Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  lewarek.pl o Stalingrad
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Upadek cywilizacyjny Polski
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  marcinxw o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Enya o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Proroctwo Thilo Sarrazina

Posted by Marucha w dniu 2015-06-29 (Poniedziałek)

Rys. davey-cartoon

Kiedy w 2012 roku ukazała się na rynku niemieckim książka Thilo Sarrazina „Europa nie potrzebuje Euro”, została zignorowana. Także jej polskie wydanie nie wywołało jakiejś wielkiej dyskusji.

Tymczasem kiedy czyta się główne tezy tej pracy dzisiaj, w przeddzień wyjścia Grecji ze strefy Euro, możemy mówić o proroctwie Sarrazina.

Główna teza jego książki brzmiała tak:

„Euro było przede wszystkim projektem politycznym. Traktat z Maastricht nie zdał testu praktycznego, gdyż większość jego sygnatariuszy nie miała woli trzymania się jego litery, a także dlatego, że nie istniały – i nadal nie istnieją – możliwości skutecznego egzekwowania zachowań zgodnych z zapisami traktatowymi. Wspólna waluta w czasie pierwszych trzynastu lat funkcjonowania nie przyniosła mierzalnych korzyści ekonomicznych. Na odwrót – euro stworzyło specyficzne ryzyka zarówno dla krajów z nadwyżkami handlowymi, jak i dla krajów z deficytami bilansów płatniczych, które w ostatnich latach przybrały realne formy. Europejski Bank Centralny – inaczej niż wcześniej Niemiecki Bank Centralny, który w swoich działaniach potrafił zachowywać neutralność polityczną – znalazł się niejako w oku cyklonu najróżniejszych żądań i oczekiwań”.

Sarrazin przestrzegał:

„Polityka ratunkowa skazuje Niemcy, jako kraj w przyszłości ponoszący główne koszty pomocy dla Grecji, na pełnienie z konieczności funkcji kuratora gospodarczego tego kraju. Trzeba wobec tego zauważyć, że przerasta to możliwości wychowawcy i wychowującego, by opisywana wyżej, kształtowana przez tysiąclecia mentalność mogła w krótkim czasie ulec zmianie pod wpływem dyscyplinujących skutków euro i kryteriów z Maastricht”.

Wyjście Grecji ze strefy Euro może uruchomić mechanizm kuli śniegowej – następne kraje w kolejce to Włochy, Hiszpania i Portugalia. Od tego jak Grecja poradzi sobie, ewentualnie, bez euro zależy bardzo wiele.

Unia Europejska jest w głębokim kryzysie – nie tylko ze względu na Grecję, ale i na wplątanie się, w wyniku nacisków USA, w beznadziejny konflikt z Rosją i bezradność wobec masowego szturmu imigrantów na swoje terytorium, będącego note bene także rezultatem awanturniczej polityki amerykańskiej.

Jan Engelgard
http://mysl-polska.pl

Komentarze 2 do “Proroctwo Thilo Sarrazina”

 1. Budziwoj said

  Natomiast samozwaniec Kaszub piastujący w nagrodę stanowisko prezia jewunii za dobicie Polski nawołuje do wprowadzenia jewro oraz tabunów kolorowych do kraju polskości nienormalnej przy sankcyjnych werblach antyrosyjskich!
  W każdym razie Polakom jakoś to nie przeszkadza i dalej podróżują za chlebem lub turystycznie w większości na lichwiarski kredyt!

 2. Boydar said

  Z artykułu wynika (między innymi, oczywiście), że to Grecy w wyniku „tysiącletniej mentalności” papali w kałaban i jeszcze wciągnęli innych pod wodę. A jakieś konkrety ? Zewnętrzni i wewnętrzni funkcjonariusze stawali na uszach, aby grecki budżet się nie zbilansował. „Jak dają to bierz, jak biją to uciekaj”, nie tylko Polacy wyznają tą zasadę. Robiono wszystko aby z Grecji szybko zeszło powietrze. Może to i dobrze, jak już będzie po wszystkim to się bzyknie w oponkę 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: