Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Obóz Wielkiej Polski o Ukrainie

Posted by Marucha w dniu 2015-06-10 (Środa)

Wywiad z Danielem Sycha (OWP) przeprowadzony przez Dawida Hudźca reprezentującego Novyorossia Today.

Obóz Wielkiej Polski jako jedna z pierwszych organizacji w Polsce sprzeciwiła się narastającemu kultowi UPA na Ukrainie,oraz polityce prowadzonej przez obecne władze kijowskie. Rozmawiam z Danielem Sychą, przedstawicielem Lubelskiej Dzielnicy OWP.

Novorossia.Today:
Obóz Wielkiej Polski od roku aktywnie organizuje akcje sprzeciwu wobec gloryfikacji UPA za naszą wschodnią granicą. Może Pan przybliżyć czytelnikom stanowisko Obozu w tej kwestii?

Daniel Sycha:
Gloryfikacja UPA odbywa się nie tylko za naszą wschodnią granicą, lecz niektórzy przedstawiciele mniejszości ukraińskiej w Polsce również próbują publicznie obnosić się z banderowskimi symbolami, czego jaskrawym przykładem była słynna fotografia studentów ukraińskich, którzy z czarno-czerwoną flagą pozowali do zdjęcia na parkingu samochodowym w Przemyślu.

Przykre jest to, że władze przymykają na takie ekscesy oko. Ideologia OUN-UPA swoje krwawe żniwo zebrała podczas II wojny światowej, kiedy to na wschodnim ziemiach Rzeczypospolitej UPA dopuściła się ludobójstwa, którego do dziś nie rozliczono. Ideologia ukraińskiego neonazizmu (celowo nie używam nazwy nacjonalizm, gdyż ideologia banderowska hańbi klasyczny nacjonalizm, jaki znamy chociaż z naszej przedwojennej tradycji) jest nie tylko wroga wobec Polaków, ona jest wręcz stworzona jako ideologiczna podwalina do eksterminacji innego narodu.

Polacy ogłupiani są przez establismentowe media, OWP jako jedna z nielicznych organizacji dobija się z normalnym przekazem na temat sytuacji politycznej Ukrainy i usiłuje alarmować społeczeństwo, że tuż za naszą granicą wyhodowano neonazistowską bestię, w dodatku za pieniądze kraju, który polskojęzyczne media uważają za sojusznika Polski, czyli USA.

Stanowisko OWP jest jasne: każdy, kto zna chociaż w podstawowym stopniu najnowszą historię Europy, powinien wiedzieć, z jakim narodem Polacy mają do czynienia. Ukraińcy nigdy nie byli naszymi braćmi ani sojusznikami, byli za to katami naszych przodków i jeśli ukraiński reżim gloryfikuje jawnie katów, to nie ma mowy o żadnym sojuszu polsko-ukraińskim.

Ukraina póki jest uwikłana w walki w Donbasie, nie jest groźna. I tylko dlatego, że od wschodu wiąże ją Rosja, nie jest zdolna by zaszkodzić nam poważniej. Sprawa Ukrainy ma też drugą stronę medalu. Otóż Ukraina nie jest tu podmiotem konfliktu, lecz przedmiotem. Ukraina jest aktualnie narzędziem w rękach Amerykanów, którzy liczą na korzyści z destabilizowania regionu i w dalszej perspektywie osłabienia Rosji.

To akcja zaczepna i dziwne jest to, że ktoś jeszcze wierzy że Ukraińcy od tak rozpętali sobie Majdan. George Soros publicznie, w wywiadzie telewizyjnym, przyznał się do sponsorowania zeszłorocznej rewolucji i do dziś często zabiera głos w sprawie wydarzeń na wschodzie. Czynnikiem sprawczym są tu przede wszystkim USA, nawet nie sama Ukraina. Przypomnę, że obserwatorzy OBWE nie mieli zastrzeżeń co do uczciwości wyborów, gdy wygrał Janukowycz.

W Polsce rozpoczyna się bezpośredni opór wobec powrotu ideologii banderowskiej. Czy OWP jest organizatorem takich działań? Jak Pan myśli dlaczegovdochodzi już do aktów przemocy względem symboli i przedstawicieli nacjonalistycznej ukraińskiej ideologii, a jeszcze rok temu Polacy popierali Majdan?

– Najbardziej obrzydliwe jest to, że Ukraina na siłę jest lansowana przez media jako sojusznik Polski. Zdrowy rozsądek podpowiada już, że tam, gdzie nachalnie coś się promuje, tam musi być haczyk. Polacy na szczęście mają naturę przekorną, co w przypadku Ukrainy jest zbawienne, a to dlatego, że mając już wytrenowaną przez lata okłamywań nieufność wobec linii mediów, łatwiej dotrzeć do ludzi, że w sprawie Ukrainy coś jest nie tak. No bo jak to? 70 lat temu UPA rozpętała krwawe piekło na Kresach, a tu nagle sojusznik?

Po zorganizowaniu kilku pikiet antybanderowskich w Lublinie, pomimo że usłyszałem już kilka oskarżeń o to, że wysługuję się Moskwie, częściej od prostych ludzi i internautów słyszałem słowa poparcia. Co nawiasem mówiąc lekko mnie wkurza, ludzie popierają to, co zrobiłem, ale sami tyłka zza telewizora czy komputera nie ruszą by przyjść i osobiście wyrazić własne zdanie.

OWP aktywnie organizował chociażby protesty w grudniu zeszłego roku, gdy do kraju z wizytą dyplomatyczną przyjechał prezydent Ukrainy, Poroszenko. Spotkało się to z żywym odzewem, w Lublinie rozpoczęło się wręcz swoiste polowanie na pewne miejsce wizyty prezydenta Poroszenki. Lokalne media jak ognia unikały podania informacji, gdzie na pewno zjawi się król czekolady. Dziś wspominam to nawet zabawnie.

Natomiast nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że Polacy popierali Majdan. To nie tak. Przypuszczam, że większość Polaków średnio interesowała się wydarzeniami na Ukrainie, tak jak na co dzień interersują się bieżącą polityką. Czyli mówiąc dosadniej, mieli to w d… Teza, że Polacy popierali Majdan to medialny kit. Może dlatego łatwiej jest teraz przekonać ludzi, że z Ukrainy taki sojusznik Polski, jak ze mnie dentysta. Ostatnie wydarzenia zaś pokazują, że nawet kibice piłkarscy włączyli się do walki z propagandą mediów.

Zniszczenie pomnika UPA w Hruszowicach, odbieranie flag czerwono-czarnych, nie spotkały się w Polsce ze społecznym sprzeciwem, wprost przeciwnie,wygląda na to, ze jest ogolna aprobata dla takich działań. Skąd to się bierze?

– No cóż, osobiście odbieram to jako sygnał, że Polacy nie dali się otumanić mediom. Widzą że Ukraina nie tylko przekształca się w neonazistowskiego mutanta, ale także sama jako kraj stacza się w przepaść. A takiego kraju nie warto i nie wolno wspierać.

Do tego dochodzą też sygnały z różnych stron Polski o skandalicznym zachowaniu się np. ukraińskich studentów. Jedna z lubelskich gazet informowała ostatnio że coraz częściej dochodzi do spięć między Polakami a Ukraińcami. Na razie co prawda na tle bardziej towarzyskim, ale to ma przełożenie na całość spojrzenia na problem ukraiński. Nigdy nie miałem zaufania do Ukraińców, trzeba też pamiętać, że wielu starszych ludzi, szczególnie tych, którzy przeżyli piekło na Kresach, żyje jeszcze i warto posłuchać ich wspomnień, gdy mówią o prawdziwej naturze ukraińskiej.

Odnośnie bezpośrednich działań przeciwko pogrobowcom UPA. Internet obiegły zdjęcia Grupy Dywersyjno-Szturmowej Rusicz na których to zauważono symbole OWP. Jak Pan to skomentuje? Czy OWP wysyła ludzi do walki w Donbasie?

– OWP nie wysyła ludzi do walki gdziekolwiek. Jeżeli ktoś na własną rękę dotarł do Donbasu i przyłączył się do powstańców to nam nic o tym nie wiadomo. Nikt z nas nie zajmuje się rekrutacją do oddziałów powstańczych ani też gdziekolwiek. OWP nie jest biurem werbunkowym .

Czy z perspektywy czasu jaki minął od pierwszym demonstracji OWP przeciwko polityce ukraińskiej, ocenia pan iż w polskim społeczeństwie zaszły zmiany?

Nie znam zbyt wielu ludzi, którzy naiwnie popieraliby Ukrainę. Nikt przy zdrowych zmysłach nie uwierzy że banderowcy walczą o demokrację. Jeżeli coś zmieniło się na lepsze, to w moim mniemaniu, to że Polacy przestali lekceważyć zagrożenie ukraińskie. Jak wspomniałem, to nie tak, że Polacy popierali Majdan. Jeśli ktoś popierał Majdan to co najwyżej politycy, nie społeczeństwo. Natomiast zmieniło się to, że wiele osób zaczęło dostrzegać niebezpieczeństwo. Wcześniej nie interesowali się zbytnio problemem Ukrainy.

Na moim lokalnym gruncie zaś dostrzegłem, że bardzo dużo osób zaczyna jawnie wytykać że Ukraińcy są mniejszością uprzywilejowaną. Cieszą się sporą pomocą finansową (uczniowie i studenci), są traktowani w wielu sprawach lepiej niż Polacy. Nie tak dawno w Dzienniku Wschodnim przeczytałem że rzekomo pracodawcy chętniej zatrudniają Ukraińców niż Polaków. Nie wiem czy to prawda (najpewniej bzdura, ale faktem jest, że ukraiński pracownik jest „tańszy” niż Polak), jednak sądząc po komentarzach internautów nie spotkało się to z ciepłym odbiorem.

Słowo do czytelników?

Nie dawajcie wiary temu, co o Ukrainie słyszycie w mediach. Prawda o Ukrainie to do dziś nierozliczona rzeź wołyńska. Ukraina tylko dlatego nie występuje jak na razie z żadnymi oficjalnymi żądaniami terytorialnymi bo nie ma na to sił, czuje na sobie oddech Rosji. To nie Rosja jest naszym wrogiem, śmiem twierdzić, że gdyby dziś Polską rządził inteligentny przywódca, to z Ukrainą dawno byłby zrobiony porządek.

Unia Europejska nie ma zupełnie pomysłu na Ukrainę, co więcej, wiele wskazuje na to, że Bruksela nie zdecyduje się na wuniowstąpienie Ukrainy. Ten kraj pogrążą się w chaosie i gospodarczym upadku. W naszym bezpośrednim sąsiedztwie nie możemy pozwolić sobie na istnienie drugiej Somalii. To groźne i dla nas i dla całego środkowo-europejskiego regionu.

Trzeba też wiedzieć, że projekt niepodległej Ukrainy to projekt niemiecki, Niemcy już ponad 100 lat temu zakładali taki scenariusz, że stworzą sobie antyrosyjskiego i antypolskiego sojusznika w postaci państwa ukraińskiego. Odsyłam w tym temacie do krótkiej pracy Romana Dmowskiego „Kwestia ukraińska”. Została ona napisana w 1930 roku, każdy Polak powinien ją znać na pamięć.

Dziękuję za rozmowę,
Dawid Hudziec10

http://novorossia.today

Komentarzy 110 to “Obóz Wielkiej Polski o Ukrainie”

 1. Moher49 said

  Pytanie do pana Daniela Sychy:
  Dlaczego organizacje narodowe tj. RN, OWP, NOP, MW, ONR i parę innych nie połączą swoich sił, nie stworzą jednego silnego organizmu, tylko każdy sobie rzepkę skrobie?.

  Piąta ukraińska kolumna w Polsce jest niedostrzegana?, lekceważona?. Czy ABW śledzi poczynania Związku Ukraińców w Polsce, co tam robi minister obrony Narodowej Siemoniak?, jaka jest rola Pawła Kowala, pana Boniego i wielu, wielu innych rozmieszczonych jak pluskwy we wszystkich organach naszego państwa. Młodym Ukraińcom wciska się propagandę, że Kopernik to Ukraiński uczony, Kraków to ukraińskie miasto oraz, że Polską będą rządzić Ukraińcy a Polacy będą mniejszością narodową. To nie są bajki, to jest długofalowe działanie OUN-UPA, pieniądze na te działania płyną od banderowskich niedobitków z USA, Kanady i Niemiec. Pod polską ambasadą w Kijowie banderowcy ucinają głowę kukle Bronisława Komorowskiego i nikt o to nie protestuje.

 2. Reblogged this on Pekok Antylichwiarz.

 3. JO said

  ad.1. Odpowiedz jest jedna – bo sa przefiltrowane I prowadzone przez pluskwy.

 4. Boydar said

  Trzeba uważnie patrzeć na OWP. Są, jakby to rzec, naturalni w swoich działaniach i wypowiedziach. Chciałbym tylko spojrzeć na Ich twarze, na razie z tym kiepsko w sieci.

  Koncepcja Pana Mohera (1) „połączenia” „różnych organizacji” jest ekskuse mua – z du.py wzięta i raczej OWP-owców obraża. Przepraszam raz jeszcze Panie Moher, czy jednak nie potrafi Pan po słowach i czynach odróżnić człowieka od szpicla i prowokatora ?

 5. JO said

  Zaden z OWP nie chce polaczys sil z Gajowka a przeciwnie, Gajowke obsmarowali w Sieci prywatnie.
  To swiadczy o OWP dobitnie.

  Kolejni, którym nigdy nie nastąpiłem na odcisk, ale im jakoś przeszkadzam.
  No to macie „polskich patriotów”. Albo debile, albo kretyni, albo qrwy.
  Admin

 6. Boydar said

  Gajówka może Ich najnormalniej w świecie … przerastać. To mogą być prości ludzie, niech Pan nie wylewa dziecka z kąpielą tak od razu. Wypada poczekać. Zapewne nie są też monolitem, a i od szpicli i prowokatorów ustrzec się dzisiaj nie sposób. Poza tym, jak poczytali niektóre Pana komentarze, to i o zdziwienie trudno 🙂

 7. Boydar said

  Przepraszam, słowo „prości” nie oddaje tego co miałem na względzie; może raczej prostolinijni.

 8. Boydar said

  Zapewne mało wiem (choćby i te obsmarowywanie, o którym Pan pisze), ale na razie, jedyne czego nie mogę zaakceptować u Nich to czcionka. Ktoś coś oflagował czytelnie, mam nadzieję, że się mylę. W przypadku Radia Maryja jednak nie pomyliłem się.

 9. JO said

  A mi czcionka sie podoba.

 10. Zerohero said

  @1, Moher49

  NOPowski nacjonalista.pl zamieszczał entuzjastyczne relacje na temat Azowa, Prawego Sektora i banderyzmu (który wg. NOP jest fajny i niegroźny). Szuje z NOP doczekały się odpowiedzi:

  Raz k…wa, zawsze k…wa – jak napisał Orwell. Proponuję wykreślić NOP, tak jak wykreśla się np. Giertycha. Ludzki śmieć (Sigurd) z portalu nacjonalista.pl napisał, że masakra w Odessie była „oczyszczaniem”. Rozwalenie 16 latce głowy bezjzbolem to „oczyszczanie”? Ja bym tej k.. kark skręcił na spotkaniu a nie wchodził w koalicje. Tfu!

 11. Moher49 said

  @4
  No niestety, nie jestem Bondem i aż tak dokładnie nie śledzę tych ludzi aby wyłuskać złych, chociaż do kilku z RN mam uzasadnione podejrzenia. Potępiać wszystkich w czambuł nie można, ani też specjalnie wyróżniać wybranych też. Rozpracować i „załatwić” można każdą organizację. Wiemy jak niszczono NSZ, WiN a ostatnio Solidarność. Wróg czai się akurat tam gdzie się nikt nie spodziewa. Być może taka jedność w różnorodności jak mówi Winnicki, jest lepsza od „jeden wódz, jedna partia ..”

  Czołem Wielkiej Polsce!.

 12. Zenek said

  Nie widze powodu, zeby blogi laczyly sie z grupami politycznymi w jedna calosc.
  Jest to technicznie i ideologoicznie niemozliwe.
  Na gajowce pisze kazdy co chce i wypisuje rozne opinie i zastrzezenia. W zorganizowanej grupie politycznej juz takie numery jak na gajowce nie przejda.
  A i gajowka nie zechcialaby laskawie dopasowac sie do programu i dyscypliny politycznej organizacji, ktora ma bardzo sprecyzowane wymagania i ustalony front dzialania i myslenia.. czesto nie wiadomo przez kogo opracowany.
  Taka grupa jak OWP moze sobie zalozyc wlasny blog, twitter czy fejsbuk.
  Poleca tam niewatpliwie i goscie z gajowki ze swoimi uwagami wyrazonymi w jezykach nieobcych a i swojskich manierach.
  A wtedy zobaczymy ilu gajowkowiczow bedzie ‚zabanowanych’.

 13. Zerohero said

  Dobra. Karku bym jednak nie skręcił. Ale dostałby wykopałbym gnoja z bezpośredniej okolicy. Nie znam kolesia z nazwiska, nie widziałem, ale serdecznie nienawidzę. To jest prawdopodobnie jakiś mały ch którego zaczęły szantażować służby, więc zaczął ćwierkać (jak pisuje SM) z określonego klucza .

 14. Moher49 said

  @10
  Podobno się z tego wycofali, winnych ukarali, ale raz k-wa, zawsze ….. Dobrze, że ludzie to śledzą i reagują, niech się Gmurczyk wytłumaczy. Trzeba NOP przesiać i oddzielić ziarno od plew. Takich sytuacji będą setki.
  Dawniej sprawa była prosta, sąd polowy i czapa, teraz tak nie można (jeszcze).

 15. JO said

  Ja nie moge zrozumiec zawolania „Czolem Wielkiej Polsce!”

  To zawolanie nigdy po „zaborach” nie bylo realne a jest zwolaniem romantycznym I wiecej, zawolaniem przeciwko Rosji w istocie. Nie moze byc dwoch Wielkich Panstw Slowianskich, jakas hierarchia musi byc….

  Czy moze „Wielka Polska ” oznacza od Polowy Niemiec do Bugu?

  Czy ktos mi moze wytlumaczyc?

  Polska od XVIII wieku zmienila Geopolityke na wschod I Wielka to jest Rosja a w niej miejsce dla Polski. Inne wyobrazenia sa mzonkami…

 16. Marucha said

  Gajówka nigdy nie wejdzie w żadną koalicję, umowę czy jakiekolwiek inne układy z żadną partią, z żadną kanapą ani z żadną witryną internetową.

  Gajówka może oczywiście wyrażać sympatię poszczególnym ludziom, nie bacząc na ich przynależność partyjną, bądź jej brak. Może też sympatyzować z pewnymi ich poglądami, a inne potępiać.

  Natomiast istnienie partii gajówka uważa za zło, i to najprawdopodobniej niekonieczne.

 17. akej said

  Unia Europejska nie ma zupelnie pomyslu na Ukraine….”.
  Gowno prawda! Unia Europejska (Germania Magna) doskonale wie czego chce. Pracuje nad tym od stuleci – i to nie tylko nad Ukraina ale cala Europa na wschod od szkoplandii. Majdan wprawdzie dotychczas nie wypalil, ale w przyszlosci oni postaraja sie aby wymyslec cos innego.

 18. JO said

  ad.16.
  To znaczy, ze musimy cos wyjasnic.

  „Działalność praktyczna osób związanych z gajówką Maruchy”

  Panie Gajowy, by osoby zwiazane z Gajowka mogly dzialalc , musza byc I tworzyc wspolnie zaplecze ludzkie. Uwazam, ze przylaczenie sie Tradycyjnych Katolikow z innych ugrupowan do Wspolnych Dzialan jest wlasciwa i pozadana Droga.

  Gajowka Dzialanie – to Ruch Spoleczny Tradycyjnych Katolikow, podlegajacy tylko Jedynej Wladzy…, ktorzy Poszukuja Prawdy – Aktywnie Dzialajac.

  Gajowka jako forum – „może oczywiście wyrażać sympatię poszczególnym ludziom, nie bacząc na ich przynależność partyjną, bądź jej brak. Może też sympatyzować z pewnymi ich poglądami, a inne potępiać.” GM

  Wszakze, w rozumieniu jakie Pan przedstwil, podejscie Pana jest sluszne., nie moze byc innego:
  „Gajówka nigdy nie wejdzie w żadną koalicję, umowę czy jakiekolwiek inne układy z żadną partią, z żadną kanapą ani z żadną witryną internetową.” GM

 19. JO said

  ad.17. Tak wlasnie jest, Panie Akiej. Ukraina to Masonski Twor, ktorym Masoni dokonuja inzynierii spolecznej na wschodzie I srodku Europy.

 20. Marucha said

  Re 18:
  Doprecyzuję.
  Gajówka nie jest zainteresowana żadną współpracą z jakąkolwiek partią czy innym ugrupowaniem. Gajówkę interesuje jedynie współpraca z konkretnymi ludźmi.
  To, co powyżej powiedziane – dotyczy polityki.

  Natomiast gajówka ma zdecydowany profil, jeśli chodzi o wiarę: zdecydowanie popiera Tradycję Katolicką i odrzuca „zdobycze” Drugiego Soboru Watykańskiego, włącznie ze stworzoną przez masona Bugniniego parodią Mszy Świętej.

 21. JO said

  ad.20. No to sie rozumiemy w 10 000 %

  Tak czy inaczej, to co Pan zalozyl/zainicjowal/wychowal/… jest juz znaczacym Ruchem, ktory potrzebuje przywodstawa, koordynacji, wyznaczania kolejnych do osiagniecia celow i Pan jest jego naturalnym liderem…..

  Podstawa dzialalnosci Pana Polskich Tradycjonalistow Ruchu jest wspomaganie „popularyzowania” Tradycji Swietej, co jest niczym innym jak Dzialaniem Misyjnym…, w tym wspoganianie Swietej Poslugi, Swietych Ksiezy.

  Jest to Ruch Swieckich Tradycjonalistow Polskich, do ktorego procz Tradycyjnych Katolikow (..i to nie tylko nalezacych do III Zakonu), naleza , poprzez aktywne dzialania Polacy wyznania Prawoslawnego.

  Ten Ruch , moim zdaniem, powinien wyjsc na „swiatlo Dzienne” – taka jest potrzeba.

 22. NICK said

  Proszę Pana Gajowego aby, póki co, Dzieło pozostało takim jakim jest. To jest ocena na dziś. Jutro „się zobaczy”.

 23. Marucha said

  Re 21:
  W tym, co Pan mówi, jest sens.
  Powinno się stworzyć Ruch Katolików Świeckich Wiernych Świętej Tradycji (nazwa jest do uzgodnienia), zarazem propagujących Tradycję, jak i zwalczających to, co tu w gajówce nazywamy „katolicznictwem”.
  Potrzeba by nam jednak było kapłana lub teologa.
  Z tym może być trudno. Kapłani wierni tradycji mają, jak się wydaje, pełne ręce roboty…

 24. Moher49 said

  @15,
  Panie Jo, moja Polska nigdy nie będzie większa od pańskiej Rosji, tak się pan niepotrzebnie o nią boi. Nie wiem kto to zawołanie wymyślił, ale mi się podoba i go powtarzam. Sięgała już kiedyś Polska swoimi wpływami od morza do morza i mimo upływu wieków polski duch nad tą ziemią ciągle krąży. Warszawa była kiedyś Paryżem wschodu. Ślady polskości są na ziemiach od morza Bałtyckiego aż prawie do morza Czarnego. Wieszcz napisał: „Litwa, Białoruś, bujne Zaporoże pod polskie zdąży sztandary”. Przedwojenna Polska sięgała do Zbrucza, w drugą stronę słowiańskie plemiona sięgały do Łaby. Polska była wielka nie tylko obszarem, ale także nauką, kulturą, sztuką. Ta wielkość może wrócić. Trzeba się tylko rozmnażać, rozmnażać, rozmnażać i uczyć, uczyć, uczyć..

 25. JO said

  ad.23. A JE Biskup R. Williamson?

 26. Cracovia Pany! said

  Ad 16., Marucha – zgadzam się w 100%. „istnienie partii gajówka uważa za zło” – bo demonkracja to zło. Władza nie pochodzi i nie może pochodzić od „ludu” (jeśli nawet wierzyć w uczciwość wyborów).

  Nadzieja w Rosji, o ile będzie chciała pomóc takiemu wrednemu sąsiadowi jak Polska.

  https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/l/t1.0-9/11407305_106910862980874_9100462129998347822_n.jpg?oh=7999b2d0901bbd00bb6fc08305a37913&oe=5600E6F6

  Jak nie to juz tylko interwencja z Góry.

 27. JO said

  ad.24. A mnie podoba sie zawolanie ” Laudetur Jesus Christus – Polonia Christiana”

  a nie „Czolem Wiekiej Polsce”

  …ufam, ze Pan widzi co I kto wyznacza Wielkosc…

 28. re1truth2 said

  Re 8
  Wczoraj ich czytałem, prawda jeszcze raz prawda.
  Gotyk się mi nie podoba – złe skojarzenia z werwolf’em?

 29. Boydar said

  Przed werwolfem było sporo więcej; w sumie, z germańskim rytem. Chyba że, gotyk też jest nasz, a te złodzieje zawłaszczyły. Ale tego nie wiem.

 30. re1truth2 said

  Antykwę wymyślono praktycznie w tych samych czasach, kiedy nastąpiło upowszechnienie się druku w Europie, i choć druki ksylograficzne (z formy drukowej rzeźbionej w drewnie) oraz pierwsze druki złożone ruchomą czcionką (łącznie z Biblią Gutenberga) były drukowane gotykiem, to jednak również pierwsze antykwowe czcionki drukarskie powstały w tych czasach i dość szybko wyparły one kroje gotyckie na większości obszarów Europy i w większości zastosowań. W krajach romańskich antykwa miała dominującą pozycję już w XVI w., w Polsce skutecznie wyparła pismo gotyckie dopiero w XVII w. (aczkolwiek pierwszej antykwy na ziemiach polskich użył już w 1517 r. krakowski drukarz Florian Ungler).
  Najdłużej, bo do 1941 r., równoległe stosowanie antykw i krojów gotyckich przetrwało na [niemieckojęzycznym] obszarze kulturowym.

 31. JO said

  Poprosmy Ksiedza L. Webera o Taka osobe duchowna, moze Ks Weber zechce nim w Polsce zostac?

  Ja poprosze, by w Anglii zostal taka osoba JE lub wyznaczony przez Niego Ksiadz.

 32. Marucha said

  Re 25:
  Miałem na myśli kogoś urodzonego jako Polak. Czującego nasz charakter, nasze wady i zalety…

 33. JO said

  ad.32. U, to jest niemalze na ten czas niemozliwe. chyba , ze Ksiadz Weber poleci to zadanie dla ktoregos z Ksiezy Polakow.

  Ktorego Ksiedza z Bractwa by Pan widzial? Poprosmy Ksiedza Webera o zgode, ale my wskazmy te kandydature.

  Kogo by Pan polecil z Ksiezy?

 34. Moher49 said

  @ 27
  Nie wiem z czego się to bierze, ale zawsze, kiedy staram się być bardziej pobożny – dostaję w łeb, coś się w moim życiu psuje. Może mój anioł stróż przysypia, a może ” Nie będziesz wzywał imienia pana Boga swego nadaremno” muszę rozumieć dosłownie. Dotknęły mnie nieszczęścia, dotknęły mnie choroby, ale przy moim Bogu trwam.

 35. JO said

  Czy ten Ruch widzi Pan jako oficjalnie zarejestrowana dzialalnosc, czy wciaz bez rejestracji jako Ruch spoleczny Wiernych Tradycji Swietej?

  Jezeli zarejestrowana dzialalnosc to jako….fundacja, zwiazek, stowarzyszenie…?

 36. Easy Rider said

  Gdy słyszę takie hasła jak „Wielka Polska”, to przypomina mi się taki zaśpiew:

  Imperium, gdy powstanie
  to tylko z naszej krwi

  Tutaj trzeba dodać, że chodzi o utwór wykonywany w okresie studenckim, w stanie raczej niemałej „pomroczności jasnej”. A oni tak o tej „Wielkiej Polsce” na trzeźwo?

 37. Marucha said

  Re 36:
  Hasło Wielkiej Polski nie byłoby takie głupie, gdyby w ogóle istniała jakakolwiek Polska mogąca wpływać na losy regionu. Tymczasem Polska to w zasadzie byt wirtualny, niewiele lepszy niż Ukraina, polityczne zero, gospodarcze zero, całkowicie pozbawiona sojuszników – nawet tradycyjnych Węgier.
  Marzyć o pałacu, gdy wybudować porządnej wygódki nie umiemy…

 38. HDKK said

  Panie Gajowy, po pierwsze, skoro pojawiły się krytyczne uwagi o Gajówce w środowisku, które może mieć pożyteczne cele, to jest sygnał dla gości Gajówki o jak najdalej idąca odpowiedzialność w słowach i czynach, o co od miesiąca apelujemy, choc niekoniecznie zawsze wprost.

  Po drugie, jeśli środki masowej zagłady mentalnej zadecyduja że Gajówka jest politycznym stronnictwem, to na nic Pańskie deklaracje o apolityczności, czy wyłącznie informacyjnym charakterze Gajówki (vide deklaracja portalu). Gajówka mimowolnie będzie robić za nielegalną, bo nie zarejestrowaną partię, zrobią Pana politycznym watażką i może znaleźć się Pan w sytuacji powiedzmy niewygodnej. Nie liczy się bowiem,co jakiś tam (przepraszamy) Gajowy gada, ale to, co decydują mendia, które mają szmal, znaczenie i są czytane przez rzesze ludności. O tym już było wielokroć pod tytułem fakt prasowy.

  Na dzień dzisiejszy, nie widzimy rozwiązania ani nawet sposobu nie wejścia na tę chybotliwą ścieżkę. Szczególnie przy jawnej deklaracji tradycyjnego katolicyzmu, co jest podwójną płachtą na byka. „Oni” dostają mianowicie natychmiastowego rozwolnienia połączonego z białą gorączką, gdy się tylko nadmieni o Słowianach, katolikach, a szczególnie Polakach.

  Tak więc jedyne, co my, goscie, możemy zrobić, to mocno uważac nie tyle na to, co sie pisze (to też), ile przede wszystkim jak sie to pisze.

  Dobrze byłoby otoczyć się poważanymi autorytetami, politykami, (Łysiak? prof. Jaroszyński?) a może i (tfu!) adwokatami, ale tu prosimy naszych rozważań nie uznawac za autorytatywne stwierdzenia, albowiem nasza uzurpowana dziedzina ekspertyzy kończy się jedynie na formie wyrazu.

  Chyba że środki indoktrynacji publiczności zadecydują że jesteśmy wielbłądy.

  Panie Gajowy, jeśli uwaza Pan, że powyższa bazgranina może choćby w najmniejszym stopniu zaszkodzić Panu, albo Gajówce, prosimy o wywalenie tego tekstu, no hard feelings.

  Jako że w obliczu bezskuteczności swego istnienia, HDKK (Honorowa Dywizja Komandosów Kultury) znajduje się byc może w przededniu rozwiązania, albo przepokraczenia w HDKK (………… ……a i Kamieni Kupa).

  (Żaden obciach, pod Arnheim komandosi tez zostali pokonani.

 39. NICK said

  Kolejne ciśnienie na upolitycznienie. Ma HDKK rację i nie ma racji. A tego pogodzić się nie da. Wracam do apelu (22).

 40. MatkaPolka said

  Młodzi kibice patrioci traktują odpowiednio banderowców – MŁODZIEŻ WIE

 41. Boydar said

  „Lepsze” jest wrogiem dobrego.

 42. NICK said

  Dokładnie.

 43. MatkaPolka said

  ukraińska krew to wroga krew, jestem Polakiem,
  Żaden ukrainiec nie jest moim bratem,
  W zgodzie z historią a nie na bakier,
  Niesie mnie Prawda, nie powstrzyma żadna propaganda,
  To walka o pamięć, nie wolno zapomnieć,
  Co nam zrobili banderowcy, ich morderstw,
  Gwałcili, zabijali kobiety a małe dzieci,
  Kurwa nabijali na sztachety,
  Kim trzeba być i co trzeba mieć w głowie,
  Tak nie zrobi nawet zwierzę a co dopiero człowiek,
  Co za nacja, to przeklęta swołocz
  Która zarzyna sąsiada, który mieszka od lat obok.
  A nasi politycy stają z nimi ramię w ramię
  Lansując się na neo-banderowskim majdanie.
  Obdzierając z godności bestialsko zamordowanych Polaków,
  Wspierając potomków naszych katów.

  Zamknij oczy i weź sobie to wyobraź:
  Kobieta gwałcona na oczach jej Ojca.
  Konające dzieci nabite na płotach,
  Martwy mężczyzna z bagnetami w oczach.
  Zarżnięta Matka z flakami na wierzchu.
  Unoszący się zapach krwi w powietrzu.
  Wyobraź to sobie siostro, bracie zanim,
  Zsolidaryzujesz się z ukraińcami !
  x2

  Nie zabijali tak po prostu, to sprawiało im radość,
  Cięli Polki od waginy po szyje żywcem, słabo
  Aż się robi człowiekowi kiedy o tym wszystkim myśli,
  I ja mam się bratać z ich potomkami ? NIGDY !
  My Polacy nosimy w sercach blizny historii,
  O Wołyniu, o zabitych Bliźnich nikt nie zapomni,
  Rodziny, małe dzieci, tortury, bestialskie mordy,
  Przecież to robili właśnie oni, banderowcy,
  A Ty jak chcesz, to pal za ich potomków świeczki w oknach,
  Ja tego nie zrobię, bo myślę o Naszych przodkach,
  Kiedy to robisz, to przewracają się w grobach,
  Bo bratasz się z tymi, co mają banderę za Boga,
  I przestań mi gadać, że mam ludzkie życie za nic,
  I tak nigdy w życiu nie przeleję krwi za nich,
  Jak trzeba będzie, to przeleję krew w obronie Naszych granic,
  NIGDY NIE ZBRATAM SIĘ Z ukraińcami !

  Zamknij oczy i weź sobie to wyobraź:
  Kobieta gwałcona na oczach jej Ojca.
  Konające dzieci nabite na płotach,
  Martwy mężczyzna z bagnetami w oczach.
  Zarżnięta Matka z flakami na wierzchu.
  Unoszący się zapach krwi w powietrzu.
  Wyobraź to sobie siostro, bracie zanim,
  Zsolidaryzujesz się z ukraińcami !

  (***)

  Przychodzi do klasy nowy nauczyciel.
  – Nazywam się Arsienij Pietrowicz, jestem banderowcem.
  Dzieci, po kolei przedstawiajcie się tak samo jak ja. –
  Nazywam się Oleg, jestem banderowcem. –
  Nazywam się Irina, jestem banderówką. –
  Nazywam się Witalik, jestem banderowcem. –
  Nazywam się Wowoczka, jestem separatystą. – Wowoczka, dlaczego jesteś separatystą !?!
  – Moja mama jest separatystką, mój tata jest separatystą, moi przyjaciele są separatystami, więc ja także jestem separatystą.
  – Wowoczka, a jeśliby twoja mama była by prostytutką, twój tata – pedofilem, siostra – dziwką, brat – ćpunem a przyjaciele – pedałami, to kim byś był wtedy ?

  -Właśnie wtedy byłbym banderowcem.

  Basti-Wroga Krew krótka wersja

  Wroga krew – dłuzsza wersja

 44. JO said

  ad.39. Pana Apel jest bezsensowny, gdyz Gajowka jako portal internetowy, jak sadze wciaz bedzie. Tu chodzi o oficjalny Ruch, ktory by mial wplyw fizycznie na spoleczenstwo I dawal fizyczne mozliwosci dzialania wieksze niz/ lub innego rodzaju niz Dziennik Gajowego Maruchy.

  Czy nie chodzi Panu przypadkiem , by zadoscuczynic prywacie swojej? Ja przekonany jestem, ze tak.

 45. MatkaPolka said

  Basti-Wroga Krew krótka wersja

  Wroga krew – dłuższa wersja

 46. Boydar said

  „Nie sądź innych według siebie”, tak mi Mama zawsze powtarzała.

 47. NICK said

  Mądra jest Matka, gdziekolwiek jest.
  Wyjątki być mogą. Albo inne ‚czynniki’.

 48. ALI BABA said

  ad 40 …i zakończenie piękne.!!

 49. Marucha said

  Re 38:
  Nie wiem, co pisano o mnie w Obozie Wielkiej Polski.
  Jak do tej pory nigdzie nie napotkałem na krytykę, której warto by poświęcić bodaj odrobinę uwagi. Zwykłe obszczymurki albo ujadające ratlerki.

  Tak w ogóle to Pan ma rację. Ale ja na to absolutnie nic nie mogę poradzić, że żydostwo i jego gawnojedy mogą przypisać mi dowolne poglądy i zamiary. Po prostu robię swoje. Zaszkodzić mi niewiele mogą, co najwyżej opluć i obsmarować (agent Putina, członek UB, aktywista PZPR itd) w swoich kręgach pederastów, żydolubów, banderofilów i klimatologów.

  Co by nam się przydało – na wszelki wypadek – to jakiś dobry, uczciwy i ideowy polski prawnik. O ile takiego jeszcze można gdziekolwiek znaleźć.
  Do autorytetów nie mam raczej dostępu. Nigdy bowiem nie zabiegałem o ich względy.

 50. JO said

  ad.45. Ta aluzja to do kogo, p. Boydar?

 51. biscoter said

  OWP jest w porządku, co do pytania Pana Mohera49 z @1 to może niedługo coś więcej na ten temat wyjdzie, obaczym. Co do stosunku OWP do Gajówki: oficjalnie żadne nie zostało zajęte, sama Gajówka jest często cytowana i co za tym idzie promowana na profilu facebookowym OWP.

  Wiadomo mi o tym, że co najmniej jedna osoba działająca w OWP nie popiera profilu działalności Gajówki. To są jednak prywatne opinie tego człowieka, tak samo jak prywatne są jego rozmowy krytykujące linię Gajowego.

  Nie zauważyłem agenturalności osób, które stoją na czele OWP, choć całkiem nieźle ich znam.

  Co do facjat działaczy, o które się pytał Pan Boydar w komentarzu @4, to jedni ze swoją się pokazują, inni nie 🙂 Akurat mój polski pysk może Pan sobie na stronie OWP obejrzeć 🙂

 52. JO said

  ad.48. Tak, prawnik jest bb potrzebny.

 53. JO said

  ad.51. Trafilem na tego zlego ..:(

 54. Marucha said

  Re 33:
  Może ks. Wesołek….

 55. JO said

  NICK pisze:

  Luty 24, 2015 o 15:56

  Pan to się potrafi ustawić, P. JO. 🙂 .
  Żart. Większe zaangażowanie z mej strony musi się wiązać ze znaczną zmianą trybu życia. Obmyślam ten temat. Bo to rodzina, praca… . Z P.B.
  https://gajowka.wordpress.com/wojsko-krolowej-polski/

  ————————————-

  Wpis jak w lustro, pokazuje odbicie czlowieka…
  Osadu dokonalem z powodu przeszluch dzialan w Gajowce, ktore byly przyczyna awantury haniebnej oraz wpisow np, jw.:

  .”..bo to rodzina, praca…..”

  kazdy ma prace I inne wazkie obowiazki prywatne. Tu chodzi o Dobro WSpolne, publiczne oraz indywidualne innych osob, dla ktorego zobowiazani jestesmy ciezko pracowac mimo obowiazkow wzgledem rodziny, pracy…

 56. JO said

  ad.54. Myslalem ja tez o tym Ksiedzu.

  Jezeli jest zgoda na Ksiedza Wesolka, to wystapmy z pismem do Ks L. Webera.

  Ks Weber zna nas pod nazwa „Spoleczenstwo Polak – Ortodoks” zorganizowane w kolo Gajowki.

  Czy Nazwa „Spoleczenstwo Polak-Ortodoks” ma byc oficjalna zarejestroiwana jako dzialalnosc nazwa Ruchu Swieckich Tradycjonalistow Polskich?

 57. NICK said

  Najdelikatniej jak umiem.
  Troszeczkę Pan przesadza. Tak w ogóle. Tym razem zaś, wyrywając z kontekstu, pomimo, że cytat ten jest naturalną moją i zdrową reakcją. Okazuje się zatem, że nie potrafi Pan interpretować. Co jest złego w tym cytacie??? Absolutnie nie nadaje się Pan do tego co Pana przerasta. Nie będę P. Listwą spolegliwym.
  Proszę usunąć i zapomnieć wszelkie moje dane osobowe. Proszę się do mnie, we sposób jakikolwiek, nie zwracać. Nie będę Pana straszył paragrafami, jak Pan mnie, we Gajówce, czasu swego.
  Proszę iść do siebie, skądkolwiek Pan jest.
  Powtarzam. Piszę najdelikatniej jak umiem w stosunku do Pana osoby.
  HUUUUUK.

 58. revers said

  Wystarczy poprzec Tuska, i bedzie Wielka RP – roznice pogladowe koncesjowanych opozycji, samozwanczych stronictw, partii sa nieistotne, w temacie unia lupanie tubylcow, w napadzie na Rosje sa jednoznaczni.

  http://www.fronda.pl/a/kaczynski-kim-jest-kukiz-do-czego-doprowadzi,52478.html

 59. JO said

  ad.57. Nie musi Pan, Panie Nick.Prosze sobie pozwolic na tyle na ile Pana stac.
  A ja bede sie odzywal do Pana zawsze tu , kiedy o tym ja zadecyduje.

  Co do danych osobowych, to nikt Pana nie zmuszal ich przesylac. Nie mam zamiaru ich wykreslac. Za swoje czyny I slowa trzeba brac odpowiedzialnosc.

 60. Listwa said

  @ 15 JO

  „Ja nie moge zrozumiec zawolania „Czolem Wielkiej Polsce!” –

  – jest to zawołanie przedwojennych narodowców, bardzo wówczas powszechne, prof. Bartyzel o tym pisze :

  http://www.konserwatyzm.pl/artykul/3344/z-tradycja-stylistyki-ruchu-narodowego-w-tle

  To zawolanie nigdy po „zaborach” nie bylo realne a jest zwolaniem romantycznym I wiecej, zawolaniem przeciwko Rosji w istocie. Nie moze byc dwoch Wielkich Panstw Slowianskich, jakas hierarchia musi byc….

  Czy moze „Wielka Polska ” oznacza od Polowy Niemiec do Bugu?

  – pan najwyraźniej nie rozumie co to Polska i Polskość i do tego w historii nie bardzo się orientuje. Po zaborach Polska zmierzała do wielkości, piłsudski zamach zrobił potem 1939 r. Pytali Dmowskiego , co czuł gyd podpisywał traktat, proszę się dowiedziec co odpowiedział. Rozwojowi przeszkodziła najbardziej głupota i naiwość.

  Jak najbardziej mogą być dwa wielkie państwa słowiańskie. I to nie ma nic wspólnego z hierarchią.

 61. NICK said

  ??? (59)
  Gospodarzu, kto to jest? Ten Pan „katolik”?

 62. JO said

  ad.60. Drogi Panie Listwa,

  Wiem, ze to bylo zawolanie narodowcow sprzed II Wojny Swiatowej, ktore to zawolanie I wowczas bylo nienamiejscu jak I dzis, moim skromnym zdaniem. Wpisywalo sie ono w „atmosfere” jaka panowala w tamtych czasach, atmosfere kreowana przez Masonerie.

  Uwazam, ze wiem dokladnie co oznacza Polskosc I Polska I Narod Polski. Zadnemu z tych nazw nie przypisywal bym Wielki. Jak zasugerowalem wyzej, ze wielkosc okresla sie inaczej, niz takim zawolaniem.

  Podtrzymuje swoje stanowisko co do Zawolania, j. w.

  NO i zapewne Pan nie zrozumial, ze moja sugestia co do 2 wiekich Panstw Slowianskich dotyczyla czasu dzisiejszego. Uwazam , ze i w przeszlosci tez moglo istniec tylko jedno wielkie Panstwo Slowianskie i hierarcha jak najbardziej ma DUZO wspolnego, na niej byla zbudowana cala chrzescijanska Europa, jej organizacja a nawet w jej mysl cala etykieta, np podczas spotkan Krolow to wlasnie ta Hierarchia decydowala, gdzie kto usiadzie i sie komu pierwszy ukloni.

 63. Marucha said

  Re 59:
  Jeżeli budujemy coś, co się opiera na zaufaniu, to nie możemy tego zaufania zawodzić nawet, gdy nasze drogi się rozejdą.
  Powinien Pan usunąć dane p. Nicka po prostu dlatego, że o to prosi.

 64. JO said

  ….Rosja pod kazdym wzgledem ma dzis pierwszenstwo do miana Wielkiego Panstwa.

  Zawolanie „Czolem Wielkiej Polsce ” dzis.., jest szkodliwe, jest zenada. Jest mi wstyd, ze tego wladze OWP nie widza. Jest mi wstyd, ze wladze OWP nie rozumieja, ze przede wszystkim jest obowiazkiem Polakow zadbac o Wiare, Tradycje Swieta o posiadanie Wiary a dopiero potem wchodzi temat Polski, ktora jezeli jest Polonia Christiana to jest juz WIELKA.

  Wyobrazam sobie goscia w cekinach, pelnego JPII MNnniiilosci krzyczacego „czolem Wielkiej Polsce”

  Dziekuje, za taka organizacje. Trzeba zrozumiec, ze Wladza Dobra pochodzi od Boga, a jest wowczas dobra gdy Bogobojna. Jednak moze byc tylko wtedy Bogobojna, gdy sie w tym zna Boga, Reprezentuje Boga, Mowi sie slowami Boga, postepuje jak sam Chrystus nas nauczal by postepowac.

  „Polonie Christiana” !
  „Veritas Vincit” !

  „Bogurodzica Maryja” ( jak w Hymnie)

  ale nie ….”czolem wielkiej Polsce”…gdy Polski nie ma, gdy niemalze kazdy z nas upadl I jest wspolwinny upadku Polski, gdy to Judeopolonia a dzis Polacy w wiekszosci ,( w tym w Obozie Wielkiej Polski) , to judeopolacy….

 65. JO said

  ad.63. Panie Gajowy. Pan NIck ma Moje dane ( choc bezczelnie pyta publicznie „kto to ten Katolik”..). On ich nie usunie, chocby chcial. A ja nie po to mam dane, by je usuwac, w szczegolnosci, gdy ta osoba podwaza moja i innych osob, ktore Gajowce zaufalyprace, wysilek, moja osobista godnosc, oplula mnie, byla prztczyna podwazenia mojego w tym calego wysilku pod haslem Gajowki Spoleczenstwa Polak-Ortodoks, kwest, wplat, etc, etc, etc I za kazdym razem gdy jest okazja wysuwa „swoj jezyk” w moim kierunku.

  Niech kazdy wie, ze jezeli ktos podaje mi dane, to ja kazdego predzej czy pozniej sprawdze. I chocbym juz nie byl na tym swiecie z roznego powodu, to znajdzie sie ktos inny kto opluwacza odnajdzie I odda za nadobne, bo Pan Bog jest nierychliwy, ale sprawiedliwy.

  Ja nie mam juz MNNNILOSCI w sobie ale Milosc. I oby tak juz pozostalo na zawsze.

  I dodam, ze ja nic, na zufaniu do ludzi nie buduje, przynajmniej staram sie NIC nie budowac na zaufaniu, a na doglebnym przemysleniu w oparciu o jak najdalej idace sprawdziany.

  Pan nie wyrzyca Pana opluwaczy adresow internetowych I pseudonimow. Ja tez tego nie mjam zamiaru robic.

 66. Listwa said

  @ 62 JO

  Patrząc na pana wpisy też niejednokrotnie odnosi się wrażenie, że mają one atmosferę masonerii. W tamtych czasach były różne atmosfery i zmieniały się w różnych okresach. Ja nie mam problemów z tożsamością narodową, stąd pewnie różnice w ocenach.

  Nigdy nie było tak, że istniała zwierzchność państwa prawosławnego na państwami zachodu Europy z założenia katolickimi. Nie bardzo rozumiem pana teorie o hierarchii i etyce.

  @ 59 Marucha

  Niedawni Boniek świetnie powiedział : z zaufaniem jest jak z zapałką, zapłonie tylko raz.

 67. Listwa said

  @ 64 JO

  A co to za tradycyjny katolik z hasłami gdzie popadnie , gdy stosuje podwójną, talmudyczną etykę lub soborowe zasady.

 68. NICK said

  Usunąłem. Niniejszym. Toż przydatne nie są. Mi bynajmniej.

  Mogę nie odpowiadać (usprawiedliwiam się), gdyż matka pszczela, niby zaakceptowana przez robotnice a kupiona 5 dni temu, chyba mi spindo…. . Rodzina pszczela nieco się burzy. Muszę poczytać. A już zaczynała czerwić. Kuźwa. Miodu nie będzie?

 69. Boydar said

  Chyba za duży dzisiaj upał, a mówią, że będzie jeszcze większy.

  Panie JO, Pańskie dane ma każdy zainteresowany; za mojej „kadencji” machnął się Pan w Gajówce co najmniej dwa razy. Nie miało to nic wspólnego z zaufaniem a jedynie z Pańską pomyłką. Pan NICK natomiast Panu zaufał. Bez względu na obecną sytuację interpersonalną, nie może Pan tego zaufania zawieść. To znaczy może Pan, ale to będzie Pański koniec. Rozumie Pan słowo „koniec” ? Czy rozumie Pan także konwencję, jaką tu wszyscy przyjęliśmy ? Jej złamanie, w formie okazania się świnią, eliminuje komentatora z grona osób poważnych. I nawet nie rozchodzi mi się o okazywanie Panu NICK’owi, że ma Go Pan w du.pie, bo po pierwsze to nieprawda, a po drugie to jest takie łacińskie sformułowanie vice versa. Bardziej chodzi mi o to, że czyni Pan wyłom w dobrych obyczajach. Taki II sobór leśny. Mam dosyć drugich soborów. Du ju kum ?

 70. JO said

  Ad. 69. Predzej Czy pozniej kazdy jest sprawdzony. Sytuacje KAZDEGO sprawdzaja, w tym Pana Boydara.

 71. JO said

  Ad.66. Prosze wiec poczytac a sie Pan dowie o hierarchii Krolestw I zwazanych z tym obyczajach na Dworach Europy.

 72. Listwa said

  @ 71 JO

  Wolę zając się teraźniejszymi sprawami, niż zajmować się byłymi obyczajami na dworach Europy. Pana propozycje są niedzisiejsze i więdną.

 73. Marucha said

  Re 70 (i in.);
  Czy Pan jest świadomy tego, co Pan robi i jaką atmosferę tu wprowadza?

 74. JO said

  A jaka by Pan atmosfere widzial z mojej strony bum kreowal w stosunku do osob, ktore mnie I nie tylko mnie…atakuja?

  Prosze odpowiedziec.

 75. JO said

  Czy Pan moze wymazac z Pamieci nazwiska, imiona osob, ktore Panu zagrazaja?
  Ja nie potrafie tak latwo, ba , nawet nie chce, ba chce o nich Pamietac z bezpieczenstwa przyczyn.

  O co Pan pyta, o co Pan prosi?

  Dobrze, o nic już nie proszę.
  Admin

 76. NICK said

  Jest, jest, Gospodarzu.
  Za chwilę, swymi trikami, będzie przepraszał. Nie wprost, co oczywista i jak zwykle. Wspomni o sprawach, na które nigdy dowodów nie dał. Statut, prawnicy, Spółdzielnia….. .

 77. NICK said

  A. I kaska – tu mogę się mylić. Przeproszę, gdy czarno na białym zobaczę. I Prośba – bez odcieni szarości!!!

 78. JO said

  Ad. 77. Panie Gajowy, to Pana Gospodarstwo. Ja tu jestem Gosciem a Pana drugi gosc sugeruje, ze zmalwesowalem pieniadze. Robi to po raz enty.

  Czy jako Gospodarz Pan tez nie Ma dowodow na wplate pieniedzy Pana Nicka I Innych dla Bractwa ? Czy Pan, jak I zapswne Nick, nie wierzy, ze przekazalem pieniadze Biskupowi W?

  Jezlei Pan wierzy, to Czy moze Pan zareagowac na sugestie Pana Nizka?

  Jak Pan widzi, atmosfera Pelni obyrzenia, nie tylko dowody wplaty nic na Tym czlowieku nie robia.

  A moze Pan chce, bym przestal byc Jego Gisciem w Gajowce? Ja czuje sie tragicznie z Powodu wypowiedzi niektorych Pana Gosci.

  I tu nie chodzi o wyzwanie mnie od durniow, sarmatow etc, etc, ale O MOJ. I NIE TYLKO MOJ WIELKI WYSILEK FINANSOWY I WIARYGODNOSC MOJEJ OSOBY.

 79. Marucha said

  Re 78:
  Spokojnie, Panie JO… Pani NICK nie sugerował (w moim odczuciu) żadnych malwersacji, a jedynie chciałby obejrzeć jakieś – bodaj po amatorsku zrobione – sprawozdanie finansowe.
  Ja Panu intuicyjnie wierzę.
  Ale to ja. Inni mogą mieć inne zdanie.

 80. Boydar said

  Tym razem, ja mam to vice versa. Od dwudziestu pięciu lat jestem osobą publiczną, i co kto chce o mnie wiedzieć, to wie. Jak czegoś nie wie, niech zapyta, żaden dla mnie problem odpowiedzieć. Tu zaś nie chodzi o żadnych „nich” czy „sprawdzanie”, tylko o Pańską postawę.

 81. Listwa said

  @ 77 Nick

  Pan JO ma tylko problem, że się bezwiednie podnieca jak jest mowa o stowarzyszeniu, jak młody byczek do zielonej trawy.
  No i trochę czasami na punkcie swej osoby.

 82. NICK said

  No to powiem w ten sposób: sprawozdania nie będzie. Winno być dawno albo dziś – natychmiast. „Płaczki” ze 78 są tylko płaczkami, co sugerowałem wyżej. Spolegliwie dodam, zakładam średnie intencje. Te zaś są gorsze od dobrych. A dobre chęci? To brukowana droga. Dokąd?

 83. JO said

  Ad.79. To co wpisalem do tej pory, jest wystarczajacym sprawozdaniem. Przeciez jest dowod przelewu, wkleilem potwierdzenie Brata Klausa. Co jeszcze mam pokazac?

  Przeciez latwo jest zadzwonic do Bractwa I sie spytac, czy wklejone potwierdzenie jest Prawda.

  Kto z wplacajacych nie jest na liscie? Kazdy jest a Kto nie byl, to sie w Gajowce upomnial, jak kilka miesiecy temu Pewien Gajowicz wysylajacy pieniadze na Kweste Wojeenek Pomocy.

  Czy Pan Nick, nie jest na liscie? Czy kwota, ktora przelalem jest za mala, mniejsza od kwoty listy?

  Permamentne wypisywanie sugestii Sw Tomasza , baz podstawnych jest nawnym podwazaniem wirygodnosci. Gdyby to jeszcze nie bylo mozliwosci sprawdzenia, ale jest.

  A Pan, jakie Dane by Pan chcial by byly?

  Ostatnich wplat nie ukaze, bo sa od mojej grupy, ktore to pieniadze w zaleznosci od potrzeby pojda I przypisanie ich do possczegolnej Kwesty jest publicznym zobowiazaniem, ktore w sytuacji zobligowania sie zaplaty okolo 10 000 PLN za Ikony…powstrzymuja Publicznie ogloszenie wplat.

  Po prostu, za malo Razem Wplacamy.

  Przyjdzie czas, to lista bedzie uzupelniona.

  Jednak, kazda wplate od osob postronnych od mojej grupy oglaszam od razu, ale ich poki co, nie Ma.

  Podwazanie wiarygodnosci mojej osoby, jest uderzeniem w WIELKI MOJ I JE tylko MOJ wysilek. To jest , nie mam slow, by to opisac, w sytuacji, gdy te pieniadze Ida dla Ksiezy.

  Prosze sie nie dziwic mi, ze mam taki a nie inny stosunek do Pana Nicka.

 84. Boydar said

  @ Pan NICK (82)

  To też do niczego nie prowadzi. Pieniądze o których rozmawiacie, nie są warte żadnego przekrętu ! „Jak rabować to banki, jak gwałcić to księżniczki”. Pan JO zresztą zamieścił w którymś z wpisów względnie szczegółowe rozliczenie. Mnie ono wystarczy, a nawet i takiego nie potrzebuję. Pan JO ma chyba właśnie charakter księgowego i nie wyobrażam sobie aby miał coś kombinować z kasą. Jeśli w ogóle jest jakiś myk, to jak zwykle na rowerach. A to już zupełnie inna bajka. I lepiej jej dzieciom nie opowiadać na dobranoc. Ale to tylko opcja równoległej rzeczywistości i ja jej wcale nie podnoszę na poważnie.

 85. JO said

  Ad. 82. Pan jest zenujacy. Prosze sobie zapamietac, bo przypominam, ze pomawianie drugiej osoby jest Wielkim grzechem, za ktory Ty I Twoja Rodzina zaplaci.
  Nie Ma winy bez Kary, niektore winy padaja na 5 pokolen kolejnych.

 86. Boydar said

  „… Nie Ma winy bez Kary, niektóre winy padają na 5 pokoleń kolejnych …”

  Tylko w przypadku, gdy owe pokolenia uważają, że to nie ich sprawa …

 87. NICK said

  Dobra. Już nic.
  Odkicam. Kic, kic.
  Obiecałem kiedyś, że nie wejdę w ten temat. I nie chodzi o kasę!!! Postaram się spełnić co obiecane było. Radźcie sobie sami.
  P. Boydar. Nie chodzi o kasę!!! Mała jest, faktycznie. Chodzi o angażowanie ludzi!
  Pisałem wielekroć o ‚pisaniu’ Statutu, np. .To jest kwestia dni kilku!!!
  Zaczynam się usprawiedliwiać. Jak Wy. Przed manipulacją, przed socjotechniką. NIE.

 88. Boydar said

  Taki rysunek znalazłem, wszelkie negatywne skojarzenia nie mają zastosowania. Pragnę jedynie zwrócić uwagę, że nikt tu nikogo nie kantuje a całość jest dość sympatyczna.

 89. JO said

  Ad. 84. „male pienidze” …. Osoba, ktora zrobila WYSILEK wplaty choc 1 zlotowki systematycznie….., Nigdy by nie powiedzila, ze to mala kwota.

  Latwo jest tak napisac, gdy takiego WYSILKU sie nie zna, Panie Boydar I Panie Nick. Takiego WYSILKU nie znacie, Panowie …

  Prosze wiec tak nie pisac.

 90. Boydar said

  Oooo pardon ! Ja nic nie pisałem że są małe czy duże; określiłem tylko, że „nie są warte żadnego przekrętu”. Wysiłek zaś bez wątpienia był poważny, i ja w to ani przez moment nie wątpię.

 91. JO said

  Ad. 90. Wiec zwracam Panu honor.

 92. Boydar said

  No księgowy, cholera ! Wszystko Mu się musi zgadzać, nawet mój honor 🙂

 93. HDKK said

  „Prosze sobie zapamietac, bo przypominam, ze pomawianie drugiej osoby jest Wielkim grzechem, za ktory Ty I Twoja Rodzina zaplaci”.

  Każdy ma swoją prywatę.
  Dzielo w tom sztob prywata nie szkodziła innym.

  Wyjaśniamy, choć wcale tego czynić nie musimy, że nie mamy prywaty na dzień dzisiejszy. Mamy bowiem 65 lat za dwa tygodnie i nam już nie zależy na prywatach żadnych. A jęśli jakaś prywata kiedykolwiek może wypłynąć (niezbadane są ludzkie losy, a nie jest to niczym godnym nagany, chyba że społeczne zaufanie jest w tym celu nadużywane), to zapewniamy, że nigdy i w żadnym stopniu nie będzie to miało miejsca na Gajówce ani żadnym innym portalu Gajowego. Gajowy nas zna od szesnastu lat i wie, że mimo niezliczonych naszych ulomności, konsekwentnie staramy się budować naszą internetową rzetelność.

  Zresztą pan JO również zna nasze dane personalne, a także nasz profesjonalny potencjał i podaliśmy mu je świadomie i dobrowolnie z zaznaczeniem, do czego się nie nadajemy. A nawet zna nasz darmowy numer telefonu na cały świat. Nie sądzimy, że zechce to wykorzystać w sposób niegodny. Zresztą rykoszety są szczególnie bolesne.

  Panie Gajowy, nam nie chodziło o to, co napisał ten czy ów nieświadomy, ale o to, co na tym przykładzie może być powiedziane w przyszłości i jakie mogą byc tego następstwa. Długonosi reprezentanci właścicieli tego świata opanowali trudną sztukę myślenia na długo naprzód.

 94. […] Wywiad z Danielem Sycha (OWP) przeprowadzony przez Dawida Hudźca reprezentującego Novyorossia Tod… […]

 95. […] Wywiad z Danielem Sycha (OWP) przeprowadzony przez Dawida Hudźca reprezentującego Novyorossia Tod… […]

 96. Ma Pan takie możliwości? said

  Do Pana JO

  ….Ja nie po to mam dane, by je usuwac, w szczegolnosci, gdy ta osoba podwaza moja i innych osob, ktore Gajowce zaufalyprace, wysilek, moja osobista godnosc, oplula mnie, byla prztczyna podwazenia mojego w tym calego wysilku pod haslem Gajowki Spoleczenstwa Polak-Ortodoks, kwest, wplat, etc, etc, etc I za kazdym razem gdy jest okazja wysuwa „swoj jezyk” w moim kierunku.

  Niech kazdy wie, ze jezeli ktos podaje mi dane, to ja kazdego predzej czy pozniej sprawdze. Ma Pan takie możliwości? Naprawdę? Jeśli nawet „TAK” to w jakim celu to sprawdzenie i do którego pokolenia ;-)? chocbym juz nie byl na tym swiecie z roznego powodu, to znajdzie sie ktos inny kto opluwacza odnajdzie Jezus i Jego Ojciec opluwaczy nie szuka… I odda za nadobne, bo Pan Bog jest nierychliwy, ale sprawiedliwy. błąd w myśleniu; Pan Bóg nie jest drobiazgowy i małostkowy… i dla tego jest WIELKI…

  Ja nie mam juz MNNNILOSCI w sobie ale Milosc. I oby tak juz pozostalo na zawsze. czyli mozna liczyć, że po owocach poznamy /pańskie/ działanie?

  I dodam, ze ja nic, na zufaniu do ludzi nie buduje, to źle!, bo zaufanie to podstawa!!! przynajmniej staram sie NIC nie budowac na zaufaniu, a na doglebnym przemysleniu w oparciu o jak najdalej idace sprawdziany. i tu Pan zaprzecza sobie samemu; jako Polak Ortodoks przynajmniej „część” musimy brać „na wiarę”…

  Chwalilem Pana kilka razy w ciagu ostatnich lat, ale chyba ostatnio Pan „trochę” przesadza z tym „gwiazdorzeniem”… więcej pokory; tylko troszkę więcej, a będzie OK

 97. Listwa said

  @ 62 JO

  Napisał:

  „Uwazam, ze wiem dokladnie co oznacza Polskosc I Polska I Narod Polski. Zadnemu z tych nazw nie przypisywal bym Wielki. Jak zasugerowalem wyzej, ze wielkosc okresla sie inaczej, niz takim zawolaniem”

  – głupoty pan piszesz nie po raz pierwszy, Polska i Polskość to coś niebywale wielkiego, Polski naród to wielki i wspaniały naród, ja bardzo cieszę się że jestem Polakiem, choć to dużo kosztuje.Polski język to wspaniały język. Mylisz pan w swym nawiedzonym podnieceniu naród Polski z gromadami otumanionych gojów z teraźniejszego pokolenia, co nie rozumieją co oznacza Polskość I Polska I Naród Polski.

  Obecna sytuacja to też efekt wieloletnich i różnorodnych ataków i ciosów na naród Polski, który wbrew pozorom, jak na razie, trwa w Polskości i normach. Ugina się pod ciężarem, słania się, ale stoi. Takie opinie jak pana to śmieć jest. Wiele narodów jest w gorszej kondycji, pomimo, że warunki ma lepsze i historię swych dziejów łagodniejszą.

  Pan się bierzesz za organizowanie Polaków ? A gary pozmywane?

  .

 98. JO said

  ad.96.

  Narod Polski DZIS nie jest Wielki. Jest Wielki w swerze Ducha, gdyz jest tak, jak to Pan opisal. Jednak realia sa takie jakie Gajowka /Gajowy b dobrze opisuje.

  Nawet ta mala resztka Polakow dzis, swiadoma, ktora Gajowka reprezentuje, obawiam sie, ze dzis nie moze napisac, ze jest Wielkim Narodem.

  Co innego byc dumnym z prawdziwej historii , osiagniec Narodu Wielkiego jakim byl narod Polski a co innego opisywac go dzis, gdzie po wielkosci naszej sa tylko slady…

  Tak, biore sie za organizowanie Polakow, Tradycjonalistow Polskich. Robie to ulomnie, upadajac, „plujac krwia”, ale robie I to nie sam. Robie to z ludzmi jak Gajowy Marucha I cala rzesza Gajowiczow tu w Gajowce.

  Robimy to zdajac sobie z tego sprawe, ze nie jestesmy idealni, ale mamy wole niczym nieprzymuszona to robic dla Prawdy, ktora jest jedyna Droga, Zyciem.

  My, Panie Listwa, w tym ja, njie mamy innego wyboru.

  Dodam, ze nasze ulomnosci bierzemu wzajemnie na wlasne ramiona I je nosimy. W przeciwienstwie do Pan, ktory cudzych ulomnosci sie brzydzi, wytyka je, uzywa by kompromitowac, dobijac. W przeciwnienstwie do Pana, ktory nie organizuje a DESTABILIZUJE.

 99. Listwa said

  Nie wiadomo po co pan daje kolejny przykład mijania się z realiami.

  A jak będę chciał napisać coś o swoich poglądach i czym się brzydzę, to napiszę , pełnomocnictwa panu nie dam.

 100. Zerohero said

  @Moher49

  Podobno się z tego wycofali, winnych ukarali, ale raz k-wa, zawsze ….. Dobrze, że ludzie to śledzą i reagują, niech się Gmurczyk wytłumaczy. Trzeba NOP przesiać i oddzielić ziarno od plew. Takich sytuacji będą setki. Dawniej sprawa była prosta, sąd polowy i czapa, teraz tak nie można (jeszcze).

  Gmurczyk to kawał starego konia. Jeśli dał się podejść Izraelczykom udającym ukraińskich patriotów, to lepiej niech ograniczy się do walki z lewakami na twitterze. W tym jest dobry. Natomiast wyśmiewanie ludzi piszących o Wołyniu, wychwalanie S.Bandery, wychwalanie Azowa, masakry w Odessie i czystki etnicznej w Donbasie itd. – to na portalu nacjonalista.pl trwało za długo. Człowiek honoru PRZEPROSIŁBY i publicznie skomentował błąd takiego kalibru.

  Tchórze z portalu nacjonalista.pl po prostu przestali pisać o Ukrainie, a od czasu do czasu napiszą o Rosji. Oczywiście zawsze źle, oczywiście wyciągną nawet najmniejszą bzdurkę typu „rosyjscy nacjonaliści prześladowani w Rosji”. No bo fizyczna eliminacja rosysjkich dzieci w Donbasie to za słaby news dla NOP. Dorobiliśmy się ruskich nacjonalistów bez narodu…

  Na stronie czopków NOPowskich jest taka wiadomość:

  Rosja ostrzega przed NOP
  Władze Rosji nie ustają w globalnej kampanii przeciwko „faszyzmowi”. Po tym jak u siebie masowo wsadzają do więzień rosyjskich nacjonalistów, którzy odrzucają sowietyzm, szowinizm oraz…

  Oczywiście gdy banderowskie rzezie roku 2014 NOPki z nacjonalista.pl nazywają „oczyszczaniem” Ukrainy, a Azow to dla nich wzór – to Rosja nie ma prawa ostrzegać przed NOP? Tak? Coś tym k..wom z NOP się popie..liło. Przecież NOPki ewidentnie są praktykującymi faszystami. I nie mają prawa zrównywać „antyfaszyzmu” Rosji z „antyfaszyzmem” Michnika. Choćby z powodu ich sympatii dla nazistowskiego Azowa, który jest w zasadzie NAZISTOWSKI a nie faszystowski.

 101. Zerohero said

  Proszę:

  http://www.nacjonalista.pl/2014/10/17/15-000-nacjonalistow-na-marszu-pulku-azow-idziemy-na-was/

  a to są idole śmieci z portalu nacjonalista.pl:

  za pomocą ciężkiej artylerii ostrzeliwują ludność cywilną.

 102. Zerohero said

  Zapewne przypadkowe nawiązania do symboliki SS:

 103. Zerohero said

  Nie, żadnego scalania. Przykład NOP jest przestrogą. Gangrena objęła NOP i całą jego strukturę należy odciąć od zdrowego organizmu, a nie integrować z nim. Paskudzą starą markę, tak jak Giertych z Bosakiem paskudzili Młodzież Wszechpolską. Trudno. Polacy powinni pójść swoją drogą a NOPy (łyse debile, banderowcy i agentura ABW) swoją.

 104. Marek said

  Du ju kum ?

  =====
  🙂
  „kocham pana, panie Sułku”

 105. Boydar said

  No co, swoje 54 mam, ale mentalnie to tak około 16.

 106. Moher49 said

  @103 Zerohero,

  Nie nalegam. Zresztą oni wszyscy też sobie nie wierzą, wzajemnie się kontrolują i to jest prawidłowy objaw, ale szkoda. Co do Giertycha, uważam, że został skutecznie przestraszony. Zginęła miesiąc po miesiącu czwórka współpracowników sojusznika LPR – Leppera, w końcu i on sam. Być może Giertych też otrzymał propozycję nie do odrzucenia.

 107. akej said

  @ Nick i JO
  Obaj wykazujecie „talet” w truciu sobie tylkow. A po co???

 108. Czarny Kanar said

  Sztob dyskusju padierżat’.

 109. Boydar said

  Straszne rzeczy Kanarek wyćwierkuje.

 110. czarny kanarek said

  Basem, basem te ćwierki.

Sorry, the comment form is closed at this time.