Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Opinia: Stany Zjednoczone ustąpią pod presją BRICS

Posted by Marucha w dniu 2015-06-06 (Sobota)

Realne straty Zachodu z powodu antyrosyjskich sankcji są znacznie większe, niż podają statystyki. Mogą one istotnie wpłynąć na panujący na świecie porządek.

Takiego zdania jest główny ekonomista niemieckiego banku Bremer Landesbank Folker Hellmeyer.

— Zmniejszenie niemieckiego eksportu o 18% w ubiegłym roku lub o 34% w ciągu pierwszych dwóch miesięcy 2015 roku w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym – to wierzchołek góry lodowej. Jest również wiele pobocznych skutków. Na przykład, Finlandia i Austria, które aktywnie rozwijały biznes w Rosji, ograniczyły zamówienia w Niemczech. Ponadto europejskie korporacje z pominięciem sankcji tworzą w Rosji wysokie zdolności produkcyjne. Tracimy potencjalny kapitał, który jest podstawą naszego dobrobytu. Rosja nabywa kapitał – powiedział w wywiadzie na łamach „Deutsche Wirtschafts Nachrichten” Hellmeyer.

Moskwa i Pekin, a także inni członkowie BRICS zaczynają realizować największe w historii nowożytnej projekty, które przewidują stworzenie nowej eurazjatyckiej infrastruktury na terytorium od Moskwy do Władywostoku, w południowych Chinach i Indiach. Zdaniem niemieckiego ekonomisty, możliwość aktywnego udziału w tych projektach krajów zachodnich jest bardzo wątpliwa.

— Dla mnie osobiście konflikt Wschodu z Zachodem jest już przesądzony. Oś Moskwa-Pekin-BRICS jednoznacznie wygrywa. 25 lat temu na te kraje przypadało około jednej czwartej światowej produkcji. Dziś to 56%. Zamieszkuje je do 85% populacji mieszkańców Ziemi. Kontrolują one około 70% światowych rezerw walutowych. Ich gospodarki rosną średnio o 4-5% w skali roku. Stany Zjednoczone przegrały, ponieważ nie były gotowe podzielić się władzą z instytucjami międzynarodowymi (np. z Międzynarodowym Funduszem Walutowym i Bankiem Światowym [??? – admin]), aby umocnić w sektorze gospodarek rozwijających się swój system finansowy – podsumował Hellmeyer.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 37 to “Opinia: Stany Zjednoczone ustąpią pod presją BRICS”

 1. HDKK said

  Pospekulujmy.

  Może by tak postarać sie o sankcje Zachodu dla naszego Kraju (wi hajst der Land)…

  Wtedy rybka albo pipka. Albo Niemiec nas przechwyci i zaczynamy od nowa, albo wszyscy sie odwrócą i będziemy skazani na samowystarczalność. A potencjał jest. Ponadto, znając przebiegłość Putina i jewo kamandy, można przewidziec, że może uśmiechnąć się do Warszawy ponad czochradłami bandersynów i jeśli Warszawa sie odśmiechnie, to może być Bripcs.

  Sen mara…

 2. La Reine Toronto said


  Globalna destrukcja ludzkosci….

 3. 15vagabunda said

  W przypadku Stanów Zjednoczonych słowo „ustąpią „jest niewłaściwe. Stany rozkładają się od lat 80-tych zatruwając trupim jadem pół świata. Ich agonalne podrygi wywołują coraz to nowe wojny a politykom amerykańskim dają zastrzyki gotówki i dóbr, nową darmową wyżerkę. Dokarmianie koncernów musi się skończyć i oby ten twór w którym koncerny uwiły sobie gniazdo rozleciał się na kilka stanów i nigdy nie podźwignął.

 4. Re: 3 15 vagabunda…
  Moze pozwole sobie na mala poprawke dotyczaca United States of i-sra-hell-rica…

  Obecnie ok. 116 milionow Amerykanow nie posiada stalego miejsca pracy (tj.. 35 godzin tygodniowo)
  90 milionow Amerykanow pobiera „kartki zywnosciowe”, ktore „realizowane” sa w sieci marketow j.p.morgan’a (tego samego, ktory kontroluje hipoteki w USA i Kanadzie), 9 milionow rodzin nie posiada stalego miejsca zamieszkania (zbankrutowaly a domy zostaly przejete przez zydowska finansjere bankowa), ok. 3.6 miliona dzieci w USA jest bezdomnych a ilosc miast „namiotowych” wciaz rosnie, a odpowiedzialni za ten „rozklad” jest lichwiarska zydowska finansjera, ktora calkowicie spacyfikowala wazne (najwazniejsze) urzedy panstwowe na terenie USA wlacznie z „bialym knesetem”…przy totalnym dlugu wobec zydowskiego federal reserve na sume ok. 247 bilionow dolarow (1 bilion to 1000 miliardow)…, a bezrobocie siega 22% (w niektorych stanach ponad 31%)…

  Czy w takim stanie gospodarczo-ekonomicznym, jakim jest obecnie USA, kto o zdrowych zmyslach rozpocznie III wojne swiatowa z Rosja, Chinami i Indiami???…
  Owszem, moga III wojne swiatowa rozpoczac TYLKO zydzi zamelinowani w podziemnych bunkrach przy tragicznie krotkim czasie przy jednoczesnie niechetnym opinii publicznej przekonaniu o wlasnym militarnym samobojstwie z Rosja… z ktora nota bene zartow nie ma…
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Z grzecznosci pominalem zasob zlota w Fort Knox, ktorego juz tam nie ma i obecnie USA nie posiada znaczacej ilosci zlota, ktore w ciagu ostatnich dwoch lat zakupily Chiny i Rosja zabezpieczajac wlasne waluty przez zydowskimi lichwiarzami (spekulantami)…

 5. AlexSailor said

  E tam.
  Stany nie przegrały, bo zawsze było wiadomo, że okupacja-dominacja całego świata jest niemożliwa i czasowa.
  Po prostu następuje nowy podział stref wpływów, głównie handlowych.
  USS-meni właśnie kolonizują i podbijają Europę, by uczynić z niej kraj III Świata, swoją kolonię w stylu XIX wieku.
  Pewne przetargi i niedopowiedzenia występują na granicach, np. na Ukrainie, która chyba już jest przehandlowana i tylko ostatecznie nie ustalono jeszcze linii podziału.
  Podobnie jest w Afryce, na Dalekim Wschodzie, na Bliskim Wschodzie, w Iraku i Afganistanie oraz Ameryce Łacińskiej.

  Europa jednoznacznie będzie, jeśli nic nie zrobimy, jeśli nie odwróci się koniunktura, kolonią Stanów, a my ich wyrobnikami.

 6. Plausi said

  Rozkład (jazdy) USA

  @3, 15vagabunda

  „Stany rozkładają się od lat 80-tych „, powiedzielibyśmy są rozkładane i to systematycznie, co wynika zresztą z istoty systemu koczownictwa, porównaj też Attali i jego definicja globalizacji, naszym zdaniem najlepiej oddająca cechy tego zjawiska.

  Naturalnie przeszło 30 lat starań przyniosło znakomite rezultaty, jak choćby cytowane przez Jaśka z Toronto: „90 milionow Amerykanow pobiera „kartki zywnosciowe””.

  @5, AlexSailor
  „Europa jednoznacznie będzie … kolonią Stanów „, USA są już od ok. 100 lat kolonią MWF (FED powstał przed 102 laty), a więc UE nie będzie kolonią USA, już dziś jest bowiem kolonią MWF z jej EBC.

  Jest rzeczą wykluczoną, że w takiej sytuacji USA będą w stanie podjąć jakąś większą wojnę.

  W gruncie postępowanie kierownictwa USA, które znakomicie pojęło, jaki los wyznaczyła jej MWF, odpowiada metodzie: „no jeśli my mamy utonąć, to pociągniemy za sobą cały świat.”, tego wspaniałym przykładem są kolejne operacje włącznie z tą ostatnią w krainie U.

  Nie chcielibyśmy się powtarzać, ale nie ma kapitału „narodowego”, tzn. nie ma żadnego kapitału amerykańskiego, EU czy chińskiego. Także znaczna część tzw. kapitału chińskiego jest w rękach MWF, co powyższe linki dokładniej wyjaśniają. Nikt nie dał Chinom kapitału, aby nie zabezpieczyć sobie tam udziałów, zresztą meldowane co raz to powstania mniejszości islamskich czy tybetańskiej są ostrzeżeniami MWF dla kierownictwa Chin, bowiem powstanie chłopskie, byłoby w stanie zdmuchnąć każdą władzę w Chinach i to nie po raz pierwszy, Pekińczyki dobrzy o tym wiedzą.

  Na wiele procesów zdają się mieć wpływ własności naszego systemu pieniężnego, który nie potrafi się obejść bez zmiany pieniądza, wojen i katastrof, które dopiero porządkują ten system, zepsuty przez systematyczne wprowadzanie do obiegu pieniądza fałszywego przez banki. Ten fakt bywa niezwykle często zaniedbywany w rozważaniach. Wojny nie mają nic wspólnego z jakąś niechęcią jednego narodu do drugiego, a są dziełem MWF i konsekwencją m.in. czwartej swobody jak też niezależności banków i innych instytucji podobnych.

 7. u said

  No, tak znaki szczegolnie te na pingpongowych ksich portalach – wskazuja, to-to, ze jesli w Stanach biesy sie nie opamietaja to bedzie taka tam ruina, jak dzisiaj Ukraina. Obecnie kazdego dnia ksie wypisuja na sponsora ich majatku i potegi militarnej, same niecne grozby, bo posadzaja sponsora o podzeganie do wybuchu kotla w Azji i po sasiedzku ze smokami.

 8. Re: 7 U

  Nie opamieta sie syjonistyczne zydostwo i bedzie na „sile” walic we wszystkie bebny wojenne na wszystkich koszernych kanalach i szczekaczkach.
  USA tj., okradzione i oglupione amerykanskie spoleczenstwo (rozne narodowosci) maja przeciwko sobie pol SWIATA, ktore ucieklo spod (z pod) kontroli zydowskiej lichwiarskiej finansjerze w doslownie ostatnim momencie…dzieki W.Putinowi (i jego doradcom)…

  Jaki jest stan rzeczy? Lichwiarze praktycznie nie MAJA zadnego pokojowego rozwiazania z Rosja, Chinami i Indiami jak tylko wszczac III wojne swiatowa (oczywiscie ze zydowska wojne jak i poprzednie przez zydow wywolywane)…w sposob desperacki w wersji „va bank”…wciagajac do niej wszelkie napotkane (uzaleznione) „mieso armatnie” w tym naszych nieszczesliwych polskich „lemingow” ujadajacych bez przerwy na Rosje, ktora de facto jest naszym jedynym ratunkiem przed fizyczna (calkowita) likwidacja naszego Narodu no i sila rzeczy RP (Polski, pod obecnym zydowskim zarzadem z Brukseli)…

  Piszac krotko: „CZAS SIE KU…WA OBUDZIC” – DOSC ZASYPIANIA GRUSZEK W POPIELE !!!!.
  (albo Nas Polakow NIE BEDZIE !!! – a zydy robia dokladnie to, zeby Nas WOGOLE nie bylo…).
  =================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 9. u said

  @8

  Bennett to world: Recognize Golan Heights as Israeli territory
  Bayit Yehudi Chairman says Jews in the Golan should number 100,000 in five years; ‚ISIS would be swimming in the Sea of Galilee’ if Israel gave up Golan.
  Noam (Dabul) Dvir
  Published: 06.07.15, 19:52 / Israel News

  Skoro takie powiadomienie puscil Kurnik w swiat, to dlaczego „spoleczenstwo swiatowe” nie kipi oburzeniem, a przyapdky Krymu nie moze Putinowi darowac „bezpodstawnej aneksji?” Przeciez w tym wypadku to nawet nie analogia z Krymem, to jawne zawlaszczenienie syryjskich Wzgorz.

 10. JO said

  Ad. 8. Co znaczy obudzic?
  Jakies propozycje czegos robienia, procz tu Romowy?
  Co Pan Robi , by cos zmienic, procz oczywiscie prow adzenia niezbednych witryn Internet towych uczacych, poszukujacych Prawdy .

  Czas na czyny, jakie czyny wiec Pan Wykonuje?
  Co Pan radzi.

  Kazdy Ma dosyc Sloganow – ” czas sie obudzic ”

  Gajowka prowadzi Kwesty, wsparcie dla Ksiezy. Czy Pan wspiera Ksiezy, jezeli tak to ktorych?
  Gajowka Prowadzi Akcje Ikony, by przekazac Je Rosjanom poruszajac Niebo a ono ziemie.
  Gajowka Ma idee wspolpracy gospodarczej miedzy Polakami, ktora ciezko wdrozyc w Zycie, ale Jak Bog da a my podejmiemy wysilek, to I to mozna.
  Gajowka Ma idee organizacji wojskowej, ale I politycznej , jednak to sa tylko idee wciaz, gdyz przyzyciowo to tylko mozna mowic o zalazkach.

  Co Pan proponuje Konkretnego Robic?

 11. JO said

  Oto przyklad wpisu korespondencyjnego… jednego z nas, Gajowiczow , mlodego Polaka:

  „Tak jestem uparty. Mam już dość życia w świadomości, że pracuję na zachodnią strefę wpływów. Dość patrzenia jak młodzi ludzie są wyzyskiwani przez zachodnie korporacje do granic możliwości za śmieciowe warunki i pieniądze. Widzę w tym działaniu promyk nadziei na to, że chociaż część ludzi będzie mogła zrzucić te kajdany jakie na nich nałożono.

  Pozdrawiam,

  XX”

  Inny Gajowycz skarzy sie, ze nie ma wsrod nas wyznaczonych KONKRETNYCH CELOW I przypisanych do nich odpowiedzialnych ludzi za konkretny project.

  MIELENIE OZOREM w stylu „Polacy obudzcie sie” to juz nie ten czas. Mamy tego dosyc Panie Janie I tacy jak Pan Jan.

  Wasz wiek I rozum stawia wieksze wymagania wam, daleko wieksze od takich czczych hasel.

 12. Re: 11 JO
  Nie napisalem, ze ktos cos ma robic, bo nie wiem, kto jest do czego zdolny i jakie ma predyspozycje jak sie wreszczie obudzi…z tego zydowskiego marazmu ogolnoswiatowych szczekaczek.
  Nie jestem do wyznaczania „konkretnych celow”, ale dla przypomnienia Ojczyzne mamy TYLKO jedna (na razie jest „zamrozona” w brukselsko-talmudycznym ucisku prawa zydowskiego) i trzeba ja w jakis sposob „odmrozic” i napowrot odzyskac…

  I dlatego ot tak napisalem w kierunku polsko-jezycznych lemingow, ze trzeba sie wreszcie obudzic…(z 500 letniego chrapania)…

  Nie uprawiam „hasel” i nie zajmuje sie „programowaniem” osob fizycznych (ludzi)… wiec prosze potraktowac moj powyzszy wpis jako „wolajacego na puszczy…”…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 13. Boydar said

  „… Stany Zjednoczone przegrały, ponieważ nie były gotowe podzielić się władzą z instytucjami międzynarodowymi (np. z Międzynarodowym Funduszem Walutowym i Bankiem Światowym [??? – admin])

  Ja dostawił bym więcej pytajników. Zdanie to, interpretowane nawet po żydowsku czyli do góry nogami i od prawej do lewej nie dają jasności o co autorowi chodziło. Ostatnie wydarzenia na świecie wskazują jednak, iż prawdą jest teza Pana JPT – „Rotszyldy zaatakowały Holokaustów”. I dopiero po uwzględnieniu powyższego, idzie co nieco zrozumieć.

 14. Zenek said

  Sluchajcie:
  Role USA ma teraz przejac Kanada.
  Steven Harper, premier Kanady podjal sie odpowiedzialnej funkcji zarzadzania Rosja.
  I bardzo dyplomatycznie, po ukrainsku, bez ogrodek, oswiadczyl, ze Rosja nigdy nie powroci na lono G-7 dopoki Putin jest przy wladzy.
  Niestety, Steven Harper ma racje. Putin dawno osral G-7 a to dlatego, ze G-7 jako grupa najbogatszych panstw swiata jest duzym nieporozumieniem; nie naleza do niej rzeczywiscie bogate panstwa jak Chiny i Rosja.
  A Harper niech uwaza na swoich ulubiencow bo mu zydki i ukropy sciagna spodnie przez glowe.

  Kanada ostrzega Rosje (mozna pec ze smiechu) ze Rosja nie bedzie mogla powrocic do klubu najbogatszych panstw swiata dopoki Putin jest przy wladzy ( a Harper zarzadza G-7)

  http://wakeupfromyourslumber.com/canada-warns-russia-it-wont-rejoin-g7-with-putin-in-power/

 15. Re: 14 Zenek…
  Kanada zarzadzana przez zydostwo moze TYLKO Rosji zrobic „dobrze” miedzy nogami i nic ponad to…
  Natomiast „bialy kneset” w Waszyngtonie moze Chinom i Rosji policzyc samochody na autostradach…i nic ponad to..

  Lichwiarskie zydostwo kontrolujace USA poprzez „IMF” (international mafia federation), ktore doprowadzilo Amerykanoiw (i Kanadyjczykow rowniez) do totalnego zalamania moralnego, ekonomicznego, kulturalnego i religijnego liczy na to, ze to oglupione i zdemoralizowane spoleczenstwo Polnocnej Ameryki zechce pojsc na III zydowska wojne swiatowa???… Bardzo w to watpie… I ostatnim zydowskim aktem rozpetania III wojny swiatowej (o czym pisalem 2-3 lata wczesniej) moze by nacisniecie „czerwonego guzina” odpalajacego balistyczne rakiety nuklearne z zaprogramowanymi kierunkami (celami)…I tylko to dzisiaj moze zydostwo (tzw. miedzynarodowa spolecznosc) uczynic jesli chodzi o Rosje czy CHiny, bowiem praktycznie nie maja zadnego wplywu w Rosji na system cyrkulacji srodkow finansowych przy calkowitej likwidacji zydowskiego dolara z terytorium Rosji (no i zydowskich biznesow jak: visa, master-card, McDonald, american expresss itd.itd.itd.,)…

  Dzisiaj zydzi bluffuja nie maja zadnej konkretnej karty przetargowej czy argumentacyjnej… Swieca swymi przewrotnymi (chytrymi) slepiami gotowi do ucieczki w podziemne „dziuple”…
  ===============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Wyglada na to, ze Bog dosc znacznie skraca nam gojom cierpienia, ktore diabelska nacja nam przygotowala…

 16. Zenek said

  15
  Jasiek z Toronto
  W Kanadzie jak pan zapewne wie, rzadza nie tylko zydzi.
  Dostaje ten debil Harper straszne pieniadze od ukrainskiego lobby. Dlatego jest wybierany w kolejnych falszywych wyborach.

  Po II-ej wojnie swiatowej bandy UPA schronily sie w Kanadzie jako Polacy. (Zaraz po wojnie panstwa alianckie nigdy by faszystow nie przyjeli jako emigrantow)
  Polacy zas walczyli caly czas po stronie aliantow.

  Banderowcy wywiezli kupe zlota i wartosciowych przedmiotow z Ukrainy i schowali to w Kanadzie..
  Po otrzymaniu stalego pobytu jako „uchodzcy z Polski” natychmiast sie zorganizowali bardzo chytrze jako Ukraincy.. Zreszta zrobili to nie tylko w Kanadzie ale do Kanady przewiezli ukradziony majatek.
  Kanadyjska organizacja ukrainska jest najbogatsza z wszystkich ukro-organizacji w swiecie.
  Pamietam wiele lat temu na takiej konferencji polsko-ukrainskiej Ukropy sie smialy z Polakow ze klepia nedze polonijna.
  Akurat mowili prawde.

  Za to oszustwo paszportowe powinni byc wszyscy deportowani.

  Prosze zauwazyc ze z tych wszystkich Ukraincow co sciga Centrum Wisenthala jako rzekomo przestepcow wojennych zaden nie nalezal do UPA. Byli to glownie jency sowieccy wzieci do niewoli przez Niemcow. Znaczy sie Ukraincy ktorzy byli w armii sowieckiej.
  Teraz tez maja jakiegos dziadka co go maja sadzic. I tez nie z UPA.
  Jest to wyjatkowe dranstwo. Swiat wykazuje kolejne przejawy debilizmu bo sie nawet nie zastanawia jak to sie dzieje ze zolnierzy Armii Czerwonej, ktorzy dostali sie do niewoli niemieckiej w 70 lat po wojnie oskarza sie o kolaboracje z Niemcami!.
  Demjaniuka zas skazali Niemcy pani Merkelowej za … kolaboracje z Niemcami.
  Schetynie tez nikt w pysk nie przywalil.
  Ja pamietam swiete oburzenie niedorobionych Polakow na zbrodnie Demjaniuka, ktory jako wiezien obozu sam jeden zamordowal cos 30tysiecy zydow.
  Nic dziwnego, ze sie z nas Czesi i Slowacy smieja.
  Kto chce miec takich durniow za sasiadow?

 17. NICK said

  Panie Jaśku Kochany (15).

  „Lichwiarskie zydostwo kontrolujace USA poprzez „IMF” (international mafia federation), ktore doprowadzilo Amerykanoiw (i Kanadyjczykow rowniez) do totalnego zalamania moralnego, ekonomicznego, kulturalnego i religijnego liczy na to, ze to oglupione i zdemoralizowane spoleczenstwo Polnocnej Ameryki zechce pojsc na III zydowska wojne swiatowa???… ”

  No właśnie. Takie społeczeństwo może zechcieć, niestety. To jest rzesza coraz bardziej zniewolonych niewolników a dominuje ich debilizm, wyraźnie pogłębiany. W Polsce i wielu innych miejscach jest podobnie. Załamanie moralne to oni akceptują, kulturalne i religijne – już nie wiedzą co oznacza, analfabetyzmem się nie przejmują. Przy ekonomicznym nieco brykają, jednocześnie akceptując powszechną lichwę.
  Wkrótce będą gotowi oddawać nerki, denuncjować rodziny… za miskę ryżu. Będą więc woleli iść na wojenkę za hamburgera i puszkę coli, koniecznie też za obietnicę lepszego jutra.
  Możliwe też, że doliny społeczne, „spontanicznie” i powoli, zaczną wyrzynać same siebie a une nawet palcem w bucie nie kiwną bo to une napisały ten scenariusz. A My?
  Sami go realizujemy. Ciesząc się jednocześnie z tzw. wolnych wyborów [TFU] i z tego jacy to mądrzy politycy Nami kierują. MANIPULACJA. TOTALNA.

  Jeżeli ktoś, naciśnie „czerwony guzik” i jeżeli zdąży, będzie to wyzwoliciel resztek Bożego Świata i Jego porządku. A potem?
  Wiadomo. Będziemy pieścili stary odcisk ludzkiej stopy. Wyjąc. Z tęsknoty za człowiekiem i wszystkim co ziemskie. Dochodząc, na powrót, do Boga.
  Pozdrawiam.

  P.S. A ja już nie mam czasu, siły i ochoty, uczyć się historii Rosji, języka rosyjskiego, który znam w stopniu miernym. Czyli Putin mnie nie przygarnie… .

 18. Re: 17 Nick…
  Obawiam sie, ze napisal Pan wlasnie dowod na to, ze to oglupione spoleczenstwo (amerykanskie, kanadyjskie, polskie i inne) beda za wszelka cene chronic swego zycia (denucjujac swoje rodziny, akceptujac powszechne zlodziejstwo), by tylko nie isc na wojne przez zydow zorganizowana… Oni zycia nie oddadza za Ameryke czy Polske…Beda pelzac i snuc sie po katach, by swe zycie zachowac. Na wojne idzie Narod ktory ma (zachowal) tozsamosc i wie czym jest wolnosc, ktorej mial okazje doswiadczyc. Panie Nick’u…szczury nie ida na wojne i nigdy nie byli wojownikami…

  W/g mojej obserwacji, to powtorze jeszcze raz, ze modlitwe do Samego Boga podjelo 1% ludzi, by uprosic Go o skrocenie czasu cierpienia (wojna, choroby, powodzie, tajfuny, – Czterech jezdzcow Apokalipsy – ktora zaczela sie 12 maja 2014 roku, co jest widoczne w rzeczywistosci), ale kara napewno nadejdzie w nieoczekiwanej chwili…Zbyt duzo niegodziwosci zebralo sie na tym swiecie…

  I jeszcze jedno: Wojna od dawna toczy sie miedzy Niebem a pieklem, miedzy Swiatlem a ciemnoscia i Bog doskonale o tym wie i dopuszcza ten caly proces (daje czas) by ludzie mieli mozliwosc do nawrocenia…, choc przyznac nalezaloby, ze Bog jest jednak bardzo cierpliwy…
  ======================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Jesli Polacy i polsko-jezyczne lemingi nie wiedza co maja robic, to niech wreszczie wezma do rak Rozaniec i niech zaczna przepraszac Boga za swoje grzechy (glownie grzech zaniedbania wlasnej Ojczyzny)…

 19. NICK said

  Ach Panie Jaśku.
  Ma Pan sporo optymizmu, także w czasach Apokalipsy. Jest to logiczne i zgodne z Wiarą. Tak jak Pan zaznaczył – NAWRÓCENIE.

  Mnie się rozchodziło o rzeczy bardziej przyziemne. Tu i teraz. O tą prostą swołocz, wytresowaną na zatracenie. Szkoda jej.
  Pamiętajmy zatem, że Mamy Wolną Wolę daną przez Boga, nie zapominając, że Pan Bóg jest ponad WSZYSTKO.

  P.S. Szczerze pisząc, to mam taki natłok myśli, spostrzeżeń, że nie potrafię tego zawrzeć w zdaniach kilkudziesięciu.
  Pozdrawiam: z Panem Bogiem.

 20. Re: 16 Zenek…
  Obawiam sie, ze w Kanadzie rzadza TYLKO zydzi i to za ich milczacym przyzwoleniem ukrainskie lobby dokonuje w sensie politycznym to, co nie koliduje z zydowskimi interesami (w sensie politycznym i finansowym)…
  Podobnie ma sie w Anglii, Hiszpanii, Wloszech, Belgii, Holandii a nawet w Szwecji…

  Kiedys zapytano mnie: „Czy grupa bilderbergow (300) jest tajnym rzadem swiatowym???”…
  Moja odpowiedz: „Absolutnie nie!!! Grupa bilderbergow jest tylko i wylacznie zarzadem (nizszego szczebla) na uslugach zydowskiego sehendrynu, a ten jest podlegly scislemu gronu (9-13 osob) kontrolujacych i wydajacych precyzyjne zarzadzenia…
  Podobnie ma sie z obecnym „kneSejmem” w W-wie na Wiejskiej – ci kneSejmowi degeneraci jedynie czytaja rozporzadzenia otrzymane z Brukseli… Czy nie latwiej byloby zlikwidowac polsko-jezyczny „kneSejm” i zaoszczedzic 180 milionow zlotych i jesli juz, to samemu sobie przeczytac zydowskie rozporzadzenia i sie do nich dostosowac bez wydawania 180 milionow???…
  ==================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 21. JO said

  ad.12. MY POTRZEBUJEMY PRZYWODCOW KTORZY ROZKAZUJA, RZADZA.

  Dzialaja a nie tylko pisza, mowia, pouczaja, wskazuja…etc, etc, etc.

  Bo tylko tacy naprawde moga „Obudzic Polakow”…

 22. Re: 21 JO
  A Pan w czyim imeniu wypowiada takie slowa?
  Kto to „MY???”…
  Konkretnie!!!…

  Gdybym zaczal rozkazywac, to ci „MY” zaraz wdepali by mnie w ziemie…
  Gdybym zaczal rzadzic, to ci „MY” zaraz by mieli tysiac innych pomyslow,
  Gdybym zaczal pouczac, to ci „MY” zaraz znalezli by milion alternatyw, by udowodnic, ze jednak maja inne rozwiazania..

  Pytanie tylko: „I po co mi to???”…
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 23. JO said

  W imieniu swoim I takich jak ja. W imieniu Spoleczenstwa „Polak Ortodoks”, w imieniu Polskich Tradycjonalistow zwiazanych z Gajowka. W imieniu tych, co sie zglosili do Wspolnego Dzialania, ktorych czasem wypowiedzi wklejam w Gajowce.

  My potrzebujemy Przywodcow. Panowie …jak Pan w tym, swoim wiekiem, doswiadczeniem… nie mozecie tylko/az pouczac, wskazywac, wolac „obudz sie Polsko”. Panowie musicie nas prowadzic, rozkazywac, przydzielac zadanie, organizowac, tworzyc grupy, wyznaczac nam cele I z name je zdobywac.

  Pan jest Katolikiem. Pan powinien wiedziec, ze Tradycja Katolicka uczy, ze Chrystus nie pomaga siedzacym I gadajacym a wylacznie DZIALAJACYM.

  Czas Panowie Dzialac. Nie wolno nam sie wstydzic, ze malo mozemy, bo na poczatek, kazdy malo moze, ale krok po kroku, Bog widzac, ze robimy wysilek, my bedziemy moc wiecej.
  Przestanmy Gadac I Dzialajmy.

  Organizowany jest wyjazd do Moskwy. Czemu NIKT nie rozwaza, by jadac do Moskwy pojechac na Bialorus I tam rozpoczac rozmowy z Bialoruska Polonia. To przeciez jasne, ze to ONA nam teraz moze duzo pomoc. Tam mozemy zaczac rozmawiac/rozpoczac wspolprace gospodarcza. Przeciez SP Lepper nam wyznaczyl droge.

  Panowie, czy wy tylko juz tylko Gadac Madrze potraficie? Tylko Gadac? Powiem raz jeszcze, ze tak gadac to juz dzieci potrafia, nowe pokolenie, mlode pokolenie.

  To pokolenie jednak potrzebuje Starych wygow, Przywodcow z Doswiadczeniem, wiedza, madroscia Zyciowa, przywodcow Dzialajacych.

  W przeciwnym razie skazana jest ta mlodziec na Brauna, ZAwidze, Dude, eyc, etc, etc

  Kafel tylko gada
  Pan kelpie w klawiature jak tylko moze..
  Akiej – starszy Pan, Pan Akiej, wiek nie gra roli,on Dziala. Umrzec w Boju to honor I chwala I ten czlowiek to Robi….
  Bojdar, czas wyjsc z norki i zaczac wreszcie cos robic.
  Inni tez.

  Czy to tak trydno Rozkazywac, organizowac dla Panow?

  W samej Anglii jest nas kilku. Czy ktos z was…. , moze powiedziec – prosze wydrukowac 1000 ulotek I porozsylac , poroznosic po miejscacvh gdzie sie znajduja Polacy I tak rozkazac 4 razy w Roku.

  Czy to tak ciezko wam?

  Napisalem, ze na spotkaniu z JE Biskupem byla garsta Polakow, czy to tak ciezko naazac sie z nimi skontaktowac, polaczyc sily.

  Male rzeczy spowoduja, ze beda I wieksze, ale jak Bog moze dac duze, jezeli od was Nie ma tego, do czego jest stworzony „Ojciec” ( jego wiek, pozycja…)

  Nawolywania czas „Obudz sie Polsko” to juz nie ten czas, to jest za malo.

 24. JO said

  Na Kogo sie Ogladacie, kogo wyczekujecie??

  To wy jestescie Seniorami. To wy macie Siwe Wlosy.

  To wasze Pokolenie ma rzadzic Mlodymi, wydawac rozkazy.

 25. NICK said

  Cud? E tam.
  Dys – coś tam znikło i staje się coraz bardziej natarczywe.
  We swoich planach.
  ZAPAMIĘTAJCIE.

 26. Boydar said

  @ Pan JO

  Całe moje otoczenie, koledzy, znajomi, ba, przyjaciele, to Żydzi. Nie zaufam Im w tej sprawie. Siłą rzeczy musiał bym walczyć także przeciw Nim. Bo w razie konieczności wyboru, staną po stronie wroga. Choćby i nawet wiedzieli że za moment sami zginą z jego ręki. Taki charakter, geny, nie wiem co. Ja Ich nie robiłem, ja Ich poprawiać nie będę. Na razie walczę sam, nie tylko tutaj, po swojemu i po cichu. Pożiwiom, uwidim, co mi z tego wyjdzie.

 27. JO said

  Pod lezacy Kamien Sama Woda Nie Podplynie.
  Ktos musi te Kamienie podnosic.

  Starzy, nie moga ogladac sie na Mlodych, bo to co do Starych nalezy, mlodym nie ubywa.

  Mlodzi zas musza sluchac Starych. Jak sluchac Starych, skoro rizkazow od nich nie Ma?

  To sluchaja, ” starszych w Wierze „

 28. SAP said

  Ilustracja muzyczna:
  Junior Stress – Pier*** Amerykę

 29. NICK said

  Warto posłuchać, P. SAP. Warto.

 30. JO said

  http://winedas-foresthouse.com
  Only business England – Poland

 31. Rokitnik said

  To troszkę nie tak Sz.Kolego JO.
  Po pierwsze dzialać można tylko na SWOIM terenie, a nas zwyczajnie przeflancowano !
  To zamierzone działanie które przeżyliśmy w latach 80 siątych, bo praktycznie chodziło o ODERWANIE nas od korzeni?
  Banicja, KOP UB -owskiego buciora, po to by więcej im ” nie mieszać „.? To wyprobowany sposób dywersantów polskości. Zamknięty AK owiec – jak maiał wogóle szczęscie to wracał do Rodziny po 15 latach? W tym czasie socjalistyczne państwo czułą opieką otaczalo jego 5 letniego ( powiedzmy ) Syna. Po powrocie z łagru, kicia, obozu – Ojciec, nie może już nawiązać kontaktu z Synem, albowiem INNY to już dla niego Świat, inne zachęty, inne priorytety jak sie dzisiaj mówi??
  MY jeszcze nie zidontrynowani ” dziadkowie „, nadający się teoretycznie na NAUCZYCIELI, w obcym środowisku i w dodatku w „pełzającym zamordyźmie ” NIE MAMY CO SZUKAĆ ZROZUMIENIA? Co innego gdyby doszło do TERRORU ( siłowego, brak żywności, pacyfikacje, łapanki na wojenkę z Rosja pod komendą UPA – inowców? Wtedy i owszem…z tym, ze zamordyści tez o tym wiedzą i tak długo będą usypiać społeczeństwo, aż SAMO poprosi o …. całkiem przyzwoity LAGIER NWO.

  Ps. Oczywiście jest inna opca powyższego ale to tylko osobiście, a nie na inwiglowanych forach mozna takie coś rozważać….

 32. JO said

  Nie zgadzam sie. To Wy z roznych miejsc, z Doswiadczeniem , pamiecia historyczna, autorytetem musiecie Rozkazywac.

  To wasz Panowie Obowiazek.

  Wiecie gdzie ta mysl mi naszla? Ano jak zobaczylem JE Biskupa Williamsona. On tez jest Wyrzucony , osamotniony ale on Naucza I ROZKAZUJE .

  To wasz Obowiazek . Ten Biskup na piechote chodzi…on nie pod daje sie, on RZADZI.

  To jest Jego Odpowiedzialnosc, Obowiazek to robic, tak jest I z Wami. To Wasz Obowiazek.

 33. Re: 23 JO.

  Prosze bardzo, juz przedstawiam bardzo dobrego Nauczyciela, patriote i bezkompromisowego duchownego w osobie ks. PIOTRA NATANKA mowiacego publicznie:
  http://www.christusvincit-tv.pl/viewpage.php?page_id=1

  Dwa lata temu, w Grojcu pod Warszawa wynikl problem ze szkolna kuchnia (tj., jej zorganizowaniem) dla wlasnych dzieci tam uczeszczajacych.
  Powiedzialem w jaki sposob powinni ta szkolna kuchnie zorganizowac, skad mieli brac produkty (warzywa, owoce, mieso), kto mial ta szkolna kuchnie prowadzic itd., itd… No i wie Pan co sie stalo? Wypieli sie d…pa a ich wlasne dzieci do tej pory chodza glodne…
  Przypomne, ze gmina Grojec jest jedna (przynajmniej byla) z najbogatszych gmin w Polsce…

  Jesli wiec taki stan rzeczy ukazuje mi sie przed oczami, ze wlasciciele sadow nie potrafia (nie sa w stanie) zorganizowac szkolnej stolowki, to jak sobie Pan wyobrazi to, ze recepta na normalnosc systemu cyrkulacji srodkow finansowych jest podobna do przepisu pieczenia chleba powszedniego…

  Ja nie jestem piekarzem, ale w kazdej chwili (jestem do dyspozycji) zapodam prywatnie wiekszosc „przepisow” na pozbycie sie zydowskiego okupanda i lichwiarskiego syndykatora z naszej (okupowanej) ziemi…

  I jeszcze jedno: Dariusz Kosiur i Pawel Zieminski byli na Bialorusi, nagrali film, nawiazali kontakty, a ostatnio p. Pawel Zieminski byl na ogolnoswiatowym Kongresie Slowianskim w….MOSKWIE…Tak, byl w Moskwie.
  Ponadto, za moja koncepcja Polska Suwerenna wystosowala Memorandum do Dumy (W.Putina) poprzez Ambasade Rosji w W-wie i otrzymali podziekowanie, odpowiedz i ….(no dalej nie pisze)…

  Jak ktos nie wie co ma robic, to niech wezmie do reki Rozaniec Swiety i zacznie sie goraco modlic, a zapewniam, ze Duch Swiety da dar o jaki prosi modlacy…

  ==============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Dlaczego smuci sie Pan ze wyjechalem na stale do Kanady (z jedna walizka), a nie cieszy sie ze wciaz jeszcze zyje???…

  P.S. 2 Jesli zyczy sobie Pan przeslania kilku lub kilkunastu Biuletynow, ktore mialem okazje napisac (1995-1999) to prosze podac swoj adres E-mail, to przesle. One sa wciaz aktualne. Biuletyn nr. 40 zostal skopiowany w ilosci 280.000 egzemplarzy i rozdawali go m.in., na Jasnej Gorze w Czestochowie…

 34. JO said

  Ad.33.tak Panie Jasiu, Poprosze o Biuletyny.
  ..Ja sie ciesze, ze Pan zyje.!!!….

  Teraz prosze, by Pan zakazal Rozkazywac. Z Punktu tego, co Pan opisal jest to doskonale miejsce. Internet, Nas Polakow. Rossianie po calej kuli ziemskiej daje doskonale opcje.

  Dzialac trzeba Publicznie, bo to Zydzi Dzialaja skrycie. Publicznie trzeba obnazac KAZDEGO zydo- Masona I ich akcje. Tylko takie Dzialanie ma szanse powodzenia.

  Nie wiem, co w srodowisku Ksiedza Natanka Pan zrobil. Ja prosze o wysilek w naszym Srodowisku, tu w Gajowce.

  Rowniez nie wiem, co zrobil Pan Dariusz. On sie tu nie chwalil kontaktami , nie prosil Nas o przylaczenie sie do Wspolnych Dzialan ani nie przychodzil Rozkazywac a wylacznie wg mnie tu Ublizal podwazajac Wiare Katolicka. Prosze wiec nie mieszac ” Zoltek ” z roznych Jajek, to nie dziala.

  Pan jest Katolikiem, prosze wiec, by Pan, jako Starszyzna, zorganizowal poprzez Gajowke Grupe Starszyzny, ktora wezmie Odpowiedzialnosc ZARZADZANIA POTECJALEM Gajowki I Gajowiczow.
  Ma Pan do dyspozycji rozpoczete tu dzialania. Trzeba zaplanowac wyjazd do Moskwy, delegacje- chyba, ze Gajowy chce jechac sam. Moze Pan ruszy starego wyge Romana Kafla, by nie tylko grypsil, ale zaczal cos robic, moze wowczas uwierze swojemu sumieniu…

  Ma Pan w Anglii Polakow kilku przytulonych do Poslugi JE Biskupa Wiliamsona, to dobry start.

  W Polsce jest kilku Polakow, ktorzy tez sa POTECJALEM . Zgloszeni do Spoldzielni, czekaja na Rozkazy, dyrektywy, dzialania organizujace Nas.

  Jak Bog da, bedzie niedlugo sklep internetowy Gajowki I Strona Internetowa tylko do Dzialan Gospodarczych.

  Za 4 din, przylatuje do Anglii jeden Gajowicz, by ruszyc do przodu Ltd.., wspolnie, to dobra proba…

  Zna Pan osoby w Polsce I poza nia, to prosze wraz z innymi siwoglowymi sie komunikowac I nawiazywac kontakty.

  Nigdy nie zaprzestawac, Nigdy sie nie poddawac.

  Czy o duzo Pana Prosze?
  Pan zna adres meilowy , gdzie Pan moze napisac to czego publicznie nie mozna powiedziec:
  polak.ortodoks@gmail.com

 35. JO said

  Re .34. Zakazal Rozkazywac to mialo byc zaczal Rozkazywac . Pisze z ipada a on ma klawiature angielska, ktora Robi korekty a oczy czasem nie widza samozcynnej korekty….

 36. JO said

  Tradycyjni Katolicy potrzebuja Przywodstwa, celow do osiagniecia, Wspolnych Dzialan.

  Nawet najmniejsze wspolne dzialanie, to w tych warunkach Olbrzymi sukces, ktory wydaje owoce, porusza Niebo.

  Do Spoldzielni zglosilo sieonad 100 osob. Wsrod nich sa osoby, ktore czekaja na wspolne dzialanie, ktore maja tak piekne mlode serca, ze to grzech, by je pozostawic samym.

  Pan Rokitnik. Pan jest specem od miodu? Anglia to rynek dla miodu I jego przetworow. Pan musi zostac specjalista w naszym sklepie od tych produktow, ktore powinnismy sprzedawac poprzez ten sklep do Anglii.

  Panie Gajowy, jak Pan zamierza zawiezc Ikony do Rosji? Czy napiszemy jakies pismomod Nas . Czy posedzie Pan sam? 4 Ikony pol metra wysokie kazda, to nie na jedna osobe. Moze to czas, by zaczac o tym planowac?

  Ja nie wiem, panie JO, czy jestem do tego odpowiednią osobą…
  Gdzie te ikony obecnie się znajdują?
  Admin

 37. JO said

  Ad.36. Na Podlasiu sa pisane. Obiecano mil ze za dni kilka pierwsza bedzie ukonczona. pozostale maja zagruntowane deski. Dokonca wakacji powinny byc ukonczone. To dlatego juz teraz, trzeba zorganizowac wyjazd.

  Kto, jak nie Pan, Panie Gajowy jest odpowiednia Osoba do przekazania Daru od Tradycyjnych Polskich Katolikow w tym za pragnieniem i Wola JE Biskupa R. Williamsona?

Sorry, the comment form is closed at this time.