Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Powstanie nowa formacja, po to…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Ukraiṅcy wywłaszczeni, nastepni w kolejce sa Amerykanie

Posted by Marucha w dniu 2015-06-13 (Sobota)

Od ponad 15 m-cy Ukraińcy zapłacili Waszyngtonowi za obalenie ich elekcyjnie wybranego rządu zgonami, rozczłonkowaniem ich kraju, załamaniem ekonomicznym i politycznym z Rosją, które spowodowało wzrost kosztów o dostawy niesubsydiowanej dłużej energii. Obecnie Ukraińcy tracą swoje emerytury i dotychczasowe płatności w ramach udzielania pomocy. Ukraińska populacja zmierza w kierunku cmentarza.

W dniu 1 czerwca agencja pasowa TASS doniosła. że Ukraina przestała wypłacać zobowiązania należne emerytom i rencistom, weteranom II WŚ, osobom niepełnosprawnym i ofiarom Czarnobyla. Zgodnie z raportem Kijów również „wyeliminował transport, opiekę zdrowotną, profity i benefisy finansowe dla byłych więźniów nazistowskich obozów koncentracyjnych oraz uprawnionych odbiorców rozkazów z post-sowieckiej ery.

Odszkodowania dla rodzin z dziećmi żyjących na skażonych terenach podczas awarii w Czarnobylu, także nie będą dalej wypłacane. Ukraińska opozycja parlamentarna jest zdania, że Prokuratura Generalna powinna wszcząć śledztwo przeciwko PM Arsenij Jaceniukowi, który aktywnie promował ustawę o zniesieniu przywilejów.

Zauważcie, że to jest wyszarpywanie miski strawy osobom starszym na Ukrainie. „Bezużyteczni zjadacze,” są przeznaczeni do kosza na śmieci. Jak czują się teraz oszukani przez Majdan protestujący studenci, że przyczynili się do zniszczenia systemu zapomogi dla swoich dziadków? [Nic się nie czują. Tępe bydło nic nie czuje i nie jest zdolne do refleksji – admin]
Czy ci naiwni idioci ciągle ufają Waszyngtonowi – i w zaaranżowana przez nich na Majdanie Rewolucjȩ? [Myślę, że tak – podobnie jak Polacy uważający NATO za organizację, która ich będzie bronić – admin] Zbrodnie w których ci głupi studenci brali udział są przerażające.

Jaceniuk lub Jats – jak Victoria Nuland go nazywa – jest waszyngtońską kukłą, którą US Departament Stanu wyselekcjonował do kierowania marionetkowym rządem. Jats brzmi jak prawo-skrzydłowy republikanin, kiedy nawiązuje do emerytur i rent, odszkodowań, i świadczeń socjalnych jako „przywilejów.” Taki jest republikański pogląd na temat Social Security i Medicare, programów opłacanych przez Amerykanów w ciągu ich zawodowej aktywności. Republikanie ukradli dochody od wynagrodzeń i wydali wszystko na swoich wojnach, które wzbogaciły Wall Street oraz kompleks militarny/bezpieczeństwa i obecnie winą obarczają „zasiłki” dla Amerykanów będących w trudnej sytuacji finansowej.

Czy Monsanto ma prawo skierować Ukrainę do produkcji żywności GMO traktując to jako przywilej? Czy syn wiceprezydenta Bidena w czasie wydobycia gazu ma prawo zniszczyć ukraińskie środowisko i zanieczyścić ich podziemne wody, jest to przywilej? Czy zewnętrzne koszty nakładane na Ukrainę poprzez grabież to jest przywilej? Oczywiście, że nie! To nie są żadne przywileje. To są operacje wolnej gospodarki rynkowej tworzące dobra dla największych (Z uwagi, że wielu Amerykanów nie zdaje sobie sprawy, że angażuję się w krytykę opisywanych zjawisk, chciałbym potwierdzić że tak.)

Ogłaszane wiadomości nie oznajmiają, czy likwidacja „przywilejów:” jest jednym z elementów reform, które zastąpią koniec „przywilejów” nowym systemem socjalnym. Możliwie, że tak nastąpi, lecz zakończenie dokonywania wypłat emerytur i innych płatności zostało wywołane przez wejście w życie ustawy Jatsa mającej na celu „stabilizację finansowej kondycji Ukrainy”, więc zakończenie ukraińskiego socjalnego systemu pomocy może miało za zadanie wygospodarowanie pieniędzy do przekazania MFW i zachodnim bankom. Na Ukrainie, jak i w Grecji, łatwowierni i naiwni ludzie, którzy widzieli zbawienie w jedności z Zachodem, będą musieli przejrzeć na oczy. 

Obwiniona zostanie oczywiście Rosja. Mogȩ już pisać artykuły do NYT i Washington Post na temat wiadomości które pochodzą od Obamy, CNN czy Fox „News.” Właściwie, to samo mogą i moi inteligentni czytelnicy.

W trakcie takiej samej grabieży jest Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania, Portugalia i Stany. W Wielkiej Brytanii wszystko, co przez dekady osiągnęła Partia Pracy, zostało zagarnięte, nie tylko przez konserwatystów, lecz również przez lidera Partii Pracy, Tony Blaira.

Tony Blair sprzedał swoich wyborców dla pieniędzy i obecnie należy do 1%. Bill Clinton zrobił to samo. Billa i Hillary było stać, żeby wyprawić córce wesele za $3 mln i tym samym prawie pobili rekord świata, przyćmiewając wiele ślubów w Hollywood. Obama nawet nie przestał być prezydentem i już jest bogaty. Szczerze oddani Amerykanom wasale – Merkel, Hollande i Cameron mogą liczyć, że będą równie majętni.

Karol Marks miał rację, kiedy stwierdził, że pieniądze skorumpują wszystko. Wszystko staje się towarem, który jest kupowany i sprzedawany za pieniądze.

Kiedy pieniądz staje się miarą człowieka, ludzie podatni są na korupcję. I to należy traktować jako zagrożenie dla zachodniego świata. [Zagrożenie? To już od dawna fakt dokonany. – admin]

Czy wasz majątek ulokowany na Zachodzie, mały czy duży, jest bezpieczny? Nigdzie tutaj. Waszyngton zniszczył finansową prywatność wszȩdzie na Zachodzie. Waszyngton nawet Szwajcarię zmusił do pogwałcenia ich własnych praw po to, żeby były zgodne z waszyngtońskim domaganiem się zniesienia finansowej prywatności.

Od dziesięcioleci Amerykanie posiadający zagraniczne konta bankowe mają obowiązek ich zgłoszenia podczas dokonywania rozliczeń dochodów podatkowych. Obecnie zaś jeśli Amerykanin posiada złotą monetę w zagranicznym sejfie, to musi o tym powiadomić Waszyngton.

Od czasu gdy Waszyngton zna lokalizację waszych aktywów podatkowych, aktywa mogą zostać skonfiskowane według uznania. Waszyngton musi tylko zrobić jakąś deklarację, lub oskarżenie, lub coś innego – i wasze bogactwo zniknie.

Jako, że Waszyngton uruchamia ciężko pracujące maszyny drukarskie po to, żeby mogły obsłużyć garstkę banków, które kontrolują US Ministerstwo Skarbu i Fed, jeśli więc Chiny i Rosja nie przychylą się do zostania waszyngtońskimi wasalami, to w pewnym momencie wartość dolara obniży się. Kiedy to się stanie, Fed nie będzie mógł kontynuować tworzenia nowych pieniędzy dla zaspokojenia Waszyngtonu.

Skąd te pieniądze pochodzą? Nadejdą z amerykańskich emerytur.

Program emerytalny akumuluje kapitał wolny od podatku, i ta akumulacja będzie skonfiskowana w całości lub częściowo w celu uzupełnienia braku dochodów z tego tytułu; to kolejny „przywilej”.

Taka konfiskata zadziała w tym roku. Lecz co się stanie w następnym roku, kiedy dolar zachwieje się na rynkach walutowych z powodu nadmiernej podaży?

Odpowiedź jest taka, że kolejny kawałek amerykańskich emerytur, zaznaczmy że mówię o prywatnych emeryturach, będzie skonfiskowany „po to, żeby ustabilizować finansowy system.” Zabezpieczenia społeczne zostaną zlikwidowane w tym czasie.

Alicia Munnel, która zastąpiła mnie jako asystentka Sekretarza Skarbu i Gospodarczej Polityki w czasie trwania reżimu Clintona, orędowała wiele lat temu na temat konfiskaty prywatnych emerytur, włącznie z waszymi IRAs i 401KS – po to, żeby skompensować dochody rządu Stanów tymi nieopodatkowanymi oszczędnościami.

Alicia ma intratą posadę na Wschodnim uniwersytecie, gdzie ciągle działa przeciwko waszej emeryturze. Wspólny atak demokratów Clintona na prywatne emerytury i konserwatywnych republikanów na publiczne emerytury znaczą, że żaden Amerykanin nie może spodziewać się emerytury. Amerykanie już po następnej elekcji stracą swoje emerytury i nie ma znaczenia na kogo oddadzą swój głos.

Zabezpieczenie finansowe to już przeszłość. Bezpieczeństwo było owocem pracy w Stanach tak dlugo, jak długo istniała gospodarka po II WŚ. W tamtych czasach korporacje wierzyły, tak samo jak Waszyngton, że korporacje mają zobowiązania nie tylko w stosunku do udziałowców, lecz także i wobec pracowników, klientów i społeczności w której były umiejscowione.

Oznaczało to prosperity dla wszystkich, a nie tylko – jak to ma miejsce dzisiaj – dla zarządu korporacji i akcjonariuszy.

Apologeci eksploatowania twierdzą, że bogaci są bogaci ponieważ są mądrzejsi. Lecz głupota bogatych jest wszędzie widoczna. Zachłanni głupcy zniszczyli swój krajowy amerykański rynek. Naprawdę – jak można być aż tak głupim? Jakim sposobem Amerykanie mogą dysponować siłą nabywczą, kiedy zostali jej pozbawieni przez wywóz kapitału za granicę dobrze płatnej pracy przy produkcji jak i inżynieryjnych oprogramowaniach i tym samym zostali zmuszeni do podjęcia pracy w charakterze kelnerów, barmanów, urzędników i pracując w detalicznej obsłudze na część etatu w Walmarcie, po to żeby korporacyjne zyski wzrosły. Kto kupuje towary które zawierają w cenie profit? Nie Amerykanie, którzy już dłużej nie mają odpowiednio wysokich dochodów, żeby to robić.

Rozpowszechniane zarówno przez Wall Street jak i „obrońców akcjonariuszy” przekonanie, o tym, że korporacje mają tylko zobowiązania wobec swoich właścicieli i menadżerów, zniszczyły amerykańską gospodarkę. Poprzez lokalizację produkcji za granicą, korporacje zniszczyły dochody, które podtrzymywały amerykański rynek konsumentów. Np. przychody związane z produkcją komputerów Apple, iPadów,  iPhone’ów są w Chinach. Amerykańscy nabywcy Apple nie posiadają dochodów związanych z produkcją tych produktów, które oferuje im do nabycia Apple.

Amerykanie już są pozbawieni swoich źródeł utrzymania i szans zrobienia kariery, a następnie stracą emerytury. Gdziekolwiek spojrzymy, los ludności znajdującej się pod wpływem Zachodu jest taki sam. Ukraińcy są wyzyskiwani, tak jak Grecy, Brytyjczycy, Amerykanie.

Gdzie tylko Zachód zaznaczy swoje piętno, ludność jest wyzyskiwana. Tak wielu jest wyzyskiwanych przez tak niewielu… jest to cechą Zachodu, skorumpowanego i chylącego się ku upadkowi, rozpadającego się podmiotu.

Autor: Paul Craig Roberts
„Ukrainians Have Been Dispossessed” Paul Craig Roberts Warns „Americans Are Next”
http://www.zerohedge.com/news/2015-06-08/ukrainians-have-been-dispossessed-paul-craig-roberts-warns-americans-are-next
Tłumaczenie nadesłała „u”.

Komentarze 23 do “Ukraiṅcy wywłaszczeni, nastepni w kolejce sa Amerykanie”

 1. bv said

  Ukraińcy niech jedzą swoje zgniłe jabłko którego smakowali podczas majdanu.
  Trzeba wreszcie skończyć z myśleniem,że motłoch jest święty i bez winy.Bez pomocy motłochu nie odbyło by się wiele krwawych rewolucji takich jak ta masońska we Francji czy żydowska bolszewicka.Bezmózgi motłoch w Libii chciał obalenia Kadafiego który o nich dbał jak mało który przywódca na świecie, no to niech teraz mają co k..a chcieli! Teraz pontonami uciekają do europy tak ich nowy islamski knut rozpieszcza.

 2. Plausi said

  Mieszkańcy krainy U są w d…

  za komentarz. Do tego błogiego stanu doszli na podobnej drodze jak Polacy.

  „Gdy Bóg chce kogoś pokrać to mu rozum odbiera”, widoczenie chciał Polaków pokarać, i to kim ?

 3. Czołgista said

  Jeszcze do tej listy wywłaszczonych dopisałbym przed Amerykanami Polaków.

  @1
  Obiektywnie patrząc na sprawę to większość z nich popierała Partię Regionów Janukowicza i o losie całej Ukrainy zadecydowała mniejszość, często o poglądach probanderowskich, mamiona przez oligarchów.

 4. RomanK said

  Panie Bv..moze pan opowie o swoich wrazeniach po zjedzeniu zgnilych jablek…po co na Ukraine jezdzic,,,jak do zezarcia zostalo jeszcze pare koszykow:-)))
  A o majatek „sprzedany” nie ma sie co matwic…umowe sprzedazy uniewznia sie jednym slowem….do kupcow:

  – WYPIERDALAC!!!!!!!!!

  a sprzedwcow na galaz….
  TYlko w ten sposob przywrocimy wlasciwy sens umowom kupna i sprzedazy. Gdzie sprzedaje ten kto jest wlasicielem, a kupuje ten co ma za co.

 5. Zenek said

  1
  Bv
  Sie panu cos z ta Libia pomieszalo.
  Radze sobie poczytac dlaczego Amerykanie i inni czlonkowie NATO – w tym Polacy napadli na Libie. Wcale nie chodzilo o bezmozgi motloch, ktory chcial obalic Kadafiego.

  Moze pan zaczac juz pisac historie Ukrainy.

 6. revers said

  Poalkom tez niewiele brakuje od wywlaszczenia, od 2016 rusza wolnosc gruntowa dla zagraniczynch investorow.

  Monsanto przeniosl swoje HQ-glowna siedzibe z ameryki do angli, unikajac podatkow w stanach.

  Beda co mieli w europie wschodniej wykupic i zasiac GMO, az po Krym, z TTIP i korupcyjna unia dadza rade.

 7. u said

  To jest straszne co PCRoberts pisze, a widocznie inaczej pisać nie może, to ekonomista i polityk, prawdomówny, niesprzedany za garść judaszników, nie omamiony „urokami” Zachodu, realista i przeraża go ta bezdenna glupota zachłannych ślepców. Też na pewno nie cieszy go ta klȩska. No, bo co nam szykuje najbliższa przyszłość to lepiej zapomnieć bo i życie przestaje cieszyć.

  Nikt z nas nie może zaprzeczyċ, że zaraza zawsze siȩ rozprzestrzenia i niestety, ale i nas wszystkich emerytów żyjących zachodnim ułudnym dobrobycie zapewne podobny los czeka jak wejdziemy w wiek emerytalny. No, bo skoro przed tak bogatymi nie tak dawno Amerykanami rysuje siȩ taka perspektywa, że jako emeryci zostaną na własnym utrzymaniu, pozostawieni na pastwȩ losu, to czy nam bytującymi poza Stanami ale pod ich mackami bȩdzie lepiej siȩ wiodło? W to nie uwierzȩ, niestety cieżkie czasy, a jeszcze gorsze idą.

  Tak, wiȩc moim zdaniem motto artykułu autorstwa tego wybitnego publicysty ma odniesienie do nas wszystkich, niestety, treść tego artykułu można traktować jako niewiadomą, którá łatwo odszyfrować.

 8. Dictum said

  Jednym słowem, to koniec świata.

 9. Boydar said

  @ Pan Roman (4)

  A co się Pan tak nagle zradykalizował ? Akurat ten sposób rozumowania bardzo mi się podoba.

 10. marta15 said

  ad 8
  jep.
  Zyjemy w tzw. czasach ostatecznych.
  Bibila jest prawda i temu tez to, co ma sie stac, to sie stanie, obojetnie czy nam sie podoba czy nie. Najwazniejsze to starac sie aby duszy na potepienie wieczne
  nie wydac. Reszta to pikus.
  „This all shall pass” –„to wszystko przeminie” –j
  ak glosil napis na pierscieniu krola Salomona.

 11. Lesio said

  Im więcej ukrów pochłonie ziemia, tym lepiej dla sąsiadów UPAdliny. Wystarczy tylko spojrzeć na ukrowskie prymitywne mordy i jakikolwiek żal przechodzi. Śrubę należy jeszcze przykręcić o kilka kolejnych obrotów. Tak bardzo chcieli zachodu, to niech go teraz żrą!

 12. RomanK said

  ad 9///Nagle??? To cytat samego siebie sprzed 32 lat:-))))

 13. revers said

  ad7

 14. […] Marucha: Ukraiṅcy wywłaszczeni, nastepni w kolejce sa Amerykanie […]

 15. […] Marucha: Ukraiṅcy wywłaszczeni, nastepni w kolejce sa Amerykanie […]

 16. 15vagabunda said

  Polacy też są wywłaszczeni ale Polakom wbito do łbów żeby każdą klęskę na własne życzenie traktować jak martyrologie która ma przynieść potęgę i tak głupki czekają na potęgę tymczasem żyd ich pucuje do dna… ale ja nie o tym.

  Zazombiona młodzież akademicka dostała zadanie rozejrzeć się po wydarzeniach kulturalnych i coś mądrego napisać.
  Rozejrzeli się w związku z czym usłyszałem takie coś „ o rany pan ma rację żydzi przejęli Polskę. K..wa ile tu ich jest i mają całą kulturę w garści.”
  Kosciół też to już dodam od siebie.
  Poza tym po 1989 nabudowali sobie za pieniądze Polaków wiele obiektów podpadających pod kulturę i w związku z tym finansowanych znów przez podatnika . Kadry mają coraz bardziej profesjonalne, pogonili z Izraela tych żydów polskojęzycznych których tak chętnie zapraszali w latach 90-tych. Ci wrócili do Polski ale już jako żołnierze knesetu i to oni właśnie dostają etaty w tych „przybytkach polskiej kultury”. Na razie w dużych miastach ale prowincja też się szybko judaizuje.

  o takie tam żeby przemówić do wyobraźni polskiej mniejszości w Polsce:

  „Polaku finansujesz Judeo kulturę z własnych podatków.
  Podczas gdy nie masz na chleb, podatki, opłaty…
  Podczas gdy polska młodzież jest demoralizowana i poniżana …
  Twoje podatki służą rozwojowi kultury innego narodu …

  URZĄD MARSZAŁKOWSKI
  WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO
  W odpowiedzi na Pana pismo z dnia 23 lipca br. w sprawie udostępnienia informacji dotyczących nakładów finansowych na rzecz żydowskich imprez kulturalnych, rozrywkowych, a także na działalność statutową żydowskich organizacji, przekazuję w załączeniu wykaz zadań dotowanych z budżetu województwa podlaskiego w latach 2007-2009.

  2009 r.:
  W ramach otwartych konkursów ofert złożono 8 ofert na łączną kwotę 80.174 zł na realizację zadań o tematyce żydowskiej z tego dofinansowanie otrzymały następujące zadania:
  1. Fundacja Pogranicze – Księga Wielkiego Księstwa Litewskiego – ku europejskim tradycjom wspólnotowości. Wspólna publikacja historyków białoruskich, litewskich, polskich i żydowskich – 8.000 zł,
  2. Fundacja Edukacji i Twórczości w Białymstoku – Projekt edukacyjny: „Jedno jest niebo dla wszystkich i jedno słońce nad nami…” – wielokulturowy Białystok, czyli romskie, białoruskie i żydowskie impresje – 4.000 zł,
  3. Towarzystwo Przyjaciół Kultury Żydowskiej – „Rivkale di Shabesdike” – koncert z okazji 66-tej rocznicy wybuchu powstania w getcie białostockim – 4.000 zł.
  Dodatkowym przedsięwzięciem, dotyczącym m.in. kultury żydowskiej, finansowanym z budżetu województwa podlaskiego w kwocie 500.000 zł, była „Podlaska Oktawa Kultur” organizowana przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.

  2008 r.
  W ramach otwartych konkursów ofert złożono 5 ofert na łączną kwotę 75.770 zł na realizację zadań o tematyce żydowskiej, z tego dofinansowanie otrzymały następujące zadania:
  1. Muzeum Podlaskie w Białymstoku – Święta żydowskie w Tykocinie – pokazy muzealne – 4.000 zł
  2. Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki – Jazzowe inspiracje dziedzictwem kultury żydowskiej – 5.000 zł,
  3. Towarzystwo Przyjaciół Kultury Żydowskiej – Dni Kultury Żydowskiej w Białymstoku – 6.500 zł.
  Dodatkowym przedsięwzięciem, dotyczącym m.in. kultury żydowskiej, finansowanym z budżetu województwa podlaskiego w kwocie 450.000 zł, była „Podlaska Oktawa Kultur” organizowana przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.

  2007 r.
  W ramach otwartych konkursów ofert złożono 1 ofertę na łączną kwotę 10.000 zł na realizację zadań o tematyce żydowskiej z tego dofinansowanie otrzymało następujące zadanie:
  1. Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku UNlWERSITAS BIALOSTOCENSIS – Szlak Dziedzictwa Żydowskiego w Białymstoku – 5.000 zł

  URZĄD MIASTA ŁODZI
  BIURO PROMOCJI, TURYSTYKI I WSPÓŁPRACY Z ZAGRANICĄ

  W odpowiedzi na Pańskie pismo w sprawie udzielenia informacji na temat środków finansowych zaangażowanych przez Urząd Miasta Łodzi na organizację wydarzeń związanych z kulturą żydowską, informuję Pana, iż w przeciągu ostatnich trzech lat w budżecie trzech wydziałów UMŁ znalazły się następujące środki:
  1. Wydział Kultury Urzędu Miasta Łodzi:
  Festiwal Sztuki Filmowej JIDISZ: rok 2007 r. – 12.000 zł rok 2008 r. – 22.000 zł

  2. Biuro Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Łodzi:
  Promocja wielokulturowego dziedzictwa Łodzi (w tym łódzkiej społeczności żydowskiej) rok 2007 – 798.000 zł
  rok 2008 – 995.000 zł
  rok 2009 – 3.395.000 zł

  3. Biuro Analiz Medialnych i Wydawnictw:
  Wydawnictwa książkowe i publikacje prasowe: rok 2007 – 32.391 zł
  rok 2008 – 47.519 zł
  rok 2009 – 77.326,69 zł
  BURMISTRZ
  DZIELNICY WOLA MIASTA
  STOŁECZNEGO WARSZAWY
  W odpowiedzi na Pana wniosek z dnia 21 lipca 2009 r., dotyczący udzielenia informacji na temat nakładów finansowych, dotacji na rzecz imprez żydowskich kulturalnych i rozrywkowych, informuję, że w ostatnich trzech latach Urząd Dzielnicy Wola nie poniósł żadnych nakładów finansowych na działalność kulturalną i rozrywkową żydowskich organizacji, stowarzyszeń i fundacji.
  Jednocześnie informujemy, że o okresie ostatnich trzech lat sfinansowane zostały następujące przedsięwzięcia: .

  – 2007 rok – Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola m.st Warszawy zrealizował w ramach Priorytetu III Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006, przedsięwzięcie pl. „Rewitalizacja otoczenia fragmentów muru Getta Warszawskiego”. W 2007 roku powyższy projekt został wybrany do dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Wartość całkowita powyższego przedsięwzięcia wyniosła 263788,69 zł, w tym kwota refundowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 156 384,95 zł, kwota z budżetu państwa 24 059,22 zł, a kwota pochodząca z budżetu samorządu. terytorialnego 60 148,06 zł.

  – 2008 rok – sfinansowanie, na łączną kwotę 3.198,42 zł, projektów i publikacji związanych z otwarciem Punktu Informacji Turystycznej przy ul. Siennej 55, we współpracy z Gminą Wyznaniową Żydowską.

  Ponadto, zgodnie z przepisami prawa oświatowego, Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Wola przekazuje dotacje szkołom i placówkom prowadzonym przez inne niż m.st. Warszawa osoby prawne i fizyczne. Środki finansowe w formie dotacji otrzymują również szkoły i placówki oświatowe powołane przez działającą na terenie Dzielnicy Wola Fundację lauder Morasha, tzn: Prywatne Przedszkole Lauder Morasha, Prywatna Szkoła Podstawowa Nr 94 i· Prywatne Gimnazjum Nr 22. Na funkcjonowanie ww. placówek przekazano odpowiednio:
  w 2007 roku – 840.389,33 zł
  w 2008 roku – 1.231,632 zł
  oraz w okresie od stycznia do lipca 2009 r. – 752.925,94 zł

  Zastępca Burmistrza
  Dzielnicy Targówek
  Miasta Stołecznego Warszawy

  W nawiązaniu do pisma z 11.08.2009r., dotyczącego udzielenia informacji na temat nakładów finansowych na rzecz wszystkich imprez żydowskich kulturalnych, rozrywkowych i pozostałych, w ostatnich trzech latach, informujemy, że w latach 2007-2008 Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy przeznaczył kwotę w wysokości 14 876,00 zł. Prognoza wydatków na 2009 rok wynosi 4000,00 zł.
  Zastępca Burmistrza
  Dzielnicy Praga-Północ
  Miasta Stołecznego Warszawy W odpowiedzi na Pana wniosek z dnia 21 lipca br., w sprawie udostępnienia informacji publicznej, przekazuje informację o nakładach finansowych na rzecz żydowskich imprez kulturalnych i rozrywkowych, organizowanych przez Wydział Kultury na terenie Dzielnicy Praga Północ.
  W 2008 roku odbył się koncert z udziałem zespołu klezmerskiego Nayekhovichi w ramach projektu „Muzyczny Spacer Ulicami Starej Pragi” (dnia 12 lipca 2008 r.). Środki finansowe na ten cel wynosiły 2300,00 zł brutto.
  W 2009 roku miał miejsce koncert z udziałem zespołu klezmerskiego Nayekhovichi w ramach „Nocy Muzeów 2009” (dnia 16 maja 2009 r.). Środki finansowe przeznaczone na koncert wyniosły 3 600,00 zł brutto.
  Warimpex (Polska) Sp. z o.W odpowiedzi na pana pismo z dnia 23.07.2009 informuję, że Warimpex jest sponsorem wielu imprez i festiwali propagujących szeroko rozumianą sztukę i kulturę.
  Nasze główne zamierzenia kulturalne to:
  – Międzynarodowy Festiwal Amber Baltic, organizowany od dwóch lat w Międzyzdrojach w maju,
  – Festiwal Kultury Żydowskiej „Warszawa Singera” organizowany od lat w Warszawie na ul. Próżnej,
  – okazyjne wydawnictwa i periodyki.
  W swojej działalności sponsorskiej nie preferujemy żadnego kierunku z tzw. szeroko rozumianej działalności kulturalnej.
  W tej sytuacji nie prowadzimy rejestru wydatków w takiej formie w jakiej był Pan uprzejmy określić w swoim piśmie.
  Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
  Wydział Kultury dla Dzielnicy Ochota
  ul. Słupecka 2a, 02-309 WarszawaW nawiązaniu do Pańskiego wniosku o udostępnienie informacji publicznej na temat nakładów finansowych, dotacji na rzecz wszystkich imprez żydowskich kulturalnych, rozrywkowych i pozostałych organizowanych w ostatnich trzech latach Wydział Kultury dla Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy uprzejmie informuje, że na terenie Dzielnicy Ochota organizowane były następujące imprezy:- 25 listopada 2007 r. koncert „Tak jak w żydowskim przedwojennym kabarecie”
  Koszt realizacji: 1.750,00 zł

  – 1-2 grudnia 2008 r. projekt „Ochota na wielokulturowość” – projekt przeznaczony dla młodzieży szkół średnich Ochoty. Sesja naukowa, w trakcie której wygłoszono cykl wykładów poświęconych kulturze, religii i historii Żydów w Polsce. Cel wykładów – pogłębienie wiedzy uczniów, wyjaśnienie zagadnień, które są niezrozumiałe na gruncie naszej kultury.
  Koszt realizacji: 11.300,00 zł
  Urząd Miasta BiałystokW ramach dotacji celowych na organizację przedsięwzięć kulturalnych Miasto Białystok w trzech kolejnych latach na działania związane z ochroną dziedzictwa kulturowego mniejszości żydowskiej przyznało 8 dotacji na łączną kwotę 73.000zł:- w 2007 roku przyznano 1 dotację, w wysokości 5.000 zł, Fundacji Uniwersytetu w Białymstoku na realizację zadania pn. „Szlak dziedzictwa Żydowskiego w Białymstoku”;

  – w 2008 roku przyznano 3 dotacje, na łącznąkwotę 32.000 zł, na realizację 3 zadań:
  1. Fundacji Oikonomos – 1.000 zł na realizację zadania pn. „Byliśmy sąsiadami stosunki polsko-żydowskie w dawnym Białymstoku”;
  2. Fundacji Ochrony Kultury Żydów – 5.000 zł na realizację Festiwalu Sztuki
  Filmowej Jidysz;
  3. Operze i Filharmonii Podlaskiej – 26.000 zł na realizację zadania pn. Jazzowe inspiracje dziedzictwem kultury żydowskiej – wydanie i promocja płyty.

  – w 2009 roku przyznano 4 dotacje, na łączną kwotę 36.000 zł, 4 podmiotom:
  1. Towarzystwu Przyjaciół Kultury Żydowskiej – 15.000 zł, na realizację zadania „Klezmerzy w Białymstoku” – nagranie, wydanie i promocja płyty;
  2. Centrum Obywatelskiemu Polska-Izrael – 11.000 zł, na Festiwal Kultury Żydowskiej „Zachor kolor i dźwięk”;
  3. Muzeum Podlaskiemu – 5.000 zł, na organizację wystawy Nieznane getto białostockie w pracach Izaaka Celnikiem;
  4. Stowarzyszeniu Miłośników Muzyki Musica Sacra – 5.000 zł, na realizację zadania pn. „Jewish song – trzy letnie przystanki muzyczno-poetyckie”.
  Białystok, … marca 2012 r.
  BKO – IV.402.6.2012
  Leszek Bubel
  Warszawa

  W odpowiedzi na pismo w sprawie udzielenia informacji przez Urząd Miejski w Białymstoku, na temat nakładów finansowych na rzecz imprez żydowskich kulturalnych informuję, iż dotacji udziela Prezydent Miasta Białegostoku, a nie Urząd Miejski w Białymstoku. W latach 2009-2011 Prezydent, na podstawie ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie udzielił następujących dotacji, z budżetu Miasta Białegostoku, z rozdz. 921 kultura i ochrona dziedzictwa narodowego:

  2009
  (Kolejno: Zleceniobiorca, Projekt, Kwota)
  Towarzystwo Przyjaciół Kultury Żydowskiej, „Klezmerzy w Białymstoku”, 15000 zł
  Centrum Edukakcji Obywatelskiej Polska – Izrael, Festiwal kultury żydowskiej – „Zachor” kolor i dźwięk, 11 000 zł
  Towarzystwo Przyjaciół Kultury Żydowskiej w Białymstoku, „Dni Kultury Żydowskiej 11”, 12000 zł
  Towarzystwo Przyjaciół Kultury Żydowskiej, Opowieści z Białegostoku – spektakl muzyczny, 6000 zł

  2011
  Centrum Edukacj i Obywatelskiej Polska-Izrael, IV Festiwal Kultury Żydowskiej ZACHOR Kolor i Dźwięk, 15000 zł
  Towarzystwo Przyjaciół Kultury Żydowskiej, „Rivke i jej sny – spektakl muzyczny”, 5000 zł
  Towarzystwo Przyjaciół Kultury Żydowskiej, Etiuda Filmowa „Ołówek”, 9000 zł
  Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku Universitas Bialostocensis, Publikacja „Szlak Dziedzictwa Żydowskiego w Białymstoku”, 8000 zł
  Urząd Marszałkowski w Łodzi
  Al. Piłsudskiego 8 90-051 Łódź
  Wydział Informacji i Komunikacji Społecznej
  Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi W odpowiedzi na wniosek z 27 lipca 2009 r. o udostępnienie informacji publicznej informujemy, że w ostatnich trzech latach Departament Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi wykonał następujące projekty, które mogą Pana zainteresować:- w roku 2008 – druk albumu „Razem na tej Ziemi” kwota: 51.240,00 zł nakład: 2.500 sztuk; tematyka: album dotyczy mniejszości narodowych na terenie Województwa Łódzkiego, w tym mniejszości żydowskiej;

  – w roku 2009 – (w trakcie realizacji) druk publikacji „Spacerownik – Żydowska Łódź” (część 1). kwota: 80.000,00 zł nakład: 1.000 sztuk; tematyka: publikacja dotyczy mniejszości żydowskiej na terenie stolicy regionu Łodzi;
  planowana jest kontynuacja (część 2) dotycząca obecności mniejszości żydowskiej na terenie całego regionu.
  Są to materiały promocyjne Województwa Łódzkiego.

  Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi udzielił natomiast dotacji na następujące zadania upowszechniające kulturę żydowską:

  – w roku 2006 – Organizacja i przeprowadzenie Festiwalu Filmów Jidysz „Dni z filmem jidysz”
  kwota dotacji: 7 tys. zł;

  – w roku 2007 – Festiwal Sztuki Filmowej Jidysz kwota dotacji: 30 tys. zł.
  URZĄD MARSZAŁKOWSKI
  WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO
  Departament Prawny i Kontroli
  Wydział Kontroli, Skarg i Wniosków
  Wybrzeże Juliusza Słowackiego 12-14,
  50-411 Wrocław,
  Na podstawie art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 roku o dostępie do informacji (Dz.U. z 2001 r. Nr 112, poz. 1198 ze zm.) udostępniam informację wskazaną we wniosku Pana Redaktora z dnia 23.07.2009 r. (data wpływu 29.07.2009 r.) odnoszącą się do województwa dolnośląskiego.W ramach otwartych konkursów ofert na realizacje zadań publicznych z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego, realizując Priorytet IV Kultura i ochrona dziedzictwa kulturowego działanie 1.6 Dialog kulturowy, wynikający z Programu współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na Dolnym Śląsku udzielone zostały dotacje na następujące zadania:Rok 2007
  1.Fundacja Pro Arte-dotacja w wysokości 8000 zł na dofinansowanie „IX Festiwal Kultury Żydowskiej SiMCHA”
  2.Fundacja Bente Kahan – dotacja w wysokości 15 600 zł na realizację przedstawienia „Wellstrasse B”
  3.Fundacja Pro Arte – dotacja w wysokości 5000 zł na dofinansowanie „Koncerty Hawdalowe”

  Rok 2008
  1.Fundacja Bente Kahan – dotacja w wysokości 15 000 na dofinansowanie wystawy pt. „Teatr Żydowski na Dolnym Śląsku 1945-1968”

  Rok 2009
  1.Fundacja Pro Arte – dotacja w wysokości 15000 zł na dofinansowanie „XI Festiwal Kultury Żydowskiej SiMCHA”
  z Funduszu Rozwoju Regionalnego

  W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 został złożony w dniu 01.06.2009 roku wniosek, którego Beneficjentem jest Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej o dofinansowanie projektu pt. „ Rewaloryzacja zespołu cmentarza żydowskiego przy ul. Lotniczej we Wrocławiu”.
  Wartość projektu (pln) -11 903 561,10 (!)
  Wartość dofinansowania (pln) z Europejskiego 6 745 456,79.
  (od red: Ciekawe ile znowu ukradną!)

  WARSZAWA-ŚRÓDMIEŚCIE
  UD.IX.WKU.1431.1221.2012Odpowiadając na Pana wniosek o udostępnienie informacji publicznej złożony w Urzędzie Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy w dniu 13 marca 2012 r. uprzejmie informuję, że wydatki związane z promocją kultury żydowskiej lub współpracą z organizacjami żydowskimi w ramach wykonywanych zadań w zakresie kultury w latach 2009-2011 w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy wyniosły łącznie 31.904 zł brutto.
  Poniżej przedstawiam szczegółowe zestawienie imprez, którymi jest Pan zainteresowany i które w ostatnich trzech latach zaproponowaliśmy mieszkańcom naszej dzielnicy:Rok 2009
  Kwiecień 2009 r. Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 97 Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego – wystawa fotograficzna prezentująca codzienne życie w Getcie Warszawskim. Bez kosztów.
  10.08.2009 r. Koncert zespołu Max Klezmer Band z Krakowa z prezentacją muzyki żydowskiej i bałkańskiej w ramach organizowanego w Parku im. Marszałka E. Śmigłego-Rydza cyklu plenerowego pn. „ArtPark Strefa Artystyczna”. Koszt 6.000 zł brutto.

  Rok 2010
  Od 21 lutego do 4 marca 2010 r. Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 97 Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego – wystawa „Żydówki Niemalowane z pomarańczami (oraz ich mężowie i sąsiedzi)”. Wystawę zorganizowała Fundacja Żyd Niemalowany. Bez kosztów.
  23-25.04.2010 r. – Zakup nagród dla finalistów V edycji konkursu „Na wspólnej ziemi” oraz IX edycji konkursu „Historia i kultura Żydów polskich”. Konkursy organizowane przez Fundację Shalom pod patronatem m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej RP i Ministerstwa Edukacji Izraela. Uroczystość zorganizowana w Teatrze Żydowskim w Warszawie. Koszt 700 zł brutto.
  13.05.2010 r. Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 97 Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego – projekcja filmu ,,8 historii, które nie zmieniły świata”. Po projekcji dyskusja panelowa, w której udział wzięli Anka Grupińska, Jan Dawid Śpiewak, Jakub Rok. Koszt 1.060 zł brutto.
  17-18.05.2010 r. oraz październik-listopad „Bliżej judaizmu” – dwudniowe warsztaty, w czasie których uczniowie śródmiejskich liceów poznają nieznane elementy żydowskiej kultury oraz zwyczaje i życie codzienne polskich Żydów. Podmiot dotowany: Fundacja im. Profesora Mojżesza Schorra. Koszt 7.000 zł brutto.
  31.07.2010 r. „Hany, szmule i nie tylko – rozmaite oblicza stołecznego Grzybowa” śródmiejski spacer zorganizowany przez PTTK „Trakt” na zlecenie Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Koszt 290 zł brutto.
  13.08.2010 r. Marek Ravski „Kazimierska synagoga” /recital/ w ramach plenerowego przeglądu ArtPark. Koszt 4.500 zł brutto.
  29.08.2010 r. „Śródmiejskie Judaika” – śródmiejski spacer zorganizowany przez Mazovia Trip Usługi Turystyczne na zlecenie Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Koszt 244 zł brutto.
  26.09.2010 r. Śródmiejski spacer pt. „Mozaika wyznaniowa Śródmieścia”. Zwiedzanie świątyń różnych wyznań: kościół ewangelicko-augsburski św. Trójcy, kościół katolicki Wszystkich Świętych, synagoga Nożyków. Koszt 300 zł brutto.
  Rok 2011
  21.05.2011 r. „W poszukiwaniu nieistniejącej Warszawy” – gra miejska zorganizowana przez Excellence Ravel & Business Sernice Agency na zlecenie Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Koszt 1.450 zł brutto.
  Maj/czerwiec 2011 r. Wystawa drzeworytów sztorcowych Franciszka Kostrzewskiego. Wystawę zorganizowała fundacja Żyd Niemalowany. Brak kosztu.
  Od lipca do 15 września 2011 r. Wystawa rysunków na drewnie Elwiro A. Andriolliego „Meir Ezofowicz i inni Żydzi” w holu Biblioteki przy ul. Świętojańskiej 5. Wystawę zorganizowała Fundacja Żyd Niemalowany. Brak kosztu.
  21.10-15.11.2011 r. Centrum Informacji im. Jana Nowaka Jeziorańskiego, ul. Czerniakowska 178A. Wystawa prezentująca XIX-wieczne drzeworyty przedstawiające ówczesny świat warszawskich Żydów „Żyd Niemalowany w Warszawie”. Podmiot dotowany: Fundacja Żyd Niemalowany, Muzeum Wieczny Tułacz. Koszt 10.000 zł brutto.
  24.10.2011 r. Spotkanie w Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego z cyklu „W duchu i prawdzie”, Stanisław Krajewski „Nasi bracia Żydzi”. Koszt 360 z brutto.
  Październik-gfudzień 2011 r. Wystawa rycin „Żyd Niemalowany w Warszawie” z kolekcji Alicji B. Schottlas w Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Wystawę zorganizowała Fundacja Żyd Niemalowany. Brak kosztów.

  Rok 2012
  26.01.2012 r. Spotkanie w Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego z Janem Śpiewakiem „Ofiarowanie Izaaka w tradycji chrześcijan i Żydów”. Koszt 360 zł brutto.
  01.03.2012 r. spotkanie w Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego z Konstantym Gebertem „Od Mojżesza do Mojżesza nie było takiego jak Mojżesz – Majmonides”. Koszt 360 zł brutto
  Warszawa-URSYNÓW
  UD-XII-WKU.1431.2.2012.MWYW odpowiedzi na Pański wniosek o udostępnienie informacji publicznej zarejestrowany pod nr CRWiP/754/12 w sprawie udostępnienia „informacji na temat nakładów finansowych, dotacji udzielonych przez Urząd na rzecz wszystkich imprez żydowskich kulturalnych, rozrywkowych i pozostałych organizowanych w ostatnich trzech latach w Polsce przez różne organizacje i grupy organizatorów, a także na działalność statutową żydowskich organizacji, stowarzyszeń, fundacji i tym podobnych” w Dzielnicy Ursynów, przekazuję poniższe zestawienie.Przedsięwzięcia poświęcone kulturze żydowskiej zorganizowane na terenie dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w latach 2010-2012 – finansowane ze środków Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

  1. Spektakl teatralny pt. „Aj waj! Czyli historia z cynamonem” w dniu 30.01.2010 r. w Domu Sztuki – koszt 10.400 zł.
  2. Koncert Danuty Stankiewicz pt. „Warszawo ma” w dniu 21.05.2011 r. w Natolińskim Ośrodku Kultury – koszt 8.640 zł.
  3. Projekcja filmu archiwalnego pt. „List do matki” oraz prelekcja p. Stanisława Janickiego („W Starym Kinie”) w dniu 18.03.2012 r. w Domu Sztuki – koszt 1.850 zł.

  W latach 2010-2012 z budżetu Dzielnicy Ursynów m.st. nie wydatkowano środków w drodze udzielania dotacji celowych na wspieranie przedsięwzięć artystycznych poświęconych kulturze żydowskiej.

  Do wiadomości:
  – Wydział Informacji Publicznej – Gabinet Prezydenta
  Warszawa, dnia 14 marca 2012 r.
  UD-XI-WKP-1431.1.2012.MKRW odpowiedzi na Pana wniosek o udzielenie informacji publicznej z dnia 06.03.2012 r., który wpłynął do tutejszego Urzędu w dniu 08.03.2012 r. informuję, że w okresie ostatnich 3 lat Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy1. nie przekazał żadnych dotacji na działalność statutową żydowskich organizacji, stowarzyszeń, fundacji itp.;
  2. nie przekazał żadnych środków finansowych na rzecz żydowskich imprez kulturalnych, rozrywkowych i innych organizowanych przez różne organizacje lub grupy organizatorów.

  Równocześnie informuję, że w ww. okresie na terenie Dzielnicy Ursus przeprowadzone zostały dwa przedsięwzięcia kulturalne promujące kulturę żydowską:

  1. 24.10.2010 r. w Ośrodku Kultury „Arsus” w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu „Wspólnota w Kulturze” odbył się koncert zespołu Kroke. Koncert był biletowany. Honoraria Zespołu wyniosły 10 800 zł brutto, natomiast wpływy ze sprzedaży biletów: 4 050 zł, wobec czego efektywne dofinansowanie występu ze środków budżetowych O.K. „Arsus” wyniosło 6 750 zł.

  2. W dniu 1 0.03.2012 r. w Ośrodku Kultury „Arsus” odbył się spektakl muzyczny ,,Pamiętać Sztetl”, któremu towarzyszyły: warsztaty pieśni szabatowych, koncert pieśni obrzędowych w języku aramejskimi, hebrajskim oraz degustacja tradycyjnych potraw żydowskich. Przedsięwzięcie sfinansowane zostało z budżetu Wydziału Kultury i Promocji Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy – łączna kwota 5 580 zł (w tym honoraria dla artystów, poczęstunek oraz promocja imprezy).
  Warszawa, dn.14.03.2012
  CRWiP/787/12W odpowiedzi na Pański wniosek o udostępnienie informacji publicznej z dnia 8 marca 2012 roku, Wydział Kultury i Promocji uprzejmie informuje, że Dzielnica Włochy oraz dzielnicowe instytucje kultury w ostatnich trzech latach sfinansowały dwa projekty zawierające elementy kultury żydowskiej:- w ramach projektu „Zaproszenie do wielokulturowości” dwa z sześciu warsztatów dotyczyły kultury żydowskiej, średni koszt warsztatu 1500 zł;
  – koncert pl. „Lunas ol Vidadas” – Pieśni sefardyjskie w orientalnym stylu w ramach cyklu imprez Muzyczny Ogród, koszt 3.500,- zł.

  Jednocześnie informujemy, że Dzielnica Włochy nie finansowała działalności statutowej organizacji żydowskich.

  Warszawa 21.03.2012
  W odpowiedzi na Pański wniosek o udostępnienie informacji publicznej (ujęty w rejestrze pod nr CRWiP/847/12), z dnia 6 marca br., w sprawie udzielenia informacji na temat dotacji udzielanych przez Urząd Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy na rzecz wszystkich organizacji żydowskich z zakresu kultury na przestrzeni ostatnich trzech lat informuję, że nie były udzielane takie dotacje. Żadna organizacja żydowska nie składała wniosku w tej sprawie mimo, że każdego roku ogłaszamy otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych, dodatkowo od dwóch lat udzielamy dotacji w formie tzw. małych grantów.Dzięki aktywności mieszkańców naszej dzielnicy, w ubiegłym roku podjęliśmy współpracę organizując obchody 69. Rocznicy Likwidacji Getta w Falenicy. W tym roku, w 70. rocznicę, planujemy przedsięwzięcie o większym zasięgu – MARSZ PAMIĘCI, który jest zaplanowany na dzień 20 maja br. Początek o godz. 10.00 przy stacji w Rembertowie, marsz do Falenicy /14.5 km/, zakończenie przy pomniku w Falenicy ok. godz. 16.00….”

  i tak dalej :
  http://bankprawdy.hvs.pl/polaku-finansujesz-judeo-kulture-z-wlasnych-podatkow/

  Polscy artyści natomiast słyszą w słuchawce że Dom Kultury absolutnie nie ma 600 zł żeby zapłacić młodej kapeli za koncert.
  Proszę się pakować na zmywak i d. nie zawracać.

 17. Rokitnik said

  Jakoś dziwnie nie bardzo się martwię o Amerykanów, którzy faktycznie są wielo poziomowo sterowani.
  Jednakże, AMERYKA jest zydom potrzebna i to ŻYWOTNIE jako pięść militarna – więc jestem spokojny o bezeceństwa jakie miałyby paść na emerytów tego Kraju? Według mojej kalkulacji, bez INSTALACJI nowej siedziby ( Polin lub Judeopolonia ) i emigracji TUZÓW tego Świata, do żadnego nie przewidywalnego ” przewrotu ” nie dojdzie…
  Ponadto, amerykanie jednak SĄ prywatnie uzbrojeni. Swiadomość manipulacji ICH Krajem jest co prawda wciąż niska, – ale to nie są genetyczni tchórze jak nie przymierzając, nasze szabes goje? Czy w przypadku DRASTYCZNEGO zagrożenia BYTU owych ludzi się obudzą trudno wyrokować – ale do r o z p i e r d u c h y musiało by dojść. ! A czy to jest ” zainteresowanym ” potrzebne? Ostatecznie jądro tej amerykanskiej zawodowej ARMII stanowią rdzenii Amerycan’s boys, którzy w swojej wściekłości – mogą się nagle odwrócic się przeciwko dowodzącym IMBECYLOM?
  Strachy na Lachy p.Roberts. !!
  Ps. Oczywiście załamanie Finansowe JEST absolutnie pewne, i nie tylko w USA. Ale po burzy zazwyczaj wszystko wraca do normy? Dlaczego miałoby być inaczej tym razem? Przewidywane jest tylko nowe rozdanie…finansowe.

 18. re1truth2 said

  Dochodzimy do tego etapu w usraelu i na świecie [rzymskie sandały z kopalni ołowiu]

 19. Boydar said

  A kto doprowadził do tego upadku w I w BC ? Że się tak niepolitycznie spytam ?

 20. Rabunkowa prywatyzacja. Ukraina się wyprzedaje. Pod młotek idą spółki strategiczne. A kupują je Niemcy, Francuzi i Amerykanie:
  http://wpolityce.pl/swiat/255448-rabunkowa-prywatyzacja-ukraina-sie-wyprzedaje-pod-mlotek-ida-spolki-strategiczne-a-kupuja-je-niemcy-francuzi-i-amerykanie

 21. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2015/06/13/ukrai%e1%b9%85cy-wywlaszczeni-nastepni-w-kolejce-sa-ameryka… […]

 22. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2015/06/13/ukrai%e1%b9%85cy-wywlaszczeni-nastepni-w-kolejce-sa-ameryka… […]

 23. Zenek said

  A Polacy?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: