Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Australia twardo stanęła za węglem

Posted by Marucha w dniu 2015-06-06 (Sobota)

Christiana Figueres, sekretarz wykonawcza Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych ds. Zmian Klimatu (UNFCCC), w Australii została przywitana artykułem, w którym teorię wpływu cywilizacji ludzkiej na globalne ocieplenie nazwano wprost mistyfikacją

Wielkim politycznym skandalem zakończyła się wizyta w Australii wysokiej przedstawicielki ONZ ds. zmian klimatu, która przed dwoma tygodniami zażądała w Canberze, aby kontynent, którego gospodarka opiera się na węglu, raz na zawsze pożegnał się ze „szkodliwym paliwem”.

Christianę Figueres, wpływową sekretarz wykonawczą Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych ds. Zmian Klimatu (UNFCCC), która od 2010 r. stawia na baczność rządy państw od Chin przez UE po USA, domagając się szybkiego wprowadzania jak najostrzejszych norm emisji dwutlenku węgla, powitał artykuł na łamach dziennika The Australian, w którym teorię wpływu cywilizacji ludzkiej na globalne ocieplenie nazwano wprost mistyfikacją, a ONZ posądzono o celowe używanie zmyśleń w celu zniszczenia demokracji i ustanowienia nowego autorytarnego dyktatu na świecie.

Klimatyczne pierdoły i światowy spisek…

Zarzuty nie nowe, ale skandal wywołał fakt, że pod tekstem podpisał się nie byle kto, bo… oficjalny doradca premiera Australii, przewodniczący rządowej Rady Przedstawicieli Biznesu Maurice Newman, który już wcześniej nie ukrywał sceptycznego stosunku do sprawy (np. w 2009 r. nazwał teorie obrońców klimatu „pierdołami”).

Newman argumentował, że przed światową opinią publiczną ukrywa się fakt, że przez „ostatnich 20 lat temperatura na Ziemi praktycznie nie drgnęła”.

– Oznacza to, że 95 proc. modeli klimatycznych, które rzekomo pokazują związek działalności człowieka z emisją dwutlenku węgla i ociepleniem klimatu na planecie, tkwi w podstawowym błędzie. (…) Czemu więc ONZ wymusza, by cały świat wydawał rocznie setki miliardów dolarów na obronę przed zmianą klimatu, której nie ma? – pytał doradca australijskiego premiera, sugerując, że odpowiedź zna być może Christiana Figueres.

Chiny lepsze od demokracji?

Newman przypomniał w tym miejscu kontrowersyjne wypowiedzi pani sekretarz, która miała rozgłaszać, że demokracja jest za słaba, by zwyciężyć z zagrożeniem klimatycznym, a lepszy pod tym względem model polityczny zbudowała rządząca w Chinach partia komunistyczna…

Prawdziwym celem ONZ – zdaniem doradcy premiera Australii – jest koncentracja władzy.

– Tu nie chodzi o fakty i logikę, tylko o zbudowanie przy pomocy katastroficznych wizji nowego porządku politycznego świata, bez kapitalizmu i wolności – twierdził Newman (były analityk giełdowy i bankowiec), tłumacząc na dobitkę, że za ONZ stoi światowa finansjera.

Odpowiedź Świętej Inkwizycji

Reakcja Rady ds. Zmian Klimatu ONZ przypominała odpowiedź Świętej Inkwizycji na najcięższe herezje: zażądano stanowczo od samego autora oraz od rządu Australii, by odciął się i potępił pryncypialnie niedorzeczne, „niezgodne z nauką i konserwatywne” poglądy, których źródłem są spiskowe teorie dziejów.

W oświadczeniu ONZ podkreśliła, że podobnych twierdzeń nie wolno firmować wysokim rządowym stanowiskiem: „Główne instytucje finansowe, jak Bank Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy i holding HSBC (jedna z najpotężniejszych instytucji finansowych globu – przyp. red.), idąc za głosem najlepszych naukowców na świecie, ostrzegają przed ryzykiem zmian klimatycznych, a główny przedstawiciel biznesu w rządzie Australii stoi po przeciwnej stronie” – napisała rada ONZ.

Premier twardo za węglem

Postawiony pod ścianą premier Tony Abbott do końca wizyty zachował zimną krew i ani słowem nie potępił doradcy. Tego, że nie przejmuje się wymogami politycznej poprawności, dowiódł już wielokrotnie wcześniej: gdy zniósł przed rokiem w Australii (jako pierwszym rozwiniętym państwie globu) podatek węglowy, gdy starł się podczas szczytu G20 w Brisbane z samym prezydentem USA, usuwając kwestie klimatyczne z programu spotkania najbogatszych gospodarek świata, gdy znosił w tym roku australijski oddział Rady ds. Zmian Klimatu.

Także i teraz Abbott nie uległ namowom Figueres, która przywiozła propozycję, aby Australia skorzystała z szansy na zrehabilitowanie się i przyjęła na siebie jedną z głównych ról w tegorocznym szczycie klimatycznym COP21, który na początku grudnia odbędzie się w Paryżu.

Klapki na oczach

Warunek odkupienia win okazał się jednak za twardy, gdyż Figueres stwierdziła, że Australia musi odejść w gospodarce od węgla (jest to jeden z głównych towarów eksportowych tego kraju). Krytykowany zewsząd przez zagranicę za wstecznictwo i konserwatyzm premier Australii, który doszedł do władzy na fali górniczych strajków z hasłami obrony krajowego przemysłu i obietnicą ratowania miejsc pracy, nie zamierza jednak zmienić zdania w zamian za uznanie na światowych salonach.

Pod koniec napiętej wizyty Figueres część mediów [żydowskich – admin] zaczęła już dawać do zrozumienia, że doradca premiera musi być chory psychicznie, być może niesprawny intelektualnie z powodu wieku (Newman ma 77 lat). Sama sekretarz wykonawcza ONZ opuszczała Australię, starając się obrócić krytykę w żart.

– Chyba nie rozumiem tutejszego poczucia humoru – rzuciła zmieszana na pożegnanie.

http://www.nettg.pl

Komentarzy 15 to “Australia twardo stanęła za węglem”

 1. 15vagabunda said

  no to witamy pana Maurice Newmana w gronie dyktatorów, komuchów, agentów Putina, potencjalnych samobójców.
  Tu też taka jedna potencjalna dyktatorka do usunięcia, tej się z kolei zachodnie banki nie podobają nosz k…wa …

  „Hiszpania: Trzeba upaństwowić banki.
  Maria Dolores Sanchez, działaczka hiszpańskiego ruchu Podemos i deputowana do Parlamentu Europejskiego, udzieliła wywiadu polskiej prasie, przybliżając charakter i plany swojego ugrupowania. Oto fragment wywiadu:
  Maria Dolores Sanchez: W polityce doświadczenie nie jest atutem. Dzień przed wyborem do Parlamentu Europejskiego żyłam w nędzy. Nie starczało mi do pierwszego. Naprawdę nie tracę kontaktu z rzeczywistością.
  – Po ostatnich wyborach lokalnych w Hiszpanii kandydaci popierani przez pani partię Podemos są u progu przejęcia władzy w kluczowych miastach, w tym w Madrycie i Barcelonie. Całkiem realne jest też to, że jesienią wygrają państwo wybory i będą współtworzyć rząd. Kraj stoi na skraju rewolucji?
  – Wypełnimy nasz program co do joty. Każdy działacz podpisał umowę, która zakłada, że zostanie odwołany, jeśli złamie obietnice.
  – Co zrobicie w pierwszej kolejności?
  – Z powodu kryzysu Hiszpania jest bardzo zadłużona. Musimy przeprowadzić audyt tego długu, aby zobaczyć, które zobowiązania są usprawiedliwione, a które nie. Tych drugich w ogóle nie zamierzamy spłacać. A jeśli chodzi o dług prawomocny, rozpoczniemy rozmowy o jego restrukturyzacji, tak, aby wierzyciele dali nam trochę oddechu.
  – Co to znaczy „dług nieprawomocny”? [ no proszę jakie piękne rozwiązanie, da się zgodnie z prawem ukrócić dyktaturę banków jeśli się nie jest na ich pensji ]
  – To są zobowiązania prywatne, które zostały uspołecznione. W Hiszpanii takie zobowiązania zostały zaciągnięte, gdy ratowano banki przed bankructwem w czasie kryzysu. Rząd przeznaczył na to nieprawdopodobne środki. A przecież chodzi o firmy prywatne. Dlaczego my, wszyscy Hiszpanie, musimy odpowiadać za błędną strategię tych instytucji? Wmawiają nam, że bez tego doszłoby do upadku całego systemu finansowego. Niech będzie. Ale dziś tym długiem znów powinny być obciążone banki prywatne, które wyszły z tarapatów. Nie możemy nim być przytłoczeni do końca życia. Albo doprowadźmy do upaństwowienia tych banków.” http://xportal.pl/?p=21138

  a to już dyktator, „komuch „wywołujący biegunkę u zachodnich gangsterów politycznych:

  „Białoruś: Aresztowano jedenastu biznesmanów.
  Aresztowani zostali właściciele ATEC Holding. Przejęte przez nich państwowe przedsiębiorstwa mogą znów zostać znacjonalizowane. Urzędnicy oskarżają biznesmenów o złamanie warunków umowy prywatyzacyjnej.
  Łącznie zatrzymano 11 biznesmenów w tym zwanego „królem szkła” Aleksandra Murawiowa. Byli oni współwłaścicielami zarejestrowanego w Austrii ATEC Holding. W 2007 roku zakupił on państwowe zakłady produkujące części i montujące rowery oraz motocykle „Motovelo”. W umowie zastrzeżono, że inwestor zobowiązuje się zaiwestować z zakład 20 milionów dolarów do końca 2012 r. i osiągnąć produkcję rządu pół miliona rowerów i 30 tys. motorów rocznie. Mieli także oddać długi przedsiębiorstwa wobec budżetu państwa.
  Biznesmeni nie wypełnili warunków umowy prywatyzacyjnej co zaznaczył Aleksandr Łukaszenko w czasie swojej wizyty w zakładach „Motovelo” 6 listopada 2013 r. W dodatku produkcja była wygaszana w innym przejętym przez ATEC Holding przedsiębiorstwie – hucie szkła „Jelizowo”. I prawdopodobnie to własnie spowodowało działania organów ścigania, choć jak na razie brak oficjalnego potwierdzenia z ich strony co do personaliów zatrzymanych.” http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/bialorus-aresztowano-jedenastu-biznesmanow

  aj waj jeszcze jeden

  „Premier Słowacji chce dążyć do samowystarczalności żywnościowej kraju.
  Robert Fico uznał za niedopuszczalne aby kraj z dużym areałem ziemi uprawnej połowę konsumowanej żywności ściągał z zagranicy.
  Fico ocenił jako bardzo negatywną tendencję ucieczki młodych ludzi ze wsi. „Musimy robić więcej aby praca na roli była atrakcyjna dla młodych ludzi, trzeba aby zostawali na roli. Musimy stopniowo wracać do życia na wsi, na pola, które często są opuszczone” – mówił Fico. Zapowiedział, że rządowy program kredytowy dla rolników pragnących kupować lub wydzierżawiać ziemię będzie kontynuowany.
  Słowacki premier podkreślał, że jest czymś niedopuszczalnym aby kraj posiadający 2 miliony hektarów ziemi ornej połowę konsumowanej żywności importował. Nakreślił plan według którego do 2020 r. 80% konsumpcji stanowiła żywność krajowa. Zapowiedział także możliwość obniżki stawki podatku VAT na produkty żywnościowe do 10%. ”
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/premier-slowacji-chce-dazyc-do-samowystarczalnosci-zywnosciowej-kraju#

  uff Polska na szczęście nie podskoczy

 2. Metro said

  @ upanstwowienie bankow w Hiszpanii

  W prawie finansowym jest koncepcja tzw. „odious debt” (nie podejmuje sie zgrabnie przetlumaczyc): http://en.wikipedia.org/wiki/Odious_debt

  W skrocie: Wystarczy wykazac ze dlug zaciagniety zostal przez kraj w wyniku spisku wierzycieli ze skorumpowanymi wladzami i mozna nie splacac.

  Zapewne wszystkie kredyty od Banku Swiatowego czy MFW zaciagniete w 3RP kwalifikuja sie do tej grupy.

  Poza tym trzeba pamietac, banki ktore „pozyczyly” te pieniadze, stwarzyly je z niczego w momencie udzielenia pozyczki. Jak otrzymaly chociaz jeden cent/grosz lichwy to juz nieuczciwie zarobily. Gangsterzy kradna i nie trzeba im oddawac. Taka powinna byc zasada.

  Jak pamietam to w chrzescijanskiej Europie wielokrotnie uchwalano ze zobowiazania z tytulu LICHWY nie podlegaja egzekucji. Kto chce niech splaca ale komornik nie moze tego egzekwowac. Taka regulacja nalezy przywrocic.

  Nic nie trzeba wymyslac, wszystko w dziedzinie walki z lichwiarzami zostalo juz wymyslone setki lat temu.

 3. AV said

  Przysięgam gdy zobaczyłem to zdjęcie, że to przerobiony facet…

 4. Niestety, jako mieszkaniec Australii, mam mieszane uczucia – właśnie, że nasza cywilizacja, z Australią na czele, powinna odejść od spalania paliw kopalnych. W Australii pozyskiwanie energii ze słońca jest tak proste, że już w szkole średniej uczniowie udowodnili, że tylko kilkaset hektarów terenu pustynnego pokrytych solarami różnych typów dałoby ilość energii wystarczającą dla zaspokojenia potrzeb całego kraju. Tak więc spalanie węgla i wszelkich innych paliw kopalnych jest tutaj, jak wszędzie indziej, zbyteczne i powinno być zakończone.
  Jeden warunek – NIGDY Z POWODÓW PODAWANYCH NAM PRZEZ MENDIA I HIPOKRYTYCZNY ONZ!
  Już Tesla odkrył i udowodnił, że prąd elektryczny jest w Kosmosie powszechny i dostępny w ilościach KOSMICZNYCH. Nigdy w życiu nie powinniśmy się dać zagrzebać w palenie minerałów dla uzyskiwania energii – jest to dowód na zacofanie naszej cywilizacji, tudzież bezmóżdże ludzkości , która rozwija się w rozbracie z PRAWDĄ ( http://www.poloneum.com/PRAWDA.pdf ).

 5. Reblogged this on Pekok Antylichwiarz.

 6. Zenek said

  4
  Polak Stanislaw
  Melbourne zanotowano ostatnio najnizsza temperature od 30 lat.
  A gdy chodzi o ochrone srodowiska to Australia popelnia duzo wieksze przestepstwa niz spalanie weglem.
  Przede wszystkim oddali zarzadzanie woda firmom zagranicznym, ktore maja w dupie jakosc i ilosc dostepnej wody zanieczyszcajac ja odpadami przemyslowymi co nazywaja fluorem.
  Po drugie w Australii wydobywa sie gaz lupkowy metoda szczelinowa, ktora to metoda calkowicie pozera wode podskorna. I to gdzie? W Poludniowej Australii gdzie susza susze pogania i w Polnocnym terytorium. Skandal.
  Nie wiadomo z jakich idiotycznych powodow na poczatku rozlewiska rzeki Murray pozakladano olbrzymie uprawy bawelny, ktora tez pozera wode z rzeki, ktora plynie przez trzy stany i zasila te stany w wode.
  Prywatyzacja elektrowni linii przesylowych i dystrybucji spowodowala ogromny wzrost kosztow za energeie elektryczna. Wlasciciele tych elektrowni sa glownie w Singapurze.
  Energia sloneczna stanowi wielka konkurencje dla starych elektrowni i juz teraz zaczynaja sie schody. Obecny rzad kombinuje jakby tu opodatkowac wlascicieli paneli slonecznych.
  A wlasciciele kopaln to kumple Howarda i Abbota i tych nikt nie ruszy.

  Ogromnym problemem o ktorym nikt nie gada, nie tylko w Ausralii ale i np. w Kanadzie czy USA jest zanieczyszczenie wody morskiej zwlaszcza w portowych miastach gdzie w momencie kiedy zlikwidowano zwiazki zawodowe, zlikwidowano kontrole przybywajacych statkow towarowych. Spuszczaja caly bilge – smar i olej okretowy prosto do wody w porcie.
  Fukuszima zatrula atmosfere ziemska na wiele lat do przodu. Zatoka Meksykanska jest zatruta a tysiace awarii statkow przewozacych rope przynioslo nieobliczalne szkody ekologiczne.
  Jest awantura miedzy gigantami od zrodel energii wiec lataja po swiecie i jedni na drugich rzucaja kalumnie. A wszyscy zanieczyszczaja srodowisko.

  Jak jakas idotka lata po swiecie i poucza ze Australia zanieczyszcza srodowisko weglem – to ta awantura przypomina .. fart in a manure factory.

 7. Queseek said

  Urzędnik ONZ do spraw zmian klimatu:

  Powinniśmy zrobić wszystko, aby wyludnić Ziemię

  Wysocy rangą urzędnicy starają się przeforsować pogląd, iż liczba ludności powinna zostać zredukowana w celu skutecznej walki ze zmianami klimatu. Ten niezmienny pogląd jest ustawicznie propagowany przez Christiane Figueres (Sekretarza Wykonawczego Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu – UNFCC). W 2013 r., Figueres odbyła rozmowę z założycielem Climate One – Gregiem Daltonem, która dotyczyła mających wpływ na zmiany klimatu „współczynników dzietności wśród ludzi”.
  Według opinii Daltona, „powiązaną kwestią jest współczynnik dzietności wśród ludzi”. Dodaje on również, że „wielu ludzi ze środowisk związanych z energią oraz środowiskiem nie chce zbytnio się w to angażować, gdyż wskaźniki urodzeń są kwestią obciążoną politycznie. To nie jest po prostu ich sprawa”. Pyta on następnie, “czy nie jest prawdą, że powstrzymanie wzrostu populacji, mającego wpływ na zwiększenie się poziomu emisji gazów cieplarnianych, byłoby jednym z największych środków nacisku?”
  Figueres z kolei odpowiada, “oczywiście, niższa liczba ludzi wywierałaby mniejszy wpływ na stan zasobów naturalnych”, wspominając, że szacunkowe obliczenia wskazują, iż do roku 2050 liczba ludności wrośnie do 9 miliardów.
  Dalton następnie pyta Figueres czy przewidywana liczba może być w jakiś sposób opóźniona, lub zatrzymana. „W takim razie, czy 9 miliardów to liczba z góry przesądzona? Klamka zapadła, nie ma szans, żeby to zmienić?”
  „Istnieje presja w systemie by iść w tym kierunku; na pewno możemy je zmienić, prawda? Możemy z pewnością zmienić te liczby”, odpowiedziała. „Naprawdę, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby zmienić te liczby, bo już dzisiaj przekraczamy planetarną pojemność planety” – dodała.
  Climate One jest samozwańczym forum dyskusyjnym, na którym porusza się sprawy publiczne. Organizacja opowiada się za zdecydowanymi działaniami skierowanymi na walkę ze zmianami klimatu. Climate One jest oddziałem znajdującego się w San Francisco Klubu Kalifornijskiego (The Commonwealth Club of California). Zasadniczo jest to miejsce jałowych debat regularnie odwiedzane przez głowy rządów i przedstawicieli korporacyjnego biznesu.
  Figueres jest na ogół znana z kontrowersyjnych wypowiedzi na temat zmian klimatu. Urzędniczka Organizacji Narodów Zjednoczonych już poprzednio opisała cel UNFCC (Ramowa konwencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu), jako „całkowitą transformację struktury ekonomicznej na świecie”.
  Wielokrotnie również mówiła o tym, że komunistyczna dyktatura w chińskim stylu jest lepiej dostosowana do walki z globalnym ociepleniem, niż amerykański system konstytucyjny. Figueres powiedziała w zeszłym roku „Bloomberg News”, że rząd Chin, który ciągle wymusza aborcje, akty dzieciobójstwa, czy przymusową sterylizacje, „robi to co należy” w świetle kwestii zmian klimatu. I to wszystko pomimo, że Chiny są zdecydowanie największym producentem gazów cieplarnianych.
  Figueres zwróciła również uwagę, że podział w amerykańskim kongresie jest „bardzo szkodliwy” wobec uchwalania ustaw dotyczących zmianach klimatu. Podczas gdy Komunistyczna Partia Chin ustala zasady na mocy dekretu to prezydent Obama przystaje na to, pod warunkiem, że będzie mógł kontynuować omijanie Kongresu, poprzez wydawanie rozporządzeń wykonawczych w sprawach zmian klimatu.
  „Info Wars” stale zwraca uwagę, wiązanie kwestii zmian klimatu z zagadnieniem przeludnienia jest całkowicie nie do przyjęcia.
  W krajach rozwiniętych, liczba ludności zmniejsza się, podczas gdy w krajach trzeciego świata gwałtownie wzrasta. Industrializacja przyczynia się do stabilizacji poziomu populacji. Modele populacyjne stale wykazują, że populacja ustabilizuje się na poziomie 9 miliardów w roku 2050, a następnie ulegnie powolnemu zmniejszaniu. Zgodnie z raportem ONZ „liczba ludności w krajach najbardziej rozwiniętych pozostanie na stałym poziomie 1,2 miliarda do roku 2050”.
  Wspierane przez ONZ polityki depopulacji również pozostają w bezpośredniej sprzeczności z ich własnymi badaniami na ten temat. Kiedy kraj ulega industrializacji, średnia liczba dzieci wynosi 1,6 na gospodarstwo domowe, tak więc populacja krajów zachodnich ulega zmniejszaniu. Trend ten można dostrzec na obszarze Azji, w takich krajach jak Japonia, czy Korea Południowa. ONZ oświadczyło, że populacja osiągnie wartość szczytową na poziomie 9 miliardów, następnie się zmniejszy. W dodatku, jak podkreśla the Economist, na dzień dzisiejszy współczynnik dzietności ulega zmniejszaniu.
  W momencie, gdy radykalni ekolodzy starają się przeforsować idee deindustrializacji świata w obliczu tak zwanego zagrożenia węglowego. Działanie to odwróci trend, który w naturalny sposób przyczynia się do zmniejszenia liczby dzieci. Jeśli fanatycy zmian klimatu będą wdrażali w życie swoje pomysły to globalna populacja będzie wzrastać, co spowoduje prawdziwy problem w postaci przeludnienia. Stanowi to kolejny przykład szkodzenia środowisku Ziemi przez histeryków globalnego ocieplenia, którzy powstrzymują rozwój przeludnionych krajów, tym samym pozbawiając je możliwości obniżenia przyrostu naturalnego.
  Nawet będąc adwokatem diabła i przyznając, że ludzie przyczyniają się znacznie do ocieplenia klimatu i jest nas zbyt wielu, pomijając zarazem skojarzenia z eugeniką związaną z ideami kontroli populacji oraz depopulacji, okazuje się, że te metody zasadniczo nadal nie są właściwym rozwiązaniem wobec zagrożeń postrzeganych jako zmiany klimatu. Realnym rozwiązaniem mogłaby być pomoc w podnoszeniu standardów życia zatrważająco ubogich krajów trzeciego świata, pozwalając im na industrializacje, a tym samym stabilizacje liczby ludności. Zamiast tego, kraje trzeciego świata doświadczają podwojenia cen żywności z powodu polityki zmian klimatu, przyczyniającej się do przekształcania ogromnych połaci obszarów użytków rolnych w ziemie przeznaczane na uprawę roślin na potrzeby biopaliw. W dodatku forsowane przez rozwinięte kraje cięcia w emisji CO2 sparaliżują już i tak słabe systemy ekonomiczne biednych krajów oraz dotkniętych biedą ich mieszkańców.
  Łączenie polityki ekologicznej z projektami depopulacji, toruje drogę eugenice. Nie ma się więc co dziwić, że w tym kierunku napływają hordy plugawych elit błagających o stołki na pierwszej linii frontu eksterminacji ludzkości.
  Jednym z przykładów tych “elit” jest znajdująca się w Wielkiej Brytanii organizacja The Optimum Population Trust (OPT), która już poprzednio podjęła inicjatywy mające na celu zachęcanie bogatych członków społeczności krajów rozwiniętych do udziału w programach równoważenia emisji dwutlenku węgla, finansujących projekty nastawione na ograniczanie populacji krajów rozwijających się.
  W 2007 roku, wyżej wspomniana grupa opublikowała raport obwieszczający, iż dzieci są „złe dla planety” oraz posiadanie licznej rodziny powinno zostać zdyskredytowane jako przykład środowiskowego przestępstwa, w taki sam sposób jak częste, długotrwałe loty, jeżdżenie dużym samochodem, czy nieużywanie ponownie plastikowych torebek.
  Ten sam temat dyskusji wciąż przewija się pośród grup zajmujących się polityką publiczną, ekologów oraz najbardziej wpływowych naukowców w amerykańskim rządzie. Można by sądzić, że pomysły sterylizacji, czy depopulacji nie mogły by być zaakceptowanie przez opinie publiczną, jednakże powyższe idee są akceptowane oraz popularyzowane jako rozwiązanie dla ludzkości.
  Szefowa zespołu ONZ zajmującego się kwestiami zmian klimatu daje możliwość dyskusji na te tematy, w niektórych kwestiach aktywnie domagając iście dyktatorskich rozwiązań, które zezwalałyby na polowanie na matki będące w ciąży z drugim dzieckiem, uprowadzanie ich do kontrolowanych przez rząd szpitali, gdzie byłyby odurzane a ich dzieci zabijane – wszystko w imię ratowania Ziemi.

  Steve Watson, tłumaczenie: Rafał Szablewski

  Źródło: PrisonPlanet.pl

 8. ad 6.
  Drogi Panie Zenku, no przecież pełna jest tutaj zgoda. Nawet nie zagłębiałem się w te inne rejony jak np. wydobywanie gazu niszczącymi środowisko metodami, bo to wszystko obejmuje punkt ‚spalanie paliw kopalnych’. Kiedy piszę, że ludzkość rozwija się w rozbracie z PRAWDĄ, to dotyczy to wszystkich nas prowadzonych pod dyktando wyniszczającej środowisko polityki.
  Akurat tylko to jedno: „(W) Melbourne zanotowano ostatnio najniższą temperaturę od 30 lat.” nie ma nic do tematu o spalaniu, ponieważ wahania temperatur i wszelkie inne zmiany klimatyczne spowodowane są przede wszystkim naturą fizyki Kosmosu. Galaktyki mają elektryczną naturę i my nie mamy na to żadnego wpływu, a zmiany klimatu przebiegają w długich cyklach i kończą się załamaniami, znanymi w historii jako niesławne „Końce Świata”. Z tym, że durnej tej cywilizacji pozbawionej PRAWDY, bo opartej na monecie i wynikających z niej gównianych wartościach, ani przez myśl to przejść nie może i cały czas przyjmują papkę informacyjną o „spadających asteroidach”. To też występuje, ale bardzo rzadko, a cykliczne są tylko przemiany natury elektrycznej, indukowane prądem emitowanym przez centra galaktyk. Budda mówił: „Nie planujcie cywilizacji na dłużej niż 5000 lat”, ale ludzkie durnie nie słuchają Słów Wiedzy i za to właśnie płacą zawsze wysoką cenę. Postarajmy się być pierwszą ludzką cywilizacją, która pokaże, że zrozumiała chociaż część PRAWDY. Warto się postarać.
  Pozdrawiam

 9. […] za:   https://marucha.wordpress.com/2015/06/06/australia-twardo-stanela-za-weglem/ […]

 10. Kojak said

  Kolejny wybryk zydowskich zlodzieji i oszustow ! Jak zwykle za pomoca sfory zydowskich pismakow usiluja robic kryminalne geszefty ! Oni nigdy nie podejmuja dyskusji ,zawsze w kryminalny sposob pluja jadem ,opluwaja ludzi rzucaja na nich inwektywy i oszczerstwa ! Wiedza ze w rzeczowej dyskusji ich ordynarne kryminalne szwindle i geszefty zostana błyskawicznie zdemaskowane ! Tak jest i tyn razem stada zydowskich bandytow- pismakow jak zwykle szerza wscieklizne zamiast rzeczowej dyskusji Wiadomo ze tu chodzi o kryminalne zydowskie zlodziejstwa i przekrety !

 11. Zenek said

  8
  Polak Stanislaw
  Temperature Melbourne podalem tylko jako przyklad bajan o ocieplaniu globalnym.
  Wiadomo w jaki sposob przeprowadzano badania naukowe na temat ocieplania calego globu.
  Otoz porownywano temperature glownych ulic wielkich metropolii 40 lat temu i teraz gdy ruch kolowy i spaliny znacznie podniosly temperature… ulic.

 12. Re: 4 Polak Stanislaw.

  Prosze zwrocic uwage na japonska tragedie z nuklearnymi elektrowniami…
  Przypadek? O napewno nie!!!…
  Japonia miala produkowac seryjnie samochody na wodor (elektrolize wody) na co lichwiarskie zydostwo w USA (i w Kanadzie) nie wyrazilo zgody na import 50.000 samochodow Honda Accord i 300.000 gotowych generatorow wodorowych do zastapienia silnikow spalinowych (benzynowych).
  No i cztery elektrownie zostaly unieruchomione…
  Na pocieszenie: Indie zaczely produkowac maly samochod zasilany wodorem i nie wiem co lichwiarskie zydostwo wymysli, ale na „sile” szuka guza na swoj parchaty leb…
  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 13. Boydar said

  Po raz kolejny dziwię się Koleżeństwu Komentatorom. Pani Figueres jako jedyna (na tak wysokim szczeblu), wskazała dokładnie nie tylko winnych „światowego ocipienia” ale także (pośrednio) ciągnących zyski z napędzania tego żałosnego procederu – „… Bank Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy i holding HSBC …”. Reszta to ble-ble-ble żeby zaszpachlować nierówności.

  Spróbujcie powiedzieć tą prawdę inaczej, będąc VIP-em; kłopocik.

 14. Zenek said

  13
  Boydar

  Byli tacy co probowali powiedziec prawde:

  prawie 1000 dzialaczy od ochrony srodowiska zostalo zamordowanych:
  http://www.wakingtimes.com/2014/04/19/nearly-thousand-environmental-activists-murdered-worldwide-since-2002/

  Oto sa podobno prawdziwe przyczyny globalnego ocieplenia: Lista nie jest kompletna

  http://whatreallyhappened.com/WRHARTICLES/globalwarming2.html

 15. 15vagabunda said

  Jakie rozwiązania są najlepsze – profesjonalne, opracowane i zaopiniowane przez fachowców i zrealizowane pod ich ścisłą kontrolą. Czego powinien dopilnować rząd, za to się im płaci nie za geszefty z korporacjami.
  Dopóki rządzi bezwzględny kapitalizm i interes korporacji ponad interesami narodowymi i wszelkimi innymi nawet rozwiązania ekologiczne okażą się zabójcze dla ludzi i zbyt kosztowne.Jeśli wszystko jest podporządkowane zyskowi to i z ekologii da się wycisnąć tyle że stanie się powodem klęski ekologicznej lub humanitarnej.

Sorry, the comment form is closed at this time.