Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  gd-ap o Wolne tematy (53 – …
  yattakaj o Wolne tematy (53 – …
  Niedźwiedź o Profesjonalizm propagandy PiS
  AniaK o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Zimowy sen Polski
  Kojak o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Boydar o Polskie elektrownie produkują…
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Troll Polonii o Otyłość coraz większym problem…
  Birton o Rozstawiamy figury
  jasiek z toronto o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Birton o Rozstawiamy figury
  Troll Polonii o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Kwal o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Troll Polonii o Reagan też próbował zablokować…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

Proroctwo św. Franciszka z Asyżu

Posted by Marucha w dniu 2015-06-18 (Czwartek)

Święty Franciszek z Asyżu, święty Ojciec zakonu serafickiego, na krótko przed swoją śmiercią wezwał do siebie swoje duchowe dzieci i rzekł im [tłumaczenie własne, za książką: Dzieła św. Franciszka z Asyżu, s. 248n]:

Postępujcie dzielnie, moi bracia, bądźcie odważni i ufajcie Panu. Nadbiega czas wielkich prób i smutków, obfity w problemy i spory, zarówno duchowe jak i doczesne, miłość u wielu oziębnie, a złośliwość złych będzie dominować.

Szatani uzyskają nadzwyczajne siły, nieskalana czystość naszego Zakonu a także innych instytutów będzie tak przyćmiona, że będzie bardzo niewielu chrześcijan, którzy będą z całego serca i w pełnej miłości posłuszni prawdziwemu Ojcu świętemu i Kościołowi rzymskiemu.

W czas tego ucisku mężczyzna, który nie został wybrany w sposób kanoniczny, zostanie podniesiony do godności papieskiej, a poprzez swą przebiegłość będzie dążyć do pociągnięcia wielu ku błędom i śmierci.

Skandale będą się mnożyć, w naszym Zakonie dojdzie do rozłamu, a wiele innych instytutów ulegnie zagładzie, gdyż zgodzą się z błędem, miast mu się przeciwstawić.

Będzie tak wielka różnorodność poglądów, stanowisk i podziałów miedzy świeckimi, zakonnikami i duchowieństwem, że – gdyby owe dni nie zostały skrócone, jak głosi Ewangelia – nawet wybrani mogliby zostać zwiedzeni ku błędowi, gdyby podczas tego ogromnego zamieszania nie byli przeprowadzeni bezpiecznie dzięki bezmiarowi Bożego miłosierdzia.

W ów czas niektórzy gwałtownie sprzeciwiać się będą naszej Regule i sposobowi życia, i przyjdą na nas ciężkie próby. Ci, którzy okażą się wierni, otrzymają koronę życia, ale biada tym, którzy ufając wyłączne w swój zakon, popadną w letniość, nie będą oni w stanie stawić czoła pokusom, które Bóg dopuści aby wypróbować wybranych.

Ci, którzy zachowają swój zapał, trwając z gorliwością w umiłowaniu cnót i prawdy, będą cierpieć katusze i prześladowania jako odstępcy i schizmatycy, podczas gdy ich prześladowcy przynaglani przez złe duchy będą mówić, że wyświadczają Bogu wspaniałą przysługę usuwając taki śmiercionośny element z ziemskiego padołu.

Ale Bóg będzie schronieniem zasmuconych i uratuje wszystkich, którzy Mu ufają. Ci wybrani, chcąc być tacy sami, jak ich Głowa, będą działać pewnie, ufając w to, że poprzez swą śmierć nabywają sobie życie wieczne. Dokonawszy wyboru, aby bardziej służyć Bogu niż człowiekowi, nie będą się niczego obawiać i będą woleli raczej zginąć niż zgodzić się na fałsz i niewiarę.

Niektórzy kaznodzieje będą milczeć na temat prawdy, inni zadepczą ją swoimi stopami i będą jej zaprzeczać. Będą szydzić ze świętości życia. Nawet ci, którzy ją zewnętrznie wyznają, gdyż w owe dni nasz Pan Jezus Chrystus ześle nam nie prawdziwego Pasterza, tylko niszczyciela.

Za http://breviarium.blogspot.se/

Podejrzewam że papa Franek jest tym niszczycielem. [przyp. Amadeusa]

Komentarzy 11 to “Proroctwo św. Franciszka z Asyżu”

 1. bylekto said

  Też tak podejrzewam. I wybór nie był nazbyt kanoniczny (naruszone pieczęcie).

 2. PJO said

  tja… „tłumaczył” Amadeus… Raczej zerżnął. Nawet literówek nie poprawił.
  http://breviarium.blogspot.com/2013/11/w-tych-dniach-nasz-pan-zesle-nam-nie.html

 3. Marucha said

  Re 2:
  Pan Amadeus jest niewinny. To ja omyłkowo przypisałem mu tłumaczenie artykułu. Wszystkich uniżenie przepraszam.

 4. szymon said

  Jezuita nigdy nie był papieżem i nigdy nie powinien nim zostać, ponieważ jezuita ślubuje to, iż nie będzie zajmował żadnych stanowisk w Kościele. Jeśli zaś jezuita zostaje np. biskupem lub maksymalnie kardynałem musi uzyskać na tę okoliczność zgodę (zwolnienie ze ślubów) od samego papieża. Ciekawym, kto zdjął śluby z Franka, bo chyba nie Benedykt…

 5. Amadeus said

  Przepraszam za moją omyłke poprostu zapomniałem dołączyć linka i chyba z tego powodu wyszło to zamięszanie. Przepraszam.

 6. Boydar said

  „… podejrzewam że papa Franek jest tym niszczycielem …” – „po złym panie, gorszy nastanie”, obecnie jeszcze „jest dobrze, ale nie beznadziejnie”. Jeżeli mogę uklęknąć, przeżegnać się (prawą ręką) i zmówić modlitwę, a nikt do mnie nie strzela, to nie ma co narzekać. Gdyby nie internet, mało kto by wiedział, kto jest aktualnie papieżem. „Prawdziwe życie toczy się poza siecią”.

 7. Plausi said

  I przyszedł renesans

  „miłość u wielu oziębnie, a złośliwość złych będzie dominować. ”

  http://m.wyborcza.biz/biznes/1,106501,15426144,Banki_strefy_euro_beda_musialy_sie_zmierzyc_z_brakami.html?v=1&pId=26380655&send-a=1#opinion26380655

  ten renesans dominuje do dziś, albo inny przykład, metody renesansu:

  http://pppolsku.blogspot.com/2012/09/wybrane-teksty-1.html#Toledo

  wspierane nawet przez elitę watykańską

  https://marucha.wordpress.com/2015/06/16/sekretarz-onz-powinnismy-wyludnic-ziemie-depopulacja-to-rozwiazanie-konieczne-aby-pomoc-naszej-planecie

 8. Joannus said

  Ad 6
  Słuszna konstatacja Panie Boydar. Bez JXXII nie byłoby JPII, następnie bez JPII nie byłoby Franciszka.
  To jak w sztafecie, role rozpisane na pontyfikaty. Dziś niektórzy zaniepokojeni obecnym pontyfikatem powiadają, JPII nie był jeszcze taki zły, a po odejściu Franciszka powiedzą niechybnie nie był jeszcze taki zły wobec poczynań jego następcy.
  Niszczyciela upatruję w serii ”świętych” i ”błogosławionych”, która jak wszystko na to wskazuje zakończy się ”siedzibą Antychrysta” w Watykanie i ……tym co musi nastąpić aby ”Moje Niepokalane Serce zatriumfowało”- jak przekazała Najświętsza Panna Maryja w Fatimie.
  Cena odstępstwa będzie straszna, czy to w potępieniu zwiedzionych dusz, czy to dla ciał żywych na ziemi.
  Kara jest nieunikniona, a będzie ona większa od potopu, ogień spadnie na ziemię – jak podaje orędzie NMP z Akita.

 9. Boydar said

  Sama ziemia nic nie winna, Panie Dictum … Myślę, że będzie bosko sprawiedliwie i diabelsko przewrotnie. Z tymi przepowiedniami to to jest tak jak z CIA – „nic nie jest takie, na jakie wygląda”. Jeżeli nawet zostały spreparowane, to nic nie zmienia; zajęcie miejsca za kierownicą pojazdu formuły 1 (hi!) nie czyni Kubicy 🙂

  Tylko Bóg zna przyszłość, każde wróżenie z fusów, nawet najbardziej świętobliwych, to bluźnierstwo. No i w ogóle po co !?!?

 10. Anzelm said

  Prawo kanoniczne mówi, że

  po ukończeniu 75 roku życia traci się bierne prawo wyborcze!

  Bierne prawo pozwala kandydować na Papieża.

  Łamię jedno, złamałem całe Prawo!

  I proponuję dyskutować temat dalej, aż do uśmiercenia samego Prawa Kanonicznego . . .

  A po co nam Prawo, my przeca wiemy lepiej . . .

 11. grab said

  Nie czekajcie na Chrystusa , lecz weście los w swoje ręce , dalekie od mistycyzmu , lecz bliższe realizmu ! Polacy , będziemy cieszyć się wspólnym obcowaniem , bo szacunek podpowie nam kto świnia , a kto człowiek !

Sorry, the comment form is closed at this time.