Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Sekretarz generalny NATO: „Naszym celem jest współpraca z Rosją”

Posted by Marucha w dniu 2015-06-06 (Sobota)

Wypowiedzi Stoltenberga – powód do optymizmu?

Nie ma nic dziwnego w tym, że media, w tym również rosyjskie, uważnie śledzą wypowiedzi działaczy politycznych i wojskowych, wywierających wpływy na proces kształtowania opinii publicznej wokół zawiłej — mówiąc łagodnie — sytuacji, jaka istnieje w dziedzinie bezpieczeństwa w Europie.

Wszelkie kroki w kierunku rozładowania napięć ludzie zdrowo myślący traktują ze zrozumieniem, a nawet z oględnym optymizmem. Wobec tego najnowsze oświadczenia złożone przez sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga podczas jego wizyty w Norwegii można uznać za ostrożny sygnał zwiastujący unormowanie stosunków między NATO a Rosją.
„To, co widzimy — coraz większa nieprzewidywalność, niepewność, niepokój. Lecz wierzę, że nie ma bezpośredniego zagrożenia ze Wschodu wobec któregokolwiek z krajów NATO” — oznajmił Jens Stoltenberg w wywiadzie dla norweskiego radia NRK. Stoltenberg dodał, że stosunki między Moskwą a Sojuszem Północnoatlantyckim mogą polepszyć się w przyszłości. „Naszym celem jest współpraca z Rosją. Leży to zarówno w interesie NATO, jak też iw interesie Federacji Rosyjskiej”, — stwierdził on.

Pewnym zgrzytem na tle tych wypowiedzi są niedawne oświadczenia Tomasza Siemoniaka — ministra obrony narodowej Polski — kraju członkowskiego NATO dążącego do odgrywania w sojuszu znaczącej roli. Na przykład, będąc w maju z wizytą w Waszyngtonie powiedział, że „NATO powinno dokonać czegoś, co nazywamy adaptacją strategiczną, to znaczy powinien przyjąć założenie, że zagrożenie na wschodzie Europy jest trwałe i tu też Pakt powinien działać i reagować”.
W oświadczeniach polskiego ministra Siemoniaka, tym nie mniej, znajduje odzwierciedlenie raczej ogólna tendencja dążąca do konfrontacji z Rosją i niechęć ze strony generalicji natowskiej, kontrolowanej ściśle przez Waszyngton, do unormowania stosunków z Rosją.

Wcześniej stały przedstawiciel Federacji Rosyjskiej w NATO Aleksander Gruszko potwierdził, że dialog polityczny z Sojuszem jest prowadzony, odbywają się spotkania za ambasadorami. Jednakże, jego zdaniem, jest to niewystarczające. „Bez praktycznej współpracy zanikać będzie polityczna motywacja dla prowadzenia dialogu” — podkreślił. Wypowiedzi sekretarza generalnego NATO w spawie zachowania politycznych kanałów w kontaktach z Rosją nie są oświadczeniem politycznym, lecz konstatacją faktu. Na razie nie widać żadnego dążenia ze strony NATO do poszukiwań sposobów dla współdziałania. „Sojusz sam strzelił sobie w nogę, rezygnując z praktycznej współpracy z Rosją” — oznajmił.

http://pl.sputniknews.com

Do wypowiedzi NATO nie należy przywiązywać żadnej wagi. Jest to organizacja bandycka, podporządkowana bandyckiemu państwu, USA. NATO łamie wszelkie umowy, jakie samo podpisało i nie jest zainteresowane jakąkolwiek uczciwą współpracą czy konkurencją.
Admin

Komentarzy 7 to “Sekretarz generalny NATO: „Naszym celem jest współpraca z Rosją””

 1. u said

  Co ten ptaszek Stoltenberg pierniczy to już on sam chyba nie wie, nie zdaje sobie z wypowiedzianych slów sprawy. Raz odgraża siȩ, że agresywną politykȩ putinowską trzeba silą powalić. Trzeba podjąć kontrakcjȩ w celu uspokojenia Putina i poskromienia jego apetytu na Ch.jnie, szczególnie baltycka. A teraz coś bełkocze coś o współpracy. Czy on wie co on mówi i czym? Tak to jest jak bałwany rządzą, którzy strategiȩ swojego postȩpowania są w stanie przewidzieć – godzinȩ naprzód.

 2. Kojak said

  Wiarygodnosc tej bandycko -kryminalnej organizacji jet warta funta klakow To tylko taki mlot w rekach łajdakow z Usraela sluzacy relizacji ich kryminalnych planow ! Zbroja i szkola pogrobowcow zbrodniarzy i bandytow rzadzacych na Ukrainie i mowia o wspolpracy ! To jest ta wiarygodnosc ? Bezczelnosc lajdakow ja zwykle nie zna granic i calkowicie przeczy ich plugawym zapewnieniom o dobrej woli a coz dopiero o wspolpracy

 3. Re: Artykul…
  Przypomne tylko, ze „uczestnictwo” w zydowskim NATO kosztowalo (mam na mysli tzw., „bilet wstepu”) nas ponad 360 milionow dolarow przy gromkim poparciu zidiocialej polonii amerykanskiej i kanadyjskiej. Tak glosno „gardlowali” z p. Moskalem (Prezesem Poloniii Amerykanskiej), ze zydostwo umiejscowione w NATO (CIA, FBI, NSA, NASA itp) „musialo” ulec i na „odpowiednich” warunkach zostalismy „wchlonieci” do zydowskich struktur NATO…

  Bylem jednym z niewielu, ktorzy byli przeciwko tej „macierewiczowskiej” koncepcji na publicznym forum w Mississauga (Ontario-Kanada) podczas wizyty „nasiego” bylego „menistra” sral…spraw wewnetrznych..
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 4. Joe said

  Jest to zwyczajny chwyt usypiania Moskwy…mysla ze Putin patykiem wydlubany…W dopisku Gajowego jest zawarta cala prawda…

 5. Zenek said

  4
  Joe
  Racja.
  Ta chwilowa zmiana tyaktyki ma byc zmylka dla glupactwa, ktore nie pamieta co ten pajac jeszcze niedawno o Rosji opowiadal.
  Mnie to ciekawi jak daleko zajdzie z ta retoryka. Czy bedzie teraz opowiadac, ze nie ma wojsk rosyjskich na Ukrainie i ze nalezy wycofac wojska NATO z Donbasu oraz uznac Krym jako terytorium rosyjskie?

 6. revers said

  Anty-NATOwiec dla dla włoskiego dziennika Corriere della Sera, a jego słowa są szeroko komentowane. Odniósł się przede wszystkim do obaw Polaków przed wojną z Rosją. Władimir Putin zacytował Ottona Bismarcka (kanclerza Rzeszy) i powiedział, że „nie są ważne przemówienia, ale potencjał”.

 7. Re: Revers…
  Rosja z Chinami dosc sprawnie rozprawi sie z zydowskim syjonizmem w Polnocnej Ameryce i dosc szybko odbierze sobie zalegle dlugi, ale niech polactwo w Polsce nie „wciska sie miedzy wodka a zakaske” i niech nie nadstawia nogi jak zaba, kiedy kowal konia podkuwa…

  POLSKIE LEMINGI – WYBIJCIE SOBIE Z GLOWY JAKAKOLWIEK WOJNE Z ROSJA CZY CHINAMI – koniec. Kropka. (z czym go gosci…???).
  =============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.