Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Adrian o Wolne tematy (08 – …
  Mietek o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Sudbina Srba o Zełeński niszczy Ukraińską Cer…
  I*** o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  burakzkartoflandii o Polskość czarnych Polaków na…
  ats42 o Izolacja Zełenskiego
  CBA o Polskość czarnych Polaków na…
  Swarozyc o Polskość czarnych Polaków na…
  Aleksis o Polskość czarnych Polaków na…
  Zbigniew Kozioł o Nieukiem Polska stoi
  CBA o Polskość czarnych Polaków na…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Czy protest w Armenii wycelowany jest w Rosjȩ?

Posted by Marucha w dniu 2015-06-29 (Poniedziałek)

Tak jak oczekiwałem protesty wybuchły w stolicy Armenii. Jako pretekst posłużył wzrost cen za energię elektryczną.

Oczywiście, że wzrost cen nie był podyktowany załamaniem budżetu, dlatego ten protest jest podejrzany. Co więcej, wideo z tego protestu pokazuje zdecydowaną przewagę młodych, co sugeruje, że protestujący nie są stroną, która płaci rachunki za energię elektryczną.

Protest być może został wywołany bez żadnych z podszeptów z zewnątrz i nie jest pozbawiony podstaw, lecz ponownie wzbudza skojarzenie, że jest inspirowany przez National Endowment for Demokracy – finansujący NGOs nawołujące łatwowiernych i naiwnych studentów do wystąpień ulicznych.

Nawet jeżeli protest nie ma z tym nic wspólnego, Waszyngton bȩdzie skakał z radości żeby wykorzystać zamieszki do waszyngtońskich celów.

Protesty są waszyngtońską metodą do stosowania nacisku na rządy, które nie zgadzają się z waszyngtońską polityką zagraniczną i skutkują zmianą reżimu, podobnie jak to miało miejsce w Gruzji i na Ukrainie, które wchodziły w skład Związku Sowieckiego.

„Kolorowe rewolucje” i zmiany reżimu to celowa działalność National Endowment for Democracy. Amerykańska agencja rządowa została utworzona 1983 r. po to żeby powiększyć liczbę dysydentów politycznych w sowieckiej Europie Wschodniej. NED jest finansowany z budżetu centralnego za pośrednictwem Departamentu Stanu,

Waszyngton ma swoje NGOs we wszystkich byłych częściach składowych Związku Sowieckiego i wewnątrz samej Rosji. Poprzez urządzanie „kolorowych rewolucji” lub – jak w przypadku Ukrainy – gdzie reżim został obalony przez jawny przewrót, Waszyngton pozbywa się przyjaznych dla Rosji rządów i zastępuje je swoimi wasalami. Tym sposobem rosyjskie peryferie są w rękach Waszyngtonu, i Waszyngton zaczyna rozwalać samą Rosyjską Federację.

Do Rosjan bardzo powoli dociera zagrożenie jakie istnieje dla ich suwerenności. Gdy pozbyli się autorytatywnych rządów Komunistycznej Partii, Rosjanie wierzyli, że ich kraj będzie mile widziany i wspierany przez Stany. Tak byłoby, jak długo Rosja zgadzałaby się być amerykańskim wasalem, takim samym jak Europa, Kanada, Australia, i Japonia.

Jednak rosyjski rząd działał w obronie narodowego interesu i zrazem przestrzegania międzynarodowego prawa i powstrzymał waszyngtońskie zakusy przeciwko Syrii i Iranowi; wtedy neokonserwatyści przerzucili swoją uwagę z Bliskiego Wschodu na Rosję. Wydając $5 mld na wyhodowanie ukraińskich polityków i finansowanie NGOs na Ukrainie, Waszyngton zagrabił Ukrainę, podczas gdy rząd Rosji, ufnie wierzył w dobrą wolę Zachodu i koncentrował swoją uwagę na Igrzyskach w Soczi.

Waszyngton wykorzystał zamach stanu w Kijowie do podżegania europejsko-rosyjskiego kryzysu co szkodzi Europejczykom bardziej niż Rosji, ale służy do trzymania Europy pod butem Waszyngtonu. Odpowiedź rosyjskiego rządu na powstały kryzys nie była wystarczająco silna, żeby wymusić na Europejczykach prawidłową ocenę własnego postępowania.

Słaba reakcja Rosji polegająca na dyplomacji, którą Waszyngton odrzuca i zastępuje polityką siły, zachęciła Waszyngton do dalszego okrążania Rosji, wykorzystując wymianę reżimów. Armenia była do przewidzenia – tak samo jak Kirgistan, Turkmenistan i Tadżykistan; każdy z tych krajów położony jest powyżej Iranu, Afganistanu i Pakistanu. Jak dotąd  mogę stwierdzić, że wielu wpływowych Rosjan uważa, że ich prestiż i poczucie własnej ważności zależy od przynależności do Zachodu.

Tego pokroju Rosjanie są chętni do zrezygnowania z rosyjskiej niezależności żeby zdobyć akceptacje Zachodu. Oni są Rosjanami, na których Waszyngton może polegać. I ci Rosjanie są głównym wrogiem Rosji.

Paul Craig Roberts
http://conservativepapers.com
Tłumaczenie: u

Komentarzy 6 do “Czy protest w Armenii wycelowany jest w Rosjȩ?”

 1. Metro said

  To jest porządna analiza tego „protestu”: http://fortruss.blogspot.com/2015/06/electric-yerevan-and-lessons-on-color.html

  Armenia ma 3 miliony mieszkańców. Jedyny albo największy w kraju producent energii elektrycznej to elektrownia która została sprzedana „Amerykanom” (dystrybutorem energii cały czas jest rosyjska firma).

  To „Amerukanie” „zaproponowali” rządowi Armenii podwyżkę ceny prądu. Kupili elektrownię i zechcieli narzucić narzut kosztów ogólnych które muszą wykarmić zgraję starszych braci. To normalna procedura. Rząd nie miał wiele do wyboru i musiał się zgodzić. No i wybuchły protesty.

  Podobno ambasada Wielkiego Szatana w Armenii jest jedną z największych na świecie, setki osób „personelu dyplomaatycznego”. Zapewne przewijał się tam Gene Sharp, czołowy ekspert od kolorowych rewolucji robiący dla CIA i Mossadu: http://conordohertyphoto.com/blog/wp-content/uploads/2011/07/Gene3a.jpg

  Czy ktoś kojarzy E. Michaela Jonesa? On napisał książkę o żydowskim duchu rewolucyjnym….

 2. u said

  Naprawȩ Putin i całe gremium rządowe, oczywiście mam na myśli patriotów – bezinteresownych powinien zwrócoć uwagȩ na tych „Rosjan”, którzy są zdolni przehandlować Rosjȩ za zachodnie judaszniki. Xi zaczyna mi imponować chciaż nie jestem milośniczka psujadów, ale on wie co robi. Pozbywa siȩ wszystkich „Chińczyków”, a na wszelki wypadek tych bardziej groźnych, parasolkowych to na zawsze. Władza nie próżnuje tylko z miejsca wysuwa pod adresem takiego typa – oskarżenia o handel żywym towarem, narkotykami, praniem forsy, hulaniem po zagranicznuych wczasach i innym rozpasaniem i gościa nie ma wsród żywych ( tak zrobił z szajką najbogatszych w HK – którzy inspirowali parasolkowe niezadowolenia).
  Putin powinien jednak pobierać lekcje u Ksiego to poradziłby sobie z „rosjanami” wielbiącymi Zachód i podkopującymi suwerenność Rosji.

 3. u said

  Zapomniałam napisać, że parȩ dni temu na Russia Insider czytałam, ze Putin czȩsto spotyka siȩ z „rosjanami” a ani razu nie udzielił audiencji Duginowi. Nie wime czy to prawda, ale tej treści artykuł tam opublikowali, a ten portal nie można traktować jako antypunowski a wrȩcz przeciwnie. I autorem tego artykułu nie był Roberts, wiȩc ………… ktosie tam sieją niepokój.

 4. Siggi said

  2-1 , Metro
  Z tego co mnie wiadomo to największa na świecie powierzchniowo – 15 000 m2(słownie:piętnaście tysięcy metrów kwadratowych) jest w Kievie.Oficjalnie otwarto w kadencji prezydenta Janukowicza,a zgoda na budowę za Juszczenki.Na imprezę otwarcia ciekawy jest spis zaproszonych z wyrażnym ominięciem przedstawiciela urzędu prezydenckiego.
  Czy im to pomoże?
  Pożywiom – uwidzim,kak skazał ślepoj…

 5. maasteer said

  Biedni Armeńcy. Przykład upadliny niczego ich nie nauczył – ukraińcy po majdanie to dopiero zobaczyli „uwolnienie”cen energii. A wojną domową wszystko może się skończyć i wówczas żadnej energii nie będzie, i ani rent i emerytur – jak w banderlandzie.

 6. kpt.Andrzej said

  Sad Najwyższy USA niema prawa tworzenia prawa,on jest od interpretacji przepisów prawnych-nic wiecej.Nigdy nie miał prawa tworzenia nowych przepisowa prawnych.Czysta chucpa

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: