koncesję za darmo, jeszcze podziękuje i zignoruje protesty miejscowej ludności tudzież brak wody w studniach. Właśnie w tej kategorii podskakiewiczów zajęliśmy jedno z czołowych miejsc i stąd te wspaniałe łupkowe prognozy. Jedyna pociecha: Ukraińcy wygrali z nami w tej konkurencji…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: