Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  minka o Wolne tematy (24 – …
  Śfinks o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Rick o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  minka o Zanim padną salwy
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Konflikt z Chinami jest już tylko kwestią czasu

Posted by Marucha w dniu 2015-05-31 (Niedziela)

Konflikt z Chinami jest już tylko kwestią czasu, skala nakręcania spirali wojennej wokół Chin stopniowo zbliża się do stanu samowyzwolenia. Strategia, jaką przyjęli Amerykanie wobec Chin, to strategiczne okrążanie mające na celu umożliwić najbardziej skuteczne projektowanie siły w regionie, w taki sposób żeby trzymać potencjał Chin na dystans od własnych brzegów, przy pełnej zdolności rażenia terytorium Chin kontynentalnych.

Amerykanie postawili na nowe potężne technologie wojskowe, prawdopodobnie wybiorą konfrontacje zamiast drogi miękkiego włączenia Chin do globalnego podziału władzy i wpływów.

Powodem, który o tym zadecyduje jest olbrzymi dług USA wobec Chin, którego nie da się spłacić bez konsekwencji dla własnej gospodarki. Amerykanie nie pamiętają o wojnach opiumowych, a zarazem ich władze nie widzą nic złego, jeżeli od czasu do czasu, trzeba kogoś zbombardować.

W konfliktach chodzi o to, żeby znajdywać ich rozwiązanie. Wymaga to empatii i czasami próby spojrzenia na problemy z innej perspektywy niż własna. Jednak to wymagałoby od USA rezygnacji z pozycji dominującej i co ważniejsze – ciągłego zgłaszania pretensji do jej zajmowania.

Niestety jak wszystko na to wskazuje, obecny konflikt w Azji jest dopiero w fazie koncentracji potencjałów – najwyraźniej świadczy o tym chińska budowa floty. Przy ich potencjale, nawet oparcie się na stosunkowo starych technologiach własnych i nieco nowszych, ale droższych rosyjskich, może stworzyć wynikowe zagrożenie, nawet dla takiej potęgi jak US Navy.

Dlatego prawdopodobnie ewentualny konflikt będzie miał prekursora, tj. konflikt wstępny, będący konfliktem zastępczym, w którym Chiny wystąpią z jednej strony samodzielnie a z drugiej jedno lub koalicja państw regionu. W zależności od jego przeprowadzenia, tj. skali upokorzenia Chin lub chińskiego triumfu – konflikt właściwy wydarzy się wcześniej lub może się w ogóle nie wydarzyć, jeżeli Ameryka wykorzysta swoją władzę ekonomiczną do próby izolowania Chin po tym pierwszym konflikcie.

Właśnie takie działanie jest prawdopodobnie najbardziej możliwe, ponieważ jest dla amerykańskich celów najbardziej korzystne pod względem skali nakładów do możliwych uzysków. Obecny rozwój Chin jest finansowany eksportem wszystkiego, ten kraj stał się fabryką świata. W wypadku pojawienia się pretekstu politycznego, jakim może być dobrze opracowana propagandowo rzekoma wojna napastnicza Chin, przeciwko mniejszemu i słabszemu przeciwnikowi – będzie można zrobić wszystko, żeby Chiny gospodarczo izolować.

Byłaby to szokująca wojna gospodarcza, na niespotykaną dotychczas skalę, w której jedne kraje handlowałyby z Chinami na dotychczasowych zasadach, a inne w zależności od posiadanych możliwości starałyby się ten handel ignorować, albo nawet ograniczać. Właśnie te możliwe ograniczenia mogą być zarzewiem przyszłej serii konfliktów, w których Chiny będą stopniowo przegrywały.

O ile, bowiem Amerykanie nie tkną rosyjskich statków, a europejskie i należące do generalnie rozumianego Zachodu do portów chińskich już nie przypłyną, to wszystkie inne mogą mieć problem z przejściem przez cieśniny Azji Południowo-Wschodniej, nie myśląc nawet o wejściu na Pacyfik, gdzie dominacja US Navy jest od II Wojny Światowej NIEPODWAŻALNA. Nie będą to jakieś nadzwyczajne wydarzenia, wystarczy odpowiednio nagłośnić jeden incydent, a kto dominuje w globalnym przekazie medialnym, chyba nie trzeba nikomu przypominać.

Inne kraje świata muszą się na ten konflikt przygotować. Chodzi przede wszystkim o gotowość na szok ekonomiczny, jaki spowodowałoby przeprowadzenie operacji izolacji Chin. Niestety pojawiają się tutaj pewne analogie, wobec obecnych sankcji przeciwko Federacji Rosyjskiej, gdzie zarówno konflikt wywołany na Ukrainie jak i cała polityka bezprawnych sankcji wobec tak olbrzymiego kraju – mogą dostarczać doświadczeń do przyszłej rozgrywki z Chinami.

Nie ma dobrego scenariusza dla Azji, co ciekawe Chiny jak do tej pory zrobiły wszystko, żeby ich polityka nie była odbierana, jako agresywna w rozumieniu dążenia do dominacji. Wykreowanie obrazu Chin, jako agresora, krzywdzącego mniejsze i słabsze kraje regionu to scenariusz wstępu do przyszłego uzasadnienia postępującej spirali agresji. Nie minie dużo czasu, aż będziemy oglądać pełnometrażowe filmy o tym, jakim to groźnym drapieżnikiem są Chiny, potem będzie już tylko gorzej.

W naszym interesie jest zrobienie wszystkiego, co jest możliwe, żeby wesprzeć realizację idei „Nowego Jedwabnego Szlaku”, który jest strategią inkluzywnego włączania się Chin do globalnej gospodarki. Wówczas, w przypadku konfliktu sprowokowanego przeciwko temu państwu, nie będziemy zmuszeni, – jako cała Europa – do uznania ewentualnego dyktatu ograniczenia handlu z Chinami drogą morską. To działanie ma wymiar globalny, ponieważ może w znacznym stopniu ograniczyć scenariusz agresji przeciwko Chinom, której skuteczność w przypadku istnienia wydajnego połączenia lądowego z Europą, będzie znacząco ograniczona.

Na tle możliwego scenariusza wydarzeń, widać jak ważnym elementem światowego porządku jest współpraca Europy z Federacją Rosyjską, jako kluczowym gwarantem globalnego pokoju i bezpieczeństwa.

Zarówno Europa jak i Chiny potrzebują Rosji, wszystkie trzy systemy są współzależne i mogą czerpać jeszcze większe korzyści z tej współzależności. Doskonale rozumieją to w Waszyngtonie, w tym również to, że nie ma dla nich uprzywilejowanego miejsca w takim układzie, a za bilet nie mają ani ochoty, ani już czym zapłacić.

Krakauer
https://obserwatorpolityczny.pl

Komentarzy 19 do “Konflikt z Chinami jest już tylko kwestią czasu”

 1. Jawamdam said

  Na co ludzkość czeka? Zamiast zrobić dokładny porządek z zarazą żydowską i pozbyć się jej to czeka aż ta zaraza zrobi porządek z ludzkością. Szczepionka jest jedna. Całkowita likwidacja.

 2. Z tym, że Chiny to akurat nie jest ktoś, kogo sobie można zbombardować, albo nie, a już Ameryka na pewwno nie dysponuje informacją niezbędną do przeprowadzenia takiego manewru jak wojna z Chinami. Najpewniejszym skutkiem byłoby zajęcie Ameryki przez BRICS. Jeśli to jeszcze nie nastąpiło, to można podejrzewać, że z powodu braku zgody co do oficjalnego języka na tym terytorium:)

 3. Naprzod said

  Przedewszystkim GOIE musza sie wyzbyc litosci dla zydosta talmudycznego.No dobrze ale wez ich teraz zlokalizuj.Poprzebierali sie w polskie nazwiska ci co sa w Polsce.A winnych krajach to samo jest.Proste oni zawsze w krajach maja najlepiej.Czyli sa bogaci np.Bizmesmeni adwokaci sedziowie lekarze wlasciciele Galerii
  eksluzywnych sklepikow politycy Czyli klasa (kasta) posiadajaca wszystko.Noi establishment koscielny od duchowowsci GOIOW.Tzn.urabiania zniewolenia .Nie pracuja a zyja jak paczek w masle W palacach zamkach.A nadole ciemny dobroduszny
  ludek (goniacy za kasa=zloty cielec).CZAS NAJWYZSZY BYSMY SIE POLACY OBUDZILI

 4. Polo said

  Mam nadzieję, że to nastąpi dość szybko bo mi się nudzi.

  Pan tak serio? Życzy Pan sobie wojny i śmierci wielu ludzi?
  Admin

 5. Cała ta STRATEGIA Globalna bierze w ŁEB, gdyż transport moim Aerobusem jest TAŃSZY od Morskiego, i dlatego kapitał żydoarabski boi się Aerobusa jak Diabeł Święconej Wody. Zgodziłby się pod warunkiem wyeliminowania mnie i zmonopolizowania przemysłu i biznesu Lotniczego, co postuluje ZASTĄPIENIA 150 towarzystw lotniczych 4-ma: Rotszylda, Rokefelera, Buscha i Batenberga.
  Gdy 26 lat temu przystąpiłem do Licytacji Lotniczej, stawiając na Antonowa-UKRAINA, to towarzystw lotniczych było 200, więc Wzywałem do NIESPRZEDAWANIA Akcji Lotniczych by uchronić Awiację przed zmonopolizowaniem przez spermę jerozolimską Zapowiadaną masową Wyprzedażą Akcji. Uważam, że się udało, gdyż pozostało 150 towarzystw lotniczych.

 6. AV said

  Nieuchronnie zmierza to ku III wojnie światowej, bo tylko dzięki takowemu konfliktowi Satatny Zjednoczone są w stanie zresetowac swoje wszystkie długi. O pozostałych scenariuszach nie wspominając.

 7. Polo said

  Ad 4. Panie Gajowy, ja tak na serio, bo to ma być terapia szokowa dla ludzkości. Historia pokazała ilu ludzi poległo za zaszczytne cele i nic to nie pomogło. Wszędzie gdzie człowiek nie spojrzy to gangrena. Może lepiej umierać na wojnie niż wegetując.
  Już pisałem, wojna to możliwość pewnego oczyszczenia, to może uratować naszą Ziemię to pozwoli się zbliżyć do Boga.
  Mimo, że mam 45l bardzo często myślę o śmieci np. rano gdy wychodzę z domu, czy do niego wrócę wieczorem. Ja się boję śmierci tej nagłej.

 8. Kronikarz said

  Żyduse ze wszystkimi pozadzierali
  DLACZEGO nie lękają, że dostaną kopniaka?

 9. Kojak said

  OD 4 ! JAK MASZ PROBLEMY, CO WIDAC WYRAZNIE TO IDZ DO PSYCHIATRY I TO NIE JEST SZYDERSTWO TYLKO DOBRA RADA ! I TO SZYBKO BO MOZE BYC ZA POZNO ! LUDZI NORMALNYCH NIE ZADRECZAJ SWOIMI PSYCHOZAMI !

 10. Polo said

  ad 9
  Dlaczego krzyczysz?

 11. Jack Ravenno said

  Ja też często obawiam się czy wrócę do domu – dużo jeżdżę i jest coraz straszniej…

 12. Siggi said

  Max szybko gada,no choć nadąża z myśleniem w tym gadaniu.
  „Moja ocena jest taka”,On tak w każdym roliku,a to by wskazywało na …luki w myśleniu,co On jako mistrz słowa powinien wyeliminować.Prócz tego, On nie jest od oceniania.Niech uważa ino,bo jak Go tam w New Yorku ocenią za to co gada,to się ino pióra posypią.Ale ,dobry jest i wygląda na to,że nie ma za wiele świętości ,co często widać jak sobie kpi z wielkich tego świata.

  http://www.superstacja.tv/Wiadomosc/Pekin_Sie_Zbroi_USA_Obserwuja_Mariusz_Max_Kolonko_Mowi_Jak_Jest,1449804/Polecane/index.html

 13. plasibo said

  Ad.9 Pan Polo wyraził swój pogląd więc niepotrzebnie chyba unosi się Pan? A jeśliby nawet miał problemy psychiczne to najlepiej krzyczeć?

  Gdyby np. Pana żona miała problemy psychiczne to co, krzyczałby Pan na nią?
  Chce Pan niby naprawiać świat a tu proszę taki krzyk!!!!
  To może Pan opiszę nam swoją psychozę? Chętnie przeczytamy z tą różnicą, że nie będziemy krzyczeć w odróżnieniu od Pana.

  Pozdrawiam.

 14. Boydar said

  Merytorycznie, to Kojak ma słuszność. Nie ma tylko wprawy w jej wykładaniu. Może młody jest. A Polo jeszcze w życiu w p.. nie dostał, to pisze jak jest, u Niego.

 15. Toni said

  Zastanawiam się ostatnio nad przemożną siłą cywilizacji. Wprawdzie Koneczny podnosił wielokrotnie w swoich pismach, że siła cywilizacji jest ogromna. Widać to wyraźnie na przykładzie cywilizacji pasożyta i wiecznego tułacza. Etnicznie rzecz biorąc – nie mamy już praktycznie żadnego materiału genetycznego starożytnych pasożytów i tułaczy, eksploatujących najpierw Ur chaldejskie, potem ziemię Kanaan, potem starożytny Egipt, potem znowu Kanaan, potem Syrię i Babilon, a w końcu cesarstwo rzymskie, w którym się „roztopili” po nieudanym i przypłaconym wielką klęską powstaniu… Ci starożytni pasożyci i tułacze, znikając etnicznie z powierzchni Ziemi, przekazali jednak swoją wredną cywilizację prozelitom greckim i rzymskim oraz turańskim Chazarom.

  Te dwa nowe odłamy etniczne judaizmu (prozelici to tzw. aszkenazyjczycy, a Chazarzy, to tzw. żydzi wschodnioeuropejscy) opanowali Stany Zjednoczone Ameryki, poczynając od drugiej połowy XIX w. (aszkenazyjczycy) i od początków XX w. (Chazarzy). Pierwsi zdominowali w USA świat finansów, drudzy – zdominowali w USA świat kultury masowej, kina i mediów (tradycyjnych oraz elektronicznych). Podali sobie w końcu ręce i dosiadają jankesów, pędząc ich do kataklizmu III wojny światowej. Natura tej starożytnej cywilizacji pasożyta i wiecznego tułacze pozostała wciąż taka sama mimo całkowitej (praktycznie) zmiany materiału etnicznego. Polega ona na zadomowieniu się w obrębie społeczności jakiejś innej cywilizacji, a następnie doprowadzaniu tej cywilizacji do całkowitego zniszczenie…

 16. Yah said

  ad 11

  Ja nie jeżdżę często i dlatego ma porównanie. Ma Pan rację, jest coraz straszniej – połowa to wariaci za kółkiem, a właściwie nie wariaci tylko indywidua, które uwierzyły , że współczesna technika sprawi, że w razie wypadku nic im się nie stanie. Raz byłem w rowie ( nic mi sie nie stało, nie jechałem szybko) i wiem, że powyżej pewnej niedużej zresztą prędkości samochód, jak przyjdzie co do czego jest nie do opanowania. Głąby za kółkiem o tym nie wiedza…

 17. ADSP said

  ad 7 (Polo) +
  ad 11 (Jack Ravenno) +

  dziś wieczorem modlitwa wstawiennicza o wasze bezpieczne powroty do waszych rodzin

 18. ALI BABA said

  ad 17 Rozumiem intencję…Ale mam pytanie. A te krzyżyki to w jakim celu.!?

 19. Tom said

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: