Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Gość o Tożsamość Ukrainy
  Andre Chmi. o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  NC o Tożsamość Ukrainy
  ojojoj o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  ojojoj o Upały i irracjonalizm z b…
  ojojoj o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Marcin o Wolne tematy (48 – …
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
  Mietek o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  revers o Syria uznaje republiki lu…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Nie rozumiem, o co chodzi z Syrią

Posted by Marucha w dniu 2015-06-20 (Sobota)

Dawniej co roku rozbijaliśmy nasze namioty na pięknej polanie w lesie. W krzakach odległych ok. 50 metrów znajdowało się bardzo duże mrowisko, gdzie w każdym roku widać było ogromną pracę milionów mrówek, które były tak zajęte, że nie miały czasu na odwiedzenie naszych namiotów.

Pewnego lata grupa młodzieży wymagająca specjalnej troski wyrównała mrowisko z ziemią. Tego dnia byliśmy zmuszeni opuścić na zawsze nasze ulubione miejsce biwakowania ze względu inwazję agresywnych mrówek.

Od 1979 do 2003 Irak rządzony był przez Saddama Husajna. W okresie jego rządów doszło do znacznej poprawy gospodarki Iraku a także napływu milionów emigrantów z innych państw arabskich.

Na kontraktach w Iraku w latach 70.-90. pracowało ponad sto tysięcy Węgrów i Polaków. Zbudowali oni ponad 300 km autostrad, drogi, mosty, zapory, cementownie, elektrownie. Stawiali budynki mieszkalne i administracyjne. Powstało wiele miejsc pracy zatrudniających miliony ludzi.

Budowano osiedla mieszkaniowe między innymi w Basra, którą wtedy ze względu na liczne kanały i stojące nad nimi piękne domy w stylu arabskim nazywano Wenecją Wschodu. Wielkie wrażenie robiły ciągnące się wzdłuż rzeki i otaczające Basrę gaje palmowe. Plantacje liczyły ponad dziesięć milionów drzew i było to największe na świecie skupisko palm daktylowych. Irak był liderem w uprawach daktyli.

Ze względu na atrakcyjny przelicznik dolara, irackie kontrakty były dla Węgrów i Polaków bardzo opłacalne. Zazwyczaj po kontrakcie wracało się samochodem. Po 2-3 letniej pracy na budowie eksportowej w Iraku były pieniądze na kupno mieszkania lub budowę domku jednorodzinnego.

Wielkie wrażenie robiły najcenniejsze na świecie zbiory Muzeum Irackiego w Bagdadzie, szczególnie tabliczki z pismem sumeryjskim i misterna złota biżuteria. Ze względu na bogactwo eksponatów nazywano je Luwrem Azji. Dziś są to tylko wspomnienia, bo muzeum zostało rozkradzione przez terrorystów, którzy pozbawili też życia samego Saddama Husajna. Świat został wstrząśnięty tym, co przekazywały media i pokazywały kanały telewizji.

Inwazja i długotrwała okupacja Iraku przez terrorystów to kilka milionów cywilnych ofiar konfliktu i wojny domowej. Ponad 13,6 mln ludzi stało się uchodźcami przez zbrojne konflikty w Iraku i Syrii wywołane przez terrorystów reprezentujących największe koncerny zbrojeniowe.

Kto przyczynił się do zniszczenia Libii powinien zaopiekować się jej obywatelami. Za rządów Kadafiego to Europejczycy jechali do pracy w Libii i żyli tam jak w raju. Zazdrościli Arabom, bo prąd, woda i gaz były za darmo. Rzesze turystów zapewniały godziwe dochody rodzinom arabskich, którym dawny „reżym” zabezpieczał kredyty bez odsetek i procentów. Kto obecnie odpowiedzialny jest za wielką nędzę i za zbrodnie, które są codziennie dokonywane w tym kraju.

Przyjęcie imigrantów to zadanie wyłącznie dla tych wszystkich, którzy destabilizowali sytuacje na Bliskim Wschodzie, którzy bombardowali Libię, Irak, Afganistan, Syrię, wzniecali rewolucje arabskie w tamtych krajach.

Bogactwo Zachodniej Europy pochodzi m.in. z rabunkowej kolonizacji krajów całej Afryki. Uchodźcy z dowolnego obrabowanego afrykańskiego państwa mogą więc śmiało odwiedzać kraj dawnych kolonizatorów.

Dokoła nas widać grozę pożaru globalnej rewolucji demokratycznej. Płomienie dotknęły już Afganistan, Irak, Tunezję, Egiptu, Gruzję, Libię, Syrię i Ukrainę. Cechą wspólną tych wojen rewolucyjnych to wsadzenie kija w mrowisko, czyn śmiercionośny i upadek niedoskonałych ustrojów politycznych na rzecz doskonałego chaosu, przynoszącego znaczne zyski koncernom zbrojeniowym i bankom.

Szef rządu węgierskiego Viktor Orban skrytykował na forum Parlamentu Europejskiego politykę Unii Pieniężnej (po polsku Unii Europejskiej) wobec uchodźców. System kwot przy rozdzielaniu migrantów między państwami UE tworzy tylko nowe bodźce do dalszych zysków dla sprawców tej sytuacji.

– To, co proponuje Komisja Europejska graniczy z szaleństwem – powiedział premier. Węgry domagają się prawa do ochrony granic państwowych swego kraju.

Wyjątkowo agresywne promowanie tej sprawy, manipulacja w mediach, wręcz szantaż Węgrów i Polaków oraz granie na uczuciach ludzkich. Prawda jest taka, że Syria nie jest państwem wyznaniowym i nie posiada religii państwowej a status wszystkich wyznań jest równy. Chrześcijanie nie są w Syrii szykanowani, raczej należą do całkiem uprzywilejowanej grupy. Do dziś 10% Syryjczyków to wyznawcy chrześcijaństwa, widać to na przykład po Damaszku, który zamieszkuje liczna społeczność chrześcijańska. Istnieje tu wiele kościołów a msze święte odbywają się bez przeszkód. W szkołach w których przeważają chrześcijańscy uczniowie dniami wolnymi są sobota i niedziela, w muzułmańskich zaś weekend składa się z soboty i piątku. Nie rozumiem o co tu chodzi.

Witek-z-Węgier
http://radioem.pl

Komentarzy 9 do “Nie rozumiem, o co chodzi z Syrią”

 1. Toni said

  Ktoś, kto podobnie jak ja w owym pamiętnym roku naszej akcesji do unijnego kołchozu, działał przeciw tej akcesji i głosował przeciw – nie miał już wtedy złudzeń, czemu ten kołchoz ma służyć, tak też i teraz nie ma, a wszystko, co w tej kwestii administratorzy tego kołchozu z nadania szwabów, wyczyniają z naszym krajem i innymi podobnymi do nas naiwniakami, jest tylko potwierdzeniem tamtych, słusznych i prawdziwych wyborów sprzed jedenastu lat…

 2. Joannus said

  Ja rozumiem o co chodzi w Syrii. Jest to jeden z elementów przeobrażania świata w szatany zjednoczone pod berłem starszych braci w wierze znanego ”wielkiego słowianinia”.

 3. aa said

  z tego wszystkiego wynika jasno ze kto polega za bandziorach zza Oceanu w koncu laduje z lbem w muszli-Sadam byl chlopcem na posylki w morderczej wojnie przeciw Iranowi, Kadafi polegal na Sarkozim i Berluskonim, Mursi-Egipt zamiast pogonic kundli proizraelskich chcial sie dogadac teraz zadynda jak Sadam, itd itp. Takze Putin bredzi o „partniorach” zamiast pogonic w kibini mac 5 kolumne-Miedwiediew. Biedni Polacy bula za kundelstwo „swojej” wladzy. Patrzac z boku ci „wladcy” sa durni czy co

 4. revers said

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/256707-eurodeputowany-po-marek-plura-publicznie-zazadal-wprowadzenia-w-polsce-niemieckiego-dnia-wypedzonych

  No to sa wypedzeni, i wpedzeni w unie, takze jezyk hebrajski, potem niemiecki czeka na swoja urzedowa dole

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/256707-eurodeputowany-po-marek-plura-publicznie-zazadal-wprowadzenia-w-polsce-niemieckiego-dnia-wypedzonych

  A Wielki Tusk na miare orderu Karola Wielkiego dal Grecji do 22 czerwca ultimatum, albo przyjma warunki jewrouni odnosnie oddluzenia i finansowania Grecji albo …?

  Turecki gazociag prez Grecje staje sie faktem, gdy unici znowu zapraszaja Rosje do budowy gazociagu poludniowego przez Bulgarie, i tak w kolko raz gazrurka, raz miliardowego kontraktu widokiem z orzczeniami sadow haskich i koszernych .

 5. Plausi said

  Pewne aspekty

  mogą mieć poważny wpływ na przebieg wydarzeń, szczególnie jeśli dokonać analizy imperialnej. W okresie, kiedy dochodzi od rozpoadu dominującego centrum imperium, jak dziś USA, zawsze dochodzi do poważnych poerturbacji w systemie, ten system potrzebował dwóch wojen światowych aby definitywnie pożegnać imperium brytyjskie. Tak funkcjionuje ten system.

  Rozpadające się USA, wciągnięte w dynamikę tego procesu, robią to, co w rozpadającym się imperium zawsze występuje, wiąże się to też z tym, że kadry zarządzające stają się coraz głupsze, wystawienie czarnucha jako prezydenta jest tego najlepszą demonstracją (Dablju też nie odznaczał się szczególnymi walorami umysłu ), można to zjawisko porównać z wystawieniem półgłówka Lechu na prezydenta Polski, jako demonstrację zupełnego updaku naszego kraju, czy Jelcyna w Rosji. Obu tym ostatnim towarzyszył masowy rabunek majątku społecznego, jest w USA inaczej ?

  Zwracamy na pewne aspekty zjawisk, gdyż wydają się nam istotne, nie potrafimy jednak wyjaśnić wszystkich powikłań, co najwyżej wskazać na logikę występujących tendencji.

 6. La Reine Toronto said

  http://porozmawiajmy.tv/zbankrutujmy-

 7. Echo z Węgier said

  Powyższy artykuł zamieściłem 31 maja br. jako komentarz
  http://gosc.pl/doc/2512649.Czekaja-nas-dlugie-spory-o-imigrantow
  Wczoraj artykuł ten uzupełniłem w odpowiedzi do „Węgry chcą zbudować płot na granicy z Serbią”
  https://marucha.wordpress.com/2015/06/19/wegry-chca-zbudowac-plot-na-granicy-z-serbia/
  pisząc tam o terrorystach kredytowych, którzy też są sprawcami tragedii kilku milionów rodzin w Europie.

  Głównym tematem codziennym w mediach węgierskich są terroryści kredytowi, którzy doprowadzili do ruiny około 1,3 miliona Węgrów i ich rodziny. Parlament węgierski jako pierwszy na świecie postawił im ultimatum oddania zagarniętych miliardów.

  Jak obiecał dnia 1 lutego br. w radiu Inforadio szef frakcji parlamentarnej rządzącej partii FIDESZ Antal Rogán – milion trzysta tysięcy okradzionych przez banki rodzin węgierskich otrzyma zwrot nielegalnie przywłaszczonych pieniędzy w kwocie około tysiąc miliardów forint (ok. 1.000.000.000.000 HUF).

  Jednak jest duże oburzenie społeczeństwa węgierskiego, ponieważ w dniu podpisywania umowy kredytowej w latach 2002-2008 kurs, np. 1 franka wynosił 120-160 forint. Na jesieni ubiegłego roku rząd zamroził franka po kursie 1 CHF = 256 Ft, czyli dał banksterom zarobić na głupocie ludzkiej. Wynika to z tego, że w roku 2013 ratując zadłużone przez socjalistów i liberałów państwo i ujemny budżet – zamiast kredytu z MFW Węgry wybrały obligacje, które wykupiły banki z ogromnych dochodów pochodzących z kredytów dewizowych.

  Od roku 2002 ponad 1.300.000 rodzin i firm węgierskich zaciągnęło kredyty dewizowe, reklamowane przez rządy liberalno-socjalistyczne.

  Średni kredyt to 1-2 miliony forint, ale były też kredyty na 20 milionów HUF i więcej (np. zakup kombajnu, mieszkania, maszyn i urządzeń do prywatnego zakładu, itp.).

  W ciągu 8-12 lat od rodziny lub firmy, która zaciągnęła kredyt dewizowy na 1 milion forint bank wyciągnął już 4 miliony forint pisząc obecnie na rachunku, że zostało do spłacenia jeszcze 4 miliony HUF.

  Można łatwo podsumować wyżej przedstawione zyski banków, wyjątkowe i niespotykane w innych krajach. Na szczęście w Polacy częściowo ograniczyli te banksterskie zapędy.

  Pozbawione całkowitej kontroli Węgierskiego Banku Narodowego i reklamowane przez rządy liberalno-socjalistyczne jako najtańsze na świecie kredyty dewizowe, okazały się największym przekrętem XXI wieku.

  Według tutejszej opinii takiej tragedii i spustoszenia rodzin nie spowodowani sowieci, ani też nie zdołał dokonać w czasie II wojny najlepszy przyjaciel banków – sam Adolf, który nie był też Niemcem.

  Banki, które pomagały w przygotowaniu, w rozpętaniu II wojny i mordowaniu ludzi – działały zgodnie z prawem bankowym. Rodziny hitlerowców otrzymywały regularnie pensje ich ojców i synów. Na tej podstawie żaden bank z lat wojny – nie został pociągnięty do odpowiedzialności.

  Wszystkie wojny i konflikty zbrojeniowe były i są poważnym źródłem dochodów bankowych. Obecnie kredyty dewizowe są najpoważniejszym źródłem tych dochodów, które będą spłacali dalej potomkowie oraz następne pokolenia.

  Premier Viktor Orban wciela w życie istotne posłannictwo rządu – rolę, dla której w ogóle instytucja państwa została powołana, czyli ochronę własnych obywateli przed mafią pieniężną i korporacjami. Dlatego w Brukseli przedstawiają często Węgry jako czarną owcę Europy – kraj sprawiający tylko kłopoty, a nawet niebezpieczny.

 8. […] za:   https://marucha.wordpress.com/2015/06/20/nie-rozumiem-o-co-chodzi-z-syria/ […]

 9. Kronikarz said

  -)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: