Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  I*** o Palma odbija
  Sarmatus Rex o Próby pisania historii Holokau…
  errorous o Próby pisania historii Holokau…
  revers o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Próby pisania historii Holokau…
  Boydar o Wstydliwe zakątki niezwyciężon…
  Boydar o Pomoc, jaką PiS udzielił Ukrai…
  decentr o Masakra na Placu Tiananmen – f…
  Liwiusz o Próby pisania historii Holokau…
  revers o Wolne tematy (38 – …
  bez loginu o Nikt nie obalał rządu Ols…
  MatkaPolka o Próby pisania historii Holokau…
  tom o Nikt nie obalał rządu Ols…
  bez loginu o Czy sztuczne mięso jest nieeko…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Angela Merkel gratuluje Dudzie i przyznaje się do niemieckich zbrodni wojennych

Posted by Marucha w dniu 2015-05-29 (Piątek)

W rozmowie z Telewizją Republika Jarosław Kaczyński wspomniał o depeszy gratulacyjnej od Angeli Merkel dla Andrzeja Dudy, w której miały paść słowa o winach niemieckich za II wojnę światową.

Polska będzie ważnym państwem, traktowanym jako partner, a polscy politycy nie będą uważani za tych, którzy zabiegają o funkcje w strukturach UE, ale tych, którzy dbają o interes naszego kraju. (…) Polska pod rządami Andrzeja Dudy już podnosi się z kolan — mówił prezes PiS.

[No nie, panie prezesie… Polska JUŻ JEST ważnym państwem, głównym decydentem w UE! Nie zauważył Pan? Wszyscy zabiegają o naszą przyjaźń, zapraszają na konferencje, chcą sojuszy a nasza gospodarka nigdy nie była tak mocna, jak teraz. Polacy są dosłownie rozrywani za granicą, czego dowodem co najmniej 3 miliony emigrantów. – admin]

Sprawdziliśmy, czy Kaczyński nie blefował – ale w gratulacjach od pani kanclerz faktycznie pojawiają się słowa o niemieckich zbrodniach. Co ciekawe, po wyborze Bronisława Komorowskiego tego typu wzmianek nie było…

Szanowny Panie,

Gratuluję Panu serdecznie z okazji wyboru na prezydenta Polski. Niemiecko-polskie stosunki są dzisiaj, 70 lat po zakończeniu wojny, tak przyjazne i pełne zaufania jak chyba nigdy przedtem [O żesz k**wa, nigdy bym nie zgadł…! – admin]. Jesteśmy partnerami w Unii Europejskiej i NATO, razem pracujemy nad umocnieniem europejskich, pokojowych porządków i rozwiązaniem kryzysu ukraińskiego.

To, że my dzisiaj ściśle obok siebie stoimy, zawdzięczamy gotowości pańskiego kraju do wyciągnięcia ręki ku pojednaniu i partnerstwa do Niemiec po niezmierzonych niemieckich zbrodniach dokonanych podczas drugiej wojny światowej.

W 2016 roku przypada 25. Rocznica podpisania niemiecko-polskiego Traktatu o Dobrym Sąsiedztwie. Życzyłabym sobie, aby wykorzystać to wydarzenie do dalszego pogłębienia naszych wzajemnych relacji.
Życzę Panu szczęścia, sukcesu i Bożego błogosławieństwa [Ujjj!!! – admin] w pełnieniu pańskiego urzędu.
Z wyrazami szacunku, Angela Merkel, kanclerz Republiki Federalnej Niemiec.

List z gratulacjami w oryginale:

slaw/lw
http://wpolityce.pl/

Mamy pierwszy, fantastyczny sukces Andrzeja Dudy – i to osiągnięty jeszcze przed formalnym objęciem przez niego prezydentury. Angela Merkel ujawniła, że Niemcy podczas II Wojny Światowej dokonywali zbrodni. Bez niej nigdy byśmy się o tym nie dowiedzieli. Moglibyśmy co najwyżej snuć jakieś teorie spiskowe.
Żyjemy w czasach, gdy potwierdzanie rzeczy oczywistych zasługuje na pochwałę…
Admin

Komentarzy 37 do “Angela Merkel gratuluje Dudzie i przyznaje się do niemieckich zbrodni wojennych”

 1. anATOM said

  Nosz qurwa wypijmy i choć za to,piwa z lidla, za ten gest pojednania.

 2. Kronikarz said

  Coś Aniela wyprzedza.

 3. Jacek said

  No, no: „Niemiecko-polskie stosunki są dzisiaj, 70 lat po zakończeniu wojny, tak przyjazne i pełne zaufania jak chyba nigdy przedtem”

  Tzn, że trzeba uważać. No ale jak ja już tak rozanieliło, to niech się zabiera do roboty: „ruch autonomii śląska” zlikwidować, Polaków w rzeszy uznać za mniejszość narodowa na takich samych prawach jak mniejszość niemiecka w Polsce, podpisać traktat pokojowy z potwierdzeniem granic i własności ziemi i nieruchomości przez Polaków lub państwo polskie, i odpowiednimi reparacjami wojennymi, oraz zagwarantować ściganie sadowe w rzeszy, tych którzy zaprzeczają zbrodniom niemieckim na Narodzie Polskim oraz obciążają zbrodniami niemieckimi Polaków („polskie” obozy koncentracyjne i tp.). To tak na początek, żeby nie nie było oczywiste, jak w tej chwili, ze łże baba jak bura suka.

  Ciekawe, ze Duda jest tak „elegancko” traktowany zarówno przez Putina jak i Merkel, kameralna przygrywka do konsorcjum , czy tez „pojednanie” niemiecko-rosyjskie ‚się rypło” na ukrainie?

 4. obserwator said

  To tak, zeby ludzi uspic przed aneksja Slaska

 5. NyndrO said

  Dudix powinien odpisać babie,że niech nie przesadza z tymi „niemieckimi zbrodniami”.Wszyscy jesteśmy sprawcami,co na bank potwierdzi sam prezes.W jednej sprawie baba ma racje,że zbrodnie są niezmierzone.Kalkulacje zmieniają się, niczym obcasy olejnikowej.A liczą najlepsi z najlepszych!

 6. Zenek said

  Telegram jak telegram. Gratulacje sie naleza za zwyciestwo. Mysmy gratulowali Poroszence, nam juz gratulowal Putin. Przepraszam nie nam, tylko Dudzie za zwyciestwo w wyborach.
  Jest jednak malenkie ale…
  O ile dobrze pamietam to nasza wspolpraca z DDR-em byla chyba jednak bardziej przyjazna (jesli to jest stosowne okreslenie) niz ten caly zasrany Traktat o dobrym sasiedztwie.
  Swego czasy zwiedzalem budowany przez polski Budostal kombinat Glasswerke w Ilmenau i przez kilka dni spedzonych z polskimi pracownikami mialem okazje sie dowiedziec o tej wspolpracy Polakow z Niemcami.
  Przyznam sie, ze mnie to troche dziwilo, ze nie bylo zadnych oznak animozji czy nawet aluzji politycznych czy zgrzytow. Pilismy piwo ze Szwabami i bylo wesolo.

  Przychodzi mi na mysl, ze wtedy bylismy traktowani i traktowalismy tych DDRonow na rownej plaszczyznie i zawodowej i towarzyskiej.
  W innych miastach bylo podobnie. Niemcy nas oprowadzali po slowianskich miejscach Serbow Luzyckich i bylem na festiwalu cebulowym a w Drezdnie wspolnie nie lubilismy Amerykanow, ktorzy to Drezdno tak zniszczyli. Wlasciwie bez powodow. Ilmenau to stara slowianska osada.
  Ale nie bylo mowy o zadnych Steinbachach i rurach gazowych. Zdecydowanie nie bylo tego klimatu podejrzen i nerwowosci.
  A moze to tylko moje prywatne odczucia.
  Bo w Monachium nie bylem.

 7. Jacek said

  ad Zenek

  był Pan wśród mówiących po niemiecku Słowian.

 8. Janka said

  @ 3 czy tez „pojednanie” niemiecko-rosyjskie ‚się rypło”

  raczej się rypło – Helmuty wyobrażały sobie anschluss Ukrainy w różowych okularach – a tu nie dość że syf bagno i wodorosty to jeszcze trzeba się dzielić z Afrykańczykami wyznania wiadomego 🙂 i zbierać kopniaki korygujące od wuja (tfu) Sama

 9. JO said

  ” …niezamirzonych zbrodniach….”

  Wcale bym nie uznal, ze Merkel przyznaje sie do zbrodni, gdyz zbrodnia niezamierzona jest przestepstwem, zabojstwem….ale nie zbrodnia….

  Do zbrodni potrzebny jest czynnik zamiaru, pelnej swiadomosci, ktora Niemcy jako Panstwo I Narod mieli.

 10. wi42 said

  Główny test Dudy – jak ochoczo będzie pędził do wojny z Rosją. Po to został promowany i wybrany, aby był lepszy w tym względzie niż Bronek. Zobaczymy…
  Zastanawaim się, czy Bronka nie wpuszczono w maliny polecając mu wyjazd do Kijowa tuż przed wyborami i całowanie banderowców. Bronek, przyznaj się, kto Cię tak zrobił?

 11. Czołgista said

  I tak będą pisać o „polskich obozach”, wspierać tzw. wypędzonych i kłamstwa oraz zakłamywać historię mordu w Jedwabne.

  ” i rozwiązaniem kryzysu ukraińskiego.”

  Ciekawe, że nie zaproszono polskojęzycznej delegacji do Mińska na rozmowy 🙂

  @8
  Chodzi o niezmierzone, nie niezamierzone, czyli przypadkowe. Nie wiem jak w oryginalne niemieckim, bo nie znam zbyt dobrze tego języka.

 12. Easy Terran said

  @Jo

  chodzi o NIEZMIERZONE zbrodnie, a nie o NIEZaMIERZONE, bo one zamierzone jak najbardziej były

 13. Easy Terran said

  Ups, p. Czołgista już o tym napisał.

 14. JO said

  Ad. 12.Ups, przepraszam wiec wszystkich za wprowadzenie w blad.

 15. Kronikarz said

  Bo Mutti chce grać na czas.

 16. Zenek said

  7
  Jacek
  Moze przesadzam ale polowa Ilmenau to Slowianie z pochodzenia. Nie wiem jak teraz ale kiedys to byly dosc stabilne spolecznosci zwlaszcza w mniejszych miejscowosciach i chetnie przyznawaly sie do pochodzenia.. Ten festiwal kultury Luzyckiej byl naprawde bardzo bardzo ciekawy i przygotowany z wielkim rozmachem. I szalenie pomyslowy festiwal cebulowy.Takiej wiedzy o Serbach Luzyckich jakiej nabralem wtedy w Niemczech nigdy nie otrzymalem w Polsce. U nas byly tylko wzmianki w podrecznikach.

  Z przykroscia stwierdzam, ze obecny klimat ekonomiczno -polityczny nie bardzo sprzyja popieraniu kolorytu lokalnego i tradycji ludowych. W Holandii to komercyjne blichtry, zawsze mozna kupic klogi a w Polsce kierpce i cuche i gunie ale nie ma zespolow na miare Mazowsza czy czy Slaska.
  Kiedys w Bukowinie (Tatrzanskiej) siadalismy z gospodarzami w wielkiej kuchni ktora byla pod parterem – rodzaj piwnicy. Wieczorami po kolacji schodzili sie sasiedzi – gospodarze myli gary i sprzatali kuchnie a okoliczne dziewuchy przynosily roboty na drutach i gacie do cerowania, gorale wodke i calymi wieczorami spiewali, och ja pieknie po goralsku (Lecial orzel bialy nad Giewontem) i opowiadali glupie historie. Po goralsku kazda historia z codziennego zycia moze udusic czlowieka ze smiechu.
  Pod Malym Turbaczem wieczorami przy watrze stary goral opowiadal o tym jak za mlodu ‚zbojowali’ i co to byla „banda Ognia’. W bacowce na Hali Laboskiej baca czestowal rzetyca i kartoflami. Bajal rozne opowiesci w ktore nie zawsze wierzylismy. Zwlaszcza te o ‚zlym’ co sie ukazuje na hali a oczyska mo takie wielgie ze sie jasno robi w nocy jak w dziyn).
  Czasami marzy mi sie, zeby sie jeszcze kiedys przespac w kolibie.

  Ostatni raz 5 lat temu widzialem tradycyjne warsztaty rzemieslnicze we we Wloszech. Teraz pewnie tez juz nie ma pieniedzy na popieranie np. lokalnego rzemiosla. Ale pewnie jeszcze jest Swinski Festiwal we Frascati.
  Trzy lata temu bylem w Monachium ale tylko 3 dni. I juz wiecej nie chce tam byc, choc nie moge porownac z czasami DDR-u bo wtedy nie bylem. Zreszta Monachium to troche inne Niemcy.

 17. Kobra said

  Jak Duda głosował? Polska płaci odszkodowania Żydom! http://www.radiownet.pl/publikacje/jak-duda-glosowal-polska-placi-odszkodowania-zydom Kandydat PiS na prezydenta przeciwko niepodległości Palestyny http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kandydat-pis-na-prezydenta-przeciwko-niepodleglosci-palestyny# To Panie Duda czas do pracy…… http://kontakt24.tvn24.pl/dp-pana-prezydenta,2894536,ugc jeszcze wiecej sukcesow pana Dudy 🙂

 18. jerzyczek said

  16
  Zespół Śląsk istnieje w Koszęcinie, reprezentuje wysoki poziom i… ma coraz bardziej pod górkę, choć się nie daje…

 19. KOR said

  http://www.prawy.pl/historia/2881-wies-wdow-75-rocznica-pacyfikacji-wsi-skloby
  11 kwietnia 1940 r. położone w województwie mazowieckim Skłoby zostały spacyfikowane przez Niemców. Wszystkich wyłapanych mężczyzn w liczbie 246 rozstrzelano, kobiety z dziećmi wypędzono, a wieś puszczono z dymem.

  To jedna z setek zbrodni Werhmachtu w Polsce. Jest za co przepraszać.

 20. Praca_misie_praca said

  Dudix postraszył prawnikami za kłamstwa na temat II w.ś. Jest efekt natychmiastowy. Niemka mówi: nasze zbrodnie, nasza wina. Ale przypomina, z kim się kolegowali jego poprzednicy i fajnie, gdyby robił tak samo albo i lepiej.
  Tyle niewiadomych… Jeżeli wyciągnęli wnioski z arogancji PO, to będą rządzić długo.

 21. Jacek said

  ad Janka

  Problem w tym kto pracuje dla kogo, helmuty i johny dla icków, a przy tym helmuty kręcą lody na własna rękę? Ta spółdzielnia nasza sprawa jest dosyć pomieszana, nie mówiąc o tym, ze iwany sobie w niej ciągle kolegów szukają. Czy już iwanom próbowania wystarczy? Czy maja ochotę na jeszcze?

 22. panMarek said

  Proponuję taki oto patent:

  Aby naprawić Polskę – przynajmniej w 90% – to wystarczy wykonać JEDEN następujący ruch: cofnąć cały system prawny do do stanu A.D. 1923. Jedna ustawa i po krzyku!

  W ten sposób nastąpi automatycznie rozpoczęcia wszystkiego jak należy, po Bożemu, bo tak dalej być nie może, bo to jest ślepa uliczka.
  W ten sposób nastąpi automatycznie względna normalność tj. w skrócie odpieprzenie się ode ludzi w każdej sferze a w szczególności w kwestii ich pieniędzy i majątku.
  Kościół, szkoła i strzelnica i nic ponad to nie potrzeba.
  Oczekuję cofnięcia całego systemu prawnego do A.D. 1923 i sądzę, że prawnik Andrzej Duda – jak jest taki mądry jak o nim mówią – to wie jak to przeprowadzić.
  Jeśli nie kłamał od samego początku (jak bura suka) to zrobi to, bo jest to jedyna droga dla narodu polskiego.
  Powinien zrobić to „bolek” w czasie jak przyjechał do niego z insygniami pan prezydent Kaczorowski w A.D. 1990/91, ale to był tylko „bolek” więc nic nie zrobił ten tuman i ubecki konfident.
  Teraz oczekuję naprawienia tej sytuacji. Jak pan Duda naobiecywał całe fury to niech przynajmniej przeprowadzi ten prosty zabieg prawny. Będą mu dziękować w 10-siątym pokoleniu.
  I niech żaden prawnik klasy „nałęcz” i polityk klasy „frasyniuk” nie bredzi, że nie jest to możliwe, bo do tego potrzeba zwyczajnej większości w sejmie i trochę pomyślunku.
  Nie pomyśleli kiszczakowcy, żeby coś takiego prawnie zablokować i jest to nie tylko możliwe ale i proste.
  Oczekuje cofnięcia systemu prawnego do A.D. 1923 i rozpoczęcia wszystkiego jak należy, tak jak proponuje to pan Grzegorz Braun, bo tego bredzenia już nawet słuchać się nie da.

 23. Nyndro said

  Ad 20.* No jo,ale niemka jakby domknąła żart.Nie pozostawiła andriuszy jak-gdyby pola do popisu,no oprócz ewentualnej odwagi osobistejhh ..hh hhhahaha.Niech Pan mnie trzyma,bo poproszę gajowego,żeby mnie jebnął z giry,a on ma silne uderzonko.

 24. Nyndro said

  Zresztą tego dudę mam tam,gdzie go ma niemka.O czym tu gadać.Gdzie my jesteśmy…

 25. karlik said

  Ad.8 Tam nie jest w niezamierzonych, a niezmierzonych.

 26. Nyndro said

  Kuwa,Karlik.

 27. Nyndro said

  No psujesz stronę przez lenistwo,jak ja przez alkoholizm i uwielbienie dla tego co się wydarza.Ogarnij się. 😉

 28. ? said

  Re 16:
  Żentycą i grulami (nie rzentyca i kartoflami).

  Miło się czyta 🙂

 29. akej said

  A coz innego mozna spodziewac sie po babochlopie, ktory gra w tej samej lidze z „biedna wypedzona” malpa Erika Steinbach???

 30. akej said

  @ 28
  Wiemy, wiemy: ziemniaki vel kartofle, vel pyry, vel grule vel jarczoki.

 31. parva said

  Teraz to jestem w konfuzji ,bo nie wiem ,kto popełnił zbrodnie wojenne Niemcy czy Naziści?

 32. Gazda said

  @ 31 Nie sadze aby to pytanie bylo zadane na serio, ale gdyby tak istotnie mialo byc, to informuje z cala powaga, ze zbrodniarzami w czasie 2-giej WS byli niemieccy nazisci, ktorzy mordowali Zydow w „polskich obozach koncentracyjnych”.

 33. Kar said

  re:31

  ..Nazisci to super wygodna alternatywa dla korzennych. Nie mogli by obciagac Niemcow nazywajacych ich „brzydko” – nazisci.

  Nazisci to niewygodne krasnale, ktore egzystuja w terminologii zydowskiej

 34. Zenek said

  18
  Jerzyczek
  Zgadzam sie.
  Mnie chodzi glownie o to, ze polskie zespoly piesni i tanca nie maja juz tej rangi co kiedys bo nie ma na nie panstwowych funduszy. I spoleczne poparcie jest slabe.
  A powinny byc.
  Mnie sie zawsze podobal zespol Slask. Gorale tez jeszcze spiewaja w chorze i tancuja przy wodce.
  Niestety, demokratyczna Polska raczej zaplaci za wystep Madonny niz turnee Slaska po polskich wsiach i miastach.
  Tu mnie boli.
  Bo nasze wnuki nie beda znac zadnej piosenki z repertuaru polskiego folkloru.
  Za to moga poslucha Kukiza.

 35. karlik said

  Wydaje mi się, że zredagowane pismo jest bardzo delikatne..
  Mianowicie użyto słowa Vebrechen – przetłumaczone jako zbrodnia..
  Jest to słowo oznaczające np. wszystkich co przebywają w więzieniu czyli przestępców..
  Oczywiście zbrodniarzy też..
  Tak też podaje Wikipedia, która po kliknięciu na język polski tłumaczy jak podałem..
  http://de.wikipedia.org/wiki/Verbrechen

 36. karlik said

  Ad.31 „kto popełnił zbrodnie wojenne Niemcy czy Naziści?”
  W 1938 roku były wybory do niemieckiego parlamentu, podaję za Wikipedią
  http://de.wikipedia.org/wiki/Reichstagswahl_1938
  „Die Einheitsliste der NSDAP erreichte offiziell 99,1 % der Stimmen, 0,9 % waren ungültig.”
  Nazistów poparło 99,1 % Niemców i jak powiedział mój znajomy niemiecki historyk „wyborów nie trzeba było fałszować”
  Iluż członków miała ta partia chciało by się zapytać , więc w roku 1933 – 3,9 miliona, by osągnąć 1939 5,3 miliona, a w trakcie wojny
  poparcie urosło do 7,7 miliona w 1943.
  Dane są z Wikipedii, więc jak ktoś ma inne cyfry to się oczywiście zgadzam..
  Czyli według mnie zbrodnie popełniali Niemcy..
  Naziści to takie określenie, by ktoś wiedział kiedy te zbrodnie były. Bo na przykład nigdy nie było państwa
  Republika Weimarska, a wszystkim się wydaje, że było..

  pozdrawiam

 37. tarwidemb said

  …Pamie,c’…
  W pamie,ci mojej
  Z’olnierze niemieccy
  Sa, zapamie,tani jako ci
  Co noworodki za no’z’ki rozrywali.
  Rozrywaja,c pragneli tego
  By przepas’c’ wykopac’
  Kto’ra, z’aden wiersz
  Poety nie zdola
  Zakopac’.
  Autor Janwid.November.18/2014
  —–
  …Warszawskie Powstanie…

  W kaz’da, rocznice powstania
  Wspominamy chwile wolnos’ci,
  Dzieki bohaterom nam dane,
  Kto’re be,da, zawsze pamie,tane.

  Powstanie w Warszawie
  Bylo, jest i bedzie zawsze udane
  Mimo z’e przez wrogo’w Polski
  Jest bezustannie krytykowane.

  Ci co nad Wisla, stali i zache,cali
  Do powstania sa, winni przegrania
  Bo zabraniali ladowac’ samolotom
  Z pomoca, dla powstan’ca polskiego.

  Z’yczmy sobie tego by kolejne rocznice
  Przybliz’aly narody polski i niemiecki
  Nie do wojny lecz do wiecznej zgody
  Wedlug nauk papiez’y narodu
  Polskiego i niemieckiego.

  Autor Janwid. July,29/2014
  ————
  …Warsaw Uprising…

  During each anniversary
  Of the Warsaw Uprising
  We remember moments of freedom,
  Giving thanks to our heroes
  Who will always be remembered.

  The Warsaw Uprising
  Was, is and always will be successful
  Despite that Polish enemies
  Constantly criticize it.

  Those who on the Vistula stood,
  Encouraging the uprising in Warsaw,
  Are guilty of the loss through forbidding
  Aircraft with supplies to land
  From England to Polish insurgents.

  We wish that subsequent anniversaries
  Bring closer the Polish and German nations
  No to war but to eternal consent
  According to the teachings
  Of Polish and German popes.

  Author Janwid, July. 29/2014
  ——
  …Poklosie…
  Poklosiem
  niemieckich obozo’w s’mierci
  pomylkowo polskimi obozami nazywania
  w przyszlos’ci bedzie stwierdzenie,
  z’e w obozach przetrzymywani
  z powodu wojennej depresji
  jedzenia i mycia odmawiali
  i dlatego tak czesto
  umierali.

  Umierali i jedynym wyjs’ciem
  na sprawne chowanie
  bylo ich spalanie.

  Autor Janwid. September, 01/2014
  ———
  …Aftermath…

  Aftermath
  German death camps
  Mistakenly named Polish camps
  in the future will say,
  that in the detention camps
  due to the depression of war,
  prisoners refused eating and washing.
  That’s why they died so often.

  Died and the only solution
  for proper burial
  was burning.

  Author Janwid. September, 01/2014

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: