Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  marcinxw o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Enya o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Liwiusz o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Peryskop o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Krystian Szeliga o Szymowski prześwietla premiera
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Węgry chcą zbudować płot na granicy z Serbią

Posted by Marucha w dniu 2015-06-19 (Piątek)

Węgierskie władze poinformowały, że planują budowę 4,5-metrowego płotu na swojej granicy z Serbią. Miałby on za zadanie powstrzymać imigrantów przed nielegalnym przekraczaniem przez nich terytoriów Unii Europejskiej.

Minister spraw zagranicznych Peter Szíjjártó poinformował, że rząd zwrócił się do resortu spraw wewnętrznych, aby ten rozpoczął przygotowania do budowy płotu wzdłuż granicy z Serbią, liczącą sobie blisko 175 km.

Polityk Fideszu powiedział, że imigracja jest obecnie najpoważniejszym problemem przed którym stoi Unia Europejska. Choć Szíjjártó uważa, że sprawa ta powinna zostać rozwiązana przez wszystkie państwa członkowskie, Węgry nie mogą dłużej bezczynnie czekać.

Instalacja płotu ma być zgodna ze wszystkimi umowami międzynarodowymi, których sygnatariuszem jest państwo węgierskie. Szíjjártó powołał się tu na przykład podobnych rozwiązań wprowadzonych przez Bułgarię i Grecję na ich granicach z Turcją. Szef MSZ Węgier poinformował, że rozmawiał na ten temat ze swoim serbskim odpowiednikiem, a negocjacje mają zostać rozpoczęte w przyszłą środę. O tej sprawie dyskutować mają też unijny szefowie resortów zagranicznych, którzy spotkają się w poniedziałek w Brukseli.

O tych planach w zeszłym tygodniu informował już premier Viktor Orban. Powiedział wówczas, że jego gabinet rozważa zamknięcie granicy z Serbią z powodu masowej imigracji, zagrażającej bezpieczeństwu wewnętrznemu Węgier. Od początku roku węgierską granicę miało przekroczyć już blisko 57 tys. osób, podczas gdy dużo mniej dotarło w tym czasie do wybrzeży Grecji i Włoch.

Plany rządu Węgier skrytykował serbski premier Aleksandar Vucić, który wyraził „szok i zaskoczenie” propozycjami swoich węgierskich partnerów. Dodał, że Serbia nie jest winna temu, iż imigranci traktują ten kraj jako terytorium tranzytowe przed wjazdem do Unii Europejskiej. Vucić zaznaczył też, że jego kraj nie jest odpowiedzialny za wojnę w Syrii, skąd obecnie przedostaje się najwięcej uchodźców. Tamtejszy minister spraw wewnętrznych Nebojsa Stefanovic wezwał natomiast UE do ochrony granic jego kraju.

Na podstawie: mno.hu
http://autonom.pl

Komentarzy 5 do “Węgry chcą zbudować płot na granicy z Serbią”

 1. Echo z Węgier said

  Dawniej co roku rozbijaliśmy nasze namioty na pięknej polanie w lesie. W krzakach odległych ok. 50 metrów znajdowało się bardzo duże mrowisko, gdzie w każdym roku widać było ogromną pracę milionów mrówek, które były tak zajęte, że nie miały czasu na odwiedzenie naszych namiotów. Pewnego lata grupa młodzieży wymagająca specjalnej troski wyrównała mrowisko z ziemią. Tego dnia byliśmy zmuszeni opuścić na zawsze nasze ulubione miejsce biwakowania ze względu inwazję agresywnych mrówek.

  Od 1979 do 2003 Irak rządzony był przez Saddama Husajna. W okresie jego rządów doszło do znacznej poprawy gospodarki Iraku a także napływu milionów emigrantów z innych państw arabskich.

  Na kontraktach w Iraku w latach 70.-90. pracowało ponad sto tysięcy Węgrów i Polaków. Zbudowali oni ponad 300 km autostrad, drogi, mosty, zapory, cementownie, elektrownie. Stawiali budynki mieszkalne i administracyjne. Powstało wiele miejsc pracy zatrudniających miliony ludzi.

  Budowano osiedla mieszkaniowe między innymi w Basra, którą wtedy ze względu na liczne kanały i stojące nad nimi piękne domy w stylu arabskim nazywano Wenecją Wschodu. Wielkie wrażenie robiły ciągnące się wzdłuż rzeki i otaczające Basrę gaje palmowe. Plantacje liczyły ponad dziesięć milionów drzew i było to największe na świecie skupisko palm daktylowych. Irak był liderem w uprawach daktyli.

  Ze względu na atrakcyjny przelicznik dolara, irackie kontrakty były dla Węgrów i Polaków bardzo opłacalne. Zazwyczaj po kontrakcie wracało się samochodem. Po 2-3 letniej pracy na budowie eksportowej w Iraku były pieniądze na kupno mieszkania lub budowę domku jednorodzinnego.

  Wielkie wrażenie robiły najcenniejsze na świecie zbiory Muzeum Irackiego w Bagdadzie, szczególnie tabliczki z pismem sumeryjskim i misterna złota biżuteria. Ze względu na ogromne bogactwo eksponatów nazywano je Luwrem Azji. Dziś są to tylko wspomnienia, bo setki ton złota i muzeum zostało rozkradzione przez terrorystów, którzy pozbawili też życia samego Saddama Husajna. Świat został wstrząśnięty tym, co przekazywały media i pokazywały kanały telewizji.

  Inwazja i długotrwała okupacja Iraku przez terrorystów to kilka milionów cywilnych ofiar konfliktu i wojny domowej. Ponad 13,6 mln ludzi stało się uchodźcami przez zbrojne konflikty w Iraku i Syrii wywołane przez terrorystów reprezentujących największe koncerny zbrojeniowe.

  Państwo Islamskie to w rzeczywistości prdukt służb specjalnych terrorystów świata stworzony do walki z Asadem. Jest to typowa wojna hybrydowa. Bojwnicy ISIS strzelają z amerykańskich karabinów M16, jeżdzą samochodami Humvee i czołgami Abrams złomowanymi na Świętej Ziemi.

  W 2001 roku terroryści świata napadli na Afganistan i zaczęli wprowadzać demokrację. Do chwili obecnej produkcja narkotyków w Afganistanie wzrosła 50-krotnie od czasu rozpoczęcia operacji wojskowej terrorystów świata w tym państwie i nadal się zwiększa, informuje Federalna Służba Kontroli Obrotu Narkotyków (FSKN).
  Bowiem w dzisiejszych czasach narkotyk jest znacznie droższy od złota!

  Kto przyczynił się do zniszczenia Libii powinien zaopiekować się jej obywatelami. Za rządów Kadafiego to Europejczycy jechali do pracy w Libii i żyli tam jak w raju. Zazdrościli Arabom, bo prąd, woda i gaz były za darmo. Rzesze turystów zapewniały godziwe dochody rodzinom arabskim, którym dawny „reżym” zabezpieczał kredyty bez odsetek i procentów. Kto obecnie odpowiedzialny jest za wielką nędzę i za zbrodnie, które są codziennie dokonywane w tym kraju.

  Przyjęcie imigrantów to zadanie wyłącznie dla tych wszystkich, którzy destabilizowali sytuacje na Bliskim Wschodzie, którzy bombardowali Libię, Irak, Afganistan, Syrię, wzniecali rewolucje arabskie w tamtych krajach.

  Bogactwo Zachodniej Europy pochodzi m.in. z rabunkowej kolonizacji krajów całej Afryki. Uchodźcy z dowolnego obrabowanego afrykańskiego państwa mogą więc śmiało odwiedzać kraj dawnych kolonizatorów.

  Dokoła nas widać grozę pożaru globalnej rewolucji demokratycznej. Płomienie dotknęły już Afganistan, Irak, Tunezję, Egiptu, Gruzję, Libię, Syrię i Ukrainę. Cechą wspólną tych wojen rewolucyjnych to wsadzenie kija w mrowisko, czyn śmiercionośny i upadek niedoskonałych ustrojów politycznych na rzecz doskonałego chaosu, przynoszącego znaczne zyski koncernom zbrojeniowym i bankom.

  Szef rządu węgierskiego Viktor Orban skrytykował na forum Parlamentu Europejskiego politykę Unii Pieniężnej (po polsku Unii Europejskiej) wobec uchodźców. System kwot przy rozdzielaniu migrantów między państwami UE tworzy tylko nowe bodźce do dalszych zysków dla sprawców tej sytuacji. – To, co proponuje Komisja Europejska graniczy z szaleństwem – powiedział premier. Węgry domagają się prawa do ochrony granic państwowych swego kraju.

  Wyjątkowo agresywne promowanie tej sprawy, manipulacja w mediach, wręcz szantaż Węgrów i Polaków oraz granie na uczuciach ludzkich. Prawda jest taka, że Syria nie jest państwem wyznaniowym i nie posiada religii państwowej a status wszystkich wyznań jest równy. Chrześcijanie nie są w Syrii szykanowani, raczej należą do całkiem uprzywilejowanej grupy. Do dziś 10% Syryjczyków to wyznawcy chrześcijaństwa, widać to na przykład po Damaszku, który zamieszkuje liczna społeczność chrześcijańska. Istnieje tu wiele kościołów a msze święte odbywają się bez przeszkód. W szkołach w których przeważają chrześcijańscy uczniowie dniami wolnymi są sobota i niedziela, w muzułmańskich zaś weekend składa się z soboty i piątku. Nie rozumiem o co tu chodzi. Czy to kolejna już manipulacja i granie na uczuciach ludzkich?

  Zdrowo myślący człowiek pyta – kto agituje i podrzuca regularnie pod nasze granice kontyngenty uchodźców?
  Należy przedyskutować powody wędrówek setek tysięcy imigrantów z Kosowa, Afganistanu, Syrii oraz Iraku.

  W Unii Pieniężnej (po polsku Unii Europejskiej) terroryści kredytowi doprowadzili miliony rodzin do bankructwa.

  Ponad 11 mln pustych domów jest w całej Europie. To ponad dwa razy więcej niż potrzeba, by zapewnić dach nad głową wszystkim bezdomnym.

  Tak wynika z danych zebranych przez redakcję „Guardiana” w całej Unii Europejskiej. Jak piszą dziennikarze tego dziennika, w Hiszpanii ponad 3,4 mln domów pozostaje pustych. Dodatkowo po 2 mln niezasiedlonych nieruchomości jest we Francji i Włoszech, 1,8 mln w Niemczech i ponad 700 tys. w Wielkiej Brytanii.

  Wielka liczba pustych domów jest też w Irlandii, Grecji, Portugalii i kilku innych krajach – wynika z badań „Guardiana”. Wiele z tych domów zbudowano w odległych kurortach w czasie boomu budowlanego lat 2007 – 2008, przerwanego przez terrorystów walutowych kryzysem finansowym. Nigdy nie były zasiedlone.

  W związku z faktem, że wiele domów i nieruchomości przejętych przez banki są w bardzo zniszczonym stanie, zaprzestano oferowanie ich do sprzedaży.Były jeszcze setki tysięcy niedokończonych budynków, które ostatecznie wyburzono, by podnieść cenę istniejących nieruchomości.

  Jeżeli z Polski dobrowolnie po przystąpieniu do UE przed terrorystami kredytowymi uciekło na Zachód około 2,5 miliona ludzi okradzonych przez banki – co było największą falą emigracyjną w dziejach Polski – to świadczy to o tym, że w kraju nie ma warunków na normalne życie bez kredytu, na znalezienie pracy, zakładanie rodzin, wychowywanie dzieci. Nastał czas aby o tym pomyśleć.

 2. Zenek said

  1
  Echo z Wegier
  Znakomita ocena obecnej katastrofy humanitarnej.

 3. Zenek said

  Zastanawiam sie, czy Orban dalej sie przyjazni z Sorosem?
  A moze zaprzyjaznil sie z Madeline ALbright ktora nienawidzi Serbow bo ja uratowali przed Niemcami w czasie wojny.

  Bo jesli nie, to dlaczego nie buduje muru chinskiego na granicy ze Slowenia, Chorwacja, Austria czy Rumunia?
  Ze do Chorwacji i Slowenii nie uciekaja uchodzcy?
  A dlaczego nie?

  No to dlaczego z Kosowa masowo uciekaja Albanczycy? Bo tam polskie wojsko i policja ich zle bronia przeciwko Serbom?
  Ile Polska placi za utrzymanie polskiego wojska w Kosowie?
  Czy pan Sikorski i pan Tusk dalej popieraja niezalezne muzulmanskie panstwo w Kosowie?

  Ten mur berlinski jest ostatnim skurwysynstwem, bo na granicy Wegier i bylej Jugoslawii mieszkaja bardzo pomieszane rodziny serbsko-wegierskie.
  I wiadomo, ze w Wojwodinie Amerykanie buduja kolejna baze militarna.

  Czy ma to moze jakis zwiazek z decyzja rzadu wegierskiego o wybudowaniu muru?
  Czy kiedys sie dowiemy, czy Orban to dran czy bohater?

 4. akej said

  @ 3
  Nie buduje, bo nie ma potrzeby. Mahmuty uciekaja przez Serbie, a Serbowie, za wysoka oplata, sluza im jako przewodnicy. Chorwaci i Slowency albanskiego mahmuckiego barachla do siebie nie wpuszczaja.

 5. Zenek said

  4
  Akej
  Zdaje sie, ze Akej nie bardzo lapie geografie Balkan. Przydalby sie mur z Bulgaria i Rumunia.

  A te mahmuty mialy pelne poparcie Polakow i polskiego rzadu.

  Serbowie powinni ich przeprowadzic WSZYSTKICH do Polski jako prezent wdziecznosci za to co Polska zrobila w ONZ i na Balkanach zeby powstalo pieklo Kosowa..
  Polacy pomagali i dalej pomagaja wypedzac Serbow z Kosowa.

  Akej nie wie albo zapomnial ze w Kosowie dalej stoi polskie wojsko i polska policja, ktore odganiaja Serbow od ich wlasnych domostw.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: