Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

BRICS się rozwija a Imperium Chaosu zwija

Posted by Marucha w dniu 2015-06-06 (Sobota)

Tylko dlaczego tak mało mówi się o tym w Polsce?

Wiosna tego roku, oprócz starych problemów związanych z Bliskim wschodem i Ukrainą przyniosła jednak kilka bardzo pozytywnych wiadomości.

W kwietniu Moskwę odwiedziła pani Prezydent Argentyny Cristina Kirchner i zawarła mnóstwo porozumień handlowych. Następnym ciekawym wydarzeniem byla wizyta chinskiego premiera w Brazylii, gdzie zawarto porozumienia na 53 mld$.

Razem daje to 250 mld$ zaplanowanych na następne dziesięć lat. Wiekszość tych pieniędzy zostanie zainwestowana w infrastrukturę. Takim sztandarowym projektem ma być budowa kolei łączącej Atlantyk z Pacyfikiem, skąd będzie można eksportować brazylijskie (i nie tylko brazylijskie) towary do Azji.

Sama budowa linii, łączącej brazylijski port Santos z peruwiańskim Ilo będzie już wielkim wydarzeniem gospodarczym.

Budowa kanału w Nikaragui, większego i głębszego niż Panamski to następny przykład gwałtownego rozwoju krajów BRICS, które skutecznie wkładają kij w szprychy dotychczasowemu hegemonowi czyli USA razem z jego, bliskim już upadkowi, systemem finansowym opartym na drukowaniu zielonych papierków bez pokrycia a służących w większości do finansowania łupieżczych wojen USA.

[Czy upadek USA i żydowskiego systemu finansowego jest bliski? Nie wiemy. Wiemy natomiast, że siłą można na wielu krajach wymusić dalszą wiarę w ów system, co automatycznie zapewni mu przedłużenie życia. Zresztą… uny mają już na pewno kilka gotowych scenariuszy, jakby co w razie czego. – admin]

Trzy główne kraje Ameryki Południowej – Brazylia, Argentyna i Wenezuela były świadkami i obiektami prób destabilizacji inicjowanych właśnie przez USA, które doskonale sobie zdają sprawę z katastroficznych dla siebie skutków takich więzi handlowych, politycznych i finansowych.

Wenezuela została obłożona przez USA sankcjami i jest uznawana za „zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego” (sic!).

Argentyna co chwilę musi odpierać ataki sępich, spekulacyjnych funduszy światowych banksterów, którzy uzyskują sankcje przed amerykańskimi sądami.

Brazylia od 2013 roku praktycznie zamroziła stosunki z USA po aferze szpiegowskiej z udziałem osławionej NSA (skąd my to znamy?…).

Długo można wymieniać nowe inicjatywy gospodarcze podejmowane w ramach BRICS. Tylko dlaczego tak mało mówi się o tym w Polsce? Czy już do końca świata mamy być skazani na wątpliwe „sojusze” z USA i ich wasalami z Europy zachodniej (dla których z kolei my jesteśmy wasalami)?

[Mówi się mało, ponieważ motorem BRICS była Rosja. A Rosja, zgodnie z obowiązującą narracją, ma być krajem nędzy, głodu, terroru, produkująca jedynie walonki i bimber. – admin]

W zbliżających się wyborach jest szansa na jakiś przełom. Ugrupowanie Pawła Kukiza może zgarnąć nawet więcej głosów niż sam Kukiz w wyborach prezydenckich. Warto byłoby, żeby ten kierunek zmian włączył do swojego programu gospodarczego. Odzyskanie suwerenności gospodarczej przełoży się później na suwerenność polityczną. Na razie innej drogi nie ma.

[Paweł Kukiz może w każdej chwili zmienić swoje zapatrywania, jak już to nieraz robił. Wiązanie z nim jakichkolwiek nadziei jest bezsensowne – admin]

Cały istniejący system polityczny jest gwarantem obecnego układu euroatlantyckiego, który wali sie na naszych oczach. Czas zmienić dziurawą, tonącą łódź na solidną szalupę. To na początek, bo stać nas na piękny statek.

[Ta łódź już zatonęła. Nie ma czego wymieniać. – admin]

http://spiritolibero.neon24.pl

Komentarzy 27 to “BRICS się rozwija a Imperium Chaosu zwija”

 1. Kukiz to syjon, rusofob, zdrajca.

 2. Listwa said

  Pan Kukiz ze swoja partyjka to może tylko w programie TV u Wojewódzkiego dobrze wypaść, no i może ze sceny.
  Jest to partia i ludzie negacji co hasełkami hipnotyzują bezmyślnych. Z samego negowania jeszcze nic się nie zrodziło wartościowego.

  A w Polsce o BRICS cisza, tutaj TV tylko o pierdołkach. Sorry, takie mamy dziennikarze.

 3. 15vagabunda said

  Ad.1 Kukiz jest potrzebny do zagospodarowania inteligentnych inaczej po Palikocie i Korwinie. Nie puszczą żydki tyle towaru luzem.
  Prz okazji nienażarta banda chętnie by widziała w Polsce system ukraińsko-afrykański czyli JOWY, Kukiz wziął więc zlecenie na JOŁA.
  Natomiast otoczenie, matecznik i przybudówki Kukiza oraz źródła finansowania mówią jedno – wywalić dziada z Polski im prędzej tym lepiej. Kolejnej łajzy cichodajki politycznej nie potrzebujemy.

 4. Lesnick said

  Kukiz ładnie śpiewał na majdanie poza tym jego rolą jest zebranie części głosów tak by nie zagrozić stałej klice PoPis przy korycie.

 5. Rusyn said

  Polacy, wiekszosc z tych , co glosowali na Kuka, po prostu o tym WIE WIEDZA :

 6. 15vagabunda said

  ad. 4 Dokładnie tak, Kukiz ma zebrać resztę żeby się znowu nie zaczęły kluć jakieś partie nie kontrolowane przez POPIS. Palikot i Korwin zrobili swoje, Korwin na koniec dostał nagrodę brukselską za współpracę z Maciarewiczem i Kaczyńskimi w latach 90-tch.
  Należało mu się za wierną służbę. Trzymał tę swoja zgraję na krótkim łańcuchu wykluczającym bryknięcie w tę czy inną stronę.
  Korwiniści zrobili dokładnie to co dla nich żydki zaplanowały. Popierdywali w kącie przez 20 lat nie stanowiąc najmniejszego zagrożenia. Korwin skutecznie znieczulił i zamroził całe pokolenie młodych, teraz już siwiejących, wcześniej zdążyli ocipieć od jego wykładów.

 7. Rusyn said

  Ad 2.
  „Jest to partia i ludzie negacji co hasełkami hipnotyzują bezmyślnych. Z samego negowania jeszcze nic się nie zrodziło wartościowego”

  Wielu z tych „bezmyslnych” , to po prostu zrozpaczeni, szukajacy jakiejs NADZIEI i ALTERNATYWY ludzie… daja sie nabierac, bo GDZIE SLYCHAC O TWORCZYCH PROGRAMACH ???

  scierwomedia MADRYCH nie dopuszczaja

 8. Zerohero said

  @Rusyn

  A pies mordę lizał tym „zrozpaczonym”. To są dorośli ludzie. Mają czas rozpaczać, a nie mają czasu na chwilę refleksji, na kilka kliknięć w Internecie by się dowiedzieć kim jest Kukiz? Niech giną.

 9. Janka said

  …Zresztą… uny mają już na pewno kilka gotowych scenariuszy, jakby co w razie czego….

  Przypomina mi się jakiś głupawy film o wojnie w Wietnamie. Amerykański oficer (z wyglądu typowy idiota) mówi mniej więcej coś takiego: Przyjechaliśmy do Wietnamu, byliśmy świetnie wyszkoleni, mielismy świetne uzbrojenie i świetne plany. Niestety tamci mieli lepsze plany od naszych o czym nie wiedzieliśmy. Przegraliśmy w Wietnamie przez wywiad! 🙂

  Une mogą mieć 100 genialnych planów, ale nie będą ich pewni dopóki nie powiedzą sprawdzam

 10. Bebebe said

  Nędzę, terror już mamy od dawna, głód dotyka coraz więcej Polaków.a ja chciałam kupić sobie i dzieciom walonki.tzn jeśli mówimy o tym samym- buty zrobione z filcu, tzn.wełny filcowanej.na zimę i mróz…i jeszcze żeby były ładnie zdobione, np.haftem, żakardem, wzorem ludycznym…u nas nie ma, nawet na jarmarkach, to poprosiłam parę razy kogoś o zakup w Rosji…
  A tam to luksus, od 150 dolarów para…
  A że nie chcę na nasze moczymordy z knesejmu płacić akcyzy, to szlachetny trunek, dobrze przefiltrowany rodzimej, domowej produkcji w celach leczniczych bym też zakupiła do drinka, bo robić nie umiem(tajemnica najlepszego bimbru w okręgu lidzkim odeszła z moim dziadkiem do grobu), więc chyba znowu kogoś z ?rosji poproszę…
  Faktycznie, ta Rosja ….taka nędza…

 11. Drodzy Państwo… ta notka nie była o Kukizie 🙂 tak mi się jedynie wymskło bo nie ma żadnej szansy, żeby jakiekolwiek z istniejących ugrupowań włączyło do swoich programów jakieś cieplejsze kontakty gospodarcze z wolnym (tzn. nie spacyfikowanym przez syjonistów/banksterów) światem.

 12. Dictum said

  ad. „Wiosna tego roku […] przyniosła jednak kilka bardzo pozytywnych wiadomości”.

  I po co, Panie Gajowy, te łyżki dziegciu Pan nawsadzał?
  Choć komentarze oddają prawdę, to niechby choć jedna wiadomość w Gajówce pozostała od początku do końca dobra.

 13. joasia said

  Pierwszy raz słyszę jakoby Kukiz założył jakąś partię ???? To jakaś bzdura, poza tym należałoby zwyczajnie zaczekać z owym krytykanctwem i żądaniem programu to przecież zupełnie nowa sprawa w fazie tworzenia ! A odnośnie samych JOWów to może należałoby się choć trochę zapoznać z tematem (http://jednomandatowe.pl) aby to zdało egzamin niezbędne są zmiany w Konstytucji RP, w każdym razie już po choćby pobieżnym czytaniu widać że ów system jest o wiele lepszy od obecnego choć nie idealny! Nie jestem do końca przekonana co do osoby Kukiza (w przeszłości popełnił wiele błędów ale chyba wyciągnął wnioski co nie o każdym da się powiedzieć), Wypada spróbować choćby z braku alternatywy bo co siedzieć i czekać na cud ???

 14. Marucha said

  Re 12:
  Jak się taka pojawi, to nie omieszkam nic nie komentować.

 15. Boydar said

  Niechże Pani Joasia zawrze na chwilę jadaczkę i spróbuje ustosunkować się do „kalumni” Matki Kurki. Dla przyzwoitości, link podrzucił jako pierwszy numer 8684.

  http://kontrowersje.net/zacznijcie_si_mia_z_antysystemowego_kukiza_bo_za_chwil_b_dziecie_p_aka

 16. Henry said

  BRICS się rozwija a Imperium Chaosu zwija
  Sam artykuł napisany z faktami ekonomicznymi, dostepny do zrozumienia każdego przecietnego czytelnika. Ciekawy.
  Sądziłem, ze poniżej w/w tytułu bedę mógł przeczytać co najmniej kilka ciekawych komentarzy.

  Na 15 dostepnych mi komentarzy ani jeden nie jest na temat BRICS.

  A to ciekawe, czyżby wszyscy byli naćpani?

  To tak samo jakbym poszedł do sklepu po chleb, a wrócił z powrotem z płynem do lewatywy.
  Świeżego powiewu nowego wiatru na scenie politycznej nie tylko w Polsce ale i w całej Europie nikt nie jest w stanie powstrzymać. Nawet i Wy Państwo.
  Szkoda czasu na Wasze kapuściane komentarze.

  Nie bójcie się – spływam, jak to wcześniej już mi napisano.

  Ten świeży powiew w Polsce jedzie stęchlizną i zaśmiardłym moczem.
  Miłego wąchania – admin

 17. GIETRZWAŁD said

  Panie Gajowy, poniżej powtarzam swój komentarz, bo wrzuciłem go przez pomyłkę do innego działu:

  …proszę zauważyć, że chwalą się i mówią bardzo głośno o tzw. „częściowych wolnych wyborach” w 1989 r., – większej bzdury i kpiny z prawdziwych Polaków nie ma.

  Gdzie są w Polsce konstytucjonaliści i spece od prawa ?
  Jak można na taki „gniocie” budować suwerenne, wolne państwo Polskie ?

  Oni po prostu złamali nam już wtedy ostatecznie kręgosłup i dziś, proszę popatrzeć w koło siebie,
  mamy tego owoce, czyli upadły naród i teoretyczną, rozkradzioną Polskę.

  Mówienie w Polsce, że mamy teraz, co 4 lata wolne wybory
  to po prostu dalsze mydlenie oczu i trzymanie nas dalej w śpiączce farmakologicznej.
  Pozdrawiam

 18. Listwa said

  @ 16 Henry

  Henry , a tobie co ?

  Przylazłeś, czytasz za darmo jeszcze ci się komentarze nie podobają. Się wymagacz znalazł. Ten twój komentarz na temat BRIKS niezbyt świeży powiew, nic w nim na temat BRICS. Słabo się starasz. A artykuł nie był ba temat ćpania i lewatywy, a się rozpisujesz. .

 19. HDKK said

  Może artykuł niekoniecznie na temat ćpania i lewatywy, ale w tym miejscu krótko pragniemy odpowiedziec panu/pani Bebebebebe, informując, że najlepszy na świecie bimberek wyrabia się na Podlasiu.

  Co tam światowe zamieszania i tarcia. W głębi Puszczy Białowieskiej te sprawy odchodzą na plan dalszy, a ważne jest, aby bukwica obrodziła.

  Ale jeśli będzie kogo wybierać i jeśli w ogóle kiedykolwiek będa rzetelne wybory, wtedy hierarchia wartości może się nieco zmienić…

 20. Wiesłąw said

  Ludzie skonczcie juz z tym POPiSEM nIC TAKIEGO NIE BYŁO I NIE MA Narracja taka została uzyta w momencie przejecia władzy przez PiS w 2005 roku ale PO nie chciało współrządzic bo PiS nie pozwoliłby im kraśc i prywatyzowac wszystko jak leci inne partie powstające obecnie nie mające silnego elektoratu odejdą w niebyt i tak bedzie z Kukizem PO nawet nie ma takiej siły jak PiS bo teraz gdy wiedzą ze przegrają wybory sa w panice a posłowie juz szukają do kogo mozna by sie przylepic elektorat PiSu jest konserwatywny i ideowy dlatego jest zwarty i po utracie władzy w 2007 roku ta partia sie nie rozpadła i zawsze miała poparcie w granicach 30%jesli ktos uwaza ze elektorat PiSu jest jakims betonem partyjnym (tak mówił Kukiz) to nie ma racji bo do popierania tej partii nikogo nie trzeba namawiac ,jest ona popierana oddolnie przez ludzi o głebokim patriotyzmie i wierze katolickiej wynikającej z 1000letniej historii naszego Narodu kto chce to zmienic naraza nasz karj na utrate suwerennosci i bytu Rzeczypospolitej

  Propaganda piździelców… pardon, PIS-dzielców („konserwatywnych” i „ideowych”) to w kolejowym wychodku, a nie tutaj.
  Admin

 21. Boydar said

  Wicie, towarzyszu Wiesławie, nie wierzę nie zdementowanym doniesieniom (za radą mądrzejszych ode mnie). No ale teraz to już wierzę, na bank.

 22. Kojak said

  Wiazanie nadziej z Kukizem jest kryslicznym idiotyzmem ! To miernota i kukla wysterowana, jak ktos slusznie zuwazyl jak Owsiak ! Ten degenerat jest goracym oredownikiem zboczencow – pederastow ! Kiedys tez w sposob odrazajacy posluzyl sie piesnia dzieci pierwszokomunijnych nijnych ,,Pan Jezus juz sie zbliza ,, I takie zdegenerowane bydle ma zapewnic normalnosc ? Kolejny oszust miernota i ! Slyszalem kilkakrotnie, tego jego glupkowatego i rozgoraczkowaneo belkotu ! Ten cep nawet nie moze powiedzc nic a nic w sposob jasny i uoprzadkowany ! Widac jasno ze on nie ma nic do zaproponowania i zostal wysterowany przez zydowstwo aby robic zamieszanie ! Prowdpodobnie w zamysle mial utracic PIS w wyborach prezydenckich zabierajac mu glosy . Jednak knowania zydowstwa sie zapetlily i uziemily wbrew zamierzeniom nie PIS tylko PO i Komorowskiego ! Typ ten nie ma tez co ze soba poczać . Przywlaszczył sobie nazwe Piersi i zaczal chalturzyc z napredce dobranymi kolesiami trzepiac kase Sprawa jednak rypla mu sie bo przegral proces o prawa autoreskie i ma zakaz poslugiwania sie nazwa zespolu ,Piersi ,, Nie w ma wiec miernota co do garka wrzucic i zaczal stroic sie bydlak w patriote zatroskanego rzekomo o Polske aby w n ten sposob napelnić swoja miche jakąś strawa ! Otacza sie łazęga kreaturami znanymi ze szwindli ,szachrajastw i matcatw wszelkiego rodzaju ! I takla kreatura ma uzdrowic Polske ? Ona moze uzdrowic tylko wlasne kiszenie i taki jest cel tego smiecia

 23. joasia said

  Ad 15: Czemu mam „zawrzeć jadaczkę” ????????????? Ja nie pisałam o kalumniach matki kurki tylko o jego zaślepieniu PIS-em co jest oczywiste dla każdego kto choćby sporadycznie czytuje kontrowersje.net !

 24. NICK said

  Uważajcie z tym BRICS’em.

 25. Jacek said

  „Budowa kanału w Nikaragui, większego i głębszego niż Panamski to następny przykład gwałtownego rozwoju krajów BRICS, które skutecznie wkładają kij w szprychy dotychczasowemu hegemonowi czyli USA razem z jego, bliskim już upadkowi, systemem finansowym opartym na drukowaniu zielonych papierków bez pokrycia a służących w większości do finansowania łupieżczych wojen USA.”

  Kontroli nad Kanałem Panamskim zrzekł się jeszcze Carter pd kierunkiem Zbyga. Mało kto wie,ze Kanał Panamski od dziesiątków lat jest kontrolowany przez Chińczyków (łącznię z obecnością militarna). Chiny takimi jakie są dzisiaj wykreowali ci sami „finansiści” , którzy podobno chcą z Chnami prowadzić wojnę (będą przy użyciu Chin przeprowadzać radykalna redukcje liczby ludzi na świecie.).

 26. NICK said

  Panie Jacku. Mniej więcej – tak.
  Chińczycy przyjdą. Każdy z nich splunie. Dwa razy? Dziesięć? A co zostanie po ich plwocinach?

  Futurologia.

 27. Mark Post said

  USA jest zinteresowane wspieraniem Rosji,
  USA poświęca Polskę by przeciągnąć Rosję na swoją strone w walce z Chinami.

  Skąd Pan ma takie informacje?
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.