Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NyndrO o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Marucha o Wolne tematy (59 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Duda: Jesteśmy państwem i naro…
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Boydar o Wolne tematy (59 – …
  Carlos o Sytuacja geopolityczna na koni…
  NICK o Parlamentarna głupota ma się…
  Carlos o Sytuacja geopolityczna na koni…
  Boydar o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  NICK o Portki w dół?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

Na interwencję Rosji trzeba zasłuzyć

Posted by Marucha w dniu 2015-05-20 (Środa)

Polskę może uratować jedynie INTERWENCJA SIŁ NADPRZYRODZONYCH – tak jak miało to miejsce w „Bitwie warszawskiej 1920”, kiedy Matka Boska przepędziła bolszewika – albo INTERWENCJA SIŁY OBCEJ: siły która potrafi przeciwstawić się kolonizacji Polski przez Niemcy, USA, NATO – lucyferyczne siły zła Zachodu, które zawsze dążyły do likwidacji Polski i robią to nadal.

Taką siłą jest DZISIEJSZA Rosja.

Na taką interwencję trzeba zasłużyć.

„Cud nad Wisłą” zdarzył się, kiedy w Polsce powszechne były nastroje i uczucia patriotyzmu, entuzjazmu z powodu odzyskania niepodległości, dumy narodowej… Polacy zasłużyli na taką interwencję Matki Boskiej.

Dziś te uczucia patriotyzmu są skutecznie tłumione przez wrogów i okupantów Polski. Pierwszeństwo w „zagospodarowaniu” polskiego patriotyzmu i ruchu narodowego trzeba przyznać PiS-owi, który podsuwa Polakom fałszywy patriotyzm; kiedykolwiek i jakkolwiek pojawi się inicjatywa narodowa – zaraz jest rozbijana. Tak było z RKN-em na początku lat 90-tych, Tak było z z LPR i Samoobrona, tak jest teraz w Ruchu Narodowym, który obdarowano żydowskimi przywódcami i PiS-owską ideologią.

To Anatol Fejgin dyrektor Biura Specjalnego Departamentu X powiedział kiedyś, że trzeba Polakom odebrać dumę – i to odbieranie dumy trwa nadal, dokonywane przez dzieci i wnuki Bieruta, Bermana czy Fejgina.

Interes Żydów jest taki sam, jak interes Niemców – 100% prasy niemieckiej w Polsce miażdży Polakom codziennie świadomość, a służby specjalne pilnują, żeby przypadkiem nic dobrego dla Polski się nie pojawiło.

Patriotyzmu musimy się uczyć ze sprawdzonych wzorców. Nie ma innej doktryny politycznej, niż spuścizna Narodowej Demokracji – Romana Dmowskiego, Poplawskiego, Sejdy, Grabskich, Zamojskiego, twórczości Henryka Sienkiewicza  „ku pokrzepieniu serc”…

Jeśli Polacy wykażą takie postawy patriotyczne – Matka Boska się zlituje.

Doktryna polityczna Narodowej Demokracji była doktryna współpracy z Rosją i uważała Prusy i Żydów za największego wroga Polski. Dziś Rusofobia i antyrosyjski jad sączy się z ekranów TV i polskojęzycznej prasy jak dzienne „5 minut nienawiści” w książce 1984 Orwella.

Polacy musza się otrząsnąć z tej antyrosyjskiej propagandy serwowanej dziennie przez wrogów Polski. Polacy powinni szanować Rusinów, jako słowiańskich braci i napiętnować i zwalczać ukraińska morderczą ideologię UPA stworzoną przez Niemców i Żydów, a skierowana przeciw Polakom, Rosjanom i Rusinom.

Polacy powinni polubić Rosje i Rosjan, odróżnić Rosjan od ŻydoGermańskich Bolszewików,
To wtedy i Rosja nas Polubi.

Dziś Rosja widzi Polskę przez pryzmat syjonistycznych rządów, a Polaków, jako histerycznych rusofobów indoktrynowanych przez żydowskie media. Jak Putin czy przeciętny Rosjanin może lubić Polskę wobec otwartej wrogości (podsycanej z zewnątrz i wewnątrz) „mężyków stanu” i pokaźnej części społeczeństwa?

Polacy muszą zrozumieć, ze dzisiejsza Rosja to zupełnie inna Rosja niż za Lenina, Stalina Berii, Chruszczowa i Jeklcyna. Od 2000 r. Rosja wkroczyła na drogę przemian i reform politycznych, gospodarczych, społecznych i zahamowała procesy rozpadu państwa, takie same i dokonywane przez te same siły, jakie dokonały kradzieży i likwidacji Polski.

Rosja – przywódcy Rosyjscy doszli do wniosku, że model społeczno-gospodarczy komunizmu jest ZŁY dla Rosji i dla państw, którym ten system został narzucony jako „jedynie słuszny”. Stad też reformy – inna polityka gospodarcza inna polityka zagraniczna – nie przymus i ucisk, a współpraca niezależnych i przyjaznych państw; nie podbój, a pozyskiwanie przyjaciół i partnerów; wzajemnie korzystna współpraca gospodarcza, a nie rabunek. Stąd też Wspólnota Niezależnych Państw – to zasadniczy element tych zmian – stąd tez Białoruś, Kazachstan, Tadżykistan, Kirgistan.

Nie wszystko w Rosji jest idealne – są obszary nędzy i rozboju, korupcji, pozostałości po komunie – ale polityka państwa jest prorodzinna, pro obywatelska, pro państwowa, narodowa i patriotyczna, w odróżnieniu od okresu Jelcyna. Nadal problemem jest aborcja.

Skala zmian ostatnich 15 lat, które zaszły – to trudno sobie wyobrazić, że PKB Rosji wzrósł o 75%, podczas gdy zadłużenie zagraniczne spadły o 70%, umieralność spadła o 20%, a ilość narodzin zwiększyła się o 40%. Aby to zrozumieć – czegoś takiego przez ostatnie 15 lat naszym kraju nie miało miejsca.

To zupełnie coś innego od tego, co widzimy w Polsce– rządzy antyspołeczne, antynarodowe, antypaństwowe, dążące do likwidacji państwa i narodu polskiego.

Chiny poszły droga reform i z kraju III-go świata stały się pierwsza potęgą gospodarcza świata.

Kraje byłego „obozu” – Polska, Czechy, Słowacja, Rumunia, Bułgaria, Estonia, Litwa, Łotwa, Gruzja – dostały się w ręce syjonistycznych przestępców i Międzynarodowego Pana Bankowego. Zostały rozkradzione a społeczeństwa skazane na nędzę i upokorzenie.

Natomiast USA i Niemcy nie poprzestały być agresorem – cofniecie się Rosji Sowieckiej uznały za jej słabość i podjęły stara politykę agresji i podboju „Drang nach Osten”,  czego efektem jest złupienie Polski (osadzenie kolejnego rządu marionetek) i całej Europy Środkowo-Wschodniej, a dziś jeszcze Ukrainy.

Rosja to dziś jedyna siła polityczna i militarna, która potrafi się przeciwstawić tym lucyferycznym siłom zła.

I jeśli Polacy chcą mieć swoje państwo lub je odzyskać, powinni myśleć o sojuszu z Rosją, a przynajmniej o poprawnych dobrosąsiedzkich stosunkach z potężnym sąsiadem. Nic dziwnego, że okupant – obca agentura w Polsce – stara się nie dopuścić do zbliżenia Polska – Rosja

Proszę poczytać wyważone Russia Today rt.com, Rusia Insider lub Sputnik Polska (a są i strony bardziej radykalne), albo kanały rosyjskiej telewizji debilizator.tv. Jest to zupełnie inny świat, niż niż zakłamana lucyferyczna propaganda zachodnia.

RT.com przełamało monopol zachodniej propagand, gdzie kłamstwo goni kłamstwo, ma miejsce pranie mózgów widza..  żydogermańskie media są wściekłe, prawdy boja się jak diabeł święconej wody, boja się bardziej niż bomby atomowej.

JEŚLI CHCEMY, ŻEBY ROSJA NAS POLUBIŁA MUSIMY POLUBIĆ ROSJE

Nie ma w Polsce kandydata na Prezydenta – POpaprańcy i PiSdzielce to agentura zachodu i Izraela.

Polska czeka na takiego przywódcę, jakiego doczekała się Rosja

Polska czeka na polskiego Putina.

MatkaPolka

Komentarze 43 to “Na interwencję Rosji trzeba zasłuzyć”

 1. Boydar said

  Zaglądałeś do środka ?

 2. Pelagia said

  niestety, ale rusofobia Polaków łaczy się z brakiem inteligencji. Za przeproszeniemi ciemięgi nie zauważyły, ż Rosjanie tez cierpieli przez Stalina, że to było juz paredziesiąt lat temu, że oddawanie majatku polskiego w obce łapy odbyło się po wyjściu radzieckich wojsk z Polski.
  jako prosty przeciętny człowiek patrzę nie na to co mi media (fuuuj) wciskaja, tylko patrzę na swoje sprawy. I co widzę – oto w PRL terminy na odwołanie do sądu/urzędu itp. wynosiły 14 (lub 30) dni roboczych – podkreślam – roboczych. Obecnie takie terminy to 14 dni ! W termin odwołania wchodzą dni wolne – soboty, niedziela, Boże Narodzenie. Sprytne, prawda ? Czy sądy i poczta są czynne w te dni ?? kazdy kto chce mi lub innym Gajówkowiczom zarzucić, że są agentami rosyjskimi, niech się zastanowią nad tym faktem co opisałam, tak to jest fakt !! Teraz nie trzeba do nas strzelać, wystarczy tak sprytnie prawo przeciw nam ustawić – niech ktoś się rozchoruje, to nie zdąży znaleźć adwokata i się nie odwoła i traci mieszkanie. ja w grudniu 2014 tuż przed świętami dostałam informacje z sądu o wpisie długu dewelopera (nie mojego długu, ja swój dług spłacam) na moją hipotekę. Termin odwołania 14 dni.
  Wszystkie ciemięgi kt. dalej śpią, niech się wreszcie obudzą ze swojego prozachodniego snu, pora otworzyć ślipki

 3. Margo said

  Rosja, czy to demokratyczna, carska, czy też komunistyczna będzie zawsze wrogą Polsce Rosją imperialną. Tak więc rzeczywiście, tylko cud Boski może nas z rąk wrogów i wyrwać i od totalnego upadku uratować, a tym cudem byłaby pełna neutralność państwa polskiego, wsparta polityką wewnętrzną na wzór szwajcarski.

 4. Inkwizytor said

  Re 1

  Wystarczy, że przyleci jeszcze jedna aby nas polubiła ( z tobą )

 5. wanderer said

  Święte słowa Matko Polko,
  Już wczoraj wieczorem po Twoim wpisie chciałem to napisać.

  Pozdrawiam.

 6. Mirek said

  U mnie sprawa jest prosta – czekam na interwencję Rosji, by stanąć u jej boku i razem z nią wykopać z Polski antypolskie żydostwo oraz służalcze pachołki Zachodu, którzy pozbawiają mnie chleba, pracy i godnego życia w moim własnym kraju.

  Tak mówi rozsądny Polak.
  Admin

 7. Yah said

  Niektóre komentarze świadczą o skuteczności germańskiej propagandy na lud nad Wisłą. Sprawdziło się w Powstaniu Styczniowym, sprawdza się teraz. Siły nadprzyrodzone pomogą wtedy gdy lud nad Wisłą wyzbędzie się pychy, ze jest lepszy od „kacapów”. Z moich obserwacji jeszcze dużo wody w Wiśle musi upłynąć, zęby tak się stało, o ile w ogóle się stanie – bo pycha to grzech główny większości tu mieszkającej. A pycha w połączeniu z głupotą jest nieuleczalna i kończy się śmiercią – fizyczna i duchową ….

 8. GT said

  Dlaczego Bitwa Pod Warszawą jest określana cudem ? Żaden to cud, tylko fantastyczne dowodzenie generała Rozwadowskiego ( nie mylić z ignorantem i tchórzem Piłsudskim, który uciekł ze sztabu) wkład w zwycięstwo mieli także polscy kryptolodzy, łamiąc radzieckie szyfry.
  Niebagatelną rolę odegrało nasze lotnictwo rozpoznawcze i bombowe.
  Olbrzymi patriotyzm polskiego społeczeństwa, gdzie młodzież wprost ze szkół szła do wojska, a największą tragedią było to, że kogoś ze względu na np. stan zdrowia nieprzyjęli. Ale nawet najwspanialszy żołnierz nic nie zdziała bez broni i amunicji, a tej przecież jako nowopowstałe państwo nie mieliśmy…
  I tu z niesamowitą pomocą przyszły nam Węgry. Mimo blokad portów przez niemcy, a torów kolejowych przez zdradzieckie czechy, które wykorzystując nasze ciężkie położenie zajęły Zaolzie , to w początkach lipca 1920 rząd Węgier premiera Pála Telekiego podjął decyzję o udzieleniu pomocy Polsce, przekazując nieodpłatnie i dostarczając w krytycznym momencie wojny na własny koszt drogą przez Rumunię zaopatrzenie wojskowe: 48 milionów naboi karabinowych Mausera, 13 milionów naboi Mannlichera, amunicję artyleryjską, 30 tysięcy karabinów Mauser i kilka milionów części zapasowych, 440 kuchni polowych, 80 pieców polowych. 12 sierpnia 1920 do Skierniewic dotarł transport m.in. 22 milionów naboi do Mausera
  I to są między innymi powody wygrania wojny, chociaż w cuda też można wierzyć, więc po co nam w sumie armia ?

 9. Glos Prawdy said

  W wielu punktach zgadzam sie z wpisem. Polacy powiinni szanowac wszystkich, a nie tylko rusinow jako slowian. Powinni nauczyc sie przebaczac. Ale ran historii nie da sie zapomniec. Polska ma isc swoim wytyczonym niezaleznym kursem, zrobic wszystko i wybrac taki kierunek, ktory nie uczyni z polakow poddanych ani Zachodu ani Rosji.

 10. ALI BABA said

  ad 8..”przez zdradzieckie czechy, które wykorzystując nasze ciężkie położenie zajęły..” NIE PRZEZ CZECHY….TYLKO PRZEZ KOMUCHÓW CZESKICH..oni wtedy nadawali ton polityce tego kraju!!

 11. JO said

  Polska moze istniec WYLACZNIE jako czesc Cesarstawa Rosyjskiego i o tym wiedzieli juz podczas tzw „rozbiorow Polski”, ktore byly niczym innym jak zmiana geopolityczna w swietle zmieniajacych sie czasow.
  Krol AP przekazal korone Polska Carowi i TEGO sie trzymajmy zarowno Rosjanie jak i Polacy, bo zgoda byla obustronna.

  Tak jest – niestety, czy stety.
  Polska jest kupą gówna, niezdolna do jakiegokolwiek bytu państwowego.
  Jedynie Rosja jest w stanie owo gówno zmyć strumieniami sikawek i uratować resztki ludzi, jacy pozostaną po czyszczeniu.
  Gdyby nie Rosja, Polski by dziś nie było.
  Admin

 12. JO said

  ad.8.
  Tyle Pan wie…, tyle co zje.
  Gdyby Pan znal swoja Wiare i fakty, nie podwazal by Pan Cudu Nad Wisla.

 13. Budziwoj said

  http://zmianynaziemi.pl/wideo/obywatele-izraela-zorganizowali-w-krajach-dawnego-zsrr-handel-ludzkimi-organami

 14. Boydar said

  Panie Yah

  Pisze Pan – „… gdy lud nad Wisłą wyzbędzie się pychy, ze jest lepszy od „kacapów” …”.

  Panie, pycha to „myślenie że”. A pokaż mi Pan tu takich co na serio coś myślą.

  Ale i tak się z Panem niestety zgadzam. Polemizował bym tylko ze słowem „lud”. Bo lud to integralna zewnętrznie całość. A my tu mamy keks ze gwoździami.

 15. GT said

  Do niejakiego JO.
  Owszem. Zjeść lubię. A jeszcze bardziej wypić. I nieraz po takim posiłku lubię sobie w gronie znajomych porozmawiać o historii. A pochodzę z ciekawych terenów- sudetów. Tu na kazdym kroku potykamy się o historię. A że jestem już kolejnym pokoleniem uchodźców z Wołynia (zresztą dzięki pomocy jakże mi bliskich banderowskich chrześcijan), to faktycznie pewne wydarzenia z życia mojej rodziny można wręcz nazwać cudami… Chodźby to, że w cudowny sposób nie spłonęli wraz z inną częścią mojej rodziny w kościele…
  Więc reasymując lubię cuda, cudotwórczość, cudowne dziewczyny i także takich CUDAKÓW jak Pan. 🙂

 16. bobola said

  Nie przesadzajmy z ta przyjaznia do Rosji. Imperium Romanowych zabralo 70% ziem Rzeczpospolitej Szlacheckiej a obecna Rosja i jej marionetki :Ukraina, Bialorus a czesciowo tez Litwa ukradly Polskie Kresy. Naszym zadaniem jest odzyskanie tych ziem a nie tracenie reszty. Marionetkowa Polske mielismy juz dosyc dlugo po wojnie. Polsce potrzebny jest ktos taki jak Pilsudski, ktory potrafil wziasc za morde i endekow i ludowcow. Ci bowiem sa najwieksza zakala Polski.

 17. Boydar said

  Weg, szlango pierońska !

 18. Filomena said

  Jakies dobre poltora roku temu prezydent Bialorusi Aleksander Lukaszenko powiedzial, ze Polska wogole nie rzadza Polacy. Nie sprecyzowal on narodowosci tych, co rzadza, ale to co powiedzial mowi samo za siebie. Powiedzial tez, ze rzadza na szkode polskiego narodu.

  Slyszalam wiele wypowiedzi i komentarzy prezydenta Lukaszenki i powiem, ze praktycznie zawsze mowi do rzeczy.

  A tym, ktorzy cierpia na strach przed Rosja radze posluchac ostatniej wypowiedzi prezydenta Bialorusi. Moze im troche otworzy oczy i wyleczy z rusofobii. Tu jest linka: http://golos-dnr.com/cgi-bin/golos/start.cgi?info52=0230

  Dla tych co nie rozumia jezyka rosyjskiego – krotkie wyjasnienie: prezydent Bialorusi ostrzega nas, ze jesli by – nie daj Boze – rozpadla sie Rosja, to nam wszystkim przyjdzie koniec.

  Polacy jako Slowianie i chrzescijanie powinni dobrze zastanowic sie nad tym, kto stoi po stronie dobra i prawdy a kto po stronie klamstwa i zla. Chrystus dal nam wazna wskazowke: po plodach ich ich poznacie. Moralne zepsucie, degradacja, manipulacja, materializm, degeneracja – wszystkie te tendencje ida z Zachodu.

 19. Marucha said

  Re 17:
  Problem w tym, że Polaków – rozumiejących rację stanu i odróżniających zło od dobra – już nie ma.
  Została kupa gówna, którą każdy inny kraj omija dużym łukiem, bo śmierdzi.
  I tylko ukraińskie robactwo ma nadzieję, że do tej kupy gówna się dorwie i pożre.

 20. Marucha said

  Re 16:
  I bardzo dobrze, że Rosja zabrała masońskiej Polsce jej ziemie. Uratowała je bowiem dla Słowiańszczyzny.
  Gdyby nie Rosja, dziś zasiedlaliby je Niemcy, Żydy i wszyscy gansterzy i szumowiny z całego świata.

 21. Tekla said

  Rada Federacji wzywa MSZ do opracowania praktycznych sankcji wobec państw, w których na oficjalnym szczeblu realizowana jest polityka rehabilitacji nazizmu i gloryfikacji popleczników zbrodniarzy nazistowskich.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150520/401919.html#ixzz3afyKPCID

 22. Przecław said

  #8. GT
  Oczomwidno, to prawda. Warto jednak dodać, że nie mniej od powyższego, o zwycięstwie Polaków nad hordami żydobolszewickimi zadecydował czynnik ludzki, czyli samodzielna inicjatywa skromnego porucznika /pośmiertnie awansowanego na kapitana/, dowódcy 28 batalionu piechoty, Stefana Pogonowskiego. Oto co napisał o nim jego przełożony, gen,Żeligowski w swoich wspomnieniach:

  ” W tej chwili słaby batalion nie czekając godziny ogólnego natarcia, atakował punkt, który – jak się później okazało – stanowił najczulsze miejsce armii rosyjskiej, centrum głównej arterii nieprzyjacielskiego ruchu naprzód.
  Według mego przekonania – w tym miejscu odwróciła się karta wojny, nastąpił przełom psychiczny u nas i u Rosjan. Od chwili tego natarcia rozpoczęły odwrót trzy zwycięsko i niepowstrzymanie dotąd idące brygady, a także 21. dywizja ze Słupna, odwrotem swym stwarzając chaos i zamieszanie. Pogonowski, wiedziony nadzwyczajnym instynktem, rozpoczął zwycięstwo 10. dywizji i 1.armii na przyczółku warszawskim… i zginął.”

  Warto dodać, że Pogonowski był zawodowym oficerem armii rosyjskiej, do której wstąpił na ochotnika, podobnie jak Konstanty Rokossowski i tysiące polskich patriotów. Bez jego inicjatywy, ataku o 1 w nocy 15 sierpnia, bez upoważnienia, a nawet wbrew rozkazowi Żeligowskiego, Bitwa Warszawska zapewne nie została by wygrana.
  Franciszek Rokossowski, kuzyn Konstantego, z którym razem wstępowali do armii imperialnej w sierpniu 1914, też walczył pod Warszawą, zdobywając krzyż Virtuti Militari.
  W dyspozycji polskiego dowództwa znajdował się też 8.5 tysięczny rosyjski korpus Borysa Sawinkowa, który jednak na mocy decyzji Piłsudskiego nie wszedł do walk, znacznie więcej Rosjan na terenie Polski oczekiwało na włączenie ich pod dowództwo Sawinkowa.

 23. „Nadal problemem jest aborcja”

  I to taki żelazny haczyk na Rosję. A ja pisałem, że to się zmienia i że wiedzą tam, co robią, tylko powoli.

  Otóż jest projekt do Dumy (i najpewniej przejdzie, całkiem wkrótce), by zdecydowanie zmniejszyć. Ma to polegać na tym, że ten zabieg przebrzydły przestanie być darmowy. Ale to mało. Mają być wycofane w większości z obiegu środki medyczne które mogą powodować te rzeczy i jeszcze jakieś tam restrykcyjne warunki (nie znam się dobrze na tych sprawach).

 24. JKowalski999999 said

  Ilustracja to „Masza i niedźwiedź”?

 25. Zenek said

  W Rosji mowi sie ponad 270-oma jezykami. Z tego okolo 50 jezykow jest wykladanych w szkolach. Na Krymie jezyk rosyjski, ukrainski i tatarski sa jezykami urzedowymi.
  Nie przypominam sobie, zeby Rosjanie mieli ‚konflikty’ jezykowe i probowali zabronic poslugiwac sie komukolwiek wlasnym jezykiem.
  Jezyk rosyjski jest wspolnym jezykiem komunikacji w calym kraju.
  Nie jest to zadne novum ani wylacznie rosyjski system. Podobnie jest w Indiach, kraju o nie wiadomo ilu jezykach, na Filipinach gdzie kazda wyspa ma inny dialekt, jezyk, podobnie w Indonezji.
  Podobnie w krajach Afryki mowi sie wieloma jezykami w kazdym niemal kraju ( W Etiopii okolo 200!) W Poludniowej Afryce jest 5 jezykow urzedowych itd..
  Tymczasem Ukraina zrobila z jezyka ukrainskiego (?) wielkie mycyje i obowiazek wylacznego poslugiwania sie tylko ukrainska odmiana mieszaniny jezyka polskiego i troche rosyjskiego..

  Zastanawiam sie na jakiej zasadzie popieramy junte ktora zabrania mowienia po polsku na polskiej ziemi i w polskich miastach. Nasza tolerancja wobec Ukrow jest przerazajaca. Zwlaszcza w porownaniu z nietolerancja wobec Rosji.
  Czy my jestesmy samobojcy?

  Nie, jesteśmy po prostu kupą gówna.
  Admin

 26. lam said

  CONTRE-DANSE
  W stronę Golan ISIS zmierza –
  Pilnie trzeba tam żołnierza.
  Kerry w Soczi negocjuje,
  Poroszenko źle się czuje.
  20-05-2015

 27. Bobolanin said

  Panie Bobola, Piłsudskiego to pruski agent który skapitulował w obliczu wroga, do tego złodziej który bohaterom ukradł zwycięstwo i życie.

 28. Yah said

  Ad 14

  Ma Pan racje Panie Boydar, z tym myśleniem przesadziłem, bo chyba tak jak napisał pan Gajowy mamy kupę gówna z ….. gwoździami i dlatego pozbycie się tego będzie mocno bolało ( trzymając się anatomicznych porównań). Jak na razie nie ma śmiałków, którzy rozpoczęli by jak że bolesny proces defekacji …

 29. Yah said

  Ad 16

  Panie Bobola, Piłsudski wziął za mordę Polaków ( czyli endeków i ludowców) i ich wykończył wespół z mniejszościami narodowymi. Do teraz spijamy śmietankę sukcesów tego Żmudzina, który miał Polskę gdzieś, ale zadbał o swój odpowiedni PR. Za mordę to powinni wziąć endecy i ludowcy mniejszości narodowe i piłsudczyków, może wtedy historia inaczej by się potoczyła, ale teraz to możemy sobie pogdybać…

 30. NICK said

  Ot, co, Gospodarzu. (20)

 31. Cute Kid said

  Re 7:

  Eh Yah!

  Jaka germanska propaganda?

  Germanie jeszcze wogole maja cokolwiek do gadania?

  Zgadza sie w 100% Pelagio:

  Tacy jak Yah (z przeproszeniem) nie zauwazyli jeszcze, ze karty sa juz kompletnie inaczej rozdane.

  I ci co to juz zauwazyli ustawili sie zgodnie z rozdaniem i z tego korzystaja, a ci co jeszcze nie zauwazyli nadal grzezna w starym blotku ze swa wlasna szkoda.

 32. NICK said

  Nie ma tzw. Germanów? Czystych lub „zabrudzonych”? Są, psze Pana. Nic nie znaczą??? Ich rdzeń istnieje. Czeka. Nie zasypia gruszek we popiele. Teraz idzie na układy ze wszystkimi. (31) C.K.

 33. Joannus said

  Ad 16 Bobola
  Najpierw się douczyć, potem robić odkrywcze przemyśenia. 1.
  Rosja nie zabrała 70% Polski tylko część Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Praktycznie WKL.
  2. Królestwo Polskie istniało do wybuchu I Wojny Światowej.
  3. Samowybierający się marszałek, przybłęda nienawidząca Polski nic a nic dobrego nie uczyniła..Skutki ”geniuszu” tego malowanego na bohatera agenta mamy do dziś nader dotkliwe.
  4. ”Kuratela” Rosjii okazała się korzystną, co pokazało zastopowanie zrobienia drugiej rewolucji francuskiej pod koniec XVIII w. a także czas PRL.
  5. Vide komentarz Pana Gospodaarza Nr 20

 34. Joannus said

  Ad 8
  Cudu nie było, tylko dlaczego powstał taki przestrach i były wypowiadane świadectwa – my widieli Bożuju Matier
  A slyszał to także mój Dziadziuś

 35. Pytania do Pana Gajowego. said

  Są w Polsce rachunki krzywd i rosyjska dłoń ich też nie przekreśli.

  Rosja nie jest Panem Jezusem, nie jest Zbawicielem. Nie uratuje Polski, bo ma dużo do roboty u siebie i walki z swoimi wrogami, a Polacy potrafią na Rosję tylko pluć!

  Mnie też tli się gdzieś płomyk nadziei, że może Rosjanie nam pomogą uprzątnąć tem syf z Polski, ale nadzieja matką glupich.

 36. Załóżmy, że odzyskujemy Kresy… Co z nimi zrobimy? Po co nam one dziś? Jakie będziemy mieli z tego korzyści?

 37. Trak said

  Słusznie Admin zauważył i odważnie wyjawił, że niestety ale jesteśmy kupą gówna, które uderza do mózgu, lasuje się, uszkadza zmysły i to co normalny człowiek postrzega, jako wstrętne, to dla polskiego ogółu staje się powabne, chwalebne, mądre i że tak trzeba, bo inaczej nie można, bo tak robią wszyscy – tylko, że prócz Polaków nikt takich durnot nie robi.
  Ja się z uwielbienia naszych współczesnych „cnót i zasług” wyleczyłem i ciężej mi na sercu ale wolę gorzką prawdę o naszym położeniu, bo ciężka czeka nas próba.

 38. Marcin said

  Ad 36
  Takie same jak z tej korony na orzełku.

 39. Rokitnik said

  Mój śp.Ojciec uczestnik owej wojny z bolszewikami powiadał: że RUSKIE wiali porzucając karabiny, armaty i zaopatrzenie i to w takim tempie, że przegrupowane oddziały kawalerii dogniły ich dopiero pod Grajewem !? WSZYSCY z najwiekszą TRWOGA powtarzali o interewencji Matki Boskiej ponaszej stronie. A póżniej stary wojak dodawał ” inna rzecz, że po prostu wpieprzyliśmy IM pod Warszawą „.!!

  Ps. Matce Polce gratuluję dobrego pióra i trafności diagnozy.

 40. Rokitnik said

  KRESY ( czy bezkresy ) są nam nie potrzebne. Ale LWÓW i Wilno p o w i n n e powrócić do MACIERZY.

 41. wi42 said

  @39 ” Ale LWÓW i Wilno p o w i n n e powrócić do MACIERZY.”
  To było do załatwienia w 45-roku, gdyby rząd emigracyjny -AK rozumieli z kim trzeba stać na koniec wojny i jednak trochę mu pomóc.

 42. Yah said

  Ad 31

  Proszę spojrzeć na właścicieli mediów w Polsce. Duża część jest niemiecka i realizuje politykę propagandowa poniżania Polaków, przypisywania im wszelkich przywar i napuszczania na Rosję w imię …. realizacji interesów ekonomicznych i politycznych Niemiec. Weźmy taki onet należący do Springera. Czy tam kiedykolwiek coś dobrego o nas napisano – nie Polacy to patologia. Jak coś dobrego Polak zrobił to wtedy gdy wyjechał zagranicę. Jeśli nie widać w tym celowej teutońskiej polityki to nie wiem co jeszcze trzeba przytaczać jako przykłady. A skutki germańskiej, przepraszam unijnej polityki wobec krajów nadbałtyckich ( nie żebym Litwinów i Łotyszów lubił) skończą się dla nich tak jak polityka zakonu krzyżackiego wobec Prusów – zagładą. Choć do końca będzie dobrze – będzie wzrost, będą pochwały w niemieckiej prasie –

 43. Yah said

  ad 31

  Proszę porównać USraelską i teutońską politykę np. wobec rodzimego przemysłu. Zatrudnienie w przemyśle w USA 9% , w Niemczech ponad 30%. Prowadza swoja politykę i propagandę i to bardzo skutecznie – tacy są Niemcy. Proszę spojrzeć szerzej, a nie zarzucać mi , że czegoś nie zauważyłem.

Sorry, the comment form is closed at this time.