Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Tortura nadziei
  Boydar o „Udu***y cię tak, że się…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  matirani o Tortura nadziei
  Zbigniew Kozioł o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Tortura nadziei
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
  JADAM o Tortura nadziei
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Rosja będąc w recesji ma lepsze wskaźniki niż państwa zachodnie

Posted by Marucha w dniu 2015-06-28 (Niedziela)

Bez względu na pogłoski o tym, że wkrótce Rosję czeka załamanie gospodarcze, ostatnie dane przeczą tym „prognozom”, pisze obserwator włoskiej gazety „Il Giornale”.

„Gospodarka Rosji rzeczywiście znajduje się w recesji, jak i większość państw europejskich, ale nic nie przewiduje tak rozreklamowanego „ryzyka załamania”, (na które wielu tak mocno liczyło)” – pisze obserwator.

Według danych gazety stosunek deficytu i PKB w Rosji wynosi 3,6% podczas gdy w okresie największej recesji pomiędzy 2010 i 2012 rokiem wskaźnik ten w USA wynosił 10 %, a w strefie euro – 6%. To samo obserwuje się dziś w Wielkiej Brytanii. Wychodzi na to, że Rosja będąc w recesji ma lepsze wskaźniki niż państwa zachodnie, pisze analityk.

Jeśli mowa o stosunku długu do PKB, to należy odnotować, że wskaźnik zadłużenia wobec PKB w Rosji w 2015 roku nie przewyższy 18 %. „Po prostu dla porównania – średnio w strefe euro ten wskaźnik wynosi 92%, a we Włoszech ponad 130%” – głosi artykuł.

Komentując dane o bezrobociu w Rosji autor artykułu zauważa, że wskaźnik bezrobocia 5,8% w Europie rozpatruje się jako jeden z najlepszych.

Zachodnie sankcje wpłynęły rzecz jasna na system bankowy w związku z zakazem sprzedaży akcji na rynkach zagranicznych. To znacznie obniża dostęp do kretydów i szkodzi małej przedsiębiorczości, zauważa obserwator włoskiej gazety. „Z drugiej strony, spadek cen ropy naftowej i spadek wartości rubla pomogły Rosji powstrzymać wzrost deficytu dzięki podjętej decyzji o uwolnieniu kursu walut. Ponadto, w porównaniu z kryzysem 1998 roku, w tej chwili Rosja może liczyć na znaczną część rezerw waluty i złota” – głosi artykuł.

Ryzyko załamania” to tradycyjna już czarodziejska formułka, którą Europa wykorzystuje, aby uderzyć w swoich politycznych oponentów. To broń politycznej propagandy” – pisze analityk, zauważając, że w 2011 roku ekonomiczna elita Unii Europejskiej rozpowszechniała pogłoski o załamaniu gospodarczym we Włoszech.

„Widmo załamania” wykorzystywano, aby stworzyć atmosferę strachu, konieczną dla kapitulacji Berlusconiego (byłego premiera Włoch – przyp. red.) i postawić na jego miejsce człowieka z Brukseli” – pisze analityk.

Zauważył on, że „ryzyko załamania” nie niepokoi rosyjskiego prezydenta. A Europejczycy, którzy potwierdzili przedłużenie sankcji z rozkazu Waszyngtonu, zostali ostrzeżeni: w długofalowej perspektywie to właśnie oni mogą zapłacić wysoką cenę.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 11 do “Rosja będąc w recesji ma lepsze wskaźniki niż państwa zachodnie”

 1. Budziwoj said

  https://piotrbein.wordpress.com/2015/06/28/niemcy-apeluja-do-merkel-aby-pogodzila-sie-z-rosja/

 2. Budziwoj said

  „Bez względu na pogłoski o tym, że wkrótce Rosję czeka załamanie gospodarcze, ostatnie dane przeczą tym „prognozom”, pisze obserwator włoskiej gazety „Il Giornale”.”

  Rosję to już spotkało załamanie gospodarcze, kiedy żydowscy złodzieje zabrali się za jej bogactwa i gospodarkę!

 3. jaworscy said

  OGÓLNONARODOWE TRUCIE POLAKÓW FLUOREM !. W pastach do zębów na opakowaniu w opisie użycia jest ostrzeżenie,że zwiększona dawka pasty jest szkodliwa,dowód na to, który sam się nasuwa. (…)

  „Jaworscy” to jakiś automat, który wrzuca różne teksty byle gdzie, tam gdzie w ogóle nie pasują – i nigdy nie odpowiada.
  Dlatego jest blokowany.
  Admin

 4. CzarodziejAustriackiejSzkołyEkonomii said

  Logiczne,że Rosja ma lepsze wyniki gospodarcze ponieważ ma mniejsze podatki,w Europie panuje trockizm i marksizm-więc podatki dobijają gospodarkę.

  To nie takie proste.
  Admin

 5. Zerohero said

  Dług/PKB Rosji jest podobny do norweskiego. Nie jest to dużo, ale zastanawia, że te dwa państwa w ogóle mają dług. Szczególnie w przypadku Norwegii dane porażają. Norwegia jest malutka, gazu i ropy ma bardzo dużo, nie ma ambicji opierać się militarnie supermocarstwom. A jednak! Tak to jest gdy państwo spośród wielu wariantów pieniadza fiducjarnego wybiera pieniądz dłużny. W takim systemie dług po prostu musi być, wiąże się bezpośrednio z kreacją – inaczej nie byłoby nowego pieniądza na rynku. Nawiasem: UPRowskie hasło by nie zaciągać długów było Ok, ale troszkę w tym ujęciu bałamutne, bo nie poruszało kwestii generowania pieniędzy.

 6. Kojak said

  W sumie to dobrze, bo moze zmusic Rosje do reflekasji aby uruchomic inne zrodla dochodow, oprocz slawetnej ropy i gazu

 7. MatkaPolka said

  Rosja jest bardziej zainteresowana współpraca na rynkach azjatyckich niż konkurencją na rynkach atlantyckich z USA.

  Szlaki wodne handlowe – morskie kontroluje USA. – Rosja i Chiny budują „Jedwabnmy Szlak” – lądowy i nie potrzebują lotniskowców do ochrony tych szlaków morskich i hegemonii na tym obszarze.

  Vladimir Vladimirovich, please prop up the dollar, do not let it fall, at least for three years, during this time we will finally settle in domestic and foreign markets”, – asked the General Director of „Kovrov mechanical plant,” Vladimir Lebedev.

  http://fortruss.blogspot.ca/2015/06/russian-manufacturers-beg-putin-to.html

  „Władimir Władimirowicz, prosimy wesprzeć dolara, nie pozwól, aby dolar upadł, co najmniej przez trzy lata, w tym czasie będziemy mogli uporządkować nasze inwestycje na rynkach krajowych i zagranicznych” –prosił dyrektor generalny „Kovrov Zakłady Mechaniczne” Vladimir Lebedev ,

  WLADYMIR WLADIMIROWICZ – RATUJ DOLARA

 8. Boydar said

  @ Matka Polka (7)

  https://marucha.wordpress.com/2015/06/12/bylo-blisko-wojny-polsko-czechoslowackiej-w-1945-roku/#comment-489825

 9. Reblogged this on Pekok Antylichwiarz.

 10. MatkaPolka said

  Wg CIA WORLD FACTBOOK

  https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2187rank.html

  Bilans handlowy i zarobki netto

  (Current account balance compares a country’s net trade in goods and services, plus net earnings, and net transfer payments to and from the rest of the world during the period specified. These figures are calculated on an exchange rate basis)

  USA jest na ostatnim 193 miejscu jeśli chodzi o bilans handlowy z deficytem -$385,800,000,000 w roku 2014

  podczas gdy Rosja na 12 miejscu z nadwyżką $51,970,000,000 mimo sankcji!!! wojny kapitałowi i handlowej

  No i kto tu dołuje ? i kto tu jest w recesji ?

 11. tadeusz said

  ŻYDZI NAS POLAKÓW mają zniszczyć !

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: