Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Oszust i hucpiarz Mariusz Cysewski uniewinnia Stepana Banderę

Posted by Marucha w dniu 2015-06-20 (Sobota)

Mariusz Cysewski oszust kłamca hucpiarz

Milosz Zeman do Ukraińców: czy znacie rozkaz Bandery dot. mordowania Polaków?

Prezydent Czech Milosz Zeman w ostrych słowach odpowiedział grupie Ukraińców, którzy wysłali do niego list „w obronie Stepana Bandery”. „Czy znacie rozkaz Bandery: „Zabijcie każdego Polaka między szesnastym a sześćdziesiątym rokiem życia?”. Jeśli nie znacie, nie jesteście Ukraińcami” – odpisał Zeman. To pozytywny gest wobec Polaków.

Prezydent Czech jest doskonale znany z ostrego języka i moralizatorskiego tonu. Grupa Ukraińców, która wysłała do niego list „w obronie Stepana Bandery” (Bandera to przywódca nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej, współodpowiedzialny za ludobójstwo ludności polskiej na Wołyniu, który na Ukrainie uznawany jest za bohatera narodowego – przyp.red.)., właśnie się o tym przekonała.

„Szanowni Ukraińcy, otrzymałem od was list w obronie Stepana Bandery. Pozwólcie mi zatem zadać dwa pytania” – rozpoczyna swój list Zeman. Dalej stawia sprawę jasno: „Po pierwsze, czy znacie rozkaz Bandery: „Zabijcie każdego Polaka między szesnastym a sześćdziesiątym rokiem życia?” Jeśli nie znacie, nie jesteście Ukraińcami. A jeżeli znacie, to czy się z nim zgadzacie, czy nie?” – pyta prezydent Czech. „Jeżeli się zgadzacie, tu kończy się nasza dyskusja” – czytamy.

W dalszej części Zeman udziela krótkiej lekcji historii. „Dla Waszej wiedzy chciałbym stwierdzić, że Stepan Bandera miał zamiar stworzyć wasalne wobec Niemiec państwo ukraińskie. Miał poparcie Alfreda Rosenberga, ale dlatego, że Hitler zdecydował, że po wygranej wojnie zasiedli Ukrainę niemieckimi rolnikami, projekt został anulowany, a Bandera został wysłany do obozu koncentracyjnego. Coś podobnego stało się zresztą na naszym terytorium w przypadku Jana Ryse Rozsévača, założyciela Flagi” – pisze Milosz Zeman.

I dalej: „Ponadto chciałbym zwrócić uwagę, że już prezydent Juszczenko ogłosił Banderę bohaterem narodowym, a teraz jest w przygotowaniu podobna deklaracja w sprawie pana Szuchowycza, znanego z tego, że w 1941 roku we Lwowie rozstrzelał tysiące Żydów”.

Zeman pisze też, że „nie może gratulować Ukrainie takich narodowych bohaterów”. „Cieszę się, że mogłem poszerzyć Waszą wiedzę i życzę wielu sukcesów w pracy” – kończy list.

Janusz Schwertner (Onet.pl, 9.01.2015)

—————————————

Vážení ukrajinisté,

obdržel jsem Váš dopis, v němž obhajujete Stepana Banderu.
Dovolte mi proto, abych Vám položil dvě otázky.

Za prvé, znáte Banderův výrok: „Zabij každého Poláka mezi šestnácti a šedesáti lety?“
Pokud neznáte, nejste ukrajinisté.
Pokud tento výrok znáte, souhlasíte s ním, nebo ne?
Pokud s ním souhlasíte, naše diskuze končí.

Pro Vaši informaci bych chtěl uvést, že Stepan Bandera hodlal na Ukrajině vytvořit vazalský německý stát. Měl v tom podporu Alfreda Rosenberga, ale protože Hitler se rozhodl, že Ukrajina bude výlučně po vítězné válce osídlena německými sedláky, tento projekt byl zrušen a Bandera byl poslán do koncentračního tábora. Něco podobného se ostatně stalo i na našem území v případě Jana Ryse Rozsévače, zakladatele Vlajky.

Dále bych Vás chtěl upozornit, že již prezident Juščenko vyhlásil Banderu za národního hrdinu, a že nyní se připravuje obdobné vyhlášení v případě pana Šuchevyče, který proslul tím, že v roce 1941 nechal ve Lvově postřílet tisíce Židů.

Nemohu bohužel blahopřát Ukrajině k takovým národním hrdinům.

Jsem rád, že jsem mohl doplnit Vaše informace a přeji Vám mnoho úspěchu ve Vaší práci.

S pozdravem
Miloš Zeman
prezident republiky

* Przeczytaj list do Prezydenta Czech Milosza Zemana, wystosowany przez członków Stowarzyszenia Klubu Inteligencji Polskiej.

http://www.nawolyniu.pl

Zastanawiam się, dlaczego Mariusz Cysewski z takim samozaparciem broni sprawy, która nie jest do obrony.
Czy dostaje za to pieniądze od banderowców?
Czy liczy na jakieś przywileje ze strony kryptoukraińców, pchających się do władzy i mediów w Polsce?
Czy jest psychopatycznym kretynem?
Czy po prostu sam jest kryptoukraińcem o nazwisku – być może – skradzionym jakiejś polskiej rodzinie, zamordowanej przez jego przodków?
Admin

Komentarze 44 to “Oszust i hucpiarz Mariusz Cysewski uniewinnia Stepana Banderę”

 1. Przecław said


  Film Ryszard Matusiaka „Zamach na Banderę”, cz.I-UPA”.

 2. Czołgista said

  Właściwie apologeci Bandery nie różnią się wiele od niektórych rodzimych komunistów, którzy wybielają decyzję Stalina odnośnie mordu w Katyniu.

 3. Naprzod said

  Panie gajowy poco pan te banderowskie scierwo nam tu pokazujesz. W pewnym sensie to tez jest oswajanie polakow Z ta tak zwana ukrainska dzicza.
  DOSC tego.

 4. Kazek said

  RE: komentarz Gajowego :”Zastanawiam się, dlaczego Mariusz Cysewski z takim samozaparciem broni sprawy, która nie jest do obrony.”

  Dlatego ,że Mariusz Cysewski nienawidzi Rosji , uważa ją za największe zagrożenie dla Polski i sprzymierzy się z każdym jej wrogiem.
  Nie jest on w tym odosobniony, wielu tzw patriotów tak myśli ale nie posuwają się do jawnej obrony banderowców , wolą o tym milczeć , twierdzą ,że współcześni banderowcy nie mają wpływu na Ukrainie.

 5. Czołgista said

  @4
  Chyba trzeba też Polski nienawidzić, żeby sprzymierzać się z jej najgorszymi wrogami, czyli banderowcami. Ten sam osobnik sugeruje w innym swoim wpisie, że współpraca ze służbami ukraińskimi to nic złego. Może stamtąd czerpie motywację i liczy na jakieś wynagrodzenie.
  Nie jest tajemnicą, że Kijów opłaca armię trolli, które spamują fora swoimi wypocinami.
  Ten probanderowski burak próbował się nawet tutaj u Maruchy promować.

 6. Czołgista said

  Ja bym dał podpis „V kolumna banderowska”.

 7. Kazek said

  RE: 4 Takim nie trzeba płacić oni robią to ze szczerego serca uważając to za patriotyczną postawę. Rosja to wg. nich sprawca wszelkiego zła jakie nas spotyka natomiast z Ukrainą było różnie i w najgorszym wypadku damy sobie radę.

  Tego typu patrioci robili powstania prowokowane przez Prusy sprowadzając na Polskę i Polaków nieszczęścia nadają oni ton w pisaniu polskiej historii wychowując rzesze swoich naśladowców w każdym pokoleniu.

  Ten osobnik jest skrajnym przykładem tego typu ludzi.
  Z wybieleniem banderowców mają jednak kłopoty byt grubymi nićmi to szyte.

 8. Czołgista said

  @7
  No właśnie, Panie Kazku. Zbyt grubymi nićmi szyte, żeby mogło przejść niezauważone w jakimkolwiek środowisku – nawet pisiorów – nawet tam byłaby to autokompromitacja, deklarować takie poglądy.
  Tu jest jakaś dodatkowa, poza programowa robota odwalana.

 9. Kazek said

  RE 8- myślę jednak,że to jedynie nadgorliwość i swoista bezkompromisowość w głoszeniu tych idiotycznych poglądów
  W internecie mozna więcej takich znaleźć

 10. //W internecie mozna więcej takich znaleźć//

  Ba… Są całe strony pełne takich gnid jak Cysewski, że wymienię tylko „niepoprawni”.pl czy sakiewiczownię. Dla tych typów spod ciemnej gwiazdy trzeba by wybudować nową Berezę.

 11. Zerohero said

  @4, Kazek

  Cysewski broni sprawy nie do obronienia, bo – zgodnie z naukami Goebelsa i XX wiecznymi osiągnięciami psychologii – kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą. Każda zakłamana kanalia to wie. Umysł ludzki jest tak skonstruowany, że gdy będzie zalewany potokiem nieskontrowanych bredni, to w końcu się podda, a potem…potem będzie jeszcze sam jej bronił.

  ONI wiedzą co robią. Trzeba ich lać równo i patrzeć czy geby równo puchną. Inaczej dojdzie do sytuacji gdy Polacy zaczną przepraszać Ukraińców za urojone winy oraz okazywać im wdzięczność za urojoną pomoc.

 12. Zerohero said

  @8, Czołgista

  Cysewski to awangarda okna Overtona

  https://en.wikipedia.org/wiki/Overton_window

 13. Zenek said

  Sedzia Sadu Najwyzszego zakapior Cysewski uniewinnia bandziora.
  Czyz to nie wspanialy gest?
  Ciekawe jak wygladala jego obrona

 14. Witek said

  Takich Cysewskich mamy więcej.
  Opole znane jest nie tylko z festiwalu, ile z byłego już wiceprezydenta miasta, niejakiego Karbowiaka.
  Prawicowca żeby nie było 🙂
  Wielkiego chwalcę OUN-UPA.
  Na pytanie kim był Szeptycki pan Karbowiak odpowiada
  – wielkim ukraińskim mężem stanu
  Na zarzut, że ukraińscy księża często błogosławili narzędzia zbrodni, pan Karbowiak odpowiada
  -Znam te opowieści pytanie tylko czy są prawdziwe. W pojedynczych przypadkach być może. Generalnie trudno je zweryfikować. Można przyjąć, że osoba opowiadająca o tych epizodach mówi prawdę. Ale Polacy na akty poświęcenia broni raczej zapraszani nie byli, a gdyby nawet to żywi by zapewne stamtąd nie wyszli. Są to więc opowiadania nie będące relacjami naocznych świadków ale przekazem z trzeciej ręki i moim zdaniem do takich informacji należy zachować duży dystans.

  Szeptycki podobno desygnował kapelanów którzy znaleźli się w dywizji SS-Galizien?

  No chyba nie jest zarzut. Za to należy go pochwalić, że nie pozostawił bez opieki duszpasterskiej Ukraińców służących w tej jednostce.

  Zresztą warto przeczytać cały wywiad z tym jegomościem
  Takich to ” polityków” wyhodowała 3 RP….

  http://www.ngopole.pl/2013/01/17/karbowiak-o-stosunkach-polsko-ukrainskich/#comments

 15. Siekiera_Motyka said

  Ad. 5 – „Chyba trzeba też Polski nienawidzić, żeby sprzymierzać się z jej najgorszymi wrogami, czyli banderowcami. ”

  Dobrze wytresowany pies nie myśli tylko reaguje.

  Ale są ludzie którzy myślą i robią tym co nie myślą niespodzianki.

  „Mark Franchetti jest jednym z najbardziej doświadczonych zachodnich korespondentów pracujących w Rosji. Od samego początku relacjonował kryzys na Ukrainie. Jednak jego relacja na temat walczącego na stronie separatystów Donbasu, batalionu „Wostok” wzbudziła na Ukrainie gwałtowną krytykę. Oskarżono go o sprzyjanie interesom Rosji. W rozmowie ze Swietłaną Reiter tłumaczy dlaczego żołnierze batalionu „Wostok” chwycili za broń.”

  http://media-w-rosji.blogspot.com/search/label/Marc%20Franchetti

  „https://www.youtube.com/watch?v=4BVPtiwdrlI”

  Cały program po rosyjsku. Gęby opadają jak go słyszą,

  „https://www.youtube.com/watch?v=6Q-yHJcHAaw”

 16. RomanK said

  Dzieki panie Gajowy za pokazywanie tego scierwa smierdzacego i prosze o pokazywanie go dopuki calkiem nie zgnije, Smrod bijacy od scierwa banderwskiego powinno przypominac Polakom , jaki gnoj nimi rzadzi!!!! I ze na nic lepszego nie zasluguja!
  BO gdyby taka odpowiedz Ukraincy uslyszeli od Prezydenta Polski…ktory mimo- ze matol; , mogl sie zapytac prezydenta Czech co powiedziec….i udzielic takiej wlasnie odpowiedzi- jakiej udzielil Jego Excelencja Prezydent Czech, nie bylo by zadnego problemu ze scierwami- jak wyzej…..

 17. Zenek said

  W Polsce niestety mieszka dosc duzo ludzi ktorzy popieraja SS
  Takim SS-manem jest pan Cysewski, czego wlasciwie nie ukrywa.

 18. Bebebe said

  Panie Naprzód, my gajówkowicze mamy tych ścierw dosyć.
  Ale może z polecenia lub przez przypadek kliknie i trafi do Gajówki kilkunastu lub kilkudziesięciu nowych dziennie…I z tych kilkunastu nowych np.lemingów chociaż dwóch przemyśli i zacznie myśleć…
  I z tego ziarna gajówkowego wzejdzie niewielki, ale wzejdzie plon.trochę chyba pokręciłam przypowieść o Siewcy, jakim jest też nasz Gajowy, ale taka jest misja Gajówki.
  A jeśli Marucha kochany czasem mówi, że temat już był wałkowany, to nie szkodzi.trzeba powtórzyć. To a propos niedawnego wpisu o Braunie.jskiś nowy się pytał, no i
  Maruchę trzepnęło.ale nowy nie zna grafiki gajówki.ja sama codziennie rano tu jestem z kawą od 5 lat, i pamiętam większość wpisów, pamięć taką wzrokową paskudną mam, a ktoś nowy nie wie, jak, ci i gdzie znaleźć…więc do oporu, powtarzać ,powtarzać, i nieść ten kaganek oświaty…
  Pójdź dziecię, ja cię uczyć będę…
  A ja chcę się pochwalić, bo dzięki mnie nie tylko gajówka zyskała 6 stałych codziennych bywalców, ale ci bywalcy przestali wierzyć żydomediom, zmienili kompletnie percepcję rzeczytywstości, i może dzięki nim zagląda tu kilku następnych…
  Może sześć wiernych osób to niewiele, ale to o 6 czytelników koszernej mniej…i o 6 osób życzliwych Rosji i Białorusi, i panu Putinowi i Łukaszence więcej.i w niektóre niedziele o jednego wiernego więcej na mszy trydenckiej w NMP we Wrocławiu…

 19. Toni said

  Każdy, kto postępuje jak Cysewski, to wyjątkowa gnida. I na nic tu jakiekolwiek próby tłumaczenia takich gnid względami światopoglądowymi, psychologicznymi czy politycznymi. Splunąć i przejść obok, gdy nic więcej nie można zrobić, a jeśli można np. moralnie rozgnieść taką gnidę, to patriotycznym obowiązkiem jest ją rozgnieść.

 20. RomanK said

  To JEST WINA WLADZ POLSKI!

  W Polsce isterniej zakaz glorfyfikacji, faszyzmu, lubdobojstwa i rasowej neinawisci!!!!!OBowiazuja prawa i sa skutecznie naduzywane w wielu przypadkach…co potwierdza e wladze o nich wiedza! Ale rozmyslnie i swiqdomie stosuja wybiorczo i przeciwko Polakom broniacym Polskiej Racji Stanu!!!!
  Gduyzby nei bylo poblazania dla budowy pomnikow gloryfikujacych UPA, rocznic i akcji polityczno propagandowych, a ich organiozatorzy zostali przykadnie ukarani zgodnei z prawem- nie byloby zadnego problemu!
  Bandreowszczyzna to tylko haniebny element, ale wazny element w stosunkach Polsko Ukrainskich…. I strona Ukrainska musi wiedziec i byc swiadoma…ze jakikolwiek udzial tego elementu w ich polityce …

  Calkowicie , absolutnie wyklucza jakiekolwiek stosunki Polsko Ukrainskie!

  Kazdy kto dopuszcza sie jakiejkolwiek formy wspolpracy z silami banderowszczyzny dokonuja zdrady Polskiej Racji Stanu i jako takie podlaga karze wg stosownych praw.
  Tego w Polsce wladze nie robia???? zatem daja swiadectwo ,
  \ ZE NIE SA ZADNYMI WLADZAMI POLSKIMI!!!!
  ZE postepuja wbrew POLSKIEJ RACJI STANU!!!!
  Wsdzedzie tam , gdzie doszlo do takich aktow z naruszeniem prawa, jak w woj Podkarpackim, Lubelskim nalezy usunac ze stanowiska natychmiast wojewodow,. komendantow wojewodzkich i prokuratorow..starostow powiatowych i powiatowych prokuratorow i komendantow i takl samo w gminach nalezy usunac wszystkich zajmujacych stanow3iaska wojtow, burmistrzow i odpowiedzialnych za afministracje i policje miejscowa…i inne stanowiska decyzyjne,wlasnie jako powod ..zezwolenie na akty bezprawia i gloryfikacji Faszyzmu i Antypolskiego Ludobojstwa!

 21. Rokitnik said

  p.Romanie. Wszyćko prawda – tylko czy ta władza NIE reagująca, jest naprawde POLSKA? Wg. mojego wyczucia ci wyżej sa ichne sojuszniki, ( nakazowi) a ci na dole, DURNIE powiązani niciami z d r a d y !!!

 22. RomanK said

  Szanowny panie Rokitnik co do tego nie mam najmniejszej watpliwosci piszac :..cyt:
  ….. zatem daja swiadectwo ,
  \ ZE NIE SA ZADNYMI WLADZAMI POLSKIMI!!!!
  ZE postepuja wbrew POLSKIEJ RACJI STANU!!!!

 23. Kojak said

  #Wydaje mi sie ze my za bardzo skupiamy sie na tym, bydlaku zostawiajac rzadzacych lajdakow w spokolu ! To przeciez te lajdaki tez gorliwie popieraja rzadzacych na Ukrainie pogrobowcow zbrodniarzy z UPA ! To kreatura Komorowski byl na Ukrainie kiedy bandziory z UPA podejmowali ustawy slawiace zbrodniarzy ! To rzadzacy zwyrodnialcy gorliwie i murem stoja za zbrodniarzami z UPA ! My o tych smieciach zapominamy ! O nich takze nieustannie powinniśmy pamietać! O bandziorach z PIS ktorzy krzyczeli na Majdanie na czesc zbrodniarzy z UPA ..slawa herojam ! ! !

 24. RomanK said

  W swietle powyzszych wypowiedzi..oczywiscie panie Kojak ..wydaje sie panu.

 25. Przecław said

  ”. „Czy znacie rozkaz Bandery: „Zabijcie każdego Polaka między szesnastym a sześćdziesiątym rokiem życia?”. Jeśli nie znacie, nie jesteście Ukraińcami” – odpisał Zeman. To pozytywny gest wobec Polaków ”

  Przecież ten rozkaz idealnie odpowiadał planom Niemiec wobec Polaków w szczególności, a wobec Słowian w ogólności. To tylko fragment GeneralplanOst. Niemcy posłużyli się ślepym narzędziem jakim byli „Ukraińcy”, których sami wyhodowali i których prowadzili na pasku. Nie ma wątpliwości, że plan jaki rozkaz oni ułożyli i podsunęli głupkowi Banderze do podpisania. Te zbrodnie zostały dokonana na terytorium pod ich administracją i oni w pełni za nie odpowiadają. Od tego czasu nigdy nie przyznali się do tej podłej dywersji i kierowania ludobójstwem band kierowanych przez nich samych za pośrednictwem UPA-OUN. Niestety Putin w przemówieniu w Gdańsku 2009 próbował rozmyć odpowiedzialność Niemiec hitlerowskich za zbrodnie 2WŚ i przerzucić odpowiedzialność ze sprawców na ich ofiary. To jest ta „:cwana” rosyjska polityka podlizywania się prusactwu, która zawsze kończy się poderżnięciem gardła Rosjanom w ramach niemieckiej „wdzięczności”.

 26. wi42 said

  @25
  „Niestety Putin w przemówieniu w Gdańsku 2009 próbował rozmyć odpowiedzialność Niemiec hitlerowskich za zbrodnie 2WŚ i przerzucić odpowiedzialność ze sprawców na ich ofiary. ”
  Tutaj link – http://dzieje.pl/aktualnosci/przemowienie-premiera-putina-na-obchodach-70-rocznicy-wybuchu-ii-wojny-swiatowej
  czegoś podobnego tam nie ma.
  „cwana” rosyjska polityka podlizywania się prusactwu”
  Wszystko jest względne – jeżeli podlizwanie się jest „cwaną” polityką, to całowanie w d..pę jest wg. tej definicji szczytem cwaniactwa. A kto to robi?

 27. Cadyk said

  nie dostaje pieniądze, nie liczy na przywileje, nie jest psychopatycznym kretynem, nie jest też kryptoukraińcem…. Poprostu w tym kurwidołku nie ma większej dolegliwości psychicznej niż nienawiść do ruskich.

 28. RomanK said

  Ujjjjj,,nadepnieto na jendzyk …a to boli:-))))))

 29. Boydar said

  Istotą rzeczy najszerzej rozumianej, jest nasz stosunek do dziejącego się zła, tu i teraz. Nie za lat sto. To co było sto lat temu, jest ważne, owszem, ocenie podlega oraz jej wymaga w sposób szczególny; jednak sprawy bieżące rzutują bezpośrednio na przyszłość naszą i naszych potomków. Historia, polega na spłacie długów, teraźniejszość zaś, na zaciąganiu nowych.

  Ma Gajowy rację. Bandytów trzeba je bać na bieżąco; kiedy już zgniją, to żadna sztuka ni zasługa. A i pożytek średni.

 30. HDKK (Honorowa Dywizja Komandosów Kultury) said

  Panie Gajowy, zlituj się Waćpan. Znowu ten cysewski!

  Ile mozna. To indywiduum zasługuje na wymazanie z rzeczywistości.

  Nas nikt tak nie zapromowal.

 31. HDKK (Honorowa Dywizja Komandosów Kultury) said

  Tera na powazniej.

  Z pewnego punktu widzenia, ten jak mu tam, robi prawidłową robotę. Dokłada swój udział w odpolaczaniu Europy. W tej chwalebnej działalności księża błogosławili zwyrodnialców, święcąc piły i siekiery mające byc użyte do eksterminacji Polaków. W oczach świata jesteśmy bowiem tym, czym dla nas są szkodliwe insekta, które traktujemy zwiniętą gazeta wyborczą.

  Takoż mamy potężny konflikt interesów dotyczący kwestii być albo nie być.

  Zastanawia tylko, czemu tak zwane polskie władze całym sercem popierają neobanderyzm przeciw własnemu narodowi (ekspresja umowna).

  A może zastanowiwszy się niego głębiej nad problemem, wcale to nie zastanawia ani nie dziwi?

  Cholerny świat……..

 32. HDKK (Honorowa Dywizja Komandosów Kultury) said

  Zreflektowaliśmy się za późno. Aby cos popierać całym sercem, trzeba je mieć.

 33. ENKI said

  Z powodu działalności w Polsce takich neo-banderowców jak Cysewski, uważam za konieczne powołanie:
  STOWARZYSZENIA RODZIN POSZKODOWANYCH W RZEZI WOŁYŃSKIEJ
  z siedzibą w Przemyślu, Chełmie, Lublinie.
  Stowarzyszenie to powinno podjąć zadania:
  – Dokumentacja zbrodni ludobójstwa
  – Dbałość o pamięć i godność ofiar /w 2015 r. w kijowskim klubie danie mięsne pt.: rzeź wołyńska !!!/
  – Gromadzenie funduszy na pomniki, materiały historyczne i procesy przeciw kontynuatorom banderyzmu
  – Udział delegacji dotkniętych ludobójstwem /z Wandei,Tambowa, Ukrainy/ w rocznicach Rzezi Wołyńskiej
  – Sporządzanie i publikowanie list neobanderowców- kłamców o Rzezi Wołyńskiej
  oraz kontynoatorów – szerzycieli ideologii UPA- OUN
  /takich jak Cysewski, Niesiołowski, Kowal i posłowie, którzy przegłosowali: „zbrodnia o znamionach…./

  Publiczna działalność Cysewskiego jest antypolska i antyukraińska.

 34. Czołgista said

  @HDKK
  „W tej chwalebnej działalności księża błogosławili zwyrodnialców, święcąc piły i siekiery mające byc użyte do eksterminacji Polaków.”

  Z tym, że te piły i siekiery przeżynały ich rzymskokatolickich kolegów. Banderowcy nienawidzili rzymskiego katolicyzmu i polskości.
  Jest to banda Chazarów, którym chrzest tak naprawdę nigdy się dobrze nie przyjął i nadal są barbarzyńską i rządną niewinnej krwi hołotą,
  Niestety Krk na to nie zareagował jak należy. Nie sięgnął po odpowiednie narzędzia takie jak ekskomunika i publiczne potępienie zbrodni, a efektem tego będzie, że Kościół katolicki będzie wiązany z tymi mordercami, którzy kryli się za katolicyzmem.

 35. Jan Rokicki said

  Ukrowski IPN już wie kto jest winien rzezi Polaków.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/szef-ukrainskiego-ipn-w-polskim-radio-zbrodnie-upa-na-polakach-mialy-charakter-indywidualny

 36. akej said

  Wiem, ze widok takiego scierwa jak Cysewski powoduje odruchy wymiotne. Jednak takie scierwa nalezy pokazywac codziennie, dopoki one nie zdechna. Dlatego proponuje aby ciagle pokaywac „galerie” tych typkow.

 37. RomanK said

  ad29…Owszem panie Boydar..dlatego zeby sie od tego wywinac stosuje sie metode na historie:-))))
  Tzn zajmuje sie stanowisko wobec faktow hostorycznych , zeby nie byc posadzonym o sympateri obecjne:-)))Oczywoscie wszarstwo wielkiego gatunku, ale ogromnei rozpowszechnione w Polsce…
  Cala ta psudo parchata sarmac ka kultura wypelniona JEST TA QUASI HISTORYCZNOSCIA…:-))) a dowodem rozliczne rekonstrukcje….gdzie srajuszci w pory..odgrywajac zwycieskie bitwy z przeszlosci unikaja walki w slusznej sprawie dzis tu i teraz!
  Nie widzi pan tego???
  Kiedys na zaproszenie jednego z wojewodow przyjechala delegacja ze Lwowa…i powiadaja , chcieli z nami jechac banderowcy…ale my ich nie zabralismy.
  DObrze zrobiliscie!

  Nie zrobil tego nastepny wojewoda , kiedy zjechali razem z innymi i banderowcy ,…oczywiscie nieproszeni…i oto zamiast zachowac sie jak Polak i powiedziec … SSyny macie 45 min na przekroczenie granicy ,,ssyny ,,zatem spierdalac ……wszyscy!
  Pan wojewoda wita sie z nimi- jakby nigdy nic…czym chata bohata:-)))
  Panie Boydar czuji pan salo????

 38. NICK said

  Tak ogólnie to czkawka a raczej wszelkie wypróżnianie po różnych powojennych „akcjach”. Tak było zaplanowane i tak się dzieje. PIS-da jest całkowicie „zukrainizowana”.

  P.S. „Ja, Wisła. Ja Wisła”. Po co to było? Ach. To już? Zawisłam???
  Potwierdzam zgon.

 39. SAP said

  Cysewski powinien wylądować tam, gdzie ta kamera:

 40. Boydar said

  Tak, Panie Romanie, czuję.

 41. RomanK said

  PaNIE SAP..pan jakis sadysta jest czy ki???? takim scierwem….. takie mile swineczki karmic????

 42. SAP said

  Kamera trafiła w Prawy Sektor Kabanskoj Obłasti.

 43. ten facet said

  na swojej stronie obraża Gajowego. Twierdzi, że zna imię i nazwisko Maruchy, oraz adres zamieszkania. Wraz z swoimi koleżkami próbuje dowiedzieć się kim z nazwiska są wszyscy odwiedzający gajowkę!

 44. Czołgista said

  Koledzy Cysewskiego z batalionu Azow przy pracy (dosłownie).

  @43
  Gajowy podał swoje dane publicznie, więc nie odkryto Ameryki. Resztę gróźb Cysewskiego nie można brać na poważnie, bo jak widać nie ma nawet przyjaciół w prokuraturze. Ot, taka płotka – z tym, że probanderowska.
  Mnie bardzo miło z tego powodu, że go boli d.pa i teraz chce wyłapać wszystkich anonimów. W końcu się skompromitował w oczach środowisk kresowych/patriotycznych i my wspólnie przyłożyliśmy do tego rękę.

Sorry, the comment form is closed at this time.