Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Słowacja odrzuca obowiązkowe kwoty uchodźców

Posted by Marucha w dniu 2015-06-25 (Czwartek)

Słowacki parlament przyjął uchwałę w której odrzuca kwoty uchodźców narzucone przez Unię Europejską. Nasz południowy sąsiad potępił wykorzystywanie sprawy imigrantów przez grupy ksenofobiczne, jednak opowiada się za dobrowolnością w kwestii ich przyjmowania. Wcześniej premier Robert Fico zaproponował referendum, w którym Słowacy mieliby odrzucić wytyczne Brukseli.

Za uchwałą głosowało 125 ze 128 obecnych podczas głosowania parlamentarzystów. Oznacza to, że Słowacja nie zgadza się na narzucone krajom unijnym kwoty uchodźców, przebywających obecnie na terytorium Grecji i Włoch.

Parlamentarzyści wywodzący się głównie z rządzącej partii Smer, uważają proponowane przez Brukselę rozwiązanie w postaci przymusowego osiedlania imigrantów, jako nie-systemowe i podważające zasady systemu Schengen.

Narodowa Rada Słowacji podkreśliła, iż potrzebne są systemowe rozwiązania dotyczące ochrony unijnych granic, zapewnienie równowagi geograficznej, a także uwzględnienie potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa państw członkowskich oraz ich systemów społecznych, kulturowych i gospodarczych.Wezwała ona również Brukselę do kompleksowego i trwałego rozwiązania sytuacji na Morzu Śródziemnym z naciskiem na wyeliminowanie przyczyn migracji.

Słowaccy parlamentarzyści wyrazili jednocześnie żal i troskę o imigrantów, którzy przeprawiają się przez Morze Śródziemne, deklarując gotowość ich kraju do dostarczenia pomocy humanitarnej. Potępiono również wykorzystywanie tematu imigracji do szerzenia nienawiści, ksenofobii, rasizmu i przemocy wobec przybyszów spoza Europy.

Uchwała zobowiązała premiera Roberta Fico do reprezentowania powyższego stanowiska na forum europejskim, podczas posiedzenia Rady Europejskiej zaplanowanego na czwartek i piątek. Dzień przed decyzją parlamentu, Fico zapowiedział, że przeprowadzi referendum w sprawie kwot uchodźców, co pomogłoby w odrzuceniu zaleceń Brukseli.

Na podstawie: pravda.sk, sme.sk
http://autonom.pl

Komentarzy 15 to “Słowacja odrzuca obowiązkowe kwoty uchodźców”

 1. semperparatus said

  Pseudo-uchodzcy-dywersja przeciwko europejskim narodom…celowa akcja kierowana przez kosmopolityczne elity…Celem jest przemieszanie ras i narodów i stworzenie bezkształtnej magmy…bez więzi etnicznej,religijnej i rodzinnej…łatwej do rządzenia przez nowych syjonistycznych panów…

 2. @1
  http://www.myvideo.ge/?video_id=2578700

 3. Posoborowa V kolumna idzie zgodnie z linią unych, podlewając wszystko pseudochrześcijańskim „miłośmierdziem”:
  http://www.radiomaryja.pl/kosciol/chrzescijanski-obowiazek-pomocy-uchodzcom/

  Podkład propagandowy pod otwarcie Polski na masową imigrację robił już w 2012 r. judeochrześcijanin Terlikowski (pewnie dostał cynk o planach na przyszłość od swojego syjonistycznego oficera prowadzącego)
  http://www.fronda.pl/a/terlikowski-dlaczego-cieszy-mnie-chanukowy-swiecznik-w-warszawie,24448.html

  Tymczasem św. Tomasz z Akwinu poucza, że: „Państwo powinno raczej składać się z jednego narodu, ponieważ jeden naród posiada jeden obyczaj i jedną moralność, które z racji swego podobieństwa wzbudzają wśród obywateli przyjaźń. Stąd też państwa, które składają się z różnych narodów, z powodu nieporozumień dotyczących różnicy obyczajów, uległy zniszczeniu, ponieważ jakaś część takiej społeczności przez nienawiść żywioną ze strony innej części przyłączała się do wrogów”.

 4. re1truth2 said

  Re 2
  Dobrze mówi tylko za krótkie nagranie, gdzie reszta?
  Cytat [Jesteśmy przeciwnikami mieszania się kultur – a to także w kontekście inwazji islamu na kraje Europy. Islam to nie tylko religia, ale także cywilizacja, pomysł na życie i urządzenie społeczeństwa. Jest on sprzeczny z naszym a dąży do wyłączności. To nie ma nic wspólnego z odmawianiem określonych wartości kultury krajów islamu, nie odmawiam. Po prostu – nie można mieszać wina i oliwy. Najlepszym sposobem zachowania pokoju ze światem islamu jest nie dopuszczenie do zamieszkania muzułmanów u nas. Narody są także gatunkami terytorialnymi, każdy powinien bronić własnej niszy ekologicznej.]

 5. Kazik said

  Za wymuszoną przez biedę emigracją stoi amerykańska polityka i apel powinien być skierowany tam . Bruksela ma w tej sprawie tyle do powiedzenia , co żyd na gestapo .

 6. JO said

  ad.5. Nie Amerykanska a Zydowska polityka.

  Emigracja ma zniszczyc cywilizacje Bialego czlowieka poprzez filozofie mulitykulturalna, ktora doprowadzi, przy utrzymaniu Demokracji Liberalnej do RZEZI ala wolyn czy dzisiejsza Ukraina w calej Europie. O to chodzi Zydo-masonom – syjonistom

 7. revers said

 8. @4
  Całość:

 9. marta15 said

  brawo Slowacja. tak trzymac.
  Na zachete piosenka Walijczykow, ktorzy w latach 60 walczyli o swoj jezyk, ktory Brytyjczycy chcieli calkowice wyrugowac.
  Tu ladna piosenka/hymn owych czasow
  „Yma O Hyd ” czyli we ‚ll survive, ( my przetrwamy/przezyjemy).

 10. marta15 said

  tu slowa tej piosenki , po walijsku i angielsku
  http://lyricstranslate.com/en/yma-o-hyd-still-here.html

  tu info o protestach
  http://www.walesonline.co.uk/news/wales-news/welsh-language-protests-history-cymdeithas-7025346

 11. Kar said

  ..wszelakiej masci doradcy/prawnicy od uchodzctwa zdechna z glodu

 12. Kronikarz said

  O, to jest normalne podejście do sprawy.

 13. Yah said

  Po serii artykułów w mainstreamie, że my wpuścimy syryjskich chrzescijan mam coraz większe wątpliwości czy to naprawdę będą chrześcijanie. To typowe mydlenie oczu wpuści się jakiś ISIS psychopatów i garstkę chrześcijan…

 14. Jan Rokicki said

  Jeśli to nie jest kolejna „ściema”, to jest jakaś nadzieja, że ten ściek nieco przyhamuje.

  http://natemat.pl/146701,przywodcy-europy-wschodniej-i-cameron-przeciwko-rozdzieleniu-imigrantow-z-afryki-i-bliskiego-wschodu-po-calej-ue

 15. La Reine Toronto said

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-3139917/EU-leaders-blazing-row-40-000-migrants-rescued-Med-Italian-PM-tells-aren-t-worthy-calling-Europe.html
  Nacisk na Polske, Litwe i Wegry trwa ze strony wloskiego rzadu i ONZ zeby te kraje przyjely uchodzcow z Afryki.
  We Francji nasilaja sie ataki ISIS. Czy Polska sie bedzie mogla oprzec? i jak dlugo?

Sorry, the comment form is closed at this time.