Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Mariusz Cysewski prezentuje rycerskie tradycje OUN-UPA

Posted by Marucha w dniu 2015-06-05 (Piątek)

Mariusz Cysewski mem 2

Gajowy Marucha

Komentarze 63 to “Mariusz Cysewski prezentuje rycerskie tradycje OUN-UPA”

 1. Listwa said

  Kniaź Jarema Wiśniowiecki dałby mu tradycje.

 2. Zerohero said

  Rycerskie tradycje to te kundlle stepowe poznawały wyłącznie ze strony naostrzonej części kopii husarza. Dobry banderowiec to martwy banderowiec.

 3. Zenek said

  Gangsterzy UPA maja znakomite tradycje ktore pielegnuja aktualnie w wyzwolonej Ukrainie:

  Aktualne „lycary” Ukrainy:

  http://wakeupfromyourslumber.com/ukraine-gangster-state/

 4. Zerohero said

  Tutaj rycerz widziany z perspektywy kundla stepowego:

  Przeważnie był to ostatni widok w nikczemnym życiu plugawego degenerata

 5. Zerohero said

  A tak walczy kundle stepowy gdy nie ma w pobliżu polskich rycerzy:

  oto prawdziwe „rycerskie” tradycje UPA o których mówi kundel stepowy M.Cysewski

 6. Zerohero said

  Rycerz banderowski zadaje cios łaski.

 7. SAP said

  Idź do diabła:

 8. vortex said

  Ad. 4, Zerohero.

  I dlatego dokładnie od 300 lat Polska jest rozbrajana i wydawana celowo na pastwę przegranych wojen ( bo uzbrojona potrafi być bardzo silna ). Prekursorem takiej świadomej operacji był August II Mocny. Później powtórzył to Piłsudski, a teraz Tusk ( przy milczącej akceptacji PiSowskiej opozycji).

  Jedynym wyjątkiem był … Stalin z Rokossowskim, wtedy Polska została zazbrojona po zęby. Pewnie dlatego w 56 roku oni nie weszli. Jakie były meandry myślenia Stalina to już nie dojdziemy, myślę że robił to świadomie, był bardzo inteligentnym człowiekiem.

  Teraz jak już zły Tusk nas rozbroił ( przy milczeniu PiS) to PiS chce nas wysłać na kolejną jatkę. I być może wyśle.

 9. Joannus said

  Budemo rizaty Lachiw

  Taka właśnie jest tradycja ”rycerstwa” banderowskiego,która dziś na nowo odżywa rozpalając do czerwoności nienawiścią łepetyny prymitywnych kundli stepowych.Powtórka z Wołynia gwarantowana.
  Powszechnie określane bestialstwo w najwyższej formie, zbrodniami UPA – jest nie do końca prawdziwe, gdyż uczestniczyli w nich w zdecydowanej większości miejscowi,niezrzeszeni w bandach , z babami a nawet dziećmi.

 10. MatkaPolka said

  NAWET ZWIERZE ZABIJA Z GŁODU – dla pożywienia – bestialstwo zbrodni UPA nie ma odpowiednika w historii ludzkości i cywilizacji na Ziemi. Owszem znamy wiele przypadków tortur w nowożytnej historii, znęcania się nad bezbronnym więźniem– GESTAPO, NKWD – wymuszanie zeznań;- zabijanie żołnierzy w walce.
  WSZYSTKO GODNE POTĘPIENIA, ale zbrodnie UPA zajmują szczególne miejsce – to jakieś zbiorowe OPĘTANIE I WYNATURZENIE – zabijanie w bestialski sposób małych dzieci, kobiety w ciąży znęcanie się, zadawanie bólu …

  Ukrainian militants executed a Novorossia militia man and his pregnant wife (video 18)

  UKRY – POWIESILI ZOLNIERZA NOWOROSJI – i jego żonę w ciąży

  Wszystkie te zbrodnie związane są z pewna nacją, – jeśli chodzi o ludobójstwo i tortury – to zawsze Międzynarodowy ŻYD albo Międzynarodowy KRZYŻAK jest w pobliżu.

  Indoktrynacja mas na Ukrainie ideologią faszystowską jest fenomenem trudnym do zrozumienia i opisania – to zbiorowa choroba psychiczna.

  Tak podczas II wś jak również teraz społeczeństwo zostało STERRORYZOWANE zbrodniczą ideologią.

  Zbrodnie dokonane przez zbrodniarzy UPA i zbrodniczą, nazistowską III Rzeszę niemiecką były wielokrotnie potępione w Polsce i przez społeczność międzynarodową. Zbrodniarze niemieccy zostali skazani w Procesach Norymberskich. Zbrodnie ludobójstwa maja wyraźny statut prawny na arenie międzynarodowej – są jednoznacznie potępione, a promocja nazizmu jest karana i prawnie usankcjonowana. Junta kijowska w sposób oczywisty odwołuje się do tradycji zbrodniczej III Rzeszy i zbrodniczej UPA.

  Dziwne, zatem, że obecna sytuacja na Ukrainie znajduje poparcie wśród politycznych przywódców na świecie.

  WIELKA CHAZARIA – TO OLBRZYMIE NIEBEZPIECZEŃSTWO DLA POLSKI, EUROPY I ŚWIATA.

  Z punktu widzenia prawnego ci, co popierają i pomagają dzisiejszej faszystowskiej Junty kijowskiej – są odpowiedzialni za współudział w tych zbrodniach – przeszłych i teraźniejszych.

  To trzeba wyraźnie „Mężykom Stanu” w Polsce i na świecie powiedzieć – są WSPÓŁODPOWIEDZIALNI ZA ZBRODNIE LUDOBÓJSTWA i na każdym kroku przedstawiać dowody tych zbrodni; – GESTAPO, UPA były zbrodniczymi organizacjami – dziś NATO, Armia Ukraińska, Służba Bezpieki Ukrainy – są organizacjami zbrodniczymi!!!

  Ci bandyci nigdy NIE PRZESTRZEGAJĄ ŻADNYCH umów i porozumień – najlepszym przykładem są porozumienia znane, jako Mińsk – 2. Mimo porozumień o zawieszenie broni – Neo-BANDEROWCY bez pardonu ostrzeliwują pozycje Powstańców Noworosji, a co najgorsze – obiekty i ludność cywilną – to jest ludobójstwo!!! Odbywa się to przy milczącej zgodzie sygnatariuszy Mińsk-2 – Anglii i Francji – „bezradnie” rozkładają ręce a przecież uderza to w ich wiarygodność;

  Rosja za wszelka cenę nie chce dać się sprowokować do wojny z Ukraina a tym samym z Zachodem; najgłupszy jest zarzut sprawstwa Rosji w wojnie na Ukrainie – 1.Rosja moglaby stłumić Rebelie faszystowskiej Junty Kijowskiej w ciagu tygodnia – przewaga militarna Rosji jest niepodważalna. 2. Ludność z Ukrainy ucieka i szuka schronienia – w Rosji – u „agesora”.
  3. NIKT nie chce UKRAINY – żeby wyplenić faszyzm i opętanie z głów obecnie już dużej części społeczeństwa trzeba by zastosować radykalne środki w stosunku do znacznej grupy ludności – a faszystowskich przywódców Neo-Bandery fizycznie zlikwidować (winnych sterroryzowaniu społeczeństwa zbrodniczą ideologią)

  Trzeba wyraźnie powiedzieć – bez wsparcia z Zachodu – USA, Niemiec, Unii Europejskiej, NATO, Międzynarodowego funduszu Walutowego – Junta Kijowska nie przetrwała by jednego dnia; to są prawdziwi sprawcy Wojny na Ukrainie – są to mordercy.

  Do nich nie dociera słowo REFERENDUM – wola ludu do samostanowienia – na Krymie i w Noworosji tak jak nie docierało REFERENDUM o odrzucenie Traktatu Lizbońskiego w Irlandii, albo o odrzucenie Konstytucji Europejskiej we Francji i Holandii – Unia Europejska oparta jest na kłamstwie i terrorze; wszystko musi być JIDISZKEIT – wtedy jest dobrze!!

  Owszem tak każdy naród ma prawo do samostanowienia – Rusini również – tyle tylko, że UPA i Bandera, Junta Kijowska nie reprezentują Narodu i narodów zamieszkałych tereny dzisiejszej Ukrainy i ich woli – JUNTA te narody zniewala i podporządkowuje obcym siłą – taka formacja bandycka nie ma podstaw i moralnego prawa do samostanowienia.

 11. MatkaPolka said

  WIRTUOZERIA ZBRODNI – co najmniej 136 metod tortur

  O swoistej „wirtuozerii zbrodni” pisze dr Aleksander Korman w swoim referacie „Ukraińska Powstańcza Armia na terenach II Rzeczypospolitej Polskiej i jej stosunek do ludności polskiej” , opublikowanym w czasopiśmie „Na Rubieży” Nr 35/1999.

  Depolonizacja ziem wschodnich, rozpoczęta jeszcze za czasów I Rzeczypospolitej Polskiej, od pierwszego rozbioru Polski -1772 roku przez zaborców: rosyjskiego i austriackiego, była później konsekwentnie stosowana i zakończona już na terytorium II Rzeczypospolitej Polskiej przez terrorystów OUN-UPA, w zasadzie w roku 1945.

  W rezultacie zabójstw indywidualnych, a potem mordów zbiorowych i rzezi kresowej ludności polskiej, terroryści OUN, a później OUN-UPA w okresie II wojny światowej – w latach 1939-1945 i jeszcze kilka lat po jej zakończeniu, zabili – przyjmując szacunkowo – około 500.000 Polaków, przy czym większość zginęła w tak straszliwych okolicznościach i z zastosowaniem tak wymyślnych tortur, przede wszystkim fizycznych, a niekiedy i psychicznych, że cywilizowany człowiek XX w. nie może tego pojąć i w to uwierzyć.

  Oprawcy OUN-UPA zabijali z chęci i potrzeby zabijania, aby drwić i rozkoszować się bestialskim okrucieństwem swoim, aby upajać się widokiem tortur, męczarnią zarówno dorosłych jak i dzieci oraz rozpaczą bezbronnych ofiar.

  Znany rosyjski literat Aleksander Sołżenicyn wymienił ponad 50 metod tortur stosowanych w śledztwie przez NKWD np. zdejmowanie paznokci czy przypalanie ciała rozpalonym papierosem. Członkowie OUN-UPA – banderowcy prześcignęli znacznie NKWD stosując o wiele liczebniejsze i okrutniejsze rodzaje tortur wobec Polaków a niekiedy i wobec swoich rodaków nie akceptujących ich zbrodnicze praktyki. W UPA występowała w zasadzie solidarność zbrodnicza wśród jej członków.

  Każdy kandydat na członka UPA musiał najpierw dokonać zbrodni zabójstwa „Lacha” np. w mieszanym małżeństwie polsko-ukraińskim zabić matkę Polkę lub ojca Polaka, względnie kogoś wskazanego np. dziecko, aby móc być dopuszczonym do złożenia przysięgi i zostać członkiem UPA. Różnorodność stosowanych wobec Polaków tortur i okrucieństw, a także pozbawienie życia przez zastrzelenie, nie było dowolne według uznania sprawcy. Z reguły rodzaj tortur czy okrucieństwa był ustalany przez banderowski tzw. komitet rewolucyjny.

  Dla przykładu, wymienię – na życzenie – niektóre przypadki stosowanych – przez terrorystów OUN-UPA -w praktyce tortur fizycznych i okrucieństw, wobec mężczyzn, kobiet i dzieci narodowości polskiej, jakie stwierdziłem w wyniku wieloletnich niezależnych prac badawczych:

  1. Wbijanie dużego i grubego gwoździa do czaszki głowy.
  2. Zdzieranie z głowy włosów ze skórą (skalpowanie).
  3. Zadawanie ciosu obuchem siekiery w czaszkę głowy.
  4. Zadawanie ciosu obuchem siekiery w czoło.
  5. Wyrzynanie na czole „orła”.
  6. Wbijanie bagnetu w skroń głowy.
  7. Wyłupywanie jednego oka.
  8. Wybieranie dwoje oczu.
  9. Obcinanie nosa.
  10. Obcinanie jednego ucha.
  12.Obrzynanie obydwu uszu.
  13. Przebijanie zaostrzonym grubym drutem ucha na wylot drugiego ucha.
  14. Obrzynanie warg.
  15. Obcinanie języka.
  16. Podrzynanie gardła.
  17. Podrzynanie gardła i wyciąganie przez otwór języka na zewnątrz.
  18. Podrzynanie gardła i wkładanie do otworu szmaty.
  19. Wybijanie zębów.
  20. Łamanie szczęki.
  21. Rozrywanie ust od ucha do ucha.
  22. Kneblowanie ust pakułami przy transporcie jeszcze żywych ofiar.
  23. Podcinanie szyi nożem lub sierpem.
  24. Zadawanie ciosu siekierą w szyję.
  25. Pionowe rozrąbywanie siekierą głowy.
  26. Skręcanie głowy do tyłu.
  27. Robienie miazgi z głowy przez wkładanie głowy w ściski zaciskane śrubą.
  28. Obcinanie głowy sierpem.
  29. Obcinanie głowy kosą.
  30. Odrąbywanie głowy siekierą.
  31. Zadawanie ciosu siekierą w szyję.
  32. Zadawanie ran kłutych w głowie.
  33. Cięcie i ściąganie wąskich pasów skóry z pleców.
  34. Zadawanie innych ran ciętych na plecach.
  35. Zadawanie ciosów bagnetem w plecy.
  36. Łamanie kości żeber klatki piersiowej.
  37. Zadawanie ciosu nożem lub bagnetem w serce lub okolice serca.
  38. Zadawanie ran kłutych nożem lub bagnetem w pierś.
  39. Obcinanie kobietom piersi sierpem.
  40. Obcinanie kobietom piersi i posypywanie ran solą.
  41. Obrzynanie sierpem genitalii ofiarom płci męskiej.
  42. Przecinanie tułowia na wpół piłą ciesielską.
  43. Zadawanie ran kłutych brzucha nożem lub bagnetem.
  44. Przebijanie brzucha ciężarnej kobiecie bagnetem.
  45. Rozcinanie brzucha i wyciąganie jelit na zewnątrz u dorosłych.
  46. Rozcinanie brzucha kobiecie w zaawansowanej ciąży i w miejsce wyjętego płodu, wkładanie np. żywego kota i zaszywanie brzucha.
  47. Rozcinanie brzucha i wlewanie do wnętrza wrząteku-kipiącej wody.
  48. Rozcinanie brzucha i wkładanie do jego wnętrza kamieni oraz wrzucanie do rzeki.
  49. Rozcinanie kobietom ciężarnym brzucha i wrzucanie do wnętrza potłuczonego szkła.
  50. Wyrywanie żył od pachwy, aż do stóp.
  51. Wkładanie do pochwy – vagina rozżarzonego żelaza.
  52. Wkładanie do vaginy szyszek sosny od strony wierzchołka.
  53. Wkładanie do vaginy zaostrzonego kołka i przepychanie aż do gardła, na wylot.
  54. Rozcinanie kobietom przodu tułowia ogrodniczym scyzorykiem, od vaginy, aż po szyję i pozostawienie wnętrzności na zewnątrz.
  55. Wieszanie ofiar za wnętrzności.
  56. Wkładanie do vaginy szklanej butelki i jej rozbicie.
  57. Wkładanie do analu szklanej butelki i jej stłuczenie.
  58. Rozcinanie brzucha i wsypywanie do wnętrza karmy dla zgłodniałych świń tzw. osypki, który to pokarm wyrywały razem z jelitami i innymi wnętrznościami.
  59. Odrąbywanie siekierą jednej ręki.
  60. Odrąbywanie siekierą obydwóch rąk.
  61. Przebijanie dłoni nożem.
  62. Obcinanie palców u ręki nożem.
  63. Obcinanie dłoni.
  64. Przypalanie wewnętrznej strony dłoni na gorącym blacie kuchni węglowej.
  65. Odrąbywanie pięty.
  66. Odrąbywanie stopy powyżej kości piętowej.
  67. Łamanie kości rąk w kilku miejscach tępym narzędziem.
  68. Łamanie kości nóg w kilku miejscach tępym narzędziem.
  69. Przecinanie tułowia na wpół piłą ciesielską, obłożonego z dwóch stron deskami.
  70. Przecinanie tułowia na wpół specjalną piłą drewnianą.
  71. Obcinanie piłą obie nogi.
  72. Posypywanie związanych nóg rozżarzonym węglem.
  73. Przybijanie gwoździami rąk do stołu, a stóp do podłogi.
  74. Przybijanie w kościele na krzyżu rąk i nóg gwoździami.
  75. Zadawanie ciosów siekierą w tył głowy, ofiarom ułożonym uprzednio głową do podłogi.
  76. Zadawanie ciosów siekierą na całym tułowiu.
  77. Rąbanie siekierą całego tułowia na części.
  78. Łamanie na żywo kości nóg i rąk w tzw. kieracie.
  79. Przybijanie nożem do stołu języczka małego dziecka, które później wisiało na nim.
  80. Krajanie dziecka nożem na kawałki i rozrzucanie ich wokół.
  81. Rozpruwanie brzuszka dzieciom.
  82. Przybijanie bagnetem małego dziecka do stołu.
  83. Wieszanie dziecka płci męskiej za genitalia na klamce drzwi.
  84. Łamanie stawów nóg dziecka.
  85. Łamanie stawów rąk dziecka.
  86. Zaduszenie dziecka przez narzucenie na niego różnych szmat.
  87. Wrzucanie do głębinowych studni małych dzieci żywcem.
  88. Wrzucanie dziecka w płomienie ognia palącego się budynku.
  89. Rozbijanie główki niemowlęcia przez wzięcie go za nóżki i uderzenie o ścianę lub piec.
  90. Powieszenie za nogi zakonnika pod amboną w kościele.
  91. Wbijanie dziecka na pal.
  92. Powieszenie na drzewie kobiety do góry nogami i znęcanie się nad nią przez odcięcie piersi i języka, rozcięcie brzucha i wybranie oczu oraz odcinanie nożami kawałków ciała.
  93. Przybijanie gwoździami małego dziecka do drzwi.
  94. Wieszanie na drzewie głową do góry.
  95. Wieszanie na drzewie nogami do góry.
  96. Wieszanie na drzewie nogami do góry i osmalanie głowy od dołu ogniem zapalonego pod głową ogniska.
  97. Zrzucanie w dół ze skały.
  98. Topienie w rzece.
  99. Topienie przez wrzucenie do głębinowej studni.
  100. Topienie w studni i narzucanie na ofiarę kamieni.
  101. Zadźganie widłami, a potem pieczenie kawałków ciała na ognisku.
  102. Wrzucenie dorosłego w płomienie ogniska na polanie leśnej, wokół którego ukraińskie dziewczęta śpiewały i tańczyły przy dźwiękach harmonii.
  103. Wbijanie koła do brzucha na wylot i utwierdzanie go w ziemi.
  104. Przywiązanie do drzewa człowieka i strzelanie do niego jak do tarczy strzelniczej.
  105. Prowadzenie nago lub w bieliźnie na mrozie.
  106. Duszenie przez skręcanie namydlonym sznurem zawieszonym na szyi, zwanym arkanem.
  107. Wleczenie po ulicy tułowia przy pomocy sznura zaciśniętego na szyi.
  108. Przywiązanie nóg kobiety do dwóch drzew oraz rąk ponad głową i rozcinanie brzucha od krocza do piersi.
  109. Rozrywanie tułowia przy pomocy łańcuchów.
  110. Wleczenie po ziemi przywiązanego do pojazdu konnego.
  111. Wleczenie po ulicy matki z trojgiem dzieci, przywiązanych do wozu o zaprzęgu konnym w ten sposób, że jedną nogę matki przywiązano łańcuchem do wozu, a do drugiej nogi matki jedną nogę najstarszego dziecka, a do drugiej nogi najstarszego dziecka przywiązano nogę młodszego dziecka, a do drugiej nogi młodszego dziecka, przywiązano nogę dziecka najmłodszego.
  112. Przebicie tułowia na wylot lufą karabinu.
  113. Ściskanie ofiary drutem kolczastym.
  114. Ściskanie razem dwie ofiary drutem kolczastym.
  115. Ściskanie więcej ofiar razem drutem kolczastym.
  116. Periodyczne zaciskanie tułowia drutem kolczastym i co kilka godzin polewanie ofiary zimną wodą w celu odzyskania przytomności i odczuwania bólu i cierpienia.
  117. Zakopywanie ofiary do ziemi na stojąco po szyję i w takim stanie jej pozostawienie.
  118. Zakopywanie żywcem do ziemi po szyję i ścinanie później głowy kosą.
  119. Rozrywanie tułowia na wpół przez konie.
  120. Rozrywanie tułowia na wpół przez przywiązanie ofiary do dwóch przygiętych drzew i następnie ich uwolnienie.
  121. Wrzucanie dorosłych w płomienie ognia palącego się budynku.
  122. Podpalanie ofiary oblanej uprzednio naftą.
  123. Okładanie ofiary dookoła słomą-snopem i jej podpalenie, czyniąc w ten sposób pochodnię Nerona.
  124. Wbijanie noża w plecy i pozostawienie go w ciele ofiary.
  125. Wbijanie niemowlęcia na widły i wrzucanie go w płomienie ognia.
  126. Wyrzynanie żyletkami skóry z twarzy.
  127. Wbijanie dębowych kołków pomiędzy żebra.
  128. Wieszanie na kolczastym drucie.
  129. Zdzieranie z ciała skóry i zalewanie rany atramentem oraz oblewanie jej wrzącą wodą.
  130. Przymocowanie tułowia do oparcia i rzucanie w me nożami.
  131. Wiązanie – skuwanie rąk drutem kolczastym.
  132. Zadawanie śmiertelnych uderzeń łopatą.
  133. Przybijanie rąk do progu mieszkania.
  134. Przebijanie kołami dzieci na wylot.
  135. Wleczenie ciała po ziemi, za nogi związane sznurem.
  136. Przybijanie małych dzieci dookoła grubego rosnącego drzewa przydrożnego, tworząc w ten sposób tzw. „wianuszki”.

  Wymienione wyżej metody tortur i okrucieństw stanowią tylko przykłady i nie obejmują pełnego zbioru, stosowanych przez terrorystów OUN-UPA metod pozbawiania życia – polskich dzieci, kobiet i mężczyzn w męczarniach. Pomysłowość tortur była nagradzana. Sprawcy tortur i okrucieństw – tj. terroryści OUN-UPA – urządzali niekiedy makabryczne sceny, aby drwić i szydzić z ofiar. Na przykład: tułów z obciętymi rękami i nogami oraz obciętą głową ofiary, układali na „siedząco” pod ścianą zewnętrzną domu mieszkalnego, wystawiając je na publiczne „pośmiewisko”. Czasami, rozwieszali jelita ofiary na ścianie wewnątrz izby z ukraińskim napisem – „Polska od morza do morza”. Częstokroć, po dokonanej rzezi Polaków jeździli banderowcy powozem po wsi śpiewając i wiwatując przy akompaniamencie harmonii. Znany jest również przypadek zamordowania furtiana w kościele i obcięcia mu głowy oraz naigrywania się w ten sposób, że tułów banderowcy podparli z przodu i z tyłu ławką, a do rąk złożonych jak do modlitwy włożyli jego własną głowę. W innym przypadku, odrąbaną głowę ofiary dawali ukraińscy terroryści dzieciom do zabawy – kopania jej jak piłkę. Tortury psychiczne zadawane były na przykład rodzicom zmuszonym do oglądania szczególnie wymyślnych tortur zadawanych ich dzieciom lub dziecku…”

  Ks. A.Kubasik wymienia w swojej książce również takie tortury jak choćby: przybijanie niemowląt do ściany z podpisem „polśkij oreł”, obdzieranie ludzi ze skóry i posypywanie solą, wbijanie dzieci na kołki w płocie, rozdzieranie dzieci na pół, duszenie drutem kolczastym, zakopywanie żywcem w ziemi lub tylko po szyję tak by można było głowy kosić kosą itd .

 12. MatkaPolka said

  KOMPENDIUM LIKÓW O KRESACH WSCHODNICH RZECZPOSPOLITEJ POLSKI

  Artykuły: Prof. WIKTOR POLISZCZUKA – Ekspert d/s zbrodni UPA i zbrodniczej OUN-UPA

  http://jednodniowka.pl/articles.php?cat_id=5

  LUDOBÓJSTWO
  http://genocide.pl
  DOKONANE PRZEZ NACJONALISTÓW UKRAIŃSKICH NA LUDNOŚCI POLSKIEJ WOŁYNIA 1939-1945
  Monumentalna praca Władysława i Ewy Siemaszków (ojca i córki) o ludobójstwie ukraińskim na Wołyniu w okresie II wojny światowej

 13. MatkaPolka said

  Ludobójstwo Ludności Polskiej na Kresach – UWAGI DO (zakłamanych) „TEKI EDUKACYJNE IPN”
  http://www.stankiewicze.com/ludobojstwo/teki.html

  Twórca „Dekalogu ukraińskiego nacjonalisty”
  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/03/07/tworca-dekalogu-ukrainskiego-nacjonalisty

 14. revers said

  Wlasnie w Doniecku mimo Minska 2 i umow nie uzywania broni kalibru wiekszego jak 100 mm, ostrzelano z dzial 152 mm plac zabaw dla dzieci, sa zabite dzieci

  bawcie sie dobrze w umarlego dziecka i rycerzyka na placu zabaw dla dzieci i przedszkolakow.

 15. MatkaPolka said

  KRESY WSCHODNIE –
  BARDZO BOGATA I OBSZERNA STRONA – lata pracy pana Piotra Jaroszczaka -2001-2014

  http://w.kki.com.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/rus.html

  Podstrona – Ludobójstwa i wygnania na Kresach

  http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/holocaust/polemiki1.html

  Kresy Wschodnie
  Etapy wyniszczania Polaków na Kresach
  Depolonizacja Kresów Południowo-Wschodnich
  Zbrodnie na Polakach
  Cmentarz Łyczakowski we Lwowie
  Cmentarz Obrońców Lwowa
  Przemilczane ofiary
  Zagłada Korościatyna
  Zbrodnia w Ponarach
  Zbrodnia w Koniuchach
  Zbrodnia w Brzostownicy Malej
  Dowody zbrodni OUN i UPA
  Artykuły dr Wiktora Poliszczuka
  Operacja „Wisła”
  Ukraińcy którzy ratowali Polaków
  Ukraińcy którzy ratowali Polaków – Kresowa Księga Sprawiedliwych
  Apel w sprawie Sprawiedliwych z Wołynia
  Ukraińskie ofiary OUN-UPA
  Najkrwawsza niedziela
  Wirtuozeria zbrodni
  Sprawa dywizji SS-Galizien
  Zbrodnia SS Galizien w Chodaczkowie Wielkim
  Informacje dodatkowe

 16. MatkaPolka said

  KSIĄŻKI O Kresach I o Wołyniu – Spis treści:
  • Książki o życiu na Kresach Wschodnich II RP (wydane przed 1939 r.)
  (pełne teksty w wersji elektronicznej, dostępne w serwisie „Wołyń naszych przodków”)
  • Książki o wydarzeniach na Kresach Wschodnich II RP przed i w okresie II wojny światowej
  (pełne teksty w wersji elektronicznej, dostępne w serwisie „Wołyń naszych przodków”)
  • Baza danych nt. książek o wydarzeniach na Kresach Wschodnich II RP przed i w okresie II w.ś.
  (informacje o ponad 600 publikacjach!)

  http://www.nawolyniu.pl/ksiazki/spisksiazek.htm#pelne

  IV ROZBIÓR POLSKI – Hitler, Stalin, Bandera
  http://www.ivrozbiorpolski.pl

 17. MatkaPolka said

  Wołyń 1943 polskie dzieci, ofiary OUN UPA

  Rzeź Wołyńska Massacres of Poles in Volhynia – Volhynian slaughter

 18. MatkaPolka said

  Metody UPA do zmęczenia Polaków oraz ludobójstwo Polaków na kresach wschodnich

  Ludobójstwo na Polakach, dokonane przez OUN UPA część I METODY TORTUR

 19. MatkaPolka said

  ZBRODNIA WOŁYŃSKA

  http://www.zbrodniawolynska.pl

  http://www.volhyniamassacre.eu

 20. parva said

 21. […] Gajowy Marucha […]

 22. HDKK said

  Nie należy aplikować standartów cywilizacji w stosunku do dzikich. Dzicz należy unicestwiać, wygniatać jak wszy.

  Ale nie, wszawy epitet wolimy stosować dla określenia kogoś zupełnie innego.

  O, nie, my tego nie zapomnimy. Ludzie naszej proweniencji, zwani ongiś Litwinami (teraz Litwin oznacza cos zupelnie innego), nie zapominają.

 23. RomanK said

  Nalezy publicznie i wszedzie domagac sie o:
  Uznanie tzw batalionow Prawego Sektora i tzw Karatieliej za jednostki zbrodnicze dopuszczajce sie do zbrodni wojennych i genocide -domagac ich scigania bez przedawnienia, a czlonkow tych formacji za zbrodniarzy podlegajacych sciganiu z urzedu!

 24. Marucha said

  Re 23:
  Poprośmy o to, kurwa, Kowala albo SIemoniaka. Może przepchną jakieś leniwe piardnięcie w jakiejś pierdolonej Komisji Europejskiej.

 25. JerzyS said

  dziwne? Nie tylko na Gajówkę, ale nawet emaile wysłana na moje konto giną!

 26. HDKK said

  Panie Marucha, poprosmy o to bramowego, albo dyrektora składu wegla.
  Wielki świat wszak powołał te elementy po to, aby pozbyc sie nas i słowiańskich Ukraińców. To takie powiedzmy odkażanie przed wprowadzką. Odwszawianie, so to speak.
  Jesteśmy świadkami ohydnych wydarzeń. Moze lepiej nie obserwować?

 27. Marucha said

  Re 26:
  Lepiej nie obserwować, doprawdy.
  Czasami zazdroszczę polskim tępym bydlakom, czerpiącym całą wiedzę z telewizora. Żyją w matrixie i są na swój sposób szczęśliwi – jak robactwo w gnoju. Nie wiedzą nawet, że poza tym gnojem istnieją gdzieś łąki, lasy, strumienie, jeziora… bo i co by im z tej wiedzy przyszło?

 28. HDKK said

  Pqanie Gajowy, mielibyśmy do Pana wielka prośbę, a może to nawet misja zgodna z naszym przydomkiem.

  Pewne ekspresje spływające czasem z Pańskiej klawiatury budzą w nas wielki niesmak, ponieważ dają niedobry przykład, powiedzmy rodzaj permisji społecznej wielu uczestnikom, którzy emulują ów sposób wyrażania się, często niepotrzebnie, a przeważnie nieporadnie.

  Zdajemy sobie sprawę, że to miejsce w Sieci jest Pana własnością i to Pan decyduje gdzie się stawia wazon w różami, a gdzie się………. (no dobra). Ale przez półtorej dekady zbyt często robić musieliśmy za cos jak rynsztok odprowadzający nieczystości internetowe i troche nam ta funkcja zbrzydła, z której to przyczyny mamy tę cicha nadzieję że ta część naszej działalności okaże sie niepotrzebna. Albowiem zajęcie to nie jest miłe. Marzylibysmy sobie, aby Komandosi Kultury pracowali nad ciągłym upiększaniem tego narzędzia, jakim jest język polski, raczej, niż skrobali go z paskudnych narośli.

  Pamiętamy czasy, gdy Pan również stał na straży naszej pięknej mowy. Czy byłoby mozliwe, aby tak było i teraz?

 29. Marucha said

  A tak w ogóle to myślę, że swoim językiem odstraszam ludzi i panienki z dobrych domów, co to wolą gówno opakowane w ładne pudełeczko niż czekoladki w papierowej torbie.
  Takie, co to myślą, że jak ktoś powie „dupa”, to Pan Bóg od razu się na zawsze obrazi.
  Których nie obchodzi treść, tylko – ach! och! – te brzidkie słowa.
  \

 30. HDKK said

  Prosze Pana. Dupa to kazdy może powiedzieć. Chodzi o to, kiedy i w jakim kontekście.
  Ponadto, często uzywana taka dajmy na to dupa albo kurwa, traci z czasem na wymowie. Dewaluuje sie, że tak powiemy. I nagle moze sie okazać, że chcielibyśmy sobie bluznąć, a nie mamy czym, bo nie czujemy już siły grubych słów.

  Wtedy dochodzi do bardzo poważnych przekleństw, przy których brzydkie słowa zapominaja o swojej brzydocie.

  Mam podac przykład sprzed kilku minut?

  Bardzo dobrze. Niech ……..
  ………………….
  ………………….
  ………………….nie urodzą.
  Niechaj będą przeklęci!

  Niech nie będzie nieporozumień. My stoimy tu po tej samej stronie barykady co i Pan. Nam sie tylko rozchodzi o amunicję. Co będzie jeśli zabraknie i tego kalibru?

 31. HDKK said

  ……niż czekoladki w papierowej torbie……

  Tez nie lubimy czekoladek. I kojarzą sie nie za dobrze.

 32. HDKK said

  Tak sie patrzymy i patrzymy na to tytułowe zdjęcie. To po prostu gypek. Szkoda emocji, śliny, piany i cegły…

  (bo nasza Babcia, najlepsza Babcia na świecie, zwykła była mawiać: Roża kirpicza prosit).

  Ten osobnik wyrazem cyferblata poświadcza, że w ogóle nie kuma, o co chodzi,

 33. HDKK said

  Wiedzieliśmy. Wiedzielismy, że Admin zapomni zdjąć automatyczna moderację na słowa naszego apelu.

  Rozumiemy i nie upieramy się. Prosimy go zatem nie publikowac, tak samo, jak prosimy zatrzymac niniejszy tekst.

  Pozdr.

 34. u said

  Tym ptoszkiem o zakazanym ryju nie ma sensu sie zajmowac, to nic nie znaczaca kreatura, ktora chce zrobic kariere, za wszelka cene, ano i dzieki pozorowanemu umilowaniu bandziorow. Toc taki ptoszek nie zadnych idealow ani go zadna milosc nie neka!!! Nie dba o nic tylko robi wszystko zeby dotrzec do wlasciwych uchow, ktore wyngorodza ptoszka – „poniewierke.”

 35. MatkaPolka said

  Film dokumentalny telewizji rosyjskiej – Kanał Rosja24
  – AUTENTYCZNE URYWKI FILMÓW ze zbrodni na Wołyniu
  Urywki filmów z powstawania OUN . zeznania świadków wydarzen
  Udział Niemców w tworzeniu OUN-UPA i w podsycaniu nienawiści
  Odniesienie do czasów współczesnych

  WOŁYŃ 43. LUDOBÓJSTWO W IMIĘ „SŁAWA UKRAINIE” .

 36. HDKK (Honorowa Dywizja Komandosów Kultury) said

  Pani U, ten ptoszek nie zasługuje na nienawiśc, ani na pogardę, ani na uwagę. To jest nic. Nie widzi Pani, co ten ryj przedstawia? Nic. Zupełnie nic.

  Problem jednakże jest nastepujący: Owo nic pisze i jest czytane. A skoro jest drukowane, ludziska mniemają jakoby miało cos do powiedzenia. Mimo ze własnie wychodzi z czubków, co uwiecznili papparaci. A ma do powiedzenia to, co generalnie mendia wyrzucają w eter niczym chemtrailsy do zatruwania człowieczego umysłu. Chemtrailsy intelektualne, dobre, co? Rodem z czubków. Klocki w tej łamigłówce wskakuja na swoje miejsca.

 37. Marucha said

  Re 28:
  Miałem wczoraj wieczorem naprawdę podły nastrój. Który pewnie znów powróci. Przykro mi patrzeć na moją Ojczyznę, którą każdy menel może zgwałcić i jeszcze obsikać.

 38. Boydar said

  Być zgwałconym czy nawet obsikanym to się czasem niektórym przecież zdarza. No może z wyjątkiem Jagny (za Panem Romanem przywołuję). Ale żeby się jeszcze potem oblizywać …

 39. GIETRZWAŁD said

  Panie i Panowie,

  …powiem szczerze, że też przedkładam piękno naszej mowy nad wulgaryzmy,
  ale jak tu zawsze „pachnidełkiem” pisać, skoro śmierdzi jak z szamba.

  No przecież qu…wa, trzeba się nieraz konkretnie wypowiedzieć i spuścić ciśnienie z układu po męsku.

  A nikt nie chce używać tych słów nagminnie, nieraz tym trzeba podkreślić powagę sytuacji
  i za to dzięki Gajowemu,
  bo inaczej się to czyta z jego konkretnym komentarzem i od razu jest w łepetynie lepsza reakcja.
  pozdrawiam

 40. HDKK said

  Panie Zero, (No4), husaria do boju nie przypinała skrzydeł do pleców, zamieszczone przez Pana malowidło jest historycznym przekłamaniem. Skrzydła służyły tylko do parady i to dopiero w późnym okresie istnienia tej formacji.

 41. ??? said

  Matka Polka @

  Wyśle Pani tę listę pseudo biskupowi Mokrzyckiemu z Lwowa i hierarchom Episkopatu Polski, którzy popierają neobanderowców.

  Jak długo Pan Bóg będzie pozwalał na istnienie takich złych duchownych w Kościele?

 42. Czołgista said

  @40
  Historycy są podzieleni co do kwestii używania przez husarzy skrzydeł podczas walki, więc mówienie o „historycznym przekłamaniu” jest przesadzone. Nie mniej, obraz jest symbolicznym przedstawieniem tej formacji, więc nie widzę problemu przy przedstawianiu skrzydeł, które na całym świecie są rozpoznawalne i przypisywane polskim kawalerzystom.

 43. Trak said

  Ad 29
  Był już w historii taki święty, który gdy tylko usłyszał słowo „dupa” natychmiast dostawał spazmów i długo nie mógł się uspokoić, aż dopiero w modlitwie znajdował ukojenie i słodko zasypiał.

 44. Bebebe said

  40…
  I nie przypinała do pleców, tylko mocowała do siodeł.tak gdzieś czytałam…u Komudy może?a może u Paska?
  Ad39
  A propos pachnidełka…bo jak coś śmierdzi jak g…, i wygląda jak g…., to nie może być czekolada!

 45. HDKK said

  Tak. Czasem przypinano jedno skrzydlo do siodła. Czemu tylko jedno i po jednej stronie? Pomyślmy ździebko, mimo, że dzis sobota (dla kogo sobota, dla tego sobota). Ot, taka mała łamigłówka niewinna. Szum ten legendarny a przerażający powodowały długie proporce przy kopiach.

 46. Zerohero said

  @HDKK

  To był żarcik na szybko. Szukałem w google graphics jakiegoś obrazka z perspektywy chama wbijanego na husarskie drzewo. To ze skrzydłami wiem.

 47. HDKK said

  Od czego mamy fotosiap?

 48. Bebebe said

  Ad45.
  Myśl misiu, myśl…miśl mysiu, miśl…nie wiem, ale jeśli lanca czy kopia(czy to jest to samo?) była w prawej dłoni, skrzydło był po lewej, to płoszyli konia z naprzeciwka, koń robił unik prosto na lancę, czy tę kopię.
  A jeśli zła odpowiedź, to proszę natychmiast odpowiedzieć, za parę minut tu zajrzę, teraz pojawiły się nowe wolne tematy z kotletami, i parę innych linków, więc zmykam…

 49. Anzelm said

  Re. 39 – Brawo, tak właśnie się wypowiada katolik,

  w pełni … i w . . .duchu chu chu u u u

  wulgaryzm nigdy nie jest słowem BoguMiłym!

  WIęc Kim jestem?

 50. HDKK said

  Odpowiedź może i dobra, ale jest jeszcze prostsza.

  Chodzi o to, ze jak sa dwa skrzydła u siodła to jak ten bidny husarz ma wsiąść na tego konia? Zadzierać nogę pod samo niebo jak Jagna na za przeproszeniem sianie?

  Tutaj jest jeden pasjonat, który opowiada rozmaite rzeczy o husarii. Czasem do rzeczy gada, zawsze interesująco.

 51. Rusyn said

  Ad 27

  Panie Marucha,

  manipulacja podswiadomoscia polega np; na tym, by obok siebie pisac pewne slowa i jedno wplywa na drugie .

  Co Pan zamierza laczc slowa , tu cytat :”tępym bydlakom” ze slowem „polskim”…

  czyzby naprawde nie znal Pan regul manipulacji psychologicznej i MOCY SKOJARZEN…

  Czyz naprawde Pan nie rozumie…?

 52. Marucha said

  Re 51:
  Panie Rusyn, ja doceniam Pańskie szlachetne intencje.
  Ale proszę zrozumieć, że dla skundlonej masy jest ABSOLUTNIE WSZYSTKO JEDNO, czy będę im dupę masłem smarował, czy w tę dupę kopał.
  A to dlatego, że ich zdolność myślenia i kojarzenia faktów jest na poziomie muchy plujki.

 53. SXS said

  TY KURWO GNOJATA MARUSZATA, CYSEWSKI CIĘ ZDEMASKOWAŁ JAKO V KOLUMNĘ KACAPSKĄ NA POLSKĘ. ZDECHNIESZ W MĘKACH, JA CI TO OBIECUJĘ. ZANIM WYJDZIESZ NA SPACER W TEJ SQRWIONEJ, ŻYDOWSKIEJ SOLNEJ TRZY RAZY TY KURWO OGLĄDAJ SIĘ ZA SIIEBIE. BĘDZIESZ MIAŁ ŁEB ODCIĘTY ŻYWCEM TY RUCHOLSKA KURWO ZAJEBANA.

  To ten sam osobnik, który przez pewien czas usiłował się uwiarygodnić w gajówce „poprawnymi” tekstami. Był grzeczny, miły i kadził gajowemu. Ale jak to u takich częste, zdemaskował się w głupi sposób.
  Reakcja – typowa.
  Jego adres IP mamy, o ile mu to coś mówi. Zlokalizowaliśmy miejsce zamieszkania. 🙂
  Admin

 54. Rusyn said

  @52

  panie Marucha, „Masa” to tego nawet nie czyta, a Ci co czytaja powielaja, nawet nieswiadomie negatywne skojarzenia, i w nich tez sie tworza negatywne obrazy i PESYMIZM. a pesymizm podcina skrzydla.

  A jak „mase” uskrzydlic?

  pomoc im zrozumiec , ze MAJA TAKA SILE I ZDOLNOSCI ZE MOGA LATAC.

  niech Pan zobaczy film „Goeland” lub ksiazke poczyta (nie wiem czy jest w polskim tlumaczeniu?) Tam to jest jasno wyjasnione .

  Wypada by wyklad dluzszy zrobic…poszukam czegos „gotowego” to zacytuje, ba na wyklad tutaj juz czasu brak.

 55. Marucha said

  Re 54:
  Nie, Panie Rusyn.
  Nie będę „uskrzydlał” tej tępej, bezmózgiej masy. To nie na moje siły. Proszę o jakieś łatwiejsze zadanie… może wyczerpanie Bałtyku łyżeczką do kawy?
  Masie życzę, żeby zdechła i pozwoliła odetchnąć reszcie Polaków od swej plugawej obecności.
  Niestety, są to tylko życzenia.
  Wiadomo, że najlepiej przeżywają kataklizmy organizmy prymitywne.

 56. Boydar said

  „Zaraz, spokojnie, ilu pasmowa ma być ta autostrada ?” 🙂

 57. Marucha said

  Re 56:
  Do czyjego wpisu się odnosi Pana wypowiedź i co oznacza?
  Niech Pan pamięta, że ma Pan do czynienia z gajowym, a nie jakimś profesurem.
  Chciałem napisać „p. w d. profesurem”, ale się powstrzymałem.

 58. SAP said

  SXS
  Wyznacz tylko spotkanie ludzka wszo. Ale wcześniej kup se trumnę.

 59. Zenek said

  28
  HDKK

  Ja odnosze wrazenie ze gajowy sie tych wszystkich brzydkich slow nasluchal w sejmie jak podgladal posiedzenia sejmowe zeby doniesc na gajowke o czym tam sie dyskutuje.
  Nieopatrznie podlapal pare brzydkich wyrazow.
  Skoro wolno Jovi to wolno i bovi.
  Potem Marucha wrocil bardzo zmeczony do domu od sejmowych wrazen i wyrazen i zasiadl do telewizora, zeby ogladnac polski film.
  Po pierwszym filmie mu uszy zwiedly ale od tej pory sie przyzwyczail.
  No i z politycznej ciekawosci poszedl na koncert Kukiza bo chcial wiedziec czy mozna na niego glosowac i posluchal patriotycznej piesni. Slowa piosenki utkwily mu w pamieci.
  Jeszcze sie troche gajowy podszkoli u Kukiza i bedzie mogl kandydowac na premiera Polski..

  Trzeba isc z duchem postepu i przemawiac jezykiem hoi polloi bo nas inaczej mlodziez i old boje w dzinsach nie zrozumieja.

  Gajowy musi byc zdrowo zmeczony skoro sie z tego tlumaczy, ze (nad)uzywa wspolczesnej polszczyzny.

  Tak, jestem bardzo zmęczony… – admin

 60. Marucha said

  Re 58:
  Oczywiście, że śmierdziel nie przyjdzie na żadne spotkanie.
  Ale, jak powiedziałem, mam jego namiary i niezadługo mam zamiar skontaktować się z kompetentnymi osobami w sprawie ewidentnych gróźb karalnych. Karalnych w całej Unii.

 61. Boydar said

  Nic nie poradzę, kochany Panie Gajowy; mnie się wszystko z białą chusteczką kojarzy, znaczy ze słyszanymi w życiu kawałami. Musi Pan to jakoś przeżyć 🙂

  Gość złapał złotą rybkę no i mówi:
  Chcę, żeby Polski do Stanów biegła nad morzem autostrada.
  Rybka (nieco niezadowolona): A nie masz jakiegoś mniej skomplikowanego technicznie życzenia – zamiast tego ?
  Mam! Żeby mi się Windows się nie zawieszał !
  Rybka: zaraz, zaraz, spokojnie, mówiłeś, że ilu pasmowa ma być ta autostrada ???

  To było oczywiście a’propos zadań łatwiejszych …

  Teraz już jasne.
  Ja naprawdę nie znam wszystkich kawałów, dowcipów i anegdot, które Pan zna.
  Admin

 62. Zenek said

  61
  A ja znam taki mniej skomplikowany:

  – Jasiu, przeczytaj swoje opowiadanie o zimie.
  „Zima na polu, snieg dokola, dzieci rzucaja sie sniezkami, jezioro zamarzlo a na nim dwa wilki sie pierdola”

  – Ojej, Jasiu, niedobrze! – wola nauczycielka
  – No pewnie ze niedobrze, bo im sie lapy slizgaja

 63. Rusyn said

  Ad 61

  Znakomity kawal-ek 😉

  Od ponad 2 lat pierwszy raz smieje sie do lez( bo tak ogolnie to nie do smiechu sie dzieje w Ojczyznie i dalej…)

  Smiech wyzwala w nas ogromne zasoby Energii 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.