Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Zerohero o O tych, którzy się na niemieck…
  corintians o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Najświętsze Trzy Hostie

Posted by Marucha w dniu 2015-05-30 (Sobota)

Zanim pamięć o tym i podobnych wydarzeniach zniknie pod nawałą kłamstw Żydów udających polskich biskupów… zanim zostaną definitywnie uznane za antysemickie brednie ciemnego ludu. 
Admin

Zapomniany cud Eucharystyczny z 1399 r. przypomniano ostatnio w Poznaniu. Wznowiona została książka Mieczysława Noskowicza z 1926 r., która poświęcona jest temu wydarzeniu.

Świętokradztwo

W 1399 r. żydzi przekupili dwie kobiety w Poznaniu, matkę i córkę, by postarały się o konsekrowane Hostie. Kobiety postanowiły wykraść je z kościoła Dominikanów przy ul. Szewskiej (dziś kościół o. Jezuitów). Po nabożeństwie ukryły się w kącie, czekając na zamknięcie kościoła. Kiedy zostały same, matka dwukrotnie próbowała otworzyć drzwiczki tabernakulum, ale za każdym razem jakaś siła rzucała ją o ziemię. Wreszcie za trzecim razem, podtrzymywana przez córkę, wyjęła cyborium, a z niego trzy Hostie, które zawinęła w białą chusteczkę.

Trzy_Hostie monstrancja

Monstrancja z trzema Najświętszymi Hostiami w kościele Bożego Ciała w Poznaniu

Obie znów ukryły się w kącie, czekając na otwarcie kościoła i na popołudniowe nabożeństwo. Łatwo im było zmieszać się z wiernymi, a po nabożeństwie opuściły kościół bez przeszkód. Od razu udały się do żydów, którzy zapłacili im umówioną sumę i zabrali trzy Najświętsze Hostie. Rabini i starsi kahału, w sumie trzynastu żydów, poszli z Hostiami do kamienicy zwanej Świdwińską przy ul. Sukienniczej (dziś ul. Żydowska) i tam w piwnicy ustawili stół, na który rzucili Hostie. Chcieli sprawdzić, czy jest to prawdziwe Ciało Pana Jezusa.

Najstarszy z żydów przebił nożem jedną z Hostii i wtedy wytrysnęła z niej krew na jego twarz. Za chwilę reszta żydów przy świetle pochodni kłuła bez opamiętania trzy Najświętsze Hostie, mimo że krew z nich lała się po całym stole. Bluźnili przy tym i „rzucali najpotworniejsze obelgi przeciw Chrystusowi”.

W 1570 r. kustosz poznański i kanonik warmiński ks. Tomasz Treter opublikował po łacinie historię trzech Hostii, która wydarzyła się w Poznaniu w 1399 r. Do dziś, jak pisał, a więc do czasu, kiedy powstała jego książka, ślady Krwi Najświętszej wylanej z Hostii „wprawiają wpatrujących się w wielkie podziwienie i uszanowanie. Pobudzają też cudownie pobożne serca do oddania Chrystusowi-Odkupicielowi powinnego dziękczynienia, za to, że nie tylko na Golgocie, podczas gorzkiej męki Swej raczył dla zbawienia rodzaju ludzkiego wylać obficie Krew Swoją Najświętszą, ale i tutaj w Poznaniu, na udowodnienie prawdy wiary katolickiej, jako w Najświętszym Ołtarza Sakramencie jest prawdziwie Ciało i prawdziwa Krew Jego”.

Cudowne uzdrowienia

Żydzi coraz większy podnosili wrzask, pastwiąc się nad Hostiami. Im więcej krwi tryskało, „w tym większy szał nienawiści i większą żądzę wywarcia całej swej złości popadli”. Ponieważ kamienica znajdowała się w dzielnicy żydowskiej, więc słyszący te krzyki żydzi zbiegli się na tę „Boga znieważającą ceremonię”.

Tylko jedna żydówka, niewidoma od urodzenia, kiedy dowiedziała się, że rabini doświadczają, czy w chlebie, którzy chrześcijanie uważają za swoją największą świętość, jest rzeczywiście prawdziwe Ciało i Krew Jezusa, zaczęła się do niego modlić o uzdrowienie. Gdy tylko skończyła swoją modlitwę, Pan Jezus cudownie przywrócił jej wzrok. Wyszła na ulicę i zaczęła głośno wyznawać Chrystusa.

Żydzi przestraszyli się następstw tego coraz głośniejszego czynu i postanowili pozbyć się Hostii. Próbowali je spalić, ale Hostie wychodziły z ognia i unosiły się nad płomieniami nietknięte. Wrzucali je wiele razy do ustępu, a potem do studni, która do dziś znajduje się w dolnej kaplicy kościoła Pana Jezusa, a wtedy było to pomieszczenie, w którym bezcześcili oni Ciało Chrystusa, ale i te próby zniszczenia Hostii okazały się daremne.

W końcu postanowili zakopać je za miastem na trzęsawiskach. 15 sierpnia 1399 r. w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zawinęli je w płótno i wysłali dwóch starszych kahału, którzy poszli przez miasto. Po drodze mijali żebrzącego kalekę, który został cudownie uzdrowiony. Przechodzili obok domu, w którym leżał umierający człowiek. I on został uzdrowiony. Jednak nie zwracali w ogóle uwagi na te znaki Boże, tylko „trwali w swej zaciętości przeciw Chrystusowi”. W końcuprzyszli na miejsce, które uznali za najlepsze do pozbycia się tu „zbrodniczo zbezczeszczonych Hostii Najświętszych”. Dziś znajduje się tu kościół Bożego Ciała w Poznaniu. Wtedy było to miejskie pastwisko bydła. Tam zakopali Hostie, zarzucili je błotem i wrócili do domu.

Cud Eucharystyczny

W następną niedzielę 22 sierpnia pasterz trzody miejskiej, Maciej, przyprowadził na pastwisko bydło. Było to miejsce, gdzie żydzi zakopali trzy Najświętsze Hostie. Zostawił tam swego syna, a sam poszedł na Mszę św. do miasta. W pewnej chwili chłopiec zobaczył, jak wszystkie krowy i woły uklękły przednimi nogami i głowy podniosły do góry. Zobaczył trzy Hostie, unoszące się jak motyle w powietrzu.

Kiedy ojciec wrócił z kościoła, syn opowiedział mu, co się wydarzyło na pastwisku. Maciej nie chciał w to uwierzyć. Lecz niedługo obaj zobaczyli klękające bydło i unoszące się w powietrzu trzy Hostie. Sami upadli na kolana. Zaraz potem Maciej pobiegł do miasta, by opowiedzieć o cudzie. Najpierw udał się do radcy grodzkiego, który jednak nie uwierzył w to, o czym mówił pasterz. Radca skierował skierował go do magistratu. Tam Maciej opowiedział wszystko burmistrzowi Poznania. Ten uznał to za brednie i kazał zamknąć Macieja w wieży. Drzwi więzienia zamknięte na ciężkie rygle same się otworzyły, a więzy opadły z rąk pasterza. Cudownie uwolniony poszedł znowu do radcy i powtórzył to, co już raz opowiedział.

Radca kazał jeszcze raz zamknąć Macieja, ale zwołał urzędników magistratu, ławników i proboszcza kościoła farnego, którzy udali się na miejsce wskazane przez pasterza. Zobaczyli klęczące bydło i trzy Najświętsze Hostie latające w powietrzu. Oddali cześć Bogu ukrytemu w cudownych Hostiach i wrócili do miasta. Radca wypuścił Macieja na wolność i zwołał naradę magistratu. Potem wszyscy wraz z księdzem proboszczem poszli do biskupa poznańskiego Wojciecha Jastrzębca.

Trzy_Hostie Kosciol Bozego Ciala

Kościół Bożego Ciała w Poznaniu

Trzy_Hoste Kosciol Najswietszej Krwi Pana Jezusa

Kościół Najświętszej Krwi Pana Jezusa przy ul. Żydowskiej w Poznaniu

Biskup po wysłuchaniu relacji urzędników magistratu, zwołał duchowieństwo Poznania, do którego przyłączyły się bractwa i cechy oraz tysiące wiernych. Przy dźwięku dzwonów wszystkich kościołów na miejsce cudu udała się cała ta wielka procesja. Kiedy biskup nakazał najstarszemu z kapłanów podnieść rękami Najświętsze Hostie z błota, te, jak żywe motyle, same uniosły się w górę i opadły na patenę, którą trzymał ksiądz. We wspaniałym pochodzie triumfalnym procesja powróciła do miasta, udając się do kościoła farnego, gdzie złożono Najświętsze Hostie w tabernakulum.

Potem nastąpiły spory, w którym kościele ostatecznie mają się znaleźć cudowne Hostie. Ale Pan Bóg sam wskazał miejsce. Hostie bowiem znikły z zamkniętego tabernakulum kościoła farnego i przeniosły się tam, gdzie je znaleziono. W ten sposób trzy razy Najświętsze Hostie po kilku godzinach przenosiły się na pastwisko, chociaż za każdym razem umieszczano je w innym kościele. Unosiły się tam w powietrzu i wszyscy mogli je zobaczyć. Zrozumiano, że Pan Jezus chce, by to w tym miejscu oddawano mu cześć. Biskup polecił wybudować tu drewnianą kaplicę.

Wyrok

Zrozumiano też, że Hostie objawiły się cudownie wskutek świętokradztwa, ponieważ ktoś wcześniej musiał je wykraść z kościoła. Do ratusza zgłosili się świadkowie. Jednym z nich był cudownie uzdrowiony kaleka, a drugim żydówka, która odzyskała wzrok. To ona przyczyniła się do ujęcia żydów i wynajętych przez nich kobiet.

Żydów postawiono przed sądem, ale najpierw wypierali się wszystkiego. W końcu przyznali się do winy i opowiedzieli szczegółowo, „jak się pastwili nad Najświętszymi Hostiami”. Wskazali też kobiety-świętokradczynie, Krystynę i Annę, które przyznały się do swojej winy.

W tamtych czasach kradzieże, świętokradztwo i zbezczeszczenie religijnych świętości karano śmiercią. Rabina i trzynastu starszych kahału oraz Krystynę i jej córkę skazano na spalenie na stosie. „O fanatycznej nienawiści żydów ku Chrystusowi, która najprawdopodobniej była powodem tak strasznego wyroku, pisze jeszcze ks. Tomasz Treter w dziele swoim, co następuje: „A co im do łatwiejszego duszy zbawienia niemałej przydać mogło pomocy, tego oni na złe zażywając i w ślepocie, zatwardziałości swojej zostając, na większe jeszcze bluźnierstwa, ba nawet uszów chrześcijańskich niegodne, podawali się, cieszyli i chlubili w rzeczach niegodziwych. A zatem, gdy na pozyskanie ich Bogu, czas daremnie i staranie trawiono, dekret śmierci odebrali na siebie, na którą ochotnym sercem szli, jakoby z Abrahamem, Izaakiem i Jakóbem patryarchami wieczerzą jeść mieli”.

Jak z powyższego słusznie można przypuszczać, że do tak strasznego wyroku przyczyniła się najwięcej nienawiść fanatyczna żydów oraz ich bluźnierstwa, jakich nawet wobec sądu nie szczędzili Bogu utajonemu w Najświętszych Hostiach, pisze Noskowicz. Wyrok wykonano na podmiejskich polach.

Żydzi postanowili jednak zaprzeczyć, że zbrodni świętokradztwa dokonali oni. Zwalili całą winę na syna pasterza Macieja – Pawełka, któremu przypisali kradzież cyborium z kościoła Dominikanów, zbezczeszczenie Hostii, a następnie zrzucenie winy na żydów. Według nich trzynastu żydów z rabinem i dwoma kobietami zostało spalonych niewinnie.

Gmina żydowska wniosła do króla Władysława III prośbę o wznowienie procesu. Zarządzono powtórne bezstronne śledztwo w 1434 r. i wznowiono proces, który trwał 20 lat. Żydzi nie umieli jednak dostarczyć przekonywających dowodów na niewinność uprzednio skazanych osób. Sąd po rozpatrzeniu materiału zaostrzył jeszcze wyrok. Gmina żydowska musiała co roku wpłacać na procesję Bożego Ciała datek w wysokości 800 tynfów, a co sto lat trzech starszych z gminy musiało iść z nożami w ręku na czele procesji.

Kościoły

Trzy_Hostie rzezba

Rzeźba przedstawiająca żydów usiłujących utopić Najświętsze Hostie (kościół Bożego Ciała)

Król Władysław Jagiełło ufundował w miejsce drewnianej kaplicy na polu, gdzie miał miejsce cud trzech Najświętszych Hostii, murowany kościół Bożego Ciała, którego budowę rozpoczęto w 1406 r. Przed bitwą pod Grunwaldem król Jagiełło ślubował, że jeśli ją wygra, odbędzie pieszą pielgrzymkę do Poznania, aby nawiedzić kościół Bożego Ciała i pokłonić się Jezusowi w Najświętszym Sakramencie, co też uczynił. Przyszedł do Poznania 25 listopada 1410 r.

W latach 1465-1470 Karmelici na miejscu kościoła Jagiełły wybudowali znacznie większy kościół wraz z klasztorem. Jak pisze Noskowicz: „Świątynia BożegoCiała była swego czasu tak poważną, że biskupi poznańscy,wjeżdżając pierwszy raz do Poznania, aby objąć rządy w diecezji, wstępowali najpierw do kościoła Bożego Ciała, aby tutaj podziękować Bogu za wyniesieniena godność biskupią”. Kościół Bożego Ciała w Poznaniu był słynny w całej Polsce jako miejsce cudowne. W roku 1609 ks. Tomasz Treter wydał „Księgę Cudów” tego kościoła, która zawiera opis 376 cudownych interwencji zokresu lat 1493-1604. Cudy te nastąpiły po nawiedzeniu kościoła Bożego Ciała i oddaniu tu pokłonu Najświętszemu Sakramentowi.

Kult Bożego Ciała w Poznaniu miał w średniowieczu charakter ogólnopolski i był porównywalny z kultem Matki Bożej Częstochowskiej. Kult ten wychodził poza granice Polski. Kościół poznański był w grupie kilkunastu najważniejszych sanktuariów europejskich. W Polsce kult poznański rozwinął się w XV i XVI w. i był w tym czasie silniejszy niż kult jasnogórski, który rozwinął się w XVII i XVIII w.

W 1704 r. po długich staraniach, po uzyskaniu kamienicy Świdwińskiej, gdzie żydzi kłuli nożami Ciało Pana Jezusa znajdujące się w trzech Hostiach, gdzie nastąpił cud krwi wytryskującej z tych Hostii i gdzie zamurowali oni w filarze okna pocięty na kawałki, zakrwawiony stół, na którym bezcześcili ciało Pańskie, oraz po wsparciu uzyskanym w dekrecie papieskim na soborze trydenckim, Karmelici wznieśli na gruzach tej kamienicy nową świątynię zwaną dziś kościółkiem Pana Jezusa. Kościół został poświęcony przez ówczesnego biskupa poznańskiego Hieronima Wierzbowskiego.

Pierwszą historię trzech Najświętszych Hostii napisał wielki historyk Jan Długosz. Uczynił to kilkanaście lat po wydarzeniach z 1399 r. Pisali o cudzie również: Kromer, Miechowita i cytowany ks. Tomasz Treter.

W 1926 r. wydano w Poznaniu książkę Mieczysława Noskowicza pt. „Najświętsze trzy Hostie 1399”. Niedawno wznowiono tę książkę w tym samym Poznaniu. „GazetaWyborcza” i inne podobne media, szukające we wszystkim, co polskie i katolickie, antysemityzmu, uznały ją za antysemicką. Tymczasem książka ta nie ma nic wspólnego z antysemityzmem. Opisuje cud Eucharystyczny, który miał miejsce, który widziało tysiące ludzi i który opisali historycy, w tym Jan Długosz. Wielki polski król Władysław Jagiełło ufundował w miejscu cudu kościół, który stał się słynny w całej Europie. Dopiero potem miejsce to zostało zapomniane i „wyciszone”. Trzeba mu przywrócić pamięć.

Marianna Dark

Książkę Mieczysława Noskowicza „Najświętsze Trzy Hostie” w wersji oryginalnej wznowiło Wydawnictwo WERS z Poznania. [Dane adresowe wydawnictwa wydają się być nieaktualne – admin]
Gorąco polecamy tę lekturę!

http://www.bibula.com

Warto wiedzieć, że osławione stowarzyszenie antypolskich gnid „Otwarta Rzeczypospolita” złożyło doniesienie do prokuratury na książkę Noskowicza jako „antysemicką”. Sprawę umorzono.
> http://www.otwarta.org/dochodzenie-w-sprawie-wznowienia-antysemickiej-publikacji-najswietsze-trzy-hostie-zostalo-umorzone/
Admin

Komentarzy 58 do “Najświętsze Trzy Hostie”

 1. abc said

  Nie mając dostępu do materiału źródłowego, nie sposób temu co w tekście opisane, przeczyć.
  Zastanawia jedynie jeden, wciąż aktualny, „problem”; mianowicie, cuda, poza niewytłumaczalnym zachowaniem „rzeczy”, dotyczą w szczególności uzdrowień kalekich, ciężko chorych, którzy po tym, radośni, byli już zdrowi…ale, po co żyć ?
  Dotąd żaden cud tego nie wytłumaczył.

 2. Moher49 said

  Nie ma już w Polsce płonących stosów i dlatego odbywają się Golgota Piknic i żaden ważny purpurat przeciw temu świętokradztwu gęby nie otworzy. Protestują jedynie maluczcy co Bóg widzi i kiedyś doceni. Natomiast żydzi po tej publikacji wystąpią do dupawego rządu polskiego o kolejne odszkodowanie.

 3. RomanK said

  Abc..ty niedowiarku..kleknij na przednie nogi i podnies leb do gory!

 4. Joannus said

  Ad 1 Abc
  ”Dotąd żaden cud tego nie wytłumaczył.”
  Nieznajomość wiary i ignorancja obiektywnej rzeczywistości celu życia człowieka na ziemi, nie daje szans na cud wyjścia z zagubienia i głupoty .

 5. abc said

  @ RomanK

  Z tego co piszesz ma wynikać, że po zrobieniu tego, co mnie proponujesz, już wiesz po co żyjesz ?

 6. Kojak said

  Otwarta rzeczpospolita – stowarzenie zdegenroawanych zydowskich zwyrodnialcow i degenratow walczacych z Polska Te smiecie i odpadki ludzkie maja jeszcze czelnosc nazywac sie,, otwarta rzeczpospolita,, ! Otwarta chyba na zydowska wsceklizne, destrukcje i wszelkie zydowskie zwyrodnialstwa i bestialstwa i zydolwska zgnilzne , bo tym te smieci sie zajmuja ! Budza skrajna odraze wstret i obrzydzenie u kazdego Polaka ! Najbardziej bezczelne zydowskie lajdactwo i skrajne obrzydlistwo wywolujace wymioty !

 7. Krzysztof said

  Ad 3
  To dobre 😀

 8. aa said

  piekna historia-prosimy o wiecej-moze wreszcie publika zrozumie to zmijowe plemie
  prawie ze mnie szlag trafill jak klecha katolicki powiedzial ze msza trydencka jest najbardziej „zydowska”??????????????? nie ma wyjscia przy nastepnej okazji przejde na prawoslawie-to ostatni bastion chrzescijanstwa na swiecie a roznica jedyna ze nie uznaje antychrysta rzymskiego-i slusznie. Tak tez radze katolikom -nie ma wyjscia….

 9. Joannus said

  Cuda Eucharystyczne tak na prawdę są mało znane bo ważniejsze jest nauczanie rodaka.
  Zresztą po co o tym przypominać, może powstać dyskomfort u wiernych przy przyjmowaniu Komunii św. na stojąc bez pateny, a nawet do łapek.

 10. Lily said

  To sa ludzie J.P-tu,wiedzal kim sie obstawic…,swoimi.

 11. Zbyszko said

  Z całą pewnością, ulica przy której stoi Kościół Najświętszej Krwi Pana Jezusa, powinna mieć godną, stosowną do tego Wydarzenia, nazwę.
  Nie chcę się tutaj wymądrzać, ale to biskupi powinni mieć prawo nadawania nazw takim ulicom.

 12. Joannus said

  Ad 8
  ” powiedzial ze msza trydencka jest najbardziej „zydowska”??????????????”
  Powiedział tak bo jej nienawidzi zapewne, niemniej jego słowa nie dają powodu jak rozumiem do zdrady wiary i nawoływania do tego innych.

 13. panMarek said

  A biskup Dąbrowski, kilkanaście lat temu, kazał usunąć pamiątkowa tablicę przy okazji remontu Kościoła.

 14. Zbyszko said

  A czy ktoś wie, gdzie tą książkę, można kupić? Bo chyba nie ulega wątpliwości, że powinien ją mieć każdy Polak, ku pokrzepieniu serc i… gorliwych modlitw w tym Cudownym Miejscu o odzyskanie Ojczyzny. Tam powinny zjeżdżać się pielgrzymki z całej Polski (na zmianę z Jasną Górą), na modlitwy w intencji Ojczyzny.

 15. HDKK said

  ……..ale, po co żyć ?
  Dotąd żaden cud tego nie wytłumaczył.

  Każdy sam sobie powinien odpowiedzieć na to pytanie. Każdy żyje w innym celu. A jeśli wciąż nie znamy na nie odpowiedzi, to widnieje ona w Katechiźmie.

  Powyższe nie ma być próbą odpowiedzi na niezbyt zręczną prowokację Abc, ale raczej refleksją. Wszystko co istnieje ma jakąś role w Naturze, z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawe. Wynaturzeniem zajmuje sie tylko jeden gatunek mieniący sie być jej włascicielem.

 16. JO said

  Ad. 14. Zyjemy dla Pana Boga, Naszego Ojca , jego Chwaly – to jest jedyny sens Naszego zycia na ziemi.

 17. Joannus said

  Ad 15
  Właśnie tak i nic ponadto.

 18. abc said

  @ HDKK …”Każdy żyje w innym celu.”

  W jakim celu Ty żyjesz ?

  To pytanie, to moja niezbyt zręczna prowokacja…
  Niech każdy, kto w tak oczywistym pytaniu widzi prowokację, wraca do tekstu i odpowie sobie sam po co, dlaczego. w jakim celu chorzy i zagrożeni śmiercią w „kontakcie z cudem” zdrowieją ?
  Zdrowieją na ciele. a czy na umyśle też ?
  Po Waszych komentarzach widać wyraźnie, że zdrowie fizyczne nie koreluje z pozostałym.

 19. RomanK said

  http://www4.rp.pl/article/20150529/PLUSMINUS/305299985

  Prosze Ciemniaki..juz was swiatli podzielili i wyjasnili wam dlaczego tak narysowali linie podzialu do wojny polsko- polskiej…

 20. KOR said

  Kościół Najświętszej Krwi Pana Jezusa przy ul. Żydowskiej w Poznaniu

  Nieobecni forumowicze modlą się w synagodze przy ul.Chrześcijańskiej w Warszawie (szabas)
  Pozdrowienia

 21. Lena said

  @ 8 Aa
  ”…prawoslawie-to ostatni bastion chrzescijanstwa na swiecie… ” nie zgodzę się z Panem, jedynie w Kościele Katolickim jest pełnia środków zbawczych.
  Czy nie zastanawia nikogo fakt, że w prawosławiu Pan Bóg nie dokonuje Cudów Eucharystycznych ?

 22. Info2: przez wiele lat utrzymywaliśmy kontakt z właścicielem wydawnictwa WERS Zbigniewem Rutkowskim z Poznania.. Po wznowieniu książki został on wielokrotnie przesłuchiwany przez policję ; także rodzina była atakowana. Ostatnio miałem wiadomość o jego trudnej operacji biodra.Jest już OK. Książkę można kupić w księgarni : SUM SUM CORDA , sumsumcorda.com.pl, 60-731 Poznań. ul. Rynek Łazarski 1 , ksiegarnia@sumsumcorda.com.pl , tel. sklep 61-865-0820 kom 797 355 240. Jak mnie informuje właścicielka mają problemy ze swoją była pracownicą która rości żydowskie pretensje. Serdeczne pozdrowienia dla właścicieli księgarni i wydawcy Z. Rutkowskiego.

 23. zawisza said

  ad 22

  http://sursumcorda.com.pl
  Księgarnia im. Jana Pawła II „SURSUM CORDA”

  60-731 Poznań, ul. Rynek Łazarski 1

  tel. (0-61) 8650 820, kom. 0501 232 187

  e-mail: ksiegarnia@sursumcorda.com.pl

  Godziny otwarcia:

  Poniedzialek – Piątek:

  10.00 – 18.00

  Sobota:

  10.00 – 14.00

  http://sursumcorda.com.pl

 24. 0ro said

  err jest:
  SURSUMCORDA
  sursumcorda.com.pl

  Księgarnia im. Jana Pawła II „SURSUM CORDA”
  60-731 Poznań, ul. Rynek Łazarski 1
  tel. (0-61) 8650 820, kom. 0501 232 187
  e-mail: ksiegarnia@sursumcorda.com.pl

  a do mikrocefali kpiących bezczelnie „po co żyjesz”
  odpowiem jak kulą z pepeszy: żyję aby dostąpić zbawienia
  aby zaświadczać na większą chwałę Chrystusa
  Tak nam dopomóż Bóg i Święty Krzyż!

 25. Lesnick said

  W wikipedii wydarzenia związane z Trzema Hostiami nazywane legendą …

 26. Honorowa Dywizja Komandosów Kultury (HDKK) said

  ……Po Waszych komentarzach widać wyraźnie, że zdrowie fizyczne nie koreluje z pozostałym…….

  Do którego z nas pan sie zwraca, panie Abc, z insynuacja psychicznej choroby?
  Już przygotowywaliśmy sie do udzielenia panu wyważonej odpowiedzi na panskie zapytanie, czymkolwiek by ono nie bylo, ale wobec tej pańskiej bezinteresownej agresji, rezygnujemy z wymiany z panem poglądów. Żadna to tajemnica, po co my żyjemy, choc każde z nas posiada nieco inny pogląd na tę sprawę. Ale skoro pan nie potrafi rozmawiac jak człowiek z człowiekiem, a raczej jak lepszy z gorszym, (przy czym pan jestes oczywiście tym lepszym, bo jakżeby inaczej?), to uważamy że nie mamy sobie wzajemnie nic do powiedzenia. Zostań pan sobie w pokoju i kiś sie pan we własnym sosie autopogardy (amcho, nieprawdaż, choć to akurat nie ma wiele do rzeczy).

  Jeśli natomiast ktokolwiek powazny pragnąłby porozmawiać o celu istnienia, jesteśmy otwarci na dialog, oczywiście w ramach posiadanego czasu, tym bardziej, że autocenzura opóźnia wysyłanie poczty z tego adresu.

 27. Waclaw-L said

  „po co żyć ?“
  Jeśli Pan nie stara się żyć według Bożej Nauki, to faktycznie, nie znajdzie Pan sensownej odpowiedzi na zadane pytanie.
  Powyższe koresponduje w pewnym sensie z Leibnicowym,
  dlaczego istnieje coś, zamiast by raczej nic nie istniało, zaważywszy, że nic jest łatwiejsze niż coś?

 28. Marucha said

  Re 26:
  Chciałem coś temu szukającemu zaczepki „Abc” odpowiedzieć, ale Pan to zrobił jak zwykle elegancko i dobitnie.
  Jeśli Abc chce z nami wymieniać myśli, to niech się nauczy – albo sobie przypomni – kindersztuby.

 29. Przyczyny (a także skutki) nienawiści plemienia Judy do Jezusa Chrystusa próbuje wyjasniać Douglas Reed w książce The Controversy of Zion – dostępne tłumaczenie na język polski.

 30. SAP said

  Żyjemy, by doświadczać życia. Radości i smutku, piękna i brzydoty. Nieustannie poznajemy, odkrywamy prawdę o świecie i samych sobie. Rozwijamy talenty dane od Boga, by czynić dobro. Doskonalimy siebie czyniąc rzeczy pożyteczne. Dbamy o siebie i swoją rodzinę (bo na to mamy jakiś wpływ). Doznajemy miłości i nienawiści, przyjaźni i zdrady, strachu i odwagi, rozpaczy i szczęścia. Padamy i podnosimy się. I tylko od naszych wyborów zależy czy rozwinie się w nas piękna dusza czy ohyda.

 31. HDKK said

  Czym sie różni istnienie od nieistnienia?

  Zdaje sie ze którys z krajowych filozofów wyszedł z tezą, jakoby nieistnienie było wyższa forma istnienia.

  A co na to idealiści subiektywni? Według nich wszystko jest złudzeniem.

  W świetle powyższego sformułowanie celu życia wydaje sie być dziecinnie proste…

  Dobrze, zatem może pytanie bardziej przyziemne. Jaka jest nasza rola w człowieczej społeczności?

 32. Anzelm said

  Ad. 31 – to proste:

  Co uczyniłeś swemu Bratu?

  Tam nie ma talmudu, ani przypadków – tam są FAKTY !

  Miłość jest pragnieniem NAJwyższego DOBRA dla mego Bliskiego!

  Co jest Najwyższym DOBREM ???!

  Świat mi ukazał; Z B A W I E N I E ! – to Jedyne Dobro!

  Oto prosta i jedyna droga ku Dobru ! – Zbawienie!

  No i teraz możmy podyskutować: co lub czym jest dobro?

  Czekam z czekanem . . .

 33. Anzelm said

  Ad. 31 – ulegam i dodam, że przyziemność ma się tak do nieprzyziemności, jak

  pokarm do jego wydalności . . .

  DUpa to nie Duch, dusza to nie p uchhh . . .

  reszta czeka, tam gdzie się ukrywasz!

  Szyfr dla co poniektórych\\.. . .

 34. parva said

  http://www.rp.pl/artykul/1079926.html#

  Art dotyczy sposobu rozwiązania „problemu” obrazu „Mord rytualny „, wiszącego przez parę wieków katedrze sandomierskiej ,a był jakiś czas zasłonięty ze względu na protesty ,a który w czasie obchodów dni judaizmu został ponownie wyeksponowany ,ale ze stosownym już komentarzem.

 35. Zdziwiony said

  Tekst z drewnianej tablicy w Kościele Najświętszej Krwi Pana Jezusa:

  JEROZOLIMA NOWA W POZNANIU.
  ROKU 1399 STAŁA SIĘ.

  Tu stań czytelniku, a stań przy tem zdaniu,
  Tu drugie Jeruzalem w stołecznym Poznaniu.
  Tam niegdyś zaprzedany Pan od apostaty,
  Tu zaś od katoliczki dla marnej zapłaty.
  Tam Mu w sklepie, co chcieli wyrządzali żydzi,
  Tu w tym sklepie z Jezusa naród Chama szydzi.
  Tam Mu oczy szmaciskiem brzydkim zasłaniali,
  Tu nożami zranionego w szmatę zawiązali.
  Tam Krew Święta zbroczyła kolumnę i ziemię,
  Tu i ściany Krwią zlało kainowskie plemię.
  Tam Pan tylko na głowie ostrym cierniem kłuty,
  Tu zaś po wszystkiem ciele nożami popruty.
  Tam Longin wzrok odbiera, gdy krew płynie z boku,
  Tu ślepa uzdrowiona żydówka na wzroku.
  Tam przecie na ostatek miał grób Pan nad pany,
  Tu od żydów zajadłych w błocku zakopany.
  Ty Boże! jakżeć taką krzywdę nagrodzimy

 36. HDKK said

  ……..przyziemność ma się tak do nieprzyziemności, jak pokarm do jego wydalności . . .

  Wcale że nie, bo jedno wynika z drugiego. A czy nieistnienie wynika z istnienia?

  Ale nie o tym miało być, tylko o sensie naszego bytu. Tu moim zdaniem nalezy byc przydatnym społeczności, bo na tym polega Test. Tam, wiadomo.

  Czy Zbawienie droga do Dobra, czy może raczej odwrotnie? Protestanci twierdzą, ze wystarzcy uwierzyć, my uważamy, że jeszcze w dodatku do uwierzenia, trzeba robić Dobro. Nam łatwiej, bo to słowiańska Natura.

 37. HDKK said

  Czekana użył Piekarski. Ale on był nienormalny.

 38. SAP said

  sandomierz- katedra – mord rytualny

 39. abc said

  Re:

  Marucha said
  2015-05-30 (sobota) @ 20:08:04

  Re 26:
  Chciałem coś temu szukającemu zaczepki „Abc” odpowiedzieć, ale Pan to zrobił jak zwykle elegancko i dobitnie.
  Jeśli Abc chce z nami wymieniać myśli, to niech się nauczy – albo sobie przypomni – kindersztuby.

  No Panowie, Wy mnie tu kindersztubą kłujecie a odpowiedzi 3 i 4 nie widzicie.
  I kto tu czuje się wyższy a może i lepszy ?

  Zamknij Pan twarz. I drzwi. Za sobą.
  Admin

 40. abc said

  Maniery masz Pan nienaganne.

 41. Bebebe said

  Do 24, panie Oro! Dokładnie! Cud, aby potem zaświadczyć na większą chwałę Pana!!
  I dzięki temu dać odwagę i ukojenie i nadzieję w bólu (nie w bulu) i cierpieniu innym.
  Dziękuję za to zdanie, panie Oro.

 42. abc said

  @ 0ro

  24.

  te parę deko masy miazgi mózgu uwiera, wyswobódź się z tych resztek, daj się ponieść fantazji.

  Po co dociekać, skąd się to bierze w głowach fanatyków ? Przecież można być wierzącym i normalnym, ale to dar dla nielicznych. Tym którym Poskąpił, życzył czego innego. I to, widać. Dla nich wymyślił miłosierdzie, by okładali się nim zgodnie :):):)

 43. Anzelm said

  Mam kolejne pytanie:

  Jakie Relikwie są w Polsce NajNajNaj – ważniejsze?!

  Na pewno kandydują do tej godności relikwie Krzyża Pańskiego na Świętym Krzyżu..
  Admin

 44. Anzelm said

  Rozumiem, nikt nie ryzykuje.

  Nie ma wiekszej ponad Relikwie Trzech Sprofanowanych Hostii!

  A Gdzie one są?!

  Spytajcie masona Abp a Gądeckiego, bo to On je ukrył przed Ludem!

  Czy jest większa zbrodnia na prawdzie, jak ta masońska podłość,

  ukryć Relikwie przed Ludem Bożym?! – niech Go Sprawiedliwość Zgniecie , jak glizdę . . .

 45. Lena said

  Panie Anzelmie,
  po co od razu złorzeczyć , może raczej prosić Dobrego Boga – jeśli faktycznie tak jest jak Pan pisze- by Abp zrozumiał i naprawił swój błąd.
  Póki życie trwa każdy z nas ma szanse się nawrócić….

 46. Anzelm said

  Ad. 45 – Złorzeczyć, czyli prosić o zgubę, droga Pani, Fakty nie są stpniowalne,

  Istnieją albo Nie!

  Te które wymieniłem ukazują tzw. biskupa w świetle jego decyzji i czynów!

  Gdzie tu złorzeczenie? – Czy wołając Złodzieju oddaj moją głowę – Złorzeczę?!

  Kłamstwo ma być tak wielkie, aby nikt w nie nie uwierzył!

  Oto Pani, ofiara tych łgarstw!

 47. Boydar said

  W którymś z komentarzy, Pan Gajowy wyraził w prostych, żołnierskich słowach opinię nt. Jego Eminencji bp Gądeckiego. Aby niedowiarkom dodatkowo uchylić wrota prawdy dodam tylko, że dokładnie taką samą opinie wyraził mój bardzo dobry kolega; zresztą Żyd i pedał. Ale przyzwoity jak rzadko.

  Wracając zaś do meritum; nie jest istotne czy opisywany cud zdarzył sie dokładnie w takiej formie czy może trochę w innej. Po pierwsze, nic nie wskazuje na jakiekolwiek przyczyny dla których nie miałby możliwości się zdarzyć; po drugie, wszystkie okoliczności dokładnie zgadzają się charakterem i pomysłami żydostwa; po trzecie zaś, w owych czasach Opatrzność dawała częściej znaki z Nieba Polakom bo i na to zasługiwali. Dzisiaj to strach się bać myśleć, co Opatrzność o nas może myśleć.

  Dla mnie najistotniejszym przesłaniem z artykułu nie jest opis cudu (tenże znam od wielu już lat) lecz informacja iż książkę WYDANO w dzisiejszej Polsce a sąd sprzeciw odrzucił (dopisek Pana Gajowego). Może nie jest tak źle jak w poprzednim akapicie sugerowałem 🙂

 48. Anzelm said

  Ad. 47 – Jest istotne!

  Jest ważny każdy szczegół, bo jak Pan to ujął, ukazuje pełen obraz

  podłości i zdziczenia tego ludu z piekła rodem!

  Relikwie Trzech Hostii to więcej niż wszystkie miejsca pielgrzymek.

  Tu lała się krew z Hostii, to jest niestopniowalne!

 49. GIETRZWAŁD said

  ad 43 Anzelm
  …panie Anzelm,
  celem wyjaśnienia pewnych faktów i stwierdzeń;

  1.Pan Admin pisze:” Na pewno kandydują do tej godności relikwie Krzyża Pańskiego na Świętym Krzyżu..”
  i tu pan Gajowy ma w pełni rację, bo relikwie Krzyża mają najwyższą rangę w Chrześcijaństwie.

  2. Pan natomiast pisze: „Nie ma większej ponad Relikwie Trzech Sprofanowanych Hostii!” co jest błędnym rozumowanie, to nie są relikwie a sprofanowane Trzy Hostie, które są nadal prawdziwie i rzeczywiście Ciałem Pana naszego Jezusa Chrystusa, a że nie ma większej świętości dla nas na naszej ziemi jak Pan Jezus utajony w Najświętszym Sakramencie, to tylko tyle w tej kwestii dorzucam.
  pozdrawiam

 50. Marucha said

  Re 49:
  Oczywiście Trzy Hostie są ogromną świętością, może największą w Polsce – ale to nie są relikwie.
  Gajowy doznał wielkiego wyróżnienia, gdy w ub. roku, będąc właśnie na Świętym Krzyżu, mógł pocałować relikwię Krzyża Pańskiego.
  Tego samego dnia, po południu, właściwie cudem uniknął mogącego koszmarnie się skończyć wypadku samochodowego. Nigdy przedtem ani na razie potem nie znajdował się w aż tak groźnej sytuacji.

 51. Anzelm said

  Ad. 50 – no właśnie, co mówi Tradycja?

  Jest coś ponad Tajemnicę Eucharystyczną?!

 52. Boydar said

  „… właściwie cudem uniknął mogącego koszmarnie się skończyć wypadku samochodowego …”

  komuś premia przepadła … 🙂

  Chyba nie. To była moja wina.
  Admin

 53. GIETRZWAŁD said

  …w przepięknym ołtarzu, Tabernakulum, jedno z wielu ale jakże wymowne,
  ze słowami Pana Jezusa „Jam jest Chleb żywy…”
  pozdrawiam

 54. abc said

  (… bełkot usunięto… – admin)

  „ale to nie są relikwie”

  „mógł pocałować relikwię ”

  …zdecydujcie się

  Proszę sprawdzić sobie znaczenie słowa „relikwia”, a potem zabierać głos – admin

 55. abc said

  Jeśli Pan admin boi się zamieszczać moje wpisy, niech Pan admin sprawdzi znaczenie słowa bałwochwalstwo.

  Pan admin wyjaśnia, że to jest witryna dla katolików, a nie dla jakichś nawiedzonych jehowitów, mormonów czy innych wyznawców Zarżniętego Koguta.
  Proszę nie usiłować nawracać admina.
  Admin

 56. Tom said

  Duzo parchatych komentarzy, ktore nic nie wnosza w poznanie Prawdy, a jedynie maca i odwracaja uwage od Cudu Eucharystycznego w Poznaniu.
  Oczywiscie Cud Eucharystyczny mial miejsce, a sam krol Jagiello pielgrzymowal do Trzech Cudownych Hostii. Ufundowal monstrancje. Poznan byl jednym z najważniejszych sanktuariów europejskich. Do Poznania pielgrzymowano z calej Europy.
  Dzisiaj prawie nikt o tym cudzie nie wie.
  Parchy juz sie o to postaraly. Dla mnie ciekawym zjawiskiem jest jak to zydzi zrobili.
  Ksiazka zostala wznowiona przez wydawnictwo p. Rutkowskiego, ale inicjatorka wydania ksiazki byla wlascicielka ksiegarni w Poznaniu, ktorej adres podano wyzej w jednym z wpisow.
  Obserwowalem ataki zydow na nich.
  Przy takich okazjach ujawniaja sie zakonspirowani zydzi.
  Zydomason przebrany przez kryptozyda JPII w szaty biskupa Stanisław Gądecki robi wszystko aby z Cudu Trzech Hostii zrobic legende.
  W tym samym czasie kiedy Wydawnictwo Wers wydalo ksiazke o cudownych 3 Hostiach tj. dokladny przedruk wydania przedwojennnego, to zostala wznowiona ta sama ksiazka przez inne wydawnictwo w Poznaniu, ale w tym wydaniu wprowadzono zmiany i wstep ze jest to legenda. Tego wydawnictwa zydzi nie atakowali. To wydawnictwo uchodzi za katolickie.
  I tej ksiazki nie warto kupowac.
  Chyba raz w tygodniu Cudowne Hostie sa wystawiane do adoracji w jednym z kosciolow w Poznaniu. Informacje na ten temat mozna otrzymac w ksiegarni przy ul. Rynek Lazarski 1.
  http://www.sursumcorda.com.pl/kontakt.html

 57. Rokitnik said

  Z opóźnieniem przypominam ( niejako przy okazjii) o cudzie Eucharystycznym w Sokółce koło Białegostoku (podlasie). Sprawa dziwnie wyciszona mimo stosownych badań 2 zespołów badawczych? Podobno krwiawiąca Hostia jest wystawiana na widok publiczny? Może kol.Error 440 coś wie więcej na powyższy temat, z racji bliskości geograficznej?

 58. Anzelm said

  No i te kilka dni minęło, które brałem w kalkulacje, że
  do „Bożego Ciała” może temat dojedzie – niestety Nie!

  Więc dokończę resztę zdania . . .

  Temat Zbrodni Eucharystycznej! – podjąłem ku jednemu celowi:

  Monstracja (wielu mówi Relikwiarz!?-mądrale) – Jest Ukradzina Narodowi!

  I Too, własnie, to! – miałem na myśli! – Te fakty ujawniać, bo nikt nie wie, że:

  Abp Gądecki ukrył: Świętość; Relikwie; apogeum Katolicyzmu; Dewocjaonalia . . .
  (wg. szkół doczesnych: nieważne skreślić – rozumicie . . .)

  Ukrył, ukradł, unicestwił?! – wobec: Ludu Bożego, Katolickiego, Polskiego !

  Nikt nie wie gdzie są! ! !

  Resztę sobie sami dopowiedzcie, bo nie mam zdrowia

  Do ludzi słabej woli . . .

  Skupcie się mądrale, zmuście się do pokornej pracy by:

  Odzyskać Świętość nad Świętościami – kto ma oczy ten czyta . . .

  600 lat nikt nie naruszył Sanktuarium, aż do „Biskupa” Gądeckiego,
  600 lat, to apogeum Delirium Maximum, że on wciąż jest . . .

  Niech poczyta co się stało z Biskupami, którzy La Salet chcieli:
  ośmieszyć i ukatrupić, nie chcę ani ksztyny z ich końca!

  Czym wobec La Salet jest – Zbrodnia Eucharystyczna Poznań AD 1399!

  Na zakończenie dodam, że 15 Sierpnia jest rocznica tej Zbrodni!
  Resztę musi każdy przebrnąć sam, więcej nikt za nas nie zrobi.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: