Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Komu służy Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Posted by Marucha w dniu 2015-06-24 (Środa)

Na przestrzeni 25 lat okazało się, że ludzie w tym ministerstwie nie potrafią grać „twardą piłką” z Zachodem. „Robienie lodów” Amerykanom faktycznie jest zdradą stanu.

Na przestrzeni ostatnich 25 lat Ministerstwo Spraw Zagranicznych praktycznie służy interesom zagranicy. W każdym normalnym kraju, gdzie rząd dba o swoich obywateli MSZ działa przede wszystkim zgodnie z Racją Stanu. Niestety w Polsce to ministerstwo w pierwszej kolejności jest wykonawcą poleceń innych państw działających często na niekorzyść naszych obywateli.

Można powiedzieć, że przez takie poczynania każdy minister MSZ w okresie ostatnich 25 lat zdradził interesy Polaków, a to spowodowało ogromne straty.

W 1990 roku kiedy szefem MSZ był Skubiszewski z Unii Wolności, Polska była wówczas pod presją Waszyngtonu przy kooperacji wszystkich krajów Zachodu włącznie z Watykanem. Na przykładzie jej zmian ustrojowych Rosja zrobiła to samo z korzyścią dla ludzi władzy z poprzedniego (komunistycznego) reżimu. Ich ukrytym celem było jednak po zmianie ustroju przejęcie kontroli nad Polską i Rosją brutalną grą na boisku instrumentów finansowych. Mieli on wielką przewagę siłową i doświadczenie z dominacją nad innymi krajami podobnie podbitymi w przeszłości. Polska Racja Stanu nie miała dla tych ludzi żadnego znaczenia.

Co więcej, potem się okazało, że jeszcze przed 90 rokiem amerykańskie służby specjalne „zainwestowały” w plan zmiany ustroju w Polsce około 100 milionów dolarów. Stanowiło to wtedy dużą kwotę, ponieważ wymiana dolarów na złotówki była bardzo korzystna. Nieszczęśliwie głównie organizacje żydowskie takie jak KOR dostały większość tych pieniędzy.

Dodatkowo Waszyngton „pożyczył” wtedy Polsce miliard dolarów na fundusz stabilizacyjny złotówki w czasie, kiedy Balcerowicz utrzymywał morderczy dla Polaków stały kurs dolara. To służyło jedynie jako forma straszaka. Rynek finansowy był w tym czasie bardzo słaby i nie potrzebował tak wielkiej interwencji. Ten fundusz tylko zapewnił lichwiarzom drenaż pieniędzy.

Rosja natomiast zawsze zachowywała się biernie w stosunku do Polski wyczekując jaki będzie wynik transformacji ustrojowej. Chciałą zobaczyć, czy rzeczywiście „czerwonym” będzie dobrze. W 90 roku Rosjanie mieli wielkie zapotrzebowanie na statki z naszych stoczni, stal z naszych hut i żywność taką jak: mięso, nabiał i warzywa i wiele innych towarów. Niestety ówczesne rządy posłuszne zaleceniom Zachodu odcięły nas od handlu nie tylko z Rosją ale też z krajami arabskimi, gdzie Polska historycznie miała bardzo dobry rynek zbytu na swoje towary i usługi.

Brutalne odsunięcie kraju od tych rynków, perfidna reforma Balcerowicza niszcząca handel wewnętrzny oraz konkurencja towarów z zagranicy spowodowały nagłe załamanie gospodarki o 40% i masowe bezrobocie wśród Polaków. Przez ćwierć wieku wszyscy z dwunastu ministrów MSZ wykonują tylko zalecenia i dyrektywy polityki zgranicznej państw Zachodu. Doprowadziło to do wielkich strat z powodu konfliktu gospodarczego z Rosją i zaangażowania Polski w spory wojenne w Gruzji, Iraku, Afganistanie i Ukrainie.

Każdy kraj Zachodu zgodnie ze swoją racją stanu przede wszystkim dba o niski procent bezrobocia. Wysoki poziom braku pracy zarobkowej sieje niepokój wśród obywateli i często jest powodem zmiany władzy przy okazji kolejnych wybrów. Dlatego każdy rząd stara się przy uzyciu służb dyplpmatycznych i różnych programów pomocy zwiększyć eksport i tym samym przetransferować bezrobocie za granicę. Ta taktyka jest wspomagana przez jednolity front organizacji finansowych, banków oraz mediów. Jest to cicha wojna o rynki zbytu – jeśli nie wiadomo o co chodzi to można bezpiecznie przyjąć, że chodzi o pieniądze, które w przeliczeniu na ilość tak pozyskanych miejsc pracy przyczyniają się do stabilności politycznej i gospodarczej państw Zachodnich.

W Polsce natomiast nielojalni, niekompetentni politycy notorycznie lekceważą problem bezrobocia i zamiast dbać o nowe miejsca pracy na bazie eksportu ułatwiają import usług i towarów, całkowicie negując potrzebę rozwoju. Taka polityka zagraniczna czy też jej brak spowodowała sytuację, ze Polska stała się krajem tanich najemników. Niewolnik jest w lepszej sytuacji ponieważ właściciel o niego dba. Kiedy najemnik wykończy się nisko płatną pracą to jest dziesięciu nowych w kolejce aby go wymienić.

W innych krajach, tamtejsze MSZ-y agresywnie szukają nowych mozliwości handlowych. „Nasz” nie robi nic w obrębie zwiększenia exportu i tym samym nie pomaga w tworzenou nowych miejsc pracy.
Na przestrzeni ostatnich 25 lat okazało się, że ludzie w tym ministerstwie nie potrafią grać „twardą piłką” z Zachodem. Co gorzej, „robienie lodów” Amerykanom, jak to niedawno określił były szef MSZ Radosław Sikorski, faktycznie jest zdradą stanu.

Z Zachodem trzeba twardo niegocjować aż do granicy przyzwoitości aby w najgorszym razie doszło do kompromisu choć częściowo korzystnego dla Polski. Wymaga to zdolności dyplomatycznych na wysokim poziomie oraz brawury koniecznej do stawiania korzystnych warunków w negocjajcjach. W pewnych sytuacjach trzeba zdecydowanie powiedzieć „nie”. Niestety zabrakło ówczesnemu premierowi Leszkowi Millerowi twardej postawy w negocjacjach podczas wejścia Polski do UE a były prezydent Lech Kaczyński bez konsultacji z Sejmem podpisał Traktat Lizboński, który jest sprzeczny z naszą Racją Stanu i naszą Konstytucją. Były to dwa znaczące wydarzenia, całkowicie zaniedbane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Niemcy zostały członkiem EU pod warunkiem, że regulacje prawne zjednoczenia nie są sprzeczne z ich Konstytucją.

Nie może być tak, że MSZ wykonuje tylko polecenia krajów Zachodu. Każde państwo ma swoje potrzeby i musi je stanowczo i odważnie forsowac we wszystkich relacjach z zagranicą. Nie można być „łatwym do wzięcia”. Najwyższy czas aby wymienić sługusów Zachodu w MSZ, ambasadach i konsulatach, stale podżegujących do wojny z Rosją na patriotycznych Polaków, którzy wiedzą jak obronić kraj przed pazernością Zachodu. Inaczej Polska dalej będzie popychadłem a jej obywatele zostaną zredukowani do poziomu tanich, łatwo wymiennych najemników.

W mojej opinii nasza polityka zagraniczna powinna forsować neutralność. Z tego punktu widzenia chyba jest oczywiste, że przez ostatnie 25 lat ogromne ilości funduszy wydanych na bezuzyteczny wojskowy szmelc lepiej było przeznaczyć na rozwój gospodarki kreującej nowe miejsca pracy. Produkcja sprzętu wojskowego, który był znaczącym towarem eksportowym na życzenie Zachodu została prawie całkowicie zniszczona. Np. perłę tego przemysłu, Hutę Stalową Wolę, którą budowały generacje Polaków, sprzedano Chińczykom.

Polityki zagranicznej nigdy nie można określać w czarno białych kolorach. W dyplomacji muszą być do dyspozycji wszystkie kolory palety. Psychologia uznaje kłamstwo za taktykę obronną człowieka, dla ktorego mówienie prawdy jest zagrożeniem. Podobnie w polityce zagranicznej dyplomata musi zawsze działać korzystnie dla swego kraju, na granicy wiarygodności. Taka postawa jest całkowicie zrozumiała dla obcych, którzy mają niecne zamiary wobec Polski. Szczerym można być tylko w gabinecie Rady Ministrów.

Inną taktyką jest zręczność odmowy bez urazu. Np. odpowiedż na niewygodne żądania wymaga konsultacji z prezydentem, rządem czy też sejmową komisją. Minister, który zawsze mówi „tak” jest szkodliwy bo nielojalny dla Polski. Aby być skutecznym dyplomatą trzeba stale studiować kulturę swoich adwersarzy aby osiągnąć maksymalne korzyści bez wielkich awantur. Przez 25 lat nie było ministra MSZ, który by w tak zręczny sposób pracował dla Polski.

Obecnie napawa mnie zgrozą zaawansowana budowa Chazarii – federacji Polski i Ukrainy. Dzieje sie to z pełnym poparciem MSZ, które historycznie, bez zastrzeżeń wspiera politykę zagraniczną USA i Izraela. Przez to Polacy nie mają z MSZ pożytku, tylko same kłopoty i koszty. Według Konstytucji głowa państwa ma wielkie możłiwości udziału w w polityce zagranicznej ale wszyscy prezydenci do tej pory służyli obcym interesom, tak jak ministrowie MSZ.

Suwerenność kraju to nie jest jednorazowy podarunek od opatrzności. Każdy kraj musi określić granice swojej autonomii i być czujnym aby ich bronić na frontach kultury, gospodarki, finansów i politycznej niezależności. Tylko tak się zdobędzie szacunek, zaufanie i swoje miejsce na arenie międzynarodowej. Inaczej jako sługę obcych interesów, czeka Polskę nędza a nawet zagłada w przypadku nie daj Boże wojny.

Stan Tymiński
http://dziennik-polityczny.com

Komentarzy 16 to “Komu służy Ministerstwo Spraw Zagranicznych”

 1. andrzej said

  Na pewno nie Polskiej Racji Stanu!

 2. PiotrZW said

  „Pokażcie mi inny taki kraj, w którym od początku istnienia funkcję ministrów spraw zagranicznych pełnili wyłącznie Żydzi.” (cytat z pamięci)

  Władysław Bartoszewski w Knesecie

 3. NICK said

  Teraz to se Stan może łatwo pisać. Z Kanady. O ministrach wszelakich. Odkrywać Amerykę. Zwłaszcza, że we Gajówce, wiemy to od lat.
  A w Polsce lada chwila rozpierducha.

 4. AV said

  To zdjęcie mówi samo za się…Grzegorz Sch…na klasyczny przykład kretyna… niestety niebezpiecznego…
  Polecam o układzie wrocławskim:

  http://gloria.tv/media/7AmMwKR7tkk

 5. Marucha said

  Re 3:
  Panie NICK, dla – obawiam się – większości Polaków to, co napisał p. Tymiński, jest zupełnie nieznane. Gdyby wiedzieli chociaż to, co zapodano w artykule…
  Zresztą, co ja godom, co ja godom… nawet jakby przeczytali, to nie zrozumieją, nie uwierzą, obrzucą błotem.

 6. Marucha said

  Schetyna to najprawdopodobniej chazarski Ukrainiec. Nie wiem, czy Żyd. Ale chazarskie geny w nim widać.

 7. NICK said

  Gospodarzu. Racja. Cugle powściągam.
  Zwłaszcza, że.
  Przypomnę swą drogę. Zacząłem od „N. Dz.” i R. Maryja. Potem miałem etapy bardziej dziwne. Np. „GP codziennie”. Był x. Natanek. Rzadziej ale jest dalej. Nie wolno Go skreślić.
  Trafiła mi się Gajówka, znaczy Pan. Nie pamiętam w jaki sposób.
  I tak zostało. 🙂 .
  Bogu dzięki.
  Dlatego, rzeczywiście, wszystkie Stanisławy (M., T., P.), spełniają tu rolę pożyteczną.
  Chciałoby się przyśpieszyć. Prawdopodobnie nie zdążymy. Dlatego jestem Raptusiewiczem.
  Serdecznie pozdrawiam.

 8. Marucha said

  Re 7:
  Szedłem właściwie dość podobną drogą, panie Nick.
  Szliśmy sami, na wyczucie, metodą prób i błędów, nie było kogo, by nam wskazał drogę. I nadal chyba nie ma.

 9. Boydar said

  „… głównie organizacje żydowskie, takie jak KOR, dostały większość tych pieniędzy …”

  Delikatnie gryzie, jak moja kocica, żeby przypadkiem nie skaleczyć. Które jeszcze dostały ?

  Trzeba było nie pisać ani (7) ani (8). Po trzy to już nie przypadek. I jako że to nie żaden przypadek, to nie wierzę tym wszystkim ch…jom jak swoim krewnym chachłom, coby psa nie obrazić.

 10. Boydar said

  „Bo” nie „Po”.

 11. NICK said

  Napiszę kiedyś.
  Głębsze rozważania. Choć już teraz wiem, że będę spłycał.
  Będzie to na „prywatnie”, Pan pozwoli.

  P.S. Jak żoneczka usłyszała, że wędzę, m.in. kości schabowe i żeberka, to? Zamówiła grochówkę. Mówisz i masz. Niedługo wraca z Rady. Pedagogicznej. Jak to miło coś upichcić. Dla drugiej połówki. Zapewniam, że umniem.

  P.S. II. Drogi wskazanie? Pan Nam wskazuje.
  LIDERA nie ma. Fakt. Pan nie chce. Trudne. I, zrozumiałe. Wychowuje Pan. Może, któryś wychowanek? Stop.

 12. Lily said

  Najwazniejsze,ze rznie za „Polaka”.Osobiscie mam zero sympatii,do wszelkiej masci polsko-jezycznych przebierancow,podszywajacych sie pod Polakow. Jak dotychczas mnie wiadomo,zjawisko takie wystepuje tylko,w przypadku jednej grupy etnicznej.

 13. Jan Rokicki said

  Zdrada to mało powiedziane. To coś znacznie gorszego, o ile to w ogóle możliwe.
  Warto poczytać. Włos się jeży.

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/06/marek-s-program-eliminacji-polakow/

 14. adas said

  Kto i dlaczego zamordowali A.Leppera?

 15. Rug said

  http://www.abc.net.au/news/2014-04-09/bob-carr-lashes-out-at-melbourne-pro-israel-lobby/5379074
  Nie tylko w naszym ministerstwie mieszają.
  W Australii minister ichniego MSZ narzeka że une mają za dużo możliwości manipulowania .
  Strona po angielsku , ale google tłumaczy .

 16. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2015/06/24/komu-sluzy-ministerstwo-spraw-zagranicznych/ […]

Sorry, the comment form is closed at this time.