Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Emigrację imigracją!

Posted by Marucha w dniu 2015-06-28 (Niedziela)

Imigrant memW mym poprzednim artykule pt. „Wypociny za niemieckie srebrniki”, miałem wątpliwą przyjemność zająć się tzw. Ośrodkiem Analiz Strategicznych, który nie kryje się zbytnio z faktem, iż jest ośrodkiem tworzącym analizy dla polityków, którzy bez słowa sprzeciwu zamierzają kontynuować dotychczasową politykę Polski wobec Niemiec i Stanów Zjednoczonych, a którą były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski opisał jako „robienie laski” sojusznikom zza Odry i Oceanu.

Choć w rządzie dokonano zmian personalnych, to polityka ta nadal jest kontynuowana. W związku z tym, wypociny Panów Ekspertów z Ośrodka Analiz Strategicznych, jak chociażby Pana Krzysztofa Raka, nadal trafiają na podatny grunt, a co widzimy po liczbie naiwnych, którzy nadal dają się nabierać na deklaracje przyjaźni, jakże fałszywie brzmiące w ustach największych na świecie hipokrytów i arogantów.

Niestety, lecz Ośrodek Analiz Strategicznych nie jest odosobniony w swej pracy na rzecz oddawania resztek polskiej suwerenności w ręce największych wrogów Słowian i autorów gwarancji światowego braku stabilności i pokoju. Do tego zaszczytnego grona należy również tzw. Instytut Spraw Publicznych, tradycyjnie już o wysoce kłamliwej nowo-mowej nazwie. Zwyczajowo podkreśla on swoją niezależność i fakt, że jest on rzekomo pozarządowy. Skąd my znamy tą starą śpiewkę?

Do Rady Programowej Instytuty Spraw Publicznych należą (bądź należeli) między innymi: Bronisław Geremek, Bronisław Komorowski, Jan Olbrycht, Andrzej Olechowski, Marek Safjan, Aleksander Smolar i Lech Wałęsa. Kurtyna w górę, widzimy aktorów! Byłaby to jednak lista niepełna bez podania sponsorów projektów tegoż Instytutu, a są to mianowicie:

– Ambasada Francuska
– Europejski Fundusz Społeczny
– Fundacja im. Roberta Bosch
– Fundacja im. Friedricha Ebert
– Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej
– Fundacja im. K. Adenauera
– Fundacja im. Stefana Batorego
– Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
– Komisja Europejska
– Open Society Institute
– Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
– The German Marshall Fund of the United States

Po raz kolejny mamy zatem do czynienia z niezależnym i pozarządowym think-tankiem, którego głównymi sponsorami są Fundacje w pełni finansowe z pieniędzy rządu niemieckiego i amerykańskiego, a także z prywatnej kiesy multi-miliardera, Mordercy Słowian, niszczyciela Syrii, Libii, Kosowa i Ukrainy, promotora narkomanii i autora tzw. „Planu Balcerowicza”, Georga Sorosa. Jesteśmy zatem w domu.

Podobnie jak ostatnim razem zająłem się jednym z artykułów Pana Eksperta z Ośrodka Analiz Strategicznych, tak też tutaj pragnę skomentować wywiad z Panem Ekspertem z Instytutu Spraw Publicznych. Oczywiście oba te niezależne i pozarządowe think-tanki są biorąc pod uwagę ich cele i sponsorów praktycznie identyczne, także mogłem je opisać w jednym artykule, jednakowoż rozwolnienie umysłowe Pana Eksperta z Instytutu Spraw Publicznych jest niczym w porównaniu do grafomańskich wypocin Pana Eksperta Krzysztofa Raka z Ośrodka Analiz Strategicznych, także ISP zasłużył sobie na oddzielny artykuł, bym mógł opisać rozwolnienie umysłowe jego Pana Eksperta, który ma czelność dzielić się z Polakami zakamarkami swoich plugawych i obrzydliwych myśli typowego volksdeutscha. Przejdźmy zatem do rzeczy:

W rozmowie z Panem Jackiem Gądkiem dla portalu Onet.pl (niemieckiego, dla ścisłości i przypomnienia), Pan Ekspert Piotr Kaźmierkiewicz podzielił się swoimi spostrzeżeniami odnośnie emigracji młodych ludzi z Polski i koniecznością przyjęcia do naszego kraju ogromnej ilości uchodźców, by wypełnić powstałą lukę na rynku pracy.

„Duża liczba migrantów w Polsce pozostaje niewidoczna. Nie mamy wyraźnie zarysowanej polityki, która zapraszałaby osoby, na których nam zależy i „sprzedawałaby” społeczeństwu kwestię migracji jako możliwą do wygrania. Przez najbliższe lata powinniśmy zatem podkreślać dobre przykłady, kto do nas przyjechał i co dobrego nam dał. W tej chwili jedynie nieco kopiujemy debatę z innych krajów, obawiając się przy tym na wyrost.”

Co kryje się pod tymi mało konkretnymi sformułowaniami użytymi przez Pana Eksperta? Kryje się pod nimi informacja, iż zadaniem mediów na najbliższe lata jest przekonanie Polaków do konieczności przyjęcia znacznie większej ilości imigrantów, a także przekonanie ich do tego, że imigranci w pozostałych krajach Europy nie sprawiają żadnych kłopotów, a są jedynie dobroczynnością dla społeczeństwa otwartego i demokratycznego.

Naturalnie, pogłębianie kompleksów Polaków względem Państw Zachodnich ma na celu przekonanie ich do tego, że wszystkie rozwiązania stosowane na zachód od Odry są nie tylko konieczne w nowoczesnym kraju, lecz przynoszą same korzyści zachodnim społeczeństwom. Na tej zasadzie przekonano nas do Unii Europejskiej i wielu rozwiązań gospodarczych oraz społecznych, a w kolejce czekają kolejne reformy obyczajowe, które pogrążą Polskę w prawie niemożliwym do odwrócenia procesie masowej degeneracji tkanki społecznej.

Panu Ekspertowi nie zależy oczywiście na tym, by Polakom przekazywano obiektywne informacje na temat imigrantów w pozostałych krajach Europy. Kryje się to pod słowami „obawiając się przy tym na wyrost”, a znaczy to mniej więcej tyle, iż Pan Ekspert nie podziela ostrożności i obiekcji swoich kolegów, którzy przenosząc debatę o imigracji do Polski, muszą starannie uważać, by nie informować zbytnio Polaków o tejże imigracji poważnych konsekwencjach. Pan Ekspert uważa, iż Polacy nie myślą krytycznie, ani nie potrafią analizować informacji (po części słusznie), także nawet informacje negatywne na dłuższą metę nie zmienią zbytnio ich stosunku do imigracji.

„Trzeba pokazywać fakty nt. tego, kto i dlaczego do Polski przyjeżdża. Wtedy okaże się, że nasze instytucje świetnie sobie radzą z zagrożeniem terrorystycznym oraz że migracja dla Polski nie stanowi zagrożenia, a może przynieść korzyści. Polityka informacyjna państwa wymaga nie tylko komunikatów ze strony rządu, ale i np. parlamentarzystów będących specjalistami ws. bezpieczeństwa Eksperci wiedzą, że migracja do Polski nie jest dla nas zagrożeniem. Taki komunikat jednak nie przebija się do opinii publicznej, bo póki co nie jest to nawet tematem debaty publicznej.”

W jaki sposób polskie instytucje świetnie sobie radzą z zagrożeniem terrorystycznym? Chodzi o to, że Polska nie jest zbyt atrakcyjna etnicznie, by wywoływać prowokacje i wewnętrzne konflikty przez mniejszości narodowe? Istotnie, nie jest. Będzie taka jednak po kilkunastu latach polityki imigracyjnej, jaką proponuje Pan Ekspert. Sam fakt, że polski kontrwywiad traci czas na organizacje patriotyczne, kiedy na uniwersytetach, w urzędach i w Sejmie szerzy się zaraza banderowska, jest idealnym przykładem na to, że Pan Ekspert mówiąc o bezpieczeństwie, z pewnością nie ma na myśli bezpieczeństwa Polaków, ani Polski, a co najwyżej tworu III Rzeczpospolitej, która z Polską ma tyle wspólnego, iż orła w godle posiada.

„Polska musi zapełnić lukę po znaczącej emigracji ludzi młodych i energicznych z Polski – od pewnego czasu ich wyjazdy mają charakter osiedleńczy. Musimy zatem szukać imigrantów, którzy będą odpowiadać naszym potrzebom…”

Oczywiście, Panu Ekspertowi nie przyjdzie nawet przez myśl, iż Polska może podjąć działania, by młodzi ludzie nie wyjeżdżali z kraju, a także wracali do niego jeśli będą mieli tutaj jakiekolwiek perspektywy. Pan Ekspert niszczy wszelkie nadzieje Polaków na powrót do Ojczyzny, gdyż nie przewiduje żadnej polityki, która miałaby emigrantów sprowadzić z powrotem, lecz ogromne ilości pieniędzy przeznaczone na to, by Polska zapełniła się obcokrajowcami.

Kim tak właściwie jest Pan Ekspert Piotr Kaźmierkiewicz? Jest to między innymi stypendysta International Policy Fellowship Instytutu Społeczeństwa Otwartego w Budapeszcie (1998-1999), co osobom mądrym wystarcza by wiedzieć, z kim mają do czynienia. Jest to od listopada 2012 roku członek Rady Dyrektorów Policy Association for an Open Society (PASOS), a jego szczególnym zainteresowaniem cieszy się kwestia polityki wschodniej, w szczególności polityka wizowa i migracyjna Polski i Ukrainy.

Nie pozostawia to chyba zatem wątpliwości co do tego, jakich imigrantów Pan Ekspert może mieć na myśli, rzecz jasna poza imigrantami z Afryki Północnej, Centralnej i Bliskiego Wschodu, którzy mimo planowanego wykupu i osiedlenia Polski przez inne nacje, muszą w ramach politycznej poprawności stanowić pewną narodową mniejszość, swego rodzaju koloryt krajobrazu.

Robert Grunholz
https://rgrunholz.wordpress.com/

Komentarzy 28 to “Emigrację imigracją!”

 1. Lily said

  Kto stoi a tym wszystkim?.

  Youtube,

  What the hack is Barbara Spectre’s motivation

  Konkluzja,moze byc jedna,wszelkie zlo pochodzi od tych samych…

 2. JO said

  Nic nowego Panie Robercie Pan nie napisal, ale dobrze powiedziec to raz jeszcze a nawet setki razy.

  Wazne jest tez, albo wazniejsze, by zaczac cos wiecej niz pisac artykuly.

 3. zamach w Tunezji said

  Operacja falszywej flagi
  http://www.monitor-polski.pl/operacja-falszywej-flagi-judeosatanistow-w-tunezji/

 4. Marucha said

  Re 2:
  Nie podoba mi się takie wartościowanie – „coś więcej, niż pisać artykuły”.
  Może zgódźmy się: niech każdy robi to, co robi dobrze i do czego czuje powołanie. Z szewca nie róbmy krawca, a z felietonisty – rewolucjonisty.

 5. Boydar said

  Zwłaszcza, że Pan Robert jest coraz bardziej łykowaty.

 6. JO said

  ad.4. Nie wartosciuje a jedynie przypominam, w tym sobie, ze zaden wpis nie zmieni Swiata bez Aktywnego Wspolnego Dzialania.

  Ja nie jestem ani „rewolucjonista”, ani felietonista..jestem medykiem, ale wiem, ze zajmujac sie tylko swoja profesja lub hobby, ktore rowniez mam, nie zmienie sie ani nie opre sie swiatu…

 7. JO said

  Listu „ulamek”:
  „…..testament, to z 100% pewnoscia postaram sie zostawic bpowi Williamsonowi przaynajmniej 1/3 pieniedzy, ktore mam…”

  Drogi Panie, dziekuje za Swiadectwo, ktore Pan przekazal nam swoja deklaracja. Dziekuje za przyklad do nasladowania, przyklad Aktywnego Dzialania na rzecz Swietego Kosciola dla Chwaly Bozej i Dobra Wspolnego nas wszystkich.. Pana dzialnie dodaje ducha walki nam wszystkim.

  JA

 8. Marucha said

  Re 6:
  Ależ oczywiście, że Pan wartościuje – sformułowanie „coś więcej, niż pisać artykuły” jest dowodem.
  Żaden wpis sam z siebie nie zmieni świata, ale i żadne aktywne działanie nie jest możliwe bez wiedzy o świecie.

  Gajówka jest witryną informacyjno-.edukacyjną.
  W tej roli się jako tako sprawdza.

 9. JO said

  ISLAM – IMIGRACJE , mozna powstrzymac TYLKO Wspolnym Dzialaniem.
  https://gajowka.wordpress.com/nieustajaca-kwesta-za-zyciodajna-posluge/

 10. regina said

  teraz sie nie dziwie ze Putin wywalil to towarzycho z kraju

 11. Piszczała said

  „z felietonisty rewolucjonisty” no nie wiem… to chyba zależy też od konieczności

 12. JO said

  ad.8. Panie Gajowy! Gajowka sie sprawdza w Roli tej, ktora Pan wskazuje, ale I tez w roli DZIALAJACYCH WSPOLNIE, Publicznie.

  Czy Pan sobie zdaje sprawe, ze od roku przez Pana ( z powodu Pana osoby, wysilku…), przez Gajowke przesunelo sie kilkadziesiat TYSIECY zlotych na rzecz Wspolna, na Kosciol, na Tradycje Swieta??

  Nie wspominajac o ” Akcji Ikony.. ” I innych pomniejszych inicjatywach oraz wysilku Pana Listwy i innych osob utworzenia dzialalnosci gospodarczej…, wysilku, ktory nie watpie , ze zakonczy sie sukcesem.

  Czy Pan sobie zdaje sprawe ile prywatnie inicjatyw powstalo , z powodu Pana!?(inicjatyw, o ktorych sie glosno nie mowi, nie pisze, bo sa prywatnymi, niepublicznymi inicjatywami, ale zrobionymi za inspiracja Pana Gajowki..)

 13. JO said

  ad.8. Ja widze wskazywanie potrzeb a nie wartosciowanie ich. Jedno I drugie jest niezbedne I musi isc w Parze – edukacja, informacja oraz dzialanie …- obie nieustajaco…

 14. No dobrze, po kolei…

  Po napisaniu tego artykułu, dostałem maila od Pana Piotra Kaźmierkiewicza, który udzielił wywiadu i uznał, że w pewnych kwestiach nie wyraził się jasno, a zabrakło także miejsca na podjęcie wielu wątków.

  Przede wszystkim podkreślił on, że na politykę imigracyjną nie składa się tylko przyjmowanie uchodźców, ale też istotny temat repatriacji Polaków z Kazachstanu, między innymi. Dopuściliśmy się wielu zaniedbań. Im odmawiano Karty Polaka, kiedy inni, obcy, od ręki otrzymują polskie paszporty. Podkreślił także, że nie jest zwolennikiem kopiowania zachodnich rozwiązań i polityki imigracyjnej, a chce jedynie podjąć tego typu debatę publiczną w momencie gdy Polska nie posiada pomysłu na politykę powrotną (w naszej ocenie oczywiście polskie władze nie po to wygoniły stąd Polaków, by ich tu teraz z powrotem sprowadzać). To dla ścisłości.

  Panie JO, najistotniejsze kwestie należy powtarzać w nieskończoność. Tak robi nasz wróg, a my przyjmujemy pozycję defensywną miast atakować. Ja ponad to trafiam jeszcze do osób, które pewnych rzeczy nie wiedzą.

  Harry S. Truman powiedział: jeśli nie możesz ich przekonać, zdezorientuj ich.

  Z pewnością jednak 30-letni, niezależny finansowo facet w Warszawie ma więcej możliwości działania niż 19-latek w Sztokholmie. Ja nie wiem czy nie nadaję się do czegoś innego niż felietony. Ludzie czytają je, myślę, że robię postępy i póki co się tego trzymam. Po to właśnie od lat spędzam cały wolny czas, by zdobywać wiedzę i analizować informację. Z czasem pojawia się więcej możliwości działania, lecz nie każdy może robić wszystko. Ale pewnego dnia…

  Panie Boydar, a to dobrze, czy źle? Bo nie każdy lubi mięso z renifera 🙂

 15. anonim said

  Ekspert Piotr Kaźmierkiewicz wrzucić w gogole, obejrzeć zdjęcie i już wiadomo czemu u tego ekhm osobnika obrzydzanie Polski ma podłoże genetyczne.

 16. W Polsce cudzoziemiec musi się naprawdę postarać, aby nie dostać zgody na zalegalizowanie pobytu. Dopiero, gdy w Niemczech lub w innym państwie na Zachodzi Europy wyłapią kilku Wietnamczyków lub Ukraińców z polskimi tytułami pobytowymi to jest „afera” (w kilku urzędach, w pobliżu kilku dyrektorów).
  W dużej mierze za zalew Ukraińców odpowiada PSL i jego elektorat rolniczo-sadowniczy. Po to aby wielcy posiadacze ziemscy mogli ściągać pół-niewolników do zbiorów owoców i całej reszty. Oczywiście tylko malutki procent w rzeczywistości wykonuje pracę legalnie. Większość na umowach o dzieło, z zaniżonym wynagrodzeniem lub w ogóle całkiem na czarno. A to negatywnie odbija się na polskim rynku pracy i uderza w Polaków o najniższych kwalifikacjach zawodowych, poprzez uniemożliwienie im pracy. Nie mogą konkurować z Ukraińcami, którzy tyrają za ćwierć darmo w poniżających warunkach.

 17. JO said

  ad.15. To jest robione CELOWO by dokonywac „wedrowki nieustajacej” ludow, by rozwalac rodziny, rozwalac Narody.

  Tak rozwalono Narod Angielski I ich rodziny. To samo robia w Polsce, bo Polske okupuje tego samego rytu Masoneria co Anglie..

 18. zawisza said

  http://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2015/06/piotr-kac5bamierkiewicz-to-on.jpg?w=488&h=275

  Ekspert judaistów Piotr Kaźmierkiewicz

 19. zawisza said

  Ekspert judaistów Piotr Kaźmierkiewicz

 20. RomanK said

  Panie Robercie- mnie sie artykol podoba…nie dziwie sie panu, bo chce pan go drukowac…ze uzyl pan przypraw sprawiajacych lykowatosc- dla niektorych konesserow-…ale i tak da sie odczytac , Ze pisze pan-innym,i slowy , ze ta cuchnaca watacha psich chujkow mieniaca sie expertami od spraw wszelakich ….szczeka dokladnie tylko to….. za co ich palca karmiciele psim miesem.

 21. Boydar said

  „… zwłaszcza że …”

  1) https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81yko
  2) https://pl.wikipedia.org/wiki/Saturn_(mitologia)

 22. JO said

  ad.14. Panie Robercie, powiem wprost, ze slowo jest srebrem a milczenie zlotem. Wie Pan dlaczego? Bo jak pies je to nie szczeka, co oznacza, ze jezeli czlowiek milczy to… DZIALA.

  Inaczej. Pan Jezus Chrystus powiedzial, ze nie ci co mowia Panie, Panie, ale ci co DZALAJA.

  Inaczej. Prosze sie nie dziwic gdy w Pana kierunku ida – jak Pan kiedys napisal – slowa podejrzenia o zydowskosc, bo bez Spow poparcia Czynem, slowa sa niczym.

  Ale po co to ja mowie. Panowie jestescie na tyle rozgarnieci, nawet felietonisci, ze te prawdy znacie!

  Pan wciaz wspomina o swoim wieku. Byl Pan 17 latkiem I tez Pan zawodzil , ze taki mlody a taki madry. Prosze skonczyc odwolywac sie do swojego wieku, bo byli od Pana lepsi w przeszlosci, stajc sie doroslymi naprawde w dziecinstwie. Tylko , ze oni nie gadali tyle jak Pan, ale podejmowali decyzje dotyczace dzialania – to byly naprawde dzieci, ktore w jedej chwili musialy stac sie doroslymi.

  Pan jest Gajowiczem. Pana obowiazkiem jest sie do Gajowki Dzialan przylaczyc. Jednak Pan tego nie robi. A tak malo trzeba…
  Niebo wiedzi…
  Poki nie bede widzial dzialania z Pana strony, bede zawsze mial dystans do Pana.

 23. Boydar said

  To będzie au courant

 24. Marucha said

  Re 22:
  A co się Pan znowu Pana Roberta uczepił? Czym Panu wszedł w drogę???
  Kogo jeszcze ma Pan zamiar spróbować zniechęcić do gajówki?

 25. Dobra, Panie JO…

  Pisałem do Pana zapytanie kiedy Pan będzie w Polsce. Po tym co się ostatnio stało i co opisywałem na Gajówce, bankom nie ufam i w przelewy się nie bawię. Chciałem Pana zobaczyć chociaż na czas jakiś, by pieniądze przekazać. Inaczej ja do Anglii w końcu jechać i tak muszę, to najwyżej do tego czasu więcej uzbieram. Obiecałem? To tak uczynię.

  Od początku istnienia Gajówki reklamuję ją. To przekłada się na czytelników, również na tych, którzy dowiedzieli się czym jest Bractwo. Od początku Działania również je reklamowałem, jako jedna z pierwszych osób.

  Nie mogę jeździć do Polski, na Białoruś i zajmować się organizowaniem czegokolwiek, nie teraz. Jeśli wie Pan jak mogę aktywnie pomóc z tego mojego obecnego miejsca zamieszkania to wystarczy napisać lub zadzwonić, konkretnie. Pomocy Panu nigdy nie odmawiałem chyba? Najwyżej pomóc w czymś nie mogłem.

  Polska już przerabiała walkę z wrogiem bez planów i przygotowania, nie raz. Ja nie tylko pletę językiem i walę w klawiaturę, ale przygotowuje to, co wkrótce się przyda i szerzę idee. Tak jak nie można walczyć bez broni, tak też nie można walczyć bronią kiedy nie ma szeregowych, którzy by ją mogli trzymać. Problem w tym, że dla Pana działanie poza tym Pańskim nie ma sensu, że nie ma na nie zgody. Ja jednak myślę w dłuższej perspektywie czasu. Chcę zadbać o to by było komu walczyć i by nie była to walka z góry przegrana. Tworzę plany. Tak, kiedyś młodzieńcy dorastali i działali. Nie raz bez tego planu i przygotowania. Ginęli na marne. Historia jest od tego, by się na niej uczyć. Jeśli zamkniemy się w swojej grupce adoracji i w czambuł potępimy każdego, kto dziś czegoś nie rozumie i z nami nie jest, to niedługo nas w ogóle nie będzie.

  Ja wspieram Bractwo jak mogę i popieram akcję np. Ikony. Ale dbam też o to, by w przyszłości byli Polacy, którzy staną po tej stronie co wielu Gajówkowiczów. Nawet jeśli dziś nie stoją. Pan działa jak może, ja również. Z wszystkiego tłumaczyć się na publicznym forum nie będę. Skoro fakt, że działam poza Gajówką bo uważam moje działanie za skuteczne i przyszłościowe ma powodować jakąś niechęć do mnie, to trudno. Ale pomagać w Działaniu też mogę, tak długo jak nikt mi nie mówi, że poza tym działanie jakiekolwiek sensu nie ma.

 26. Boydar said

 27. wegiel na raty said

  trwa wojna informacyjna o świadomość Polaków
  w której bronią jest słowo pisane, mówione
  Panie Robercie rób Pan swoje i nie zważaj na tych co chcą Panu wytrącić oręż Słowa z ręki
  pod różnym ”szczytnym'” pozorem

 28. Yah said

  A propos zdjęcia z topicu – jestem już prawie w 100% pewien, że wszystkie działania , nazwijmy to, pro imigranckie są robione w jednym tylko celu – zapobieżenia porozumienia pomiędzy chrześcijanami i muzułmanami w obronie tradycji, a przeciwko złu. Proszę zwrócić uwagę na skoordynowane i na pozór nieracjonalne działania – zamachy terrorystyczne i jednocześnie akcja wp€szczania „prześladowanych” imigrantów do Europy. Każdy, myślący o swoich obywatelach rząd widząc wzrost zagrożenia terrorystycznego otoczyłby swój kraj kordonem zapobiegającym napływowi obcych. Tu widzimy coś odwrotnego – im większe zagrożenie tym chętniej wpuszczamy potencjalnych terrorystów. Cel wydaje sie oczywistych wpuszczenie przestępców z krajów muzułmańskich, destabilizacja etniczna Europy i wzbudzenie nienawiści do Bogu ducha winnych normalnych muzułmanów, czym można uzasadnić akcje „stabilizacyjne” na Bliskim Wschodzie. Warto zwrócić uwagę na wysyp stron anty islamskich. Jedna z pierwszych – Euroislam kreowała Izrael jako przedmurze chrześcijaństwa i ewidentnie miała wpłynąć na wzrost poparcia akcji USA w Iraku i w Afganistanie.

Sorry, the comment form is closed at this time.