Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztof o Tragedia Ukrainy
  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  bryś o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  brys o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Wywrotowiec o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Boydar o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Boydar o Modliłem się w intencji E…
  Wywrotowiec o Modliłem się w intencji E…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Krzysztof M o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Zbyszko o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Zanim nastąpi przełom

Posted by Marucha w dniu 2015-06-16 (Wtorek)

Ryszard Petru

Zwycięstwo Andrzeja Dudy, dotychczas mało znanego polityka PiS z trzeciego szeregu tej partii, nad platformerskim wyjadaczem Bronisławem Komorowskim wywołało wstrząs w PO. Następczyni Tuska w Platformie i na urzędzie premiera nie bardzo wiedziała jak z tego wyjść.

Wszyscy politycy tego ugrupowania mówili o potrzebie „głębokiego przemyślenia”, „wyciągnięcia wniosków”, „zmiany wizerunku partii” itp. banały, by nie rzec bzdety. Inni odcinali się od przegranego, jeszcze inni odcinali się od odcinających.

Zamieszanie trwa, nawet propagandziści na usługach PO w mediach establishmentu, udający dziennikarzy, również nie oszczędzali Komorowskiego i jego sztabu (skądinąd słusznie). Eksperci i „eksperci” tak chwalący (nie)miłościwie nam panujących jakby przypomnieli sobie o pysze i arogancji obecnej ekipy..

Reakcje te są poniekąd zrozumiałe. Miało być całkiem inaczej. Na tym jednak nie koniec. Na arenie politycznej pojawiły się nowe siły polityczne, żądające zasadniczych zmian na czele z Ruchem Pawła Kukiza pod hasłem zmiecenia establishmentu, a zawołaniem ich są JOW-y. Z drugiej strony nagle zaistniała PO-bis, a może postudecja z Ryszardem Petru na czele. (O obu ugrupowaniach poniżej).

Nieszczęścia, jak zwykle, chodzą parami. Ni stąd ni zowąd niejaki Zbigniew Stonoga opublikował omalże komplet akt dotyczących afery podsłuchowej, wziętych z Prokuratury Generalnej. Nie tyle sam fakt ich publikacji, (któż przeczyta kilkadziesiąt tysięcy stron?), ile jeszcze jeden dowód bezradności państwa – w tym przypadku szczególnie jego aparatu sprawiedliwości oraz służb specjalnych stanowi skandal nad skandale. A już wydawało się, że i ta afera zostanie zamieciona pod dywan. Nic z tego.

Zablokować Dudę i PiS

Zanim przejdę do smakowitego kąska dymisji, warto przypomnieć posunięcia PO, gdy jeszcze dzierży ona władzę wraz z Komorowskim. Na uroczystości wręczenia aktu wyboru prezydentowi elektowi, Duda spokojnie, wręcz uprzejmie poprosił, aby rządzący nie wprowadzali do czasu wyborów parlamentarnych poważniejszych zmian, w tym ustrojowych. Ten apel nie tylko że nie został uwzględniony, ale wywołał atak wściekłości Kopacz et consortes. „Rząd nie będzie spał w tym czasie”, „Sejm uchwali niezbędne ustawy”, „niech poczekają do czasu, gdy wygrają wybory” – to tylko najłagodniejsze odpowiedzi dane Dudzie i PiS-owi.

I rzeczywiście, premier i klub PO postanowili, póki czas przepchnąć w ekspresowym tempie ustawy, na które obejmujący prezydenturę Duda oraz prawdopodobnie wygrana w wyborach parlamentarnych – partia Kaczyńskiego nie wyraziliby zgody. Przede wszystkim ma być przyjęta ustawa o in vitro w wersji opracowanej przez PO. Zakłada ona m.in. dostępność sztucznego zapłodnienia nie tylko dla małżeństw, ale także dla konkubinatów. Zezwala też na mrożenie nadliczbowych zarodków. Takich zapisów nie zaakceptowaliby PiS i Duda.

Miotający się po przegranej I turze Komorowski wniósł projekt ustawy przyjmujący jako kryterium przejścia na emeryturę 40-letni staż pracy. Po wygranej Dudy, projekt wycofał (czym dowiódł, że oferował tylko kiełbasę wyborczą), ale inicjatywę tę przejęło PSL. Janusz Piechociński zagrał sprytne, bo nawet bez PO ludowcy uzyskają w Sejmie większość w tej sprawie.

Mimo apeli prokuratury (nie jest przygotowana na taką procedurę) i polityków PiS, rząd nie opóźni wejścia w życie nowej procedury karnej. Od lipca sądy, na wzór amerykański, nie będą prowadziły postępowania dowodowego, tylko rozstrzygały pojedynek między prokuratorem a adwokatem oskarżonego. [A może lepiej losować? – admin]

W Sejmie przeprowadzono debatę nad prezydenckim projektem zmian w zasadach działania Trybunału Konstytucyjnego i sposobie wyłaniania jego sędziów. Sejm następnej kadencji ma bowiem wymienić większość 15-osobowego składu TK, a już na jesieni wygasają kadencje pięciu sędziów. Toteż PO chce jeszcze teraz uchwalić projekt i nominować własnych sędziów, a PiS powstrzymać ten zamiar. Nowelizacja umożliwia przeprowadzenie „marszałkowsko-sędziowskiego” zamachu stanu, gdyż nie precyzuje przesłanek dotyczących sytuacji, w których Marszałek Sejmu ma występować do TK o czasowe zawieszenie prezydenta RP w obowiązkach.

Poza tym Platforma przygotowuje kilka ustaw stanowiących ukłon w stronę wyborców, aby wyprzedzić Dudę. Pamiętajmy, że między I a II turą wyborów prezydenckich Komorowski zgłosił, a Sejm uchwalił przeprowadzenie referendum ws. JOW-ów, finansowania partii politycznych i rozstrzygania wątpliwości na rzecz podatnika. Koncepcja referendum budzi jednak wiele zastrzeżeń prawnych, nie wiadomo jednak czy nowy prezydent ma prawo wycofać wniosek swojego poprzednika. Koalicja obsadziła też swoimi ludźmi Zarząd TVP.

Poza tym Komorowski ogłosił, że skorzysta ze swoich uprawnień i wyznaczy termin wyborów parlamentarnych, chociaż ze względu na kalendarz wyborczy mógłby to zrobić prezydent Duda. Dodajmy, że PO miała zatrudnić hejterów. Oczywiście oficjalnie partia temu zaprzeczyła. A jakże!

Kopacz dokonuje egzekucji

To było zaskoczenie nie tylko dla opinii publicznej, ale również dla czołowych polityków PO. 10 czerwca br. Ewa Kopacz ogłosiła dymisje ministrów: zdrowia – Bartosza Arłukowicza, sportu – Andrzeja Biernata, skarbu – Włodzimierza Karpińskiego; wiceministrów: gospodarki – Rafała Baniaka i Tomasza Tomczykiewicza, środowiska – Stanisława Gawłowskiego oraz: szefa doradców premiera – Jana Vincent-Rostowskiego, marszałka Sejmu – Radosława Sikorskiego, szefa Instytutu Obywatelskiego – Bartłomieja Sienkiewicza, koordynatora służb specjalnych – Jacka Cichockiego, który jednak pozostaje szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Premier powiedziała, że po rozmowach z „osobami, które pojawiły się na taśmach”, uznała, że nie może dalej czekać. „Dziś jest okres wyborczy. PO ma bardzo konkretną propozycję dla wyborców. Nie może być obciążona taśmami. Jako premier nie pozwolę na granie taśmami” – dodała Kopacz. Jak się wydaje, zapowiedź publikacji dalszych nagrań tę decyzję przyspieszyło. Wynika z tego, że szefowa rządu złożyła wyżej wymienionym „propozycję nie odrzucenia” i zamiast ich odwołania zaproponowała złożenie rezygnacji, co pozwoliło im zachować twarz. Chociaż … przypomnijmy piosenkę: „Spróbuj zachować własną twarz, jeśli ją jeszcze, jeszcze masz”.

Jest jeszcze jeden do ścięcia – prokurator generalny Andrzej Seremet. „Sprawa podsłuchów ma negatywny wpływ na państwo. Jedynym efektem rocznego śledztwa w sprawie afery jest gigantyczny wyciek akt śledztwa. To podważa zaufanie do prokuratury. Dlatego nie przyjmę sprawozdania prokuratora generalnego. Uważam, ze jedyną instytucją, która jest w stanie wyjaśnić tę sprawę jest prokuratura z nowym prokuratorem generalnym” – oskarżała premier. To nie takie proste, jak z ministrami i pozostałymi funkcjonariuszami. Może go odwołać tylko Sejm i to większością dwóch trzecich głosów. W dodatku, gdyby chciała złożyć wniosek o jego odwołanie, musiałaby zasięgnąć opinii Krajowej Rady Prokuratury, która na zajęcie stanowiska ma.. dwa miesiące. Seremet ze swej strony uważa, iż prokuratura jest w porządku, co oświadczył występując w Sejmie.

Zaprotestował on przeciwko określeniu tej nowej afery mianem „wycieku z prokuratury”. Według niego akta zostały udostępnione stronom przygotowywanego procesu oskarżonych o podsłuchiwanie, co stanowi obowiązek prokuratury. Prawdopodobnie skopiowania czy sfotografowania akt dokonał jeden z asystentów adwokata broniącego Marka Falenty, oskarżonego o zlecenie kelnerom założenia podsłuchu. Obrońca stanowczo zaprzecza.

Podobno głowę pod topór miał również położyć Paweł Wojtunik stojący na czele Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Dementuje on te pogłoski, twierdząc, iż podczas jego rozmowy z Kopaczową nie było w ogóle mowy o dymisji. Ciekawe, bo została ujawniona jego rozmowa z obecną komisarz UE – Ewą Bieńkowską w słynnej już restauracji warszawskiej ”Sowa i przyjaciele”. A niby wszyscy nagrani mieli odejść. I z nim nie da rady, cóż, szefowie służb specjalnych wiedzą dużo, bardzo dużo, a o politykach szczególnie…

Posunięcia premier są wyjątkowo niewiarygodne. To przecież ona powierzyła Sienkiewiczowi kierowanie Instytutem Obywatelskim, to ona mianowała Rostowskiego szefem doradców, nic nie zarzucała dotąd Sikorskiemu, powoływała ministrów, o których wiedziała (bo cała Polska wiedziała), co i jak mówili w czasie biesiad. Typowo nerwowy, histeryczny zabieg. Gdyby ich odwołała rok temu, można by mówić o wiarygodnych dymisjach. Zresztą sama otwarcie przyznała, że chodzi o wizerunek Platformy podczas wyborów. Jedynym honorowym wyjściem dla Kopacz jako przewodniczącej partii i premiera byłoby złożenie dymisji swojej i rządu. Ale o czym ja piszę? O honorze polityków PO?

O czym śpiewa Kukiz

Pojawienie się Pawła Kukiza w czasie wyborów prezydenckich stanowiło pewną sensację. Pieśniarz, rockman, człowiek estrady. Bezpardonowo atakował istniejący system, a partie polityczne i polityków, bez względu na opcję ideową „mieszał z błotem i bezcześcił”. Określał się jako apolityczny i bezpartyjny. Niewątpliwie mamy do czynienia z novum, gdy „apolityczny” facet startuje do par excellence politycznego urzędu, a jego zwolennicy„bezpartyjni” i równie „apolityczni” chcą zasiąść na Wiejskiej. No, ale dzieje Polski znają nie takie przypadki. Poszli za nim młodzi i wykształceni. Jako panaceum na wszelkie bolączki polskie uznał zainstalowanie jednomandatowych okręgów wyborczych. I tu mamy bardzo interesujący objaw.

Zarówno media reżimowe, jak i niezależne, tudzież niby-niezależne zaczęły od początku głaskać ruch Kukiza, miast go opluwać, wyszydzać i wynajdywać wszelakie haki – prawdziwe lub nieprawdziwe, to obojętne, już Rosjanie bowiem dawno wymyślili powiedzenie „dokażi, czto nie wierbliud”. Nawet Janusz Korwin-Mikke próbował porozumieć się z nim – bez rezultatu. A już po rozstrzygnięciu walki o prezydenturę wszystkie obozy polityczne gorliwie zabiegają o Kukiza i kukizowców.

Takie postępowanie ma swoją prostą przyczynę. PO liczyło, że Kukiz odbierze glosy Dudzie, bo z pewnością nie uszczknąłby elektoratu Komorowskiego. Po wyborze prezydenta sytuacja nie zmieniła się, gdyż – mimo że Duda mówił w dużym stopniu językiem antysystemowców – można oczekiwać walki o wyborców PiS, a PiS-u o wyborców ugrupowania Kukiza. Sytuacja wręcz komfortowa – pieszczoszek wszystkich walczących stron, bo jest o co umizgiwać się – 20 proc. głosów żaden polityk, poważny czy niepoważny gardzić nie będzie.

Lider „antysystemowców” budzi skrajne emocje. Publicysta „Matka Kurka” (vel Piotr Wielgucki) nie pozostawia na nim suchej nitki i uważa go za Owsiaka-bis.

„… kariera muzyczna Kukiza w całej rozciągłości przekłada się na karierę polityczną. Pawełek Kukiz darł łacha z katolików bogoojczyźnianych … i komuchów z SLD. Śpiewał „Skórę” w komitecie wyborczym PO i wspierał Hannę Gronkiewicz-Waltz, by za chwilę występować w prawicowych programach publicystycznych i walić w liberała-aferała Donalda Tuska. Lider politycznych dzieci i młodzieży popierał środowisko LGBT i protestował przeciwko marszom równości organizowanym przez tęczowe towarzystwo. Był też w komitecie poparcia Marszu Niepodległości, potem pojechał na Majdan do „banderowców” i znów po kilku miesiącach powtarzał za „narodowcami”, że „pan Putin” jest wielkim politykiem. (…) Po kilku miesiącach poszedł do knajpy z Januszem Korwin-Mikke na flaki i zaczął krzewić ideały wolnego rynku, jak również coś przebąkiwać o koalicji z „liberałami”.

Jak na społecznika przystało jego idea jest wspierana przez fundację, której można przekazać 1% podatku. W środku komitetu Kukiza znajdziemy skarbnika, Piotra Midziaka, prezesa miejskiej spółki „Regionalne Centrum Sportowe” w Lubinie. Do tego zastawu dołączył prawnik starostwa lubińskiego Tomasz Ochocki i były burmistrz Milicza Paweł Wybierała. W uzupełnieniu antysystemowych działaczy zobaczymy twarze byłych esbeków i TW z Samoobrony, jak również komuchów-aferałów z SLD, którzy budują regionalne struktury nieistniejącego Ruchu Kukiza”.

Zapytajmy więc, jak wygląda program Kukiza. JOW-y to sztandarowe hasło. Według ludzi znających się na rzeczy taka ordynacja jeszcze bardziej promowałaby wielki partie, czyli ugrupowania establishmentu. Ostatnim dowodem na ułomność tego systemu jest wynik wyborów w Wlk. Brytanii, gdzie Patia Nieodległości uzyskując ponad 3 mln głosów uzyskała jeden mandat. Być może lider antysystemowców chowa cały program na czas jesiennej kampanii. Jak dotychczas zajął się mediami. Jego ugrupowanie domaga się m.in. zakazu koncentracji u jednego właściciela więcej niż 20 proc. rynku mediów na poziomie lokalnym oraz ogólnopolskim. „Dziś prawie 90 proc. mediów regionalnych ma jedna grupa Verlagsgruppe Passau” – napisał Kukiz.

Domaga się ograniczeń dla mediów należących do zagranicznych właścicieli: „zakaz zatrudniania w mediach publicznych dziennikarzy pracujących jednocześnie dla mediów zagranicznych. Chce „zakazu reklamy firm państwowych oraz organów władzy publicznej wydawanych w Polsce mediach o kapitale zagranicznym (za wyjątkiem mediów branżowych reklam w mediach wydawanych za granicą do tamtejszego klienta)”. Proponuje także kary za rozpowszechnianie nieprawdy, „zwiększone w przypadku nieprawdziwych informacji uderzających w polską rację stanu (kłamstwo oświęcimskie typu ‚Polskie Obozy’)”. Zupełnie słusznie, acz oczekujemy na program w innych dziedzinach życia publicznego.

Całkowicie odmienne stanowisko zajmuje inny publicysta – Konrad Rękas. Uważa on, że: „Tylko ten jeden zabieg może ustrzec nowy ruch protestu przed Jarosławem Kaczyńskim i Grzegorzem Schetyną. Jeśli chce jednocześnie zachować wiarygodność i spełnić głód skuteczności – Paweł Kukiz musi stanąć na czele następnego rządu RP. (…) W każdej innej konfiguracji – czy to wchodząc do gabinetów formowanych z decydującym głosem PiS, czy PO – Kukiz jest skazany na rolę konsumowalnej przystawki, albo na uwiąd i rozpad ruchu”. Dylematy, przed którymi stoi ruch Kukiza publicysta puentuje zwięźle, acz dosadnie: Kukiz będzie działał pod presją aktywu, domagającego się szybkiego skonsumowania sukcesu (zanim poparcie opadnie), ale i pod naciskiem wyborców oczekujących przede wszystkim zachowania twarzy i niesprzedania się idola. Oba punkty widzenia powinno zadowolić twarde stanowisko „tanio d… nie damy!

Balcerowicz w odsłonie Petru

Jak zmiany, to zmiany. Po strzaskaniu PO wiele środowisk politycznych i businessowych (o mocodawcach zagranicznych nie wspominając) doszło do wniosku, że na tym wózku daleko nie zajadą. Czyli powstało zapotrzebowanie na coś nowego w miejsce upadającej lub podupadłej PO. Powstającą po Platformie próżnię ma zapełnić Nowoczesna.pl, na razie w formule stowarzyszenia. Na jej czele stanął Ryszard Petru, przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich.

Początkowo media donosiły, iż byt ten ma być kierowany także przez pogromcę polskiej gospodarki Leszka Balcerowicza. Mocodawcy wszakże, a może i obaj panowie doszli do wniosku, że b. minister, wicepremier tudzież prezes Unii Wolności w latach 1995 – 2000 nie nadaje się na sztandar nowego bytu z racji nielichych zaszłości politycznych.

Pozostał więc sam Petru, który wszak Balcerowicza zna, albowiem tuż po studiach został jego „doradcą” (1997 – 2000), czyli po prostu miał dobrą „fuchę”, bo trudno zakładać, by gołowąs doradzał takiemu tuzowi. Należał do Unii Wolności. W latach 2001–2004 pracował w Banku Światowym. Później do 2008 zajmował stanowisko głównego ekonomisty w Banku BPH, a następnie pełnił dyrektorskie funkcje BRE Banku i w PKO BP. Współpracował z Forum Obywatelskiego Rozwoju założonym przez Balcerowicza. Od 2014 r przewodniczący rady nadzorczej PKP S.A.

Jak widać życiorys jak najbardziej poprawny politycznie. Czas więc 43-latkowi wypłynąć na szersze wody. On też nie lubi (?) polityków ani partii, on też „jest wkurzony”. Petru, podobnie jak inni liderzy, próbował czarować Kukiza, lecz nic z tego nie wyszło. Jeszcze Nowoczesna.pl nie została zarejestrowana, jeszcze nie zakończył się zjazd założycielski, a już me(r)dia publiczne i prywatne zapraszały go przed mikrofony i na ekrany TV, a sondażownie dawały postudeckiemu tworowi 5 – 7 proc. poparcia. Taka to i wiarygodność większości biur badania opinii publicznej.

Czy ugrupowanie to ma zastąpić PO, jak UW zastąpiła udecję, a PO UW, przekonamy się po wyborach. Jedno jest jasne – Petru będzie odbierał głosy Platformie, bo też innego zagłębia elektoratu nie ma. „No i dobrze, no i na zdrowie, tak się wychodzi na człowieka” – jak pisał Władysław Broniewski.

Cóż proponuje nam Nowoczesna.pl? Proszę, oto cytaty z wynurzeń programowych: „Mamy jasną wizję, jak współtworzyć sprawnie i sprawiedliwie działające państwo, społeczeństwo i rynek. (…) Chcemy państwa respektującego wolność i różnorodność obywateli oraz przywrócenia wolności gospodarczej. (…) Dążymy do tego, by młodzi mieli lepsze perspektywy, przedsiębiorcy – możliwość lepszego działania, a wszyscy obywatele – lepsze życie. (…) Angażujemy się w zmiany społeczne, bo mamy doświadczenie, energię i entuzjazm. (…) Chcemy, aby do życia publicznego wróciła wizja, przyzwoitość i szacunek”. Tyle pod hasłem tego, co Petru nazywa wartościami, a są nimi według niego: nowoczesność, wolność, rozwój, zaangażowanie, odpowiedzialność.

A poza tym: „Naszym celem jest społeczeństwo nowoczesne i otwarte, opierające swój byt ekonomiczny o innowacyjną przedsiębiorczość. Społeczeństwo ludzi wykształconych zgodnie z wyzwaniami nowoczesności. Społeczeństwo otwarte na Europę i świat. (…) Nie chcemy rozbuchanych przywilejów grup zawodowych, takich jak górnicze czy rolnicze. Sprzeciwiamy się nadmiernemu udziałowi państwa w gospodarce i dofinansowywaniu przestarzałych branż z naszych podatków. W zamian proponujemy nowoczesną gospodarkę opartą na wiedzy, a nie na taniej sile roboczej. (…) Za przyjaznym dla przedsiębiorców i przedsiębiorczości systemem prawa.(…) Pragniemy przywrócić wolność gospodarczą. (…) Opowiadamy się za systemem ochrony zdrowia, w którym nie będzie się udawać, że wszystko jest bezpłatne, tylko mało dostępne. Systemem, który zapewnia równy dostęp do opieki zdrowotnej wszystkim, niezależnie od dochodów, miejsca zamieszkania i stanu zdrowia”.

Założę się, że żaden dziennikarz reżimowy nie zada kłopotliwych pytań Petru, jak choćby następujące: Jak osiągnąć lepsze perspektywy dla młodych. Jak pojmuje społeczeństwo otwarte, czy tak jak Open Society Foundation George’a Sorosa? Dlaczegóż to Nowoczesna.pl protestuje przeciw rzekomo „rozbuchanym” przywilejom rolników, a nie wspomina o przywilejach kapitału zagranicznego w Polsce? Jaki ma być system zdrowia proponowany przez ugrupowanie Petru? Pytania te można by mnożyć. A może nie warto, przecież wiadomo, że chodzi o to, by sitwa kosmopolityczno-liberalna trzymała mocno władzę w Polsce, a reszta jest mydleniem oczu.

Czy Polska wygra wybory?

Trudno dziś przewidywać, jakie nowe siły staną w szranki wyborcze, kto wygra, a kto przegra i jakie nastąpią układanki prze- i powyborcze. Obecnie – nawet nie sięgając do sondaży, których autorzy już doszczętnie się skompromitowali – można przewidzieć wypadnięcie za burtę Twojego Ruchu Janusza Palikota. Wydaje się, że libertyński meteoryt już spadł. Prawdopodobnie po raz pierwszy w III RP nie zasiądzie w ławach sejmowych SLD, którego pogrążyła kandydatura Magdaleny Ogórek, na skutek czego partię Leszka Millera rozrywają gry personalne, a jego pozycję wielu działaczy lewicy podważa.

Znak zapytania stoi nad PSL-em. Stronnictwo to bowiem ponosi współodpowiedzialność za to, co złego stało się w Polsce w ciągu ostatnich ośmiu lat. Pamiętajmy jednak, że znalezienie się poniżej progu wyborczego przepowiadano ludowcom niejednokrotnie i zawsze mylnie.

Z kolei warto przyjrzeć się pewnym zwycięzcom. Niewątpliwie największe szanse na zdobycie większości mandatów ma PiS. Z drugiej strony partia Kaczyńskiego po zdobyciu prezydentury jakby osiadła na laurach, a przecież Duda wszystkiego nie załatwi. Z drugiej strony eksponowanie Jarosława Kaczyńskiego czy też Antoniego Macierewicza może przynieść straty w elektoracie. Trzeba więc pokazać w kampanii wyborczej (a de facto ona już trwa) nowe twarze prócz Dudy (nie może on ze względu na zajmowany urząd brać udziału bezpośredniego w walce wyborczej) i matki ostatniego zwycięstwa – Beaty Szydło. Aktywność PiS-u jest już dzisiaj potrzebna, gdyż obecna koalicja szykuje blokady do rządzenia po wyborach.

Z pewnością poczesne miejsce zajmie Ruch Kukiza, choć zdobyte w wyborach prezydenckich ponad 20 proc. nie musi się przełożyć na wybory sejmowe. To zupełnie inna poetyka polityczna. Dużo też zależy od tego, co zaprezentuje Kukiz wyborcom prócz nieszczęsnych JOW-ów. PO bez wątpienia przystąpi do drapieżnej walki, by osiągnąć wynik choćby pozwalający przetrwać na scenie politycznej. Platforma jest typowana na drugie lub trzecie miejsce, trzeba jednak uwzględnić mylność sondaży. Ugrupowanie Petru raczej nie zdobędzie mandatów, zresztą ma ono stanowić „ławkę rezerwowych” dla PO. Z tym ogólnikowym bełkotem nie powinno przedostać się do parlamentu, choć łaska wyborców na pstrym koniu jeździ. Wtedy Nowoczesna.pl uzyska najwyżej kilka mandatów, tym bardziej że będzie miała za sobą reżimowe media. Trudno przewidzieć losy partii dowcipnie nazwanej przez swego założyciela KORWiN. Montowane koalicje wyborcze jakoś nie dochodzą do skutku. Ale „jeszcze poczekajmy, jeszcze się nie spieszmy” z przedwczesnym wyrokowaniem.

Kto wygra, kto przegra? Najważniejsze, by zwycięzcą w nadchodzących wyborach okazała się Polska. [Jasne, Polska jest wręcz skazana na sukces. Niczym nieboszczyk na poprawę stanu zdrowia – admin]

Zbigniew Lipiński
13 czerwca 2015 r.
Myśl Polska, nr 25-26 (21-28.06.2015)
http://www.mysl-polska.pl

Komentarzy 19 do “Zanim nastąpi przełom”

 1. aaaaaaaaaaaa said

  [Jasne, Polska jest wręcz skazana na sukces. Niczym nieboszczyk na poprawę stanu zdrowia – admin]

  ……..nad którym stoją sami żydzi z minorą …..wraz z sektą szabes gojów dokrecających ostatnie śruby do trumny !.amen.

 2. zetef said

  Pan Zbigniew trochę bredzi. Ciekawe czy to z niewiedzy czy specjalnie.
  Obaj kandydaci są gówno warci.
  A właściwie wszyscy startujący w jesiennych wyborach to ta sama hołota od lat.
  Kukiz zostanie przecwelony ani się obejrzy.
  Komorowski z Dudą licytowali się kto bardziej zadłuży państwo.
  A żeby nie utonęły w odmętach dziejów obietnice naszego nowego prezydenta warto je przypomnieć
  (wklejam ze strony: http://slomski.us )

  Dudy-niewidy. Aby osiągnięcia nowego prezydenta nie zatarły się, broń Boże, w pamięci pokoleń po paru latach urzędowania i nieustannych sukcesów i aby reszta wiedziała za co płaci przez nos, drogi czytelnik (HT-alus) załącza praktyczną ściągę której zawsze można się poradzić. Wielkie dzięki!

  – każdemu dziecku da po 500zł /mc
  – nie dopuści do zamknięcia ani jednej kopalni i nie zwolni żadnego górnika
  – reaktywuje Stocznię w Szczecinie
  – anuluje wiek emerytalny 67 i przywróci 65
  – zlikwiduje VAT8% na ubranka dla dzieci
  – obniży VAT do 22%
  – da prace młodym i mieszkania socjalne na start
  – pensje pielęgniarkom i całej służbie zdrowia PODWOI
  – przewalutuje frankowiczów
  – zwiększy 3 krotnie kwotę wolna od podatku
  – podniesie renty i zwiększy emerytury
  – podniesie najniższą krajową do poziomu UE
  – podwoi nakłady na polską naukę
  – zrepolonizuje banki
  – opodatkuje hypemarkety i banki
  – lekarz i dentysta będzie w każdej szkole
  – przedszkola będą za friko
  – obniży CIT z 19 do 15% dla przedsiębiorstw zatrudniających min. 3 osoby
  – wycofa PL z pakietu klimatycznego
  – stworzy system obrony terytorialnej kraju
  – zlikwiduje NFZ pieniądze przekaże wojewodom
  – zapewni wzrost liczby lekarzy i pielęgniarek
  – ochroni lasy państwowe zapisem w Konstytucji
  – będzie bronił złotówki przed Euro
  – będzie bronił polskiej ziemi przed wykupem
  – będzie aktywnie działał na rzecz odbudowy nowoczesnego polskiego przemysłu
  – wyrówna dopłaty bezpośrednie dla rolników
  – da im tez rekompensaty związane z embargiem rosyjskim
  – dokona zmian dotyczących ustaw śmieciowych.
  – da prawo rodzicom do decydowania o edukacji swoich dzieci
  – zlikwiduje gimnazja, przywróci 8- klasową szkołę podstawową i 4-letnie licea
  – bankowy tytuł egzekucyjny zlikwiduje
  – zwiększy i wesprze eksport- program uruchomienia biliona 400 mld zł. na inwestycje, łącznie z funduszami europejskimi
  – rozwinie budownictwa mieszkaniowe
  – odbuduje polski przemysł
  – pałac prezydencki będzie otwarty dla WSZYSTKICH 24/24
  – powoła Narodową Radę Rozwoju
  – powoła Radę Przedsiębiorczości
  – usprawni i uskuteczni dyplomację
  – stworzy bezpieczeństwa energetyczne

  I to tylko tyle? My być zawiedzeni… 😦

 3. wanderer said

  Wszystkie partie, ugrupowania, politycy którzy nie będą dokładnie wskazywać prawdziwej przyczyny tego rozp..lu w Polsce i na świecie – nie mówią prawdy a więc nie rokują nadziei na zmianę, co najwyżej „przewietrzenie” dla radochy i ogłupienia maluczkich. Są to podmioty koncesjonowane.

 4. ??? said

  Nic tylko popełnić samobójstwo. Coraz poważniej o tym myślę! Nie chcę żyć w NWO. Niech ci debile w nim żyją. Inteligentni ludzie są na dnie, a kurwy i głupole mają kasę i władze. Nie rozumiem Boga, dlaczego On jest taki bezduszny????

 5. re1truth2 said

  Ostatnie „preferencje” dla rolników podpisane przez bronko. z woli dobroczyńców POPISSLDPSL i w przyszłości narodu Petru’landii
  Cytat ” Produkty z własnej uprawy mają być opodatkowane – powyżej 7 tys. zł przychodu lub ryczałtem 2%
  Dodatkowe warunki – ewidencja sprzedaży, brak zatrudnienia, określone miejsca sprzedaży

  Rolnik może sprzedaż rozliczać prywatnie pod warunkiem, że:
  sprzedaż nie jest wykonywana na rzecz osób prawnych, jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej lub na rzecz osób fizycznych na potrzeby prowadzonej przez nie pozarolniczej działalności gospodarczej;
  przetwarzanie produktów roślinnych i zwierzęcych i ich sprzedaż nie odbywa się przy zatrudnieniu osób na podstawie umów o pracę, umów zlecenia, umów o dzieło oraz innych umów o podobnym charakterze;
  sprzedaż następuje wyłącznie:
  w miejscach, w których produkty te zostały wytworzone,
  na targowiskach, przez które rozumie się wszelkie miejsca przeznaczone do prowadzenia handlu, z wyjątkiem sprzedaży dokonywanej w budynkach lub w ich częściach;
  prowadzona jest dodatkowa ewidencja sprzedaży.”
  „Pany” z miasta na zakupy na wieś, udogodnienie jak cholera. Cytat „z wyjątkiem sprzedaży dokonywanej w budynkach lub w ich częściach;” „ciulu” ty nasz kochany rolniku masz moknąć gamoniu, co podskakujesz producentom dżemów i ogórków – jeszcze co!
  Za chwilę kasa fiskalna, już biurwokracja działa – rejestrować się, bo jak nie „Niespełnienie warunków formalnych m.in. w zakresie prowadzenia ewidencji przychodów, zatrudnienia osób czy sprzedaży poza miejscami do tego przeznaczonymi, prowadzić może do utraty ryczałtowej formy opodatkowania.”
  http://www.vat.pl/0705-prezydent-podpisal-ustawe-o-tzw-bezposredniej-sprzedazy-produktow-rolnych-10408/

 6. Okowoko said

  Piękny artykuł żydka Lipińskiego od Słowianina Engelgarda. Brawo Salcie i Icki. Pic na wodę i mydlenie oczu gawiedzi.

 7. wanderer said

  re.4 ???

  Czy Pan z budki na glowe upadl? Chce tym Pan zrobic dobrze tym scierwom? Wojna jest po to, zeby gineli na niej wrogowie a nie my. Naszymi wrogami sa satanisci, ktorzy te brednie wymyslaja a ich ojcem jest szatan. Jezus o nich mowil. Niech Pan wezmie biblie do reki, poczyta, pomodli sie o oswiecenie i postara sie zrozumiec kto jest naszym wrogiem. Tam jest wszystko napisane.
  I glowa do gory.

 8. Okowoko said

  Samobójstwo można /ewentualnie/ popełnić z zadowolenia, jeśli się uśmierci paru żydo-chazarskich dzikusów. Inaczej szkoda umierać nie mając paru tych Qrew na koncie. Tych pociotków @rwy Lenina i jemu podobnych zwierząt bangsterskich.

 9. Nie znalazłem w gajówce słynnego tekstu Jedlickiego „Chamy i Żydy”, wiec wklejam. Ratnik właśnie przypomniał go na swoim blogu na okoliczność kolejnego ataku unych:
  http://prawica.net/41455

 10. @???, Bóg się całkiem nieźle bawi…

 11. Marucha said

  Re 6, 8:
  Próba uwiarygodnienia się w gajówce?

 12. ??? said

  Wanderer @

  Pismo Święte przeczytałem od początku na Księdze Psalmów się zatrzymawszy plus Apokalipsę i niektóre fragmenty Ewangelii. Będzie mniej więcej 1/3.

  I co mi to daje? Jestem przez własnych krewnych uznany za opętanego przez szatana. Znienawidzony i wydziedziczony przez matkę, zaszczuty przez braci i ludzi z rodzinnej miejscowości. Bóg wie za co szczują mnie policją, gminą, psychiatrami! Za co? Za mówienie o masonach? Za niepopieranie modernizmu, Kaczora i Świętej Kremówki? Za trzymanie z narodowcami i bronienie swojego zdania i poglądów przed nauczycielami, pracodawcami, innymi przełożonymi, księdzem proboszczem, urzędasami? Ja w domu, pracy, szkole zawsze mówiłem prawdę i po stronie kłamstwa nie stanę, bo to kłamstwo!!! I co z tego po latach mam? W promieniu 20 km. mnie nie lubią, atakują, śmieją się! Sam jak palec! Domu swojego nie mam! Włóczę się. Prywaciarze u których wynajmowałem to kurwy, co drogo chcą, a pod moją nieobecność łażą po mieszkaniu i kradną, nawet lodówki nie omijając. A ja gówno zarabiałem, a ci jeszcze mnie okradali. Nienawidzę kapitalistów! Kościół przez wieki brał tych burżuji w obronę, przez co tracił wiernych!

  Teraz mam przerwę i siedzę na torach zanim mi telefon nie zdechnie. Zaraz pójdę dalej. Mam do przejścia jeszcze 70 kilometrów, a idę pieszo do najbliższej kaplicy FSSPX. Tam niedługo rekolekcje. Może mi coś doradzą. A jak nie to koniec ze mną. Życie mnie mdli! Gdzie ten Bóg?

 13. NICK said

  ??? (12).
  Sprawa jest prosta. Jeżeli nie pieprzysz Pan ‚trzy po trzy’ a Trójcę i Maryję uznajesz?
  Zawierz IM swój los. Całkowicie.
  Wydaje się jednak, żeś Pan prowodyr.

 14. Lily said

  A ten na tym zdieciu,skad sie urwal?.
  Znowu,obiecanki cacanki,byle do koryta,a potem
  pokazauja swoje prawdziwe oblocze…

 15. NICK said

  Nadto. „Sekretarz ONZ: Powinniśmy wyludnić ziemię, depopulacja to rozwiązanie konieczne aby pomóc naszej planecie”. ??? Co Pan tam pindoli?

 16. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 17. Anzelm said

  Pozwolicie się wylęgnąć robactwu . . .

  Zaczniecie podlegać ich prawom . . .

  Tytanów czas nastał !

  Ale ilu z nich się obudzi???

 18. wanderer said

  re.12
  ma Pan swiadomosc, ze stara sie Pan byc szlachetnym czlowiekiem. To najwazniejsze. Jezus mowil, ze podazanie jego droga nie bedzie latwe. Niech sie Pan nie poddaje.

 19. Boydar said

  @ ??? (12)

  Zapewne nie pocieszy to Pana, ale to nie Kościół, tylko nastajaszcze bladzie, które się w nim zalęgły jak wołki w mące chlebowej. Jeśli o bogactwie Kościół prawdziwy coś wspominał, to jedynie to, że uczciwie uzyskane grzechu nie stanowi. I żeby tą łaskę z woli Boga stosownie na pożytek wszystkich obracać.

  Nie łam się Pan, „karta nie świnia, nad ranem przyjdzie”. Aby tylko pociąg nie przejechał.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: