Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Miro o List z Moskwy do polskich…
  Emilian58 o Jak chomik stał się bocianem.…
  Emilian58 o Generał Surowikin radykalnie z…
  Emilian58 o Generał Surowikin radykalnie z…
  niepostepowyoszolom o Generał Surowikin radykalnie z…
  revers o Generał Surowikin radykalnie z…
  Mietek o Kartagiński pokój Waszyngtonu…
  revers o Generał Surowikin radykalnie z…
  NICK o Dlaczego szkoły nie eduku…
  Mietek o Kartagiński pokój Waszyngtonu…
  NICK o Wolne tematy (83 – …
  CBA o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  NICK o Generał Surowikin radykalnie z…
  NICK o Marokańczycy uczcili zwycięstw…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Wolne tematy (46 – 2015)

Posted by Marucha w dniu 2015-06-03 (Środa)

Tutaj wpisujemy luźne, niepowiązane z innymi tematami, uwagi – a to z powodu, iż NATO, choć go o to nie prosimy, chce nas bronić przed agresją Rosji.

Placek z morskimi stworami

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2015/05/29/wolne-tematy-45-2015/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2015/06/06/wolne-tematy-47-2015-2/

Gajowy Marucha

Komentarze 202 do “Wolne tematy (46 – 2015)”

 1. STOWARZYSZENIE PRUSKÓW zadeklarowało w Chodzieży – że to są ziemie pruskie. To jest nieformalne i Nielegalne z racji Urzędowej Likwidacji Prus. Wydaje się, że to Stowarzyszenie chce nas czymś szantażować, w rodzaju filmu o Egzekucji Rodziny Carskiej, który Niemcy – jako Protektor Bolszewickiej Rosji do Wypowiedzenia przez Lenina Pokoju w Brześciu Litewskim – MIEĆ MUSZĄ. Było publikowane KOLOROWE zdjęcie z wizyty Berlińskich Dam w katowni bolszewickiej, z Żelaznym Feliksem na I planie.
  Film ten może ZMIENIĆ SKUTKI II WOJNY ŚWIATOWEJ (Christopher Hyde, Dom Specjalnego Przeznaczenia – Tajemnica śmierci Romanowów może zmienić losy II wojny światowej, AMBER 2004) z tej racji, że kwalifikuje II WŚ jako REWANŻOWĄ, czyli o granicę niemiecko-żydowską na Missisipi…
  Ostatnio pojawiła się wersja, że Najważniejszym aktem II tysiąclecia była fundacja państwa Zakonnego w Bałtyjskich Prusach, a państwo to zostało ufundowane za pieniądze ze ŚWIĄTYNI SALOMONA W JEROZOLIMIE. Żydzi i masoni STAWALI NA GŁOWIE, aby wykazać, że przywiezione z Edynburga ZŁOTO było Skarbem Świątyni Jerozolimskiej – co BRYKAŁ Indiana Jones – aż zgrał miliony ojca za grunt podmiejski i został folklorem jerozolimskim. W podmiejskiej knajpie stawiano mu drinka lub PIWO, ale nikt złamanego dolca mu nie pożyczył, bo Wytłumaczyłem, że Skarb Świątyni ODZYSKALI Asyryjczycy; nabyła go Saba za Metalurgię Filistyńską z Petry, którą dał Salomonowi teść.
  Po UPADKU Skarbu Świątyni jako kapitału założycielskiego USA Skarb ten pojawił się ZNOWU jako Fundacja Prus – czyli że Krzyżacy mieliby zapłacić nim Konradowi Mazowieckiemu za Bałtyjskie Prusy – co Polacy nazwali Złotem Włastów ???
  USA zostały faktycznie założone za Skarb Templariuszy, ale nie z Bornholmu (Erling Haagensen, Henry Lincoln, Wyspa Skarbu Templariuszy – Bornholm…, AMBER 2004) tylko z Rygi. Bajan Prawdzic dokonał w r. 1169 podboju Danii, ale padł ofiarą zamachu templariuszy, którzy opanowali cytadelę ryska, gdzie było – wg komisji Stalina Skarbu Templariuszy – Złoto Prawdziców. Gdy papież rozwiązał zakon templariuszy to templariusze ryscy nazwali się Kawalerami Mieczowymi i finansowali za to złoto wojnę stuletnią, po której POZOSTAŁO go 6 tysięcy ton. Chcieli też za to złoto Kupić od Tatarów Rosję, ale Polacy i Litwini usunęli z Moskwy Wielkiego Tumnika i osadzili tam Iwana Kalitę. W czasie najazdu TURKÓW Iwana IV Groźnego przewieźli to złoto do Szkocji, gdzie działali jako Masoni, aby w czasie wojny amerykańskiej przenieść się Skarbem Templariuszy do USA, co nazywa się Złotem Waszyngtona.
  Mam książkę z SALTO MORTALE Złota Waszyngtona: Skarb Świątyni złupili templariusze w Konstantynopolu i przewieźli do Anglii. Stąd wywieźli go na Labrador a z Labradoru na Haiti i Brazylii. Z Brazylii znowu do El Paso w Nowym Meksyku, skąd poszedł na finansowanie Waszyngtona. US Army pokazało naukowcom ze znalezionego z SATELITY skarbu El Paso tylko kufry okrętowe, które ci odatowali na XVI wiek, ale wg mnie było to złoto ewakuowane z Grenady.

 2. Marucha said

  Re 1:
  Panie Juliuszu,
  Czu chodziło o ziemie należące kiedyś do ludu PRUSÓW – czy do PRUSAKÓW?
  Bo to przecież wielka różnica, o czym Pan świetnie wie.

 3. Kar said

  re: obrazek u gory

  ..przyznaje, ze widze pierwszy raz tego typu rozwiazanie..muszle-ostrygi jako pizza topping ?

  ..hmm..wiem, ze to „panskie jedzenie”, i nalezy podchodzic kurtuazyjnie z nozem i widelcem. Ale czy koniecznie? .., a dlaczego nie w garsc i prosto do jamochlonu..

 4. sodomiarz said

  10 zasług pani „S”

  25 lat całkowicie wolnych, nieograniczonych niczym działań „Solidarności” i jej epigonów, przedstawianych w mediach Main Stream jako pasmo sukcesów oraz poprawa sytuacji gospodarczej Polski, są, niestety, wszystkim innym niż sukcesem. To klęska dla kraju i klęska dla Europy.

  Zacznijmy od tego, co u nas.

  1. Upadek a właściwie unicestwienie polskiego przemysłu jest całkowicie przemilczany w mediach. Nie ma już polskich samolotów, nie ma polskich helikopterów, nie ma nawet polskich wagonów kolejowych. A sprzedawano je do kilkunastu krajów świata. A czy stocznie istnieją? Rezultat – masowa emigracja. W kraju nie ma roboty ani perspektyw dla młodych ludzi.

  2. Media donoszą o lepszej sytuacji w ochronie środowiska niż za „komuny”. A czy może być gorzej ze środowiskiem, jeżeli nie ma przemysłu? Ależ oczywiście może być gorzej, bo przecież myśliwi i leśnicy niszczą przyrodę, bo taką tezę lansuje „Wyborcza” w celu zrabowania dla jej środowisk polskich lasów. Ostatnio rozpisywała się ta gazeta na temat szkodliwości ołowiu w myśliwskich nabojach. Kiedy jednak była wojna w Jugosławii, to tytuł pewnego artykułu w tej gazecie brzmiał tak „Wiele hałasu o uran”. Chodziło o uranowe pociski karabinowe stosowane przez Niemców na Bałkanach. Ołów zwierzynie i lasom szkodzi, a uran człowiekowi nie.

  3. Upadek wolnej myśli i prymitywizm żurnalistów. Opinie odbiegające od powszechnych, a powszechne opinie lansuje Main Stream, są w kraju, gdzie rzekomo panuje wolność słowa, karane przy pomocy żurnalistów, przełożonych, prokuratorów itd. itp.. A TV przedstawia nam po prostu głupie programy i beznadziejnie płytkie filmy w celu wyprania z naszych mózgów resztek samodzielności, jakie zostały po propagandzie 1990 roku. 80 procent tytułów prasowych w internecie zajmuje się cyckami gwiazd, inicjatywami proboszczów, szczególikami z życia ludzi, którzy byliby nikim, gdyby nie telewizja.

  4. Morderstwa polityczne jak za sanacji: Papała, Blida, Lepper.

  5. Aktywne uczestnictwo w międzynarodowych zbrodniach. Haniebna obecność polskich żołnierzy w agresji na Irak i pomoc przy okupacji tego dalekiego kraju, który żadnej krzywdy nigdy nam nie wyrządził. W wojsku nadaje się nawet medal „Gwiazda Iraku”. To odznaczenie za udział w przestępstwie. A rezultat owej przedstawianej przez media jako „pokojowej misji”? Ponad milion ludzi straciło życie w wyniku demokratyzacji Iraku, w tym ponad połowa to kobiety i dzieci. Pozostał krwawy chaos po dziś dzień.

  6. Katownie CIA na Mazurach. Mordy, tortury na porządku dziennym, dokonywane przez funkcjonariuszy obcego reżymu są tylko dowodem na to, że kraj nie jest suwerenny, bo nie ma pełni władzy nad całością własnego terytorium.

  7. Ustawa lustracyjna służy de facto obcym wywiadom. Amerykański wywiad nie potrzebuje już Kuklińskich, ma swoich ludzi w najwyższych strukturach państwa. Służą oni bardzo chętnie mocodawcom zza oceanu, bo wiedzą, że ci ich nie zdradzą nigdy, polskie władze na odwrót, zdradzą każdego, kto sprzeciwi się Ameryce albo stanie się niewygodny. Każdy polski obywatel może w każdej chwili zostać przez własne polskie władze wydany jurysdykcji amerykańskiej, o ile USA tego zażądają. Ale w mediach i kościołach powtarza się bajeczki o wolnej i suwerennej Polsce.

  8. Skłócenie z najważniejszym naszym sąsiadem – z Rosją. Propaganda pracuje nad tym już 25 lat i ma efekty. Ale dla naszej ojczyzny nie wróży to niczego dobrego, wręcz przeciwnie, jako mięso armatnie dla Jankesów doświadczymy niebawem cierpień typowych dla takiego narzędzia. Ale po to kowal ma cęgi, żeby sobie rąk nie poparzyć. Ameryka będzie się bić z Rosją do ostatniego Ukraińca i do ostatniego Polaka. A dogada się z Rosją dopiero nad naszymi grobami.

  9. Szkolenie morderców z majdanu w Legionowie, obecność polskich najemników w Donbasie. Poparcie dla banderowców czyli dla po prostu morderców. Zamazywanie narodowej pamięci: Katyń 20 tysięcy zamordowanych i dziesięć tysięcy prasowych doniesień, publikacji, wypowiedzi polityków, wizyt na cmentarzach, krzyże katyńskie itp. itd. Wołyń 200 tysięcy pomordowanych a ile doniesień prasowych – chyba nie więcej niż sto, żadnego krzyża ku czci ofiar w Polsce. Czy można to wytłumaczyć „wolnością słowa”?

  10. Niebezpieczeństwo trzeciej wojny światowej, realna możliwość powstania w Europie Środkowej atomowej pustyni. Tylko jednak naiwni liczyć mogą na to, że z powodu nuklearnego spustoszenia Polski wybuchnie III WŚ. Ona wybuchnie z konfliktu na chińskich morzach, bo przecież USA dobrze wiedzą, że ze strony Rosji nic im nie grozi, że prawdziwą konkurencją dla ich ekonomii są Chiny. Rosja przeszkadza, a więc Ukraina ma neutralizować Rosję, żeby się nie wtrąciła do tamtego, wschodnioazjatyckiego pretekstu fabrykowanego już przez Gringos. Bezkrytyczne poparcie dla Waszyngtonu na Ukrainie naraża Europę na rozpad, na biedę, bo bez ruskich surowców ten kontynent po prostu gospodarczo zdechnie.

  Oto zasługi Solidarności dla Polski, Europy i Świata. Ćwierć wieku daje takie oto podsumowanie.

  Co nas czeka? Armia Szwajcarska przeprowadzi we wrześniu manewry na wypadek rozpadu Unii Europejskiej – 5000 żołnierzy. Szwajcarzy robią to niewzruszenie od 2010 roku, gdyż uważają, iż upadek euro przyniesie: wysoką kryminalność oraz ogromne fale uchodźców, które należy przed granicą kantonów powstrzymać za wszelką ceną, a więc w tych manewrach zawsze biorą udział czołgi.

  Ale mamy szansę jedną na sto w tych wyborach. Pozbyć się wszystkich polityków obecnego establishment’u i wystąpić z NATO. Solidaruchów wysłać na księżyc, bo oni utracili , jeżeli w ogóle mieli, swój moralny mandat. Szukać przyjaciół w Europie a nie za oceanem.

  Przemysław Dękowski

  Serdeczne podziękowania dla Pana Przemysława za przysłanie artykułu na redakcyjną pocztę. Red.

  Tags : dokonania, III RP, podsumowanie, SOLIDARNOŚĆ

 5. Marucha said

  Re 4:
  CO TO ZA KURWA NAPISAŁA? KIM JEST TEN DĘKOWSKI?

  Obarczać Solidarność zbrodniami tych, którzy ją zadusili?
  Gdzie ten CHUJ widzi jakiekolwiek rządy Solidarności, jakiekolwiek wpływy jej ludzi na Polskę?
  Kogo ten baran uważa za reprezentantów „S”? Pewnie Tuska, Komorowskiego, Kaczorów…
  I pomyśleć… wystarczy mieć dostęp do Internetu i można srać czym popadnie i gdzie popadnie.

  Pan się pod tym podpisuje???

 6. Marucha said

  Re 3:
  Normalna pizza „marinara” z owocami morza.
  Krewetki i muszle z gatunku przegrzebek zwyczajny, czy coś takiego.
  Muszle są przepyszne.

 7. Boydar said

  Tak to jest, kiedy ambitna gówniażeria łapie za sierp i młot; obojętnie czy z pesela czy z dowodu. Może i chciał dobrze, a kopie dół, sobie i nam.
  Jednak jeśli wie, co napisał, to istotnie kawał chuja.

 8. Marucha said

  Re 7:
  Chciał dobrze?
  Świat jest pełen debilów, którzy „chcą dobrze”.

  Nb. artykuł jest z „Wolnej Polski”, która coraz mniej mi się podoba.

 9. Kar said

  re:6

  ..zaskoczyl Pan mnie morskim nazewnictwem-„marinara” (dziekuje za odpowiedz). W tylu krajach juz jadlem to danie, ale jakos umknely z pola widzenia te elegancko przystrojone muszle. Dobrze sie prezentuja. Wierze, ze dobre (skropione sokiem z cytryny)

 10. Marucha said

  Re 9:
  Myślę, że ta sama nazwa pizzy może oznaczać nieco różne warianty jej wykonania w różnych krajach, regionach, czy nawet miastach.
  Zetknąłem się kiedyś (gdzie???) z nazwą „pizza polonese”, z kabanosami.
  Pizza to pole do popisu dla kreatywnych kucharzy.

 11. Rubaszny Rubens said

  Czesław Białczyński o tajemniczym znalezisku sprzed 7500 lat:

  https://bialczynski.wordpress.com/2015/05/31/tajemnica-blekitnej-krwi-bogow-na-blogu-olabloga-pl/

  W Krzepicach odkryto pozostałości budowli z czasów rzymskich:

  http://www.wprost.pl/ar/408166/Budynek-z-czasow-rzymskich-odnaleziono-w-oczyszczalni-sciekow/

  Bransoletka sprzed 40 000 lat znaleziona na Syberii:

  http://orwellsky.blog.onet.pl/2015/05/22/kolejne-niezwykle-odkrycie-na-syberii-bransoletka-majaca-ponad-40-tys-lat/

  Rzymianie dostali w dupę od Partów w 53 roku:

  http://www.podkop.com/2012/11/29/jak-rzymianie-dostali-lupnia-pod-harranem/

  Tajemniczy rzymski obóz w Turyngii:

  http://www.podkop.com/2014/05/23/bitwa-w-lesie-teutoburskim-i-tajemniczy-oboz-rzymski-z-turyngii/

  Zrekonstruowano pojazd latający starożytnych Majów:

  http://innemedium.pl/wiadomosc/rydwany-bogow-czyli-opowiesc-o-kosmonaucie-palenque

  Historia zamku Gryf.Według dawnych poda gryfy pilnowały dolnośląskiego złota:

  Tajemnice sztolni w Kowarach:

  Katedra warszawska:

  http://wolnapolska.pl/index.php/Historia/20090217123/katedra-rzeczypospolitej/menu-id-174.html

  Wycieczka do gotyckiego Torunia:

  Wycieczka na starożytny Wawel:

  Tak wyglądał Wawel 1000 lat temu według oficjalnego nurtu archeologii:

 12. Cracovia Pany! said

  taaa, wstrząsną…

  Odtajnione dokumenty wstrząsną amerykańską sceną polityczną?Z ponad 100 stron odtajnionych dokumentów Departamentu Obrony i Departamentu Stanu wynika, że administracja Baracka Obamy, w tym sama Hilary Clinton, obecnie kandydująca na stanowisko prezydenta USA, odegrali istotną rolę w stworzeniu ISIS i Państwa Islamskiego.

  – Przy lekturze tych dokumentów szczęka opada – stwierdził stojący na czele organizacji Judical Watch Tom Fitton, podkreślając, iż nic dziwnego, że władza latami zwleka z upublicznieniem zawartości archiwów.

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/swiat/2296-odtajnione-dokumenty-wstrzasna-amerykanska-scena-polityczna

 13. Boydar said

  A’propos top foto … w pierwszym momencie pomyślałem (widząc duży kolorowy talerz na którym leżą trzy zdechłe ślimaki) że Pan Gajowy miał wizję naszej przyszłości a’la Niesiołowski – szczaw i mirabelki. Dopiero kolejne komentarze mnie pocieszyły …

 14. Boydar said

  „… władza latami zwleka z upublicznieniem zawartości archiwów …”, „… dokumenty wstrząsną …” … – CP (11)

  Wszystko prawda była, do chwili gdy, jak skonkludował Pan JPT – „ROTSZYLDY ZAATAKOWAŁY HOLOKAUSTÓW ”

  Interesujące dla mnie jest tylko, o co się pożarły, no przecież nie o kasę.

 15. Carlos said

  Rzadko sie wtracam do dyskusji ale chcialbym aby Gajowy wytlumaczyl mi co w w/w artykule jest zlego? Jesli uwaza Pan ze p.Gwiazda ,Walentynowicz to prawdziwa Solidarnosc to pelna zgoda.Jednak narod poparl solidarnosc Michnika,Kuronia,Mazowieckiego i innych bandytow. Co z tego wyszlo wszyscy wiemy. Wiec w pewnym sensie p.Dekowski ma racje . Za co tu sie obrazac i wyzywac?

  Jeśli p. Dękowski popiera wyobrażenia tumanów na temat Solidarności, zamiast je naprostować, to sam jest tumanem.
  To uprzejme założenie: tumaństwo zamiast qrestwa.
  Admin

 16. sodomiarz said

  Re 5: Admin w nawiązaniu do Ad.4.

  Chciałem wywołać dyskusję, nic więcej.
  Tego autora nie znam. Tekst jest z „Wolnej Polski”.

 17. Carlos said

  A poza tym za co chwalic prawdziwa Solidarnosc ? Ze sie dala wyrolowac?

  Pewnie. Po co bronić baby za to, że dała się zgwałcić….
  Admin

 18. wanderer said

  re6

  Najlepsze te ślimaczki są w sosie czosnkowym. Pyszne. Kupuje dość często u mnie w sklepie żywe, trzymane na śniegu, cała siatka (na oko 2kg) £4. Po przyrządzeniu mam radochę porównywalną do łuskania palonego słonecznika 🙂

 19. Marana Tha said

  polecam : http://mieczducha888.blogspot.com/2015/05/polis-miasto-wieksze-16-razy-od-polski.html

  ,

 20. Listwa said

  Panie Gajowy,

  proszę w wolnej chwili o sprawdzenie poczty mail : dgmarucha@gmail.com

 21. Amsterdamer said

  http://wmeritum.pl/wenezuela-podpisze-kontrakt-z-rosyjskim-rosneftem-na-14-miliardow-dolarow/

 22. Amsterdamer said

  http://www.projektpilecki.pl/

 23. revers said

  Konczy sie Minsk 2

  Ukry wychodza na pozycje ogniowe bezposrednio na calej lini frontu poludniowego, dowodca dnr Kononow o tym

  http://dnr-news.com/dnr/21129-kononov-vsu-otkryli-ogon-po-nashim-poziciyam-vdol-vsey-linii-fronta-eto-sryv-minska-2.html

 24. osoba prywatna said

  Zakłady w Świdniku i Mielcu zwolnią 1300 osób
  http://autonom.pl/?p=12485

 25. marta15 said

  🙂
  http://normanfinkelstein.com/2015/06/03/paper-towels-or-no-paper-towels-toilet-paper-or-no-toilet-paper-inside-a-john-or-inside-a-courtroom-of-one-thing-there-can-be-no-doubt-hes-always-full-of-shit/

 26. revers said

  http://parezja.pl/kancelaria-prezydenta-odmawia-wydania-prokuratorom-aneksu-do-raportu-wsi/

  paragraf 22, a Bronek ma na koncie, oj ma …

 27. volviak19 said

  Polski samolot rządowy nie wystartował dzisiaj z lotniska wojskowego w Warszawie – podaje polska telewizja.
  Na pokładzie znajdował się marszałek Sejmu Radosław Sikorski, wicemarszałkowie niższej izby parlamentu, doradcy i eksperci Sejmu. Samolot rozpędził się na pasie startowym w Warszawie, ale nie był w stanie wzbić się w powietrze. Pilot samolotu rządowego musiał gwałtownie zahamować.
  http://pl.sputniknews.com/polska/20150603/463322.html
  -pewno zawinniły „ruskie serwery”

 28. akej said

  Wczoraj mialem jeszcze raz wielka przyjemnosc powtornego obejrzenia programu na temat calunu turynskiego. Program trwal od godziny 20 do polnocy czasu nowojorskiego. Koniecznie musze zdobyc te tasme. Jest naprawde na co popatrzec. Badania trwaly lata. Sa niezwykle obiektywne. Wciagu tygodnia zrobiono ponad tysiac zdjec, a potem analizowano je przez lata.

 29. marta15 said

  http://vigilantcitizen.com/moviesandtv/the-briefcase-when-watching-poor-people-struggle-is-called-entertainment/
  warto poczytac

 30. re1truth2 said

  Jaki piękny język używają w tvp.info – styl gamon picture. Cytat „Nagranie ujawnione przez Pentagon pokazuje, jak rosyjski samolot Su-24 przelatuje w odległości około 500 m od niszczyciela USS Ross, który leciał na wysokości ok. 200 m.”
  Nowy latający niszczyciel USS Ross – próby na morzu Czarnym zaczęły się od 200 m na powierzchnią morza.
  http://www.tvp.info/20308590/rosyjski-bombowiec-zmusil-amerykanski-niszczyciel-do-zmiany-kursu-pentagon-zaprzecza-i-publikuje-film

 31. Cracovia Pany! said

  Poseł PiS pokieruje proizraelskim lobby w sejmie

 32. Cracovia Pany! said

  …PiSraelita…

  http://www.greenpointpl.com/posel-pis-pokieruje-proizraelskim-lobby-w-sejmie/

 33. osoba prywatna said

  Węgrzy surowo karzą za proceder, który polski rząd chce zalegalizować
  http://www.bibula.com/?p=81778

 34. marta15 said

  ad 31
  a to w Polskim sejmie jest potrzebne jakies pro-israelskie lobby?
  jak myslalam ,ze caly ten goowniany sejm jest zdecydowanie pro-izraelski, a tu sie okazuej ,ze jakies lobby jest jeszcze im potrzebne?

 35. marta15 said

  „Man should learn that INSTEAD OF dominating others , he should
  learn how to dominate himself”.
  ( S. Kirekegaard)
  „Czlowiek powinien uczyc sie jak panowac nad soba, ( nad wlasnymi zadzami, slabosciami, nalogami , pozadaniami ,etc),
  zamiast dazyc do panowania nad innymi”.

 36. marta15 said

  ciekway artykul
  http://memron.neon24.pl/post/123116,w-100-lecie-pogromu-ormian
  „..Abe Foxman z Anti Defamation League (ADL) neguje holokaust Ormian, a ściślej, nie chce uznać tej rzezi jako ludobójstwo. Gdyby tak się stało, Żydzi straciliby monopol na ludobójstwo (hebr. Shoah – zagłada), a więc i na męczeństwo oraz to wszystko co się z nim wiąże.
  Poza tym obawia się, aby nie powiązano Żydów ze zbrodniami na innych narodach, co stanowiłoby rysę na „Religii Holocaustu”.,,”

 37. marta15 said

  „…Foxman wielokrotnie wznawiał sprzeciw ADL wobec formalnego uznania przez Amerykę holokaustu Ormian, nazywając proponowaną rezolucję Kongresu „odwracaniem uwagi”. To stanowisko jest niespójne z misją ADL – „gwarancji sprawiedliwości i sprawiedliwym traktowaniem wszystkich obywateli”.

  Ale Żyda Abe Foxmana i rasistowskiej organizacji ADL nie obchodzi żadna inna grupa etniczna, tylko ich własna. I będą kłamać i tłumić fakty historyczne (i wszystkie fakty historyczne dyskryminujące Żydów) o holokauście Ormian i odegranej w nim roli Żydów. Foxman i wszyscy Żydzi robią to żeby podtrzymać swój wizerunek „niewinnych ofiar”.

  NIE MOŻEMY POZWOLIĆ ŻYDOM by dalej udawało się im tłumienie faktów historycznych inkryminujących Żydów. Abe Foxman i jego rasistowscy żydowscy przyjaciele chcieliby wsadzać do więzienia rewizjonistycznych historyków za kwestionowanie szczegółów o żydowskim holokauście w Niemczech.

  Ale to Foxman i reszta żydowskich cenzorów powinni zostać wrzuceni do więzienia za negowanie holokaustu Ormian.
  Dlaczego Żydzi stale stosują jedynie podwójne standardy?
  Czy nie mamy wszyscy dosyć tego i wszystkich tych Żydów?

  Na przykład ja, brat Nathanael Kapner, były Żyd, a teraz prawosławny chrześcijanin, będę robił wszystko co mogę by demaskować Żydów. Bo Żydzi nie są niewinnymi ofiarami prześladowań przeciwko nim, ale sprowadzili na siebie odwet w czasie ich historii „wędrówek pośród narodów”.

  Żydzi faktycznie są najbardziej zażartymi sprawcami rasistowskich zbrodni jakie widział świat. I holokaust Ormian za który odpowiadają Żydzi jest wyraźnym przykładem ich żydowskich rasistowskich zbrodni………..”.

  http://memron.neon24.pl/post/123116,w-100-lecie-pogromu-ormian

 38. osoba prywatna said

  Dyskretne uroki feminizmu.
  http://www.koreywo.com/dyskretne_uroki_feminizmu.htm

 39. marta15 said

  „.. Znacznie pewniejsze dane wskazują, że Armenia jako pierwsze państwo przyjęło chrześcijaństwo, wprowadzane tam już w czasach apostolskich przez świętych Bartłomieja i Judę Tadeusza.
  Z czasem Ormianie byli spychani na Płaskowyż Armeński najpierw przez Arabów, a następnie przez Turków.

  Tyle ks. Isakowicz-Zaleski. My jednak na tym blogu nie możemy zadowalać się tak prostą narracją, wiemy bowiem, że żadne poważne ruchy społeczne i polityczne nie wybuchają spontanicznie, lecz są efektem wielu różnych działań zakulisowych nie mówiąc już o tym, że wymagają pieniędzy.

  Poniżej wyjaśnienie Nathanaela Kapnera, Żyda – konwertyty na prawosławie, które cytuję, wyjaśnia ciąg przyczynowo skutkowy tych wydarzeń na tle historycznym (całość wraz ze spisem źródeł na: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydzi-uknuli-holokaust-ormian-nathanael-kapner-2015-05).
  Uważa on, że Ruch Młodych Turków, inaczej – Komitet Jedności i Postępu, powstał pod koniec XIX w. na skutek gry interesów naftowych Rotszyldów na Morzu Czarnym. Chcieli oni opanować tamtejsze pola naftowe, powołując spółkę Baku-Oil.
  Do tego niezbędna była operacja „Tworzenie stabilności” na zapalnym terenie.
  Wg Kapnera „niestabilność talentów finansowych i intelektualnych ormiańskich chrześcijan na tym terenie ‚nie była dobra dla biznesu’”. Do operacji zaangażowano salonickich Żydów i propagandystów jak rosyjski syjonista Władimir Żabotyński,
  redaktor dziennika The Young Turk. PROPAGANDOWO Młodoturcy głosili hasła nacjonalistyczne, jak utworzenie Wielkiego Turanu od Bosforu po Ałtaj oraz PANISLAMIZM!!!!! ( aka ISIS!!!!! ???)

  Nastąpiła zbieżność interesów. Syjoniści dążyli do utworzenia państwa żydowskiego w Palestynie,
  do czego potrzebna im była rozbita Turcja, a Dom Rotszyldów dążył do kontroli Turcji i hegemonii na całym Bliskim Wschodzie.
  Oznaczało to finansowanie żydowskich Młodych Turków i rewolucyjnych wywrotowców…………”

 40. marta15 said

  „..Spójrzmy na kalendarium Kapnera:

  1680: Sabbatai Zvi, turecki Żyd, w Salonikach ogłasza się żydowskim Mesjaszem. po zgromadzeniu wyznawców – tysięcy Żydów, poprowadził ich do syjonistycznego eksodusu do Palestyny. Po drodze postanowił zostać muzułmaninem. Wielu z jego zwolenników postrzegało to jako boży plan i także przeszło na islam.

  1716: W Salonikach powstaje grupa zwana “Donmeh” spośród zwolenników Sabbatai Zvi pod kierownictwem jego następcy Baruchya Russo. Na początku lat 1900, Donmeh liczyła setki tysięcy członków. Byli znani jako „krypto Żydzi”, bo choć wyglądali jak muzułmanie, nadal byli Żydami praktykującymi żydowski okult – kabałę, której nauczał Sabbatai Zvi. Nadal była w nich żarliwa (jeszcze tajna) syjonistyczna wizja.

  1860: Żydowski syjonista węgierski Arminius Vambery zostaje doradcą sułtana Abdüla Mecita, a potajemnie pracuje jako agent Lorda Palmerstona z brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Vambery próbuje zawrzeć pakt o utworzeniu Izraela między syjonistycznym liderem Theodorem Herzlem i sułtanem Abdulem Mecitem, ale ponosi fiasko.

  1891: Spośród członków Donmeh tworzy się syjonistyczna grupa polityczna zwana Komitetem Jedności i Postępu, później nazwana Młodzi Turcy. Grupą kieruje żydowski mason Emmanuel Carraso, który z pomocą Rotszyldów organizuje tajny Komitet Jedności i Postępu w Genewie.

  1895-1896: Sefardyjscy Żydzi w Salonikach razem z Turkami dokonują rzezi na ormiańskich chrześcijanach w Istambule.

  1902 & 1907: W Paryżu odbywają się dwa kongresy Młodych Turków w celu zaplanowania, przygotowania i realizacji penetracji armii sułtana prowadzących do zamachu wojskowego w 1908.

  1908: Bunt Młodych Turków i zmuszenie sułtana Abdula Hamida II do uległości.

  1909: Żydowscy Młodzi Turcy gwałcą, torturują i mordują ponad 100.000 Ormian w mieście Adana, znanym też pod nazwą Cilicia.

  1914: Żydowscy Młodzi Turcy stwarzają chaos, zamęt i popierają płatnego serbskiego zabójcę Gavrilo Principa, co prowadzi do I wojny światowej.

  1915: Zorganizowany przez rządzących Żydów z Młodych Turków ormiański holokaust pozostawia 1.5 mln ormiańskich chrześcijan zagłodzonych, torturowanych i wymordowanych.

  1918: Przywództwo zdobywa Żyd Mustafa Kemal ‘Ataturk’.

  1920: Rosyjscy bolszewicy żydowscy dostarczają Ataturkowi 10 milionów rubli w złocie, 45,000 karabinów i 300 karabinów maszynowych oraz amunicję.

  1921: Ataturk zajmuje Port Baku razem z rosyjskimi bolszewikami żydowskimi przekazując go bolszewikom 5 dni później. Rotszyldowie są zachwyceni.

  1922: Żydowscy Kemaliści organizują pożar Smyrny, co skutkuje ‚czystką etniczną’, ponad 100.000 ormiańskich i greckich chrześcijan poddano torturom, głodowi, gwałtom i mordom.”

  LIST BRYTYJSKIEGO AMBASADORA W IMPERIUM TURECKIM SIR GERALDA LOWTHERA DO SIR CHARLESA HARDINGA – 29 maja 1910:

  ”Wkrótce po rewolucji w lipcu 1908, szybko się okazało, że wielu z czołowych członków Młodych Turków było masonami. Zauważono, że Żydzi wszelkiego koloru, tubylczy i zagraniczni, byli entuzjastycznymi zwolennikami nowego rozdania, aż, jak wyraziło to wielu Turków, do kiedy Hebrajczyk został potencjalnym szpiegiem Młodych Turków, Turcy zaczęli mówić, że ruch ten był raczej żydowski, a nie turecka rewolucja”. –

  Emmanuel Carraso: Włoskiego pochodzenia funkcjonariusz B’nai B’rith. Wielki Mistrz Loży Zmartwychwstałej Macedonii w Salonikach, w 1890 w Salonikach ustanowił ‚tajny’ Komitet Jedności i Postępu.

  Tallaat Pasha (1874-1921): Uważano go za Turka, a naprawdę był „Żydem z Donmeh”. Minister Spraw Wewnętrznych Turcji podczas I wojny światowej, członek loży masońskiej Carasso i wielki mistrz masonerii szkockiego rytu w Turcji, główny architekt holokaustu Ormian i dyrektor deportacji. Napisał: „Kontynuując deportację Ormian do ich miejsca przeznaczenia w czasie wielkiego mrozu zapewniamy im wieczny odpoczynek”.

  Djavid Bey: “Żyd z Donmeh”. Minister finansów Talaata zorganizował finanse rewolucji w Turcji z Rotszyldami. Później zabity przez Ataturka jako rywal.

  Messim Russo: Asystent Djavida Beya.

  Refik Bey, AKA Refik Saydam Bey: Redaktor dziennika Młodych Turków, Revolutionary Press; premier Turcji w 1939.

  Emanuel Qrasow: Żydowski propagandysta Młodych Turków. Szefował delegacji informującej sułtana Abdula Hamida II o tym, że „naród usunął cię z urzędu”.

  Wladimir Żabotinsky: Rosyjski syjonista który w 1908 przeprowadził się do Turcji. Wspierany przez londyńską B’nai Brith i holenderskiego milionera żydowskiego Jacoba Kanna; redaktor dziennika Młodych Turków. Później zorganizował terrorystyczną partię polityczną Irgun w Izraelu.

  Alexander Helphand, AKA Parvus: Finansista/łącznik Rotszyldów z rewolucji Młodych Turków, redaktor The Turkish Homeland.

  Mustafa Kemal ‘Ataturk’ (1881-1938): Żyd pochodzenia sefardyjskiego (hiszpańskiego). Chodził do żydowskiej szkoły podstawowej znanej jako Semsi Effendi School kierowanej przez Żyda Simona Zvi. Kiedy w 1933 do władzy doszedł Hitler, Ataturk przyjął w Turcji ponad 12.000 Żydów…”

 41. marta15 said

  http://memron.neon24.pl/post/122833,isis-w-lodziach-imigrantow

 42. Jan Rokicki said

  Dla uzupełnienia @31-32

  http://www.unitedjerusalem.org/index2.asp?id=1908802

 43. osoba prywatna said

  Białoruskie dylematy
  http://www.koreywo.com/bialoruskie_dylematy.htm

 44. osoba prywatna said

  🙂
  Może pójdziemy na drinka?
  http://fishki.pl/fishka,Moze-pojdziemy-na-drinka,90498.html

 45. osoba prywatna said

  Mistrz dryblingu

 46. osoba prywatna said

  Jako 56 latek pokonał pompowanego Pudziana.
  Jan Łuka – jeden z najsilniejszych ludzi świata.
  http://facet.wp.pl/kat,70994,wid,17417203,wiadomosc.html

 47. re1truth2 said


  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/gabriel-janowski-ma-dosc-hipokryzji-polskich-wladz-2015-06

  Winni politycy – lobbyści przemysłu.

 48. TomUSAA+ said

  Pan RomanK podaje, że Kerry spotykał się z Pułkownikiem z Tadżykistanu i z tego powodu noga Kerry’ego się złamała.
  Jakieś komentarze?

 49. osoba prywatna said

  Patykiem pisane – Jerzy blog from Australian prison – 38
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/patykiem-pisane-jerzy-blog-from-australian-prison-38-2015-06

 50. outsiderR said

  ad 38 Osoba Prywatna

  Z uwagą przeczytałem polecany artykuł.
  Dziwi mnie, dlaczego w poniższym tekście:

  „Tak zostaliśmy zaprogramowani w ciągu milionów lat ewolucji i naprawdę nie sądzę, żeby można było przenicować ludzką duszę w zależności od czyjegoś widzimisię. Natury”

  Autor, Pan Zbyszek Koreywo pominął fakt, że jeśli o ewolucję chodzi, to nadal jest ona TEORIĄ.
  Poprawnie należy pisać „zgodnie z TEORIĄ ewolucji”…

  Ponadto – tu cytat :
  „I tak Mel Krantzler napisał książkę, zatytułowaną “Sztuka Rozwodu”, w której suplikuje, iż często tragiczne w skutkach słowo “żegnaj”, wypowiadane przy rozstaniach…”

  suplikować – wnosić pisemną prośbę o coś, pokornie prosić o coś

  http://sjp.pl/suplikowa%C4%87
  http://sjp.pl/suplikacje

 51. Zerohero said

  Polski narodowiec pokazuje jak traktować flagę UPA. Wyborcy PO, PIS, Kukiza i reszta probanderowskiej swołoczy niech nie oglądają, bo film może ranić ich uczucia religijne.

 52. outsiderR said

  Jesteś miłośnikiem celebracji Mszy Świętej zgodnie z Ordo Missae?
  Dysponujesz wolnym czasem w dniu 21 czerwca.
  Proponuję odwiedzić Bielsko-Białą…

  Te Deum laudamus

  Piąta rocznica celebracji Mszy Świętych
  w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego
  w Bielsku-Białej i naszej diecezji

  Niedziela, 21 czerwca 2015 roku

  Kościół p.w. Narodzenia N.M.P w Lipniku

  http://tridentina-bielsko.blogspot.com/

 53. osoba prywatna said

  Elizabeth Fraser na Global Research zastanawia się kto jest właścicielem gruntów rolnych na Ukrainie?
  http://memron.neon24.pl/post/122951,zagrozona-wlasnosc-ziemi-zagrozeniem-wolnosci

 54. gość said

  Szef MSZ wręczył medale „Bene Merito” za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie miedzynarodowej

  Wręczenie medali „Bene Merito”

  Minister Grzegorz Schetyna wręczył we wtorek w siedzibie MSZ medal „Bene Merito” rabinowi Michaelowi Schudrichowi, Helise Lieberman oraz Jonathanowi Orensteinowi. Odznaczenie to przyznawane jest za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

  – Cieszę się, że możemy się dziś spotkać i że mogę podziękować za wasz wkład w relacje polsko-żydowskie – minister Grzegorz Schetyna powiedział, gratulując odznaczonym. Szef polskiej dyplomacji powiedział również, że Polska docenia wysiłki, starania oraz zaangażowanie na rzecz budowy relacji polsko-żydowskich i rozwój społeczności żydowskiej w Polsce. – Nasza wspólna historia nabiera dziś bez wątpienia nowego wymiaru. Cieszę się, że możemy ją razem pisać i wspólnie odczuwać z niej satysfakcje – dodał szef polskiej dyplomacji.

  Rabin Michael Schudrich od ponad 10 lat pełni funkcję Naczelnego Rabina Polski. Swoją pracę rozpoczął w Warszawie, gdzie w latach 90. był przedstawicielem Fundacji Ronalda Laudera, staraniem której w 1994 roku otwarta została „Morasza Lauder” – pierwsza po wojnie szkoła żydowska w Warszawie.

  Helise Lieberman – pierwsza dyrektor żydowskiej szkoły „Morasza Lauder”. Od ponad 20 lat mieszka w Polsce razem ze swoją rodziną. Obecnie pełni funkcję dyrektor Centrum Taubego Odnowy Życia Żydowskiego w Polsce.

  Jonathan Ornstein jest założycielem i pierwszym dyrektorem Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie. W dziesiątkach wywiadów udzielonym mediom z całego świata przedstawia Polskę jako kraj, w którym Żydzi czują się czasem bardziej bezpiecznie niż w Europie Zachodniej.

  Osoby odznaczone zostały docenione za działalność społeczną i edukacyjną, która bezpośrednio przekłada się na wzmocnienie dobrego wizerunku Polski za granicą.

  Honorowe odznaczenie „Bene Merito” ustanowione w 2009 roku przyznawane jest przez ministra spraw zagranicznych w uznaniu zasług na rzecz działalności wzmacniającej pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

  Źródło: http://www.jewish.org.pl/index.php/pl/wiadomopci-mainmenu-57/7285-wrczenie-medali-qbene-meritoq-.html .

  http://www.polishclub.org/2015/06/03/szef-msz-wreczyl-medale-bene-merito-za-dzialalnosc-wzmacniajaca-pozycje-polski-na-arenie-miedzynarodowej/

 55. ... said

  4.
  przypominam,że ekosystem to system naczyń połączonych – jeżeli gdzieś nawali elektrownia jądrowa to odczują wszyscy,a co do ekologii w Polsce ? -> https://www.youtube.com/watch?v=sm-TFN1A49Y

 56. marta15 said

  ad 54
  Zydzi w bardzo ciekway i przemyslny sposob robia z Polski druga Palestyne.

 57. osoba prywatna said

  Wodna terapia najlepszym lekarstwem!
  „Nie jesteś chory, jesteś spragniony. Nie lecz pragnienia lekami!” – Dr. F. Batmanghelidj
  Najciekawsze jest to, że metodę tę rozpowszechnia kilku lekarzy – emerytów, bezpłatnie, bez sprzedawania czegokolwiek. Początkowo owa terapia wydawała się zbyt fantastyczna, aby była prawdą, ale po wysłaniu linków do kilku znajomych osób otrzymałem maile z potwierdzeniem, że to działa. Zacząłem sprawdzać na Internecie wszelkie za i przeciw i ilość ludzi wyleczonych z raka czy innych chorób oszołomiła mnie.
  Zacząłem to stosować sam i od kilku dni widzę niezwykłe wyniki, mnóstwo energii i zaczynam stosować to coraz bardziej rygorystycznie.
  Jak to się stosuje?
  http://www.proroctwa.com/wodna-terapia.htm

 58. Joannus said

 59. Waldek said

  Panie Gajowy, polecam ten artykuł http://www.jpost.com/Diaspora/Pro-Israel-lobby-to-be-formed-in-Polish-parliament-404629

 60. Marcin „Kuba” Mikulski, Fort Bielany Twierdzy Kraków, Odkrywca – Skarby, Wojna, Historia, z transparentem Festung BRESLAU i GLOGAU – Ostatnie ofiary agonii III Rzeszy, maj 2015, s. 65-68

  Fort Bielany miał być CYTADELĄ Twierdzy KRAKÓW. Z tytułowego artykułu wynika jednak, że się absolutnie do tego NIE NADAWAŁ. Z rysunków, planów i zdjęć wynika, że mogło to być stanowisko Dowodzenia i platforma dział dalekiego zasięgu – jak czytamy kalibru 240 mm o zasięgu 30 km.
  Kiedyś była na UWr awantura, bo profesorowie czescy twierdzili, że Jan Luksemburski Władał w Krakowie, czemu profesorowi polscy zaprzeczali. Ja wyszedłem z tego, że Bolesław I Opolski był namiestnikiem czeskim w Krakowie, ale podczas walk feudalnych dostał się do niewoli Kujawian, gdzie w r. 1313 zmarł.
  Wobec niewoli ojca z Włoch powrócił Bolesław II, który ufundował obecny ratusz opolski na wzór Palacio Veccio we Florencji i objął po ojcu rządy, również na zamku królewskim w Krakowie, gdyż Wawel był zamkiem BISKUPIM.
  Ponieważ zamek Królewski zajmowali Ślązacy to Łokietek zarekwirował Biskupi Wawel, a gdy w r. 1312 wybuchł w Krakwie bunt niemieckiego patrycjatu, który chciał przyłączenia Krakowa do Luksemburskich Czech to Łokietek z biskupem Nankierem stłumili bunt krwawo, zaś Bolesław II uwięził wójta Alberta i wywiózł do Opola.
  DWUWŁADZA w Opolu trwała do wyprawy Jana Luksemburskiego na Kraków w r. 1327, co wywołało reakcję Węgrów. Doszło jednak do ugody czesko-węgierskiej, w której Jan za oddanie Węgrom Słowacji zyskał wolną rękę na Śląsku i zhołdował większość książąt śląskich, w tym Bolesława II Opolskiego, czemu zagrożony przez Krzyżaków Łokietek przeciwstawić się nie mógł.
  Wrocław został zhołdowany wykupieniem przez Jana hipotek Chojnowa i Złotoryi, co polskie cechy zaprotestowały ZBROJNIE. Jan – Największy Rycerz Średniowiecza – stłumił ten bunt OKRUTNIE, tak że od r. 1333 liczy się Wrocław Niemiecki, nazywany od Bramy Sławy BRESLAUEM, gdy polska nazwa jest od wandalskich Wrót Sławy. Ponieważ Jan ewakuując Kraków ZBURZYŁ zamek Królewski to siedzibą królewską stał się WAWEL – czym zdaje się POGODZIŁEM profesorów wrocławskich z praskimi.
  To rozważanie jest potrzebne do sprawy zamku Królewskiego GARGAMELL, który zdaj się być kazusem cytadeli na Wałach Chrobrego w Szczecinie i Cytadeli Poznańskiej. Po wojnie francusko-pruskiej Niemcy ODKOPALI zakopane przy budowie cytadeli na Wałach Chrobrego przez Gustawa II Augusta zamki i pałace, które odnowili i zametrykowali jako NOWE – żeby Polacy Nie Chwalili Się.
  Zamku Przemysława, na murach którego Prusacy zbudowali Cytadelę, poznaniacy jednak Odkopać NIE CHCĄ, bo się boją mnie i liczą na jałmużnę z Berlina, ale krakowiaczki bać się mnie nie powinny, zwłaszcza że elektryczne forteczne kolejki podziemne w Poznaniu i Krakowie to znaczne ułatwienie przy Budowie Metr, czego Kraków kiedyś potrzebował.

 61. Carlos said

  jak juz zostalem TUMANEM to wroce do gitary… w sumie i tak admin byl grzeczny…nie dziekuje…

 62. Marucha said

  Re 61:
  Nie wiem, czym Pana uraziłem… ale przypominam, że za swoje zadanie NIE uważam w pierwszym rzędzie bycia miłym i dobrotliwym.

 63. osoba prywatna said

  „Ucieczka z piekła. Śladami Witolda Pileckiego” – konferencja prasowa podczas premiery

 64. Carlos said

  Jest jak jest,zawsze mozemy sie przeciez roznic w pogladach. Z pana zdania wynika to co napisalem wyzej. Ja i tak mam odruch wymiotny jak widze obchody rocznicowe Solidarnosci. A jak slysze ze wyzwolilismy sie z komunizmu to juz mdleje z podniecenia…KOR-owska ich mac…

 65. TomUSAA+ said

  re:62
  Ukradzione z Internetu: una volta gentile con tuuti, poi mi sono guarito!

 66. TomUSAA+ said

  con tutti

 67. gość said

  Zamach na parki narodowe i własność prywatną. Prawo szlaku już w Sejmie

  Już wkrótce w Tatrzańskim Parku Narodowym, zamiast dzikiej przyrody będziemy mogli oglądać wielkie inwestycje narciarskie. Tak samo stanie się na ziemi prywatnych właścicieli na Podhalu, Żywiecczyźnie, w Sudetach. Zamachowi na polską ziemię i przyrodę nie będą mogły sprzeciwić się organizacje społeczne. To nie scenariusz z filmu fantastycznego, ale projekt zmiany szeregu ustaw autorstwa posła Ireneusza Rasia z PO, dotyczący wprowadzenia tzw. prawa szlaku.

  Czytaj dalej:

  http://pracownia.org.pl/aktualnosci,1155

 68. zawisza said

  http://naszeblogi.pl/48596-nie-rosyjski-buk-ukrainski-su-25-zestrzelil-mh17

  Mafiozo koszer-nostry z SBU Józef Darski Targalski – ekspert od dezinformacji rosyjskiej ( jest wszędzie gdzie nie ma usrahellskiej wersji wydarzeń)
  Mafiozo jest także resortowym dzieckiem ale nie chce pisać swojej autobiografii w serii książek o jego kolegach resortowych dzieciach.
  Jego ojcem jest historyk Jerzy Targalski, członek PZPR od 1952, redaktor naczelny kwartalnika „Z Pola Walki”.
  Józef Darski 2014-08-01 [21:40]

  Widzę, że nie zrozumiał Pan motta Naszych Blogów, a pisałem w języku oficerów prowadzących.

  http://globalresearch.ca – to ruska dezinformacja do spółki z islamistami specjalizuje się w intoksykacji przeciw USA.

  Nie interesuje mnie czy kieruje Panem niewiedza, nienawiść do Ukrainy, do USA, uwielbienie dla Rosji, mania oryginalności itp., czy jest Pan zadaniowany – Skutek ten sam – WYLATUJE PAN. Neon24 i Korwin Mikke czekają. żegnam.

 69. Carlos said

  https://www.youtube.com/watch?v=2aoRvfQ8FzU od 1.08 sek. mowi o tym jak amerykanie zarzadzili polskim przemyslem i na to wszystko zgodzila sie gwalcona Solidarnosc?

 70. zeev said

  А как вам этот перфоманс в „цивилизованной” Австралии? Слабонервным лучше не смотреть.
  ooohttps://www.youtube.com/watch?v=QHppGakGU6w

 71. zawisza said

  Tymczasem to co dzieje się obecnie na Ukrainie to fragment wcielania w życie większej idei – powstania Wielkiej Europy (czy Wielkiej Rosji) – od Władywostoku do Lizbony. Doktryna ta została utworzona jeszcze przez Karla Ernsta Haushofera w I połowie ubiegłego wieku. Ukraina leży na drodze do realizacji koncepcji niemieckiego geopolityka, realizowanej przez Putina w porozumieniu z Niemcami. Drugim krajem który przeszkadza w ziszczeniu projektu Eurazji jest Polska, która leży jak i Ukraina w tzw. „kordonie sanitarnym” wokół Rosji. Niestety – owych problemów nie zauważono w zacytowanej Białej Księdze.

  W dalszej części spotkania Profesor Marczak wspomina o różnych publikacjach, które dobrze opisują podział potęg światowych i zagrożenia jakie występują na globie, wymienia pisma Aleksandra Dugina oraz książkę, która pojawiła sie na Zachodzie dawno temu i przewidywała likwidację polskiego przywództwa przez akt terrorystyczny rosyjskiego specnazu a potem zajęcie Polski, przy obojętnej postawie NATO. Ta wojna miała rozpocząć się w 2006 r.
  http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6332#.VW9Uc89m_IU
  http://www.ism.uni.wroc.pl/Pracownik/Tadeusz-Marczak

  Putin realizuje niemieckie plany rosyjskiego imperializmu.
  Usraelczyk

 72. SAP said

  Spis ludności w Betleem – Piotr Bruegel Starszy

  Wikipedia:
  „Wśród mieszkańców zmierzających z wielu stron do głównego miejsca spisu na pierwszym planie widoczni są Józef i Maria. Ubrany w chłopski strój oblubieniec prowadzi woła i osiołka, na którym siedzi Maria okryta niemal w całości długim, ciemnobłękitnym płaszczem. Wśród licznych mieszkańców nie wyróżniają się oni szczególnie, a ich identyfikację ułatwiają zwierzęta, które zgodnie z biblijną narracją zostaną następnie zaprowadzone do szopy, gdzie urodzi się Chrystus. Identyfikację Józefa ułatwia piła ciesielska, którą niesie na ramieniu.

  Obraz jest również aluzją do sytuacji w Niderlandach w drugiej połowie XVI wieku i wyraża krytykę wobec ówczesnej władzy, zarówno jej restrykcyjnej polityki i administracji, jak i biurokracji. Dowodem tego jest obecność urzędników pobierających podatki, którzy nie zostali wspomniani w ewangelicznym opisie. Jest to motyw nawiązujący do faktu, iż bogate, rozwinięte gospodarczo Niderlandy musiały płacić wysokie podatki imperium hiszpańskiemu. Rok po namalowaniu Spisu ludności do Niderlandów przybył Fernando Álvarez de Toledo, znany jako książę Alba, który jako namiestnik Niderlandów nakładał wysokie kontrybucje. Na frontonie zajazdu wisi laurowy wieniec, będący symbolem władzy cesarza rzymskiego, a także ówczesnego króla Filipa II należącego do dynastii Habsburgów. Dostrzegalna jest także plakieta z dwugłowym orłem cesarskim. Polityka Habsburgów wzbudzała powszechny sprzeciw wśród mieszkańców Niderlandów.”

 73. wi42 said

  Dobra ilustracja hucpy:
  http://politikus.ru/video/51435-karmannyy-slovar-shkoly-antifeyk-bukva-h-hucpa.html

 74. Siggi said

  Zacieranie śladów po zbrodniach UPA

  Ludobójstwo jest zbrodnią przeciw ludzkości, która polega na celowym wyniszczeniu w całości lub części grup etnicznych, religijnych, rasowych lub społecznych w pierwszej kolejności przez fizyczne zabójstwa, ale także poprzez wstrzymanie urodzin, przymusowe odbieranie dzieci lub stworzenie warunków życia sprzyjających fizycznej zagładzie.
  Dalej czytać to tu:……………
  http://www.mysl-polska.pl/501

 75. Siggi said

  Taka tam „stawka” w temacie……….
  x

  10 tys. terrorystów z Państwa Islamskiego nie żyje
  Taki bilans operacji międzynarodowej koalicji przedstawił Antony Blinken z amerykańskiego Sekretariatu Stanu. Jego zdaniem od początku nalotów siły kalifatu straciły ¼ opanowanego terytorium Iraku.

  Blinken przyznał jednak, że Państwo Islamskie (IS) nadal jest „zdolne do przejęcie inicjatywy”. Dodał, że utrata miasta Ramadi na rzecz IS to „porażka” międzynarodowej koalicji. Zdaniem Blinkena irackie terytorium pozostające w rękach terrorystów jest o 25 proc. mniejsze niż na początku operacji sił Stanów Zjednoczonych i krajów Europy. IS miało ponieść duże strat w ludziach i sprzęcie. Naloty trwają od sierpnia 2014 r.

  Informacje podane przez Blinkena nie zostały potwierdzone przez niezależne źródła. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka podawał w kwietniu, że w Syrii w wyniku nalotów śmierć poniosło przynajmniej 1,9 tys. bojowników Państwa Islamskiego. W lutym br. James Clapper, dyrektor amerykańskiego Wywiadu Narodowego powiedział Kongresowi, że IS może zwerbować „od 20.000 i 32.000 bojowników”, ale w jego szeregach zauważalne jest „wyczerpanie”.

 76. arcybolesnaprawda said

  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=15628&Itemid=100

  W zaciszu gabinetów, w tajemnicy przed społeczeństwem i poza wszelką kontrolą organów władzy państwowej odbywa się czwarty rozbiór Polski – tak poseł Sławomir Kopyciński z Twojego Ruchu komentuje działalność Komisji Regulacyjnej do Spraw Gmin Wyznaniowych Żydowskich. Komisja w ostatnich latach przekazała gminom żydowskim kilkaset nieruchomości państwowych oraz samorządowych o nieokreślonej wartości. Jednocześnie wypłaciła blisko 100 milionów złotych odszkodowań.

 77. revers said

  Boj o Marinke

 78. Czołgista said

  Ukraiński wojskowy samochód terenowy… który nie umie poruszać się w terenie. LOL.

 79. Ad. 11: https://bialczynski.wordpress.com/2015/05/31/tajemnica-blekitnej-krwi-bogow-na-blogu-olabloga-pl/
  IDOL z Prisztiny na Kosowym Polu sprzed 7,5 tysięcy lat jest kultury Vinca, której ja przypisuję Piramidy Bośniackie. Idol został wykonany Skrawaniem narzędziem STALIWNYM, jak Stonehenge. Na Mezolitycznym cmentarzu w Pakistanie Amerykanie odkryli FACHOWO plombowane zęby sprzed 9 tysięcy lat, co może rzucać światło na fenomen Rolniczych Kultur Naddunajskich z VI tysiąclecia pne. Uprawa zbóż wymaga SPRZĘŻAJU, który bez metalurgii żelaza nie4 jest możliwy, tak jak Skrawanie. Genetycy natomiast twierdzą, że zboża RKNad miały za sobą 50 tysięcy lat pozytywnej selekcji. To zgadza się z DRYFOWĄ (prądami morskimi) żeglugą pacyficzną datowaną na 50 tysięcy lat oraz datowanymi na 50 tysięcy lat Katakumbami z kalifornijskiej Doliny Śmierci, gdzie w r. 1938 znaleziono kuchenki TRANZYSTOROWE. Analogiczne artefakty znaleziono na Syberii: http://orwellsky.blog.onet.pl/2015/05/22/kolejne-niezwykle-odkrycie-na-syberii-bransoletka-majaca-ponad-40-tys-lat//.

  http://www.podkop.com/2012/11/29/jak-rzymianie-dostali-lupnia-pod-harranem/
  Wg naszej historiografii to Leszek Chytry dowodził pod Karrhae Wszystkimi siłami Partów, gdyż tabory rzymskie mogła zatrzymać na równym jak stół stepie syryjskim tylko piechota równorzędna rzymskiej, czyli wandalska.
  Gdy Krassus stawił się przed Leszkiem, jako świekrem Juliusza Cezara z Kapitulacją, to ten odesłał go Sarmatkom. Te zapytały, CZYJE jest złoto, które miał na sobie, a gdy odpowiedział, że JEGO to udławiły się i Kazały te złoto stopić i wlać mu w gardło. Uznały to za naruszenie Babskiego Monopolu Złota, co karano TAKOŻ.
  http://www.podkop.com/wp-content/uploads/2014/05/Imperium-za-augusta.jpg//
  Mapa jest WYBRYKIEM: Uczono mnie, że Największym Łupem w Historii do II WŚ była KONFISKATA Złota Egiptu na podstawie Rejestru dostarczonego przez Heroda Wlk.
  Oktawian August potraktował to Złoto nie jako łup Rzymu, ale jako Łup Cesarski i i umieścił a skarbcu Aleksandra Wlk w LabirynTHOSIE-Athosie a potem kazał flocie zdobyć Taurydę. Jednak Wandalowie w Krakowie miast bronić Taurydy KAZALI Trakom w Aleksandrii Trojańskiej (Stambule) Zabrać Rzymianom Złoto Egiptu z LabirynTHOSU-Athosu.
  Wobec tego flota rzymska musiał zwinąć oblężenie Taurygi, ale do oblężenia Troi przystąpić nie mogła więc August turlał się po pałacu modląc się: JOWISZU, ZWRÓĆ MI NAJWIĘKSZY ŁUP W HISTORII… Większym łupem było tylko Kupienie przez Adolfa Eichmanna od mnichów na Athosie biblioteki Ptolemeuszy – 20 razy większej od Aleksandryjskiej.

  http://innemedium.pl/wiadomosc/rydwany-bogow-czyli-opowiesc-o-kosmonaucie-palenque//
  Gdy 49 lat temu Erich von Daeniken zinterpretował ryt na płycie nagrobnej w Palanque jako pojazd KOSMICZNY to ja odpowiedziałem mu, że to STOS POGRZEBOWY, który po zabraniu ciała do mumifikacji został Podpalony, co utrzymuję. Starożytni Hindusi mieli wprawdzie WIMANY, jak Praindianie kalifornijscy TRANZYSTORY, ale były to Moje Aerobusy – tysiąc razy lepsze od latających nam nad głowami ZAJOBÓW.
  Gdy Skontrowałem w ELWRO Reaktor Francuski, którym Generał d’Gaulle zniszczył IMPERIALIZM Holokaustyczny – najgroźniejszy w historii – minireaktorem URSZULA SIPIŃSKA to Francuzi znaleźli w Gabonie baterię 16 minireaktorów USi + 1 sprzed 1,5 miliona lat, co świadczy że KORUPCJI Rokefelera wówczas nie było.


  Historia zamku Gryf. Według dawnych podań gryfy pilnowały dolnośląskiego złota:
  Takie rzeczy Grecy pisali o Syberii, które to opisy wyglądają PRAWDOPODOBNIE. Gdy orłosęp nie może znaleźć niczego do jedzenia to szuka ODBLASKU kamieni szlachetnych, a gdy znajdzie to przynosi żonie, która, zainteresowana tym, go Nie Bije, więc podobnie mogło być u gadów latających i małpoludów. Ile to było kłótni o film z małpoludem kalifornijskim – że zeznawali aktorzy, którzy to inscenizowali – aż puszczono film przez komputer, który wykazał, że małpolud miał 235 cm wzrostu i żadnej symulacji ruchowej Nie Ma.

  http://wolnapolska.pl/index.php/Historia/20090217123/katedra-rzeczypospolitej/menu-id-174.html//
  Katedra warszawska nie jest architektura katedralną, ale FARNĄ, czyli kościołem Wojskowym. Jak pisałem to ma ona koneksje muratorskie z katedrą oliwską i farą Mariacką w Gdański. Ponieważ fara gdańska ma kolumny ZA GRUBE a warszawska Właściwe to znaczy, że Warszawska jest PÓŹNIEJSZA. Warsztat fary gdańskiej został wyraźnie ewakuowany przez Ogigesa z Królewca, gdzie budował katedrę i zamek.


  Polskie BRAMNE-Toruń został zbudowany jako centrum metalurgii Powiślańskiej na szwedzkiej rudzie i sokalskim węglu. Wobec budowy przez Asklepiosa ze Lwowa metalurgii Powiślańskiej Posejdonidzi musieli budować metalurgię Kaszubską, na szwedzkiej rudzie i cieszyńskim węglu, dostarczanym kanałem Przemysłowym Sosnowiec-Bydgoszcz, i skąd zburzona przez Krzyżaków Wspaniała Weneda, którą Krzyżacy nazwali Gig Ghost: Bydgoszcz.
  Ratusz toruński, który zainspirował Anglików do budowy PARLAMENTU został Przebudowywany przez warsztat Ratusza w Środzie Śląskiej w l. 1246-1260.


  Nie ma Wawelu ROMAŃSKIEGO tylko Przedromański i Przedgotycki. Znaczy to, że gdy Tyfon z Pragi BURZYŁ w 34. wieku Wawel Przedromański to istniał on jako WSPANIAŁY ponad Tysiąc Lat. Wawel odbudowała córka Gereona Waleska Złotowłosa CEGŁĄ, która Wymusza Konstruktywizm – i ten Wawel polskie matołki nazywają GOTYKIEM Kazimierza Wielkiego. Jest tylko zagadka fasady Wschodniej pałacu wawelskiego, która na KRAKOWIE Schedla JEST – chyba, że ktoś widzi Inaczej?
  Jak świadczą dane archeologiczne to Kraków Schedla przedstawia miasto SPRZED przebudowy przez kanclerza Szczepanowskiego na Koronację Zdobywcy Azji.


  Jest to palatium-A, którego rekonstrukcja jest GŁUPIA, bo jako Wartownia i forteczna sypialnia musiała mieć Co Najmniej 2 kondygnacje. Ja odatowałem palatium Lednickie jako Wartownię Erychtonosa z Bratysławy, który Nie Mógł Zdobyć bronionego przez Chęsę-Hanysa-Hanzę-Hansa-Asklepiosa Poznania więc zbudował STRAŻNICĘ. W to strzelił PIORUN, gdy ogłoszono, że budowano GIPSEM nidziańskim a tynk barwiono LAZURYTEM z Afganistanu.
  Ponieważ lazuryt był zawsze KILKA razy droższy od złota to znaczyło, że była to technika PRZEDFARBIARSKA, ale UAM przekrzyczał mnie BAJECZNYM BOGACTWIE PIERWSZYCH PIASTÓW, którzy WIDOCZNIE Ukradli Skarbiec Awarski Karolowi Wlk ???
  Przywoływałem ich do Rozsądku, że za KWlk to Piastowie robili koła. Ważne są kości BAKTRIANÓW, które są najlepszymi tragarzami. Świadczy to, że przed powstaniem drogi Wodnej: Dniestr-Tauryda-Azów-Don-Wołga-Kaspij-Amudaria żelazo do Baktrii transportowano baktrianami a z Powrotem LAZURYT. Zaraz potem ogłoszono, że tynk z lazurytem znaleziono też na Ostrowie poznańskim, gdzie zespół palatialny budował Pan z Wrocławia: POMNUT PSY ATAMANY, POMNUT POLSKIJE PANY.

  Ad. 2:
  Ponieważ w Chodzieży Prusów bałtyjskich nie było to mówili o Królestwie Pruskim. Moja matka była z domu Moniuk. Nazwisko jest od wybrańca z Moniek, które założył Henryk Monte, który Uciekł Do Polski.

  Ad. 14: Są 2 państwa, które nie dały się pożreć Rotszyldom: Polska i USA. Amerykanie ostali się dzięki Stalinowi, który UZBROIŁ ich w kapitał stalinowsko-holokaustyczny.

 80. outsiderR said

  Aaaaaaach… ta niebezpieczna praca w bankowości!

  http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/9573-seryjny-samobojca-sektora-bankowego

 81. osoba prywatna said

  Malcolm X : Logika syjonistyczna
  http://xportal.pl/?p=20909

 82. wanderer said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Ukraina-zgodzila-sie-na-obecnosc-obcych-wojsk-na-swoim-terytorium,wid,17602164,wiadomosc.html?ticaid=114fc6

  Kolejny krok, zeby prawdziwi okupanci mogli wkroczyc..
  A te wuje p..la ze to Rosja okupantem…

 83. volviak19 said

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150604/470393.html
  W obwodzie lwowskim w sklepie handlują pomocą humanitarną, którą Polska przekazała dla ukraińskich służb bezpieczeństwa, informują ukraińskie media.

 84. Siggi said

  Mnie się przedstawia,że skoro to jest jakaś broń masowej zagłady,to jest potrzebna „misja pokojowa” NATO,żeby z tym skończyć -jak z Saddamem- raz na zawsze. Nie?
  xxx

  Alarm biologiczny – żywy wąglik rozesłany do 51 miejsc
  Pentagon poinformował, że wojskowe laboratorium rozesłało pakiety z żywym wąglikiem do znacznie większej liczby adresatów, niż pierwotni przyznawano.

  Tydzień temu pisalismy o pomyłce Wojskowe Centrum Zwalczania i Prewencji Chorób z Utah, które rozesłało adrestom zasobniki z żywymi bakteriami wąglika.
  Wczoraj Pentagon przyznał, że niebezpieczeństwo ma znacznie szerszy zasięg niż pierwotnie informowano. Kolejne informacje mówiły najpierw o 24 laboratoriach w 11 stanach USA i 3 państwach, według wczorajszych mowa była nawet o 51 laboratoriach w 17 stanach i trzech obcych krajach – o czym informował zastępca sekretarza obrony Robert Work. Według Pentagonu w Wojskowym Centrum nastąpiła pomyła – zamierzano wysłac martwe bakterie dla celów badawczych, tymczasem zarazki w próbce pobranej z tego samego materiału jaki znalazł pakietach okazały się aktywne. Work twierdzi, że liczba adresatów niebezpiecznych pakietów może się jeszcze zwiększać. Zaznaczył, że jak na razie nie odnotowano żadnego przypadku infekcji.

  cnn.com
  Opublikowano: czwartek, 04, czerwiec 2015 11:18
  http://dziennik-polityczny.com/index.php/swiat/2300-alarm-biologiczny-zywy-waglik-rozeslany-do-51-miejsc

 85. volviak19 said

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rozpoczela-sie-nowa-faza-wojny-ukrainskiej-trwaja-regularne-walki-wykorzystaniem-artylerii#comment-264845
  MORFEUS, czw., 2015-06-04 13:19

  Wszak koczownikom bardzo, ale to bardzo zależy na eskalacji tego konfliktu z wiadomych względów. Oni nie chcą pokoju. Mają inne cele i priorytety do osiągnięcia w tym m.in. zmiana układu geopolitycznego w Europie Środkowej i Wschodniej. Do tego potrzebna jest właśnie krwawa wojna, w którą na siłę chcą wciągnąć Polskę, która ostatecznie też stanie się ofiarą tej dobrze zaplanowanej awantury. Ogarnięci problemem wojennym staniemy się jeszcze słabsi, a to będzie gwóźdź do trumny dla Polski. Jesteśmy w niebezpieczeństwie. Dlatego tak bardzo cały czas apelowałem, żeby się trzymac z daleka od tego konfliktu, nie ulegać wojennym fobiom i rozgrywkom. Od samego początku wiedziałem bowiem, że jednym z elementów tej wojennej układanki jest sąsiad Ukrainy, czyli Polska. Nadal przestrzegam przed wchodzeniem do gniazda szerszeni, bo zostaniemy wtedy najbardziej pokąsani jak to wielokrotnie bywało w historii Polski – celowo wmanewrowywanej w konflikty. STOP WAR. Polacy nie chcą wojny. Pragną jedynie spokoju i chleba. Nikogo nie napadamy i nikogo nie chcemy atakować. Mamy swoje poważne problemy, od których cały czas ktoś celowo próbuje odwrócić naszą uwagę. A to Ukraina, a to Grecja, a to uchodźcy z Afryki. Ja się pytam a kto wreszcie zajmie się problemami POLSKI I POLAKÓW ?

 86. SAP said

  „Zostawcie ich! To są ślepi przewodnicy ślepych. Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną”.
  — św. Mateusz 15:14

  Piotr Bruegel Starszy – Ślepcy

  Jos de Decker – Ślepcy

 87. ADSP said

  J.W. W.W.Putin prezydent Rosji spotka się po raz wtóry z papieżem Franciszkiem w Watykanie 10 czerwca 2015r.

  „Putin podarował papieżowi ikonę Matki Bożej Włodzimierskiej, którą pocałował w jego obecności. To samo zrobił zaraz po nim Franciszek.”
  http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/492147,watykan-papiez-franciszek-spotka-sie-z-wladimirem-putinem.html

  Przybędę (ostatni raz znów przez samą osobę Putina ?), by prosić (Papieża Franciszka) o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu i o Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty. Czy to ostatnia szansa? Módlmy się.

 88. marta15 said

  Czy ktos moze mi podac nazwe wydawnictwa ,ktore ewentulanie
  byloby zainteresowane wydaniem ksaizek Gilada Atzmona po polsku??

 89. POLSKI BRUDNY CYGAN-RECYDYWISTA ZGWAŁCIŁ I ZAMORDOWAŁ BIAŁE DZIECKO WE FRANCJI !!!

  Z tego pan Marucha mógłby zrobić artykuł odrębny.
  Najpierw cytat za koszernym portalem http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/polak-zamordowal-9-letnia-francuzke-nagie-zwloki-bogata-kartoteka,533932.html

  Francuska policja prowadzi śledztwo ws. zabójstwa w Calais
  38-letni Zbigniew H. przyznał się, że zgwałcił i zabił koło Calais 9-letnią dziewczynkę. Zaledwie trzy tygodnie temu wyszedł z więzienia w Polsce, gdzie odsiadywał 6-letni wyrok. Jak się okazuje, w czasie popełnienia zbrodni oczekiwał na odbycie kolejnej kary w polskim więzieniu. Po wyroku warszawskiego sądu z 27 marca nie został jednak osadzony i wyjechał do Francji.

  „Zostawiłam ją tylko na pięć minut”. Matka zabitej Francuzki o porwaniu
  Zostawiłam ją… czytaj dalej »
  W pobliżu miasta Calais na północy Francji znaleziono w środę po południu ciało 9-letniej dziewczynki. Została porwana dwie godziny wcześniej z placu zabaw. W tej sprawie zatrzymany został obywatel Polski, Zbigniew H.
  – Funkcjonariusze ok. 3 km od miejsca porwania znaleźli ciało dziecka. Próbowali reanimować dziewczynkę. Na ciele były widoczne ślady duszenia i przemocy seksualnej. Dziś rano odbyła się sekcja zwłok dziewczynki – powiedział w czwartek prokurator Jean-Pierre Valensi.

  Jak podaje „Nord Pas-de-Calais”, powołując się na prokuraturę, mężczyzna przyznał się do gwałtu i morderstwa.

  „Le Parisien”, powołując się na swoje źródła, podaje z kolei, że mężczyzna w chwili aresztowania był silnie upojony alkoholem.

  Kradzieże, rozboje, deportacja do Polski

  Porwanie i morderstwo ośmiolatki. Zatrzymano Polaka
  W pobliżu miasta… czytaj dalej »
  Francuskie media piszą, że Zbigniew H. we Francji miał pojawić się ok. 2000 roku, a w ciągu ostatniej dekady wielokrotnie podróżował między Francją i Polską.
  W Polsce był notowany jeszcze jako nastolatek za kradzieże i awanturowanie się. Wielokrotnie przyłapywano go na kradzieżach także we Francji. W 2003 roku sąd w Boulogne-sur-Mer skazał go na cztery lata więzienia za wymuszenia, porwanie i rabunek.

  Wyszedł na wolność pod koniec 2005 roku.

  W Calais osiadł w 2009 roku, planował przeniesienie się do Londynu. Jak pisze „Le Parisien”, kontynuował przestępczą działalność.

  W 2010 roku skazano go na sześć lat więzienia za brutalną napaść na 78-letnią mieszkankę Calais, Micheline T. Polak przyłożył wówczas staruszce nóż do gardła i żądał pieniędzy.

  – Policja zapewniała mnie, że został deportowany do Polski – powiedziała w rozmowie z „Le Parisien” Michaline, ofiara Zbigniewa H. – Jeśli on zrobił to tej biednej dziewczynce, to jest to przerażające.

  Porwanie i morderstwo ośmiolatki. Zatrzymano Polaka
  W pobliżu miasta… czytaj dalej »
  „Nord Pas-de-Calais” podaje, że 29 marca Polak zakończył odbywanie zasądzonej we Francji kary w Polsce i wyszedł z więzienia. Policjanci sprawdzają, jak to się stało, że wrócił do Calais, skoro francuski sąd orzekł zakaz wjazdu na terytorium tego kraju. Lokalny portal informuje, że mężczyzna przyjechał do Francji na maksymalnie kilkanaście godzin przed zbrodnią.
  Jak się okazuje, w tym czasie Zbigniew H. powinien był znowu przebywać w polskim więzieniu. Warszawski sąd poinformował, że mężczyzna został 14 listopada 2014 r. skazany prawomocnym wyrokiem na rok więzienia. Od wyroku się odwołał, jednak decyzja sądu została utrzymana w mocy 27 marca 2015 r. przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Nie został jednak osadzony i wyjechał z kraju.

  „Łysy, opalony mężczyzna [oo, to ciekawe – przyp. PJ2Ś]” i czerwony samochód
  9-letnia Chloe została porwana w środę ok. godz. 15 sprzed szkoły w dzielnicy Chateaubriand w Calais. Na oczach rodziców i koleżanek została siłą wciągnięta do czerwonego samochodu. Świadkowie natychmiast poinformowali policję. Napastnikiem miał być „łysy, opalony mężczyzna w okularach przeciwsłonecznych”. Niektórzy świadkowie twierdzą, że był uzbrojony.

  Ciało dziecka znaleziono w lesie na tyłach tartaku na północ od Calais około 17.15. „Le Parisien” podaje, że Chloe była naga. Niedaleko zwłok stał czerwony samochód zarejestrowany w Polsce, w pobliżu zatrzymano jego właściciela, którym okazał się Zbigniew H.

  ————————

  SUPLEMENTUJĄC za http://polscott24.com/zabojca-dziecka-z-franci-zbigniew-huminski/:

  O tym bandycie z Nowego Sącza piszą wszystkie media w Europie , u nas jest zdjęcie i pełne nazwisko , to urodzony w 1977 roku Zbigniew Humiński , kilka dni przed tym jak porwał , zabił , zgwałcił 9 letnią Chloe , był deportowany do PO landu . Pomimo tego nikt go tam nie zatrzymał . Wrócił do Francji swoim autem , porwał wczoraj o 15 :30 dziecko sprzed domu zmałej , wywiózł do lasu , tam udusił , rozebrał do naga i zgwałcił !

  http://polscott24.com/francja-jest-w-szoku-polak-zgwalcil-i-zabil-dziecko/

  Dziś Humiński przyznał się do tej zbrodni . Okazało się też , że był wiele razy skazywany przez sądy w Republice Francji za napady z bronią w ręku . Wczoraj wybrał się rzekomo do swej siostry która mieszka w Anglii/Southampton, jednak po drodze dokonał makabrycznej zbrodni .

 90. Lily said

  Jakos,nie moge dojrzec slowianskiej urodu u tego mordercy.Jak dla mnie to azjata (mongolsko-tureckie)geny.

 91. Ad. 79: WAWEL 1000 LAT TEMU: Odkryj jedną z najwspanialszych rezydencji władców Europy Środkowej.

  Pomijając, że Wawel nie był Rezydencją tylko zamkiem IMPERIALNYM to ta Kwalifikacja przypomina KWICZENIE o Odkryciu w Płocku Palatium Władysława Hermana. Palatium okazało się Basztą Granitową. Ogłosiłem więc, że jeśli Władysław Herman handlował niewolnikami to baszta ta mogła być turmą dla Kajdaniarzy. Te Bydlaki chcą nam bowiem WMÓWIĆ, że we wczesnym średniowieczu Przepaść kulturowa między państwami Słowiańskimi i Cywilizacją Łacińską była taka, jak między Anglią a Niewolniczym Wybrzeżem, ale nawet kacyk z Niewolniczego Wybrzeża by w takiej turmie nie mieszkał.
  W Płocku było KILKA pałaców królewskich. Najwspanialszym był AMAZON na terenie Zoo, który był bliźniakiem zbudowanego przez Pragę i Foroneusza z Wrocławia Najwspanialszego Pałacu Cesarskiego w Niemczech na OVERBURGU w Kolonii. Ponieważ Herman miał lęk wysokości to zbudował sobie pałac, który Prusacy przebudowali na WIĘZIENIE, gdzie wyraźnie miał miejsce dramat historycznego Hamleta Mieszka Bolesławowica.
  Na filmie pokazana jest polska Włócznia Świętego Maurycego. Było to insygnium Patrycjusza Rzymskiego, jaką godność nadawał Otton III na Zjeździe w Szczecinie-Gnieźnie, gdyż uroczystości miały miejsce na Wałach Chrobrego w połączonych oszkloną arkadą zamkach GRYF i GRABOWIEC. Pół wieku po WYBRYKU w Płocku powtórzono więc ten Wybryk w Krakowie !!!???
  Za podniesienie w RFN Satelitarnej Detekcji Złota dostałem na podstawie TTTS wyrok Śmierć, ale wybronił mnie Kanclerz Kohl zaś Wyrok Śmierci został zamieniony na 25 lat INTERNOWANIA, z Zakazem Towarzystwa, Publikowania, Pieniędzy, Seksu, Fotografii itd., gdyż Złoto przynależy spermie jerozolimskiej. Wobec tego domagałem się zbadania Plotki, że matka kanclerz Merkel pracowała w gdańskim NEPTUNIE, gdzie była rezydencja Hitlera, z której korzystali jego kompani, którzy wymagali obsługi seksualnej, do czego ta pani się ponoć nadawała.
  W wyraźnym związku z tym dostałem pocztą okólną Konwentu Narodowego Polskiego – dla kilkuset aktywistów – informację, że w Moskwie ogłoszono, iż Kanclerz Merkel nie ma prawa legitymowania się spermą polską, gdyż jest stuprocentową Żydówką, jako córka szwagierki Hitlera i jego zamrożonej spermy.

 92. La Reine Toronto said

  ad 89: tylko kara smierci dla tego zwyrodnialca.

 93. Siggi said

  Ukraina wystawiła na sprzedaż polską pomoc humanitarną

  Świat
  15:41 04.06.2015
  W obwodzie lwowskim w sklepie handlują pomocą humanitarną, którą Polska przekazała dla ukraińskich służb bezpieczeństwa, informują ukraińskie media.
  „W Nowojaworowsku, w sklepie spożywczym przy ulicy Stepana Bandery, działacze społeczni znaleźli na półkach makaron po 9 hrywien 50 kopiejek z napisem w języku polskim „artykuł nie jest przeznaczony do sprzedaży””, — piszą ukraińskie „Wiesti
  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150604/470393.html#ixzz3c6y39bar

 94. SAP said

  Niemiec vs Cygan

 95. Siggi said

  https://forumemjot.wordpress.com/2014/11/06/skandal-w-polskim-sejmie-prezes-zwiazku-ukraincow-w-polsce-tyma-oskarza-polakow-o-nienawisc-do-ukraincow-i-niszczenie-nielegalnych-pomnikow-upamietniajacych-oun-upa/

 96. revers said

  Smacznego, tylko ze 100 tys $$$$ na kunsumenta przygotowac w formie salaty bezrakowej na leczenia nowotworow przez rako tworczego gownojadla jakie oferuje usrael i jewrounia zwizana TTIP http://dziennik-polityczny.com/index.php/swiat/2255-beda-nas-faszerowac-rakotworcza-trucizna-unia-ugiela-sie-przed-usa

 97. SAP said

  Jak uciszyć cygana

 98. marta15 said

  Czy ktos moze mi podac nazwe wydawnictwa ,ktore ewentulanie
  byloby zainteresowane wydaniem ksaizek Gilada Atzmona po polsku??

 99. Czołgista said

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dementi-mon-jest-tak-samo-wiarygodne-jak-dementi-ws-wiezienia-cia/0fzes7

  Ksiądz Isakowicz-Zaleski poprosił, aby rozpowszechniać tą informację. W Gajówce nie pojawił się jeszcze na głównej motyw ze szkoleniem ukraińskich oficerów w Polsce.
  Co ciekawe, Siemoniak żąda przeprosin !
  Prosi też o zbieranie materiałów, które pojawiły się w mediach na ten temat.

 100. Czołgista said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/polska-armia-wyszkoli-banderowcow-z-batalionu-oun-mon-i-sztab-generalny-zaprzeczaja#

  Pierwotne źródło tej informacji o szkoleniach batalionu OUN – serwis dziennik-polityczny.com

  Ciekawe czy to była tylko wrzutka nastawiona na rozpowszechnienie i skompromitowanie niezależnych serwisów i blogów zajmujących się kwestiami Ukrainy, czy jest to rzeczywiście prawda.

 101. marta15 said

  ad 100
  a to teraz juz niby NIE szkola?
  a przeciez szkolili , chociazby na majdan.

 102. Marucha said

  Re 98:
  Pani Marto, można spróbować kontaktu z tymi wydawnictwami:

  1. Wydawnictwo Von Borowiecky
  Płocka 8/132, Warszawa
  Telefon: (22) 631 43 93, 0 501 102 977
  Fax: (22) 631 43 93

  2. Oficyna Aurora (miałem problemy z wyświetleniem strony)

  3. Wydawnictwo Nortom http://www.nortom.pl/

 103. Czołgista said

  Oczywiście do obrony MON i szczucia na ks. Isakowicza dołączył pajac Mariusz „Oddaję honory żołnierzom UPA” Cysewski.

 104. marta15 said

  ad 102
  dziekuje , sprobuje 🙂

 105. Czołgista said

  @101
  Szkolili, ale wiadomo, że się nie przyznają.

  W uzupełnieniu 99. Ksiądz Isakowicz prosi o zbieranie materiałów.

 106. revers said

 107. SAP said

  ad. Revers

  „Prywatyzacja znaczy żydyfikacja”. Dobre…

 108. Ad 89, jeszcze gwoli ścisłości i erudycji – bo w polskim Internecie jeszcze nigdzie tego nie podają – dziewczynka ofiara zboczeńca nazywała się Chloé Ansel. Wcześniej w roku 2006 też była głośna sprawa, gdy inny romski podludź, nijaki Adam Giza z towarzyszącym mu kolegą Mariuszem O. (nic o nim bliżej nie wiadomo), 12 kwietnia w biały dzień, o godz. 16:30 na dworcu centralnym w Brukseli, z zimną krwią zamordował Belga Joe Van Holsbeecka, któremu po odmowie wydania gównianej empetrójki zadał aż 7 ciosów nożem, z czego 1 trafił go w serce. Koszerne przekaziory ogłosiły wtedy unisono, że to „Polak” dokonał tego zabójstwa! Oto jeszcze parę ciekawych linków:

  http://fr.wikipedia.org/wiki/Meurtre_de_la_Gare_centrale_de_Bruxelles_du_12_avril_2006
  http://fr.wikipedia.org/wiki/Affaire_Chlo%C3%A9_Ansel
  http://www.fakt.pl/wydarzenia/zbihniew-h-polak-podejrzany-o-zabojstwo-9-latki-we-francji,artykuly,538781.html (więcej drastycznych szczegółów z relacji świadków)

 109. Bez chwili zwątpienia said

  http://poznajpolske.onet.pl/dolnoslaskie/10-zrujnowanych-palacow-na-dolnym-slasku-10-powodow-do-wstydu/x8wdd7

 110. Czołgista said

  http://naszeblogi.pl/55227-kupie-czolg-od-zalogi-rosyjskiej-za-1000000-dolarow

  Mariusz „Oddaję honory żołnierzom UPA” Cysewski sam rozpowszechnia niesprawdzone informacje, czyli plotki (ciekawe czy za darmo), i przy okazji reklamuje w dowcipny sposób (sarkazm, żart dla zwyrodnialców, bo życie Rosjanina jest mniej warte niż zwierzęcia) działalność banderowskiego Prawego Sektora.
  Spójrzcie. Co za przypał. Milion dolarów, pospłacane kredyty, wycieczki dla ruskich dezerterów w czasie – życie jak w Madrycie, gdy na Ukrainie panuje kryzys, brakuje żywności (żrą mielonkę z czasów Breżniewa), odzieży dla rekrutów itd. Nie ma pokazanych nagrań czołgów, ich numerów seryjnych. Nie ma afery w ukraińskich mediach z tego powodu, nie ma odpowiedzi Rosjan. Jedna baba, drugiej babie. Sugeruję poczytać, aby się pośmiać z tego pajaca i jego wiarygodnych inaczej źródeł.

  Generalnie zajrzałem do tego ścieku po raz trzeci i ostatni. Jak będę chciał poczytać sobie, co mają do przekazania banderowcy czy inne oszołomy, to wejdę od razu na strony batalionu OUN, UPA, Prawego Sektora i innych. Albo odpalę sobie kanał oligarchy Poroszenki. Po co korzystać z jakichś polskojęzycznych pośredników ?

  Widocznie marzy mu się medalik od SBU, taki jaki otrzymał Sakiewicz 🙂

  PS. Może powinienem wrzucać takie wypociny do działu humor ? 🙂

 111. zeev said

  http://politrussia.com/world/otvet-studenta-professionalam-845/

 112. Cracovia Pany! said

  Paweł Kowal współpracował z WSI

  O kontaktach Pawła Kowala ze służbami wojskowymi wiedzieli od 2006 roku Lech Kaczyński i Zbigniew Wassermann. Jednak nazwisko byłego wiceszefa dyplomacji i bliskiego współpracownika prezydenta nie pojawiło się w raporcie z weryfikacji WSI – pisze „Dziennik”.
  http://m.money.pl/wiadomosci/artykul/pawel;kowal;wspolpracowal;z;wsi,105,0,312425.html

 113. Nemo said

  „Sensacją wydawniczą tegorocznych Targów Książki Historyczej w Warszawie stało się pierwsze polskie wydanie „Dwustu lat razem” Aleksandra Sołżenicyna – dzieła życia rosyjskiego noblisty, który opisał w nim bez osłonek historię Żydów w Imperium Rosyjskim i ZSRR (w l. 1795-1995), a zwłaszcza ich udział w ruchu rewolucyjnym i w niszczącej chrześcijańską Rosję (a potem i Polskę) rewolucji bolszewickiej i sowieckiej państwowości. Książkę „Dwieście lat razem”, która jest prawdziwym kluczem do najnowszej historii Rosji, powinien przeczytać każdy kandydat na polskiego inteligenta.
  Ukazała się ona w Rosji w dwóch częściach w 2001 i 2002 roku, czyli aż dziesięć lat czekała na polski przekład, który – jak zapewnia wydawca – jest dopiero drugim przekładem na świecie (po wydaniu niemieckim). Przyczyną tej blokady jest zapewne nie tylko udokumentowana prawda o przeszłości „narodu wybranego”, ale prawdopodobnie również fakt, że zmarły w 2008 roku pisarz popierał politykę Włodzimierza Putina i był przez prezydenta Rosji publicznie doceniany.”
  http://owp.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=571&Itemid=1

 114. Boydar said

  @ Pan Zawisza (68)

  W zlinkowanym artykule, tylko jedno zdanie jest istotne – „… który dzięki wysiłkom pilotów nie rozbił się tak, jak to zaplanowali Rosjanie …”

  Cały artykuł, tyle pracy, tylko po to, żeby przemycić takie gów_no. Śmieszny ludzik.

 115. Marucha said

  Re 114:
  Targalski?
  Po mordzie widać, że tronkowy 🙂
  Poza tym takie samo gówno, jak 98% polskojęzycznych dziennikarzy i blogerów.

 116. Anzelm said

  Dla swobody wypowiedzi, roodzi się pytanie:

  2 procent jest łatwe do usystematyzowania.

  Kim gdzie i komu je przydzielimy?

 117. Amsterdamer said

  ciekawy material

 118. Siggi said

  Prokuratura otrzymała ekspertyzę: flagi OUN-UPA muszą zniknąć z polskich ulic
  Z kraju czwartek, 06, listopad 2014 09:40 Anna Wiejak

  Czytać uważnie całość tu:…
  http://www.prawy.pl/z-kraju/7422-prokuratura-otrzymala-ekspertyze-flagi-oun-upa-musza-zniknac-z-polskich-ulic

 119. Siggi said

  Rosja największym producentem ropy na świecie
  OPUBLIKOWANO: Środa, 03 Czerwca 2015, 10:47

  Według danych zaprezentowanych przez agencję prasową Bloomberg, pod koniec maja br. Rosja stała się największym producentem ropy na świecie. Na drugim miejscu uplasowała się Arabia Saudyjska.
  Średni, dzienny wolumen produkcji ropy naftowej w Rosji wyniósł w omawianym okresie 10,71 mln baryłek ropy, natomiast w Arabii Saudyjskiej – 10,25 mln. Bloomberg przypomina, że ​​wydajność rosyjskiej produkcji surowca rośnie pomimo obowiązujących sankcji.
  Amerykanie szacują, że produkcja ropy w Rosji utrzyma się na obecnym poziomie w kolejnych latach, m.in. dlatego że spadek cen na rynkach zagranicznych został zniwelowany przez spadek wartości rubla. Dotkliwe dla rosyjskiego przemysłu naftowego są jednak sankcje nałożone po agresji na Ukrainę – uważa się, że zakaz importu zachodnich technologii negatywnie wpłynie na rozwój nowych złóż Arktyce. Rosjanie próbują ominąć ten zakaz poprzez zaangażowanie w projekty firm pochodzących m.in. z Indii oraz Chin. Bloomberg zauważa, że mało prawdopodobnym jest, aby Rosja radykalnie porzuciła politykę surowcowego nacjonalizmu, który zapewnia wsparcie administracyjne państwowym spółkom.

  (JK)
  http://www.defence24.pl/231409,rosja-najwiekszym-producentem-ropy-na-swiecie

 120. Siggi said

  http://rusplt.ru/society/obschestvennaya-palata-prosit-priznat-fond-gorbacheva-inostrannyim-agentom-17344.html

  Członek Społecznej Izby Rosyjskiej Federacji Georgi Fiedorow zwrócił się z prośbą do Ministra Sprawiedliwości RF o sprawdzenie Fundacji im.Gorbaczowa pod kątem zagranicznej agentury.
  Kilka dni temu szeroki rezonas wywołała wypowiedz Michaiła Gorbaczowa o potrzebie nowej „pierestrojki”w Rosji.

  Szczegóły w publikacji…

 121. JO said

  Chachal to Chazar = Zyd
  To nazwa Kresowa okreslajaca Zyda

 122. Boydar said

  Myby, Panie JO. Ale degeneracja tej akurat grupy, musiała albo mieć miejsce naprawdę dawno, albo to oryginalne Chazary; to tak, jak byś Pan nagle spotkał spacerującego po parku tirexa …

  Panie Boydar, a jednak geny przezimowały w ukryciu… to przecież WIDAĆ po zachowaniu tych człekopodobnych istot…
  Admin

 123. ACTA ukryte w Komisji Europejskiej: Bruksela chce po cichu ocenzurować internet?
  http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/875263,acta-komisja-europejska-bruksela-chce-ocenzurowac-internet.html

 124. Jakaś pani z antywojtyliańskim transparentem do uczestników Marszu dla Życia i Rodziny: „Do kremówki modlicie się, do wadowickiej kremówki!”:

 125. Nemo said

  Jak wyglądał najwcześniejszy okres życia (do momentu podjęcia nauki szkolnej) i typowe wychowanie mieszkających na Wołyniu synów szlachty polskiej, w latach 60. i 70. XVIII wieku? Pamiętniki dwóch Polaków odpowiadają na to pytanie.

  Bardzo poczytny w XIX wieku Jan Duklan Ochocki pisał:

  „Nie wiem jak tam wychowywano dzieci po pałacach i w stolicy, ale u nas na wsi jedna i niezmienna była rutyna i metoda. Ledwie dziecię zabełkotało i oczy otwarło, przedewszystkiem uczono je kłaść na sobie znak zbawienia, godło naszej wiary, krzyż święty. Pierwszemi słowy naszemi była modlitwa do Stwórcy, pacierz, któryśmy z matką powtarzali. Uczono nas potem artykułów tej świętej wiary, w której się nam Bóg dał urodzić; wpajano miłość bliźniego, przywiązanie do kraju, szczepione przykładem, podległość nieograniczoną rodzicom, prawu i władzy, którą Bóg postawił dla społecznego porządku, poszanowanie dla starszych, braterstwo dla równych, łagodność i wyrozumiałość dla niższych.”[1]
  Przedstawiciel średniozamożnej szlachty polskiej, Jan Duklan Ochocki, urodził się w roku 1766 roku. Dwa lata wcześniej, bo w 1764 roku urodził się Wacław Borejko, który w pełni potwierdzał opinię Ochockiego:

  „Wychowanie dziecinne

  Pierwiastkowa młodość zależała zupełnie od samych matek, albo w nieszczęśliwym wypadku jej straty, od najbliższej krewnej i od czułej a doświadczonej piastunki. Najszczęśliwsze dzieci, które najpierwsze wychowanie pod okiem matki cnotliwej wzięły; o takowe nie było jeszcze trudno w epoce Stanisława Augusta [Poniatowskiego], zwłaszcza w jej początkach, póki wolniejące coraz obyczaje, wyrodów matczynej czułości nie potworzyły. – Od kolebki przeto do lat pięciu, powodowały, nawet synami, najwięcej matki, a później użyty był do synów dworak zasłużony i przywiązany do rodziców, a tym samym do ich potomstwa, a ten, już z woli ojca czuwał, aby synów oswajając ze wszystkiemi przedmiotami, utrzymywać na wolnem powietrzu, ile każda pora roku dozwalała, króciej, lub dłużej, dla czerstwości zdrowia, sił i wolnego ruchu.
  http://www.kresy.pl/kresopedia,historia,rzeczpospolita?zobacz%2Fwychowanie-szlachcica-polskiego#

 126. SAP said

  Pani z sekty Kultu Kremówki:

  Moher vs Kierowca – KŁÓTNIA UWAGA MOCNE – ty alfabeto!

 127. Obserwator said

  Brutalna prawda!!

  4 czerwca 1992 roku – Lech Wałęsa dokonał zamachu stanu i obalił rząd premiera Jana Olszewskiego. Pucz prezydencki Wałęsy nastąpił w nocy i był wymierzony nie tylko w rząd premiera Olszewskiego, ale we wszystkie środowiska niepodległościowe i patriotyczne. Był realnie wymierzony w polską rację stanu, w bezpieczeństwo narodowe.
  Premier Jan Olszewski stanął na czele rządu Rzeczypospolitej 23 grudnia 1991 roku i podjął dramatyczną próbę odwrócenia biegu historii Polski, a zwłaszcza cofnięcia decyzji tzw. Okrągłego Stołu. To w Magdalence pod Warszawą, następnie przy okrągłym stole w Pałacu Namiestnikowskim w Warszawie w 1989 roku najbardziej cyniczni i sprytni komuniści dogadali się z tak samo cynicznymi i przebiegłymi ludźmi z „Solidarności”, z Lechem Wałęsą na czele. Ustalili, że Polska należy do nich i tylko do nich, a jedynym problem jest to, jak ją podzielić pomiędzy siebie. Strategiczne cele, jakie postawił przed sobą rząd Olszewskiego, mieściły się w pojęciach: desowietyzacja, dekomunizacja oraz lustracja. Był rok 1992 – nie było już niesuwerennego tworu PRL, nie było bezpieki, nie było komunizmu i nawet Związku Sowieckiego już nie było, ale pozostali ludzie, czasami na najwyższych stanowiskach w państwie, którzy byli agenturą rosyjską, tak jak poprzednio byli agentami polskiej bezpieki i zbrodniczych służb sowieckich. Tych niebezpiecznych dla suwerennego bytu III RP agentów chciał odsunąć rząd Olszewskiego. Premier chciał także w dziedzinie ekonomicznej zatrzymać proces złodziejskiej prywatyzacji i okradania państwa, chciał zlikwidować patologie transformacji politycznej, przez jaką przechodziła Polska po Okrągłym Stole. Nie było też przypadkiem, że właśnie rząd Olszewskiego domagał się od Rosji natychmiastowego wycofania z Polski okupacyjnych jednostek armii rosyjskiej, a jednocześnie oficjalnie wystąpił do NATO o pełną integrację Polski. Nie było też przypadkiem, że to właśnie ten rząd uznał Ukrainę jako niepodległe państwo.

  Istotnie, nie można odmówić pewnych „zasług” premierowi Olszewskiemu…
  Admin

 128. Boydar said

  Wcisnęli się bez kolejki, to ich pogonili 🙂

 129. revers said

  ad96

  wraz z EDC obnizy sie poziom IQ spoleczenstw poddanych tresurze i tzw. wolnemu handlu TTIP na maire usraela, jewrouni.

  Nastapia zmainy hormoralne o nastepstwach nie do przewidzenia z mozliwoscia wegetacji rownej roslince , calych grup spoleczynch, czy etnicznych.

  Powszechna bezplodnosc.

  http://www.theguardian.com/environment/2015/mar/06/health-costs-hormone-disrupting-chemicals-150bn-a-year-europe-says-study

 130. Nie, nie jestem w stanie czytać wszystkiego. Ale chciałbym więcej artykułów.

  Chyba ryba (ryba to takie coś, co pływa w wodzie), więc chyba zostanę w URz. Jeszcze na rok. A myślę, że i na więcej.
  Film z Krzysztofem Meissnerem. Ja tak, bo byliśmy w tej samie grupie w czasie studiów. Ale też, po prostu chylę czoło przed nim (w czasie studiów to różnie bywało, kłóciliśmy się na tematy naukowe).

 131. Marucha said

  Re 130:
  Nie, nie jestem w stanie czytać wszystkiego. Ale chciałbym więcej artykułów.

  Swego czasu pisał Pan, że w gajówce jest za dużo artykułów, a bywało wtedy po 4-5 dziennie…

  Więcej artykułów, niż daję, dać nie jestem w stanie.

  Zwłaszcza, że wiele, skądinąd ciekawych tekstów, jest napisanych niechlujnie. Fatalne formatowanie, brak akapitów. Zupełnie niepotrzebne wielkie litery, wytłuszczenia i inne dziwolągi graficzne. Fatalna interpunkcja. Niezgrabna składnia. Błędy gramatyczne, czasem nawet ortograficzne.
  Ja takich tekstów nie chcę przepuszczać, jak leci. Staram się poprawić choć to, co najgorsze. A to zabiera czas…
  Niestety, moja doba to standardowe 24 godziny.
  A trzeba jeszcze coś zjeść, przespać się, wyjść na rower, spotkać się z wnukami itd.

 132. Boydar said

  A po co jeść, i tak … Ja nie jem. Asymiluję.

 133. Też nie mogę więcej, Panie M. Nic więcej nie trzeba,

  Pan kiedyś dał mi swój prawdziwy adres. Ale co tam. Boże! Gdybym był po złej stronie, to… Ale.

  Jesteśmy w jakiejś dziwnej przestrzeni. My tak naprawdę nic nie rozumiemy z tego życia.

  Co można robić?

  Wierzyć sobie nawzajem.

  Potem tam spotkamy się, po drugiej stronie.

 134. Yah said

  ad 132

  To Pan tez tak jak ja ? 😉

 135. anucha said

  Przed chwilą wróciłem do domu i córka powiedziała, że przed kilkoma minutami przejechał pociąg jak powiedziała z „wojskowymi samochodami” w kierunku litwy.

 136. Zerohero said

  117, Amsterdamer

  Przecież ten ruch spiralny wynika z nałożenia dwóch ruchów obrotowych: 1) wokół Słońca 2) wokół centrum Galaktyki. Motorem tego ruchu jest grawitacja. Natura grawitacji nie została poznana, nawet nie wiadomo czym jest ciemna materia wpływająca na ruch ciał (inaczej galaktyka powinna się rozsypać). Bardzo wielu rzeczy nie wiadomo, ale takie podejście jak w filmiku na pewno nie prowadzi do poznania.

 137. Siggi said

  Oj,ale dr Gregor Gysi przyłożył kanclerce …
  Słuchać,choć tłum.jest po rosyjsku.

 138. JO said

  Drogi Panie Gajowy:

  winedas-foresthouse… 🙂
  , ale sie ciesze!!

 139. Ryżka said

  Wkurzony narodowiec

 140. ku pamięci said

  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/12/04/zdaniem-prawoslawnych-antychryst-juz-tu-jest-ukraina-nowym-izraelem/

 141. Siggi said

  To było jasne jak słońce i proste jak świński ogon.Nie…?
  xxx
  B. członek KGB: „Solidarność” stworzyli komuniści
  Cała opozycja w demoludach, łącznie z naszą „Solidarnością”, była tworzona przez partie komunistyczne i służby specjalne – wynika z książki wydanej przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego w czasach, gdy rządził nią Antoni Macierewicz. „Golicyn w 1984 r. przewidział powstanie rządu grubej kreski Tadeusz Mazowieskiego” – napisał w przedmowie Macierewicz. Z książki wynika, że „Solidarność” była stworzona przez polską partię komunistyczną, przy współpracy z jej sowieckimi sojusznikami.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/b-czlonek-kgb-solidarnosc-stworzyli-komunisci/ccgl0#.VXGqKgBVmW4.facebook

 142. Halalalach said

  Nocna zmiana Całość.

 143. revers said

  tak sie strzela z kalibru 152 mm do dzieci na placu zabaw w Doniecku ze skutkiem smiertelnym po umowach zachodnich dam Merkel i monsineur Holland Minsk 2

 144. osoba prywatna said

  Paniom ku przestrodze: powody, dla których lepiej nie wychodzić za muzułmanina
  Read more: http://www.pch24.pl/paniom-ku-przestrodze–10-powodow–dla-ktorych-lepiej-nie-wychodzic-za-muzulmanina,36108,i.html#ixzz3cCeZjSKu

 145. osoba prywatna said

  Zbrodnie Legionu Ukraińskiego.
  Legion powstał w I poł. 1939 r. na terenie Niemiec i pod niemieckim protektoratem, z inicjatywy Andrija Melnyka. Na czele Legionu stanął faszysta ukraiński, płk Roman Suszko.
  http://ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=zbrodnie-legionu-ukrainskiego

 146. marta15 said

  obowiazkwoe video do objerzenia,
  „Zachwycajace dowody na istnienie Boga”

 147. Boydar said

  @ Pan Yah

  58 !

  @ Pan Zbigniew

  Proszę zresetować tok rozumowania, i … jeszcze raz.

 148. Yah said

  Ad 147

  Właśnie o to chodzi, powtarzamy te słowa codziennie i dostajemy zawsze tyle ile potrzeba ale …. trzeba uwierzyć i zaufać, że tylko tyle ( lub aż tyle ) nam potrzeba …

 149. Panie Boydar, co niby miałbym zresetować? To jest mój kolega z czasów studenckich. Myśli podobnie do mnie, gdy chodzi o naukę. Ja tam więcej nie wiem. Nie łaskaw mi odpisywać na email. Gdy chodzi o myślenie o rozumieniu świata materialnego to jesteśmy razem. Ja bym chętnie kiedyś napisał o swoim własnym rozumieniu tego świata i życia, ale to trudne.

 150. Boydar said

  Poczytajcie komentarze, prawie Gajówka 🙂

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Niemiecki-dziennik-w-Polsce-narasta-strach,wid,17605250,wiadomosc.html?ticaid=114fe3&_ticrsn=3

  Skąd Pan Gajowy wie takie rzeczy 🙂

 151. Boydar said

  @ Pan Zbigniew

 152. Yah said

  Zachód jest skrajnie zainteresowany zniszczeniem Rosji albo przejęciem jej pod swoją kontrolę chociażby na takim poziomie jak to było za czasów Jelcyna. Jedną z najważniejszych przyczyn pochodu Zachodu po bogactwa naturalne na początku XXI wieku jest stanowisko Federacji Rosyjskiej zorientowane na pokojowe rozwiązanie wywołanych przez Zachód kryzysów. Sam fakt istnienia Rosji dawał szanse i nadzieje narodom, które doznały agresji Zachodu, na powodzenie narodowo-wyzwoleńczej walki.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/06/04/gen-k-siwkow-swiatowy-syjonizm-zamierza-zniszczyc-rosje/

 153. @151

  No?

  Pan przyjedzie tutaj, porozmawiamy.

 154. Piotr72 said

  Czytali Państwo może ten artykuł ?
  http://kontrowersje.net/zacznijcie_si_mia_z_antysystemowego_kukiza_bo_za_chwil_b_dziecie_p_aka

  Jeśli to prawda to wypada to rozpowszechnić

  Nie mam zbyt wielkiego zaufania do MatkiKurki, ale warto przeczytać, z pewną taką ostrożnością…
  Admin

 155. revers said

  Duda wycofuje sie z obietnic przedwyborczych, jak kazdy szacowny polityk rp, tytul doktora nauk prawa i stanu prawa niby panstwa zobowiazuje

  http://www.se.pl/pieniadze/newsy/andrzej-duda-wycofuje-sie-z-obietnic-nie-bedzie-cofniecia-wieku-emerytalnego_618590.html

 156. Siggi said

  Film dokumentalny prod.USA n/t Chazarii.

 157. Siggi said

 158. osoba prywatna said

  Przeciwko Zofii i Henrykowi Hopom z Brzuski w gm. Bircza ruszyła ogromna machina biurokratyczno – sądownicza. Do akcji wkroczyli leśnicy, policja, sąd a na końcu komornik. Chodzi o kradzież drewna za…11 złotych 78 groszy.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/iii-rp-staruszkowie-scigani-za-11-zlotych-2015-06

 159. HDKK said

  Osobo Prywatno: Dziadek z babcią padli ofiarą nie systemu, bo system to tylko narzędzie w rękach operatorów, ale ofiarą sąsiadów, którzy bezinteresownie ich zakapowali. Eskalacja sankcji to tylko konsekwencja raz uruchomionego procesu przeciw dziadkowi i babci.

  Nikomu na myśl nie przyszło do tej zapyziałej w nienawiści do bliźniego swego głowy, aby wyciągnąć z kieszeni jedenaście złotych i siedemdziesiąt osiem groszy i rzucić w pysk przedstawicielom systemu. Ciekawi jesteśmy również, czy ktoś z sąsiadów kiedykolwiek zapukał do drzwi owych ludzi i zapytał, czy nie trzeba im w czyms pomóc (nie po to, żeby pozazdrościć starego traktora, do którego zakupili opony na raty)…

  Bo Polak, Polakowi, Osobo Prywatno, polakiem.

  Und hier liegt der Hund begraben.

 160. Marucha said

  Re 159:
  Ten ocaleje, kto ucieknie do Rosji.
  Tam ocali też swoją polskość i słowiańskość.

  A debile niech sobie bredzą o „niezależności i od Zachodu i i od Wschodu”
  Tumaństwo…
  Obsrany, zarzygany, na pół zdechły ratlerek chce „niezależności” wśród rottweilerów i wilków.

 161. JO said

  Ad.160. Tak wlasnie. Modlmy sie, by Rosja pozwolila nam organizowac sie wojskowo na jej terenie…

 162. HDKK said

  Panie Gajowy, Pan to tak zawsze musi na skróty. Ten wywód chcieliśmy poprowadzic z pewna dozą finezji, a konkluzja jeszcze się nie miała pojawić.

  Z drugiej strony, Rosja nas, jako Polaków zindoktrynowanych ma zapewne gdzieś. Oczywiście, jeśli jesteśmy gotowi zostac Rosjanami, to drzwi Krainy stoja otworem. Jednak jeśli mamy zamiar tworzyć w Rosji diasporę, to Putek nie będzie brac sobie polskiego wrzodu na swoja ruską……..ę. My tez nie chcemy podbarwiania ras w Starym Kraju, przez tych, co w Kanadzie ię nazywaja visible people, czyli ludźmi „widocznymi”.

  Prawda, pani U? (gdzie jest pani U?)

 163. HDKK said

  Nie jesteśmy ladrelek. Ladrelek to są ci u żłoba. Albo inaczej. Radrelek to jest to, co ci u żłoba chcą zrobić z nas. Kto podatny, ten się podda przepokraczeniu w lardelka, kto mniej podatny, da sie mniej…

  A po nas przyjdą wredne koty.

 164. http://fakty.interia.pl/swiat/news-niemcy-g7-juz-nigdy-nie-przyjmie-rosji-do-swojego-grona,nId,1830333
  Niemcy: G7 JUŻ NIGDY NIE PRZYJMIE ROSJI DO SWOJEGO GRONA
  Wczoraj, 5 czerwca (22:04)
  Przywódcy siedmiu najbardziej wpływowych państw Zachodu „nigdy więcej” nie przyjmą Rosji do swojego grona – podał niemiecki dziennik „Leipziger Zeitung”, powołując się na anonimowe źródło dyplomatyczne. Taka decyzja ma zapaść na szczycie w Bawarii.

  Rosja została przyjęta do grona najbardziej wpływowych państw świata w 1998 roku. Jednym z inicjatorów rozszerzenia składu były Niemcy pod rządami kanclerza Helmuta Kohla, mające wobec Rosji dług wdzięczności za zgodę zjednoczenie kraju.
  Informacja ukaże się w sobotnim wydaniu „Leipziger Zeitung”. W piątek poinformowała o materiale agencja dpa.
  *****
  Czytamy, że bardziej prawdopodobnie od cofnięcia eksmisji Rosji jest przyjęcie Chin lub Indii. Ponieważ Chiny zagrały na morzu Południowochińskim Aerobusem-SADDAM z Dniepropietrowska jako KITANEM, a ma morzu Karibskim KITANEM z rosyjskim KAMAZEM, to może być to gra przeciw memu AEROBUSOWI, jak po salonie lotniczym BERLIN-2000 rozgromienie Nadrenii-Westfalii przez Berlin-Paryż-Londyn-Waszyngton-Rzym, do czego dołączył Madryt.

 165. Marucha said

  Re 162:
  Drogi Panie,
  My już nie potrafimy pisać o polactfie inaczej, niż przy użyciu najpotworniejszych wulgaryzmów i przekleństw, jakie jeszcze kilka lat temu by nam przez mordę nie przeszły (a już zwłaszcza w obecności Pań).
  Nienawidzimy polactfa z całej duszy. Przeklinamy ich w imię wszystkiego, co dla nas najświętsze.
  Nazwać toto bydłem to obraza dla bydła.

  Putin, jestem dość pewny, byłby raczej życzliwy dla Polaków, którzy wybraliby wolność w jego kraju. Choć łba sobie nie dam urwać.
  Natomiast zgadzam się z Panem, że Polską pogardza i ma ją w dupie.

 166. osoba prywatna said

  Wielkim politycznym skandalem zakończyła się wizyta w Australii wysokiej przedstawicielki ONZ ds. zmian klimatu, która przed dwoma tygodniami zażądała w Canberze, aby kontynent, którego gospodarka opiera się na węglu, raz na zawsze pożegnał się ze „szkodliwym paliwem”.
  http://www.nettg.pl/news/129260/australia-twardo-stanela-za-weglem

 167. gość said

  Czy Polska przegrywa mleczarstwo? A Białoruś?

  Mleczarstwo, a zwłaszcza serowarstwo, miało być naszą mocną stroną. Sery dojrzewające (tzw. żółte) to mleczarski mercedes – głosił dwa lata temu Waldemar Broś, prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich. Zapewniano, że jesteśmy serową potęgą, szóstym producentem w świecie (czołowa piątka to USA, Niemcy, Francja, Holandia i Włochy) i zapewne jeszcze awansujemy.

  Aby produkować dużo sera o konkurencyjnej cenie, trzeba mieć dużo taniego surowcowego mleka. Z tym był pewien kłopot, bo rolnicy nie chcą prowadzić działalności obliczonej na stratę, a produkcja taniego mleka prowadzi zwykle do straty. Rozwiązaniem mogło być wspomaganie się sprowadzaniem taniego surowcowego mleka np. z Białorusi i wysokodochodowe przerabianie go u nas na sery. Czyli krótko mówiąc: Białorusinom psi grosz za mleko, a nam duże pieniądze za przetworzenie go na sery dojrzewające. Nie kryliśmy się z tymi planami.

  Czytaj dalej:

  http://prawica.net/41605

 168. osoba prywatna said

  BRICS się rozwija a Imperium Chaosu zwija
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/123011,brics-sie-rozwija-a-imperium-chaosu-zwija

 169. osoba prywatna said

  EURAZJA – Gdzie Polska leży dziś, a gdzie leżeć będzie jutro?
  EURAZJA to największy kontynent na kuli Ziemskiej, na którym leżą dwie części świata – Europa i Azja. Zajmuje on obszar 54,9 mln km², co stanowi ponad 30% lądów naszego globu. Zamieszkuje go około 4, 9 mld ludzi, co stanowi 70,6% ludności świata (z czego 60,2% zamieszkuje Azję).
  Eurazję oblewają wody wszystkich trzech oceanów – Atlantyckiego, Indyjskiego i Spokojnego.
  Gdzie Polska leży dziś a gdzie leżeć będzie jutro?

  Polska ma być podłączona do ultraszybkiej kolei Chiny-Europa: Czengtu-Duisburg, stanowiącej Nowy Jedwabny Szlak, Jest on już w budowie i o ile nie będzie zakłóceń politycznych ani wojny, będzie on wiązać Europę z Azją w jeden wspólny system komunikacyjny, a wiec siłą rzeczy gospodarczy, strategiczny i na dłuższą metę cywilizacyjny. Trzeba wiec się tym zająć w Polsce bo, po raz pierwszy w historii, Polska przestanie być krajem na uboczu wielkich trendów cywilizacyjnych pochodzących kiedyś z Południa i Wschodu, a potem z Zachodu. Rosjanie wiedzą o tym, dlatego Prezydent Putin ogłosił w tym kontekście, jeszcze przed wydarzeniami na Ukrainie mało komentowany w Polsce projekt „integracji od Lizbony po Władywostok”. Czas więc aby i w Polsce umieszczono się w tym chińskim projekcie (Węgry przez uczestnictwo w odgałęzieniu gazociągu Turkstream się już włączają w ten projekt). Polska leży w środku nowej osi Szlaku Jedwabnego Inny o wiele gorszy wariant to prowadzenie linii kolejowej przez Turcję, Wegry lub Słowację. Polacy powinni zastanowić się nad tym, jaka będzie ich rola w tym przedsięwzięciu? Jaki na niego mogą mieć wpływ? Jaki chcą mieć wpływ? I jakie mogą być obawy przed tym zdaje się nieuniknionym procesem? W którym kierunku społeczno-ekonomiczno-kulturowym zmierzają Chińczycy? I my – z nimi ?
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/05/eurazja/

 170. Listwa said

  @ 157 Siggi

  Co by nie powiedziec to Lis prawde powiedział o tych co go ogladają i podziwiają. I od takich jak on się uczą i podskakują jak marionetki na sznurku. A wielu takich. Wystarczy, że taki jak Lis, dobrą minę zrobi i masy łbów zamierają w zachwycie.

 171. osoba prywatna said

  G7 czy G8? – Szczyt G7 w Ellmau, 7-8 czerwca 2015
  Die Zeit: Szczyt G7 bez Rosji – problem dla Zachodu, ale nie dla Kremla
  „Czy prezydent Rosji w niedzielę usiądzie na Kremlu i będzie się smucił, że przywódcy G7 zebrali się w zamku Ellmau bez niego? Raczej nie. Czasy, kiedy rosyjski prezydent dążył do tego, aby po prostu stanąć obok swoich zachodnich kolegów, bezpowrotnie minęły”, — pisze gazeta.
  Według gazety zachodni świat stracił dla Rosji ten bezwarunkowy blask, który odbijał w jej stronę natychmiast po rozpadzie Związku Radzieckiego. Rosja rozczarowała się zarówno Europą, jak i Stanami Zjednoczonymi, które wykazały w stosunku do niej hipokryzję i niezdecydowanie.
  Dziś europejscy przywódcy jeden za drugim przyjeżdżają do Rosji i mowa bynajmniej nie tylko o greckim premierem Alexisie Tsiprasie. Moskwę dopiero co odwiedził premier Słowacji Robert Fico. Kilka dni później Władimir Putin wybiera się do Rzymu, aby odwiedzić rosyjski pawilon na międzynarodowej wystawie „EXPO-2015”. W Watykanie weźmie on udział w prywatnej audiencji u papieża Franciszka. „Zgodzicie się, że samotność i izolacja wygląda jakoś inaczej”, — ironizuje wydanie.
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/06/g7-czy-g8-szczyt-g7-w-ellmau-7-8-czerwca-2015/

 172. Boydar said

  @ Pan Gajowy (165)

  Skąd u Pana Gajowego taka niewzruszona pewność. Nawet my, uważający się za Polaków, mamy wielokrotnie trudność w dookreśleniu czym jest dla nas Polska. Ilu Polaków tyle opinii. Zapewne po litrze na łeb, konsensus jakiś pewnie by się zdarzył, jednak przecież nie każdy da radę, a i kobiety są. Putin pewnie by dał, ale to żaden argument. My nie wiemy co Putin sądzi o Polsce, ani jaki Jej aspekt poważa a który ma w dupie. Proporcje są zapewne bardziej wyważone, bo to mądry człowiek, i wiedzę ma niebotyczną. Generalizowanie w tym przypadku nie ma uzasadnienia.

 173. osoba prywatna said

  Publikujemy rzeczowy komentarz dziennikarzy rosyjskich po wyborach w Polsce, który ukazał się na Sputniku. Wynika z niego, że Rosjanie lepiej czują sytuację polityczną w Polsce niż nasi dziennikarze i większość Polaków. Miejmy nadzieję, że komentarz dotrze do Prezydenta elekta i że on uwzględni w swojej polityce dobre życzenia dla Polski zawarte w Komentarzu Rosjan.
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/05/duda-okiem-rosji-2/

 174. http://www.youtube.com/attribution_link?a=nLw6MFp0_OU&u=/watch%3Fv%3DO8iEqQQKpNE%26feature%3Dem-share_video_user

 175. Marucha said

  Re 172:
  Nie wspomniałem nigdzie o niewzruszonej pewności, panie Boydar.
  Natomiast nie przypuszczam, by Putin uronił łzę, gdyby z Polski został jeden wielki radioaktywny dół.
  On nie musi się starać o takich gównianych „sojuszników”-mikrocefali, jak Polacy.

 176. Boydar said

  Przy pewnej dozie złej woli, można jednak i tak zinterpretować słowa Pana Gajowego, jak napisałem.

  Wykaże więc wyłącznie wolę dobrą. Zasadność Pańskiej opinii daje się obronić wyłącznie w kontekście kryterium przynależności do narodu, kiedy wyłącznie geny przesądzają o narodowości. Jednak patrząc (nieco) szerzej, Polak to (dla mnie) TAKŻE myślenie w kategoriach korzystnych dla Polski Polaków. Jeśli ktoś myśli przeciw, jest dla mnie POLSKĄ kurwą, a nie Polakiem. Ja wiem, że Pan Gajowy ogranicza polskość do genetyki, ale moja definicja jest trochę inna, bardziej złożona. Co nie oznacza bynajmniej, że do Olisadebe krzyknę Bracie ! Po prostu, u mnie muszą być i geny i myślenie, Wtedy mam Polaka. Same geny nie robią, a myśleć to każdy może. Musi być koincydencja. Sam Pan wspominał przy innej okazji, że katolicyzm to Słowo i Tradycja. Czyli casus mamy. Niektóre ukry tez miały czy mają nadal, polskie geny; nic to nie zmienia, są ogrami – ukrami.

  Może mnie Pan Gajowy nie wyklnie 🙂

  I jeszcze jedno. Jak wiadomo, Putin to Pański Szwagier, nie mój. Więc mi się nie zwierza. Jednak całkiem dawno, mój braciszek powiedział mi coś takiego : „Wiesz […], dlaczego muszą nastąpić zmiany ? Bo ci co mają wille z basenem, kiedy jadą na zachód do swoich znajomych, dziwią się się że tamci nie mają płotów z drutami kolczastymi i strażników z kałachami. I ci tutaj też tak chcą mieć. A tak jak jest u nas teraz, to bez kałacha się nie da.” Morał z tego taki, że Jaka Rosja by nie była potężna, chce mieć normalnych sąsiadów, a nie radioaktywny dół. I nie jest tak jak w anegdocie (?), że na pytanie „z kim Rosja chciała by graniczyć” odpowiedź brzmi „z nikim”. Prawdą jest natomiast odpowiedź na pytanie wcześniejsze – „z kim Rosja graniczy” – „z kim chce”. Tyle że, procesy „ustalania” sąsiadów nie są dla zwyczajnych ludzi wyraźnie widoczne; choćby i ze względu na skalę czasu w których zachodzą.

 177. Joannus said

  Ad 161
  Pan JO
  W modlitwie do Najświętszej Panienki polecjamy Panu Bogu naszemu Rosję. Dziś tego bardzo potrzebuje, a szczególna sposobność po temu – to Różaniec i Nabożeństwo 1-o Sobotnie.
  Różaniec sprawiedliwych to potęga. Przez wzgląd na nich, jak mamy obiecane, Pan Bóg Nasz skróci czas wielkiego ucisku masońsko-szatańskiego.

  PS. Ciekaw jestem czy podczas spotkania biskup Wiliamson potwierdził moją opinię co do przedstawionego mu przez Pana pektorału.

 178. Marucha said

  Re 176:
  Panie Boydar, POLSKOŚĆ to coś nieco innego, niż bycie genetycznym Polakiem. Genetyczny Polak może być kanalią, złodziejem, zdrajcą, ale genów mu Pan nie wyoperuje.

  Natomiast polskość to mniej więcej to, co Pan opisuje, w skrócie geny + miłość Ojczyzny.
  Oczywiście jest to pojęcie bardzo źle zdefiniowane, nieprecyzyjne, poddające się diametralnie nieraz różnym interpretacjom, wielce subiektywne. Przykładów jest pełno, gdy to, co dla jednego jest patriotyzmem, dla drugiego będzie zdradą.
  W ten sposób słowo „naród” będzie oznaczać zupełnie różne byty, w zależności od tego, kto otwiera paszczę.

  Myślę, że o tym już się nagadaliśmy do oporu za sprawą zacnego p. JO, który nie odróżnia subiektywizmu od obiektywizmu.

  Co do Putina… Rosja nie graniczy z kim chce. I długo tak nie będzie, o ile w ogóle tak kiedyś będzie.
  Rosji brakuje gdzieś tak z pół miliarda mieszkańców. Może miliard.

 179. revers said

 180. Boydar said

  No to nie jest dobrze … W takim razie tylko trójpolówka i elektryczny pastuch. Sprawdzone metody.

 181. KAPITULACJA POD POZNANIEM W R. 1005

  Po wycięciu polskich załóg na zachód od Wełtawy w 1004 r. Wrszowcy pochwycili na moście Judyty w Pradze Bolesława Rudego i zawieźli do Krakowa, gdzie Sąd Panów Czeskich, który administrował Złotem Chazarów w Bratysławie, skazał go na Oślepienie. Zamach na polską okupację Czech był możliwy dzięki zdradzie Schweinfurtów w Norymberdze, którzy uznali cesarza Henryka II za Bankruta i chcieli się uwolnić pod polskiego protektoratu aliansem z Czechami.
  Henryk II wykorzystał klęskę Polaków w Czechach i dzięki udającym Antykatolicyzm Gryfitom (synom Ody) najechał z Wieletami Wielkopolskę. Polacy bronili się na UFORTYFIKOWANEJ Odrze, ale na stronę Gryfitów przeszli Świebodzię, dzięki czemu Wieleci przeszli Odrę w Słubicach a Niemcy i Czesi w SIEDLISKU k. Bytomia Odrz. Ponieważ Poznania nie można było bronić po osiągnięciu przez Niemców MOSINY, gdyż Poznań mógł być łatwo zatopiony tamą PONIŻEJ, to doszło do KAPITULACJI POD POZNANIEM. Chrobry oddał Gryfitom Szczecin-Gniezno a STOLICĘ ewakuował do Bydlęcina-Giecza, który nazwano GNIEZNEM czyli Stolicą, zaś Gieczan wysiedlono do Giecza Dzisiejszego.
  Za najbardziej Genialne posunięcie Chrobrego po tej klęsce uważa się PRZENIESIENIE Stolicy do Wrocławia, gdzie zaczęto budowę nowego pałacu Królewskiego na miejscu Rektoratu WSSP. Pałac ten nie został zburzony po samowolnym przyjęciu przez Radę Miejską prawa magdeburskiego w r. 1242 tylko przebudowany ma koszary milicji miejskiej a po kolejnych przebudowach rozebrany w XIX wieku z przyczyn politycznych na budowę WSSP i kamienice secesyjne. Pozostawione fragmenty naroża PdW zlikwidowała za niemieckie pieniądze głębokimi wykopami Hawrylakowa Na Złość mnie. Wrocław był jednak tylko Stolicą Wojenną, gdyż podjęto budowę nowej stolicy w KRUSZWICY, a Gniezno WlkPol miało zostać Stolicą Kościelną.
  Z tego wynika, że Siedlisko było w systemie Fortyfikacji Odry, czyli onym BRODEM, który udało się znaleźć Henrykowi II, przez który ruszył na Mosinę, która chroniła Poznań przed ZATOPIENIEM. Najstarsza wzmianka o Siedlisku pochodzi z dokumentu z 1298 r. księcia głogowskiego Henryka III, wystawionego w Nowym Zamku w Siedlisku, który wypada uważać za pozyskany po śmierci Przemysława II zamek wielkopolski. Obecna nazwa KAROLAT pochodzi od Karolowego Lasu, gdyż Karol IV Luksemburg zwany Wielkim, jeżdżąc do Poznania, zatrzymywał się tam Na Łowy.
  Na skutek Kapitulacji pod Poznaniem Henryk II wypędził z Norymbergi Schweinfurtów a ze Strasburga Hunsfidigerów, co było Zjednoczeniem Niemiec – DZIĘKI SCHWEINFURTOM,

 182. arcybolesnaprawda said

  Uważni obserwatorzy sceny politycznej wiedzą, że Ryszard Petru jest na niej obecny właściwie od połowy lat 90. Nie był posłem, ale ekspertem czy doradcą, jak najbardziej. Nie podoba mi się fakt, że pan Petru kreuje siebie samego na nową twarz polskiej polityki i „buntownika”. Media przedstawiają go głównie jako ekonomistę i nie wiążą go z żadnymi opcjami politycznymi. Mogą sobie na to pozwolić, bo większość społeczeństwa go do tej pory w ogóle nie znała. Wydaje mi się, że tylko dlatego Petru jest frontmanem NowoczesnaPL a nie Leszek Balcerowicz, bo do tego drugiego wielu ludzi nie ma zaufania i który w polityce jest od zawsze.

  A teraz trochę faktów o Ryszardzie Petru, żeby nie mieć wątpliwości, kto będzie siał propagandę w mediach przez następne miesiące:

  1. Asystent posła Władysława Frasyniuka na początku lat 90. Warto przypomnieć, że Frasyniuk jest jednym z ludzi wspierających stowarzyszenie NowoczesnaPL.

  2. Wieloletni asystent Leszka Balcerowicza począwszy od roku 1995, poprzez pracę w rządzie w latach 1997-2000. Dlatego też nie powinno dziwić, że Balcerowicz prawdopodobnie namaścił Petru na nowego lidera partii.

  3. Brał udział w pracach nad reformą emerytalną w 1996 roku.

  4. Należał do Unii Wolności a w 2001 z jej list (był na 1 miejscu na liście) bezskutecznie kandydował na posła. Dlatego, proszę nie wierzyć w jego polityczną świeżość.

  5. […] kwietnia tego roku na swoim blogu napisał, że bardzo pozytywnie ocenia prezydenturę Bronisława Komorowskiego.

  6. Petru (w wywiadzie dla GW) krytykuje premiera Węgier Viktora Orbana mówiąc, że „Jak Polacy posłuchają kogoś, kto myśli jak Orbán, to Polska będzie miała poważne problemy, a koszty poniosą zwykli ludzie” a także „Orbán wyrósł właśnie dlatego, że ludzie przestali analizować. Gra na emocjach”. Nie jestem wielkim fanem Orbana i jestem krytyczny wobec wielu jego rozwiązań, ale słowa Petru nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

  7. Portal Wikileaks prezentuje depeszę z 2009, z której wynika, że Petru w tym samym czasie był nieformalnym doradcą premiera Donalda Tuska a także prowadził dyskretne rozmowy z Markiem Belką, który wówczas był dyrektorem Departamentu Europejskiego Międzynarodowego Funduszu Walutowego (IMF- International Monetary Fund).

  8. W trakcie swojej kariery pracował między innymi dla: Banku Światowego (World Bank), banku BPH, BRE banku i banku PKO. W 2014 powołany także na szefa rady nadzorczej PKP.

  Komentarz do powyższych punktów pozostawiam Tobie.

 183. nie polonistka said

  Zamieszczcie coraz bardziej chamskie w slowach komentarze i artykuly. Nie rozumiem tego..co sie dzieje??- lubilam was czytac- ale teraz poziom spadl tak, ze prymitywizm az mrozi…Nie na tym ma polegac przedstawianie nawet bardzo kontrowersyjnych artykulow…admin z pewnoscia moglby nad tym zapanowac, lecz widac,ze pod wszechobecna wolnoscia wypowiedzi nie chce mu sie wchodzic w emocje forumowiczow wyrazane wulgaryzmami. Szanujmy piekny polski jezyk ktorym bez wulgaryzmow rowniez mozna wyrazic swoje emocjonalne podejscie do przedstawianych tematow.

 184. Czołgista said

  Czy kursywa we wpisach jest tylko zarezerwowana dla admina ?

  Ależ nie!

  <i> tekst kursywą </i>

  Admin

 185. 8684 said

  http://kontrowersje.net/zacznijcie_si_mia_z_antysystemowego_kukiza_bo_za_chwil_b_dziecie_p_aka

 186. Zerohero said

  Za forum Adnuvum: zdjęcie z podręcznika dla dzieci w Danii

  Jak widać duńskie dzieci nie wiedzą jeszcze kto to był Aleksander Macedoński, nie umieją dodać ułamków, ale już „wiedzą” kto jest zły a kto dobry na arenie międzynarodowej. Abstrahując już od jawnego łgarstwa w tym obrazku…jak można wciskać dzieciom bieżączkę polityczną? Co za ohydny pedofil gwałci te dzieci mentalnie.

 187. Carlos said

  re: 183 Pani raczy zartowac ze Admin moze nad tym zapanowac.Admin jeszcze dolewa oliwy…hahaha…patrz re: 5

 188. Marucha said

  Re 183:
  Miła Pani,
  Myli Pan dwie rzeczy: merytoryczny poziom wypowiedzi oraz formę wypowiedzi.

  Merytoryczny poziom wypowiedzi, analiza zamieszczanych artykułów czy otaczającej nas rzeczywistości – jest, moim zdaniem, na bardzo dobrym poziomie (nie licząc przyłażących tu i zapaskudzających forum trolli i prowokatorów).
  Zastrzeżenia można mieć jedynie do formy.
  Ale cóż, takie mamy podłe czasy… nie da się polskiej rzeczywistości opisać w sposób elegancki, chyba że się nie jest Polakiem.

 189. Carlos said

  Co najwyzej dostanie Pani odpowiedz ( i prawdopodobnie ja tez ) ze nie musi Pani tu zagladac… i slusznie, nie musimy

 190. robertgrunholz said

  Pośmiejmy się:

  http://innemedium.pl/wiadomosc/papiez-moze-wkrotce-oglosic-nawiazanie-kontaktu-obca-cywilizacja

 191. Marucha said

  Re 187, 189:
  Panie Carlos – to ja prowadzę od wielu lat tę stronę, to ja otrzymuję listy z pogróżkami, to na mnie leje się gnój z banderowskich i „patriotycznych” pysków. Wy nie widzicie nawet części tego, co się rozgrywa poza kulisami.

  Jak to łatwo żądać od drugiego „kultury” i „elegancji”, samemu siedząc na dupie.

 192. Carlos said

  Przymuje do wiadomosci z szacunkiem dla Pana- jakkolwiek mala rysa zostala po komentarzu 62. Jest Pan za inteligentny zeby nie wiedziec : cyt.” czym pana urazilem”

 193. Marucha said

  Re 192:
  No właśnie nie wiem, a Pan nie chce (nie może?) mi powiedzieć.

 194. HDKK said

  Panie Carlos, jaki rodzaj gitary Pan uprawia i gdzie Pan sie lokalizuje?

  Może taki sam rodzaj jak Pański wielki imiennik?

  Nasze pytanie jest zupełnie powazne i bez podtekstów, poniewaz jeden z nas sam sie bawi gitarą mimo wieku raczej podeszłego. Dziecko nazywa te igraszki ruskimi menuetami, ale hiszpańszczyzna i włoszczyzna takoż u nas gości.

  Gitara nie dziewczyna ani nie polityk, Nie zdradzi. (tu juz podtekst).

 195. Carlos said

  Jesli delikatnie poparlem komentarz p.Dekowskiego a Pan wyzwal go od tumanow to chyba jednoznaczne jest ze ja tumanem tez jestem- tak zalezalo Panu zebym to powiedzial?Co do gwalconej prawdziwej Solidarnosci to powiem Panu cos. Dla mnie PIS jest najwiekszym zdrajca bo oglupil pol narodu udajac formacje patriotyczna. A tak szanowani ludzie jak Pani Sp. Anna Walentynowicz oraz Pan Andrzej Gwiazda przyjeli medal od Kaczora legitymizujac go jako patriote.Wynika z tego ze ” gwalcona” Solidarnosc sama rozkladala nogi. A inteligentny A.Gwiazda ma pretensje do zachodu iz go nie ostrzegl ze ten chce zniszczyc Polski Przemysl. To tak jakby zlodziej ostrzegal: dzis cie okradne. I tyle Szanowny Panie Gajowy a ogladanie internetu i tak bede zaczynal od Pana strony.

 196. JO said

  ad.177. ….jak zrozumialem…JE Biskup R. Williamson ma podejscie do Rosji takie jakie prezentuje Pan Gajowy w Gajowce. Jadac samochodem…Wspominalismy S.P. Biskupa Fultona w tym temacie…, ktory nosil zawsze Pektoral Kosciola Prawoslawnego na swojej szyi…

  Pektoral , o ktorym Pan wspomina – JE rozpoznal identycznie jak Pan! Pektoral….,. ktory jak opisalem…, Boskup poswiecil na londynskim lotnisku.

  Zdjecie Pektoralu umiescilem tez :

  https://gajowka.wordpress.com/msza-trydencka-msza-naszych-ojcow-dziadow-i-krolow/

 197. Carlos said

  Tak lubie grac Santane ale i inne rzeczy tez gram.Jestem samoukiem ale mysle ze -jak na amatora- niezle gram. Nie przeszkadza mi nawet Zyd Alosza Awdiejew…haha jego tez gram.Pracujac w szkole jako tzw. maintenance przez prawie 3 lata nie chwalilem sie ze lubie gitare. Nauczyciel po studiach muzycznych chcac sie przymilic obiecal mi ze nauczy mnie grac-za darmo! Kiedy mu w koncu zagralem… przestal sie do mnie odzywac.Haha

 198. Marucha said

  Re 195:
  Panie Carlos.
  Wypowiedź Dękowskiego była kretyńska – albo prowokacyjna. Chyba z żadnym jego twierdzeniem nie mogę się zgodzić.

  To, że przywódcy prawdziwej Solidarności, mający ZERO doświadczenia w konfrontacji z żydostwem, dali się zrobić w trąbę przez wytrawnych oszustów i złodziei, nie ma tu nic do rzeczy.

 199. JO said

  ad.191.
  „Jak to łatwo żądać od drugiego „kultury” i „elegancji”, samemu siedząc na dupie.”
  GM
  !!!!!!!!!!!

 200. Marucha said

  Re 196:
  Cieszy mnie, że bez żadnego wstępnego uzgadniania stanowisk, moje nastawienie do Cerkwi Prawosławnej okazało się podobne do tego prezentowanego przez bp. Williamsona – człowieka Kościoła, który jest dla mnie wielkim autorytetem.

  Panie JO… jak bp Williamson daje sobie radę ekonomicznie? Przecież jest pozbawiony wsparcia zarówno Kościoła Katolickiego, jak i – niestety- FSSPX? Czy ma własne lokum?

 201. Marucha said

  Re 199;
  Wie Pan, gdybym miał pod ręką jakaś giwerę i mógł strzelić w konkretnym kierunku, może mniej bym klął…

 202. JO said

  ad.200. JE jest zdany WYLACZNIE na laske darczyncow. WYLACZNIE. JE posuga , ktora czyni, uwazam prywatnie jest ponad jego sily…. ufam, ze ma on sily na to prosto z NIeba… JE Jak rozumiem, mieszka w Domu Swoim, ale czy wlasnym czy nie, tego na 100 nie wiem. Prawdopodobnie ten Dom kupiony zostal z pieniedzy tradycyjnych Katolikow, na ktory to prowadzona byla zbiorka „bubliczna” … Czy jednak uzbierana kwota zostala? Tego nie wiem. Wiem gdzie mieszka I jak sie z JE skontaktowac ( zadzwonic do tego Domu, dojechac, umowiwszy sie na spotkanie, lub pojechac tam na Msze prywatna, odprawiana przez Biskupa. )
  Czy Pan chce te dane? Przekonany jestem, ze Biskup nie mial by nic przeciwko, by je Panu dac…

  Co do tematu Rosji, to I ja bylem uradowany JE opinia na ten temat 🙂 . Pomyslalem od razu o Panu….Panie Gajowy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: