Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polska Konkwistadorska. Mafia morduje dziennikarza.

Posted by Marucha w dniu 2015-06-15 (Poniedziałek)

Polska coraz bardziej jawi się jako państwo konkwistadorskie, w którym, na najwyższym szczeblu, rządy sprawuje poddana najeźdźcom i służąca ich interesom administracja, a na prowincji rządzą mający nieograniczoną władzę kacykowie, rzekomo reprezentujący ludność prowincji, a de facto reprezentujący władzę rządu na podległych im terenach.

Prokuratura, sądy i policja są albo zastraszone i dlatego obojętne lub bezradne w stosunku do działalności przestępczej miejscowej mafii, albo ją chronią, czerpiąc zyski z tejże działalności przestępczej.

Na zdjęciu powyżej: Łukasz Masiak, l. 31, dziennikarz bestialsko zamordowany w Mławie. Motywem zbrodni była działalność zawodowa Masiaka. Osierocił żonę i dwoje dzieci.

Łukasz Masiak to dziennikarz z Mławy, który pracował w „Głosie Mławy”, a następnie założył własny portal „Nasza Mława”,  http://naszamlawa.pl/. Łukasz Masiak swoimi publikacjami naraził się miejscowej mafii i został zamordowany. Wcześniej otrzymywał pogróżki, a także został pobity, o których to wypadkach powiadamiał miejscową policję, która jednakże nie podjęła żadnych kroków w obronie jego zdrowia i życia. Najwidoczniej, policja w Mławie służy miejscowej szajce, a nie miejscowej ludności.

Według wPolityce.pl:

„Tygodnik Gazeta Mławska” poinformował w niedzielę na swojej stronie internetowej, że do pierwszego napadu na Łukasza M. doszło w połowie stycznia 2014 r., gdy w okolicy jego domu zamaskowany sprawca użył gazu i bił. Według gazety Łukasz M. opisywał to zdarzenie tak:

To na pewno nie był napad na tle rabunkowym. Miałem przy sobie aparat, dokumenty i telefon. To była osoba, która na mnie czekała. Nic do mnie nie mówiła. Na pewno chodziło o zamieszczanie tekstów na portalu. Innej możliwości nie widzę.

W relacji tej Łukasz M. zaznaczył, że domyśla się „o jakie teksty chodziło”.

Domyślam się, kto mógł stać za tym pobiciem, ale nie mogę tego ujawnić. To jest sprawa dla policji – opisywał zdarzenie dziennikarz cytowany przez „Tygodnik Gazeta Mławska”. Gazeta zaznacza, że sprawcy napadu nie ustalono.

> http://wpolityce.pl/polityka/256002-kolejna-granica-przekroczona-dziennikarz-z-mlawy-zakatowany-wczesniej-otrzymywal-pogrozki-i-byl-napadany-policja-zlekcewazyla-zagrozenie

Media głównego nurtu, wspierające administrację konkwistadorską, jak również podległa jej prokuratura, jeszcze nie są zdecydowane, jakie przyjąć stanowisko, które zapewne będzie zależało od tego, jak wielki rozgłos zostanie nadany sprawie morderstwa Łukasza. Fakty TVn podają w artykule pod tytułem o zatrzymaniu dwóch osób w sprawie morderstwa, co następuje:

„Jak poinformował prokurator okręgowy w Płocku Waldemar Osowiecki, na obecnym etapie postępowania nie jest wykluczana żadna wersja motywu zabójstwa, w tym także dotycząca pracy dziennikarskiej Łukasza M. – Obecnie trudno jest wskazać na jednoznaczny motyw. Każda wersja dotycząca motywu jest możliwa. Nie wykluczamy żadnej – powiedział Osowiecki.”

> http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/zabojstwo-dziennikarza-w-mlawie,551314.html

Natomiast wPolityce.pl, donosi:

„Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski potwierdził PAP w niedzielę późnym popołudniem, że znana jest tożsamość osoby, która może mieć związek z zabójstwem, i że ta osoba jest obecnie poszukiwana. Jak dodał, w Mławie są policjanci z KGP, którzy wspierają tamtejszych funkcjonariuszy w prowadzonej sprawie.

Z dotychczasowych informacji nie wynika, by zabójstwo dziennikarza miało związek z wcześniejszymi groźbami, które były pod jego adresem kierowane l- powiedział Sokołowski.

Jak wcześniej poinformował PAP zastępca prokuratura rejonowego w Mławie Krzysztof Molenda, wstępnie przyjęta kwalifikacja czynu – śmiertelne uszkodzenie ciała, została obecnie zmieniona na zabójstwo.

Będziemy prowadzili postępowanie w kierunku zabójstwa, czyli artykułu 148 kodeksu karnego. Nazwisko sprawcy ustaliła policja. Osoba ta jest poszukiwana — powiedział PAP Molenda. Jak przyznał, poszukiwany to młody mężczyzna, trenujący wcześniej sporty walki. „Po znalezieniu tej osoby, będziemy ją przesłuchiwali” – dodał prokurator.”

Jak podaje se.pl.:

„Policja nadal szuka zabójcy Łukasza Masiaka (31 l.), właściciela lokalnego portalu w Mławie (woj. mazowieckie). Dziennikarz zginął, bo wyrok na niego wydał gang miłośników sztuk walki, którego działania dziennikarz opisywał na swoim portalu! Został zabity ciosem nogą w głowę w toalecie w kręgielni, w której w nocy z soboty na niedzielę bawił się z przyjaciółmi.

Właściciel Kręgielni Planeta, w której został zamordowany dziennikarz Łukasz Masiak, nie ma wątpliwości, że to była zaplanowana egzekucja. – Zabójca wszedł do lokalu i poszedł prosto do toalety, w której był właśnie Łukasz. Po około dwóch minutach wyszedł z lokalu – relacjonuje Karol Roniewicz. Po chwili w ubikacji goście lokalu znaleźli zakrwawionego i nieprzytomnego dziennikarza. Łukasz Masiak zmarł mimo kilkudziesięciominutowej reanimacji. Został zabity potężnym kopniakiem w głowę.”

> http://www.se.pl/wiadomosci/polska/wyrok-na-mlawskiego-dziennikarza-lukasza-masiaka_624645.html

Istnieje ogromna, zadsadniacza różnica pomiędzy zabójstwem a morderstwem, a różnica polega na tym, że aby nastąpiło morderstwo, musi być zamiar zabicia, podczas gdy zabójstwo może nastąpić przez przypadek, nawet podczas bójki. Istnieje też zasadnicza różnica w wielkości wyroku w sprawie zabójstwa i morderstwa.

W tym przypadku, istnieje motyw i istniał zamiar, bo mistrz walk doskonale orientuje się w tym, że jego cios może być śmiertelny, nie może być tu więc mowy o przypadkowym zabójstwie w czasie bójki. Było to wykonanie wyroku, a więc morderstwo, a nie zabójstwo.

Znowu konkwistadorska policja, prokuratura i prasa służy kacykom i chroni okupacyjną administrację, nawet nie biorąc pod uwagę możliwości morderstwa.

„Zwyczajowo zabojstwem nazywa sie sytuacje okreslona w art. 148 par. 1, czyli:

Art. 148. § 1. Kto zabija człowieka,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Natomiast morderstwem:

§ 2. Kto zabija człowieka:
1) ze szczególnym okrucieństwem,
2) w związku z wzięciem zakładnika, zgwałceniem albo rozbojem,
3) w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie,
4) z użyciem broni palnej lub materiałów wybuchowych,
podlega karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.”

> http://forumprawne.org/prawo-karne/18811-morderstwo-zabojstwo.html

A więc, zabójca, o ile zostanie skazany, dostanie najmniej 8 lat więzienia, a morderca co najmniej 25. 17 lat różnicy, które mogłoby odstraszyć niejednego mordercę.

Pozostaje drugie pytanie, czy prokuratura i policja będzie prowadziła śledztwo w sprawie uchwycenia i ukarania sprawcy, czy zajmie się także tymi, dla których sprawca wykonał wyrok na Łukaszu? Oczywiście, w państwie praworządnym, organy państwowe ścigałyby i zlikwidowały całą szajkę, natomiast istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że to samo się stanie w polskim państwie konkwistadorskim, jakim w dniu dzisiejszym jest Polska. Nie wiadomo przecież, ile uprzywilejowanych głów  z jak wysokich szczebli mogłoby się potoczyć w przypadku solidnie przeprowadzonego dochodzenia, oskarżenia i osądzenia. Państwo konkistadorskie musi przecież zdać egzamin i kontynuować w szyku zwartym.

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zwróciło się w liście otwartym do minister spraw wewnętrznych Teresy Piotrowskiej:

„Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP zwraca się z kategorycznym żądaniem przeprowadzenia skutecznego śledztwa zarówno w sprawie zabójstwa dziennikarza Łukasza Masiaka z mławskiego portalu naszamlawa.pl, jak i sprawiających wrażenie ewidentnych, zaniechań organów będących zobowiązanymi, by zapewnić mu bezpieczeństwo.

Wedle przekazanych przez media informacji, redaktor Masiak wielokrotnie alarmował w sprawie zagrożenia dla swojego życia i zdrowia, co więcej, już raz padł ofiarą ataku. Morderstwo dziennikarza i niezdolność organów państwa do tego, by zapewnić mu elementarne bezpieczeństwo na tak podstawowym poziomie, jak ochrona jego zdrowia i życia, kładzie się cieniem na funkcjonowanie całego państwa, a odpowiedzialność za ten fakt ponosi także Pani, jako Minister Spraw Wewnętrznych.

Z poważaniem Wiktor Świetlik dyrektor CMWP SDP”

> http://wpolityce.pl/media/256006-list-otwarty-cmwp-sdp-do-p-teresy-piotrowskiej-minister-spraw-wewnetrznych

Istnieje jednak jeszcze jeden czynnik, który może wpłynąć na zlikwidowanie mafii rządzących Mławą, w których interesie było zamordowanie pana Łukasza. Tym czynnikiem jest społeczeństwo, mianowicie każdy z nas, nasza reakcja jako społeczeństwa.

Blogerka markowa napisała:

„Miał 31 lat, zostawił żonę i dwoje dzieci.
Wcześniej był pobity i grożono mu. Pogróżki meldował na policji.
I co? I – nic.

Pisał o mławskich ciemnych sprawkach. Śmierdzących kurnikach, projektowanej spalarni w środku Mławy; prawdopodobnie naraził się też romskim „przedsiębiorcom” …
(…)
Czy współ-ziomkowie zdobędą się na manifestacyjny pogrzeb?
Czy żałobnicy nie powinni krzyczeć i rozdzierać szaty, wznosić larum do samego nieba?
Czyż to nie jest morderstwo ze szczególnym okrucieństwem, a nie żadne tam „pobicie ze skutkiem śmiertelnym”?

Panie Boże świeć nad jego duszą, miej w opiece żonę tak wcześnie owdowiałą i osierocone dzieci.
[*] [*] [*]”

> http://niepoprawni.pl/blog/markowa/lukasz-masiak-dziennikarz-zamordowany-w-mlawie

Pamiętajmy o tym, że skoro Łukasz został zamordowany, za swoją uczciwą działalność dziennikarską w trosce o dobro swoje i swoich współobywateli, życie żadnego Polaka nie jest bezpieczne w polskim państwie konkwistadorskim.

> http://naszamlawa.pl/kolejna-kontrola-i-znowu-podejrzane-substancje-8211-538-saszetek,news,8666,aktualnosci.html
> http://naszamlawa.pl/beda-glosowac-nad-odwolaniem-wladz-i-upadloscia-8222zacisza8221,news,8679,aktualnosci.html
> http://naszamlawa.pl/prokurator-przesluchal-staroste-i-dyrektora-wydzialu-infrastruktury,news,8660,aktualnosci.html

Cześć Jego Pamięci!

Lotna
http://lotna.neon24.pl

Komentarze 132 to “Polska Konkwistadorska. Mafia morduje dziennikarza.”

 1. Kojak said

  Wielkorotnie pisalem ze Polska rzadza zorganizowane grupy kryminalne majace swoje szwadrony smierci i zwyczajnie mordujace niepokorych ludzi ktorzy demaskuja ich kryminalna dzialalnosc . Przykladow zabojstw jest wystrczajaco duzo aby pisac o ewidentnych zbrodniach ostentacyjnie i wyjatkowo bezczelnie tuszowanych przez tzw prokuratury ! Widac ze nici mordercow i organow scigania sie zazebiaja To jest jeden z wielu zamorodwanych ! Tutaj cos poszlo nie tak ze mowia o morderstwie . Ktos chyba sfuszerował robote albo to robota prymitywnych glupkow bez mozgu umiejacych tylko kopac nogami .

 2. Dictum said

  Straszna tragedia.
  Kolejny bolesny dowód, że nie mamy państwa. Nie ma policji, nie ma sądów. Zdziczały kraj.
  I ci, co tu niekiedy gardłują, że my, zwykli obywatele, możemy coś zrobić, niech się zastanowią. To zabrzmi defetystycznie, ale my nie możemy NIC zrobić. Jeśli zamiast wymiaru sprawiedliwości są albo zastraszone tchórze, albo szajki, to znaczy, że państwo nie istnieje.

 3. JO said

  Ad.2. My mozemy zrobic Wszystko co potrzebujemy by bylo.

  Co Pan zrobil, by sie I Innych I sytuacje zmienic? Jak Pan dziala?

  Jakim prawem Pan mowi, ze nie mozemy nic?

  Problem jest, ze Pan powinien napisac, ze nic nie Robi . A nie, ze Nic nie Mozemy.

  Jezeli nie mozna robic rzeczy wielkich, to obowiazkowo robic trzeba rzeczy male, malutkie, drobne, drobinki…bo jak Bog widzi, ze robimy, staramy sie, to daje Laski na wiecej.

  Pana Wypowiedz jest Karygodna.

 4. Dictum said

  Panie Jo, zostaw Pan swoje karcenie dla dzieci.
  Wszyscy robimy rzeczy malutkie, ale nic z tego nie wynika docześnie, a jakie to daje łaski Boże, to inna rzecz. Ten młody chłopak robił rzecz wielką i odważną, tyle tylko, że zapłacił za to życiem. I o tym mówię. Nie możemy NIC, bo żyjemy w kraju z władzą bandytów.

 5. JO said

  Ad.4?
  Jakie Pan Robi rzeczy malutkie? Czy rzeczywiscie wszyscy robimy rzeczy malutkie?
  Pytam sie Jakie? Ja chce Pana nasladiwac, jezeli Pan Ma zaslugi malych czynow.

  Zyjemy w Kraju, gdzie ludzie Tracy jak Pan, Czy ja…, nie maja „przyslowiowych jaj „, ludzie nielojalni, niezorganizowani, bojazliwi, egoisci, atomy, elektrony a nie czesci Ciala Rodzin, Rodow….

  Ludzie! Ktorzy nawet nie widza, ze cos moga, ludzie, ktorzy NIE chca wiedziec, ze cos moga, psychole, zlasowane mozgi.

  Porownac Nas do Ludzi z Bialorusi, z Doniecka…to wlasnie roznica, ukaze to, co napisalem o Nas-Wspolczesnych Polakach.

  Dla ciekawosci spytam, jakie Pan robi male rzeczy?

  rzeczy malutkie, to wlasnie one wplywaja najbardziej na rzeczy doczesne. O tym zaswiadczyla Pewna Swieta.

  Moje ” karcenie” nie uwazam, ze jest dla DIeci.

  Pana wypowiedz jest zla, karygodna. Ten mlody mezczyzna zostal zabity wlasnie dlatego, ze NIC nie robimy, by wierzymy Slowom, ktore Pan wypowiedzial, napisal, ze ” nic nie mozemy”.

  No to Nic nie robimy.

  Pytam sie, co Pan Robi, by zmienic stan rzeczy? Nie Pytam o walenie w klawiature w Gajowce piszac.

 6. JO said

  Poprosze, by inni Gajowicze wpisywali tu, dla ogolnego, publicznego pogladu, co Robicie Panstwo, by zmienic stan rzeczy?

  Wpisujmy!

 7. Jan Rokicki said

  Cygańskie bydełko w akcji.

  http://wsensie.pl/dummy-category-2/item/5618-dziennikarza-z-mlawy-zamordowano-za-opisywanie-wybrykow-romskiego-gangu

 8. JO said

  Obserwujac nacje…murzynow, Hindusow, Pakistanczykow, Turkow…one wszystkie murem staja za swoim ziomkiem. Buduja Enklawy, gdzie bialas, choc by glina, nie Ma szans sie swobodnie poruszac, jezeli w ogole.

  A my?
  My , gapimy sie w nelepszym wypadku, jak u Naszego boku Cygan, Zyd, murzyn, …flaki wypruwa z jednego z Nas, ktory cos Robi.

  Gajowy Ma Racje . Gdyby sie Gajowy pojawil Publicznie , to my pozwolilibysmy go zabic, lub Sami bysmy go zabili.

  Taki narod jakim dzis jestesmy nie Ma prawa do istnienia.

 9. Dictum said

  ad. „Taki narod jakim dzis jestesmy nie Ma prawa do istnienia”.

  Panie JO – to dopiero jest karygodne.

 10. Boydar said

  Panie JO, dziawczesz Pan jak Natanek, mocy słowa nie rozumiejący. Jeżeli ktoś coś robi, to jeśli ma rozum, w życiu Panu nie powie ! Zwłaszcza przy świadkach. Poza tym, po takich ‚car puszkach’ jak Pan serwujesz, zwykłego granatu nawet by nie usłyszał. A tu potrzeba jednej, dwóch, czy góra kilku zwykłych aplikacji z paragrafu 7,62 lub nawet 5.45.

 11. Naprzod said

  Za duzo milosci I poblazaniu zlu I zlym.Bydlo z bliskiego wschodu az sie rwie by bialasow zabijac.A my jak to my tolerancja milosc I dobroc az do bolu.
  A ja mowie DOSC K………………A Te bydlo z wiejskiej musimy usunac .To jest pierwszy
  punkt drugi.Kontrola TOTALNA MNIEJSZOSCI NARODOWYCH zamieszkujacych nasz
  KRAJ.Powszechny dostep polakow dobroni.Godzina policyjna .Stan wojenny na calym terytorium POLSKI.

 12. JO said

  Ad.9.10. Nie wiem ja Wy Panowie te wypowiedz rozumiecie, ale ja wam powiem. Rozumiecie ja tak, by mnie zaatakowac.

  Boydar, nie robisz Nic, procz gadania. Na dodatek „robiac sobie kawe” 🙂
  Pan Diktum, nie odpowiedzial na pytanie, a zaatakowal.

  A zdanie, ktore napisalem, jest wlasciwe, gdyz nie Ma takiego Prawa, ktora daje mozliwosc istnienia dla Narodu, ktorym jestesmy. O tym ostrzega Swieta Tradycja.

  A Panowie, zamiast pokory, to prychacie ” Swietym oburzeniem”

  Zapytam sie raz jeszcze, co Robicie, by zmienic stan rzeczy procz w Gajowce wpisow?

 13. JO said

  Ad.11.na poczatek, trzeba zrobic porzadek z ” wlasnym Bydlem” …

 14. JO said

  Ad.10. Panie Boydar, mam do Pana zal.
  Naisze jaki.
  Nie wplacil Pan na Kweste, choc obiecal.
  Nie przyslal mi Dokumentu choc obiecal.

  Pana slowo Gowno znaczy. Rozumie Pan. GOWNO

 15. Maciej said

  z całym szacunkiem Panie JO, to że Pan działa od jakiegoś czasu, to nie znaczy, że może Pan skakać jak stary kogut.

  Co do artykułu, kolejna ofiara walki o prawdę. Świeć Panie nad jego duszą i proszę opiekuj się rodziną.

 16. JO said

  Ad.15. To Pan Powiedzial.
  Ja juz taki bylem w Gajowce, zanim w niej zaczelismy Dzialac! Macieju.
  A slowa Prawdy bola. Bola I mnie, prosze byc tego swiadomym.

  Jezeli Pan uwaza, ze pisze JE dla wlasnej ” satysfakcji” , to sie Pan grubo myli.

  Poza tym, o jakim Moim Dzialaniu Pan wspomina. Moje dzialanie jest zenujaco malutkie I czesto zenujace.

  Chcialbym, by bylo inaczej. Nie, nie chcialbym, ale potrzebuje by bylo inaczej. My wszyscy mamy taka potrzebe wzgledem naszych Dzialan .

  Moze Pan, takiej potrzeby nie Ma? A jak Pan dziala, co Robi ?

  Pytam, bo poszukuje Drogi, przykladow, pomyslow..

 17. ALI BABA said

  ad 12. 13 14..”Nie wplacil Pan na Kweste, choc obiecal.
  Nie przyslal mi Dokumentu choc obiecal
  ‚..BO TO TAKIE TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI /DAWNO PISAŁEM/ a p. Boydar..TO GŁÓWNY AKTOR…ABY TYLKO ZAISTNIEĆ..ABY TYLKO SWOJE 3 GROSZE WTRĄCIĆ..I GÓWNO Z TEGO WYNIKA!! PS JA PRZYNAJMNIEJ KOPIUJĘ I WYSYŁAM W POLSKĘ I JESZCZE COŚ ROBIĘ..ale to moja sprawa..!!

 18. Marucha said

  Re 9:
  Czy mamy prawo do istnienia?
  To nie jest istotne.
  Przestajemy bowiem istnieć. I nikt nie będzie się pytał o żadne prawa.

 19. Boydar said

  Panie JO

  Innemu bym nie odpowiedział, ale do Pana mam słabość.

  W kwestii „dokumentu”. Jedną z dwóch rzeczy których w życiu nie akceptuję u siebie jest poczucie bezsilności. Udało mi się je z mego życia wyeliminować dość skutecznie. Druga to tracenie czasu. Współpraca formalna z Panem JEST dla mnie stratą czasu. Z Pańską arogancją i pewnością siebie, w tej sprawie miejsca dla mnie nie ma i ja to zrozumiałem dość szybko. Mogę pomagać komuś, komu ta pomoc jest potrzebna, ale Panu potrzebny jest sukces, bez względu na ofiary w ludziach. Nie mam na to czasu ani ochoty. Moje próby uzgodnienia trybu procedowania dokumentów nie spotkały się ze stosownym odzewem, „Twoja wola Panie, i skrzypce”. Ale teraz zachowujesz się Pan jak świnia, co drze wór i jeszcze kwiczy.

  W kwestii pieniędzy. Mój budżet miesięczny (jestem bezrobotny i non stop na celowniku komornika) to ca. 400 – 500PLN. Tyle mogę zarobić „na czarno”. Palę ja i mój „maluch”. I żaden z nas nie ma zamiaru zrezygnować. Jeśli moja sytuacja się zmieni in plus, słowa dotrzymam tak jak obiecałem.

  Ma Pan jeszcze jakieś pytania ?

 20. JO said

  Ad.17. Tak daleko bym sie nie zapedzal. Boydara Slowa warte sa ” zlota”
  Ten czlowiek Ma cos, czego nie Ma niejeden z Nas.

  Mi chodzi o to, ze mowa jest Zlotem, ale czyny musza isc za mowa, w przeciwnym razie, nawet zlota mowa blaknie a mowiacy, staje sie tylko ” zlotoustym”

  Tradycja to wyjasnia dosadniej.

  Poza tym, dzialanie nie moze byc prywatne a PUBLICzNE. Tylko takie buduje Dobro Wspolne, ktorym przede wszystkim jest Kosciol I Jego Ziemskie odbicie w Narodzie I Panstwie.

  Kazdy z Nas W Gajowce, winien czuc sie w obowiazju robic nawet najmniejsza rzecz razem, Publicznie , by moc robic rzeczy wielkie.

  Tylko Rozmawiac, to nie tedy Droga.

  Jest Pan Joannus, ktory Dziala dla Swietej Posugi I widzimy Jego w tym owoce, w Dzielach Bractwa.

  Kazdy z Nas winien Dac Swiadectwo. Klepac w klawisze popijajac kawe, to taka postawa Nigdy nie byla I nie bedzie wlasciwa. To postwa pasozyta, ala wrazego obserwatora, indywidualisty….

  Po tylu latach Gajowki to widac czarno na bialym.

 21. JO said

  Ad.19.
  Panie Boydar.
  To nie ja Publicznie obiecalem wplate pieniedzy, tylko Pan.
  I to rzecz ciekawa jest, ze to Pan po miesiacach niczego dzialania, odpowiada mi ,w sytuacji, gdy wygodnie jest Panu nasrac na moja osobe, by sie poczuc bielszym.

  Pana dochod, Czy kogokolwiek dochod wlacznie ze mna, jego wielkosc nie jest argumentem, nawet gdyby byl zerowy.

  Zbiera sie butelki,pluje sie krwia a Wspolnie Dziala wplacajac tak „upodlenie” zdobyty grosz, bo to nie o grosz chodzi a o wspolne dzialanie, swiadectwo, ktore do swiadectwa, razem z innymi spowoduje zmiany, spowoduje, ze Poruszy sie Niebo.

  Ja nie bede Pana Sluchal , czytal slow, ze jak bede mial to, dam, a jak bede mial cos innego to cos wspolnie zrobie.

  Ciagle ja, ja, ja, ja…na pierwszym miejcu.

  Tu chodzi Boydar o przyslowiowa zlotowke, Katolicki Wdowi Grosz, postawienie siebie ponizej Wartosci Jakia Jest Wspolne Dobro, Bezwarunkowo.

  Jak zauwazyl Nick, tu nie chodzi o pieniadze, ale o Wspolne DZialanie, ktore porusza ludzi a przede wszystkim Niebo.
  Dzialanie,
  do ktorego kazdy w obowiazku jest sie przylaczyc.

  Pana opinia o mnie, by Jego tlumaczyla brak wyslania mi Dokumentu , gdyby byl Pan na tyle uczciwy I Powiedzial mi o swoich przemysleniach daleko wczesniej oraz te Droga , ktora Pan obiecal mi przeslac dokument.

  Zrobil Pan inaczej, odslaniajac swoja Dusze.

 22. JO said

  Kazdy tu z Nas, Ma Obowiazek wymagac Wspolnego Dzialnia dla Dobra Wspolnego od siebie I Innych .

  To jest nasze Prawo, ale I Obowiazek.

 23. numer said

  Numery PESEL znane

 24. Dictum said

  ad. 18.
  Co innego jest prawo, a co innego deptanie tego prawa.
  Prawo mamy i to jest istotne. Choć faktycznie bardziej istotne jest, że zanikamy w bezsilności z przyczyn Bogu tylko wiadomych. Jednak ja naprawdę liczę na odrodzenie, ale które może przyjść TYLKO z góry w postaci cudu. No, chyba że to czas ostateczny i tak ma być, a wtedy ratuj się, kto może, i myśl tylko o zbawieniu duszy, a nie świata.

  PS. Poczciwy pan JO znowu troszkę sie rozszalał.

 25. Boydar said

  Panie JO

  Kiedyś, dawno temu, nauczono mnie, jak z każdego człowieka zrobić gów.no. Nieco później (ale niezbyt długo), pojąłem, że próbowano w ten sposób zrobić je ze mnie. Od tamtej chwili robię dokładnie odwrotnie. Kiedy spotkam gów.no, staram się w miarę możliwości ulepić człowieka. Czasem się udaje, czasem nie, zależy ile jest gliny. Bywa, że nie wystarcza; ale próbować muszę, taki imperatyw moralny.

  Pan się nawrócił na wiarę chrześcijańską stosunkowo niedawno, jak sam Pan wyznał niejednokrotnie. To ja Panu powiem, że Pan w nią uciekł, a nie się nawrócił. Póki co, przejawia Pan cechy typowo neofickie. Prawdziwe nawrócenie dopiero przed Panem. I z potrzeby serca, nie rozumu czy bólu du.py.

  Ja szczerze Panu będę kibicował (tfu!) w wysiłkach, a dzisiaj pomodlę się abyś Pan pojął co źle robi. Pozdrawiam Pana nawet nie „mimo wszystko”, tylko jak człowiek człowieka, na drodze.

 26. Dictum said

  ad. 25.
  Bardzo ładne braterskie upomnienie.

 27. JO said

  ad.25.

  Pana I takich jak Pan modlitw nie potrzebuje, bo to sa czcze slowa. Ja I inni potrzebujemy konkretnego dzialania, potrzebujemy swiadectwa, ktore porusza Niebo.

  Poruszyc Niebo oznacza, ze z powodu naszej dobrej woli oddajac Bogu Rece I serca otrzymujemy Dary Ducha Swietego, dzieki ktorym dokonujemy poswiecenia dla najblizszych dle Narodu, cierpliwie, gloszac Dobra Nowine dokonujac kazdy na swoim miejscu male rzeczy, ktore razem daja rzecz wielka, osiagniecie tu na ziemi, w konsekwencji tego czego Pan Bog oczekuje.

  To ciagla praca.

  NIe wyobrazam sobie, ze bedac w Gajowce Gajowicze nie beda angarzowac sie czynnie w Jej projekty.

  Pan wlasnie I wielu innych nic nie robi,nie robi I poza nia. To jest dla mnie niedozaakceptowania.

  Bez pracy nie ma Chleba, Panie Boydar.

  I bardzo prosze by Pan takich gornolotnych slow nie uzywal w sprawie przez siebie lepienia czlowieka z go – wna.

  Pan nie jest w stanie tego zrobic.

  ad.26. To nie jest ladne, Panie Diktum.

 28. Zenek said

  JO
  Szanowny panie JO
  Z korupcja jeszcze nikt nie wygral.
  Od najdawniejszych czasow.
  Czasami udaje sie ja troszke kontrolowac.
  Ale zeby kontrolowac korupcje trzeba miec armie uzbrojonych nieskorumpowanych organow bezpieczenstwa, zdrowy nieskompromitowany wywiad, uczciwa policje i kupe pieniedzy na sciganie przestepcow.
  I narodowy etos poszanowania prawa.
  I do tego cale pokolenie wyksztalconych obywateli, ktorzy popieraja nieskorumpowane rzady a sa wychowani w duchu wspolnego dobra i wspolnej odpowiedzialnosci za losy przyszlych pokolen.

  Nie ma sensu zatem ‚smagac biczem’ i wyzywac indywidualnych osob.

  Ten dziennikarz probowal sluchac takich jak pan: ‚Franek, zrob co bo nas dupco’.
  I Herkules dupa, kiedy ludzi kupa.

  O dra Ratajczaka pies z kulawa noga sie nie upomni.

 29. HDKK (Honorowa Dywizja Komanosów Kultury, nie inaczej) said

  Jo ma wiele racji, ale dla nas juz za późno. Za późno o co najmniej kilkadziesiąt lat, a w tym co jest naszej winy jest najmniej, choć trochę jej jednak jest.

  My wynaturzyliśmy sie patrząc na inne narody na tle których uważaliśmy sie za mniej wartych (niesłusznie).

  Prosimy zastanowic się nad nastepującym cytatem z jednej z powyższych wypowiedzi:

  Art. 148. § 1. Kto zabija człowieka,
  podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

  Natomiast morderstwem:

  § 2. Kto zabija człowieka:
  1) ze szczególnym okrucieństwem,
  2) w związku z wzięciem zakładnika, zgwałceniem albo rozbojem,
  3) w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie,
  4) z użyciem broni palnej lub materiałów wybuchowych,
  podlega karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.”

  To znaczy że jak? Nie zabijam bliźniego swego dlatego, że boje sie odpowiedzialności prawnej? Nie zabijam bo tak mi nakazuje Piąte Przykazanie? Czyli gdyby prawo tak nie powiadało, gdyby Dekalog tak nie powiadał, to ja bym zabijał na prawo i lewo jak Ajchman jakiś?

  Pomyslmy nad mniej drastycznym przykładem. Proponujemy zrobić prosty test. Zapytajmy kogos, wybranego przypadkowo, Ot, powiedzmy kolegę z pracy. Po co ci podwyzka? Ukradnij pare zetów, to proste jak życiorys i polepszysz sobie byt. Jaka bedzie odpowiedź? Co ty, chcesz żebym poszedł do pierdla? Otóż to. Nie czynimy źle, bo sie boimy konsekwencji. Motywacja strachem stała sie naszą druga natura, a własciwie juz pierwszą. Finis coronat opus, prawda prosze włascicieli tego swiata?

  A przecież chyba nie o to chodzi. Człowiek jest zwierzęciem społecznym, nieprawdaz. Poza nielicznymi wyjatkami stworzony jest do życia w grupie. W grupie przeżywa, poza grupą raczej nie. I dlatego w pierwotnym społeczeństwie nie czyniliśmy źle, bo po prostu nie czyni się źle. To wszystko. Tak nam wpajali rodzice, sąsiedzi i inni współplemieńcy i dla nas było nie do pomyslenia kogoś zabić, okraść, czy skrzywdzić Słowem, które przeciez ma wielka moc. A jeśli juz mamy to uzasadnic jak chłop krowie na rowie w Krakowie, to ja nie kradnę, bo oczekuję, że inni ode mnie tez nie ukradna. I tak dalej. Paragrafy natomiast są prawem człowieczym, które łatwo zmienic obwieszczając na przykład, że nie tylko wolno, ale i trzeba zabijac powiedzmy jednostki niepotrzebne, jak starych powyżej 66 roku zycia. Zresztą własnie jestesmy świadkami takich przemian prawnych, choćby w sprawie wynaturzenia instytucji rodziny, czy ochrony życia (np. nienarodzonych), którego to prawa w ogóle istnienie jest obelga dla człowieczeństwa, bo świętośc życia jest podstawową zasadą ludzkości bez konieczności żadnego prawa.

  Jo ma rację, że w normalnych warunkach wszystko zależy od społeczeństwa. W najbardziej prymitywnym odruchu potencjalny złoczyńca nie będzie robic źle z obawy przed wykluczeniem ze społeczeństwa, w formie od ostracyzmu, poprzez banicję do koniecznej eliminacji jednostki szkodliwej, co nie jest karą, ale środkiem zapobiegawczym. A w codziennym, zwykłym trybie życia społeczności, w ogóle nie ma potencjalnych złoczyńców, bo wszyscy sie wzajemnie szanuja i nie krzywdzą nawet Słowem, a moze przede wszystkim Słowem.

  Ale w sytuacji jaka jest, nie mamy absolutnie żadnego wpływu na rzeczywistość, która sterowana jest decyzjami uzurpatorów silniejszych i możniejszych od nas. Jest kompletna beznadzieja i nas, uwazających się za normalnych, juz nie ma. A nas jako Polaków, czy nawet jako Słowian, wkrótce się okaże, że nigdy nie było. Kto wie, czy komus nie zadrży palec na czerwonym guziku i okaze sie że nas także jako ludzi nigdy nie było. Wszak starożytni Hindusi dopuszczali istnienie najstraszliwszej broni, Brama Astra, która uruchomiona może byc tylko elementem duszy, a zdolna jest do cofnięcia rzeczywistości do stanu nigdynieistnienia.

  Po co my w ogóle bazgrolimy takie straszliwie długie i nudne elaboraty?
  Żeby przekonać szanowne Gremium, jak mało sensu ma wzajemna agresja, kłotnie o błahostki, a nawet o nic. Że najważniejsza jest Natura, wedle której żyjemy jako jeden organizm społeczny.

  A tak w ogóle to my sie uzewnętrzniamy na klawiaturze, albowiem w nocy nie możemy spac za przyczyną dolegliwości bakteryjnej. Choc i tak wiemy, ze słowa nasze padna między skały, skąd wydziobia je ptacy niebiescy.

  Moze lepiej faktycznie zdac odpowiedzialnośc na barki dymochratycznie wybranych (jak mniemamy), pozbyc sie konieczności myślenia i żyć jak nakazują kodeksy. Bo prawo to srawiedliwość, nieprawdaż…………………

 30. Boydar said

  Panie JO

  Pisze mi Pan, zapewne z głębokim przekonaniem i uwzględnieniem nie do końca znanych mi okoliczności – „… Pan nie jest w stanie tego zrobić …”. Przypadki, kiedy nie mogę tego zrobić, określiłem dość dokładnie w (25). Ja sobie zdaję sprawę, że rozeznanie w tej konkretnej sprawie ma Pan lepsze ode mnie.

  A szczerych modlitw intencyjnych nie należy odrzucać; one mają swoje działanie poza naszym rozumem.

 31. Boydar said

  „… Że najważniejsza jest Natura, wedle której żyjemy …”

  Cy aby na pewno nie scypawka ? (to podejrzliwy, mały Jasio)

 32. JO said

  ad.28. Nie zgadzam sie z Panem a doswiadczenia malutkie Gajowki Dzialania oraz juz wielkie Bractwa owoce, potwierdza moje slowa.

  I.

  W malym gronie ludzi osiagnelismy dwa wyznaczone cele:
  1. Wsparcie I oficjalny kontakt z Bractwem.
  2. Wsparcie I oficjalny kontakt z JE Biskupem R> Williamsonem
  ——————————————–
  Uczestnictwo Aktywne w Swietej Posludze zyciodajnej dla NAS, poruszajaca Niebo

  3. Posiadamy pierwsza Ikone dla Walczacego Prawoslawia, ktora porusza Niebo

  4. Posiadamy Ltd w Anglii

  5. Mala grupka osob aktywnie dziala/wspolpracuje ze soba dokonujac wymiany towarow, uslug , wypracowuje I wymienia pieniadze…pomiedzy soba powodujac, ze trwamy RAZEM

  6. W Gajowce mamy Iniwersytet , wymiane informacji I mysli, co pomaga ocnic sytuacje wspolnie poszujujac Prawdy – ocenic sytuacje wlasciwie.

  Jest w opracowywaniu sklep internetowy oraz projekty gospodarcze.

  II. Co do Bractwa czy JE Biskupa RW dzialan I osiagniec to nie musze sie wypowiadac.

  Widze nie tylko sens ale I obowiazek WSpolnego Dzialania kazdego z nas , zgromadzeni I prowadzonym bedac przez Swita Tradycje I to nie tylko po to by rosnac Duchowo czy organizujac sie materialnie, kulturowo…, ale I na tyle wojskowo , by zaczeto nas respektowc, by kazdy wiedzial , ze my broniac sie potrafimy wymierzyc kare w tym pozbawiajac ludzkiego zycia.

  Kiedys Katolika respektowano, gdyz Katolik bedac sprawiedliwym oddawal to, na co ktos zasluzyl.

  Zabity mlody mazczyzna, jak sadze nie organizowal sie wspolnie a dzialal w dobrej intencji sam, opuszczony przez innych, ktorzy byli jak wiekszosc tu z nas – ATOMAMI, singlami.

  Ten mlody czlowiek zostal zabity, bo mysmy go zabili NIC nie robiac. Tqk to mozna w przenosni napisac.

  Sugerowanie, ze apele do dzialania wspolnego I wspolne dzialanie – sa przyczyna Smierci Ratajkczaka I innych w tym tego mezczyzny – to swiadectwo braku rozumienia sytuacji I apelu.

  To wlasnie BIERNOSC DUCHOWA I FIZYCZNA czyni nas zwierzetami lownymi…

 33. JO said

  ad.30. Szczera modliwta poparta jest dzialaniem a nie tylko Gadaniem, Boydar.

  A kazdy czlowiek tylko jest narzedziem… a nie Bogiem, ktory czyni wszystko.

 34. JO said

  ad.29. Nie jest nigdy za pozno, poki zyjemy na ziemi. Jezeli nie mamy nic materialnego a mamy Boga, to znaczy , ze mozemy miec wszystko I zaczynac trzeba od nowa wszystko.

  Kazdy z Gajowiczow ma obowiazek dzialac, ma obowiazek mowic co zrobil, dawac swiadectwa, ma obowiazek zadc dzialania od innych a przede wszyskim od siebie. To tez jest przywilejem.

  Kazdy z nas musi pokazac, ze pracuje I musi pracowac wspolnie. Modlitwa Ustna jest tylko dodatkiem do Dzialania, ktore jest wynikiem Modlitwy Myslnej.

  To dlatego odmawiem przyjecie modlitwy za mnie od Pana Boydara, gdyz nie widze jego dzialan.

  Takiej PUSTEJ modlitwy NIEBO I Ludzie nie potrzebuja a wylacznie pieklo.

 35. gość said

  Do JO

  Czy podczas pisania komentarzy trzyma Pan/Pani jedną dłoń uniesioną z palcem wskazującym do góry jak na fotografiach liderów Korei Północnej? Bo tak sobie Pana/Panią wyobrażam widząc mentorski ton Pana/Pani wypowiedzi

 36. Duszyczka said

  Moje przemyślenia, co do tego, co się dzieje aktualnie
  kierują się w stronę 1 Księgi Machabejskiej,
  którą należy przeczytać całą, oczywiście. Przytoczę tylko fragment:

  2 Matatiasz i jego synowie:
  „W tym czasie powstał Matatiasz, syn Jana, syna Symeona,
  kapłan z pokolenia Joariba z Jerozolimy, który mieszkał w Modin.
  Miał on pięciu synów: Jana, który miał przydomek Gaddi,
  Szymona, który miał przydomek Tassi,
  Judę, który miał przydomek Machabeusz,
  Eleazara, który miał przydomek Auaran, i Jonatana, który miał przydomek Apfus.
  Kiedy zobaczył on świętokradztwa, które się działy między ludem w Judzie i w Jerozolimie,
  powiedział: Biada mi! Dlaczego się urodziłem?
  Czy po to, żeby oglądać upadek mego narodu i upadek Świętego Miasta?
  Oto zasiedli tam po to, żeby wydać je w ręce nieprzyjaciół, a świątynię w ręce cudzoziemców.
  Świątynia stała się podobna do człowieka bez czci,
  a wspaniałe jej naczynia zabrano do niewoli.
  Niemowlęta jego mordowano na ulicach, a młodzieńcy [padali] pod nieprzyjacielskim mieczem.
  Jakiż naród nie rozciągał nad nim władzy i siłą nie zabierał z niego łupów!
  Wszystkie jego ozdoby zrabowano: niegdyś wolne – stało się niewolnikiem.
  I oto wniwecz obrócona jest świętość nasza, piękność nasza i chwała nasza, a poganie je zbezcześcili.
  Na cóż więc nam jeszcze życie?»
  Matatiasz i jego synowie rozdarli swoje szaty, włożyli na siebie wory i gorzko płakali.”

  M.Gibson po nakręceniu Pasji chciał zrobić jeszcze film o powstaniu Machabeuszy,
  to mu bracia podesłali…

  Jeśli chodzi o ś.p. dziennikarza i nie tylko (Zachęta do odwagi i męstwa):

  „Ty zaś czuwaj we wszystkim, znoś trudy, wykonaj dzieło ewangelisty, spełnij swe posługiwanie!
  Albowiem krew moja już ma być wylana na ofiarę, a chwila mojej rozłąki nadeszła.
  W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiarę ustrzegłem.
  Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan,
  sprawiedliwy Sędzia, a nie tylko mnie, ale i wszystkich, którzy umiłowali pojawienie się Jego.”

  Króluj Nam Chryste!

 37. zetef said

  Znalazłem coś takiego w sieci:

  WSTRZĄSAJĄCA PRAWDA O ŚMIERCI DZIENNIKARZA Z MŁAWY!
  Łukasz Misiak (31 l.) został zakatowany w Kręgielni Planeta w Mławie (woj mazowieckie) przez Roma z cygańskiego gangu amatorów sztuk walki. To najprawdopodobniej zemsta za to, że dziennikarz opisywał na swoim portalu wybryki cyganów ćwiczących MMA. Teraz media nabierają wody w usta, żeby nie być posądzanymi o nawoływanie do waśni na tle rasowym.
  Według relacji właściciela klubu, z którym rozmawialiśmy, do kręgielni wszedł Rom o ksywie „Milano” i zaatakował dziennikarza. Skatował go do nieprzytomności i wyszedł z klubu. Całe zdarzenie trwało najwyżej dwie minuty. Dziennikarz zmarł w szpitalu.
  Morderca jest poszukiwany. Policja zatrzymała jego dwóch znajomych. Policja z Mławy odmawia udzielania informacji i odsyła do Komendy Wojewódzkiej w Radomiu.
  W Mławie wiele lat temu doszło do pogromu Cyganów, po tym jak nie chcieli wydać swojego rodaka winnego spowodowania śmiertelnego wypadku. Teraz najwyraźniej i media i władze boją się podobnego scenariusza, dlatego starają się ukryć pochodzenie mordercy

 38. Listwa said

  @ 30 Boydar

  Raczej pan JO wie lepiej, co się uda z niego ulepić i czego się nie uda, ale niezależnie od tego zawsze ma szanse dostrzec swoje błędy i coś z nimi zrobić sensownego. Tylko czy zrobi?
  Pan romantyczny neofita JO od duchaczy uważa, że wszystko wie najlepiej, a i pokornego nauczył się już dobrze udawać, do tego stopnia, że modlitwę odrzuca i tworzy własne nauczanie na bazie doktryny katolickiej.

  Kiedyś był taki żart : stoi dyr. Rydzyk okrążony przez swych czcicieli. Dyr Rydzyk nagle rzekł : „Alleluja i do przodu” . i czciciele rozbiegli się w każdym kierunku świata, bo każdy miał swój własny „przód”.

  Pan JO też ponagla „Alleluja i do przodu”, bez określenia jaki „przód” jest właściwy i którędy droga. A latać po okolicy każdy może , trochę lepiej lub trochę gorzej , tylko po co ?

 39. NICK said

  Dejta se na luz z tym „Studium przypadku chorobliwie trudnego”.
  Nie mata ciekawszych zajątek?

 40. JO said

  ad.38. Pan przeciez bezczelnie klamie, Listwa.

 41. Listwa said

  @ 40 JO

  Nawet bezczelnie?

  A w którym miejscu ? Będę prostował.

 42. JO said

  ad.41. Przod jest konkretny:

  1. Kwesta na Zyciodajna Posluge..

  2. Kwsta na Walczace Prawoslawie – akcja Ikony …

  3. Podejmowanie wysilku w relacjach gospodarczych miedzy name

  4. Podejmowanie wysilku organizacyjnego Srodowisko Polskich Tradycjonalistow. Wysilek ten, ma opiewac o Posluge Ksiezy I to dlatego zaproponowane jest by wspolnie, publicznie zbierac pieniadze. Dary publiczne sa niejako deklaracja woli wspolnego dzialania.

  Zborka pieniedzy na Walczace Prawoslawie, jest deklaracja stanowiska jakie zajmuje dany Tradycjonalista w Ewidentnej Wojnie jaka mamy. Na baize tego Wysilku, przekazania Darow w postaci Ikon, za Laska Boza Obie strony po Rosyjskiej I Polskiej stronie powinny rozpoczac wspolprace.

  Na baize wisilku Wspolnego Dzialania, za Boza Laska, winnismy Tworzyc Obywatelska Milicje, Sady, Szkoly, Samopomoc I kazde inne dzialania integrujace, broniace naszej racji stanu.

  Wspolne Dzialanie Gajowki podjela grupa osob wplacajacych pieniadze na kwesty, ale I organizujacy I w tym piszacy Ikony – to wielki wysilek, codzienne pisanie, organizowanie materialow, zdjecia, Msza Swieta by poswiecic Ikony.

  Wspolne dzialanie , Pana Idea Spoldzielni wydala Dobre Owoce – Spotkanie w Anglii, zalozenie Ltd dla umiejacych wspolnie dzialac, wspomogla grupe osob w Polsce, ktorzy juz dzialaja gospodarczo, zarysowala projekty gospodarcze:
  – uslugi przewozowe,
  – uslugi budowlane….ktorych nie ma co wymieniac poki nie zostana zrealizowane przyzyciowo.

  Sumujac, Pana Klamstwo polega na tym, ze wprost zaprzeczyl Pan Konkretom wytyczonym przez Gajopwke Dzialanie.

  NIe przypuszczam, by Pan to zrobil z powodu braku rozumu, wiec musial to byc wyrafinowany Pana cel.

  Uwazam, ze jak czesto, tym celem jest zdyskredytowanie …, zamiast POMOCY.

  Czemy Pan to robi? Jakie ciala namietnosci powoduja, ze nie potrafi Pan wspolpracowac?

 43. JO said

  Kolejnym Klamstwem, jest Romantyzm I to, ze niby jestem Neofita.

  Nie jestem Romantykiem ani nie jestem Neofita, gdyz nasze w tym moje dzialania nie maja NIc wspolnego z Romantyznem , gdyz budowane sa na baize Darow Ducha Swietego.

  Od urodzenia bylem Katolikiem, acz zagubionym, nie oznacza jednak, ze nie bylem Wierzacym.

  Pan o tym wie. Jednak Pan bezczelnie klamie dla swoich celow.

  Pan NIck, robi to samo I przyczyna jest w waszych Panowie wypadkach podobna.

 44. JO said

  Kazy z Nas w Gajowce, jezeli jest prawdziwym Polakiem winien uczestniczyc we wspolnym Gajowki dzialaniu, czyli dzialaniu Polskich Tradycjonalistow, czyli dzialaniu w tym Tradycyjnych Ksiezy.

  Pan Nick I Pan Listwa nie stosuja Krytyki a Destrukcje.

  Przy kazdym niemalze czy potknieciu czy sukcesie ci Panowie wysmiewaja, wyzywaja, oskarzaja, umniejszaja, wybrzydzaja, pomawiaja.

  Kazdego w Gajowce obowiazkiem jest brac Ulomnosci Dzialajacych wspolnie na swoje ramiona I te brzemiona pomoc nosic sobie nawzajem.

  Tak jak wymowka braku dzialania jest upomnieniem, tak wysmiewanie, wyzywanie, oskarzanie, wybrzydzanie, pomawianie…jest destrukca karygodna.

  Wspolne Dzialanie jest po to by poszukiwac Prawdy. Czesto wspolnie sie dziala tylko po to by podkreslic wspolnote pomiedzy ludzmi.

  Zamiast cieszyc sie I wspierac kazdy wysilek, Panowie u zrodelka niszczycie go.

 45. Lena said

  „Bo zaprawdę powiadam wam, gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, to powiedzielibyście tej górze: Przenieś się stąd tam, a przeniesie się, i nic niemożliwego dla was nie będzie” (Mt 17,20). Myślę że my czytający i Wy Państwo w większości którzy piszecie komentarze w Gajówce , mamy wiarę mniejszą od ziarnka gorczycy.
  Tego na szczęście o Panu JO powiedzieć nie można

 46. Boydar said

  Fakt, optymalnym rozwiązaniem byłoby pójść wreszcie razem na jakąś wódkę. Tylko bez Dziewczyn !

 47. NICK said

  JO.
  Odwal się ode mnie.
  W końcu.
  Zapomnij.
  Ałtorytet.
  Qrva.
  P.S.
  Lubelaku. Do wódki też musi być odpowiednie towarzystwo.
  Ale dajecie się manipulować.

 48. Listwa said

  @ 42 JO

  Wiec, jak widać z pana wpisu są co najmniej 4 „przody”. Gdybyśmy nie współpracowali i pana nie krytykowali, to odleciałbyś pan jak pershing.

  Z panem współpraca jest bardzo trudna. Sprowadza się do podążania do pana romantycznych ideałów w romantyczny sposób.

  ,
  @ 45 Lena
  No nie wiem, czy jak pan JO góry poprzesuwa to będzie dobrze.

 49. HDKK said

  „Zabity mlody mazczyzna, jak sadze nie organizowal sie wspolnie a dzialal w dobrej intencji sam, opuszczony przez innych, ktorzy byli jak wiekszosc tu z nas – ATOMAMI, singlami.”

  Tak. Równiez dlatego. Bo odeszliśmy od Natury, która nam nakazuje byc organizmem. Ten, dzieki Któremu istniejemy, tylko poświadczył słowo po słowie, na czym to polega, a to w dziesięciu zrozumiałych paragrafach, dla pustynnego ludu prymitywnego i upartego..

  „Ten mlody czlowiek zostal zabity, bo mysmy go zabili NIC nie robiac. Tqk to mozna w przenosni napisac”.

  Tak też. Ale przede wszystkim na skutek sztucznych konfliktów międzyludzkich, które w naszej epoce rozrosły sie do potwornych rozmiarów. I znów głos Natury się kłania, niestety nie słyszalny zza jazgotu cywilizacji.

  Pamiętajmy jednak, że słowem łatwiej zabic niż nożem. Słowo wciąż pozostaje potężna bronią, która nalezy sie posługiwac w sposób nadzwyczaj odpowiedzialny. Idol wykrzyczał to lat temu czterdzieści w Opolu, ale ktoby tam słuchał wyizolowanego oryginała… Ptacy niebiescy wyżarli i jest jak było, albo gorzej.

  Teraz uścislimy i sprecyzujemy jeden z naszych wątków, żeby była kompletna jasność. Jeśli rzucamy słowem na prawo i na lewo, musimy zdawać sobie sprawę, iż słowo wypowiedziane z mocą ziszcza się prędzej czy później. I tak, jeśli kogos przeklinamy, z pewnością go to przekleństwo dosięgnie. Czemu dobre słowo nie spełnia się tak często jak złe? Ano, dlatego, że najczęściej wypowiadamy je z mniejszym przekonaniem niż przekleństwo.

  Panie Gajowy, jeśli Pan nas uprzedza przed wypowiedzeniem złych zyczeń wobec kogokolwiek, to mija sie to z celem. My juz w naszym długim życiu byliśmy świadkami tylu przekleństw, że jesteśmy przyzwyczajeni, tym bardziej, że wielokrotnie dostaliśmy rykoszetem w trybie nie zawsze zamierzonym. Wiemy, że większość tego typu sentencji służy głównie w celu upuszczenia frustracji, czy innych niedobrych emocji u wygłaszającego. Ale tak z ręka na sercu (jeśli je ktoś ma, bo my nie), to czy przekleństwo rzucane na zło kiedykowliek nam w czymś ulżyło? A z moca wypowiedziane złe słowo jest o wiele gorszym zjawiskiem niż samotny warczący przerywnik, czyniący naszą polska mowę tak dźwięczną. Bo owe słówka to przejaw chwilowego doła kulturalnego, podczas gdy przekleństwo z premedytacja to ładunki zła.Takie jest nasze zdanie.

  Bo dobre słowo wypowiedziane pod adresem drugiego człowieka, na pewno. (ale to juz zupełnie inna historia, jak napisał poeta Rudyard Kipling w zakończeniu Księgi Dżungli).

  Przepraszamy za wymądralkowywowanie się, ale taką podjęliśmy funkcję, powiedzmy misje, az do momentu, w którym nas stąd wyrzucą, wyproszą, albo wyostracyzują.

 50. Lena said

  @48 Listwa
  gdybyście Panowie zechcieli tylko skorzystać z mądrej propozycji @46 Pana Boydara, to wszystko stanęłoby na swoim miejscu , jestem pewna 🙂

 51. ojojoj said

  Panie JO, juz wielu tutaj forumowiczow powiedzialo panu ze ma pan dobre, a nawet szlachetne intencje, tylko SPOSOB przekazu przerzuca te intencje in boczne tory. Tutaj sa dorosli ludzie, a nie dzieci. Nie trzeba nas okladac linijka ani bejsbolem tylko dlatego ze ktos cos obiecal. Ilez to prezydenci i premierzy i rozne partie naobiecywaly. Pan powinien pojsc z bejsbolem na wiejska i tam energie swoja wyladowac, a nie tutaj po gajowce obijac wszystkich. Jakby tak ksiadz podczas kazania wyrazal swoje poglady w taki sam sposob jak pan, to parafianie na wozkach inwalidzkich by przyjezdzali na msze, albo wcale.

 52. JO said

  ad.51.
  Nie okladam a wymagam jak od doroslych.
  Nie jest przymus isc z „Polak-Ortodoks Wspolnym Dzialaniem” – moze ktos, np Pan Listwa utworzyc inna grupe, ale wymagam, bysmy dzialali, by kazdy przekazywal w czym w jakim projekcie uczestniczy tu w Gajowce.

  Gadanie nic nie zmienia a wylacznie czyny.

  Jezeli Pan uwaza, ze to jest okladanie linijka to mamy inny sposob widzenia na sprawe.

  Wymagam od siebie.

  Chce, zeby wymagano ode mnie tu w Gajowce.
  Tu nie moga byc tylko intencje, bo na nich jest PIEKLO wybrukowane a musza byc Dzialania.

  Najprostrzym a Bogu milym jest przylaczenie sie do Kwest. To pierwszy krok.

  Przeciez to wsrod nas, jak wypowiedzial sie jeden ze Spoldzielcow, winienna byc Grupa zarzadzajaca, kierujaca, zarabiajaca a I dalej grupa odpowiedzialana za finance, prawo, bezpieczenstwo – swoista milicja – samoobrona.

  Ile razy mamy tylko czytac I wzywac Boga by cud sprawil, gdy kolejnego z nas zamorduja?

  Czy obkladam linijka?

  Ufam, ze za kilka tygodni bedziemy miec sklep internetowy, mamy Ltd przez ktora mozemy dzialac w Anglii.

  Mymy Kwesty – akcje Ikony

  Jak ktos chce to moze sie przylaczyc a nie tylko gadac. Pole jest coraz to szersze, kazdy moze znalezc miejsce.

  Bez Pracy nie ma kolaczy. Na wlasna reke daleko sie nie zajedzie, o czym czytamy w Gajowce.

 53. JO said

  Pan Gajowy ( ufam) zawiezie Ikony do Rosji.

  Przeciez trzeba zorganizowac grupe, ktora spotka sie z odpowiednimi osobami, by rozpoczac dzialalnosc gospodarcze.
  Trzeba myslec, by zalozyc w Banku w Rosji Konto Bankowe.

  To samo dotyczy Bialorusi. Tam sa organizacje prawdziwie polonijne. Jestesmy w roznych krajach I w tym nasza jest sila, potencjal, ktory trzeba nam uzyc.

  Trzeba organizowac Polske poza Polska, najlepiej na Bialorusi, w Rosji. Do tego potrzebna jest zgoda Wladz tamtych Krajow, nad tym trzeba pracowac.

  Czy wy Panowie uwazacie, ze to za was, dla Naszych dzieci ktos sam zrobi?

  Jaka „linijke” Pan widzi?

 54. JO said

  Ikony powinnismy zawisc na Bialorus. Ikony powinnismy zwiesc do Donbasu, tam jest tez Polonia.

  Takie dzialania Poruszaja Niebo I ziemie.

  Jaka Linijka, jaki „romantyzm”…?

 55. Inkwizytor said

  re 53

  Nie musisz w Rosji zakładać konta bankowego. Wystarczy pojechać do Lwowa i tam w oddziale Sberbanku to uczynić. Znam dwa oddziały. Jeden na Gródeckiej, po prawej stronie idąc do centrum, za kościołem św. Elżbiety i drugi na Placu Halickim. Wystarczy paszport

 56. JO said

  ad.55. Dziekuje. To cenna uwaga.

 57. akej said

  Wot choliera – zapomnieli zrobic zdjecie „trisom” i umiescic na tej fotce Erike Steinbach. Nie jestem jestem pewien czy sepleniacy bylby w stanie obsuzyc te obie malpy na raz?

 58. ojojoj said

  Panie JO, to co pan pisze jest nie do wykonania. Polonia mieszkajaca w krajach nastawionych przeciwko Rosji (czyli 99%), gdy zacznie wysylac cos na ukraine albo donbasu, a jak jeszcze sie okaze ze to ma polepszyc zycie czy samopoczucie, itp. wrogom zachodu – niech reszte pan sobie dopisze. To juz zachacza o konstytucje usa, kanady, australii, itd.

  Na poczatek proponowalbym inny punkt przerzutowy, bo niestety wiekszosc z nas nie bedzie chciala sie obudzic ktoregos dnia z lufa przylozona do klaty przez fbi, mi5, i innych. Polacy powinni sie organizowac w Polsce, bo jest ich wiecej w jednym miejscu i lepiej sie znaja miedzy soba. Nawet ci co „niby” sie nie znaja. Tylko iskra „od srodka” jest prawdziwa, uniwersalna oraz prowadzi do stabilizacji (nie iskra wprowadzona do narodu z zewnatrz jak to robia masoni, stabilizacji wtedy nie ma, a jezeli jest to na krotki okres). Polonia najwyzej moze pomoc takim organizacjom, ale w Polsce i wysylaniu do Polski pod przykrywka „wielkiej przyjazni z zachodem”. Tak, to musi byc podziemie, konspiracja, itp. Inaczej sie nie da. Chazarom to sie udaje, ciekawe dlaczego, sa przeciez obcy na danym terenie. Tak, boimy sie wysylac cokolwiek do „wroga” kraju, w ktorym jestesmy mniejszoscia. Nawet pod pseudonimami i ksywkami. Pan mi moze nie wierzyc, ale niech tylko taka organizacja z poza Polski osiagnie pewien pulap krytyczny, a zobaczy pan co sie bedzie dzialo, i nie chodzi o jakies zwyciestwo – wrecz przeciwnie. Murzyn, ciapaty, czy chinczyk, nawet jak sa prawnikami, nigdy nie bedzie za mnie nadstawial glowy, tak jak nikt nie nadstawial glowy za japonczykow w 42-im w usa, mimo ze byli obywatelami tego kraju.

  Poza tym, mam takie ciekawe pytanko. Jakiego ma obronce-adwokata np. Jerzy Ulicki? Bambusa, Ciapka, a moze Chinczyka?

  Takie jest moje zdanie.

 59. Lily said

  Lajdakow nikt nie morduje, lajdakow odznacza sie najwyzszymi odznaczeniami,wysokimi zarobkami,rentami i innymi przywilejami,za zycia i po smierci.

 60. JO said

  Ad.58. Wszystko mozna zrobic.
  Prosze napisac na polak.ortodoks@gmail.com

  Podam Panu adres, gdzie trzeba przeslac czek, na osobe, ktora przekaze pieniadze komu trzeba. Przeciez nawet w USA przekazuje sie na Kosciol a to przeciez Robimy.

  Polacy musza organizowac sie wszedzie a w szczegolnosci w Rosji I na Biolorusi.
  Do tego trzeba zorganizowac Dyplomacje I jej Dzialania.

  Bezwarunkowym gestem jest z Naszej strony przekazanie Ikon. Kazdy z Nas Wierzy, ze tego Niebo Oczekuje, nawet JE Biskup Williamson.

  W Polsce organizowac sie musimy wylacznie w kolo Kaplic, gdzie odprawiane sa Msze Trydenckie a Prawoslawni tam, gdzie Tradycja. To z tych miejsc, Kaplic, kosciolow maja wychodzic Ludzie, ktorzy moga organizowac nasze Zycie Rzadzac, majac Autorytet pochodzacy z Nieba, ktorego Nikt nie moze zniszczyc, podwazyc, nie jest w stanie tego zrobic , ba kazdy Zyd, Mason musi upasc przed nim na kolana.

  Czekam od Pana na meila.

  P.s. Co do Ulickiego, to nie mam tam zadnych kontaktow. Nic nie wiem. Jednak on I inni , nawet zabici, to memento dla Naszej biernosci, to przestroga braku Naszej milicji, wojska…jakkolwiek nazwac, braku organizacji wojskowej, ktora moze odpowiedziec smiercia na smierc.

 61. Lily said

  Re 58;Ojojoj
  Pan Jerzy,ma teraz nowego adwokata, nazywa sie John Hajje,poprzedniego pogonil.

  Dobrze,ze tego Pan Jerzy nie czyta,bo on ma za zone,przedstawicielke jednej z tych grup,ktore Pan wymienil.

 62. Rokitnik said

  W sprawie tego dziennikarza? Smierc bezsensowna…rasistowskie podłoże, władza ma sraczkę bo najpewniej chciałaby, żeby sie wszystko rozeszło po kościach? U nas to NORMA ..Cygan TYLKO wychodził z kibla (!), a reszta jest tylko poszlaką ?). Ja tylko zapytam cichutko…a co ten młody dziennikarz,Ojciec Rodziny i 2 dzieci o DRÓGIEJ w NOCY robił na mieście /klubie/”? Czy gdyby tylko został osobiście zbluzgany – przyszedwszy nad ranem do łoża, rzekł by małżonce tonem męczennika- wiesz jak ciężka i pełna poświęcenia, jest ta moja PRACA??

 63. Rokitnik said

  Cały watek zdominowany przez p.JO !
  Ja tam do dyskursji się nie mieszam, bo i kulis nie znam i budzi moje zdziwienie AGRESYWNOŚĆ organizatora? Jednakże z postów p.JO przebija jedno wielkie wołanie do CZYNU. Ta bierność ( niemoc) najwyrażniej rozsierdza lidera, bo wszystko mimo górnolotnych słów grzężnie tak, jakby owe działanie, mimo solennych zapewnień Organizatora( ów), nie do końca byłyby akceptowane w Gajówce?
  Być może przełamanie IMPSU dokona się za sprawą owych DARÓW? Ową ideę uważam za ze wszechmiar pożyteczną, zamierzenia SZCZYTNE i POTRZEBNE biorąc pod uwagę wymiar Duchowy i Narodowy.
  W związku z powyższym, zacznę od tego momentu przesyłać swój ” wdowi grosz ” na Konto Spółdzielni Polak – Ortodoks – Wspólne Dzialanie !.Pierwsza wpłata jeszcze w czerwcu…później systematycznie będę zbierał grosz do grosza albowiem CHCĘ mieć udział w tym, w i e k o p o m n y m przedsięwzięciu !!
  Dwa lata temu my jako RÓD wywodzący sie z ziemi Iwienieckiej, przekazaliśmy Kościołowi na Białorusi KIELICH pozłacany, z przepieknym grawerem Szlacheckiego Herbu Pogoń.

 64. JO said

  Ad. 63. Dal Pan Swiadectwo Wiary I Nieba, z ktorego pochodza Dary Ducha Swietego – Pokory, Milosci…Owocow Rozanca Swiego, ktore zaiste, Pan Ma !

  W swietle Pana wpisu, ja staje sie ” malutki „, bo przeciez to Nikt inny tylko Ja kierowalem ostre slowa w Pana Kierunku.

  Dal Pan Swiadecto Wielkie potrafiac postawic PONAD SIEBIE Dobro Wspolne, Ponad Swojego Ciala Namietnosci – Najwyzsze Dobro.

  Tak nie jest latwo czynic…

  Tak, Kwesty nie sa Moje a naleza do Darczyncow I Obdarowywanych.

  Ja jestem tylko jednym z Darczyncow jak Pan, Wielmozny Panie! Stoje w tym samym szeregu, niejednokrotnie na samym koncu, z powodu swoich ulomnosci.

  Jest mi wstyd z ich powodu, w szczegolnosci, gdy taka Postawa jak Pan teraz, ktos daje mi ” po uszach ”

  Jest Pan w szlachetnym Gronie, na czego Dowod wpisze w nowym wpisie kolejny list, takich ludzi jak Pan Wspolnie Dzialajacych.

  Jak ciezko jest Budowac, to Pan wie, z racji doswiadczenia Swojego Rodu I Zycia.
  Jak latwo jest rujnowac, to Wszystko wiemy naoczie obserwujac to, co sie w kolo Nas w Polsce dzieje.

  Jak LATWO jest pozwolic nie tylko na rujnowanie, ale I na mordowanie naszych ziomkow…..BO WYSTARCZY BYC TYLKO BIERNYM.

  Pan mnie zawstydzil, a ja za ten wstyd, ktory czuje, Pnau Bardzo dziekuje!

  JO

 65. JO said

  Choc list dotyczy innej Kwesty , to jednak dotyczy Wspolnego Dzialania…, ktore Nas jednoczy…Dajac Swiadectwo.:


                                                                         NYC, 16-06-2015Serdeczne dzieki. Natychmiast wypisze czek i przesle list Panu razem z listem, ktory przerwalem bo czekalem na Panska odpopwiedz. Prosze otworzyc moj list i z moim krotkim listem do bpa Williamsona przeslac. Napisze pare slow do bpa (prosze to przeczytac – bo zadnych tajemnic nie ma miedzy nami), ktore wraz z czekiem prosze laskawie przeslac do bpa Williamsona.                                                                 ……..- Wypisze czek bpowi na 1 tys. $. „………………..                                                                  Z Panem Bogiem – xx”

 66. Filip Z Konopi said

  Ad 29

  Panie HDKK niech Pan juz tego wicej nie pisze , tego:

  „Ale w sytuacji jaka jest, nie mamy absolutnie żadnego wpływu na rzeczywistość, która sterowana jest decyzjami uzurpatorów silniejszych i możniejszych od nas. Jest kompletna beznadzieja i nas, uwazających się za normalnych, juz nie ma. A nas jako Polaków, czy nawet jako Słowian, wkrótce się okaże, że nigdy nie było. Kto wie, czy komus nie zadrży palec na czerwonym guziku i okaze sie że nas także jako ludzi nigdy nie było. Wszak starożytni Hindusi dopuszczali istnienie najstraszliwszej broni, Brama Astra, która uruchomiona może byc tylko elementem duszy, a zdolna jest do cofnięcia rzeczywistości do stanu nigdynieistnienia”

  Zna Pan potege SLOWA, po co wiec rzutowac negatywne skojarzenia dla mozgu, dla wypbrazni; wie Pan o czym pisze!!!

  I musze teraz ENERGETYCZNIE ODKRECAC to co Pan niby dla przykladu, napisal 😉

  OTOZ , prosze pana, MAMY WPLYW NA RZECZYWISTOSC, mamy DUZY WPLYW NA RZECZYWISTOSC.

  DUCH SLOWIANSKI ZYJE I ZYC BEDZIE WIECZNIE. Tak BYlo, JEST i Bedzie na WIEKI !

 67. Filip Z Konopi said

  Z dedykacja dla Pana HDKK…

  Slowianie sa WIECZNI, teraz Pan zrozumial dlaczego tak jest ???

 68. Filip Z Konopi said

  Jestesmy …BEDZIEMY MY SLOWIANIE, Panie HDKK

 69. Filip Z Konopi said

  Wprawdzie poza tematem artykulu…chociaz, kto wie?

  Z dedykacja dla HDKK

 70. Filip Z Konopi said

  Z jednego z komentarzy pod filmem:

  ” „Chrońcie wyższą niebieską Prawdę przed Ciemnymi Siłami i nieświadomymi ludzi z uśpionymi Duszami i z zatwardziałymi sercami, gdyż zdobywszy Mądrość o wyższej Prawdzie, przeinaczą oni niebieską Prawdę Swargi i skryją przed wzrokiem szukających Złotej Drogi Duchowej i Duchowej doskonałości.”
  Wedy Aryjskie „Księga Życia

 71. Marucha said

  Panie Filipie z Konopi,
  Pańska wiara w Słowian jest bliska memu sercu. Chciałbym, aby tak było.
  Niestety, nikt nam tego nigdy nie obiecał.

 72. Boydar said

  Boże Miłosierny ! To Pan Gajowy „to wszystko” czyta ?!?!

  Czyta, choć mało komentuje. – admin

 73. Boydar said

  A pisali, że Hydra miała dwanaście głów, widać nie znali Pana Gajowego 🙂

 74. Filip Z Konopi said

  Ad 71
  „nikt nam tego nigdy nie obiecał.”

  …chociaz…JEDNAK OBIECAL…jest przekaz w Wedach Peruna . ten przekaz STAJE SIE RZECZYWISTOSCIA, jesli nasze zycie, wyobraznia, czyny, mysli itp. WYPELNIA SIE TYM PRZEKAZEM;
  To jak spadek: mozna POMNOZYC, a mozna i zatracic.

  Dzieci Slonca dostaly spadek: SILE PRZODKOW.
  Nie marnujmy a pomnazajmy ta schede po Przodkach: sile, geny, jezyk, ziemie, lasy, tradycje, Rodziny szczesliwe i zdrowe, szacunek do zycia…

  „Perunowa Orda” to My, kazdy z nas. Ta sila jest w nas. trzeba Ja obudzic, SILA JEST W SLOWIE, w WYOBRAZNI, W JEZYKU, w RODZINIE, W PAMIECI

  …to m;in; dlatego „obcy” probuja zataic DZIEJE, i ZASMIECAC JEZYK, MOWE POLSKA, SLOWIANSKA

  SLOWO MA MOC, moc tworcza, moc SKOJARZEN, MOC DZIALANIA NA GENY, NA UMYSL, MOC Uzdrawiania i Uszczesliwiania…

 75. Orzeszek said

  @2, 3
  „Jezeli nie mozna robic rzeczy wielkich, to obowiazkowo robic trzeba rzeczy male, malutkie, drobne, drobinki…”

  Alez tak…

  KAZDY MOZE „COS” robic.
  Oto kilka PROSTYCH DZIALAN COCZIENNYCH, ktore kazdy moze wykonywac…w mniejszym lub wiekszym stopniu…zalezy tez od czasu
  1. Kupowac POLSKIE PRODUKTY, KSIAZKI,
  2. CZYTAC POLSKIE GAZETY…jest sporo prasy lokalnej, regionalnej, ktorea nie jest agentura „obcych”
  3.ograniczyc lub WYWALIC „telewizje” na rzecz telewizji ewentualnie lokalnych lub siegnac do wiesci na internrcie…PROSZE o POKAZANIE osobom starszym jak to dziala…
  4.UZYWAC poprawnego POLSKIEGO SLOWNICTWA.
  5. Rozwijac SAMOPOMOC SASIEDZKA, osiedlowa, wiejska, itd.
  Mozna sie organizowac nie tylko w organizacje „sportowe” a w nic cwiczyc , cwiczyc cwiczyc 😉
  6.Na wszelkie uroczystosci rodzinne, „Gwiazdki” i tym podobne przynosic, jesli taki zwyczaj’ POLSKA KULTURE w postaci POLSKICH ksiazek plyt, kalendarzy itd.
  7.NAZYWAC DZIECI POLSKIMI IMIONAMI !!!!!(szkoda mi bardzo tych slicznych Olimpii, Paulune, Nikolasow ui innych dziwacznych w naszym jezyku imion… No coz, dzieci nic nie winne, a rodzice widocznie byli bardzo zakompleksieni, by tak dzieciaki ponazywac)
  8. Posylac , mozna IN COGNITO 😉 wiesci rozne, m.in Z GAJOWKI, do z,najomych i DO NIEZNAJOMYCH: patrz: radni, szkoly, redakcje, organizacje, sklepy, osrodki zdrowia, solectwa, PARAFIE itd.
  9. Zobaczcie Panstwo jak mala ogladalnosc MATERIALOW O WOLYNIU…przeciez to nalezy poslac gdzie tylko jest adres mailowy…nawet do kiosku Ruchu czy pralni miejskiej…wszedzie sa ludzie, ktorzy NIE WIEDZA…
  …To tylko z niektorych dzialan,pozostajacych w zasiegu prawie kazdego Obywatela…z roznymi wariantami
  Inne przyklady prosze dopisac…

 76. HDKK said

  Drogi panie Filipie.

  Imponuje nam podoba Pański optymizm. Ponoć nadzieja umiera ostatnia. Ale my sie obamiamy, iż u nas nadzieja umarła juz jakiś czas temu. Przynajmniej jeśli idzie o Słowian centralnych i juz niemieckojęzycznych Słowian zachodnich. Ci, którzy chca nas unicestwić, doskonale znaja naszą duszę a my nie znamy ich psychiki. I dlatego im ta dezintegracyjna robota tak doskonale idzie.

  Na jednym z filmów powyżej przemawia jegomośc z poczciwą słowiańska gębą. Proszę zwrócić uwagę, co on ma przewieszone przez plecy. On może głosić to, co głosi. A nam co wolno miec? Parasolkę może, ale tylko o odpowiedniej, polityczno poprawniackiej długości. A najstraszliwsze jest to, że w powszechnym mniemaniu jakikolwiek przedmiot czyniący łoskot, albo chociaż zaostrzony, wywołuje paniczny strach pomieszany ze wstrętem.

  Dlatego my widzimy nas, polskich Słowian jako juz związane ofiary na rzeź, a oprawca nie przystępuje do swego koszmarnego a plugawego procederu tylko dlatego, że chce się jeszcze ponapawać naszym upokorzeniem i bezradnością.

  Czy nas na Tamtym Świecie czeka przynajmniej jakaś rekompensata? A niby za co? Z to, że pozwolilismy się zmakdonaldyzować w ciągu niecałego pokolenia? Za to, że naszym bogiem przed twarzą Najwyższego jest papier zielony w towarzystwie plejady wielu innych bałwanów? Że przyznanie sie do tradycyjnej wiary powszechnie uznane jest za obciach? Że konsekwentnie niszczymy własna przyszłośc mordując własne potomstwo? Że pijemy sobie piwo i p.. my w kawiarniane stołki, podczas gdy dwadzieścia metrów dalej niosą pana Chrystusa w procesji na placu Zbawiciela?

  Nie, nasza przyszłośc nie istnieje. Ani Tu, ani Tam. Może ten i ów indywidualnie dozna dotrzymania Obietnicy, ale jako Naród, poniekąd kiedys wybitny, nas juz nie ma.

  Cenimy i podzielamy Pańskie zafascynowanie naszymi słowiańskimi korzeniami i jestestwem, panie Filip. Dowodem na to książki autorstwa jednego z nas, których nikt nie przeczyta. Ale Pańskie rozważania to chyba przejaw myslenia życzeniowego. Jeśli sie mylimy, z najwyższą radością wleziemy pod stół i odszczekamy co żeśmy tu niniejszym napisali.

  (dziękujemy za piękne filmy)

 77. HDKK said

  „Imponuje nam podoba Pański optymizm. ”

  Przepraszamy za niechlujne sprawdzanie tekstu przed wysyłką.

 78. Listwa said

  @ 76 HDKK

  Nadzieja to potężna broń. Przegrywa się wszystko, gdy traci się nadzieję. Gdy nie traci się nadziei, tylko tej własciwej to …

 79. HDKK said

  Jeszcze raz. Szczerze panom życzymy, sobie i wszystkim, żeby Panowie mieli rację.

  O nadziei mamy w Polsce paskudne przysłowie, którego cytować nie będziemy.

  Ale uczciwie przyznajemy, że usilnie rozglądamy się wciąż za źródłem nadziei.

  Przychylając się zatem do życzenia pana Filipa, obiecujemy nie poruszać juz tego niemiłego tematu.

 80. JO said

  Ad.75. To sa Dzialania indywidualne a nie Wspolne I PUBLICzNE .

  Wymieniona lista rzeczy, to jedna z podstaw, by kazdy z Nas w ogole przystapil do Wspolnego Dzialania…,
  Ale tu Nam Chodzi o PUBLICzNE Wspolne Dzialanie, tylko ktore moze zmienic nasza w Polsce Rzeczywistosc.

  Bez publicznego Dzialania ostatecznie, nic nie zmienimy.

  Nam przeciez Prywatnie modlic sie do Trojcy Swietej Nikt nie zakazuje…
  Nam Prywatnie robic nic nie zabraniaja, nawet nazywac dzieci po polsku, ale Publicznie jest nie tylko preska, ale I coraz wiecej praw Nas czyniacych niewolnikami bez praw.

  PUBLICzNE Kwesty z Akcja Ikony
  Dzialalnisci Gospodarcze miedzy Nami
  Dzialanosc kulturowa publiczna
  Dzialalnosc religijna publiczna

  Dzialalnosc Wspolna, nie tylko indywidualna….

  Czy Pan potrafi, jest w stanie wspolnie Dzialac?

 81. JO said

  Panie orzeszku, utworze strone w Gajowce Dzialanie- indywidualne Dzialanie, gdzie wypiszemy liste propozycji indywidualnych Dzialan, przeciez tez bbb potrzebnych.

  Na Milosc Boska, ludzie, zrobcie wysilek, liste..I Dzialajmy Wspolnie, Publicznie a nie tylko Gadajmy.

 82. JO said

  Nigdy dzialanosc indywidualna nie przyniesie takich rezultatow co Dzialalnosc Grupowa. O tym jest napisane na stronie Glownej Gajowki Dzilanie:

  https://gajowka.wordpress.com/

  Indywidualnie, zaden z Nas nie obroni sie Sam , nie zuduje nic powaznego, nie kupi, nie zorganizuje nawet Ikon dla Prawoslawia Walczacego.

  Grupowe, Wspolne Dzialanie.

 83. JO said

  Mamy Obowiazek WYMAGAC od siebie I Innych Grupowo, Wspolnie Dzialc.

  Na wsi, jezeli ktos jest ze wsi, to powinien wiedziec, ze z Pola schodzi sie I wchodzi na Pole Grupowo.

  Jak jedna Osoba idzie pielic, zbierac ziemniaki, to inne osoby bez pytania na wsi, nie tylko rodzina bliska, ale sasiedzi.. Ida , czujac sie w obowiazku pomagac razem.

  Czy Wy tu niemalze wszyscy jestescie z Zydowskich Miast?

 84. Boydar said

  Ja nie jestem. QTH Lublin (pod Świdnikiem).

 85. JO said

  ….I przeszywa Was Zydowski STRACH…?

 86. JO said

  ad.84. Poza tym, Panie Boydar. Pan zarzucil mi falsz I ja Panu tego nie zapomne.
  Dolaczyl Pan do Grona Nickow, Listwow…

 87. revers said

  http://wpolityce.pl/polityka/256445-marek-opiola-afera-podsluchowa-przerosla-sluzby-trwa-konflikt-miedzy-abw-a-policja-cba-i-prokuratura-to-trzeba-zmienic

 88. Boydar said

  Nie zarzuciłem, tylko zapewne stwierdziłem niewygodny fakt. Jeżeli fakty nie są po Pańskiej myśli, to jak domniemam, tym gorzej dla faktów. Wszyscy prawdziwi terroryści tak mają, szczególnym wyjątkiem Pan JO w tym względzie nie jest. To była taka uwaga natury ogólnej; będzie Pan łaskaw ten zarzut wskazać, bo w całej swej ograniczoności odnaleźć go nie potrafię. Z doświadczenia wiem jednak, że każdą swoją pomyłkę staram się niezwłocznie naprawić, taki Chacheł głupi ze mnie i wyrodny od reszty. Ma Pan kolejną okazję wyjść na swoje. Nie pierwszą i nie ostatnią, okazję.

  Próby dołączania mnie do różnych gron, mają w społeczeństwie swoją smętną w wymowie historię. Jest to historia prawdziwa a dla gron bolesna. Nie rób Pan ludziom krzywdy bez koniecznej potrzeby.

 89. Zenek said

  83
  Czemu ” z Zydowskich Miast” piszemy z duzej litery?
  A ‚polskich miast” bedzie z malej”?

  Bo ja z pustyni.
  A tu nikt nie slyszal o zydowskich miastach.
  Podobno nawet Tel Awiwu nie wybudowali. Jerozolimy tez nie.

 90. revers said

  Z mocy bezprawia

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/256449-nowi-swiadkowie-ws-zabojstwa-jaroslawa-zietary-potwierdzaja-wine-aleksandra-g

 91. JO said

  ad.88.

  „..Mogę pomagać komuś, komu ta pomoc jest potrzebna, ale Panu potrzebny jest sukces, bez względu na ofiary w ludziach…”-Boydar

  To sa slowa nadwyraz niesprawiedliwe w moim kierunku. Slowa, ktore krzycza ze jestem falszywa flaga

 92. Listwa said

  @ 88 Boydar

  Są potrzeby ogólno – zewnętrzne i osobiste. Przy obiektywnym braku zewnętrznych, osobiste mogą być zawsze.

 93. JO said

  ad.88. „…Wszyscy prawdziwi terroryści tak mają, szczególnym wyjątkiem Pan JO w tym względzie nie jest….” – Boydar

  Nawet specyficzne poczucie humour Pana nie usprawiedliwia, Boydarze.

 94. Boydar said

  Ha ! Tu Cię zabolało ! Panie JO !

  To przestań Pan stosować terrorystyczne metody. Całość zyska a Pan (sprawa) nie straci. Tak jak Pan to robi obecnie, to się robi skrobanki, a nie poród z mnogiej ciąży przyjmuje.

  Wyprostuję Pana, żebym się miał nawet zesrać 🙂

 95. Boydar said

  Uwaga Pana Listwy (92), bardzo prawdziwa choć ogólna, nie zostanie właściwie odczytana przez każdego.

 96. JO said

  ad.94. Jakies konkrety prosze. Jakie terrorystyczne metody? Gdzie Pan je widzi? Bo ja je widze wylacznie w Pana Ustach.
  Czy publiczna kwesta jest Terroryzmem? Kwesty na Sw Posluge oraz Ikony dla Walczacego Prawoslawia, to terroryzm? Czy publiczne organizowanie dzialalnosci gospodarczyh wsrod Polakow, to terroryzm?

  Prosze wskazac, co w naszym dzialaniu, bo to nie ja tylko dzialam, co jest Terroryzmem wg Pana?

  Ja przelkne wyzwiska, niektore wraze sugestie,… ale sa granice Panie Boydar

 97. NICK said

  Prędzej się dwie niedziele, właśnie w tą kupę, zejdą. 😦 .
  Pampersy… .

 98. Boydar said

  Proszę nie podpinać słowa „nasze” pod ten szczególny fragment spektrum zjawisk obejmujących „Wspólne działanie”. To nie „my” (przez nawiązanie do „nasze”) wypisujemy fantasmagorie w Gajówce tylko Pan personalnie. I tylko tego wypisywania rzecz cała dotyczy, Pan obracasz teraz kota ogonem i zasłaniasz własną nieudolność w posługiwaniu się słowem pisanym, wspólną tarczą. Ona nie do tego została wykuta (nawet jeśli to Pan jest tym kowalem) i nie do tego ma służyć. Obrażanie (czy nawet tylko próby obrażania) innych, nie przysparzają blasku ani Wspólnemu Działaniu ani tym bardziej Panu. Po mnie, to jak woda po prezydencie, ale ilu prawych a mniej gruboskórnych niż ja ludzi, odstręcza Pan swoimi nieakceptowalnymi tyradami.

 99. JO said

  ad.98. Czyli Pan nie potrafi uzasadnic „terroryzmu” w „moim dzialaniu”
  Typowe…

  Jesy jedna nazja, ktora jak nie potrafi…to wyzywa od terrorystow, zarzuca orbazanie I fantasmagorie…. – Pan, Boydar wlasnie to robi.

 100. revers said

  Ja nie jestem. QTH Lublin (pod Świdnikiem).

  lista QTH od pani Joli do pani Ewy wylacznie

  1. SN0APT: Stacja Okolicznościowa – Klub Radiołączności ARIADNA, QTH: Lublin, Loc.: KO11GG, (woj) pow: (L) LU

  2. SO8IW: Stanisław Wisniewski, QTH: Lublin, Loc.: KO11??, (woj) pow: (L) LU

  3. SP8-20-009: Joanna Komor, QTH: Lublin, Loc.: KO11??, (woj) pow: (L) LU

  4. SP8-20-025: Urszula Chmiel, QTH: Lublin, Loc.: KO11??, (woj) pow: (L) LU

  5. SP8-20-027: Jolanta Gąsior, QTH: Lublin, Loc.: KO11??, (woj) pow: (L) LU

  6. SP8-20-030: Andrzej Pakosz, QTH: Lublin, Loc.: KO11GG, (woj) pow: (L) LU

  7. SP8-20-032: Artur Greszta, QTH: Lublin, Loc.: KO11??, (woj) pow: (L) LU

  8. SP8-20-035: Ewa Gołębiewska, QTH: Lublin, Loc.: KO11??, (woj) pow: (L) LU

  http://callbook.pzk.org.pl/szukaj.php?adv=1

 101. Boydar said

  Tak, tak, krowa to piękny ptak, Panie JO. Ja potrafię bardzo wiele rzeczy, o których Pan nawet nie wie, że istnieją. Nie jest to jednak powód do autoprezentacji. Pan natomiast jest ewidentnie, mentalnym terrorystą i histerykiem. Przekraczanie granic przyzwoitości nie stanowi dla Pana problemu o tyle, że Pan żadnych granic po prostu nie uznaje. To jest między innymi cecha terrorysty. I proszę sobie nie robić nadziei, że sprowadzi mnie Pan do jakiegoś swojego parteru; ja byłem już w piwnicach, długo, mi obecnie żaden parter nie straszny.

  Pańska niedwuznaczna sugestia co do mojej przynależności cywilizacyjno rasowej to typowy chwyt tejże raso-„cywilizacji”. Nigdy nie ukrywałem co najmniej 25% krystalicznie czystego chachłackiego pochodzenia, mam 12,5% krwi austriackiej, tyle samo węgierskiej oraz niemieckiej. Ile żydowskiej, nie wiem, ale większość znajomych jewrei patrzy na mnie jak na swego. I na złość tym wszystkim okolicznościom przyrody, jestem POLAKIEM, Panie JO. Wot probl’em 🙂

  Wszystko co powyżej napisałem, nie dyskwalifikuje Pana w moich oczach jako „kierownika” Wspólnego Działania”. Być może właśnie taki charakter jest niezbędny, aby szybko osiągnąć słuszny cel. Tylko jako człowiek, nie uważam, że „cel uświęca środki”, nigdy. Tak jak nigdy nie wytoczę przeciw Panu najcięższych argumentów w celu uzyskania przewagi; tak się bowiem nie godzi, walczę tylko tą bronią jaką Pan sam mi szczodrze dostarcza.

  Osoby czytające z niesmakiem (lub rozbawieniem) naszą wymianę „myśli”, proszę o powstrzymanie się od komentarzy. To nie jest Wasza sprawa. Jeśli Pan Gajowy ma coś na przeciw, słowo jedno, ze mną jak z dzieckiem.

 102. Boydar said

  Roger, Panie Revers, to właśnie z tej bajki.

 103. JO said

  ad.101. Pan krytykuje moja kulture wypowiedzi, ktora nie ma nic wspolnego z celami Gajowki „Wspolnego Dzialania” I praca ludzi, ktorzy robia to publicznie I wspolnie.

  Nazywanie mojej kultury wypowiedzi „terroryzmem” , czy wprost mojej osoby ( z powodu sposobu moich wypowiedzi) terrorysta mentalnym, histerykiem, ktory przekracza granice przyzwoitosci, tez jest z Pana strony tylko wyrazeniem wlasnego GUSTU, bo nie ma uzasadnienia w moim konkretnym dzialaniu. Osobiscie uwazam, ze moj sposob wypowiedzi jest rubaszny, gburowatu, czesto ostry, ale nie histeryczny, ale nie mentalnie terroryzujacy.

  Panie Boydar, Powiem Panu dlaczego to Pan robi I tacy jak Pan, czyli Listwa, Nick. Wy nie potraficie publicznie I wspolnie NIC mozolnie, systematycznie, nieprzerwanie robic. I by polepszyc swoje samopuczucie, musicie przypiepszac sie do tych, co robia choc troche.

  Pan choc obiecal, nie wplacil zlotowki, choc Pan wie, ze tu chodzi o Swiadectwo we swpolnym dzialaniu. Pan nie potrafil napisac, ze zadnego dokumentu mi nie przesle…

  Pan sie dpopiepszyl do mnie, bo powiedzialem o Panu glosno co mysle, ze Pana slowa G sa warte.

  Nick sie dochrzania do mnie, bo wytknalem mu bezczelne sugeste.

  Listwa sie dochrzania, bo powiedzialem „Nie” dla jego ze mna sposobu komunikacji.

  Wy nie potraficie „przelknac sliny” jak nie jestescie „gora”, nie potraficie znisc kogos nad soba.

  I na koniec co do Pana wypowiedzi :
  „Wszystko co powyżej napisałem, nie dyskwalifikuje Pana w moich oczach jako „kierownika” Wspólnego Działania”. – Boydar

  Wlasnie swoimi wypowiedziami swiadczy Pan calkowicie przeciwnie, bo czy mozna „kierownika”, ktorego sie uznaje – nazywac „mentalnym terrorysta…etc, etc, etc” ??

  Poza tym, ja z Panem nie walcze I nic nie dostarczam.

  Ja , po prostu, uwazalem Pana za osobe, ktora nie tylko potrafi gadac, ale i dzialac, pociagnac innych, dac przyklad.

  Mylilem sie. Mylilem sie tak samo jak w kierunki Listwy i Nicka.

  To nic to, to tylko rozczarowanie. Ono minie.

 104. Boydar said

  Panie JO

  Pisze Pan już w pierwszym zdaniu (103) – „… krytykuje moją kulturę wypowiedzi, która nie ma nic wspólnego z celami Gajówki „Wspólnego Działania”.

  Otóż jest to nieprawda w części pierwszej i prawda w drugiej. Pan nie rozumie co się do Pana mówi/pisze w języku polskim. Być może to w tym właśnie tkwi problem, ale to już jest SF. NIGDZIE nie skrytykowałem Pańskiej kultury wypowiedzi, nigdzie ! Wytknąłem jedynie, że czasem piszesz Pan żywe brednie, nie mające się nijak do rzeczywistości. Gdybym uczynił jak Pan pisze, czyli wytykał „kulturę”, wskazał bym pośrednio, że jesteś Pan zwykłym chamem. To jednak nieprawda i nigdy tak nie pomyślałem nawet. A więc i świadczyć o czymś takim nie mogę. Z drugiej strony patrząc, zauważa Pan trafnie, że ja atakuję w Panu (nie we „Wspólnym Działaniu”)”coś”. Wygląda na to, że ani ja, ani Pan nie wiemy co to naprawdę jest. Ja zaakceptować „tego” nie jestem w stanie, bo mnie to w miózg uwiera, a Pan się bronisz na ślepo. Na obecnym etapie skłaniam się ku koncepcji, że Pan nie myślisz po naszemu. Pojęcia, słowa niby podobne, ale sens czy znaczenie siakieś inne. Nie wiem, muszę to przetrawić. Aby wybić Pana ze ślepego toru, poproszę moją Kolegę aby wpłaciła pewną kwotę na WD. Potem napiszę Panu pod jakim nickiem to się stało. Ciekaw jestem, czy to zdarzenie odkarbuje Pan sobie głębszym rzazem i co to zmieni w Pańskiej retoryce.

 105. revers said

  Panowie tak to wyglada w obsludze

  http://www.youtube.com/watch?v=NzfUx5pcuRk

  a terrorysci to sprawa medialna podlegajaca negocjacjom, umow miedzy lokalna wladza a grupa spoleczno-narodowa, bo w innej czesci gloibu to moga byc „bojownicy o wolnosc”,seperatysci, powstancy, partyzanci – mafia tez czesto na przestrzeni wiekow w ubogich regionach Wloch potrafila negocjowac z bogatym estabishmentem.

 106. revers said

  http://www.youtube.com/watch?v=rL-qqurPZ4U

 107. JO said

  ad.104. Oczywiscie, ze zmieni to moja retoryke. Tym Pan pokaze, ze jest ponad swary, a najwazniejsza jest dla Pana Wspolna Sprawa – zreszta swym wpisem juz Pan to zrobil.

  Tylko co sobie pomysle, to pomysle.
  Pan uwaza, ze do mnie mozna mowic, obiecywac tylko to co sie zechce…slowa rzucac na wiatr, bez konsekwencji? Tak nie jest.

  Pan jest za madry, by tylko gadal. Pana inteligencja w Gajowce jest zbyt wazna, by ja pozwolic marnowc lub ja innych mamic. Pan ma Dar, ktory Bog chce uzyc, uzywa…

  Sam Pan, swoimi wypowiedziami stawia sie na piedestal, z ktorego jak sie chwieje, mozna nie widziec dna, a jak pomyslec o dnie, to juz boli z obitych kosci.

  Pan jest potrzebny. Pana rozum jest potrzebny. Pana w tym dzialanie jest potrzebne I ja mam prawo tego od Pana wymagac, ja mam obowiazek od Pana tego wymagac.

  Kazdy palnie, Panie Boydar „zywa brednie” wczesniej czy pozniej. Nie jestesmy idealni ani wszechwiedzacy. Po to jednak mamy drugich, by brednie prostowac I nie wytykac ich w „drastyczny” sposob a pomagac „naprostowac” czlowieka.

  Co do mnie, to jak Pan pamieta, ja NIGDY nie mowilem, ze mam duzo wiedzy, ze mam wielka inteligencje. Ja znam swoje miejsce w szeregu. Konsekwencja tego jest to, ze mimo chodem, PROBUJAC tylko pelnic role organizatora Wspolnego Dzialania Gajowki, ktora to Idea powstala pod wplywem I zostala zrealizowana przez Wszystkich Gajowiczow – sa tego konsekwencje, ze PROWADZACY – moja osoba robi to czesto nieporadnie, z bledami, potykajac sie I wybijajac sobie zeby spadajac na Pysk I wtedy tez leje sie krew.

  Czesto swym prowadzacego dzialaniem, wprowadzam ludzi w zlosc a czesto w smiech.

  Coz, poki nie znajdzie sie inny Prowadzacy, w Gajowce jest taki jaki jest.

  I mnie jest wstyd czesto. Czesto czuje sie obnazony, upokorzony swoim dzialaniem, mowa, sposobem wypowiedzi, myslenia, pisania….

  Czesto , az wstyd powiedziec, czuje starch, boje sie I nie tylko o sie boje.

  Nie ma jednak innego Prowadzacego. NIe mam wiec za kogo sie schowac. Pozostaje mi …az Pan Bog I lykac wstyd, upokorzenie, bol I walczyc ze strachem.

 108. Boydar said

  Jakie znowu swary, Panie JO, „trzeba rozmawiać” 🙂

  „… Tym Pan pokaże, że /…/ …” – pokażę jedynie Krzyśkowi, czyli tej mojej Koledze, że zamiast 900 będę mu krewny równy tysiąc (hi!).

 109. JO said

  ad.108. Jest Pan druga osoba, ktorej od serca zaproponuje:

  – jezeli Pan bedzie mial problem ze splata swojej pozyczki, prosze napisac do mnie. Pomoge to splacic od razu, uratowac z finansowych opresji. Oferte prosze uzyc TYLKO w beznadziejm wypadku 🙂

 110. Boydar said

  Panie JO, beznadziejny przypadek to właśnie ja. Jemu mogę „odrobić w polu”, zresztą już jest umówione. Pan dziś jesteś, jutro Pan pójdziesz w ministry, gdzie ja będę Pana szukał. Dziękuję ale nie, wolę Kolegę 🙂

 111. Filip Z Konopi said

  ad 76

  Czy Pan zwariowal czy oszalal by tak pisac???
  a moze Pan nie wie?

  to prosze
  :

  SLOWIANIE ZACHODNI, jak malo kto , ZACHOWALI TOZSAMOSC…i GENY 63% R1a1:

  Pana OPETAL PESYMIZM, a to sztuczka „Tamtego”
  Bo EN TUZJASM to znaczy En Theos jasmos czyli W BOGU jasnosc /Uzdrowienie. Entuzjazm to Bycie Boga w czlowieku .
  pesymizm to uleglosc „tamtemu”…

  W WEDACH jest wyrazna przestroga przed „CZARNOWOIDZTWEM” czyli po nowemu PESYMIZMEM.
  PONIATNO pesymistyczny i niebezpieczny w wypowiadziach panie HDKK

  …prosze wybaczyc, ale HONOROWY I DUMNY SLOWIANIN DUCHA NIE TRACI?

  Jasne?

 112. Filip Z Konopi said

  Ad 76

  cytuje Pana „Nie, nasza przyszłośc nie istnieje. Ani Tu, ani Tam. Może ten i ów indywidualnie dozna dotrzymania Obietnicy, ale jako Naród, poniekąd kiedys wybitny, nas juz nie ma.”

  To wyrazna prowokacja…chyba ze Pan tak dla „KOGOS” i swiadomie…

  No coz, jesli pan w Sluzbie „tamtemu”…to ja rozumiem, sluzba nie druzba.

  Czy Pan nie widzi wielu Slowian swiadomych trzezwych , godnych, A moze az za dobrze ICH Pan widzi…

  Znow musze ODKRECAC Pana negatywizm…

  …tym razem NA WIECZNOSC…nie bede za kazdym slowem lazic za Panem, czasu brak…

  PRZEZ MOC PRZODKOW OD POCZATKU WSZELKIEGO ISTNIENIA BLOGOSLAWIE SLOWIAN NA WIECZNOSC , WIELKIE, MADRE, POTEZNE NARODY SLOWIANSKIE ISTNIEC BEDA PRZEZ WIECZNOSC.
  TAK BYLO JEST I BEDZIE

 113. Marucha said

  Re 112:
  Pan popada w mistykę i proroctwa. Bierze swoje życzenia za rzeczywistość. Przy okazji obraża innego dyskutanta.
  Natomiast HDKK opiera się na obserwowalnej rzeczywistości.
  O ile Słowiańszczyzna (Rosja, Białoruś) prawdopodobnie przetrwa, to los Polski widzę czarno.

 114. JO said

  Ad.110. Swieta racja. Jutro mogie isc, ale w Ministranty, do Nieba, jak Bog Pozwoli mnie wpuscic..Dusze Moja.
  Lepiej sie zabezpieczyc. Nie mniej, Pana Kolega jest w takiej samej sytuacji Co I ja.
  Slowo sie zeklo. Jak trzeba bedzie, to I kobylka bedzie u Pana plotu.
  Pana ostateczna decyzja w razie potrzeby.
  J.

 115. Hdkk said

  Panie Filipie, obiecalismy do tematu nie powracać, zresztą na pańskie wyraźne życzenie. Teraz Pan sam prowokuje , aby to jednak ciągnąć. Może to nie my pracujemy dla jakich sił a zupełnie kto inny?(wezykiem). Tak.znamy wielu poczciwych.mądrych i godnych słowian, i co z tego? Jesteśmy zafascynowani wielkością slowianstwa ale doskonale wiemy że właśnie ta cecha sprawia że jesteśmy pierwsi na celowniku zła. A nasze przemyślenia wynikają z ustawicznej czynności rozgladania się wokolo. (Bo Polak na zachodzie musi mieć oczy dookoła głowy jeśli chce dożyć w miarę przyzwoitego wieku). Nie chcemy trzymać się tych racji jak pijany plota i jeśli ktoś poda jakiś efektywny a praktyczny sposób obrony przed unicestwieniem, chętnie zmienimy w tej materii zdanie. Ale jak na dzień dzisiejszy to widzimy, ze sami jako naród z ochotą podajemy się likwidacji, a jednostki które usiłują ściągać klapki z oczu ludziom Szuflladkowani są jako oszolomy albo agenty w najlepszym przypadku ruskie.

 116. Hdkk said

  Gajowy nas ubiegł. Bo on pisze na prawdziwym komputerze a mu dlubiemy w tym przedluzaczu mózgu (a może jego substytucie) zwanym eufemistycznie smartfonem.
  To chcieliśmy wyartykulowac, choć gorzkich słów podejrzeń osluzbe diabłu nie bierzemy za umysł na próbę obrazy na razie.

 117. Filip Z Konopi said

  Ad. 113

  Panie Gajowy,
  Taka rzeczywistosc bedzie, jaka wykreujemy.

  A jak Pan mysli, kim sa HARYJCY? kim byli MEDRCY ZE WSCHODU czyli KROLOWIE MAGOWIE ?

  A jak Pan mysli, kim sa zakleci w Tatrach rycerze. To sila , ktora sie budzi.
  Jesli to tylko mistyka, to dlaczego z takim zapalem „tamci” to wszystko probuja negowac?

  Przeciez wystarczyloby wysmiac…

 118. Filip Z Konopi said

  Cytat pod piesnia jednego z widzow:

  „Znakomity utwór!!! Brawo Trebunie Tutki ! Doskonała definicja szlachetności! Prawdziwa kultura! Ten utwór będzie wytyczał drogę dla mojej rodziny, szczególnie dla dwóch synów.”

  Takich Rodzin, takich OJCOW jest w POLSCE WIELU!

  Czy Panowie ich nie widza???

 119. Filip Z Konopi said

  Acha, WEDY, 7500 lat temu zapowiedzialy : POJAWI SIE KOBIETA. ONA OBUDZI SLOWIAN!

  Posluchajcie Panowie

  Poslijcie wici dalej, wszedzie gdie sie da

 120. Filip Z Konopi said

  A gdy noca na gorze
  Wielka watra zagorze

  ….

 121. Filip Z Konopi said

  Ad 115

  …a co Pan o WEZACH wie dobrego ?

  Bo zalezy o ktore „weze” chodzi 😉

  Osobie , ktora jest zgodna sama ze soba, zgodna z Prawami Wszechswiata Waz w niczym nie zagraza, przeciwnie, staje sie sprzymierzencem 🙂

 122. Marucha said

  Re: Filip z Konopi

  Panie Filipie, jako katolik nie wierzę w żadne pogańskie proroctwa, choćby najpiękniejsze i sercu miłe.
  Jedyną szansę na ocalenie Polski pokładam w jej Królowej.

 123. Filip Z Konopi said

  Ad 121

  Prosze zauwazyc, ze DNA ma forme „wezykow” i wibruja one wraz ze SLOWEM z fala dzwiekowa…To SLOWO wplywa na WEZA, nie WAZ NA SLOWO. to My decydujemy JAK idzie SILA I MOC.

 124. Filip Z Konopi said

  Ad 122

  Jedno nie przeczy drugiemu. Panie Gospodarzu.

  JESTESMY PO TEJ SAMEJ STRONIE MOCY 🙂

  W przekazie dotyczacy Alatyr Kamien jest mowa o Krolowie Swiata, ktora MILOSCIA OPANUJE SILE I MADROSC WEZA…co to Panu przypomina?

  Ten przekaz ma wiele TYSIECY lat. tu nie chodzi o wierzenie lecz o WIEDZENIE!

  Kazdego dnia ktos sie budzi.

  Im wiecej ENTUZJAZMU En THEOS JASMOS, tym wiecej energii wytworzy sie w ludziach…

  I pomagajmy Brat Bratu…TO BARDZO WAZNE!!!

 125. HDKK said

  Duzo, dużo wiemy dobrego. O Gniewoszu tez conieco. Wiemy też złe rzeczy. Węża nie nalezy się bać, wilka, hieny. Trzeba respektowac ich obyczaje jak one respektują nasze. Bać się należy złych ludzi.

 126. Filip Z Konopi said

  Ad 115/125

  ” Jesteśmy zafascynowani wielkością slowianstwa ale doskonale wiemy że właśnie ta cecha sprawia że jesteśmy pierwsi na celowniku zła”

  Ma Pan jak najbardziej racje…Prosze pamietac, ze PRZODKOWIE tym bardziej Pana strzega… Ich sila jest wielka …”i na wszystko jest tez koniec jakis”.

  Wielu ludzi tu i tam sie mobilizuje, dziala, budzi i informuje np.
  :

  (wywalic alkohol czy fajki z zycia swego to juz bardzo duzo dla przyszlosci NARODU )

  Faktem jest tez, ze wielu z nas juz „duze ceny zplacilo”…, bo zlo tez czujne jest…

 127. czarny kanarek said

  Nie wolno nam się kontaktować z Przodkami. Pismo zabrania, zarówno Stare, jak i Nowe. Z pewnością nas Ktoś strzeże, zaprzeczyc temu podstaw nie mamy.

  Alkohol jest wszechobecny. Nie da się go uniknąć. Słowianie wynaleźli biór i nazwali go napój (piwo). Na szczęście biór zawiera tak znikomą ilośc alkoholu, że aby sie ubzdryngolić do głowy, trzeba mieć dobrze wytrenowany żołądek i pęcherz. Współczesna tendencja traktowania piwa jako utrwalacza to żenujący syndrom epoki.

  Fajki wynaleźli Indianie, ale oni mocno rozcieńczali tytoń różnymi ziołami, włączając (przepraszam) konopie, a palili ze względów medycznych i obyczajowych, raczej niż dla przyjemności.

  Aby była jasność: całe HDKK jest przeciwne alkoholowi w czystej postaci, a szczególnie papierochom, które nam zabrały połowę rodziny i talent wokalny szanownej Małżonce jednego z nas.

  Nie tyle sam alkohol nas niszczy, ale nachalne wciskanie nam tego preparatu. Papierochy to jeszcze gorsze narzędzie degradacji, bo nie ma na nie społecznego potępienia, a używanie tytoniu nie daje nic poza utratą zdrowia.

  Nie chcemy przynudzać, więc życzymy dobrej nocy.

 128. HDKK (Honorowa Dywizja Komandosów Kultury) said

  Kanarek pisał w imieniu HDKK. Z lenistwa nie zmienił podpisu.

 129. Liliput said

  Ad 127
  Aha, „pismo zabrania”, ciekawe dlaczego? Bo sie „Ktos” ICH MOCY obawia ? Wiedzy, ktora posiadali i posiadaja, mocy duchowej? milosci, ktora nas darza?
  Przeciez jestesmy „Kosc z Kosci, Krew z Krwi” i z ICH milosci do Zycia.Nawet jesli ta Ich Milosc nie byla Doskonala…

 130. Pan Tadeusz z Nowogrodka said

  @ 127

  sila Przodkow jest w nas ̈Panie Cz. K.

 131. Pan Tadeusz z Nowogrodka said

  @29

  😉 to „pismo” Pana Czarnego Kanarka, to nie dla Slowian bylo pisane.

  My Slowianie jestesmy silni , gdy nasi Przodkowie sa z nami. Wiec „ktos” uparcie probuje Ich od nas odsunac.

  Gdy obcy napadli na Delfy, to obronily je DUCHY HYPERBOREJCZYKOW, o tym pisza do dzisiaj Grecy.

  A Delfy zalozyl Olen Slowianin- Hyperborejczyk.

  A tak w temacie : na rysynkach Pitagorasa widnieje schemat D’AARII czyli Praojczyzny Slowian…

 132. Pan Tadeusz z Nowogrodka said

  Czy juz jest zalozony proces? Jaki jest akt oskarzenia? Czy ktos o tym wie?

  zwiazki miedzynarodowych reporterow powinny o tym wiedziec . czy ktos poslal tam informacje i appel by zazadaly surowego ukarania WINNYCH

Sorry, the comment form is closed at this time.