Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Gość o Tożsamość Ukrainy
  Andre Chmi. o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  NC o Tożsamość Ukrainy
  ojojoj o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  ojojoj o Upały i irracjonalizm z b…
  ojojoj o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Marcin o Wolne tematy (48 – …
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
  Mietek o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  revers o Syria uznaje republiki lu…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

System Rezerwy Federalnej

Posted by Marucha w dniu 2015-06-23 (Wtorek)

Jednym z etapów budowania Nowego Porządku Świata, było stworzenie centralnego, prywatnego systemu bankowego w Stanach Zjednoczonych – okręcie flagowym światowej finansjery.

Już wiele lat wcześniej rodzina bankierska Rotschildów stwierdziła, że kontrolując system kredytowy danego państwa, kontroluje się jego gospodarkę i politykę. Podobnie Lenin twierdził, że ustanowienie banku centralnego to dziewięćdziesiąt procent komunizacji kraju. W istocie jednak owe banki centralne nie były własnością państwa, tylko prywatnych korporacji. Dlatego też Bank Anglii, Bank Francuski, czy Bank Niemiecki nie były w posiadaniu rządów, lecz wyłącznie prywatnie posiadanymi monopolami, darowanymi zwykle przez głowę państwa za pożyczki ([5] str. 168).

W przypadku Stanów Zjednoczonych początkowo korzystano z tysięcy zupełnie niezależnych banków, stanowiących własność na poziomie lokalnym. W 1791 r. Kongres ustanowił bank centralny, pierwszy bank Stanów Zjednoczonych, przyznając mu dwudziestoletni patent. Rząd posiadał jedynie dwadzieścia procent udziałów, resztę posiadały osoby prywatne, z czego zdecydowaną większość stanowiły udziały Rotschilda.

W 1811 roku patent nie został odnowiony z powodu sprzeciwu banków stanowych, które nie zgadzały się z systemem centralnym. Jednak w 1816 roku Kongres po raz drugi koncesjonował Bank Stanów Zjednoczonych ([5] str. 169). W 1822 roku prezydent Andrew Jackson „uśmiercił Bank Stanów Zjednoczonych, zakładając veto wobec kolejnej ustawy odnawiającej patent. W następnym roku zupełnie wycofał on stamtąd fundusze USA, mówiąc – „jesteście gniazdem żmij – złodziei. Zamierzam wyrwać was z korzeniami i na Boga wiecznego wyrwę was .” Stwierdził on, że Bank stanowi „władzę pieniężną” i monopol używany przez „bogatych i silnych” dla ich wyłącznej korzyści (…) oskarżył otwarcie Bank o wtrącanie się do polityki poprzez udzielanie kongresmenom pożyczek dla wywarcia wpływu na ustawodawstwo (…)

Jackson faworyzował politykę „twardego pieniądza”, opierając walutę krajową na złocie i srebrze. 8 stycznia 1835 r. Jackson spłacił ostatnią ratę długu państwowego. Był on jedynym prezydentem, który tego dokonał”.

Mimo tego potęga międzynarodowych banków pozostawała nadal mocna. Jak się uważa właśnie to one sfinansowały wystąpienie Południa z Unii, co spowodowało wybuch Wojny Domowej. Podobnie śmierć prezydenta Abrahama Lincolna była najprawdopodobniej bezpośrednim następstwem tego, że odmówił on przyjęcia oferty złożonej przez Rotschildów i dotyczącej finansowania Północy.

Wedle tych ustaleń Rotschildowie działali poprzez Judaha P.Benjamina, agenta Południa, by wynająć Wilkesa Bootha dla zabicia Lincolna ([5] str. 170). Wkrótce pojawiają się kolejne naciski, ze strony bankierów międzynarodowych by przywrócić bank centralny, ale tym razem nie państwowy, ale prywatny. Na początku XX wysłali oni swoich ekspertów, by asystowali oni przy ostatecznych narodzinach amerykańskiego systemu bankowego. W 1907 roku na ich polecenie przybył do USA Paul Moritz Warburg, ze sprzymierzonej z Rotschildami firmy bankowej. W tym samym roku J.P.Morgan rozpuszcza pogłoski na temat niewypłacalności konkurencyjnego banku. Jak stwierdza badacz Des Griffin ([5] str. 170) :

„Stany Zjednoczone pogrążyły się w kryzysie monetarnym, mającym wszelkie znamiona sprytnie zaplanowanej „roboty” Rotschilda. Wynikła stąd panika zrujnowała finansowo dziesiątki tysięcy niewinnych ludzi w całym kraju i – przyniosła miliardy elicie bankowej. Cel „kryzysu” był dwojaki: (1) spowodować finansowe „zabicie” krajowców i (2) wzbudzić w Amerykanach „wielką potrzebę” banku centralnego.”

Powstała w 1907 roku panika sprawia, że Kongres ustanawia Narodową Komisję Monetarną z senatorem Nelsonem Aldrichem na czele, który jest związany bardzo ściśle z bankierami międzynarodowymi. Jego córka wyszła za Johna D.Rockefellera Jr., którego wnuk, Nelson Aldrich Rockefeller został w 1974 roku wiceprezydentem USA ([5] str. 171).

Wspomniana Komisja straciła blisko dwa lata na badaniu centralnego systemu bankowego w Europie. Pod koniec 1910 roku dochodzi do niezwykle ważnego, tajnego spotkania bankierów międzynarodowych, w czasie którego zapada ostateczna decyzja o powołaniu w USA centralnego systemu bankowego pod nazwą Federal Reserve System. W wyniku tego władza kreowania pieniądza została przeniesiona z rządu amerykańskiego na małą grupę prywatnych bankierów:

„W 1910 roku grupa międzynarodowych bankierów zebrała się pilnie na wyspie Jekyll koło Brunswicku (Georgia, USA). Aby się mogło odbyć to tajne spotkanie, ewakuowano wszystkich mieszkańców wyspy. Strażnicy uniemożliwili wejście intruzom w czasie trwania obrad. Później dowiedziano się ,że „rząd niewidzialny” świata zachodniego zdecydował się na utworzenie Federalnego Banku Rezerw i pozwolił rządowi i kongresowi amerykańskiemu, aby bank dokonywał emisji pieniędzy i kredytów [2] str. 138) (…)

Na wyspie Jekyll spotykają się senator Aldrich, Warburg, Vanderlip (od Rockefellera), Davson, Strong (od Morgana), gdzie dyskutują możliwości centralizacji banków. Kongres amerykański zmienia status dwunastu banków regionalnych, należących do Rezerwy Federalnej. Banki te mają skupić w 1914 roku 7525 banków narodowych ze średnimi obrotami 400 000 dolarów nie licząc rezerw. Również zmiany obejmują 1064 banków prywatnych poza systemem, które muszą przeprowadzić subskrypcje kapitału z Banków Rezerwy w wysokości 6% swoich zasobów i złożyć kaucję 7, 10 albo 13 procent swoich zasobów. Centralizacja obejmuje 14512 banków stanowych ze średnimi obrotami 135000 dolarów. Powstała organizacja bankowa z centralną władzą pod nazwą Federal Reserve System .” ([2] str. 94) .

Wkrótce potem Aldrich wniósł do Kongresu tak zwany Projekt Aldricha, który jednak wzbudził tyle podejrzeń, że został odrzucony. Nieco później wprowadzono go ponownie pod nazwą Aktu Rezerwy Federalnej, który to akt tworzył prywatny bank centralny i przyznawał mu zupełną kontrolę stopy procentowej i rozmiaru narodowej podaży pieniądza czyli mówiąc dosłownie dawał mu „licencję” na drukowanie pieniędzy.

Ostatecznie zmęczony obradami Kongres przyjął w dniu 23 grudnia 1913 roku Akt Rezerwy Federalnej ([5] str. 171).W wyniku tych decyzji, począwszy od tego roku prywatny system bankowy ma monopol na emisję pieniędzy oraz kontrolę kredytu narodowego w USA. Co więcej Federalny System Rezerw nie podlega praktycznie żadnej kontroli politycznej.

Ważną konsekwencją tej narady było podjęcie decyzji gospodarczo-finansowych zobowiązujących USA do udziału w wojnie, która zresztą wkrótce wybuchła. Mimo, że jeszcze w dniu 4 sierpnia 1914 r. Stany Zjednoczone formalnie deklarowały zachowanie neutralności pod względem wojskowym, to w istocie od dłuższego czasu wspomagały intensywnie walczące strony. Ogromne pożyczki z Federalnego Banku Rezerw pomogły w znacznym stopniu w kontynuacji I wojny światowej, na długo po tym jak cała Europa była już bankrutem ([1] str. 9).

Od października 1914 roku rząd USA pozwala na pożyczki i dostawy dla aliantów za pośrednictwem firmy Morgana oraz na inną pożyczkę dla Francji z banku Kuhn, Loeb & Co. W wyniku tego, zanim jeszcze Amerykanie wysłali swe oddziały do Europy, Stany Zjednoczone pożyczają aliantom 2500 milionów dolarów zaś Niemcom „tylko” 45 milionów ([2] str. 95). Po przystąpieniu w 1916 roku USA do wojny poprzez duże banki płynie nadal ogromny strumień pieniędzy. Rynek eksportowy USA wzrasta z 2329 milionów dolarów w 1914 r. do 8080 milionów w 1920 r, zaś import z 1839 do 5278 milionów.

W wyniku tych działań Stany Zjednoczone przechwytują rynki handlowe Niemiec i Anglii w Azji oraz w Ameryce Południowej, przenosząc ośrodek władzy ekonomicznej z Londynu do nowego Jorku, a największe zyski uzyskują grupy bankowe Morgana i Kuhn-Loeba [2] str. 139).

Niejednokrotnie tajne finansowanie różnych światowych konfliktów i wojen przez bankierów międzynarodowych odbywało się poprzez różnego rodzaju fundacje, zwolnione od opodatkowania. Najważniejsza z nich to „Fundacja Carnegiego dla Pokoju Międzynarodowego” (Carnegie Endowment for International Peace), powołana w 1908 roku w czasie prac nad Federalnym Bankiem Rezerw. Jej pierwszym prezesem był Daniel Gilman, absolwent uczelni w Yale, gdzie w 1852 roku wstąpił do elitarnego bractwa masońskiego „Skull and Bones” (Czaszka i Piszczele), które było związane ściśle z iluminizmem Weishaupta.

Jak ujawniono dopiero po wielu latach, członkowie Fundacji Carnegiego, jakby na przekór jej nazwie, przez pierwszy rok zastanawiali się nad tym „czy jest jakakolwiek znana człowiekowi skuteczniejsza od wojny droga, która zmieniłaby w takim samym stopniu życie całej ludzkości”. Według Normana Dodda, w latach 1950-tych przewodniczącego jednej z komisji amerykańskiej Izby Reprezentantów, członkowie Fundacji dyskutowali nad włączeniem USA do wojny poprzez kontrolę nad Departamentem Stanu. Dodd poświadczył także, iż po przystąpieniu Stanów Zjednoczonych do I wojny światowej, prezydent Wilson otrzymał od owej Fundacji telegram z radą ,żeby „nie spodziewał się że wojna skończy się zbyt prędko .” Z pomocą Fundacji Rockefellera miała ona także przejąć kontrolę nad systemem edukacji i zmienić nauczanie historii USA ([1] str. 8).

Federalny Bank Rezerw odegrał także pewną rolę w wywołaniu Wielkiego Kryzysu i wynikającej z niego recesji w okresie międzywojennym. W tym samym czasie wprowadzono w USA podatek dochodowy i pozbawiono mocy amerykański system celny. Co ciekawe „centralizacja handlu w rękach państwa poprzez bank narodowy z kapitałem państwowym i wyłącznym monopolem ” oraz „stopniowany podatek dochodowy” zostały wymienione jako cele udanej rewolucji komunistycznej w „Manifeście Komunistycznym” ([1] str. 9). Tymczasem Mimo upływu wielu lat System Rezerwy Federalnej przetrwał, rósł stale w siłę, nawet mimo kwestionowania jego legalności przez niektóre znane osoby ([5] str. 172-173) :

„W 1971 r. New York Times Magazine doniósł, że kongresman Louis Fadden, członek Komisji Izby Reprezentantów do Spraw Bankowość. Waluty w latach 1920-1931, zauważył, że przyjęcie Aktu Rezerwy Federalnej stworzyło „superpaństwo rządzone przez międzynarodowych bankierów międzynarodowych przemysłowców, działających razem w celu zniewolenia świata dla swojej własnej przyjemności”. (…) W niespełna cztery lata od jej ustanowienia w 1913 r., w czasie I wojny światowej Rezerwa Federalna pożyczyła amerykańskie dolary komunistom sowieckim natychmiast po rewolucji rosyjskiej. Jak zobaczymy, podobny zastrzyk amerykańskiej gotówki miał miejsce w niespełna trzydzieści później, w czasie następnej wojny światowej. 15 czerwca 1933 r. kongresmen

Mc Fadden wyjaśniał Kongresowi, co Rezerwa Federalna wraz z Chase Bank Rockeffelerów (mającym wkrótce połączyć się z Manhattan Bank Warburga w Chase-Manhattan Bank) uczyniła na rzecz nieopierzonego jeszcze rządu komunistycznego. Rząd sowiecki otrzymywał fundusze ze Skarbu Stanów Zjednoczonych z rąk Rady Rezerwy Federalnej i Banku Rezerwy Federalnej, działając poprzez Chase Bank … dostalibyście zawrotu głowy widząc, jak wiele pieniędzy amerykańskich podjęto ze Skarbu Stanów Zjednoczonych na rzecz Rosji. W tym samym mniej więcej czasie Chase Bank zaczął sprzedawać bolszewikom obligacje w USA …”

Zdaniem Williama Gilla Federalny Bank Rezerw, którego nowojorska siedziba mieści się oczywiście w jakże znanych okolicach 120 Broadway, jest „największą fabryką długów w całej historii ludzkości na planecie Ziemia” ([1] str. 8). Okazuje się także ,że jest on głównym kredytodawcą Stanów Zjednoczonych ([5] str. 173) :

„Od 1835 r., gdy prezydent Jackson spłacił dług państwowy trzeba było 147 lat na to, by sięgnął on biliona dolarów. Potem trzeba było już tylko czterech lat, by doszedł on do dwóch bilionów. W 1989 r. dług państwowy osiągnął trzy biliony dolarów. Spłaty odsetek tylko w roku podatkowym 1989 wzrosły do ponad 240 miliardów dolarów. Łączna kwota zebrana tytułem indywidualnego podatku dochodowego wynosiła tylko 445 miliardów dolarów. Innymi słowy, ponad połowa tego co Amerykanie wpłacają jako federalny podatek dochodowy, idzie do kieszeni bankierów. Jasnym jest, że Stany Zjednoczone są dosłownie na łasce olbrzymiego monopolu prywatnego, kontrolowanego przez garstkę ludzi, których nikt nie wybierał .”

Jak z powyższego wynika „produkcja” waluty narodowej w USA należy do korporacji banków prywatnych, które pozostają w rękach bardzo wąskiej grupy ludzi, a „Kontrolując emisję waluty, system kredytowy państwa, kontroluje się jego gospodarkę, a kontrolując system kredytowy i gospodarkę jest się właścicielem całego państwa: mianuje prezydentów, premierów, rządy, posłów, senatorów, ambasadorów; kieruje polityką zagraniczną, wyznacza kierunki wewnętrzne. Steruje się zwłaszcza mediami, propaganda bowiem jest tym czym pałka w ustroju totallitarnym .” ([7] str. 388).

Tak więc Amerykański Federalny Bank Rezerw (US Federal Reserve Bank), jeśli chodzi o pieniądze, jest dyktatorem, który posiada absolutną autokratyczną władzę nad narodem amerykańskim, a pośrednio i nad resztą świata.

W USA politykę monetarną kontroluje siedmiu członków Zarządu Rezerw Federalnych, dwunastu prezesów i stu ośmiu dyrektorów dwunastu Banków Rezerw Federalnych. W sumie jest to 127 osób, które działając potajemnie mają decydujący wpływ na politykę finansową USA.

Ponadto w Systemie Rezerw Federalnych istnieje jeszcze bardziej elitarna grupa zwana Komitetem Otwartego Rynku (Open Market Comittee). Składa się ona z siedmiu członków Zarządu Rezerw Federalnych oraz pięciu z dwunastu prezesów Banków Rezerw Federalnych – w sumie dwanaście osób ([8] str. 34). Komitet ten zbiera się co trzy tygodnie w Waszyngtonie na tajnych, zamkniętych dla postronnych obserwatorów spotkaniach, podczas których podejmowane są decyzje dotyczące polityki finansowej, systemu monetarnego, wysokości odsetek itp. Co więcej w owych zebraniach nie może uczestniczyć nawet prezydent USA. Jak pisze D.Manifold ([8] str. 34-35) :

„240 milionów rzekomo wolnych Amerykanów zgadza się na taką absurdalną sytuację – i to jest nie do wiary. Nie jest to jednak aż tak niewiarygodne gdy pojmuje się głębię ich niewiedzy na temat tego, co dzieje się na najwyższych szczeblach. Owe miliony ludzi traktowane są tak, jakby były gromadą opóźnionych w rozwoju dzieci, których opiekunowie wiedzą najlepiej co jest dla nich dobre. Przez dwadzieścia lat w biznesie, około pięć miesięcy w roku, miałam możliwość spotykać Amerykanów codziennie. Nigdy nie traciłam okazji aby sprawdzić ich wiedzę na temat spisku i tych, którzy władają pieniądzem. W ciągu tych wszystkich lat spotkałam zaledwie jedną osobę, która coś wiedziała na temat owej potęgi kontrolującej nasze życie. Był on urzędnikiem rządowym w stanie Massachusetts.

Jedyną rzeczą, jakiej obawiają się ci ludzie, to dekonspiracja, a każdy kto odważy się na takie przedsięwzięcie może oczekiwać, że wdepczą go w błoto, a nawet pozbawią życia. Bank Światowy (World Bank), Bank Eksportu i Importu (Export-Import Bank), Międzynarodowy Fundusz Walutowy (Intemational Monetary Fund) – to wszystko są instrumenty utworzone przez wtajemniczonych aby mogli kontrolować ludzkość .”

Literatura:

1. D.Cuddy – „Nowy Porządek Świata” – Poznań 1997.
2. J.A.Cervera – „Pajęczyna władzy” – Wrocław 1997.
3. R.Gładkowski – „Myślącym pod rozwagę” – Toronto 1984.
4. H.Pająk – „Piąty rozbiór Polski” – Lublin 1998.
5. W.T.Still – „Nowy Porządek Świata” – Poznań 1995.
6. P.Virion – „Rząd Światowy” – Warszawa 1999.
7. H.Pająk – „Bestie końca czasu” – Lublin 2000.
8. D.Manifold – „Fatima i wielki spisek” – Poznań 2000.

http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/novus/rezerwa/rezerwa.html

Komentarze 53 do “System Rezerwy Federalnej”

 1. zar said

  Nie zamierzam polemizować z przytoczonymi tu faktami. Z faktami się nie dyskutuje. Zastanawia mnie jedno: w co oni (bankierzy/iluminaci/hucpiarze) inwestują te ogromne zdobyte/ukradzione/wyłudzone kapitały? Inaczej: co „wyrasta” za te pieniądze. Biorąc pod uwagę skalę zjawiska, powinno to być coś bardzo dużego. Bo tak: 1) nie bardzo w przemysł (ten w USA leży; 2) nie bardzo w budynki – piramidy bogactwa unaoczniłby nawet największemu ignorantowi „kto tu rządzi”; 3) nie bardzo w ludzi – armie urzędników, dziennikarzy i właściwe finansują się w ramach systemu, a tu chodzi o pieniądze wyjęte z systemu; 4) pewnie nie trzymają tego „na koncie”, bo ich władza opiera się na wierze frajerów właśnie w takie „konta”, a sami chyba się za frajerów nie uważają; 5) nie bardzo w złoto, bo cena rosłaby szybciej – choć, z wymienionych, najprędzej, część, właśnie w to; 6) na sam Izrael aż tyle nie idzie… Mój wpis to nie podpucha, naprawdę nie wiem: gdzie to „idzie”? To co prawda wirtualna forsa, ale tak samo wirtualną obraca każdy z nas.

 2. Boydar said

  „… 38 (?) milionów rzekomo wolnych Polaków zgadza się na taką absurdalną sytuację – i to jest nie do wiary …”

  Jak najbardziej do wiary, wiara bowiem czyni cuda. W tym konkretnym przypadku, wiara owa zakłada, że bez naszego udziału stanie się lepsze jutro.

 3. z sieci said

  Definicja pieniądza fiducjarnego jest taka, że ma on wartość, ponieważ ludzie myślą, że ma wartość.

  Ale samo wyprodukowanie pieniądza fiducjarnego przez bank, jeszcze nie daje mu dochodu. Pojawia się on w dopiero momencie wprowadzenia pieniądza do obiegu gospodarczego, to znaczy – w momencie znalezienia osoby fizycznej, albo prawnej, która ten pieniądz przyjmie, zaciągnie z tego tytułu zobowiązanie – a wtedy już go mamy, już musi pracować dla nas aż do śmierci.
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3413

 4. Budziwoj said

  http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/cos_wisi_w_powietrzu,p349719614

 5. Budziwoj said

  http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/glod_jest_cena_jaka,p1416837757

 6. Budziwoj said

  http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/nadchodzi_bezgotowkowe,p1017044385

 7. akej said

  Nie podoba mi sie zdanie: „Ostatecznie zmeczony obradami Kongres przyjal w dniu 23 grudnia 1913 roku Akt Rezerwy Federalnej.”
  Nieprawda! Kongres tego Aktu nie przyjal. Wiekszosc czlonkow Kongresu wyjechala juz na wakacje swiateczne. Przyjecie tego Aktu bylo „dzielem” garstki sprzedawczykow – sluzacow pejsatych z poparciem owczesnego prezydenta Wilsona. Praktycznie ten postepek porownac mozna do zamachu na niezaleznosc gospodarki panstwa.

 8. Budziwoj said

  Iwo Cyprian Pogonowski

  Eksploatacja Ameryki przez Żydów.

  Z cyklu fakty i mity o Ameryce i o Polsce.

  Los Ameryki eksploatowanej przez Żydów powinien być ostrzeżeniem dla Polaków.

  Kevin Phillips, analityk, były strateg Partii Republikańskiej w latach 1970 i 1980, pisze, że USA ma nieudany system monetarny przy lekkomyślnych finansach i nieodpowiedzialnej polityce oraz przy globalnym kryzysie kapitalizmu amerykańskiego. Gospodarka USA jest zagrożona z powodu krótko-wzrocznej polityki i postępowej de-regulacji.
  Lichwa kolosalnych rozmiarów powoduje bezprzykładne długi na kartach kredytowych przy jednoczesnej ekspansji przedsiębiorstw finansowych i niesłychanym wzroście zadłużenia państwowego, oraz umyślnego przekręcania danych statystycznych dotyczących inflacji i bezrobocia, żeby ukryć faktyczny stan rzeczy, według Kevin’a Phillips’a autora „Bad Money,” 2008, „American Dynasty – Bush Family,” 2004, oraz „American Theocracy,” 2003.
  W czasie obecnego kryzysu Kevin Phillips jest poszukiwanym autorytetem, wobec załamania się cen nieruchomości i wielkiego wzrostu cen paliwa, kolosalnego zadłużenia oraz spadkowi wartości dolara, przy kolosalnym wzroście zadłużenia państwowego kosztami wojny przeciwko Irakowi i Afganistanowi, jak też nadmiernymi wydatkami zbrojeniowymi, na które USA wydaje znacznie więcej, niż wszystkie inne państwa na świecie razem wzięte.
  Prywatne finanse ludności przedstawiają 21% gospodarki USA, a produkcja, tylko 12%, podczas gdy zadłużenie państwowe i prywatne wzrosło od 1980 o 700%. Na rynku transakcji papierów wartościowych, poza długami państwowymi USA, gospodarka amerykańska jest zadłużona na 50,000 miliardów dolarów, czyli 340% rocznego narodowego produktu brutto – znacznie więcej niż w czasie kryzysu lat 1920 i 1930tych. Również załamanie cen nieruchomości w USA, jest najgłębsze od czasów Wielkiej Depresji

  Globalna inflacja cen paliwa i żywności istnieje, mimo zaprzeczeń Waszyngtonu i fałszywych oficjalnych statystyk, publikowanych dla dobra polityków. Firma Goldman Sachs przewiduje, że w tym roku, ceny paliwa wzrosną ponad 50%. Zmuszenie producentów paliwa do handlu tyko w dolarach, w latach 1970 tych, dawało korzyści dzięki używaniu dolara jako waluty rezerwowej, ale obecnie ceny paliwa szkodzą gospodarce USA, kiedy import amerykański paliwa kosztuje 400 miliardów dolarów rocznie.
  Kevin Phillips nazywa napad na Irak idiotyzmem, który jakoby miał zmniejszyć ceny paliwa a zamiast tego w przeciągu pięciu latach, spowodował wzrost cen paliwa o 500%, co jest głównym powodem straty wartości dolara. Natomiast napad na Irak, według Zelikow’a, szefa komisji 9/11, odbył się w celu poprawienia bezpieczeństwa Izraela.
  „Izrael jest najbliższym sprzymierzeńcem USA” to tytuł artykułu w „The Wall Street Journal” z 7go maja, 2008, ilustrowany fotografią senatora John’a McCain, przy ścianie płaczu w Jerozolimie. Jak wiadomo McCain jest kandydatem Partii Republikańskiej na prezydenta USA w wyborach w 2008 roku i publicznie głosi, że wojska USA pozostaną w Iraku przez następne sto lat dla „własnego dobra” i dla dobra Izraela.
  Tymczasem pismo Christian Scence Monitor obliczyło, że przez 60 lat istnienia Izraela, państwo to uzyskało ze Stanów Zjednoczonych ponad 1500 miliardów dolarów w formie rocznego haraczu, corocznych gwarancji multi-miliardowych pożyczek oraz innych sposobów przekazu.
  Eksploatacja Ameryki przez Żydów ma kolosalne rozmiary, zwłaszcza, jeżeli do niej zaliczymy skutki napadu na Irak. Benjamin Franklin i Georgie Washington obawiali się Żydów do tego stopnia, że pisali i mówili, że jeżeli nie będzie zakazu przyjazdu Żydów do USA, to w przeciągu 200 lat Żydzi zdominują Stany Zjednoczone. Niestety przepowiednia ich się sprawdziła.
  Tytuł „Izrael jest najbliższym sprzymierzeńcem USA” jest mylny. USA i Izrael maja tylko zakulisowe porozumienia, ale nie ma żadnego traktatu, ponieważ Izrael nie ma uznanych przez swój rząd granic tak, że nawet nie ma konstytucji, mimo tego, że bez oficjalnych granic i konstytucji nie może podpisywać traktatów. Jak wiadomo pierwszy wniosek o uznanie państwa Izrael w Palestynie był wniesiony do ONZ przez ambasadora Sowietów, Andreja Gromykę, w marcu 1947, poczym terror syjonistów spowodował koniec mandatu brytyjskiego w Palestynie w listopadzie 1947 roku.
  Z błogosławieństwem Związku Sowieckiego, państwo Izrael zostało założone w dniu 14 maja, 1948 roku jako kość niezgody na Bliskim Wschodzie i podminowanie dostaw paliwa na zachód. Prawdopodobnie Stalin sobie nie wyobrażał skali szkód, jakie Izrael wyrządzi USA, zwłaszcza, że koszty napadu na Irak oceniane są od 3000 do 5000 miliardów dolarów ze skarbu USA.
  Sekretarz stanu Georgie Marshall ostrzegał prezydenta Trumana, wielkiego mistrza masonerii, że go nie poprze w następnych wyborach, jeżeli Truman oficjalnie uzna państwo Izrael. Następny po Marshall’u sekretarz stanu, John Foster Dulles, twierdził, że „Izrael będzie kamieniem młyńskim u szyi USA.”
  Iwo Cyprian Pogonowski
  Żydowska skrucha
  Notorycznie Żydzi kultywują mit, że zawsze są krzywdzeni przez gojów. Żydzi sami nienawidzą okazywania skruchy, za krzywdy wyrządzane przez Żydów innym. Faktycznie ofiary krzywd wyrządzonych przez Żydów, są nagminnie przez nich nienawidzone. Stąd pochodzi niesłychana nienawiść do chłopów polskich i ukraińskich w literaturze żydowskiej. Lata terroru Jakuba Bermana, w czasie dziesięcioletnich rządów żydowskich w Polsce z ramienia Sowietów, oraz działalność żydowskiego ruchu roszczeniowego, są obecnie powodem stałych napaści żydowskich na Polaków, w prasie kontrolowanej przez Żydów.
  Profesor Kevin MacDonald opisuje w swojej książce o Żydach pod tytułem „Kultura Krytyki” jak w powojennych państwach satelickich, Żydzi kierowali sowieckim aparatem terroru. W Polsce, czynił to Jakub Berman, który mianował Żydów na kluczowe stanowiska w komunistycznym aparacie terroru. Starsi Polacy pamiętają lata terroru Jakuba Bermana. Podobnie w Rosji, po rewolucji, Żydzi pomagali stworzyć aparat terroru, w tradycji „tysiącletniego terroru rabinów,” który trwał do połowy 19go wieku i jest szczegółowo opisany przez profesora Izraela Shahak’a.
  W Polsce, po 1944 roku, szalał przez 10 lat terror Jakuba Bermana, który mordował dziesiątki tysięcy patriotów polskich i przygotowywał na masowe zesłanie żołnierzy Armii Krajowej do Rosji. Jak pogodzić książki J. T. Grossa, z tymi faktami historycznymi i z perfidnym oczernianiem Polaków przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, za pomocą przeprosin i skruchy, podczas gdy w rzeczywistości Żydzi, którzy przeżyli wojnę masowo mordowali Polaków w ramach aparatu terroru Jakuba Bermana.
  Taktyka ogłupiania społeczeństwa polskiego jest dobrze zilustrowana w sugestywnym tekście Kwaśniewskiego, który występując w jarmułce powiedział, że wraża przeprosiny i skruchę „w imieniu tych Polaków, którym sumienie nakazuje tak postąpić.” Był to tekst na użytek wewnątrz Polski. Inaczej pisano w Izraelu i w USA, gdzie media podały, że w imieniu państwa polskiego, prezydent Polski, wyraził wobec wszystkich Żydów na świecie przeprosiny i skruchę.
  Ukryto fakt, że zbrodnie w Jedwabnem, były dokonane przez „sonder komando” z Ciechanowa, pod dowództwem Hauptsturmfuerer’a Hermann’a Schaper’a, który był skazany po wojnie w Niemczech, na sześć lat więzienia za tą zbrodnię, w dokonaniu której Niemcy użyli około 400 litrów benzyny, do podpalenia zarekwirowanej stodoły i zastrzelili Żydów, którzy nieśli części rozbitego betonowego pomnika Lenina. Jak wiadomo wówczas Polacy w Jedwabnem nie mieli ani benzyny ani broni palnej, których posiadanie było zabronione pod karą śmierci.
  Istnieje fałszywa propaganda, krytykowana przez profesora Mac Donalda „że Żydzi bolszewicy nie identyfikowali się z Żydami.” Bogaci bankierzy żydowscy w Nowym Jorku finansowali rewolucję bolszewicką i byli dumni z nieproporcjonalnie wielkiej ilości Żydów w rosyjskim ruchu rewolucyjnym. Mówił o tym z dumą Jacob Schiff, któremu później rząd Lenina zwrócił wielokrotnie pieniądze otrzymane, na opłatę zorganizowanych band zbrodniarzy w celu dokonania puczu bolszewickiego w ST. Petersburgu.
  Obecnie, ponad 90 lat po puczu bolszewickim i po upadku Związku Sowieckiego, Polacy są w nienawiści Żydów na drugim miejscu po Palestyńczykach. Od czasu powstania państwa Izrael jest kolej na szczególną żydowską nienawiść do Palestyńczyków, w nieludzki sposób traktowanych w czasie tworzenia państwa Izrael i umacniania go.
  Na tym tle wyjątkowym zdarzeniem jest skrucha okazana w Anglii, przez główne zrzeszenie Żydów brytyjskich, pod adresem islamskiej charytatywnej organizacji Interpal, którą Żydzi ci określili jako organizację terrorystyczną i z tego powodu zostali pozwani do sądu. Przed ostateczną rozprawą zrzeszenie Żydów przeprosiło Interpal i wyraziło skruchę.
  Interpal działa na terenie Palestyny i stara się ratować Arabów nieludzko traktowanych przez ekstremistów żydowskich, rządzących w Izraelu. Inerpal zbiera fundusze na służbę zdrowia i szkoły na terenach palestyńskich. Tymczasem na terenach Palestyny, okupowanych przez armię Izraela, Żydzi zbudowali wielką ścianę getta arabskiego i uruchomili 500 rogatek, które paraliżują poruszanie się Palestyńczyków, oraz zbudowali nielegalne osiedla dla 400,000 nielegalnych osadników. Podczas obecnych aktów terroru stosunek strat w ludziach jest 1:40 na korzyść Żydów.
  Miliony Palestyńczyków żyją na wygnaniu i państwo Izrael absolutnie nie zgadza się na wypłatę jakichkolwiek odszkodowań za zbrodnie popełnione przez Żydów na Arabach, jak również za stałe gwałcenie prawa międzynarodowego i rezolucji ONZ, potępiających bezprawie i mordy dokonywane na Palestyńczykach.
  Tymczasem fałszywa propaganda żydowskiego ruch roszczeniowego i jednoczesne ukrywanie masowych zbrodni żydowskich w ramach terroru komunistycznego, doprowadziło do takiego stanu rzeczy, że o ile zbrodniarzy hitlerowskich postawiono pod sąd, o tyle zbrodniarzy- komunistów przed żadnym sądem nie postawiono. Stało się tak z powodu wielkiego udziału Żydów, w kolosalnych zbrodniach epoki komunizmu. Ten stan rzeczy utrwala w Polsce, między innymi Gazeta Wyborcza i J.T. Gross’a.
  Dziesięć lat przez zbrodniami Hitlera, w czasie narzucania kolektywizacji, Żydzi pod wodzą Lazara Kaganowicza, wymordowali głodem dwa razy więcej chłopów w Sowietach, niż Hitler wymordował Żydow dziesięć lat później. Wówczas Żydzi chwalili się w Kijowie, w czasie narzuconego „głodomoru,” że w stolicy Ukrainy, żaden Żyd nie był głodny.

  Profesor Norma Finkelstein opisuje szczegółowo w swoich książkach, że sedno samo-zakłamania Żydów uformowane zostało w latach 1945-1967, kiedy skończył się okres żywej pamięci zbrodni, popełnianych przez Żydów, od 1939 roku współpracujących z sowieckim aparatem terroru na polskich terenach.
  W 1967 roku zaczął się 40 letni okres skutecznego narzucania zakłamanej propagandy i ostrej cenzury, tak, że obecnie, mało kto, zdaje sobie sprawę, że w dwudziestym wieku, żydowskie ofiary stanowiły mniej niż 3% dwustu szesnastu milionów ofiar masowych mordów popełnionych w tym największym „wieku śmierci” w historii ludzkości. Nic dziwnego, że Żydom udaje się narzucać innym korzenie się i skruchę, a o własnych winach nie chcą wiedzieć i nikogo za te winy przepraszać jak też nikomu nie okazywać skruchy.
  http://www.pogonowski.com

  Prof. Iwo Cyprian Pogonowski

 9. Siekiera_Motyka said

  Ad. 7 – „Nieprawda! Kongres tego Aktu nie przyjal. Wiekszosc czlonkow Kongresu wyjechala juz na wakacje swiateczne.”

  Jak to samo czytałem.

  Tak że nie wiem skąd autor dowiedział się że – „… zmeczony obradami Kongres przyjął …. „

 10. Maryś said

  Kennedy,jako drugi z prezydentów po Jacksonie chciał bank rezerwy federalnej upaństwowić,ale nie mógł zdążyć,bo wziął był i zginął.

 11. Listwa said

  @ 1 Zar

  oni lepiej poruszają się w dziedzinie określonej mianem „filozofia biznesu”, to nie są kategorie myślenia z zakresu przedsiębiorczości , a dalekie od punktu widzenia indywidualnego konsumenta.

  Filozofia biznesu w Polsce nie istnieje (jako dziedzina którą poznają i posługują się Polacy – wolą prymitywizm i wymądrzanie zakrapiane debilną asertywnością)

  Polska jest obrabiana w kategoriach filozofii biznesu dla jej zagłady.

  Pyta pan co oni z bogactwem robią i gdzie lokują – ich cele, zamierzenia i efekty stoją powyżej kategorii którymi pan rozpatruje, dlatego ich nie widać.

 12. Maryś said

  Kennedy,jako drugi po prezydencie Jacksonie chciał bank rezerwy federalnej upaństwowić,ale nie mógł zdążyć,bo wziął był i zginął niespodziewanie.

 13. Listwa said

  ..cd

  Jeden z chmury celów to budowa i wdrożenie do eksploatacji autonomicznych robotów (rozwinięcie i następcy dronów), które same wyszukiwałyby cele i podejmowały decyzje o likwidacji. Tylko proszę nie myśleć, że te roboty to cel i to cel który ma przynieść korzyści finansowe w kategoriach rozpatrywania inwestycja/zysk.

 14. zar said

  @Listwa – też mi się wydaje, że ” ich cele, zamierzenia i efekty stoją powyżej ” (ale nie zgodzę się, że powyżej kategorii które ja rozpatruję). Stoja powyżej tego, co za cel bierze osoba znajdująca się na samym dole systemu. Jakiś szeregowy pracownik korporacji ( ale nie tylko- także jego zwierzchność, i zwierzchność zwierzchności, aż do pewnego poziomu wtajemniczenia/rozeznania). Sądzę, że ich celem jest po prostu przejęcie kontroli nad systemem, bez konieczności okazywania: zwierzchności (hierarchii), kultury materialnej (oni nie zbudują gotyckich katedr), czy promieniujących na resztę wartości (chyba, że antywartości, to bez wątpienia promują). Osobiście uważam, że to „pupile szatana”, które chcą wszystko popsuć dla przyjemności samego psucia. Ale dalej czekam na odpowiedź pt. „co się stało z tymi pieniędzmi?” Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie jacy są/czego chcą ci co kasę wzięli, ale dalej nie wiemy: co z nią zrobili/robią? Pozdrawiam

 15. sulavix said

  ad Zar (1)
  masz rację; z faktami się nie dyskutuje ale mając wyrobiony pogląd fakty możesz sobie dobrać; co do systemu monetarnego/finansowego sprawa ma się trochę inaczej niż opisują to opętani różnymi ideologiami/teoriami spiskowymi spece; słusznie pytasz co oni robią z tą zagrabioną forsą skoro tak grabią i to na taką ogromną skalę ale tu pytanie trzeba zadać inaczej: kto chce decydować i w jakich warunkach o działaniu systemu monetarnego/finansowego? zauważ, że takiego systemu potrzebują wszyscy, no może prawie wszyscy.

 16. zar said

  13 @Sulavix Na pytanie” kto chce decydować i w jakich warunkach o działaniu systemu monetarnego/finansowego?”- odpowiadam: choćby ja, i w każdych warunkach. Ale to nie znaczy, że „choćby ja” potrzebuję systemu, który mamy obecnie. Ja po trosze odpowiedziałem na swoje pierwotne pytanie Panu Listwa, ale wpis się nie ukazuje. Widać taka specyfika Gajówki, że trzeba poczekać.

 17. sulavix said

  ad Listwa (11)
  „..ich cele, zamierzenia i efekty….” można prosić o garść szczegółów ale popartych jakimiś dowodami, nawet najlichszymi ?

 18. zar said

  Cos poknociłem, czyli jeszcze raz: @Listwa – ja rozpatruje proste zagadnienie: na co oni wydają pieniądze? Oczywistym dla mnie jest, że ich perspektywa jest inna niż w przypadku szeregowego( np.) pracownika korporacji( i jego szefa, i szefa szefa… aż do pewnego poziomu wtajemniczenia/spostrzegawczości) który chce tylko zarobić i skonsumować. Oni mają, oczywiście jakąś inna filozofię ( sądze, że ma ja każdy, kto obraca grubymi milionami). Jak dla mnie długoterminowy plan (tych bankierów/oszustów, rzecz jasna) to: szkodzenie ludzkości i degeneracja społeczeństw. Czyli: zwykły satanizm. Ale to dalej nie jest odpowiedzią na pytanie: co się stało z kasą?

 19. sulavix said

  ad Zar (16)
  i znowu masz rację skubańcu; każdy by chciał ale stosunkowo nieliczni mogą; jeżeli jesteś zainteresowany to cdmn.

 20. Boydar said

  Nic, zupełnie nic (18). Tak jak została wydmuchana z powietrza, tak w powietrzu się rozpłynęła. „… samo wyprodukowanie pieniądza fiducjarnego przez bank, jeszcze nie daje mu dochodu. Pojawia się on w dopiero momencie wprowadzenia pieniądza do obiegu gospodarczego, to znaczy – w momencie znalezienia osoby fizycznej, albo prawnej, która ten pieniądz przyjmie, zaciągnie z tego tytułu zobowiązanie …” – Z Sieci (3). Jeżeli w międzyczasie udało się chwilowym posiadaczom ekwiwalentu wymienić go na coś wartościowego (złoto, diamenty, etc.) i zabunkrować, to ma z tego wszystkiego „coś”. Jeśli nie zdążył, to „miau”.

 21. Boydar said

 22. zar said

  19 @Boydar – te pieniądze już są w obiegu gospodarczym (w zgodzie z artykułem- ponad bilion <> $ w ciągu 20 lat -więcej niż przez całą resztę istnienia USA). Jak na razie nie zaowocowało to hiper-inflacją, i w tym sęk, że ani „coś” ani „miau”. Ja to tłumacze tym że ci co mają „coś” wola to trzymać w uktyciu, żeby reszta zamiauczała jak przyjdzie pora.

 23. Boydar said

  Są, nie są, dalej to tylko „umowa”. Na różne umowy są różne przepisy.

 24. Budziwoj said

  Re 14, Zar:

  „Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie jacy są/czego chcą ci co kasę wzięli, ale dalej nie wiemy: co z nią zrobili/robią? Pozdrawiam”.

  Kasa pójdzie na nowe projekty mające na celu ograniczenie populacji Goim, gdyż zbyt duża ilość tych osobników stwarza zagrożenie dla planety.

  Wszelkie projekty muszą finansować się same, czyli mają być opłacane ciężką pracą Goim, trochę na zasadzie samofinansującego się unicestwiania pod kontrolą psychopatów.

  Skąd te środki mają wziąć? Przecież nie ze swoich!

  Same tylko szczepienia „ochronne” w Afryce, Azji, etc. pochłaniają krociowe kwoty.

 25. zar said

  24 Budziwoj – sam Pan sobie przeczy, bo jeśli „kasa pójdzie” to nie „sfinansują się same”. Ewentualnie: gdzieś pójdzie kasa do odzyskania, ale dalej nie wiadomo : co się stanie z tą zarobioną.

 26. AQQ said

 27. z sieci said

  A gdzie ma iść ta kasa w ekonomi długu? Fundusze finansowe narzucają zasady spłaty. Określają wielkość emerytur, rent. Wysokość podatków itd. Ten kto w to wdepnął jest ugotowany perspektywicznie i dokumentnie. Ale te wszystkie pożyczki były z powietrza i potrzebny jest czas na zakładany efekt i o ile coś nie zadziała (Grecja) to grozi efekt domina. Całości.

  Żyją -finansiści – ponad stan. Tak bym to nazwał.

 28. Mania said

  A teraz mamy ‘matkę’ wszystkich waszych niewypałów i ciemnych interesów, państwo Izrael… Źródło wszelkiego niepokoju w dzisiejszym świecie i fontannę, z której wypływa woda składająca się z niczego poza kłopotami i nieszczęściami. ‘Wielki eksperyment’ żydowskiego rządzenia okazał się być wielkim zerem dla 6 mld ludzi na planecie. Pomówmy o fałszywych programach inwestycyjnych, w których naiwni inwestorzy dostają kartkę papieru wartą mniej niż paczka gumy do żucia. Pewnego dnia będzie to zapamiętane jako największy przekręt, największa czarna dziura w historii ludzkości, jak poszukiwania Fontanny Młodości, lub próby zrobienia z jakiegoś bezwartościowego metalu, takiego jak ołów – złota. Całe półwiecze nieustannych wojen, w wyniku których zginęły miliony ludzi, stracono miliardy dolarów i przelano biliony litrów krwi i łez, i co świat ma z tego?

  „…​​może być tylko jeden wynik, który jest dzisiejszym pomnikiem żydowskiej pomysłowości – Izrael, to ‘błogosławieństwo ludzkości’ – który jest niczym więcej niż zacofanym, brutalnym, nieuczciwym, pasożytniczym, drapieżnym domem wariatów, opartym na tych samych gangsterskich zasadach, które zawsze były filozoficznym fundamentem waszego narodu, przez który zawsze wpadaliście w kłopoty, od czasów kiedy facet o imieniu Abraham sprzedał własną żonę egipskiemu faraonowi, twierdząc, że to jego siostra-dziewica.”

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/oferta-ktorej-nie-mozecie-odrzucic-mark-glenn-2015-06

 29. Boydar said

  „… A teraz mamy ‘matkę’ wszystkich waszych niewypałów i ciemnych interesów, państwo Izrael…” – Panna Mania (28)

  Z opinii Panny Mani wynika, że jest Panna zwolenniczką teorii „wszy lęgną się z brudu”. Ale nawet i ta rewolucyjna teza wymaga … brudu. Izrael nie wziął się tak „sam z siebie”, ktoś go spłodził, urodził, wychował, karmił i odziewał …

  No cóż, nie dość że panna to jeszcze z Domu Dziecka, wybaczam więc.

 30. Mania said

  Re 29:
  Panie Boydar, jest pan nieokrzesanym gburem, wypraszam sobie tego typu teksty na mój tema.
  Nie jestem żadną panną, ani z racji stanu cywilnego, ani ze znaku zodiaku, etc.

  Czy pan ma coś z głową? Nie zna mnie pan, a wypisuje jakieś bzdury o domu dziecka!
  Pan jest pijany, czy może tylko nienormalny?

  Obydwa akapity mojego komentarza, to dokładne cytaty z artykułu, którego link podałam pod spodem, w pierwszym zapodział się cudzysłów, co nie zwalnia pana z myślenia, przed dodaniem jakiegokolwiek własnego komentarza.
  Po pana tekstach widać, duże zaniedbania w wychowaniu, kulturze i manierach względem kobiet. Ze swego chamstwa, uczynił pan zaletę, z która się tutaj obnosi!
  Proszę zamilknąć i nie kompromitować się więcej takimi „kwiatkami”

 31. Boydar said

  Panno Maniu.

  Gdybym nie był : nieokrzesanym gburem, miał „coś z głową”, pijany, nienormalny, wybrakowany kurtularnie, niewychowany itd. – nigdy bym Pani nie wybaczył 🙂

 32. NICK said

  P. Mania wybaczy. Pan Boydar jest, najzwyczajniej, głodny. Serio. Wiem co piszę. Na dodatek rano miał torsje. Zaszkodziły mu pewne pierogi. Już podłączyliśmy krop-lufkę. Zaraz się wzmocni.
  Nawiasem, to troszku Pani przesadziła z tymi epitetami.

 33. Columbo said

  Pani Maniu!
  Pan Boydar to w gruncie rzeczy sympatyczny człowiek. A jeśli po Zwycięstwie zacznie chodzić więcej do lasu i na łąkę, by zbierać poziomki i ścigać motyle, to w ogóle będzie git. Teraz, w kurzu bitewnym, nasłuchując, skąd nadjeżdżają czołgi wroga, nie ma pewnie za bardzo na to czasu. I może też nie zawsze pamięta, że bez tych poziomek i motyli Zwycięstwo nie będzie miało większego sensu. W czasie wojennym zdarza się to nam wszystkim.
  P.S. Przepraszam za to wtrącenie się. Być może nietaktowne.

 34. Boydar said

  Poziomki to ja mam własne. Ale dobrze Columbo napisał.

 35. Jack Ravenno said

  @25 ZAR – to sataniści o czym wiadomo i mają w związku z tym tylko jedno zadanie – zniszczyć jak najwięcej ludzi. Te „zarobione” pieniądze temu celowi służą – media, porno, „sztuka” itp. a także WOJNA i przygotowania wojenne. Tak idą te pieniądze. Podejrzewam też, że budują sobie „wyjeb…ne” miasta-schrony tak na wszelki wypadek gdyby motłoch chciał ich zlikwidować. To teorie spiskowe ale mogą być i prawdziwe…

 36. Budziwoj said

  Panie Zar, Pan w dalszym ciągu nic nie rozumie!

 37. NyndrO said

  Pan Boydar jest po prostu gupi.I to jeszcze ki gupi!A do tego ma żylaki,doktorat,nie ma zębów oraz waży 55 kilo.Krótko mówiąc chrabąszcz.Stary,zmarnowany chrabąszcz o umyśle chrabąszczyka.Ksę mu jednak podziękować,że się przyznał do pijaństwa,bo na ogół na mnie zwala.

  Panie NyndrO… żarty też mają swoje granice.
  Admin

 38. NyndrO said

  A co,skarżył się?Przecież Pan Boydar niczego nie ukrywa!Wszystko to wiem od Niego!Ale jasne,że żartowałem.Pana wypowiedź rozumiem tak,że żarty mają granice w Gajówce,bo Pan tak zadecydował i przyjmuję to z pokorą.Pan Boydar jest strongmanem z zębami mądrości i nie ma doktoratu.I nie jest chrabąszczem.

  Wie Pan… to nie ja tak zdecydowałem, ale chyba tradycja, jaka została mi wpojona w trudnym procesie wychowawczym. Coś, co jest silniejsze ode mnie.
  Zna Pan o tym facecie, co dla żartu ojca harmonią zabił?
  Admin

 39. NyndrO said

  * przypomnę Panu o granicach,jak Panu Romanowi się zachcę żartować.Przy Pana-Romanowych żartach,moje to czytanka dla drugo-klasisty.Niniejszym pozdrawiam Pana Romana.

 40. Boydar said

  Ja tam dalej Pana Nyndr0 lubię; wbrew pozorom nie przekracza, a nawet raczej na pewno nie ma zamiaru tych granic przekraczać. Proszę zauważyć Panie Gajowy jak delikatnie i z jaką matczyną wręcz troską miesza mnie z błotem. Nawet zdezynfekował to błoto wcześniej jakimś antyseptycznym preparatem od ust sobie odejmując 🙂

  Ok, w takim razie wycofuję się i sumituję.
  Panie NyndrO – droga wolna!
  Admin

 41. NyndrO said

  No i znowu na mnie zwala.A ja dzisiaj ciężko pracuję,a do tego mam plany na wieczorny interwał,więc ani kropelki.Nawet dożylnie.

 42. Boydar said

  A dej Pan spokój, nic Mu nie będzie 🙂

  Z wpisów Pana Nyndr0 jakie pamiętam, nigdy nie sączył się jad. Żaden. Moim zdaniem to równy Gość tylko trochę popaprany. Ale, przyganiał kocioł garnkowi, mnie samemu się Abramowice już dawno należą.

 43. NyndrO said

  „(…) miesza mnie z błotem (…)”.Oohh.Bidulka i wrażliwota się znalazł.Sadysta jedna.

 44. NyndrO said

  …może być i „upaprany”.Ćwiczę znęcanie się nad własnym ego i Pan,jako kumpel mi w tym pomaga.Zawsze mogę liczyć na ziomali.

 45. NICK said

  Ziomali? Konotacjo, to przypadek, zaiste.

 46. Marucha said

  Re 42:
  Gdybym tam dostrzegł bodaj odrobinę jadu, to inaczej bym gadał z NyndrO.
  Ja wiem, że to jest w porządku gość. Czasami odlatuje. I też go lubię, bo ma serce tam, gdzie trzeba.

 47. Boydar said

  Ano … dałby Bóg tak wszystkim …

 48. NyndrO said

  Ad 46.* Jak „młoda” jeszcze trochę podrośnie,to najpierw zapodam Jej do poczytania Gajówkę,przedstawiając postać twórcy,a potem strzelę Jej szach-mat tymże 46.A co! Niech dzieciak wie,że stary jest Człowiekiem wbrew pozorom.Niech też se czasem szok przeżyje.

 49. NyndrO said

  …no jo,ale jak Ją znam,to Ona zrobi w ten sposób: „są dwa wyjścia,albo ty nie jesteś NyndrO,dupku , albo ten cały Marucha ma z garem”.I w sumie zostanie mi kupić Jej jakąś fajową bluzę.Jak zwykle.

 50. Boydar said

  Po Tatusiu 🙂

  „Znam ten ból, sam byłem ojcem” …

 51. NICK said

  Abramowice mają pojemność. Ograniczoną. I, żebyś Pan tego negatywnie nie interpretował, proszę. Bo to tak, między Nami. Mogą wyguglować. Ale „kursu” psychiatrii nie przeszli. I, dobrze. Byliby chorzy. Część psychiatrów sama jest chora. Część podobna służy reżimom. Nikły procent jest normalną.

 52. Budziwoj said

  http://www.radionafali.com/2013/10/dokladka-hurtowo/

 53. sulavix said

  ad wszyscy;
  Panowie i Panie; artykuł jest o FED; Pan Zar zadał konkretne pytanie a widzę, że gdzieś od pozycji 27 trafiają wpisy, które wydaje się powinny być w wolnych tematach; litośći, troszkę samodyscypliny;

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: