Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Niemieckie służby będą mogły działać na terenie Polski

Posted by Marucha w dniu 2015-06-12 (Piątek)

Tygodnik „Do Rzeczy” podaje niepokojące informacje. Dzięki specjalnej umowie – już od lipca niemieckie służby będą mogły prowadzić w Polsce tajne operacje „pod przykryciem”.

W „nagłych wypadkach”, będą mogły to robić… bez uzyskania wcześniejszej zgody polskich władz.

W maju 2015, polski i niemiecki minister spraw wewnętrznych podpisali „Umowę między rządem Rzeczypospolitej Polskiej a rządem Republiki Federalnej Niemiec o współpracy służb policyjnych, granicznych i celnych”. Tygodnik „Do Rzeczy” zauważa, że to co u nas przemilczano, w Niemczech wzbudziło duże kontrowersje.

Umowa wejdzie w życie 9 lipca 2015 roku, a ułatwić ma ona polskim i niemieckim policjantom współpracę w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej. Jednak okazuje się, że dokument ma wiele luk i m.in nie zabezpiecza przed penetracją polskiego pogranicza przez niemieckie służby.

Dokument przewiduje m.in możliwość tworzenia na terenach przygranicznych wspólnych patroli, powoływania organów i grup operacyjno-śledczych, a także prowadzenie pościgów transgranicznych, a polscy i niemieccy funkcjonariusze będą mogli prowadzić akcje „przykrywkowe” w państwach ościennych.

Wojciech Wybranowski pisze wprost: „Agenci niemieckich służb będą mogli przenikać do działających na terenach przygranicznych polskich organizacji i środowisk, które zostaną uznane za przestępcze, oraz dokonywać tzw. prowokacji kontrolowanych”.

Co ważne, „w szczególnie pilnych sytuacjach możliwe jest prowadzenie operacji specjalnej bez uzyskania zgody danego państwa, trzeba wystąpić o nią w trybie zastępczym” – mówią cytowani przez „Do Rzeczy” urzędnicy MSW.

http://parezja.pl

Typowe symptomy państwa tylko formalnie suwerennego.
Admin

Komentarze 23 to “Niemieckie służby będą mogły działać na terenie Polski”

 1. revers said

  okupacja robi postepy na razie terytorialne, pozniej administracyjne az do kolejnego bulu Kaczynkiego, Tuska, Kopacz, Dudy.

 2. ojojoj said

  Jak zaczna patrolowac wsch. granice Polski to bedzie to wygladalo tak:

  oczywiscie z banderowcami po drugiej stronie zamiast zsrr.

  Poza tym gdzies mi sie obilo o uszy ze biorac pod uwage nowy podzial wojewodztw po upadku PRL zostal tak zarysowany, aby nowa granica niemiecko-polska po wchlonieciu zach. woj. polskich biegla dokladnie tak samo jak to mialo miejsce w czasie rozbiorow.

 3. Witek said

  Zgadzam się z wpisem pana Gajowego.
  Suwerenni to nie jesteśmy.
  Pan redaktor Wybranowski pisze:
  „Agenci niemieckich służb będą mogli przenikać do działających na terenach przygranicznych polskich organizacji i środowisk, które zostaną uznane za przestępcze, oraz dokonywać tzw. prowokacji kontrolowanych”.

  Jak na razie pamiętam jedną taką ” prowokacje kontrolowaną” dokonaną przez pana Wojciecha Wybranowskiego właśnie.
  Na łamach Naszego Dziennika rozpisywał się o złej LPR i Samoobronie.
  Przyłozył się pan redaktor Wybranowski do wcześniejszych wyborów, oj przyłożył, razem z ojcem dyrektorem i panem prezesem….
  I stąd mamy teraz takich ” ministrów” którzy podpisują hanbiące międzynarodowe umowy

 4. Joannus said

  Ad 2
  Drobna uwaga, nie upadku PRL, a po jej likwidacji,czy jak kto woli przebudowie przez mistrzów mularskich.
  Nie używajmy narzuconej terminologii korowskiej.

 5. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2015/06/12/niemieckie-sluzby-beda-mogly-dzialac-na-terenie-polski/ […]

 6. JerzyS said

  Ostforschung,

  oraz powtórka z

  Grupy operacyjne Stasi w krajach bloku wschodniego
  Monika Tantzscher

  „The main task of operational groups of GDR Ministry of Public Security in Eastern block countries was controlling GDR citizens who stayed there for long or short periods. In countries to which people often went for holidays – like Hungary, Bulgaria or Czechoslovakia this usually meant preventing to escaping to West Germany. The control system engaged not only operational groups, but the whole Ministry of Security which created a sophisticated system of secret agents in all countries of the block. The system was linked also to state institutions which were responsible for sending staff and tourists abroad. The situation of an operational group in a country depended on its relationships with GDR. While Bulgaria, Hungary and Czechoslovakia usually eagerly agreed for cooperation and provided help of their security services,
  Poland agreed for creating “Warszawa” operational group only in September 1980.
  The group became a center for enrolling and supervising agents and informers in the main environments in Poland.
  The control of GDR citizens had a little meaning in this case, a much more important thing was using all unofficial and official means of gathering information about Polish domestic situation, as well as cooperation with Polish security services on Polish opposition and members of secret services of western countries.

  When the perestroika began, the Soviet Union itself became an unreliable link for Germany and the operational group in Warsaw took the role of reporter informing of inner relationships and, as operational groups in the countries of people’s democracy it became the chronicler of its departing from the communist system.”
  http://cejsh.icm.edu.pl/cejsh/element/bwmeta1.element.desklight-0de63c8d-3e44-440d-9e86-652b5e256b5d

 7. JerzyS said

  Możemy oczekiwać nowych prowokacji,
  takich jak np. porwanie i mord ks. Popiełuszki.

  Prokurator który zaczął badać niemiecki trop,
  zaraz został od śledztwa odsunięty!

  (dlatego właśnie teraz idzie bój o Prokuratora Generalnego,
  albo teraz swój, albo za rok loteria)

  Ciekawe jak z post hitlerowcami radzą sobie Węgry?

  Dowodem na to , że Polska jest krajem pokonanym i okupowanym ,
  jest ilość posiadanej broni na 1000 obywateli

  Jest ona 10 krotnie mniejsza niż w Niemczech które przegrały wojnę
  Dba o to niemiecka Agentura Wpływu.blokując wszystkie próby deregulacji dostepu do broni.
  Nawet gazowej , która w całej cywilizowanej Europie jest traktowana jako zabawka i jest bez zezwoleń i rejestracji

  Z jednej strony straszą wojna z Rosja , a z drugiej blokują uzbrojenie Narodu!

 8. Marcin said

  Niejednego smarka dziadek lub pradziadek w grobie się przewraca. Ciekawe kiedy zaczną pacyfikować polską ludność z Ziem Odzyskanych?

 9. Jacek 2 said

  Drang nach Osten to nie wymysł ostatnich stu czy dwustu lat. 1000 lat i 1000 kilometrów na wschód, nie ma żeby Niemiec odpuścił choć na mgnienie oka . Kto dziś pamięta chociażby o takich Połabianach i całej reszcie towarzystwa?
  Polityka konsekwentnie realizowana od wieków i zaplanowana na wieki , można się brzydzić i nie lubić ale dlaczego do k..wy nędzy my tak nie potrafimy? Inną mamy mentalność, inny system wartości ale jak wilk kły szczerzy to trzeba mu zwyczajnie w nie piznąć.
  Dobranoc.

 10. Kronikarz said

  – )

 11. Jacek 2 said

  Niech tylko jeszcze ta swołocz Hunhuzów na nas naśle to już będzie oczywiste z kim mamy do czynienia.

 12. Polska po prostu wraca do sytuacji jaka była przy wprowadzaniu chrześcijaństwa, kiedy to heskie plemię Katów, czyli Gotów, dostało rozkaz wytrzebić Lechicki Wedyzm na terenie kolonii wschodniej Franków, zwanej z łacińska ‚Polonią’, pod warunkiem, że jego oddziały będą milczeć, żeby się nie wydało skąd są. Kaci dochowali przysięgi milczenia, skąd wzięła się nazwa „Niemcy”, a nowopowstała Polonia przyjęła godło i barwy narodowe Hesji ze stolicą we Frankfurcie nad Menem (końcowa i najzamożniejsza ze wszystkich na świecie stacja Szlaku Jedwabnego), o czym Polacy do dziś nie są poinformowani, więc się dziwią wszystkiemu w polityce. A NIE POWINNI, BO OD BEZ MAŁA MILLENIUM WSZYSTKO JEST JASNE.

 13. Easy Rider said

  Ad 12 – Polak Stanisław.

  Pan chce konkurować z niejakim Juliuszem Prawdzicem alias Wandaluzja? Brakuje jeszcze „spermy jerozolimskiej” i będzie genau jak tamten.

 14. ad 13.
  Nie znajdzie Pan u mnie „spermy jerozolimskiej”, to pewne:) A poza tym ja z nikim nie konkuruję, ja nie mam konkurencji:) Ja zliczam wszystkie dane i wkładam je do tego oto algorytmu: http://www.poloneum.com/PRAWDA.pdf , po czym odczytuję otrzymywane wyniki. Nie jestem jasnowidzem, stosuję się do Słowa Bożego, czyli LOGIKI, i muszę przyznać, że jestem coraz bliższy PRAWDY. To dużo pracy, ale WARTO, OJ WARTO ją wykonywać!
  Historia nas kłamie, lingwistyka kłamie i w ogóle wszyscy mogą kłamać i przeważnie niestety kłamią, OPRÓCZ logiki matematycznej. To jedna z nielicznych dziedzin, gdzie logika musi pozostać nieposzlakowana. Bez tego nie bylibyśmy w stanie np. korespondować tutaj ze sobą, bo informatyka jest oparta na logice matematycznej. Jeśli ktokolwiek spróbowałby oszukać w programowaniu, to komputery i programy komputerowe przestałyby działać. Oto dlaczego słusznie zwą matematykę Królową Nauk, z czego bardzo mało osób zdaje sobie sprawę.

 15. MatkaPolka said

  WERWOLF – niemieckie państwo podziemne w Polsce 1944 – 2015

  http://werwolfcompl.blogspot.com

  Oto w skrócie historia powstania i działania Werwolfu

  Kiedy w 1945 roku Reinhard Gehlen, były generał wywiadu hitlerowskiego, przekazał USA mikrofilmy z tajnymi danymi z archiwów radzieckich, otrzymał od amerykańskich władz okupacyjnych zadanie utworzenia wywiadu niemieckiego. Wraz z zaufaną grupą oficerów Gehlen organizował tak zwane szczurze linie – trasy, którymi przerzucano do Ameryki Południowej i Środkowej zaopatrzonych w fałszywe dokumenty zbrodniarzy III Rzeszy. Ponad pięć tysięcy nazistów opuściło w ten sposób Europę i uniknęło procesów sądowych. Z pomocą CIA Gehlen zbudował organizację, którą w 1956 roku przejęła Niemiecka Republika Federalna jako Federalną Służbę Wywiadowczą (BND). Nic więc dziwnego, że wśród jej członków było wielu byłych oficerów SS i członków NSDAP, którzy brali udział w zbrodniach wojennych.
  […]
  „Alianci przeszmuglowali przez granice pewną liczbę zbrodniarzy wojennych, między innymi oficerów SS, których werbowano później do działań wywiadowczych wymierzonych w Związek Sowiecki i jego satelitów”, pisze Neal Bascomb w książce „Wytropić Eichmanna”.

  Dodaje, że obie organizacje – CIA i BND – rekrutowały byłych agentów SS, gestapo i Abwehry, choć oficjalnie temu zaprzeczały.
  […]
  Trzeba było „zrehabilitować” także niemiecką armię. Norbert Frei w książce „Polityka wobec przeszłości. Początki Republiki Federalnej i przeszłość nazistowska” przypomina głosy w obronie niemieckich wojskowych. Gdy w 1949 roku w Hamburgu przed Trybunałem Wojskowym rozpoczął się proces feldmarszałka Ericha von Mansteina, Winston Churchill demonstracyjnie ofiarował 25 funtów na jego obronę.

  Liczni oficerowie Wehrmachtu zajmowali wysokie stanowiska nie tylko w odradzającej się Bundeswehrze, ale także w Narodowej Armii Ludowej w NRD (niemal co drugi oficer wojskowego wywiadu był wyszkolony przez Abwehrę)

  Funkcjonariuszem NSDAP był co trzeci członek gabinetu kanclerza Konrada Adenauera, co czwarty poseł w Bundestagu oraz wielu pracowników służby cywilnej i sądownictwa.. Dyrektorem kancelarii kanclerza Niemiec został zbrodniarz wojenny Hans Globke, współautor komentarza do ustaw norymberskich.

  W roku 1951 niemieckie ministerstwo spraw zagranicznych zatrudniało 59 urzędników państwowych, z czego aż 43 należało w przeszłości do NSDAP, a ośmiu byłych nazistów zostało ambasadorami.

  Norbert Frei opisuje skandal, jaki wybuchł w 1950 roku. Poseł do Bundestagu Wolfgang Hedler, były członek NSDAP, wygłosił przemówienie, w którym stwierdził, że Niemcy ponoszą najmniejszą winę za wybuch wojny, bojownicy ruchu oporu to zdrajcy ojczyzny, Niemcom zaś wcale nie działoby się lepiej, gdyby mogły dziś korzystać z siły żydowskiego ducha i żydowskiego potencjału gospodarczego.

  Hedler stanął przed sądem, oskarżony o znieważenie pamięci ruchu oporu i obrazę Żydów niemieckich.

  Spośród trzech sędziów dwóch należało do NSDAP, Hedler został więc uniewinniony, a przed gmachem sądu witały go wiwatujące tłumy. „Pora przestać węszyć za nazistami”, apelował w 1951 roku Konrad Adenauer.
  Także niemieckie społeczeństwo domagało się zakończenia rozliczeń i powrotu do normalności
  .

  POLITYCZNY BALAST

  Amerykanie dopiero pod koniec lat siedemdziesiątych zaczęli sprawdzać, kogo wpuścili do kraju.
  […]
  Obliczono, że około 10 tysięcy nazistów trafiło do USA, często za wiedzą władz. Teraz należało się ich pozbyć.
  […]
  Niemiecki wywiad BND otworzył natomiast archiwa dotyczące agentów, którzy wcześniej pracowali dla reżimu Hitlera, dopiero w 2010 roku. Ujawnione dokumenty dotyczyły wewnętrznego dochodzenia, które w latach sześćdziesiątych przeprowadził specjalny wydział wywiadu RFN, nazwany Organisationseinheit 85.

  Opracowany wówczas raport zawierał zarzut, że przez lata BND patrzyła przez palce na zbrodniczą działalność wielu funkcjonariuszy. Przez czterdzieści pięć lat dokument leżał zamknięty w szafie pancernej, zanim na jego odtajnienie zdecydował się szef wywiadu Ernst Uhrlau.

  „Późniejsi pracownicy BND, którzy w latach 1933–1945 pełnili rozmaite funkcje – od zwykłego sekretarza policji w gestapo po Oberführera SS – brali udział w zamordowaniu milionów europejskich Żydów, masowych egzekucjach oraz prześladowaniach przeciwników Hitlera. Po powierzchownej denazyfikacji oraz upiększeniu życiorysów zostali o¬ni ponownie wykorzystani w szpiegowskiej wojnie przeciw Związkowi Sowieckiemu.

  Do ich zatrudnienia dochodziło przeważnie za zgodą bądź milczącym przyzwoleniem amerykańskich tajnych służb”, pisał dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Znaleźli się wśród nich byli funkcjonariusze Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy, gestapo, Służby Bezpieczeństwa i Tajnej Żandarmerii Polowej.

  W 1960 roku co najmniej 200 z 2450 pracowników wywiadu RFN służyło wcześniej w narodowosocjalistycznym aparacie terroru.

  RZEŹNIK AGENTEM

  Jaki los spotkał sprawców? Jednych zwolniono, większość otrzymała odprawę. Unikano drogi sądowej. W aktach Centralnego Archiwum pozostał ślad po 21 sprawach, prowadzonych przeciwko pracownikom BND w związku ze zbrodniami. Większość z nich zakończyła się podobnie jak w przypadku Ericha Deppnera, gestapowca, dowódcy plutonów egzekucyjnych.

  W kwietniu 1942 roku w Amersfoort zabił 85 sowieckich jeńców wojennych. Sąd w Monachium uniewinnił go w 1964 roku, uzasadnił taki wyrok stwierdzeniem, że Deppner mógł kierować się przekonaniem, że były to represje zgodne z ówczesnym prawem międzynarodowym.

  Niemiecki wywiad nie tylko krył dawnych funkcjonariuszy III Rzeszy przed wymiarem sprawiedliwości, lecz także współpracował ze zbrodniarzami.

  Pod opiekuńcze skrzydła BND trafił Adolf Eichmann, logistyk Holokaustu, który po wojnie uciekł do Argentyny.

  Kolejnym odkryciem historyków był Klaus Barbie, esesman zwany rzeźnikiem Lyonu.

  Po wojnie stał się ważnym agentem w kontrwywiadzie amerykańskich wojskowych służb informacyjnych i pomagał tropić komunistów w okupowanych Niemczech.

  W 1951 roku dzięki funduszom z USA oraz wsparciu Watykanu wyjechał do Boliwii. Według „Spiegla”, w 1966 roku BND zarejestrowało go jako agenta 43118, nadając mu kryptonim „Orzeł”.

  Przez wiele lat Barbie pod nazwiskiem Klaus Altmann żył spokojnie w Boliwii, pisząc raporty dla BND.

  Przez rok dostawał nawet za to pieniądze. Przed sąd trafił dopiero w 1984 roku, gdy nowe władze Boliwii przekazały go Francji. Skazany na dożywotne więzienie, zmarł po czterech latach.

  NEKROLOG DLA NAZISTÓW

  Oceniając stosunek niemieckich polityków do brunatnej przeszłości, dziennik „Sueddeutsche Zeitung” przypomniał postawę szefa dyplomacji Willy’ego Brandta, późniejszego kanclerza RFN.

  Wyraził on zgodę na odznaczenie Krzyżem Zasługi pierwszego stopnia „zbrodniarza zza biurka”, prokuratora w okupowanej przez Niemców Pradze Franza Nüssleina, skazanego w 1947 roku w Pradze w procesie o zbrodnie wojenne i wydanego w 1955 roku Niemcom.
  Nüsslein pracował potem jako referent w MSZ.

 16. MatkaPolka said

  AGRESJA NIEMIEC PRZECIWKO POLSCE W XX I XXI WIEKU

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/agresja-niemiec-przeciwko-polsce-w-xx-xxi-wieku-2013-10

  ŚWIATOWY KONGRES POLAKÓW (WORLD CONGRESS OF POLES)
  Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych w II WOJNIE ŚWIATOWEJ, w wyniku agresji zbrodniczej nazistowskiej III Rzeszy Niemieckiej na Polskę w dniu 1. IX. 1939r.
  RAPORT Nr 1 DOTYCZĄCY

  Cala polityka i wysiłki propagandowe niemieckie polegają na negacji faktu, ze II wojna światowa w ogóle miała miejsce, ze w samej ostatniej II wojnie światowej zginęło 60 milionów ludzi w tym 8 milionów Polaków, usiłują zrzucicie z siebie odpowiedzialność i przypisać swoje winy innym.

  POLACY Z OFIAR WOJNY STAJA SIĘ SPRAWCAMI.

  Nie chcą dopuścić do wypłacenia Polsce i indywidualnie Polakom – ofiarom wojny i spadkobiercom ofiar należnych im odszkodowań. – to z procentem składanym – 25 TRYLIONÓW dolarów

  Historia Polski to w przeważającej mierze wojny z Prusami, historia bandyckich napadów, mordów, kradzieży, zniewalania i podporządkowani. Historia jest długa – od zaproszenia Krzyżaków w 1226 r. poprzez wymordowanie słowiańskiego bałtyckiego plemienia Prusów i przyjęcia ich nazwy, poprzez wojny krzyżackie i bitwę pod grunwaldem w 1410 r. ekspansji na ziemie polskie, stworzenie Prus Książęcych, i późniejsze oderwanie ich od Polski Kresów Zachodnich (Śląska i Pomorza) i KresówW – Rusi i Litwy;
  Poprzez Rozbiory – likwidacje państwa polskiego. W XX wieku dwie wojny światowe I wś i II wś

  Niemcy fałszują historie, narzucają swoje prawa, narzucają swoje interpretacje – po więlokroć skompromitowane

  Prusy sa wiecznym agresorem. Niczego się nie nauczyli.

  ( Świadomie używam słowo Prusy, a nie Niemcy, żeby podkreślić istotę problemu i ciągłość historyczną – 350 małych księstw niemieckich zostało zjednoczone pod berłem pruskim Bismarcka dopiero w 1870 r. Prusy w istocie dokonały zaboru Niemiec tak jak dokonały Rozbiorów Polski)

  Nie inaczej jest dziś. Prusy nienauczeni poprzednimi doświadczeniami ponownie atakują.
  Unia Europejska – to kamuflaż dla nowej Wojny totalnej Prus przeciw Polsce i całej Europie a szczególnie Europie Wschodniej

  Prusy sa wiecznym agresorem – ciągle napadają.

  Niemcy prezentują mentalność bandyty.
  Złodziej, bandyta – kradnie nie pyta. Zamordowali ofiarę i ukradli „zloty zegarek”
  Rodzina odzyskała „zloty zegarek”, ale bandyta twierdzi, ze to jego

  .Do tego sprowadzają się roszczenia niemieckie – Ziomkostw czy Powiernictwa Pruskiego.
  Najpierw napadali i mordowali, zagrabiali mienie i ziemie polskie – a teraz twierdzą, że to ich

  Istniejący w Berlinie Institute for Cultural Diplomacy to najwyraźniej nowa forma starego Kulturkampfu
  Bismarcka. Skąd my Polacy to znamy? Skąd znają to inne narody europejskie? To przejaw tej samej buty niemieckiej. Nawet nazwa prawie ta sama tylko brzmiąca po angielsku. NIEMCOM JAKOŚ NIC INNEGO NIE CHCE PRZYJŚĆ DO SZWABSKIEJ GŁOWY – TYLKO KULTURKAMPF, LEBENSRAUM, KORYTARZE I ROSZCZENIA.

  Polska i wszyscy inni maja się dostosować do roszczeń niemieckich – bo inaczej będzie nie-kulturalnie i nie-dyplomatycznie. A tenże Instytut mocno i aktywnie promuje Stany Zjednoczone Europy pod przewodnictwem Niemiec i bez granic. I na to są przeznaczane olbrzymie fundusze.

  W dzisiejszych czasach jest to inna wojna – NIEWIDZIALNA WOJNA

  * .Agresja prawna
  * .Agresja finansowa
  * .Agresja gospodarcza i ekonomiczna
  * .Agresja polityczna – osadzanie na kluczowych decyzyjnych stanowiskach swoich wasali. Korupcja na wielka skale całych klas politycznych – na najwyższym szczeblu
  * .Agresja propagandowa – media w Polsce sa w 85% niemieckie
  * .Raketeering – tworzenie struktur finansowych mających na celu obrabowanie ofiary.

  Metody sa inne, ale efekt i końcowy rezultat jest ten sam. To już nie są łapanki i roboty przymusowe u Bauera, niewolnicza praca w obozach, obliczona na wyniszczenie. Już nie trzeba wywozić dzieci z Zamojszczyzny, aby je zgermanizować – ludzie sami chcą emigrować, bo nie mają pracy i środków do życia.

  Efekt jest ten sam, a może lepszy co agresja fizyczna i zabijanie – na frontach, obozach, więzieniach powstaniach.

  Wyszły Tanki przyszły Banki

  Następuję Pauperyzacja społeczeństwa, Depopulacja narodu polskiego, zniewolenie podporządkowanie.

  Opracowania Stowarzyszenia Ofiar Wojny – o odszkodowaniach i roszczeniach Polskich od Niemców.

  Żydowski volksdeutch, ObergruppenFührer DONALD TUSK, następca SS – ObergruppenFührera HANSA FRANKA, Gubernatora Generalnej Guberni Generalgouverneur für die besetzten polnischen Gebiete – Jest niemieckim agentem , oraz agentem Międzynarodowego Funduszu Walutowego w tej bezprecedensowej Niewidzialnej Wojnie prowadzonej przez Niemcy i odrodzony Militaryzm Pruski przeciw Polsce i innym krajom Europy Wschodniej

  (FAZ należy w prawie 94% do Fundacji „FAZIT-Stiftung”

 17. revers said

  „Dziś Europa straciła niezależność. USA wciągają nas w wyprawę krzyżową przeciwko Rosji, która jest sprzeczna z interesami Europy. USA wywierają nacisk na Niemcy, aby Niemcy ustąpiły Grecji w celu znalezienia kompromisu. Niemiecki wywiad szpieguje Francję, ale nawet nie w interesach Niemiec, ale w interesach Stanów Zjednoczonych”

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150612/507533.html#ixzz3cukak2S1

 18. Zenek said

  Szlag mnie trafia za kazdym razem jak sobie pomysle, ze Izrael, USA, Anglia niszcza cala cywilizacje w Gazie, Iraku, Libii, Jemenie, Syrii, Sudanie, Jugoslawii, niszcza europejska kulture i za nic nie biora odpowiedzialnosci. Nikomu odszkodowan nie placa i nie maja zamiaru odbudowac co zniszczyli.

  W ponad 70 lat po wojnie bandyci domagaja sie odszkodowan od Polski.
  I tylko od Polski.
  Jeszcze bardziej mnie denerwuje, ze ten swiatowy faszyzm i barbarzynstwo popieraja i polscy obywatele i politycy zasiadajacy w polskim sejmie.

  A teraz kiedy Europa ginie, ludzie sa zadluzeni, okradani przez banki i nieucziwi politycy wysysaja ostatnie krople krwi z europejskiego robotnika a cala unia to jeden wielki lagier niewolnikow, narkomanow, pederastow, mordercow i oszustow – okazuje sie ze najwiekszym problemem Europy sa naplywajacy z okupowanych krajow emigranci!

  Hipokryzja kontrolowanego swiata osiagnela apogeum glupoty i szalbierstwa.

 19. JerzyS said

  DENAZYFIKACJA NAZISTÓW –
  CZYLI NIEMIECKIE PRÓBY REWIZJI HISTORII
  NAJNOWSZEJ
  http://arcanahistorii.prv.pl/slowo/pdf5/9denaz.pdf

  na temat Ostforschung pisał i ostrzegał

  , Prof . gen Walichnowski
  – w książce

  Czyja własność

  Czyja własność? 30,00zł

  Książka pt: „Czyja własność? Niemiecka polityka wobec ziem zachodnich i północnych Polski” ma na celu przypomnienie
  ciągle aktualnego problemu niemieckiego w kontekście prawno-historycznym i spojrzenie na teraźniejszość i przyszłość stosunków polsko-niemieckich.

  W książce znajdujemy omówienie skutków przegranej przez Niemców wojny i wygranego przez nich pokoju w latach następnych.
  Ukazany jest tam przebieg zgodnych z prawem międzynarodowym powojennych zmagań polityków i uczonych niemieckich o odzyskanie tego,
  co straciła III Rzesza w 1945 roku i co w najbliższych 50 latach może również pokojowo i zgodnie z prawem odzyskać,
  jeśli nie podejmując wyzwań XXI wieku jakimi są rozwój i doskonalenie nowoczesnej gospodarki
  – naród polski przegrywać będzie duchowo, tracąc suwerenność gospodarczą, tożsamość narodową i świadomość państwową.

  Tadeusz Walichnowski, Czyja własność? Niemiecka polityka wobec ziem zachodnich i północnych Polski, ISBN 83-87714-01-1,
  Wydawnictwo Placówka, Warszawa 2001, A5, ss. 278, miękka oprawa

 20. Zenek said

  Polskie wladze na wszystko co zachodnie sie zgodza nawet jesli je ktos zapyta o zgode. Nikt sie o zadna zgode w szpiegowaniu nie pyta.
  Nie wiem o co chodzi w tej informacji bo przeciez NSA jest wszedzie na podgladzie i podsluchu.

  Merkelowa robila raban ze ja NSA podsluchuje i slucha konwersacji telefonicznych. Cos mamrotala o przyjaciolach ktorzy sie nie szpieguja.
  Nagle sie uspokoila z tymi haslami o przyjazni jak sie okazalo, ze to jej wlasna bezpieka byla na podsluchu i przekazywala wszystkie konwersacje do NSA.

  Ja mysle ze i Polacy bardziej powinni sie bac wlasnej bezpieki (ciagle tej samej z PRL-u) niz niemieckiego wywiadu, ktory bedzie odbieral informacje instrukcje od tzw. polskich sluzb.
  A te czynne sluzby mundurowe juz dzialaja w Polsce co bylo widac we Wroclawiu.
  Z polska zgoda czy bez. Co to za roznica?

 21. Czołgista said

  Spoko, zaraz patrydiotyczne oszołomy przerobią „niemieckie służby” na „rosyjskie służby” i dalej można grać w Głupiego Jasia, czyli udawać, że nie przyjmujemy poleceń od Berlina i Brukseli.

 22. karlik said

  To nie jest chyba nic nowego..

  „Dodano: 10.01.2014 [16:02]
  Obce służby na polskich ulicach. Sejm przegłosował ustawę o "bratniej pomocy" – niezalezna.pl
  foto: Jocian; creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5/deed.en
  Niemiecka policja na ulicach Warszawy, obce służby na meczach piłkarskiej ekstraklasy, szpiedzy ze Wschodu swobodnie przechodzący przez polskie granice. Tak będzie mogła wyglądać wkrótce polska rzeczywistość, bo Sejm przegłosował dziś ustawę o udziale zagranicznych funkcjonariuszy w operacjach na terenie Polski.

  W głosowaniu ustawę poparło 286 posłów z PO, Twojego Ruchu, PSL i SLD. Przeciw było 140 z PiS i Solidarnej Polski. Jeden poseł się wstrzymał. Chwilę wcześniej większości nie uzyskał złożony przez PiS wniosek o odrzucenie projektu. Poparło go 138 posłów, podczas gdy 273 było przeciw.

  Przypomnijmy, że kontrowersyjna ustawa dotyczy interwencji w wypadku zagrożenia bezpieczeństwa publicznego oraz porządku publicznego. Obce służby przybyłyby do Polski na wniosek komendanta głównego policji, straży granicznej, pożarnej, jeśli okres ich pobytu nie przekraczałby 90 dni, a ich liczba funkcjonariuszy 200 osób. Jeśliby mieli zostać dłużej, wówczas kierują wniosek do ministra spraw wewnętrznych. Decyzję o pozwoleniu na taki pobyt podejmowałaby Rada Ministrów. Z ustawy wykreślono Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, co budzi zdziwienie, jeśłi wziąc pod uwagę, że inicjatorzy ustawy wiele mówili o zwalczaniu terroryzmu.”
  http://niezalezna.pl/50477-obce-sluzby-na-polskich-ulicach-sejm-przeglosowal-ustawe-o-bratniej-pomocy

 23. Marucha said

  Re 22:
  „Niezależna.pl” nie byłaby sobą, gdyby nie przemyciła wzmianki o „szpiegach ze Wschodu”. Nie wiem, co by mieli szpiegować w kraju będącym na granicy unicestwienia, pozbawionym zarówno wojska, gospodarki, jak i wszelkiego znaczenia politycznego…
  Pieprzona syjonistyczna agentura, uważana za patriotów przez durnych Polaków.
  Swoją drogą Zachodowi szpiedzy nie są potrzebni – wszystkie informacje dostają na talerzu w ramach tzw. współpracy unijnej. Nie ma lepszego systemu wywiadowczego, niż tzw. dotacje.

Sorry, the comment form is closed at this time.